Új privát üzeneted érkezett!

LAPTETÖ :D :D :D
 


A tesztem pozitiv :lol:

A Hcg 16 nappal a beultetes utan olyan magas, hogy nagy valoszinuseggel ikrek :roll:

UH szpetember 7. Akkor minden kiderul...
 


Katavirag ez szuper!!! Mar nezem par napja, hogy mikor lesz vegre eredmeny. Ha ikrek akkor meg dupla orom (mondom en aki meg 1 gyerekkel sem bir el) es lesz ra 9 honapod, hogy megemeszd es felkeszulj rajuk. Megegyszer gratulalok es irj mihelyt tobbet megtudsz (hanyan vannak, due date...).

Mi ma jottunk vissza Floridabol jol kifogtuk a hurrikant ugyhogy 3 nap hazfogsag volt. Ferjem vasarnap indul 3 hetre Europaba M-nek meg kezdodik vegre az iskola jovo heten. Igerem jovok tobbszor.
Puszi
E.

Kép
Kép
 

 
 

Gratula Katavirag :D en is pont szamolgattam - mert olvasni olvastam neha napjan, de telefonrol sosem irtam. Jujj, lehet ikrek - mit is mondott a josno? Sok drukk jovo hetre:!:

Mi is vissza zokkenunk lassan a sok utazgatasbol - bar most hetvegen is megyunk meg Holland szomszedunkhoz... de szepen berendezkedtunk, van ill. lehet elfogadok 1 munkat (nem sok oraban, de mellette jut meg eleg idom mindenre - es ahogy Kata irta, a sajat penz mas erzes) :lol:
Bar neha arra gondolok, hogy nem is lesz itt semmi fele munka, mert jon a baba, neha megszall ilyen gondolat, erzes, aztan gyorsan elhesegetem es vissza terek a munka gondolathoz, mert jo az. No meg a nyelvtanfolyam. Kell az is mert a franciak kikeszitenek neha. :lol:

Koszi a film cimeket - nagyon le vagyok maradva beloluk. No nem azert mert nem vasalok, hanem mert itt minden franciaul van, egy deka felirat nelkul. Szoval igy max. amit neten talalok, arra vasalgatok :lol:

Edu ez a hurrikan eleg remiszto, mindig ezekrol olvasok - plane, hogy ferj is havonta legalabb egyszer utazik A-ba, neha ide neha oda, eddig foldrengesek meg arvizek voltak korulottunk, mindig mas jon, nem lehet hozza szokni.
 


Olive, hogy teltek az otthon toltott napok :?: Feltodtoltel egy kicsit? Gondolom most is rohanasban vagy, mert kezdodik a suli Lottinak es intezni kell ezt-azt.

Most hogy ilyen "kozel" lettunk londoni baratnomhoz, tervezem az atruccanast (ferj legalabb 1 hetet mindig tavol van havonta) vmi jo idopontban, pl. kiarusitas :lol: 2 het mulva pedig o jon latogatoba - meg jo ido lesz.

Lassan esedekes lesz az endokrin doki latogatasa is, mert csak huztam eddig a vv-t, meg dokit sem talaltam a kozelben, de a gyogyszer is fogy, meg az alvokammal is baj van. Napi 10-12 orat alszom :shock: nem azert mert olyan faradt vagyok, hanem mert ugy erzem, hogy ennyi kell. Mindig hajnalban indulunk ha mennunk kell vhova - nincs problemam a kelessel, sot energiam is van, de akkor egesz nap nem eszem.... szoval vmi nem jo.

Puszi
 


Az Uh szerint egy baba lesz. Oszinten szolva megkonnyebultem. Kettot soknak ereztem volna ebben a helyzetben, a terhesseget is meg kulonosen az utana jovo idoket. Raadasul ket gezenguz mellett...

Most azonban allandoan bennem van az az erzes, vajon vegig tudom-e csinalni, lesz-e szivhang a kovetkezo UH-on. Ilyen erzes azelott sosem volt, most biztosan vegig lesz. Valahogy ugy erzem, ezt a hatralevo 8 honapot VEGIG KELL CSINALNI. Jo, hogy dolgozom, lekot a munka. Es persze orulok nagyon.

Hetvegen hazautazom a fiuk nelkul egy hetvegere. Anyukam 70. eves lesz, meglepi partyt csinalunk a tesoimmal.

Mi ujsag veletek? Aranyeso, mit szedsz a pajzsmirigyre?
Edu, jossz akkor te is neha?

Na megyek, hiv a munka :wink:
 


Draga Katavirag megegyszer gratulalok a terhesseghez es kivanom, hogy ezuttal minden rendben legyen es egy babaval mehess haza 8 honap mulva. Aki ennyi energiat, penzt es fajdalmat bealdozott a gyerekekert annak ez jarnia kell. Megertem, hogy mar nem tudsz felhotlenul es gyanutlanul hozzaalni a terhesseghez de probald meg merfoldkovenkent tulelni es ne az jarjon a fejedbe, hogy uristen meg 8,7,x honap. Az elso legyen a 12. het aztan a 20., utana a 25, es igy tovabb. Tudom hiaba irom azt, hogy a 12. het utan a veteles kockazata lecsokken 15-rol 3%-ra ha a multkor te beleestel abba a 3%-ba de hidd el ennek akkor is kicsi a valoszinusege. A munka kituno figyelemelterelo lehet plane ha szereted es kielegit amit csinalsz. Igy majd a csigad a vonalzon gyorsabban fog kuszni. Amugy ha jobban erezned magad tole berelj vagy vegyel egy dopplert. En ma toltottem be a 12. hetet es a 10. ota megtalalom a szivhangot viszonylag gyorsan. A neten azt olvastam, hogy masok mar 8.5-nel hallottak de az enyem eleve a 10. heten jott meg. Ezzel persze nem lehet megakadalyozni semmit csak lenyugszik tole az ember ideiglenesen. Kulonben is szerencset hozok neked meglatod a multkor is pontosan 5 hettel jartam elotted. Megyek mert keso van majd vonalzot egyszer felteszek es jovok majd meg irni Aranyesonek is.
Puszi

Kép
Kép
 


Katavirag, Edu!
Minden rendben lesz! Nincs para! :)
De jó ezeket olvasni :)

Kép
 
 


wooowwww csajok!!!! Hatalmas gratula es mennek a drukkok, jajjjj de nagyon orulok nektek. Mi jol vagyunk, halalosan szerelmesen a gyerekeimbe.

Kép Kép
 
 


Edu Nektek is hatalmas gratula :!: :D Ti mar hamarosan a nemet is tudjatok 8)

Kata, Euthyroxint szedek. Es ma kertem vegre idopontot! :oops:
 


Nahat, van Tickerem! A multkor probalkoztam vele, de sehogy sem kerult a helyere, most meg itt van!

Na vegre valahar megerem azt, hogy nem jovok par napig es lemaradtam valamirol.
Hat Edu, sok sok gratula Neked. Babonabol nem szoltal hamarabb? Hat Dopplert talan nem berelek. Mar nem vagyok olyan para, mar 3 UH volt es picurmano nagyobb is a koranal, mar karokkal, labakkal rendelkezik, szoval valamelyest megnyugodtam. Te mar akkor tul vagy a hanyingeres korszakon, vagy nem? Monsterrel sokaig szenvedtel, emlekszem. Most is hanytal, fogytal? Na en most sem, sot kicsit vissza kell fognom a jegkremet, Bounty csokit, egy honap alatt 5 kg-ot hiztam. Ha igy haladok, 80 leszek... Monsterrel hogy vagytok? Beszelgethetunk fiainkrol is neha. Oliverrel eleg valtozekony most is a helyzet, de osszessegeben mindig ertelmesebb, aranyosabb.
Aranyeso, most mar csak Neked kell beallnod a sorba mellenk. Kivanom, hamar rendezodj egeszsegileg (pajzsmirigy) es kismama lehess!

Bambi, remelem, Te is jobban vagy mar egy fokkal a valas miatt. Elvaltatok, vagy tart meg? Face-en latom azert jossz, mesz, baratnozol, kirandulgatsz. Tedd is!

Rima, ilyenkor derul ki, be be kukkantasz ide is, csak nem irsz... Nagyon edesek a gyerekek, neztelek a Facebook-on benneteket. remelem, Te is boldog vagy parkapcsolatilag. Mi most a helyzet ferfi-apa ugyben? Hogy birod az ejszakazast, szopi megy?

Na puszko, irjatok!
 


Sziasztok Lányok,
Tök jó olvasni, hogy újabb bébik fognak születni. És reméljük majd mégtöbb :-)
Nálunk a helyzet elég fura. 2,5 hét múlva választanak szét minket. A még férjemnek azt hiszem ma született meg a gyereke, akiről ő nem is tudom mikor szólt volna. aug-ban lettek gyanúsak D. megjegyzései, így amikor rákérdeztem, akkor mondta meg. Köszi. Nem tudom, h még mit kell lenyelnem. Persze elmondta, h ő nem akarta ezt a gyereket, nem várja, a nő nem akarta elvetetni, stb.stb. De kb. 11 hétig fel sem tűnt neki, h valami nem stimmel?
Neki lett gyereke, aki max. 1-et akart és 40 felett már nem. Legalábbis ezt hangoztatta mindenkinek mióta ismerem...Ha én felhoztam, hogy kellene egy tesó, vagy kiröhögött, vagy csúnyán nézett rám.
És D-nak tök hülyeségeket mondtak, h mitől nagy a nő hasa...nagyon gáz és megalázó rám/ránk nézve. Fél éve ment el...nem tudom, hogy meddig fog kitartani egy ilyen hazug nő mellett, de úgy látom még vele van. Csak a gyerekemet hagyják ki ezekből...Az, hogy én mit érzek, nekem hogyan esnek ezek a dolgok, azt hiszem másodlagos, de elhihetitek, hogy a bizalmam teljesen összeomlott. Nemcsak a kapcsolatunk alatt voltak hazugságok, hanem azóta is...Mit érzek érzelmileg? Elég vegyes. Hullámzó. De a hullámvölgyek már kisebbek, bár most kicsit rossz volt...
Igen, megyek amikor tudok, mert ez volt a tervem már 1 éve is, hogy nem itthon ülni, hanem menni, élvezni az életet. Csak hát nem egyedül meg D-val gondoltam ezt anno. De azért elmondhatom, hogy életem egyik legjobb nyara volt, sok mindent csináltam és tényleg voltak jó, élvezetes dolgok. Szeretném ha tovább is pezsegne az élet körülttem/körülöttünk, mert ez jó.
D. nagyon sokat fejlődött, ügyesedett. Igen, amikor kicsi volt, aggódtam bizonyos szituációkban. De azt hiszem elég sokan vagyunk így, főleg első gyereknél. (Főleg ha elnézek más családokat, látom, hogy másokhoz képest nem voltam aggodosabb.) Az ovi kezdetekor tudtam igazán elengedni szitukban, mert nagyon látványos fejlődésen ment keresztül. Az elmúlt fél évben mióta ketten vagyunk, mondhatom azt, hogy még jobb dolgok történtek, még több fejlődés történt. Szófogadóbb, jobban megért helyzeteket, stb. Nagyon okosodik, olyanokat tud mondani, kérdezni, hogy sokszor csak nézek. Egyre ritkábban tesz fel kérdéseket az apjával kapcsolatban, de a régi válaszok már nem elegendőek neki ilyenkor. Én megfogadtam, hogy sosem fogok neki hazudni (megteszi ezt más...), az ő nyelvén elmondok dolgokat, amiket megérthet már. Most nagyon harmonikus a kapcsolatunk és ez nagyon jó. Az éveleji nehéz időszak után nagyon jól kialakult a rutinunk, a szokásaink, az örömeink, a játékaink, a beszélgetéseink, stb. és ez jó. Látom, h ő is élvezi. Amikor ez felborul (elviszi az apja), akkor utána 1-2 napig "másik D." van itthon, de aztán visszaállnak a dolgok.
Ami érdekes, hogy amióta elment az apja, nem volt beteg sem, előtte 2-4 hetente folyamatosan beteg volt...Egyre többet segít, próbálom tanítgatni dolgokra, de sajnos vannak olyan dolgok, amiket apától kellene tanulnia, vagy látnia kellene apa-anya dolgokat, amiket moat nem lát. De lesz ez majd máshogy is...Tudom, és hiszek ebben.
Elkezdett logopédushoz járni. Ezt is jól megtudtuk előtte beszélni, h miért kell mennie, és örömmel mondta utána, h volt a szakembernél. Egyre nyitottabb az emberek felé, már nem bújik el, hanem haverkodik. Tegnap este is számára ismeretlen vendégek voltak nálnuk, és nagyon jól el volt velük már az első perctől kezdve. Olyan jó ezeket látni...
Szóval meg vagyunk, mennek a napok, sajnos még sokat gondolkozok, de azt is látom, hogy annyira sokszor átrágtam mindent magamban, hogy ez majd később meghálálja magát. Lesz még aki örömmel fogad majd minket :-)
Ja, D. élvezi a 3D-s mozikat, tök jó. Imád játékot kapni, ami nem annyira jó. Ezen szoktak viták lenni, mert a lakás úgy néz ki, mint egy játszótér+nem lehet mindent megvenni. semmi régi játékot nem lehet elajándékozni, mindent meg kell tartani. A csecsemőjátékoktól kezdve...Viszont elkezdtem a lakás átalakítását, aug-ban festettem, pakoltam, áthurcoltam szobákat egyikből a másikba, cserléek le egy csomó mindent, szeretnék megszabadulni a régi dolgoktól...Sokat melóztam, de élvezet látni az eredményt, a mindig új dolgokat. És ez jó. A sok "másirányú energiám"-at most másfelé fordítom :lol: :oops: :lol:
És önző módon megint csak magunkról írtam, de talán most már jövök gyakrabban is. :D
P.

Kép
 
 


AAAA, megint befaltam egy tabla csokit es most kipukkadok :lol:

Bambi, engem nem zavar az onzoseged, en szivesen olvaslak. Es beszeld csak ki magadbol, megertem, hogy fel vagy haborodva, hat meg teherbe is ejtette??? Hat akkor talan azert lepett le, nem? Szerintem, hazudik, mint a vizfolyas. Es mikor egyutt voltatok, nem tunt fel, hogy nem egy egyenes ember? Arra emlekszem, mindig irtad, nem lesz tobb gyerek. Ezek szerint, o nem akarta. Jaj, ezek a gyerek visszajon lathatasrol es nehany napig nem lehet raismerni, ezt mar sok helyrol hallottam. Ez olyan nehez lehet....

Bambi, csakis kitartast, pozitiv hozzaallast kivanhatok. Es irj nyugodtan, en olvasom. Van meg blogod?

En ma 10+4. Mai UH-on is volt szivhang es egy izgo-mozgo 4cm-es gyerek. Jaj, meg mindig ugy megyek el, hogy na vajon el-e. Pedig mar napok ota erzem a kis mozgasat is neha.

3 nap mulva utaznank Dubaiba a ferjemmel. Nem megyek. Ferj felt. Meggyozott. Tulajdonkeppen annyira nem is sajnalom. 2 ejjel a repulon nem is hianyzott. Most a forrosag sem hianyozna. Csak a kimozdulas a hetkoznapokbol. No de helyette majd csinalok sogornommel es a gyerekekkel jo kis kirandulasokat.
 


Hello lanyok,

En ma vagyok 16+1w. Ha mar Katavirag nem banja, hogy csak magunkrol irunk akkor gyorsan elmeselem az elmult 12 hetet.
Eddig ez a terhesseg nagyon mas mint az elso sokkal nehezebben viselem talan M miatt is meg hogy 5 evvel idosebb vagyok. Azert nem akartam irni a 12. hetig mert 1., vartam, hogy Katavirag is csatlakozzon 2., nem erzem tisztessegesnek, hogy en seperc alatt terhes leszek mig Kata meg Aranyeso itt kuzkodik evek ota penzt es fajdalmat nem kimelve en meg csak panaszkodom 3., a paranoia total eluralkodott rajtam, hogy nem lesz szivhang az uh-n (ezert is vettem a dopplert). En kis naiv ugy vagtam neki az egesz projektnek, hogy jobb formaban vagyok fizikailag mint 5 eve tokeletes sullyal es etrenddel es ugyanmar mit nekem morning sickness. Mondanom sem kell, hogy mar az 5. heten teljes erovel elkezdodott olyannyira, hogy fel sem tudtam kellni idonkent esetleg, a furdoszobaig, hogy ott oklendezzek es visszahordjam magam az agyba. A 6. es a 9. heten volt ket nagy kiborulasom ahol azt ereztem en ezt nem tudom vegigcsinalni. Magamban el is dontottem, hogy ha barmi tortenne ezzel a gyerekkel ez volt az utolso terhessegem. A 14. het korul enyhultek a tunetek de a rengeteg gyomorsav tovabbra is kinoz dieta, savlekoto es zantac ellenere. Amugy meg csomokban hullik a hajam, a borom mint egy kamasze energiam nulla, nem alszom mar a pozitiv teszt ota, allandoan pisilnem kell, sokat gorcsol a hasam a hangulatom egy hullamvasute szoval nem tul rozsas a helyzet. A hasam mar most akkora mint elozoleg 22 hetesen de ezt nem banom es par napja mar erzem a mozgasat.
Azt azert leszogezem, hogy nagyon halas vagyok amiert eddig minden rendben ment es ha tovabbra is igy lesz egy egeszseges gyereket vihetek majd haza marcius vegen. A nemere most nincsenek megerzeseim (M-nel biztos voltam a fiuban meg lany nevunk sem volt) de valamiert a kornyezetem a ferjemet is beleertve azt hiszi, hogy akkor most lany kell mert igy teljes a vilag de en erre azt mondom es miert ne lehetne 2 fiuval teljes a kep. Ami engem illet nincs preferenciam mindkettonek megvan az elonye es a hatranya. Egyebkent Halloween-kor minden kiderul majd.
M egy kulon bejegyzes lesz mert megint melyponton vagyunk vele akar csak 2 eve es sirni tudnek es tudok ha ragondolok.
Ferjem vegul majdnem 1 honapig volt tavol de 2 hete itt van velunk es marad a honap vegeig aztan meglatjuk de remelhetoleg nem fogunk megint 8 honapot kulon tolteni.
Kitartas mindenkinek lanyok (kinek mihez) es jovok M-es beszamoloval!

ps: Katavirag, egyel ami jolesik mar 3x bebizonyitottad magadnak hogy szules utan ujra a regi leszel.

Kép
Kép
 


Hello lanyok,

En ma vagyok 16+1w. Ha mar Katavirag nem banja, hogy csak magunkrol irunk akkor gyorsan elmeselem az elmult 12 hetet.
Eddig ez a terhesseg nagyon mas mint az elso sokkal nehezebben viselem talan M miatt is meg hogy 5 evvel idosebb vagyok. Azert nem akartam irni a 12. hetig mert 1., vartam, hogy Katavirag is csatlakozzon 2., nem erzem tisztessegesnek, hogy en seperc alatt terhes leszek mig Kata meg Aranyeso itt kuzkodik evek ota penzt es fajdalmat nem kimelve en meg csak panaszkodom 3., a paranoia total eluralkodott rajtam, hogy nem lesz szivhang az uh-n (ezert is vettem a dopplert). En kis naiv ugy vagtam neki az egesz projektnek, hogy jobb formaban vagyok fizikailag mint 5 eve tokeletes sullyal es etrenddel es ugyanmar mit nekem morning sickness. Mondanom sem kell, hogy mar az 5. heten teljes erovel elkezdodott olyannyira, hogy fel sem tudtam kellni idonkent esetleg, a furdoszobaig, hogy ott oklendezzek es visszahordjam magam az agyba. A 6. es a 9. heten volt ket nagy kiborulasom ahol azt ereztem en ezt nem tudom vegigcsinalni. Magamban el is dontottem, hogy ha barmi tortenne ezzel a gyerekkel ez volt az utolso terhessegem. A 14. het korul enyhultek a tunetek de a rengeteg gyomorsav tovabbra is kinoz dieta, savlekoto es zantac ellenere. Amugy meg csomokban hullik a hajam, a borom mint egy kamasze energiam nulla, nem alszom mar a pozitiv teszt ota, allandoan pisilnem kell, sokat gorcsol a hasam a hangulatom egy hullamvasute szoval nem tul rozsas a helyzet. A hasam mar most akkora mint elozoleg 22 hetesen de ezt nem banom es par napja mar erzem a mozgasat.
Azt azert leszogezem, hogy nagyon halas vagyok amiert eddig minden rendben ment es ha tovabbra is igy lesz egy egeszseges gyereket vihetek majd haza marcius vegen. A nemere most nincsenek megerzeseim (M-nel biztos voltam a fiuban meg lany nevunk sem volt) de valamiert a kornyezetem a ferjemet is beleertve azt hiszi, hogy akkor most lany kell mert igy teljes a vilag de en erre azt mondom es miert ne lehetne 2 fiuval teljes a kep. Ami engem illet nincs preferenciam mindkettonek megvan az elonye es a hatranya. Egyebkent Halloween-kor minden kiderul majd.
M egy kulon bejegyzes lesz mert megint melyponton vagyunk vele akar csak 2 eve es sirni tudnek es tudok ha ragondolok.
Ferjem vegul majdnem 1 honapig volt tavol de 2 hete itt van velunk es marad a honap vegeig aztan meglatjuk de remelhetoleg nem fogunk megint 8 honapot kulon tolteni.
Kitartas mindenkinek lanyok (kinek mihez) es jovok M-es beszamoloval!

ps: Katavirag, egyel ami jolesik mar 3x bebizonyitottad magadnak hogy szules utan ujra a regi leszel.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bambi, kitartas! D jol veszi az akadalyokat, remelem igy is marad, uj es jo dolgok kovetkeznek :!:

Kata mar 12, Edu 17 hetesek vagytok, lesek hogy telik az ido :shock: olyan jo, hogy vagytok?

Edu, sajnalom, hogy igy megviselt a morning sickness, ugye nincs ket egyforma terhesseg. M mit szol a teso erkezesehez?
Ez egy termeszetes folyamat (en vagyok a fekete barany, de ne is gondolj erre, mert ezt kell elfogadni) elvezd ki, hamarosan ujra Anyuci leszel :D Lesztek Kataval, Rima is elvezi minden percet :D gondolom alig van szabad ideje...

Voltam, uh-on (nyaki) es vv-en, minden oke, szedem a gyogyszert, az antitestek 400 folott vannak :( ez van. Remelem az eu-i idojaras kedvez nekem.

1 het mulva megyek haza 2 hetre :D valaki?
 


Edu, na, az ilyen beszamoloid hianyoznak mar evek ota :lol: Hu, azert ez az elso trimeszter jol megviselhetetett, pedig emlekszem, Monsterrel is volt hanyingered, fogytal 4kg-ot es csak 15 hetesen voltal jobban... uh, akkor ez most meg durvabb volt. Bar en mar hallottam olyanrol is, hogy szules elott is beszallitottak a csajt a korhazba non-stop hanyassal (hyperemesis gravidarum a szakszo ra) es azt meselte nekem, vegig ugy erezte magat, mint egy haldoklo rakos beteg es hogy soha tobbet terhesseg...

Na, ehhez kepest az en kis ippen-ippen hanyingereim semmisegek. Gyakorlatilag 1 hete nincs is, viszont ma 12+0 kerek 7 kg-mal mutat tobbet a merleg mint 2 honapja :o Ja, dompi leszek, de le fogom koplalni. Allandoan ennek. Befalnam a vilagot :lol:

Pisiles: ejjel 2x, sokat, aztan reggel, amikor felkelek, megint csak kell nagyon es annyit pisilek reggel is, mintha egesz ejjel nem lettem volna budin. Aztan amikor magamhoz tertem, iszonyatos szomjusag gyotor es irany az asvanyvizes palack :wink: En sem alszom tul jol, de elmegy...

Dubait apjuk megjarta. Nem is volt oda tole. Azt mondja, ki se lepett, csak talan 2x 1 percre a szabadba, aztan gyorsan beszaladt legkondis helyre. Azt mondja, kellemetlenul paras, meleg van. Nincs jarda, az epuletekbol az autoba szallnak az emberek. Szoval tenyleg nem sokat veszitettem, hogy azt az 5 napot itt toltottem az eszaknemet zimankoban. gyerkocokkel vidamparkoztunk, szafariparkoztunk (zuhogo esoben a buszbol neztuk, ahogy szerencsetlen bengali tigrisek aznak...), setaltunk, jottunk, mentunk. Jo volt igy is.

Oliver nyaron volt magyar gyermekpszichologusnal. Ferjem most epp (Dubai utan 1 nappal) Magyarorszagon van, tegnap kapott Olirol szoban rovid osszefoglalast. Semmifele Autizmus-Asperger nem allapithato meg, sot, biztosan kizarhato, hogy az en szeretetlensegem okozta volna az o kis massagat. Ez most hal Istennek megerositette ferjemet abban, hogy anyosom ilyenfajta allitasai hamisak. Amugy anyossal az ominozus punkosdi talalkozasunk ota nem beszeltem, nem talakoztam. Nem is beszelunk rola, ferjem sem hozza fel a temat, fel, hogy felkavarna engem... hogy ez hogy fog alakulni a jovoben nem tudom. En nem vagyok haragtarto, megis igy alakult, elmenekultem elole. De mivel vannak unokak es a ferjem, nyilvan, ok talalkoznak vele, tehat nem tudom kitorolni ot, mindig ott van, a hatterben a pofazasa, a kidumalasa, a rosszindulata. Azt sem tudom, mi lesz aprilisban, ha megszuletik az unokaja. Ha en nem talakozom vele, hogy fogja latni? Mert meg a fiukat lathatja, ha a ferjem elviszi oket, de egy csecsemot nyilvan nem adok oda??? Szoval, bonyolult a helyzet.

Na, mara ennyit....

Aranyeso, az az antitest az sok. Most mi a terv?
 


Hali Anyi-pajtik! :-)
Edukám, kitartás. hát a férjed már ne menjen sehova, maradjon otthon veletek. sajnálom, hogy ennyire nem egyszerű a terhesség. a hajam nekem is hullik, de nincs hányingerem, nem járok egész nap a wc-re, az alvásom már napi 6 óra körül jár (az éveleji 2 órákkal szemben), stb. :-) most csak jókedvre akartalak ám deríteni :-) mi van a M-rel? vicces ez a jósolgatás, hogy milyen nemű van a pocakban. nem mindegy? csak legyen egészséges kisfiú, akarom mondani kislány :-)
Katavirág, anyóst szrd le. ne foglalkozz vele hogy mikor látja majd a hármaskát. az én ex-anyósom (mert már az szerencsére) kígyót-békát kiabál rám még most is. olyanokat mond rám, amiket a fia követett el ellene régebben, de persze könnyebb rám kenni mindent...annyira primitiv és buta, hogy nincs a környeztemben még egy ilyen sárkány...persze a kicsi fia sok mindent nem mondott el neki, így szerinte én ülök a kényelemben, én csesztem ki a fiával és az most hogy szenved...hülye.
dubait akkor ne sajnáld! a lényeg, hogy minden oké legyen a pocakban. Te nyugodtan hizhatsz, mindig tök gyorsan ledobod a +kilókat. ha meg nem is menne le mind, még akkor is girnyó lennél.
aranyeso, ez milyen érték? ezzel mi a baj? én itthon vagyok :-) nemcsak 2 hétig...

hát én túl vagyok a váláson. 15-20 perc alatt lement, ki is mondták az "ítéletet". rossz volt, végig csorogtak a könnyeim. amennyi már elfojt nekem....pedig cseppet sem érdemli meg. őszintén. még mindig fáj, nagyon. életem legnagyobb pofonja, kudarca. és sok kérdés motoszkál bennem. igen katavirag, többek között az, hogy a kapcsolatunkban még mennyi hazugság lehetett vagy hogy csak most fordult ki ennyire magából. semmit nem tett azért, hogy megjavítsa a problémáit, hanem félrekefélt, amiből meg is született a csomag, amit nem akart. hát akkor most legyen boldog 2 másik gyerekkel meg azzal a nővel, aki így becsapta. még nem költözött hozzájuk. a nő meg nem akar elköltözni a környékükről. csak a volt férjemnek nem esik le, hogy miért nem akar. a nő indoka, hogy a nagyobbik gyereke iskolája miatt...de könyörgöm, ha most kezdte a sulit nem mindegy hova jár? a volt férjem meg nem érti, hogy ez megint egy becsapás? hát azért nem akar beljebb jönni a városba, hogy elszakítsa tőlünk, danitól....
de ezek legyenek már az ő gondjai...meg az anyagiak, meg minden.
én úgy gondolom, hogy mindent megtettem azért, hogy ne történjen meg ez, így mindig a gyerekem szemébe tudok majd nézni. mindig őszinte leszek hozzá, nem fogok hazudozni neki, ahogy senkineksem szoktam soha. van más, aki ezt megteszi....
jól el vagyunk a gyerkőccel, egyre jobban összecsiszolodunk a két személyes életünkben. és ez olyan jó. és az is, hogy rengeteg klassz pillantot átélünk, tanúja vagyok minden aranyköpésének, fejlődésének, örömeinek, bánatainak. szeretném ha ez így maradna, és a célom az, hogy így is maradjon. mindig megbízhasson bennem, őszinte legyen, merjen megélni mindent mellettem.
elkezdett síelni is járni, tök ügyesek ezek a gyerekek. én is szeretnék megtanulni, beíratkozni órákra, de sajnos a szabadidőm minimális.
de majd lesz valahogy, ezen annyira nem aggódok, tök optimista vagyok. a lénywg, hogy a keret meg van, ami tökéletes, majd a kép is meg lesz valamikor :-)
na puszka jánykák!

Kép
 
 


Hat Bambi, ne sajnald. Gyenge jellem volt, azt kell mondjam. Elvettek, vigyek.

Nagyon sajnallak, tiszta szivembol, de ossze fogod magad szedni, csak ido kerdese. Sogornom ugyanez a sztori. Csak ott a no kicsit kesobb jott. De ugyanugy pofara eses volt. Raadasaul sogornom 8 evvel fiatalabb volt az ex-ferjnel, erre most van neki egy 2 evvel idosebbje :shock: Sok kerdes, miert??? Pedig mindent megtettem. Megsem ment. Mert nem volt szeretet. Vagy elmult. El kell engedni, hogy a helyebe mas lephessen. Kivanom, lepjen olyan, aki megerdemel es megbecsul Teged.
 


Bambi, Kata szepen leirta - el kell engedni, hogy lehetoseget adj vkinek belepni. Lehet sokaig fog tartani, a rossz gondolatok is elmulnak majd egyszer. Mi emberek vmiert szeretunk a rosszba kapaszkodni, emlekezni. A veled egyutt toltott ido most D-nak a legfontosabb. Kiranduljatok, hancurozzatok sokat, aztan telen irany sielni :D

Nekem is volt hanyos baratnom, mind2 terhesseget a korhazban toltotte, hetente hoztak-vittek, mert annyira kiszaradt. Meg az utolso hetekben is :shock: De Edu remeljuk mar jobban van :P

Kata, nem leszel dompi, de vigyazz a cukrodra.
Olinal van vmi valtozas? Szemelyiseg, beszed...? Mennyire tudnak nemetul a fiuk?

Lehet Rima utan mind2 bebi csajszi :?: 8) :lol:

Az antitestnek 0-nak kellene lennie (rosszabb esetben is max. 10-nek) igy szakorvosi neven Hashimoto pm. elegtelensegem van. Ezzel mar eleve nehezebb egyutt elni is, mert szornyen szenvedek a mellekhatasoktol. Nincs mit tenni, nem javithato. Jogaztam sokat, hogy segitsem a pm "mukodeset" ,Kinaban kaptam fuveket, meg porokat hogy igyam, jartam akkupunkturara, reflexologiara stb. A dokik nem tudnak mit mondani, a nogyogyaszok meg nem ertenek ehhez, litaniat olvastam mik a lehetosegek (a szerencse maradt az egyetlen), de lombikot meg mar nem akarunk. Itt plane nem, igy is a hajamat tepem egy-egy idopontert egy sima hazi dokihoz :lol:
Nemzetkozi orokbefogadas? Talan. Egyre jobban erik, de ehhez meg sokat kell beszelgetnunk.

Szep hetveget :!:
 


Aranyeso, rengeteg a pajzsmirigyes nobeteg, Hashimoto vagy Graves-Basedov. Sokan elnek vele, szerintem az antitesteket nem is lehet a nullara letornazni. Ha most maradtok Parizsban, keress meg egy Endokrin klinikat vagy privat rendelot. Valakinek alaposan ki kellene vizsgalnia, ultrahang, labor, betegsegtortenet, hogy osszefoglalja, mi is van veled, kulonben tok remenytelen, hogy elorelepsz az ugyben. Hidd el, endokrinologus szakorvoson kivul senki nem ert hozza, azok kozul is csak az, aki az endokrín mirigyek kozul a pajzsmiriggyel foglalkozik. Lehet, ha rendbehoznanak, spontan terhes lennel.

Mindig vannak hihetetlen tortenetek, olyanok pl. hogy egy nogyogy. kuret utan 10 ev gyermektelenseg utan varatlanul teherbe esett valaki. Nalunk sosem talaltak meg az okat, en miert nem lettem soha spontan terhes, de nyilvan van oka. Szerencsere athidaltuk az IVF-fel.

En a helyetekben nem adnam meg fel a lombikot sem. Legalabb egyszer meg probaljatok meg, hiszen csak egyszer voltatok eddig. Masnak is sokadjara sikerul, de anelkul meg soha. Es hidd el Aranyeso, olyan csodas anyanak lenni, a legszebb dolog a vilagon. Lehet mas gyermeket is szeretni, talan ugy, mint a sajatot, de te meg olyan fiatal vagy. Ne add fel! Elmehetnetek a Korosihez is Gyorbe. Ha nincs magyr TB-tek, es privat fizetnetek, szerintem bejelentkezes utan 2 honappal mehetnetek is lombikra. Es o nagyon tud! Magyarorszagon nekik a legjobbak a statisztikai. Legutobb mi is privat fizettunk, kb. 2000 Euro volt.

De itt N.o.-ban is minden vervetelem penzbe kerul, ez heti 75 Euro. Csak a sima nogyogyi kontroll eu-penztar tamogatott. Teganp voltam a First Tremester Screening-en, amit szinten nem tamogat a kassza, pedig rendesen vonjak a fizumbol, megint 178 Euro. De hat ma mar mi van ingyen?

A pozitiv hozzaallasunk :lol:
 


Draga Bambi,

Komolyan megszakad a szivem azert ami tortent veletek Danival. Amikor eloszor irtal meg tavasszal azt hittem a ferjednek a szokasos kora negyvenes kapuzarasi panikja van ezert huzott el toletek de latom nem errol van szo es tenyleg nagyon izlestelen az egesz tortenet. Ki gondolna, hogy ertelmes ferfiak belesetalnak ezekbe az osregi csapdakba es hazudnak mint a vizfolyas. Nekem kulonosen erthetetlen az egesz mert lattalak benneteket 2x is es a ferjed olyan odaado apanak tunt. Nem csoda ha faj, hogy akivel egyutt tervezted leelni az eleted ennyire becsapott. Most lehet ot nem erdekli az egesz de egyszer majd rajon mit kovetett el ellenetek es ugyanolyan szar lesz neki is. Te meg szuper vagy, hogy igy helytallsz, hogy van sajat eleted es karriered (nalam ez hianyzik es nagy bajban lennek hasonlo esetben). Volt anyossal ne foglalkozz mert ha jol emlekszem sosem volt szazas es Magyarorszagon az embereknek mindenrol rohadtul megvan a velemenyuk es imadnak itelkezni masok felett kulonosen ha semmi kozuk hozza. Orulok, hogy Dani a korulmenyekhez kepest jol van (ez persze foleg a te erdemed) es kivanom, hogy tovabbra is boldog kiegyensulyozott gyerek maradjon. Tudom ez most nem vigasztal meg meg messze van de jovunk nyaron anyukamekhoz talan 2 honapra is es akkor mehetunk estenkent az Oxygen-be edzeni a kolykoket meg leadjuk a megorzobe meg egyutt gyerekprogramokat csinalni amikor epp raertek. Ha meg Kata es Aranyeso is felbukkan a nyaron veluk is talalkozhatnank Szegeden meg Gyulan (bocsanat ha elirtam valamelyiket) en meg ugysem voltam egyik helyen sem es a kolykok elveznek a vonatozast meg a furdozest.
Kitartas es elvezd a Danival toltott idot!
Puszi

Kép
Kép
 


Köszi Csajok! Őszintén!
Daninak volt egy megjegyzése 2 napja, hogy mit mondott az apja, úgy hogy most pont a totál kiábrándult állapotban vagyok. Egyáltalán nem fogja fel, hogy mit csinált, hogyan, mennyire bántott/bánt minket és ez milyen kihatással van az életünkre.
Katavirág első sorát mióta olvastam, folyamatosan a fülembe cseng. Elvették, vigyék. Köszi ezt a mondatot, ez is segített. Vigyék. Majd az is egy lesz csak a sorban...

Tegnap olvastam egy kis M.P-t és totál igaz:
"Azt kérded, mikor vannak megbocsátva a bűneid? Amikor már nem tudod többé elkövetni őket. Addig nem."
Ez nem vallásos, hanem mélylélektani igazság. Ez vonatkozik minden emberi kapcsolatodra, beleértve a párkapcsolatodat is, minden gondolatodra és tettedre, amelyet nem szeretsz magadban.
Ugyanis nem a tett az igazi bűn, hanem a hajlam. Mert hajlam a lélek valósága. Olyan, mint egy mag: újra és újra kihajt.
Hiába "bocsátod meg" valakinek az ellened elkövetett tettét, azzal csak annyit intéztél el, hogy neked könnyebb. Nem foglalkozol vele. Nem bánt. Elengeded a tartozását. Nem is gondolsz rá. Elfelejted. Részedről a dolog valóban rendben van, de attól ő a rossztól nem szabadult meg, mert a hajlam tovább él benne. Nincs "csírátlanítva", ilyen vagy olyan formában, de újra kihajt benne.
Bibliai értelemben a megbocsátás szó "elengedést" jelent. Te elengeded, mint egy léggömb zsinórját: nem szorítja már az ujjad végét. Menjen! Neked már jó, de attól ő még nem változott meg! Ő csak akkor változik meg, ha átírja cselekvésének kódjait. Ha megöli tetteinek csíráit, akkor többé már nem követi el őket.
Azt kérded, hogyan tudja ezt megtenni? Csakis szembesüléssel. Fájdalmas megéléssel! Megszenvedéssel.
Attól, hogy te elfelejted, hogy becsapott, nem jelenti azt, hogy másokat nem fog többé becsapni. Az egyetlen, ami a "nem szeretem" tettekre késztető hajlamainkat meg tudja változtatni, sajnos a megszenvedés. A verőnek át kell élnie, milyen, ha verik. Meg kell szenvednie mindazok érzéseit, akiket szenvedtetett - ez a karma. Ez nem "büntetés", hanem a lét törvénye: minden tett akkor van befejezve, ha visszaért hozzánk. Csakis ennek van érlelő-nevelő hatása.
Egy gyerek is akkor tanulja meg, hogy az anyjának fáj, ha belecsíp, ha "visszafáj" neki a csípés. Hiába bocsátja meg neki az anyja - amíg ő nem tanulja meg, hogy fájdalmat okozni fáj, újra csak csípni fog. Érted már? Önelszámoló egységek vagyunk. Te is, én is. Felnőni, megváltozni, megérni magunknak kell. Bármit teszünk: azért felelünk, és elsősorban nem mások, hanem önmagunk előtt - hiába "oldoznak fel".
Mivel sokáig éltem, elmondhatom, hogy sok, nekem ártó ember vesztét láttam már. Hiába sajnáltam őket, őszinte szívből. Én elengedtem nekik - de ők nem, saját maguknak.

Az elmúlt hetekben arra is ráeszméltem, hogy mennyivel "könnyebb" lett volna bizonyos szinten, ha már tavasszal megtudom, hogy pontosan miért is megy el. Hogy megmondta volna, hogy terhes a nője. Akkor is nehéz lett volna, de nem gondolkoztam volna azon, hogy netalán visszajön-e hozzánk...Aztán eszembe jutott az is, hogy a volt nőivel mi volt a problémája, hogyan szakított velük. Na ezt kaptam én is pontosan. Ezért gondolom, hogy ez a nő most hiába rakja oda magát baromira, de majd ez is csak egy lesz a sorban. Mivel ha megnézem a volt férjem gyerekkorát, egyértelmű, hogy miért is nem talál senkit elég jónak egy idő után. Ezért (is) kellene mennie szakemberhez, hogy ezt feloldja, de ez már ne legyen az én gondom. Én most hátradőlve szemlélem az események kimenetelét, de néha baromira bosszankodok, hogy mennyire könnyen veszi ezt az egészet felénk, mennyire érzelementes-bántó ember lett...És mérges vagyok, amikor a gyerek olyanokat mond, amiket nem kellene mondania. De ezeket nem magától találja ki, vagy néha baromi ódon kitud kombinálni dolgokat... Szomorú, hogy nem láttam korábban azt,hogy ő ilyen valójában...
Ennyit erről.
Azért már nem tölti ki az összes gondolatom nagy részét, főleg amikor ketten vagyunk a gyerkőccel, egyre ritkábban jut eszembe, mert a gyerek kárpótol mindenért. Főleg azzal, amit már írtam is, hogy teljesen egymásra hangolodtunk, jókat haancurozunk, tök szófogadó lett, értelmes, segítőkész és nagyon "szerető". Rengeteg szeretett kapok tőle, persze adok is. Ennek örülök, h ilyen érzelmes a gyerekem.
A jövő meg majd alakul. Jó lesz, tudom.
(Ja, az edu-val való találkozás is fel lett hánytorgatva tavasszal....minden az égvilágon.)
Szóval megpróbálok Nektek is egyre kevesebbet nyíretni a dolgokról, de nagyon most másról nem tudok írni. Nem vagyok terhes és már nem is szándékozom az lenni.
Daniról ejtek pár mondatot, de az a baj, hogy annyi minden apróság történik ami jó és vicces, de persze ilyenkor nem jut eszembe. Ja egy, pl.: Anya, kérek olyan tölcsért, amitől átváltozik a hangom!", nagy nehezen találtam egy alkalmas edényt, semmi nem volt jó előtte. Ő:"Anya! Ez tök jó, Te egy zseni vagy!" Majd tegnap este valamiért azt mondtam neki, hogy ő egy zseni. Erre rám néz és tök komolyan leiskolázott, hogy:"Anya! Én nem vagyok zseni, zseni az, aki kitalál vagy feltalál valamit!". Döbbent csend utána részemről :D :D :D Elkellene írnom megint, mert mióta ketten vagyunk, nem írtam a blogomat. És annyi aranyos dolognak vagyok a tanúja, hogy kár lenne elfelejteni ezeket...
Katavirág, igazad van. semmi sincs ingyen. ezért ha úgy is kell áldozni, akkor érdemes egy kicsit többet, és már sokkal jobbat kaphatsz...kivi vagyok, hogy aranyeső mit ír majd a meglátásodra, hogy hova is kellene mennie.
edukám, tényleg köszi, amit írtál...kitartás mindenhez, gyorsan repül az idő. túl leszel mindene. de tényleg várom már a m. beszámolót, amit ígértél nekünk.
aranyeső, tök megértem, hogy már mindenfélén jár az eszed. annyira szeretnétek babát és megértem, h elkeserít, hogy nem sikerült eddig. De fog még jönni hozzátok is a gólya.most igazából amit leírtál, az áll a fogantatás útjába? vagy csak esetleg ez is lehetséges dolog, ami miatt nem sikerülhet? Bocs, de inkább leszek őszinte és megkérdezem, mert nem értek hozzá. De ha baj, hogy akadékoskodom, szóljál.
rima, nem tudom, h ide mikor jössz, de a face-n néha jó összeakadni :-)
Jók legyetek egy kis rosszasággal! :lol: :o :lol:

Kép
 
 


Hello lanyok,

Most csak egy gyors bejelentkezes a telefonomrol. Megvolt az uh es megegy kis szornyeteg fiu de azert remelem M-nel sokkal gyengebb valtozatban mentalisan egeszsegesen. Egyebkent eddig minden rendben a terhesseggel de hol van meg legalabb az eletbenmaradasi pont.
Puszi es jovok majd a het vegen holnaptol kipihenjuk a hurrikant a tengtengerparton 3 nap erejeig.
E.

Kép
Kép
 


Hello lanyok,

Most csak egy gyors bejelentkezes a telefonomrol. Megvolt az uh es megegy kis szornyeteg fiu de azert remelem M-nel sokkal gyengebb valtozatban mentalisan egeszsegesen. Egyebkent eddig minden rendben a terhesseggel de hol van meg legalabb az eletbenmaradasi pont.
Puszi es jovok majd a het vegen holnaptol kipihenjuk a hurrikant a tengtengerparton 3 nap erejeig.
E.

Kép
Kép
 


Edu,
megtépázott Titeket is?
Gratula a fiúhoz, jó lesz az ám :)

Kép
 
 


Edu, gratula, meg egy fiu :!: Az am az igazi :!: Neked nem kell rettegned semmitol, nem volt problemad korabbi terhesseggel, csodalkoztam is, miert felsz. Eletbenmaradasi pont, az a 24 het :?:

Tegnap gyozott Obama. En orultem neki. Na´nem mintha annyira ertenek az amerikai politikahoz, de o sokkal ertelmesebbnek tunik, mint az ellenjelolt, aki engem R. Reagenre emlekeztet, olyan bugyuta amerikai... na, jo ha Te meg ra szavaztal... :)))

Ha viccelodom is sokat, vidam is vagyok alapvetoen, meg terhes is ujra, azert meg mindig nem vagyok tul a gyaszon, a fajdalmon, a siratason. Sokszor felidezem es konnyezem... de minden nappal konnyebb. Talan ha megszuleteik, meg is szunik a gyasz.

Szepeket irtal Bambi :!: Regen sok ilyen ezoterikus konyvet olvastam. Sok igazsag van bennuk, elgondolkoztatoak.

Elvettek, vigyek... ja, inkabb ugy kellett volna fogalmaznom: ha el tudtak venni, vigyek is.

En ma 15+0. Egyre jobban mocorog. Lekot a munka, szeretem, gyorsan telik az ido. Talan igy, ha majd egyre tobbszor es erosebben erzem a mozgasat, ketelyem sem lesz annyi.

Mostanaban sokat kirandulunk, jovunk megyunk a gyerekekkel. A hetkoznapok elrepulnek a rutinban, a hetvegeket igyekezzuk kihasznalni ezert. Rendszeres programok az allatparkok, vidamparkok, cirkusz, muzeumok, gyermekszinhazak. Most apjukkal is jo a viszony, orizzuk a szeretetet, mert talan annak a hianya okozta a bajt 1 eve. Sokat segit otthon is, hogy ne emeljek, ne eroltessem magam.

A fiuk egyre nagyobb orom nekem. Oli meg mindig hullamzo, altalaban ha vendeg van vagy Magyarorszagon vagyunk, megzavarja a valtozas, akkor nehezebb vele, nehezkes a kapcsolata a kulvilaggal, nem tudja kifejezni magat, hisztizik. Mostanaban megint jonnek olyan felelmei, hogy elhagyom ot. Edesem, szeretne, ha en lennek majd a felesege, mert akkor orokre egyutt leszunk. Egyebkent meg nagyon aranyos, kimagasloan okos. Ahogy Te is irtad Bambi, oly nagy kincs a szeretetuk. Gyurokam meg egeszen hozzanott, igazi kis rosszasag, aki a szep kis arcaval, mosolyaval, hizelgesevel mindenkit le tud venni a labarol, igazabol meg a tobbi gyerekkel vadul, harap, kezzel-labbal kuzd 1-1 jatekert az oviban. Oliverrel sokat marakodnak, de ugynolyan sokat jatszanak szepen egyutt. Megzabalom oket, amikor fogjak egymas kezet, vagy amikor egyutt integétnek egyutt az ovoda ablakabol.

Na, mara ennyit. Irjatok :!:


:D :D :D :D :D :D :D :D OH A HAPPY DAY :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 


Óóóó, Katavirág. én érzéketlen nő. mekkora fájdalmad van Neked, és én önző módon csak mindig magunkról írtam. nem hasonlítom össze a dolgokat, de amin Te átmentél az nagyon rossz dolog volt. És enyhülnek majd a sebek, de begyógyulni lehet, hogy sosem fognak. Örülök, h Apjuk odarakja magát és jól vagytok. Vigyázzatok magatokra, egymásra, a gyerekekre. Oli miért fél, hogy elhagyod? Mitől lehet ez? Mert nálunk érthető...A változás sajnos megviseli őket. Igen, nekik szükségük van a megszokottságra, a rutinra. Ez az amit D. apja nem tud megérteni. Szerinte ez egy baromság. Ha elviszi innen, hurcolja az anyjához (akit ki nem állhatott sosem), a nőjéhez, meg moziba (a nő gyerekével), stb. Alig tölt vele kettesben időt.Így érthető, hogy miért mond dolgokat D....Igénylik ezek a gyerekek a kettes-együttléteket, a csak rájuk figyelést és ha ezt tesszük, biztos "vissza fog ez fizetődni".
Kezdek egyre jobban lenni, bár kínos esetek történnek mindig, néha totál tele van a hócipőm emberekkel, férfiakkal.
D. apja 1-2 dologgal észhez térített, már kicsit látom én is a dolgokat kívülről és nem valami szépnek látom. Elkezdtem távolódni tőle, ami nem tetszik neki, rám is írt megint egy "kedveset". Nem értem, hogy mit gondol, hogy barátok leszünk, mintha mi sem történt volna, mintha mindig is csak azok lettünk volna? Hogy ahogy neki jó, úgy legyen minden, és nem a gyerek igényeit figyelembe véve?
Lányok, azért jó ám ez, hogy megint jönnek itt majd a babák, néha kicsit irigykedek is-bár ez olyan csúnya szó. Már csak aranyeső jó hírére várok.
Legyen szép estétek!

Kép
 
 


Bambi, nem, egyaltalan nem volt a fajdalmad kisebb, csak mas jellegu es talan talan jobban is kihat a jovodre, hacsak nem gabalyodsz bele hamarosan eleted szerelmebe, akinek meg 2 csemetet szulsz es boldogsagban leeleitek eleteteket ... sosem tudni :wink: En mindig arra gondolok, vannak nagyobb gondok is az eletben, sokkal, sokkal nagyobbak, ezert oruljunk annak, ami van.

Azert ez a Te ex-ferjed urad am nagy szemet, ha ilyen erzeketlenul ugy csinal, mintha nem is lettel volna szerelme, felesege, gyeremeke edesanyja. Mikre kepes az elet! Nyugodtan ird le, miket mond, pl. a multor mit mondott Daninak es mi "kedveset " mert Rad irni? Meg van pofaja? Hat nem sullyed el a fold ala inkabb szegyeneben? Komolyan kivanom, nagyon essen meg pofara, mert megerdemli! :oops:

Na, megyek vasalni ....
 


Gratula Edu :P Hogy vagytok? Te lelkileg?

Katavirag, lassan Nalatok is kiderul. :wink: Hogy szalad az ido... csak kapkodom a fejem.
Viszitek Olit vmilyen beszelgetos/terapeuta kezelesre?
Van legkedvesebb baratja?

Bambi, kinos esetek mindig vannak es lesznek is, de jol kezeled :wink: kell egy tars melled, aki szoges ellentete a volt ferjednek, tamogatas, szeretet nelkul elni nehez (es Danit nevelni mellette)

Most probalom utol erni magam, a hetvegen mindig vhol vagyunk, otthon jo volt, kellett egy kis ugyintezos baratnos/kikapcsolodos ido.
Unszolasra is felkerestem egy immuno-endokrin dokit (most olvasom Kata, h Te is hasonlot javasoltal) no mar most ilyen lokesre lett volna szuksegem evekkel ezelott. Mindig azt hittem, hogy jo kezekben vagyok..... ilyen doki, amolyan doki, mondjuk egyik sem lopta be magat a szivembe, persze kozben en is olvasgattam, kerdezgettem, kideritettem dolgokat, hogy csak nem jo, nem eleg a pm gyogyszer. Ezt a prof. meg is erositette bennem. :roll: csak ne kellene varni 6 honapot egy idopontra hozza.... de sikerult most nov-ben bejutnom, aztan megint megyek Budara junius 3-an (csajok, itt a tali lehetosege, nekem mar meg van az idopont :lol: ) most varom az eredmenyeket, kicsit (mondjuk 15%-ban) bizakodo lettem. Ugy erzem nincs gond az eredmenyekkel, csak az "osszhang" nem jo. Szoval most van bennem megint lendulet :P

En is vasalok ................................ majd 3 het utan - rengeteg van! :roll:
 


Aranyeso, de jo, hogy vegre megfelelo ember vett kezelesbe. Most akkor egy magyr dokihoz jarsz a pajzsmirigyeddel? Vagy Parizsban? Budara 6 honap mulva kihez mesz? Bocsi, de nem tiszta nekem es kivancsi vagyok. Lombik lesz jovo nyaron? Lattam a kepeidet a Face-en, jok :wink:

Rima irhatana mar beszamolot :!:
 


Kata, igen Mo-on, Prof. Balazs Csabahoz a Budai Immunologiai Kozpontba. Most is nala voltam, ugy kaptam egy lemondott idopontot, nagy szerencsem volt vele. ;) Elegem lett az idegen nyelvu dokikbol...
A lombikot meg atbeszeljuk ferjjel, en bevallalnek egyet... azt mondod, ha maganban keszulne, nem lenne olyan hosszu varolista? Azt hallottam hogy Korosi doki nem fogad mar uj pacienseket, de hat ugye probalkozni kell.

Puszi
 


Na sziasztok lanyok!

Edu! Hatalmas gratula a kisrachoz, Zaraval a terhessegem alatt mindig kisfiurol almodoztam, aztan mikor a szuloszoban a baratnoim (igen, 2 baratnom volt velem a szuloszoban, ugyanis zarus apja csak 2 napra ra jott Londonba) teljes extazisba estek, h kislanyom van es szerintem Magyaroszagig lehetett hallani a kiabalasukat es oromuket, en bevallom, elszomorodtam. Persze most mar elvezem, h van egy lanyom es hihetelen meghitt a kapcsolatunk, de en mindigis fius anyukanak kepzeltem magam. mi van Aronommal? Ferjed ugye marad veletek az Usaban?

Katavirag! annyit gondolok rad es nagyon nagyon szoritok, h minden a legnagyobb rendben menjen es tudom konnyu mondani, de probalj egy kicsit lazitani, par honap mulva egy tokeletes kisbabat fogsz a karjaidban tartani. Orulok, h apjuk osszeszedte magat :). Anyossal gondolom eselytelen a bekules, ugye? megertem, nalunk is az van, h nem vagyok hajlando Zarus apai nagymamajat meglatogatni, igy eddig meg mukodik az, h az apja elviszi 1-2 orara megmutatni, de Zara egyre anyasabb es nem tudom, h meddig fog ez igy menni. Nem lehet, hogy Oli csak mas vermersekletu, mint Gyurko?

Bambi! Ezek a pasik mar csak ilyenek, mondjuk en meg mindig jobban orulnek ha M baratkent viszonyulna felem, mint ugy, h mindennek elmond. Most a legujabb, h leblokkolt, igy nem tudom ot (haha) felhivni, holott csak akkor hivom, ha Leon vele van es a fiammal szeretnek beszelni. Na meg imadom, amikor felhiv es a gyerekrol elkezdunk beszelgetni (teljesen normalis hangnemben) es hirtelen (gondolom, ilyenkor lep a szobaba a felesege) elmond minden elmebetegnek, h kezeltessem magam, meg h mit akarok en tole, en meg csak hebegek, h most mi van... orulok, h Dani a korulmenyekhez kepest jol van es hogy te is lefoglalod magad. Nalunk Leon es koztem, hihetetlen milyen eros a kapocs es miota apja nincs, azota sokkal kezelhetobb.

Aranyeso! Mindig ugy nezek ide be, hogy hatha... Annyira, de annyira szoritok neked/nektek es ugy erzem, hogy most mar jo uton haladtok a baba fele ;). a lombikot a ferjed nem akarta? Milyen Parizs? nem hianyzik Azsia?

Kép Kép
 
 


Es akkor most rolunk par sort! Csajok, en annyira, de annyira szerelmes vagyok, hogy az leirhatatlan. Na nem pasiba, hanem a ket gyonyoru gyerekembe. Imadom ahogy az en orokmozgo fiam, mikor meglatja Zarat, elgyengul es olyan gyengeden, olyan hatalmas szeretettel torodik a kishugarol, hogy az hihetetlen. Imadom Zara szemeiben a csillogast, amikor meglatja Leont az iskolaudvaron, imadom hogy egesz delutan vigyorog a batyara. Imadom a reggeleket, amikor Zara ul az alvo Leon mellett es nezi, kozben mosolyog es gyengeden megerinti... imadom Leon szemeiben az aggodast, amikor zarus valamiert elsirja magat es a feltes, ovast, amire csak a nagytesok kepesek :). Egyszoval imadom mindkettot, szorostul, borostul...
Leon idokozben iskolas nagyfiu lett, imadja a sulit es hihetetlen intenzitassal szippantja magaba a tudast, neha olyan erzesem van, h nem is egy negyevessel van dolgom, kozben teniszre, focira, uszasra es street dancre jar, de azt hiszem az utobbit kihagyjuk, mert szerintem ez mar tul sok neki, teniszen meg allitolag tehetseges a kolyok, a tenisszovetseg kulon foglalkozik vele, focit azt imadja es azt mondja, h o lesz az elso okos es nem nocsabasz focista :D. Persze vannak neki is nehezebb napjai, ilyenkor azert tud hisztizni, de alapjaraton nagyon jo fiu, vagy lehet mar en megszoktam a termeszetet :roll: .
Mig Leon suliban van, Zaraval aktivan telnek a napjaink, hol baba masszazs, hol baba mama klub, stay and play, sing and sign, meg ugye ez az utolso evem az egyetemen, szoval diplomamunkat kene irnom :shock: .
Zarussal 6 hetes koraban hazarepultunk, termeszetesen jott velunk Leon is es 3 teljes honapot toltottunk otthon, fantasztikus volt elmenekulni az itteni elettol :lol: . Na meg 2 hete is otthon voltunk, kozben azert Zara apja is meglatogat nehanapjan es allitolag januarban koltozik hozzank, bar en mar a ferfiakban nem bizok... Szoval alapjaraton jol vagyunk, probaljuk elvezni az eletet, csak a hetvegeket utalom teljes szivbol, ilyenkor Leon az apjaval van, ott is 2 honapja szuletett baba es en ilyenkor a Bambi altal oly kozkedvet pinkes family portraitet hallgatom es vegigbogom az ejszakakat, na de ma arra nem lesz idom, var ram a tanulas :wink: .

Kellemes hetveget! puszi

Kép Kép
 
 


Rima, orulok, hogy a korulmenyekhez kepest jol vagy. Azert osszessegeben jol meg vagy aldva a ferfiakkal ... :roll: Azt mindig tudtam, hogy M egy orult (mar megbocsass, foto is sokmindent elarul), de hogy Bambi igy jart, senki meg nem josolta volna. M meg neked meri mondani, hogy kezeltesd magad??? :shock: Rohog a vakbelem...

Firfiak.....

Leon es Zara edesek a Face kepeken. Nem csodalom, hogy ennyi oromod van bennuk. Nalunk mostanaban kezd kifejlodni Oliver aggodasa Gyuri irant, talan kell ehhez egy kor, hogy megertse a kistestver jelentoseget. Persze Oliver szocialis fejlodese egy kicsit elmaradott ezert Gyuri szuletese es meglete mindenkepp segiti ot az ilyen irtanyu fejlodesben. De mindenesetre valoban en is nagyon meghatonak tartom az egymas iranti torodest es szeretetet.


Na az en parom is csak most nyalja a seggem, mert szules utana tutira nem lesz ilyen mez-maz, hat ha meg egyszer kiszimatolja, hogy ragyujtok. Mert most is ugy hainyzik a cigi, basszus, hogy ha honapokig absztinens vagyok, akkor is minden nap eszembe jut... :twisted: No de meg mindig jobb, mintha alkoholista vagy drogos lennek ...

Ma vagyok 18+1. Ennek megfeloen a mai napon + 10 Kg :shock:

Errol jut eszembe, Bambi :!: Kozeleg a Karacsony. Szervaltam Magyarorszagrol daralt makot. Itt ugyanis csak daralatlan kaphato, makdaralorol itt meg senki nem hallott. Meg a peksegben is azt mondtak nekem, hogy hat azt nem is kell megdaralni, ugy megy a sutemenybe :lol: :lol: :lol: Na, ez is sokat van a konyhaban, gondoltam. Szoval: kernem szepen azt a csoda BEIGLI RECEPTED :!:

Edu, uram is vett egy Dopplert a neten 50 Euroert. Kituen hallhato vele a baba szivhangja. Csak rarakom a hasmra es mar ott is van. Ha neheny oraja nem erzem mozogni, csak meghallgatom, tok jo.

Aranyeso, azert jo, hogy Franciaorszgbaol konnyen hazamehetsz, pl. dokihoz. Most Parizs meddig lesz?

Na mara ennyit. Puszko :!:
 


Sziasztok,
Csak gyorsan Katanak:

http://limarapeksege.blogspot.hu/2009/12/beigli.html

De ha bárkinek kell valami magyar inyencség, akkor szóljatok, szívesen elküldöm Nektek postán. PL. mák :-)

Kép
 
 


Sziasztok :D

Rima, csodallak - el sem tudom kepzelni mennyit teszel a gyerekeidert, de a soraidbol sugarzik a szeretet. Remelem egyszer megtalalod Te is (Bambival egyutt) az igazit, aki melletted all es szeret barmilyen aron es nem lesznek tobbe sirassal teli ejszakak :!:

Kata, ne aggodj a kilok miatt, tudjuk hogy pillanatok alatt le tudod varazsolni magadrol, csak tenyleg a cukrod legyen rendben.
A doppler biztosan megnyugtat, valoszinu en is hasznalnam a biztonsag kedveert :roll:

Velem extra sz@r dolgok tortennek (kivizsgalasok), nem is akarom elrontani senki hangulatat, birkozom veluk, remeljuk sikerrel.

Bambi, koszi a receptet, imadom Limara blogjat olvasni, szerencsetlensegemre elfelejtettem makot hozni, ááááááááááá és én is meg vagyok itt aldva a franciakkal, uhogy iden nem lesz makos beigli, max dios. Remeljuk sikerul. 8)

Edu, hogy vagytok :?:
 


Bambi, koszi a linket, mindjart nezem es nyomtatom. Eletem elso sajat beiglija lesz, sot :!: meg kocsonyat is fogok csinalni, persze kifozes utan csak szep hussal, zoldsegekkel. Eddig mindig anyosom csinalta az ilyesmit, de miota nincs beszeloviszony, nyilvan a Karacsony sem lesz a tarsasagukban eltoltve.... es kepzeljetek, Magyarorszagon ez a mak elore csomagolva daralva kaphato! es meg huteni sem kell. Elall vagy 6 honapig.

Ja Aranyeso, mivel en is mar evek ota kulfoldon elek, mindig megvan a lista, mi kell otthonrol. Allando hianycikk: mak, gesztenyepure, turo, turorudi, csigateszta levesbe, cernametelt levesbe, eros Pista, majonezes torma, Globus mustar, Piros arany vagy gulyaskrem, piros paprika.... Pick szalami, sorolhatnam :lol:

Mi az a sok rossz dolog :?: :?: :?: :shock: Oszd meg velunk :!: Szeretned, hogy segitsek a Korosinel???

Cukrom rendben. Szerencsere. Es mar nem is kivanom ugy az edesseget, mint az elso trimeszterben. Viszont rengeteg gyumolcsot eszem az elmult 2 hetben, most ezt kivanom. Ebbol baj nem lehet.
 


Mi lehet Kölyökkel :shock: :!:
 


Draga Kolyok, privi ment :!:
 


Tobbiek :?:

Nobody :?:

:cry: :cry: :cry:

Limara beiglije kinyomtatva, beszamolok majd az eredmenyekrol.

Hetvegen vagy 10 vendeg baratunk jott, velos husleves volt cernametelttel, rakott sajtos sonkas csirke tejszines fokhagymas krumlival, salataval, a nagyon torkosoknak toltott kaposzta pluszban tejfollel, friss kenyerrel, es a nagy remekmuvem, Eszterhazy torta. Utana musical a csajokkal (Rocky), a ferfiak meg elvittek a gyerekeket vidamparkba. Azt hiszem, szulesig nem nyomom mar igy ki magam. Nem faradtam el, mert szepen fozocskeztem mult heten beosztva.

Ja, amiota gyumolcsmanias lettem, 3 het alatt nem hiztam. Elotte 3 honap alatt 10 kilot :lol: Most ananasz manias vagyok epp.

December 17-en tudjuk meg, fiu-e vagy lany :wink:
 


huuu, de jól hangzik: rakott sajtos sonkas csirke tejszines fokhagymas krumlival
kérem a receptet!!!!!
és megnyalták mind a 20 ujjukat? :-)
fiú lesz :-)))))
aranyeso, mesélj! persze ha csak Téged nem zaklat fel :-(
rima, tőled mindig kifekszek :-)
edukam, gyere mesélni vagy még mindgi nyaraltok?

Kép
 
 


Sziasztok!!!!

Katavirag! Sajnos keves a normalis pasi, ha tudnad mennyi baratnom el ugy, hogy a ferje fuvel faval csalja es 1-2 nalam is beprobalkozott mar, ami a legundoritobb, amit egy pasi tehet. Ja es megjegyzem, hogy a nagykozonseg elott meg jatszak a csodalatos, tokeletes ferjet. Szoval en azt mondom, hogy inkabb legyen a ferjed bunko idonkent, ha a sziveben csak a csodalatos csaladja letezik ;). Egyebkent en is ugy erzem, hogy ismet kistokos van a pocakban, bar ha kiscsaj, akkor neki lesz a legjobb elete, ket olyan jokepu teso mellett ;). A receptet meg en is kerem :). Nekem amugy mazlim van, mert a kornyekemen van jonehany magyar bolt.

Aranyeso! Aranyos vagy, de nem hiszem, hogy fogok en meg szeretni, hinni es bizni... en is nagyon kivancsi vagyok, hogy mi van veled es orulnek, ha megosztanad velunk, termeszetesen ha nem szeretnel rola irni,
megertem, de tovabbra is nagyon nagyon nagyon drukkolok a babahoz.

Kép Kép
 
 


Bambi! Mar megint mit irtam? :D

Kolyokre en is nagyon sokat gondolok, feszbukon nyomon kovetem, de onnan nem lehet sok mindent megtudni rola/roluk...

Edu! Hol vagy? Hogy vagy?

Na az elmult hetunk olyan pocsek volt... Leon fulgyulladassal kuzdott, ejszakakat vegigvisitotta, Zara es en nagyon durvan megfaztunk, 40 fokos laz mindkettonknel, kohoges, natha... szerencsere Zarus apja itt volt es apolt mindenkit, kedden visszarepult pestre es tegnap az egyik targyalasa utan felmondott.. hogy eddig birta a lanya nelkul.. haaaat pedig en azt hittem, h az elmult egy het vegleg elrettenti, uvolto Leon, visito Zara es nyavogo Ria... de tulelte az ember...

Meg egy utolso kerdes, aztan mar megyek is aludni: ismeri vki az 1000ut utazasi irodat (remelem ez a neve)? Tudtok roluk vmit? Anyukamat megszeretnem lepni egy uttal, de felek csak ugy lefoglalni barmit. Elete alma Moszkva es egy kerek szulinap meg a karacsony tokeletes alkalom hogy megajandekozzam :).

Kép Kép
 
 


Bambi! Mar megint mit irtam? :D

Kolyokre en is nagyon sokat gondolok, feszbukon nyomon kovetem, de onnan nem lehet sok mindent megtudni rola/roluk...

Edu! Hol vagy? Hogy vagy?

Na az elmult hetunk olyan pocsek volt... Leon fulgyulladassal kuzdott, ejszakakat vegigvisitotta, Zara es en nagyon durvan megfaztunk, 40 fokos laz mindkettonknel, kohoges, natha... szerencsere Zarus apja itt volt es apolt mindenkit, kedden visszarepult pestre es tegnap az egyik targyalasa utan felmondott.. hogy eddig birta a lanya nelkul.. haaaat pedig en azt hittem, h az elmult egy het vegleg elrettenti, uvolto Leon, visito Zara es nyavogo Ria... de tulelte az ember...

Meg egy utolso kerdes, aztan mar megyek is aludni: ismeri vki az 1000ut utazasi irodat (remelem ez a neve)? Tudtok roluk vmit? Anyukamat megszeretnem lepni egy uttal, de felek csak ugy lefoglalni barmit. Elete alma Moszkva es egy kerek szulinap meg a karacsony tokeletes alkalom hogy megajandekozzam :).

Kép Kép
 
 


Rima, de jo neha hallani Rolatok :!: En errol az utazasi irodarol nem hallottam, de amint latjatok, a nagy irodak is befuccsolhatnak. Kedves Toled egy ilyen ajandek :!: Es akkor most Zara apukaja Londonba koltozik :?: Te orulnel ennek :?: Valahogy ugy erzem, Mario volt a nagy lamur Neked, es o csak ugy van. De ird meg, ha nem igy van.

Hja, ferjem neha brutal bunko, de belatom, ertekelnem kell a huseget, mert valoban ritkasag. Meghal, ha tarsasagba kell mennie, emberekkel beszelgetnie, a munkajan, csaladjan kivul senki nem erdekli. Neha nagyon nehez vele. Masfel eve kerem, vegyunk neki egy teli kabatot, mert ugy nez ki, mint egy csolako. Hetvegen nagy nehezen elmentunk a belvarosba, de feltem, megut valakut, mert idegesitette a nagy tomeg. A kabatvasarlasba csakis azert ment bele, mert a konferenciakon meg kell jelenni valahogy es nem meselhet orszag vliag elott a muteteirol, ha ugy nez ki, mint egy jottment. (Csakis Hilfiger kabatot fogadott el, 500 Euro szia, kiroppent, majd otthon mar fikazta is, milyen szar... de tovabb nem volt kepes nezelodni, pedig biztosan olcsobban is kaphattunk volna, barmi mast) Gyerekekre es muszaki cikkre nem sajnalja bezzeg... :shock: Amugy most azzal is kedveskedik, hogy minden heten annyi szalas rozsacsokrot hoz nekem, ahany hetes terhes vagyok :lol: WOW

A buvos 20. hetben vagyok. Meg 4 honap...

Dec. 17. megirom, van-e futyije :wink:

HUSTORTA: Jenait kibelem baconcsikkal, csirkemell szeletelve 1 reteg (sozva, kicsit szerecsendiozva, liszttel panirozva, majd tojassal, majd reszelt sajttal - fele emmentali, fele fustolt, mondjuk en csak ala es fole szorom) utana egy reteg csirkesonka, megint csirke, megint sonka amig el nem fogy, tetejere bacon. Ra fedo, 190 fok, masfel ora. Ha kihul, kiboritom, mint egy tortat szelem. En 8 fore 1 kg csirkebol csinaltam es 20-20 dkg sajtbol.
Krumpli: 1 kg meghamozva, szeletelve jenaiba, sozom, brosozom, kicsit fuszerezem pl. fokhagyma is mehet bele, 500ml tejszinnel leontom, vagy fele tej is ´lehet, ra kis reszelt sajt. Nem kell lefedni, 180 fokon kb. egy ora.
En az egeszhez zoldsalatat, vegyesen paradicsommal, kukoricaval szoktam adni, amit tokmagolajjal, balzsmaecettel itzesitek.

Nekem mar nagyon Karacsonyi hangulatom van. Szepen feldiszitettem a lakast, csinaltam Adventi koszorut, mandarinos illatosito a konyhaban. Kint esik a ho. Esszuk Oliver mezeskalacsat, amit o maga sutott, elvittek oket az ovival peksegbe. Hetvegen a magyar klubban a magyar Mikulas latogatta meg oket, nagyon aranyosak voltak, Oliver a Mikluas keresere meg a Hull a pelyhest is elenekelt mindenki elott. Nagyon meglepodtunk. Lehet, megsem kell annyira aggodnunk miatta... :wink:

Jobbulast a betegeknek :!: Nalunk is volt fostos-hanyos, sot fulfajos dolog az elmult hetekben...
 


KISLANY :wink:
 


juhuuuu :D gratula Katavirag! Muszaj volt beneznem, de rohanok is, jovok hamarosan, addig is mindenkinek jobbulast es puszi :!:
 


Jeeeeeeeej de joooooo Katavirag! Milyen jo sora lesz nalatok a hercegnonek, a fiuk oda lesznek erte te meg imadni fogod, hogy van kit oltozteni es van kinek atadni a konyhai tudomanyodat ;). Hidd el fantasztikus lesz! En mindig fiukat szerettem volna, de Zaraval teljesen mas az anyasag :). Hatalmas gratula es apjuk tovabbra is csak kenyeztessen, hisz most mar ket kiralynovel van dolga ;)!

Kesobb majd meg jovok, de most ugy orulok, hogy muszaj volt irnom. Puszi

Kép Kép
 
 


:lol:

Boldog Karacsonyt Mindnyajatoknak :!:
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron