Új privát üzeneted érkezett!

Gratula mindenkinek!
Uxi! Benit hova vették fel?

 
 


SziasztoK!

Benit ogyanoda vették fel, ahová Emi is jár, Fótra a református oviba.
Dunakeszin be sem irattam, minek. Meg amúgyis mindenképp ide szerettük volna, ha Dunakeszin konganának az ovik az ürességtől, akkor is. :wink:

De akkor is meglepődtem, mert állítólag sokan jelentkeztek oda is, Emit is csak 4 évesen vették fel, meg ráadásul nem is reformátusok vagyunk.

Panndi, gratula nektek is! Van valami jó ovi, ami miatt érdemes Mogyoródig elmenni?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Igna, nekünk ma nem jó, de talán jövő kedden? :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

uxi, katolikus ovi van Mogyoródon is, Fótra sajnos nem vették fel Zsófit, de Mogyoródra igen. 8 km nekünk háztól házig, nem vészes.
Vendég
 


Sziasztok!

Van egyáltalán itt valaki, akit felvettek Dunakeszire oviba?
Vendég
 


Panndi!
Az én fiamat igen, "csak" 6 hónapnyi utánajárásomba telt. De azt hiszem Giga lánya is Keszin ovis.

Más: Van valakinek tapasztalata a váci kórházzal? Orrmandula műtétre küldtek minket.

Juli

Kép
 
 


Hát ez nagyon durva, ez miért ilyen bonyolult?

Én nem tudok semmit a váci kórházról sajnos.
Vendég
 


Sajnos nekünk mégsem lesz harmadik kisbabánk :(
A 13. héten meg kellett szakítani a terhességet, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt :(
Vendég
 


Panndi! Sajnálom, de jó hogy észrevették. Sok erőt és kitartást kívánok!

Juli

Kép
 
 


Köszi!

Hát igen, rosszul hangzik, de jobb így, mintha a hasamban meghalt volna, és meg kellett volna szülnöm. Azt nem tudom, hogy bírtam volna ki, ezt is nehéz :(
Vendég
 


uxi, nem voltatok ma a Buywayben a DM-ben?
Vendég
 


A dunakeszi anyukák segítségét, közreműködését szeretném kérni.
Gondolom mindannyian hallottátok már, hogy Dunakeszin egyre kevesebb
3-4 éves gyerek juthat be az önkormányzati óvodákba. Idén sok olyan
gyerek se került be, akinek az édesanyja szeretne visszamenni
dolgozni. Pedig az óvodák már így is túlzsúfoltak, a csoportok létszámát
pedig törvénytelenül 30 fő fölé emelték. A havi 60-70 ezer forintba
kerülő magánóvodák pedig keveseknek jelenthetnek megoldást.

Ezért aláírásgyűjtésbe kezdtem.
A petíciót itt írhatod alá: http://peticio.metacortex.hu

Kérek minden dunakeszi anyukát, hogy írja alá, amennyiben egyetért, és minél több ismerősének küldje el.
Természetesen az apukák, nagymamák, nagypapák, nagynénik és nagybácsik
aláírásait is várom, hisz közvetve a probléma őket is érinti.

Minél több aláírás lesz, annál nagyobb az esély, hogy sikerüljön
elérnünk valamit.

A petíciót egy kis demonstráció keretében szeretnénk átnyújtani a
polgármesternek, erre is szeretettel várunk mindannyiótokat. (A
részletekről később értesítem az aláírókat.)

Köszönettel:

S. Zs.


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattalak benneteket. Gratula annak akit felvettek az oviba.
Minket idén sem vettek fel az óvodába:( A nagy 4 éves a kicsi dec-ben tölti a 3.
Röviden:beíratkoztunk, elutasítottak, fellebbeztünk (munkáltatói ig. csatoltunk), elutasítottak (hely hiány miatt).
Akkor most mit is kellene tenne, hivjam végig az összes ovit 10km-es körzetben hátha van hely? Vagy szüljek még egyet és akkor már nem gond úgyis itthon vagyok a kicsivel :(
 


Szia Tünde! Megértem az elkeseredésed, de ha egyébként is terveznétek harmadik gyermeket, inkább most tegyétek!
Felhívni a környéki ovikat nincs értelme, én sokhoz személyesen is bementem, úgy nézett ki van hely, aztán mégsem, egyikbe se sikerült. Hiába, keszis lakóhellyel máshol ne próbálkozz, a rendes felvételi időn túl!
Egyébként ahogy a fellebbezéshez, későbbi kérelmekhez is bármit be lehet csatolni, munkáltatóit, jövedelemigazolást, nyilatkozatokat, a családsegítőtől lehet támogató nyilatkozatot is kérni, lehet rendszeresen beadvánnyal élni a jegyzőhöz, a művelődési osztályvezetőhöz, a polgármesterhez, annak főtanácsadójához, oktatási ombusmant felkeresni, stb. Én ezeket jártam végig, 6 hónap alatt sikerült bejutni. Sok sikert, kitartást!

Juli

Kép
 
 


Sziasztok!


Panndi!
Nagyon sajnálom a babát! Sok erőt kívánok neked mostanság!

Igen, az én lányom is ide jár oviba. Nem kis harc volt az is biztos. Most a fiamat is beirattuk, természetesen nem vették fel. De fel fogják... :twisted:

Juli!
Ti most melyik oviba jártok?

Kép
Kép
 
 


Szia Ági! az Eszterláncba kerültünk. csiga csoport. Lili a Posta utcába jár, ugye?

Juli

Kép
 
 


Igen. De a következő néhány hétben az Eszterláncba fogunk menni mi is, mert a miénk bezárt 10 hétre ( :shock: ) a nyáron, és most ez az ovi lesz az ügyeletes.

Kép
Kép
 
 


Akkor lehet, hogy találkozunk :) , csak augusztusban fogunk 2 hetet hiányozni az orrmandulaműtét miatt.
Mi a Gyöngyharmatba voltunk egy rövid ügyeleten az 5 hét zárás alatt, Boti azt ha lehet, még jobban szerette. De ma reggel izgatottan indult már a régi oviba is. :)

Juli

Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen nem voltam. Leköt a 2 gyerek.
Panndi, sajnálom a veszteséget, de jobb ez így. Léleksimi!

Ovi. Bercit 10helyből a 10.re vették fel, a többiből elutasították. Ez a munkahelyemnél van, de 2évig még nem megyek vissza, tehát addig napi 4x15km. Onkormitól szívem szerint kérnék vmi utazási támogatást, de tudom hogy nincs. K..ják be! csak ezt tudom mondani.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Nagy a csönd mostanában erre.
Mit szóltok a játszóteres fejleményekhez? Voltatok szavazni?

 
 


Ébresztőőőő! :P

 
 


Sziasztok!

Ma kaptam egy emilt, még anno az iwiw-en aláírtam egy petíciót a dunakeszi óvodai helyzet miatt, s most arról értesítettek, hogy Waldorf ovit alapítanak Dunakeszin.
Hát, ez magyarul azt jelenti, hogy lesz egy újabb magánovi, nem éppen a petíció hatása... nem tudom, arra mikor reagál valamit az önkormányzat, gyanítom soha.

Viszont értelmesnek tartanám, ha már most elkezdenének iskolaügyben gondolkodni, mert 2-3 év, és ott is katasztrófa lesz. :evil:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Tegnap voltunk a játszótéren. dugig volt. Baromira kellene ide több/nagyobb. Jó lenne ha kerítve is lenne, meg némileg kulturált környezettel. Írták az indexes fórumon hogy fognak fákat is ültetni. Célszerű lenne a 2-es felől mert nyáron onnan kellene az árnyék a leginkább. A másik ötlet, hogy szerintem kellene egy nagyobbacska hírdetőtábla a játszóra, ahoval akár babaholmikat, akár programokat, infókat lehetne kitenni. Kinek kellene szerintetek ezt jelezni?

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Az a játszótér tényleg nagyon kicsi. A múltkor arra voltunk vendégségben, és kimentünk. Ha négyszer akkorára készítették volna, talán elég lett volna, annyi gyerek volt. :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Eladnám a képen látható folt és sérülés mentes overálunk.
Méret: 68-as (nyaktól bokáig 56cm). A kapucni és a cipő legombolható.
Magyar termék, a bélése 100% pamut.
Szerintem kisfiúnak és kislánynak is tökéletes.

Kép Téli overál
 


Van valakinek infója az új több ezer nm2-es játszóházról ami az auchan felé vezető úton a nagy logisztikai raktáraknál van??? Jó lenne elmenni, de előbb kellene infó. Neten sem találtam róla még semmi.

Más
Szt. Erzsébet ovi szeptemberben nyit, viszont nem 4, hanem 6csoporttal. Mondjuk érdekes lett volna ha év közben kap működésit.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


http://www.elmenyvaros.hu/

Szent Erzsébet ovit mi már nagyon várjuk! :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Hello mindenkinek!

Szeretném megtudni a Takács doktor elérhetőségét a Flór Ferenc kórház szülészetén. A barátnőm, mint ügyeletvezetőnél szült nála és nagyon meg volt vele elégedve. Ha tudtok segítsetek. Köszönöm.
ildi879
Fót
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Én is alagi anyuka vagyok.Csatlakoznék ha nem bánjátok-.Van 1 3 éves kislányom,talán jövőre tervezem a következőt :wink:
alagianyuka
Dunakeszi
 
 


Sziasztok Anyukák!

Napirenden újra az ovi téma.
Érdekelne hogy javult-e a helyzet ovi ügyben?
Érdemes-e Káposztáson próbálkozni?
Milyen magán ovik vannak Keszin? Mik a tapasztalatok hová érdemes menni?
Baby bocsokról vélemény érdekelne?

Üdv Mindenkinek.

U.i Mi a fenyõ játszóra jártunk, de mostanában sokszor nincs senki :( :(
mimi100
Dunakeszi
 
 


Kedves Mimi!

Szerintem a katolikus óvoda megnyitásával javult a helyzet, a kislányom oda megy októbertől

Káposztáson ne is próbálkozz, csak ha 1 éve be vagytok jelentkezve állandóra oda (gyerek és szülő is). A lányomat úgy nem veszik fel, hogy én pedagógusként ott dolgozom.

Mi a Csoda Fenyves Családi Napközibe járunk. Ez olyan igazi csana. Ott laknak, a nappaliban van az étkező és a játszós rész. Az egyik szobában alszanak. Az udvar nagyon szuper, hinta, csúszda, homokozó, medence stb. Mi nagyon szeretjük.

Baby bocsokról nem hallottam jókat.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Szia Gabi!

Hogy sikerült bejutni az oviba?
Úgy tudom a vallásosság fontos érv volt a bejutáshoz.
Úgy tudom hogy akkor is felvesznek máshol, ha aznap jelentkeztél be.
Hol vagy pedagógus?
Mikortól jártatok a Csoda Fenyvesbe?

Szép Napot!
Mimi?))
mimi100
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Én is azt gondolom, hogy a Szent Erzsébet ovi könnyít azért a dolgon, az én lányaim is oda fognak járni.

Ők most a kölyökkeszibe járnak, nagyon szeretik mindketten, Fruzsi elvileg csak heti egy napot jár, de pl ma is vittem, mert tegnap mondta, hogy szeretne menni, szóval szereti :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Szia Mimi!

Újpesten idén nagyon megszigorították az óvodai felvételit, csak újpesti gyerkeket vehetnek fel és szigorúan ellenőrzik is.

Káposztáson tanítok egy gimiben, de most itthon vagyok még 1 évet.

Augusztus óta járunk a Csoda Fenyvesbe, akkor még csak három gyerek volt, de mostanra teltház lett (8 gyerek) és már őszre is vannak érdeklődök.

Az óvodai beiratkozásra elmentünk, mi reformátusok vagyunk, beszélgettünk a plébánossal, az atyával, kitöltöttük a jelentkezési lapot és ezek alapján vették fel a lányomat.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sehol senki?

KépKép

KépKép

Kép
 
 


A Babybocsok emeleti csoportja katasztrófális. A földszinti kettőről viszont jót hallottam.
bebimurok
Dunakeszi
 
 


Jó régen nem jártam erre.
Ovi témában: mindenképpen több hely lett idén,de közel sem elég. A bölcsi továbbra is megoldatlan.
Mi közben váltottunk zuglói ovira a 15.kerületi nem jött be nagyon.
A pici meg lassan kezdi a bölcsit (hivatalosan ugyan márciustól, de nov. közepétől bejárogatunk hogy szokja).

A Gérecz páratlan oldalán nem tudjátok ki a védőnő most? Mióta volt a váltás valamikor jan-febr.-ban nem járt nálunk senki és nem is tudom hogy ki lett az új. Nem mintha hiányozna. MEg 4év alatt a4. védőnő.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Uxi, gratulálok a pocaklakóhoz!
Panndi, neked pedig pici Gáborhoz! :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Köszi!

Nézegetem a hozzászólásokat, azon gondolkodom, hogy jó lenne Samut heti egy nap, akár csak egy délelőtt járatni valahová, mert már az is nagy segítség lenne.
Tudnék takarítani, főzni több napra előre... most nyáron nem könnyű, itthon van az összes gyerek, ovi csak szept. 1-től lesz, hát... nem nagyon haladok semmi házimunkával, csak a mosással.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, elhiszem. Én sem haladok, pedig nekem csak 2 van.

Ha nem veszitek tolakodásnak, feltenném az eladó cuccainkat, hátha valakinek kell (mivel itt laktok, így nem kell postázni sem)
https://picasaweb.google.com/106958966472872657013/Ruha

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,

Ezer meg egy éve nem voltam itt. Enn ajánlotta (ment Neked privi, de közben megoldottam a bejelentkezést, mint láthatod :) ), hogy itt lehet, hogy valakit érdekel.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő használt, 1-5 éves gyerekeknek való (Götz) műanyag kreatív asztal a hozzá tartozó két székkel. Méret: 70 x 60 x 46 cm

Masszív, könnyen tisztán tartható, szétszedhető. Az asztallap két darabba szedhető, feltámasztható, krétával filctollal firkálható, gyurmával maszatolható . Az asztallap alatt tárolásra van lehetőség (festékek, ceruzák,papírok, stb.) Nekünk nagyon bevált, a gyerekek nagyon szerették, de kinőtték. Érdeklődni itt priviben.
Kép :D
mano20
Dunakeszi
 
 


Régen jártam erre, de ha Enn nem reklámozza, akkor majd én:


Kedves alagligetiek!
November 5-én (10-13 óráig) megrendezésre kerül az első baba-mama börzénk, melynek a lakópark szomszédságában álló EFRI tornaterme ad majd helyszínt.
Minden ami a babavárással, babákkal és kisgyerekekkel kapcsolatos: ruhák, felszerelések, eszközök, könyvek, játékok stb megtalálható lesz reményeink szerint.
Aki szeretne asztalt bérelni (előre láthatólag 20 asztal áll rendelkezésre), jelezze email-ben az annadamasdi kukac gmail pont com, vagy h.radnoti kukac alaglakoparkert pont hu címen.
Belépő díj: 200 Ft /fő (gyerekeknek 8év alatt ingyenes), melyből a terem bérleti díját, takarítást fedezzük, illetve a fennmaradó összeget az Alag Lakóparkért Egyesület a játszótér fejlesztésére fordítja.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Köszi Gabi! :)
Pont most akartam, de megelőztél.
Gyertek, terjesszétek!!!! Lesz majd plakátozás, szórólapozás is a környéken. Ha facebook-on fent vagytok, akkor jelentkezzetek a http://www.facebook.com/#!/groups/26954 ... /csoportba illetve csatlakozzatok a börze eseményhez
http://www.facebook.com/#!/event.php?ei ... 3850928327
Ha valaki árusítani szeretne, minél hamarabb jelentkezzen mail-ben vagy fb-on az asztalok korlátozott száma miatt!!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Mégsem lesz belépő.
Gyertek, várunk mindenkit!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet, ahol házi tejet lehet kapni Dunakeszin? (az autós áruson kívül, aki a Béke u- 2-es út kereszteződésben szokott állni)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

uxi: mi innen szoktunk rendelni:

http://hazitej.net/

220 Ft egy liter, de házhoz hozzák, telefonálunk, aznap délután hozzák!

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Köszi szépen!

Nem tudod, csak tejet árulnak, vagy tejfölt, tejszínt is?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sajnos csak tejet.

KépKép

KépKép

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: