Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a topikot, mert nem ismerek itt az elsõ kerületben és a környékén kismamákat, és eddig nem láttam senkit a babaneten sem, aki itt lakna. Pedig jó lenne megbeszélni hogy melyik védõnõrõl vagy gyerekorvosokról milyen tapasztalataitok vannak. Vagy ilyesmi helyi dolgok.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Szia Zsunya!
Mi sajnos néhány hónapja elköltöztünk az I. kerületbõl de azért leírom amit tapasztaltam. Ti hol laktok a kerületben?
Mi az Iskola u.-i rendelõhöz tartozunk.
A védõnõnk a Fodor Ági volt. Kedveltem nagyon. Értelmes, rugalmas, megbízható és ha szükséged van rá gyerekfelügyeletet is vállal.
A doktornénink Horvát Ágnes. Vele is szerencsénk volt, úgyhogy õt megtartottuk gyerekorvosnak. Kép Nem tömi tele a gyereket gyógyszerrel (ami nekem nagyon fontos) nem nyúl azonnal az antibiotikumhoz viszont nyugodtan felhívhatod telefonon ha bármi kétséged van és tanácsot ad, hogy vidd be azonnal megnézni vagy csak 1-2 nap múlva ha a tünetek nem múlnak. Többször elõfordult, hogy felesleges volt az aggodalom a "baj" egy nap alatt elmúlt. Ez persze nem a lázas dolgokra vonatkozik.

Üdv.
Malacka
 
 


Senki?
Hm. Kép
zsunya (zsunya)
 

 
 

Értem én hogy miért ad az I.ker Önkormányzata külön támogatást, csak mert szülök egy gyereket. Igazán kevés kismama lehet a kerületben, ha még itt a babaneten sem találok senkit, aki itt lakna jelenleg is. Kép

 
 


szia!
én itt lakom az elsõ kerülrtbrn. két kislányom van.
anita
anita
 


Hurrá
már letettem róla, hogy találok valakit! Mekkorák a lányaid? Nekem egy három hónapos fiam van, Peti, és itt lakunk a Logodi utca Moszkva tér felüli végén.

Zsunya

 
 


szia!
5,5 hónaposak. ikercsajok. abigél és lujza.
mióta laksz itt?
hogy tetszik a környék?
mi a várfok u.-ban lakunk.
ki a gyerekorvosod, védõnõd?
anita
anita
 


szia!
Laktem itt már gyerekként is pár évet, aztán visszaköltöztem immár a párommal ugyonabba a lakásba. Három éve lakunk itt. A nagyszüleim a Fortuna utcában, a másik pedig a Krisztina templomnál lakik. Szóval idevalósi vagyok. Kép Nagyon szeretünk itt lakni. A Kajdi éva a védõnõnk és a Bodnár a dokibácsink. Mind a kettejükkel meg vagyunk elégedve. Mikor kicsi voltam a Bodnár volt az én dokim is. Kép A Várfok az igazán közel van. A háztömb túloldala. Mióta laktok itt? A hármas ikreket szoktam csak látni itt a Logodi legvégén akik laknak. Összefuthatnánk egy babakocsizásra, ha van kedved.

Puszi
Zsunya

 
 


Kedves Zsunya!
Igaz én kicsit több,mint két éve eljöttem a I.kerből,de tiszta szívvel ajánlom védőnőnek Fodor Ágit és doktornőnek Horváth Ágnest.Mind a három kislányomnak Ő a doktornője,pedig már Érden élünk.Most várom a negyediket és már meg is beszéltük,hogy Ő lesz a kicsi orvosa is..Nagyon bevált..
üdv Iboly
 
 


Te jó ég!
Most vettem csak észre,hogy az előző hozzászólások már két évesek...Hát nem gyakran jártok ide!
 
 


Sziasztok!
Van még valaki ezen az oldalon? Írjon!
 
 


Szia!
Véletlenül pont benéztem. Kép

 
 


Szia Zsunya!
Első kerületi vagy? Milyen a tapasztalatod védőnők terén?
 
 


Szia Beki!! (és többiek)
A másik topicba írogatok egyszer-kétszer, de ott már mindenkinek megvan a babája. Onnan eltűntél, remélem nem baj, ha követtelek?? Kép
Az én védőnőm amúgy a Fiala Adrienn, és szerintem nagyon aranyos!!
Amúgy az I. kerület mely részén laksz??

Üdv: Orbis
 
 


Szia Orbis!
Naphegy utcában lakom, és Te?
A védőnőm nekem is az Adrienn.
Honvéd Kórház topikjára gondolsz? Te is ott fogsz szülni, v. ott szültél?
 
 


Sziasztok!
Régen jártam erre, és most nagyon megörültem nektek! Nekünk is az Adrienn a védőnőnk. Nekem szimpatikus, de a régivel sem volta semmi bajom, aki helyére jött.

Örülök, hogy rátaláltatok erre a topikra!
Zsunya

 
 


Beki, nahát ez komoly?????? Én is a Naphegy utcában lakom!! Ezt nem hiszem el!! És merrefelé? Én a 25-ben. Hűű, ennek nagyon örülök! Már alig várom a közös Naphegy-játszóterezést meg tavaszi babakocsitologatásokat!! KépKép
Amúgy én a Margit kórházban fogok szülni, veled a "I. és XII. kerület" topicban találkoztam.
Ja, voltam tegnap a "születés hetén", és nagyon tetszett!!
Bababörzére nem jössz? Én feltétlenül! Csak tudnánk már, fiú vagy lány, legutóbb nem árulta el Kép Ráadásul jó rég volt már. Nagyon várom a következőt, de még jó soká lesz Kép Addig még egy vércukorvizsgálat két hét múlva. A legutóbbi kijött belőlem, ettől már előre félek.

Zsunya!
Hogy van Peti??? (Aki azóta gondolom már szép nagy fiúKép)

Üdv: Orbis 24+2 (már majdnem 3 Kép)
 
 


Jaaajj!!

Ugye nem tűntél el??? Kép
 
 


Szió Orbis!
Nem tüntem el csak az internettel volt valami baj és nem bírtam használni...
Én Veled szemben lakom pont, 17-ben.
Bababörzére nem hiszem, hogy már el tudok menni, mert a napokban szülnöm kellene..nem akarok már ilyen hosszabb kiruccanást...Időzített császárral fogok szülni nov.4-én ha addig nem indul be a szülés. Bár akkor is császár lesz, csak akkor korábban.
Az tényleg nagyon jó lenne ha együtt tudnánk a Tabánba járni.
Te ugye januárban szülsz?
 
 


Menjél el 4D-s ultrahangra, elég biztosra meg tudják mondani ott a baba nemét...Praxis rendelőt ajánlom, Kosztolányi tér...nagyon jók.
A vércukorvizsgálat borzasztó, nekem 2x csinálták, mert az első magas értéket mutatott. Kitartás!
 
 


Szia Zsunya!
Peti nagyon gyönyörű kisfiú, és már milyen nagy.
Azért irigyellek, Ti már túl vagytok a kezdeti nehézségeken. Én még nagyon meg vagyok szeppenve, mi vár rám az első hónapokban....
 
 


Hát szia!

A 17, az 4 házra van tőlünk KépKép (25)
Örülök, hogy nem tűntél el. De ezek szerint, ha mégis nyomod veszne, akkor sejthetem, hogy esetleg útrakelt a trónörökös?
No és mit tudtok róla? Sajnos nálunk még nem fedte fel magát, pedig kíváncsi lennék.
Ma jó zűrös éjszakánk volt. Jött valami barna folyás és állatira kiborultam tőle Kép 1/2 3-kor bőgve ébresztettem apát, őt is jól megijesztettem. Tisztára bepánikoltam, már lelki szemeim előtt csak vért láttam. Ettől aztán a gyomrom is megfájdult. Aztán bevettem egy gyomorsav-bogyót és valahogy elaludtam. Aztán ma elmentem a dokihoz, és szerencsére csak valami gyulladás, de azt mondta a doki, nem volt alaptalan az ijedelem, jó hogy egyből rohantam, mert ez akár rosszat is jelenthetett volna.
De szerencsére nem.

No, nektek kitartás, már nincs sok hátra, irigyellek ám egy picit érte. A tuti császár azért van, mert nem jól irányzékolta be magát? Per piilanat még nálunk is ez a helyzet, medencefekvéses a babóm.

Minden jót, üdv:
Orbis

Ja, ha esetleg összefutunk az utcában, itt van egy két kép rólunk persze nem vagyok mindig így resteurálva Kép
 
 


Szia!
Bocsi, a házszámot egy picit tényleg elírtam. Jogos 4 ház van köztünk.
Ó a vérzés sem olyan vészes, én sajnos átestem rajta. A 25. hetemben véreztem, 8 napig voltam kórházban. Infúzióban magnéziumot kaptam, nem igazán bírtam megnyugodni abban az időben....de a babámnak semmi baja, doki szerint egy óriásbébi.
nov.4-én szülök, ha addig kibírjuk, azért császár, mert az egyik szemem elég gyenge-bár külsőleg nem látni, még szeművegem sincs-ezért nem eröltethetem. A baba fekvése jó, fejvégű, bár esetemben teljesen mindegy.
Nem tudom írtam-e de Ő kislány lesz. Lili Zoénak fogják hívni...
A képeteket megnéztem, még nem ismerős de ezentúl figyelek... : ))
 
 


Szia!

Engem is császárral kecsegtetnek. A méhlepény közvetlenül a méhszáj mellett van, amitől nem tud a baba irányba állni. Ha a méh úgy nő, hogy elkerül onnan, plusz a baba is befordul, akkor még lehetne, csak kicsi rá az esély, hogy ilyen szerencsésen összejátszanának a dolgok. Szóval készítem rá magam lelkileg. Ha lesz utána egy kis időd, szívesen olvasnám az "élménybeszámolót".

Te ugye a Honvédban fogsz szülni? Én a Margitban, elég jókat hallottam róla.

Mostmár akkor visszaszámlálás?? Kép
Orbis
 
 


Sziasztok!

Beki, hogy vagy? Kezdeti nehézségeken túl vagyok ugyan, de most meg az ilyenkori nehézségek vannak. Péter bölcsiben én meg dolgozom, amennyire sikerül. Még szerencse, hogy nagyon meg vagyunk elégedve (Péter is és én is) a bölcsivel.

Puszi
Zsunya

 
 


Sziasztok!
Bocsánat, nem tüntem el de közben megszületett Lili. Nov. 4-én császárral a Honvéd kórházban. 3050g., 55 cm., gyönyörű.
Ha már egy kicsit több időt enged nekem írok a szülésről..
 
 


gratulálok, sok boldogságot a kiscsajhoz!!!

Kép

várom a beszámolót!
nekem még van 10 hét.

vigyázz magatokra:
Orbis (Márti)
 
 


Sziasztok l. kerületiek!
Én a szomszédban, a ll.ban lakom, viszont most lehet, hogy a Batthiány utcai suliba adom a fiamat! Nem tudtok róla vmit? Van ott önkormányzati montessoris osztály, nekünk meg a 11es busszal nem elérhetetlen, ezért szeretnénk odavinni.
Beki! Gratulálok! A budai honvédban szültél vagy a pestiben?
Köszi a válaszokat: Claire
 
 


Gratulálok én is!

Claire, van egy barátnőm a mezőgazdasági könyvtárban. Ők csinálnak gyerekprogramokat is, ahova sok osztály elmegy a Batyiból. Sokszor mondta már, hogy milyen jó tanárok szoktak onnan jönni.

Más infóm sajnos nincs.

 
 


Szia! Köszi, ez is egy infó, az már eleve vonzó, ha kimozdulnak velük!
claire
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉPESSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Õszi kezdéssel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gy. Edina Tel: 20/235-8202
 
 


Halihóóóóóóó! Valaki!!!
Én most vagyok a 10. hétben, és szívesen beszélgetnék az itteni viszonyokról... Én tök tapasztalatlan vagyok,de egy próbát megér, nem.
Remélem valaki jelentkezik, akkor majd folytatom.
Satuk

 
 


hello!
tényleg senki?
Kép
kár..

 
 


Szia Satuk!

Én most járok a 12.héten. Erre a topicra most léptem először be, eddig csak a kórházam topicjára jártam.
Az I. kerben laksz te is???

Én itt a vár alatt a Szabó Ilonkában vagyok.

hello: Muszma
 
 


Sziasztok!

Mi is az I. kerületben lakunk, de eddig nagyon kihalt volt ez a topik. Jó, hogy jöttetekKép!
Nekem 2 kislányom van, 2,5 éves a nagyobbik, 7 hónapos a pici.
Satuk, mire vagy kíváncsi?

Zitmi
 
 


Ja, és elfelejtettem írni, hogy sok tapasztalatom nincs, mert az első picurt várjuk a párommal, de biztos, hogy van olyan, amiben te tudsz nekem segíteni, és van olyan, amiben én tudok neked segíteni.
 
 


Szia Zitmi!

Örülök, hogy te is itt vagy. Biztos szuper lehet két kislánnyal. Igazából, ha a szívemre teszem a kezem, én is kislányt szeretnék, de úgy érzem fiú lesz. Bár a lényeg úgyis az, hogy egészséges legyen.

Azt már tudom, hogy nem ikrek (hála az istennek - nálunk a családban nagy az ikerszületések aránya) és biztos mély víz lett volna két picurral egyszerre.

Merre laksz Zitmi???

Muszma
 
 


Szia Muszma!

Tényleg mindegy, fiú vagy lány születik, bár én el sem tudom képzelni, milyen lehet egy kisfiúvalKép. Persze biztos jóKép! Igen, szuper a két kislánnyal minden egyes nap.
Szerintem ikrekkel is csak az első időszak - maximum az első 6 hónap - nehéz, aztán egyre könnyebb lesz, együtt fejlődnek, nőnek, játszanak. Én örültem volna, ha ikreim születnek most másodjára, vagy persze elsőre isKép.
A Gellérthegy utcában lakunk.

Nálatok mikor is születik a baba? Látom, hogy 12 hetes, akkor áprilisi lesz, ugye? Az szuper, lehet majd jókat sétálni vele egész pici korától. Hol szülsz?
 
 


Május 13-ra vagyok kiírva, szóval ha ő is úgy akarja, akkor bika lesz.
A Nyírő Gyulában fogok szülni. A nőgyógyászom ott van megbízottként. Elég vegyes dolgokat hallottam magáról a kórházról, de az orvosomhoz mindenképpen ragaszkodok.

Egyébként a picuron túl annak is borzasztóan örülök, hogy egy kicsit vissza lehet majd menni gyereknek, jókat lehet sétálni, játszóterezni, gyurmázni, stb...

Hamarosan mennem kell. Tudod: a kötelező fogászati szűrésre megyek a Mészáros utcába.
 
 


Muszma,
igen, nagyon jó dolog gyurmázni, játszóterezni. A nagyobbik lányunk mostanában kezdett el legózni, hát az szuper dologKép.Ja, és ő is Bika jegyű. Mármint a kislányomKép.

Mészáros utcai fogászat, brrrrr! Ott húzták ki májusban egy rágófogamat, rosszabb volt, mint a 2 császár együttvéveKépKép. Persze a kötelező szűrésekre én is oda mentem, de más kezelésre be sem teszem többé oda a lábam.

A Nyírő Gyuláról nekem csak régebbi infóim vannak, azok nem túl jók. Próbáltál itt a kórházas topikban olvasgatni, tájékozódni róla?
A gyermekágyas osztály rendje, a csecsemősök hozzáállása a legfontosabb. Szerintem az többet számít, mint maga az orvos.

Tényleg, ti hol laktok?
 
 


Ismét szia, végre túl vagyok a fogászaton. Hála istennek nem kellett semmit csinálni, mert jók a fogaim. Ezt eddig is tudtam, csak kötelező. Egyébként normális volt a csaj, akinél voltam. Ja, és őt a védőnőm ajánlotta. Most van egy olyan program, hogy kismamáknak ingyenes a vizsgálat, ezért mentem oda.

A kórházas topicon is vagyok, sok negatívumot hallottam én is, de a nők lapja honlapján pedig teljesen más vélemények vannak. Ami aggaszt, hogy állítólag nincs EDA, és koraszülött osztály. De ezeket még meg kell érdeklődnöm pontosan. Egyébként a dokimról mások is csak jót mondtak.

Mi a vár alatt lakunk a Bécsi kapunál. Olyan jót sétáltam most a várban, annyira szép az idő. Gondolom viszed te is a gyerkőcöket levegőzni.

Miért is kellett a császár mellett dönteni? Te akartad így, vagy a doki javasolta? Ja, és te hol szültél?
 
 


Muszma,
örülök, hogy minden rendben volt a fogaiddalKép. Eddig nekem is csak 3 felszíni tömésem volt, de májusban gyökérkezelni kellett a jobb alsó 6-ost. Sajnos rossz lett a tömés, ki kellett cserélni, de utána is ugyanúgy fájt a fogam. Brutális módon kezdte kihúzni a csaj, szinte meg sem várta az érzéstelenítő hatását. Egy kolléganőjét is áthívta, amíg őt vártam, végre hatott az injekció, és a kolléganő húzta ki, de még érzéstelenítő hatása alatt is borzalmas volt, pedig kettőt is belém nyomtak. Amikor megnézték a fogamat, kiderült, hogy gyökérkezelésnél a csaj átfúrta a fogam gyökerét, kilógott oldalt a gyökértömésKépKépKép...Ja, és ráadásul emberileg is bunkó volt, amikor fájdalmat okozott - megégette a nyelvemet + belefúrt az ínyembe - , ő volt felháborodva, nem hogy legalább annyit mondott volna: bocsánat. Hát ezért sem megyek én oda többet, pedig egyébként nagyon jól felszerelt rendelő. Kismamáknak az én várandósságaim idején is ingyenes volt a szűrés.

Még van időd tájékozódni kórház terén, és menet közben is tudsz váltani, ha valamivel nem lennél megelégedve. Az nem szerencsés szerintem, hogy nincs EDA és korasz. osztály. Császár esetén mit adnak? Spinált, vagy csak altatás van?

Nekem van egy érgomolyag a kisagyamban, amely kitolásnál az erőkifejtés hatására megrepedhetett volna az ideggyógyászok szerint, ezért nem szülhettem, programozott császárjaim voltak. Magamtól soha nem döntöttem volna a műtétek mellett.
A MÁV Kórházban születtek a kislányaim.

Szép helyen laktok, a Vár gyönyörű.
Igen, mi is kihasználjuk a jó időt, viszem a lányokat sétálni, játszóterezni.
 
 


Sziasztok!
Komolyan meglepődtem, hogy beindult az élet itt.
Én máj. 22 re vagyok kiírva, és a Kútvölgyibe járok, nagyon szeretem a kórházat eddig- nem volt semmi gáz, jól felszerelt, és egy csomó jót is lehet hallani róla. A dokim, meg tök jófej, úgyhogy mi kell még?
Muszma! A védőnővel kapcs. tudsz valmamit mondtani?
Én a Hattyú utcában lakom, még nincs kiskönyvem, a védőnőt nem is tudom, hogy mi alapján és hol kell keresni- bár biztos valamikor mesélnek róla.. Kép. Az az igazság, hogy nemrég költöztünk ide, csak ideiglenesre vagyok bejelentve- ez még változik, és háziorvosom sincs. Tudsz mesélni erről?
Te mikor vetted fel a kapcsolatot? ha van infót, mesélj!!
Köszi, és el ne tünjeltek!
Satuk

 
 


Szia Satuk!

Nem laksz túl messze tőlem! Én két utcával fentebb lakok, a vár felé. Kb. 8 hetes voltam, amikor elmentem a védőnőhöz. Elég kalandos volt megtalálni. Egyébként én Mándli Annához tartozok, ő a Markovics utcában van. Ott többen is vannak, és meg tudják mondani, hogy kihez tartozol. A telefonuk: 201-6162. Amiatt ne aggódj, hogy még nem vagy bejelentve, nekem a bejelentett címem Kecskeméten van, és nem volt belőle semmi probléma. Sőt később el is költözünk innen, mert pici a lakás, és mikor ezt mondtam a védőnőnek, azt mondta, hogy ez sem jelent problémát, majd megoldjuk. Ja, és a kiskönyvet is tőle kaptam.

Egyébként én már túl vagyok az első vérvételen, az Ekg-n, és a fogászaton. Holnap, vagy holnapután megyek háziorvoshoz.

Szia neked is Zitmi!

Nagyon sajnálom a fájdalmas fogászati "élményt".
Ne haragudj, hogy ennyire nyíltan rákérdeztem a császárra, és köszönöm, hogy válaszoltál. Nekem is kérdéses volt egy darabig, hogy szülhetek-e majd természetes úton, mert van egy érprotézisem, de az érsebész azt mondta, hogy nyugodtan szüljek úgy. Aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz majd akkor májusban.
 
 


Muszma,
hát igen, a fogászati megpróbáltatásokon én is nehezen tettem túl magam, de mostanra már jobb...
Nem haragszom, hogy rákérdeztél a császárra, ha nem akartam volna válaszolni, nem tettem volnaKép! De én elfogadtam ezt a helyzetet, hogy nem adatott meg a szülés élménye, és műtétekre volt szükség. A végeredmény a lényeg - gondolom én. A születésüket átéltem, mert nem altattak közben, és gyorsan regenerálódtam is, mindkét kislányt elláttam, 24 órán át velem voltak, a 4. ill. a 3. napon hazajöttünk. Ezek is kárpótoltak.

Talán akkor a te esetedben azt kellene kideríteni, hogy van-e legalább spinális érzéstelenítés a Nyírő Gyulában, ha mégis császárod lenne. Persze remélem, erre nem lesz szükség. Az érsebész véleménye fontos, ezt ő szerintem jobban is tudja, mint a nőgyógyász.
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eltűntem, vidékre kellett tegnap mennem. Ma sem leszek túl sokat, megyek a háziorvoshoz.

Zitmi,
holnap megyek terhesgondozásra, majd rákérdezek a nőgyógyásznál, hogy van-e ilyen érzéstelenítés. Úgyis jó sok kérdésem lesz hozzá. Kép
Az érdekelne engem, ha tudsz nekem ebben segíteni, hogy kell-e szülésznőt fogadni, neki mi a szerepe a szülésnél? Mit tudsz erről? Elég vegyes dolgokat hallottam, van aki szerint jó, ha van, van aki szerint felesleges pénzkidobás.

A lányok jól vannak? Kíváncsi vagyok rájuk. Nem tudsz feltenni róluk képet? Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon el vagytok tűnve! Kép Mi történt veletek???
Én ma megyek nőgyógyászhoz terhesgondozásra, remélem megint látni fogjuk a picurt! Majd beszámolok arról, hogy mi volt.

Üdv.
 
 


Muszma,
bocs, csak csúnyán megbetegedtem, lázas vagyok, plusz orrfújás, köhögés.
Félek, nehogy a lányok is elkapják...
Remélem, a picikétekkel minden rendben lesz, mindenképp írj róla, mi volt a dokinál!

Szülésznőválasztás: akkor valóban nem érdemes, ha csupa felkészült, klassz szülésznő dolgozik az adott kórházban. De ha nem, akkor szerintem válassz egy olyat, akinek a szemléletmódja közel áll a tiédhez. Õ végigíséri a szülésedet, segít mindenben. Sima, problémamentes szülésnél sokkal fontosabb a szerepe, mint az orvosé. Biztat, levegővételben is segít, szinte végig veled van. Már persze ha tényleg jó szülésznő.
Ha felkérsz egyet, ő garantáltan veled lesz a szülésnél, és csak veled foglalkozik - optimális esetben.
Ha nem választasz, annak az lehet a hátránya, hogy ha épp műszakváltás van, jön egy új, mire az elsőt megszoknád. Persze ez nem feltétlenül jelent rosszat. Nekem a tervezett császárok miatt nem volt fogadott szülésznőm, de az összesről csak jót tudok mondani, akik akkor ügyeletesek voltak, amikor a lányaim születtek.

Íme ők:


Kép
 
 


Zitmi!

Nagyon tündérek a gyerkőcök! Meggyógyultál, vagy még nyüglődsz? Nem lenne jó, ha a kicsik elkapnák tőled!

Az orvos elmaradt, mert mikor odaértem, akkor hívták el a dokit műteni. Szóval jövő hét pénteken megyek. Egyébként köszönöm a szülésznővel kapcsolatos információkat.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: