Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

jó lenne mostantól itt csevegni. Ide be tudjuk tenni a vonalzókat.

Kép
gabcsi76
 
 


Szia Gabi, itt vagyok!
Jó ötlet, remélem jön, aki úgy gondolja...
nézek előbb egy vonalzót, aztán irok kicsit.

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Rakok majd föl képet, van már egy pocifotó.
Szóval ma rendebn volt minden, remélem holnap is úgy lesz. Ja, meg csináltunk ma egy képet az UHképernyőről, talán azt is be tudom varázsolni ide.
Figyi Gabi, írd meg rögtön, ha megérezted konkrétan a bébit, jó? Oké, én is türelemmel várom, majd eljön az ideje, de olyan édes ez a várakozás itt előtte, mikor kb 6hetes voltam, olyan irdatlan messzinek tűnt még, aztán mots meg már lehet várni. Különben néha érzek furi dolgokat, de nem akarom beképzelni, hoyg az a bébi, max utólag bebizonyosodik, hogy télleg az volt.
Különben UH-on olyan furi, de úgy néz ki, mintha szegény kölök fél deci vizben nyomorogna. Szar lehet 9 hónapon át összekuporodva. Igaz, mi is kibírtuk, de furcsa, hogy igy lehet frankón nőni.
A buksija pont akkora, amekkorának lennie kell :) Úgyhog valszeg a hossza is, de nem fért bele egy képernyőbe, úgyhogy nem mérte meg a doki.
Hát nem csodálom, hogy nem kéritek az afpt. Nálunk rutin vizsgálat, nem is jutott eszembe, hogy azt mondjam nekem pedig nem kell. De ha télleg nem lesz gáz, akkor elég szar, hogy egy napot végig bőgtem meg stresszeltem emiatt. Nálunk a 18. héten van a genetikai UH.
Különben milyen gyakran mentek UH-ra?
Na jó, abbahagyom egy kicsit. Majd folyt köv.

Kép
[/url]
gypsophila
 
 

 
 

Na hali,

hát ma is voltam UH-n, az osztvez megnézett. Nem látott ő sem semmi kórosat, de azért elküldtek Pestre. Oda 11-én megyek.
Ja, és képzeljétek, kisfiú! :( Pedig tisztára beleéltem magamat, hogy lány. Úgyhogy lehet neveket hajkurászni...Gabi nálatok mi lesz? Lány? (mert csak a Lili nevet említetted)

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok! Jöhetek én is? Esküvö.hu-n zsu000 nickkel vagyok.

Zsófi, gratula a fiadhoz, és ne aggódj nem lesz semmi gond!

kispiskóta
 
 


Szia Zsu,

persze,hogy jöhetsz!!! :lol: :lol: Voltál már dokinál?

Annyira jó, hogy igy látjuk a vonalzót. Igy legalább tudjuk, hogy hányadán állunk. :D

Zsófi, várom én is,hogy megmoccanjon, de biztos vagyok abban, hogy csak a 20. hét után fog.
Eddig 3 uh-m volt, de abból az egyik potya. Egy tanuló végez
te az egyiket a diplomájához. Én meg önkéntesen jelentkeztem.
Viszont minden hónapban mennem kell kontrollra, ahol tapogatással nézik, hogy eléggé nö e a baba, valamint a szivecskéjét hallgatják meg. Ezek a látogatások függetlenek az uh-tól.
Itt minden vizsgálatot nekem kell engedélyeznem. Ha valamit nem akarok, azt nem csinálják meg. Pl. a kezdeti vérvizsgálatot is visszautasíthattam volna. Persze azt fontosnak tartottuk.
A többitöl azért álltunk el, mert ugyse tudják 100%-ra megmondani, hogy egészséges a magzat. Akkor meg mit idegeskedjek. A genetikai remélem rendben lesz, bár még az sem biztosíték.

Mi úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem akarjuk a nemét tudni. Legyen meglepi. Bár én is lányra számitok, de lehet, hogy nekem is fiú lesz belöle. 152 nap múlva kederül. :wink:

Kép
gabcsi76
 
 


Hát lányok, megmozdult a bébim!

Eddig is éreztem néha vaamit, de azt hittem az nem az igazi, biztos bélkacs csavarodott oda, aztán tekereg. De ma tök nyilvánvaló rugás volt, aztán utána már konkrétan figyeltem, és azóta már tökre tudom mi az. :)
Tök örülök, mert azt hittem még 2-3 hét. Jó igen ritkán jelez, de ha megpiszkálom szegényt, akkor visszamorzézik. :D

Hát én egy kicsit aggódom. Nem akartam elmenni 25 hét előtt 4Dre, addig úgyis személytelen pofija van a picinek, de azt hiszem elmegyeka praxisba én is, mert ha a saját szememmel látom, hogy szép sima a háta, nincs lik se a fején, se a hátán, se sehol, akkor megnyugszom.
Egy másik topikban olvastam, hogy egyik anyuka: magas afp (2,2MoM azaz jóval kevesebb, mint nekem), megnézi a dokija, semmi, megnézik az egyes klinikán genetikai tanácsadáson, semmi. És 30. héten elmentek 4dre, és közölte az orvos,, hogy a kisfiának nyitott a gerince. Megszülte rögvest, a kicsi meg is halt. Hát én nem akarom még 13 hétig hordani, örülni neki, ha aztán meg kell haljon, akkor inkább essünk túl rajta. Idegesítő. Úgyhogy asszem megvárom a pesti eredményt, 11-énm egyek, és ha az is stimmel, én azért elmegyek egy 4dre.

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Zsófi,

ez nagyszerü!!! Csavarodást én is érzek, az lenne az? Na, jó nem kábítom magam, mert még beképzelem. :?

Az tuti, hogy a 4D uh sokkal jobban tudja kimutatni a dolgokat. Egyébként nem hiszem, hogy személytelen lenne. Van olyan ismerösöm, aki már a 13 héten megcsináltatta és oda volt a gyönyörüségtöl. Bár az igaz, hogy a 25-26 hét között a leggyönyörübb.

Kép
gabcsi76
 
 


Hát csajok gratula a mozgolódáshoz! Mi még ettől messze vagyunk!

Gabi, igen múlthéten voltunk dokinál, 7mm volt akkor és volt szívhangja, amit nem hallottam csak láttam! :lol:

Szerintetek, ha szúrkál az alhas az jó?

Zsófi, szerintem a 4D után meg fogsz nyugodni!!!

Szép Hétvégét Mindenkinek!

kispiskóta
 
 


Zsu, sztem ha szurkál az alhas, az nagyon nem jó. Ha kifejezett, akkor szólj a dokidnak, ha nemigen, akkor ha mész talán ráér, de feltétlen mondd neki. A másik fórumon volt egy csaj, neki mikor beirt, hogy elment a babája, akkor mondta, hogy ha szukálást érzünk, szóljunk a dokinak. Persze úgysem lehet mit csinálni sztem, de biztos ami biztos, azért kérdezd meg, lehet, hogy normális, csak a csaj azzal kötötte össze a fejében a dolgot.

Különben ne aggódj, tök hamar eljön neked is ez az idő. Én is anno azt hittem milyen lassan vánszorg az idő, most meg már azon drukkolok, hogy várjon még egy kicsit, még szeretném tovább élvezni az éppen aktuális állapotot. Én is mikor rácuppantam a babanetre, valmai 7 hetes voltam, a legifjabb kismami, tiszta cinkesnek tűnt. Aztán azóta már elrohant 10 hét! Tök durva. :shock:

Na mindegy. ma még nemigen mocorgott a töki, de hagyom, nem piszkálom, inkább kíváncsi vagyok mi az ő saját ritmusa egy adott nap.
Puszkó mindenkinek! Megyek megnézem a paradicsomos kápit a kályhán, meg folytatom a takarítást. Aztán jön a vasalás.. :roll:

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Gabcsi, a gyönyörűségtől én is biztos odalennék, mert még a sima 2ds videóta is naponta megnézem...de sztem 20 hét előtt a magzatok nagyon hasonlóak. (Legalábbis amelyeket én láttam élőben...azaz holtan, de világrajött állapotban. Hát még akkor bőrön keresztül..)
Hát, nem is tudom mihez hasonlítsam. Hülye érzés, kicsit csikis, de belülről. Olyan idegenszerű (érthető ugyebár...), furcsa. Amig piciket mozog, addig én sem nagyon éreztem. De bugyborékolásnak abszolút nem nevezném. Ha majd egyszer igazán megrúg (nálam a 4. dögunalmas előadás végighallgatása váltotta ki), akkor már ráérzel, és akkor már a picbbeket is tudod differenciálni. Különben ilyenkor már a nagyobbakat a kezeddel is érezheted, ha rászorítod a méhre, de a párod még nemigen fogja mert neki nincs ott a biztos jel amit a hasaddal érzel.
Ja, és nem tudom milyen húsban vagy, ha nem vagy elhízva, előbb érezheted állítólag. Mondjuk én sem vagyok cérna lányka, ahhoz képest elég hamar éreztem. (MOndjuk duci sem vagyok, tök átlag.)
Puszka

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Zsófi!

Hál égnek nem rendszeres, sőt! Igazából tegnap este szúrkált, nem fájdalmas, hanem érdekes, lehet, hogy csak babuka növöget!

Apósom szülész-nőgyógyász, holnap úgyis megyünk hozzá, majd megkérdem azért, de jövőhéten úgyis doki!

Hát, mikor megszültök, én még itt fogok pocakosan ülni! :wink: És biztos baromira foglak Benneteket irigyelni, mint most is! :lol: De legalább van kitől tanácsot kérni!!!!

kispiskóta
 
 


Zsu, nem feltétlen jelent rosszat ha szúrkál az alhas. Nekem is volt egy ilyen idöszak, meg még mostanra is elhúzodik. Én is rohantam dokihoz, de hála égnek kiderült, hogy csak fel vagyok fázva.

Valamint azt is érezheted, amint a méhed nyúlik, nagyobbodik.
De az orvos a legbiztosabb, majd ö tudja, hogy mi a helyzet.

Zsófi, tegnap este lehet, hogy éreztem. De azóta megint semmi.... :(
Mondjuk az az igazság, hogy nem is nagyon figyeltem magamra mostanság. Egyfolytában dolgoztam és nem nagyon volt idöm, hogy nyugodtan üljek és hallgatózzak. De nem türelmetlenkedem.
Hát elhízva nem voltam a terhesség elött, fanatikusan sportoltam. Na, de majd meglátjuk, hogy mikor jelentkezik megint. Pedig biztos voltam benne, hogy tegnap éreztem.

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Holnap 11-re megyek dokihoz, lesz uh is! Drukkoljatok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!!!

kispiskóta
 
 


Szorítunk Zsu!

Különben télleg lehet a méh nyúlásástól is, bár az inkább hirtelen helyeztváltozattáskor, köhögéskor, tüssezntéskor szokott lenni.

Jaj, lányok, olyan lassan megy az idő, hogy fogom kibírni 11-éig? A barátném a Schöpf-Méreibe másnapra kapott időpontot! (Ő alacsony afp miatt ment, gondolom a magasakat küldik az egyes klinikára.) Még egy hét görcsölés, és lehet csak utána jön a feketeleves. Az nlc-n olvastam az egyik fórumban egy hasonló történetet, visszaolvasgatva nyomon lehet kövteni mi történt. Szegény csaj ugyanigy rménykedett, mint én teszem most, mindenki vigasztalta, da sajna kiderült, hogy télleg nyitott gerince van a kölyöknek, meg kellett szülnie 20hét 3napra. Borzalmas.

Na mindegy, ne vigasztaljatok, csak jól e4ski kiirni magamból. A Cicusnak nem akarok állandóan erről nyávogni, kb az agyára mehetek, ő legalábbis nagyon úgy csinál, mint aki tudja, hogy nincs baj.

Puszi mindenkinek!
Zsó

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinmál, ő nála fogok szülni. Semmi gond nincsen babácska 20mm és annyira édesen vert a szíve! Gyönyörű! Látszódtak a kéz, láb kezdemények! Megnyugodtam azt mondta a szúrkálás normális, sőt minden belefér a normálisba addig, amíg nem kellemetlen és nem fáj. Akkor rögtön hívnom kell őt! De ilyen nem fordulhat elő! :lol:

S felétek, mizujs?

kispiskóta
 
 


Ez nagyon jó hír Zsu!!!! Látod, mondtam,hogy ne ,aggódj. A test annyira változik és mindenki másképp éli meg.
Hogy állsz a rosszullétekkel? Vagy még csak most fog kezdödni.

Zsófi, nyugi. Bár ezt magamnak is mondhatnám. Nekem 14-én lesz a genetikai. De sokára van még!

Kép
gabcsi76
 
 


Zsófi,

voltál a klinikán? Mi újság van?

Zsu,

hogy érzed magad? Vannak rosszulléteid?

Kép
gabcsi76
 
 


Szia!

Hogy vagytok? Babamozgás? Milyen érzés, mindent tudni szeretnék! :lol:

Hál' az égnek egy-két szédülésen kívül nincsen semmi. Édesanyámnak se volt baja, így úgy néz ki talán örökölhető! Azért kopp-kopp! A cickóim durrantak be nagyon, úgyhogy melltartót kell vennem csak nem tudom, milyet.
Jövőhét hétfőn megyünk nyakiredő vizsgálatra! Már várom, hogy láthassam megint babócát.

Zsófi, jól eltűnt, vajon, mi lehet velük? :roll:

kispiskóta
 
 


Gabi!

Boldog Névnapot kívánok! Kép

kispiskóta
 
 


Sziasztok lányok,

bocs, hogy igy eltűntem, de elég gázos volt ez a pár nap.
11-én mentem a klinikára, azaz most hétfőn. Megnézett ott valami szonográfus csaj, de ő sem látott semmit. aztán a doki mondta, hogy mivel 3 fölött van az afp (3,1!) legyen egy amniocentézis is. Na az most lenne egy óra múlva, de addigrágódtunk rajta a párommal meg anyuékkal, mígnem úgy döntöttünk, hogy nem megyek el. Hiszünk benne, hogy ez a kis virgonc egészséges, és nem hagyom, hogy véletlen megszurkálják vagy fertőzést kapjon a bökés miatt. (Amúgy is megint beteg vagyok.) Aztán tök egs és jól elvetélnék! Az hiánytzik még csak! Úgyhogy majd szorgosan járunk inkább UHra, meg kifizetem a 4d-t többször, minthogy bökni kelljen. Én tegnap egész este bőgtem, hogy szegényt mindek tesszük ki, csak mert a dokik le akarják védeni magukat, hogy ők bizony gondoltak rá, tanácsolták, stb. Úgyhogy végül nem mentem el!! Kismanó pedig nagyon boldog, legalábbis én ennek tudom be, hogy annyit bukfencezik ott benn. :D
Most egyébként antibiotikumot szedek, elég erőset, de a babának nem árt, viszont már olyan köhögési rohamok jöttek rám, meg már a tüdőmre is kezdett rámenni a hörghurut, hogy muszáj volt lépni valamit. De ez jó, egy nap alatt jobban lettem, még ma szedem, aztán fuss el véle. Állományba vetettem magam, úgyis a költözés miatt is van mit csinálni. Ti. ma cuccolunk el anyuéktól. Legalábbis úgy néz ki....
Na jó, rólam kb ennyit...veletek mi van? ti is ritkásan írtok!
Mellesleg jól esik, hogy aggódtok értem, olyan szar, hogyha valami baja van az embernek, mindenhol csukott ajtókra talál. Mindenki csak hátatfordít, legalábbis nálunk a kórházban ez van, nagyn magára hagyják az embert. Senkinek meg sem fordul a fejében, hogy ez nekem az én kisbabám, nem egy xy terhessége.
Na puszi! Vigyázzatok magatokra!
Gabi, mocorgás?? Az enyém már nagyon intenzív!! :D

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok,

az elmúlt két napban nem volt internetünk. :cry:

Zsófi, de örülök, hogy írsz. Bár igaz nem vagy elég jól. Mondanám, hogy pihizzél, de hát a költözés elöbbre való. Hogy álltok.

Gondolom nehéz döntés volt. Bár a te helyedben szerintem én is így döntöttem volna. Próbálj meg most már nem idegeskedni.

Nálam is van már moci. Bár még nem intenzív. Túlestünk a genetikai uh-n, de szerencsére semmit nem találtak. Persze ez nem jelent még semmit. Sajnos fotót azt nem engedett magáról készíteni. Ugy össze volt kuporodva.

Zsu, hogy állsz a rosszullétekkel? És úgy egyébként, hogy érzed magad?

Kép
gabcsi76
 
 


Na csak gyorsan, mert rohannom kell boltba, de ha nem irok, ki tudja megint mikor kerüklök gép elé...
Gabi, örülök, hogy nálatok is mocorgás van!! Jó, nem? Nálunk most voltak itt ügyfelek anyunál, tisdzta mérgi voltam, hogy közben nem tapadhattam ráa pocakra, mikor rugdosott!

Ja, leköltöztünk. Hát, még hiányzanak dolgok, meg van mai félig kész, de túl lehet élni. sztem klassz házikó lett, legalábbis én ahogy látom mennyi munka és pénz áll benne, de tényleg, örülök, hogy uilyen szép otthonunk lett. Szüleim nagyon sokat segitettek.

Zsuuu!! Mi van veled? Nemigen irsz!! HOgy vagy? Minden stimmt?? Már közeledik az ominózus 12. hét..!

Hú, gabi, két nap és félidős vagy!!! :D Már nekem sincs sok!!
Nálad mi most a menetrend? Hova kell menned, mikor??

Puszi mindekninek!
Zsó

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


De hülye vagyok, Gabi, most látom, hogy 2 napja túlvagy a félidőn!! Gratula!!! :lol:

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Jövö hétre volt egy idöponton, de azt lemondattam. A szülésznö szerinte hülyeség, hogy úgy tervezték, hogy az uh és a tanácsadás között olyan rövid idö van. Maradjak inkább otthon és pihenjek. Ugyhogy gyorsan megcsinálta a rutin gyakorlatokat, amit két hét múlva csináltak volna.

Igy a következö alkalom, amikor mennem kell, az január 8-a. Addig nyugi van.

Elkezdtem figyelni, hogy mit eszek. Annyira rávagyok álva a nyalánkságokra, félek, hogy túl sokat fogok hízni. :oops:
Mondjuk annyira nem zavar. Majd a szülés után beáll megint a rendes kerékvágás.

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen jól vagyunk. Nekem alapból nem volt hál az égnek se hányingerem, se émelygésem. Viszont cickók nagyon fájnak. Ja! A pulzusom néha begyorsul, valamelyik nap elég rossz volt, azt hittem elájulok! Szerintem a hidegfront miatt. Remélem!

Hétfőn nagyon drukkoljatok akkor megyünk a nyakiredőre, mert a 12. hét az pont ünnepek körül lenne, így előbb csinálja a doki! De legalább látjuk a mi kis Drágaságunkat!

Gabi gartula a "félidőntúlisághoz"!

Zsófi, neked meg fel a fejjel! Én nagyon-nagyon drukkolok, hogy semmi gond ne legyen!!!

Ja, és a Babócák mocorgása végett irigy-irigy! :oops:

Vigyázzatok Magatokra, mostmár sűrűbben tudok jönni!

kispiskóta
 
 


Megjöttünk a dokibácsitól!

Babócánkat pont 11 hetesnek mérte (ami valójában 10+4 csak biztos jól fejlett a drága). 44mm és csak úgy járt keze lába. A doktor bácsi meg is dicsérte, milyen gyönyörű (szó szerint). Jó volt hallani. A nyakiredő 2mm tehát tökéletes. Kaptam beutalókat, és legközelebb 4 hét múlva kell menni addigra kell az eredményeknek meglennie. Aztán mentünk a védőnénihez, aki szintén aranyos volt.
Annyira mozgolódott, hogy közben szembefordult velünk, így mutatva meg magát!

Remélem veletek minden ok!!!!

kispiskóta
 
 


Hát egy uh, az fantasztikus élmény. Föleg, amit írsz, hogy annyit mozognak.

Ez egy igazi csoda! :lol:

Kép
gabcsi76
 
 


Lányok, van pocis képem!

Kép

Kép

Kép
gabcsi76
 
 


Szia Gabi,

tök ari lány vagy, és a poci is helyes!! Már szépen gömbölyödik!! Télleg most már én is nekiveselkedem egy fotó gyártásának, bár az enyém sztem nincs még ekkora...
Lányok, ha addig nem keveredek gép elé, mindenkinek nagyon boldog karácsonyt, az új évre pedig minden jó mellé egy gyönyörű, egészséges kis gólyahozományt kívánok!
Puszi mindenkinek!
Zsó

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Hú, most nézem legközelebb válatnom kéne vonalzót, olyan lányos ez a Rozitás..

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok Csajok!

Gabi nagyon helyes pocakod van!!!

Én sajna lebetegdtem. Valószínű megfáztam, de alaposan! :(


Ezúton szeretnék nektek ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNNI!!!

kispiskóta
 
 


Sziasztok,

nem volt idöm írni. Otthon voltunk Miskolcon. Nagyon jó volt.
Nektek jól telt a karácsony?

Zsu, jobban vagy már? Remélem sikerült meggyógyulnod.

Puszi

Kép
gabcsi76
 
 


Szia!

Köszönöm szépen, jobban vagyok, de nem egészségesen!!! Veletek minden ok?

Nagyon Boldog Új Évet kívánok!!!

kispiskóta
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet! Aranyos, Egészséges Kis Bébiket!

Kár, hogy vége az ünnepeknek, még ma szabi, aztán holnap megint meló...
Zsu, te dolgozol? Meddig fogsz?
Gabi, asszem te dolgozol é stervezed még eg ydarabig, igaz? A védőnőnél ma votlam, nálunk a kismamák 99%-a nem dolgozik...csúcs. Ja, és kb minden harmadik gondozottjuk (nyilván az etnikumot leszámítva) mesterséges megtermékenyités...durva, nem, Örülhetünk asszem...
Na puszi mindenkinek! Jól vagytok?
Dokival elégedettek vagytok? Nálam ez favorit téma...
Zsó

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Boldog Új Évet!!!!

Jól vagytok?

Igen Zsó, én tervezem, hogy dolgozom még egy darabig. Úgy 6 héttel a kiirt dátum elött állok meg. Mit is csinálnék itthon? Még három hónap.

Én elégedett vagyok a szülésznömmel, bár itt teljesen más a rendszer, mint otthon.

Puszi

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Na átmentem másik dokihoz, remélem nem fogok megint csalódni. Megvizsgált, a méhszájam oké, a babócával is minden stimmt. Úgy örülök!! :) :D Megint kaptunk VHSt róla, kár, hogy nincs videónk, állandóan azt nézném....
MOst meg egy hót unalmas előadisorozatot kell elviseljünk, de kitartunk!
Ellátogatok a héten kismama-bizományiba, elvileg ott van használt kismamaszerkó. Nagoyn kéne már valami, mert lassan semmi nem jön ránk.
MÉg mindig nincs nevünk, a Flórián a befutó, de szóba kerültek olyanok, mint Ármin, Mátyás, Damján...de vagy az apuka, vagy a nagyszülők, vagy én vagyok aki nem ért egyet. Nálatok sima ügy? Lassan kéne valami, mert ha előbb jön a picurka, persze reméljük nem, de biztos ami biztos...
Na, írjatok ám! Mizujs?
Puszi!
Zsó

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Szia Zsó!

Akkor nem csak mi voltunk így elkésve a név választással! Mi a múlt héten döntöttük el, de senkinek nem mondom meg. Pontosan azért, mert akkor mindenki különbözö tanácsokkal látna el. Végülis ez az apuka és az anyuka döntése, nem pedig a le és felmenö rokonságé.
A választásunk: Dávid vagy Daniella. Ezek a befutók. Persze ez még változhat.

Remélem az új orvossal több szerencséd lesz.

Zsu, mi újság veled? Hogy érzed magad?

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Nálunk a nevek meg vannak Csenge Zea vagy Koppány. (a Koppány még változhat a lány név nem :lol: )

Köszönöm jól vagyok. Letudtam az orvosi vizsgálatokat és hétfőn megyek uhra már nagyon várom. Teljesen be vagyok zsongva, mikor érzem már a picurt, tudo-tudom még nagyon korai lenne, de már várom. A vérnyomásom alacsony, így sokszor szoktam szédülni, ez az egyetlen kellemetlen tünet.

Sokat vagyok egyedül, mert nem dolgozom (vki kérdezte). Történész lennék, de Mo-n nem nagyon kellenek, ezért is döntöttünk a baba mellett. babázás alatt el szeretném végezni a gyógypedagógiai főiskolát. Hátha...

Most nézem a vonalzóitokat már túl vagytok a felén! Hogy rohan az idő!

Nektek, mi a véleményetek a kismamajógáról?

kispiskóta
 
 


Szia Zsu,

Jó hallani, hogy minden rendben van veled.
A kismamajóga bizti jó. Szerintem egyébként minden torna sokat fog számítani a terhesség utolsó szakaszában. Legalábbis én ezt hallom azoktól, akik belevágtak.

Bár én sose jógáztam, azt azért kérdezd meg, hogy ez nem e akadály.

Kép
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Na örülök, hogy írtál, Zsu, sokáig eltűntél.
Fú, de irigyellek Gabi, mi még mindig nem tudtunk zöld ágra vergődni. Mellesleg teljesen igazad van, de az én családom olyan rátarti, hiába mondanám, hogy semmi közük hozzá, nem hagyják. De valszeg az lesz, hogy mi se mondjuk, aztán kész. Már elegem van. Különben is nagy csoda, ha végre egy név nekem is meg Bélusnak is bejön, és akkor ők meg elveszik akedvünket tőle.
Tegnap épp a Tóbiás mellett maradtunk. Kicsit murisnak hangzik, de az ő kortársai közt egyáltalán nem lesz fura, hogy ilyen neve van, mert ma már az a fura, ha valakit Jánosnak meg Józsefnek keresztelnek. Télleg, keresztelő, lesz? Keresztszülő megvan?
Gabi, ti mikor kezdetek el vásárolni? Lehet már kérdeztem, eddig azt gondoltam amjd március végefele, de már alig bírok magammal...
Neked is vannak sűrűn összehúzódásaid? Nekem néha a méhem olyan kemény gombóc lesz, nem is tudom a Tökike hova fér el olyankor. A nőgyógyom azt mondta, ez nem gáz, amig nő a méh, belefér. Zabálom a magnéziumot, tág cuccokat hordok, pihizek, de akkoris van.
Na jó, sziasztok, puszi mindkeinek! Írjatok!
Kitartás Zsu, hamar ott lesz az is. Én mondjuk akkor még nem is vártam, mikor megmozdult, de azóta talán még lassúbbnak tűnik az idő. Sokat 'kommunikálunk' egymással, és ezért tök nehéz kivárni, mikor is látom meg, foghatom meg a kis morzetársat.
Na télleg puszi!

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok!
Olvasgattam a topicot.Már én is érzem a kisfiam mozgását a 18.héttől.Nálam is egy unalmas pillanatban rúgott egy nagyot,innentöl én is jobban éreztem a pici mozgást is.
Mi 12 hetesen voltunk 4D-s uh-on,már akkor látták,hogy kisfiú.A dvd-t minden nap megnéztük,a fényképeket lefénymásoltuk,kaptak a nagyszülök belöle,volt is öröm...én nem tartom ezt az idöpontot korainak.Ugy gondoltam,ha ne adj Isten bármi baj lenne,inkább akkor tudjam meg,akkor még....-ezt a mondatot nem szivesen fejezem be-...
Minden teljesen jól látszott.A 16.héten voltunk újra.Azóta a sima uh számomra élvezhetetlen.Én azt mondom,aki teheti,legalább egyszer menjen.Jó érzés látni ŐT ,apa is ekkor fogta fel igazán,mi is történik odabenn!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Szia gabi.baba!

Üdvözöllek a csapatban. Nahát nahát te is májusban fogsz szülni? Mikorra vagy kiírva.

Zsó, én már nagyon korán elkezdtem vásárolgatni. Ha valamit megláttam és nagyon tetszett, azonnal megvettem. Múlt héten szombaton pedig nagy bevásárlás volt nálunk: babakocsi, autósülés, bútor, ruhácskák.

Olvastam egy újságban, hogy a férjecskék egy üres Wc hengerrel már a 25. héttöl hallhatják a babóca szívdobogását. A 28. héttöl pedig már mindenképpen. Tegnap fülleltünk, de nem történt semmi. :roll:
Na ja, türelem rózsát teremt. :wink:

Kép
gabcsi76
 
 


Szia gabcsi 76!

Május 29-re lettem kiirva,elvilg akkor fogok élesben megismerkedni a fiammal.Te már kicsit elöbbre jársz...

Én is vásárolgatok néha ezt-azt.A babakocsit már megvettük,meg rugik,badik,sapik vannak bőven.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Szia Gabi.baba, üdv köztünk!

Én most kezdtem el a babakocsik után kajtatni, de már előre látom nem lesz egy gors menet.
Az a baj, hogy nincs túl sok keretünk rá, viszont nem szeretném, ha a második porontynál már szégyellnem kéne...jó lnenne valami honlap, ahol láthatnék néhány típust. Pl most láttam egy bergont, 25ért, meg egy Scartot is ugyanennyiért. Szerettem volna 20ból megúszni, az az igazság....
Még kiságy kéne, mert amiben én nőttem fel, már elég tropa, a fél család átment rajta....autósülést örököltünk, meg egy halom rucit is, meg túrtam is jópárat 2-300 Ftért. Ja, meg kiskád, meg ilyenek, de az már nem nagy összeg. Viszont a másik fele, ami az anyukát illeti, azt is be kéne szerzni...(Szoptatós melltartó, kórházképes hálóing, mittudomén mi minden...)
A hallgatásról annyit, hogy mi a könyvben írt 16. hét óta próbálkoztunk sztetoszkóppal, de 2 héttel ezelőttig nem hallottunk jóformán semmit, max néhány bummot, amikor rugott egyet a hallgatókának. :) De jövő héten megint prózálkozunk....
Van valakinek valami tuti oldala, ahol meg szokta nézni a hét eseményeit? A kismama újságokban várandóssággal olyan keveset foglalkoznak. Engem érdekelne, mikortól tud rólam a baba, mikortól reagál, ha jelzek a pocakon át...meg ilyenek.
Na puszi!
Sziasztok!

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Zsófi, nézz szét itt az oldalon. Van ilyen hétröl-hétre, ahol leirják, hogy mikor mi növekszik.......

Nekem sincs még kórház képes hálóingem. :cry:

Most egy hétig nem leszek, mert megyünk haza, Miskolcra.

Puszi mindenkinek!

Kép
gabcsi76
 
 


Gypsophila!
Igen,tudok neked oldalt ajánlani.a google keresöbe ir be:várandósság,kiadja a medimix-9 hónap oldalt,ez tök jó.A másikat is a google-ba ird be:hétröl hétre,ott van olyan,hogy baba,mama,ez is jó.Vagy még a pampers.hu-n a terhességi naptár.külön ir rólad,külön a lurkóról.
Én az internetröl vettem babakocsit.20 volt,simbaba,alig használták még. A használt turis rucira én is gondoltam,de az auchanban szinte ugyanannyi az új az akciósokból.
Hálóinget vettem,de a dokinöm azt mondta,póló,meg rövidgatya a szülészeti módi.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!

Mintha ma éreztem volna Babácskát! Többször is. Annyira jó érzés volt teljesen el voltam ájulva.

Veletek mizujs?

Gabi üdv közünk!

kispiskóta
 
 



Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Kép [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: