Új privát üzeneted érkezett!

Giga!
Gratulálok az ovihoz! Melyik csoportba fogtok járni?

Bébiszitterekről annyit tudok, hogy aki végzett és tapasztalt kb. 1000 Ft per óra.
Én már inkább ott tartok, h. elviszem Andrist egy héten egyszer egy cs.napközibe. Már nagyon unatkozunk bezárva...
 
 


A napocska csoportba fog Lili járni, és körte lesz a jele. :)

Kép
Kép
 
 


:D
Giga! Eszter is a napocskába jár!
Mikor kezditek a beszokást? Kistesóra ki vigyáz addig?
 
 

 
 

Február 15-én elvileg. Gyakorlatilag addigra valahogy meg kell oldanom, hogy lejussunk oda. Tesóra addig valószínüleg az egyik szomszéd fog vigyázni, vagy az apja.
És hogy tetszik Eszternek az ovi? Mióta jár oda?

Kép
Kép
 
 


Tavaly szeptemberben kezdtük, és (mármint 2008-ban) szereti. Én is meg vagyok elégedve, szeretjük az óvónéniket, szép a csoportszoba, az udvar, biztosan Lili is élvezi majd. Ha gondolod, reggelente el tudjuk vinni, bár beszoktatáskor nem kell reggel menni, legalábbis az első egy-két nap.
 
 


Köszi Adaka!
Igazából pont a beszoktatás időszaka a bizonytalan még, de majd megoldjuk! Utána már az apukája fogja vinni télen. Tavasztól meg én, mert akkor már Attila motorral fog járni dolgozni.

Kép
Kép
 
 


Adaka!
Miket kellett beszerezni az ovi kezdésekor? Kérdeztem az óvónénit is, de azt mondta majd megbeszéljük, ha jövünk beszokni. Viszont nem igazán akarom addigra hagyni az egészet.

Kép
Kép
 
 


Giga!
Mindenképpen legyen váltócipőtök és -ruhátok. Tornacipőt is be kell szerezni, meg egy fehér pólót. Jó, ha van egy ovizsák is, amibe beleirod a jelét, tudod, amit vállfára kell akasztani.
A többit priviben elküldöm, nem hiszem hogy a többieket érdekli...
 
 


Köszi szépen Adaka!

Kép
Kép
 
 


Gyermekfelügyeletet és házimunkát vállal Gödön és környékén/ Dunakeszi, Fót, Sződ, Sződliget stb./ molett, gyermekszerető, munkájára rendkívül igényes és precíz nyugdíjas nagymama.

Telefon: 06-70/9490590
email: babuci39@citromail.hu
 


Felhívás!

Mint azt már tapasztalhattátok, az Alagliget lakóparkban katasztrofális a helyzet, már ami a gyerekek lehetőségeit illeti. Nincs bölcsőde, óvoda, játszótér. Igaz, vannak rá kísérletek, hogy változzon ez az állapot, (Alaglakóparkért egyesület, http://alaglakoparkert.hu/), de nem sok siker volt eddig.

Ezen szeretnénk az eddigieknél szervezettebb formában javítani. Pergel Anitával azon gondolkodunk, hogy szükségünk lenne egy olyan civil szervezetre, egy egyesületre, amely jogosult lenne például pályázatokat benyújtani bölcsődei, családi napközi támogatásokért és hasonlókért. Valamint az egyesületen keresztül az anyukák jobban megismerhetnék egymást és segíthetnének egymásnak szolgáltatásokkal is.

Ha a fentiekkel kapcsolatban ötleted van, hogy az egyesületnek milyen feladatokat kellene még ellátnia, kérjük ne fogd vissza magadat, oszd meg velünk. Valamint visszajelzéseket is várunk, hogy ki szeretne tagnak belépni (minimum 10 eltökélt tag szükséges ahhoz, hogy az egyesület megalakuljon).

Várjuk a visszajelzéseket!

Köszi!
Pergelné Anita (lancsi-kukac-hotmail.com)
Szalkainé Timi (sztothtimea-kukac-gmail.com)

Ui: erre a hozzászólásra hívjátok fel mindenki figyelmét, aki érintett!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sorenyes 2010.03.05 22:12-kor.
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Jó ötlet, de mennyivel lenne szervezettebb, mint az Alaglakóparkért egyesület?
 
 


A GÖDI WALDORF ÓVODA INFORMÁCIÓS ESTET TART
február 24-én és március 24-én

Az érdeklődő szülők megtekinthetik az óvoda épületét, megismerkedhetnek az óvónőkkel, akik szívesen válaszolnak a Waldorf- pedagógiával kapcsolatos kérdéseikre.
Az estek 18:30-kor kezdődnek.
Érdeklődni: Somodiné Marianna (óvónő) 30/367-7287
Pénzes Barbara (szülő) 30/606-2494
Cím: Felsőgöd, Tél u. 2. (bejárat az Ősz utcából)
e-mail: godiwaldorf@gmail.com http://waldorf.god.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok,

Sorenyes, ezek szertint az alaglakóparkért egyesület nem pályázhat ilyen témában? Nem lenne esetleg egyszerűbb kibővíteni az ő tevékenységi körüket, hogy egy helyről lehessen koordinállni a dolgokat? Tartok tőle, hogy szétapródóznak a dolgok....
Nem tudom ismeritek e a Háztűzőrző nevű társulást?http://www.haztuzorzo.hu/program/mod_fooldal_2/foo_kiiras.php

Én még régen a Nőklapjában olvastam róluk, ötletadónak szerintem jó lenne, esetleg fel is lehetne venni velül a kapcsolatot.... szerintem ügyesen csinálják....
Egy pár embernek még állandó munkát is biztosítana......

Más.
Nincs kedvetek tavasszal egy helyi bababörzét összedobni? Helyre nem nagyon van ötletem, de biztos össze lehetne valamit hozni... szerintem sokan vagyunk itt különböző korú csemetévek, lehetne csereberélni ruhát, csipőt, járékot....

Szerintetek?

ü
Üdv.: gima.
 
 


Gima! Pályázhat, megalakulástól számított 2 év múlva. 2009-ben jegyezték be, tehát 2011 őszétől leghamarabb.

Bababőrze: szerintem jó ötlet, igaz mi a kinőtt ruhákat elhordjuk a családsegítőbe, de játékok vannak, amit nem használunk.

Juli

Kép
 
 


Egyetértek Gima!

Ha esetleg valakit érdelek, nagyon szép kislánycipőim vannak, Siesta és Asso, amitől meg szeretnénk válni...

Nem tudjátok, hogy az épülő ovi, ami a Spar mellett lesz, mikor lesz kész? És hol lehet utánaérdeklődni? Azt hallottam, hogy az önkormányzat i beleszállt a költségekbe, szóval, nemcsak vallásos szülők gyerekei járhatnak.
Van valakinek erről infója?
 
 


Gima,

Gondolkodtunk azon is, hogy az Alaglakóparkért Egyesületet kéne bővíteni... Ez részletkérdés.
Priviben már megírtam, hogy a szomszédasszonyom máshogy tudja ezt a pályázást, szerinte működésre pályázáshoz nem kell 2 év. És ő is csinált már ilyet... Most akkor kinek van igaza?
És azon is filózunk, hogy ha tényleg felszámolják az út túloldalán a Sweet Pointot, akkor ott lehetne épületet szerezni a gyerekeknek.
Persze, a háztűzőrzőktől is lehetne tanulni, miért is ne?

Bababörzében én is benne lennék. Most selejtezek egy rakat holmit, bár nem feltétlenül a gyerektől, és sok mindent sajnálok kidobni. Meg kellene kérdezni, hogy odaadják-e pár órára a szavazóhelyiséget a kutyakiképzőnél, és milyen feltételekkel? Ki vállalja közületek, hogy ezt megkérdezi? (Apropó, nem kell valakinek ajándékba egy működő teafőző? Egy amerikaipalacsinta-sütő? Egy teáskészlet? Könyvek? :) )

Titi
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Ma volt itt egy kopogtatócédula-gyűjtő emberke. Cédulát nem kapott tőlünk, de kérdéseket és feladatot igen. :D

Azt mondta, hogy a Spar-nál levő óvoda egyházi-önkormányzati közös építés, 100 férőhelyes lesz, és ősszel indul.
Azt is állítja, hogy végig lesz járda, sőt, bicikliút a lakópark körül. És nem csak itt, hanem a Fóti úton végig ugyanilyen bicikliút a mi felünkön, egészen a vasúti felüljáróig. Tehát a védőnénihez el lehet majd tolni a gyerkőcöket.

Amit nem tudott megmondani, az a rémhír, amit hallottam, hogy ingatlanadót kell fizetnünk, ráadásul úgy, hogy nem értesítenek róla minket, hanem mindenkinek saját magának kell kiderítenie, mennyit kell fizessen. Kíváncsi vagyok, megkérdezi-e, és felhívja-e a páromat az infóval. Ha akar kopkopcédulát, akkor...
És megpróbált meggyőzni róla (nem ment neki), hogy a városvezetés jól működik és mennyi mindent tesz a városért. Na ez cumi. Ha jól végezné, az én olvasatomban azt jelentené, hogy a lakóparkkal együtt építették volna a bölcsit, óvodát, játszóteret, járdát... de legalábbis a helyet kihagyták volna rá, eceterá.
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Építményadó: Január 31-ig kell bevallani, következő években már csak változás esetén kell újabb bevallást tenni. Mértékéről, a bevallás módjáról és a bejelentett lakóhellyel rendelkezők után kapható adókedvezményről a városi weblapon lehet tájékozódni. Bevallás után tudják kivetni. Költözéskor nem érdeklődtetek a helyi adók felől?
www.dunakeszi.hu/docs/epitmeny.doc

Juli

Kép
 
 


Sziasztok!

Bababörze jó ötlet. Én még ugyan sosem voltam a VOKEban, de állítólag az is jó szokott lenni. Nekem is a kutyakiképző jutott eszembe.

Építményadó: mi már évek óta fizetünk. Ez olyan érdekes, hogy valakit megtalálnak vele, valakit meg nem. Mivel mi mindhárman ide vagyunk bejelentkezve nagyon keveset fizetünk.

A Sparnál levő oviról én is úgy tudom, hogy szeptemberben indul, nem tudom, hogy április 19-én, amikor a beíratkozás van, oda is be lehet íratkozni?

A bicikliútról a Fóti úton pedig a férjem is olvasott. Akkor éppen ott tartott a dolog, hogy pályáztak rá pénzt.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Azt nem lehet tudni, hogy mikor lesz kész a kerékpárút? Vagy úgy járunk vele, mint a játszótérrel?

Ovi a Sparnál: szerintem nem egy irányitás alá tartozik, mint a Budaiban levő ovi, és tagóvodái, de majd megkérdezem a mi ovónéninket.
 
 


b.j. írta:Építményadó: Január 31-ig kell bevallani, következő években már csak változás esetén kell újabb bevallást tenni. Mértékéről, a bevallás módjáról és a bejelentett lakóhellyel rendelkezők után kapható adókedvezményről a városi weblapon lehet tájékozódni. Bevallás után tudják kivetni. Költözéskor nem érdeklődtetek a helyi adók felől?
www.dunakeszi.hu/docs/epitmeny.doc


Köszi!

Nem, nem érdeklődtünk a helyi adók felől. :? Egyébként sem Dunakeszin lakunk, hiszen a Dunakeszi tábla a Fóti út - Reptéri út kereszteződésében van!
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sziasztok,

megerdeklodtem, sajnos a kutyakepzo kilove bababorze szinhelykent...:(((((.
valakinek mas otlete?

udv.> gima
 
 


NEkem azt mondták az önkormányzatnál, mikor emgtudtuk, hogy van építményadó (nem is tudom, teljesen véletlen derült ki, jóval később, mint ahogy ideköltöztünk)? hogy nem szólnak senkinek, de ha 5 évig nem fizet valaki, akkor visszamenőleg kivetik egy összegben.
NEm gáz amúgy, ha 4 ember lakik egy lakásban, akkor 4 -5 ezer között van egy évre egy 100m2 körüli lakás.
Ha nincs bejelentkezett lakó, akkor már húzós, az olyan 80-90 000 között van...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,

ha valakit érdelek:

11. BABYMARKT

Babaruhabörze és Gyerek Expo ®
Várunk minden kedves érdeklődőt és kiállítót, vásározót

a hazai legnagyobb, baba-mama témájú vásárára!

Itt minden megtalálható ami a babaváráshoz és a gyerekneveléshez szükséges!

Időpont és helyszín:

HUNGEXPO Vásárközpont "A" pavilon

2010 április 25. vasárnap
.
8 -18 óráig

üdv.: gima
 
 


Sziasztok!
Én is 1000éve nem voltam.
Megszülettett idő közben kistesó is. Március 10-én. 3650g, 54cm :) már itthon vagyunk, ki még nem jutottunk mert szél volt eddig.
ovi ügyben én is tanácstalan vagyok (még mindig azt mondom, hogy ha lenne esze az önkormányzatnak, akkor a SP helyén az irodaépületből frankó ovi-bölcsit lehetne csinálni, a többire meg olyan lakóparkot építtet amilyet csak akar (mert az lesz). Nem kellene építkeznie, csak átépítenie, hiszen panelekből van,tehát ideális lenne (mármint nem az anyag, hanem a kialakíthatóság).
Gabi, neked pedig drukk itt is az utolsó hetekhez!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


enn, gratulálok a kistesóhoz, szép méretek :)

Mi azért beiratjuk Zsófit, de hát nem fogják felvenni. Ő jár csanába heti három délelőttöt, szóval marad ott továbbra is.
Vendég
 


Sziasztok!

Enn, gratulákok a kistesóhoz!


Nahát, Panndi, nektek meg az érkező tesóhoz :D Nem voltatok véletlen ma a babaklubban?
Mintha titeket véltelek volna felismerni, csak nem voltam benne biztos, így inkább nem mentem oda, nehogy beégjek :oops: .


Nem kell valakinek egy zsák gyerekjáték homok néven árult sárga kvarchomok?
Délelőtt vettem két zsákkal, de rájöttem, hogy elég lett volna egy is bőven a kagyló formájú homokozóba.
1000 Ft/zsák (én is annyiért vettem, ki sem bontottam, 25 kg van benne)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi, de, voltunk :) Viszont én ezek szerint továbbra is a vaskiak táborát erősítem, mert én bizony nem láttalak :(
Vendég
 


vaski=vaksi

:roll:
Vendég
 


Bnt voltunk a tömegben, nem csoda, ha nem láttál. A két fiúval voltam, Samu ugye még nem mászkált semerre, csak a hordozóban aludt, Beni meg ki tudja hol volt... :D LEginklább a kajás asztalnál, teát vedelt. :lol: Na meg késtünk fél órát, én is csak akkor láttalak, mikor pont távozni készültetek.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!
Enn! Gratulálok! A kistesó is Kecskeméten született?
Hát, nekünk nem jól indult ez a tavasz, mindkét gyerek elkapta a hányós-hasmenős virust, kórház, stb, a köztes időkben meg hol én, hol apa kaptuk el tőlük...

Mit szóltok, hogy a játszótér most meg a rendőrség területén lesz?
 
 


Ja, Uxi!
Ha még megvan a homok,én vevő vagyok rá, már akartam venni, mert tavaly kicsit megcsappant a mennyiség Andrisnak köszönhetően...
 
 


Sziasztok, ne haragudjatok, nem ide vágó téma, de szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni egy elveszett kutya ügyében. Kormi az Esze Tamás utcából tűnt el, már elég régen, február közepén, egy idős nénitől. 1 éves szuka puli keverék. Mi segítségképpen kiplakátoltuk itt-ott, de több szem többet lát alapon eszembe jutottatok, hátha.. A néni szinte belebetegedett, tudjátok, hogy megy ez. Ha láttok, hallotok róla, kérem, hogy jelezzétek. Nagyon köszönöm. Angi
 
 


Adaka, sajnos szerdán hazaküldtem apukámmal Szolnokra a homokot, mivel addig nem szólt senki, gondoltam jó lesz az ottani homokozóba. :(
Nem akartam már tovább kerülgetni a teraszon, ahhoz meg nehéz volt, hogy felcipeljem a padlásra...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ritkán jövök, de most itt.

Gabi, részvétem így utólag is.

Gabolino,
Mi majdnem szemben, a Fóti 85.-ben lakunk.

uxi, ennn, gartula a kistesóhoz.

Spar környéki ovi: keresztény ovi lesz és én anno azt olvastam róla, hogy 50%-ban a felekezet tagjainak gyerekei és 50% külsőst vesznek fel. Ehhez képest azt is hallottam, hogy lehetett venni téglát és ezzel megváltani a helyet az oviban.

A Budai központi ovinak nem tagja.

Mi is a Posta utcaihoz tartoznánk, de ... mivel én eredetileg váci vagyok oda írattuk be és mellékesen voltunk jelentkezni a Budaiban is.
Mondjuk lehet lett volna hátszelem - óvodapednek tanulok és gyakorló ovim az Alagi tagovi - de szerintem így sincs esélyem arra, hogy bevegyék a lányt.
A vácihoz viszont csak állandó bejelentett lakcím kell Vácra. (Anyum ott lakik.)
Szerencsére a SZOCPOLt nem bukjuk, így intézem az átíratást.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers
hajnoca
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

A Sparos ovival kapcsolatban: igen, lehet venni téglajegyet, de azért azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy egy 5.000 Ft-os téglajeggyel bárki helyet vesz oda?

Nyilván, ha egy óvoda vallásosan neveli a gyerekeit, elvárható, hogy azok a gyerekek járjanak oda, akiket a szüleik otthon is így nevelnek, különben nagyon nehéz lesz az óvoda helyzete, ha otthon teljesen mást hall a gyerek.

Mi Fótra irattuk Zsófit, mert nekünk fontos, hogy keresztény nevelést kapjon. Persze beirattuk ide Dunakeszire, de nagyon a fótiban reménykedünk.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is beírattuk Benit oviba, természetesen nem sok esélye van...Ugyanoda, ahová Emi is jár. Még kb két hét, mire eremény lesz. A körzeti oviba (Piros ovi) el sem mentünk, egyrészt esélytelen, másrészt mi is keresztény oviba szeretnénk, hogy járjon.

Panndi, ti melyikbe írattátok Zsófit Fóton?
Megkérdezhetem, mennyibe kerül, ha heti 3 délelőtt családi napközibe jár? Priviben is írhatod. Arra gondoltam, ha Benit nem veszik fel oviba, elvinném valamil ilyesmi helyre heti 2-3 délelőttre, vagy 1-2 teljes napra mert nagyon szeretne óvodás lenni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Gondviselés óvoda, nekünk nagyon szimpi.

25-30 ezer Ft, reggelivel és ebéddel együtt. Nem olcsó, de Zsófi nagyon szereti, és nagyon jót tett neki.
Vendég
 


Köszi szépen!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, Tamás is oda jár, ahová Zsófi, reggel már toporog az ajtóban, hogy indul az oviba! Csak hát a betegségek...
Ha kilábalunk mindenféle kruppokból (most megint elkapta a pici is), randizhatnánk megint!:) Templomkert, Match, ilyesmi.
Panndi, képzeld, Lili már ezt is.. Tudunk élni.. Azért lehet, hogy elvánszorgunk csüt a templomkertbe, mert nappal semmi baja..
 
 


Jaj, igna, hétfőn letettük a telefont, ebéd után lefektettem Fruzsit, és képzeld, lázasan ébredt :roll: Most már jól van, alvás közben köhög ugyan, de nem tudom, mi legyen a csütörtökkel :?
Vendég
 


Tudjátok esetleg, hogy a helyben milyen Majális programok lesznek? Neten csak pestieket találok, de gondolom azért csak lesz itt is?

Juli

Kép
 
 


Igna, jó!
Mi most a Tóvárosba szoktunk menni, ott lehet motorozni a játszón, de ha így marad az idő, előbb-utóbb átszokunk a templomkertbe.
Bár most a tóvárosban felszerelték a napvitorlákat, de ha úgy működik majd, mint tavaly, akkor kb 1 hétig lesznek fent...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Képzeljétek, Benit felvették oviba. :D :D :D
Teljesen meglepődtem.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi, de jó :)
Hova?
Vendég
 


Te jó ég, Uxi! Hogy csinálod ezt?! :P
Épp kérdezni akartam, kinek mennyi itt vagy Fóton az esélye..
Én már mindig várom a postát.. A Vasút a gyermekekért-nél megmondták az uramnak, hogy majd menjen el az elutasító levélért :oops:
Más: Panndi, Uxi, mostmár én is kimászóban a nyavalyából, jövő csüt de nálunk? Vagy vmelyik du templomkert? Úgy tűnik, én délelőttönként egyáltalán nem tudok mostanában elmenni Lilivel, ugyanis szinte csak akkor alszik. Ez számomra óriási kincs, kb. 11-ig nyomja a művésznő vagy még tovább, du viszont csak 1-2 30-40 perces szundi. Úh. a délelőtt az élet- és Totó-terem.
Remélem, ti jól!
 
 


Hoho, Zsófi is ovis lesz szeptembertől :)
Persze nem Dunakeszin...
Vendég
 


gratula! :P
már vissza is szívom, amit mondtam, Lili már 1általán nem alszik.. :cry:
puszi, ügyesek vagytok! ti is Fóton?
 
 


Angi :?

Nem, mi eggyel odébb mentünk... Mogyoród :) Még így is 15 percen belül ott vagyunk.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: