Új privát üzeneted érkezett!

Siasztok

Eltűntem de hamarosan megkerülök. Még a héten dolgozom, de utána jövök.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mi a közeljövőben költözünk Erzsébetre a Bádogos utcába. Én is a férjem is 33 évesek vagyunk, és van egy mindjárt 1 éves lányunk, Kincső.

Ha már Erzsébetre költöztünk akkor pont nem lesz bizonytalan ideig internetünk, így ha nem jelentkezem ne nehezteljetek rám. De ha lesz újra internet akkor szívesen csatlakoznék újból közétek, mert nem ismerek senkit arrafele.

Engem is érdekelne, hogy kit érdemes gyermekorvosnak választani? Hol vannak jó játszóterek s amit Pesterzsébetről érdemes tudni így kezdőknek.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.
zamat
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!
Már alig írogat valaki, örülök, hogy ránk találtál Zamat és köszöntelek Erzsébeten, érezzétek jól magatokat.Fogok írni most csak benéztem de vendégeink voltak és a konyha robbantva van.Megyek elpakolni.
Jövő héten írok.
Jó éjszakát!
Zsu
 
 


Sziasztok!

Megkerültem én is. Most fejeztem be egy nagyobbacska munkát, így amikor számítógép elé ültem jószerint csak azzal foglalkoztam.

Nagyon rossz, hogy beköszöntött ez a rossz idő. A bölcsibe játszani még nem jutottunk el, de majd talán ezután. :)
Hétvégén képzeljétek beszereztük a karácsonyi ajándékok nagy részét.Gondoltuk, most egy kicsit előre látók leszünk és nem az utolsó pillanatra halasztjuk a dolgot, így talán még mindenből van olyan amilyet szeretnénk, még nincsennek kifosztva az üzletek. Megmondom őszintén megnyugtató érzés, hogy szinte mindenkinek megvan már. Egyedül apukámnak nem vettünk még semmit. Olyan nehéz neki.....

Amúgy jól vagyunk, Egy kicsit sűrű volt ez az időszak, de túl vagyunk rajta. Ráadásul a férjem el tud jönni ünnepek előtt pont szabira és ennek én úgy örülök.
Nálunk évek óta bevett szokás már, hogy a szentestét itthon töltjük és csak az első, másod nap vagyunk a szülőknél.
Nálatok hogy van ez.

Szilveszterezni elmegyünk 4 napra kettesben vagyis a barátainkal. Úgy fog hiányozni Domi.

Zamat :)
Üdv.
Honnan költöztök ide és merre felé fogtok lakni?

Kép

Kép
 
 


Tényleg ez majdnem kimaradt. Engedjétek meg lányok, hogy egy kicsit reklámozzam magunkat:

Üres DVD lemezek:
TDK DVD-R 25-s hengerben 1500 Ft
60 Ft-ra jön ki darabja

Akinek esetleg kellene szóljon nyugodtan.

Kép

Kép
 
 


Hahóóó én előkerültem mostmeg mindenki eltűnt. :(


Ti hogy készültök a karácsonyra és a mikulásra?

Kép

Kép
 
 


Legalább egy pár sor erejéig bújjatok elő lányok. :D

Kép

Kép
 
 


Szia!
Megvagyok csak nagyon összejött minden. Fogok írni, holnaptól szalma leszek 4 napig sajnos, így pakolgatunk és vasalgatok, szóval lesz mesélnivalóm.
Írok!!!
 
 


Mebezsu :)
Oké. Végre előkerült valaki. :wink:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsika a hiányzásért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eléggé zsufoltak a napjaink.Márktól most már kevesebb idöm van.Nem nagyon jutok gép elé.Ti,hogy vagytok?
Mi még sajnos nem tudunk költözni majd talán január végén.Pedig már sok mindent megvettünk most alig férünk el a lakásba! :D

Na most mennem kell,majd jövök holnap megigérem!!!!!


Puszi nektek!!!!
 


Szia!

Már úgy volt, hogy ott karácsonyoztok, ugye jól emlékszem?
Húzódik az átadás? Hol tartanak?

Mi ma bemegyünk Domival az Europarkba, hátha összefutunk egy télapóval, legalábis én nagyon szeretnék.
Vettem neki egy télapós könyvet, na meg meséltem neki a télapóról és azóta ha csak egy mikulás sapkát lát teljesen be van zsongva. :)

Vasárnap meg elmegyünk a művészetek palotájába, remélem ott is lesz valami. :)

Kép

Kép
 
 


Lányok egy kis életjelet adjatok magatokról... :lol:

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Még élek ez jó kifejezés ugyanis a hétvégén vendégek voltak és hoztak valami bacit először Bazsi let náthás tegnap rajtam is kitört, így vacakul vagyok. Szerencsére lázunk nem volt (még lehet) Apa is köhög:( Bazsi már jól van ma szépen evett. Azért megosztok Veletek egy nagy hírt ami kicsit a hallgatásomra is mentség.Június 11-re vagyok kiírva a 14. heten már túl vagyok.Jól vagyok csak nagyon fáradt vagyok és ha eszem azért ha nem akkor meg azért van hányingerem 3 hete.Nagyon lelassultam mi lesz ha nagy pocim lesz! Ja meséljétek már el a vonalzók idevarázsolásának történetét, biztos én vagyok nagyon béna de nem sikerül:( És van még egy kérdésem nem akar valaki ismerőse Bergon babakocsit venni? 26000Ft nem fér be Apukámnál a liftbe:) Alig tudtuk használni dobozban várja az új utasát.Fontos lenne mert újat szeretnénk majd venni. Nektek hány hónap alatt folyosították a Gyes-t?
Na megyek takarítani, főzni.
Szép hétvégét!
Zsu
 
 


Na szép! Én megkerültem Ti elvesztetek. Ha mégis olvasnátok soraimat mindenkinek
Áldott békés karácsonyt és nagyon boldog új esztendőt kívánok.
Zsuzsa
 
 



Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Márk,Móni,Zsolti
 


Mebezsu, nagyon nagy gratula a kistesóhoz! :-) Hogy érzed magad?

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nemrég költöztünk a kerületbe, van egy 10 hetes kisfiam, Bálint.
Hallottam a baba-mama tornáról, ahol a mamák tornáznak, az apróságok pedig játszanak, de nem találtam ilyet Erzsébeten. Szeretném kérni a segítségeteket, tudtok- e ilyenről a kerületben.
Előre is köszönöm!

Dorka Kép
 
 


Sziasztok!

Végre mi is beköltöztünk letelt a karácsony szilvester is....
A tátra tér közelében lakom . most kezdem megismerni a környéket. Lakik valaki közületek errefele?
Tapasztalataitokat légyszi osszátok meg velem is:
- ki a jó gyermekorvos (ti kihez jártok és hogy vagytok megelégedve)
- hol érdemes vásárolni a környéken
- pesterzsébet területileg illetékes szakorvosi rendelői hol vannak (háziorvosom történelmileg úgy alakult hogy kispesti, de pl fogászat, szemészet, tüdőszűrés stb miatt érdekelne...)

Bevallom nem vagyok túl szorgalmas irogató (kb havonta lépek be) de majd igyekszem.

Kivánok mindenkinek Boldog Új Esztendőt!

UI.: Kismamatornáról nem tudok, de terhestornám van hang és képi anyag
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Sziasztok!
Zamat és Didoka!Köszöntelek szeretettel Benneteket? Örülök Nektek nagyon!
Zamat én a közelben lakom a gyerekorvosunk Dr Drenyovszky Kálmán egy idős bácsi de nagyon aprólékos és megnyugtató a baba számára. Mindig köszön és beszél a fiamhoz (Bazsi) és 23-án!!!! vasárnap is kijött hozzánk. Részleteket tudok priviben írni. Gyógyszertárat a Cédrus ajánlom teljes szívemből ne menjetek nagyon máshova, mindent beszereznek, nagyon kedvesek, tanácsot is adnak ha kérdezel Nyáry Pál utca és Nagysándor sarok, este 8-ig nyitva.Tüdőszűrés Soroksáron végzik, orvosi rendelő szerintem Vörösmarty u. de ebben nem vagyok biztos mert mi máshova tartozunk. Fogászat passzolom,szemészet nem ajánlanám saját tapasztalat alapján az Sztk-t 4 órát vártam 7 hónapos pocakkal nyáron!!!!A Nagy-Győri utcában van valaki magán szemész Őt ajánlják.
Vásárlás:Közel a piac szép és viszonylag megfizethető áron árulnak Neked kell kitapasztalnod kiben (melyik árusban ) bízol meg és már lassan 2 éve járok ugyanahhoz az emberekhez és már megismernek. Babaruha:Erdéyli utca Csibészke bababoltot tudom ajnlani nem drága és nagyon jó használt és új rucik vannak kismama ruhák is.A Lázár utcából le kell kanyarodni a Lőcsére és az utolsó utca jobbra vagy az első balra a Mártírokról.
Didoka!A Csiliben érdeklődj vagy a Ringató foglakozást tudom ajánlani amit a neten meg tudsz keresni.
Antekirt!Köszönöm szépen, már jól érzem magam elmúlt a fáradtság is már érzem a pocaklakó mozgását is kb. 29-én éreztem igazából. Sejtettem,hogy ez már az de biztos akartam lenni. Kicsit fárasztó Bazsi mellett de megpróbálok pihenni, pihenni a takarítás stb. most nem annyira fontos. Sajnos Bazsi 23-án beteg lett így nagyon nyügi volt egész karácsony alatt, szilveszterre rajtam jött ki afta amit a gyerektől kaptam el. Neki a torokgyulladása volt ilyen, nagyon fájdalmas volt lüktetett éjjel, csípte minden, szóval "jól " telt a szilveszter.:( Elmentem a fogászatra én az Örs Vezér téren az Ikeával majdnem szemben találtam egy magánfogászatot, nyitva vannak szombaton is! Megnézte az amúgy ápolt és mások által dícsért fogazatomat hát Ő nem volt elájulva a fogínyemtől és mivel az aftával mentem a fogkövemet nem szedte le!Azt hittem szétdurran az agyam, bekente valami kencével az ajkam és mosolyogva közölte, hogy akkor mikor lenne alkalmas a fogkő?Ez jelzem nem az általam szimpinek talált nő volt, mivel elfelejtettem kérni, hogy Ő vizsgáljon meg.Szóval jövő héten megyek megint ja fél órát várattak!!!Na ennyi a panaszkodás. A Bergon babakocsi tárgytalan mert elkelt végre! Bár nem tudom milyen lesz helyette, mert nyári babánk lesz amikor meleg van nagyon. Tanácsot tudtok adni? Egyelőre van egy Peg perego Atlantico de nem megy vízszintesre, gondolkozom a Navetta mózesen amit rá lehet csatlakoztatni.Tapasztalata van valakinek?
Na befejezem ezt a hosszú irományt mert megyek genetikei uh-ra az Istenhegyi útra a korom miatt kell ilyen vizsg.
Írjatok!
 
 


Sziasztok!
Mebezsu köszi a jótanácsaidat.
Babakocsi terén nekünk Graco van. Úgy kaptuk ismerőstől akinél 2 babát már kiszolgált, és nálunk is elég jól bevált. Az én lányom téli, de lábzsákját levéve teljesen nyitottá tehető, vízszintesbe lenyitható, van babahordozója ami egyben autósülés is. Szóval jó sokáig használható. Hátránya hogy nehéz (bár ahgy a mai babakocsikat néztem mindegyik legalább ennyire nehéz.) Én sokat használtam télen-nyáron, még mindig előveszem néha bár mostmár jó ideje inkább babahordozó kendőben szeretem vinni a gyermekemet mert abban könnyebben mozgok, kisebb súlyt kell cipelnem, szabadabbak a kezeim... Elvileg egy ilyen hordozókendő 0 napos kortól használható. (Az enyémet magam varrtam, nagyon egyszerű, nem kell hozzá szaktudás, csak a kötözését kell megtanulni valahonnan, de akit érdekel szívesen segítek) A hordozókendő hátránya hogy nyáron melegít téged, bár nyugodtan lehet vékony anyagból (lepedővászon) varrni.

Hordozókendőről - csak ha valaki kedvet kapna - annyi hogy kell venni kb. 2,5 méter hosszú 140cm széles anyagot, amit hosszában kettévágsz, és egymás mögé varrod franciaöltéssel. így egy 5 m hoszzú téglalapot kapsz amit körben beszegsz és készen is van. Nekem hátul megkötéshez ez hosszú volt (elég lett volna 4 m) elöl megkötéshez meg rövideb 10 cm-el. (De ez mindenkinél alkati kérdés. Ha gondolod próbáld ki az enyémet és saccold meg belőle neked milyen hosszú kell). Kötözési módokat itt is találsz, én is innen vettem az ötletet:
http://www.nandu.hu/magyar/hasznos/baba ... akendo.htm
(egyébként én a csúszó csomóval sem vacakoltam, hanem kétszer csomóztam és kész.)
Mebezsu, légyszi írj még Drenyovsziy doktorról (kb hány éves, mennyire híve az antibiotikumoknak, sok betege van-e vagy van esély hozzá kerülni? ) nekem gyermekkoromban szintén egy Drenyovszky volt a gyermekorvosom (bár őt Irénnek hívták:-) ), de most a lányom kerületileg Molnár doktorhoz tartozna.

Köszi
 
 


Ismét én... :)
Nem tudjátok van-e itt azaz szokott-e lenni bababörze? (Békásmegyeren - ahonnan jöttem - minden hónap első vagy második szombatján volt a közösségi házban és nagyon olcsón jó ruhákat lehetett vadászni. Onnan van a lányom szinte teljes ruhatára 50-300ft/db áron.)
Ezen kívül az is érdekelne hogy van-e valahol baba-mama klub, mert a lányom nagyon szívesen találkozna vele egykorúakkal (egyetlen unoka a családban mindkét ágon)...
Meg mi a kerületi SZTK? Van saját vagy a kispesti templomtéri, vagy a Délpesti Korházba kell menni ha valami baja van az embernek első körben? (mármint ha nem akarok a bajommal azonnal magánorvoshoz rohanni, mert az sem egyszerű, hogy kitaláljam milyen magán szakorvosra van szükségem. Aztán ha nem vagyok elégedett a területileg illetékessel akkor még mindig kereshetek magánrendelőt... Mint ahogy látjátok a területileg illetékes gyermekorvossal nem vagok egyelőre 100%-ig elégedett, bár mostmár hallottam jó dolgot is róla)

Köszi.
 
 


Zamat, üdv a 20.kerben. :-). Én is nem messze lakom.
A kerületi sztk az Ady E. téren van.
Mi gydokihoz ide a Vécsey lakótelepre járunk. Nagyon jó a dokinő, homeos is egyben. Kedvesek a védőnők is.

Mebezsu, nekünk van egy eladó babakocsink hordozóval. Elvileg újszülött babák is használhatják, mert majdnem vizszintesig dönthető, bordó és macik vannak az ülés részén. Mi mondjuk vettünk hozzá hátkitámasztó szivacsot de csak biztonságképpen. Jó mert nem meleg nyáron sem a kocsi. A kar nem átfordítható, de állítható, nagy kosara van alul, bolygókerekes.

Kép

Kép
 


Ja, bababörze a Csiliben szokott lenni.

Kép

Kép
 


antekirt
ki a ti dokinőtök?
Egyébként a homeopátiának nem vagyok lelkes híve, de azt sem szeretem ha azonnal antibiotikumoznak.A korházból hazajövet kapott antibiotikumot a lányom, mert a méhlepényben spreptococust találtak, de azóta legfeljebb orrcseppet, és egyszer normaflort, mikor a széklete egy hét után sem rendeződött.
többnyire orrcsepp nélkül túléltünk azt a 3-4 náthát ami eddigi élete során előfordult. Én nem kelllett lázcsillapító kúp sem soha. NEm volt baj a fogzással sem.

Egyébként mikor szokott bababörze a csiliben lenni és hol van a csili?

Köszi
 
 


Dr. Hazadi Éva. Szerintem jó a homeopátia legalább is nálunk bevált.

Nem tudom, hogy mikor szokott lenni, egyszer voltun őszi börzén de nekem csalódás volt. Így többször nem mentünk. Csili Műv. ház. sajnos utcára nem tudom megmondani. Kossuth Lajos utca mögött van az egyben sétáló utca is.

Kép

Kép
 


Véletlenül teret írtam az utca helyett. SZTK: Ady E. utca

Kép

Kép
 


atekrit,
köszi megtaláltam.
de rossz igy iri hogy nem látom a betüket amit irok valai beállitási hiba miatt... bocs
 
 


Nem tudjátok van-e it erzsébeten mdf piac? (Tudjátok ami csak szombat délelőtt szokott lenni, és kistermelők jönnek fel árulni) Ha van akkor hol?
Köszi.
 
 


Sziasztok!
Bocs a hallgatásért de 1 hétig kórházban feküdtem most itthon kell az ágyat nyomnom. Bevéreztem 12-én mert a méhlepény a méhszájon van egy picit. Most várjuk, hogy a baba növekedjen és jobbv legyen a lepény helyzete még van időm hiszen a 18. héten vették észre. Most ennyi mert fekve elég vacak gépelni.
 
 


Szia Mebezsu!
Jobbulást!

Nem tudom, hogy van-e köztetek olyan akit az alábbi "plakát" érdekel:

KERESZTÉNY BABA-MAMA KÖR



Kedves Édesanyák!

Szeretettel hívunk mindenkit tekintet nélkül vallására, hitére a keresztény baba-mama kör alkalmaira!

Alkalmaink:

Január 23. Ember és sors. Bibliai nőalakok: Rúth. Győri Szacsikó, GyJSné
Február 6. Légúti betegségek gyermekkorban: Dr. Kölber Boglárka
Február 20. Élet a GYES után: Sághy Mónika ,
Március 5. Sokáig várni. Bibliai nőalakok: Anna. GyJSné
Március 19. Krisztus hét szava: húsvéti csendesség. GyJSné
Április 2. Hajómisszió: Ötvös Ágnes
Április 16. Akit Isten szólít. Bibliai nőalakok: Mária. GyJSné
Május 31. Családi nap vidám játékokkal


Az alkalmak időrendje:

9.45-10.00 Érkezés, kötetlen beszélgetés
10.00-10.10 Éneklés
10.10-10.20 Áhítat
10.20.-11.00 Témafeldolgozás
11.00-12.00 Kötetlen beszélgetés, etetési lehetőség, hasznos információk megosztása a többiekkel (pl.: könyv, DVD, CD, programok ajánlása egymásnak)

Gyertek el, ha szeretnétek jókat beszélgetni, egymástól tanulni és egy vidám kismama társasághoz tartozni!
 
 


bocs, a címet elfelejtettem az előbbi plakáthoz. Íme:
1204 Budapest, Ady Endre utca 89.
 
 


Sziasztok!!!!

Bocsika hogy eddig nem jelentkeztem de elég sok minden volt igy a költözés miatt.Utolag is Boldog Újévet nektek.Remélem mindenki jol van.
Nálunk még mindig van felfordulás de igérem hogy küldök képeket.
Antekirt:
Hogy vagytok?Nagylány?Lakással mi ujság?Nem volt eddig sajnos netem most is csak ugy van hogy a vodafonba voltunk tegnap és vettük ezt a vezeték nélkülit.A lakással van még mit csinálni és sajnos voltak problémáink is.Az msn-em is megváltozott:moncsa@lajt.hu.Majd irj mi ujság hogy vagytok.
Puszi

Mebezsu:Hogy vagytok?mesélj te is mi van veletek/veled.Majd most már visszaolvaslak titeket ha lesz 2 percem.

Ági:Látom te is jol eltüntél.Minden rendben van remélem és jol vagytok.Majd irj
Üdv az újjaknak akiket még nem ismerek :)

Puszi

Kép
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is most koltozunk Erzsebetre, a Magyar utcaba. A kislanyom 11 honapos. Tudtok ajanlani valami jo baba-mama programot a kornyeken? Bolcsik kozul melyikek jok?

Koszonom elore is!
Petra

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül zavarok de lehet, hogy valakit érdekel:

Összeszokott 3 fős csapat családi házak, lakások heti rendszeres vagy alkalmankénti takarítását, kertgondozást, karbantartási munkát vállal Budapest déli részén és a környező településeken.
Egyénre szabott árak és szabadon változtatható időpontok.
Hívj: 06/203831924
Írj:munkamailbox@gmail.com
Nem fogod megbánni. Gyors, olcsó, megbízható, leinformálható csapat vagyunk!!!!


Szép napot mindenkinek és köszi, hogy elolvastátok.
 
 


Sziasztok!
Él ez a fórum???

Kép
 


Szia Verus! Úgy látom, eléggé halódik a topic. Ha van kedved, csatlakozom szívesen hozzád. 2. babámat várom, 8 éve vagyok erzsébeti.
ktc
 
 


Szia Ktc
Látom, ide is írtál, én meg írtam Neked a másik topicba!
Mi lenne, ha nyitnánk egyet tiszta lappal, hátha más is csatlakozna?
Én tavaly decmber óta lakom Erzsébeten, előtte 5 évig kispesti voltam, előtte 20 évig szintén erzsébeti! :)
Gratula a Tesóhoz!
Hol fogsz szülni? Tudjátok már a baba nemét?

Remélem visszanézel, de írok az privit! :)

Kép
 


Szia Verus!

Köszi, én is gratulálok nektek a tesóhoz!

Már így is két erzsébetes topic van, szerintem csak keveredés lenne egy harmadikból. Régebben már tagja voltam a másiknak, nekem mindegy, melyiknek leszünk lakói.

Az ÁEK-ban szeretnék szülni, baba nemét még nem tudjuk, jövő kedden megyünk UH-ra, reméljük, akkor jó híreket mondanak, s kiderül az is.

Te Jahn Ferences vagy? Ki a dokid? És nálatok hugi vagy öcsi lesz? A Vas Gerebenbe tartozol védőnőileg?
ktc
 
 


Szia Ktc!
Akor maradjunk itt, hátha beindul :)
Ti merre laktok?

Nem a Jahn Ferencbe fogok szülni, hanem a világ másik végén, a János kórházban, Budán! A dokim ott rendel, én meg ragaszkodom a dokimhoz, inkább utazok :)
Ismát kislányunk lesz, a néven még vacilálunk, nem tudunk megegyezni, egyenlrőe egy közös név van, a Boróka. Neked Bori lányodnak mi a keresztneve?

Igen, a Vas gerenbe tartozom, a Kalocsáné Marcsihoz. Ti?
Orvoshoz kihez járok?
Mi még egyenlőre Kispestre, de át szeretnánk jönni ha jön tesó, csak még nem tudjuk kihez.

Dolgozol? Bori megyik oviba jár?

Kép
 


Szia Verus!

A Vágóhíd utcai lakótelepen lakunk. Védőnőm eredetileg Németh Réka, de ő most babázik, így Nagy Éva kíséri a várandósságom. Megértem, hogy a dokid miatt képes vagy messze menni, én sem véletlenül megyek a MÁV-ba és a Honvédba (az az ÁEK). Bori Borbála, a Boróka is nagyon szép név, mi szoktuk úgy is becézni. Gyerekorvost tudok nagyon jót ajánlani, a mi orvosunk dr. Pejtsik Petra, szintén a Vas Gerebenben rendel. Gyesen vagyok itthon Borival, ő a Benedek Elek oviba jár. Te dolgozol? Melyik ovit néztétek ki Lilinek? Bölcsis esetleg?
ktc
 
 


Szia Ktc!

Milyen fura, hogy Ti messzebb laktok jóval, mégis ugyanoda tartozunk?
Köszi az ajánlást orvossal kapcsolatban! Ő fiatal vagy idős? Kijön a gyerekhez, ha azt szeretném? Tudsz róla mesélni egy pár szót?
A védőnődet nem ismerem, de nem is ismerek mást az enyémen kívűl :)

Nagyon szép a Borbála név is! Most gondolkoztok neveken?

Melyik a Bendek Elek óvoda? Megkérdezhetem, hogy miért vag ymég gyesen otthon vele? Úgy tudtam, hogy csak 3 éveskoráig lehet otthon lenni, de aztán lehet, hoyg tévedek.
Én nem dolgozom, mert úgy jött össze a tesó, hogy Lili nem volt még 2 éves, mikr teherbe estem, így nem kellett megszakítanom munkával, táppénzen vagyok itthon.
Majd jövőre szeretnénk oviba iratni, és ami itt van az utcánkban, azt néztük ki, de a nevét nem tudom :oops:

Kép
 


Szia Verus!

Nincs sok védőnői központ a kerületben, így elég nagy területeket fog át egy-egy intézmény. A doktornő fiatal, 40-es évei elején van, 3 gyerekes családanya, házhoz is kimegy, ha kell. Nagyon gyakorlott, feleslegesen nem gyógyszerez. A homeopátiával viszont nem foglalkozik. Én sem ismerem a te védőnődet, pedig 3-mal volt eddig dolgunk az elmúlt 5 év alatt.

Igen, van most is név-tippünk, Előd vagy Emőke. Remélem, kedden kiderül.

Nem csodálom, hogy a Benedek ovit nem ismered, a Magyarok Nagyasszonya téren van, speciális ovi. Bori autista, ezért vagyok még gyesen (és ápolási díjon) vele.

Ha te most táppénzen vagy, akkor kevesebb lesz a gyeded, ugye?
ktc
 
 


Sziasztok!

Két hete nyitottunk egy bababoltot, ahol mindent megtaláltok, amire csak szüksége van a babának!Olcsóbban, mint máshol, hisz mi direkt a forgalmazótól vesszük.A székhely Nagykőrösön van, de postázunk is.

Nézzetek be hozzánk, nem bánjátok meg!

http://atibababoltpelenkadiskont.hupont.hu

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia Ktc!

Nem tudtam a hétvégén válazsolni, mert lebetegedtem :( Megfáztam, torkom fáljt, még most se vagyok hú de jól, de úgy néz ki megmaradok :)

Kösz a doktornőtől az infot, lehet, hoyg akkor átmegyünk hozzá. Csak olyan kellemetlen az előző dokivalközölni, mert nagyon kedves, rendes, meg voltunk vele elégedve, de tesóval azért macerásabb lesz menni 2 gyerekkel egy másik kerületbe.

Nagyon szép neveket választottal, nekem az Előd különösen tetszik! Majd írj egyből, ha megtudtátok a nemét!


Ja értem, hogy miért vagy még otthon vele. Én nem ismerek autista gyereket, csak hallottam, hogy igazából "csak" a viselkedésük más? Miben nyilvánul ez meg Borinál? (persze nem szeretnék tolakodó lenn a kérdésekkel, így ha nem szeretnél, ne válaszolj). Kinőhető "betegség" ez? Mert ez igazából nem is betegség, ha jól gondolom, de aztán lehet, hoyg tök ropsszul gondolom.

nem tudom, hogy kevesebb gyedet fogok kapni, mert Lilinél is táppénzem voltam előtte é snem vettem észre, hogy kevesebbet kapnék. Nomrál, bejelentett állásom van, nem minimálbéres vagyok, így lehet azért. De az is lehet, hogy több járt volna, csak így nem tűnt fel nekem :)

Kép
 


Szia Verus!

Gyógyulj meg mihamarabb! Mi 2 hete voltunk ugyanígy náthásak, de sajnos kicsi lányom ma reggelre megint benáthásodott, minimális hőemelkedéssel kombinálva. :cry:

Az előző dokitok meg fogja érteni, hogy elköltözés miatt váltatok, nem elégedetlenségből.

Nem csak a viselkedésük más az autistáknak, a gondolkodásuk és az érzékelésük is. De valóban a viselkedés a legszembetűnőbb. Kislányom nem beszél, nem szobatiszta, de roppant értelmes, jó eszű. Szociális viselkedése valóban elég érdekes, de szerencsére a környéken ismernek bennünket, elfogadják olyannak, amilyen. Most épp megint nagyon barátkozó, de a többi gyerek a játékokba már nem tudja bevonni, mert azokat nem érti. Egyébként egyáltalán nem vagy tolakodó, már túl vagyok azon az időn, amikor nem mertem/tudtam erről beszélni. Jól gondolod, ez valóban nem betegség, hanem egy egész személyiséget átható fejlődési rendellenesség, sajnos így nem kinőhető, de idővel sok mindent megtanulhat. Nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, bizakodunk és fejlesztjük, ahogy csak lehet. Amúgy imádnivaló és csodaszép kislány, aki ismeri, szereti is, mert tényleg szeretetreméltó. :D
ktc
 
 


Szia!

Köszönöm szépen :)
Szegénykém, akkor Borinak is jobbulást! Akkor nem is ment óvodába?

Igen, rosszul fogalmaztam. Én csak a filmekből tudok kiindulni, és elképzelni milyen lehet.
Van más is a családban? Mikor derült ki, hogy autista?
Az oviba is hasonló gyerekek járnak?

Biztos vagyok benne, hogy ugyanolyan szeretet ad mit egy egészséges gyermek! :)

Mégegyszer jobbulást neki, remélem megint megússzátok egy náthával!

Kép
 


Szia Verus!

Köszi szépen, reméljük, ebből is hamar kilábal, csak aztán 2 hét múlva ne kezdjük elölről! Te jobban vagy már?

Közel s távol semelyik családban sincs furcsa viselkedésű rokon, nem is valószínű, hogy nálunk genetikai lenne az ok. Születésétől kezdve tudtuk, hogy lesz valami gond (35. hétre született mindössze 1100g-mal és 37 cm-rel), s körülbelül 2 éves korában kezdtünk az autizmus felé "terelődni". 3 évesen diagnosztizálták. Igen, az oivban csak sérült gyerekek vannak, többségük autista, de vannak középsúlyos értelmi fogyatékosok (ezt így már nem használják) és Down-osok is.

Lehet, hogy nem ugyanannyi szeretet van benne, mint egy egészséges gyermekben, hanem sokkal több! Csak 3 éves koráig nem tudta kimutatni. Hozzám iszonyatosan ragaszkodik, pedig már 5 éves. Viszont én ezt nagyon élvezem. :)

Hír: Megvolt ma az ultrahang, minden a legnagyobb rendben van, és megint kislányunk lesz!
ktc
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: