Új privát üzeneted érkezett!

Gondoltam ideje lenne egy ilyen topic-ot is nyitni, hoszen annyian lakunk már itt.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Várom azokat ebbe a topicba, akik most tervezik, próbálkoznak, várják, vagy már babáznak, és azokat is, akik már rendelkeznek gyerkőc(ökk)el. :lol:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szabad ám ide írni is! :lol:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

 
 

Látom, h sokan benéztek, de nem harap a topic. Még mindig szabad ide írni is. :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ha már 40en megnéztétek a topicot, miért nem írtok?????
És ne mondja senki, h nem laknak itt a alag I-II.-n babások, meg anyukák.... :evil:

Akkor vessük föl pl a játszótér és az ovi kérdését. Régebben ittlakó mamik gyűjtöttek aláírásokat játszótér ügyben. De nem tusom mi lett a vége, bár ahogy elnézem, semmi. Mostmár sokkal többen vagyunk, lehetne megint gyűjteni. Ez csak ötlet.
Tudom, h sokan átjárnak a fenyő lp-ba, de mennyivel tutibb lenne itt is egy, ( és nem mellesleg kicsit több eszközzel 8) ).
Ha jól emlékszem a szenyvízátemelőnél szerették volna, ami szerintem is jó hely, mert nem hinném, h vki oda akarna építkezni.
Ovi ügyben, meg magánovi kezdeményezésről hallottam, amiről azóta sincs hír. De ha vki tud vmit, szóljon. :D

Szóval csak bátran, írjatok.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Még vmi:

az idősek otthona, nem simpla otthon, hanem : Gondtalan Élet Kht. Pszichiátriai Betegek Otthonában
azaz, idézem kik kerülhetnek be:
"Az Otthon szolgáltatásait igénybe veheti minden krónikus pszichiátriai betegségben szenvedő, aki az ellátás igénybevételének időpontjában nem veszélyeztető állapotú, akut gyógyintézeti kezelést nem igényel és egészségi állapota, valamint szociális helyzete miatt önmaga ellátására képtelen, vallási és etnikai hovatartozástól függetlenül. "

frankó............................................................

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Na én most írok... aztán olvasok ;)


Nem nagyon ír ide senki, tippem h inkább a másik topikba...


Ez az, mert még baromi fiatal a topic. Csak most hirdetem. De te is hirdetheted. :lol:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Érdekes, ha valaki belép, csak érdekli mi újság van itt, de akkor meg miért nem ír... Más oldalakon azért jobban pörögnek a topikok szvsz.


Tud vki vmit az itteni szakorvosi rendelőről??? Mennyire jó? Nagyon lepusztult?? MIlyenek az orvosok stb. És az ügyeletről vmi infó???
Nemrég elgondolkodtam, h ha vmi baj történne, hova kellene menni, v vinni a sérültet. Aztán nézegettem a dunakeszi.lap.hu-s oldalon a szakorvosi linkjét. de arról csak a rendeléseket tudtam megállapítani.
A védőnő ide utal be bizonyos vizsgálatokra, v. máshova?????

Előre is köszi. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Mi csak most költöztünk Dunakeszire néhány hónapja, úgyhogy szívesen csatlakoznék a fórumhoz, mert nem nagyon ismerek itt senkit.
A kislányom, Emese most lesz 3 hónapos, a Széchenyi u.-ban lakunk, a tóváros lakópark mellett. (ez egyáltalán alagliget?)
Ja, és hogy kell felrakni az a csíkot a szöveg végére?? (teljesen kezdő vagyok ezen a téren...)
 
 


Szia Anda.
Üdv itt. Örülök, h vki jelentkezett.
Az nem alagliget, de alag. Szóval maradj itt nyugodtan, remélem hamar beindul a topic, csak idő kell h rátaláljanak az érintettek. :D
Te is hirdetheted! :wink:
a csíkon a vonalzót érted???
Mert azt úgy a legegyszerűbb, ha pl rákattintasz valakiére, és ott kreálsz magadnak. Majd kiad több kódot. a http-s kódot kijelölöd, majd bemásolod a profilodban ( fent kell legördíteni), az aláíráshoz. És onnantól minden hozzászólásodnál ott lesz. Remélem tudtam segíteni, de ha megadsz pár paramétert ( pl.csemete születése), akkor én is tudok csinálni 1et ( csak nem bizti, h tetszik majd), és elküldöm pü-ben ( privát üzenet) neked. Akkor más csak másolnod kell. :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Köszi szépen a leírást, csináltam egyet, most majd kiderül, hogy jó lett-e!
Remélem idővel csak többen leszünk itt és beindul a dolog :)

Kép
 
 


Gratulálok. Sikerült. Ügyi vagy. Én is remélem.. Ha már ketten remélünk, nem lehet h ne induljon be. :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni a fórumhoz, és remélem hamarosan még többen leszünk! :)

Kép
 
 


Hello manjan!!! :lol: EZ az, gyűlünk!!!!
Egy jó hír mindenkinek: Megnyílt a Csuri csemege a Fóti út-Reptéri út sarkán. Hétközben 6-22ig van nyitva. A hétvégét nem tudom, de akkor is nyitva van. Még nem voltam, de még a hétvégén el szeretnék menni.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia! Örülök, hogy írtál.
Te is Alagligeten laksz? Én nem is tudom pontosan, hogy az melyik része Dunakeszinek, valahol a Fóti úton kifelé van? És ez is egy lakópark tele új házakkal?
Ennn!
A szakorvosi rendelőről még nem sokat tudok, mivel én is új vagyok itt. De elvileg oda tartozunk, a kislányomat jan. végén kell vinnem csípőszűrésre, utána majd megírom milyen volt.

Kép
 
 


Ok. Köszi, h megírod.
Hogy be tudd azonosítani a lakóparkot: A Fóti úton ahogy megyunk a match-től Fót felé, először jön a Fenyő lakópark, ott kanyarodik az út is kicsit. Ott található a Zsezsi husi bolt, meg a tuti bowling klub, ahova gyakran járunk. Ha jövünk tovább, akkor jobb kéz felől a temető előtt van a lakópark. Talán ez segít.
Azt is megtudtam ,h a csuri mellett lesz egy gyógyszertár.

Tényleg nem tudjátok, mikor nyit a spar a tóvárosnál??????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Köszi a leírást, majd egyszer elsétálok arrafelé és megnézem.

A Spar sajnos csak MÁJUSBAN nyit ki!!
Egy táblára az volt kiírva, hogy december és írtóra vártam, mert hozzánk nagyon közel van (kb. 10 perc gyalog), de mivel csak nem akart megnyílni levélben megkérdeztem tőlük és így kiderült, hogy csak május. De fogalmam sincs, hogy miért, mert az épület már itt áll készen dec. óta!

Kép
 
 


Én is azt néztem mulkor, h már mintha polcok is lettek volna benne. Hát ez tényleg érthetetlen. Lehet, h úgy gondolják. h nem lenne elég forgalom?? Csak az a rossz, h ha tavasszal elkezdik építeni a Toldi I-II.-t akkor mindig tele lesz munkással, meg elfogy a friss pékárú már reggel. Itt nálunk a MM-ben ez volt egész tavasszal meg nyáron. Mire a kismamik, gyerkőcöstől eljutottak oda, már ki volt fosztva. Aztán délben újabb roham.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Olyan jó hogy ennyi mindenról infot adtok!
Hamarosan mi is költözünk alagra, előre láthatólag még egy hónap.
Már nagyon várom! :D

Kép
 
 


Kérdezz bátran. Igaz még nem vagyunk itt sokan, de amiben tudunk, segítünk. És remélem lassan idetalálnak, akik ide tartoznak :D Melyik házba költöztök?? Alag II-n?
Sok kismami meg babás, kisgyerekes lakik itt. Társaságban nem lesz hiány. És biztos, h alagII-n is hasonló lesz a helyzet. Már most vannak ott is picibabások, még ikrek is. :)
De látom, te is még a próbálkozók közé tartozol, mint én. De mi leszünk a jövő anyukái, igaz?!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Találtam, gondoltam fölteszem, hátha vkinek jól jön majd:

A baba tejfogyasztása gyorsan nő:
Életkor Elfogyasztott mennyiség
(ml naponta)
1. hét 200-300
2. hét 450-600
3. hét 500-650
4. hét 550-700
5. hét 600-750
6-7. hét 700-850
8. hét 720-870
9-14. hét 750-900
15. hét 750-850
16-26.hét 650-800

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Akkor majd nagyon szorítok nektek, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba, nekünk ezzel nagy szerencsénk volt, az esküvő utáni 3. hónapban már terhes is lettem.

A tejfogyasztásról: én már felhagytam a napi méricskéléssel, szerintem még pár hét és beleőrültem volna, mert Emese sosem evett annyit amennyi az előírt lett volna. De most már nem nézem, mivel szépen fejlődik és látom, hogy nem éhes. De persze iránymutatónak jók ezek a számok, főleg az elején, amikor még teljesen tapasztalatlan az ember.

Kép
 
 


továbbítom a nyitvatartást:
hétköznap: 6-22
hétvégén: 7-22. ünnepnapokon is nyitva.
Elég jól hangzik. Csak ne lenne drága. Tóvárosi ismerős szerint (ott is van egy csuri) érezhető az árakon, h nincs sok bolt a környékén.
A lényeg, h van, és nincs messze. Már csak egy járda kellene a reptéri úton a lakópark kijáratától a sarokig.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia ennn!

Alag II-be költözünk egy Klimker házba. Ti az I-ben laktok?
Társasházban?
A miénk egy 12 lakásos és a reptéri út mellett van közvetlenül Alag I mögött. Tud valaki nekem arról infot adni, hogy egy 12 lakásos t.házba van-e közösképviselő meg ilyesmi? Mire kell számitani? :?:

Kép
 
 


mi sorházban lakunk, de tudomásom szerint 6lakásnál többnél már kell kk. egy másik fórumon írta vki, h ők a következőben állapodtak meg:
"A közösképviselőnek 1100+áfa/albetét + 100ft/nm a kktsg.
Első hónap dupla pénz: számlanyitás, kukavásárlás stb. miatt."

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is csatlakoznék a kis csapatotokhoz. Mi is Dunakeszin, a Tóvárosban lakunk tavaly augusztus óta egy 4 lakásos társasházban.
Van két gyönyörű lányom, akik ikrek: Anna és Virág. Most lesznek 11 hónaposak. A babára váróknak drukkolok!! :lol:

Üdv: Eszter
KépKép
 


Üdv itt minálunk.
Gratula a gyerkőcökhöz. Az egyik a druszám. Puszi a talpára így ismeretlenül is. Sokat járok a tóvárosba. Ott lakik egy koll
ganőm ( ő is picibabás épp), meg kozmikushoz is oda járok.
Azt hiszem, módosítom a topic címét. Végül is nem lakunk messze egymástól.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Bakker, nem találom, h hol lehet megváltoztatni a topic címét. Ha valaki tudja, kérem segítsen!!! Előre is köszi :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia Eszter!

Gratulálok a két lányothoz és üdv az oldalon! :D

Kép
 
 


ennn

Köszönöm az infot!

Kép
 
 


Szia Eszter!
Én is gratulálok a kicsikhez! Régen mindig ikreket szerettem volna, de most, hogy van egy kislányom el sem tudom képzelni, hogy hogy lehet bírni egyszerre kettővel! Volt eleinte veled valaki otthon? És egypetéjű ikrek? Mindig meg tudtad őket különböztetni? :))
Andi

Kép
 
 


Sziasztok!
voltunk ma hazafelé a csuriban. Hááááááááát.....
Nem vagyok elragadtatva tőle. Akkor épp kenyér sem volt ( igaz mondta a csaj h kb 1 órán belül lesz). Tul képpen van mindenféle( bár talán a MM-nek nagyobb a választéka.) Remélem az a spar hamar kinyit. Egy olyan közepes bolt jó lenne, mint az.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia Andi!

Háááát időnként nem könnyű velük, az biztos! Állandó segítségem nem volt az elején sem, most sincs. Az elején átjött többször anyukám és nővérem, anyósomék, de csak pár órára, de már az nagy segítség volt, hogy megfőztek helyettem.
Mi nem számítottunk ikrekre, meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg ikrek is lehetnek. Egy babára készültünk, kettő lett belőle. De nagyon édesek, persze imádjuk őket (de néha az agyamra tudnak menni).Már 11 hónaposak, erősen próbálgatják a határokat a szabad és nem szabad között. Nem egyszerű, de reményeim szerint egyszer csak megtanulják.
Egyébként kétpetéjű ikrek, csak annyira hasonlítanak, mint más testvérek. Két különböző egyéniség (bár ez időnként változik, hol Anna dominánsabb, hol Virág, mindkettőjüknek megvan a maga időszaka).

Üdv: Eszter
KépKép
 


Nem akarsz a gyerkőcökről föltenni képet?? Vagy képtárlinket?????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Remélem mindenki megúszta kár nélkül a vihart!

Ma estére is mondanak, de nem olyan erőset.
Jó éjt! :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Sajnos beteg voltam a múlt héten, hát elég rémes, mikor az ember lázasan fekszik az egyik szobában a másikban meg ordít a gyerek és nem tudom melyik a rosszabb: betegen felvenni, hogy akkor hátha elkapja, vagy hagyni sírni :(
Szerencsére Anyukám átjött 2 napra utána meg már jobban voltam, Emese meg egész jól átvészelte.

Eszter!
És hogy tudsz a lányokkal közlekedni? Gondolom van ikerkocsitok, de busszal is mész velük?
Én még mindig nem mentem sehova busszal Emesével, pedig már ideje lenne, úgy könnyebben el tudnám intézni a dolgokat.

Nem tudtok véletlenül babaúszást a közelben? Nagyon szeretjük a vizet és szeretném ha Emese is megszeretné (itthon fürdeni már nagyon szeret), de nem találtam a közelben semmit csak Budapest másik végén.
Szép hetet nektek!!

Kép
 
 


Szia Ennn!

Próbáltam fotót feltölteni a fotoalbumokhoz, de nem igazán szeretné, hogy ezt tegyem, pedig lekicsinyítettem a képeket is és egyszerűen vagy azt mondja, hogy hiba a feltöltés közben, vagy látszólag befejezi és nem történik semmi. Majd még próbálkozom.

Szia Andi!
Remélem jobban vagy már, szerencse, hogy Emese nem lett beteg, mert a beteg és nyűgös gyerek (pláne duplán, ez nálunk sajnos kivédhetetlen) nem egyszerűen tépi az idegeket, mindamellett, hogy sajnálod is szegényt. Mi egész 10 hónapos korukig megúsztuk komolyabb betegség nélkül, most pont karácsonyra érkezett a nátha és a köhögés, de már túl vannak rajta.

Van ikerkocsi, de azzal csak itt a lakóparkban sétálok velük, mert akkora batár és nehéz, hogy egyedül nehéz lenne vele közlekedni. Szerencsére autóval járok, bár kettővel ez sem egyszerű, csak olyan helyre tudok velük egyenlőre menni, ahol van valaki aki segít (pl. anyukámékhoz). Talán ha már járnak, akkor elmerészkedem velük valamerre, de az sem lesz egyszerű, mert gondolom ketten hétfelé fognak szaladni (a nem szabad kifejezés lepattan róluk, pedig elmondom napjában százezerszer, de hiába, mindig a kópéság!!) Szóval a kocsiban van két sportkocsi, amit lényegesen egyszerűbb kezelni, de ez így kétemberes. Szerintem megpróbálhatod Emesével a buszt, még lehet hogy tetszene is neki. Szerintem a busz egyből elringatja, legalábbis, nálunk a kocsiban mindíg elaludtak, sőt a mai napig is könnyen elalszanak útközben.

Üdv: Eszter
KépKép
 


Sziasztok! Már hiányoltalak titeket. :)

Babaúszás a közelben??? Hmmm A Pólus Hotelben tutira van. Érdeklődj utána. Az nincs közel, de messze se. Meg tudom h a lakótelepen építenek uszit, de az még nincs meg. Esetleg Göd-ön nézd meg a Pólus Palace Golf és sport klub uszodáját. Mintha ott is lenne. Van honlapjuk. Majd megnézem, h mi a címe.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


http://www.delfinuszoda.hu/ ez Csömörön van.
http://www.bebiuszas.hu/ ez a Pólus Hoteles.
Gödön meg mégsincs.
de a www.babauszas.lap.hu -n is találsz helyszíneket.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek. A sogórnőm költözött a napokban Dunakeszire, az Alag lakóparkba(remélem nem írok túl nagy hülyeséget, de nem ismerem Dunakeszit), és épp mára van kiírva szülés ügyileg. Nekik nincs internet elérhetőségük még, és próbálnám kinyomozni neki, hogy melyik védőnőhőz illetve gyerekorvoshoz tartozik. Tök új a ház és az utca (Konrád Ignác u.). ahova költöztek,az internetes adatbázisban nem találtam meg(Dunakeszi honlapján), hogy melyik körzetbe esnek. Tudnátok segíteni? A környékükön van még Tóth Ilona illetve Bayer Emil u. is. Előre is köszönöm mindenkienk.

Kép
Kép
 


Paklincs!
Megnéztem a térképen és úgy tippelném, hogy a Fóti út 35.-ben lévő rendelőhöz fog tartozni. Én azt ajánlanám, hogy hívd fel őket, biztos tudnak segíteni, hogy egyáltalán oda tartozik-e és ha igen melyik védőnőhöz! (27-547-501, 502)

Ennn!
Köszi szépen a címeket, meg fogom őket nézni!! (egyébként időközben meg pont Gödön találtam egyet én is :)

Eszter!
Busszal jövő héten leszek kénytelen menni, mert intéznem kell bizonyos dolgokat, kiváncsi vagyok, hogy fogja bírni...
És a lánykáid játszanak már együtt is? Később az biztos nagy könnyebbség lesz nektek, hogy együtt elvannak magukban, de nem tudom ez mennyi idős kortól működik!

Kép
 
 


hali!

Én is a Pólus Hotelest találtam a legközelebb, esetleg ott lehetne nézni még, ahová a busz megy, hogy ne kelljen sokat cuccolni a babával :lol:

Paklincs (bocs, de a neved nem jelent meg az aláírásban)
Sajna utca név szerint nem tudok segíteni, Én egyébként a Tóváros lakóparkban lakom, ami talán más védőnői körzet, de lehet, hogy nem, mert a Fóti úton van a tanácsadó.

Védőnői fogadóórák
Dunakeszi, Barátság útja 29. Védőnői Tanácsadó
Telefon: 341 - 313
I. védőnői körzet Tálas Tamásné kedd: 11.00-12.00
X. védőnői körzet Tálas Tamásné kedd: 11.00-12.00
II. védőnői körzet Krusslák Béláné csütörtök: 11.00-12.00
IV. védőnői körzet Bobál Attiláné csütörtök: 11.00-12.00
VII. védőnői körzet Kiss Julianna szerda: 08.00-09.00
IX. védőnői körzet Pálné Reibl Tünde szerda: 08.00-09.00

Dunakeszi, Fóti út 35. Védőnői Tanácsadó
Telefon: 547 - 503
VI. védőnői körzet Kékesiné Benyó Márta csütörtök: 08.00-09.00
VIII. védőnői körzet Halász Judit csütörtök: 08.00-09.00
XI. védőnői körzet Jánossyné Viola Beáta hétfő: 11.00-12.00
XII. védőnői körzet Garamvölgyi Mónika hétfő: 11.00-12.00


Dunakeszi, Tábor u. Védőnői Tanácsadó
Telefon: 341 - 959
III. védőnői körzet Somodi Istvánné kedd: 11.00-12.00
V. védőnői körzet Kiss Julianna kedd: 11.00-12.00

Szerintem a Fóti úton próbálkozzatok, remélem tudtam segíteni.

Üdv: Eszter
KépKép
 


Köszi mégegyszer a gyors segítséget

Kép
Kép
 


Átmegyek a szomszédba megkérdezem a csajokat, h itt ki a védőnéni. De azt tudom, h egész alagligetnek 1. Nemrég variálták a körzeteket, és most vmi fiatal, kisgyerekes van, aki rendes.
Pár perc, és írom a nevét, telefonját.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


nahhh.
a védőnéni alagligeten:

Szabóné Jaskó Melinda 70/379-86-20 , 27/547-502, 503

ha ő még beteg lenne, akkor a régi védőnénit is lehet ideiglenesen keresni:
Jánossyné Viola Beáta 20/376-95-45

És ha megérkezik a baba, még aznap kérnek telefont, utána pedig akkor, amikor már kiderül, h mikor jöhetnek haza a kórházból.

Remélem tudtam segíteni. :D
(köszönet a szomszédnéninek!!! :lol: )

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


NA az a valaki aki a Csuri nyitvatartást, a gyógyszertárat, meg a közösköltséget említette másik fórumon, én lennék..

Egyébként 12 lakásosban még nem kell hivatásos közösképviselő, lehet akár egy lakó is.


Hello Csillesz!

Remélem nem gond, h továbbítottam ide is az infókat. 8)
Gyere gyakrabban!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron