Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bár Budapesten lakom már 2 éve, hivatalosan orosházi vagyok és boldog 7 hetes kismama is:) Ha esetleg vannak még itt orosházi kismamák!? Várom írásukat!

Kép
Kép
Kép
 
 


Úgy néz ki Orosházán nem születnek mostanában babák:(

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia! Bár én tótkomlósi vagyok, szívesen beszélgetek veled, ha szeretnéd. Egy 3,5 éves kislány anyukája + 16 hetes kismama
 
 

 
 

Szia! :)

Tótkomlóst ismerem, nincs olyan messze Orosházától. Gratula a nagylányhoz és az új jövevényhez! Hol tervezed a szülést? Tótkomlóson?

Kép
Kép
Kép
 
 


Alapvetően Férjem is, én is orosháziak vagyunk, csak kiköltöztünk ide a "kertvárosba". :D Mindketten Oh-n dolgozunk. Komlós nagyon kicsi város, itt csak a terhesgondozás megy, kórház nincs. Így Orosházán tud csak működni a szülés, ott is lesz a gyermekorvos (a nagylánynak is ott van). Most tervezzük, hogy elmegyünk babamozizni augusztus végén, már Békéscsabán is lehet csináltatni. Akkor már 21 hetes leszek, remélem, még nem túl apró lesz Apróka. :D Nem sikerül tickert beillesztenem :(
 
 


Kép

Kép
 
 


Látom azóta sikerült beilleszteni a vonalzókat. :)
Azt hittem 4D-s UH már Orosházán is van. Kicsit előre gondolkodtam? :) Minden rendben van Veletek?? Nálam ma megrövidült méhszájat talált az orvos. Hát 19 hetesen ez elég durva, főleg, hogy folyamatos görcseim is vannak mellé. :( Elvileg a már 4 hete tartó görcsöktől rövidült meg.

Én is, mint 2 nővérem és mint a Te babáid Orosházán születtem. Van választott orvosod? Vagy majd aki épp ott lesz?

Kép
Kép
Kép
 
 


Hááát, én nem hallottam róla, hogy Orosházán lenne 4D. Jázminnal még Szegedre mentünk anno, mert akkor még Csabán sem volt. Egyébként köszönjük, jól vagyunk, nagyokat ugrabugrál Apróka, holnap-holnapután jön meg az AFP eredmény, utána orvoslátogatás, pénteken pedig megyek UH-ra. Dr Kancsó Jánoshoz járok, itt Komlóson is van rendelője, de ha épp Orosházán vagyok, ott is el tudok menni hozzá, ott szintén rendel.
Ez a méhszájas dolog, amit írtál, elég ijesztő. Remélem, nem lesz belőle semmi problémád. Mit lehet ilyenkor csinálni?
Nekem a vérnyomásra kell figyelnem, mert Jázminnal az utolsó heteket toxémia miatt kórházban kellett töltenem és most nem igazán szeretném.
Kép
Kép
 
 


Jaj most látom, hogy szülinapod volt! Isten éltessen és jó egészséget kívánok! :lol: Kép
 
 


Köszönöm a figyelmességed! :)

A Kancsó Jánost ismerem. Ha jól tudom már voltam is nála. Azóta fekszem a méhszáj problémával, bár az orvos nem írta elő, de fő a biztonság. Megemelt magnézium adag mellett már sokkal kevesebbszer görcsölök, sőt görcsölni nem is igazán szoktam, inkább csak néha keményedik a pocakom. Remélem Ti azóta is jól vagytok! AFP eredmény rendben?? Nekünk jó volt, utána a genetikai UH-n is minden rendben volt.

Kislány vagy kisfiú várható? :) Nálunk Noel baba jön, azaz kisfiú. És remélem bent marad sokáig, mert vannak akik koraszüléssel fenyegetnek.. :(

Kép
Kép
Kép
 
 


Örülök, hogy jobban vagy. Remélem, a "vészmadaraknak" nem lesz igaza, és akkor bújik ki a Fiatalúr, amikor kell! :D
Igen, az AFP jó lett (1,09), ma pedig Huhn doktor megcsinálta a genetikai UH-t. Reménykedtem, hogy megmutatja magát a kis hamis Apróka, de nem tette... úgy tűnik, szégyenlős... úgyhogy nem tudtam meg a nemét... Majd a 4D-n. Bár ma határozottan olyan érzés kerített hatalmába, hogy kisfiú lakik odabenn. Jázminkánál nagyon tudtam, hogy lányom lesz. De lehet, hogy ez butaság... :oops:
A genetikai UH-n is minden oké volt, leszámítva azt, hogy az orvos szerint nagy(obb) a baba, mint 18 hetes. Én már nem tudom ezt követni. Legújabb verzió talán január 5, de komolyan mondom, nem igaz, hogy nem lehet ezt normálisan legalább nagyjából kiszámolni. ááááá
Ha kislány lesz, Kira lesz a neve (Jázminka mindig így szólítja, amikor "telefonál" neki a pocakom mellett), ha kisfiú, még nem száz százalék, de Péter. A második neveken még megy a vita :lol:

 
 


Szia!

Egyelőre még egyben vagyunk, holnap reggel lát majd orvos, hogy változott-e vmit a méhszáj helyzete. Remélem nem lesz gond. Most tegnap óta fájdalmas hasmenés kínoz. :(

Ti hogy vagytok?? Apróka is jól van?:)

Noel baba sokat rúgdalózik. :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Kissé náthásan teltek az elmúlt napok. Hogy a bogácsi 4 napos kis kiruccanásunk tett-e be, vagy valami más, nem tudom. De segített Jázminka flavintecje, bele-belenyalogattam és már jól vagyok.
Apróka is jól van, bár a náthás napokon kevésbé volt aktív (neki ki fújta ki az orrát szegénykének :lol: ?). De mostmár újra ugrabugrál, főleg, ha neki nem tetsző pozícióban fekszem...
Csütörtök óta dolgoznom is kell, új igazgatói utasítás miatt minden nap ott kell csücsülni legalább 4 órát. Ez van.

Remélem, minden rendben volt a vizsgálaton!!!

Nagyon várom már a jövő pénteket, hogy reménység szerint jobban megkukkolhassuk Aprókánkat!

 
 


Szia!

Minden rendben van veletek? Mi még egyben vagyunk, de sajnos deréktáji-alhasi fájdalmaim vannak amire néhányan azt mondják, hogy jóslófájás. Ami ugye nekem még nagyon korai így a 26. hét végén. :( Remélem azért nem lesz semmi baj. Lehet, hogy most el kell kezdenem szedni egy durvább gyógyszert ezekre a fájdalmakra.

Mi is voltunk múltkor 4D Uh-n, megkukkantottuk Kismanót. Nagyon tündéri és jó nagy! 1 hete volt a becsült súlya 838 g. :) Láttam a Te képed is, Apróka nagyon szép!!

Aida

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Mi megvagyunk, egyben, egészségben. Dolgozom rendületlenül, hatalmas pocakomhoz (+40 cm!) képest fürgén (még egy kilót se híztam pedig). Minden nap végére kimerülök, keményedek is rendesen, úgyhogy mint egy liszteszsák, dőlök be az ágyba már este 8 felé. A gyermekfürdetésben már főleg Uracskám jeleskedik emiatt.
:P
Nekem inkább felül fáj a pocim, olyan, mintha "betámasztana" a nagylány. Örülök, hogy megkukkoltad Aprónépet! Annyira jó volt látni a 4D-n, hogy milyen eleven, élénk és hogy milyen csodálatos minden porcikája! Folyton az arca előtt kapálózott, szegény Doki alig tudott egy normális arcképet csinálni. :)
Remélem, ezek nem jóslófájások (nem lehetnek azok, esetleg méh-összehúzódások, tudod a Braxton-Hicks), nem szabad viccelni, mert tegnapelőtt hallottam, hogy egy helyi csajszi 27 hétre szült meg a héten (900 grammos a baba és Gyulára vitték), mert nem vette elég komolyan a görcsöket. De te látom, hogy utánajársz, megnézeted és ha kell, kezelik. Eléggé kibuktam ezen a híren...

 
 


Itt is vannak ilyenek, ill. még durvábbak.. Egy lány 26+5 azaz ő is a 27. hétre szült egy 710 g-os bébit éés hálaisten jól vannak azóta is, a baba már 1300 g! :D

Mi 1.5 hete bementünk a fájások miatt, az orvos nem tudta megmondani, hogy jóslófájások-e, de ő azt mondta, hogy szerinte inkább nem. Még több pihit javasolt meg hogy ha megint jönnek-mennek ezek a fájások a magnézium mellé szedjem a durvább gyógyszert is. De csodákcsodájára, hopp eltűntek ezek a fájdalmak, azóta is tök jól vagyok, így csak magnéziumot szedek. A saját orvosom szerint Nolika is feküdhet úgy, hogy több napig ilyen sugárogató fájdalmakat érezzek. Lehet az volt és azóta már jófiú. :D

Örülök, hogy veletek minden rendben van! Apróka születése is egyre inkább közeleg!! :D

Kép
Kép
Kép
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK. CSATLAKOZHATOK? ÉN IS JAN-RA VÁROM A BABÁT ,ÉS OROSHÁZI VSAGYOK
 


Szia Móni!

Mikorra vagy pontosan kiírva? Gratula a babához! Fiú vagy lány? Ki az orvosod?

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia! Örülök neked! Mesélj magadról!

 
 


Aida! Örülök nagyon, hogy jobban vagy! Huncutkák ezek az aprónépek, anno Jázmin nekem sokat csücsült egy olyan helyen, ami nyomott egy fontos eret és emiatt (is) emelkedett meg a vérnyomásom.


Most feszt a gyomorsavval bajlódok, akár éjszaka is felver. Elég kellemetlen... de ez van. :D

 
 


Holnap betöltöm a 28. hetem. :) Tök jó, haladgatok előre.. Noli babám már biztosan 1 kg felett van, hisz 2 hete volt 838 gramm. :)

A gyomorsavad sajnálom, néha nekem is előjön ilyenkor Salvus víz.. meg esetleg Rennie, de az nekem nem túl hatásos. :(

Mivel én veszélyeztetett terhesként itthon fekszem 2 hónapja elkezdtem foglalkozni a webprogramozással (amúgy is informatikus vagyok) és összehoztam párom segítségével egy oldalt, elvileg a 2008.decemberi topikosok ihletére, de nem csak nekik. Lesznek mindenféle hasznosságok meg akárkinek fel lehet majd tölteni a pocak vagy babafotóját. Ha van kedvetek nézzetek rá és minden építő kritikát szívesen várok:

http://kismami.net

Kép
Kép
Kép
 
 


Nagyon ügyi vagy! Jó az oldal, a színeket is remekül választottad meg.
Én is próbálkozom nagyon egyszerű honlapok készítésével (a tiedhez képest meg főleg :oops:)), van a privátom: nuszika.extra.hu, egy nyaralásról készült: ausztria2006.tvn.hu, meg a munkahelyi, ami jelenleg nem mindig működik, mert csinálom: kozgazdasag.tvn.hu.

 
 


Köszi.

A magánoldalad teljesen korrekt és a suli weboldal is jó!! Oda jártam :) A Táncsics Mihály Gimibe.

Neked vannak már keményedéseid? Nekem ma megint voltak deréktáji fájdalmaim sajnos. :( De mivel ezek múltkor sem okozták a méhszáj nyílását, így nem mentünk vele megint orvoshoz.

Ma betöltöttem a 28. hetem és nagyon büszke vagyok rá! Amikor 19 hetesen azt mondta az orvos hogy itt koraszülés lesz, annyira megijedtem. Rettegve vártam, hogy betöltsem a 24. hetet (innentől kezdve számít szülésnek és nem vetélésnek a pici születése). Amikor az megvolt azt vártam, hogy betöltsem a 28. hetet, hisz ekkortájt már 1 kg-osak a bébik és azt olvastam hogy azoknak már 9:10-hez az esélyük a túlélésre. És itt vagyok. Belépve a 29. hétbe. :D Olyan jól haladgatok.

Kép
Kép
Kép
 
 


Noel babám ficánkol :D

http://www.youtube.com/watch?v=T87e2mzr5I0

Ha vki nem akar más nő mozgó pociját nézegetni akkor inkább ne nézze meg, amúgy is csak a feléig mert utána semmi nem történik.

Kép
Kép
Kép
 
 


Nekem tetszett, Aida! Örülök annak is, hogy jól haladgatsz.
Én a 27. hetem taposom, ma megyek a dokimhoz, aki valószínűleg nem sok mindent csinál majd velem, megnézi a legutóbbi laborokat. Azonban ő az új protokoll híve, és nem "nyúlkál" minden alkalommal, ha nincs panaszom.
A gyomorégésre egy gyógyszertári kutyulékot kaptam, Almagél a neve és nagyon hatásos! El tudom mondani, bár iszonyatos agyagíze van, de már az első alkalommal elmulasztotta és azóta is szépen iszogatom.

 
 


Mostanában már minden orvos ez alapján cselekszik, nem? Ha nincs panasz nem vizsgál.. :roll: Én úgy tudom.

Azt a szert ismerem! :D

Kép
Kép
Kép
 
 


2008. decemberi topikban is megjött a hír az első topikbabákról. Bizony babákról, mert ketten vannak, ikerfiúk születtek szept.30-án és jól vannak! :D

Kép
Kép
Kép
 
 


Hát mégis nyúlkált... :) de minden oké, azt mondta, nagyon szép, nagy, kerek a méhecske és ne csodálkozzam, hogy ég a gyomrom, mert annyira fenn van az egész emésztő-szervrendszerem, hogy iszonyat. :shock: Néztem egy jó nagyot, hát nem vagyok egy anatómus, de Jázminnal ilyet nem pipáltam, az tuti.
Holnap lépünk egy három napos pihizésre Egerszalókra, lazítunk még egy utolsót hármasban együtt... illetve ugye Kíra is ott lesz... :D
Remélem, ti jól vagytok és minden oké továbbra is.

 
 


Szia!

Te Kancsó Jánoshoz jársz, igaz? Ő milyen orvos. Lehet hogy most kell orvost választanom Orosházán. Szted elvállalna még így a 33. hétben? Még esetleg Patakfalvi jöhet szóba.

Azt nem tudod h Orosházán van lehetőség epidurális fájdalomcsillapításra? Mert én itt igényeltem volna, félek, hogy ott nem lehet. :(

Kép
Kép
Kép
 
 


János fiatal orvos, azért kedvelem, mert rugalmas, mégis alapos, mivel szinte egykorúak vagyunk - némi túlzással persze, na jó, azért egy bő tízes van köztünk, de akkor se lehetne az apám pl. -, könnyen meg tudom beszélni vele a felmerülő kérdéseket. Szerintem jó fej.

Meg lehet próbálni még szerintem Felek Csanádot is, ő nagyon jó hírű orvos. Patakfalvi nekem nem túl szimpatikus, de közelebbről nem ismerem, meg mintha ő nem vállalna már szülés levezetést, de ebben nem vagyok biztos (most mondja itt Anyukám, hogy tán a változókorú hölgyekkel foglalkozik, de nem biztos ez se...).

Jánosnak telefonszámát meg tudom adni, ha szeretnéd és akkor meg tudod kérdezni, ha őt választanád, vállalná-e. Komolyan Orosházán szeretnél szülni?

Az epidurálban nem vagyok biztos, mivel engem császároztak (és most is az lesz), és a császárnál spinálisat alkalmaztak. Ezt is meg kellene kérdezned, hogy kérésre van-e ilyen.

 
 


Szerencsére mégis maradtam itt Pesten, azért ez így jobb. :) De köszönöm a segítséget!

Hogy vagytok? Nálunk gyakoriak a jóslók, méhszájam már 1 ujjnyira nyitva és méhnyak majdnem teljesen megrövidült. Bármelyik pillanatban szülhetünk. :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Nuszika, csak nem megszültél!? Vagy miért nem jelentkezel? Remélem baj azért nincs! :roll:

Kép
Kép
Kép
 
 


Nem, nincs semmi baj. Semmi fájás, semmi szülési előjel... :( pedig már jó lenne túllenni rajta, de jövő kedden se biztos, hogy befektet végre. :( Látom, te szerencsés vagy és már külön élitek az életeteket! Gratulálok és jó egészséget kívánok! Azért majd számolj be, meg bekukkantok a honlapotokra is!

 
 


Drukkolok hogy most már hamarosan Te is kezedben tarthasd a kisbabád! Vagy már ott is tartod? :)

Igen, nálunk megszületett Noel. December 20-án délelőtt 10:05-kor 3340 grammal 54 cm-rel 9/10 apgarral. :) Tündéri kisfiú. Kicsit sárgul, de csak élettani, egyébként eddig minden rendben van vele. Ja és sokat bukik. :( De az valószínű a mohósága miatt van meg mert nagyon sok a tejem.

Gyere majd hírekkel mizu veletek!

Kép
Kép
Kép
 
 


Köszönöm a drukkolást, egyelőre semmi az égvilágon... Kissé lanyhult az őrült rugdosás, de ezen kívül... nem tartom még a karomban... lehet, hogy még itthon szilveszterezünk?

Gyönyörű a kisfiad, átkukkantottam a decemberi topikra is és ott is olvasgattam rólatok. Hát nem volt egy egyszerű menet. Le a kalappal a teljesítményed előtt!
Viszont hogy csinálod, hogy ennyi tejcsid van? Iszol-eszel valami különlegeset? Igazából én csak a szopitól tartok. Jázmin egyszerűen nem volt hajlandó szopizni, pedig lett volna mit... annyira elkeseredtem, hogy utána már nem is volt mit... úgyhogy ő kezdettől fogva tápis baba volt. Szeretném, ha Kírussal máshogy lenne. Sokszor álmodom azt, hogy szopizik... édesen, ügyesen... azután felébredek, és csupa tejcsis vagyok... Annyira jó volna most végre, ha sikerülne, ezért kérdeztem csak...

 
 


No kíváncsi vagyok még otthon vagytok-e egyben. :)

Egyébként BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

A szopizás szerintem azon múlik, mennyire stresszel rá az ember. Próbálj meg ne azon töprengeni, hogy menni fog-e neki vagy lesz-e elég tej csak úgy vedd természetesnek a dolgot. És akkor egymásra tudtok hangolódni. Szerintem. Én nem eszek és nem is iszok semmi különlegeset, annyi, hogy kerülöm a pocifájós kajákat, mint a káposzta, bab stb. Hogy miért lett ilyen sok a tejcsi azt nem tudom, de mostanában mintha kezdene alkalmazkodni Noli igényeihez a dolog és csak kicsivel van több a kelleténél. Már nem fáj, szúr, éget.

Kép
Kép
Kép
 
 


Hát itthon töltöttük a szilvesztert, miután 30-án és 31-én is volt CTG, mert 30-án nagyon aludt a drágám. De tegnap már minden oké volt, megint reaktív lett. Egyébként semmi fájás, szokatlan egyéb tünet, úgyhogy hazaeresztett.

[color=violet]Neked is boldog, babázásban gazdag új esztendőt kívánok![/color]

Hétfőn kell bevonulnom reggel (ha addig nem lesz semmi, de úgy érzem, nem...), és szerdán szülünk előreláthatólag, úgyhogy bőven betöltöm a 40. hetet. Hiába mondta az elején, hogy nem várjuk ezt ki, annyira rendben van minden odabenn, hogy nem akar hamarabb belekavarni. Hát ennyi. Ha minden jól megy, 8. napra jöhetek haza, tehát 15-e körül. Benn ünneplem majd a 33-at
:D

Próbálok nem stresszelni, de azért tartok egy kicsit a sikertelenségtől. Hátha most bejönne... sikerülne... szeretném nagyon!

Nem is vettem, csak egyetlen cumisüveget... lehet, hogy ezzel is biztatni szeretném magam, hogy miért ne tudnék én is szoptatni :D

 
 


Hogy hogy olyan sokáig kell bent lennetek? Császárod lesz, igaz? Azért a 8 nap?

Kép
Kép
Kép
 
 


Igen, azért. Nem szülhetek sajnos simán. :(

 
 


Sziasztok!
Kisbabát szeretnénk a párommal,de nems ismerek egy orvost sem.Orosházán kit ajánlatok nekem?Köszönöm válaszotokat! :wink:
 


Szia Mariann!
Nekem Dr. Kancsó János az orvosom, aki fiatal, laza doki. Rajta kívül még az első babámnál közreműködött Dr. Huhn Lajos (végtelenül kedves és alapos) és Dr. Felek Csanád (tapasztalt és jóhírű). Én őket tudnám ajánlani.

Készülgetnek a születési értesítők, ha gondoljátok kukkantsátok meg őket:
http://picasaweb.google.com/jazmincsill ... tSiRtesTI#


Remélem, jó lesz a link.

 
 


Köszönöm,hogy válaszoltál nekem.Nagyon sok embertől kérdezősködtem már és úgy ahogy te dr.Hunh Lajos ajánlották,így énis rajta gondolkozom.Még egyenlőre nem vagyok terhes,de nagyon rajta vagyunk.
Szia!
 


Nuszika!Ha jól olvastam,akkor te hamarosan szülsz?!Drukkolok neked!
 


Szia mariann! Én nem Orosházán szültem így ebben nem tudok segíteni de a leendő kismanóhoz kívánok sok sikert! :)

nuszi, megkukkantottam (jó a link) nagyon szépek! :)

Kép
Kép
Kép
 
 


Mariann! Itt a magánrendelésének (meg a többieknek is...) időpontja, elérhetősége, ha esetleg később szükséged lesz rá:

http://www.feherkigyo.hu/hirek.fcgi?type=2

Egyébként Jánosommal egy rendelőben rendel. :)

Igen, én jövő szerdán szülök előreláthatólag. Holnap kell bevonulnom a kórházba, úgyhogy most nem leszek egy darabig.

Aida! Tőled is búcsúzom, remélem, minden rendben alakul a Piciddel.

Amint hazajövök és képes vagyok egy kicsit leülni a gép elé, jelentkezem. Sziasztok!

 
 


Köszönöm szépen!Nagyon aranyos vagy!Gondolok rád holnaptól.Remélem minnél hamarabb tudsz majd gépközelbe jönni.Örülök,hogy rátok találtam.
 


nuszi, gondolok rád! Várjuk a visszatérésed!

Kép
Kép
Kép
 
 


Nuszika, teljesen eltűntél! Gondolom babázol ezerrel. Azért ha tudsz jelentkezz pár szó erejéig!

Kép
Kép
Kép
 
 


12-én megszülettünk, tegnap jöttünk haza. Amint rendeződnek kicsit napjaink, ígérem, jelentkezem!

 
 


Hatalmas gratula a Pici lányhoz!!!

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron