Új privát üzeneted érkezett!

Szeretnék valakivel beszélgetni aki megért, nehéz a szoptatós anyákkal ,én is szerettem volna szoptatni! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

Velem beszélgethetsz! Tudom milyen nehéz beszélgetni a "hülyébbik" szoptatós anyukákkal!
Ne add fel!

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Szia Angi!

Nagyon szép a babód, és te szoptatod, szoptattad????
Nem minden szoptatós anya olyan, de kívülállónak érzem magam!
Nekünk csak 7 hétig ment a szopi, mert depi miatt elapasztották,másik dokihoz mentünk, ő olyan gyógyszert adott ami mellett lehetett volna, de addigra már nem sok tejcsi maradt.És a kisfiam sem szívta már jól, így tápos csibe lett!!! :(
A lányomnál is ez volt sajna, de nála egyből szülés után történtek a dolgok, most pedig már tudom mit veszítettünk!!! :cry:
Ez van, de tündéri gyerekek!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Szia!

Szoptattam 5 hónapos koráig, de már 3 hetesen kiderült, hogy nerm elég neki a tejem és pótolni kellett. Én nem foglalkoztam a szoptatós anyukákkal csak néha nagyon feldühítettek és meg is mondtam nekik, hogy csak egyszer éljék át azt hogy nincs tej és muszáj mást adni neki és akkor is legyen egy ugyanolyan kedves ember mint Ő aki hozzávágja hogy nem tesz meg mindent.

Én 2005 szeptemberében szültem van a 2005 őszi topik és hoztak a csajok létre egy 2005 őszi topik tápszeresei vagy valami ilyen hasonló rögtön alatta hogy lássák miért nem próbálod ki Te is ezt? Nem el zavarni akarlak félre ne érts csak mégis jobb hasonkorúakkal beszélgetni, de én is szívesen idepötyögök :D
Ide a tatabányaiba mindig jövök ide is tuti benézek :D

Azt látom hogy tündériek és hogy fogadta a nagy a pici érkezését?

Angi

Kép
Kép
 
 


Igazad van, szedem a sátorfámat!!! :wink:
Kisbanyám szörnyen féltékeny,remélem egyszer kinövi, mert beleőszülök!De nagyon szereti emellett, magyaráz neki, puszilgatja,símogatja!!! :lol: Édesek nagyon, a pici meg vigyorog neki, mint a vadalma!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Tünemény a kisfiad és ahogy a banánt eszi.... :lol: :lol: :lol:
Meglestelek!!!
Megnyitottam a topicot, kíváncsi leszek!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

örülök, hogy megnyitottad én is kiváncsi leszek, de azért ide is írj ám!!!!!!

Köszönjük szépen a kisfiam dicséretét igyekeztünk a férjemmel jó kiskölköt összehozni :)

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Szerintem azért nem jön senki, mert mindenki vígan szoptat!!
Én annak örülök, hogy tejcsit esznek, de legalább 1 sorstársam lenne!!!! :cry:
De legalább, hogy téged szórakoztassalak felteszek 1 képet!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


De édeseeeeeeeeeeeekkk!!!!

NE izgulj a topik miatt ami késik nem múlik!

Mennyire hasonlítanak egymásra a csajok! aztaaaaaa vagy csak a képen? a valóságban is hasonlítanak?

Angi

Kép
Kép
 
 


A pici az fiú, de nem tudhattad!!!Igen hasonlítanak, főleg az újszülőtt képeken!!!
Bár állítólag a lányom apjára hasonlít, a fiam meg rám!!!! :!:
Én nem értek hozzá!!!
Boldog névnapot!! :) :) :)
A kiscsaj Szonja, a fiú Zsombor.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


SZia!

Bocsi visszaolvastam és tényleg írtad, hoyg fiad van :( ne haragudj sőt a csíkot nézve is totál fiús csíkod van :( micsoda egy béna vagyok :x

Köszönöm a köszöntést!

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Szia!!

Dehogy haragszom, ha nagyobb lenne a kép látnád,persze a 2006.tavaszi babásokhoz poszter nagyságban raktam fel azt amin együtt vannak :lol: :lol: :lol:
Kicsi fiadnak mikor lett napirendje???
Miket eszik,és mikor kezdted a hozzátáplálást???
Azért jó az is hogy ti "öregebbek" vagytok! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

Hát neki már elég az elején kialakult, így is szerettem volna és Őneki is megfelelt. Az éjszakai átalvásban elég szerencsésnek mondhatom magam mert elég hamar átaludta aztán jöttek a fogacskák, meg a kalória emelkedés, de hál istennek már ezt is kiküszöböltük :)

4 hónaposan már adtam neki gyümölcsöt répát krumplit, hála istennek elég hamar kanalaztunk. Van egy jó szakácskönyvem amiből megpróbálok neki elkészíteni sokmindent, de üvegeset is kap, mivel nem mindig van idő főzni.

Figyi nem tudom, hogy Te hogy oldod meg az éjszakai tápszert előre elkészíted vagy akkor forralsz vizet és hűtöd én nemrég jöttem rá egy igen jó módszerre ami nekem bevált. Este felforralom a vizet és termoszba teszem onnan már csak elkészíteni kell és már nem is olyan forró.

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Szia!

Én a felforralt vizet megmelegítem mikróba, úgy teszem bele a tápit.De ez a termoszod is szokott lenni, ha megyünk valahova és marad víz akkor este éjszaka abból csináljuk!
Végülis már csak 1x kel 1-2 óra körül aztán "reggel"5-6 órakor!!!
Én már úgy vágyom napirendre, de 1x 7-8 körül eszi utóljára, 1x 6 óra körül.Mondjuk nekünk Szonival is % hónaposan lett olyan a nap, hogy 8-9 körül evett és utána 5-6-kor kelt!!!
Szonit én is 4 hónaposan kezdtem kóstoltatni, de akkor még csak gyümilevekkel!
Azért is jó lenne napirend, mert akkor tervezhetőbb lenne a napunk és Szonónak is követhetőbb lenne!!Na majd 1x! :lol:
És a mozgásban hol tartotok?
Mikor fordult át először?Nekem a kiscsaj 4 hónaposan fordult át és kb. 6,5 hónaposan kúszott!!
Hogy hívják a kisfiadat???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

Nem emlékszem mikor fordult át elöször most ott tartunk, hogy mászik 1000el feláll és ha fogom a 2 kezét megy, de szerintem egy kicsit gyors, de nem tudok mit csinálni vele nem tudom lekötözni :)

Az én kisfiamat Lackónak hívják.

Angi

Kép
Kép
 
 


Szia!
Na én se vagyok semmi!!!!Benne va a vonalzóba a neve!!!! :roll: :oops:
Akkor virgonc a kicsi fiad, a lányom 14 hónaposan ment egyedül!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem baj ezért vagyunk mi itt jó kis páros :DD

Nyugodt éjszakát kívánok!

Angi

Kép
Kép
 
 


Na igen 2 lökött tyúk :lol: :lol: :lol: (ugye nem bántottalak meg???)
Ha igen visszaszívom :lol: :lol:
Vannak érdeklődők a tápszeres topikban!!!ÉLjen,látod igazad volt, te jósnő vagy :?:
Tápival kapcsolatban, minden vizet fel kell forralni????
És néha olyan színesek a buborékok az üvegben, pedig jól kiszoktam öblíteni, lehet hogy mosogatószer marad benne???Ugye nem!!
Te minden kaja után elmostad, kifőzted????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem bántottál meg :)

Látod mondtam hoyg előbb utóbb lesznek érdeklődők, egyre többen és akkor fog majd nagyon beindulni amikor hozzátápi elkezdődhet. Nálunk is így volt.

Én minden vizet forralok. A cumisüveget meg csak elmosom amikor csak tápit evett akkor hetente sterilizáltam, most már csak 2 hetente akkor többször ha beteg.

Ma volt nálunk egy kis babasereglet 7 babó az anyukájával. Nem jött soha össze a találka mindig rossz idő volt meguntam és mindenkit ide hívtam, majd rakok fel képeket, ha nem gond. Még jó hogy nagy a nappalink és elfértünk :)

Angi

Kép
Kép
 
 


Na a banyám ideült a gép elé, mire visszajöttem, valami program futtatásnál járt.... :P
Átnéztem hozzátok, láttam hogy buli van ma!!!!
Olyan ügyes vagy hogy +hívtad a többieket!!!Jó hogy így összejártok!!!! :lol: :lol:
Kicsi fiad hogy viselte a tömeget???Gondolom élvezte!!!!
Látom az egyik lánynak 3-as ikrei vannak nem semmi!!!Hogy lehet azt bírni???Én ettöl a két manótól is kivagyok!!! :lol: :lol:
Jó 7végét!!!!
Puszi

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ti terveztek kis tesót????
+néztem a képeket, lehet hogy rosszul láttam, de már úton van a tesó?????
Tündéri még mindíg a fiad!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

Na most jól letörtél pedig már fogytam :( Az utolsó képeken vagyunk ahol fogom a Lackót ott csak úgy állok hogy kitolom a hasam ez egy rossz beállás, mert rossz a vállam. Amúgy tervezünk kistesót, de majd ha a Lackó olyan 3-4 éves lesz,d e inkább 4 :) aztán ki tudja még meglátom.

Persze hogy elhívtam a többieket mert már untam hogy mindig valami közbejön a talikor :evil: , de rosszabbra számítottam sőt annyira tetszett hogy máskor is fogok ilyet csinálni tuti. :) Kisfiam nem aludt délelött pedig szokott, de behozta délután aludt egyszer fél1kor aztán meg fél4körül Szóval nem volt semmi gond. Szerintem Ő is totál élvezte ahogy szerintem a képeken is látszódott :)

Nyugodalmas jó éjszakát és kellemes esőmentes hétvégét.

Angi

Kép
Kép
 
 


Szia!

Ne haragudj!!!!Nem láttalak kövérnek csak mintha előre állt volna a pólód!!! :roll:
Igen kisfiadon látszott hogy elemében van, konektorba nyúlkálás, cumi kihúzás!!!Aranyos volt, és nem vagyok elfogult, de ő volt a leghelyesebb!!!! :lol:
Nálunk isgy volt a lányomnál, ha valaki itt van, nem ér rá aludni aztán pedig elájul!!!Volt hogy este aludt el, csak átpelusoztam, amit észre sem vett és aludt tovább!! :) Ilyenek ezek a manók, tudnak élni!!!!

Nem vagy kövér!!Nem vagy kövér!Nem vagy kövér!Nem vagy kövér!
Nem vagy kövér!Nem vagy kövér!Nem vagy kövér!
Nem vagy kövér!Nem vagy kövér!
Nem vagy kövér!

Puszi

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hello.

Ha nem gond jöttem gy kicsit erősítésnek. :)
Szia Angi :D .Nekem is megakadt a szemem ezen a forumon mivel itt van a mienk felett,aztán gondoltam bekukkantok.

Ha jól látom akkor Mártinak hívnak.Nahyon édesek a gyerkőcök.
Nekem sem volt nagyon tejem.Én 2 és fél hónapos koráig szoptattam,és kb 2-3 hetes volt a Timi amikor elkezdtük a tápszert.Én a Kismamaújságra voltam ilyen szempontból mérges,mivel ott állandóan azt hangoztatták hogy de pedig olyan nincs hogy nincs tej.Úton útfélen ezt hangoztatják.Már ott tartottam hogy írok nekik,mert énbennem ezáltal baromi nagy lelkifuri volt,holott a józan eszemmel tudtam,hogy ennél többet nem tudok már tenni,ez van.Csak aztán mindig jöttek ezek a hülye cikkek.
És el kell hogy mondjam(de azért lekopogom) most múlt a Timi 6 hónapos és még nem volt beteg(még egyszer lekopogom).Láza sem volt még.Ne is legyen mert beparáznék az tuti :D .

Egyébként hova valósi vagy?

Na jó éjt
Üdv Lívia

Kép
 
 


Sziasztok csajok!

Lívia is ide tartozik 3 lökött tyúk egy topikban. Lívia bmo neve alatt ott szerepel a tartozkodási helye Bp nem baj ha visszaolvastál láthattad mi sem vagyunk jobbak :D

Mindenkinek nyugodalmas éjszakát kívánok!

Angi

Kép
Kép
 
 


Angi:azt hittem már nem szólsz hozzám többet...huuu megkönnyebbültem.. ne haragudj, öregszem és nem látok jól!!! :cry: Különben , mi szerint fogyózol, én szopi alatt bekajáltam mindent, de lassan elgurulok!!!Rám férne egy kis átalakulás!!!És a babás szakácskönyvnek mi a címe??? KÖSZI
Slivia:igen Pösti (Pesti) vagyok :lol:
Na csajok a topikomba(na jó nem az enyém csak én idítottam!,a tanácsadóm javaslatára UGYE ANGI :lol: :lol: ), írt 1 szülésznő, én majdnem leestem a székről, hogy ő is min ment keresztül!!! :(
Nézzétek meg:gyermekek magzatkor szerint/2006. tavaszi topic osok tápszeresi

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo!

Én már olvastam tegnap is, mert kiváncsi voltam a topikodra, hozzá nem szólok csak olvasom :)

Én ezt a 90 napos diétát csinálom szerintem kibírható habár a gyümölcsnapokkal kicsit bajban vagyok :lol:

Milyen szakácsköny? Nem emlékszem.

Angi

Kép
Kép
 
 


4 hónaposan már adtam neki gyümölcsöt répát krumplit, hála istennek elég hamar kanalaztunk. Van egy jó szakácskönyvem amiből megpróbálok neki elkészíteni sokmindent, de üvegeset is kap, mivel nem mindig van idő főzni.

június 1.8:58-kor ezt nyilatkoztad!!!! :lol: Lehet, hogy nem babás, de szakácskönyv, nem???? :lol:

Én olyan rosszul vagyok ettől a fronttól: émelygek, fáj a fejem ,szédülök!!!Szörnyű, szegény babók is miket érezhetnek, ha 1 felnőttre ilyen hatással van!Eddig nem voltam front érzékeny...de ahogy öregszem :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia Lívia!

Akkor miért olvatad a kismamát???Direkt ne parázttasd magad!!!! :lol:
Én is paráztam először mikor beteg volt a kiscsaj(10 hónaposan náthás), de aztán összeszedi magát az ember és csak az jár a fejedben, hogy segíts neki és minél könnyebben viselje!!!
Csak rád számíthat, minél több ilyen lesz annál magabiztosabbnak fogod magad érezni!
Könnyebb nem lesz , mert az a legrosszabb ha beteg a gyereked, de nem tarthatod burokban, így is úgy is "benyalnak" valamit!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Angi: küldenél valami infót erről a 90 napos diétáról az e-mail címemre???
Köszönöm!!! :)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo!

www.mindmegette.hu ezen az oldalon van leírás, bocsi hogy csak ennyi de fogzunk és éjszaka nem igazán alszunk és kicsit ki vagyok. Amikor tudok jelentkezem!

Angi

Kép
Kép
 
 


Angi: köszi!
És kitartás egyszer csak kibújnak a fogacskák!!! :wink:
Drukkolok, hogy ne őszülj bele!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszi a drukkot, jót tett csak 3x ébredtünk egyszer fél1kor aztán 4 után de akkor éhes volt aztán meg 7kor és 8kor ébredt fel teljesen. Ja és már fél9kor aludt szóval teljesen jó volt.
Adtam neki este panadolt bizti amiatt volt az alvás. Nem nagyon akartam mert inkább homeoval próbálkozom, de a chamomilla nem jött be nekünk :( kaptam mást :)

Olyan jó hogy megint ilyen szép időnk van!!!

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Szia!

Örülök, hogy jobb éjszakátok volt!Nekünk a kiscsajnál szerencsénk volt, nem igazán viselte meg a fogzás. Egy éjjel volt mikor vagy fél órán keresztül sírt, már az ügyeletre rohanáson gondolkodtam, de abbahagyta, másnapra pedig kibújt a hegye.Innen tudtuk, hogy az kínozta meg szegényt!!
És te a homeós bogyókat honnan ismered???Honnan tudod mikor melyiket kell adni és persze hogy milyen adagban???Homeopátiás a gyerekdokitok????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Dehogyis homeopátiás a doki csak én kontárkodom és voltam egy előadáson ahol azt mondta az orvos, hogy bajt úgysem tudsz vele csinálni legroszabb esetben nem használ :D Van egy füzetem amibe le vannak írva, hogy mire mi a jó. Most meg a szomszéd asszonyom(nekik homeos a dokijuk) kérdezte meg hogy adhatjuk e mi is azt amit ők szedtek. Szóval innen onnan szedem az infót.

De jó nektek, hogy meg se éreztétek. Ma lenn voltam a védőnéninél és azt mondta, hoyg még nem bújt ki de tuti az kínozza :( én meg már úgy láttam kinn van a hegye.

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Bmo!

Olvastam a másik topikot én másolok ide neked recepteket csak ne nagyon mutogasd jó? Én is úgy kaptam titkosan állítólag a csaj majd ki akarja adni.

FŐZELÉKEK, HÚSOS ÉTELEK
5 hónapos kortól
Burgonya
Alaposan megmossuk, majd 200 fokos sütőben harminc percig sütjük. Válasszunk sárga héjú fajtát, például Ellát, mert csodálatosan puhára, krémesre sül, villával is könnyedén szétnyomhatjuk. A megsütött krumplit kettévágjuk, kiskanállal kikanalazzuk a belsejét. Ezt kapja a baba! Az a legjobb,ha egy kis anyatejjel keverjük össze, de az is lehet, hogy szétnyomva, magában is szívesen eszi.
Burgonyapüré
Hozzávalók: 2 közepes méretű burgonya, meleg víz a pároláshoz
A burgonya értékes anyagai attól függnek, hogyan tároljuk, és hogyan készítjük el. Ha kicsírázik, vagy megfagy, tápanyagtartalma csökken. Ha a héja alatt zöldes színű, ne adjuk a babának. Nagy tápértékű, könnyen emészthető, C- és B1-vitamint tartalmaz.
A feldarabolt burgonyát annyi vízben pároljuk 15 percig, amennyi éppen ellepi. A forró gőzben hagyjuk megpuhulni. Áttörjük, majd pár kanál főzővízzel gyors kevergetés mellett visszatesszük pár pillanatra kis lángra. Egy szem krumplit lehet a mikróban is párolni, 5-10 perc alatt kész van.
Alma
Kínálhatjuk nyersen, almareszelőn pépesítve. Megsüthetjük héjastól (200 Celsius-fokon húsz perc), majd ugyanúgy kikanalazzuk, mint a krumplit vagy a tököt. Így egészen más lesz az íze!
Sárgarépapüré
Hozzávalók: 1 db közepes nagyságú sárgarépa, 5 evőkanál víz
Hámozás után a répa mindkét végét levágjuk, 2 cm-es darabokra vágjuk és a vízzel egy kis edényben 5-10 percig pároljuk. Ha szükséges, evőkanalanként pótoljuk a vizet. Fedő alatt hagyjuk kihűlni, hogy teljesen megpuhuljon. Annyi vízzel pépesítjük, hogy mézsűrűségű legyen.
Csavarjuk fóliába az alaposan megmosott sárgarépát. Süssük 200 Celsius-fokon fél órán át. Húzzuk le a héját, majd turmixoljuk össze egy kis anyatejjel.
Almafőzelék burgonyával
1 db közepes nagyságú burgonya, 2 db savanykás alma
A burgonyát megpároljuk a szokásos módon, de nem az almával együtt, mert a burgonya savat tartalmazó étellel együtt párolva nem puhul meg (alma, citrom, paradicsom). Az almát meghámozzuk, kivágjuk a magházat, felszeleteljük, és annyi vízben pároljuk 5 percig, amennyi éppen ellepi. A főzőlében hagyjuk kihűlni. Az almát és a burgonyát az alma főzőlevével pépesítjük megfelelő sűrűségűre.
Sütőtök
Megmossuk, négyfelé vágjuk, majd 200 fokos sütőben húsz-harminc perc alatt puhára sütjük. Ettől kezdve ugyanúgy készül, mint a burgonya.
GYÜMÖLCSÖS ÉTELEK, ÉDESSÉGEK
5 hónapos kortól
Barackos tejberizs
A dietetikus véleménye:
A sárgabarack jó kálium forrás, vasat is nagy mennyiségben tartalmaz, viszont fogyasztását csak 4 hónapos kortól javasoljuk. 150 grammos adaggal számoltunk
Hozzávalók:
aszalt sárgabarack, 10 dkg rizs, tej(tápszer), joghurt
Az aszalt barackot forró vízbe áztatjuk. A tejből és a rizsből puha tejberizst készítünk. Hozzáadjuk a barackot, és az egészet egy kis joghurttal összeturmixoljuk.
Életkor: 4 hónapos kortól
„Anyatejberizs" aszalt sárgabarackkal 4 hónapos kortól
A dietetikus véleménye:
A sárgabarack miatt 4-5 hónapos kortól javasolt csak adni ezt az ételt. Jó felhasználási módja lehet az esetleg a fagyasztóba korábban eltett anyatejnek is.
Hozzávalók:
két evőkanál rizs, pici vaníliás cukor,
1,5 dl anyatej, (1 éves kor után, tehéntej) víz pici só 1-2 szem aszalt sárgabarack
Ha anyatejjel készül, először a megmosott rizst vízben megfőzöm beleteszem a sót, cukrot, apróra darabolt sárgabarack-falatkákat, mikor megfőtt a rizs, utána rakom bele az anyatejet, ekkor már nem forralom. Gyümölcsteával tálalom.

Remélem jó lesz

Kép
Kép
 
 


Angi!!!

Köszi-köszi aranyos vagy!!!( a receptek!!)
Sajnálom a Lackót, hogy így szenved meg te is!! :(
Szoni inkább most, 2 éves kora után szenvedett kicsit, vagyis hasmenése volt nagyon, olyan pelenkakiütése lett tőle, hogy a bőrgyógyászaton kötöttünk ki!!!Nagyon sebes volt és fájt neki a popója :cry: !Jó lenne ha már a szobatisztaság felé tendálnánk, de még nem nagyon érdekli!!!
Olyan büszke vagyok magamra!!!Jókat főztem ma, úgy volt hogy jönnek vendégek, persze lemondták(ilyen a mi formánk), de gondoltam e miatt nem búsulunk eszünk 1 jót!!!
Vadásztam receptet a mindmegettéről: juhtúros pulyka mellet csináltam krumlipürével!!!Páromnak nagyon ízlett!!!Meg fetás. újhagymás, paradicsomos salit, ja és paradicsomlevest is.
Norbi update mellett döntöttem, ami a fogyókúrát illeti, már csak el kéne kezdeni :roll: :shock: !

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ma reggel a kiscsajt meginterjuvoltam, hogy milyen joghurtot kér, erre ő sűrű vállvonogatások közepette azt mondja tök mindegy!!!
Jót derültem rajta :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nyugodalmas jóéjszakát nektek Angi!!!!! :D :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszönöm szépen! Meg volt most vagy túl vagyunk rajta vagy jó a homeos bogyó mert éjszaka 1x volt fenn akkor is csak enni.
Tegnap lenn voltam a védőnéninél, hogy nézze már meg a fogával kínlódunk e tényleg és hoyg nem jött e már ki. megnézte azt mondta nincs kinn és hogy van olyan is hogy beduzzad aztán visszahúzódik :shock: na innentől kezdve kész voltam :cry:

Kiscsajod nagy dumagép már mi? Én is várom már ezt a korszakot. Mikor kezdődik ez el? általában mikor kezdenek beszélni?

Azt mondták ma reggel, hogy mégsem lesz jó idő :( pedig holnap családi napra mentünk volna!

Puszi
Angi

Kép
Kép
 
 


Megnéztem, mert persze írogattam :lol:
10 hónaposan már tudatosan "dumált:tá-tá=pá-pá
Előtte már mondta, hogy a-pa, pa-pa, de nem hinném hogy tudta miről beszél!!!
15 hónaposan már "nagy" volt a szókincse, de csak az előtagokra koncentrált: tá-távirányító,pá-párna, pu-pelus, Dá-Dávid
19 hónaposan:de-gyere,do-doktor,homo-homokozó, écci-légyszi
21 hónaposan: Zsombó-Zsombor először Zsimbot mondott, íz-víz, me-me-mese
Szóval így lett egyre dumásabb, de mióta Zsombi kibújt, azóta szinte perfekt, mondatokban beszél: piszógatyó vagy én= pizsamagatyóban van!!! :lol: Zsombit így nyugtatja: ittan én, vagyis ő ott van vele.
A kedcenceink:ne szomorodj-ne szomorkodj
Bár hogy mikor kezdenek el dumálni, főleg a fiúk nem tudom, mert sógoroméknál februárban múlt 1 éves a kisfiú és 1 hangot sem mond még, csak mutogat és "hangokat ad ki".
hójan-hol van
pijóka-piroska
ittan-itt van
ájámá-állj fel
abugicu-haladzsa, joker szó 1 időben mindíg ezt használta mindenre!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szonikám ma a bilibe kakilt!!!Nagyon büszke volt magára!!! :lol: :lol:
Na mi van a családi nappal???Le lett fújva???Lackó foga kibújt már???
Szép hétvégét nektek!!!!
Puszi

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

Büszke is lehet magára!! Egy nagyon ügyes kiccsaj :)

Hát van családi nap ezt nem lehet lefújni, mert a cég már beszervezte a kaját a dodgemet a gokartot szal meg van tartva szerintem mindenki kimegy a kajáért aztán slussz a sógornőm most jött haza száraz ruháért mert Ők meg 8tól fociznak állatok!!!

Lackó fogával semmi, de sajna úgy néz ki hogy a homeós bogyók cart se érnek hajnali 4kor már beadtam neki panadolt 1/2 7kor evett aztán 1/4 10kor kellt fel. Szóval a panadol lesz a joker ha már semmi sem segít, csak nem nagyon akarom azt adni mindig azért az mégiscsak egy gyógyszer.

Nektek is jó hétvégét!
Ja és utálom ezt az időőőőőőőőtttt!!!!
Puszi

Kép
Kép
 
 


Látom befuccsolt a családi nap!!!
Sajnálom :(
Élvezte volna biztos Lackó is a tömeget.Pocsék ez a "nyár"!!!
Társaság kedvelő, nem??? A talizós képeken úgy láttam!!! :lol:
Neked nap közben van lehetőséged felnőtt társaságra????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Raktam fel képeket a tápszeres topikba , nézd meg ha gondolod!!!
A gépről miért nem tudok felrakni???Azt írja hogy nem megfelelő a formátum!!!???

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Szia!

Mire gondolsz a felnőtt társaság alatt? A lépcsőházunkban 2 anyuka is itthon van a lurkókkal velük tudok beszélgetni meg a barátnőmhöz szoktam besétálni ha dolgozik. Ja és nagyon ritka amikor egyedül sétálok. Lackó nagyon ember központú azt vettem észre hogy akkor érzi a legjobban magát ha nyűzsi van és vele is foglalkoznak.
Vasárnap beptoltuk a családi napot mentünk rokon látogatásra falura és hála istennek jó idő volt és kinn voltunk egész végig.. Tiszta fű a ruhája :lol:

Nagyon édesek az apróságaid, büszke lehetsz rájuk! :)
Ja az ikrek is mókásan egyformák!

Nem tudom miért nem tudsz felrakni! :(

Angi

Kép
Kép
 
 


Örülök, hogy jó lett a 7végétek!!!
Mi sajna nagyon nem ugráltunk, mert az autó még szervízben!Nem tudom meséltem-e a balesetet????És hogy érdekel-e???
A 7 végék úgy elrepülnek!!!
Szonó is emberek közt érzi jól magát, a heti nagybevásárlás az neki nagy élmény!!! :lol:
Mindenkire ráköszön, gyerekekhez odacsapódik :lol: :lol:
Nagyon figyelni kell rá el ne tünjön!!!! :lol: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: