Új privát üzeneted érkezett!

siasztok.

Szabadka melett elek es 16 honapja szertenek kismama lenni.ha te is hasonlo cipoben jarsz vagy mar sikerult akkor kerlek jelentkezz!

Kép
 
 


Monyoka!

Ügyes vagy Kép remélem, hogy sikeresen beindul ez az oldal is!

Kép
Kép
 
 


szia!

Gondoltam rad, hogy mi lehet veled:)
Gyere meg azert neha a babaprojektbe is!
Minden jot, tovabbi turelmet, egeszseget, mielobbi boldog babavarast!

Nomibogar
Kép
 

 
 

proba

Kép
 
 


proba

Kép
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok Szabadkáról!

Zsuvi
 
 


Helló!
Tavaly irogattam a hőmérüsök topicjába és most csatlakoznék ide.
Március 17én született meg a kislányom Amina.
Szabadkáról jelentkezem én is.
 
 


szia scali.sajnos nincs itt senki.(
vajdasagiak ugylatszik nem irogatnak forumokra.
grtaulalok a kislanyodhoz,en emlekszem rad.
milyen parameterekkel szuletett?kinel szultel?meselj!
szep neve van:)

Kép
 
 


Szia Monyo!
Nem tudom miért nem irogat ide senki... : :(
A lányom 295ogram és 5ocmvel született.Két hetes 6oo gramot gyarapodott.A szülésnél csak a bábasszonyok voltak jelen.A nőgyógyászommal nem beszéltem meg semmit,de az az igaszság hogy amennyiben kerül... :evil:
Szerencsére nem volt semmi komplikació,a sebemet meg az ügyeletes doki varta be.
Különben még aznap reggel voltam CTGén és a dokim azt mondta,hogy a szülés még odább van,erre még aznap éjjel megszültem. :D
Remélem azért Te még be fogsz ide nézni.
Mesélj magadról.A nevedre emlékszem,de többet nem tudok ... :oops:
 
 


Sziasztok en Laura vagyok topolyarol
 


.....................
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára monyo83 2010.07.26 20:00-kor.

Kép
 
 


29 eves vagyok van egy 3.5 eves fiam Boris es egy 5.5 honapos Bojan a ferjemmel 4 eve vagyunk hazasok
 


lauracska.

24 eves vagyok es sajnos egy gyermekem sincs.2,5 eve probalkozunk mar :cry:
grtaulalok a fiaidhoz..:)

Kép
 
 


orulok neki hogy te is itt vagy ha van kedved birunk levelezni az msn keresztul
 


Sziasztok!

Nem kellene felélénkiteni ezt a topicot? Több mint egy éve irogatok már különbözö fórumokon és szivesen tartanám "itthoniakkal" is a kapcsolatot, föleg mert tapasztalatokat is cserélhetnénk!!!!

monyó83 - Mi is pont két és fél éve próbálkozunk sikertelenül... :cry: Hátha tudnánk egymásnak ha mást nem, lelki támast adni...!!!

Puszi nektek, itt leszek és keresni fogom az új hsz-ket!!!

Várlak titeket!!!
 
 


szio tea.meselj magadrol.honan irsz?milyen kivizsgalasaid voltak eddig?

Kép
 
 


Szia!!! :D

Egy évet spontánoztunk, egy évet végighöméröztem és fél éve tudjuk hogy "apagondok" vannak. Én dokihoz jártam Pé követésre, mindent renben talált, viszont nem akarta addig folytatni a kivizsgálásaimat mig apa nem kezelteti ki magát. Néhány hónapot még spontánoztunk és most úgy döntöttünk nem ülünk ölbe tett kézzel, bejelentkeztünk a meddöségire az ingyenes programra. Január 15.-ét kaptuk az elsö konszultra.
Nagy most a remény és a bizalom, készittetjük az eredményeket amelyek kellenek... Nagyon vágyunk már egy babóra...

Ti, látom a hömérös topikban vagy, de egyelöre nem tudtam meg sokat rólad. Ti hol tartatok a kivizsgálásokkal?
 
 


tea most kezdunk igazan bele a kivizsgalasokba mivel mar negyszer voltam terhes de nem maradtak meg.
melyik meddosegibe jelentkeztetek be?hova?

Kép
 
 


Hogyan indultatok? Magánúton? Vagy a nögyógyiddal kezelteted magad?

Mi most egyelöre Újvidékre jelentkeztünk be, meglátjuk ott mit mondanak. Ha apa eredményei nem változtak és ICSI lesz a vége, azt már a Kaáliban szeretném. Ha Istenke most megáldja jó sok kiskatonával, úgy hogy az inszem is elég legyen, akkor azt bevállalom itthon is.

Nálatok hol a bökkenö? Milyen vizsgákon mentetek át?
Sajnálom hogy többször is vetéltél :cry: . Mit mond a doki, mi lehet a gond?
 
 


magan nogyogyihoz jarok.a sentehez,Dr radulovic-hoz.te szabadkai vagy?.ha nem akrod nyilvanosan leirni privi is johet.
ki volt a dokid eddig?

nekem csak egy vervetelem volt eddig.pcos vagyok es volt 2 stimulaciom ami nem sikerult.

Kép
 
 


Mivel nem Szabadkai vagyok, sajnos nem tudom ki ott a legjobb. Az egyik ismerösöm Zentára jár Dr. Branovacki-hoz. De neki sem sikerült az elsö inszem.

Ciszták, magas tesztoszteronszint? Magas LH esetleg IR? Nekem nem volt még cisztám, de ha megnyugtató, barinöm PCOS volt és most van egy 9 hónapos manócskája....
Betartasz vmi diétát? PCOS-tünetekre rengetegen diétáznak...

Milyen stimuk voltak????

Olvasgatsz róla? Most hirtelen ezt találtam:

http://www.informed.hu/betegsegek/beteg ... _text=pcos

http://www.pco-szindroma.hu/

Kivánom hogy gyorsan babásodj!

Moncsi
 
 


igen tele vagyok cisztakkal es magas a tesztoszteronom.Ir-em is van szedem ra a gyogyszert.
meg eddig nem dietaztam de idelye lenne elkezdeni.

klomiddal lettem stimuzva.eloszor 1 tuszom volt,aztan fel ev mulva ujjabb stimu akkor lett 4 tuszom de egyikbol sem lett baba.
most majd ebben a ciklusban szeretnek menni progeszteronnezesre.

neked volt inszemed vagy lombik?nalunk menyibe jonnek ki ezek nem tudod veletlenul?
gondolom akkor novi sad-i vagy.

Kép
 
 


A rohattja! Elnyelte a hsz.-met!!!!
Na, mégegyszer:

Nem volt sem inszemem, sem lombikom. Most jelentkeztünk be az eslö konszultra a meddöségin. Azt hiszem GAK-nak hivják a klinikát.
Ezekszerint neked volt inszemed...vagy mire stimuztak? Spontánra is csinálnak ilyet??? :shock:

Nekem az tetszik a meddöségin, hogy eggyütt kezelnek a párommal, az elsö konszultra is ketten megyünk. Árakat még nem tudok mondani, de annyi biztos hogy nekem a hüvelytörlet (bacik és chlamidia-teszt) 1.200 dinár + 500 dinár ha találnak és kitenyésztik azt. A páromnak a spermiogram bacivizsgával együtt 2.200 din. Meg ugye az utiköltség Újvidékig, mert a mintát a helyszinen kell "leadni" a Medlab-ban. Azért megyünk oda, mert a Medlab eredményeit mindenhol elfogadják.

Meglátjuk mi lesz, bizunk.

Szabadkán nincs meddöségi? A dokid nem utalt tovább? Mond valami reménykedöt legalább?
 
 


"ki volt a dokid eddig? "
- Eddig csak a körzeti dokival kukksiztuk a ciklusaimat, van-e peteérés, mekkorák az érett tüszöim és milyen a méhnyálkahártyám. Ö rendben talált mindent. Viszont ami nálam aggasztó lehet hogy volt néhányszor p.f. gyuszim. De remélem nem okozott tartós gondokat odabenn...
Na, meg persze hátrahajló méhem van, amitöl egy picit...lehet nehezebb a teherbeesés.
 
 


Udvozollek Tea!

Monyo mar ismer, nalunk is 2.5 eve tarta a probalkozas, abbol egy eve derult ki hogy endom van, egy cisztat talaltak a bal petefeszkeme. Majus 2-an mutottek laparral a pecsi klinikan, utana hormonkezelest kaptam, ami blokkolta a ciklusaim egeszen oktoberig (es orulten pocsek volt)...
Azota spontan, en stimut a betegseg miatt nem kaphatok (visszahozza az endot), most meg egy kicsit varunk, azutan valoszinuleg 3 ho fogamzasgatlo, hogy visszafogjuk a betegseget, ha megindult volna kiujulni.

Olvastam a torteneted, erdekel, hogy mit mondanak Ujvideken, mert a kollegam komajait elutasitottak - tul vannak egy sokertelen lombikon, es mindkettojuknel problema van - nekuk azt mondtak, hogy nem eleg "sulyos" estetek, ugyhogy nem kerulhetnek fel a surgossegi listara... :(

Veled kapcsolatban pedig azt csodalom, hogy nem akartak meg laparral beled nezni, hogy megnezzek atjarhato vagy-e (foleg a petefeszek gyulladas miatt).

Remelem irogatsz meg - engem is erdekelne, hogy hova valosi vagy. :D

Udv,
Zsuzsa

Zsuvi
 
 


tea szabadkan is van Medlab es itt is ott kell produkalni.Nem lehet vinni a mintat igy nalunk elmaradt a sprmiogramm.
nem volt inszemem(a doki megemlitette ha sehogy se sikerul akkor megcsinalja)
A stimu a kovetkezobol allt.gyogyszer Uh as tuszokovetes es repiszuri + egyutlet.Igy nem sikerult meg.
Nekunk a baba osszejon csak nem marad meg.ezt kellene kideriteni hogy miert.
szabadkan a korhazba tudnak menni meddosegire de mivel a doki ott is ugyanaz mint akihez en privatul jarok igy nem sok ertelme lenne a korhazba jarnom.

szi zsuvi jol eltuntel.

megmondom oszinten titokban biztam benne hogy egyszercsak bejelented priviben hogy sikerult.
milyen az uj doki?meddig jutotatok?

Kép
 
 


Monyo, meg vagyok elegedve a dokival, nem penzehes, nem onerzetes! (Marmint, hogy nem zavarja, hogy Pecsett mutottek, sot a doki szamat is elkerte, hogy konzultalhasson vele!). A fogamzasgatlot o ajanlotta, azt mondta, hogy nyugodtan hivjam fel a pecsi dokit, es beszeljem meg vele is. Neki nincs semmi kifogasa ellene.
Pecsre ilyen idoben, utana meg a Sengen-vizum miatt nem hiszem, hogy menni tudok!

Udv

Zsuvi
 
 


Ebédeltem és mosogattam egy kicsit...

zsuvi! Szia!

Nem semmi ami veled is történik. A fogigátló után remélem egyböl babás leszel... Miért Pécsre esett a választás?
Jó fej lehet a dokid...
Engem is érdekel hogy mit mondanak Újvidéken...elmegyünk konszultra, meglátjuk mit mondanak, nekünk nem sürgös, feltehetnének a lista végére is...addig is ha tényleg ICSI lehet csak, azt a Kaáliban szeretném mindenképp. Nem sok jót hallottam az itteni kezelésekröl. De egy próbát mindenképp megér.
Mit értettek az alatt hogy nem súlyos esetek?
Az én itteni dokim egy rémeset. Mikor utaltam az endo-ra, azt mondta ne böngésszem annyira az internetet :shock: . Utána elmentem egy magándokihoz is - akit még dicsérnek, utólag ö gyógyitott ki, azt mondta, nem volt szörnyü a gyuszim, nemhiszi hogy ilyen vizsga kellene....majd most itt remélem mondanak valami konkrétabbat...viszem a görbéimet is, meg nem tartom a szám!!!
 
 


monyó!

Igy már értem...

A párocskámnak pedig rettenö hálás vagyok hogy ezt megtette a babó érdekében...neki sem tetszett, de végül sikerült rászednem. Csodás férjem vam, remélem most szerdán is megtesz mindent és "jól produkál a mintaadáson"
 
 


Ja, Zsuvi - Te milyen tünetekkel mentél a dokihoz mikor megállapitották az endo-t?
 
 


Tea,

nem voltak tuneteim, csak masfel eve nem lettem terhes es a dokim hirtelen megvilagosodott, hogy "Je, ott egy ciszta ami 3.5 cm, ezt hirtelen muteni kell!" Na hozza sem megyek tobbet!

Pecsett mutottek az unokatesom, tudtam ott egy jo dokit.

Szabadkan az egyetlen doki akiben abban a pillanatban biztam volna (aki anyu mehet vette ki), sajnos 2004-ben meghalt.

Most egy masik szabadkai dokihoz jarok, meg vagyok vele elegedve.

Az endot egyebkent nagyon nehez eszrevenni, szinte lehetetlen amig nincs a petefeszken ciszta, azt latjak UH-val.

Zsuvi
 
 


Zsuvi !

Cisztám sosem volt még, pedig eljárogatok néha Uh-ra...remélem nem is lesz és remélem endom sem. Annyira bizok abban hogy legalább kettönk közül én egészséges vagyok! Igy még látok reményt is. Ha már mindkettönkel gondok lennének....fúúú!

A barinömet is majden mütötték! Behelyezték a kórházba és mire mütésre került volna, kifakadt!!! Ilyen is van! Bár a cisztákat Újvidéken is sikeresen mütik, ha jól tudom. De attól hogy van cisztád, még nembiztos hogy endometriózis... vagy nekem nem tiszta... Az nem a méhnyálkahártya méhen kivüli megjelenése is? pl. a hasüregben vagy a méh és a petefészkek külsö falán? + Erös menstruációs fájdalmak.....
Nekem sürün fáj a pocim és örült görcseim vannak. Én ettöl gyanakodtam endora... ( de mindjárt utánanézek hogy képben legyek )
 
 


Zsuvi!
Ezt találtam neked:

"az endót leghatékonyabban a fogamzásgátló és egy terhesség gyógyítja és pl. a fogigátló szedése után van a legnagyobb esély a teherbe esésre."

Cupp
 
 


Tea!

Koszi a biztato sorokat! :)

Igen, az endo a mehnyalkahartya megtapadasa a mehen kivul.

Es igen, orult gorcseim vannak elemi ota amikor megjon, ezt tobb dokinak is mondtam, de mindenki legyintett, mondvan, hogy ez egyik nonel igy van, a masiknal ugy. Anyukamnak is gorcsei voltak, megsem volt endoja....

Ez a ciszta kulonbozik a vizes cisztaktol, amelyek altalaban artalmatlanok es akar fel is szivodhatnak. Ez a kulonbseg az Uh-n is latszik. Az endos cisztat csokicisztanak is hivjak, mert egy suru, csokiszeru folyadek van bennuk, ami valojaban suru ver, mert ezek a cisztak alkotta mehnyalkahartyak a havi verzeskor beverzenek es ezaltal egyre nonek es a szervezet szamara parazitak!
A mehem mogott is volt nehany gombostufej nagysagu, de azt csak akkor lattak, amikor laparral belemneztek, Uh-val nem lehet latni.

Remelem nalad minden rendben es a parod is hamarosan rendbejon!

Udv

Zsuvi
 
 


tea a parod eredmenye mennyire rosz?nem lehet rajta valahogy javitani hogy meguszatok a lombikot?
teged meg nem is vizsgaltak?

zsuvi,ha fogigatlo kell a sikerhez akkor hajra:O)egyebkent en is gondolkodtam rajta,de ugye nekem mas problemam van arra nem bizti jo megoldas lenne.

nekem most az elso lepes egy progeszteron nezes a ciklus masodik feleben ennek fuggvenyeben lepunk tovabb.

Kép
 
 


Zsuvi !

Na igen, ezekkel biztatnak engem is a dokik, hogy mindenkinél más...szedjek valamit ha fáj...
Csokiciszta - tudok erröl és remélem valahogy sikerül majd kisufliznod ezeket a rémségeket rövid idön belül!! Lehet hogy tényleg csak néhány hónap fogigátló kell majd!

Szoritok. Mikor kezdheted szedni???
 
 


monyó!

Nem, én még nem voltam komolyabb vizsgálatokon. Amikor elöször voltam ezzel kapcsolatban dokinál, csak annyit tettünk elsö lépésként, hogy kisértük a Pé-t és az nagyszerüen müködik is. kb. 22 mm-esek az érett tüszöim, a méhnyálkahártyám is 11mm - amire azt mondta hogy kitünö. Ekkor ajánlotta azt, hogy nézzük meg apát is, ha ott minden rendben, akkor folytatjuk. De sajnos nem igy történt. Párom augusztusban volt azt hiszem "népszámláláson" és gyenge lett az eredmény, a dokim ICSI-t javasolt és a párom kezeltetését urológusnál. Igy értünk odáig, hogy akkor legyen a meddöségi és majd ott egyszerre mindkettönkel foglalkoznak. Nem ütköznek majd az orvosok véleményei sem, lehet hogy nem kell annyit költeni sem esetleg felesleges kivizsgálásokra és mégis közismert intézmény, állitólag több sikeres lombik-babájuk van mint a belgrádi meddöséginek.

Apa érdekében C vitaminal és E vitaminnal etetem öt (állitólag javitja a minöséget és a mennyiséget) .

Puszi csajok, szép szerelmes éjszakát. Szabin vagyok egész januárban, ha lesz tovább is kedvetek, tapasztalatcserélhetünk :D
Be-be nézek majd....bár a párocskám már néha tiltakozik - hogy többet foglalkozhatnék vele!! :wink:

Megyek megcirógatom egy kicsit, bár most NO SEX a szerdai labor miatt...... amúgy is megvolt már a pém, reménykedünk is egy kicsit, mert meg tettünk mindent a cél érdekében! 31.-én buli elött még rátettünk egy lapáttal :D :D Imádom a közös fürcsiket - annak nem tud ellenálni... :D :D
 
 


sziasztok.

tea ertem akkor tulajdonkepp apanak csak egy spermavizsga volt.Szerintem siman lehet hogy javult az eredmeny.
az en ferjem is szedi az e vitamint,bar neki nem tudjuk milyen a kiskatonaallomanya.

nagyon nagyon szoritok hogy a szerdai eredmeny jo legyen+++++++++++++++++++++++

Kép
 
 


Sziasztok orulok hogy megis vannak vajdasagiak

phpBB: Kép
phpBB: Kép
 


Ezt találtam most az újvidéki meddöségiröl...érdemes elolvasni...

http://www.novosti.co.yu/code/navigate. ... vest=98496

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=5358

Igaz, 2007-es cikkek, de aki akar többet tudni....
 
 


sziasztok.

tea erdekesen alakul a hod,kivancsi vagyok a vegere:)

nagyon sok drukk mara apacskanak. :wink:

Kép
 
 


Üdv Laurácska! :)

monyó83!

Inkább sz'rul - én kimondom! Ebböl sem lesz semmi. Tegnap úgy fájt a bal p.fészkem, hogy nem tudtam elaludni hajnal egyig!

De most telefonált a párocskám, hogy sikeresen leadta a mintát!!!
Szurkoljatok hogy miliomosok legyünk!


Zsuvi!

Te vagy ott Leónál? (Nagyon rendes csapat vagyunk.....)
 
 


tea++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép
 
 


hali.

tea milyen lett apa eredmenye?

Kép
 
 


Helló!

Ma megyek délután az eredményekért. Tegnap éjjel alig aludtam, még azzal is álmodtam. Rémisztö volt!
Nagyon izgulok...

Puszi, köszönöm hogy gondolsz rám...
 
 


tea olvastam a ferfi meddoseges topikban.
nagyon sajnalom:(
most hogyan tovabb?

Kép
 
 


Tea,

milyen lett az eredmeny?

Te vagy ott Leónál? - bocsi, ezt nem nagyon ertettem. Mire gondoltal?

Udv

Zsuvi
 
 


szia zsuvi.

mizujs?mikor kellene nem megjonnie?

Kép
 
 


Sziasztok!!

Bocs hogy bele vau vau! :oops:

Monyó: Tudsz valamit Kiscsillagról????? Jól vannak?

Zsuvi: Hogyvagy? Rég "láttalak" !!!

Pusz és drukk mindenkinek! :wink:
Enikő
(palicsi)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Monyo!

Valamikor a jovo heten kellene megjonnie, de nincs eselyem a teherbeesesre, mert a 13. cn-n voltunk egyutt, es masnap voltam a dokinal, aki azt mondtam, hogy a bal petefeszkem nem aktiv, es most rajta lenne a sor. A jobbon latott egy 7mm-es tuszot, azt mondta az majd a kovetkezo honapban erik be. Igyhat nem remenykedem, majd talan a kovetkezo honapban-ha le nem betegszem megint - a honrmonkezeles ota egyfolytaban beteg vagyok... Na jo, most eppen nem 8)

Te voltal a dokinal?

Zsuvi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: