Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van valaki Dunakesziről, vagy környékéről?
Cseréljünk tapasztalatot! :wink:

Üdv.:
Sh.
 


Szia!

Én is dunakesziről vagyok. Ha gondolod szívesen megosztom veled a tapasztalataimat, ha te is elmondod a tieid.
:lol:
ciao:
Meli


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. Áprilisban költöztünk Dunakeszire. Van egy 11 hónapos gyönyörű kislányom. És most várjuk a kistesóját.

Mindenkinek nagyon szép babavárást!!!
Emese Kép Hanna

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok :)

Én is csatlakoznék :)
Mi egy éve lakunk itt, és van egy majdnem kéthónapos kislányunk :)
Merrefelé laktok?

Andi
Vendég
 


Szia!

Mi az Alag II.-n lakunk a Babicz Béla utcában.

Hurrá esik a hó. Hanna nagyon örül!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok.
Mi is csatlakozunk. Én két éve költöztem ide a férjemhez, és most várjuk az első babánkat. Aki ha minden jól megy, akkor jövő7en meglátja a nap világot, és végre kézzel fogható is lesz. Már alig várjuk az apukájával. Már tudjuk, hogy kislány, több mint 3 kg, és farfekvéses. És mivel keskeny a csípőm, ezért a dokim mindjárt császározni akar. Van tapasztalatotok a váci korházról??
Válaszotok várom.


mese80 írta:Szia!

Mi az Alag II.-n lakunk a Babicz Béla utcában.

Hurrá esik a hó. Hanna nagyon örül!!!


Kár, hogy nem maradt meg :(

kicsi lány: én Pesten szültem, sajnos nem tudok segíteni :(
Vendég
 


Sziasztok!Mi is szeretnénk csatlakozni a párommal. Most a 34.hetet töltöm, szilveszterre vagyok kiírva. Majdhogynem egész nap rugdos és mocorog. Szerintetek lehetséges,hogy hiperaktív lesz,ha megszületik, vagy nem jelent semmit? [/img]

Üdv.: Anikó
 


Kedves Hozzászólók!

Mi is szeretnénk csatlakozni, remélem sikerül.. Én a 32. hétben járok és sajnos szinte senkit nem ismerek errefelé, szeptemberben költöztünk az Esze Tamás utcába.
Anikó, állítólag a sok mocorgás nem jelenti, hogy hiperaktív lesz a babád, ha mégis így történe, majd az enyémmel együtt aktívkodnak. Ő is egy nagy hullámlovas! :)
 
 


Sziasztok :D

Zsófi is rengeteget mozgott a hasamban, de most nagyon nyugis baba :)

igna: az utca melyk részén laktok? Közel a Szent Imre térhez?
Hol fogtok szülni? Első baba?
Vendég
 


Sziasztok, szia Panndi!
.
Hát.. Inkább a Hunyadi jános utcához vagyunk közel, de nem túl hosszú a mi kis utcánk, úgyhogy a Szent Imre tér is közel esik. Csak nem a közelben vagytok Zsófival?
A Szent István kórházban szülünk, január végén - és igen, első baba, egyre izgalmasabb.
Egyébként tényleg nem nagyon látok errefelé fiatalokat, úgy tűnik, a bevándorlók/kivándorlók inkább a lakóparkokat választották, bár azok sincsenek vészesen messze. Igazából minden elérhető gyalog, legalábbis még most.. :)
Puszi Zsófinak!
 
 


De bizony, közel vagyunk :) A Szent Imre tértől pár percre gyalog, szoktunk felétek sétálni :)
Nem is sok fiatal van erre szerintem :( Bár a mi házunkat pont fiatalok lakják :)
Szerintem kb 10 percre lakhatunk egymástól :)
Vendég
 


:shock:
Ez bizony még nagyon jó lehet, ha lesz esetleg kedvetek közös sétára. Bár az én kicsimmel szerintem majd csak március közepétől lehet sétálgatni.
Addig is minden jókat Nektek, most sütöm a mézeskalácsokat, küldök is belőle virtuálisan mindenkinek!

Angi (igna)
 
 


Nem baj, van kedvünk :)
Én hétfőn mézeskalácsozom :) Van bevált recepted? Én még csak most sütök másodszor :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Segítsetek!Cipőt szeretnék venni a kislányomnak.Hallottam, hogy van egy cipős a rendőrség környékén. Tudja valaki hol is van pontosan?
Köszönöm!


Sziasztok, szia Panndi!

Panndi: A mézeskalács meglepően jól sikerült, bár én is csak először próbáltam!

Gyorsan leírom a "titkát":

-1 kg liszt
- 50 dkg méz
- 20 dkg cukor
- 10 dkg vaj
- 4 tojássárgája
- 1 evőkanál szódabikarbóna
- kb. 0.5 dl tej
- 1 citrom reszelt héja
- 1 evőkanál mézeskalácsfűszer (mi ilyet nem találtunk, úgyhogy véletlenszerűen tettem bele fahéjat, szegfűszeget és gyömbért)

Össze kell gyúrni, 1 napig álljon a hűtőszekrényben (tovább is lehet). Aztán lisztezett deszkán fél centi vastagra nyújtjuk, különböző formákat szúrunk ki belőle, ezeket sütőpapírral bélelt tepsire fektetjük, előmelegített sütőben 180 fokon 10-12 perc alatt aranysárgára sütjük. Ezután még lehetne cukormázzal díszíteni, de ehhez már nem volt energiám, viszont dugdostam beléjük sütés előtt diót, azzal nagyon finom lett.

Fém dobozba kell tenni, s jó tükk a puhuláshoz: 2 almagerezd a dobozba. (Ezt cserélgetni kell.)
Majd arra vigyázz, hogy ne tedd túl közel egymáshoz őket a sütőpapíron, mert "összenőnek". Nekem az első adag egy hóember-csillag-fenyőfa-massza lett
:)

Nos: jó sütögetést, jó illatokat és kuckózást!

Majd várom ám a beszámolót..
 
 


igna írta:Sziasztok, szia Panndi!

Panndi: A mézeskalács meglepően jól sikerült, bár én is csak először próbáltam!

Gyorsan leírom a "titkát":

-1 kg liszt
- 50 dkg méz
- 20 dkg cukor
- 10 dkg vaj
- 4 tojássárgája
- 1 evőkanál szódabikarbóna
- kb. 0.5 dl tej
- 1 citrom reszelt héja
- 1 evőkanál mézeskalácsfűszer (mi ilyet nem találtunk, úgyhogy véletlenszerűen tettem bele fahéjat, szegfűszeget és gyömbért)

Össze kell gyúrni, 1 napig álljon a hűtőszekrényben (tovább is lehet). Aztán lisztezett deszkán fél centi vastagra nyújtjuk, különböző formákat szúrunk ki belőle, ezeket sütőpapírral bélelt tepsire fektetjük, előmelegített sütőben 180 fokon 10-12 perc alatt aranysárgára sütjük. Ezután még lehetne cukormázzal díszíteni, de ehhez már nem volt energiám, viszont dugdostam beléjük sütés előtt diót, azzal nagyon finom lett.

Fém dobozba kell tenni, s jó tükk a puhuláshoz: 2 almagerezd a dobozba. (Ezt cserélgetni kell.)
Majd arra vigyázz, hogy ne tedd túl közel egymáshoz őket a sütőpapíron, mert "összenőnek". Nekem az első adag egy hóember-csillag-fenyőfa-massza lett
:)

Nos: jó sütögetést, jó illatokat és kuckózást!

Majd várom ám a beszámolót..


Köszi szépen, szerintem hétfőn összegyúrom :) Ez akkor amikor elkészül mennyire kemény, úgy is ehető azért, ugye?
Vendég
 


Sziasztok!
Amit leírt receptek alapján most készülök nekiállni életem első mézeskalácsának,remélem sikerül... :roll:
Panndi!Azt tudjátok már hogy kisfiú vagy kislány lesz?
Mi a Földhivatal felé lakunk,és sajnos erre még egy kismamával sem találkoztam eddig... :cry:
Péterfy kórházban szült már valaki?[/img]

Üdv.: Anikó
 


Sziasztok!


Örülök ennek a beindított mézeskalács-lavinának! Panndi: még ma is nagyon puha ez a mézeskalács, az első pillanattól fogva az volt, úgy látszik, ilyen típus. Viszont garantáltan nem éli meg a karácsonyt! :D
Anikó: nem tudom, hol van a Földhivatal, de én sem látok mamikat a környékünkön. Csak abban bízom, hogy nincsenek nagy távolságok!
Most nézem, hogy kb. 3-4 héttel lesz "idősebb" a babád, mint a miénk. Tudjátok, hogy kisfiú vagy kislány?
(Panndi Zsófija kislány :) )

Tényleg, nincsen valami jó alvós tippetek? Azt sem tudom, mikor aludtam utoljára egy jót! Már egyik párna-trükk sem válik be..

Angi
 
 


Sziasztok!
Az alvást ne is mond Angi! Én sem emlékszem már, hogy milyen egy jót aludni..... :cry:
Énis végigpróbáltam már a párnás módszereket,de semmi...
de már nincs sok hátra.... :wink:
Bár az utóbbi egy hónapban nagyon lelassult az idő,már olyan türelmetlen mindenki :)
Bem utcában lakunk egyébként.
Nekünk is kislányunk lesz, Majának fogják hívni.
 


Hát... ez már tényleg nagyon izgalmas lehet!
Nekünk kisfiunk lesz, s már a múlt heti ultrahangon, 32. héten 2044 gr-nak mutatta magát..
Sokan mondogatják, hogy ideje lenne összepakolni a kórházi cuccot...
Hm..
Maja gyönyörű név, Neked is első baba?

Vigyázzatok magatokra!

Angi
 
 


Én a 36. héten pakoltam össze, és a 41. héten szültem :lol:
Hoztam egy fotót Zsófiról :)

Kép
Vendég
 


Jaj, olyan gyönyörű, boldog kisbaba, fényt hoz ebbe a morózus reggelbe! Nagyon boldogok lehettek! :D
Próbáltam utánanézni, mikor született pontosan és hogyan, de nem megy most a böngészés.
Nekem az egész várandósság is olyan hihetetlen, szinte szürreális, s ahogy közeleg a "lényeg", egyre valószínűtlenebb, hogy nemsokára itt szuszog mellettünk babóca, s mostmár mindig! Közben tudom, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, mégsem tudom felfogni. Ezért jó már-megszületett-babákat látni, valóságos történetekkel!

Üdvözlet a kis szöszmösz hajúnak! :)
 
 


igna írta:Jaj, olyan gyönyörű, boldog kisbaba, fényt hoz ebbe a morózus reggelbe! Nagyon boldogok lehettek! :D
Próbáltam utánanézni, mikor született pontosan és hogyan, de nem megy most a böngészés.
Nekem az egész várandósság is olyan hihetetlen, szinte szürreális, s ahogy közeleg a "lényeg", egyre valószínűtlenebb, hogy nemsokára itt szuszog mellettünk babóca, s mostmár mindig! Közben tudom, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, mégsem tudom felfogni. Ezért jó már-megszületett-babákat látni, valóságos történetekkel!

Üdvözlet a kis szöszmösz hajúnak! :)


Van születéstörténetem, ha érdekel, szívesen felteszem ide :)
Vendég
 


Sziasztok!
Igen nekem is az első!
Panndi gyönyörű a kislányod!Gratulálok!
Én is egy ilyen kis életvidám babókáról álmodozom!
Ma voltam az első NST vizsgálaton,annyira jó volt hallgatni 20 percen keresztül a kis pocaklakóm szívhangját! Leírhatatlan érzés...
Próbálkozom már egy hete a csomagolással,de majdnem minden másnap cserélgetem a ruhákat a babónak,nem tudok dönteni.. :roll:
A születéstörténetedet tedd fel!
Angi! Mi lesz a babátok neve?Megvetettek már mindent?

Üdv.: Anikó
 


Anikó, én mindenfélét vittam Zsófinak, mert hát ki tudja, milyen idő lesz, és neki külön táskába csomagoltam, Apa csak a hazamenetel napján hozta be a kórházba, és akkor döntöttem, hogy mit adok rá :)
Vendég
 


Íme, Zsófi születése:

Indított szülés volt túlhordás miatt, betöltöttem a 41. hétet, és a dokim nem várt tovább, így szeptember 17-én már be kellett feküdnöm a kórházba, másnap reggel indították a szülést. 6-kor már túl voltam a beöntésen, hétkor mentem fel a szülőszobára, ott CTG-re tettek. 9-kor kaptam az oxycotint (infúzióban, egész nap rajtam lógott), és rá nem sokkal burkot repesztett a dokim. Hétfőn már egy ujjnyira nyitva voltam, de sajnos ez az állapot sokáig stagnált. A burokrepesztés fájt, mivel fájásom nem volt, még nagyon sokáig. Egy óra körül még csak bő egy ujjnyira voltam nyitva, szóval szinte semmit sem haladtunk Csak feküdni tudtam az infúzió és a CTG miatt, de amikor szóltam, rögtön leszedtek mindenről, és mehettem WC-re, zuhanyozni. Délután 3-kor tartottunk két ujjnyinál, akkor kérdezték meg harmadszor, hogy kérek-e EDA-t. Én még mindig gondolkodtam, bár nagyon erősek lettek a fájások, aztán a dokim mondta, hogy szerinte ne gondolkodjak annyit, mert ha császár lesz belőle, akkor úgysem kérdezik, hogy kérek-e, csak adják. Így hát kértem. Nem bántam meg, mert volt másfél jó órám 4 körül még mindig nem volt semmi előrehaladás, a dokim azt mondta, várjunk még azért, hátha... 5 előtt szóltam, hogy kiment a fájdalomcsillapító hatása, nagyon fáj, adtak újabb adagot, de nem hatott, sőt, egyre jobban fájt minden. 1/4 6-kor szóltam, hogy nagyon kell pisilnem és kakilnom, megvizsgált a szülésznő, és csak annyit mondott: "Mindjárt anyuka lesz!" Rögtön szólt a dokimnak, aki kb két percen belül ott termett, és elkezdődött a szülés. Az EDA hatását már kicsit sem éreztem, nagyon fájt, és nagyon fáradt voltam, de 17:55-kor kicsusszant Zsófi 53 cm-vel és 3250 grammal. A végére eléggé elveszítettem a fejem, nem nagyon emlékszem rá, hogy mi történt, csak arra a pillanatra, hogy véresen és magzatmázosan a hasamon szuszogott a kislányom!

A doki és a szülésznő végig nagyon rendesek voltak, nem is vizsgált meg más, és ők is mindent megtettek, hogy nekünk jó legyen. A dokim a végén annyira higgadtan kezelte a helyzetet, nagyon jól kezelte azt, hogy én már magamon kívül vagyok. Örökre hálás leszek neki, hogy várt, és nem császározott meg. Azt mondták utólag a szülésznővel, hogy nem gondolták, hogy sima szülés lesz belőle, de szerencsére a dokim türelmes ember :)

A legrosszabb az egészben a vége volt, mikor varrtak. Volt gátmetszés is, meg repedés, Zsófit mikor megszületett picit a hasamra tették, aztán elvitték megvizsgálni és rendbe tenni, Apa ment velük, engem meg ötven perci varrt a dokim :shock: Állandóan csak azt hallottam, hogy még cérnát kér... :?
Aztán mikro kész lettem, gyorsan feltakarítottak körülöttünk, és Zsófival és Apával hármasban voltunk picit, az nagyon jó volt :)

A legrosszabb az egés
Vendég
 


Jaa, nem tudom az utolsó sor hogy került oda mégegywszer, bocsi :)
Vendég
 


Panndi: köszönet a történetedért, ez azért nagyon nehéz lehetett Neked.. Nemrég szült barátnőim mind azt mondják, hogy erre nem lehet felkészülni. Gondolom, így is van.
A lényeg, hogy Zsófi babád fantasztikus!

Anikó: a babánk neve Tamás József lesz vagy fordítva :) József Tamás. Apa aggódik a régimódi József miatt, én viszont nem tudok lemondani róla.. Persze, ennek is megvan a története.

Ami a beszerzéseket illeti: elképesztő listával indultunk neki az egésznek, barátnőm küldte át, teljesen bepánikoltam tőle, olyan átláthatatlannak tűnt. Aztán háromgyermekes nővérem szépen elkezdte belőle kihúzgálni a dolgokat. Egy-két hete nekiestünk a bevásárlásnak, Brendon outlet, Kenguru, Mini Manó, Brumi Maci, DM. Már majdnem mindenünk megvan, persze voltak dilemmás dolgok, légzésfigyelő, babaőr és még sorolhatnám. Igazából az a rossz, hogy egy csomó dolgot úgy próbálnak beállítani: rossz szülő vagy, ha nem veszed meg.
Végül (egyelőre) nem vettünk légzésfigyelőt, babaőrt, viszont van amiből már most kényszeresen a legbiztonságosabbat keressük.

Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? De komolyan..
Egyébként azt is megfogadtuk, hogy a továbbiakban hanyagoljuk a Brendont, Kengurut, csak hát így elsőre ki tudja..

Egyelőre a Brendonba járok kismama jógára, már amikor eljutok. Nagyon szerettem volna itt járni valamire Dunakeszin, de jelenleg semmit nem indítanak.

No mindegy. Kicsit elszaladt a "tollam".

Várom azért véleményeiteket.. Ja, és senki nem nyilatkozott a mézeskalácsról! :D Hogy sikerült? :shock:
 
 


Jó reggelt :)

Mézeskalács: nagyon finom! Tegnap megsütöttem és nálunk is sikere volt :lol:

Babaőr: mi kétszintes lakásban lakunk, és vettünk (a brumimaciban, nem drágát). Abból indultunk ki, hogy nyáron este mindig a teraszon ültünk, és így fogjuk hallani Zsófit. De már most is használjuk, este, ha vendégek jönnek, miután Zsófit lefektetem, mindig bekapcsolom, és így halljuk, ha van valami, bár nem szokott lenni. De amúgy tuti felrohangálnék hozzá, hogy minden oké-e.

Légzésfigyelő: kaptunk kölcsön. Nem akartunk venni, így, hogy kaptuk, használjuk. Az első átaludt éjszakánál nagyon jól jött, mert tudtam, hogy él, csak alszik :D

Kismamatorna: én káposztásra jártam, kb 10 perc kocsival, nagyon szerettem :) Ide: www.edinatorna.hu

Boltok: brendont mi is hanyagoljuk, de a Kenguruba néha betérek, szokott lenni akciós body, rugdalozó, stb, de csak az akciósat veszem meg, a többi horror áron van.
Vendég
 


Köszi az infókat! :)
Közben óhatatlanul is beleolvastam a bölcsis témába, elég riasztó :shock:
Bár Angliában például a színházjegyeket is majdhogynem évekkel előre megveszik, s beírják szépen a dátumot a naptárba.
Ez olyan vicces!

Jó babózást!
 
 


Sziasztok!
A mézeskalács: nagyon nagy sikere volt! Ahhoz képest,hogy karácsonyra terveztrm,nem maradt belőle semmi.... :D
A légzésfigyelőt mi megvettük,mert akiket eddig kérdeztem, mind azt mondták, hogy náluk volt bizony, hogy bejelzett....és hogy a biztonság érzet miatt is nagyon ajánlják. Érdemes a teszveszen nézni, mi is ott vettük használtan,de még garanciásan és nagy szerencsével, mert az eladó Dunakeszis volt.
Babaőrt nem vettünk, mert egyelőre velünk egy szobába fog aludni majd babóka.
Én a orrszívóval és a mellszívóval vagyok így...vegyem meg előre, vagy ráér szülés után? Melyik a jobb- kézi vagy elektromos?
A bölcsis témát ne is mondjátok! Nekem azt mondta egy dadus vendégem, hogy már most irassam be...nevetséges..... :x

Üdv.: Anikó
 


Napsütéses jó reggelt!

:D A mézeskalács-sors ismerősen cseng, bár én mindig is úgy véltem, nem az az egy nap számít, a karácsony este, sokkal fontosabb ez a felvezető időszak, az advent - szóval, hogy az legyen illatos és gyertyafényes, nyugodt. Ezért nem szabad például őrülten vásárolni.
Csak nyugodtan, mindent.

Orrszívó: azt mindenképpen szeretnék még venni, méghozzá eletromos típust, nekem az a porszívós olyan ijesztő, s nem is hiszem el, hogy higiénikus. Azt hiszem, a Pesztonka 7-8 ezer körül van.
Mellszívót én kaptam a nővéremtől, Avent, kézi, de saját bevallása szerint semmire nem jó. Őneki csak saját kézzel ment..
Szerintem azt ne vegyetek, csak ha gáz van, lehet, hogy semmi szükség nem lesz rá. Bár ugye én még semmiről nem nyilatkozhatok.. :o

Tényleg, nincsen valakinek jó gyermekorvos tippje? Dr. Gauland Máriát ismeri valaki? (Remélem jól emlékszem a nevére-hozzá tartoznánk majd)

Előre is köszönöm..

És nagyon szép, nyugodt, gyertyafényes, jóillatú adventet mindenkinek!
 
 


igna írta:Napsütéses jó reggelt!

:D A mézeskalács-sors ismerősen cseng, bár én mindig is úgy véltem, nem az az egy nap számít, a karácsony este, sokkal fontosabb ez a felvezető időszak, az advent - szóval, hogy az legyen illatos és gyertyafényes, nyugodt. Ezért nem szabad például őrülten vásárolni.
Csak nyugodtan, mindent.

Orrszívó: azt mindenképpen szeretnék még venni, méghozzá eletromos típust, nekem az a porszívós olyan ijesztő, s nem is hiszem el, hogy higiénikus. Azt hiszem, a Pesztonka 7-8 ezer körül van.
Mellszívót én kaptam a nővéremtől, Avent, kézi, de saját bevallása szerint semmire nem jó. Őneki csak saját kézzel ment..
Szerintem azt ne vegyetek, csak ha gáz van, lehet, hogy semmi szükség nem lesz rá. Bár ugye én még semmiről nem nyilatkozhatok.. :o

Tényleg, nincsen valakinek jó gyermekorvos tippje? Dr. Gauland Máriát ismeri valaki? (Remélem jól emlékszem a nevére-hozzá tartoznánk majd)

Előre is köszönöm..

És nagyon szép, nyugodt, gyertyafényes, jóillatú adventet mindenkinek!


Sziasztok :)

Nekünk ő a gyerekorvosunk, én szeretem, olyan nagymamás :)
Vendég
 


Sziasztok!
Mi pont ezen a héten voltunk a Gaulandnál,hogy felkérjük orvosunknak és csak azért tudott minket még vállalni, mert a páromnak és a testvérének is ő volt még anno a dokija,mert egyébként már nem tud vállalni ujjakat, annyira televan-legalábbis ezt mondta. Anyósom nagyon dícséri, állítólag nagyon rendes, házhoz is kijár.
Viszont van két doki itt Keszin, akik állítólag nagyon rosszak, majd megkérdezem pontosan a nevüket.
Angi! Melyik korházban fogsz szülni?

Üdv.: Anikó
 


Köszönöm! Jó, hogy ezt írtátok mindketten - gyermekorvos témában!
Remélem, "bevállal" minket :)
A Szent Istvánban fogok szülni..

El ne felejtsetek ma gyertyát gyújtani :) Olyan szép ez a kis hó!
 
 


igna írta:Köszönöm! Jó, hogy ezt írtátok mindketten - gyermekorvos témában!
Remélem, "bevállal" minket :)
A Szent Istvánban fogok szülni..

El ne felejtsetek ma gyertyát gyújtani :) Olyan szép ez a kis hó!


Ha hozzá tartoztok, akkor nem kérdés, hogy vállal-e, akkor muszáj neki :)

Nálunk úgy volt, hogy amikor utoljára mentem védőnőhöz a szülés előtt, akkor bemutatott neki, és megkaptam a recepteket is.
Aztán felhívtam utolsó nap a kórházból, és másnap reggel kijött :)
Vendég
 


Köszönöm, Panndi, jó nagyon, hogy itt vagytok!
Anikó, izgulsz már nagyon? (Elég bugyuta kérdés...):)

Minden jókat Nektek!
 
 


Túl vagyunk a 3 hós oltáson :) Zsófi kicsit zokon vette :(

Nektek ki a védőnőtök? És hogy vagytok? :)
Vendég
 


Hűha.. :) Nem csodálom a zokonvételt.. Kíváncsi vagyok, már élvezni fogja-e a karácsonyfát. Biztosan rácsodálkozik!


A védőnőnk Jánossyné Viola Beáta. Jól vagyunk, tényleg nagyon szerencsés vagyok, mindig már készülök rá, hogy mikor válok nehézkessé, mikortól nem tudom befűzni a cipőmet, s a többi beharangozott kellemetlenség, de egyelőre tényleg semmi panasz, talán csak ez az alvási nehézség, plusz újabban reggelente totál el vannak zsibbadva a kezeim, az egyik fáj is. A nőgyógyász szerint ez sima terhességi tünet, ugyanúgy tornázgathatok stb.
Szóval minden rendben, bébike rosszalkodik odabent, ez így van jól :)

Gondolom, még 5-6 hét, s itt lesz velünk! Még a rövidlátásom miatt izgulok (császár-veszély), de voltam szemfenék és retina vizsgálaton, ahol azt írták a papíromra, hogy sima szülés esetén simán szülhetek! :shock: Politikus megfogalmazás...

Na mindegy, jó ez a karácsonyi időszak, nem rágódok semmin, utána pedig csak néhány hét.
S utána még néhány hét és összebarátkozhatunk a környék babóival!

Nektek vannak már baba-barátaitok?
 
 


igna írta:Hűha.. :) Nem csodálom a zokonvételt.. Kíváncsi vagyok, már élvezni fogja-e a karácsonyfát. Biztosan rácsodálkozik!


A védőnőnk Jánossyné Viola Beáta. Jól vagyunk, tényleg nagyon szerencsés vagyok, mindig már készülök rá, hogy mikor válok nehézkessé, mikortól nem tudom befűzni a cipőmet, s a többi beharangozott kellemetlenség, de egyelőre tényleg semmi panasz, talán csak ez az alvási nehézség, plusz újabban reggelente totál el vannak zsibbadva a kezeim, az egyik fáj is. A nőgyógyász szerint ez sima terhességi tünet, ugyanúgy tornázgathatok stb.
Szóval minden rendben, bébike rosszalkodik odabent, ez így van jól :)

Gondolom, még 5-6 hét, s itt lesz velünk! Még a rövidlátásom miatt izgulok (császár-veszély), de voltam szemfenék és retina vizsgálaton, ahol azt írták a papíromra, hogy sima szülés esetén simán szülhetek! :shock: Politikus megfogalmazás...

Na mindegy, jó ez a karácsonyi időszak, nem rágódok semmin, utána pedig csak néhány hét.
S utána még néhány hét és összebarátkozhatunk a környék babóival!

Nektek vannak már baba-barátaitok?


Nekünk is ő a védőnőnk, én szeretem :) A szomszédja meg a kozmetikusom, ma megyek is hozzá :)

Nekem a végén csak az alvás volt problémás, nem tudtam este elaludni, rengeteg Jóbarátokat néztem :lol:

Remélem sikerül a sima szülés, én nagyon féltem a császártól :( De szerencsére megúsztam :)

Nincsenek baba-barátaink :( Az a baj, hogy a baráti körünkből mi vagyunk az elsők, akiknek babájuk lett, a házunkból szintén :( Majd jövőre már megyünk baba-mama klubba, aztán reméljük változik a helyzet :)
Vendég
 


Sziasztok!
Ezek az utolsó hetek....szzzörnyű....szenvedek rendesen ezektől a jósló fájásoktól,és ami a legrosszabb,hogy fogalmam sincs hogy milyen lehet a szülési fájás... :cry:
Tegnap bennt voltunk a kórházban,mert nagyon fájt a hasam,de azt mondtaák, hogy ezek még csak jóslóak (milyen lesz akkor az igazi???), és megnyugtattak, hogy lehet,hogy 1-2 nap,lehet hogy még egy hét....na kössz... :roll:
Arról nem beszélve, hogy lassan olyan leszek mint egy nyugdíjas szappanopera függő.... :wink:
Na elég a panaszkodásból!
Van egy nagyon aranyos baba zenés cd-m, állítólag nagyon jó a pocaklakóknak és a már megszületett babókáknak is-mi kipróbáltuk és úgy mocorog babóka a zenére,hogycsak na!
Ha gondoljátok, elküldhetem e-mail címre, ha megadjátok,vagy ide is fel tudom tenni?
Sajna nekünk sincs baba-barátaink, de majd ha meglesznek a babókák! :wink:
Na, sziasztok!
 


Sziasztok!

Panndi: Nekem is szimpatikus Bea, nagyon lelkiismeretesnek látom, olyanokra hívta fel a figyelmemet, amire például a saját fogadott orvosom nem.. ez egyébként elég szomorú.
Amúgy Jóbarátokból szerencsére mi is rendesen fel vagyunk szerelkezve :)
Nekem két barátnőm szült nemrégiben, 3 és 6 hónapos babák, de ők bent vannak Pesten, alig találkozunk. Ez a baba-mama klub majd engem is érdekel, de ha kedvetek lesz sétálni, és erre jöttök, azt is megtehetjük. Én is kicsit nyugdíjasnak érzem
magam máris ezektől a magányos a sétáktól. Persze még érdekes, van mit felfedezni, de akkor is..
Anikó: tarts ki, gondolom, elsőre senki nem tudja, milyenek az igazi szülési fájások.. Én szívesen meghallgatom a baba zenés cd-t, email címem: anga@freemail.hu
Most mi is kaptunk anyukámtól egy CD-t, Vivaldi babáknak - nyugtató babamuzsika, belehallgatunk, igazábó Vivaldi válogatás, a gyermek rugdosott rendesen, de hát amúgy is mindig azt csinálja :D
Vigyázzatok magatokra! :wink:
 
 


igna írta:Sziasztok!

Panndi: Nekem is szimpatikus Bea, nagyon lelkiismeretesnek látom, olyanokra hívta fel a figyelmemet, amire például a saját fogadott orvosom nem.. ez egyébként elég szomorú.
Amúgy Jóbarátokból szerencsére mi is rendesen fel vagyunk szerelkezve :)
Nekem két barátnőm szült nemrégiben, 3 és 6 hónapos babák, de ők bent vannak Pesten, alig találkozunk. Ez a baba-mama klub majd engem is érdekel, de ha kedvetek lesz sétálni, és erre jöttök, azt is megtehetjük. Én is kicsit nyugdíjasnak érzem
magam máris ezektől a magányos a sétáktól. Persze még érdekes, van mit felfedezni, de akkor is..
Anikó: tarts ki, gondolom, elsőre senki nem tudja, milyenek az igazi szülési fájások.. Én szívesen meghallgatom a baba zenés cd-t, email címem: anga@freemail.hu
Most mi is kaptunk anyukámtól egy CD-t, Vivaldi babáknak - nyugtató babamuzsika, belehallgatunk, igazábó Vivaldi válogatás, a gyermek rugdosott rendesen, de hát amúgy is mindig azt csinálja :D
Vigyázzatok magatokra! :wink:


Ha gondolod mi vevők vagyunk egy találkára :lol:
Vendég
 


Panndi, az "idén" én már csak holnap tudnék találkozni, utána teljes rokonjárás!
"B" verzió: január 4. után, frissen az új évben! :D
 
 


igna írta:Panndi, az "idén" én már csak holnap tudnék találkozni, utána teljes rokonjárás!
"B" verzió: január 4. után, frissen az új évben! :D


Január 4 a szülinapom :oops: :D Holnap sajnos nem jó, mert megyünk diplomaosztóra, délelőtt meg vásárolni, de akkor legyen január, csak akkor meg ne szülj nekem addig :lol:
Vendég
 


Rendben! Ígérem, nem szülök meg addig, és még mobil leszek :)
Tényleg, Anikó nagyon eltűnt(él), lehet, hogy valóssá váltak a jóslatok?. Mármint a fájások :shock:
 
 


igna írta:Rendben! Ígérem, nem szülök meg addig, és még mobil leszek :)
Tényleg, Anikó nagyon eltűnt(él), lehet, hogy valóssá váltak a jóslatok?. Mármint a fájások :shock:


Én is hiányolom Anikót, lehet, hogy a baba megunta a bennlétet :)
Vendég
 


Sziasztok!
Most látom, hogy valamiért nem írta ki az előző üzenetemet... :evil:
Még egyben vagyok.... :wink:
Már megjelentek a jósló fájások és méhösszehúzódások, szenvedek is tőlük!
Szívesen taliznék én is veletek jan.-ban....ki tudja mi lesz akkor már!
A családom már leadta a rendelést, ki mikorra szeretné a babát..jó is lenne, ha így működne.. :roll:
Angi te hogy birod?
Panndi! Próbáltam elküldeni a zenéket, de iszonyú lassú,úgyhogy feladtam... :cry:
Szegény párom...valami miatt felhívom,és már úgy szól bele a telefonba hogy: induljak? :P
Na, vigyázzatok magatokra![/url]

Üdv.: Anikó
 


Sziasztok!
Anikó: Szorítunk Neked, hidd el, Maja tudja a dolgát! Mostmár jön nemsokára! De fogunk még találkozni, bár ki tudja, mikor, bébikék döntenek.
Nem is tudom, én nagyon jól bírom, a jógát is, tornát is, minden mozgást, de hát nekem elvileg még 5-6 hét.
Most azt akartam írni, hogy próbálj meg a karácsonyra koncentrálni, de közben rájöttem, ez mekkora hülyeség.
Panndi: te vagy a legszerencsésebb! Mosolygó Zsófi a fa körül.
Csak ügyesen! :)
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron