Új privát üzeneted érkezett!

HAlihó!

Előre is köszi Moti, hát igen most kicsit besokkaltam, azért szeretnék segítséget kérni!

Jó éjt mindenkinek!
Jaj megyek Julcsibaba felsírt.....


Pola

Kép
 
 


http://www.bejaronoservice.hu/

pola! Ezt direkt neked találtam véletlenül :D :lol:
remélem segít...
Szép napot mindenkinek...

Kép
 


Szia Moti!

Csípőszűrésen minden rendben volt? Szerintem mi engedtünk be a kapun titeket :lol: :lol: :lol: , de én már olyan fáradt voltam, az egész napi Pesti mászkálástól, hogy már az se tudtam fiú, vagy -e vagy lány....
Babazsákot szereti Boldizsár...

Szép napot nektek

Kép
 

 
 

szia Verocska,

tényleg?én annyira rohantam a váróba,m arra koncentráltam, hogy majd ott látunk meg Benneteket kijönni. :D De emlékszem rátok, csak nem gondoltam, hogy Ti voltatok. :D sebaj, majd a játszótéren :D tényleg, mikor?mármint, mikor talizunk?jövő héten?
hála IStennek minden rendben volt, csak 4 hónapos korában kell vinnünk ,egint Boldit.Babazsákot egyelőre én szeretem jobban, mert Boldi elvan benne egy kis ideig, de aztán nagyon melege lesz.....de remélem, ha hűvösebb lesz, megszereti, m,ert már leszakad a hátam, és a zsákban annyival jobban oszlik el a súly!Neked ÁDám hamar megkedvelte?
Linus, nagyon jók a képek!főleg a vízbemerítős!!!olyan cuki Kristóf.és már esküvőn is voltatok vele?kis bulizós fiatalemben. :D
jaj, LÁnyok, annyira jó volt a pénteki babamama torna.....hihetetlen cukik a Babók,és a TÜnde, aki tartja, igazi profi.Boldi annyira elfáradt, hogy egész nap aludt, csak enni kelt föl.pedig ő még újszülött korában sem aludt ennyit...nmagyon ajánlom a helyet mindenkinek.majd a játszótéren mesélek bővebben is.
szóval, jövő héten nekünk jó a kedd, szerda, vagy csütörtök.

KépKépKépKép
 
 


Szia Verocska!

Jaj nagyon édes vagy, köszi a linket, majd jól megnézem...
Bár az az igazság, én szívesebben kérnék valaki olyantól segítséget akit közvetlenül ajánl valaki... És hát nem tudom, hogy egy ilyen spéci helyen az árak nem magassabbak-é.....
De mindenesetre nagyon köszi....

Üdvök most... megyek alszik a sajtkukac... ki kell használnom az időt..:)

Kép
 
 


Szia Verocska!

Jaj nagyon édes vagy, köszi a linket, majd jól megnézem...
Bár az az igazság, én szívesebben kérnék valaki olyantól segítséget akit közvetlenül ajánl valaki... És hát nem tudom, hogy egy ilyen spéci helyen az árak nem magassabbak-é.....
De mindenesetre nagyon köszi....

Üdvök most... megyek alszik a sajtkukac... ki kell használnom az időt..:)

Kép
 
 


Pola: Ha találsz valakit aki megbízható, nem túl drága, és még dolgozik is rendesen, akkor légyszi tedd közkinccsé, de legalább nekem áruld el :wink:
Egyszerűen nincs időm mindent kiganalyozni, és egy ablakpucolás pl. már nagyon ráférne a házra :(

Köszi,
Vali

KépKép

KépKép
 


sziasztok Lányok,
én tudok egy takarítócéget, ha esetleg valamelyikőtöknek alkalomszerűen kell pl.nagytakarításra.Mi őket szoktuk hívni, tavasszal, meg ősszel, ablakpucolásra, szőnyeg-kárpit tisztításra, stb....nagyon precízek, megbízhatóak, a mi lakásunkat alkalmanként 25 ezer körül szokták megcsinálni, mindennel együtt.(a függönyöket is ők szedik le és teszik fel)
szóval, ha vkit érdekel, megadom a számukat.
Én is kérdeznék valamit...már megint. :D
Nálatok fix a fürdés időpontja?én már nem tudom, hogy legyen, mert Boldi minden nap már időpontban kel és eszik, ugye, ebből kifolyólag nagyon nagyon sokszor "rosszul" jön ki az, hogy mikor eszik, és fürdik.pl.ha eszik négykor, akkor 7kor megint és az még korai a fürdéshez, viszont a 10 meg már késő....Ti hogy csináltátok/csináljátok?ha túl korán tesszük le, akkor sokkal előbb kel föl jszaka és reggel sem alszik már vissza az 5 körüli evés után, és már nagyon nagyon fáradt vagyok, hajnalban is elaluldtam szoptatás közben.persze ez gondolom ismerős.csak arra gondoltam, nem viszeli-e meg Őt, hogy nincs úgymond állandó esti menetrend???
vki lszi öntsön lelket belém. :D

KépKépKépKép
 
 


Timi: Én kérném szépen az elérhetőségüket. Ez a 25 ezer nagyon szimpatikus ár, nekem csak az ablakpucolásra mondtak egyszer ennyit :shock:

Fürdetés: Szerintem nem kell görcsösen ragaszkodni egy konkrét időponthoz. Én most úgy csinálnám (már arra nem emlékszem , hogy hogy csináltam anno), hogy délután nem 3 óránként (ehhez egyébként sem ragszkodtam sosem), hanem mondjuk 3 és fél óránként adnék neki enni, és így tudsz nyerni egy kis időt. Mondjuk ha 1-kor evett, akkor legközelebb fél 5, utána fél 8-8 között fürcsi, és utána kaja megint.
De lehet fordítva is, hogy nem kitolod a szopi időket, hanem eggyel többet iktatsz be, Boldi igényétől függően. Tehát az 1 órási szopi után mondjuk kaja legközelebb fél 4-kor, aztán 6-kor és 8 kor fürcsi, utána megint kaja.
Szerintem :)

Vali

KépKép

KépKép
 


Gyors leszek és lényegretörő:

Nekünk kedd tökéletes lenne a találkozóra a játszótéren!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Linus,
Nagyon jók a képek! Édes nagyon a kisfiad!
Nekünk is jó lenne a kedd!

Moti,
Nálunk a fürdés viszonylag fix volt ill. még most is az. Fél nyolckor (+/- fél óra) van általában az esemény. Apa szokta és ő mindig is szerette volna ha műkszik a napirend. :D Pici korában általában nyűgös volt már esténként , de azért próbáltuk vhogy kihúzni addig az időt. Délután már próbáltam úgy ütemezni, hogy ne teljen el több 3 óránál az esti etetésig, ha kevesebb volt az nem jelentett gondot, mert a fürdés után mindig jókat szopizott.
Most már 7 körül van rendes vacsi és a fürdés után már csak egy kis jóéjt szopi.

Vali,
Alkalmankénti nagytakarításra sztem jó lehet az is, amit Verocska tett fel. Nem olyan vészesek az árai, 25000-ért kb. 12 órát dolgoznak, abba biztos belefér más is az ablakpucoláson kívül.
Egyébként én is hadilábon állok a takarítással, a kerttel úgyszintén. :roll:

Kép
 
 


Sziasztok!
Na, most egy kicsit hosszabban, mert Kristóf már csicsikál, és én is túl vagyok az éjszakai zabán(jaaaaaj mostanában megint annyit eszem! :cry:

Bandika!
Köszönöm a dícséretet! :D

Moti!
Nálunk az elején nagyon káoszos volt a füri ideje (mint MINDEN :lol: ).Fél 7 és fél 10 között volt valamikor.Nekünk is mindig a kaja miatt csúszott.De aztán egyszercsak magától beállt:Kb. egy hónapja 1/2 8-8 között van a füri, majd a szoptatás.Kristóf 9-kor már mindig alszik, és átalussza! az éjszakát.Reggel 5-6 körül kel.Persze utána nem alszik el újra :( az én nagy bánatomra.)Igazából én is kialhatnám magam, de a férjem 11-re ér haza, és nem tudom nem megvárni.Éjfél, fél 1 mire lefekszem.Ja, kicsit elkanyarodtam a témától, bocsi.Szóval: NE IZGULJ MOTI, MINDEN KIALAKUL MAJD MAGÁTÓL!De még nagyon az elején vagytok... :lol:

Takarítás: mintha a számból vennétek ki a szót!Soha nem gondoltam volna, hogy kihagyom a nagytakarításokat stb.Ablakpucolást közel két hónapja! tervezek...és még el se kezdtem.Én valahogy nem tudom rászánni magam a takarítónő-s megoldásra.Annyira azt érzem, hogy a saját otthonunkat rendben kell tudnom tartani...... :cry: persze az eszemmel meg tudom, hogy ez jelenleg nem megy.Hát így őrlődöm naphosszakat... :wink:

Voltunk Dévény Annánál.Szerdán jön a szentendrei dévényes gyógytornász hozzánk.Bár szerintem már minimális a probléma.Kristóf annyit hasal, izeg-mozog, hátrafelé kúszik. :shock:

Tali:kinek jó még a kedd?hánykor talizzunk?Akkor marad a Vasi játszótér?

Kép

Kép
 
 


Vali!
Kislánykádnak csupa 2-es fordulója van ma:év, hó, hét, nap.Nagyon vicces!Boldog év, hó, hét, nap fordulót neki!!!! :lol:

Kép

Kép
 
 


Aki jön a játszótérre, azért tegyen fel magáról "használható" fényképet!Az egyszerűség kedvéért :lol: Rólam lásd: előző oldal.
Na, most már eltűnök...

Kép

Kép
 
 


http://www.lll.hu/

Sziasztok! Szia Moti.

Ezen az oldalon sok, hasznos ,és ami fontos használható írás található.
Amikor Ádám megszületett, sokat olvastam mindenfélet, mert hasonló problémákkal küszködtem, mint most MOTI... , aztán rájöttem szépen lassan, hogy ami jó a babának az jó nekem is, és nem ragaszkodtam semmi olyan dologhoz amihez kellett volna Pl: napirand, fürdetési idő..., cumi használat, szoptatás.
- éjszaka sokat keltem fel, napközbe lefeküdtem aludni...
- télen kétnaponta volt fürdés..., Az anyai ösztön már születésedtől ott van Benned, de igazán csak gyermekeddel együtt fejlődik, amint egymást szeretitek, s egymás kedvére próbáltok tenni
Szerintem egy a lényeg, hogy a gyereked tudja, hogy te mindig ott vagy amikor neki szüksége van rád.
Elolvashatod az összes gyermeknevelésről szóló, szülőknek írott könyvet, de a legtöbb gyakorlatot úgy szerezheted, hogy figyeled gyermekedet, és próbálsz hatni rá. Ő egyik könyvet sem olvasta, s azok írói sem találkoztak a Te gyermekeddel....

Kép
 


sziasztok!

Volt vki a játszón :?:
Lenne még egy kérdésem: nem tud vki egy kiadó albérletet itt szendrén? egy kis lakásra lenne szüksége egy ismerősnek.

A.

Kép
 
 


Mi itt lettünk volna a játszón, de senki nem válaszolt nekem... :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
 
 


Bandika!

Ezt nem hiszem el...a babanet után rámentem a wiwrw, ahol ezt találtam az üzenőfalon:

Pelyák Gréta (478) Üzenek
Kiadó lakás! Szentendrén a Rózsa köz-ben kiadó egy 66 m2-es első emeleti, 2 és fél szobás lakás 65 000.- Ft/hó rezsi áron. Igény esetén garázs is bérelhető 20 000 Ft/hó/gépkocsi. A garázs két beállásos. Egyszerre történő bérlés esetén a két gk. garázs díja: 35 000.Ft/hó rezsi. Érdeklődni: 06 30 9 492 692

június 11., 14:41

Mondjuk ez nem kicsi lakás.De majd nyitva tartom a fülem. :lol:

Kép

Kép
 
 


Linus,
Köszi! Már hívtam is, de sajnos bútorozatlan és az nekünk nem jó.
Én gondoltam, hogy elsétálunk délután a játszótérre, de végül Balu sokáig aludt és a melegben már kedvem sem volt kimozdulni, így csak a teraszig jutottunk. :?

Lányok,
Hova tűntetek?

Kép
 
 



sziasztok,
eltűntem egy kicsit, teljesen el vagyok havazva, de gondolom, ez ismerős mindenkinek...Verocska, kösi a linket, tényleg jó!
Vamillka, a takarítók elérhetősége:Ács Péter, tel.szám:20/9428499 Elmondod neki telefonon, hogy kb. mit szeretnél, és arra tud is mondani egy kb árat!
egyébként lehet,hogy tudok majd még egy lányt is, jövő héten jön hozzánk takarítani, meg vasalni.a barátnőmhöz jár, nagyon meg van vele elégedve, ha jó, akkor majd beszámolom róla.
elnézést, a játszótérről lemaradtunk, nem is néztem a gépet, mert Boldi 3 napja nagyon furán viselkedik, tegnap már tök kivotlam, felhívtam a védőnőt, meg a gyerekorvost...ugyanis azt csinálja a fiatalúr, hogy némelyik szopizásnál 5-10 perc után elkezd vergődni, és ordítani, látszik, hogy tiszta ideg, de nem a hasa fáj, hanem dühös..azt hittem, hogy nincs tejem.de lefejtem, és volt ugyanúgy, és cumiból eprsze megette.....aztán mondta a védőnő, meg a doki, hogy mostmár nem olyan nagy sugárban jön a tej, és t9öbbet kell dolgozni érte, ettől borult ki.....meg én is.)mert aztán őt lehetetlen megnyugtatni, egyszerűen csak várni tudok, hogy múljon el, és izgulok minden etetés előtt, hogy majd hogy sikerül...meg sajnálom szegényt, nehogy éhen maradjon.Valakinék volt hasonló probléma?
és amióta ezt csinálja, megint összevissza fölkel épjjel,pedg már beálltunk arra, hogy csak 3-4 körül ébredt.de most akűr már 1 körül is felkel.szóval fáradt vagyok nagyon, de nem bánom, csak oldódjon meg a szopizás.fél éves koráig nem nagyon szeretnék neki mást adni anyatejen kívül....
a játszóteret azért vmikor megejthetjük, csak én így nem mertek elmenni, amíg hiszti van a kaja miatt...de ha megoldódott, akkor igen....

KépKépKépKép
 
 


ja, egy kép a nagyfiúról, imád fürdeni.és annyit mosolyog ránk, elolvadunk tőle teljesen. :D mi lesz később? :D Kép Boldi Manó

KépKépKépKép
 
 


Moti,
Nagyon jó ez akép!
Nem tudom, hogy mi lehet ez szopi közben. Hallottam már szopisztrájkról, de azt nem tudom, hogy az ilyen-e. Remélem, elmúlik hamar!

Kép
 
 


Halihó,

Moti: Előszöris, a takarítócég anyagilag nekem kicsit sok, én max 1500 Ft tudnék egy órára fizetni, így kb 6000ft -ra jönne ki egy nagyobb takarítás. Szerintem 4 óra bőven elég lenne nálunk....
Ha a vasaló lány beválik és ő vállal takarítást is lécci lécci szólj!!!
előre is köszi!!!


Szopi közbeni ordítás:Előszöris ne aggódj! Az én Julcsimmal ugyanezt végig csináltam, nem akarta a cicit, kifeszítette magát és úgy nyögdécselt hangosan, elégedetlenkedett. Mondjuk ő sosem volt nagy hangú baba, de irdatlanul nyögdécselt ilyenkor, látszott rajta , hogy nagyon nem tetszik neki a dolog....Többször is volt ilyen...
Egyszer a fogzás idején (4 hónaposan beindult nálunk!!! 5 hónaposan már kint volt 2 fog) az ínye fájt szopi közben..Na de ez nálatok még korai lenne....

Aztán vannak bizonyos fejlődési kiugrások, amikor a babák hirtelen elkezdenek többet enni... Azaz szeretnének, de nem jön a cicibő annyi amennyit ő szeretne, ilyenkor reklámal , felháborodik és majd többet kezd el szopizni, akár 1/2 óránként is. Ez azért van hogy beállítsa a kívánt mennyiséget. Ez a kereslet kínálat elve ,minél többet szopizik annál több lesz a tej...

Hát ez is még egy kicsit korainak tűnik a te babádnál, de ki tudja lehet hogy ez van. És hát abban is van valami amit a védőnő mondott. Ne izgulj túl lesztek rajta, én emlékszem együtt bőgtem Julcsival, mert úgy szenvedett a szopi közebn, hogy alig lehetett megvigasztalni.
Pár nap és túl lesztek rajta...Csak ne add föl a szopiztatatást! Kitartás!!!!
megyek mert nagyon álmos vagyok...
Jó éjt

Hú bocsánat sokat irtam, remélem nem tőú nagy katyvasz... már félig alszom...

Kép
 
 


Ja és Boldi nagyon cuki a képen!!!
Láthatóan élvezi ezt a fürdetési módszert!!!!:))

Kép
 
 


Kép

Sziasztok Lányok!

Mi újság, mindeki elvan veszve

Moti! :D :lol: :D Boldizsár nagyon cuki.

Kép
 


hello Mindenki,

valóban, mi is el vagyunk tűnve, de már tök kész vagyok, most kezdek kifáradni....Boldi meg teljesen felborította az eddig általam biztosnak hitt éjszakai menetrendet, úgyhogy szinte 2-3 óra alvással töltöm el a napokat..de ez nyilván mindenkinek ismerős. :D
a takarítócég egyébként nekem egy egész napra volt 26 ezer, és benne volt két szőnyeg, plusz akanapé kárpittiszttítása is, ami önmagában megérte volna.mert máshol úgy, hogy odaviszed a szőnyeget, kérnek áérte jó esetben 8 ezer forintot.
a lány, aki holnap jön hozzánk , elvileg 1000ft/óra pénzért dolgozik, és vasalást is vállal.beszámolok róla, ha megvolt az első alkalom.itt lakik Izbégen egylbként.
Verocska, Ádám is nagyon cuki baba a képen!mindig ilyen vidám, mosolygós?
én annyira várom már, hogy Boldi beszélni tudjon, mert tökre megvisel (tiszta hülye vagyoik,tudom), mikor sír, és nem tudom, miért....sokkal jobban kivbagyok ettől, mint a nemalvástól....
jaj, Linus,hoigy tetszett a babatorna?legközelebb, ha jöttök máskor is, mehetnélnk és jöhetnénk együtt, ha hoztok autósülést, szívesen felveszlek Benneteket!pénteken is tökre bosszankodtam, hogy csak utólag jutott eszembe, hogy szóljak, de aztán rájöttem, hogy autósülés nélkül nem mertelek volna elhozni Benneteket, nem is a rendőrök miatt, hanem a babák bizonságát fighyelembe véve.
jaj, valaki tudja, hogy egy 2 hónapos babának mennyit kell ennie naponta?800grammot?vagy súlytól függ?Boldi most 5870gramm, és nem tudom, mennyi lenne a napi minimum,m amit ennie kell.állandóan azon parázom, hogy van-e elég tejem.nem ismerek magamra, alapvetően egy tök nyugodt ember voltam.-eddig. :D

KépKépKépKép
 
 


Moti,
Ha jól emlékszem, akkor 0,13-0,15 a szorzó az optimális kajamennyiséghez, de pl. Balum általában kicsit kevesebbet evett mégis szépen fejlődött. Anyatejes babáknál meg is áll a mennyiség 900-1000 g körül, mert idővel a tej összetétele változik és nem kell a nagyobb mennyiség. Jól kitalálta a természet. :D

Verocska,
Ádám nagyon jóképű kisfickó!!!

Kép
 
 


Sziasztok!
Moti!
Nagyon tetszett a torna, sajnálom, hogy nem kezdtünk el előbb járni, csak mindig féltettem Kristófot a tortúrától (pl.utazás), de ma már tudom, nagyon jól veszi az akadályokat, sőt.pl.imád társaságban lenni, új embereket megismerni, és RENDKÍVÜL türelmes baba.(hát ezt biztos a férjemtől örökölte :lol: )Nagyon aranyos vagy, hogy felajánlottad a "fuvart", de tényleg nem gond a hévezés.Koncentrálj te most még a ti ritmusotokra, és ne kelljen még alkalmazkodni másokhoz.Egyébként nagyon sajnálom, hogy utána nem beszélgettünk többet.Nem is tudom, miért, valahogy nem adta a helyzet.Egyébként holnap nem megyünk, mert barátaink jönnek 6-ra, de jövő héten férjem szabad lesz, és visz minket.Szerinted megnézhetné a tornát, vagy nem illik, nem szabad?Volt már ilyenre példa?
Tejcsi mennyisége: most megint csak a saját példámat tudom felhozni: én is mindig aggódtam, eleget eszik-e Kristóf, de szerintem erre megintcsak nincs szabály.A doki erre akkor azt mondta: fölösleges alkalmanként nézegetni mennyit eszik.Összességében milyen a gyerek súlya, az számít.Kristóf akkor a korabeliek tíz százalékába esett bele, akik messze meghaladták a koruknak megfelelő súlyt.Na ettől tényleg meg is nyugodtam:amíg ilyen kis vasgyúró, nincs gond.Szerintem te is értekezz a dokiddal.Ja, és még egy: úgy tudom, féléves korára kell elérnie a születési súlyának kétszeresét.Két hónaposan majdnem 6 kg, felesleges tovább számolni! :lol: Persze ez csak az én véleményem :D

Tényleg össze kellene hozni ezt a játszóterezést, nem?

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Moti: Mizu a takarítós csajjal? Hogy vált be?
Boldiról annyira cuki ez a kép :) Nagyon tetszik :)

Mi dokink is azt mondja, hoyg nem szabad minden kaját mérni, mert csak idegbajt kapsz tőle. Nekünk hetente egyszer kellett mérni a kiscsajt, és ha hízott, akkor minden okés :) (Most nem vagyok biztos benne, mert otthon van a papír, de úgy rémlik, hoyg 150-200 g körül kell lennie a heti gyarapodásnak.)

Verocska: Ádámról is nagyon jó ez a kép :)

Linus: Rád meg irígykedem, hogy ilyen türelmes gyereked van. :wink: :D Nálunk ez kettőből egyszer sem jött be :(

Vali

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket Ádám is köszöni :D :D :D
Ádám mosolygós vidám baba, bár most a dac korszak kellős közepén vagyunk, ami nagyon sok türelmet kíván, de sok szeretettel, és egy kis :( szigorral, azt hiszem jól kezelem :oops:
MOTI!
megnéztem neked, hogy Ádám 2 hónaposan, milyen "para"méterekkel rendekezett :lol:

Átlagba 6x7 szopizott úgy150-160millilitereket1090g hízott 1 hónap alatt
Sokat voltam fent vele éjszaka, mert 6-7 szoptatásból 2 biztos, hogy éjszaka történt.

Hogy tetszik Boldizsárnak a babazsák...?

Moti kitartást, és sok erőt...

Mi most leköltözünk 1 hónapra, BALATONFÖLDVÁRRA

szép nyarat kívánok nektek
Néha ha esik az eső benézek :D :D :D

Kép
 


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi
 
 


sziasztok

na csajok ezt nézzétek meg


http://index.hu/velemeny/eheti/e7i080616/

Kép
 


sziasztok,

Verocska, ez a cikk felháborító.szívesen elbeszélgetnék azzal, aki írta...ezzel szerintem nem vagyok egyedül.
CSajok, a takarító lány nagyon nagyon bevált!!!!olyan szép lett a lakás, csillog villog mindenhol...itt volt segény 10-től 17.30-ig, és megállás nélkül dolgozott, merthát volt mit suvickolni....szóval, 1000ft/óra.szerdánként jön majd hozzánk, ha valakit érdekel, megkérdezem tőle, hogy van-e még hely, és akkor küldöm a számát!(ha kéritek.) :D
mindenkinek köszi a bíztatást, most egyelőre nyugodt vagyok Boldi súlyát illetően, reméljük, így is marad.végülism már 6 kiló, és még csak 2 hónapos múlt, ahogy Linus is írta. :D Verocska, nagyon köszi a számadatokat is, megnyugodtam, mert ennyit azért Boldi is eszik, és a Ti fiatok is abszolút szép súlyú Babóca.
Linus, szerintem nyugodtan hozd a férjedet, múltkor én is hoztam, mert ő vitt minket, és utána együtt mentünk a Balcsira.igaz, a terembe nem jött be,csak az üvegen keresztül nézte, mert közben el kellett mennie, de egyébként most a héten is csak 2-en voltunk, meg lehet beszélni, hoigy bejöjjön!ha valaki szoptat, akkor meg úgyis kimegy.mármint a férjed :D gyertek, ha tudtok mindenképp, mert júliusban szünet lesz. :D
Balatonföldvár, az tök jó, mi Balatonakailba megyünk majd júliusban egy hétre, meg augusztusban még egyre.Jó nyaralást és szép időt Nektek!!!
Mindenkink szép napot, megyek, mert jönnek hozzánk vendégek, és készülök.ez az első hivatalos babazsúr, kíváncsi vagyok, hogy sikerül. :D


üdv,

T

KépKépKépKép
 
 


Szia Mindenkinek!

Én 1 kis segítséget szeretnék kérni mindenkitől. Jelenleg 21 hetes Szentendrei kismama vagyok, de sajna az a nagy problémám hogy még nem találtam korházat ahol szülnék. Kérlek segítsetek nekem hogy melyik korház a jobb. Ugyanis volt két korház amit megjelőltem viszon arrol kiderült hogy nem a legszuperebb. Most jelenleg a Szent János, Szent Imre v a MÁV korház között választhatok. Kérlek segítsetek nekem hogy ti melyiket ajánlanátok. Tudom ezt csak is nekem kéne eldönteni de most már eléggé elbizonytalanítottak. Köszönöm előrre is a segítséget mindenkitől. :oops:
 
 


Cat75!

Én a SOTE II-n szültem, egyrészt azért, mert ott van PIC (elég parás kismami voltam és azt akaram, hogy tuti helyen legyünk, ha baj van), másrészt a dokim miatt, akit többen ajánlottak nekem.
A MÁV és a Szent Imre is nagyon népszerű. A MÁV össze lett vonva a Honvéddal, nem tudom, hogy ezzel változott-e vmi. Sztem nézz körül a korházak, szülészetek fórumain, biztos mindkét kórháznak van topikja.

Andi

Kép
 
 


Én az Istvánban szültem és meg voltam elégedve.Maga a szülészet kifejezetten tetszett nekem, és tényleg betartják a felvállalt Gyengéd születés programot. Másik szentendrei anyukától hallottam még a Margitról, bár ott most jóval kevesebb férőhely van.
Hirtelen ennyi.Ha van kérdésed, írj!

Végre, végre végre!Sikerült Kristófról nevetős képeket csinálnom.Nagyon sokat nevet, de valahogy soha nem tudom elkapni... :( Hát íme:

Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Bocsi, de csak tőmondatokban, rohanok :oops:

Timi: Engem érdekelne a csajszi elérhetősége, ha tényleg ennyire jó. Légyszi ha legközelebb megy hozzátok, kérdezz rá, hogy beférnénk-e, aztán ha rábólint, felhívom és egyeztetek vele. Előre is köszi :)

Linus: Milyen édeibogár ez a Kristóf :) Jól megnőtt :shock: Jól látom, hogy még nincs egy fogacskája sem? Én imádtam, mikor még kis fogatlanok voltak a gyerkőcök, az olyan jópofa :D

Verocska: Jó lehet most nektek ebben a hőségben. Irígykedem :wink: Mi meg Szárszóra járunk, az jó közel van hozzátok.

Cat: Én a Margitban szültem mielőtt bezárták volna, maximálisan elégedett voltam mindennel. Miután megszüntették a szülészetet, a János lett a körzetis, de arról én csak rosszakat hallottam. Tapasztalatom nincs, de én azt nem választanám (elfogult vagyok :roll: ) A másik kettőről nem tudok sajnos semmit, tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha a Szülészetek/kórházak -on belül érdeklődnél.

Vali

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Látom, mindenki élvezi a nyarat...
:D
További szép nyarat nektek... :lol: [/img]

Kép
 


szia Verocska,

köszi, Nektek is. :D
nálunk sajnos 3 hete álandó cirkusz van, Boldinak vagy jön a foga (a doki szerint igen), vagy nem tudom, mi a gond, de nagyon sokat sír, éjszaka is többször fölkel, pedig előtte már aludt egészen reggel 6-ig.most éjjel annyit sírt, hogy reggelre teljesen berekedt.úgy sajnáltuk már, majdnem mi is sírtunk....
na de tényleg, szép nyaralást mindenkinek!

KépKépKépKép
 
 


Szia moti!

Hát ezt igazán sajnálom, ez téleg nem jó hír.
Homeopátia?

nekünk nagyon bevált a

VIBURCOL végbélkúp

(Biologische Heilmittel Heel GmbH)



Homeopátiás gyógyszerkészítmény



Növényi- és ásványi eredetű anyagok felhasználásával készült végbélkúp.



Összetétel:



Chamomilla recutita D 1 1,1 mg

Atropa belladonna D 2 1,1 mg

Solanum dulcamara D 4 1,1 mg

Plantago major D 3 1,1 mg

Pulsatilla D 2 2,2 mg

Calcium carbonicum Hahnemanni D 8 4,4 mg

1,1 g-os végbélkúponként.



Javallatok



A szervezet öngyógyító törekvésének serkentése lázas vagy láz kialakulása nélküli, nyugtalansági állapotokban. Banális fertőzések tüneti kezelése.



Adagolás



Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja naponta 2-3-szor 1 vég­bélkúp gyermekeknek 6 hónapos kortól.

Akut tünetek fellépésekor óránként 1 végbélkúp.

Csecsemőknek 1 napos kortól 6 hónapos korig; naponta legfeljebb 2-szer 1 végbélkúp.

A panaszok enyhülésével az adagolás gyakorisága csökkentendő.



Figyelmeztetés



Az alkalmazás kezdetén jellemző módon sor kerülhet a panaszok átmeneti erősödésére.

Minden nem várt reakciót jelezzen orvosának.

Amennyiben a panaszok a kezelés ellenére fennállnak, ismételten orvoshoz kell for­dulni.

A homeopátiás gyógyszer alkalmazásával egyideőben (± ½ óra) tilos illóolajat is tar­tal­mazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni és nem szabad intenzív illatú fog­krémet használni. A kezelés ideje alatt aromás anyagokat tartalmazó kenőcsöt

(pl. kám­foros) sem szabad alkalmazni, mivel ezek jelentős mértékben képesek befo­lyásolni a homeopátiás gyógyszer hatását.

A gyógyszert a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

A gyógyszert gyermekek elől gondosan el kell zárni.

Eltartása: szobahőmérsékleten (30 °C alatt).

Nekünk ez teljesen bevált, érdemes kipróbálni :cry: :cry:

Kép
 


Verocska,

köszi a tippet, ki fogjuk próbálni, ha szükség lesz rá. :D
múlt hétfőn kapott Boldi oltást, és utána megint átaludt 2 éjszakát, én akkorát pihentem... :D általában ahogy ő elalszik, mi is fekszünk le. :D
dobok két képet, az egyik a keresztelőn készült, a másik meg éjjel 11-kor, Balatonon, mikor nem akart aludni. :D
Kép Boldi

KépKépKépKép
 
 


Kép Boldi

KépKépKépKép
 
 


Moti!
Hú, de nagy Boldizsár!!!!A balatoni képen olyan, mintha egy éves lenne :lol:

Nálunk kijött két fogacska, láz kiséretében.Péntek óta lázas Kristóf, de szerencsére már csak hőemelkedése van.Hát naggggyon remélem, hogy nem lesz minden fognál ez a cirkusz.Szegénykém már teljesen kivan, pedig még 38,5-nél is kacagott, meg mászni akart...Egyébként mászik, feláll, és gyönyörűen ül.Cirka két hét alatt jutott el a kúszástól idáig.Olyan büszke vagyok rá!!! :lol:

Kép Reggeli álldogálás a járókában

Kép

Kép
 
 


Linus, nagy gratula mindenhez!!!akkor mostantól aktivizálja magát Kristóf rendesen!! :D adtatok neki valamit lázra?állítólag az első 2 fog a legrosszabb, dehát aztán kis tudja.én még nem voltam Anyuka ezelőtt. :D egy 5 gyerekes barátnőm meg azt mondja, minden gyereke teljesen más, úgyhogy erről ennyit. :D
szerdán megyünk babaúszásra, már úgy várom!
a balatoni kép tényleg annyira vicces, mert Boldinak már egyáltalán nincs babafeje, hanem inkább olyan kisfiú forma.
mostanában lelassult pedig a súlygyarapodása, 30-40 grammokat hízik hetente.az szerintetek ok?Kristóf most hány kiló?BOldi 6590gr.viszont nagyon megnyúlt, már 70 centi fölött van a magassága. :D és hát azért még mindig nem egy vékony darab, szerdán voltunk babazsúrban, olyan vastag a combja, mint némelyik 1 évesnek. :D

KépKépKépKép
 
 


Moti!
Direkt visszanéztem neked a füzetemben:Kristóf 3 hónaposan 7 kg volt.Emlékszem, utána nagyon lelssult a hízás.4,5 hónapos koráig elérte a 8 kg-ot, és azóta csak fél kg-ot hízott.Úgy olvastam, ez természetes.(meghát szép is lenne, ha olyan ütemben híznának tovább :shock: :shock: )Tényleg szép hosszú Boldizsár.Mondjuk te is magas vagy.Férjed?Szerintem tökéletes súlya van.

Na, volt szerencsém Poór doktorhoz :cry: Péntektől vasárnapig Kristóf lázas volt.A dokink szabadságon, így pénteken Kunsági doktornőhöz vittük.Megállapította, hogy semmit nem lát, biztos a fogától van.Tegnaptól már nincs láza, a foga kibújt, tök jól volt.Ma reggel tiszta kiütés lett az arca meg a teste.A Poór helyettesített.Húsz percet váratott!!(már nem volt bent nála senki, a váróban meg csak mi, és tudott rólunk)Ezalatt kibattyogott, felragasztotta az ajtóra az aktuális papírjait stb.Nem hittem el ,amit látok, de nem akartam szólni, nehogy bunkó legyen velünk.Bementünk és megállapította, hogy vírus.És amikor kimondta, hogy ez egy háromnapos lázzal, majd kiütéssel járó vírus, azt hittem, rávágom az ajtót.Azt mondta két héten belül :shock: elmúlik.
Na jó, most abbahagyom, mert csupa csúnyát írnék....

Kép

Kép
 
 


Linus, eznagyon durva, amit POór doki művelt......értem már, hogy a férjem miért mondta rögtön, hogy őt aztán nem......a mi dokink (Kollár Laci) egy tünemény.mindig elérhető, visszahív, ha éppen nem tudja fölvenni, stb..ez nagyon nagyon durva....a férjem biztos beszólt volna...akkor nem is adott semmit?csak majd elmúlik magától?
igen, a férjem is magas, 190 cm.én meg 176, úgyhogy Boldinak volt kitől örökölni.
tegnap megint annyira sírt délután, összegörnyedve, látszott, hogy nagyon fáj valamije (gondolom, a foga), kénytelen voltam neki adni gyógyszert...mindig lelkiismeretfurdalásom van, ha adok neki, de a szívem szakadt meg, és a doki azt mondta, néha nyugodtan adjak neki.
visszatérve a súlyra, ha esetleg éhezne, és kevés lenne a tejem , csak sírna, nem?ez a hülye parám állandóan, hogy nincs elég tejem.még akkor is, ha reggel tejben úszva ébredek.)
egyébként Kiristóf hol kapott volna el vírust?

KépKépKépKép
 
 


Linus,
Ez a háromnapos láz tényleg így működik, hogy három napig magas (39 körüli) láz majd kiütések. Nincs rá külön gyógyszer és elég gyakori a babáknál. Nekünk is volt 1x, Balunak kb. 2 nap alatt elmúltak a pöttyök.
Doki elég paraszt volt, hogy megváratott Benneteket!
Fogzás: mi mindegyiknél szenvedtünk kicsit, mindig volt egy-két sz@r éjszakánk, amikor kibújt egy. A hetediken vagyunk túl éppen. Én dentinoxot használtam és egyszer panadolt, amikor már nagyon nyűgös volt szegény.
Nagyon ügyes Kristóf! Nem semmi, hogy már felállt.
Balu meg egy hete indult el, annyira édesen lépeget.

Moti,
Szerintem, ha gyarapszik (a 30-40 g tök jó ebben a korban), jókedvű és szépen fejlődik, akkor biztos elég a tejcsi. Balázs 3 hósan 6 kilo volt, 4 hósan duplázott,akkor érte el a 7 kilót. Féléves koráig még majdnem 1 kilót hízott havonta, azóta pedig 2kilót 6 hónap alatt.
Nagyon helyes kiskrapek egyébként!

Kép
 
 


Köszönöm, hogy írtad Andi, hogy nektek is volt ilyen, kicsit megnyugtatott.Bár megmondom őszintén: szerintem ez nem "vírusfajta", hanem egyszerűen a láz megviseli a szervezetet, illetve a babába nyomott lázcsillapítók tömkelege ürül ki ilyenkor.És azt is észrevettük, hogy az izzadós részeken jött ki neki.Hát most várunk...Egyébként pont ezt nem értem, hogy mostanában nem voltunk társaságokban, ahol elkaphatta volna.Persze a doki szerint benne van a levegőben :roll:

Moti!
A ti dokitok csobánkai, ugye?Azt hallottam, Pomázon van egy irtó jó doktornő(szerintem itt is írtatok róla), de amíg nincs külön kocsim, nem viszem át Kristófot.

Bandika!
Édes lehet, ahogy Balázs "ténfereg".Te hogyan hárítod el az ütközéseket, fejbeveréseket?Nekem most a napom fele elmegy arra, hogy Kristóf testőre vagyok.És még így is képes arra, hogy a két óvó kezem között beverje valahova a fejét.Szóval kicsit fárasztó, de úgy tudom, hogy a mászás rendkívül fontos folyamat az idegrendszer fejlődéséhez.Hiánya későbbi viselkedési ill. tanulási zavarokat hozhat létre. Meg hát olyan felemelő érzés látni az arcocskáját, ahogy sugárzik a boldogságtól, amint megismerkedik a tárgyakkal. :D Imádom, hogy Kristóf lelkesedését, és motiváltságát. :P

Fogzás: én is kenegetem dentinoxszal.Meg fokhagymával :lol: És képzeljétek, szereti!!!Csak fura, hogy büdi a szája :lol: :lol: És hallottam még valami rágókáról, ami ánizsos.Erről tudtok valamit?És ugye jó még a borostyánnyaklánc...de én olyat nem merek feltenni a nyakába.

Na jó, lelövöm magam, mert kezdek sok lenni.

Képzeljétek, teljesen rámtört a "legyenmárkistesó" vágy.(Férjemre már a szülés után egy héttel... :lol: )

Kép

Kép
 
 


sziasztok Lányok,

szupi volt a babauszi!!!majd dobok képet, ha lesz időm.nagyon szép helyen van, és Boldi nagyon élvezte.a többi kisbabó is olyan cuki volt.
Linus,akkor lesz kistesó? :D szupi lenne.néha rám is rám tört a szülés utáni hetekben, de aztán meg kettős érzés, mert mikor már nagyon fáradtak vagyunk, nem tudom elképzelni, hogy mindezt elölről kezdjem a közeljövőben. :D pedig 3, vagy 4 gyerkőcöt szeretnénk.és azt azért időben el kell kezdeni. :D vagy begyorsítunk,. mint egyik barátaink.akartak egy 3. babát, és ikrek lettek, így egyből lett 4.tündériek. :D
a fokhagymát hogy kened Krisóf szájába?tök vicces.jó, hogy írtátok a lázkiütést, legalább előre felvilágosult leszek. :D
Olyan jó Nektek, tényleg jó lehet, hogy másznak, járnak ezek agyönyörűségek, én is várom már nagyon.
na, megyek, lefekszem, ki tudja, mikor kell kelni. :D

KépKépKépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: