Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok II, XII kerületi mamák, akik kisgyernekükkel gyakra járnak a millenáris parkba! Jó lenne beszélgetni, miközben a lurkók játszanak?
Tegnap voltam kint, két anyukát is láttam, aki mobilon hívta barátnőjét, nem jár-e véleltenül a közelben... :roll:
Szóval kit érdekel egy kis csevely a padon, tapasztalatcsere a fórumon egy leendő anyukával (kisfiam októberben születik) ?
 
 


A tapasztalatcsere persze nem részemről lenne (kezdőanyuka) :oops:
 
 


Senki? Hát akkor ugyankora sikerrel járok, mint amikor múltkor nem mertem senkit megszólítani. :oops:

Írjatok. Nem vagyok pelenkaügynök, tényleg.
 
 

 
 

Kérdés: ti nem érzitek magatokat egyedül, otthon, a kisgyerekkel, amig párotokat várjátok?
Én pl. a DM-ben 1 órát el bírok tölteni simán, csak hogy ne kelljen otthon lennem.
Túl depis ez a topic?
Na azért ma délután is kisétálok a millenárisba, olyan szép sz idő. Majd felívom unokatesómat, és anyósomat, majd mobilon beszélgetünk..egyikük sincs a közelben. :roll:
 
 


Szia Medveme,
írok Neked, hogy ne gondold, hogy senki még csak nem is olvassa a topikodat! :)
Mi végül is a "közelben lakunk" (a kerületben), de az enyémek már nagyocskák, babakocsit nem fogunk tologatni együtt. :P Ettől függetlenül előfordulunk a Millenárisban, legutóbb péntek délután voltunk. Szeretjük a Zöld Péter játszóteret :)
Van amúgy egy 2. kerületi topik is, de totál kihalt sajnos az is. :?
És DM-be járni is szeretek, csak időm nincs rá :wink:
Puszi, Klára
 
 


Szia Klára, de jó, hogy írtál !!! :D :D
A zöld péter ( láttam szerdán is) nagy siker, olyan édesen visonganak ott a gyerkőcök.
Fiacskám mondjuk még pár év múlva fog csak ott játszadozni, ez igaz. :roll:
Én úgy szeretem ott a légkört, mondjuk az a legközelebbi hely, ahol zöld van és tér...Csak kár, hogy a kiállítás miatt most olyan sokan vannak.
Mert amúgy nem nagyon van itt használható játszótér... vagy ti tudtok?
 
 


Szia :)

Attól függ, pontosabban hol van az "itt". :wink: A Vérhalom téren van egy nagyon jó, a Mechwart ligetben is, de egészen kicsiknek sztem a Marczibányi téri való leginkább. A Zöld Pétert ovis kortól tudják igazán értékelni. A Városmajorit is kedveltük régen, és ha kalandos kedvünkben voltunk, akkor elmentünk a Margit-szigetre a kisállatkertbe. :)
Holnap ha szép idő lesz, akkor megyünk megint a Zöld Péterre 4 óra tájban egyébként. :) Nemrég a Csodák palotájába be lehetett menni ingyen, az is nagyon szuper volt!

Jól látom, októberre várod a babádat? Hát az már igencsak itt van! És hol fogsz szülni?

Puszi, Klára
 
 


Szia, elfelejettem írni: itt a vizivárosi részen nemigen van.
A marczibányi térre azért még eljutunk majd szerintem. Kisállatkert, ez is jól hangzik.. :lol:

Hát igen, tényleg nemsokára itt a nagy pillanat (vonalzót nem tudok még csinálni), János kórház lesz. Egyenlőre olyan normális, józan hozzáállású, kicsit puritán kórháznak tűnik, de aaz orvosomban nagyon megbízhatok, úgy érzem.

Ma megint kinézek azért a levegőre, 3-4 között. Olyan szépen süt a nap!! Remélem nem lesz túl hideg (kabát nem jön rám, de erre a két hétre nem veszek már).

Édesek a gyerkőceid.. gyermekorvost választottatok? Nekem egyenlőre az van megadva, akit a védőnő ajánlott alapból..
 
 


Sziasztok!
Véletlenül katt ide, de gondoltam, irok, ketten vagytok összesen a környékről? Szomorú, pedig rengeteg a kismama. Medveme, gratula a babához, hát te már nagyon a finisben lehetsz. :) De jó neked! Sajna babakocsit velem sem biztos, hogy fogsz tologatni, mert én meg csak áprilisban szülök, bár, akkor a tiéd kb. 6 hónapos lesz, végülis, akkor még igen. :) A János szerintem nem rossz kórház, főleg, hogy felújitották, és nem tudom, lehet, te azt már nem élvezheted ki, de nov.elején adják át a 6 db új egyágyas szülőszobát is. Mi egyébként a Mechwart ligettől nem messze lakunk, az Ady Endre utcában. A millenárisra ritkán megyek, inkább a gyerkőcökkel néha a játszóra. De ha ott fogod tologatni a manód, akkor lehet, hogy összefutunk. Majd megdumcsizhatjuk, ha gondolod. Október hányadika a nagy időpont? :) szabad tudni? Lurkó neme? Neve? Minden érdekel. :) És persze ha lesz kedved, a szüléstörténetedet is szivesen veszem, imádok bőgni rajtuk a kismamában is. Egyébként ha Jánosban fogsz szülni, hogyhogy még nem láttalak a Jánosos topicban? Jó ott a hangulat. De ha ide irsz, azért majd nézem, van-e valami! Addigis boldog babavárást neked! Klárának meg gratula a gyerkőcökhöz!
Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Nahát-nahát, végre egy kis élet :) A második kerületi topikba is hiába próbáltam írogatni, de hátha itt jobban beindul az élet. :)

Szia Ági!!!Gratula a harmadik babához! (Meg persze a nagyobbakhoz is. :)) A nagyobb gyerekeid enyémekhez hasonló korúak, megkérdezhetem, hova jártok oviba, illetve suliba, ha Attila már iskolás? :wink: Mi a Barsi utcai oviba, illetve a Szt Angélába. :) (Tehát hozzátok közel.)

Medveme, a vízivárosi részt nem ismerem. :( Gyerekorvos jó kérdés. :) Mivel az utóbbi években többször is költözködtünk, jelenleg nem a körzetes dokinknál van leadva a gyerekek kartonja, de lehet, hogy át kell kérnünk magunkat. Ti kihez tartoztok?

Millenárisra mi pénteken szoktunk menni 4-től 5-ig kb, mert utána arrafelé van programunk. De a kiállításra érkezőktől lépni is alig lehet...

Írjatok,
Klára
 
 


Sziasztok!
Én a zenebölcsis foglalkozást ajánlanék Nektek a Vérhalom tér környékén :) A Tövis utcában. Itt találtok részleteket : www.sunizene.hu

Mi egyebkent egy eve koltoztunk a keruletbe, pontosabban Hidegkútra. a Millenaris nincs olyan messze tolunk,de valahogy sosem jutok le oda a csojjak, nem is ertem miert? :) De tenyleg!

Ági
Gratulalok a harmadik bebihez! Nekem ket leanyzom van es epp ma gondolkodtam el,mikor alvas utan sorjaban jottek le az emeletrol,hogy de furi lenne, ha harom lenne!?! :) Te,hogy keszulsz ra? En azt erzem,hogy egyszeruen nem tudnek tobb energiat elovarazsolni...Te dolgoztal a masodik gyerkoc es pocakossag kozott?

Udv mindenkinek :)
Norka
 
 


Szia Klara!
Mi a Bólyai utcai oviba járunk, még Atis is ovis, ráhúzunk egy évet, ezt ajánlották a nev.tan.-ban, meg az óvónő is. De egyébként nélkülük is tudtam, Atisnak még kell egy év, nagyon szétszórt, álmodozó kisördög és még logopédiai gondjaink is vannak, úgyhogy nem volt kérdés számomra a sulikezdés elhalasztása. Meghát, hadd legyen még egy év gyerekkora felhőtlenül, ha lehet. :) Barnus középsős, szintén ugyanoda jár. A suliválasztással gondjaim lesznek, mert az Áldást nagyon nem istenitik a körülöttem lévő anyukák, pedig oda tartozunk. A Szent Angélával kapcsolatban lenne is kérdésem. Én elvileg szivesen venném, ha Atis odajárna, csak az egyik szomszédomtól úgy hallottam tavaly, hogy kérnek paptól ajánlást. Akkor még úgy volt, Atis szept.-ben kezdi a sulit, hát van ismi pap, én hozzá jártam anno több mint 8 évig hittanra, kértem tőle ajánlást. A következőt kaptam: :) "A szülők római és görög katolikusok, az anyát kisgyermek kora óta ismerem, én voltam a hitoktatója hosszú évekig, a szülők hitüket nem gyakorolják, templomba nem járnak. Javaslom a gyermek felvételét, ez a közösség mindenképpen pozitiv lenne neki." Nnnna, :) most ezzel szerinted felveszik??? Kicsit furán néztek volna rám, nem? Nektek kellett ilyen papir? Mert én még mindig nem bánnám, ha oda járna jövőre a gyerek.

Norka!
Az én történetem nem egyszerü! 2000-ben házasodtam össze a férjemmel, hamar tönkrement minden, a kisebbik fél éves volt, amikor először szétköltöztünk. Aztán fél év múlva vissza, újra szét és ez igy ment tavaly december elejéig. Akkor döntöttem úgy, soha többet nem engedem vissza az életembe, igyis tönkretette ezt a hat évet. Dolgozni ezért nem tudtam visszamenni, időszakos munkáim voltak, ez azt jelenti, hogy mikor együtt éltünk éppen, elmentem dolgozni, pár hónap és léphettem ki, mert megint egyedül maradtam a két lurkóval és nem tudtam megoldani két müszakban, hogy hozzam-vigyem őket az oviba-bölcsibe. Úgyhogy sajnos ezért nem tudtam rendesen dolgozni. Aztán decemberben megismertem életem pasiját, akivel januárban összeköltöztünk. Februárban kiderült, hogy becsúszott egy baba, de pár hét múlva, március közepén a 8.héten már nem volt szivhangja, elment. Utána lelkileg és fizikailag is képtelen voltam másra gondolni. Júniusra szedtem össze magam, a házban ahol lakunk, kaptam munkát, augusztus közepéig dolgoztam, akkor tudtuk meg, hogy megint babát várunk. Féltem az újabb vetéléstől, a doki is féltett, igy maradtam itthon. Én úgy érzem, rendes kiképzést kaptam a két fiútól ahhoz, hogy egy harmadik meg se kottyanjon. És a két kis ördögöm :twisted: is nagyon várja a kistesót, persze, kislányt akar mind a kettő, de ebben egyetért az egész család, a nagyik is. Készülni igazából nem készülök, várom, várjuk, hogy itt legyen. Én már csak akkor leszek nyugodt teljesen, ha a kezemben lesz. :)
Ági
Vendég
 


Milyen jól beindult itt az élet :)

Norkini, szia! Sajnos már nincs zenebölcsis korú manóm, de amúgy a Tövisben hol csináljátok a fogolakozást? A templomban? (Mi itt lakunk mellette.) :)

Ági, igen, kell ilyen "ajánlás" paptól, lelkésztől, de a sulinak van egy nem titkolt missziós célja is, vagyis direkt felvesznek olyan gyerekeket, ahol a szülők nem gyakorolják a hitüket. A mi osztályunkba is jár nem katolikus gyerek. Meg amúgy sem jelentkeznek olyan sokan mostanában, hogy ne vennének fel. Nézd meg a nyílt napon a sulit, november 14-én lesz. :) Nem néznének furcsán sztem az "ajánlás" miatt, legfeljebb megkérdeznék, miért akarod ebbe a suliba hozni Attilát. :)
Az én fiam is egy évvel később ment, így most elsős. Ő márciusi egyébként. :)
Az Áldás utcai iskoláról pedig épphogy nagyon jókat szoktam hallani, miért nem "istenítik"? :) Erősen gondolkodtam, hogy Gellértet oda vigyem a matekos osztályba, vagy az Angélába, de végül inkább katolikusba akartuk.
Hú, kalandos a történeted. :)

Puszi nektek, Klára
 
 


Az Áldásról azt mondják, nagyon kemény, és túlzottak az elvárások. Hát még van időnk dönteni. Papi ajánlásért meg vissza kéne majd mennem, mert az amit tavaly kaptunk, a lakásfelújitásban eltünt. És háááát, szóval az az igazság, hogy nincs kedvem magyarázkodni a papnak, hogy miért válok. Meg nem hiszem, hogy jó szemmel nézne rám a harmadik, házasságon kivüli születendő gyerek miatt. Tudod, a papoknak ez igy megy, amit isten egybekötött, ember szét ne válassza. Csakhát, én nem hiszem, hogy isten nevetve nézi, ha valakinek tönkremegy az egész élete a férje miatt. És én annyit de annyit szenvedtem, hogy újra jó legyen a kapcsolat, de hiába. Csak azt is tudom, ezt egy papnak a büdös életben nem fogom tudni megmagyarázni, miért válok el, hiába vannak nyomós indokaim. Én rámentem lelkileg és testileg is erre a házasságra, pár hónap alatt 20 kiló minusz, pánikbetegség, az anorexia kapuja, depresszió és hasonló kedves dolgok. De kimásztam belőle, és ha a férjemmel maradok, akkor lehet, hogy most nem irogatnék itt a gép előtt, hanem valamilyen szanatóriumban vagy ideggyógyiban feküdnék. Na mindegy, szóval nem tudom, honnan lehetne máshonnan ilyen papirt szerezni????
Vendég
 


Ági, papír nélkül is mehettek tulajdonképpen sztem. Az igazgató egy jó fej fiatal ferences atya, vele kellene beszélni majd arról, hogy mi is a helyzet nálatok. Én nem hiszem, hogy minden atya irgalmatlan lenne, vannak köztük is megértőek, meg kevésbé megértőek. Szerintem csak azokat tanácsolják el a suliból (vagy még azokat sem, pedig nekik lenne jobb), akiknek maga a vallásos közeg problémát jelent, pl köszönés Dicsértessékkel, osztálymisék (csak a gyerekek járnak), tanítás előtti-utáni ima. Van heti két hittanóra is, órarendben. Ezeket a dolgokat el kell tudni fogadni, nem a papír a lényeg. :) Van egy elbeszélgetés a suliba jelentkező gyerekek szüleivel, akkor lehet tisztázni ezeket. "Az ismerkedő beszélgetésre lelkészi ajánlás is hozható." - szó szerint így szerepel a tájékoztatón.
 
 


Köszi Klara! Szerintem megpróbáljuk papir nélkül. Azért irtam a papról, amit irtam, mert a miénk ilyen, aranyos, meg minden, de kicsit kötekedő mindent tudni akarok tipus és miért miért miért........ De akkor megpróbáljuk a papir nélkül majd aztán legfeljebb, ha nem veszik fel, marad az Áldás. :(

Medvema! Mi van veled? Beindult a topicod és nem is irsz közénk? :) Vagy csak nem elindult a pocilakód kifelé? Kérünk életjelet! :)
Ági
Vendég
 


Ollá, megindult a topic!! Huhúú! Már úgy kelll visszaolvasni titeket!

Sziasztok!! :lol: :lol:
És milyen jó témák kerültek elő (készülni sose árt, ugye)

Pumpóka:
nagyon szívenütött a történeted. Nyáron én is majdnem hasonló cipőben jártam, nézegettem is az anyák, egyedül, meg hasonló topicokat, de azok már nagyon be voltak "lakva" (értitek? 15000 hozzászólás után már nagyon szűk volt a kör)
annyira jó, hogy megtaláltad a párod, csak ez számít! Szerencsére miközöttünk is rendeződtek a dolgok, és kimásztam a depresszióból (szülés és depresszió: hasonlóan szűk körű topic)

Jánosos topicban meg októberi babákban ro vagyok, rendszeresen. Sajnos az októberiek elköltöztették magukat egy másik helyre, még nem tudom utolérni őket (nem megy a freemailem)

papok között meg nagy különbség van, akihez én járok gyónni (kb 3 évente, tehát az Ő szempontjukból nem gyakorlom a hitemet :? ) mindent úgy fog fel, ahogy az a mai világban normális, el tudja fogadni, hogy elváltam, és gyereket szülök a páromnak, aki nem a férjem.
Ugyanakkor más atya, akihez húsvétkor párom bement, nem volt hajlandó feloldozni, mert nem vagyunk házasok.. na mindegy, nem is akartam ilyen hittek kapcs. vitához hozzászólni.
Iskola: ezeket nem ismerem, de párom katolikus gimibe járt, és anyósom szerint (akit imádok) jót tett neki a kicsit fegyelmezettebb légkör.

Klara: a vizivárosban tényleg nincs még egy fűfolt sem, nemhogy játszótér (a shell kút mögött a vitéz utcában egy minimális játszórész: örülnek a környékbelli kutyások, van hova ..ni az ebeket)
nem akartam senki kutyaást megbántani, de itt tényleg ez van (sz**r).
Tegnap még a millenárisban is "szemeteltem" kicsit, két őr állt a háromszög alakra dizájnolt fűterület közepén a fogadó előtt. Előttük két karton szemét a fű közepén. Szerintetek elszégyellték magukat, hogy a pocis kismama felszedte? (na mindegy, nem került sok fáradtságba)

Amúgy péntek a kijelölt nap, gyerkőc egyértelműen fiúnak mutatta magát, Andris a választott név. Ma voltam CTG-n,minden rendben, bár voltak összehúzódások, de mondtam az orvosnak, hogy ezeket régóta érzem. Adott időpontot szombatra, meg hétfőre. Lehet, hogy eleve túlhordásra számít? Mondjuk amiket lehet olvasni, pocak leszállás, nyákdugó, fájó fájások, még semmi sem volt :roll:
Ja és láttam a készülő szülőszobát, naaagyon szép lesz (bár én még lent fogok szülni, de majd legközelebb)

Na de hosszú lettem, bocs. sziasztok!
 
 


Végre, már azt hittem, elmentél szülni. :) Keresztnév van? A medveme helyett, hogyan lehet szólitani? Én Ági, de asszem, alá szoktam irni. Vagy nem? :) Nem tudom. Nem baj, hogy sokat irtál, szeretek olvasni, meg énis sokat szoktam irni, mert irni is szeretek. :) Jóslófájásaim nekem is voltak Barnussal, már hetekkel a szülés előtt. De azért a "rendes" fájások, majd meglátod, egészen mások. :) A nyákdugó elmehet már napokkal a szülés előtt, ha a fájások nem indulnak meg és nem megy el a magzatviz, akkor az csak egy nagyon elő-előjel. De valahogy az ember meg is érzi, mikor tényleg szülünk. :) Nekem Atissal hajnali 5-kor kezdődtek a fájások, 20-30 percesek, aszittem, csak a szokásos reggeli wc-re menős hasfájás, annyira gyenge volt még, vissza-visszaaludtam. 7 körül ébredtem arra, hogy erősödnek és már rendezett 20 percesek, és a nyákdugó is kijött, kicsi vérzéses-nyákos formában (bocsi,ha gusztustalan,de ilyen:)), 9 órakor értünk kórházba, 15 perces fájásokkal. Atis délután 1 óra 45 perckor született. A magzatvizem nem folyt el, burkot repesztettek. Barnussal reggel uh-ra mentem 9-re a kórházba, a váróban éreztem szintén 20-30 perces fájásokat, de a doki az uh-on azt mondta, ő semmi jelét nem látja, menjek nyugodtan haza, a méhszáj is zárt. Délután fél 1-1 körül kezdődtek a 20 percesek, de nála semmi nyákdugó nem volt. :) 3-ra mentünk be a kórházba akkor voltak szintén 15 percesek a fájások, és Barnus este 7 óra 29 perckor született meg. A burok nála sem repedt magától. Szóval minden szülésmegindulás más és más. De én éreztem, mikor elindult, hogy tuti, ma megszületik. :) Fura, nem, hogy megérzi az ember. :) Kismanók milyen hatással vannak ránk, ez egy csoda. Nnna, és egyébként van valami elhatározásod a szüléssel kapcsolatban? Pl. fájdalomcsillapitás vagy natúr szülés? Apás lesz? Vagy esetleg mással vagy egyedül?
Én Anyuval szültem Attilát, nagyon jó volt egy tapasztalt és szivemhez közeli nő, aki tudja, milyen érzés. Barnit szintén Anyuval és exférjemmel együtt szültem. Bár férjem nem sokat segitett, mérges is voltam rá, még a köldökzsinórt sem merte elvágni. :) Most párommal készülök szülni, de valószinü, hogy vagy Anyuval vagy barátnőmmel fogják váltani egymást, mert párom kicsit izgága olyan szempontból, hogy nem tud sokat egy helyben tölteni, ki kell mennie sétálni, mert ideges lesz a hosszú várakozástól. :)
Most én irtam regényt! :) bocsika
Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Medveme, jaj de izgi, lehet, hogy már benn vagytok a Jánosban?
Én nem tudnám megmondani, mik a szülés előjelei, mert a kettő teljesen más volt. A fiam nem indult be magától, két héttel túlhordtam, végül befektettek, indították. nem volt jó. :( A lányom pont fordítva, már félidőtől jóslófájások, méhszáj egyre jobban kinyílt, végül több, mint két héttel korábban jött, gyorsan és elég könnyen. Csak annyiban hasonlított a két szülés, hogy a kitolásnál elakadtak, de végül egyik sem lett csaszi, se vákuum. Na de nem is írok erről bővebben, mert lényeg a pozitív hozzáállás. :)

Ági, még az jutott eszembe, hogy ha "komolyak a szándékaid" az Angélával kapcsolatban, és biztosra akarsz menni :P akkor esetleg jöhettek ovis hittanra a Tövis utcába. Janka lányom is jár. :wink: Kedden van 5-kor. :) Értettem, amit a papotokról írsz, pont azt akartam válaszolni, hogy persze, ők sem egyformák, van köztük is empatikusabb és aki kevésbé az. Ők is csak emberek. :)

Ági, ti a Vérhalom téri játszóra nem szoktatok járni?

Puszi nektek, Klára
 
 


Ja és még egy infó, a suli kapujára az van kiírva, hogy októberben is lesz valami nyílt nap, asszem 26-án délután, néptánc-bemutatóval együtt.
 
 


Sziasztok, továbbra sincs semmi jele, hogy andrisbaba meg akarna születni (ma voltam bennt munkaügyön, mindenki csodálkozott, hogy elvileg két nap múlva szülök)... de ugye csütörtökön óóriássi hidegfront jön, az majd meghozza az eredményt :D

Szülésterv, hmmm én egyenlőre úgy érzem, majd rábízom az orvosra és főleg szülésznőre, hogy mikor mit kell csinálni. Itt a Jánosban az epidurált ajánlják, ha elhúzódnak a dolgok és a kismama kimerül, de ha "jól halad", akkor nem feltétlenül kell. Azért erre felkészültem (beszéltem altatóorvossal). Az olyan részleteket, miknt beöntés, és gátmetszés, is rábízom a helyi gyakorlatra. A légzéstechnikát előadáson meghallgattam, elég furinak tűnt, de hátha ez segít?

Azt hiszem, nem tudhatjuk, mi vár ránk, de nem aggódom túlságosan. Hozzáállás: nekem a terhesség sem volt terhes.

Folyt. köv, most mennem kell.
 
 


Klara!

Köszi, igen, énis láttam pont a héten az oviban kiirva az okt. 26-át. Valószinü, hogy benézünk. :) Tövis utca, de ismerős, merre van? Előre kell jelentkezni vagy oda lehet menni megnézni, egyáltalán tetszik-e nekik, mert tudod, erőltetni nem akarok semmit. Engem sem erőltettek annak idején anyuék, mégis 8 évig jártam. :) És én nagyon szerettem, főleg a táborokat nyáron. Mindig nagyon mozgalmasak voltak és csak az imádságok meg a vasárnapi mise volt, ami megkülönböztette a sima táboroktól. :) Én szeretném, ha járnának, de csak ha ők is szeretnének, nekik is megtetszik.
Néha szoktunk a Vérhalomra járni, de inkább a Mechwart ligetbe sétálok le velük, mert mostanában nem vagyok túl jól, ma majdnem elájultam a közértben :) elég mulatságosan nézhettem ki, ahogy leültem a földre, mondjuk, akkor nem volt mulatságos érzés, csak igy utólag a helyzet. Meg feküdnöm kéne elvileg, mert hetek óta van ilyen barnás szinü folyásom és a doki azt mondta, pihi-pihi-pihi. A bébi jól van, egészséges, minden rendben, de ez van valamitől.

Medveme!

Hát én senkit nem akarok semmire rábeszélni, de az EDA nekem nagyon bevált. Mivel az elsőnél hiába kértem, nem kaptam és tudom, milyen érzés végigszenvedni, a másodiknál felajánlották és kértem, hát ég és föld a különbség. Még mosolyogtam a tolófájások előtt. Én csak ajánlani tudom. Hosszabb a kitolás, de szerintem megéri.

Akkor most megy a drukk nektek, bármikor kikéredzkedhet Andris. Próbálj meg irni naponta egyszer, mig nem indul meg a szülés, mert akkor tudjuk, még nincs meg a manó. :) Meg persze, ha hazajöttök és lesz öt perced, csak egy megszületett Andris mondatra lépj be közénk. :) Én nagyon szurkolok nektek, bizti minden jól fog menni. A légzést ne nagyon erőltesd, csak light-osan, több ismerősömet az ájulás kerülgette a tanfolyamon megtanult légzés alkalmazása közben. Egy a lényeg, egyenletesen és mélyeket lélegezz, mert akkor kap a manó elég oxigént! Nekem mindkettőnél ezt mondták, bár a végén már nehéz betartani :). Az a fontos, hogy ne kapkodd a levegőt, mert abból semmi nem jut le neki és abból lesz az oxigénhiányos állapot.
Puszi nektek! Ági
Vendég
 


Sziasztok!
De jo sokat irtatok! :) :)

Pumpóka- huuu ez nagyon huzos sztori! Es nagyon irigyellek az energiadert, az elhatarozasert! En regebben 3 gyerkocot szerettem volna, most pedig olyannyira elfogyott a lelkesedes,hogy el sem tudnam kepzelni,hogy harman legyenem. Mondjuk nalunk a nagyobbik leanyzo eroteljesen problemas eset, de tenyleg :( Valoszinu ezert. Es vigyazz magadra!!!!! Bar gondolom 2 gyerkoc mellett gyakice 0 az eselyed pihizni ...

Klara- a Tövis utcaban egy baratnomnel indult az egesz ,aztan nemreg kerultunk at a plebaniara. Nem a kifejezetten vallasos volta miatt a foglalkozasnak (mert nincs neki :) :) ), csak mert ott talaltunk egy termet ahova elferunk es epp szabad abban az idopontban ami az anyukak tobbsegenek megfelel.

Medveme- ez nagyon izgi igy a finishben :) Nagyon drukkolok, hogy gyonyoru szulesed legyen! Regen azt gondoltam nincs is ennel nagyobb elmeny a vilagon. Aztan ahogy telnek ez evek halvanyul maga az elmeny, de nekem tenyleg nagy varazs volt, foleg elsore.
Jo ejt Nektek, megyek kidolok.
Norka
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Nahát lányok én tegnap írás közben ajtót nyitni mentem, mert vártam egy ügynököt, aztán annyi dolog történt egyszerre (telefonok, stb) hogy nem jutott időm folytatni.
De el is felejtettem: terhességi feledékenység, létezik ilyen?

Andrisról továbbra semmi hír. Néha keményedések, de nem fájnak. (most itt van már az a hidegfront, vagy nem :shock: ?).. de mozgolódik, szívhang rendben (magam hallgatom), úgyhogy nem izgulok, csak azért, hogy mondjuk ne húzódjon el a hétvége utánra az egész (család, párom programjai úgyvoltak tervezve, hogy pontosan jön: naiv elsőszülők :lol: )

szülés téma folyt: szóval én szeretnék epidurált, csak talán ha olyan mázlim lenne mint másik fórumokon kismamáknak (2-3 órás szülések :shock: ) akkor kibírom nélküle is.
de inkább normál 6-10 órára számítok, akkor jóóó lesz.

Kérdés mindenkihez: olvastam olyat, hogy a gyerkőcöt borzasztó korán kell jelentkeztetni bölcsibe, oviba.. ez kamu? Vagy csak a spéci ovikba kell (pl. szülés után egyből?).. most még nem tudom mikor mennék vissza dolgozni, meg segítők mennyire érnének rá (anyám is közel lekik, szerencsére)

És egy laikus kérdés: sima állami (nem zenei, nem egyházi) ovitól lehet baja a gyerekemnek? szóval megéri esetleg messzebbre hordani? (amilyen helyeket írtatok)

Bár... :D Azt hiszem ha már végre kezemben lesz a kisfiam én is csak azt tudom majd mondani, hogy neki persze csakis a legjobbat !!!

Pumpóka-Ági: egy másik topicban a moderátor többször lehordta azokat, akik valós nevül egy részével jelentkeztek be. Sőt, le is törölte pl. az olyan pocakfotókat, amelyiken látszott a fejük (??)
De mondjuk meg is indokolta (10 éve foglalkozik ilyesmivel).
Szóval ne haragudj, maradnék medveme. Így szabadabban tudok nektek írni. Egyébként a párom tényleg így szólít.

Sziasztok!
 
 


Ilyen szempontból kár is, hogy ez a topic nem moderált, másutt pl. a 3 év alatt nulla hsz-t kapott témákat leveszik, nem kell sokat keresgélni, meg a reklámozókat is kidobálják !!!
Most nem pont kelimonira gondoltam, mert az jótékonyság, de a topic-címek között is van jónéhány.
Na nem morgolódom.
Pozitív gondolkodás: hétvégén szüüülniii fogooook :D
 
 


Okés medveme, csak kérdeztem, de ha igy szeretnéd, maradj. Egyébként nálam is azért pumpóka a nevem, mert a kicsi szivem igy hiv. :) A gyerket nem kell beiratni sem bölcsibe, sem oviba, majd csak ha itt lesz az ideje. :) Bölcsibe másfél éves kor alatt be sem veszik (legalábbis önkormisba), és tudnia kell járni. Oviba a 3 éves kort ki kell várni és persze a teljes szobatisztaságot (kivéve éjszaka). Nekem Barnus decemberben töltötte és januárban ovikezdéskor ünnepek után mehettünk először, szóval felveszik év közben is, nem kell a köv. szeptembert megvárni, csak szólni kell jóval előtte, mi szeptemberben szóltunk, hogy decemberben töltjük a 3-at. :) Semmi baja nem lesz az önkormis ovitól, bölcsitől, mi a suliról beszéltünk, hogy egyháziba szeretném Attilát jövőre. :) Én meg vagyok elégedve ahova tartozunk ovival, ugyanúgy mindent megkap a gyerek. :) Én Atist megpróbáltam, akkor még jól álltunk anyagilag, nagyon jól, hogy a Barsiba menjen, az Akadémiai ovi-bölcsi, aki Akadémiai tag, annak nem kell fizetnie, akkor azt mondták, de mivel mi nem, akkor volt, 4 éve kb., egy évre 150ezer, amit lehetett volna részletben is és 30ezer havonta a kaja neki. Legalábbis nekem ezt a felvilágositást adták akkor. De úgy emlékszem, Klara kislánya odajár, ő tudna erről bővebbet. :) Aztán lemondtunk róla. :) Inkább az önkormis, itt is lesz elég kiadás!!! :)

Különben ma nekem is egész nap úgy felszült a hasam, hogy már kellemetlen volt. Lehet, hogy a frontot érzik a manók odabent.... Mindenesetre pihiztem sokat, nehogy más miatt legyen. Holnap úgyis túrázok gazdagrétre anyuékhoz, meg vissza, elég lesz az neki, igy is szokott feszülgetni, meg barnázgatok még mindig, úgyhogy próbálok nagyon sokat feküdni, bár nagyon nehezemre esik!!! :)

Várjuk Andrist!!! Megy a drukk minden nap, hogy irsz-e vajon estére???!!!!

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, enyim a Barsiba jár, de én akadémiai vagyok :wink: Szóval nekünk "csak" kétszer annyi a befizetés, mint az önkormányzatiban. Külsősöket elvben csak akkor vesznek fel, ha van még hely. (Nem nagyon van.)
Amúgy a Barsi is meg az Angéla is itt van a közelben, messzire nem hordanám őket én sem.

Ez egyébként érdekes, mert én bölcsi és ovi téren is pont az ellenkezőjét írtam volna, vagyis hogy IGEN, sokkal hamarabb kell jelentkezni, és még akkor sem biztos, hogy lesz hely. De ez csak a bölcsire vonatkozik. Oviban nem nagyon vannak várólisták, de oda sem könnyű bekerülni, ha nem vagy körzetes. (Vagy protekciós. :()
Bölcsibe 1 évesek már szoktak járni, legalábbis mikor enyémek jártak, akkor voltak ilyen picik is. És oviban már nincs olyan, hogy aki év közben tölti a 3 évet, azt akkor fölveszik, mert NINCS HELY. Ezért kellett Jankának bölcsibe mennie 2,5 évesen, mert az oviba csak 1 évvel később mehetett volna. :(

Hittan: ha van kedvük, akkor gyertek megnézni, de akkor mihamarabb, mert ez is rendesen tanév szerint van, és ha szeretnétek jönni, akkor még talán most be lehet kapcsolódni. Janka szereti. :)

EDA: én jobban féltem tőle, mint a szüléstől, úgyhogy nem kértem egyszer sem. :? Azért túléltem :P

Pusz, Klára
 
 


Most azt olvastam a met.hu-n, hogy csak holnap jön a hidegfront este... lehet hogy kezdek nagyon rászűkülni erre a témára?
Szombaton lenne jó szülni, akkor nem kell felkelnem korán hogy 7re beérjek CTG-re
:D Jó éjszakát.
 
 


Hm, hát izé, már elég hideg van most is! :P Otthon van még, Medveme? :wink:
 
 


vagy
 
 


Szia Klara!

Nagyon bejött ez a hideg, én már télikabátot adtam a fiúkra. Rám is nagy hatással van a front, nincs étvágyam, rossz a közérzetem, nyügi vagyok, poci feszül, 112-es a pulzusom. Csak vége lesz már...... Medveme ma még nem jelentkezett. Lehet, hogy jön Andris? :):)
Elvégre is péntek van, ma van a kiirt napja. Tessék Andris kibújni!!!!

Pusz: Ági
Vendég
 


Sziasztok, hát még mindig semmi. :roll:
Mondjuk továbbra sem aggódom, mert voltam ctg-n és az eredmény tökéletes. De jó lenne mááár....

Hideg: hát jól megszívtam, tegnapelőtt voltunk párommal várban sétálni (szülésindítás: parkolóból halászbástyára séta fel).. szülés nem lett viszont ki sem látszom a náthából :?

Pedig több ismerősöm (akik "boszorkányok") a tegnapi vagy mai napot érezte.
Tippek szülésindításra???
Eddig nem vált be: séta, lépcsőzés, apuka elkapása egy körre, táska be nem csomagolása, táska mégis becsomagolása, fontos családi esemény (húgom szülinapi vacsorája) :roll:
 
 


Sajnos nincs tippem... Gondolhatod, mindent elkövettem anak idején, hogy ne fektessenek be a túlhordás miatt, és hiába... Szerintem agyilag kell kondicionálni magatokat. Nálam az volt talán, hogy nagyon féltem a szüléstől, és nem mertem elengedni. Az is lehet, hogy a baba is félt. :? De ezt nem rátok értem... A fiúk sokszor váratják meg a szüleiket, egyébként. :wink:
Most elég szép az idő, majd ha tényleg jön a havazás, talán beindul. Vagy 23-án este, amikor alig lehet a városban közlekedni a lezárások meg a rendőrök miatt.
:wink:
 
 


Medveme!

Andrisod nem siet kifelé :). Nekem mindkét fiú időben jött, Atis egy nappal előbb, Barnus egy nappal később. :) Szülésinditásról, hát, én lépcsőztem, de arra semmi, a szex, az jó, de csak ha apának is jó, tudod, hogy értem :), mert a spermák tartalmazzák azt a hormont, ami oxitocint tartalmaz kis mennyiségben, és az segit elinditani. Főleg igy a végén. Állitólag. Én ezt az egyet nem próbáltam, mert hátam közepére nem kivántam az exférjem :), de most bizti ki fogom próbálni, ha nem jön időben majd. :) De ez még távol van. Most te vagy soron, de más ötletem nincs nagyon, még azt hallottam, hogy lefelé kell simogatni a pocidat és koncentrálni a babára. De nem tudom, hatásos-e. Talán most már kitalál onnan a kis huncut. :)
Drukkolok nektek!
Puszi: Ági
Vendég
 


Sziasztok, még mindig itt... :?
Nem panaszkodhatom, ma olyan szép napunk volt, kirándultunk dobogóköre, sétáltunk egy nagyot, aztán Esztergomban is sétáltunk és vacsoráztunk.

Ti mit terveztek a hosszú hétvégén? Fent a hegyen tele volt családosokkal, úgy látom, a mély, lehullott, zörgős lombban való rohangálás minden méretű gyerkőcnek nagyon tetszik. :D

Szerintetek mekkora kortól lehet kivinni babát, mondjuk egy órás sétára (mondjuk nem minusz fokban)?

Klara, has simogatást még nem próbáltam, holnap majd ezzel foglalom el magam (párom dolgozik, sajnos). két hét, na az durva lehet.. főleg lelkileg, amikor az ember lánya már mindenap úgy készül, és üres a kiságy...

Pumpoka, most olvastam csak vissza rendesen, ne haragudj hogy csak most reagálok (mondom, be vagyok szűkülve)... pihenj sokat, amennyire lehet. úgy tudom a barnázás még teljesen rendben van, de a pulzusod magasnak tűnik. Orvosoddal beszéltél erről?

jó éjszakát..
 
 


Sziasztok!

Hát a hosszú hétvége nálunk eddig elég eseménydúsan telt. A pulzusom péntek óta kicsit jobb lett, a közérzetem meg egyre rosszabb, mára odáig jutottam, hogy fejfájással ébredtem meg fél éjjel nem aludtam úgy fájt a torkom. Lassan összeszedem magam és keresek egy gyógyszertárat, mert nem birom. A gyereknek fáj a füle, ömlik az orra, az mind a kettőnek. Jól vagyunk.... Tegnap nagy családi ebéd volt nálunk, szülőösszeismertetés és babajövetelközlés párom családja felé (az enyémek már tudták régebb óta). Úgyhogy még takaritom a romokat, tegnap mire elmentek, már nem volt lelkierőm még mosogatni sem, igy itt van a rengeteg pohár, tányér és ilyesmi szerencsére nem, mert anyu szokás szerint magáévá tette a konyhát a kaja után igy már tényleg csak a vége marad rám. De még ez is sok. :) Már épp irni akartam, hogy napok óta nincs barna, de aztán most voltam "kint" és megint van. Lehet, hogy a tegnapi egész délelőttös takaritás-főzés nem tett jót neki.... Hát ma pihi, mindenképp. Csak előbb gyógyszertár.

Pusz: Ági
Vendég
 


Sziasztok.
pumpoka, te szegény, gyógyulgassál!!!
Én már kezdek kilábalni belőle, lehet hogy andriska is megvárja amig meggyógyulok?
ami nekem bejött és terhesen is mehet: orrcsepp, strepsils, hársfa-kamilla-méz tea, cvitamin, sterimar és calcium 3x500 mg pezsgő. aztán előjött bennem a fül-orr-gégész és rendeltem magamnak antibiotikumot.
Babajövetelközlés, de izgi!!! Ott első unoka?

Klari, jól vagytok?
jó éjszakát!
 
 


Sziasztok!

Jobbulást, kismamákok, gyógyuljatok meg gyorsan!
Köszi, mi jól vagyunk, örülünk a suli/oviszünetnek :wink: Végre nem kell korán kelni...

Medveme, csak nem fül-orr-gégész vagy? kevés praktikusabb dolog van kisgyerekkel, mint egy házi gégész... Egy időben heti vendégek voltuk ott az ügyeleten... Kopkopkop, már évek óta nem jártunk náluk, Gellértnek kiszedték a manduláit még egészen kis korában, azóta alig beteg. :)
Továbbra is holnapra tippelem a nagy napot Nektek, úgyhogy ne menjetek már messzire kirándulni :wink:
Babát kivinni? Hát, ilyen trutymós időben 6 hetes kor előtt nem szokták javasolni, de az ablakot már hamarabb rá lehet nyitni, persze beöltöztetve a bébit :P

Ági, le a kalappal, hogy bevállaltál egy ekkora vendégséget... Remélem, már jobban vagytok. 26-án délután megnézitek a suliban a táncházat? Mondjuk nem sok minden fog kiderülni az iskoláról, talán csak a hangulata valamennyire... Nekünk a péntek délután nem jó, illetve Gellértnek van programja, mi Jankával végül is ráérünk :wink:

Puszi,
Klára
 
 


Sziasztok!

Medveme! Nem, nekik a második unoka, páromnak van egy kislánya az előző házasságából. :) A babát énis kb. 5-6 hetesen vittem ki először, mondjuk az enyémek keményen téli bébik voltak dec-jan. :)
De az ablakot ahogy Klara mondja, hamarabb nyisd rá, vagyis szebben mondva szellőztess :), de egyszerre nem szabad sokat, csak 5-10 percre nyisd ki, de akkor teljesen tárd ki, jöjjön be a levegő, mert az kell neki. Aztán lehet minden nap kicsit tovább nyitvahagyni, s mire kiviszed, észre sem fogja venni, bizti nem fog megfázni. :) Én anyutól igy tanultam a levegőztetést. :) Nekünk bevált, pedig tényleg kemény telek voltak mindkétszer, bőven minuszokkal napközben. :)
Várjuk Andrist továbbra is!

Klara! Meglátjuk, tudunk-e menni, ha jobban leszek, persze, megnézzük a sulit, meg a fiúk is kicsit megfáztak, Atisnak a füle is fájt tegnap délelőtt, de csöpiztem neki és ma már nem mondta.

Pusz: Ági
Vendég
 


Hát lányok, ma voltam CTG-n, ami alapjába véve rendben volt, de az én laza kedves dokim erősen javasolta, hogy pénteken feküdjek be, és indít.... :(
Mondjuk nincs ellenvetésem, hogy szombaton szüljek (minek várjuk meg, amig már mondjuk nem lesz jó a pici szívhangja) de most eléggé izgulok.

Klara, elmeséled a szülésindítást, neked hogy volt? Én jobban szeretek felkészülni, orvosként is mindig az igazat mondom a betegeimnek, pl. hogy most fájni fog....

:wink: Gégész vagyok, de nem foglalkozom gyerekekkel, nem bírnám pici fülüket bántani, felszúrni, őnekik nem lehet elmondani, hogy most rossz, de aztán meg fogsz gyógyulni.

Na megyek szüléstörténeteket olvasni.. sziasztok.
Ha holnap nem jelentkezem, Andris jobb belátásra tért...
 
 


Medveme, de jól jönne nekem most egy gégész, :wink: úgy begyulladt a torkom, mint már nagyon rég nem, fáj, mint a fene. :( Na sebaj, majdcsak kikecmergek már ebből a köhögésből...

Szülésindítás, hajaj. Mivel doki vagy, őszinte leszek: :P rossz volt. Előtte befektettek, de csak nem jött a bébi. Szerda reggel felkentek a méhszájra vmi prosztaglandin-zselét vagy mi a csudát, de van egy érzésem, hogy közben már magától is pont indult volna, vagy csak brutál erős volt ez a szer, de 1-2 óra múlva már jöttek a fájások, legalábbis a ctg mutatta, nekem még nem igazán fájt. Folyamatosan monitorozták a pocakom, és csak az volt a szerencsém, hogy az egyik szobatársam eü-s volt, mert ő vette észre, hogy lett egy nagyon rossz szívhang. (70 körül.) Riasztottuk a személyzetet, kapkodtak fűhöz-fához, gyorsan lerohantam a szülőszobára, hívtuk apánkat is... Doki szerencsére bent volt, jött is. Fájásokat továbbra sem éreztem. Kaptam oxitocint, na utána már fájt is eléggé, de nem igazán tágult továbbra sem. :( Burkot repesztett, tágította kézzel, nagy nehezen eljutottunk a kitolásig, de itt elakadt, rángatta, hasamba könyökölt, vákuummal fenyegetett, erre megijedtem, kinyomtam, szétszakadt végig a szülőcsatorna - mondjam még? :? Egyszóval ha csak egy mód van rá, ne indítsák...
Na ennyi az én kis horror-történetem. (A szobatársam egyébként dettó ugyanígy járt, még a terhesosztályon is együtt voltunk, de legalább az ő babája kisebb volt.) A legrosszabbul viszont talán nem is én éltem meg, hanem a fiam, olyan sírós baba lett, hogy az embernek a szive szakadt. Nagy trauma lehetett neki ez a kiráncigálás. Mindazonáltal 42. héten már valóban illett volna megszületnie magától is...
Na most megnyugtattalak, ugye? :wink: Sztem agyilag kell elengedni, és nagyon akarni szülni, de igazán. Drukkolok ezerrel. :)

Klára
 
 


Sziasztok!
Tennap medveme nem jelentkezett és még ma sem, :) én ilyenkor mindig arra gondolok, talán Andris??? :):) Húúúú, klara, ez a szülésinditás nem semmi, nekem hála égnek nem volt, remélem, nem is lesz!!!!! Én lazán vettem az elsőt, vártam a szülést, el is indult, :) barnust meg egyszerüen noszogattam kifelé, fájt mindenem, hátam, lábam, nem birtam felállni az ágyról, kb. mint egy pingvin :) igy nagyon mondogattam neki, kifelé onnan!!! És rendes gyerek volt már akkor is, kijött időben!! Remélem, Zsófi-Gergőnk is jógyerek lesz, csak előbb még mutassa meg magát előről!!! :)
Nem hiszem, hogy holnap megyünk az Angélába a bemutatóra, nem vagyok túl jól, meg ma megint barnáztam kicsit (mondjuk, az én hibám volt, erőteljes szexhiányomnak :oops: nem tudtam parancsolni tegnap este) :( igy reggelre meglett az eredménye. :(:( Igy fekszem, holnap itthon van apa, majd messze kerülöm :) nehogy megint ráugorjak (szegény, teljesen kivan tőlem már, hogy nem birok magammal) :) !!!!!
Puszi mindenkinek!!!
Ági
Vendég
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
 
 


Sziasztok!
Látom, én voltam az utsó. :) Medveme ezúttal már biztos, hogy megszült, ennyi időt távollenni...biztos megvan Andris!
Klara, te is úgy eltüntél.... énis ugyan, de nem direkt, párom taccsra vágta a gépet, igy nem tudok netezni sem!!!! Most is anyuéktól irok, hogy nem vesztem el, de látom, más sem irt!

Ági
Vendég
 


SZiasztok, ANdris 27.-én csak megszületett, császár kellett végül , majd beszámolok, ha kicsit berendezkedtünk itthon!
Egyébként angyali baba, tudom ez az első időkben megtévesztő lehet, én pl. mamám szerint hasfájós voltam nagyon, egy hónapos koromtól.
Pumpoka, szex :)) hát ugye ilyenkor kívánósabb az ember lánya... kiváncsi vagyok a császár után meddig nem lehet,, nem volt alkalmam megkérdezni a dokit...
 
 


Sziasztok!
Medveme, szuper, nagy gratula nektek, és sok finom tejcit kívánok! :)
Mesélj majd, hogy történt, mennyit vajúdtál, miért lett csaszi... Milyen tapasztalataid vannak a Jánosról?
Hát igen, a legelső hetek békés álmosságát előbb-utóbb felválthatja némi hasfájás meg hasonló finomságok, de nem biztos. :wink: Szopi jól megy?
Ági, megvagyunk, őszi szünet, mindkét gyerek itthon, mászkálunk... Leckét írunk... Ilyenek.
Most a hétvégén meg parkettát fogunk csiszolni, mert még mindig nem vagyunk kész a felújítással (április óta). :?
És Ti?
Pusz, Klára
 
 


SZóval az úgy volt, hogy pénteken, 26.-án befektetett az orvosom, és ami mókás, egy szimpi kismamával beszélgettünk a CTG alatt, hogy ő semmiképpen nem akar indításra befeküdni (egy nappal volt hátrébb, mint én), Ő inkább megissza a ricinusolajos-sárgabarackleves- pálinkás kutyulékot,amit ajánlottak neki.

Pénetek vizsglatok, babóca ok, kaptam szép kórtermet (párom a Jánosban dolgozik, innen némi protekcióhoz jutottunk). Az osztályról, nővérekről egyébként csak jót mondhatok, Tünde, aki a szülésznőm lett (nme volt választottam), meg majdnem az összes nővér kedves volt és segítőkész.

Pénteken aztán inkább otthon aludtam, reggel 6ra mentünk vissza, tusolás, előkészítés, irány a szülőszoba. Páromat ekkor még hazaküldtem, teljesen zöld színű volt még (előző éjjel ügyelt), mondtam majd hívom, ha lesz valami.

Egy tablettát helyeztek fel (nem fájt) ekkor már bő egyujjnyi volt a méhszáj. CTGkövetkezett egy órán át, szépen beindultak a keményedések, de kb 11-ig nem volt semmi vészes. De legalább elindult!! 11 után, mert kicsit tágultam csak, oxitocinra tettek, na ettől azért nem lett már olyan kellemes, és valamikor 12 után burkot repesztettek.
Hát, amikor közelített felém avval a rettentő nagy tűvel, :shock: csak arra tudtam gondolni, mennyire dícsérte mindenki, hogy jó keze van. És tényleg.

A fájások fokozatosan durvultak, nem emlékszem már mindenre, ekkor kértem az edát is, ami sajnos ötszöri szúrásra sem sikerült (korábbi gerincműtéteim miatt, azt hiszem). Lassan tágultam, elértük a négyujjnyit három óra körül, de a fej nem akart leszállni, és romlott a szívhang, emiatt végül 16:12kor császárral emelték ki Andrist. Utólag ezt is arra fogták, hogy heges lehetett a gerincem, ezért nem akart megszületni.

Szépen javulgattunk a műtét után, második nap este már ki tudtam menni a csecsemősökhöz is, és reggel talákoztam a kismamával, aki még aznap este, ricinus után megszült ! :D :D
 
 


Medveme, ez kíséretiesen ugyanolyan volt, mint amit fentebb írtam a mi indításunkról, azzaél a különbséggel, hogy enyim nem lett csaszi. hanem kinyomták belőlem a gyereket. :? Szerintem Te jártál jobban :wink:
Hogy vagytok, éjszakák, nappalok, és főleg esték?

pusz, Klára
 
 


:D GRATULÁLOK MEDVEME!!!!!!!!!!! :D Végre itt van Andris!
Hát nem volt egyszerü szülés, de azért szerintem jobb, hogy a végén császárral kivették, ilyenkor már nem szabad kockáztatni. Ha gyengül a szivhang, az nagyon könnyen oxigénhiányos lehet, igy jobb, ha inkább vágnak..... De az a lényeg, hogy jól vagytok! Remélem, tudsz aludni éjszaka, Andris jó baba?
Mi is növögetünk egyre jobban, csak még nem akar mocorogni egyértelmüen a kis lustika! :) de majd lassan már talán érzem....
Puszi nektek: Ági
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron