Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :D

Pár sorban magamról:Győrből irok,van egy kisfiam Szabolcs most
16hónapos.Koraszülöttként jött világra,2
hónappal előbb érkezett a kiirtnál. Egész-
séges hál istennek nincs vele semmi gond.
/bár még nem megy/ :cry:
32évesen szültem őt..szerintem nem va-
gyok még"lekésve semmiről"

Ha van bárkinek kedve hozzászólni a témához
,vagy levelezni... szivesen várom.. :lol:

Sziasztok: Helga
 
 


Szia Helga!

Milyen érdekes, én is pont ilyen címmel akartam topicot indítani!!!! Jó, hogy megtetted. :)
Az én kislányom májusban született, 30 évesen szültem. Én a Dunakanyarban lakom.
Elizát a 8. napon indították, de még akkor sem látta elérkezettnek az időt, így született a kis császárkisasszonyunk... :lol:
Hogyhogy Szabolcs előbb érkezett? Mi történt?
Szerintem sem vagyunk lekésve semmiről, én még akarok gyermeket, mégpedig 3 év múlva. Te akarsz még?

K.

K.
Kép
 


Szia Klauszka! :D

Örülök,hogy irtál.

Kisfiam azért született annyival előbb mert levállt a méhlepény s a köldök zsinór háromszor rajt volt a kis nyakán igy kellet minél előbb a műtét.Érdekes ,hogy semmi olyan jele nem volt ..tehát pl.nem "görcsöltem",nem folyt el a magzatviz..stb.Csak véreztem /idézőjelbe a csak/ ugy mint mikor megvan a havi baja az embernek.Igy bementünk a kórházba s benn is fogtak..Mondták,hogy szerencsénk volt még időben érkeztünk ki tudja mi lett volna ha esetleg nem megyünk be.. :roll:

Mi is szeretnénk még kisbabát a közeljövőben.

Tudod..talán azért hogy ugy mondjam"vártam"eddig a gyerekvállalással mert először is vártam a nagy Ő-re. :D aki tényleg egy igazi társ..aztán meg ,hogy minden "meglegyen":jó munkahely,anyagi háttér,saját lakás..stb

Szép helyen laktok!egyszer nyaraltam a Dunakanyarba igen tetszet!

Irtad,hogy 3hónapos a kislányod még picike..sok örömöt hozzá! :D ha bármilyen gondod van irj nyugodtan..bár szerintem Téged is mindenki ellátott csupa jó tanáccsal?

Szia Helga

Ui: bocs de ,hogy kell olyan kis vonalzót,képet küldeni amit te is küldtél?
Szia
 
 

 
 

Sziasztok Lányok !

csatlakozhatok?
Én is harminc voltam mikor a kisfiam született. Bár én már előbb akartam, már nem érzem azt, hogy lemaradtam volna valamiről is mert "csak" most érkezett.


Helga
szerencsések vagytok, hogy a történtek ellenére, minden rendben és épek, egészségesek vagytok. Gondolom Szabolcs már behozta minden lemaradását. :?:
Amúgy a terhesség alatt minden ok volt? Mondtak valamit a dokik, hogy miért vált le a méhlepény? Remélem nem vagyok tolakodó, de ha esetleg nem akarsz beszélni róla, nem kell.


Klauszka
milyen picik még a 3 hónaposak! Van már napirend? Szopizik? Upsz... gondolom mindenki ezt kérdezi tőled most :roll:

Most megyek, főzök egy kis ebédet a kis gézengúznak!

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép


Szia Szilvi!

Persze,hogy csatlakozhatsz hisz az a jó minél többen vagyunk! :D

Hogy miért vállt le a méhlepény nem tudni, a doki azt mondta,hogy már sok kismamaája volt akinél szintén ez a probléma volt mint nálam...

A terhességem során minden rendben volt: nem voltak reggeli rosszullétek,nem émelyegtem...stb. A végefelé kezdett bedagadni a bokám amire azt mondta a védőnőm,hogy pócoljam fel alábam s majd elmúlik.

Egyébként ahoz képest elég nagy baba volt Szabi:2210gr-al s 47 cm-el született.1hónapig volt benn a kórházban ugy jártam be szoptatni ..pontosabban etetni mert csak cumisüvegből tudott enni igy fejnem kellet a tejet.9hónapig kapta az anyatejet majd tápszert s most tértünk át a tehéntejre.

Szabival nincs gond ! :D csak anny ,hogy még nem tud egyedül menni.Megáll már ha kapaszkodik.körbemegy az asztalkörül /persze kapaszkodva/ Majd behozza a lemaradását remélem!

Jó étvágyat az ebédhez! én is megyek csinálok valamit.... megkérdezhetem mennyi idős a kisfiad? eszik már mindent?

Szia Helga :)
 
 


Helga

örülhetsz, hogy a reggeli rosszullétekből kimaradtál :wink: Nekem a 18. hétig rendszeres volt, már azt hittem sose lesz vége. Ez a rész nagyon nehéz volt (nekem). Nem is tudom, ha a Márk mellett is lesz (mert még szeretnénk babát), hogy fogom őt is szórakoztatni. Örültem, ha du-ra tudtam magamba erőt lehelni :evil:

A kilenc hónap alatt végig fejned kellett vagy megtanult szopizni?

Mi is majdnem kilenc hónapig szopiztunk, akkor őurasága úgy döntött, hogy neki nem kell már. Persze előtte is nyögvenyelős volt nagyon. Egy mási topikból tartották bennem a lelket :lol: Persze mikor vége lett, hiányzott.
A tápszert nem volt hajlandó elfogadni, pedig a végén már vaníliásat is vettem neki, de nem :!:
Most már a mézen kívül mindent kap, kb egy hete kezdtük el a tejet. Addig joghurtot kapott majdnem minden nap kétszer, figyeltem, hgoy minden főzibe legyen hús, kapott túrókrémet. A sima túrót nem szereti még gyümivel sem. Ja, és tejpépeztünk minden nap.

Nagyon szép súllyal született a kisfiad!
Az az egy hónap kemény lehetett.

A Márk egy éves és 4 napos. A vonalzón látszik :lol:
Márk is már megáll egyedül és sétál a bútorokba kapaszkodva, de egyedül nem megy még. Sajnos anyós erőlteti, hogy egyedül menjen de már szóltam neki, remélem abbahagyja. Ha csak az egyik kezünket fogja még akkor is szokott imbolyogni, ebből kiindulva sztem még korai, hogy egyedül menjen.
Szabinak mindkét kezét fogjátok?

Mi jót főztél?

Szia
Szilvi

Kép
Kép


Helló Lányok!

Igen SZOPIZUNK!!!! Teljes erővel. Eliza jövő héten már 4 hónapos lesz. Képzeljétek, én már adtam neki mézet! Persze nem rendes mézet, az aloés cuccoknak van egy mézkészítménye, amit itthon nem lehet kapni, a kedvesem Romániában szerezte be. Akkor adtam neki, amikor köhögött (2,5 hónapos volt... :cry: ), és teljesen rendbe rakta. persze nem sokat kapott, akkorákat napi 3x, mint egy gyöngyszem. a kedvesem orvos és gyógyszerellenes, ezért nem engedte a patikai készítményeket beadni neki, csak az ilyen homeopátiás cuccokat. ezt meg a doktornőnek nem mertem megmondani. :wink:
Nekem még odébb van a főzőcskézés, legalábbis remélem, hogy lesz elég tejcsi, és a kisasszony sem unja meg.
Napirendünk többé-kevésbé van... mostanában délutánonként sztrájk van az alvással kapcsolatba, így délelőtt rohanok mindennel.
Helga menjél fel a www.babafalva.hu honlapra, ott meg tudod gyártani a vonalzódat, utána pedig ide kell bemásolnod a segédletek/profilba.

Hányinger Szilvi????? Ismerős. :(
pontosan addig émelyegtem és hánytam, amíg először meg nem éreztem Elizát rúgni. Onnantól mintha elvágták volna, csak az utolsó hetekben tért vissza. A császár alatt mondjuk majdnem hánytam, szóltam is a dokiknak, de nem foglalkoztak vele, ők jobban tudták, hogy úgysem fogok hányni. Igazuk lett. :)
Azt nagyon utáltam a terhességben. meg azt, hogy a bokám és a lábfejem úgy bedagadt, hogy a férjem papucsában mászkáltam már, mert az én cipőim már nem jöttek fel...
Szilvi, ti mikor akartok második lurkót?
Eliza már most az ég felé tör, állandóan állni akar. nem érti, hogy ő még pici ehhez. :lol:

Majd mondjátok, hogy milyen kajákat főzzek neki!!!!

K.
Kép
 


Sziasztok! :D

Ne vegyétek rossz néven :!: most csak pár sort irok ..de

igérem legközelebb bepótolom!

Kisfiam mindkét kezét fogjuk s ugy vezetjük.Van aki azt mondja,hogy nem kellene igy....szerintem annyira nem árthatunk vele.Persze ezt sem rendszeresen csináljuk.A babakocsit már tólja..ugyhogy mi közbe fogjuk a kocsit.

Kezdettől fogva fejtem a tejet,nem volt könnyü! de hál istennek ez is elmúlt!/nagyon megy az idő.. :shock: /

Szabi mindent eszik már de azért óvatosan adok neki ételt..pl. kevésbé fűszerezek,a rántotthus panirját még nem adom neki,tejszinhabot sem adok.Málnát,epret sem...
Nem főzök külön neki azt eszi amit mi.

Klauszka :D ..szivesen mondok majd pár dolgot ,hogy mit evett Szabi, mit evett..vagy hogy te mit ajál a te kicsidned..de hát ugye nincs két egyforma baba sem..
.

Bocs ahelyes irási hibákért! :oops: sok dolgom volt ma/házimunka stb./

Sziasztok jó éjt!
 
 


Sziasztok!

Klauszka

Ha van kérdésed kajaügyben, bátran kérdezz.
Nem csak a terhességem elején volt hányás. Még a vajúdás alatt is hánytam rendesen :shock: Na, akkor jó lett volna, ha van Apa a vajúdás alatt is mellettem, nem csak a kitolási szakasznál, mert akkor ő tudott volna rohangálni edényért.....
Jól értem lányok, hogy mindketten csaszisak vagytok?
Hamar rendbejöttetek?

Nem tudom, hogy mikor lesz követekező, majd ő eldönti, nálunk a Márk is 3 év után jött. Megijedt a dokitól :lol:
Nálunk az ülés volt a sláger, persze a védőnő tiltakozott, de mikor megfogta a MÁrkit, már az volt a véleménye, hogy : vannak ilyen babák is.... :o De azért igyekeztünk a legkevesebbet engedni neki az ülést.


Helguci
sztem ha ő menni akar, az már nem eröltetés. Vagy ti veszitek rá, hogy így közlekedjen?
Nincs Szabinak járássegítője, amit magam előtt tud tologatni, mint pl az utcán a bkocsiját?

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép


Sziasztok!

Én is csatlakozhatok hozzátok?Én is 30évesen szültem az első gyerekemet, aki ma 18hónapos!Hatalmas kópé, és imádjuk őt!
Nálunk inkább anyagi okok mioatt jött ˝későn˝a gyerek, nem akartunk albérletbe szülni!De nem bántam meg, így mondhatom hogy érettebb fejjel lettem anya!

Mi jelenleg Kőbányán lakunk, de tavasszal költözünk a XVII.kerületbe!

Helga!
Marci is későn indult el, ő 17hónaposan kezdett el járni.Nála megvolt az ok, oxingénhiányosan született, és megkésett mozgásfejlődése volt; 3hónapos kora óta jártam vele tornára!
De a lényeg: sokkal biztosabban megy mint akik előbb indultak el!Az első pillanattól kezdve tök gyönyören megy, sokan el sem hiszik hogy egy hónapja indult el!

Ildi

 


Sziasztok! :

Klauszka.

Köszi, hogy megadtad hol lehet vonalzót" csinálni de sajnos nem tudom ...mert azt hiszem nem engedélyezi nekem / a HTML..ki van kapcsolva /pedig azt irtam,hogy azt is engedélyezze..

Szilvi.

Maga a császár" nem volt olyan szörnyű.. :? leszámitva,hogy én nagyon álmos voltam először tőle majd mikor ezt megemlitettem a nővérnek..mondta,hogy igen van ilyen ez az érzéstelenitőtől van.Pár perc múlva meg ugy dobogot a szivem ..majd kiugrott a helyéből..s mi volt rá a felelet?hogy ez is az érzéstelenitőtől van.
Egyébként iithon igen óvatosan csináltam mindent persze a párom mindenbe besegitett..pl.kőmosás,mosás...takaritás...Meghát ugye kisfiam egy hónapig a kórházba volt ugy jártam be etetni az nem volt olyan"megerőltető"hogy valami gondom lett volna.Ami egyedül kellemetlen volt,hogy pl.-ul köhögésnél,tüsszentésnél ..bizony éreztem a vágás helyét. :x Ugy kb igazán 2-3 hét kellett amig igazán jobb lett.

Ildi

Nagyon aranyos kisfiad van. :D Szabikám 17hónapos...világos bőrű s szőkés a haja már ami van.Még szinte csak kis pihéi vannak. :D


Sziasztok jó éjt!Helga :D
 
 


Sziasztok!

Csilla vagyok Egerből, én is szeretnék csatlakozni, ha beengedtek.
Én is 30 évesen szültem a kislányomat, Antóniát. Azt mondták a kórházban, hogy lehet ilyen nevet adni neki??? Szerintem olyan szép neve van. No persze még Toncsinak hívjuk :lol: .

Szóval most szeptember 20-án lesz 6 hónapos. Ő is koraszülött baba volt (33 hétre született) 2050 g-mal és 43 cm-rel. Aznap este fölvitték Pestre, mert kihagyott a légzése, inkubátor, lélegeztető gép :cry: . Fent volt 3 hétig, addig csak fejtem a tejcsit és Ő cumisüvegből kapta. Aztán azóta szopizik, többé kevésbé. Különben eddig minden rendben (kopkop).

Hali
Csilla
 


Sziasztok!

Eszter vagyok Sopronból és szívesen csatlakoznék.
Majdnem 31 voltam, amikor Vince született. Ő túlhordott baba, 4005g volt. Majdnem rendesen született, de végén már fogó kellett, hogy kijöjjön. Ő sem jár még - a vonalzón láthatjátok, hoyg 1 éves múlt, - csak próbálkozik az önálló járással, de szerintem semmiképpen nem szabad erőltetni.
Vincének nagyon sokat számított a babaúszás. Óriási hatása volt a mozgásfejlődésére. Neki nyaki tónusgyengesége volt a hosszú szülsétől - de a sok hasrafektetés meg babauszi használt.

Röviden még csak a korról - pont a minap véletlenül találtam egy honlapot, ahol azt ecsetelik, hogy késői szülésnek számít a 30 fölötti - szóval szerintem ez elég nevetséges - nekem a nagymamám és az anyukám is 30 évesen szültek először, pedig az nem most volt.
Emellett két nagyon jó barátnőm van Svájcban, akik közül az egyik 37 évesen, a másik 42 !! évesen szült először és mindkettőnek gyönyörű egészséges babájuk lett.

Amint látjátok, nálunk - ha minden jól megy, készülődik a második. Remélem, minden rendben lesz - nem terveztük, meg is lepett, ugyanis Vince 2 év után jött csak össze.

Sziasztok!

KépKép
KépKép
 


Csilla,

nagyon szép név az Antónia, nem kell foglalkozni a korlátolt emberekkel :P
és nagyon helyes baba Antónia!!!


Helga!

A babafalváról a "Vonalzó link (PHPBB):" ennek a tartalmát másold be az aláírásodba (másolás Ctrl+c, beillesztés Ctrl+v) persze előtte ki kell jelölni.
Ha nagyon érthetetlennek tűnik, amit írok szólj.

Többieknek is további szép napot!

KépKép
KépKép
 


Hellóka,

nem tűntem el, csak nem voltunk itthon. Lementünk Majkra (Oroszlány mellett) egy remeteségbe :lol: , ott töltöttük a hétvégét. Hát jó volt, leszámítva, hogy az én gyönyörűen éjszakaátalvós gyönyörű kisbabám hajnali 3/4 4-kor jelezte, hogy ő bizony most éhes. Na, mindegy, ma már "csak" 1/2 6-kor kelt itthon. :)
Csilla!!!! Én is Antóniának szerettem volna hívni a babámat, vagy Elizának. Az apa döntött az utóbbi mellett. De a másodiknál szintén játszik az Antónia! :D
Hétvégén elkezdtem fűzni aput, hogy igazából én 3 gyerekre vágyom... hááááááááááát, nem egyszerű projekt. de talán nem lesz olyan szőrös szívű. na, mindegy, majd a második után jobban ráhajtok a témára. :)
Eszter, az én barátnőm is most szült és 36 éves! és én a 3.-nál is kb. ennyi leszek, ha minden oké lesz. Egyébként gratula a pici lurkóhoz, nagyon irigyellek. :lol:
Ildi, ha fiam lenne, akkor pedig Marcinak hívnám. Néha a lányomat is így szólítom. nem hallgat rá. Igaz, az Elizára sem. :wink:
Engem a csaszi megviselt testileg-lelkileg. Mindent megtettem a spontán szülésért, összeolvastam mindent, eljártam tanfolyamra, és így alakult. Persze a csasziról semmit nem olvastam, nem hallottam. Úgyhogy hidegzuhany volt az egész. Szerintem állati szar volt, nekem nagyon fájt a sebem egész éjjel, fel is ment a vérnyomásom. (este műtöttek 10 óra vajúdás után). aztán másnap a felkelés az horror, ráadásul a babádat is elviszik, és nem lehet veled. szóval én végigbőgtem az egész éjszakát, Eliza meg nézegetett egy szobával arrébb az inkubátorban. :)
ja, és hogy ne is beszéljünk az EDA legszarabb mellékhatásáról, az irtó erős nyakfájásról (4 napig küzdöttem vele, még az utolsó nap is kaptam koffeincseppeket infúzióban), mindezt azért, mert 2 másodpercre felemeltem a fejem az ágyról (12 órán keresztül nem mozoghatsz a műtét után)..... hát ennyit a csasziról. nem így terveztem, így alakult. mindegy, hatalmas szerencsém volt utólag - mint megtudtam.
Ezen a babaúszáson én is gondolkodom, de én nem merem letenni a babát a víz alá :!: felajánlottam apának, hogy járjon ő. azt mondta, oké.
Holnap leszünk 4 hónaposak!!!! Hurrá, Eliza megkapja azt a kis rágókát, amit 4 hónapos kortól lehet odaadni.
úgy raknék fel én is képeket Elizáról, de túl jó a felbontása a fényképezőmnek, és nagy a formátuma a képnek.. a technika átka. :?
GYÖNYÖRŰEK A BABÁITOK LÁNYOK!!!! HIGGYÉTEK EL, AZ ENYÉM IS!!!!!! :lol:
Igen, Helga, a PHPBB-t kell bemásolnod, nem a HTML-t! merthogy az ki van kapcsolva, de a BBCCode meg be. :D
Lányok, szerintetek vegyek járókát? jó az????????

K.
Kép
 


Sziasztok! :D

Most csak kipróbálok valamit legközelebb irok csak bocsi!!!!

Jó éjt Helga

Kép
 
 


Sziasztok! :D

KÖSZÖNÖM ,hogy megadtátok hogy kell vonalzót csinálni! :D


Sziasztok! :D

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is kipróbálom a vonalzót :D.

Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Klauszka, nekünk is 3 gyerek a terv. Bár most kicsit elbizonytalanodtunk, hogy nem ment simán az első :cry: . Majd meglátjuk!
Nekem is le kellett butítani a képet, de úgy be lehet illeszteni.
Én is gondolkozom a járókán.

Én is szeretném babaúszásra vinni, csak én a fertőzésektől félek :roll:

Ildi, milyen tornára kellett járnotok és milyen gyakorlatokat kellett csinálni? Nekünk otthon kell csinálni a gyakorlatokat napi 4x. Most megyünk 18-án Pestre kontrollra, remélem a dokinéni meg lesz elégedve!

Hú, már késő van, jóccakát mindenkinek
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Jó reggelt csajok!


Csilla, hogy butítottad le a képet? Toncsi nagyon fotogén! :D
Miért lett koraszülött?
A mi születésünk sem volt klasszikus. Azért ne vegye el a kedvetek az első nem túl jó élmény, tutira minden rendben lesz a 2. és 3.-kal!!!! :o
Valahogy idegenkedem a járókától. Olyan pici. meg olyan nagy is egyszerre. nagy a hely szempontjából, pici, hogy Elizát oda be kell "zárnom". Szóval nemtom mi legyen. pedig sietnem kell, lejár a Brendonos utalványom. :)
Azt sem tudom, Elcsi hogy viselné, mert nagy a mozgásigénye. 10 hetesen hasrafordult....
Hurrá, ünnepelünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

K.
Kép
 


Sziasztok!

Csilla!
Az Antónia név szerintem is tök szép; nem kell foglalkozni ki mit mond!Mi Dévény tornára jártunk; egy héten 3x; párszor voltunk a Pető intézetben is.Ezek nem is gyakorlatok voltak, hanem inkább masszírozásnak tűnt; a lényege az voilt hogy az idegvégződéseken keresztül jeleket küldtek az agyba!
Nektek milyen gyakorlatokat kell csinálni?

Klauszka!
Én is császárral szültem;eleinte engem is megviselt, bár én fel voltam rá készülve mert programozott császár volt.mivel Marcipán 4320gr-ral született, nagyon nehéz szülésem lett volna! :roll:
Marcinak sosem volt járókája; kicsdit nem akartunk venni; nagy pedig nem fért volna be a lakásba.Így inkább járóka nélkül voltunk; de nem is bánom!

Sziasztok!
Ildi

 


Ildi,

na, ez az, én is gondolkodom, hogy a szobában jól elvan a szőnyegén, még az is kicsi neki, nemhogy a járóka... na, mindegy, meglátom.
a legközelebbi szülésem nekem is valószínű, hogy programozott császár lesz. kiindulva az előzményekből. nem baj, már feldolgoztam. :roll:
A Dévény tornáról csupa jót hallottam!!!!!
Hallottatok az okosbaba programról? www.okosbaba.hu

K.
Kép
 


Sziasztok!

Jól megszaporodtunk.

Helguci
úgy látszik jó ötlet volt a 30-an túlika társasága :lol:
Jó lett a vonalzód!
Nem irigylek senkit a csaszi miatt :cry: . Nekem nagy szerencsém volt, a szülés végén a doki megjegyezte, hogy jó lenne ha minden kismamának ilyen szülése lenne. :P Nem vajúdtam sokáig, a párommal végig nevetgéltük az egész éjszakát hajnali 3-ig, akkor értünk be a kórházba. Reggel 6.54-kor pedig már kint is volt a mi kis Márkibébink. :lol:

Csilla
remélem nem maradt meg túl mélyen benned a kórházi beszólás. Igenis :!: , szép név az Antónia, és ahogy elnézem, nagyon helyes kis csajszi.

Eszter
sztem a mai világban már egyáltalán nem számít, későinek harmincon túl a szülés. Igazából ezzel csak egy baj van. Hogy a szervezetünk nem állt át erre még. De ha ez így megy tovább az evolúció is biztos hozzánk fog igazodni.:lol:
Nekem is nagoyn sok olyan isemrősöm van, aki 30 évesen vagy még egy kicsit később szült. Ez tök mindennapi már.

Klauszka
ide is tehetsz fel fényképet. Lekicsinyíted és a mellékletbe feltöltöd.
Gratula a kis 4 hónaposnak. :wink:
Nálunk sem volt járóka, nem is hiányzott, bár Márk igen nyugodt baba volt. Ahová letettem ott maradt és játszott :lol: Nekem nem hiányzott, és hát igen! Nagy helyet foglal el.
Nem olvasgatom az okos babát. Én hagyom,hogy had feljődjön a saját maga ütemében. Ha akarja nézegetem a könyvet vele, kirakózunk, de csak azért nem szögezem a földhöz, hogy most a saját kedvemért "okosodjon". Hozzáteszem, nincs lemaradva a társaitól, bár lehet, hogy egy okosbabát nem szárnyal túl. :roll:


Mi vasárnap ünnepeltük Márk első szülinapját, és a keresztelőjét. Nagyon jól sikerült. Ha nem veszitek rossz néven teszek fel a kisdrágámról egy-két képet. :P

Sziasztok!
Kép Szilvi

Kép

Kép
Kép


Sziasztok!

De ezt is feleslegesnek tartom.
Nektek,hogy tetszik? :shock:
http://www.babakozelben.hu/cikkek/babap ... elkul1.htm

Sz

Kép
Kép


Sziasztok! :D

Örülök,hogy tetszik ez a téma amit felvetettem s hogy ennyien válaszoltok,hozzászóltok. :D

Szerintem sem vagyunk lekésve ,lemaradva semmiről,hogy 30körül szültünk.Sőt!eddig gondolom vagy nem volt megfelelő társ,vagy inkább ugy gondolta valaki,hogy inkább még egy kicsit "éli világát" vagy jó munkahelyet keresett vagy a lakás nem volt még...stb.

Egy kis babához teljes ember kell sok lemondással jár sugye első a gyerek..........

Valahogy én ugy gondolom ilyen korra/30 körül/ már érettebbek vagyunk ,megfontoltabbak egy kisbabához.

Lányok! nagyon helyesek a gyermekeitek! :D

Mi kisfiunkat elvittük babuszásra de szegényke megfázott utána..persze minden gyerek más!Szabika amugy is egy kicsit sajna fogékonyabb az ilyen jellegü betegségekre pl.megfázás..

Nekünk nem volt járókánk.hisz csak este volt kiságyba Szabi napközben meg kint volt a szőnyegen s igy szabadon "mehetett"


Elköszönök legközelebb többféléről irok talán. :)

Sziasztok Helga

Kép
 
 


Szilvi,

boldog szülinapot Márkibabának! Én a tortás képet zabálom! :lol:
Elolvastam ezt a pelankanélkül linket. A céllal maximálisan egyetértek, de az eszköz egy kicsit bonyolultnak tűnik. Szerintem egy jó párszor nyakon pisilne engem az Eliza :D
Lányok, nektek nem merevednek le az izmaitok reggelre? én alig bírok mozogni. állítólag ásványianyag-hiány, mert a tündérlány kiszopizza belőlem ezeket a sókat. el kéne mennem vérvételre. ti nem tapasztaltok hasonlót?
HOGY KELL KÉPET LEKICSINYÍTENI?

K.
Kép
 


Sziasztok!

Klauszka, én úgy csináltam, hogy a menüsorban a kép alatt a méretváltoztatásnál állítottam be az eredeti kép 30 %-ra, ill. az új méretet max 80 pixel-re a szélesség és a magasság tekintetében is. Remélem követhető lett :) .

Szóval azért lett koraszülött a babám, mert gyenge a méhem és már a 15. héten rövidült a méhnyak és nyílt a méhszáj (2100):cry: . Csak azt nem értem, miért nem szólt erről egy árva szót sem a doki, vagy fektetett be a kórházba vagy varrt össze? Nálam ez nem a kor miatt alakult így, 20 évesen is így jártam volna. Talán a következő babát 1-2 héttel tovább tudom kihordani. Pedig most szinte végig táppénzen voltam és sokat pihentem, mi lesz egy kis örökmozgó mellett?
Én most már visszagondolva korábban szülnék pár évvel, de ezzel az ésszel :lol:

Én nem érzek ilyet reggelente, bár ha eszembe jut, veszek be Elevitet (kb. 1 héten 1x :? ). Bár nekem a kisasszony 4 és fél hónapos korában sztrájkolni kezdett szopi terén, és még azóta sem rázódtunk vissza teljesen. Így most már tápszert is kap, és ált. 3x szopizik egy nap. Már elkezdtük a gyümit is (barack és alma)

Ezek szerint senkinek sem volt járókája? Elgondolkodtató.

Szilvi, hát olyan nagyon mélyen nem maradt meg a kórházi beszólás, csak valószínű érzékenyebb voltam az aggódás, féltés miatt.
Nagyon édes a kisfiad (meg a torta is-kicsit édesszájú vagyok :wink: )

Ildi, én is hallottam a Dévény-módszerről, bár nekem nem javasolták (mert hogy a pénzre mennek?!). Én is 3 hós kora óta tornásztatom, havonta járunk vissza kontrollra Pestre. Neki is a nyaki beidegződés volt problémás, nem emelte a fejét hanyattfekvésből ülésbe húzáskor. De már két hónapja gyönyörűen csinálja :D . Különben hintáztatni kell a tarkójánál és a bokájánál fogva. Hasról hátra és fordítva forgatás, ülésbe húzás és lebegőültetés. Kíváncsi leszek a dokinénire hétfőn. Majd szorítsatok, hogy azt mondja minden oké.

Jó éjt!
Ja az almaevés: Kép

Csilla

Kép

Kép
 


Klauszka, boldog 4. hónapos szülinapot Elizának :D !

Hali
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Köszönjük a jókívánságokat! "Elcsinek" sütöttem csokis sütit tegnap. Finom volt :)
Csilla, nekem 2100 sosem volt, még a szülés napján sem... :cry:
Mi pont ellentétei vagyunk egymásnak, én nem tágultam 1 ujjnál tovább (zselé, oxitocin, burokrepesztés stb.), így lett császárkisasszony Eliza.
Most megnézem, amit írtál a képekről, majd tudósítok!
Elmegyek az orvoshoz valamikor ezzel a merevedéssel :lol:
Ha nincs járóka, hogy áll fel a baba?

K.
Kép
 


LÁTJÁTOK??????????????????????? Sikerült a képfeltöltésem?




Kép

K.
Kép
 


Sziasztok!

Klauszka..

Látjuk a képet ,igen aranyos a kislányod! :D s milyen szép nagy szeme van.Mi is kislányt szeretnénk másodiknak.


Szilvi..

Nekem nincs semmi ilyen problémám,bár néha begörcsöl a lábam.Ilyenkor Magnézium pezsgőtablettát szoktam bevenni.Azt mondják az jó rá.Szerintem először menj el a körzeti orvosodhoz s lehet,hogy valamilyen ásványanyag készitményt,vitamint ir fel,javasol s ha az nem használna akkor küld majd tovább..pl. vérvételre..stb.

Ildi..

Hát..bizony nagy sullyal született a kisbabád! :) nem szettél valamit?magzatvédőt?én az Elevit tbl.-t szedtem de csak az első három hónapban mert többen is mondták,hogy ha végig szedném nagy babám lesz..nem tudom..lehet,hogy van benne valami. :?:



Sziasztok Jó éjt! 8)

Kép
 
 


Sziasztok!

ÚÚÚÚÚgy fáj a hasam, megjött a menszeszem :cry: . Teljesen elszoktam tőle. Hát már több mint egy éve :roll:

Helga, szerintem embere válogatja, hogy hat a magzatvédő vitamin. Én a terhesség elejétől fogva végig szedtem a vitamint és a bébi a korának tökéletesen megfelelt. No persze azt nem tudom, mi lett volna a legvégén, hiszen akkor fejlődnek a legtöbbet. De ő május 5-re volt kiírva és aznap 3350 g volt. (Én annak idején pont ezzel a súllyal születtem :) )

A kórházban a szobatársam nem szedett vitamint, a 3. babát várta és ő is 4 kg-val született és 60 cm-rel, természetes módon. Az első két babája viszont több mint 5 kg-os volt. És ebből csak az egyik született császárral. De hát ez is emberfüggő.

No megyek a dolgomra

hali
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Csilla!

Én május 4-re voltam kiírva! :D Aztán május 12. lett belőle. Ahogy látom, Toncsi sietett. :lol: Eliza meg entrée-t rendezett. :D
Menzesz?????? nekem még nincs. Mitől jött meg? Nincs már szopi? Vagy ez egyáltalán mitől függ??????

K.
Kép
 


Sziasztok!

Nekem ahogy emlékszem kb. már 4-5 hónapra rá megjött a menzeszem Hogy mitöl függ? ki tudja? lehet,hogy attól is függ,hogy ki milyen módon szült:természetesen vagy császárral.. :) meghát lehet,hogy az alkattól is..

Milyen a védőnőtők?...azért kérdezem csak mert hát szeretnénk kistesót Szabinak s a mi védőnőnk nem a legszimpatikusabb s mindenki mást mond az ismerettségikörömben,hogy pl. mit várjak el tőle.. :?: őneki kellene meglátogatni az ujszülöttet hetente,két hetente?/ ezt mondják../milyen gyakran megy ki hozzátok a védőnő? vagy nektek kell kivinni hozzá a babát? nálatok hogy van?


Mi Szabival jártunk gyógytornára s ugy vettem észre,hogy sokat segitett.A Gézenguz -alapitványhoz vittük el ide Győrbe..bizony egy jó fél évik jártunk oda. :?

A kisfiamat próbálgatjuk "tanitgatni"egy könyv alapján illetve ahogy mi gondoljuk.Sok jót ir a könyv de van amit én másképp csinálnék.

. Ma nem voltunk sétálni /egyébként mindennap kint vagyok Szabival ha jó az idő/ esett az eső.Szabival alig lehetett ezért birni! :?
Megyek fürdetni..igen élvezi a vizet a kicsi.

Sziasztok Helga :D

Kép
 
 


Sziasztok csajok,


Képzeljétek, mi történt:
Ma reggel a légzésfigyelőre ébredtünk... Szörnyű volt. A férjem szerint csak műszaki hiba történt, rögtön ki is cserélte az elemeket, de én nem vagyok benne biztos. Eliza eléggé a sarokban az oldalán feküdt, és álmosan nézett, amikor kikaptam a kiságyból. Kész voltam, 8 mp alatt futottam a százat, apa pedig a távolugró rekordot döntötte meg.
Remegett kezem, lábam... Írjatok valami jót.


ui: Helguci, a védőnőnk kétszer járt itt a szülés után, de én nem is igényeltem többször. Azóta mi járunk Elizával hozzá (mérésre). Nekem sok új dolgot nem mondott, megvagyunk nélküle is. :wink:

K.
Kép
 


Sziasztok!

Helga!
Én semmilyen vitamint szedtem; milett volna ha szedek?Akkor mekkora súllyal született volna Marcipán? :D :D :D :D :D

Csilla!
A Dévény módszer tényleg nagyon jó; csak lelkileg viseli meg a szülőt nagyon(az anyagiakat most hagyjuk!).Marcival egy évig jártunk tornára, de mindig végigüvöltötte! :? :? Nem tudta megszokni a kezelést, utána teljesen meg volt sértődve!
De a lényeg hogy már kutyabaja!!!!!!!! :D :D :D :D

Klauszka!
Szörnyen megujedhetettek, velünk egy egyszer fordult csak elő szerencsére.Nálunk is az elem romlott el! :? De mi is pikk-pakk ott voltunk az ágynál!
Védőnő: a mi védőnőnkkel teljesen meg vagyok elégedve; eleinte heti 2-3x is jött.Bármikor felhívhattam, mindig segített.De én is sok rosszat hlottam már! :roll: Nekünk szerencsénk van vele!

Ildi


Kép Marcipánom

 


Sziasztok!

Klauszka, ahhoz képest, hogy Te voltál hamarabb kiírva :roll: . Mondjuk, ha választanom kellene, akkor inkább a Te típusodat választanám. Mert így legalább szinte biztos lehetsz, hogy nem hagyod el útközben a kisbabádat :? . Nem kell annyira "vigyázni" magadra. Az a rossz ebben, hogy nem érzed, ha nyílik a méhszáj vagy rövidül a méhnyak, meg hát javulni se fog. Ha már kinyílt, csak reménykedsz benne, hogy még így marad egy ideig. Engem 1110-es méhvel fektettek be a kórházba. A doki helyében biztos nem vártam volna eddig!

Elvileg semmi különös oka nem volt, hogy megjött a menszeszem. Úgyanúgy szoptatok, mint egy hónapja? Fogalmam sincs mitől függ. De azt mondják, attól még szoptathat az ember, esetleg kicsit más ízű lesz a tejcsi. Nem vettem észre semmit Toncsin, hogy nem kellene neki a tej. Sőt! Ma mintha még többet is szopizott volna :roll: .

Nekünk is van légzésfigyelőnk, főleg hogy lélegeztetőgépen volt Toncsi. Nálunk kb. hetente bejelzett. Sokszor feküdt ő is a matrac szélén vagy keresztben, de az is lehet, hogy csak kicsit mélyebben bealudt. Az elején én is halálra rémültem, de utána már kevésbé voltam ijedt. Mindig felébredt a zajra. Most hirtelen nem is emlékszem, mikor jelzett utoljára. De pár hónapja már nem.

Helga, hozzánk a védőnőnk 6 hetes korig hetente járt, utána pedig havonta. De mondta, hogy bármikor bemehetünk méreckedni vagy bármiért, ha gond van, vagy hívhatjuk telefonon. Nekem szimpatikus, annak ellenére, hogy fiatalabb tőlem, nincs még gyereke :roll: , de örömmel csinálja, látszik, hogy nem terhes számára ez az egész.

Nálunk (Eger) még egész nap hétágra sütött a nap, este nyolcra értünk haza :roll: . De már durmol Manóca.

Nekünk is használ a torna, remélem a dokinő is így gondolja.

Melyik könyvből tanítgatod a kisfiadat. Én is mindenféle könyvet összevásárolgattam, közben mindent ösztönösen csinálok. Mi baba-mama jógára járunk, meg majd babamasszázsra fogunk, no meg a babaúszás is érdekelne. Lehet, hogy nem bírja majd a farkam :wink: .

No megyek még pakolok egy kicsit.

Jó éjt!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Helló Lányok!

Nektek is eltűnt a vonalzótok?!!! Nem értem, pedig a profil jó.
Tök jó, most megnyugtattatok egy picikét! Az elemben azért nem hittem, mert elvileg azt is kijelzi a gép, ha merül. de nem jelezte. mindegy, kicseréltük. azért ez az éjszakám nem volt túl jó, állandóan füleltem. Eliza nem ébredt fel a hangjára, vagyis pontosabban nem tudom, mert sötét volt, mikor kivettem a kiságyból, és nem láttam a szemecskéjét. mindenesetre ahogy hozzáértem, megmozdult.
Eliza hamarosan mászik, már hatalmas magasságokban van a fejecskéje és kis segge! állandóan letornássza magát a játszószőnyegről, majd méltatlankodik, hogy kemény a padló. Ki érti ezt? :P

K.
Kép
 


Sziasztok,

elöször is hagy gratuláljak mindenkinek a gyönyörü babákhoz.

Én két napja töltöttem be a 30. életévemet, és ekkor derült ki, hogy terhes vagyok. Elsö baba, nagyon örülünk neki, mert már április óta próbálkoztunk.

Egyébként nem hiszem, hogy bármiröl is lemaradtunk volna........ Én is szeretnék majd még egy lurkót 3-4 év múlva, ugyhogy 33-34 évesen is fogok szülni. Szerintem ez egy nagyon szép és érett kor a gyermekvállaláshoz. Másfél évvel ezelött még eszembe se jutott, hogy csemetéken gondolkozzak. Igaz akkor az esküvömet terveztem. :lol:
Mindenkinek kellemes hétvégét.
 


Sziasztok!


Gabcsi... boldog szüli napot s örömöt a leendő babucihoz! :D ha bármi kérdésed van nyugodtan tedd fel ahogy tudunk majd segitünk,ellátunk tanácsokkal...

Klauszka..

hát nagy öröm lesz ha mászni fog a kislányod :P egy-kettő s olyan gyorsan fog majd mászni,hogy majd győzzél utána menni..

Csilla...

Én a Deákné B. Katalin c.könyvet olvasgatom cime: Anya,tanits engem...Van pár jó dolog benne.


Sziasztok további jó hétvégét mindenkinek! :D

Kép
 
 


Sziasztok!
Üdv Gabcsi, csinálj vonalzót, hogy lássuk a centit!!! :D
Mit csinálsz te Hollandiában?
Ja, nem vettem járókát! se etetőszéket. iszonyat drágák!!! ráadásul ránéztem a járókákra, és rögtön tudtam, hogy Eliza ebben 5 perc után üvöltene. Az a negyed négyzetméter kinek elég?????
helyettük vettem bébiharisnyát (csíkos, állat!!!!), meg csuklóra ragasztható csörgőt. Elcsi rögtön meg is kóstolta. :D

K.
Kép
 


Sziasztok!

Üdvözlet Gabcsi köztünk! Az biztos, hogy a legboldogabb időszak következik az életedben (a hányingerektől eltekintve :wink: ). Bár nekem nem volt, de úgy legalább biztos vagy benne, hogy odabent már növöget a kis pocaklakó!
Kint is laksz Hollandiában? Az unokanővérem is oda ment férjhez, azóta már neki is van két szép csemetéje.

Klauszka, Elcsi vadító lehet a csíkos harisnyájában :wink: !

És mondjuk járóka nélkül, hogy oldod meg, ha fontos tennivalód lenne, de a manókára már folyamatosan figyelni kell, mit ér el, mit ránt le, mit vesz a szájába stb. ? A szobából mégsem pakolhatsz ki mindent, hát az ő szobájából talán igen. De nálunk az emeleten van az ő szobája, viszont a konyha, fürdőszoba, nappali a földszinten, azaz ahol szinte az egész napodat töltenéd és csinálnád a dolgodat? Annyit azért nem alszik egy nap, hogy azalatt mindent megcsinálj, ugye?
Ezt hogy lehet kivitelezni? Magamra sem köthetem folyton, azt az én hátam nem bírná, meg hát egy idő után neki is unalmas.

Helga, nekem is megvan az a könyv, valóban vannak benne jó dolgok, bár sokminden tényleg magától értetődő.

Jó éjt
Csilla

Toncsi kendőben:
Kép

Csilla

Kép

Kép
 


Csilla,

látom, nektek is Nandu kendőtök van. Állítólag ez a legjobb. Voltál tanfolyamon is? Én nem, de valahogy megkötöttem. Csak még Elcsinek nem tetszett (biztos túl meleg volt). Én is így kötöttem meg, ahogy te. Toncsi szenzációs, már most színésznő!
A szobájában úgy van a szekrénysor megkonstruálva, hogy nyugodtan felállhat, 2 éves kora előtt semmit nem fog elérni a polcról. nálunk nincs emelet, csak egy szinteltolás, úgyhogy majd a lépcső elé kell tennem valami térelválasztót. de az még minimum egy hónap. én úgy gondoltam, hogy az egész szobáját bebarangolhatja, nem tud kárt okozni se magában, se másban (maximum a csodaszép virágját kell kitennem). :)
A kiságyra és a szekrény két fogójára kell majd tennem valami, hogy nehogy beverje a fejét, bár mindkettő lekerekített - gyerekbarát. :lol:
Ildi, Marci csudaszép! Pedig én kislányos anyuka vagyok!
Gabcsi, van hányinger? Nekem volt, szörnyű... :?
Elcsi felébredt (nem tudom, látszik-e, hogy fordítva a kiságyban, hát ennyire mozgékony :lol: ):
Kép
már megint nincs vonalzó. :(

K.
Kép
 


Szisztok,

Klauszika, kitöl örökölte a kislányod ezt a gyönyörü kék szemét??? :)

Egyébként Hollandiában lakom. A párommal 7 éve vagyunk együtt és most májusban volt az esküvönk. Jajj, de jó volt!!!!De ez is olyan hamar elmúlt....... :cry:

Na mindegy most van új izgalom az életünkben. :P

Vonalzót még babonából nem csináltam... :oops: Még olyan korai stádiumban vagyok, számításaim szerint 7. hét.
E hónap 29-én megyek majd a szaktanácsadónöhöz ( a rendszer itt teljesen másabb mint otthon) és akkor derül ki, majd pontosan.

Ráadásul azért is izgulok, mert volt egy tüdöröntgenem. Nagyon remélem, hogy minden rendben van..... Ez kb. a terhességem 1-4 hetében lehetett, de akkor még nem tudtam, hogy állapotos vagyok.
Ha minden rendben van, akkor 29-e után megigérem, hogy csinálok egy vonalzót. :D
 


Sziasztok!

Gabcsi nekem is volt anno tüdőröntgenem, bár akkor Toncsi még csak 3 napos volt :lol: . Ti tudtátok, mikor fogant a bébi, én valahogy megéreztem. Azaz, tudtam ha most van bébike, akkor aznap történt az eset :wink: . A 28. napon vettem egy tesztet, gyorsan megcsináltam és... semmi :cry: .
De aztán kb. 2 óra múlva hazamentem és rápillantottam a tesztre és ott volt egy nagyon-nagyon halvány vonalka. És madarat lehetett volna fogatni velem :D .
De aztán nem szóltam senkinek, mert már fél évvel korábban elvetéltem, és az eléggé megviselt :cry: .
De most már Toncsi mindenért kárpótol, hát nem cuki a mackórucijában:

Kép

Klauszka, a kendőhöz kaptam egy leírást és az alapján kötöttem meg. Főleg a férjem miatt vettük, mert ő csak így szereti Toncsi hurcolni, a babakocsit nem. Mondjuk Tesco és társai is így a legkényelmesebb. Nagyokat szokott aludni Manóca közben.

Hát mi nem vettünk új bútorokat és nem is áll úgy a helyzet, hogy tudnánk venni, úgy hogy valami sufnituning-módszerrel kell kialakítani Toncsi biztosra a veszélyes bútorokat, helyeket.

Hali:
Csilla

Tényleg tegyetek már fel magatokról is képet :) !

Csilla

Kép

Kép
 


Nagyon édes.

Azért nem tudom pontosan mikor fogant a magzat, mert már április óta próbálkozunk, heti 3-4 alkalommal.

Azt, hogy 7 hetes vagyok a weboldal alapján számoltam ki. Persze ez nem biztos, mert lehet késöbb is, vagy hamarább is. :roll:

De szeretném tudni!!!! De még várnunk kell.

Nagyon cuki ez a maciruha! Enni való!
 


Ez a bútor dolog elgondolkoztat....... A dohányzóasztalunk és az étkezöasztalunk üveg. De nem áll szándékomban újat venni. Majd teszek rá teritöt. Bár ez nekem még igen messze van.

Csilla, nekünk van egy weboldalunk az esküvöröl. Ha van kedved meg idöd, ott a fotoalbumba rengeteg kép van.

www.gabriellaenjeroen.onzebruiloftsite.nl
 


Legalább lesz majd mit lerántani :lol: .

Belenéztem az albumba, nagyon szép volt az esküvőtök! Legalább így el tudom képzelni, kivel beszélgetek :) .

Nekünk a 3. hónapban sikerült a babóca. Van egy barátnőm, akinek lombikbébi ikrei vannak, de azóta már spontán két fiacskája is van. Pedig papírja van róla, hogy nem lehet :roll: .

Ezt még azért felteszem, nem győzöm csodálni :roll: olllyan szép!

Kép

Csilla

Kép

Kép
 


Azért, mert nagyon cuki :lol:
 


Gabcsi!
Sajna, nem tőlem. :D
Én is belenéztem a képeitekbe, nem semmi!!!! A férjed holland? Jaj tök jó, úgy irigyellek, ez olyan jó korszak!!!!! :lol: Bár amikor meg benne voltam, úgy vártam, hogy vége legyen! :oops: Hány gyermeket szeretnétek? Majd írd meg, mi volt a szaktanácsadónál. Mi a másabb nálatok?
Csilla,
ez a maciruhás kiscsaj még olyanabb!!! :lol: Hol vettél ilyen ruhácskát?
Elővettem újra a hordozókendőmet. Mi tegnap a Corát jártuk babakocsival. Később már ölben és üres babakocsival. Nem volt valami fergeteges. A Brendonban még nézegetett az Eló, a kolbászokra már nem volt kíváncsi. Ki érti ezt :?: :D

Ja, megmutatom a menő csuklószorítóinkat:
Kép
És itt vagyunk együtt:
Kép
Sajna ez a kép 2 hónappal ezelőtti, de én állandóan csak őt fényképezem, magamról mindig elfelejtkezem. Szóval azóta ő egy picit nagyobb, nekem meg rövidebb a hajam. Tényleg, Csilla neked nem hullik????? Mert nekem igen.

K.
Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron