Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok !

szívesen leveleznék olyan mamikkal akiknek hiányoznak a barátok , és nyáron kölcsönös szimpátia esetén együtt játszózhatnánk , stb . az én lányom 18 hónapos !

hope Kép
 
 


Nekem van egy 2 éves kislányom és egy 3 hetes kisfiam, ha ez megfelel????? Sas hegyen lakunk, nagyon nehéz most minden!!!
Te szoptattad, szoptatod a babádat???
Meddig ha igen és miért nem ha nem???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


szia !

persze ha neked is jó Kép hogy megy a 2 babával ? még szoptatom a lányt , és nem is akar elválasztodni .. és veletek ?

hope
 
 

 
 

Nekünk most nagyon nehéz, a kiscsajt nem tudtam szoptatni mert gyermekágyi depresszió miatt elapasztották és ez az igény szerinti szopi nagyon nehéz! A lányom nagyon hisztis kiabálós lett, úgyhogy szét vagyunk esve!! Fogalmam sincs mikor akarja abba hagyni a szopi, ha kínálom ő mindíg rácsap!!Meg ne méregessem, ne fejjek.... bonyolult

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


megtudlak érteni , az én lányom is kezelhetetlen lett mostanság elég fárasztó és kimerítő lelkileg testileg egyaránt . párod segít ? vagy valaki ? hol szültél ? a pici milyen ?
 
 


Sziasztok Lányok! Én elég messze lakom tőletek,Albertfalván.... Sajnos... Látom, még nincs itt sok mindenki. Nekem egy tegnap volt 3 hetes fiacskám van. Kép Szóval, még ráadásul picik is vagyunk.

Lányok, Ti elégedettek vagytok a gyerekorvosotokkal????

Én is szoptatok, de aggódom, hogy elég lesz e a tejcsi. Hát, mindenesetre én bízom benne.

Sziasztok, Zsuzsi
 
 


szia Zsuzsi ! jó hogy jöttél ! nem is laksz messze tölem legalább is én Kelenföld mellett lakom . gratula a babához ! van képed róla ? én is rakok fel az én lányomról !

orvos ... hát elmegy , nem vagyok a legmegelégedetebb dehát arra amire kell jó !

lesz tejed ne aggódj , nekem is sokszor volt gondom de még mindig szoptatom a lányom pedig már 18 hónapos !

na megyek MEgasztárt nézni , puszi és írjatok hope
 
 


Megasztár na ja biztos jó volt én kómásan feküdtem.Sajna én ezzel a fórumozással is hadilábon állok még hogy kép feltöltés???A párom segít de fél 5-től kb fél 5-ig dolgozik úgyhogy nem sokat látjuk!!! Itthon szültünk , csodás volt.( Nanduval ha ismeritek)
Gyerekorvos- no igen rémisztgetett hogy mennyire sárga ez a gyerek, a lányom sokkal sárgább volt!!
Hope: 18 hónapos: most kezdődnek a hisztik, az én korszak, de egyszer biztos jobb lesz= legalább tudod kb. hogy mit akar az én fiacskám még mindig megfejthetetlen akkor vagyok nyugodt ha alszik, különben azon jár az agyam hogy éhezik!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


sziasztok ! majd bele jössz ha lesz időd gyakorolni , nem egy nagyon nehéz dolog ! mesélnél a szülészedről Bmo ? te hogy tudod kezelni a hiszti korszakot ?

Zsuzsi veletek mi van ?
 
 


Nandu?? Õ 1 bába otthon szüléseknél segít, nagyon jó volt és természetes.Vasárnap este nyolckor folyt el a magzatvíz és másnap du-án 15:50-re lett meg, megdolgoztunk érte, de megérte, gyönyörű ma mázsálták? 5700gr!!!és 60 cm !!Tegnap volt 4 hetes(szül:4900gr és 56cm)
Hiszti: állítólag következetesnek kell lenni, de amiket most művel( biztos a tesó miatt, pedig imádja), agresszív is, ez most bonyolultabb. Ha már nagyon kiborít próbálj nem figyelni oda mintha nem érdekelne a műsor= tudom hogy nehéz....
Igen Zsuzsi mi a helyzet a te babód hogy van, mekkora, te hogy boldogulsz????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nanduról már hallottam sőt vásároltam is nála a netről ! az elsőt is igy szülted ? gratula a szép méretekhez ! Kép
 
 


Sziasztok Lányok!
Nálunk Balázs hétfőn lesz 1 hónapos! Hogy rohan az idő!!!! eredetileg tegnapra voltunk kiírva... Kép Ehhez képest...
Hát, nálunk sem rózsás mostanában a helyzet. Eddig nagyon édes baba volt. Mindenki kérdezte, hogy hol a hangja. Most meg... olyan hisztirohamokat csap. Pl. nem hajlandó aludni, ami miatt nagyon fáradt, és szó szerint üvölt. Ma 1 órát már hagytam az ágyában üvölteni, de aztán persze ő nyert! Kép Kép Kép Szóval, enm tudom, ezekre a helyzetekre mi a jó megoldás. Mondjuk már a pocakban is nagyon frontérzékeny volt. Lehet, hogy most is az halad át felettünk???

Lányok, Ti adtatok pénzt a gyerekorvosnak? Nektek megadta a mobilszámát, ha bármi gáz vagy kérdés van???

Hú, én nem mertem volna itthon szülni. De ezt persze mindenki másképp éli meg. Szerintem nagymértékben dokifüggő is. Én semmi pénzért nem hagytam volna ott a dokimat.

Van elég tejetek? Szerintetek jó a laktoherb tea?

Hope, hogy csinálod???? 18 hónaposan mennyit szopizik még?

Hányszor mentek sétálni egy nap? Minden nap????

Puszi,
Zsuzsi
 
 


Én még sajna nem merek velük kimozdulni, kicsit sokan vannak!! Csak ha a párom is haza ér.Én nem iszom semmilyen teát( állítólag a laktoherbtől fájhat a pocijuk!), eddig szerintem elég neki a tejcsi!
A dokinak nem adtunk pénzt, bár mikor kijött azért +kérdeztük,megadta a számát,mert neki van magánrendelője, úgyhogy oda is vihetnénk ha gáz van.
Na igen Hope hogy csinálod?? Bár már lehet hogy nem is emlékszel a szopis gondokra, mi meg ezzel nyúzunk!!??
El sem hiszem hogy mind a 2 babám alszik!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


sziasztok !

hát tudjátok csodák csodája hogy még van tejem mert rengeteg gondom volt vele az elején .. na és ha elárulom hogy csak egy mellel szoptatok már az eleje óta ... és képzeljétek van , szerintem azért mert ösztökélve volt a mellem , hogy sokszor szopott a lány mégha keveset is ! és most is van pedig nem túl gyakran szopik már ! én nem ittam laktoherbet , helyett háziprakita sima tea tejjel , állítólag régen ezt itták , hát nem tudom ,de nekem van tejem , de lehet hogy ez alkati is !
Bmo az jó hogy mindketten alszanak ! én nem is tudom mi lenne ha kettő lenne most , főként hogy a nagylány nem szeret aludni Kép

Zsuzsi valószínű hogy hasfájós a babád , az enyém is az volt , szegény már az első héttől . nekem a homeos szerek segítettek , nem múlasztották el , de enyhítették a tüneteket ! na meg a frontok , teljesen átérzem , nekünk az első időszak végtelenül nehéz volt , ugyhogy értelek !
hát .. gyerekorvos a mostani nem volt még kint igy nem adtam sose pénzt , az első dokinak 2000 ft adtam ha kijött de nem kérte , csak én adtam ! mondjuk egyik se egy túlzottan házhoz kijövös alkat !

mi már sokat vagyunk kint , mert nagy a lány , délelőtt , dután játszótér , amig kicsi volt már az első 3 hét után mentünk vele sétálni , fokozatosan szoktatva a levegőhőz ( éppen tél volt ) és a végén órákat voltunk lent mert csak ott volt hajlandó aludni , nekem meg jól esett kimozdulni otthonról !

hogy készültök a húsvétre ? hol szültetek ? ( Bmo az elsőt is otthon ?) van szüléstörténetetek ?

puszi írjatok hope
 
 


Az első babót az 1.sz.női klinikán, nem tartozik a legszebb emlékeim közé, ezért döntöttünk most az itthoni szülésnél.Húsvét???Én legszívesebben kihagynám, annak örülök hogy itthon lesz mindenki(2 szintes ház anyósék lennt),de én kb. a mosás, mosogatást tudom elvégezni, anyóskám főz ránk, biztos depis is vagyok, mert szörnyen nem érdekel más.... csak a 2 gyerekem és nincs energiám másra!!!Remélem nem maradok így????
Nincs szül.tört. vagyis nem tom hogy kéne felrakni!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


hát csak ugy hogy leírod hogy mi volt ... Kép orvosra nem gondoltál vagy speciális gyermekágyi depis csoportra ?
 
 


hát csak ugy hogy leírod hogy mi volt ... Kép orvosra nem gondoltál vagy speciális gyermekágyi depis csoportra ? nekem is volt nehezebb időszak amikor a lányom született , néha még előjönnek rosszabb napok , mivel még mindig fáradt vagyok a nem alvástól ami ugy befolyásolja az ember lelkiállapotát .szerintem biztos nem maradsz ilyen állapotban csak az első időszak valahogy nehéz ...
 
 


Nekem a lányommal volt depim, de akkor el is apasztották a tejcsit!Ez most nem olyan durva, és voltunk dokinál is már! Az első hány hónap nehéz??? Neked mikor lett könnyebb??
Egy mellel szoptatsz??Elismerésem!!
Te magabiztos voltál a szopival kapcsolatban??
Én a végét nem tudom hogy mikor akarja abba hagyni, tudom vagy kiköpi vagy elalszik...1 idő után már lehet tudni mit szeretne vagy próbálkozni kell mindíg????
Tegnap este majdnem leírtam a szül.tört. csak ez a banya kitörölte 1 pillanat alatt, úgyhogy erőt gyűjtök.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


hogy nekem mikor lett könnyebb ? hát elég hullámvölgyek voltak , de igazán az első év körül lett könnyebb mikor elindult a lány ! ő nagyon hasfájós volt , meg nem alvós , sokat sírt , szóval ezért volt nagyon nehéz , állandóan foglalkozni kellett vele , mert alig aludt és akkor se viselte jól a nem bírok mozogni állapotot . mert elég izgága kisemberke , el tudom képzelni milyen rossz lehetett neki a tehetetlenség ! voltak jobb és nyugísabb idők , amikor jobban aludt , de aztán beindult a fogzás .. hu... nincs megfelelő időpont , de az tény és való hogy imád menni és élvezi a mozgást , felfedezést , stb ...
nálad a két gyerek különbözik csecsemő szemszögből nézve ????
mondjuk vna olyan barátnőm akinek már az eleje óta könnyű dolga volt , jó alvó , nyugis babája van , szóval ez babaszemélyiség függő ! Kép
nem emlékszem mi volt a szopi kezdetén már nagyon , voltak gondjaim , meg kétségeim , sajna a védőnő nem volt a toppon igy magamra maradtam , de aztán megoldodott minden ! Anna mikor elég volt lecuppant a ciciről , és jelezte mikor éhes lett a mai napig jelzi odajön és mondja cici Kép Kép Kép probáld lazán nézni , tapasztalt anyuka vagy , hidd el menni fog , már egy nagyobb gyermeked is van , szóval probálja az anyai ösztönöidre hallgatni és aszerint szoptatni !
gyüjtsd az erőt és várom a történetet Kép
pusz hope
 
 


Szóval mivel a kiscsaj lement a nagyihoz, Zsombi meg rám aludt..röviden:vasárnap este 8-kor elfolyt a magzatvíz, enyhe fájások voltak egész éjszaka, de aludni már nem tudtunk, hajnal 6-ra jöttek Nanduék.Reggel 9-kor ricinus olajat ittam,ami 1 óra múlva hatott.Már 5 perces fájások is voltak, de még mindíg nem az igazi!!!12:30kor vettem 1 fincsi zuhanyt és onnan beindultak az események.15:50-re lett meg a babó.A kitolást próbáltam 4 kézláb, állva , 2 széket összetolva, de az ajtóra rakott kapaszkodón lógva sikerült. Kicsit repedtem, nem is a buksija hanem a válla miatt!!!De nem kellett összevarrni.2-3 órát együtt voltunk, jött a Szoni is anyósékkal, megcsodálta, nagyon szereti, de úgy bánik vele mint 1 két éves húzgálja a lábát meg ilyenek, puszilgatja is ,szeretgeti csak kicsit durván!!!Jó volt a szülés, rettentően fájt, de kibírtam.A férjem végig velem volt és sokat segített(kapaszkodtam a gatyájába és törölgette a homlokomat!!!)
Szoni könnyebb volt, de lehet hogy csak azért mert most sokkal több fele kell figyelnem...És mikorra lett valami napi rend szerűségetek?? Nekünk a kiscsajjal kb. 5 hónaposan nem mondom hogy órát lehetett hozzá igazítani de már könnyebb volt.Lehet hogy a tápszer miatt, mert az kiszámíthatóbb mint a tejcsi!?
És még mindíg nem nagyon alszik? A lányom meg velünk alszik? de legalább alszik!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


klassz amit leírtál ! Kép a lányoddal milyen volt a szülés ? Nandu milyen volt ? kiadta be az oltást , kijött a háziorvos vagy bevittétek a kórházba ?
napi rend manapság sincs túlzottan , 9 fele kell , kakaó , 12-13 fele ebéd , után 14 fele alvás , utána uzsi , 19 fürdés , vacsi és hát 22 fele alszik csak el . velem alszik , de még mindig többszőr felsír . Kép a pici hogy alszik nálatok ? nagynak milyen a napirendje ? a tápszer állítólag kiszámíthatóbb azért válhat rendszeresebbé .
hope
 
 


a lányom 7 óra alatt +volt, de nem járkálhattam,oxytocint kaptam, miután kibújt 2 órán keresztül ordított, a szopi nem ment nem segített senki! Nem 1 jó élmény. Nandu nem szólt bele semmibe, aztsem mondta mikor nyomjak, úgy szültem ahogy akartam csak segített.A kisfiam éjjel vagy mellettünk vagy az ágyban alszik, napközben próbálom lerakni.A kislányom eddig is korán kelt max.7-kor, de most még korábban ha a kicsi felébreszti, reggelire kakaó+valami(briós vagy ilyesmi) 10 körül joghurt, 12-13
ebéd, 14-15 körül alvás, du-án gyümi és este vacsi amit kíván. Õ is 21.30 körül alszik el bár mostanában korábban, ő is fáradtabb!!
kijött a doki +nézni ugye, de a BCG-re és a PKU szürésre be kellett menni az egészséges tanácsadásra!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
gondolom most mindenki játszóterezik, de ha még jártok erre, szívesen csatlakoznék. Nekünk egy majdnem 8 hónapos kislányunk van, és Õrmezőn lakunk.

Hú, Bmo, nagyon bátornak tartalak, hogy otthon szültél, én nem mertem bevállalni (igaz, nekem ez volt az első szülésem).

Zsuzsi, nem tudom, van-e még gondod a tejcsivel, nekem az elején volt, már majdnem elkezdtem a tápszerezést, amikor az egyik barátnőm "felvilágosított" Kép Még mindig szoptatok és Villő minden alkalommal jóllakik.
Bízzál magadban, és annyiszor szoptass, ahányszor csak éhes a kisbabád - függetlenül attól, hogy mikor evett utoljára.
A hasfájás nagyon rossz, Villőnek is volt, majdnem 4 hónapig, és neki csak a görcsoldó segített, hogy ne sírja végig az egész napot...

Húúú, hosszú lettem, pedig nem is tudom, olvassa-e még valaki.
Szép napokat nektek,
Torpenyul

Törpenyúl
Lilypie 2nd Birthday Ticker
 


Sziasztok!

Csatlakoznék,ha nem baj. Az Ulászló utcában lakunk,a Hamzsabégin lévő sétányon szoktun sétálni. Jár valamelyikőtök oda? Roland fiam 2005.11.18-án született (2470 g,47 cm) a 35ik héten a Schöpfibe,mert a Szent Imrében nem vállaltak a koraiság miatt. Utólag örülök,hogy így történt. Nagyon jó szülés volt,sokat gondolok rá. Roland már több mint 8kg és 70 cm. Ha fogjuk a kezét már jár,de a forgást most kezdi,és ülni is csak segítséggel tud. Jól felborította a sorrendetKép Már gyümizünk és főzelékezünk a szopik mellett. A fogacskája is már jön kifelé,még nem tört át.

Üdv:
mamacs
 
 


sziasztok lányok !

üdv köztünk mamacs ha még jársz erre :lol:

sajna nem volt kedvem topicozni , kicsit kiábrándultam belőle !

jár még erre valaki ? Bmo , torpenyul , mezsu , mamacs ?

látom bmo nyitottál saját topicot , hidd el , nem csak annak vannak gondjai akik tápszeresek , én mindig az alvás gondok miatt éreztem magamat " rossz anyának " .. remélem benézel még ...

hogy vagytok lányok , hogy telnek a napjaitok ?

hope
 
 


itt vagyok, ha gondolod?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szóval tápszeres lett a manó, de már kezdem feldolgozni.A kiscsaj egyre kiborítóbb, a kicsi fiú pedig tündéri!Szoni is így kezdte!!!! :lol:
Ha jössz még dumáljunk!
Van még gond az alvással???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


szia Márti !

hogy vagytok ? bevált a tápszer ? örülök hogy kezded feldolgozni , nem hiszem hogy rosszul kéne érezned magam amiatt hogy nem tudsz szoptatni , kinek ez kinek az nem adatik meg ! nálunk az alvás sokszor gázos még mindig , pedig már 20 hónapos a kiscsajszi , de nem jön össze csak pár napig a normális alvás ! én meg ettől voltam sokáig kiakadva hogy mindig fáradt és megviselt voltam , most is vagyok , de már nem aggaszt a dolog , hanem elfogadtam ! :D én a héten választottam el a lányt , sok volt már a szoptatás és láttam, hogy nem igényli annyira igy nem is kínáltam !
van segítséged ? vagy esetleg barátnő akivel ki tudsz mozdulni ?
ha van kedved írj én örülnék neki pusza hope
 
 


ja még annyit kérdeznék hogy hogy tudod a lilypie.com os szalagot elmenteni és ide a babanetre beilleszteni ??
 
 


Sziiiia!!

Megvagyunk köszi, eszi a tápot rendes babó!!! :)
Segítségem csak délután van, de ha jó idő van minden nap lemegyünk a kertbe, ki kell szellőztetni a kiscsajt, meg nekünk sem árt!!!Sajna itt a környéken nincs ismerős vagy barátunk napközben!
A vonalzót lesakkozom megint és megírom mert már nem emlékszem!!
Majd az alvásról is írok, de most leraktam Szonit és most Zsombi ébredt fel!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na megvan! Én nem mentettem el, csak a BBcode halandzsáit(url...)kijelölöd és a profilodban az aláíráshoz bemásolod és elküldöd ott alul!!!!A vonalzót megtudod csinálni????Tegyél képet bele, kíváncsi vagyok a kislányodra!!!
Alvásról:nekünk míg pici volt simán aludt a saját ágyában, aztán sokszor felriadt, mikor már járt akkor át jött hozzánk aludni és most hogy itta Zsombi már velünk alszik! :roll: A Zsombi előtt elaludt velünk: mese,éneklés majd a párom átvitte, de 2-3 óra múlva ébredt és jött át úgyhogy most nem cipeljük a lelke miatt sem így egy légtérben vagyunk!Zsombi egyenlőre a saját ágyában van :lol:
Mi járunk természetgyógyászhoz és ő azt mondta, hogy ők még sok mindent látnak(a másik világból is ha hiszel ebben), érzékenyebbek ezért is lehetnek nyugtakanabbak!
De miért lenne a te hibád????Ez őrültség!! :shock: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szisztok!

Itt lakunk Albertfalván (Allende parkban). Van egy 16. hónapos kislányom, most gyakorol járni. Mindenfelé szoktunk sétálni.[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1153753466.17.jpg[/img] [/img]


Sziasztok!
Mesefigurás falfestést vállalok! Kisebb képeket, és akár egész jeleneteket megfestek! Referenciaképet küldök az érdeklődőknek.
06-20-313-6958
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Kedves Édesanyák!

Gazdagréten minden hétfőn 9:30-tól játékos mozgásfejlesztő tornát tartunk 3 év alatti csemetéknek a Gazdagréti Közösségi Házban.
Részleteket itt találtok: www.gyerektorna.hu

Az internetes regisztráció egyszeri ingyenes részvételt biztosít!

Szeretettel várunk Benneteket!

Üdvözlettel:
Bartuschek Mónika
http://gyerektorna.hu/
 
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
 


sziasztok

szeretnék csatlakozni a csapathoz
Brigi vagyok a XI. kerületböl Fegyvernek utcában lakunk

még nem tudtam végig olvasni az itteni leveleket

Kittikém 2006.06.28-án született most 70cm körül van és 9kg 8 foga van szopizni nem tudott mert nem nagyon volt tejem igy én korán 5 hónaposan elkezdtem a gyümölcsöket majd a fözelékeket adni neki

ki merre lakik kinek mekkora a babája?

sziasztok

Brigi
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Szabadidőben, jövedelemkiegészitésként otthon végezhető munkára keresek aktiv, kedves jelentkezőket. Nóra
Érdeklődni lehet:
p.eleonora@vipmail.hu
20/3348-932
 
 


Sziasztok!

XI.kerületi kismamákkal ismerkednék, az Etele városközpont környékén lakunk. A kislányom 2 hónapos, és kicsit unalmasak egyedül a séták.
 
 


Sziasztok XI. kerületi kismamák, újdonsül anyukák :) !
Kérdésem lenne hozzátok.
Hol szültetek? Kinél? Választott vagy ügyeletes orvosnál?
Ha a XI.ker-be vagyok lakcím szerint bejelentve, akkor hova kellene majd (mert még csak egy gyors teszten vagyok túl, alig pár hetesen) terhesgondozásra?
Milyen tapasztalaitok vannak az ügyeletes dokikkal kapcsolatban?
Az van, hogy én a belvárosba járok nőgyógyászhoz egy igen jó magándokihoz .. évente egyszer/kétszer belefér a súlyos összeg .. de most, hogy baba-kérdés van napirenden, elgondolkodtam .. nem tudom bírnánk-e őt anyagilag ... :roll: :shock: ezért most gyűjtenék egy kis infot a kerületi helyzetről!
Előre is köszönöm, ha segítetek!!!!


Szia szösszenet!

Először is gratulálok a kis pocaklakóhoz.
A Szent Imre kórházban szültem, a Vass doktornál. Választott orvos, de nem ajánlom. Én nem szülnék ügyeletes orvosnál, bár állítólag minden doki érti ott a dolgát, de én jobban szeretem ha már előtte megismerem, úgy talán nagyobb a bizalom.
Ezt tényleg neked kell eldöntened, de én láttam olyan ügyeletes dokit, akinél nem hogy nem szülnék, de reménykedtem, hogy meg sem vizsgál.
Szerintem ha megbízható és jó orvosod van, inkább maradj annál, még ha sokat kell fizetned is, mivel ha bármi adódik, legalább biztosan odafigyelnek rád!

Üdv
 
 


Szia Szösszenet!

Napokon belül fogok szülni a Szent Imrében ügyeletes orvosnál és szülésznőnél. Terhesgondozásra a Fehérvári úti rendelőintézetbe jártam Dr. Balogh Tiborhoz, aki hihetetlen jó fej, kedves, lelkiismeretes orvos. Mivel a 3. hónapban voltunk, amikor ideköltöztünk, én bementem a rendelőintézetbe és a recepcióst megkérdeztem, hogy kit ajánl. Gondoltam, még mindig lesz választási lehetőségem, ha nem lesz szimpatikus, de az volt :).
Azért nem választottam sem orvost, sem szülésznőt, mert tényleg nagyon sok jót hallottam a kórházról, és mert az elveimmel valamelyest ellentmond, hogy közel 200 ezer ft-ot fizessek valami olyasmiért, amit az adómból már eleve levontak.

Ha szülés után összeszedtem magam, mindenképp megírom a tapasztalataimat, mert nagyon sok helyen olvastam, hogy a fogadott orvos nem vált be. A férjem ott lesz velem és ez számomra elég biztonságérzetet nyújt.

Üdv
maya82
Berzék
 
 


Mindkettőtöknek köszönöm a választ!!!

Bindi - Nagyon jó az orvosom, nagyon szeretem ... csak hát nem mindegy, hogy fél évente fizet az ember sokat egy vizsgálatért, vagy pár hetente, azután meg szüléskor egy nagyobb összeget .. ez a dilemmám. de még van kis időm ülni ezen a kérdésen, és átrágni a párommal.

Maya - Várom a beszámolódat .. nekem még bőven van időm!
Neked meg minél könnyebb, gördülékenyebb szülést kívánok és egészséges babucit!
Várunk vissza!!!


Maya 82!

Én lehet hogy jobban ajánlottam volna a fogadott orvost és szülésznőt!

Ha az orvost nem is engedheti meg valaki magának legalább szülésznőt fogadjon!Én szep 10-re vagyok kiírva .Nekem mind a 2 van!Én igy érzem magam biztonságban.
Ugyebár ez egy intim dolog!Én nem tudnám elképzelni hogy bejön egy idegen doki és ott piszkál!

Ja és mostanában teltház van a SZent Imrében.VAn olyan nap hogy 10-15 szülés is van!És éjszaka 1 max 2 szülésznő van!Nem tul biztató!
A fogadott pedig ott van veled végig!

Sok sikert a szüléshez és remélem valami normális orvost fogsz ki!
 
 


Kedves Mindenki!

Augusztus 22-én a Szent Imrében az ügyeletes orvos és az ügyeletes szülésznő lelkiismeretes munkájának segítségével megszületett a kislányom!

Most nyugodtan lehet mondani, hogy szerencsém volt, lehet. Engem szülés után mind az orvos, mind a szülésznő meglátogatott, nagyon kedvesek voltak. Persze biztosan az is csak szerencse volt, hogy mire a szülőszobára kerültem, már csak ketten szültünk, tehát a szülésznő "ráért" velünk foglalkozni. A szülőszobán 2 órát voltunk, ennek nagy részében kettesben a férjemmel, mivel nem voltak komplikációk, burokrepesztéskor kristálytiszta volt a magzatvíz, jó volt az nst stb. Nem is szerettem volna egy idegent ezekben a meghitt és egyben nagyon nehéz pillanatokban! Azonban, amikor eljött az idő, az orvos és a szülésznő minden tudásukkal, kedvességükkel segítettek!

Azt hiszem, a következő gyerekemet sem fogadott orvosnál szülöm, viszont nem is a Szent Imrében. Nem a szülészettel vannak óriási problémák, hanem a csecsemősökkel, de ez más téma!

Kedves Beus!
Szó sem volt arról, hogy nem engedhetem meg magamnak a fogadott orvost, szülésznőt, a már leírt dolgok miatt döntöttünk így!

Kedves Szösszenet!
A helyedben érdeklődnék kicsit a János kórházról, hátha ott kevesebben szülnek és normálisabbak a gyerekágynál! Egyébként, amikor én voltam most a Szent Imrében a vajúdóban az 5 ágyból 3-an voltunk fogadottak nélkül a gyerekágyon pedig 4-ből ketten, a harmadiknak meg nem ért oda sem a szülésznő, sem az orvos...

Mindkettőtöknek minden jót kívánok! Maya
maya82
Berzék
 
 


Szia Maya!

Gratulálok a Csöppséghez, és nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad a tapasztalataidat :)

Még dilemmázom.
Most annyit léptem, hogy bejelentkeztem a körzeti szakorvoshoz, ahova tartozom, így lehet a magándokimat lecserélem rá. Nem mindegy, hogy csak néha adsz pénzt valakinek, ha megteheted, vagy minden alkalomnak megvan az ára.

Utána nézek a Jánosnak is, főleg, hogy ott van egy sebész ismerősöm .. lehet tud mondani infokat :)

Holnap megyek először az új dokihoz, picit izgulok .. de a telefonbeszélgetések alapján úgy érzem, jó lesz :)

Mutass majd a babáról képeket :) ;)

OLyasmiről, hogy a fogadott doki nem ér oda, én is hallottam .. nem is ritkán fordul elő .. hiszen van, akinél pörögnek az események ;) :D


Beus!

A szülésznő kérdést már többen ajánlották .. :)
Te hol fogsz szülni? Ott a Szent Imrében?
Mert akkor várom a tapasztalatokat, hogy alakultak a dolgok!
És szorítok, hogy minden simán menjen :)


Sziasztok XI. ker-i anyukák!

Van kedvetek a gyereknevelés mellett egy kicsit mozogni is? Ráadásul személyre szabottan?
Személyi edzőnek tanulok, és a szakmai gyakorlatomhoz + szakdolgozatom megírásához keresek egy vállalkozó kedvű és kitartó anyukát, akit 2 hónapig edzenék igényeinek és céljainak megfelelően.

Bár én a IX. ker.-ben lakom, a XI. ker Budafoki útra járok edzeni a Gold Centerbe. A másfél éves kisfiammal járunk, amíg én edzek nagyon kedves óvónénik vigyáznak rá a gyerekmegőrzőben.
Nekem a délelőtt 10 óra és/vagy a délután f5-5 óra lenne megfelelő.

Ha van kedved élni a lehetőséggel, hívj: 30-3434-083 vagy írj: nora.hegedus@gmail.com
 


Sziasztok Kismamik, Anyukák!

Hátha tudtok nekem segíteni...
Érdekelne, hogy ismeritek-e az Albert utcai rendelő gyermekorvosait.
Az van hozzánk a legközelebb, de tapasztalat és környékbeli ismerősök híján nem tudok dönteni :)

Ők a dokik:

Dr. Bene Márta
Dr. Sziráki Katalin
Dr. Szakolczai Ilona
Dr. Rapp János


Minden véleményt megköszönök :) A legjobb lenne priviben :)
Ezer hála!

Kép

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: