Új privát üzeneted érkezett!

Szia Katica!!

Gratulálok, hogy ismét kislányotok lesz!!!! Szerintem annyira jó, én nem bánom, hogy nekünk is 2 kislányunk lesz!
Örülük, h minden rendben zajlik a terhességeddel!

Bori hogy van?

Kép
 


Szia Verus!

Köszi, jobban van Bori. Augusztusban volt alvásvizsgálata, mert légzéskimaradásai vannak, de szerencsére nem olyan vészes a dolog, nem kell műteni. Az orrmandulájára kapott most homeopátiás cseppet, remélhetőleg az segíteni fog, hogy ne legyen ilyen gyakran náthás. Amúgy szerencsére nem beteges, csak most 3 hét alatt másodszorra náthásodott be.

Te hogy viseled ezt a második várandósságot? Már a terheléses cukorvizsgálaton is túl vagy? Lili mennyire érti meg, mi történik? Hogy tudod felkészíteni a hugica születésére?
ktc
 
 


Szia Katica!

Ne haragudj, hogy nem jöttem ennyi ideig, de zajlik az élet.
Hogy vagytok? Meggyógyult már Bori? Tesóka?

Nálunk sem unalmas az élet.. Annyira eltér ez a terhességem a Liliétől, hogy csak na...

Múlthét előtti pénteken egyedül voltam itthon a Lilivel, ebédeltem, és rá fél órával olyan rosszullét jött rám, mint még soha és jól ejálultam. Először hányingerem lett, aztán alig kaptam levegőt, kiment minden erő a kezemből, lábamból, látászavar, aztán a hangok kb. km.ekeről jöttek., aztán se kép, se hang. Nagoyn megijedtem, frankón halálfélelmem volt. Mikor már megláttam a mobilomat (mert semmit nem láttam), emlékeztem, hogy Gáborral beszéltem utoljára, így tutdam felhívni, hogy gyorsan jöjjön haza.

Aztán a köv. hétfőn voltam terheléses cukorvizsgálaton, ugyanez volt a helyzet, ott az utcán estem össze, szerencsére velem volt Gábor, oda hívtuk ki a nővért..

Akkor viszonylag magas volt a vérnyomásom, de alapjából nem.

A terheléses cukrosvizsgálat eredményem meg jó, tehát nem vagyok cukros. Mivel pénteken is előtte egy jó nagy adag (kb. 4 adagnyi) piskótát ettem csokiöntettel, azt mondják, h a hirtelen jött cukormennyiséget nem tudja a szervezetem feldolgozni, emiatt lehetett.

Azóta visszafogtam magam az édesség evést illetően, és szerencsére nem voltam rosszul azóta. (kopp-kopp-kopp)

Dokimhoz majd most megyek pénteken, meglátjuk mi lezs, ki kell-e vizsgálni alaposabban, vagy tényleg ez okozta.



Amúgy babuci jól van, neve még mindig nincs :), de már Apa is hajlik az Armillára, ami nekem nagyon tetszik, így remélem az lesz. Ha nem, akkor meg Boróka, de nekem az Armilla a kedvenc!

Ami már nem is panasz, hogy már most nem tudok aludni, úgy fáj estére a hátizmom, arról nem beszélve, hoyg levegőt is alig kapok néha, úgy nyomja a picurom valamimet!

Amúgy ezeket leszámítva, szerensére tényleg minden oké és jól vagyunk!

Kép
 

 
 

Szia Verus!

Hát hallod, még én is megijedtem, ahogy olvastalak! Remélem, tényleg "csak" ennyi okozta a bajt, majd írd meg, mit mondott a dokid!

Én hétfőn megyek megint uh-ra, aztán délután dokihoz is. Nálunk is zajlik az élet, Bori megint itthon van, mert csütörtökön és pénteken magas láza volt. De egyelőre ennyi, már 2. napja teljesen jól van. Ezt nem értem, csak remélni tudom, hogy a magas láz megtette a hatását, ezért van jól. Mindenesetre szerdáig még itthon marad. Férjem vett ki szabadnapot hétfőre, hogy végre el tudjon jönni velem uh-ra, hogy láthassa Emőt, de megint ő marad itthon Borival, hogy el tudjak menni. Már másodszorra járunk így. :? Szerdán is szabadnapot kért, amennyiben Borka jól lesz, megyünk a Vidámparkba, ingyenes nyílt napot tartanak a sérült gyerekeknek. Tavaly az utolsó pillanatban tudtam meg, hogy van ilyen, aznap, de még el tudtam intézni, hogy mehessünk (előzetesen regisztrálni kell), végül nagyon késő lett, így nem mentünk. Tervben volt többször is a Vidámpark, de hármunknak nagyon húzós a belépő (10 ezer körüli), és úgysem tudunk 1 óránál többet maradni, Borka kb. annyit bír. Van gyerekvidámpark, oda akartunk bemenni, de arra sincs külön belépő. :( A tavalyi kavarás után idén elsőként küldtek értesítőt nekünk erről a lehetőségről, ha egy mód van rá, élünk vele.

Az utóbbi másfél nap nekem sem volt egyszerű, gyomorrontásom volt (férjemnek most van), megvan, mi okozhatta, szerencsére Bori nem evett belőle. Ma már jól vagyok, de a tegnapot nem kívánom senkinek.

Nekem a keresztcsontom szokott fájni, lehet, nem tartom jól magam. A minap nagyon sokat gyalogoltam, gyakorlatilag fél 9-től 2-ig úton voltam, ebből 80%-ban gyalog, csak itt a kerületben. Meg is lett a böjtje, alig bírtam utána mozogni. Nálam is teljesen más ez a terhesség, de azt szoktam mondani, hogy azért, mert ez egy normális várandósság. :)

Most megyek fürdeni, amíg Borka alszik.
ktc
 
 


Szia Verus!

Remélem, minden rendben veletek, rég írtál! Aggódom ám érted! Mi volt a dokinál? Volt azóta rosszulléted?

A múltkori Uh-ra végül együtt eljutottunk a férjemmel, Bori annyira jól volt, hogy hétfőn már ment oviba. Szerdán a rossz idő miatt elmaradt a Vidámparkos rendezvény, ill. lehet, hogy volt, aki bevállalta, mi nem. Majd jövőre...

Most őszi szünet van nálunk, győzöm kitalálni a programokat délelőttökre, hogy le legyen kötve a kisasszony.

Ezt nézd meg! http://www.szuloklapja.hu/baba/body/cik ... s%E9gek%22

Csütörtökön megyek, majd megírom, mit mondtak. Ja a múltkori UH-n minden rendben volt, a dokinál is. Aztán múlt hétfőn kértem soron kívüli vérvételt a háziorvosomtól, mert nem voltam/vagyok igazán jól. Sajna beigazolódott a gyanúm, vérszegény vagyok. Most egyenlőre dupla vasat kell szednem, 4-én megyek újra vérvételre 9-én dokihoz, addigra kiderül, segít-e ez, vagy más megoldás után kell néznünk. Elkezdtem a magnéziumot is szedni, mert ugyan nem keményedek, de volt egyik este lábikra-görcsöm, meg mostanában érzem, hogy feszül a méhem. Neked van ilyen érzésed?

Nagyon várom, hogy jelezz, mi újság veletek!
ktc
 
 


Szia Katica!

Ne haragudj, higy így eltűntem, de alig vagyok gépnél! Ezentúl jobban leszek már, mert jobban vagyok :)

Képzeld, olyan szerencsétlen vagyok, h kijött az aranyerem is, 2 hétig nem tudtam ülni se...
Az ájulások megvannak, de már van rá magyarázat is... A méhem elnyomja az alsó gyűjtőeret, amiatt vagyok néha olyan rosszul és ájulok el. Ilyenkor gyorsan a bal oldalamra kell feküldni és már orvosolva is van a probléma, de így is elég kellemetlen...

Mi volt a dokinál?
Sajnos nekem is vannak keményedések...A vérszegényésg szerencsére elkerül. Az miben mutatkozik?

Ó, felkelt Lili, később még írok!!!
Puszi

Kép
 


Szia Verus!

Örülök, hogy jobban vagy, és tudod már, mi a gyógymód a rosszullétedre. Az aranyeret sajnálom...
Dokihoz holnap megyek, már összeírtam egy csomó kérdést, de a vérvétel utáni napon hívtam, s megnézte az eredményeimet, ezek szerint nagyon jó a cukrom, és most sokkal jobbak lettek a hemo-értékek is, így marad a dupla vas szedése. Nekem abban mutatkozik a vérszegénység, hogy fáradtabb, ingerültebb vagyok, és a bőrérzékelésem, látásom tompul. Ha nem kezelik, oxigénhiányos állapotba kerülhetek... Sajnos 2 éve voltam emiatt kórházban, azóta tudom, mire kell figyelni. A történetem elolvashatod a honlapomon (az aláírásom után az utolsó link). A vasam a vérvételkor hol jó, hol rossz, de nem az a lényeg, hanem a hemoglobin és a hematokrit érték. Nekem ezeket kell nagyon nézni, mert ez mutatja, hogy beépül-e a vas, vagy csak a véremben kering.

Úgy néz ki, nekem még nem keményedések ezek, amiket érzek, szimplán húzódik a méhem, lehet, Emőci úgy helyezkedik olyankor, hogy nyomja kifelé. A feje végül is lent van, és pont ott szoktam érezni ezeket.

Jó lenne most már találkozni! Mit szólsz hozzá, összehozzuk?

Katica
ktc
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Verus!

Sokat gondolok rátok! Minden oké? Közeledik a nagy nap! Remélem, adsz még hírt magadról addig!
ktc
 
 


Szia!Írtam a másikba! Látom oda írtak mások is! :) pUSZI

Kép
 


sziasztok,

olyan jó volt olvasgatni a bejegyzéseiteket, én is itt lakom a XX. kerületben, csatlakozhatok a topichoz?

Van egy kétéves lányom, Lili Nóra, meg februárban jön a 2. baba.Katicának irtam emailt is, megnézegettem a linkeket, amik a blogban voltak, nagyon hasznosak.
 
 


Szia Vbandli!

Üdv. közöttünk! Írok neked válasz-mailt!
ktc
 
 


Szia Katica,

köszönöm a választ, képzeld irtam már neked többször, de mindig visszajön mailer damon-nal a valaszemailem, pedig ugyanarra a cimre kuldom mint az elsőt.
Végülis ide is tudok valaszolni, nem tudom mi lehet a gond.
Lili megfázott, most itthon vagyok vele a héten.
Én febr.28ra vagyok kiirva, és már eléggé fárasztónak érzem a terhességem. A délpesti kórházban fogok szülni Hartman doktor úrnál. Lilit még a SOTE I. en szültem Fekete Tibornál. Most a költözés miatt közelebbi kórházat akartam. Mi az az ÁEK? Te voltál már CTG-n? Én majd febr.4-én megyek, azt nagyon szerettem az első terhességem alatt is:) :lol:
 
 


Szia vbandli!

Nem tudom, miért nem tudtad a választ küldeni, írok neked priviben másik mailcímet. Borimmal én is Hartmanhoz jártam, üdv. neki (szerintem emlékszik rám, nagyon extra eset voltunk...) :cry: Az ÁEK az Állami Egészségügyi Központ, 3 vagy 4 kórház összevonásából lett: Szabolcs utcai OGYIK, MÁV, Honvéd és azt hiszem, a BM. Bori végül a Szabolcsban született, s ez az orvosi team került az új kórházba főként, ezért ragaszkodtam ehhez az intézményhez.

Már kétszer voltam CTG-n, 35 hetesen kezdtük, de nekem az UH is maradt továbbra is hetente. Sokat látom pocaklakót! :lol:

Valószínűleg nem várjuk ki 21-ét, ha szeretnék természetes úton szülni (az előző császár volt), nem lehet terminustúllépés, a dokim azt mondta, ha addig nem jelentkezik a kiscsaj, a 39. héten megindítják. Az meg már csak másfél hét!!!!!!!! Keddenként járok ctg-re és uh-ra, most sem mutatott fájást a ctg, uh-n minden oké volt, 2800g-ra becsülik a pocaklakót!
ktc
 
 


Szia Katica,

Hartman doktornak átadom az üdvözletedet.Nem igazán értettem amit irtál. Most akkor Hartman dokihoz jártál a Bori terhessége alatt, de végül nem nála sikerült szülni? Vagy a Hartman doki van az ÁEK-nél is?
Szoritok neked, hogy meginduljon a szülés. Nekem is császár volt az első fájásgyengeség miatt, a magzatvizem elfolyt, fájás meg semmi nem volt az elején.Az oxitocinnal se volt sokkal jobb.
Hartman doktor nem sok jóval biztat, azt mondta, ha fájásgyengeség volt, akkor valószinű most is az lesz a helyzet, de azt mondta, megadja az esélyt, várunk 4-5 órát a szülés megindulásakor és akkor már látni fogjuk, mi a helyzet. Ha nem muszáj, nem császároz. Végülis ezért választottam őt, én őt nem ismertem előtte. Lilit a SOTE-n szültem FEkete Tibornál.
Lépcsőzzél sokat, meg vegyél meleg fürdőt:) Én bevallom őszintén nem birom ki, hogy néha ne üljek be a kádba, persze nem forró vizbe, csak melegbe. Annyira szeretem, és ott olyan jól el lehet lazulni. Lili szerintem ezért is született a 39. héten.
Egyedül a terhesség legelején meg a 8. hónap környékén szoktam leállni a kádas fürdéssel, nehogy emiatt legyen baj, máskor nem birnám ki.
 
 


Szia vbandli!

Szóval, hogy tisztán láss: végig Hartmanhoz jártam a Dél-pestibe, de a végén kiderült, nagy gáz van, akkor, Bori születése napján reggel főorvosi bemutatásom volt, Csákány doki pedig egyből hívta a Szabolcs utcát, s küldött át oda, mert ott volt olyan koraszülött intenzív centrum (PIC), amire Borinak szüksége volt a születése után. Így együtt voltunk, egy intézményben. Na, emiatt a PIC miatt ragaszkodtam most az ÁEK-hoz. Még csak nem is vajúdtam, rohamtempóban vették ki Borit, életmentő császár volt. Ezért nem tudom, nálam hogy zajlott volna le a szülés, de pont emiatt is van jó esélyem most a természetesre. Hát, majd kiderül.

Nálad nincs utolsó időpont, amikor megindítják a szülést, ha addig nem menne magától? Tudod, a hegszétválás esélye egyre nagyobb, minél inkább előrehaladottabb a terhesség. Nekem a 39. hetet mondta a dokim, hogy addig várunk.

Nagylányod mennyi idős? Lehet, már kérdeztem vagy írtad, akkor bocsi... :oops:
ktc
 
 


Van egy másik topic, a Várandósság oldalon a 2010 februári babák, te is közénk tartozhatnál! Nagyon jó kis társaság jött össze, s szerencsére még mindig vannak új csatlakozók. Már többen babáznak közülünk, de a nagy része még pocakos. Ha van kedved, gyere! Várunk szeretettel!
ktc
 
 


Sziasztok, szia Katica!

na megint jól eltűntem, de most nyomós okom volt rá :)
Megszületett Armilla, 2010. január 10.-én! 3100 grammal és 50 cm-vel.
Sajnos megint császár lett a vége, majd elmesélem az egész szülést ha érdekel, a lényege, hogy a műtét alatt derült ki, hogy kétszer a nyaka körül volt a köldökzsinór. SZóval szerencsének is mondható, hogy császár lett újra!

Nagyon jó kislány, eszik, nézelődik, alszik :) Sajnos nagyon kevés tejem van, így többnyire tápszerezünk.
Lili meg nagyon jól fogadta, imádja a kistestvérét! Bár tegnap volt először, hogy kicsit besokallt rám (sokat szoptatom ennek ellenére és volt, h emiatt abba kellett hagyni Lilivel a játszást), de megbeszéltük a dolgokat!

Te hogy vagy? Hogy bírod?
Bori?
Sajnos még nem tudtam visszaolvasni!

vbandli
Üdv itt! Kitartást a végére és remélem sikerül normál úton szülnöd!
Merre felé laksz?
Nekem is van egy 2,5 éves Liliána nevű lányom!

Verus

Kép

Kép
 


Szia Verus!

De jó, hogy jöttél! Szívből gratulálok második kislányod születéséhez!!!!!!!!!!!!!! Nagyon érdekel a születéstörténeted, ha lesz időd, kérlek, oszd meg velünk! Jó, hogy jó lett a vége, ez a legfontosabb! Liliánát tudtad szoptatni? Nem lehet könnyű két kicsivel, hamarosan én is megtapasztalom... Már nehezedik nekem is a végére, de nagyon élvezem, végre megélhetem a 9. hónapot is! És ha erre gondolok, nem érdekel, hogy mennyi nyűgöm tud lenni. :lol: Bori mindig ad feladatot, így meg nem is unatkozom. Karácsony óta ötödszörre van hőemelkedése majd egy hétig tartó enyhébb hasmenése, de talán végre megsejtettük, mi lehet az oka, amíg még tudok mozdulni, ennek kéne utána járni, hogy végre túl legyen rajta.

Nagyon édesek vagytok a képen!!!!!!!!!!!!! Hamarosan jön a tavasz (bár most nem úgy tűnik), s együtt tologathatjuk majd a csajokat a babakocsival!!!!!!!!!
ktc
 
 


Szia Katica!
Nagyon szépen köszönöm a gratulációt! :) Igyekszem majd gyakrabban jönni, de bele kell rázódnom még a 2 gyermek ellátásba :)

Te hogy vagy? Hogy bírod?? Nemsokára Te is a kezedben tarthatod a babádat és szuper, hogy most semmi gond nem volt!!

Bori remélem már jól van, hát ez a tél nagyon beteges :(

Képzeld, a tanácsodra végül mi is a Pejtsik Petrát választottuk és nagyon szimpatikus orvos! Nagyon tetszik a felfogása, remélem beválik!

Szüléstörténetet nemsokára leírom ;)

Megírnűd az e-mail címedet akár privátba? És mindenki aki csatlakozik hozzánk? Létrehoztam eg yzárt topicot és talán jobban, személyesebben tudnánk beszélgetni, nem úgy, hogy mindneki lássa. Hm?? :)

Kép
 


Sziasztok,

Először is gratulálok Verusnak, nagyon szép baba Armilla:)
A mediterrán lakóparkban lakunk, és ti ?
Én is jól eltűntem, de beindult nálam a fészekrakó ösztön. Az utolsó hónapban segitett a kis családom és gardróbot épitettünk, meg pakoltunk és pakoltunk meg pakoltunk , ma végeztünk vele. A takaritást még hátra is hagyom:)
Végül is febr.28ra voltam kiirva, de Hartman doktor úr holnap megcsászároz.

ktc,
nálad mi újság a babával?:)

üdv mindenkinek
 
 


Szia Vblandi!
Ezek szerint ma megszületett a babaád, nagyon vároma híreket, hogy gratulálhassak! Átköltöztünk egy zárt fórumra, küldtem neked meghívót az itt megadott e-mail címre, gyere!

Üdv!

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: