Új privát üzeneted érkezett!

Sajnos a gyerekek is elkapták, én már jobban vagyok, csak nekik ne lenne semmi bajukKépKép...De sajnos van. Orrot szívunk, köhögnek, a nagyobbik lányunknak láza is volt. Most alszanak mindketten, remélem, hamarosan kilábalnak.

Köszi a bókot a nevükben isKép

Akkor majd jövő pénteken számolj be a dokis látogatásról.
Vannak már név-ötleteitek?
 
 


Szia!

Remélem már jól van mindenki nálatok, és tudtatok egy kicsit pihenni... Egyébként hogy telt ez a pár nap? Gondolom élveztétek, hogy apuci is otthon lehet egy kicsit.

Név ötletek??? Mókás. Nekem igazából nincs ötletem, bár a párom kb. egy hónapja benyögte, hogy legyen Bendegúz (persze poénból), és nekem meg nagyon megtetszett. Õ persze most visszakozik. Tegnap este már a Zénónál és a Fanninál tartottunk. A Zénóval nem igazán vagyok kibékülve, szóval az tuti nem lesz. Kép

Szóval így állunk a nevekkel. Egyébként most olvastam vissza az eddigi beszélgetéseket, és most látom, hogy nem is árultad el, hogy nálatok milyen nevet kaptak a kicsik.

Satuk pedig jól eltűnt... Kép Nem baj, hátha visszatalál... Kép
 
 


Szia!

Gyógyulgatunk, már majdnem mindenki teljesen jól van, de a gyerekeknek még szívjuk az orrát.
A 4 nap a betegség jegyében telt, nem volt a legjobb. Egészségesen jobb lett volna, de hát ez van. Csak ne legyen semmi szövődmény senkinél.

A Fanni szerinetm szép, a Zénó tényleg viccesKép. De van még időtök eldönteni.

Nálunk: Viola a nagyobbik, Virág a kisebbik lányunk.
 
 

 
 

Úgy látom virágpártiak vagytok Kép. Szép nevek, találóak is.

Most voltam kint Újpesten a Baby Planetben. Nézelődtem egy kicsit babacucc ügyben. Azt hittem egyszerűbb lesz a dolog, de már mikor megláttam azt a sok babakocsit, elkezdtem sejteni, hogy mégsem.
Szóval még mindig tanácstalan vagyok, hogy milyen legyen a babakocsi. A többit szerintem viszonylag egyszerű lesz összeszedegetni, de ez horror... Mindegy.
 
 


Nem akarsz babakocsit használtan venni? Szerintem úgy sokkal olcsóbb. És a "fektethető aljú dögnehezet" úgysem használjátok sokáig, kb. 6-8 hónapos kortól már jöhet a könnyű sportkocsi.
Az ilyen bababoltok meg arra valók, hogy a betérő kismamák és kispapák elálmélkodjanak: te jó ég, ez is kell a picinek, meg az is? Hát akkor vegyük meg! Pedig annyi, de annyi fölösleges dolog van, amit nem kell megvenni. Ez mondjuk a babakocsira nem igaz, mert az tényleg kell...
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy eddig nem voltam, csak Anyuméknál kényeztettem magam- magunkat.. Kép Még mindig vicces ez a többes szám.. Egyébként tegnap voltam a Kútvölgyiben- oda járok, és integetett a Manóm, ami teljesen megható volt.
Most vagyok a 12. hét közepén, és most kaptam papírt a dokimtól, hogy azzal menjek a Védőnőhöz, remélem nem késő. Majd délután hívom aztán megbeszélünk egy randit, remélem még ezen a héten.
Nem tudom, hogy dolgozom, ettől függ. Biztos elég rugalamsak, nem???? (Mármint munkaidő szempontjából)
A nevek nagyon aranyosak, nekem van egy Bendegúz unokaöcsém- a világ legédesebbje, és ugye a Himnusz szerint mi vagyunk Bendegúznak vére, tehát nem is annyira mókás név ez, ha így nézzük?! Csak sajna nálunk ez a név már foglalt.
Hosszú voltam, abba is hagyom, jók legyetek, és remélem betegségmentes lesz innentől kezdve mindekinek a teleKép

 
 


Sziasztok! Üdv itthon neked is Satuk!

Szóval babakocsi: mindenképpen használtban gondolkodunk, de el kellett mennem megnézegetni őket, mivel a hirdetésekben különböző márkanevek és típusok vannak, amiket meg kell nézni ahhoz, hogy tudd, miről is van szó. És az árakról is informálódni kell szerintem, mert vannak akik a használt kocsikat is elég elszállt áron árulják. Meg egyébként is: élvezem a bababoltokat. (Ilyen szempontból) szerencsére nem dolgozok, úgyhogy annyit járok ilyen helyre, amennyit akarok.
Ja, és én nem akarok felesleges dolgokat vásárolni, csak a legszükségesebbeket: szerencsére mikor az öcsém született, én már elég nagy voltam, sokat babáztam, úgyhogy nagyjából képben vagyok, hogy mik kellenek, és mi az, ami felesleges...

Satuk,
Kiderült már, hogy melyik védőnőhöz tartozol? Ahova én járok, ott elég rugalmasak, a védőnőm nagyon rendes, megadta a mobilszámát is, hogy bármikor hívhassam.
Nem késő, vannak olyan védőnők, akik kifejezetten azt szeretik, ha a kismamák 12 hét után mennek. Úgyhogy légy nyugodt!
Sziasztok
 
 


Hello Muszma!
Képzeld, most hívtam az általad megadott számon a Védőnői szolgálatot, és én is a Mándli Annához tartozom.. Mesélsz róla?
Mennyi idős? Kedves? Kicsit izgalomban vagyok.. Kép Holnap hív, most vele nem beszéltem, de aki felvette a telefont, annak nagyon kellemes volt a hangja.
Furcsa, hogy vadidegen emberre kell bízni magunkat.. vagy csak nekem?
Kép

 
 


Muszma,
biztos félreérthető voltam, nem akartalak megbántaniKép!Egyáltalán nem arra céloztam, hogy te esetleg felesleges dolgokat akarnál vásárolni!Kicsit késő volt már, talán azért is fogalmaztam hülyén...csak a boltok szemléletmódját akartam "minősíteni", nem tégedKépKép!
Még egyszer bocs!
 
 


Sziasztok!

Zitmi,
lehet, hogy én is félreérthetően fogalmaztam, nem éreztem sértőnek, amit írtál, sőt teljes mértékben egyetértek veled.

Satuk,
Nagyon aranyos a védőnő, azt hiszem azt mondta, hogy 25 éves. Készülj arra, hogy kb. egy óra, mire minden papírt kitöltötök. Ja, és úgy menj, hogy tudj majd pisilni Kép.
 
 


Muszma!
Most jutott eszembe, hogy a munkahelyről kell vinni valami igazolást? Vagy arról nem kell még semmi?
Ez hogy van?
Mert ott még nem mondtam semmit..
A dokitól kapott orvosi eredményeket, és az UH képeket- mind a 3at tudom vinni, de más kell? És pisilni is kell, még akkor is, ha ezt már a kórházban vizsgálák.. Vizelet, vér, vércsoport, nyaki redő.. erről vannak már eredmények.
Köszi.
Ja, bocs, nem akarok ennyit problémázni, de végre valaki tud pontosan válaszolni, és szeretek felkészült lenni..

 
 


A munkahellyel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, mivel mint fent is írtam, én nem dolgozok. Pisilni mindig kell, nekem legalábbis azt mondta Anna, hogy a vércukrot mindig nézni fogja. A többi gondolom neked kimarad, mert már túl vagy rajta. Nekem külön kellett elmennem vérvételre. A nyaki redő gondolom holnap lesz, akkor megyek a terhesgondozásra. A következő vérvétel majd elvileg a 16 hét környékén lesz (tudod az AFP vizsgálat).

Egyébként most néztem, hogy kb. egyidős terhesek vagyunk, én szombaton leszek 13. hetes. Kép
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terhesgondozáson. Minden rendben van, a nyaki redő is megfelelő. Egyszerűen imádom ezt a kis lurkót! Egyfolytában mocorgott, csoda hogy még nem érzem, akkora hancúr volt a pocakomban Kép!
Egyébként 7 centisek vagyunk, két nappal megelőzzük a korunkat Kép.
Szóval ez volt ma, gyönyörű a picur, teljesen bele vagyok szerelmesedve! Ma minimum 10 centivel a föld felett jártam. Kép

Remélem jól van mindenki! Sziasztok!
 
 


Hello Muszma!
Nekem is a nyaki redő vizsgálat volt eddig az igazi.. Képzeld, már nem csak kis pacát láttam, hanem többet, sőt integetett a kis lurkóm. Kép
Naggyon komoly.
Én akkor voltam 12+3, és 43 mm magas volt. Neked a 12+6 már 7 cm.. hú mikorra vagy kiírva? lehet, hogy elszámoltam valamit?
Én máj. 22re kb. (Párom most mondja, hogy nekünk most vissza kell dobni, hogy méreten aluli?? Kép )
No majd mindet meglátunk.
Egyébként most megyek az Annához, 11re, hogy legyen végre kiskönyvem. Ismét egy mérföldkő...
Sziasztok!

 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Jól számoltál, pont ma vagyunk 13 hetesek (nagy kor Kép ) Május 13-ra vagyok kiírva, de hogy őszinte legyek örülnék, ha május 12-én születne meg, mert az az évfordulónk a párommal. Szóval tök jó lenne Kép.
Nem tudtam, hogy Anna ma is dolgozik. Nekem is fel kell hívnom, mert hamarosan itt a 16. heti vérvétel (AFP), és meg kell kérdeznem, hogy oda ő utal be, vagy a nőgyógyász.
Egyébként te szedsz valamilyen magzatvédő vitamint? Én eddig csak folsavtablettát szedtem. Ja, és olyan lüke voltam, hogy elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy mit szedjek, ha elfogy a tabletta. Úgyhogy kedden mehetek vissza hozzá felíratni valamit Kép )

JA ÉS JÓ HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!
 
 


Szia Muszma!
Én Maternát szedek, amire azt mondta a dokim, hogy nem árt, főleg, hogy most jön a tél. Egyébkénte Te ezeket feliratod? Én bemegyek a gyógyszertárba, és reggelente beveszem.. Majd mond, hogy mit ajánlott a dokid, több szem többet lát alapon.
Az Anna csak azért dolgozik ma (gondolom), mert ma munkanap van hivatalosan. Kép Te tényleg nem dolgozol Kép
És ha nem vagyok bunkó- megkérdezhetem, hogy, akkor nem félsz, hogy a tb. nem támogatja a szülésedet, meg nem kapsz gyest, stb...? Ha nem akarsz, ne válaszolj, de megmondom őszintén én is csak emiatt dolgozom. Hogy meglegyen a 180 napom.. Bár az jócskán megvan.
No libbenek. Sziasztok

 
 


Halihó!
Ismét én vagyok.. (Nagyon belejöttem.) Szóval voltam az Annánál, nagyon kedves volt, köszi az infót róla. Kiszámoltuk, hogy én még csak a 11. hét végén járok, mivel az menstruáció 1. napjának a hete, az a 0. hétnek számít. Akkor nem túl kicsi a bébim.. Nem dobjuk vissza Kép
Csak ennyit akartam, jó éjszakát mindenkinek!

 
 


Hello!
A folsavtablettát felírta a doki, de azt hiszem, a magzatvédő vitaminhoz nem kell recept. Majd kiderül kedden, akkor tudom felhívni a dokit.
Munka: az az igazság, hogy most fogom befejezni az egyetemet, még két államvizsgám van, és utána kapok diplomát.

Örülök, hogy kiderült, hogy rendben van a bébid Kép. Egyébként szerintem az ottani mérleg csal. Nekem legalábbis min. 3 kilóval többet mutatott, mint az itthoni Kép. De most nem is számít a súly. Én alapvetően mindent eszek, amit megkívánok. Mindig úgy gondoltam, hogy azt kívánom meg, amire szüksége van a szervezetemnek. Most meg különösen igaznak tartom. Kép

Jó éjszakát nektek!
 
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasni, hogy mennyire várjátok a babákat! Nagyszerű érzés várandósnak lenniKép!

Muszma,
örülök, ha nem érezted sértőnekKépKép! Mikor államvizsgázol?

Az Elevit is magzatvédő vitamin, állítólag korszerűbb az összetétele, mint a Maternáé. Nekem a doki és védőnő is ezt javasolta, én ezt szedtem. Meg szedem most is szoptatás mellett kb. hetente 2x. De én úgy tudom, ezeket a vitaminokat nem írják föl.
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, csak nem volt kedvem tegnap írogatni. 21-én lesz az államvizsga, be akartam menni a suliba tanulni, de mostanság sajna annyira fáj a fejem, ha nem vízszintesben vagyok, hogy egyszerűen nem tudtam felkelni. És a pocakom is rendetlenkedett. Biztos ettem valamit, ami nem tetszett a gyomromnak. Mindegy. Úgyhogy a lényeg a lényeg, ma jól érzem magam, megyek is tanulni, de majd este mindenképp erre nézek. Kép

Pénteken megyek a védőnőhöz, mert megkaptam a dokitól, hogy mikor kellene az AFPt megcsinálni. Meg kell érdeklődnöm, hogy be tud-e ő utalni, vagy kommunikáljak ez ügyben a dokival.

Szép napot nektek!
 
 


Hello Muszma!
Nem irigyellek, az államvizsga miatt, emlékszem én úgy paráztam akkor, hogy na. Most meg nem nagyon hiányzik Neked az idegesség.
Jó tanulást, kevés idegeskedést..

 
 


Sziasztok!

Az összes vizsgát, ami eddig volt az öt év alatt, elég lazán vettem, pont azért, hogy nehogy kikészüljön a szervezetem. Ebben az időszakban most ez fokozottan igaz, persze ez nem azt jelenti, hogy nem készülök, csak annyit jelent, hogy nem stresszelek az eredményen. Most nem az számít.

Egyébként voltam védőnőnél pénteken, minden rendben van. Mondta, hogy te is érdeklődtél irántam, Satuk Kép. Szóval én is!
A lényeg: kaptam AFP-re beutalót, a János kórházba kell menni. (Nem túl jó a híre a labornak, állítólag borzalmas, ahogy szúrnak.) Szóval ennyi.

Sziasztok!
 
 


Hali!
Muszma, ha adhatok tanácsot, és választhatsz kórházat, amikor a beutalót kapod (nem tudom hogy megy!), kérd a Kútvölgyit.. Komolyan, nem fizetnek nekem a reklámért Kép csak nagyon jó, sőt, mosolygós is a csapat.. Na jó van kivétel..
Satuk

 
 


Hello!

Sajna nem lehet választani, vagy legalábbis nem kérdezte Anna, hogy hova kérem a beutalót. A múltkor egyébként nem a Jánosban voltam, hanem a Maros utcai szakrendelőben. Ott nagyon profik Kép. Csak ezt a vizsgálatot ott nem tudják elvégezni, ezért kell kivételesen a Jánosba mennem. Egyszer kibírom, ha meg legközelebb is oda kellene mennem, akkor majd rákérdezek.

Egyébként köszönöm a tanácsot.

Hogy vagytok?

Zitmi!

El vagy veszve! Valami baj van, vagy netán megint betegek vagytok??? Nem örülnék neki.

Üdv.
 
 


Szia Muszma!

Nem tűntem el, itt vagyok. Minden rendben, nem vagyunk betegekKép. Köszi az érdeklődést.
Az első kislányommal én is a Jánosban voltam AFP-n, inkább a zsúfoltság, levegőtlenség volt nyomasztó a várófolyosón. Meg az, hogy a véremmel megtöltött kémcsöveket nekem kellett a laborból visszavinnem a kaptatón a nőgyógyászatraKép (bocs, ez horror volt). Ez a hideg novemberben, állapotosan nekem nem hiányzott. De biztos vagyok benne, hogy neked már nem lesz ilyenben részed, meg persze ezt is ki lehetett bírni, csak mégis röhej...vagy inkább felháborító. Magyar egészségügyKép.
De a választott kórház laborjában is csinálnak AFP-t. A dokid nem mondta?
 
 


Hello Muszma!
Milyen volt az államvizsga? Remélem minden rendben!
Az AFP-n túl vagy? Az csak egy sima vérvétel, ugye? Jól sejtem?
Látszik már a hasad?

 
 


Sziasztok!

Ismét itt vagyok, csak az államvizsga nehézségeit pihentem ki vidéken. Az AFP-re holnap megyek, ha jól tudom egy szimpla vérvétel lesz.

A hasam kezd látszani, és ha hanyatt fekszem, akkot tutti jól lehet érezni, hogy merre van a picur. Nagyon mókás, mert mindig másfelé kóvályog. De ezt már szerintem te is érzed, Satuk. Még egyenlőre nem érzem, hogy mozog, bár azt mondják, hogy az első babások csak később kezdik érezni. Mindenesetre nagyon várom.

Anyámék szomszédjánál kéthónapos pici baba van, úgyhogy minden nap ott lógtam és babáztam, tündéri a kicsi. Arról nem is beszélve, hogy baromira élveztem. Tényleg nagyon várom már, hogy megszülessen.

Üdv.
 
 


Sziasztok!
Már azt hittem mindenki eltünt végleg.. Szerencsére akkor minden annyira rendben, hogy nem is kell írni róla.. Hogy vagytok?
Muszma! Vizeletet nem kell vinni? Mert nem tudom, és szerintem könnyebb otthon produkálni..
Én is érzem a Babót, vagy csak szerintem sejtem, de ez is jó.. asszem lesz elég időnk kiélvezni, sőőőt, a végén már sittetnénk, hogy túl sokat érezzük, nem?? Kép
Velem minden ok, dec.1 UH, meg beutalót kapok AFPre, és legalább látom a kicsit.
Jók legyetek!
Satuk

 
 


Ismét sziasztok!

Nekem nem mondták, hogy kellene vinni vizeletet. Gondolom, nem kell. A múltkor kellett, de akkor szólt is Anna előre, sőt mondta is, hogy a reggeli vizeletből vigyek itthonról magammal.

Egyébként, azt hiszem, hogy ma éreztem, hogy megmozdult. Bár nem biztos, olyan volt, mintha buborékozott volna a pocakom. Ilyet még nem éreztem, szóval csak ezért merem gondolni, hogy ez a Babuci volt.

Tényleg! Zitmi! Te talán tudsz ebben segíteni, hogy a Babu mozgását éreztem, vagy esetleg valami mást? Neked milyen érzés volt? Ja, egyébként tudom, hogy a választott kórházban is megcsinálják az AFP-t, de a doki azt mondta, hogy akkor szóljak neki, ha a védőnő nem tud beutalót adni. A másik, amiért nem forszíroztam az az volt, hogy a múltkor nem is a Jánosba kellett mennem, hanem a Maros utcai szakrendelőbe. Ott szuper ügyes volt a nővér, aki a vért vette.

Muszma

Muszma
 
 


Muszma,
bizony, a buborékokra hasonlító érzés már a KisbabaKépKépKép! Annyira csodás érzés, ugye? Eleinte tényleg nem akartam elhinni én sem, hogy a kislányomat érzem, mert leginkább apró bélmozgásra hasonlított az érzés. De onnantól fogva minden nap ugyanazt éreztem, és abból tudtam biztosra. 18 hetesen éreztem az 1. kislányomat, aztán "rutinosan" a 16. héten a másodikatKép. Akkor már volt mihez viszonyítani, tudam, mit kell érezniKép.
De ennél nincs szebb érzés, irigyellek is benneteket, hogy érzitek az első rúgásokat, olyan jó babát várni...Én mostanában is szívesen emlékszem vissza a mocorgásaikra,néha van is hasonló érzésem, persze az már csak nosztalgia...

A Marosban akkor, amikor én vártam a lányokat, nem végeztek AFP vizsgálatot, csak sima vérvételt csináltak ott. Viszont a nők tényleg profik, ügyesen vették, alig éreztem.

Hogy álltok a készülődéssel? Gondolatban már berendeztétek a babaszobátKép? Vannak név-ötletek is?
 
 


DEjó! Muszma, már érzed, hogy mozog a babád?? Kép Fúú de irigyellek! Asszem ezt az időpontot meg is kell jegyezni, és mondani a dokinak, nem?
Zitmi! A nevekről annyit, hogy fiú név megvan: Olivér, de én nagyon kislányt szeretnék, ezért azt folyamatosan tökéletesítem.. Majd csak lesz valamiKép Most a Dóra/Dorka az esélyes, de még nem tudjuk. Valami szép, egyszerű nevet szeretnék adni a babámnak. A fiú névválasztás a páromé volt, ezért van már meg Kép
Babaszoba fejben tényleg megvan, de nem is tudom mikor kéne elkezdeni.. szerintetek? Mindenhonnan babonát hallok, de akkor óriás hassal? Zitmi, tapasztalat?
Köszi: Satuk

 
 


Sziasztok!

Túl vagyok az AFP-n. Tiszta röhej. A vérvétel semmi extra nem volt, és csak egy kémcsőnyit vettek le, viszont mehetek vissza holnap, és vihetem a vizeletet. De nem akármiben! Egy olyan tárolóedényt kaptam, amibe szerintem még egy pasinak is nehezére esne bele... Kép Erre csak annyit mondtak, hogy főzzek ki itthon egy más, öblösebb verziót, és utána töltögessek. De vigyázzak, nehogy összeérjen a két tartály, mert bacik kerülhetnek a kórház által adott sterilbe. Jó, mi??? Kép Nem tudom, hogy fogom megoldani.

Nevek: Ha fiú, akkor nálam még mindig a Bendegúz a favorit, de a gyerek apja erősen tiltakozik. A lánynévben már megegyeztünk, úgy néz ki, Gerda lesz. Bár engem a lánynév annyira nem izgat, valahogy nagyon úgy érzem, hogy fiú lesz.

Mi még nem vásároltunk semmit a kicsinek, nemcsak a babona miatt, hanem azért is, mert nálunk tervbe van véve egy költözés, és így egyszerűbb lesz.

Egyébként annyira furcsa, szinte hihetetlen, hogy ez az érdekes mozgás a kicsi. Kép Igazából azt várom, hogy már ne csak én érezhessem, hanem hogy ezek a mocorgások a hasfalamon kívül is érezhetőek legyenek.

Satuk! Nagyon tetszik az Olivér név. Annyira édes. Ha a fenti lánynevek közül nekem kellene választanom, akkor én a Dorkára szavaznék, a Dóra nekem túl komoly. De persze ti döntötök (mert gondolom azért van valamennyi beleszólása a párodnak a dologba Kép )
Most ennyi! Sziasztok!
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek! Egyre mocorgósabb a babó, bár napközben inkább pihizik, de esténként kifejezetten aktívnak érzem. Van hogy már akkorát boxol, vagy rúgkapál, hogy kintről is lehet érezni. Persze csak akkor, ha van az embernek türelme kivárni. Kép Kell egy kicsit győzködni a gyerkőcöt. Nagyon jó fej! Kép
 
 


Hello!
Muszma, a Bendegúz név naggyon komoly, az unokaöcsém is Bende.. és isteni kis klambó..Kép Most 1,5 éves, és úgy vigyáz a 4hónapos hugára, hogy csak na.. biztos, hogy nem engedi majd pasizni a Maja babát, ha felnő.. komoly harcok elé nézünkKép No ennyit a családról...
A Dórka névről meg annyit, hogy nem tom, hogy így anyakönyvezhető lenne-é, meg sajna a párom barátjáéknak az 1 éves lánykája is Dorka, és nem tom, hogy megsértenénk -e őket.. meg tegnap az UHon a doki azt mondta, hgoy gyanús, hogy kukist lát..
Mindegy, ha Olivér hát OlivérKép
Asszem mindegy, itthon vagányság van, fő, hogy legyen egy egészséges bébink, és minden rendben legyen..
Kérdeztem a dokimat a pisivel kapcs., mert úgy jött ki, hogy az AFP-hez kell-e pisi, kissé viccesen hangzott így..Kép De azt mondta, hogy nem. Neked mikor jön eredmény? Nekem azt mondta, hogy ha szerdán megyünk, akkor már pénteken van is! Hihetetlenek ezek a vizsgálatok, mint a vizsgák a suliban: utálok rá elmenni, aztán ha túl vagyok rajta, akkor a túloldalt siettetem.. No mindegy.
A babóm egyébként 108mm magas+lábakKép, és mozog viháncol ezerrel.Ezt még nem érzem, csak láttam.. Meg megnéztük az újjait.. szóval nagyon jó volt nekem tegnap..Kép
Írjatok ti is!!
Sziasztok!!

 
 


Szia!
Az AFP mellett nekem csináltak hepatitis szűrést is, lehet, hogy ahhoz kellett a pisi. Én egyébként azt tanácsolom, akármit is mondott a doki, hogy vigyél azért magaddal (tudod a reggeli középsugarasból) egy adaggal, az sosem árthat. Max. kiöntöd a WC-ben. Nekem másnap kellett visszamennem.
A vérvétel eredményére azt mondták, hogy 10-14 nap, a vizelet eredménye 3 nap.
Szóval valószínű, hogy fiú. Ez tök jó!!! Kép Bár ha kislányt gyanított volna, akkor is ezt írnám, csak olyan izgi, hogy te már tudod (vagy gyanítod), hogy mi a neme. Én is nagyon kíváncsi vagyok már rá! Kép
Irigyellek egy kicsit, hogy tegnap láthattad a kis Olivért! Imádok ultrahangra járni! Hamarosan megyek én is, és már nagyon várom. Hátha megmutatja az enyém is a kukiját (már ha van) Kép !
 
 


Hello!
Mikor mész UHra? Rögön írjál ám, ha van valami eredményed, ok?
Olyan jó lenne, ha a dokim ráérne, mert akkor mindig megnézzük az UHon a bébit- szerdán megyek AFPre, és tök jó lenne.. Reménykedni csak szabadKép Majd mondom, ha láttunk valamit. No ennyit így hirtelen.
Majd jelentkezz.!
satuk

 
 


Szia!
Elvileg pénteken látom a babót, bár nem tudom, hogy van-e értelme (majd a doki eldönti), mert a véreredmény nem lesz meg addigra.
Írjál, ha láttad a kis kukacost Kép !
Egyébként találtam egy jó fórumot a nők lapja honlapján: a babázzunk fórumcsoporton belül a 2006. májusi babák. Két ilyen című van, az a forgalmasabb, amelyiknek frissebb a dátuma. Érdemes beleolvasni, írogatni. Képzeld, én találtam egy kismamát, aki szintén a Nyírőben fog szülni, csak egy nappal korábbanra van kiírva.
Szóval nagyon jó az a fórum is, elég sok mindenre választ lehet kapni. Szerintem nézz be, ha ráérsz! Kép

Sziasztok!
 
 


Szia!
Mégis tutti megyek holnap UH-ra, mert megérkezett az afp eredménye. Azt mondták a kórházban, hogy jó. Szóval holnap elvileg nagy nap lesz! Már csak azért is, mert látni fogjuk a kicsit, de igazán arra vagyok kíváncsi, hogy kisfiú, vagy kislány. Hátha nem szégyenlős, és megmutatja Kép !

Egyébiránt megint mindenki eltűnt! Kép Írjatok, hogy mi van veletek!!!
 
 


Satuk! Egyébként megnéztétek a bébit UH-n szerdán, vagy csak megcsapoltak?
 
 


Kép
csak csapoltak, viszont nekem nem kellett vinnem pisit.. Kép Jó volt a dokim, mert kérdezte, hogy nincsenek-e itt az előző UH eredményeim, én meg aranyosan faljánlottam, hogy megkukkanthatjuk a babát, ha akarja.. csak el volt nagyon havazva, tehát nem ment- de azért megpróbáltamKép Most is olyan aranyosak voltaka vérvételnél, hogy tök megnyugtató a dolog.
Ja, és péntek delután kell az eredményekért telefonálnom. Majd jelezz, hogy mi volt az UH-on. Szívem szerint minden hétem megnézegetném a babát.. kár hogy nem lehet.
Jelezz majd!
Satuk

 
 


Sziasztok!
Szóval voltam a dokinál, ő is azt mondta, hogy az afp eredmény jó. Elvileg nem lett volna UH (mint utólag kiderült), de mivel apa nem tud hétfőn jönni, ezért gyorsan megmutatta a doki neki a kicsit.
Nagyon-nagyon virgonc volt, rá is szólt a doki Kép. Azt mondta egyébként, hogy annak ellenére, hogy a genetikai UH-t nem válthatja ez ki, azért megnézte a babót, és rendben van vele minden. Nagy tornászbajnok. Az apja azt mondta, hogy már most látja, hogy olyan "kockafeje" van, mint nekem. Kép
Azt, hogy kisfiú, vagy kislány, nem lehetett megmondani, mert a lábacskái közé vette a köldökzsinórt. Mindegy, hétfőn este megyek megint, addigra elbeszélgetünk majd vele. Kép

Nagyon tündér volt. Ja, és hétfőre viszek videokazit, mert a hagyományos Uh-t is fel lehet venni. És mivel oda egyedül megyek, ezért fontos. Meg persze egyébként is!
 
 


No hali!
Nekem is rendben van az AFP, én majd hétfőn hívom a dokit, hogy mikor talizzunk. Tényleg, a genetikai Uh-ot a 18.héten csinálják? És ott mit néznek? Tudsz róla valamit? Mert ez valahogy kimaradt, és nem tom mit várjak tőle. Jó ötlet a videókazi, majd én is megkérdezem, bár akkor majd digitalizáltatnom kell valahol a dolgot...
Majd ha tudsz infót, mesélj majd!
Köszi: Satuk

 
 


Sziasztok!
Fiú lesz!!!! Kép Igen, nekem a genetikai a 18+2-n volt, de ne számíts sokra, én kb. 5 percet voltam bent. Megnézik az egész gyerkőcöt, tetőtől talpig, és méricskélnek is. Pl.: a koponyametszetét, a haskörfogatot, a combcsont hosszát, és megnézik a szívét is. De majd ha sikerült megfejtenem a kódolt leletet, akkor pontosan leírom.
Én úgy gondoltam ezt a videokazis dolgot, hogy ezt fogjuk vinni a 3D-s UH-ra is, és majd egy CD/DVD-re digitalizáltatjuk. A rossmannban megkérdeztem, 3000 Forint az átírás, és kb. 5-7 nap alatt kész van.
Veletek mi van? Mindig csak a kérdések (ami nem baj), de igazán nem mesélsz magatokról. Pedig érdekelne! Érzed már hogy mozog a kicsi??? És a férjed érzi már???
Muszma
 
 


Hali!
Én ma voltam a védőnőnél, Anna nagyon aranyos volt. Jól érzem magam, mert nem szoktam méreckedni, és meglepődve konstatáltam, hogy az elmúlt 6 hétben nem híztam semmit. Pedig én, aki szinte soha sem eszik édességet.. hát mostanában este(!!!) kissé elcsábulok.
A babót még nem érzem, vagy nem tudom azonosítani, hogy az lenne, de nem kerget a tatár, sejtem hogy nem fogom megúszni Kép
Gratula a fiadhoz, látom, bejött a kívánságodKép.. azt hiszem, hogy én ott tartok, hogy tudjam, hogy mi lesz- remélem mutatni fogja magát, hétfőn megyek én is UHra.
Névválasztással hogy álltok?
Magunkról sokat nem tudok írni- nyugodt(sokak szerint túl nyugodt) életet élünk, ami nekem nagyon jó, mert 4 tesóm van, és asszem imádom a nyugitKép otthon nem tudom megvalósítani anyuméknál, de nem is baj. Mindig annak kell örülni ami van. Most inkább a babaára várás/ babáról beszélgetés tölti ki a mindennapunkat, ami nem is gond, mert szerintem még mindig nem fogtuk fel.
A párom nem érzi- szerintem inkább parázikKép nem baj, ő lesz a világ legjobb apukája.
No ennyit mára, te is írhanál majd. joccaka!
És megegyszer gratula..!!

 
 


Hello!
nagyon eltűnt mindenki, nem baj, én jól elvagyok.. Egyébként most voltunk dokinál, és már biztosra tudta mondani, hogy kukisom van, tehát Olivér várható.. Nagyon boldog vagyok..Kép

 
 


Muszma,Satuk,
szívből gratulálok a pici legényekhez, és nagyon szép kismamaidőszakot kívánok mindkettőtöknekKép! Annyira más már, amikor megtudjátok a nemét, igaz? Én legalábbis onnantól már egy picit másként éreztem magam.

Boldog Karácsonyt, és örömteli - hiszen a babák születése miatt úgyis az leszKép - 2006-os esztendőt kívánok nektek!

KépKép

Zitmi
 
 


Szia Zitmi!
Köszi a jókívánságokat, Nektek is minden jót kívánok. Tök jó lehet már a karácsonyozás gyerekekkel, én ezt a nálam 20 évvel fiatalabb kishugommal éltem meg nagyon jólKép Sajna már ő is kezd felnőni, már 10 éves, és sok mindent racionálisabban lát. Sokkal jobb a mesés karácsony, nem??Kép
Kezdem már én is érezni a bébit, már nem annyira meglepetés, hogy nagy a pocóm.. bár rácsodálkozom még mindig, csak kevesebbszer. tök jóKép
Szóval BUÉK mindenkinek, és ezer puszi.
Satuk

 
 


Sziasztok!

Február végén költözünk az első kerületbe a Mária térhez. Szívesen ismerkednék környékbeli anyukákkal. Az én kisfiam 4 és fél hónapos. Sokat járunk baba-mama jógára. Tudnátok segíteni, hogy az első kerületben hol találok jógacentrumot? Más lehetőségek is érdekelnének, hogy hova lehet a babával eljárkálni, melyik játszótérre jártok, ki a legjobb doki, stb... A kismamáknak gratulálok és minden jót kívánok!
Én a Kútvölgyiben szültem, és nagyon jó tapasztalataim vannak. Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok!e-mail címem: fauszti@freemail.hu
Ildi
 


Szia Ildi!
A Kútvölgyiben kinél szültél? Sajnos nem tudok segíteni jóga témában, mert én is csak kóstolgatom, hogy mit találjak ki mozgás terén.. bár legszívesebben úsznék.. de hoool???
No mindegy.. Ha tudsz valamit, írjál, időnként idenézegetek!
Satuk

 
 


Szia Satuk!

Szalay Jánosnál, a főorvosnál szültem a Kútvölgyiben. A kórházzal kapcsolatban csak jó tapasztalataim vannak. Nagyon jó a gárda, tündérek a szülésznők, és a csecsemősök is, úgyhogy ha megbízol a dokidban, akkor egy nagyon pozitív élmény vár Rád!

Ti már tudjátok, hogy melyik gyermekorvoshoz fogtok tartozni? Én nagyon szeretnék találni egy megbízhatót a közelben. Ahogy olvastam az előzményeket, mi nagyon közeli szomszédságban leszünk! Először mi is majdnem a Hattyú utcába költöztünk a 12. sz. alá, de aztán egy kicsit lejjebb, a Mária térnél találtunk megfelelő lakást.

Olvastam, hogy Olivérnek neveztétek el a kicsit. Biztos érzi már, hogy nagy szeretettel várjátok. Én mindig beszélgettem a pocaklakómmal, és most is nagyon jól tudunk kommunikálni. Szerintem ez nagyon fontos. Nem tudom, Te hiszel ebben?

Irj, ha van időd, üdv.: Ildi
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: