Új privát üzeneted érkezett!

ja-ja, találkoztam eduékkal és akartam beszúrni képet ide, de mivel már nem tudom hogyan kell, meg edu sem jelentkezett, így elmaradt.
szóval tök jó volt találkozni velük, remélem ez az évi 1 találka sokáig megmarad. :lol:
katavirag, nem értem mi a probléma olival. amiket írsz, az probléma? szerintem ennyi erővel minden gyerekben találni hibát.
amúgy a műtét előtt kapott 1 órával valami bogyót, arra mondták, hogy attól nem fog emlékezni semmire...nem irigyellek a fog miatt, ááááá...nem lesz 2. gyerek, és egyre jobban úgy látom, hogy annyira bizonytalan és kiszámíthatatlan a jövő, hogy bátorság gyereket vállalni itt. na meg a korábbi indok nem változott: öreg múmiaként járókerettel menni a ballagásokra :roll:
rima dani szülinapján adott egy életjelet, remélem ide is benéz és jelentkezik. kölyök is jöhetne.
szép hétvégét! (itt is hétvégére romlott el az idő :( )[/img]

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert ezer dolgom van. Pakolni kene, ugyanis holnap reggel par napra elutazunk. Csak itt Anglian belul, a tengerpartra. Holnapra csak 18-20 fokot josolnak, de vasarnapra mar 28-at, hetfore meg 31-et. De nem fogjuk megunni a meleget, ugyanis keddtol mar csak 15 fok. Iszonyat hulye ido van errefele.

Bambi, legalabb nem maradok egyedul. Nalunk se valoszinu, hogy lesz 2.

Katavirag, mi Csaban leszunk (szulovarosom), de Gyulara is szoktunk menni rokonokhoz, ismerosokhoz.
Te a fogaidat Nemeto.-ban intezed? En ket eve nyaron Gyulan kapattam ki a bolcsessegfogamat, ami szinten nem tudott kinoni. Engem nagyon megviselt. Mar maga a huzas-mutet is ramaty volt, mivel nem altattak, de meg csak utana jott a java. Lenne meg egy ugyanilyen a masik oldalon, de nem visz ra a lelek, hogy megegyszer ugyanezt ateljem. :roll: Egyenlore nincs ra panaszom, csak a fogorvosok javasoljak mindig a mutetet.
Amit leirtal Olirol, ugyanezt elmondhatom Lollirol is. Iszonyat, hogy mikre es milyen reszletesen visszaemlekszik evekkel ezelott tortentekre, de a tegnaprol nem tud beszamolni. Meg olyan dolgokat is emleget, ami kisbaba koraban tortent. :shock: Nekunk nem szoltak az ovonok, hogy problema lenne, csak sogornom peccegeti neha, hogy szerinte valamilyen szinten autista Lolli. Mas szerint meg ez ki van zarva, mert nagyon baratkozo tipus, abszolut nem zarkozott. Hallottal mar a "kristalygyerekekrol"? Egy baratnom szerint Lolli az. Nem tudom, lehet, en azert jobban szeretem a kezzel foghato dolgokat. Bar utanaolvastam es tenyleg sok minden raillik, de azert jobban orulnek, ha foldibb dolgokkal lehetne megmagyarazni miert ilyen, amilyen. :wink: Nyaron otthon lehet, hogy en is megmutatom egy gyerekpszichologusnak a biztonsag kedveert.
Az ovonok annyit mondta, hogy szerintuk fotomemoriaja van, mindent azonnal megjegyez. Az olvasokonyvet se lehet nalunk hagyni, napokig gyakorolni, mert meg ha nehezebben is ment elsore az olvasasa, annyira megjegyzi, hogy masodjara mar memoriabol mondja. Ugyhogy minden nap uj konyvet hord haza az ovibol.
Nekem leginkabb a nagy szaja a problemas. Nagyon sokszor beegetett mar minket, mivel mindnet kimond, amit gondol. :twisted: Nem gyozunk magyarazkodni. :oops:

Amugy nagyon orulok, hogy Katavirag igy megmozgatott bennunket es sokan eletjelet adtak magukrol. :D
Edu, most mar sokkal pozitivabbnak tunsz. :D Fel a fejjel, most mar csak egyre konnyebb lesz!

Aranyeso, majd kerunk kepeket az "uj orszagodrol"!
Azt mar maskor is akartam kerdezni, hogy ti miket szoktatok enni? Helyik kajakat vagy magyarosan fozol?
Szoritunk, hogy hamarosan pocakos kepeket mutogass nekunk! :wink:

En is kivancsi lennek Rimara. Jo lenne, ha o is befutna!

Kolyokre is kivancsi lennek, hogy milyen az eletuk a ket gyerkoccel. Vagy esetleg mar utban a 3.? :wink:

Na, tenyleg mennem kell, mert a borond magatol nem pakolodik be. :(

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Hali :!:

Bambi, sajnalom, hogy Te, mint otthon elo, meg mindig ilyen negativan latod a jovot. Tudod, en csak ritkan vagyok otthon es akkor elvezem az otthonletet, de nem elek igazan benne...
De milyen oreg mumiarol beszelsz :roll: :?: Ma 30 eves kora elott nem is szul mar senki. Es kulonben is, az ember annyi, amennyinek erzi magat :wink:

Bolcsessegfog: :roll: :roll: :roll:
Nekem 1 anno kibujt, mert kiskoromban annyit huztak fogszabalyozaskor, hogy egynek lett helye. A masodik egyetem alatt bujt ki, kis csucsok, rogton szuvas lett, de amolyan normal fogpozicioban volt es szepen kiemeltek, nem is ereztem semmit. Igaz, jo lett volna, ha adnak automatikusan antibiotikumot, mert eleg randa lettem nehany napra :roll: Na es akkor most ott allok, hogy nehany hete kibujt megint egy csucsok. Nehany hete Pesten jartam eskuvon es elmentem egy regi evfolyamtarsamhoz, aki fogorvos lett, mondta, ezt ki kell kapni, mert elrontja az elotte levot. En rogton akartam, de aznap repultem vissza 2 gyerekkel es azt mondta, ez akkora menet (vizszintesen fekszik csont alatt, le kell furni rola csontot es feldarabolva kivenni), hogy jojjek vissza nyaron. Igenam, de nem tudom megoldani a gyerekek elhelyezeset Pesten. Ugyhogy elmentem itt tegnap a klinikara, ahol egy idos es eleg tapasztalt szajsebesz megnezte a rontgent es azt mondta, a masik bent levot is ki kell venni, mert csak bajt okoz kesobb es altatnak. Ja, es idegbenulastol kezdve mindenfele rizikoja lehet a mutetnek, es leheteoleg ne ragjak kemenyet nehany hetig, mert eltorhet az allkapcsom :roll: ez jo, mi :?: Julius 5-en gondoljatok ram :lol: Amugy jon sogornom 1 hetre latogatoba a kislanyaval es nem leszek egyedul, bar bevallom, jobb szerettem volna vele kafa kis programokat csinalni, mint tengerpart meg ilyenek, de lehet, csak fetrengeni fogok itthon... de talan csak nem, az nem az en formam.

Olive, akkor hasonlo punnyadt ido van feletek is. Na az angol tengerpart sem egy riviera :lol: Itt is hetfon, kedden lesz meleg, 30 fok, szupi, 2 nap nyar Hamburgban. Apjuk elutazott Miamiba kongresszusra (na ott most jo az ido) en meg felmegyek a fiukkal az eszaki tengerhez, ott ismerek egy magyar lanyt hasonlo koru gyerekekkel.

Olirol irok majd bovebben, de nem akarok most egyszerre olyan sokat irni. Kristalygyerekekrol hallottam, bar reszleteket nem tudok. Csak azt, okosak es manapsag sok van beloluk.

Bekescsaba nincs messze, de mivel kocsi nelkul leszek, inkabb szolj, ha atjottok Gyulara. Nekem leginkabb a delutan 4-7 a legjobb, elemehtunk a gyerekekkel fagyizni a Kezmuvesbe :lol:

Puszko Nektek, irjatok :!:
 

 
 

Szasztok Csajok!

Megjottunk a "nagy nyaralasbol". Jo volt, csak nagyon rovid volt. Az a 27 fokos hoseg, amit josoltak vasarnapra, nem tudom, hol volt, mert en kb. 18-nak ereztem. 3/4-es gatyaban, poloban majd megfagytam, magamra teritettem egy torulkozot es ugy vacogtam, amig Lolli homokozott a tengerparton. O is kert kardigant, nem hiaba, nem egeszen angol gyerek. :wink: Az angol kolykok furdoruhaban rohangasztak a tengerparton, a varosban meg kanikula ruhakban, rovidgatyakban. :shock: Ezek nem erzik a hideget!
Masnap mar melegebb volt, de lehet, hogy csak azert, mert akkor nem a tengerparton homokoztunk. Iszonyu hideg szel tud fujni a parton. :roll:
Lolli draga meg mindig nem tud normal agyban aludni, annyit forgolodik, dobalja magat ejszaka. 2. ejjel le is zuttyant az agyrol. Ereztem en, hogy be fog kovetkezni, ugyhogy lefekves elott parnakat raktam a foldre az agya melle. Hajnalban Apank felebredt es amikor Lolli agyara nezett, meglepodve latta, hogy ures. Aztan a foldon megtalalta a kisasszonyt. Azt mondta, azert nem ebresztett fel minket, mert almos volt es aludni akart tovabb. Aludt is a foldon. :roll: :lol:

Katavirag, megkaptam a privit, majd elraktarozom a tel.szamod es ha eljutok iwiwre, akkor majd bejelollek, csak mostanaban ritkan jarok arra. Facebookon csak Apank van fenn, en oda nem akartam regisztralni, mert az iwiwre is alig van idom.
A fagyizas jo otlet, majd kereslek otthon, aztan csak osszehozzuk valahogy. Mi kocsival megyunk, ugyhogy rugalmasabbak vagyunk. Csak en Apankhoz vagyok kotve, ugyanis kb. 13 eve nem vezettem manualis kocsit es nem az en kis automatammal megyunk, na meg itt a biztositas szemelyre van kotve, nem a kocsira, ugyhogy en nem is vezethetnem az o autojat, mivel az csak ra van bebiztositva.

A bolcsessegfogak miatt majd gondolok rad. Azert altatasban kellemesebb. Mondjuk nekem az utana kovetkezo idoszak volt a legrosszabb, nem is annyira a mutet. Pedig a mutet se volt egyszeru, mivel a bolcsessegfogam gyokere total ala volt nove az elotte levo fog gyokerenek. Na, jo, nem ijesztgetlek, lehet, hogy te meg azt fogod mondani, hogy semmiseg az egesz. Azert tankoljal fel otthonra fajdalomcsillapitokbol! En mar mindig lestem az orat, hogy mikor szedhetem be a kovetkezot. Meg a jegeles is segitett. Olyan regimodi gumikesztyut megtoltottem vizzel es azt fagyasztottam le. Betekertem textilpelenkaba es azzal borogattam az arcomat.

Na, mentem, mert megjott Apank es mindjart diktal. (En vagyok a titkarnoje :wink: , velem iratja meg az e-mailjeit.)

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Hali csajok :!: Illetve Olive, mivel Rajtad kivul megint senki... :cry: De szomoru vagyok. De talan majd osztol :!: :!: :!:

Na itt sem volt am hogutas hetvege a mult hetvegen. Most is zuhog, de talan holnaptol jobb lesz, remelhetoleg, mert hozzank meg a sogornom jon holnap a kislanyaval egy hetre es jo lenne valami programdus hetet osszeallitani. De hat foleg a gyerekek miatt.

Holnap viszem Olit a nemet pszichologus doktornenihez, ami vegig arrol fog szolni, hogy terelgetem a ket imposztort, hogy ne pakoljak szet a berendezest es forditom a neni keredeseit es Oli valaszait. De nem is baj, ha felfordulast lat, mert ugy is arra megy ki a jatek, hogy megkapja a specko ovi helyet a szomszedos oviban. Ugyhogy elore megmondom nekik, hogy most lehet visitani es egymast pufolni, harapni :lol:

Holnnaputan meg fogdoktor :roll:

Aztan meg nem lesz semmi bajom napi 4 Cataflam mellett es duskalni fogunk a programokban :wink:

Egy het mulva mar utazunk is haza Magyarorszagra. De varom mar :!:

Olive, otthon Bekescsabara bejelentettem mar Olit pszichiaterhez, megiscsak magyar es a kornyeken o legjobb. En is azt az "A" betus betegsegt zarnam ki leginkabb, aminek a nevet ki sem merem mondani. Persze valoszinuleg nem az, hiszen annyi minden ellene szol, de jobb elmenni szakmeberhez. Olivernek vannak jo napjai, amikor teljesen normalis, kommunikativ, ertelmesen kerdez, valaszol, nem bantja Gyurit, nem hisztizik, de neha egeszen gaz: szavakat ismetelget 50x, vadul mas gyerekekkel, uj ruhat nem fogad el, mintha nem is a foldon jarna. Allandoan izeg, mozog, neha megis csak a semmibe bambul es meg se hallja, amit mondok. De az esze az vag, mint a penge mindig. A magas intelligencia ebben a korban ugyanakkor valami bajnak is lehet a jele. De osszessegeben mindig pozitiv iranyban fejlodik, es fel eve, vagy egy eve sokkal rosszabb volt a helyzet es ez megnyugtato.

Ha erdekel a doktorno telefonszama, megirhatom priviben. Varom a hivasodat! En legkozelebb otthonrol fogok jelentkezni juli 15 utan.

A kristalygyerekekrol irhatnal par sort!

De nagyon varom a tobbiek irasat is :!: Edu, Bambi, Kolyok, Rima irjatok :!: :!: :!:

Aranyeso, teszt :?: :?: :?:
 


Röviden,
Lányok! Ne parázzatok rá az "A" betűsre!!!A múltkor a gyerekrendelőben kint volt egy papír, hogy mik a jelei. Ezek alapján minden gyerek (és felnőtt) az. Totál kiakadtam amikor megnéztem.
A barátnőm gyerekére is azt mondták, tisztára kikészült tőle, aztán már azóta kiderült, hogy nem az, hogy más, most megint más. Ne kerüljetek bele ebbe az ördögi körbe!!!
Minden gyereknek van furcsa dolga. Dani is utálja az új ruhákat, ha felborul a rutinja. Egyszer jó a bölcsibe, máskor alig lehet beküldeni a szobájába. Stb.
Rövid voltam!

Kép
 
 


Sziasztok!

Bambi, az a lenyeg, hogy irtal! ;)

Katavirag, szerintem is valoszinuleg semmi gond nincsen Olival, de ha teged megnyugtad, akkor inkabb mutasd meg dokinak. Lollival nem tudom, hogy van-e ertelme elmenni, mert iszonyat nagy szineszno a csaj es nem lehet kiszamitani, hogy akkor ott eppen mit fog muvelni. Lehet, hogy eloadja magat teljesen gyagyanak es azonnal kuldik a zartosztalyra :wink: , de az is lehet, hogy akkor eppen a nagyon okos, ertelmes, szotfogado kisangyalt jatsza el.
Kb. 2 eve elmentunk vele ortopediara, mert nem tetszett a testtartasa, futasa es az amilyen kicsavart poziciban ult allandan. Mondta neki a doki a korhaz folyosojan, hogy setaljon elore meg aztan forduljon meg es jojjon vissza. Ti azt el nem tudjatok kepzelni, hogy milyen idetlen jarast adott ott elo! Ugy egtunk. :oops: Regen volt a Monty Python-nak egy "Hulye Jarasok Miniszteriuma" epizodja, hat, siman szerepelhetett volna benne Lolli. Abbol a jarasbol aztan nem lehetett megmondani, hogy van-e baja. Kozben meg a hatterben allo kis kinai tanulo dokinak vagott idetlenebbnel idetlenebb grimaszokat. Tok ciki volt az egesz vizsgalat.
Szoval, nem lehet tudni, hogy a pszichiaternel is mit muvelne, a vegen meg teljesen hulyenek nyilvanitanak. :wink:
Kb. ket eves volt, amikor egy szinesz ismerosunk meg akart adni nekunk valami gyerekszinesz ugynoksegnek a szamat, hogy mutassuk meg nekik Lollit, mert szerinte nagyon tehetseges a gyerek, de mi ugy dontottunk, hogy inkabb nem eroltetjuk, majd ha nagyobb lesz es magatol ugy dont, hogy szineszno akar lenni, akkor legyen. A masik az, hogy igazi kis diva lenne. Ha neki nem lenne kedve fellepni, akkor tetejere fordithatnank a vilagot, akkor se nyitna ki a szajat. Most is ugy van, ha meg akarnank mutatni valakinek, hogy milyen ugyesen tud enekelni, akkor aztan ra nem lehet venni, hogy enekeljen. Egyebkent meg allandoan enekel. :roll:
En mar arra gondoltam, hogy tenyleg lehet valami a csillagjegyekben, mert tobb anyuka is figyelmezetett, amikor mondtam, hogy kos jegyu. Mondtak, hogy keszuljek fel, nem lesz egyszeru! Iszonyu onfeju, akaratos, makacs es semmit sem er, hogy mind a ketten szigoru szulok vagyunk. Persze mar regen rajottunk, hogy nala nem lehet feketen-feheren kijelenteni, hogy valamit nem csinalhat, mert akkor csak azert is. Taktikazni kell es furfangosan ravenni dolgokra. Ezzel csak az a baj, hogy vag az esze, mint a penge es hiaba gondljuk, hogy milyen kis furfangosak vagyunk es tuljartunk az eszen, sokszor atlat rajtunk. :twisted:

Szoval, en egyenlore lehet, hogy kihagyom a dokit, ha valami komolyabb a bibi, ugyis szolni fognak az iskolabol. Bar, lehet, hogy onnan hamar ki leszunk rugva, mivel egy katolikus iskolaba fog jarni, ahol szigorubbak, mint az allamiban es o ugye ha valamit nem akar megcsinalni, azt kozolni fogja a tanitokkal es nem fogjak tudni ravenni, hogy megcsinalja. A masik meg, ami ugye nagyon nem illik bele a katolikus vallasba, hogy elozo eleteirol beszel. Azt hiszem, ha ott is majd magyarazza, hogy o ki volt es mit csinalsz az elozo eleteben, akkor azt nem fogjak jo szemmel nezni. Allitolag gyerekeknel gyakori, hogy 5 eves kor alatt elozo eletekre emlekeznek es beszelnek rola. En eloszor kicsit megremultem, mert en sose emlekeztem meg beszeltem elozo eletekrol, de aztan tobb anyukaval is beszeltem rola es sokan mondtak, hogy az o gyerekuk is, ugyhogy egy kicsit megnyugodtam. A cseh baratnom fia (szinten 4 eves) es teljesen bele van bolondulva a bombazo repulogepekbe. Egesz gyujtemenye van mar es mindegyikrol tud mindent. Olyan tudasa van ezekrol a gepekrol, mintha egyetemen tanult volna roluk. A baratnom meselte, hogy amikor utaznak haza Csehorszagba repulovel, felszallasnal mindig bepanikol a gyerkoc, nem akar beszallni a gepbe es sirva mondja, hogy o nem akar lezuhanni es meghalni. Felelmetes, mivel nem latott ilyen filmeket vagy nem olvastak neki ilyen torteneteket, szoval, furcsa, hogy van ez a felelme.
Egy ejszaka meg remalma volt, akkor is ugye a bombazokkal almodott es amikor sirva felebredt, bement hozza az anyja es o is magyarazott valami elozo eletrol, ahol pilota volt.

Aztan a sogornom is megnyugtatott, hogy az o fia is, amikor kicsi volt pontos reszletes leirast adott arrol, hogy o farmer volt es milyen allatai voltak, milyen kutyaja, mi volt kutya neve, mit csinalt egesz nap, stb.
Szoval, megnyugodtam, hogy akkor vagy nem egeszen hibbant Lolli, vagy sok mas gyerek is hibbant. :lol:

Katavirag, 4 Cataflam?! Attol en teljesen bekabulnek es aludnek egesz nap. :lol:
Nekem az angol fogorvos megkerdezte ket eve, hogy kihuzza-e o vagy inkabb beutaljon a korhazba, ugyanis o nem tudja garantalni, hogy nem szedi ki az elotte levo fogak is a bolcsesseggel egyutt, meg konnyen okozhat idegbenulast. Edes, hogy ezt igy bevallotta, ezek utan nemhogy hozza, de meg a korhazba se mertem menni masik angol dokihoz, inkabb Gyulan neveztem be ra egy ismeros szajsebesnel, akiben megbizok. Igaz, hogy altatas nelkul ment, de megmaradt az elotte levo fogam is es idegbenulasom se lett. Egy nemet dokiban azert jobban megbiznek, mint egy angolban. Nekem itt az orvostudomanyba vetett hitem mar regen elveszett. Itt csak ugy szabad elmenni dokihoz, ha te mar magad tudod az diagnozist es csak gyogyszert szeretnel feliratni.
Szemuveget is csak ugy tudok intezni, ha elotte otthon elmegyek szemeszhez es itt a doki vagy a latszeresz ele dugom a magyar doki papirjat es elmagyarazom nekik, hogyha szamitogeppel megvizsagal teljesen mas eredmenyt fog kapni, de en azzal a lencsevel nem latok, nekem ez a legjobb. Itt nem akarjak felfogni, hogy mutve volt a szemem es a szamitogep ezaltal nem megfelelo eredmenyt mutat. Par evvel ezelott az egyik angol szemesz a rovidlato szememre tavollato szemuveget irt fel es kozolte, hogy ne merjek vezetni, mert meg ezzel se latok. :shock:

Most mar elkoszonok, mert a vegen meg egy regenyt kerekitek. :lol:

Katavirag, gondolok rad holnap!

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Hali, megiscsak bekukk :lol:

Ma voltunk a nemet dilidokinal. Baromi jo fej volt es rengeteg jateka. Ennelfogva mindket gyerek peldamutatoan viselkedett, pedig Gyuro delelotti alvasa el is maradt.
De a lenyeg, hogy Oli megkapta a specko helyet a szomszed oviban es igy nem kell messzire hurcolaszni, apjuk viheti a kocsit meloba en meg tudom Olit napi 8!!! oraba oviba vinni. Hogy ezert mennyit kellett varnom es kuzdenem, hihetetlen. Ami mashol, pl. Magyarorszagon magatol ertetodo, marmint az, hogy egy harom eves napi 8 oraban oviba jarjon, ugy, hogy anyuci otthon van a 16 honapossal meg.
Ami az elmeallapotat illeti, megnyugtatott, hogy nem ateista, akarom mondani autista, de vannak vonasai, amelyek az un. Asperger szindromaba illenek. De mivel Oliver nem beszel nemetul meg, az egesz vizsgalat az en elmondasomon alapult. Volt 1-2 kirakos logiakai jatek neki, de ezek a betegsegek allitolag nem szellemi, hanem lelki bajok. Na hat sokkal kozelebb nem kerultunk a dologhoz, de legalabb az ovoda kerdes megoldott.

Bambi, kicsit megnyugtattal, mert latom, ez a tema nem csak engem izgat, hanem masokat is. Keveset volt meg Oli tarsasagban, hogy igazan hasonlithassam masokhoz. De az is igaz, hogy nekem azert mindenhol, ha burkoltan is, de jeleztek, hogy az en fiam mas.
Johetnel mar hosszabban is :wink:

Olive, en elozo eletrol meg nem hallottam gyerektol, meg a novereim gyerekeitol sem. Erdekes... De a lanyod tenyleg nagy szineszno lehet :lol: Na majd nehany het mulva megismerem.

Na megyek, holnap gondoljatok ram, szetverik a kepemet :shock:
 


Ja, Oliver is KOS :wink:

De szerintem itt a topikban Bambi, Rima, Kolyok fiai is, mert mindnyajan marcius vege fele szultunk 2008-ban. Ez hozott anno ossze itt minket.
 


Sziasztok Kos Anyucik! :D

Vissza olvasgattam, bar a betegsegekhez nem tudok hozza szolni erdemben, remelem minden csemete makk egeszseges.

Rovid leszek, petenoveszto stadiumban vagyok, jovo heten beultetes utan jovok.

Jo utat Katavirag, remelem nem fajt nagyon :roll:
Olive,Bambi,Edu puszi mindenkinek, kellemes nyarat :P
 


Sziasztok!

Aranyeso, nagyon drukkolunk neked es ha most osszejon, akkor neked nem kis kosod lesz. :wink: :lol:

Katavirag gondoltam rad tegnap. Remelem nem szenvedsz nagyon!

Itt jartak nalunk a kemenyseprok tegnap, mert apank kitalalta, hogy uzemeljuk be a kalyhat, ami eddig csak a konyha disze volt. Szoval, tegnap kemenyt sepertek, a kalyhat allitottak be, de meg ma is visszajottek. Az angol mesterek mindent extra lassan csinalnak. :roll: Raadasul tegnap akkora koszt csinaltak a kemenysepressel, hogy miutan elmentek egeszen vacsoraig es meg utana is pucoltuk a konyhat. Szegeny Lolli be volt ultetve a tv ele. Hozott haza megint olvaso konyvet az ovibol, de egyikonk se tudott olvasni vele, tenyleg akkora szutyok volt. Ma amikor visszajottek a kemenyseprok, kerdezte tole az egyik, hogy kiolvasta-e a konyvet tegnap. Kozolte veluk, hogy "Nem tudtam, mert jottetek es nagy koszt csinaltatok." :lol: Legalabb valaki kozolte veluk. :wink:
Egyebkent a nappaliban levo kemenyt is meg akartak kotorni, de mondtam a ferjemnek, hogy arrol csak akkor lehet szo, ha kipakolja az egesz szobat, a fuggonyoket is leszedi es utana kifest. Ekkor ugy dontott, hogy a nappaliban elmarad a kemenysepres. :lol: A konyhaban csempet es falat is kellett mosnom, annyira osszekormoztak mindent. A nappaliban meg nem moshato festekkel van festve, ugyhogy ott tenyleg ujra kene festeni.

Bambi mar regota akartam kerdezni, de mindig elfelejtem, hogy akkor te most mar teljes munkaidoben dolgozol? En valoszinuleg ezt elfelejthetem az elkovetkezendo 15 evre vagyis legalabb addig, amig Lolli suliba jar. Amig kicsi addig ugye egyedul nem engedhetem iskolaba, na de kesobb se, mert nincs tul kozel, kb. 30-35 perc gyalog, tomegkozlekedes meg nincs tolunk arrafele. Aztan 11 eves kortol jarnak masik iskolaba, az meg valoszinuleg nem is ebben a varosban lesz, ugyhogy akkor is majd fuvarozhatom.
Mondjuk igy se unatkozom, mert a ferjem munkajabol jut nekem boven itthonra, igy nem logatom a labam.

Na, mentem, mert most is dolgozni ultem le a gephez, erre idetevedtem. :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


olive írta:Aranyeso, nagyon drukkolunk neked es ha most osszejon, akkor neked nem kis kosod lesz. :wink: :lol:


Haha, tenyleg! :lol: De jo lenne, lehet.... 2? 8) 2 picur koltozott be ugyanis penteken, 2 ment fagyiba, 1,5 het mulva koltozkodom - Apa mar Beijing idojarasat elvezi, ram maradt minden melo (pakolas, iratok, stb.) Megbirkozom vele! Van mar apartmanunk is, szerencsere osszejott az a hely amit en szerettem volna, nagyon orulok.
Hetfon vv, szerdan koltoztetok, kicsit suru a program, nem tudom mikor jovok, addig is puszi :P
 


Na halihóóó!
aranyeso, nagy drukk az ikrekhez :) azért a nagy pakolást remélem remélem kisebb adagokban csinálod, vigyázz magatokra! klassz, hogy összejött az apartman, majd az új helyről pár fotót kérünk :)
katavirag, azt nem is tudtam az asp-ről, hogy lelki eredetű. ez sok mindenre adhat magyarázatot (másnál is), de akkor ezek szerint ez a kórság "javítható". az, hogy csak pár jelet láttak erre, az tök jó, mert nem tudta ezt sem egyértelműen kijelenteni a doki. szóval lehet, hogy majd ami furcsaságokat látsz, az majd magától is javul. lehet, hogy az ovi is segíteni fog, a közösség, a napi-rutin, stb. kiváncsi vagyok, hogyan fog majd tetszeni az ovi olinak, bár korábban a bölcsis rövidebb időszakok tetszettek neki, ugye?
ezek az előző életek elég fura dolgok. anno mikor olvastam kicsit róla a tesóm gyerekein teszteltem, most meg danin. a mi voltál, amikor nagy voltál? - kérdésre mit válaszolnak (állítólag 3-5 év között emlékezhetnek erre). Dani meg csak néz rám és halkan annyit mond "Nem tudom". Szóval nála nem jött be...
Nem vagyok nagy csillagjegyes, de szegény Dani sokszor hallja tőlem, hogy kis Kos vagy. mert ami pár dolgot megjegyeztem anno róla, az nagyon illik rá. fejjel a falnak és társai.
remélem jól érzitek magatokat itthon, bár az idő nem valami kedvező. én is most jöttem haza balcsiról, a fiúk még lent maradtak, de pont amikor haza hozom őket, addigra ígérnek jobb időt, így nem tudom mivel fogják elütni az időt.
olive, nem kis koszt csináltak neked. utálatos más mocskát takarítani. én már attól mérgelődök, amikor jönnek hozzánk "szakemberek", és még ha csak pár percre is jönnek be, már mocskot csinálnak. nem veszik le a cipőjüket, mindent összejárnak, stb. na nem vagyok egy nagy patika-tisztaságmániás, de azt gyülölöm, mikor a poros cipőnyomokat vélem felfedezni mindenhol.
hét én már nagyon régóta egész időben dolgozom, de rugalmas a munkaidőnk. ami most abból szempontból jó, hogy tudtam danit hozni-vinni a bölcsiből időben (kocsival kellett), de most az ovi itt van mellettünk kb 50 m-re. abból szempontból nem annyira jó, hogy sokszor este is még dolgoznom kell, így a férjem abbahagyja jó esetben 6kor a melót és utána én ülök a géphez még dolgozni. te nem tudsz majd rész-munkaidőben dolgozni?
a "furcsa dolgok": egyik kettesben töltött esténken Dani a fürdőszobában megszólalt, hogy ott a bácsi, félek. az ajtót kinyitottuk és megnyugtattam, hogy nincs ott senki. (kicsit rossz volt, mert nekem jó pár évvel ezelőtt volt egy hasonló élményem, de a mai napig kiráz a hideg, ha rágondolok.) aztán még 2x előadta ezt Dani. most a héten is mondta, de mosolyogva, szóval szerintem lehet, hogy valami okos rajzfilm hatása ez, nem tudom. de próbálom megnyugtatni, hogy nincs ott senki, vagy ha igen, ő a barátunk...
a másik "furcsaság", ha látnád Dani vonat-szenvedélyét...csak a vonatok a téma, csak azzal játszik itthon, mindenkinek a nevét tökéletesen tudja (thomasból), éjjel órákig a kezében markolva fogja őket, ha megkérdezem mit álmodott, a vonatokról mesél, stb. de nem érzem annyira furcsa dolognak, mert sok kisgyereknek van valami "szenvedélye". van akinek mindene a puska, kard, stb.
ami nagy didergős nyaralást írtál, sajnálom, hogy most itthon is megismétlődik. bezzeg amikor 38 fok volt.
mi most a bölcsi szünetet élvezzük. voltunk a nagyszülőknél, balcsin, most ők ott maradtak, mert előző héten én, most a férjem van szabin. aztán utána mindketten szabin leszünk, el is megyünk nyaralni egy kicsit.
a hét sajnos nem volt izgalomtól mentes, mivel dani "szerzett" két öltést a homlokára. szegényke elesett a lábában és nekiesett az ágysarkának, így hatalmas vérzés is sírás kíséretében rohantunk a kórházba. szerencsére a homlokát érte a sérülés. ááá, ilyeneket inkább kihagynék...
(és akkor nem is akarok arra gondolni, hogy nagyobb korában milyen más veszélyek leselkednek mad rájuk.)
huuu, én még mindig ki vagyok borulva attól, ami Norvégiában történt...
jó pihizést mindenkinek, aztán gyertek mesélni!

Kép
 
 


Immar Pekingbol, sziasztok :)
Tok jo volt otthon, kezdtuk Svedorszaggal, 21 fok, folytattuk Szegeddel, mi kifogtuk a 34 fokos kanikulat 4 napra, majd jott Hollandia 20 fok, eso! Nagyon elveztuk, itt pedig 30 fokok vannak Kinaban. 4 ev utan jon a varva vart tel nekunk... :lol: kivancsi leszek hogy birjuk.

Bambi, remelem Dani jobban van :shock: ekkorat esni, remalom :cry:
Alig hiszem, de mindjart szeptember!!!!!!

Remelem a tobbiek is jol vannak es jol telt a nyar :?: :P

Nekunk nem sikerult a lombik, majd legkozelebb.

Varlak benneteket!
 


Halihóóó,
aranyeso, sajnálom, hogy nem sikerült, de lehet, hogy most túl sok minden történt egyszerre. ahogy írod is, majd leközelebb.
ezek szerint minden flottul ment a költözéssel.
milyen peking? tetszik?

itthon kitört a kánikula, 36 fok körül van, de még nem tetőzött. mindenki piheg, izzad. megkaptuk, ha csak késve is az igazi nyarat.
mi is túl vagyunk a nyaraláson, ami jól sikerült. dani vizicsibe lett, jó volt kicsit kikapcsolódni.
jövő héten kezdődik az ovi, amit nagyon nem vár. kiderült azért nem, mert amikor találkoztunk egyszer az ovónénivel, dani nem akart köszönni neki, és most fél tőle, mert azt hiszi, hogy haragszik rá az ovónő. ilyen kombinációt. hihetetlen, hogy miket tudnak kombinálni.
a sebe szépen gyógyul a fején, pár napig most köhögéssel küzdöttünk. hogy mitől volt? passz. sokszor jó lenne legalább tudni az okokat...
ma itt alszik a kis barátja, remélem flottul megy majd minden és lefeküdni is hajlandóak lesznek este.
gyertek lányok mesélni, kivi vagyok, hogy sikerült az itthonlét.

Kép
 
 


Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy esetleg lehet e csatlakozni Hozzátok?

Melinda vagyok, 26 éves, van egy 14 hónapos kislányom. 3 hónapja költöztünk ki Németországba, azon belül Stuttgarttól 30km-re. A férjem itt dolgozik már március óta. Szeretnék olyan emberekkel beszélgetni, társalogni, akik szintén külföldre költöztek!

Van köztetek aki No-ban él?

Köszi!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Hali Csajok!

Ezt tegnap este irtam, de amikor rakattintottam az elkuld gombra, azt irta ki, hogy a forum most szunetel, jojjek vissza kesobb. Lementettem a gepre a hozzaszolasom, mivel nem lett volna kedvem ujrairni ma. Szoval, ez a tegnapi:

Sajnos mar Angliabol irok a 17 fokbol. Kedd este ertunk haza es be is futottunk, olyan hideg volt a hazban. :twisted: Allitolag rengeteg eso volt, amig mi nyaraltunk. Orulok, hogy nem kellett az egesz nyarat itt toltenunk, mert en abba beleorultem volna.

Aranyeso, biztosan sok volt az izgalom, meg a pakolas, utazgatas. Maskor egy nyugodtabb idoszakban probaljatok meg es akkor biztosan sikerul!

Bambi, Dani is jol tud kombinalni! :lol: Az ovoneni mar biztosan regen elfelejtette a nem koszonest.

Katavirag, nem jott ossze a randink! Mindig tervezes nelkul, hirtelen mentunk at Gyulara es raadasul delelott. Kb. 4 hetet voltunk Magyarorszagon es szinte semmire nem volt eleg. Ahhoz, hogy mindenkivel tudjunk talizni min. 6 het kene. :(
Egy pentek delelott is atmentunk, anyukamat vittuk at fodraszhoz es amig o ott volt, leultunk a 100evesbe. Eppen, hogy kihoztak a cappuccinokat, sutiket, mar a kezemben is volt a mobil, hogy megcsorgetlek, erre anyukam telefonalt, hogy mar keszen van. Meg is kerdeztem, hogy szarazsamponnal mostak meg a hajat?

Meme, pentektol keddig feletek jartunk. :lol: Stuttgart, Asperg, Ludwigsburg, Markgröningen. Ez nekunk pont fel uton van Mo. es Anglia kozott, ugyhogy mindig megallunk rokonlatogatasra.
Katavirag el Nemetorszagban, csak most o is otthon nyaralt. Talan lassan o is visszautazik. Biztosan hamarosan jelentkezik.

A nyaralasrol majd maskor szamolok be, mert hulla vagyok. Ez az 1 oras idoeltolodas es a levegovaltozas nagyon megvisel. Mar. delutan fel 5-kor majdnem elaludtam.

Puszi mindnekinek:

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive!

pár napig nem tudtam belépni valamiért. De most végre sikerült!:)

Húúú, hát akkor tényleg felén jöttetek. Stuttgart és Ludwigsburg között lakunk:) Schorndorftól (ha mond valamit:) ) 8km-re.

Látom nálatok is van csemete:) Régóta éltek Angliában? kocsival jártok haza? Jesszus! Mennyi idő?? Nekünk sacc 1000km Pécs-Berglen, de 11-12 óra kocsival. (legalábbis kifelé annyi volt, meg Apának is, mikor mi még otthon voltunk)

Bevallom nekem a legnagyobb nehézségem a nyelv. Hiába tanultam anno 14 évet németül suliban. Elég sok szót megértek, de annyira gyorsan beszélnek, meg van aki svábul, hogy fonom a szemöldököm rendesen, hogy mit is akarnak. Válaszolni meg...ahhoz lassú az agyam:) Mire kitalálom, hogy mit akar, meg azt, hogy mit kéne felelni, már 6 körrel tovább jutottunk:D Azt hittem könnyebb lesz...

Ti úgy mentetek ki, hogy már beszéltétek a nyelvet? Vagy kinek, mennyi idő volt, mire nem "ölni tudott volna" a magyar szóért?? :)

Egyelőre úgy néz ki, hogy talán október-november környékén megyünk haza 1 hétre. Baromira várom már!:) Nem Mo. hiányzik, mert ami otthon van...pff.!! hanem a család, barátok. Még csak ez a 4. hónapja, hogy kint vagyunk, mi lesz később????

További szép napot!
Sziasztok!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Haliho :!:

Visszaolvastalak Benneteket, mar aki irt .... szomoruan konstatalom, hogy a regiek kozul, Rima, Edu, Kolyok teljesen lekoptak :evil: :evil: :evil: Tessek kerem szepen helyzetet jelenteni :!:

En is mikor irtam mar, atyavilag.... fogmutetet mar reg el is felejtettem. Jo kis anyagot kaptam, mire felebredtem, 2 fog kivesve, meg aznap gyorsan egyedul elinteztem egy ket dolgot, amig sogornom felugyelt a gyerkocokre, pedig mondtak, kiserovel mehetek csak haza... persze...
Aztan kepzeljetek, nem is fajt, igaz, ugy neztem ki napokig, mint aki bekapta a pumpat.
Na, bolcsessegfogak ezzel elfelejtve egy eletre.

Hat Olive, oszinte egyutterzesem :!: En is visszatertem a 7 hetes nyaralasbol a szomoru, szurke felhos zimankoba... Otthon mi is kifogtuk az elejen azt a hidegebb idoszakot, szegeny ferjem pont akkor tudott csak 1 het szabit kivenni... de jokat kirandultunk, Pecsett is voltunk a gyerekekkel, ahol az eskuvonk volt, kaladparkoztunk meg ilyenek. Utana meg hat nem kell leirnom, micsoda nyar volt 30-38 fokokkal, es tudom, meg ma is 33 fok van Gyulan a szuleimnel. A szivem megszakad minden visszateresnel. De ket het utan mar visszaalltam, kipakoltam, kimostam, kivasaltam, kinyaltam a lakast, Olit elnditottam az oviban. Ja es kozben Gyurokam skarlatjat is megkostoltuk :lol:

Melinda, te pecsi vagy :?: Mi Hamburgban elunk. Remelem, nem sokaig :wink: Illetve nem orokre... Nekem a nyelvvel nincs gondom, Ausztriaba jartam gimnaziumba. Nekem csak az a gondom, hogy akarhol elek, honvagyam van, otthon viszont nem lehet elni...

Aranyeso, sajnalom, hogy nem sikerult. Majd legkozelebb :!: Nagyon drukkolok. Meselj Pekingrol. Ott lesz igazi teletek :?:

Bambi, ilyen bacsit latos dolgokrol nekem is meseltek mar masok. Allitolag amikor anyukam pelenkazta ocsemet, az is bacsit latott a mennyezeten. Hiaba, szellemek... :wink:

Na megyek, hivnak a pocsosok...

Ja, rakok uj tickert :wink: :wink: :wink:
 


Sziasztok anyukak, kismamak, leendo kismamak! :)

Bocsi, hogy igy eltuntem, istenigazabol mindig olvastalak, csak hat nem volt mit irni, vagyis olyan szinten depresszios voltam, hogy az hihetetlen... most se jobb, sot... de van egy gyonyoruszep, alom kisfiam, akire csak ragondolok es mosolygok... hihetetlen mennyire feltudja dobni az embert... Hogy velunk mennyi minden tortent, te atyaeg...
M megnosult, na nem engem vett el :D... Leon tovabbra is egy csodamano... az elmult fel evben bejartuk Barcelonat, Tenerifet, kb 5-6szor voltunk otthon, de a legtobb idot Budapesten toltottuk, ott vasarolok egy pici lakast magunknak :)... na nem mintha Budapestre koltoznenk, sot haza sem megyunk sajnos...
na de a hab a tortan.... most uljetek le, ha nem ultok meg... jon nalunk is a kisteso, amitol szegyen, de en olyan szinten depresszioba estem, hogy az hihetetlen, kb ket hetig az agybol se keltem ki.. nem volt tervezve, antikoncepcio mellett dontott ugy a baba, hogy jonni szeretne, de ez az en formam, ennel mar csak az lenne nagyobb, ha ikrek lennenek, bar engem ismerve, ez sem kizart :? . En mar beletorodtem, sot kezdek rahangolodni a babara, ne kerdezzetek, hogy mi lesz hogy lesz, mert fogalmam sincs, de azt hiszem nem egy babanal kezdodnek a tragediak es tudom, hogy imadni fogom, ugy mint Leont. Nagyobb gond van apukajaval, ugyanis o pesten lakik es semmi kedve londonba koltozni, en vagyis mi meg nem mehetunk pestre.
Roviden ennyit rolunk, porog az elet rendesen, jovo hettol 3 het szlovakia+budapest, aztan ismet a londoni szurke hetkoznapok :( ...

Katavirag! oriasi gratula, nagyon orulok nektek :)

Bambi! Rolatok meg mindent tudok, szigoruan nyomon kovetem a blogodat! :)

Kép Kép
 
 


Hat RIMA :!:

Vegre hallani Rolad! Mario megnosult. Tipikus :twisted: Micsoda buszke bunko ferfi. Csak hogy Teged hergeljen. Hat ami azt illeti, tenyleg eleg sokminden tortent Veled, s most, hogy immar mindketten kismamak vagyunk ujra, iagazan visszaterhetnel legalabb szulesig.
Eloszor is ki ez a magyar fiu, hogy ismerted meg es miert gondolod azt, hogy Te feltetlenul Londonhoz vagy kotve. Mert Mario miatt mar nem. Munkat otthon is talalnal.
Mikor szulsz? Tickert kerhetek?
Azert ne legy depis, mert nagyon szep es fiatal vagy es a gyermek az csaki orom :!: Na jo, leszamitva a gyengebb pillanatokat :wink:
Meselj Leonrol :!: Miket csinal :?: Jar focizni :?: Hany nyelven beszel :?: Jaj, be kene neznem a facebookra, meglesni a kepeidet, mert lattam, az iwiw-re be sem lepsz mar.

Na, ezen mondjuk rohognom kell, te depis leszel, mert vedekezes mellett veletlenul terhes leszel, mas, mint en, meg sehogy sem termeszetes uton. A mi kis harmadikunk is a Gyori Kaali fagyasztott 3 es fel eves embrioja, Oliver almabol, es hat ugy nez ki osszejott. Nyar vegen elmentem erte. Vagy ertuk? Meg UH-on nem voltam, majd penteken. Nem is publikus az egesz, csak nektek irtam meg, hogy vegre elmondhassam valakinek.

Olive, visszajeloltelek az iwiw-en, milyen csinos csaj vagy te (hat igen, ez a hely csakis jo csajok helye) es hat a lanyod az fantasztikus. Mar a nezeseben benne van az a velejeig hatolo huncutsag. Neked is mondom, mert mar iwiw ismerosok vagyunk, nalunk a lombik titok! Senki nem tudja, hogy mindharom gyermekunk igy fogant, igy mas helyen, mint itt, Te se tudj rola :!:

Bambi blog :?: Kerem a cimet, most mar megjegyzem.

Puszko, irjatok :!:
 


Hellooo Katavirag! :)

Igerem, jovok most mar gyakrabban, amugy en is kb olyan idos terhes lehetek mint te, ha jol szamoltam majusi baba lesz... tudod, en is ezen gondolkodtam, hogy mennyire nem fair, masok evekig varnak a babara, erre en akaratlanul, vedekezes mellett teherbeesek... a legdurvabb h pl Leonra meg kb 1 evig vartunk... A magyar srac igazabol az en szulovarosombol van, ismerem mar tobb mint 15 eve, egy imadnivalo alompasi, csak o aztan elment Budapestre jogot tanulni, ott szerzett munkat es ottragadt, londonba meg ugye jogi diplomaval nem nagyon johet... en meg sajnos m miatt vagyok londonhoz kotve, jobban mint barmikor ezelott, ugyanis o nem engedi, hogy hazakoltozzunk, fenyeget stb...
Leon egy csodamano, focira es teniszre jar, de oktobertol ismet beszeretnem adni uszasra, ill magyarul, angolul es albanul folyekonyan beszel, szlovakul nagyon sok mindent ert es most az oviban spanyolul tanul :)... erdekes h pl allergias arra, ha en angolul szolok hozza, mindig ramszol, hogy vele csak magyarul beszeljek, pedig azt hittem, hogy az angolt fogja preferalni mivel az oviban csak angolul beszelnek.
na de inkabb te meselj!!!! hogy vagytok? Oliver mar jar oviba? hogy megy neki a nemet? nincs testveri feltekenyseg? meddig szeretnenet nemetorszagban maradni? Van mar terv, hogy hova tovabb?

Tobbiek, hol vagytok?

puszi

Kép Kép
 
 


Sziasztok lanyok,

En is itt vagyok csak kb. elozo hetig nem tudtam hol is fogok landolni es ez a nyar kicsit nyomaszto volt. Meg most sem tudok mindent 100%-ra de ugy nez ki mi maradunk Washingtonban M-mel es a ferjem foleg Europaban lesz az elkovetkezo 6 honapban es remelem idonkent azert latjuk is egymast.
Gratulalok Katavirag es Rima az uj terhessegetekhez! Vicces hogy megint egyidore varjatok a gyerekeket. Most mar csak Bambi es en maradtunk egygyerekesek a 4 evvel ezelotti tarsasagbol. Nalam nem johet a veletlen mivel a bal felkaromban egy csinos kis hormonnal atitatott implantatum van es az magatol nem fog kijonni csak vagassal.
Most szokas szerint megyek mert M ma kerult ki eleteben eloszor a racsosagybol es azt hiszi pizsamapartit tartunk es mar orak ota probalom visszaterelgetni az agyaba. Tudtam, hogy igy lesz es gondolom meg jopar nehez ejszakanak nezunk elebe.
Puszi es hamarosan jovok ujra!
E.

Kép
Kép
 


Na, latom, nem kell priviket irni mindenkinek, hiszen mindenki bekukkant ide, csak nem ir, ugyebar :wink:

Edukam, de jo neked, Monster csak most kerult ki a racsosbol :?: :?: :shock: Mondjuk meretenel fogva Oli is beleferne meg a 130 cm-es racsosba, idonkent be is maszik Gyurohoz, de o mar masfel evesen kimaszott es a baleset elkerulese vegett meg akkor kikerult sima gyerekagyba. Sajna, mar Gyuro is kezdi a kimaszast. Ha reggel koran kel, megkapja a tapijat es ha adok neki jatekot meg eljatszik csondben vagy felorat. Na nem igy Oli, o mindenkit keltett, ha o ebren volt. Szerencsere Oli mar jobb gyerek, lekopogom... csondesebb, ertelmesebb.

Na meselj! Milyen munkat kapott a ferjed :?: Fel ev kibirhato. Meg mondhatni konnyebb is, nem kell annyit fozni, mosni :wink: En tulajdonkeppen a ket fiammal szep csondben, napirendszerint elvagyok, de amikor apjuk este hazater, mindig nagy a hancur, kiabalas, nem akarok furodni menni ... stb. Ha elutazik, minden siman megy :wink:

Milyen Monster :?: Beszel mar :?: Hogy megy neki az ovi :?: Es te hogy vagy lelkileg :?:

Rima, ez igy tenyleg nehez helyzet. El is felejtettem, hogy Mario Londonban van es hat persze o az apa. Es ez a fiu hogy all az apasaghoz?? Hihetetlen, hogy Leon ennyi nyelven ert es beszel :!: Es ez a sok sport. Oli csak bicajozni tud jol, de azt mint a villam. Csak ugy cikazik a jarokelok kozott. De labdaba nem rug. Nehany napja jar itt oviba, mar egesz ugyesen elvan napi 8 oraban. Most kezdett el leszokni az ebed utani alvasrol es itt nem is szokas a 3 ev felettieket altatni. Na bezzeg, minket oviban leraktak. Emlekszem nagycsoportban mindig csak ebren vartam az alvas vegere. Persze ez igy a szoci ovoneniknek nagyon kenyelmes volt, addig sem kellett velunk foglalkozni. Oliver csak magyarul tud, de lassan tanulja a nemetet is. Remelem ugy fel ev mulva mar beszelni is fog. Az oviban van egy ket idegen anyanyelvu kisgyerek, akik szinten ott tanultak meg nehany honap utan.

Gyurokammal meg itthon vagyok es elvagyok, apjuk sem varja el igy tolem ebben a helyzetben, hogy elkezdjek melot keresni. Igen, en is majus, kb. majus 14. De mivel mindketto 2 hettel hamarabb szuletett, az aprilis 30-at lottem be magamnak. Na pusz, irjatok :!:
 


AZTAAAAA! CSAK NÉZEK! :shock: :shock: :D :D :lol: :lol: :roll: :roll:
1 hétig be sem leskelődök és milyen hírek várnak rám!
AZTAAAAA!
Most nem is írok, emésztem az olvasottakat! (Csak annyit, h Leon valami csodagyerek, hogy ennyi nyelv, sport, stb.)
AZTAAAAA! :lol: :lol:

Kép
 
 


Na, kezdek magamhoz térni, illetve a híreket kezdem megemésztgetni.
Először is, Aranyeső, Te is írjál valami meglepő dolgot, légy szí! Tőlem lehet CSI-os dolog is :wink: , csak valami meglepetést!
Hmeme, azt hiszem jókor csöppentél ide. Érdekes/meglepő dolgokról írnak a lányok.
Rima, nem is tudom hol kezdjem. Azt hiszem ez az a történet (úgy egészébe véve), hogy ha mesélik, nem nagyon hiszem el. Hogy M ilyen, hogy Leon ilyen, hogy ilyen „véletlen” dolog történt Veled, hogy a párod nem tud kimenni, hogy Te nem tudsz ide jönni, stb. Ááááá, tök megértem, hogy magad alá kerültél. Hány éves is vagy? Túl fiatal ehhez a sok mindenféle élményhez/dologhoz/bajhoz/örömhöz/nehézséghez/stb-hez. Mondanám, hogy sajnálom és sajnállak, de ez olyan béna szó. Inkább megértelek, megértem az érzéseidet és Veled érzek. De nagyon bízom benne, hogy minden jól fog alakulni. Hogy megtaláljátok a legjobb megoldást. (De ha már ennyit jársz Pestre, igazán jelentkezhetnél nálam is!)
De azért gratulálok is, remélem még egy olyan csodagyereked lesz, mint Leon. De ha csak fele olyan, akkor is örülök.
Sajnálom, hogy M egy ilyen ember és egy szemét (bocs), hogy még most is sakkban tart. Fog ez változni valamikor? Nem hiszem, csak ha teljesen eltűnsz, felégetsz minden hidat magad mögött. Törlöd magad mindenhonnan, elérhetetlenné teszed magad. De félek, hogy ő akkor sem hagyná annyiban a dolgot. Nem ismerem, csak néhány korábbi mondataidból gondolom, hogy milyen ő. (Az elején is ilyen volt? Vagy akkor a csillagos eget ígérte Neked?)
Leon nem semmi gyerek. Azt hiszem ő már az elejétől fogva nagyon ügyes volt. Mi még vettük javában a pelenkákat, mikor ő már rég elintézte a dolgát felnőtt-módon. Ő már megszerezte az első sérüléseit, amikor a mieink még csak elkezdték felfedezni a „nehezebb” dolgokat. Ő már nyomatta a sódert, amikor a mieink, még csak hadováltak néhány szót. Olyan érdekes ez, hogy mennyire mások a gyerekek.
Amúgy olyan jó, hogy jelentkeztél, és olyan jó, hogy meséltél nekünk. Mindig kiváncsian várom Tőled (is) a történeteket, mert ha még személyesen nem is ismerjük egymást, de ismerjük egymást. És kiváncsi vagyok, és sokat gondolok Rád (Rátok), és örülök Veled (Veletek), és szurkolok, hogy minden oké legyen Veled (Veletek). (A Rátok, Veletek - a többi banyeszka itt.)
Ne tűnj el, és mesélj nekünk. Ha fizikailag nem is tudunk segíteni, de…
Voltál dokinál? Ikrek? Kérem az egyiket!
Katavirág, Na Te is jól megleptél! Hármaska? Gratulálok! Nem semmi. Húúú. Szóval egy norvég, egy ausztrál után jön egy német. A következő merre fog születni?
Alvás nélkül hogyan bírja a napokat Oli? Igen, itthon még mindig kell aludni, de szerencsére Dani alszik is. A nagy ricsaj szerintem baromira lefárasztja, bár esténként megy a hadakozás, hogy ő nem csukja be a szemét, nem álmos (aztán alszik persze). Német ovi milyen? Mennyien vannak? Milyenek az óvónők? Szerintem a németet baromi gyorsan felfogja szívni és lehet jobb is így, hogy a tökéletes magyarja után tanul meg németül. (Bár ez is milyen furcsa, Leon nyomja mind a három nyelvet, egyszerre tanulta őket, Dani érti a svédet, de csak szavakat mond svédül. Bár tény, hogy csak az Apja beszél svédül, más senki sem.)
Apjuk még mindig sokat melózik? (Hülye kérdés, persze, hogy igen.)
Edukám, Hogy hogy egyedül jön ide a férjed? Tavasszal még az egyik opció az volt, hogy mindhárman jöttök. Vagy ez most nem az a meló lesz, amiről beszéltél (integráció)? Ti miért nem jöttök? Az ovi miatt? Hogy halad M? Még abba az oviba jár? Hogy vagy?
Sajnálom, hogy ha csak 6 hónapra is, de szétszakadtok. Furcsa lesz Nektek, gondolom.
Hát igen, mi maradtunk egy-gyerekesek, bár Dani baromira be van indulva egy kisbabára. Olyan aranyosan tudja magát produkálni nekik, és sokat beszél a „babákról”. De marad egy.
Olive, ígértél folytatást. nem találom :wink: (én is akarom látni azokat a képeket!)
Nekünk elkezdődött az ovi, ami teljesen más világ, mint a bölcsi. Nekem nagyon furcsa volt az óvó nénik „mássága”. (Na nem olyan másság.) Nagyon hozzászoktam, hogy a bölcsiben mindent elmondtak Dani napjáról (még volt, hogy fel is hívtak mesélni 1-2 apróságot), itt meg csak annyit kapok jó esetben, hogy minden rendben volt. Elég hamar beszokott, köszönhető nagyrészt, hogy a legjobb barátja csoportjába került, aki már 1 éve idejár. Az óvó nénik is megszerették, már ölelgetik, puszilgatják, aminek azért örülök, mert Dani elég érzelmes gyerek. Igényli ezeket.
Én kicsit padlóra kerültem (és még most a hatása alatt vagyok). Történt a kicsi országunkban egy csúnya gyilkosság (igaz már több is), és az egyik áldozat az én volt gimis padtársam volt. Nagyon összetört és rengetegszer eszembe jut, és még most sem tudom elhinni. Nem tartottuk már a kapcsolatot, de anno igen jóban voltunk. Egy barátom párja pedig nagyon beteg, 2 kisgyerekük van, semmi jóval nem kecsegtetik őket.
Sokat dolgozunk, de sajnos sok minden nem változik itthon. Nagyot csalódtam, azt hittem az idei év 2. fele már kicsit jobb lesz, de még mindig csúszunk lefelé a lejtőn. A munka ez miatt elég nehéz, mert nincs „gyümölcse”, a „demoklészi” kard meg a fejünk felett lebeg. Voltak idegesebb időszakaim, de az előző történések (is) kicsit átértékeltettek velem dolgokat, így teszem a dolgom és bízok benne, hogy áttudjuk vészelni ezt a nem tudom mennyi nehéz évet még.
Sok aranyos dolog is van, olyan jó dolgokat tud mondani Dani. Csipeget össze minden-féle szavakat, szokásokat másoktól. A vonatok még mindig fontosak, tegnap éppen nagy sírás volt, hogy Hiro-t nem tudjuk megvenni, mert nincs itthon a boltokban. Be kellett vallanom, hogy Apa a világ végéről (Kenguruföld) megrendelte, amit majd a postás fog kihozni valamikor. Este kicsit rá is kellett beszélnem ezek után, hogy inkább ne várjunk a postásra, mert éjjel biztos nem fog jönni.
Szerencsére még mindig jó meleg van, így sokat vannak kint az oviban, meg mi is este.
Ja, az ovi szemben van velünk. Ami nagyon jó (közelség, nem kell túl korán indulni), de amikor itthonról dolgozok és jó nagy sírást hallok vagy üvöltést, akkor nem annyira.
„Röviden” ennyi.
Ja és Kata szavaival élve, ami valami ilyesmi volt anno: Juhéé, péntek van!!!

Kép
 
 


Sziasztok Csajok!

Most meg en is amulok es bamulok....
Keso van es igy pentekre kipurcantam, ezert most csak gyorsan be akartam kukkantani, hogy jelentkezett-e valaki mostanaban, erre... :shock: Eleve ennyi beszamolot nem vartam, na meg ilyen hireket! :lol:

Bambi, megint az kell, hogy irjam, majd lekozelebb jovok hosszabban, mert mar leszedulok a szekrol, annyira almos vagyok. Sok volt a munka mostanaban, meg itt volt a sogornom Irorszagbol, na meg az iskolakezdes... Egy kicsit elfaradtam. Talan jovo hettol egy kicsit lazabb lesz az eletunk. Bar, most meg neki szeretnek esni a haznak. Nagyon nagy selejtezest kene mar veghez vinni, mert egyszeruen nem ferunk el. :twisted:

Rima, Edu, nagyon megorultem, hogy jelentkeztetek!

Rima, Katavirag, nagy-nagy gratula nektek!
Jol megleptetek!
Rima, fel a fejjel, most mar csak jobb lehet! Lesz megint egy gyonyoru es okos gyerkocod, aki feledteti majd veled a rossz dolgokat.

Katavirag, ti nagyon belehuztatok! :wink: Lolli marad egyenlore egyke. El se tudnam kepzelni az eletet 3 gyerkoccel. Azt hiszem az nem nekem valo. Az ilyen energiabombaknak valo, mint te vagy. :lol:
Az ex-bolcsessegfogaidert nagyon irigyellek. Nekem meg mindig lebeg a fejem felett egy mutet. Meg kene tudakolnom, hogy itt altatnak-e, mert otthon nem altattak es ugy nem volt valami kellemes elmeny.

Most tenyleg elkoszonok, mert mar keresztbe allnak a szemeim.

Puszi mindenkinek, aztan legkozelebb probalok mar fenykepekkel jonni. Megmutatom majd az egyenruhas, iskolas nagylanyomat. :wink:

Olive

KépKép
 
 


Haliho :!:

Bambi, olyan szepeket irsz es fogalmazol, pl. ahogy Rimahoz szolsz... igen, gazad van, csak en poenkodom itt allandoan. Pedig nekem is vannak komoly gondolataim es bizony a halalhir engem is lever, megraz. Miert is lettunk igy teremtve, nem :?: Es amiota gyermekeim vannak, meg inkabb elborzadok, meg olyan filmeket sem nezek.
Emlekeztek hulye Monikara Nizzabol :?: :roll: Na az a csaj sem 100...
De osszessegeben ugy gondolom, az eletet mindig vidaman, pozitivan kell latni es meg kell tartani a jo humorerzeket. Remelem, oregen is igy gondolom majd. Persze az is lehet, csak azert gondolkozom igy, mert valoban nincs mire panaszkodnom igazan.
Most engem csak egy aggaszt, hogy nem erzem igazan, hogy terhes vagyok. Sem a cickokon, sem a hasamon. Na jo, enyhe hanyinger kerulget delelott, tehat azert van valami. A dokineni mult heten mutatta, hogy ver a szive, minden ok. Igaz, egy hettel kisebb a menszeszhez szamolva, de ezen nem lepodtem meg, mert Gyurikanal is ez volt, be is sz...tam, emlekszem mondta az ausztral doki, hogy "not all good", aztan szepen idoben megszuletett. Na, majd latjuk. Oktober 10en megyek megint UHra.

Olive, gyere akkor hat bovebben! Inkabb te vagy az energiabomba! En ejfelkor mar reg nem netezem, mit te, hanem az igazak almat alszom :lol:

A Thomas a gozmozdony meg nalunk is nagyon meno. Sot, a vendeggyerekek is ra vannak kattanva. Komoly keszletunk van meg Kengurufoldjerol. Mar Gyuro is jatszik vele, rakja ossze a sineket. Megzabalom ezt a beszelni tanulok kort :!:

Aranyeso, mi ujsag Kinaban :?:

Edu, akkor jossz :?:
 


Sziasztok,

Igen jovok majd csak ezek a napok olyan hektikusak amig a ferjem el nem huz Europaba. Ossze-vissza tologatjak a napokat de most ugy nez ki jovo het kedd lesz a nyero. Utana 1 honapig egyedul leszek M-mel es aztan daddy itthon lesz 1 hetig. Szoval ha elment jovok es irok tenyleg van mit.
Katavirag ne gondolj mindjart a legrosszabra! Azt mondjak minden terhesseg mas. (mondom en akinek csak 1 volt) Mindjart itt van a 10-e es akkor megnyugodhatsz.
Puszi
E.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Ma ismet csak bekukkantottam, mar nincs erom hosszabban irni, de azert a beigert egyenruhas fenykepet gyorsan beszurom.

Kép Az iskolas nagylany [/img]

Nalunk tombol a nyar. Allitolag egesz nyaron nem volt ilyen nagy meleg Angliaban. Sajnos mar csak hetfoig tart, keddtol jon a lehules. Mondtam is apanknak, hogy holnap a tengerpart fele vegyuk az iranyt, mert jovo nyarig mar nem lesz ilyen szep idonk. Ugyhogy holnap kirandulunk, aztan jovo heten jon a borus, esos osz. :(

Pont multkor mondtam, hogy Lolli egyke marad, erre, ma este kellett volna kezdenem szedni a kovetkezo adag fog.gatlot es sehol sem talalom. Feldurtam mar az egesz hazat es nyoma sincsen. :shock: Remelem nem az uram kapkodta be cataflamnak nezve. Nagyon hasonlo a ketto es mar egyszer az utolso pillanatban kiabaltam ra, amikor emelte a szajahoz. :lol:
Meg igy sose jartam, hogy ennyire eltunjon. :roll:

Na, megyek mert ez a hoseg nagyon lesziv, mar este 8-kor tudtam volna aludni.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Na hello csajszik :!:

Olive, hat itt is "kanikula" volt hetvegen, de csak amollyan eszaknemet forma, 25 fok. Mi az nekem. Azert mi is kihasznaltuk, raadasul most hetfo is munkaszuneti nap volt, a ket Nemetorszag ugyraegyesitese. Szoval 3 napig csak jottunk, mentunk, allatkert, vidampark, tuti klassz helyeken jartunk. Van itt elet, csak ne itt lenne, hanem lejjebb ugy 1000 km-rel :lol:
Szombat reggel megemlitettem apjuknak, hogy mindjart 8 hetes terhes vagyok es kulonosebben nem erzem, erre gyorsan bevitt az ugyeletre es elintezett egy UH-ot, ami igazolta, hogy marpedig tenyleg 8 hetes terhes vagyok, ha erzem, ha nem :lol:

Es ennek a csudapofa Lollinak miert nem lesz kistesoja :?:

Bambi, nalad is sokszor ugy erzem, vagynal egy masodikra, csak valam okbol, vagy valaki miatt (ferjed?) nem akarod.

Edu, akkor varunk. Irhatnal mar hosszabb beszamolokat, mint regen.

En is megprobalok majd a napokban kepeket feltolteni. Apjukat hosszas huzavona utan ra tudtam venni, hogy elkezdje letolteni az egy eve tele memoriakartyakat. Sajna, en nem tudom, a rendszer bonyolultsaga miatt.

Rima, mi a helyzet :?: Ezen a Marion mergelodom meg, ha Rad gondolok. Azon pl. hogy Teged nem vett el, ugye? Es ez az uj csaj ki a frasz? Lelkileg jobban vagy :?: Es a Te paroddal mikor talalkoztok :?: Te most dolgozol vagy suliba jarsz :?:

Aranyeso :!: How do you do :?:

Puszko :!:
 


Nem ir senki :cry:
 


Na latom hiaba jovok ... :roll:
 


Sziasztok,

Vegul a ferjem csak multhet penteken tudott elindulni kedd helyett. Szegeny mar tiszta idegbeteg volt es gyakorlatilag allandoan startrakesz allapotban kellett varnia hatha aznap kell indulni. Jo volt a borondot kerulgetni a szoba kozepen napokig.
Az elmult het elkepesztoen nehez volt kettesben M-mel. Elsosorban nem az, hogy nincs aki leszedje rolam idonkent a gyereket hanem egy meghatarozatlan rossz erzes lett rajtam urra amiatt, hogy a ferjem es a szukebb csaladom 8000km-re el tolem egy masik foldreszen. Ha barmi tortenik velem M megy a child protectiv service-hez amig az apja ide nem er. Apropo tegnap majdnem elutott egy orias pickup truck a zebran futas kozben. Legkozelebb november elejen tud hazajonni egy par napra es utana ebben az evben mar nem. Sikerult osszekukaznom magamnak meg M-nek viszonylag olcson repulojegyet Bp-re hogy 6 ev utan eloszor a szuleimnel toltsuk a karacsonyt. December 14-en indulnank de ugye az elott meg ujabb 6 hetet kell vegigcsinalnom egyedul. Gondoltam mar arra, hogy idehivom az anyukamat 1 hetre halaadaskor de sajnos mar nincs egyaltalan szabadsaga (volt itt 2 hetet augusztusban) es apukamat sem szabad hosszabb idore magara hagyni. Szoval szar a helyzet es meg hol van a vege.
M-et nagyon megviselte az apja tavozasa reszben azert is mert baromi keveset tud csak felfogni abbol amit magyarazunk neki es ugye neki meg plane nehezsegbe utkozik elmondania ami nyomasztja masreszt meg ismet nehez korszakaban van. (Kedvenc gyereknevelos konyvem a 70-es evekbol a 3.5-4 eves korszakot a legnehezebbnek tartja a tinedzserkor mellett es sajna M szinte minden sorat produkalja a konyvben leirt problemaknak. ) Szoval 3 ev nyugalom utan sulyos alvasproblemai vannak ami azt jelenti, hogy en is halalosan faradt es kialvatlan vagyok es igy nem tudok toppon lenni es hamar elveszitem a fejem. Rengeteget sir tovabbra is gondolom ez amiatt is van, hogy kommunikacios problemai vannak. A durohamok altalaban delutan varhatoak szinte minden nap amikor mar faradtabb dacara annak, hogy meg altalaban alszik 30-60 percet ebed utan. Ilyenkor mindent dob/ut ami a keze ugyebe kerul meg magat is meguti sokszor. Na en ilyenkor menekulok mert egyszeruen nem lehet megnyugtatni es a multkor mar azt ereztem ha most azonnal nem megyek ki a szobajabol en is megutom. Altalaban megmondom neki, hogy a szobajaban kell maradnia amig le nem nyugszik. Ez nagy buntetes neki ha nem jarkalhat a hazban szabadon igy kb. 20-30 perc utan lenyugszik es mintha mi sem tortent volna elkezd jatszani es jokedvu. A delelottok hetkoznaponkent jok mert 8-ra viszem iskolaba hetfotol pentekig, 11-re megyek erte es hetfotol szerdaig terapiara jar utana. Az ebeddel sincs kulonosen gond otthon leszamitva azt, hogy meg mindig a napfenybol el ami szintem egy a problemaink kozul. A menu minden nap ua. reggelire gabonapehely, ebed almaszosz es ures teszta, vacsora az ebed maradek plusz 2x snack time ami altalaban soskeksz es/vagy gabonaszelet. Ebbol aztan konnyu leszurni, hogy a gyerek nem eszik hust, halat, tojast, tejtermeket, zoldseget, gyumolcsot. Eskuszom mielott gyerekem lett volna megvolt a velemenyem az ilyen szulokrol plane a foiskola alatt de most mar latom, hogy egyszeruen nem lehet mit tenni, eroszakkal nem lehet beletolteni az etelt. Egyebkent csak par honapja hagytam abba az eteteset. 3.5 evesen vegre eljott az ido nala, hogy hajlando legyen magat etetni. Meg mindig a csecsemo koraban elkezdett D,A,C vitamint adjuk neki mert a gyerekorvos megmondta, hogy amig nem hajlando tejtermeket enni addig szednie kell. A sulynovekedesi gorbeje total lelaposodott de meg mindig rajta van a gorben valahol a 10. percentilisbe es ezzel addig nem foglalkoznak amig nem esik le rola. A 3. szuletesnapjan mert 13kg-ot meg mindig tartja azota nem mozdult semerre de tudom most mar nem nonek olyan gyorsan.
A szobatisztasaggal meg nem tortent semmi valahogy meg nem allt ossze a kep. Soha nem sikerult meg a wc-be produkalnia. Minden nap ul rajta tobbszor is, hasznalja a wc papirt, rarakja az ulesszukitot, leobliti de semmi tobb. Rongyosra olvasta mar az errol szolo konyveit, Elmo Potty Time-ot hasznalhatatlanra nezte, az iskolaban is raultetik de meg mindig semmi. Ez amugy a legkisebb problemank most mert ahogy mindenki mondja nem pelenkaban fog menni az erettsegiere. Na tobbek kozott ezert sincs masik gyerekem mert gyakorlatilag egy oriasbebivel elek meg mindig egyutt akinek pelenkat kell cserelni, oltoztetni kell, rengeteget cipelni a karomban, emelgetni, augusztusig meg etetni is kellett, a jatszoteren segiteni neki a maszokakon, hintakon, ejszkankent felkelni hozza es meg sorolhatnam.
Egyebkent ezert sem irtam az elmult hetekben mert ahanyszor idejottem volna estere mar total ki voltam keszulve es csak a panaszaradatra vagyok kepes. Azt azert tegyuk hozza a kephez, hogy most mar latszik a kulonbseg vegre a 2.5 es a 3.5 eves kor kozott amig ugye nalunk 1.5 es 2.5 kozott szinte semmi fejlodes nem volt. A leglatvanyosabb a beszed fejlodese ami ugyan most a 2.5 eves szintnel tart de ezelott 8 honappal a terapia es az specialis ovoda elott a 1.5 eves szintet utotte. Latszik, hogy meg nagyon messze a cel a normal beszedhez de legalabb jo uton haladunk. A cel az, hogy mire 5.5 evesen elkezdi a Kindergartent valamennyire felzarkozzon a tobbiekhez meg ha nem is lesz teljesen a szintjukon.
Katavirag, remelem szolgaltattam egy kis olvasnivalot majd meg irok tobbet kesobb. Szuper, hogy baby no.3 szepen fejlodik! Kivancsi leszek vajon milyen nemu lesz de ha jol emlekszem a harmadik babat kislanynak szantatok a 2 fiu utan.
Olive, a kislanyod nagyon csinos az egyenruhajaban. Nalunk is nemreg volt szavazas az egyenruharol az iskolaban mert meg nalunk nincs de en ellene szavaztam mert a 3.5 evesem meg ne jarjon abba majd raer 6 evesen. Azert hihetetlen, hogy Isa meg csak 4.5 es mar az iskolaban olvasni meg irni tanitjak oket. Ez itt 5 eves kor utan a Kindergartenben kezdodik es en meg azt is korainak tartom. En 6 evesen meg nem tudtam olvasni meg irni itt meg mar ugy kerulnek be az elementary school-ba a gyerekek, hogy ezeken tul vannak. Gondolom mivel Isa kislany konnyebben veszi az akadalyokat mint a kortars kisfiuk.
Most megyek es felkeszulok az ejszakai riasztasra.
Puszi es szep hetveget!
E.

Kép
Kép
 


Hat Edu :!:

Eloszor is nagyon koszi, hogy vegre irtal es hogy sokat. Nagyon megdobenek, ahogy olvaslak, amiket Monsterrol irsz. Nagyon eros es kitarto anya vagy. Ne is add fel! Mert biztosan behoz minden lemaradast. Es megertem, hogy nem vagysz masodikra. Te annyit foglalkozol vele, mint mas harommal. Komolyan, minden elismeresem.
Ennek a bili/WC dolognak ilyenkorra mar reszben mukodnie kene. A beszed lemeradast en nem tartom olyan furcsanak. Abban szerintem kulonbozoen fejlodnek a gyerekek, bar nem vagyok pszichologus.

En ugy erzem, nagyobbik fiammal 100x tobb gondom van, mint a kisebbikkel, megis Monster mellett nem tunik annak. Oli ugyanis mar teljesen szobatiszta, most pont 3 es fel eves, mar balesetek sincsenek, vissza tudja tartani, ha epp nincs WC a kozelben. Bar ugy 3 honapja meg elofordult egy bekaka a jatszoteren.
A beszede neki sem tul szep, de kerek mondatokban beszel, csak a kiejtese rossz. Na arrol nem is beszelve, hogy sokszor teljesen oda nem illo dolgokrol kezd beszelni. Az ismetelgetese es a furcsa hangsulyozasa megszunoben van, ami Autista jel.
A viselkedese viszont egy katasztrofa. Meg mindig minden gyereknek nekimegy az oviban, utcan, jatszoteren, csupan azert, mert raneztek, ott vannak, leteznek. Ha jatekon megy a vita, mar komolyabb tettekre kepes. Volt, hogy a jatszoteren egy magas hidrol lokott le egy kislanyt.
A jelenlegi oviba jol beilleszkedett, de ahogy azt Bambi is kerdezte, de igen, nagyon is hianyzik neki a delutani alvas. De mivel ott senki nem alszik, o egyedul nem hajlando lefekudni. A korabbi ovodaban ez azert mukodott, mert 4-5 gyereket lefektettek egy szobaban. Mar 2x elaludt a kertben jatek kozben, es amikor erte megyek 5 korul, egy hisztis gyereket viszek haza, aki fekteteseig elviselhetetlen. Neha este 6kor elalszik otthon jatek kozben, persze ilyenkor este nem lehet idoben lerakni. Szoval, ez most kicsit problemas. De ejjel szerencsere nincs gondunk, nem ugy, mint egy eves kora korul.
Evessel szerencsere nincs problemank, bar mostanaban kicsit valogatosabb, talan fogyott is, de 18-19kg kozott van es 105cm.

Szamomra az a legcikibb, amikor anyukak, apukak csesznek engem le, miert ilyen a kolykom. Allandoan figyelnem kell, ha nyilt terepen vagyunk. Az a vicc, hogy a 20 honapos Gyurikat inkabb szabadon engedhetem mar. Az utobbi honapokban sorozatban kaptam ilyen szuloi megjegyzeseket, mert egy pillanatra nem figyeltem, vagy mert epp Gyurikat figyeltem. Volt, hogy anyak hada szallt velem szembe, napokig nyomasztott a dolog. Mintha azt hinnek, hogy en nem nevelem, nem mondom neki folyamatosan, hogy igy senki nem viselkedik. Nem tudom, hogy egy ilyen helyzetben, hogy cselekdjek, ha elnezest kerek, az sosem eleg. Mit varnak, pofozzam fel elottuk? Ha leszidom es bocsanatot ker, az sem eleg. Fizessek nekik :lol: :?:

Erdekes modon Gyurikamat semmiben nem neveltem maskepp, sot, masodik gyerekkent kevesebb torodest kapott, o megsem bantana senkit (egyelore :lol: ) es olyan kis szereto, megsimogat, megolel, megbantodik neha, mint egy kislany. A multkor puszit akart adni Olinak, mire o elrantotta az arcat es Gyuro sirva fakadt.
Szoval, szamit a neveles, de akkor is vannak magunkkal hozott dolgok, amiket szeretetteljes szigorral koszurulnunk kell :lol:

Na en ma a gyerekekrol ennyit :lol:

Puszi
irjatok :!:
 


Na, en a heten minden nap beneztem, es senki :roll:

Akkor jo hetveget :lol:
 


Na mi van mar, megint senki :?:

Most nincs 2 napig ovi, hat erezheto a kulonbseg... most erzem, mennyire nehez Oliverrel. Hisztis, durva, visszabeszel, felesel, minden nehzere esik, igy oltozkodes, eves, agybol ki illetve beszallas. Amit csak kerek tole, nyigast eredmenyez. Nem tudom, ez a miatt van-e, mert het kozben az oviban nem alszik es ki van merulve, avagy o meg most is, 3 es fel evesen is egy ugyanolyan kis hisztis dog, mint 2 eve. Pedig szerintem eleg kotel idegeim vannak, de ez mar nekem is sok. Egyszeruen, nem tudom, hogyan hassak ra, mert szep szoval nem megy. Neha bizony azon kapom magam, hogy uvolto sakalla valok. Gyurokamon naponta uj serulesek vannak, na ilyenkor aztan kiakadok :twisted:
Egyebkent pont irtam nektek nemreg, hogy egy nagyobb gyerekkel konnyebb, mert megert dolgokat, es ez igaz is, de Oliver sajna akkor is egy nehez gyerek. Na, hogy en is panaszkodjak mar :!: :!: :!:

Pedig olyan rendes vagyok, mert ma elviszem oket egy nagy jatekboltba, mert kereszlanyomnak amugy is kell vennem szulinapi es karacsonyi ajandekot...

Amugy jol vagyunk es tulajdonkeppen nincs semmi problema, csak ma kicsit kevesebb a cernam. Ezen a heten betoltom a 12. hetet. A 10 het ota nuku hanyinger, mondjuk elotte sem volt igazan, csak a szokasos terheserzes, avagy most nem tudom, undorodom ettol a kajatol vagy kivanom. Viszont a melltartoim szepen kezdenek kitoltodni es az oveimet kiljebb kellett engednem.
Annyira meglepodtem, a napokban megtalaltam a 2009-es naptaromat, amibe felirtam, a fiukkal mennyit hiztam, mert ugyebar hamar felszedtem a kilokat. Oliverrel ekkorra mar 5kg-ot, Gyuroval 6kg-ot! Atyaeg!!! Most kb. 1kg-mal vagyok tobb, mint 3 honapja, de az cici... az is igaz, hogy most celtudatosan nem zabalok, illetve mar regota szemezgetek a Bounty, Toffiffee es barataival, de megfogadtam, csak a novemberi hazalatogatasunk utan. Ugyanis egy het mulva hazamegyunk nehany napra es nem akarok ilyen kis terhesen mar telt pofaval es nagy seggel tundokolni. Utana meg mindegy, mert ha tavasszal balnakent szulok, azt nyarra leadom :lol:

Na mara bucsuzom. Szep hetveget. Irhatna mar rajtam kivul is valaki. Vagy nyissak blogot :?: :roll:
 


Szia Katavirag!

Csak gyorsan par sor erejeig jovok, hogy ne csak magadnak irogass. :wink: Orulok, hogy jol viseled a pocakos idoszakot, en ilyenkor meg brutal modon hanytam es kb. 4 kiloval kevesebb voltam a terhesseg elotti sulyomhoz kepest. Vegul 8 + kiloval fejeztem be, de utana a szoptatas alatt szaladt fel meg ram nehany, ugyhogy vegul kenytelen voltam fogyokurazni. Te viszont olyan nadszalvekonyra vissza szoktal fogyni, hogy tenyleg nem feltelek.

Nalunk is most 1 het szunet van. Ha egesz nap jovunk-megyunk, akkor nincs is gond Lollival, de 3 napja beteg vagyok es lazasan ugye nem akartam rohangalni. Ma estefele mar iszonyu nehez volt vele is. O egyszeruen megkergul, ha nem rohangaszhat egy csomot a szabadban. Ugyan a kertbe kiengedtem delelott, de az eleg kicsi, ugyhogy nem volt elegendo mozgastere. Holnap mar lesz Apank is, ugyhogy remelhetoleg jobb lesz a helyzet.

Edu, vissza kene olvassalak, hogy tudjak neked valaszolni, de ma nem megy, nem birok mar tovabb ulni. Kitartast neked, meglatod, lesz majd eredmenye! Mar igy is szepen haladtok elorebb.
Egyebkent en is korainak tartom az iskolat, de nincs mit tenni, itt meg alkalmassagi vizsga sincsen. Igy iszonyu nagy szintkulonbsegeg vannak a gyerekek kozott. Van pl. 2 lengyel osztalytars, akik meg angolul sem tudnak es akkor ott van Lolli, aki meg mar olvas es ir. Tenyleg nem nehez neki az iskola, mivel o nagyon elorebb van, mint a tobb, csak faraszto, mivel o meg mindig tudna aludni delutanonkent es most nem lehet. Reggel 3/4 9-tol du. 1/4 4-ig vannak iskolaban. Nagyon faradt, mire hazaerunk. A szamok viszont nem tartoznak a kedvencei koze. MOndjuk egy kicsit korainak tartom, hogy ilyen osszeadasokat csinaljanak. Kepzeljetek, most a hazifeladatban osszeadas volt. Pl.:7+6, 8+5, 5+0, stb. Azert szerintem ez nem 4-5 eves gyerekeknek valo.

Katavirag, azert amikor mar a meggymagnal egy kicsit tobb latszik es kezd kerekedni a pofikad is, mutassal nekunk pocakos kepeket! :wink:

Most tenyleg el kell, hogy koszonjek, mert mar nagyon faj a hatam, annyit ultem az elmult napokban. :(

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Koszi Olive, hogy irtal :!: Gyogyulast :!: Jaj, betegen gyerek mellett rosszabb, mint ha a gyerek beteg :roll:
Le a kalappal Lolli elott, hogy igy allja a sarat :!: Azt hittem, ha ilyen koran el is kezdodik a suli Angliaban, az elso evben meg csak jatszanak, beszelgetnek, rajzolnak.
Holnap hetfo es vegre lesz ovi :!: Hat, hogy ez micsoda konnyebbseg nekem :lol: Persze azert bevallom, delutan, amikor megyek Oliert, mar mindig hianyzik a kis gezenguz :lol: Majd csak lekopik rola a sok hulyeseg :!: Kaptam is egy kisebb pofont az elettol el is meselm naktek, mert masnak ugy sem mondanam, ugy szegyellem. Azt azert el kell mondjam nektek, baromi higgadtak, nyugodtak ismer engem mindenki.
Ama ominozus penteken, amikor nektek utoljara irtam, el is vittem oket a Toys for Us nevu gigantikus jatekboltba, ahova mar odamenet diktalt nekem a fiam, hogy ne alljak a dugoban, hanem haladjunk mar :!: Aztan a jatekboltba erve be akartam menni elobb a kavehazba pisilni, ami mar ominozus hisztit valtott nala ki. A jatekbolti egy orat nem is reszletezem, ahogy Gyurikat rangatta, jatekokat lepakolt es kovetelt majd keptelen volt odebb allni. Mikor kijottunk, mar fott az agyam, mert a penztarnal, mikozben a ferjem egy munkatarsat probaltam a telefonban a nagy zajban megerteni, es egybe tartani a sok vasarolt apro jatekot a keresztlanyomnak, ezek ketten kipakoltak a jegkremes hutoladat. Kifele menet talaltam egy szorolapot egy kozeli hatalmas vidamparkrol, amit kivett kezembol, hogy ne vigyuk haza. En visszavettem 5x, hogy nekem kell, es fogadja el, hogy en szeretnem, meg ha o nem is. Na, jott a foldhoz vagom magam musor. Megfogtam a kezet, probaltam felhuzni, bizonyara mar kiabaltam, amit ilyenkor mar eszre sem veszek. Az autoig rangatott, csapokodott, Gyurikat probaltam a babakocsiba kotozni, mert mar o is unta a musort. Mikozben pakoltam a csomagtartoba, odajott egy no es azt mondta, ahogy a gyerekkel viselkedek, nem megengedett, es o mar csak tudja, mert pedagogus. Az a vicc, meg sem lepodtem, csak hazafele, ahogy kezdett tudatosulni bennem, mi is tortent.
Oliver nehez gyerek, ezt el kell fogadnom, de akkor is az en fiam, az en verem, barkitol orokolt is barmit. Sokszor volt mar koztunk melypont, amikor ugy ereztem, annyira ki vagyok tole, hogy erzelmileg is eltavolodtam. De tudom, nem szabad. Szeretnem, ha ez az eset vegleg megvaltoztatna engem belulrol es erot adna hosszu tavon urra lenni a nehezsegeken.
Edu, kivanok neked is sok erot :!:
Amugy tegnap elmentunk a nagy vidamparkba es mindnyajan nagyon nagyon elveztuk. Halloween party reven annyi tokot hoztunk, hogy egesz heten csak tokot fogunk enni :lol:
Es Oliver csutortok-pentek (nem volt ovi) es ma vasarnap is aludt, per pillanat is alszik ebed utan es rem turelmes vagyok vele. Egyebknet tud o aranyos is lenni, csak meg kell latni a sok rosszasag mellett :lol:
 


Sziasztok!

Katavirag, erdekes, hogy pont most irtal ilyeneket. Tegnap lattam egy musort ritka betegsegekrol. Most nem azert irom, mert ugyanaz lenne az eset, csak az anyuka kitartasa volt peldamutato.

Egyik naprol a masikra a kisfiunak nagyon fura dolgai lettek. Minden nap egyre furabb dolgokat csinalt. Az anyuka ott kezdett besokalni, amikor nem volt hajlando a gyerek a sajat agyaban aludni. Reggelente a nappaliban a kanapen talalta meg. Aztan amikor raparancsolt, hogy a szobajaban kell aludnia, akkor ottmaradt, de nem az agyaban, hanem a szeken aludt ulve. Ez meg mindig csak a kezdet volt, egyre furabb dolgokat csinalt a kissarc. A kovetkezo lepes az volt, amikor egesz ejjel egve kellett hagyniuk a vilagitast az egesz hazban. Az iskolabol rendszeresen 2 ora mulva telefonaltak, hogy vigye haza a gyereket, mert nem birnak vele. Aztan ki is kellett vennie az iskolabol. Kozben elvitte pszichologushoz, az egyaltalan nem segitett. Elvitte pszichiaterhez is, aki Tourettes szindromat diagnosztizalt a gyereknel es arra adott neki gyogyszert. Ezzel sem lettek elorebb.
Egyik nap a gyerek egy osszegyurt papirgalacsint adott az anyja kezebe, amin csak egy szo allt nyomtatto nagybetukkel: SEGITS! Az anyja sirva hivta fel a nagymamat, teljesen ketsegbeesett, majd megszakadt a szive. A nagymama keritett valami neves pszichiatert, aki azonnal diagnosztizalta a betegseget. Kepzeljetek el, valami autoimmun betegseg volt es akkor lepett mukodesbe, amikor a gyerek streptococcust nyelt be! Masnak a torkat tamadja meg altalaban, neki pedig az agyat. Egy hosszu antibiotikumos kuraval teljesen rendbe is jott a gyerek. Ma mar 20 eves elmult es valami hires egyetemen tanul informatikusnak.

Viszont nagyon kell figyelnie, mert amikor elojon a fura viselkedese, az azt jelenti, hogy megint strep. van a szervezeteben es azonnal antibiotikumozni kell, hogy el ne hatalmasodjon rajta. Marha nagy szerencseje volt, hogy meg idoben rajottek, mi a baja, mert meg ha nehany honapot hagytak volna, visszafordithatatlan karosodast szenvedett volna az agya.

Mondta, hogy elmondhatatlanul halas az anyjanak a kitartasaert, mert anelkul mar valoszinuleg eletben se lenne vagy valahol zartosztalyon fekudne.

Mutattak a sracrol videokat, hogy miket muvelt, amikor be volt kattanva. Nagyon durva volt. Mondta is az anyja, hogy kezdett mar lemondani rola, erzelmileg eltavolodni, ugy erezte, hogy o elvesztette a korabban tunderi kisfiat.

Szoval, gondoltam, ezt megosztom veletek, hatha erot ad a nehez idoszakokhoz. Kitartas Csajok!

Egyebkent, Katavirag, a pedagogusokra jellemzo ez az okoskodas (tisztelet a kivetelnek). Ok azt elfelejtik, hogy ok csak nehany orat toltenek el a gyerekekkel, aztan visszaadjak a szulonek, aki mar eleve faradtan kapja meg a gyereket, igy ra esik a nehezebb feladat. Raadasul ott vannak a hetvegek, szunetek, stb. Szoval, konnyu egy pedagogusnak osztani az eszt. Na, meg a masik, amiert nem kene masnak beleszolnia a te gyereked nevelesebe, hogy minden gyerek mas es ami az egyiknel bejon, a masiknal nem. En pl. hiaba olvastam el konyveket terhesen a kisbabakrol meg a pici gyerekekrol, Lolli valami mas "faj" lehet, de a konyvekben leirtakat nala nem tudtam alkalmazni. Nekem mindenre sajat magamnak kellett rajonnom, senki tanacsa nem jott be.
Szoval, ne vedd mellre az ilyeneket! Az ilyen okoskodoknak legszivesebben felajanlanam nehany napra a gyerkocot es majd miutan neki is volt benne resze, utana ossza az eszt! :twisted:

Na, megyek, mert neki kene vagnom a vacsorafozesnek. Apa meg lanya elo-Halloween partin van. En is mentem volna, de meg nem epultem fel teljesen. Mivel jobban ereztem magam az elmult 2 nap, tulvallaltam magam es kipurcantam ma delutanra. Ahogy hazaertunk es kezdtunk volna partira oltozkodni, ugy ereztem, osszeesek. Mondtam Apjuknak, hogy jobb lesz, ha nelkulem mennek, mert pihennem kell. Sajnalom, mert a cseh baratnom is ott van es vele mar honapok ota csak telefonon csevereszunk, sose tudunk osszehozni egy randit.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Katavirag, az elobb kimaradt a kissrac betegsegenek a neve. Gondolom a tobbieket annyira nem izgatja, de hatha teged a szakmadbol kifolyolag erdekel. Angolul irom, inkabb nem forditgatom magyarra, mert lehet, hogy akkor hulyeseget irnek. :wink:
Paediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorder Associated with Streptococcus es PANDAS-nak roviditettek a tv-ben.

KépKép
 
 


Az a Vicc, a pedagogusokkal en megis kijovok, mert ok latjak mennyit pufolik, csapkodjak egymast a gyerekek, mennyit szemtelenkednek, kirekesztenek masokat es sok eves tapasztalatuk miatt meg sem lepodnek azon, hogy Oliver ugy vesz fel kontaktust egy vele egykoruval, hogy belerug. Eredekes modon, reggel, mikor oviba megyunk, eroszakos, hisztis meg, nem akarja, hogy elmenjek, elfordul az ovoneniktol, akik rakoszonnek, aztan mikor delutan erte megyek, szalad elem, nyakamba ugrik, koszon, orul, szepen nyugodtan jon el mindenkinek koszonve. Lekopogom egyebkent, most neheny napja megint aranyosabb, kedvesebb.
Na Gyurokam hozza kepest eg es fold. Ot mindenki imadja, meg hat szep gyerek is, meg kell hagyni. Pozol az embereknek, produkalja magat, tancol a zenere, minden szot ismetel, ergo nemetul is visszakoszon. Nagyon konnyu vele elmenni vasarolni, orvoshoz, mert a jatszosarokban eljatszik egy orat senkit nem zavarva, vagy ha oda is megy valakihez, az megzabalja.

Olive! Koszi az infokat, el is olvastam, mi a PANDAS, de Oli fiamnak inkabb HIERD szindromaja van, azaz Hisztis Eroszakos Dackorszak :lol:

Voltam a First Trimester Screeningen. Gyermekem Nr 3 minden parametere tokeletes, monghatni jobb, mint a fiuk voltak. Azt mondtak, hiaba, lelkem sem oregszik, szoba sem johet az amniocentezis :wink:

Rima, Te mar voltal a 3. honapos vizsgalaton? Mi ujsag? Apukaval talalkozol? Haladtatok valamit elore osszekoltozesileg? Lelkileg stabilabb vagy mar?

Lanyok, mi ez a pangas? Bambi, Edu tessek jonni!

Na pusza! Jo hetveget!
 


Sziasztok anyapajtik!!!!!!

Most csak nagyon gyorsan, mert irtam egy hosszut es eltunt az egesz, brrrrrrrrr :(
Bocsi az eltunesemert, de engem ez a gyerekneveles, terhesseg, munka, egyetem egy kicsit leoffol, csodalom aokat, akik ezt full energiaval birjak :)
Na meg most egy kicsit utazgattunk is, vegre megvettem a budapesti kislakast, igy most mar nyugalom van.
Leonteso majus 5.re varhato, most mar elmult a depi, felfogtam, hogy egy ujabb csoda keszul megszuletni es hogy ez nem tragedia, na meg mikor latom Leon szemeiben a csillogast, mikor a kistesorol beszel, minden ketseg elszall. Leont tovabbra is imadom, nagyon lefoglalja magat, tenisz, foci, uszas es spanyol kulonorakra jar, most konyorog, hogy tanitsam meg szlovakul is, erdekes allergias arra , ha angolul beszelek vele, elmerged, hogy anyuci, te magyar vagy, akkor magyarul beszelj :lol: ... meg mielott kikialtom egy csomag tokeletessegnek, azert nala is vannak nehezebb percek, vannak hisztik, de egyre jobb a helyzet, egyre ertelmesebb es most mar mindent szepen meglehet neki magyarazni, azt hiszem a Joisten megaldott ezzel a kolyokkel, ha mar hulye apat adott hozza :) . Amugy Leon nagyon varja a szeptemberi sulikezdest, en szivem szerint meg par evig varnek vele, de o mar nagyon unalmasnak talalja az ovit :roll: . Szoval elunk, virulunk, gombolyodunk, legalabbis en :lol: , jokat fozunk, sutunk, jatszunk es probaljuk az elet minden percet elvezni :) ! Igerem, hogy jovok es reagalok mkire, de most ennyire futotta :(
puszik

Kép Kép
 
 


Hello csajszik!

Rima, jo olvasni, mar jobb passzaban vagy!! Leon csodagyerek, ezt mar nem ragozom, mindenki, aki olvas, latja. Neked meg gratula a kis pesti lakashoz! Akkor most Nr 2 apukajaval tobbet talalkozhatsz. Nem is ertem, hogy lehet ennyi mindent csinalni, mint Te, munka is, suli is. Le a kalappal!

Bambi, ne haragudj, de csak most olvastam veletlenul, amit priviben irtal hosszan nyaron. Szerencsere most megint jobb idoszakot elek meg Olival. Remelem, tartos lesz!

Edu, minden ok, remelem. Nem irtal mar reg, talan el vagy maganyosova nagyon. Epp ezert varom, hogy oszd meg velunk, ha baj van. Elolvastam ujra, amit oktober 14en irtal. Talan javult azota a helyzet. Szerintem, az ido sokmindent megold.

Aranyesore is kivi lennek! Terhes mar vajon...

Mi voltunk egy hetet otthon, sok joves menes, borond ki, be, ki, be.... sokmindenkivel talalkoztunk, szep volt jo volt, de most egeszen kivetelesen jo volt visszajonni a megszokott napirendbe. Mas persze nyaron...

Ferjemmel pont 10 eve ismerkedtunk meg. Micsoda csoda, de meg mindig egyutt vagyunk.. he he, ennek oromere most eloszor vettunk magunknak egy 42 colos TVt es mozicsatornat. Indulhat az esti nass es dogles. Egyelore meg csak 3 kgot hiztam, de behozom a fiukat, az tuti :lol:

Es mar allatira karacsonyi hangulatom van. Gyuroval sokat jarjuk a varost a szep kodos, hideg koratelben, csupa disz mar minden. Hetvegen Advent elso vasarnapja. Apjuk szombaton elutazik egy napra, aznap a fiukkal feldiszitjuk a lakast es vasarnap kimegyunk apjukert a repterre. Mire hazajon, adventi koszoru es fenyek varjak. Aztan meg vidamparkozunk a kozeli oriasvurstliban. Eletemben nem voltam meg annyit vidamparkban, mint itt Nemetorszagban.

Azt is elvezem ebben a gyerkocos idoszakban, hogy nekik annyi minden csodaszamba megy. Tettem ki magokat a konyhaablakba a madaraknak es reggeli kozben nezhetik, ahogy a cinkek jonek enni. Oli mar ugyesen nem mozdul a szekeben, mert tudja, elriasztana a madarat, de Gyurokam edesem ha meglatja a cinket, elkezd hadonaszni az etetoszekeben, kiabal, hogy cinke, es mar el is repult...

Na puszko, irjatok!
 


Sziasztok :!:

Huuuuu, mar olyan regen jartam erre, hogy teljesen lemaradtam :roll: de hat mentsegemre valjon, hogy elvezem a kinai "letet", ezerrel tanulok es felfedezem ezt a reszet a vilagnak :lol: Holnap pedig indulok haza, nagy csaladjaro turara megyunk, jol telik a december, most kaptam ossze a lakast Apanak, hogy tisztasagban maradjon (O 1 het mulva indul csak), meg leugrom vasarolni aztan viszlaaaaat... jaj mar nagyon varom, en is karacsonyi lazban egek mar vagy 2 hete!

Gratulalok Nektek Rima es Katavirag :!: :!: Majd lefordultam a szekrol, ahogy itt olvasgattam :lol: Kellemes babavarast kivanok Nektek! (Kivancsi vagyok mi lapul a labacskak kozott :lol: )

Edu, Olive, Bambi remelem Ti is jol vagytok, sajnos ennyire futotta az idombol, ezuton kivanok Nektek nagyon kellemes unnepeket :!:

Puszi
 


Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért!

Kis segítséget szeretnék kérni. Főiskolai dolgozatomhoz kell egy kérdőíves kutatást csinálnom. Testhezálló feladatként a fogamzásgátlást választottam (védőnő vagyok).

Kérlek töltsétek ki nekem az alábbi kérdőívet. Természetesen név és cím nem kell hozzá!

http://ripet.hu/feedback.php?kid=d47478 ... QGwY.gmail

Segítségeteket köszönöm!!!
Szép napot!
Emília

Kép
 
 


Sziasztok :!:

Megmondom oszinten, minden heten benezek es irnek is, ha nem mindig az en iromanyom lenne az utolso :roll: Ha jottok tobbet, akkor en is :wink:

Aranyeso, jo hallani Rolad :!: Akkor most a bebeprojekttel mi lesz :?: Ugy varom mar, hogy Te is bejelentsd nekunk a nagy hirt :!: Csak nem kinaiul tanulsz :?: Az komoly lehet. Milyen arra a Karacsony :?: Unneplik :?: Es a teli idojaras :?: Erezd jol magad otthon :!:

Mi jol vagyunk, Olikam is jo passzban ujra. Rajottem, a faradsag eleg sokat ront a viselkedesen. Ha kipihent, meglepoen nyugodt, halk es okos. Sot, ujabban Gyurit puszilgatja es meglepodik, ha Gyurika csak harap. Talan mert eleve rosszra szamit, fel Olitol, vagy most kerul ama 2 eves kor koruli dackorszakba :?: Mondjuk dacosnak nem mondanam, allati aranyos gyerek, de az akaratat mar kifejezi. Ja, mindjart rakok az iwiw-re es a face-e roluk uj kepeket, sajna ide nem tudok tolteni, tul nagyok.

Anyosek idelatogatasat is megeltuk, itt voltak 10 napig, kis unokateso 5 eves kislanyt is hoztak. Na volt nagy larma, zabalas, hangoskodas... de jol sikerult. Unokatesot 4 napra vittuk Olival oviba, nagyon tetszett neki a nemet kornyezet es persze a sok uj jatek. Addig anyosek is jarkalhattak a karacsonyi vasarokban es jokat forraltboroztak. Kitettem magamert, allati jokat sutottem, foztem, mindenki zabalt ket pofara. Azt hiszem, anyosom vegre rajott, jo haziasszony valt belolem, mert a gyerekekkel is jatszottam sokat, mostam, vasaltam mindenkire. Persze azert azt nem hagyhatta ki a banyaja, hogy szerinte a toltott kaposztaba nem kellene paradicsomle....

Felidosen, 56 kilosan (5kg plusz, 4-gyel kevesebb, mint a fiukkal) baromi jol erzem magam. Almos sem vagyok, 6 ora alvas is eleg, pedig a fiukhoz is kelek, mert szomjasak, pisilni kell stb. Egyedul nehany randa visszer csufit, amit nem tul sexi harisnyaval szoritok le reggelente. De hat ennyi belefer. A nogyogyaszom szerint kislanyunk lesz :lol:

Kivanok mindnyajatoknak nagyon boldog Karacsonyt es meg boldogabb uj evet :!:

HAPPY 2012 !
 


Helló Csajok!
Jó karácsonyozást!
A Boldog Új Évet még nem írom, mert előtte majd jövök bővebben is :lol:

Kép
 
 


helló Lányok,
Katavirág, nagyon ügyes vagy, de tudod, vannak akiknek a kaja a legfontosabb egy találkozás alkalmával :D . Gondolom nemcsak a töltött káposztába szólt bele, hanem, hogy mikor mit egyetek és nehogy csak 1-2-féle kaja legyen egy étkezés alkalmával. remélem azért unokáztak is.
a súlyod nem semmi módon kevéske, ügyes vagy. látom nagyon belerázódtál a "gyerekezésbe", hogy már sokminden meg sem "kottyan", és a terhesség sem terhesség :wink:
lányka? furcsa lesz majd a 2 fiú után, de fő a változatosság :lol:
Apával mi újság? Sokat dolgozik? Rátok is jut ideje?
Milyen Németo-ban lakni? Ennyi idő után már tudsz is rangsort állítani, hogy melyik ország a nyerő, melyiknek mi a vonzereje.
Dobtam Rád egy -mit is?- "kérést" a faceb-on, szeretném megnézni a fotókat :oops: kivi vagyok a családra, mnnyit nőttek a gyerkőcök.
rima,
remélem minden oks, jó volt olvasni, hogy a "kis-csoda"-t örömként élitek meg. leon dolgait olvasva mindig elgondolkozok, hogy mi lesz majd ebből a gyerekből. ő mindig annyira a kora előtt jár már.
milyen gyakran jársz bp-re? hogy bírod ezt az ide-oda utazgatást?
aranyeso, mesélj kicsit bővebben, milyen ott élni? mit tanulsz? hogy vagytok?
edu, milyen otthon kettesben lenni aron-nal? vagy most itthon vagytok még? mesélj, mi újság nálatok, alvás-probléma helyre jött?
olive, régen jártál Te is itt. hogy telt a karácsony, mi újság a Lányoddal és Veletek?
mi most a téli szünetet töltjük, nincs ovi. minden alvás előtt azért D. megkérdezi, hogy ha felébredünk, megyünk oviba? igazából nem tudom, h miért kérdezi, mert amikor mondom, hogy még nem, akkor nagyon örül, pedig szerencsére szereti az ovit és sok barátja van ott. elég gyorsan és jól beilleszkedett ebbe az egy éve összeszokott csapatba. jó sokan vannak, néha mondja reggel, hogy nem akar menni az oviba, mert túl sok a gyerek és nagyon hangosak. aztán ott simán berohan. a bölcsiben mennyi sírás volt a csoportszoba előtt, itt csak az elején voltak kisebb pityergések.
amúgy rengeteget dumál, énekel, és annyira jó kis csiripelő hangja van. szeretem hallgatni és sokszor olyanokat tud mondani, hogy csak nézünk rá, hogy ezt meg honnan hallotta? olyan szavakat és kifejezéseket használ, amiket mi nem használunk. szóval az oviba szépen szedegeti össze a dolgokat.
sajnos többször is beteg volt, hiába műtötték meg, ill. szedték ki a manduláját. már kicsit el is keseredtem, hogy a francnak kellett kiszedetni az orr-manduláját, ha semmi értelme nem volt, semmi javulást nem vettünk észre. igaz, a fülgyulladások lecsökkentek, de elég sokszor itthon kellett tartani. aztán szerencsére egy ismerősöm mesélte, hogy volt valami doki-szerűnél, és az adott nekik valami vitamint 2 éve, és azóta nem beteg a gyereke, noha előtte ő is állandóan beteg volt. nov. elején voltunk mi is a doki(szerűnél), -én elég szkeptikus vagyok ezzel a vizsgálattal-, de adott nekünk is bogyót, és szerencsére azóta D. megszakítás nélkül járt oviba, úgy néz ki, hogy használ a dolog.
elérkeztünk abba a korszakba, hogy veszélyes D-val boltozni, mert mindig valamit szeretne megkapni. tudja, hogy a boltos néninek pénzt kell adni, és akkor elhozhatunk bármit. na ebből vannak kisebb összetűzések, illetve nagy bőgések. érdekes, hogy még napok múlva is emlegeti, hogy mit szeretne...(persze mindig a legnagyobb "dobozokat" nézi ki :) ).szerencsére azért sokat nem kell hurcolni boltba, én napközben elintézem a vásárlást. na meg karácsony előtt nem is mertünk menni semmi boltba, mert mindenhol gyerek-kánaán-ok voltak.
különben döbbenet, hogy a nagy válság karácsony előtt valahogy megszűnt létezni, legalábbis bp-en. a boltokban ezren, kigyózó sorok némelyik bolt előtt, már gondoltam meg is kérdezem, hogy mit adnak itt ingyen, hogy képesek 30-nak beállni...
az idén először sütöttem bejglit, nagyon jó receptet találtam. azért örülök ennek, mert mindenki leakart beszélni róla, hogy ez milyen macerás, de egyáltalán nem. én meg szeretném a mamámtól átvenni ezt a hagyományt, eddig ő sütötte mindig, de szegény nagyon beteg lett. sajnos az utóbbi hónapok a családban a mama betegsége miatt elég aggodósan, szomorúan teltek/telnek.
(Dani most játszik a laptopon. apja mutatott neki valami játékot. szóval kezdődik a szám.gépes játékok korszaka. hmmm, nagyon nem díjaztam Apának, hogy D-t odaültette a géphez játszani. Apa.)
A téli szabadság lassan lejár, egy csomó mindent elterveztem, amiből semmi sem valósult meg. Csak úgy rohannak a napok...
Na Lánykák, gyertek, meséljetek!
Boldog 2012-t mindenkinek!

Kép
 
 


Lanyok!

A nagyon boldog Karacsony utan nagy szomorusag ert bennunket, elvesztettuk varva vart magzatunkat az 5. honapban. Kisfiu lett volna. A gyasz nagyon nehez, de tudjuk, naprol napra konnyebb lesz es meglevo, elo gyermekeink is sok vigaszt adnak.
Bovebben szivesen irok priviben barmelyikotoknek bovebben, ha erdekel benneteket, mi is tortent.
Ide meg hamarosan ujult erovel terek vissza, nehany het mulva kb. Remelem.

Puszi

BUEK meg 1x
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: