Új privát üzeneted érkezett!

Norri:minden elalvás előtt szopizik. Már evett húsos bébiételt,meg levesbe főztem csirkemellett. Nagyon szereti. Ma reggelre sem aludtunk sokat,már a fogára gyanakszom,de majd csütörtökön megnézi a doki. Bence még sose aludta át igazán az éjszakát,de majd megkérdezem azt a tejpépet amit írtatok,hogy felírja-e.

Kép
Kép
 
 


Andi: hát ez a doktornő hülye volt vagy mi?

Kép


Kép
 


Boldog szülinapot Józsikának!! Kép

Andi, nem lehet, h azért kérdezte, mert szülő esetében az anyuka a "biztos". nem félre érteni. Szóval, h megvan ennek is a protokolja. Legalábbis ha abból indulok ki, h nekünk a suliban is mindig meg kell kérdezni, h ha pl nem anyuka jön a gyerekért, v ha pl szülőire stb nem anyuka jön, akkor is. Lehet, h ezért kérdezett rá. Az meg külön tészta, h a gyerek uge már érti, tehát annyira lehetett volna tapintatos, h úgy kérdez rá, h nem hallja meg.

Jók a szülinapi buli előzeteek meg a fotók is. Kicsit irigykedem. Én is ilyesmit szeretnék, de nálunk nem '"divat", h a rokonok jönnek, meg h ajándékot hoznak stb.
Szerintem jó esetben lesz itthon vmi torta v süti és elfújjuk a gyertyát.
Szívem szerint nagy keresztelőt és egyben szülinapot tartanék, de kivitelezni, meg pénzzel győzni... :?

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Boldog szülinapot Józsikának!!!! :D :D :D

Nálunk olyan történt, mint 5 hónapos kora óta sosem. Éjjel felsírt. Egyszer 1/2 3-kor, akkor gyorsan megúsztuk a dolgot, de 5-kor semmi sem használt. Az 1-es foga készülődik, még szopi közben is fel-felsírt. De nem törte még át, csak két kis cakk látszik az ínye alatt. Remélem hamar kibújik. Valahogy ez az éjszakázás nem hiányzik….

Ági: sajnos elég nagy gond van :(, de azért még reménykedünk...

Blog: én magamban nem érzek annyi írói vénát, hogy írjak. Kis füzetben szoktam, remélem majd a kisfiamat is érdekelni fogja. De ha nem , majd mi olvasgatjuk, és nosztalgiázunk.

Nálunk is volt front tegnap. Délután mondhatni nem volt álmos. Aztán persze elkezdett nyűgösködni, de aludni nem. Majd 4-kor bealudt. Meg is ijedtünk, mi lesz így este. Aztán gond nélkül elaludt szerencsére.

Andi: hihetetlenül bunkó volt az a doki!!!! :evil: Milyen jogon kérdez ilyet? Szerintem kevesen állták volna meg, hogy be ne olvassanak neki!

Ildi: az esti szopin kívül hányszor eszik tápszert? Megvan a szükséges tápanyag neki? Mert sokszor azért ébrednek fel, ebben a korban.

Nóri és Zalán
KépKép
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép







Kép Kép Kép Kép Kép

Kép


Kép
 


Kép

Emőke: ezt neked ismerős? :lol:

Kép


Kép
 


Andi!!!
Nagyon bunkó volt ez az orvos!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mégis mire kérdezte ezt????? Nem csodálom, h kiakadtál!!!!!!! Nem szóltál neki valamit?

Mogyo!
Szuperek a képek!!!!!!!! Tündéri a horgolt sapkás kép!!! A legelső! Látszik, h nagyon jól éreztétek magatokat! Te is tudtál pihenni?

Norri!
Te nem is raktál nyaralási képeket!!! Várjuk!!! :-)

KépKép
Kép


Lányok!
Most írom az utazáshoz a listát, de annyira nem működik az agyam. Úgy érzem, h minden fontosat felírtam, de valahogy... nem tudom. Bizti, kimaradt rengeteg minden.
Van ötletetek? Azért kérdezem, mert mindenki másképp gondolkodik, csomagol, hátha van valakinek egy jó ötlete.

Persze, volt nekem korábban egy jó listám, de sehol se találom. :-(

KépKép
Kép


Mogyó, szuperek a képek!!!!

Noémi, én amit csomagolnék gyereknek:
pelenka-kaja -vehtő bárhol ( külföldön esetleg körülményesebb).
Ezért abból nem sokat vinnék, h ne az foglalja a helyet.
fontos: gyerek összes papírjam, irata
lázcsillapító kúp(v szuszpenzió, h ne olvadjon el -Nurofen ( de máshol is van patika és vény nélkül kapható, hétvégén kevésbé).
Calcimusc ( v már kapható gyümölcsös kanalas kálcium gyerekeknek) ez pl csípésre, allergiás reakcióra, napégésre stb adható.
Napvédők: naptej, fehér karimás sapka, kispóló.
Lázmérő
textilpelus ( mindig jól jön)
pelenkázó alátét
napsátor
ruhák, hidegre melegre (zokinik is).
utazóágy
takaró ( vékony és kicsit vastagabb)
papírtörlő ( ez mindig jó ha van a kocsiban)
popsitörlő, krém, fürdető, (kádat nem, mert tusolni is lehet a gyereket, ha vki fogja), testápoló, v babaolaj ( ebből célszerű a zselés).
úszopelus, váltóbugyi v up&go pelus
törölközők
leteríteni vmi gyékény és strandtörölköző esetleg pokróc

hirtelen ennyi, de ha vmi még eszembe jut írom.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn!

Köszi a tippeket! Ezeknek nagyjából 85 %-át leírtam, de jó hogy leírtad, pl a Calcimusc nem jutott eszembe.
Kiszámoltam, kb egy csomag pelenka kell, annyi azért még elfér. :-)

KépKép
Kép


Noncsi: keresem, de nem találom a listámat, amit vittem. De ahogy Enn írta, más nekem se jutott eszembe. Egy biztos: sokkal több cuccot visz az ember, mint amire szükség van, de fel kell készülni mindenre.
Én úgy szoktam pakolni, mivel sűrűn megyünk Anyuékhoz, rutinos pakoló vagyok, hogy gondolatban végigmegyek a napon. Mi kell onnastól, hogy felkelünk, addig amíg lefekszünk. Ezután jöhetnek az extra dolgok: strandra mi kell stb.
Az első, amit összeválogatok, az az eü-s doboz. Amit kaptunk a Rossmannban, abban minden pont belefér. Nektek is, meg babának is. Én még vinnék Fenistil gélt, vagy cseppet, (van nekünk mindkettő, ha kellene) fogára fájd.csill.gélt, nektek hasfogót, sebtapaszt, fej-láz.csill, Fastum-gélt, ha van otthon.
Ha még eszembe jut, mondom!

Nóri és Zalán
KépKép
 
 


Mogyo: nagyon jók a képek! Milyen szép kislány Ágika! És nagyon jól áll neki a kis csat a hajában!

Nóri és Zalán
KépKép
 
 


Norri:nem eszik tápszert,csak bébikaját meg tejpépet. Elalváskor meg szopikzik.

Mogyo: nagyon jók a képek,cuki a csajszi!!!

Kép
Kép
 
 


Ildi: nem akarok okoskodni, de 6 hónaposan még legalább 4x kellene neki vagy anyatejet vagy tápszert ennie. Ezen kívül 1-2 kanalas kaját. De kérdezz rá a d.nőtől, ő mit mond.

Nóri és Zalán
KépKép
 
 


Norri:az anyatej megvan annyiszor,mert 4szer 5ször alszik napközben. Meg még mellé kapja a bébi ételt is.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

Ági: Köszi :wink: Nálunk apa a blog írást engedélyezte, intim tartalom nélkül, viszont a netre való fénykép felrakást szigorúan ellenzi. A vonalzó kép is külön alku tárgyát képezte. A mamaneten néha mutizok 1-2 képet, de ott le is lehet szedni. Itt nem találtam ilyen lehetőséget. Erik is nyűgi jó pár napja. Fog, front és teli hold is....... :?

Erika Köszönöm :wink: Boldog első szülinapot Józsikának!
Kép

Szia Andi! :D
Ezt nem értem, mi köze a dokinak hozzá, hogy ki az apa :shock: Lázas volt a gyerek, nem apasági vizsgálatra mentetek. Ilyet nem szokás kérdezni, pláne nem a gyerek előtt. :evil:

Ildi: szerintem a védőnővel dumcsizzatok a hozzá táplálásról, szerintem túl gyorsan haladsz, én egy 6 hós bébinek nem adnék húst, főleg abból a levesből nem amit magunknak főzök.
Ezt olvasd el ha van kedved:
http://www.lll.hu/fuzetek/szilard_taplalek
http://www.lll.hu/node/303
http://www.lll.hu/cikkek/hozzataplalas

Szia Mgyo!

Új vagyok még itt. Nagyon tündéri Ágika!
Vendég
 


Noncsi: ami eszembe jutott, Bálint D vitaminja, Betadin (nem csipős sebfertőtlenitő) és Panthenol égésre. Bizotnsági úszógumi, játékok a kocsiba és ottanira is. Mikor indultok?
Vendég
 


Sziasztok!

Erika: Józsikát Isten éltesse sokáig!!!!!! :) Várjuk majd tőletek is a szülinapi képeket. És remélem azért lesz időd ránk is a gyerekvigyázás és a meló mellett. :)

Andi: én is rettentően felháborítónak tartom a doki kérdését, semmi joga nem volt feltenni, nem gyanakodhatott öröklődő betegségre egy síma láznál. Elvileg csak akkor firtathatják, ki a vér szerinti szülő. És ha örökbefogadott gyerek lenne, akkor sem lenne semmi köze hozzá, pláne nem Petike előtt! :twisted: :x :evil:

Mogyo: örülök, hogy megjöttetek! Te maradtál volna még? :wink: Nagyon cuki a képeken Ágika, de én még rossz képet nem láttam róla, nagyon kíváncsi vagyok már rá élőben is. :wink:
Emőkével találkoztatok? Ők is hazajöttek már?
Vendég
 


Noémi: én mindig viszek Smecta-t, Normaflore-t. Parázok a hasmasitól. :( Meg valamilyen konektorba dughatós éjszakai fény is jól jöhet, fene tudja mennyire lesz sötét a szoba, éjjel megtalálod-e Bálintot?! :roll:

Szilvi: nálunk meg pont egy-két kép belefér, azt szoktam feltölteni. Nem egyszerűek ezek a pasik... :oops:

Norri: sok erőt nektek! :(

Krisztáék mikor is utaznak haza?

Nagbri: Dana üldözi a járássegítőt?
Vendég
 


Szilvi:köszi,elolvastam. Már beszéltem vele,azt mondta mindenből kaphat egy keveset. Nem szeretnék úgy járni mint a szomszédasszonyom,akinek 1 éves a kisfia és nem fogad el semmi mást az anyatejen kivül. Már ő is bánja h nem adott neki semmit,mert fogyóban van a tejcsije. A kis srác meg nem eszik meg semmit,és már nem is hízik semmit.

Kép
Kép
 
 


Ildi: értem :D

Ági: hát persze, hogy nem, de ezért szeretjük Őket :D
Vendég
 


Hú, Lányok!
Nagyon jók vagytok! Egy-két alapvető dolgot is mondtatok, amit én lefelejtettem! Köszi szépen!!! Szépen írom be az egészet egy Word-doksiba, legközelebb már nem kell annyit agyalni! Ha kész lesz szívesen átküldöm annak, aki kéri! :-)))

Szilvi!
Aug 1-7-ig leszünk Kehidakustányban! :-)))
Ha hazaérünk, szusszanunk, aztán 10-én meg nagy keresztelőpartira megyünk! A legjobb barátnőm és egyben fiam keresztanyja kislányának lesz a keresztelője. :-)


Látom, mindenki kiakadt Andi sztoriján!
Andi!
Elárulod ki volt ez a rettentően kedves és emberséges orvos??? Csak nehogy összehozzon minket is vele a jósors!

KépKép
Kép


Brigi és Mandula!

Sajnálom, h nem jött össze! Ha talán egy kicsit korábban szóltok... :-))))))))))))

KépKép
Kép


Ági!

Küldöm a képeket! :-)

KépKép
Kép


Ági!

Ha jól érzékelem, akkor mind átment.
Hasmarsról jut eszembe, hogy egész nászút alatt hasmarsom volt. :-)))))))))))))))))))))))) De annyira nem zavart. :-)))

KépKép
Kép


Sziasztok!

Üdv itt Szilvi!!!

Hát nagyon jó volt maradtunk volna még!
Pihizni is sokat birtunk szerdán már eleve 7-en voltunk mert a barátnőmék már lent voltak akkor jött péntek még egy 4 fős csapat anyumék szombaton jöttek utánnunk a tesómék vasárnap és anyósék is megleptek minket!Meg még a másik barátnőmék is lent voltak!
20-an lettünk vasárnap!

Emőkéjék is szerintem hazajöttek .Nem taliztam vele az az igazság ,hogy nem emlékszem rá talán egyszer rakott fényképet magáról! :oops: Meg ott annyi kisgyerekes volt állandóan az udvaron is pedig mindenap arra voltunk sétálni !
Bár telccsiszámot cserélhattünk volna! :oops:

noémi: hidd el minden fontosat elraksz én is para voltam!

És patika mindenütt van!

Még jövőhéten van egy hét szabad a nyaraloba mehetnénk de apáéknak nagyon soakt kell dolgozni a repnap miatt igy nem megyünk!De aug.23 után van hely lehet akkor még egy pár nap !Akkor is meleg van!
Vasárnap valszeg büdöstóra megyünk!

Ági: szerintem a HP könyvek meglesznek hisz mindjárt szülinapom lesz majd a maradékot kérem!

Kép


Kép
 


Mogyo!
A hetedik könyvet kb 25 óra alatt olvastam ki, pedig már Bálint is megvolt! :-))))))))))))) Nem érdekelt ám, hogy mi lesz benneeeee, áááááááá!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

KépKép
Kép


Noncsi: akkor ha még eszembe jut valami szólok :D A keresztelőt nekem is össze kéne hozni, de előbb legyünk túl a szülinapon.

HP én még a 6-at se olvastam :cry: , pedig itt vár a polcon a 7-el, hogy csináltad?

Éljen a Thermostar vacogok mint a kutya :? , minden év leghidegebb hetében nincs meleg víz-
Vendég
 


Ildi: akkor kicsit félreértettük egymást, mert kérdeztem, hogy hányszor szopik egy nap, erre válaszoltad, hogy este szopizik. Nem akartam beleszólni, mindenki máshogy csinálja.

Fényképek: a párom nem szól bele. Egyszer én is elgondolkodtam, hogy tegyek-e fel képet, mert egy ismerősöm rámismert fénykép alapján. Így meg kell gondolnom, mit írok... :( Ezért jó az Anyatanya :D :D :D

Ági: köszönjük! nagyon nehéz helyzet, sajnos....

Nóri és Zalán
KépKép
 
 


Nagbri: boldog névnapot Danának!!!!!!!!!
Vendég
 


Lányok! Miért nem csinálunk egy csapatot az Anyatanyán? Ott csak a csapattagok láthatnák a fórumot és nincsenek "hívatlan" vendégek.
Ha gondoljátok csinálok egy csapatot Kecskeméti babások címmel. Vagy írjatok valami jó címet. Várom az ötleteket, véleményeket!

Noémi: nekem elküldheted az utazós listát! Köszi!

Kép

Kép
 


Noémi: köszi, megkaptam a képeket! Utazós listát én is kérem... Köszi!!!!

Falevél: én mennék, ha jönnek mások is! :wink:
Vendég
 


Csináltam egy új csapatot az anyatanyán: Kecskeméti Babanetes Babák címmel, mindenkit várok innen. Regisztrálni kell a http://www.anyatanya.hu weboldalon és a csapatok menüpont alatt megtaláljátok a csapatot, ahová jelentkezni kell.

Kép

Kép
 


na, jó gyors voltam... bocsi... nem vártam meg a címötleteket, remélem azért tetszik ez is...

Kép

Kép
 


Nóri: Részemről okés a dolog, ha jönnek a többiek is! Legalább hívatlan vendégek nem lesznek.
De akkor csak mi lehessünk, és mások ne! Oké?

KépKép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.07.21 20:36-kor.
Vendég
 


Persze Brigi, tényleg csak azokat vesszük föl, akik itt írogattak,másokat nem...

Kép

Kép
 


Szuper!!!!!!!!!!
KépKép
Vendég
 


Látom, már van egy 2007-es topic is. Ti abba írtok? Mert akkor mi értelme egy újnak?
Vendég
 


Ági: Ők egy másik csapat! Szerintem ezt a csapatot meg kéne tartani, de ahhoz kell az új topic. Ennyien egy már amúgy is magas létszámú csapatba becsatlakozni, nem tudom mennyire lenne okos dolog.
KépKép
Vendég
 


Lányok! A Kecskeméti Babanetes Csapatba várlak titeket! Ne zavarjon meg a többi kecskeméti csapat, azok már kialakult csapatok.

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok! :shock:

Botinak utólag is boldog hófordulót, Józsikának pedig boldog szülinapot kívánunk!

Brigi! Szuperek a képek! látszik, hogy nagyon élvezte Dana a bulit! Édeeees! :D

Andi! Nem semmi a sztorid! Hogy lehet egy orvos ennyire embertelen?! :(

Mogyo! gyönyörű Ágika! látszik, hogy nagyon élvezte a nyaralást! :)

Noémi! Sajnálom én is, majd legközelebb akkor fürgébbek leszünk. :D Ja, és nagyon szép szépen nő Bálint! Kis ügyes!

Norri! Szegény Zalán is jól megszenved a fogakkal ráadásként még a frontok is összejöttek. Mihamarabbi fogbújást Neki!

Szia Szilvi!

Nóri! Jó ötlet! Regizek, ígérem!

Magunkról is egy kicsit: Ádi nem nagyon akar beszélni, de már mindent megért, és megérteti magát is. Mutogat, és hümmög hozzá. Hogy fogunk így beszélni! :lol:

Mindenkinek szép estét!

Kép
Kép
 


LÁnyok! MIndenkinek nagyon szépen köszi a névnapi köszöntést, igazán aranyosak vagytok!
Mivel ennyire közel van a szülinaphoz, ezért mi egy kóbor Dánielt tartunk, februárban.
De borzasztóan jól esett hogy ilyen aranyosak vagytok! :lol:
KépKép
Vendég
 


Brigi Drága!

Én azért is nem mondtam, mert emlékeztem, h máskor tartjátok! :-)))

Falevél, Ági!
Ment a lista!

Falevél!
Én is próbálok az anyatanyára menni.

Szilvi!
Bálint azért még kisebb volt, még ott maradt, ahová letettük. Aludni már akkor sem aludt sokat napközben, de mondtam Balázsnak, h most övé a gyerek. :-))) Szerencsére hétvége volt. :-)

KépKép
Kép


Na, kérem!
Jelentkeztem is! :-)

KépKép
Kép


Én nem tudom odanavigálni magam a hsz-ekhez!!! Pedig nem tegnap kezdtem netelni...
Tessenek segíteni.

KépKép
Kép


na, csak megvan. Én béna. :-)))))))))))))))))))))))))))))

KépKép
Kép


Lányok! Mindenkit várunk a http://www.anyatanya.hu weboldalon a Kecskeméti Babanetes Babák csapatba!!!

Kép

Kép
 


Falevél:énis jelentkeztem. Köszi,hogy szóltál.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk mi, is csak hát nekem időből sosincs elég. Szilárd szabin van így többet megyünk a városban is mindenfelé.

Nyaralás nagyon jó volt, bár pihentetőnek nem mondanám. Lili nagyon élvezte, tetszettek neki a hajók, meg nagyon klassz kavicsos sétány van földváron, így a kavics gyűjtéssel teltek napjaink. :lol: Mellettünk volt a vonat állomás, így az új kedvencek a vonatok. Mindig mikor meghallotta fel kellett tenni az ablakba hogy lássa. A hotel tele volt kismotorral, ez volt a másik kedvenc. Lili egész nap cserélgette a motorokat. Mi fürödni nem fürödtünk, nem volt olyan idő.

Mogyó

Igen, ismerős a kép. :lol: Nézegettem én is a babásokat, bár lehet hogy én sem ismertelek volna meg téged. Tök jó hogy ilyen sokan voltatok, úgy tényleg van esély pihenésre. Ági nagyon aranyos a vízben, nagyon tetszenek a képek. Férjed mivel foglalkozik hogy kint lesz a repnapon?

Erika

Józsinak boldog szülinapot!

Szilvi

Jó hogy csatlakoztál, üdv. közöttünk.

Brigi

Danának boldog szülinapot! Én nagyon szeretem nézni a fényképeket, de azt hiszem ezt már írtam. " Maszatos" Dani nagyon aranyos.

Ági

Botondnak boldog hófordulót.

Norri

Zalán nagyon kis okos, hogy ilyen sokmindent csinál.

Betegeskedőknek jobbulást.

falevél

Nagyon jó hogy létrehoztad az anyatanyán a babanetes csapatot.
Sárinak utólag is boldog hófordulót.

Most ennyire futotta, próbálok majd az anyatanyán is regisztrálni.

Nincs valami jó játék ötletetek? Lilinek lesz vasárnap a névnapja de nem igazán van most ötletem. Vagyis néztem a csattogós lepkét, de most nincs bazár a központban, gondolkodtam triciklin de ő abból lehet hogy kiugrálna, vagy esetleg dömperen. Ötletek? Tapasztalatok? (negatív is) Segítsetek!

Kép
 
 


Emőke: Szóval Lilinek tetszenek a vonatok, és a kavicsok! :lol: Nálunk ez Bencénél van pont ugyanígy!
Jó hogy újra itt vagy, majd gyere a tanyára.
Játék: esetleg Lego Duplo, állatos. Bár szerintem a dömper sem rossz ötlet!
Nálunk Dani kismotrot kapott, meg FP zsiráf, amibe kockákat kell dobálni, és zenél. Na az nagyon tetszik neki!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron