Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Úgy látom, hogy az összes kispesti topic szépen lassan eltűnt.....
Ha van kedvetek gyertek!

Én most várom az első babámat júniusra!

Üdv,
Verus

Kép
 


Ne csak nézegessétek a topicot, hanem írjatok is! :lol:

Verus

Kép
 


Szia!

Én is júniusra várom a babát :)
Úgy látszik, valamiért nem mennek a kispesti topikok..talán mert túl nagy távolságok vannak a kerületen belül?...
Ti merre laktok?

Egyébként nem vagyok tősgyökres kispesti, csak itt találtam meg az igazit :) Most próbálunk infókat szemezgetni mindenhonnan... első baba és rém tudatlanok vagyunk mindketten :oops:

Hátha beindul az élet :) Végül is, mindjárt június :D

Üdv,

Vera :)

Kép
 
 

 
 

Szia Vera :)

Úgy látom, nagyon sok mindenben hasonlítunk egymásra :)
1, engem is Verának hívnak :)
2, én is a párom miatt lettem kispesti :)
3, és persze a baba

:)
Mi a 68-as végállomásánál lévő parkos részen lakunk. Tudod merre van?
És Ti?

Tudjátok, hogy kisfiú-e vagy kislány?
Hol szeretnél szülni?

Üdv,
Verus

U.i.: Hátha beindul a topic :)

Kép
 


Sziasztok!
Én is Kispesti vagyok és egy 4éves kisfiú anyukája, most mégis más miatt írok nektek!
Kukkantsatok be ide: www.mamavar.hu

Várunk Titeket is!
aja
 
 


Szia Verus!

Még jó, hogy beállítottam a topik-figyelést...grrr....nem küldött üzenetet, hogy hozzászólás érkezett :roll: Biztos elbaltáztam valamit :oops:

Hú, a 68-as végállomás nem az autóvezetős tanpálya felé van? Ha igen, akkor tudom, hol van! Én persze Kispest teljesen másik részén, Kőbánya-kispest metróvégállomástól 5 percre, a kertes háza részen lakom társasházban. Szerencsére nyugis környék ez :)

A szülésorvos választás elég bonyolultra sikerült, először a Schöpf-Méreibe jártam, illetve egy ottani doki magánrendelésére; aztán most a 32. héten váltottam egy István kórházas dokira. Nem örültem ennek, hiszen a régi dokival sem volt semmi bajom; de sok lett volna a kiadás... Azt hallottam legalábbis más kismamiktól, hogy a Söfiben a 135 ezren kívül még a dokinak ugyanúgy adnak, az meg már úgy együtt sok...inkább a babára költöm...
Titeket érintett valahogy az egészségügyi rendszer változása?

Egyébként kislányunk lesz :) Emese :) Már azért eléggé izgulunk, bevásároltunk mindent (fogadok, hogy egy csomó, később feleslegesnek bizonyuló cuccot is) :) Azért a kórházi szatyrot még nem raktam össze ;) Optimista vagyok :)

Jól vagytok? Sokat mocorog a babuci? Tényleg, tudjátok, kisfiú vagy kislány lesz-e?

Üdv,
Vera

Kép
 
 


Sziasztok Mamik!

Ne feledjétek,holnap 10.00-13.00 óra között kerti buli a MAMAVÁR-ban!

Ugrálóvár,mászóvár,közös kép festése és kicsi ajándék tárgyak készítése Ági óvonénivel a program!

Hétfőn és pénteken 10.00 és 11.00 órától zenebölcsi és játszószoba, illetve udvari mászóvár és egyéb játékok várják a kicsiket

keddenként és nemsokára csütörtökönként is,egy csapatnyi tornázó anyuka igyekszik leadni a felesleget 11.00 órától.Addig a gyerekek a játszószobában,vagy az udvaron játszhatnak Ági óvonéni felügyelete alatt.Csatlakozzatok!

Szerdánként 10.00 órától járók-szaladók mozgásfejlesztő tornája, 11.00 órától pedig kúszó-mászók ügyesítő tornája várja a kicsiket konduktor vezetésével.
Ugyanez a program kedden délután is látogatható + beszéd fejlesztő foglalkozást is tartunk!

Játszóházról bővebben: www.mamavar.hu
Várunk Titeket!
aja
 
 


Sziasztok lányok!

Hát igen, a Kispesti topic mindig haldoklik! :cry: :cry:

Láttom, mind a ketten pocakosok vagytok! Gratulálok!

Én már nem vagyok az, van egy kislányom Réka, aki lassan 1 éves lesz! Annyira gyorsan tellik az idő!

Buborka,
Én a Nagysándor J. utcában lakom, az a második megálló a végállomástól. Gondolom Te akkor a játszótér környékén laksz. Te hol fogsz szülni???

Rejtjel,
Mi ott tartunk, hogy hamarosan szeretnénk belefogni a kettecske babaprojektbe. Én a Kútvölgyiben szültem Rékát, de nagy valószínűséggel magán kórház lesz, amit úgye nem igazán fogok tudni kifizetni, területileg pedig az Istvánhoz tartozom. De a védőnőm nem javasolja, hogy oda menjek. Te voltál már ott??? Milyen?????

Üdv,
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Kedves Vica!

Gratula Rékához! Igazi kis tündér, és már milyen nagy! :D

Az István kórházról eddig elég jók a benyomásaim: szimpatikus, hogy "bababarát" kórház... :)
erről bővebben: http://www.boldogszuletesert.hu/index_s ... lyunk.html?

Egyébként minden szerdán 15 órától tartanak szülésfelkészítő előadást a kórház éttermében (kivéve nyáron); szerintem ez jó ötlet, nem tudom, máshol van-e ilyen :)

De persze majd a szüléskor/utána válik el, hogy valójában milyen a kórház... ;) Úgyhogy ígérem, megírom utána a tapasztalataimat! Mikorra tervezitek a kistesót?

Dokit is váltanál egyébként? Én azt is kénytelen voltam, mert a dokim a Schöpfiben maradt... pedig elégedett voltam vele :(

Minden jót, :)

üdv,
Vera

Kép
 
 


Szia Vera!

Szülésfelkészítőt a Kútvölgyiben is tartanak, összesen 8 előadás van. Én csak az utolsóra mentem el, az pedig a szülőszoba látogatás volt!!

A férjem már most szeretné ha jönne a kistesó, de Réka eléggé eleven gyerköc, úgyhogy én még várnék egy kicsit, de legkésőbb nyár végén újra belevágunk. Nagy poén lenne, ha megint májusi baba lenne.

Orvost mindenképpen kell váltanom, mert a saját dokim idén nyártól nem vállal már szülést. Azt mondta, hogy sok neki és így már csak az Onkológián rendel.

Mikor váltottál dokit??? mert ha nem rég, akkor elég húzos lehetet kismamaként más dokihoz menni!

Sokat ficánkol Emese??? Biztos nagyon aranyos baba lesz, és már nincs is olyan sok hátra!!

Azért ha lesz időd, (bár magamból kiindulva nem igen volt, mert állandóan ott áltam a kiságy mellett és csodáltam a lányomat) írd meg, hogy milyen volt a szülés.

Annyi kismamát láttok az utcán, létezik hogy nincs net-jük??

Puszi

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Vica!

Tényleg vicces lenne, ha a kistesó is májusi lenne :) egymás közelében lenne a szülinapjuk :) A két öcsém volt így, de Anyáék sose úszták meg a dupla ajándékot :D

Nem voltam valami boldog a dokiváltástól a 32. héten :evil: De hát nem én voltam az egyetlen :roll: Szerencsére a dokik is megértőek, sajnálják a kismamikat...sokan tényleg eléggé kikészültek a kórházbezárás, a bizonytalanságok miatt...

Az István kórházban is van szülőszoba- látogatás, szerdánként az előadás után lehet menni...én még nem voltam :oops: Arra gondoltam, Apával együtt kéne menni, csak ő ilyenkor dolgozik...várok egy alkalomra, amikor el tud szabadulni :)

Emese tényleg elég sokat ugrabugrál...már arra is gondoltunk, nem is gyerek élesz, hanem nyulacska... :D A te kislányod is sokat mocorgott a pocakban?

Feltétlenül írok majd a szülésről, meg a kórházi tapasztalatokról! Egyelőre inkább kíváncsi vagyok az egészre, mint aggódom :) Majd kiderül ;)

Üdv,
Vera

Kép
 
 


Szia!

Nem kell aggódnod, biztos jó kezekben leszel. Azért nem semmi, hogy 32. héten kellett orvost váltani még szerencse, hogy az orvosok is így állnak a dolgokhoz. A mostani orvosod milyen??? Férfi vagy nő??? Azt hallottam, hogy az Istvánban nagyon sok a nő nőgyógyász!!

Réka is nagyon mocorgot a pocakomban, olyan mintha egy egész foci csapat lett volna bent. De most is olyan, állandóan szaladgál, nem lehet lelőni! :lol: :lol:

Szerintem a szülőszoba látogatásra mindenképpen a pároddal menjél el!!! Mondjuk a férjem kijelentette, hogy Ő ott akar lenni a szülésnél, így nem volt kérdés, hogy jön velem. Nálatok papás szülés lesz?????

Szép hétvégét!

Ezek szerint csak ketten maradtunk.. :cry: :?

Üdv,
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szió!

Én is sok jó nő dokiról hallottam az Istvánban, de én egy dokibácsihoz mentem :) Németh Miki, elég laza a stílusa, sokak szerint talán túlságosan is, de nekem szimpatikus, és megnyugtat... Ez a doki dolog tényleg olyan, hogy kinek mi jön be...ezért nem is értettem, hogy gondolták az orvosválasztás korlátozását...csak akkor lenne mindegy, ha egyformák lennének az emberek, márpedig nem azok :)

Apa szeretne benn lenni a szülésen végig, csak nagyon izgul, meg fél, hogy mi lesz, és mit fog ő ott csinálni :) Nem erőltetem, abban maradtunk, hogy majd eldönti, mit szeretne :)
Nálatok mi volt? Ugye nem bánta meg a párod? Érdekes, hogy elég sok rémtörténetet hall az ember, de ha konkrétan valamelyik Apukát kérdezi, mindenki azt mondja, hogy nagy élmény volt, és nem hagyta volna ki... :)

Nyugi, lehet, hogy még Buborka is előkerül :) Lehet, hogy a kispesti kismamiknak tényleg nincs otthon netük, vagy csak más topikokban vannak ;)

Örülök, hogy Réka is sokat ugrabugrált! Ezek szerint mégse nyulat várok :D Mi is tartunk tőle, hogy jó sokat kell majd szaladni utána :) De legalább leadom a most felszedett kilókat! ;)
Most figyelem, nemsoká itt lesz Réka első szülinapja! Készülődtök meglepivel?
Ilyenkor lehet a legédesebb tortás képeket csinálni :D

Üdv,
Vera

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!!

Teljesen szégyellem magam, jó régen nem jártam itt, mert aamikor itt voltam Ti nem volatok, aztán valahogy azóta elmaradt... :oops:

De igyekszem jönni!

Most a 34.hétben járok, nagyon sokat ficánkol a kislánykám :)
Liliánának fogjuk hívni.
Úgy néz ki, hogy itt a közelben :P , a János kórházban fogk szülni, mert ragaszkodom a dokimhoz és úgy néz ki, hogy nem is kell fizetni... (Kötelezően)

Igen, mi a 68as végállomásánál lakunk, a játszótér közelében!

Ti hogy vagytok?

Puszi,
Verus

Kép
 


Sziasztok!

De jó, Verus is előkerült :)

Úgy látszik, ezek a kislányok már csak ilyen aktívak! Picit örülök is, hogy éjel is felébreszt a ficánkolással, mert így legalább hozzászokom, mire megszületik :)

A János kórházról nem sokat tudok :oops: Milyen? Ott szokás szülésznőt fogadni?

Kicsit zavarban vagyok emiatt, mert az Istvánban a szülésznők szerint kell, a dokim szerint nem... :roll: Ezen igazodjon el az ember! :)

Tegnap voltunk megnézni a szülészetet! Szépen fel van újítva, barátságosnak néz ki az egész... jó csend volt, mikor épp ott voltunk, mert csak egy anyuka szült...gondolom telt háznál zajosabb :) A szülőszobák... hát, nem tudom, mit írjak, jók, rendesek, mindenhol van labda (mondtam a férjemnek, majd két fájás között játszunk :)) Igazából ez az első szülészet, amit életemben láttam, ezért nem tudom, mit mondjak róla! :oops:
Úgy jónak tűnt :D

Ránéztem a vonalzómra, már csak 21 nap!!! Kezdek izgulni :)

Vica :)
Rékának nagyon boldog szülinapot kívánok!

Üdv,
Vera

Kép
 
 


SziasztoK!

Rejtel,
Nagyon szépen köszönjük!! Túl vagyunk a bulizáson, most már csak pihizünk!!
Szülésznő téma: Nem akarok okoskodni, de én nagyon örültem, hogy fogadtam szülésznőt, mert az orvost csak az uccsó pillanatban értesítik. Mivel én reggel mentem be a kórházba és csak este született meg Réka, így örültem, hogy ott volt velem a szülésznőm. MIndig mondta, hogy mit kell csinálnom, mikor milyen homeos cuccot kell bevenni stb. Szóval én nem bántam meg. Lehet, hogy az Istvánba ez nem szokás!! Hú, tényleg már lassan a finishben vagy!!! Ha megszületett kicsi lányod, azért jelentkezz be!!!

Buborka,
Én a Kútvölgyiben szültem, az a János mellett van. Hát én is parrantottam, hogy RÉka ne a hétköznapi csúcsforgalomba gondolja úgy, hogy kiakar bújni. Elég érdekes Kispestről átmenni Budára napközben. Mikor jártam Ctg-re kb. 2 óra alatt értünk át autóval, de szerencsére szófogadó volt és szombaton reggel jelezte, hogy akkor Ő már készen áll a nagy útra, így kb. 1/2 óra alatt átértünk! Nagyon szép neve lesz a kislányodnak!!!
Tőled is várjuk a papás híreket!!!! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Hát, én is valahogy így gondoltam, hogy a szülésznő van ott végig, de a doki azt ígérte, ott lesz ő... :roll: Majd kiderül :) Végül is, mindenképp lesz ott szülésznő, max a helyszínen felfogadjuk ;)
Hú, így a dokiváltással, kórházváltással a hátam mögött egy kicsit már tele van a hócipőm az egésszel :lol: Mostmár inkább a babára próbálok koncentrálni :)

Verus, tényleg nem lesz könnyű menet a kórházig! Mi már kipróbáltuk az útvonalat, pedig az István itt van egy köpésre :) De Apa ragaszkodott a főpróbához, szerintem azért, mert úgy érzi, ez végre valami, ami rajta múlik :D

Járunk ctg-re szorgosan, de Emese mindig odébbmászik, elmocorog... :D Nem nagyon tetszik neki a dolog :D

Vica, ti mikor kerestetek gyerekorvost? Ráér a szülés után, vagy célszerű már előtte? Én mint "bevándorló", nem igazán ismerem a kispesti gyerekorvosokat... kihez érdemes menni? Előre is köszi a segítséget! :)

Üdv,
Vera

Kép
 
 


A Szituációs Nyelviskola megkezdi angol nyelv oktatását gyermekek és felnőttek részére a MAMAVÁR-ban!

Amíg a gyermek tanul, a szülők is részt vehetnek angol órán a felnőtt oktatás keretein belül. Ha csak a szülő szeretné elsajátítani a nyelvet, gyermekére a játszószobában addig óvónő vigyáz!
Kellő érdeklődés tekintetében, a gyermek órákkal párhuzamosan alakformáló/ kondi órák tartását biztosítjuk!
A nyelvoktatási módszerről, illetve árakról bővebben a www.mamavar.hu oldalon tájékozódhattok!

Ingyenes bemutató óra a gyermekek számára május 17. (csütörtök) 10.00-11.00 óra, illetve 11.00-12.00 óra között!

Kérjük, hogy a részvételi szándékot a 06 20 9 604 214-es számon jelezzétek felénk!
Szeretettel várunk mindenkit!
aja
 
 


Szia Vera,

Ezek szerint szuper orvosod lehet, hogy végig ott lesz veled. :lol: :lol: Bár számomra leginkább a férjem volt a legnagyobb megnyugvás!!

Ctg-ék milyenek??? Mutatnak már valamit, vagy még a nagy semmit??? :wink: Mert Nekem csak az első alkalommal, voltak olyan görbéim, hogy azt mondta a doki, hogy a héten megszülők, aztán még + 3 hetet ráhúztam! :lol:

Orvos választás: Nekem szerencsém volt, mert az utolsó védőnői találkozáskor bemutatott a gyerekdokinak. (amúgy szerencsém van, mert gyerekkoromban nekem is Ő volt :lol: , törzsgyökeres Kispesti vagyok) Nekünk akkor felírt mindent ami a babának kellett persze dátum nélkül és így a kispapának nem kellett szülés után még ezekért is szaladgálnia. (úgy is a Te tajszámodat kell majd ráírni) Azt nem tudom, hogy mennyire lehet választani, de én úgy tudom, hogy a kerületben felvannak osztva az orvosok ill. a védőnők és ahhoz mehetsz. Szerintem ha legközelebb mész a védőnődhöz akkor kérdez rá és esetleg kérd meg, hogy mutasson be a leendő dokinak!

Ami még fontos, de ezt biztos elmondják nektek: amikor mentek haza a kórházból, akkor telefonálni kell a védőnőnek, mert Ő még aznap kimegy megnézni a babát. (én annyira nem örültem, mert amúgy is fáradt voltam, de elvileg ez kötelező) A doki változó, Ő legkésőbb másnap látogat el hozzátok.

Na nem akartam okoskodni remélem, hogy nem vettétek annak!

Üdv,
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szió!

Hát, meglátjuk még ezt a végig ott levést...én is Apában bizakodom inkább ;) :D

Köszönöm az infókat, akkor beszélek a védőnővel! És dehogy okoskodás!!! Még jó, hogy valaki elmondja, hogy is mennek a dolgok; a "szaklapok" mindig csak a szülésig írják le a dolgokat... :)

Igazán mulatságos, összepakoltam a kórházi szatyrot végre rendesen. A "szatyor": egy sporttáska, egy pelenkázóstatyi, és egy nagy szatyor lett :D Plusz az ásványvizes üvegek! :D Nem fognak kiröhögni, ha ilyen felmálházva beállítunk a szülészetre???
Pedig csak azokat pakoltam be, amiket javasoltak :roll: :oops:

A fele pakkot majd lenn hagyjuk a kocsiban...aztán megszálljuk a kórtermet... :D

Hogy bírjátok a nagy meleget? Látom a képen, hogy Réka örül neki :)

Üdv,
Vera

Kép
 
 


Szia!

Szerintem nem nevetnek ki, hogy ennyi cuccal mész, viszont el kellene gondolkodni azon, hogy ezek elfognak e férni a szobában! :wink: Szerintem a vízet azt később is utánad tudják vinni.

Amúgy én két csomaggal mentem be a kórházba. Az egyik a kórházas cuccom volt, a másik amit a szülőszobára vittem magammal. Pelenkázóstatyi??? Az miért is kell??? Nem adnak a babának ruhát és pelenkát??? Hihetetlen!
A Kútvölgyiben csak és kizárólag az ottani ruhákat hordhatták a babák + kaptunk pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet illetve a köldökcsonkhoz alkoholt. Tehát teljes felszerelés volt ott. Én egyedül textil pelust kértem, hogy hozzanak be, amúgy azon kívül mindenünk megvolt.

És egy sztori: Miután este 6-kor megszültem, ugye még 2 órát megfigyelés alatt tartottak minket, úgyhogy apucival és Réka babával közösen töltöttük az időt. Aztán átmentem a kórterembe és persze kaja nuku. Olyan éhes voltam, hogy a falat kapartam, a férjem meg már elment. (hozzáteszem, hogy előző este ettem utoljára) Aztán az ügyeletes szülésznő szerzett nekem vacsit. Ha adhatok egy tanácsot akkor szerintem szendvicset vigyél mindenképpen magaddal.

A nagy melegben mi nem megyünk ki, inkább bent hűsölünk, de este mindig elmegyünk sétálni.

Te hogy bírod ezt az időt??? Főleg ezt a hidegfrontot??

Jó éjt!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Ja és még azt akartam kérdezni, hogy hova jársz védőnőhöz???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia!

Akkor meg vagyok nyugodva, hogy más sem tud egy szatyorba bepakolni :) A pelenkázóstatyit azért fogtam be, mert úgy gondoltam, érdemes azt vinni kézitáska helyett. Az Istvánban is adnak egyébként mindent, de pl. a babára már a szülés után ráadják a saját ruhácskáit, ezért úgy gondoltam, legyen akkor abban. Meg azt mondták, vigyünk fürdőlepedőt :shock: Hogy miért pont azt, gőzöm sincs... Olyasmit, hogy pelus, popsitörlő, betétek stb. én azért viszek, nem árt, ha van tartalék...
Igazából mérsékelten bízom az egészségügyi rendszerben ;) :D
Aztán lehet tök feleslegesen leszek felmálházva :D

Jó, hogy mondod a kaját! A szülőszobára beraktam egy jó adag szőlőcukrot, de akkor csomagolok szendvicset is... különben amiket a kórházi kosztról olvastam, állítólag jó, ha van az ember telefonjában egy pizzafutár cég telefonszáma :D

A védőnőm a Berzsenyi utcában van, az Üllői út mentén majdnem a Határ útnál...tök messze van hozzánk, de hát ez van... :roll: :)

Kitartás a meleghez! Hála, nem vagyok frontérzékeny, a férjem szokott nyűgösködni...ezt a terhet ő cipeli :)
Csak a lábam fáj esténként, főleg, ha sokat megyek nappal... de most is elmegyek a KIKába, mert akciósak a bodyk (890Ft 3 db)... juhú! :) Csak persze megint két nappal az akció kezdete után jutott el hozzánk a hirdető... :evil: Sebaj, legalább bámészkodok kicsit :D

Szép napot neked!

Üdv,
Vera

Kép
 
 


Vera,

Mi a body-kat általában vagy a Tesco-ban vagy az Auchan-ban szoktuk venni. Ott 5 db van 1000,- Ft-ért és ugyanolyan jó minőségű mintha boltban venném. Na most ezt nem azért mondtam, mintha a Kikás nem lenne jó!!! Kikapcsolódásnak nagyon jó, hogy elmész, csak nálam azért volt ez baj, mert mindig vettem valamit! :?

Kórház koszt: hát én nem panaszkodom, mert a Kútvölgyiben elég jó volt a kaja, de anyukám főztje volt a legjobb. Mindennap hoztak ebédet, úgyhogy én elvoltam kényeztetve.

Láttad a vonalzódat???? :shock: :shock: Már csak 14 nap!!!! :lol:

A vége a legizgalmasabb! Izgulsz már??? Kispapa????

Na megyünk sétálni!!

Üdv
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát, már nagy az izgalom :) A ctg szerint, úgy néz ki, a baba még nem óhajt megszületni :) Kitölti az idejét... ;)

Apa is izgul már, nála jobban csak Anyukám: a múltkor felhívta napközben valamiért a férjem, Anyukám meg majdnem infarktust kapott :D
Meg is beszéltük a férjemmel, hogy nem szólunk senkinek, amikor megyünk a kórházba, csak ha már megvan a babuci :) Épp elég, ha mi ketten izgulunk ;)

Szép nyári napokat! :D

Üdv,
Vera

Kép
 
 


Szia Vera,

Pedig azt hittem, hogy időközben megszületett a baba!!! :lol: és azért nem jelentkezel!!

Ezek már tényleg izgalmas pillanatok!!

Ha addig már nem sikerülne beszélnünk akkor nagyon szép és könnyű szülést kívánok Neked!!! És a legfontosabbat: sok-sok tejcit!!

Ha esetleg lesz egy kis időd akkor majd jelentkezz!!!

puszi
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Lányok,
Egyben vagytok még???? Vagy már babáztok???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Vica! :)

Bocs, hogy ilyen soká írok! Kijöttek rajtam ilyen hülye csalánkiütések, és az elmúlt napoklat vakarózással - illetve rázókeverékkel való kenegetéssel töltöttem :(
Állítólag a szülés után elmúlik ;) Hát, nagyon remélem! :)

Emese baba még mindig nem igyekszik kifelé... vidáman rugdalózik a pocakban :D Pedig már nagyon várjuk... :D

A doki azt mondja, várjunk, nem kell siettetni. Végül is egyetértek vele, majd jön, ha szerinte is eljön az ideje :)

Remélem ti is jól vagytok!

Üdv
Vera

Kép
 
 


Vera!

Bizti kint van már Emese. SOkat gondolok rátok!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Vera!

Most láttam, hogy új vonalzód van!!! :lol: :lol:

EZek szerint Emese baba megérkezett! :D Tiszta szívből gratulálok.
Nagyon sok egészséget és sok-sok tejcit kívánok!!!!!!!!!!!!!

Üdv
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Vica!

Igen, jún 7-én, csütörtökön megszületett Emese :) 3420 gr, 56 cm :)
Túléltük a kórházi napokat, vasárnap jöttünk haza :)
Egyelőre szokjuk egymást, de elég szerencsések vagyunk Apával, mert jó kislány ;)
MAjd írok bővebben, csak most még elég fárasztó itt ülni ;)
Remélem jól vagytok ti is!

üdv,
Vera

Kép
 
 


Sziasztok!
Én csak most találtam ezt a fórumot, de jó lenne, ha sikerülne itt kicsit ismerősöket/tapasztalatokat/tanácsokat gyűjteni.
Én is kispesti vagyok, már majdnem 3 éve. Manócskát októberre várom, szóval a nyár a várakozás időszaka lesz nálam. Egyelőre nem foglalkoztam a szüléssel, mint 'kinél, hogyan, merre, meddig...' kérdéssel. Körzetileg István, hát Istvánban fogok szülni. Eddig csak jókat hallottam a szülészetéről. De ha bárkinek bármi javaslata van ezen belül, azt szívesen olvasom.
Kb. egy hónapja voltam a védőnéniknél (a tűzoltóság mellett) egy kis előadásszerű valamin, de ott csak nyolcan jöttünk össze kismamák, úgyhogy fogalmam nincs róla, hogy megy Kispesten a kismamaélet. Senkit nem ismerek.
Jövő hétfőn államvizsgázom, utána már mindenre ráérek.
Üdv
Timi
 
 


Szia Timi!

Remélem sikerült NEked is az államvizsga, én aznap vizsgáztam amikor ide írtál. :D

Én az SZTK-hoz jártam védőnőhöz, nem is tudtam, hogy van a tűzoltóságnál is. Persze ez területileg van felosztva.

Az István kórházról sajna nem tudok sokat nyilatkozni, de Rejtjel majd talán bekuksizik ide és akkor majd Ő mesél.

Én amúgy nem túl sok jót hallottam, legalább is a védőnőm nem javasolta, hogy ott szüljek, főleg hogy kiemelt kórház lett. Persze ez csak egy vélemény.

Én amúgy Rékát a Kútvölgyiben szültem, nagyon megvoltam elégedve mindennel. Ha bármilyen kérdésed van, írj megpróbálunk segíteni!

Üdv
Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Bocs a nagy hallgatásért, de eléggé lekötött a babuci :) Lassan összeszokunk, kialakulnak a dolgok :)

Vica :)

Mi újság veletek? Nyaraltok valahol?

Timi :)

Üdv köztünk!
Én is ott voltam azon a beszélgetésen, ha emlékszel, beszélgettünk is, amíg várakoztunk, meg utána a villamoson :) Hogy sikerült az államvizsga? Hogy van a babuci? Már biztosan jó nagy pocid van azóta!

Remélem bírjátok a nagy kánikulát!
Szép nyarat!

Kép
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy végre jelentkeztetek páran!

Rejtjel: emlékszem rád :) Végülis mennyivel később lett meg a babád? Mondtad, hogy biztos nem jön meg a kiírt időre (8 nappal előtte voltál akkor, ugye?).

Én jól vagyok, a hőséget is úgy ahogy bírom. Nemrég voltam bátyáméknál látogatóba, részben, hogy kicsit "hűsöljek". Hát a hűsölés vége egy kisebbfajta megfzás lett, de szerencsére nem komoly, pár nap alatt rendbe jöttem. Jövő héten megyünk Balcsira, remélem, ott sikerül gyorsan alkalmazkodnom a klímához.

Az államvizsgám sikeresen megvolt. Sajna a diplomaosztó pont a nyaralás alatt lesz, de fel akarok jönni rá, mert ez a legutolsó dolog, ami az egyetemhez köt, szeretnék szépen elbúcsúzni életem elmúlt 8 évétől. Kicsit macera lesz ide-oda utazgatni, de csak nem lesz gond.

Eddig olyan kismama cuccokat hordtam, amiket a sógornőmtől kaptam. Ma voltam venni nacikat. Szörnyű, hogy a kismamaboltokban mennyire nem lehet jó nadrágot venni! Végül egy nyári nadrág összejött, a többi dolgot már kínai boltokban szereztem be, egy jó kis rövidnadrágot meg még egy hosszút. (Az árkülönbség meg magától értetődik...) Szóval most már lesz mit felvenni a nyaraláshoz.

Hadd kérdezzem meg: hogy lehet ilyen babakor vonalzót feltenni? Nagyon tetszenek!

Mára búcsúzom, remélem, még összefutunk! :)

Üdv
Timi
 
 


Sziasztok!

Kőbányán (X.kerület) működő játszóházat bővitenénk ki egy Családi napközivel,ha lenne rá igény!Én Kispesten lakom és kocsival 10 perc alatt érek át.
7fő max. létszámmal működnénk 1-3 éves gyerekekkel és szeptemberben indulnánk.
Terveink között szerepel heti szinten torrna óra a tornatermünkben,vagy az udvaron,zenebölcsi és angol tanulási lehetőség.2 gondozónő ügyelne a gyerkőcökre.

Kérem,hogy akit érdekelne jelezzen,hogy merjünk belevágni a dologba :)

akár itt,akár a 06 20 9 604 214-es számon!
A játszóházról itt: www.mamavar.hu

Köszönöm:Orsi
aja
 
 


Halli!

Hellot,
Babavonalzó: rákattintasz, bármelyikünk vonalzójára és bejön a "babafalvás" honlap. Ott kiválasztod, hogy melyiket szeretnéd, megszerkeszted és ami úgy kezdődik, hogy "http://" azt a kódot bemásolod az aláírásodhoz. Az aláírást pedig itt fent a "segédletek" menüpontot legörgetve találod meg, a "profil" cím szóra rákattintva. Ott betudod illeszteni az aláírásodhoz a fenti kódot, elmented és megjelenik a vonalzód! Remélem nem volt túl bonyolult!
Jó pocakosodást!!!!!!!!!!!!!!!!

Rejtjel,
Mi jól vagyunk, augusztus első hetében megyünk Balcsira. Hogy bírjátok ezt a meleget???? Emese továbbra is jó baba????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Na, akkor kipróbálom ezt a vonalzó dolgot :)

Kép
 
 


Tyű! Végül némi nehéz próbálkozás után sikerült összehoznom!!! :D Köszi, Vica, a segítséget!

Na, ha már itt vagyok, pár szót... A nyaralás elég nyűgösre sikeredett - lehet, hogy többször nem vállalom be a bátyámékat, túl sok voltak nekem. A diplomaosztó után nem is mentünk vissza. Viszont az időjárás pont egy balatoni nyaraláshoz a legideálisabb volt. Azért sajnálom, hogy így alakult...
Tudtok valami helyet, ami közel van, ámde csendes és nyugodt? Ja, és ne kelljen főzni magunkra! Szeretnék augusztusban a férjemmel kettesben (izé, hármasban... :) ) is elmenni valahova, de azt már látjuk, hogy a nagy utazgatások nem nekem valók. Manót annyira leterhelte a múlt hét, hogy most alig mozog. Ez egy kissé megijesztett, de anyukám szerint természetes, hogy vannak lustább időszakai. Holnap úgyis megyek dokihoz, majd megkérdezem.

Üdv mindenkinek
Timi

Kép
 
 


sziasztok kispesti anyukak

en is nemsoka kispesti leszek,a parom altal :D .
Ibinek hivnak es van egy csodalatos majdnem 9hos kisfiam Marcel.
tudtok vmi jo bolcsit a kornyeken?mi a fo utcaba koltozunk,lakik arra vki???
pusziiii irjatok
 
 


Sziasztok!

Legutóbbi hozzászólásom óta rengeteg dolog történt. Pl. az, hogy 3 nappal később megszületett Csabi... Derült égből villámcsapás. 27 hét, 960g, 38cm.
Múlt kedden jöttünk haza, immáron teljesen egészségesen, 2kg fölötti súllyal.
A dupla vonalzót csak úgy a magam kedvéért raktam fel, még ilyen sok feldolgozási idő után is döbbenetes látni a különbséget a terv és a megvalósulás között!
Na, a lényeg, hogy már jól vagyunk!
És most megyek etetni... :)

Üdv
Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Ibi,
A kertvárosi részen két bölcsöde van, a többi 4 a lakótelepen. Melyik részre költöztök?? Amúgy ha már aktuális lesz, akkor a kispesti honlapon megtalálod a bölcsödéket és telefonszámukat.

Hellot,
Mi történt, hogy Csabi manó ilyen gyorsan kibújt??? A lényeg, hogy most már minden rendben van!!! Az Istvánba szültél?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


sziasztok
hellot:gratulálok a kis manókádhoz.már biztos sokat nőtt azóta.

vica10:köszi az infót!mi a lakótelepi részen fogunk lakni a fő utcában.beszéltem már egy bölcsivel,de olyan várólista van,hogy jajj jajj....végülis annyiból jó,hogy több időt tudok tölteni az én kis bébikémmel,csak hát ugye a pénz...

ti merre laktok?

réka mikor kezdett el járni és miket beszél már?naléptem pusza mindenkinek
 
 


Sziasztok!

Az éjszakai ügyeletre az Istvánba mentünk. Ott azt mondta a doki, hogy megindult a szülés, és lehet, hogy meg lehet állítani, de biztos ami biztos, átküld olyan kórházba, ahol van koraszülött intenzív osztály. Így aztán a II.sz. Női Klinikán kötöttünk ki, és ott császároztak meg másnap reggel. Mivel 1 kiló alatti volt, ezért 40 nap ápolási idő járt Csabinak. Miután ez letelt, átmentünk a Péterfy koraszülött osztályára, ahol már csak híznia kellett. Végül 4 hét alatt sikerült elérni a 2 kilót, ami a hazamenetel feltétele volt.

Most már egész nagy baba, evés utáni bruttó (felöltözött) súlya már 3 kiló! Persze a nettó 2700g körül van. Tegnap rekordot döntött evésben: 130g-ot sikerült egyszerre megennie! Aludt is utána 5 órát! :)

Szóval jól vagyunk.

Kép
 
 


Sziasztok!

Ibigirl,
Hát igen, sajnos a bölcsikbe nem egyszerű várólisták vannak. Én is most szeretném felhívni a központi bölcsit, hogy mikor kell jelentkezni ha jövő szeptemberben szeretném (mármint én nem szeretném :cry: , de sajnos a pénz az nagy úr) beszoktatni. Mi a kertváros részen lakunk, de a Fő utcai játszótérre járunk. A templommal szemben van. Réka már 10 hónaposan szaladt és igazából azt lehet mondani, hogy 1 éves kora óta folyamatosan beszél. Most már nagyon sok mindent mond.....

Hellot,
Azt nem mondták, hogy miért indult meg a szülés ilyen korán??? Végül is a lényeg, hogy minden rendben van és szépen gyarapszik Csabi manó súlya. Van tejcid? Te hogy vagy??

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Vica: Azt mondták, a tüdőgyulladása miatt indult be valószínűleg a szülés. Nekem semmi bajom nem volt, nem lehet kideríteni, hogy hol szedte össze a fertőzést.

Viszont már 4 kiló!!! És már tud szépen mosolyogni, és az éjszakákat jó ideje végigalussza - éjfél, 1 óra körül még eszik, aztán 6, 7 óra tájban ébred. Tejci szerencsére bőven, bár a mellbimbóm jó ideje fáj és nem tudok vele mit kezdeni. Már egy csomó dolgok kipróbáltam. Pedig még jópár hónapot tervezek szoptatással tölteni.

Mostanában merek Csabival jobban kimozdulni - ma már elvittem a Skálába vásárolgatni. Mókás dolog, a túra alatt 2 ember is megkérdezte a kendőben lévő csomagról, hogy "gyerek"? Naná, hogy gyerek! Csak kissé macerás lenne egy óriási babakocsival bemenni egy boltba. Azért jó, hogy van ez a hordozókendőm.

Ja, amúgy néha nézelődöm az ablakon kifelé. Alig látok kismamákat. Vagy ha vannak is, A pontból B pontba igyekeznek, és nem csak úgy sétálgatnak. Pedig nekem a védőnő azt mondta, hogy néha sétálgassak Csabival. Hol vagytok, többiek???

Kép
 
 


Sziasztok!

Kispesten, a Családsegítő Központ épületében kialakított nagyon szép játszószobában (Táncsics M. u. 7.) szervezünk egy babás-mamás Csibe-klubot 2008 januárjától 1-3 éves korú manók számára. A játszószoba egy héten két teljes napon, két délelőtt és egy délután áll a rendelkezésünkre, minimális (!) térítési díj ellenében.

Ha érdekel a klubunk, és szeretnél csatlakozni, a következő címre írhatsz: csibeklub@gmail.com
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, ha lehet. Bemásolom ide, amit egy másik kispesti fórumba írtam nemrég.

Mi pár éve lakunk Kispesten, de a munka, barátok máshová kötnek minket, nincs sok ismerősünk erre, ez csak a játszóteres, bölcsis időszakkal enyhült.

Két gyerekem van, Brúnó három és fél éves, hellyel-közzel ovis (Napraforgó). Mira három és fél hónapos. Mindketten gyönyörűek és okosak. :)

Bölcsi: a Zalaegerszeg bölcsit (azt hiszem, Harangvirág néven fut) nagyon tudom ajánlani. Kedvesek a nénik, tiszta, világos, jó hangulatú a hely, csendes, védett helyen van. A létszám nagyon barátságos, sokat foglalkoznak a gyerekekkel, nagyon-nagyon jól főznek. Brúnó kétéves korától járt oda fél napra, nagyon megszerette, bár nehéz volt a beszokás, nehezen engedett el.

Ruhavásárlás: én a Fő utca lakótelepi részén a Blue Kids-et használtam. (Itt használt és új cuccok is vannak.) Mikor utoljára jártam arra, az sem volt nyitva, remélem, nem zárt be. Tud róla valaki valamit?

Láttam, hogy nyílt egy új gyerekruha turi a Templom tér sarkán is, de még nem jutottam el oda. Arról tud valaki valamit mondani? Az Üllői úton, a Fő utca végén van egy gyerekruhás, de méregdrága, a piacon is van egy kifejezetten gyerekruhákkal, játékokkal foglalkozó bolt, az még viselhetőbb.

Viszont az Üllői úton, szintén a Fő utca végénél, a fa bódésoron van egy játékbolt, az nagyon jó. Rengeteg dolog van bezsúfolva, kérdezni kell, de eddig gyakorlatilag mindent ott kaptam, amit a fél világon kerestem és egész elviselhető áron.

Baba-mama klubba, játszóházba nem jártunk, mert a későn kelő-későn fekvő típusba tartozunk, így viszont a gyerekek az apjukkal is elég sokat tudnak találkozni, nekünk ez vált be. Viszont így a legtöbb ilyen jellegű program idején alszunk vagy eszünk. Szerencsére a játszótéren mindig akadt egy-két hozzánk hasonló késői madár.

No mára ennyi, jó éjszakát!

Tünde

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: