Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még nem találtam ilyen topicot, pedig itt Gyömrőn rengeteg kismamát és babkocsit tologató anyukát látok. Én nem rég óta lakom itt, most sikerült a baba és szívesen ismernék meg itteni lányokat. Ha minden jól megy, júliusban már én is sokat tologatom itt a babkocsit és jó lenne nem magányosan sétálni! :wink:

Kép
Kép
 
 


Természetesen babakocsit, csak valamiért nem engedte javítani. :oops:

Kép
Kép
 
 


Úgy látom már volt pár kíváncsiskodó, de még senki nem írt... :( Lehet, hogy az utcán kell majd leszólítanom a kismamákat? :lol:

Kép
Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Támogatom tabati ötletét.
Én is egyedül tologatom a "babkocsit" ... :D
Igaz nincs időm elunni magam, mert hamar haza is megyünk a hideg miatt, de már nagyon várom a meleg, beszélgetős tavaszi délelőttöket.

Írjatok, kinek milyen ötlete van, milyen témákról, tapasztalatokról beszélgessünk, stb.

Kép
 
 


Örülök, hogy ide tudtalak terelni! :lol: Lehet, hogy ha körbenéznék itt a babaneten találnék még pár gyömrői kismamát. :lol:

Ugyan én még tavasszal nem tologatom a babakocsit, de júliusban szeretném! :D

Beinda!

Írsz egy kicsit magadról, meg Kamilláról? Szülés is érdekel, tudod...én még előtte vagyok. :lol: Holnap lesz egy kis időm délelőtt akkor én is írok pár sort. :wink:

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt!

Akkor írok egy picit magamról. :)

Úgy másfél éve lakom Gyömrőn, férjemmel és szüleivel. Viszont építkezünk és reményeink szerint még 2 nyár és beköltözhetünk. Nem megyünk messzire, ugyanazon a telken maradunk, ahol most lakunk csak a kert végébe költözünk. :lol:

Nekünk első baba lesz, úgyhogy bármiféle tanácsot szívesen fogadok. :wink: A Flórban fogok szülni. Te hol szültél? Ki a védőnőd, gyerekorvosod?

Hirtelen ennyi jutott eszembe...nem túl sok, de még van egy kis munkám itthon is, aztán megyek melózni. Ha bírom akkor május végéig dolgozom. Mostanság csak az alvás nem megy, mert nagyon fáj a keresztcsontom, de szerencsére nappal semmi bajom. No, majd jövőhéten megkérdezem a dokit, mit lehet tenni... :roll:

Kép
Kép
 
 


Jó reggelt!

Épp visszatettem Kamillámot még aludjon.. Éjszakánként jól alszik, csak egyszer szoktunk enni 2-4 között, akkor viszont nagyon kedves hangon szólít, ennivaló :P
Nagyon igényli a társaságot ha nem alszik, ki is követeli magának elég hangosan. Sok fejtörést okoz ez nekem, hogy mindig felkapni, vagy hagyni sírni, mi legyen... Állítólag nem lehet elkényeztetni a gyereket, ha arról lenne szó, akkor régen el van már a pociban. Sokat beszéltünk hozzá, lehet már el is kényeztettük? :)
Jó beszédtéma lehetne!

Én is a Flórban szültem, habár a Bajcsyba készültem, odajártam felkészítőre stb., de mivel nem volt még beutalom (2 héttel a kiírt időpont előtt szültem) ezért nem fogadtak. Azóta is haragszom a dokimra, de nem fogadtam dokit egyébként sem. Szerintem fölösleges!
Szóval a Flórban kötöttünk ki, éjfélkor, reggel kezdődtek a fájások, nagyon kedves szülésznőnk volt (Erzsike), este fél hatra lett meg a kislányunk. Nagyon nehéz és hosszú volt, mitagadás :) De azért most is nagy szeretettel gondolok vissza arra a napra, ragyogott a nap, a férjem végig ott volt velem, senki nem sürgetett, nagyon aranyos dadusok voltak, főképp egy középkorú kis molett nénike... szóval csak ajánlani tudom a korházat.

Kis Gabi a védőnőnk, nagyon szeretem,felkészült és precíz. A doki Kocsis Ilona, egyelőre nem tudok róla mondani, sem jót sem rosszat.

Novemberben volt egy éve, hogy kiköltöztünk Gyömrőre, félkész házikóban lakunk, folyamatban van a cuccba tétele, de az első Kamillánk :)

Kis szabad időmben szívesen kisérlezek a sütéssel, szeretem megenni is ha épp sikerül ... :P

Imádtam az egész terhességet, mindig terhes szeretnék lenni :D
Nagyon jó babázni, már attól félek, hogy ez a 2-3 év csak úgy elillan, ezért igyekszem tartalmasan eltölteni.

Tanácsot adni? Hm, nagy felelősség... nekem is sok mindent meséltek, de úgyis mindent másképp éltem meg.
De azért a tapasztalataimról mesélhetek.
Mindenesetre ne hajszold túl magad, figyelj magadra, mit bírsz és mit nem. Én 33. hétig dolgoztam, nem akartak elengedni, de mondtam, hogy mostmár nem bírom a vonatozást (Bp.), a napi pörgést, pihenni akarok és felkészülni a nagy találkozásra.
Jártam mamatornára, sok zenét hallgattam, azt ettem ami jól esett stb.

Tabati, te mivel töltöd napjaidat, szedsz-e vitaminokat, ki az orvosod, védőnőd?

Szép napot!

Kép
 
 


Kedves Kismamák és Kispapák!

Hordozókendő tanfolyamot indítunk Gyömrőn!

Miért hordozzunk?
Mivel hordozzunk?
Hogyan hordozzunk?

Ha van kedvetek hozzá, jelezzétek és gyüjtsünk össze egy csapatot. Időpontot igény szerint megszervezzük.

Várom jelentkezéseteket:
melinagy@hotmail.com
 
 


Beinda!

Ezt a hordozókendős tanfolyamot te hirdeted, vagy olvastad valahol? :shock: nekem nagyon bonyinak tűnik a használata, hogy még tanfolyam is kell hozzá, én kenguruban gondolkodom (kötős kenguru volt szimpatikus valahol) bár sokan mondják, hogy a kendő jobb a babának. barátnőm is varrt egyet, nekem is tervezi...hát nem tudom...én elég béna vagyok az ilyenek megtanulásához... :oops: :lol:

Nekem más a védőnőm, de ő is kedves (most nem jut eszembe a teljes neve :oops: ) mindent elmagyarázott foglalkozott velem, emlékezett rám már az első alkalom után is. :)

Amúgy dolgozom és én is azt tervezem, hogy végig fogom csinálni, de én önszántamból, mert tanítok és nem akarom leadni a gyerekeket pont év vége előtt... :roll: Május végéig gondoltam, mert július elejére vagyok kiírva és a főnököm azt mondta, hogy a szülés előtt egy hónappal úgyis muszáj kiadniuk a szülési szabit. Nem tudom, még férjemmel megnézzük, hogy hogy is van ez a törvény. Szóval dolgozgatok, de (még) egyáltalán nem megterhelő, bár én is Keresztúrra járok be vonattal. Pénteken meg kismamatornára fogok menni ( az a szabadnapom) szintén Pesten találtam egy jó kis stúdiót, most kezdem holnap. :D

Amúgy mi férjemmel versenytáncoltunk, de mióta babát várok én abbahagytam, vagyis már újra le szoktam járni, de csak lazán és koránt sem táncolok annyit amennyit előtte. Így szombaton páromat "elengedem" :lol: egyedül táncizni, én addig szüleimet látogatom meg, vasárnap meg megyek én is vele egy picit mozogni.

Ja! Még amiket kérdeztél! Eddig szedtem a Femibiont, de mivel a dokim nem egy vitaminpárti (erre is azt mondta, hogy ha nekem jó, akkor szedjem, de nincs jelentősége) a 12. héttől már nem szedek semmit. Próbálok odafigyelni mit eszem, több gyümit, mint eddig, főzelékeket stb.

Régebben (relatív én sem vagyok itt olyan régóta) a Molnárhoz jártam, vele meg voltam elégedve, mert már volt egy méhenkívülim tavaly és ő fedezte fel, szóval jó szakembernek tartom. Viszont most csak egy délután van itt Gyömrőn, akkor meg én tanítok. Így mentem a göröghöz (egy idősebb bácsi, nem tudom voltál e már nála, vagy egyébként te is ide jársz a rendelőbe?) de szakemberként sem felelt meg, meg emberileg sem volt szimpi. Szóval felkerekedtem és elmentem a kórházba ott már ismertem pár dokit, mert ugye tavaly bent feküdtem. Kiválasztottam egyet, aki a legkedvesebb volt velem, és most hozzá járok. Viszont a tervünk az, hogy nem kérjük fel a szüléshez, hanem inkább szülésznőt fogadunk, doki meg aki bent lesz. Edig még problémamentes a várandósságom, ha így halad továbbra is, akkor szerintem maradunk ennél a tervnél. :wink:


Teljesen más, de ha a profilodnál az aláíráshoz másolod be a vonalzót, akkor nem kell mindig újra feltenni, hanem automatikusan minden hozzászólásodnál megjelenik! :wink:

Kép
Kép
 
 


Szia, jó reggelt!

Tetszik ez a fórum, végülis egy privi :D

Köszi a jótanácsokat, kezdő vagyok, mitagadás.

Szóval én is csak az elején szedtem Gravidát, hadd fejlődjön szépen a picinyem, úgy gondoltam kell annyi nekünk, mivel tél vége volt. Eleinte Molnárhoz jártam, de a kistarcsai korház autó nélkül nehezen megközelíthető ezért a Bajcsyt választottam és egy ottani orvost.
Fiatal, de nem voltam megelégedve vele. Ott egyébként nem lehet csak szülésznőt fogadni, csak orvossal együtt ;)

Mint mondtam véletlenül kerültem mégis a kistarcsai korházba, de nem bántam meg. Nem fogadtunk senkit, de annyira jól teljesítettek, hogy azért mégiscsak adtunk egy kis "borravalót". Igaz a dokik megkínoztak amikot varrásra került a sor, de lehet nem én vagyok az egyedüli.

Ki a dokid, hátha ismerem. Nálam kettő volt bent egyszerre, annyira bonyesz voltam :P
Az, hogy nem volt dokim, abban volt rossz, hogy a viziten kívül senki nem törődött velem. Zárójelentést vizsgálat nélkül nyugodtan aláírják, ha nem szólsz, hogy bajod van...

A görögről nekem is az a véleményem.
Most épp doki nélkül vagyok, de ha megyek Molnárhoz megyek.
Terhességem előtt évekig egy magándokihoz jártam, de mikor terhes lettem eltanácsolt, mert túl öreg ahhoz, hogy szülést vállaljon. Sajnáltam.
Utána elég nehéz új orvost találni.

A hordozókendősdit csak terjesztem, mert itt Gyömrőn még nincs ilyen és nagyon érdekelne. Kérdeztem az oktatótól lenne-e kedve ide jönni...szóval szervezkedem. :)

Szép napot!

Kép
 
 


Szió!

Hát hétvégén elég ritkán jövök, mert akkor általában párom dolgozik a gépen, vagy épp pihenünk, táncolni vagyunk.

Sajnos ma fogorvosnál voltam, be kellett tömni két fogamat, de örülök, hogy megoldódott, mert már karácsony óta érzek valamit, csak azt hittem az ínyem...

Szabó Lászlóhoz járok a kórházba, de szimpi volt még a Turi, meg személyesen nem ismerem Cseh Erikát, de róla csak jókat hallottam még eddig, szakmailg is meg emberileg is.
csütörtökön megyek a 2. genetikai uhra, akkor kiderül az afp eredmény is, izgulok picit, majd drukkolj.
Viszontb a picúr egyre jobban mozog, legalábbis én egyre jobban érzem, asszem így a helyes. :lol:

Hát úgy csodálkozom, hogy nem nagyon járnak erre gyömrőiek... :shock: Pedig biztos vannak itt a fórumon rajtunk kívül is... :shock:

Kép
Kép
 
 


Szia (-sztok)! (hátha van vki még :))

Mi jó történt veled mostanában? Mit csinál a babád?
Tudjátok, hogy mi a neme? Mi lesz a neve?

Én pénteken voltam a Heim P. korházban, elsősegély tanfolyamon. MIt tegyünk, ha nem lélegzik a baba? A bölcsőhalál megelőzése.
Nagyon hasznosnak találtam a kurzust, ajánlom mindekinek. Mégha nem veszélyeztetett a babánk akkor is, mert jobb félni, mint megijedni, én úgy gondolom. Inkább legyen felkészülve az ember, és talán akkor nem kap szívrohamot, ha bekövetkezik a baj...

Gyakorlatban is ki lehetett próbálni. Tabati, van szándékodban effelől is tájékozódni? Vesztek légzésfigyelőt?
A Léghajó Programról is hallottam, az jóval átfogobb és drágább is. Arról tud valaki nyilatkozni, aki már részt vett esetleg?

Kép
 
 


Szia!

Már jó rég voltam, csak elég rázós volt a hetem, meg a mostani is sajna...De látom az alagút végét!! :lol:

Múlt héten volt egy kis "elsőbabás" pánik. Nagyon fájt a hasam és bementünk az ügyeletre. De csak a méhszalagok húzódtak, amiről természetesen hallottam csak ilyenkor az ember mindig a legrosszabbra gondol, és már wcre sem mertem elmenni, nehogy lássak valami olyat amit nem szeretnék... :roll:

Aztán csütörtökön úgyis kellett mennem 2. genetikaira, ahol néztek méhszájat is, teljesen zárt szerencsére. Az afp is jó lett, és a babuval is minden rendben a jelek szerint. Nemét nem tudjuk, mert nem kérdeztem. ha a doki mondja, akkor megtudjuk, ha nem akkor úgy is jó, izgi lesz. nem ragaszkodunk hozzá, hogy tudjuk. :wink:

hogy mit csinál a babám? :D Mocorog, és boxzsáknak használja a hólyagomat. :lol: Ez egy kicsit kellemetlenebb, de azért örülök neki. :D

Légzésfigyelő!

nekünk egy mentős ismerősünk mondta, hogy felesleges, részletezte is, hogy miért, hosszú lenne, lényeg, hogy működése nagyban függ a baba súlyától, van aki nem bírja e miatt rendesen beállítani, csipog össze vissza és csak attól lesz görcsös a szülő. Szóval elhatároztuk, hogy szüleinknek sem volt, nekünk sem kell, felesleges. És képzeld, pont a múlt héten került megint szóba közöttünk, hogy mi feltétlen fontos és mi felesleges, és a légzésfigyelőről egy kissé megváltoztattuk a véleményünket... :oops: Asszem kezdjük szép lassan átérezni a felelősséget, meg az anya apa szerepet miegymás. Barátnőm mondta erre a szitura, hogy : eddig elveim voltak, most meg gyerekem van. :lol: És kezdem belátni, hogy ez mennyire helytálló mondás.
Szóval tanfolyamra még nem tervezek elmenni, de az előzőek tudatában már semmit nem merek kijelenteni... :lol:

Amúgy aranyos, hogy a "többiekhez" is szólsz mindig, de szerintem senki nincs itt rajtunk kívül. :( :lol:

Kép
Kép
 
 


Szia Tabati!

Hidd el, minden kismama ugyanígy aggódik ahogy te teszed, mondhatjuk ez normáis, csak ne aggódd túl.
Én is folyton izgultam mindenért, mindig ultrahangra szerettem volna járni, gyönyörködjek a bubánkba, hátha nincs rendben vmilye, megnyomtam a lábacskáját vagy a keze kitekeredett stb...:D De íme, itt szundikál mellettem egy gyönyörű egészséges, jó étvágyú baba, az aggódalomra már nem is emlékszem.
Ja persze most jönnek más aggodalmak...:)

Tervezem, h vegyek légzésfigyelőt, ha meg csipog összevissza, természetesen visszaviszem és hozzávágom.
A mentős szerintem nagyon felületesen és felelőtlenül mondta el a véleményét. Kérdezz meg egy olyan szülőt aki már átesett egyszer egy ilyen csipogós helyzeten és élesben látta a gyerekét haldokolni, jobb esetben sikerült is megmentenie...

Nekem is vannak elveim, de most úgy érzem bármit megtennék a babámért!
Egy fontos dolog: a tudatlanság nem ment meg a veszélytől.

Kép
 
 


Beinda!

Akkor ezek szerint neked még légzésfigyelő nélkül alszik Kamilla? És így nem aggódsz? Valószínűleg nekünk is lesz, legalábbis az utolsó beszélgetésünk nagyon efelé hajlott a múltkor. Olyat is láttam, amit rá kell tenni a babára és rezeg ha nem lélegzik és ezzel fel is ébreszti a babut. Szerinted az milyen lehet?

Kép
Kép
 
 


sziasztok,

en is gyomroi vagyok :-)

En tozsgyokeres gyomroi vagyok, a nagyszuleim, anyukamek es mi is itt vettunk helyben hazat.
en is babakocsi tologato vagyok, 2 kislanyom van. Heni 4 eves, Eniko 21 honapos.

igyekszem belefolyni a beszelgetesbe, orulok hogy "talalkoztunk" :-)
 
 


Space!

de jó, hogy jöttél!!! :D Akkor már hárman vagyunk!!Határozottan gyarapszunk! Most már talán nyugisabb hetek jönnek, úgyhogy tudok jönni, bár ma reggel hiába volt időm, ha nem volt babanet! :evil:

Ami jelenleg foglalkoztat!

Orrporszívó! Mi a véleményetek róla? Sok babát hallottam sírni miatta, nemtudom, hogy csak ijedtség a nagy hangtól, vagy tényleg rossz nekik. Amúgy meg állítólag ez a leghatásosabb... Elektromos nem elég tényleg? hallotatok már a csapra szerelhető változatról?Működését nem nagyon értem, valószínűleg a víznyomást használhatja fel...

Szó volt már a hordozókendőről! Én megtaláltam álmaim hordozóját, ami már régebben is foglalkoztatott, de most találtam a vaterán is, elég olcsón 4000 ft-ért. Kötős kenguru. Nekem nagyon bejövős! Legalábbis így elméletben amit írnak róla.

Beinda!

Az Angelcare honlapján ha megrendeled a légzésfigyelőt, akkor lehet menni ingyenes egy alkalmas tanfolyamra a János kórházba, ott elmondják mit kell tenni, ha baj van. Mi valószínűleg használtan veszünk majd a vaterán.

Kép
Kép
 
 


szia tabati,

az orrporrszivo jo baratom :-) a nagyobbik lanyom eloszor utalta aztan mikor nagyobb lett kiporszivozta maganak. a kicsi szivbol utalja, szinte rafekszem ugy porszivozom az orrat. nalam itt nincs menekves, ha teli az orr ki kell porszivozni amig nem tudja megbizhatoan kifujni. tudod inkabb o sirjon mint en kesobb mert arcureg gyulladasa lett, mert en nem szivtam ki neki rendesen. volt elektromos is csak nem szivott annyira erosen mint a porszivos. szal 1 szavazat tolem a porszivosra! amugy nem minden baba sir. fajni nem faj, kirobaltam :-)

legzesfigyelo: a Heninel nem volt legzesfigyelonk, ugy gondoltam 1 szobaban aludtunk, minden sohajra felebredtem. meghat nem tartoztunk a rizikos babak koze. szerencsere nem volt ra szukseg. Enikonel volt mar, de csak azert mert o kulon szobaban aludt az elso perctol kezdve. nekunk alom virag nevezetu legzesfigyelonk volt. angel carebol en csak a min 2 laposat vennek. a mienk 3 lapos volt, nem is riasztott felre. errol nem tudott lemaszni a baba. akkor riasztott tevesen mikor merult mar az elem.

babakocsit mit neztel ki? nekem van egy elado Bergon (itt helyben ez a divat :-)) ha erdekel kuldok linket :-)
 
 


Space!

köszi a légzésfigyelős tanácsot, mert annyira nem értek hozzá, de akkor majd már tudom mire kell figyelnem. :wink:
Mi először úgy álltunk hozzá, hogy nem veszünk, de aztán egyre inkább beleéljük magunkat a szülőszerepbe, már most izgulunk, hogy nehogy múljon bármi rajtunk. Ugyan egy szobában leszünk, de jobb a biztonság. Használtan vesszük, mert azért huszonx ezer forintot sajnálnék rá újonnan, de majd megpróbálunk jót kifogni, olyat is olvastam, ami annyira új, hogy még a garancialevél is érvényes. Viszont az is egy tizessel olcsóbb, úgyhogy az már kibírható.

Babakocsi!

Az már megvan, használtan vettük egy ismerősünk ismerősétől, szóval elég távoli emberkétől. 20 ezer volt, Graco márkájú, elég megkímélt állapotban van. Újszülöttnek is jó, meg sportbabakocsit is lehet csinálni belőle ha nagyobb lesz a baba. remélem beválik.

Orrszívó!

A legtöbben ezt írják amit te. Viszont olvastam már olyat is, hogy valakinek bevált az elektromos... :roll: No, majd átgondoljuk ezt még.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Üdv Space, nagyon örülök Neked! Betöltötted az űrt... :D

Nos hát, gondolkodom ezen a légzésfigyelőn, mert lehet hogy túl aggódom az egészet, amit nem kellene, mi sem vagyunk veszélyeztetettek (ilyen hosszú ez a szó...), a védőnő is rámcsodálkozott... de azért kinéztem egyet a Teszveszen.

Kamillám átalussza az éjszakát már egy hete, tehát még többször felébredek éjjelente ..:) Tetettünk fülbevalót, úgyhogy mostmár nagyon nőcisek vagyunk. Ettől féltem egy kicsit, hogy hogyan viseli majd, de hamar meg lehetett vígasztalni egy kis tejcsivel. Állítólag nem fáj, csak elzsibbad a pici füle, és meglepődik.

A porszívós orrszívó vált be nekünk is, a legolcsóbb és a leghatékonyabb. Attól az erős monoton hangtól megszelidül a baba, igaz egy kicsit lekell fogni a fejét,amit nagyon utál, de általában nincs gond.
Vettem 5 ezerért is egy kis kézi kütyüt, de semmit nem ér!! Csak ha már tele van az orra esetleg, de hát azt nem várja meg egy felelős szülő.

Én is használtan vettem egy kitűnő állapotú, téli-nyári babakocsit, nagyon szeretjük. Csak már kinőtte a mózeskosarat, még szerencse itt a tavasz (csak nem látszik a kanyartól még...)

Space !
Mondd csak van itt Gyömrőn baba-mama klub? Ha nincs miért nincs? Miért nem csinálunk egyet? :)

Kép
 
 


Sziasztok,

Én is gyömrői vagyok kb 5 éve a párom Gyömrői sok mindenkit ismerek de babakocsi tologatót nem :D

Van egy 7 hónapos kislányom Viki egy tünemény nagyon jó baba.

Vissza olvastalak Titeket reagálok pár dologra.

Anno Molnárhoz jártam terhesgondozásra nem fogadtam fel nem éreztem szükségét probléma mentes volt a terhességem és beinda én is imádtam kismama lenni. Az utolsó vizsgálatnál már csak a Görög volt na hozzá biztos nem jártam volna nagyon nem szimpi és ahogy vizsgált az sem tetszett.

Most ennyi voltam mert Viki ébred és megyünk vásárolni majd jövök még.
 
 


BOBTY ISTEN HOZOTT! :)

én is jövök később!

Kép
 
 


beinda :-) urpotlo vagyok :-D
van baba-mama klub Gyomron, a katolikusoknal es a reformatusoknal is asszem. de mivel nem vagyok vallasos nem jartam. mi a jatszohazba jartunk sokat a lanyokkal, van ringato, babusgato, nagyon klassz volt ajanlom!
www.mikkamakka.hu

babaklubbot csak azert nem alakitok mar, mert szeptembertol Encsikem bolcsis lesz, mert mar nagyon dolgozhatnekom van :-) iden 5 eve mar hogy itthon vagyok a lanyokkal.

merre laktok? mi a Petofi telepen, remelem valaki itt a kozelben van :-)
 
 


na az jó messze van, a város másik felében, én a Klotild telepen...

Kép
 
 


Itt vagyok megint még annyi Viki az első babánk.

Tabati: akkor kb akkor fogsz majdnem szülni amikor én, Viki 07.05.-én született de 06.26.-ára voltam kiírva. Csak egy javaslat ne olvasgass szüléstörténeteket. De ha érdekel bármi a korház szülészetéről vagy akár az én szülésem (csak azért mivel nem volt rossz se hosszú) kérdezz és ha tudok válaszolok. A rácsiptetős légzésfigyelőnek az lehet az előnye,hogy nem kiságyhoz kötött ha jól gondolom nem ismerem.

A Flórban szültem Cseh dr-nél nagyon rendes volt pedig nem fogadott doki volt simán ő volt az ügyeletes.

Hordozó kendő: - én azért nem vettem mert júliusban nagy melegben nem igazán akartam összeizzadni Vikivel , de amúgy egy jó dolognak tartom.- Most meg már egy kicsit feleslegesnek bár ha tömegközlekedésen kellene sokat utaznom akkor biztos beruháztam volna rá. (párom visz kocsival nekem nincs jogsim)

Légzésfigyelő: ez volt az első dolog amit tutira venni akartam és van is. Igaz nem vagyunk se koraszülöttek se semmi más de nekem ez egy megnyugvás volt. Úgy voltam vele hogy inkább riasszon 100* tévesen mint egyszer ne és akkor .... Nálunk elég sokszor szólt de valószínűleg mivel kiskora óta meg volt emelve Vikinek az ágy.

Babakocsi: Gyömrő tényleg Bergonos nekem is az van
:lol: . De szerintem azért mert nem is nagyon drága de nem is a lególcsobb. Én azért szeretem mert jó széles a fekvő felülete.

Baba-mama klubbról látom már Space írt valamelyik nap voltam a honlapjukon és ott azt olvastam,hogy 8 hónapos kortól lehet menni de ez lehet,hogy nem így van személyesen lehet,hogy több felvilágosítást kapsz. Mi is járni akarunk majd de előbb mennyen le ez az influ.járvány.

Beinda: Mi akkor egy körzetben lakunk lehet nem is messze, mivel nekem is Kis Gabi a védőnőm szerintem is nagyon rendes nem az a rátukmálós típus.

Orrszívó: A pórszívosra esküszöm és áldom a nevét aki kitalálta. Az igazi trutyit csak ez szívja ki.

Na most hírtelen ennyi mennem kell hív Bogárka.
 
 


Üdv neked is Bobty!

Mondom én, hogy határozottan gyarapszunk! :D

Hordozókendő!

Nekem még mindig bonyi...főleg ha tanfolyam is kell hozzá... :shock: , de a kötős kengurut kipróbálom, ha nem kapunk ismerősöktől másik hordozót. Én is azért szeretném, mert anyuék Pesten laknak és szeretnék menni gyakran hozzájuk a picivel. Nem vezetek, férjem ugyebár dolgozik, én meg nem vállalnám egyedül emelgetni a vonatra meg a bkvra a babakocsit. Akkor jobb lesz a hordozó. Viszont én már azon gondolkodom, hogy azt a kocsiba tehető hordozót nem is veszünk. :roll: Apukám most taxizik, de már nem szeretné márciustól csinálni, kocsi a cégé, úgyhogy már az sem lesz. Nekünk sincs, akkor meg minek... :?: Azért még megkérdezem, hogy lehet e olyan taxit rendelni, amihez van hordozó, vészhelyzet esetére, bár akkor meg ott a mentő... Szerintetek? Olyan feleslegesnek érzem. Ha meg mégis lesz kocsink valamikor (nem a közeljövőben az tuti) akkor majd veszünk nem?

Baba-mama klub!

Ez szuper, akkor majd utánaérdeklődöm, én járok templomba csak az evangélikusba ott meg nagyon kevesen vagyunk és csak páran babával.

A bölcsinél már én is láttam meg a védőnőnél a hirdetést a mikkamakkára. Majd meglátjuk, lehet, hogy kipróbáljuk azt is.

Mi a Máriatelepen lakunk a központnál. (mint megtudtam tegnap, mert eddig nem tudtam, hogy ilyen telepekre van osztva Gyömrő :lol: )


Bobty!

Na, a görög dokiról én is tudnék mesélni. :evil: A legrosszabb az volt benne, hogy állandóan tukmálta rám magát. Névjegykártyák stb. Már attól is féltem amikor már rég a kórházi dokim volt, de a rákszűrési papírért vissza kellett mennem. Persze nem adták ki csak úgy, be kellett mennem. Akkor meg kiosztott, hogy nem is járhatok a kórházba (eddig még semmi probléma nem volt ebből, meg a védőnő is mondta, hogy lehet) és ha táppénzre kell mennem, akkor is nekik kell kiírniuk (házidokim simán kiír) . Aztán a végén még hozzátette, hogy neki aztán mindegy, nem azért mondja, mert van elég kismamija. :shock: :evil: De szakmailag sem jött be, mindegy... A Molnár igen, ő jött rá még anno a méhenkívülimre, csak az az egy délután amit itt rendel... :( Én akkor dolgozom, úgyhogy maradt a kórház. Ott legalább időpontot kérek és eddig még csak fél óra csúszás volt a max. Ja! És a vérvételekhez sem kell semmiféle beutaló, hanemcsak a dokim nevét kell bemmondani oszt annyi.

Space!

No, megnéztük az elektromosnak az árát :shock: Azt hiszem a téma át van gondolva és le van zárva. :lol: Marad a
porszívó. :lol:

Én meg alig várom, hogy itthonlegyek a babuval, játszunk mindenfélét, és jöjjenek majd a kistesók. Én imádni fogom az anyaságot, az sem zavarna, ha főállásban csinálnám egy idő után. Bár a munkámat is szeretem, és örökmozgó vagyok, úgyhogy egy idő után tuti visszavágyom majd... :roll: Csak nem a legjobb munkaidőben dolgozom, mert délutántól estig. Viszont én szeretnék majd tanulni a gyerekekkel, ha sulisak lesznek, az meg így nem fog menni. Mindegy, ez még a jövő, csak látom a buktatókat.

Beinda!

Rosszat írtam, mert bárhol veszed meg a légzésfigyelőt, mehetsz a tanfolyamra. :oops: Mondjuk használtan tuti nem érvényes, mert ki tudja meddig visszamenőleg lehet érvényesíteni a dolgot...de ahogy látom, ti lehet, hogy már nem is vesztek. Mi meg tuti, mert anyósom is nagyon mondja, hogy kell, én meg meggyőzhető vagyok bármelyik irányba, bár tuti nyugodtabb leszek így, hogy lesz. Még védőnőtől is megkérdezem azért kíváncsiságból.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Azt mondjátok meg nekem kocsis kismamák, pl. a postára hogyan tudtok bemenni segítség nélkül? :evil:
Felháborít az a tény, hogy van gyönyörű szép kocsi feljáró, de az ajtón már nem lehet bemenni csak úgy... ott szoktam idétlenkedni, amíg valaki oda nem jön és nem segít. Szerencsére egy posta elég forgalmas, 3 mp-en belül azért csak jön vagy megy egy jószándékú ember...

Vagy a járdák, ha van egyáltalán. Nagyon korlátozottnak érzem a lehetőségeimet, amikor elindulunk sétálni a babakocsival.
Várom véleményeteket!

Szép napot!

Kép
 
 


beinda,

ez azert egy kisvaros :) nagyjabol mindenhol vannak jardak es az osszes ut asztfaltozott ahol akar tolhatod is a babakocsit. jo nyilvan a jardan biztonsagosabb, de en magam is az ut szelen tolom, mert sztraznam a gyereket ha a jardakon mennek. de ezt persze csak a mellekutcakban, a fo utakon azert en tudom tolni a kocsit. a posta meg...igen remesen nehezek azok az ajtok de van segitseg mindig nekem is igy nem is bosszankodtam meg ezen :-) ha nem nyit senki akkor nyit a nagylanyom :)
most jobban bosszant a helyi buszjarat megvaltoztatasa de remelem csak ido es kiforrja magat. most ha be akarok menni a varosba akkor autoba kell uljek, eddig siman bebuszoztam.

nagyon almos vagyok, Henikem hajnali fel1-tol fel 4-ig volt ebren. semmi baja kicsit nathas csak nem tudott visszaaludni...en sem, mert nem hagyott :(
 
 


Space, az nem megoldás, hogy a babakocsit az úton tolod!

Főleg nem egy útkereszteződéseben... na de te erről nem tehetsz :)
Jó lenne vmit kitalálni, dehát nyilván nincs pénz rá... :cry:

Kép
 
 


Space!

Mi a gond az új buszokkal? Rossz a menetrend, vagy nem áll meg nálatok? (én nem járok busszal, csak kíváncsi vagyok)

Na, a babakocsim nekem széles , nagy kerekekkel. Babura gondoltam, hogy elférjen benne, magamra nem, hogy hogyan megyek majd be vele a boltba, stb. De majd csak kitalálom és belejövök. :lol:
Amúgy én is az úton terveztem tolni...amerre én járok egyáltalán nem forgalmas. Ahol meg igen, ott szerencsére van elég nagy járda, elférünk.

Kép
Kép
 
 


Mi a helyzet lányok? Mindenki szánkózik? :lol:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Hétvégén nem szoktam lenni mert akkor itthon van a párom de pár napig nem tudtam belépni és be vallom meguntam próbálkozni.

Tabati:
Szerintem nem sok értelme van kocsiba hordozót venni,ha nem is lesz nektek meg nincs autótok ha baj van meg úgyis a mentőt hívjátok de ha valamiért még is szükség lenne rá még így ismeretlenül ha nekünk nem kell én is szívesen kölcsön adom arra a napra ha tudod előre hogy mikorra kell. Majd kitapasztalod,hogy hogyan kényelmes a bejutás egyes helyekre az enyém is széles van olyan bolt ahol a pénztárak között tolom be ha zárva a kiskapu akkor kinyitom és kész. Hogy viseled a kismamaságot? Nagy már a pocid? Én is szeretnék sokáig itthon maradni meg persze kistesót is minél hamarabb aztán majd a sors eldönti. Vikire is egy évet vártunk előtte pedig volt egy vetélésem pár hetesen.

Beinda:
A babakocsit szinte mindig a járdán tolom ha látom,hogy veszélyes szakasz jön akkor kitolom az útra és utána vissza a járdára elég sok felé szoktunk sétálni és szerintem nem olyan vészes.

A segítőkészséggel úgy vagyok,hogy nem várom el ha valaki segít azt megköszönöm. A postára én úgy megyek be,hogy fenékkel betolom az ajtót akkor már be tudom húzni a babakocsit és kézzel is ki tudom támasztani. De ez máshol sincs jól megoldva pl Szolnokon anyumnál ui. mentem be a postára.

Space:
Én se buszozok úgyhogy no coment de majd csak helyre áll a rend. Meggyógyult már Heni?

Azt hiszem én is Klotild telepi vagyok de nem biztos párom szinte Őshonos de nem tudja.
 
 


En hasznaltam regebben sokat a helyi buszjaratot, most megvaltoztattak a menetrendet igy nem tudom mar :-(

bobty: koszonom kerdesed mar jol van, ovizik nagy boldogan :-)

Klotild telep az ami a plusz,posta kornyeke asszem.

a Petofi es az Erzsebet telepet tudom pontosra. regen a szuleimmel a Klotid telepen laktam en is.
 
 


http://utcakereso.hu/map3/index.php?act ... 0&size=4x3

Ajánlom figyelmetekbe a fenti térképet.
Baloldalt fent lehet navigálni a négyzettel...

Készítettetek már hóembert? :)

Kép
 
 


Sziasztok,
mi nemsokara koltozunk Gyomrore, van egy 5 es fel eves fiam. Ovodakkal kapcsolatban jo lenne valami infot gyujteni, de latom itt meg nem sok az ovis....na de remelem majd csatlakoznak meg tobben. Addig is szivesen bekapcsolodnek a beszelgetesbe.
Eniko
 


szia Eniko.

az en nagylanyom ovis :-) melyik ovirol kerdeznel? a mienkrol csak jot tudok mondani, en teljesen elegedett vagyok vele. a Henikem imadja, nagyon szereti az ovonenit is.
mikor koltoztok? merre? miert pont Gyomrore esett a valasztas? a tobbiektol is kerdem ezt :-)
szivemnek kedves a neved, az en kicsi lanyom is Eniko. :-)

beinda: tok jo ez a terkep, koszi!!
 
 


Szia Space,
a Bobita ovi lesz a legkozelebb, de ugy latom egyik sincs igazan tavol, ha valamiert masikba kellene mennunk. A fiam hiperaktiv\ADHD, ugyhogy ez teljesen az ovodatol fugg, hogy tudjak e toleralni...vagyis inkabb az ovonok turelmetol, mert elvileg ez nem kellne, hogy problema legyen, de sajnos a mostani ovodatol alig varom, hogy szabaduljunk.
Remelem legkesobb aprilisban koltozunk, es ha jol gondom akkor a Klotild telepre.
Miert pont Gyomro :shock: mmmmm, hat lehet kisse elsiettuk a dolgokat, de egyszeruen megtetszett a varos, es megvettuk az elso hazat amit ott lattunk, pedig sokat nem lattunk meg Gyomrobol. A Pesti kinalat abbol amit mi meg tudunk fizetni sajnos nagyon rossz. Aggodok is nagyon, hogy jol dontottunk e, de mar keso, mas kornyeket sem ismerek, ugyhogy igazabol minegy. A lenyeg, hogy en szerettem volna kertet, nemcsak udvart, az biztos megvan...na meg ott a to, nem utolso dolog.
Ti merre laktok?

Engem is erdekelne ki miota lakik ott, es mit szerettek/nem szerettek ott?
 


a lanyom az Aranyoviba jar, a Bobitarol nem tudok mit irni, mert inkabb a sajat tapasztalatok a dontoek.
ilyen koran lehet ramondani a gyerekre hogy hiperaktiv? ugy tudtam azt csak iskolas korban lehet biztosra mondani. javits ki kerlek ha tevedek!!

szeretni fogod Gyomrot :-) en imadom! vegre belaktuk a kornyeket es ismerem az itt eloket is. igy mar szeretem de en evekig szoktam, nagyon nehezen ment. ragaszkodtam a szuloi hazhoz es a szuleimtol is nehezen valtam el. meg jo hogy 20 perc setara laknak tolunk :-) bar igazan szerencses vagyok mert minden rokonsagom itt lakik Gyomron. 1-2 csalad kivetelevel de ok sem laknak messzi.
en nem laktam meg mashol mint Gyomron, ha segiteni tudok valamiben szolj batran!(mi a Petofi telepen lakunk)
a to meg....azt nagyon szeretem :-) en jartam oda akkor is mikor nem volt ilyen szepen megcsinalva, sot az eskuvoi fotozasunk is ott volt :-)
Pestre jutas sem annyira korulmenyes foleg miota van a 0-as. igaz a vonatozas eleg korulmenyes de ha rendre idore jonnek akkor hasznalhato. en vonatoztam mikor dolgoztam.
 
 


tabati minden rendben? reg nem jelentkeztel!
 
 


sziasztok!

Én egy éve lakom Gyömrőn.
Akárcsak más, mi is kertes házat szerettünk volna nem messze Bp.-től, mivel odajárunk dolgozni (vonattal)

Nekünk nagyon bejött, szeretjük, rendezett, szép, csendes. Vannak azért jó programok is, főleg nyáron (pl. jazz fesztivál) stb.

Jók az utak, lehet biciklizni, a babakocsival körülményesebb, mint már fent írtam, de ez csak az én bajom, mint fennebb kiderült :)

Szóval csudijó ez a Gyömrő!
Igaz tabati?

Kép
 
 


Sziasztok, régen Veramama néven "futottam", de sajnos már nem enged be a rendszer. Két éve, még mindig rendületlenül küzdünk a babáért.
Közben megalkottam Babaproject nevű weboldalamat és webáruházamat is.
Ha van kedvetek térjetek be hozzám

A sok tesztelés anyagi terheit én már nem bírtam vállalni, ezért is lehet nálam igen kedvező áron kapni a teszteket is.

www.babaproject.unas.hu

Vercsi

WEBÁRUHÁZAM:
www.babaproject.hu
 
 


Sziasztok!

Velem minden oké, csak hétvége volt. :lol:

Üdv köztünk Enikő! :D Kész sikerélmény, lassan már nem tudom követni hányan vagyunk! :lol:

Én párom miatt költöztem Gyömrőre, mert ő kiskorától fogva itt lakik, itt költöztünk össze a szüleinél és most építkezünk a kert végében. Szóval tetszik Gyömrő, bár a vonatközlekedés lehetne jobb, de ez még a jövőben változhat én optimista vagyok. Amúgy én fél óra alatt bent vagyok a munkahelyemen ha nem késik a vonat. Párom is bent van 1 óra alatt, vagy még kevesebb is néha. Régen Csepelen laktam , onnan is egy óra volt a belváros. Csak ott a panelrengetegben éltem.

Főleg azért építkezünk itt, mert így nem kellett plusz telket vennünk, de ha nem lennénk megelégedve a körülményekkel, akkor tuti mentünk volna máshova. Mindketten Pesten dolgozunk, én Keresztúron, párom a belvárosban, de jobb itt. Kert, az utcánk is csendes nem jár sok autó (persze vannak kellemetlen szomszédok, de ez főleg anyósékat zavarja, vagy nem is inkább zavarja, mint inkább élvezik szerintem mert állhatnak az ablakban és leskelődhetnek, ha odaát balhé van. :lol:

Kép
Kép
 
 


:evil: :evil: :evil: :evil: most írtam egy hosszút és nem jelent meg na ezért nem jövök sűrűn. Holnap újra írom.
 
 


Sziasztok,
ram sem vonatkozik mar a babkocsi, viszont biciklizni valoszinu fogok, ugyhogy az jo ha arra jarhatoak az utak. A ferjem elso erve az volt Gyomro mellett, hogy ez azert tetszik neki mert egyenesek az utcak :lol:, ahol meg neztunk hazat ott nagyon dombos volt a kornyek, es az utcak is kanyargosak. Pestre egyenlore vonattal tervezem, mert gondolom az a leggyorsabb, kocsiba csucsidoben nem vagyok hajlando bedocogni, de ki tudja, lehet talalok a kornyeken allast es akkor ez ugyis mindegy. Most nem dolgozok, es valoszinu nem is keresek addig mig a koltozes le nem zajlik, igazabol nem surgos.

Tabati,
Csepelen is gondolkodtam, de ugye ott is a telkek joval kisebbek, hogyha egyaltalan van olyan haz ami tetszik, es lenyegeben ugyanolyan tavolsag. Nagyon jo neked, hogy ott lesz anyosod a kozelben, megha neha vannak csaladi nezetelteresek, akkor is sokkal jobb, mint csalad nelkul, en a fiammal egyszalmagam csinaltam vegig mindent, ferjem reggeltol estig dolgozott, csaladtag, baratok mind tavol es nem kivanom senkinek:(.

Space,
sajnos eleg konnyen ki lehet szurni ha valaki hiperaktiv (a pontos neve figyelemzavaros hiperaktivitas), nemcsak arrol van szo, hogy fel van huzva a gyerek egesz nap, mert mondjuk, ha kimegyunk a jatszoterre ugyanolyan, mint a tobbiek, viszont az ovodaban nem ul le a foglalkozasokon, nem figyel oda amit mondanak neki, ami a figyelemzavar miatt van inkabb, csakhat itt kezdodnek a problemak. Ha az ovonok meg elnezobbek is lennenek, akkor is kijonne a baj az iskolaban.
Esetek nagy tobbsegeben az szokott lenni, hogy az iskola kuldi el a gyerekeket kivizsgalasra emiatt, de nekunk nem olyan egyszeru a helyzetunk, igy a problema elegge fel van erosodve (kulfoldon eltunk, gyerek nem beszelt magyarul szeptemberben, mikor az ovit kezdte). Ezert is koltozunk, mert egy szoba konyhaba egy ilyen gyereknek kesz borton az elete. Also szomszed miatt rendszeresen ra kell szolnom, ha elkezd futkarozni, vagy ugralni, szegenyt ugy sajnalom(marmint a fiamat nem a szomszedot), most telen meg a jatszoterre sem nagyon tudunk menni.
Hat mar tenyleg alig varom, hogy koltozhessunk, remelem addig az ido is kezd majd tavaszra fordulni.

Tudtok valami sportolasi lehetoseget ovodas koru gyereknek, uszas van?
sziasztok
 


Enikő!

Én még ugye nem vagyok jártas a gyermekprogramokban, de van egy idősek otthona, ami mellett van egy uszoda. Mi néha lementünk nyáron és volt gyerekeknek úszótábor. Gondolom akkor év közben is lehetséges valami. Meg valami küzdősport is tuti van, olvastam hirdetést. És hip-hop tánc is, na ez nagyon menő itt Gyömrőn, rengeteg gyerek jár és tényleg élveziik meg jó, egyszer láttam egy bemutatójukat. Egészen picik is járnak. Ha lány lenne, akkor van még hastánc, meg RSG is. (ezeket szintén hirdetésben olvastam) (no, egyáltalán nem gondolkodom előre... :oops: :lol: )

Kép
Kép
 
 


Eniko,

a mi ovinkban van uszas,lovaglas,neptanc,szivacslabda, meg meg egy csomo minden de nem jegyeztem meg mert minket meg nem erint, mert itt csak 5 eves kortol vannak kulon foglalkozasok a gyerekeknek.
igy mar ertem a hiperaktivitast, remelem nem lesz vele itt gond, biztosan nem a te fiad lesz az elso itt sem. es tokeletesen megertem igy hogy miert kell nektek a kert. nekunk is van...oriasi. na nekem meg ekkora nem kellene. nyaron van hogy hetente kell az 1000 nm2 fuvet nyirnom.
mar nemsokara koltoztok Eniko, hagyd azt a gyereket ugralni :-) kit erdekel mar az a szomszed? :-)
 
 


Sziasztok,

Na újra itt.

Üdv köztünk Enikő.

Én kb 5 éve vagyok gyömrői párom kisgyerek korai óta helyi. Még én is babakocsi tologató vagyok és még elég sokáig leszek is, úgyhogy ovi téren nem tudok segíteni. Szerintem is jó hely Gyömrő nyáron sok a program felnőtteknek gyerekeknek egyaránt. A strand is nagyon jó hely van játszótere is. Van uszodánk és nem messze egy mini állatkertünk. Vonattal kb 4 éve jártam dolgozni azóta kocsival járunk de az új 4-es 0-ás-on gyorsan bent lehet lenni a többi már Bp-n múlik :twisted: Van Mikamaka játszóház is szakpedagógusok vannak és egész évben színes programokkal várnak mindenkit itt megnézheted a honlapjukat és elérhetőségeiket ha esetleg érdekelne www.mikkamakka.hu . Szerintem jól döntöttetek Beinda szavaival élve csudi jóhely. Remélem Ti sem fogtok csalódni. Biciklizés na ehhez nem tudok hozzá szólni tudok de nem szeretek volt már pár majdnem elsodrásom na nem itt Gyömrőn és azóta inkább gyalog megyek mindenhová bá az igaz,hogy minden kis út is aszfaltos.
Tényleg nagyon sokrétű a sport és mindenféle tánc stb ajánlatunk akár már ovodás kortól is. Szét kell nézni ha érdekel titeket biztos találtok megfelelőt.

Tabati: Mi is anyósék mellett lakunk, egy telken. Ez az utca is elég csendes szerintem majdnem mindegyik ami nem a főbb utak mellett van. Hogy vagy , hólyag box beindult már vagy még nem olyan vészes? Terveztek 4D-s Uh-t? Mondta már a doki,hogy milyen nemű? Nevekkel hogy álltok? Remélem nem veszed tolakodásnak a sok kérdést.

Beinda: Merre vagy? Remélem elkerül titeket ez az influenza. A járda miatt meg ne haragudj nekem kit ez zavar kit az.Gondolom te is várod hogy jobb idő legyen végre és ne kelljen ennyi hacukát adni a kicsi lányra. Köszi a térképes linket most már tuti,hogy Klotild telepi vagyok.
:)

Space: nekünk "csak" 600 m2a kert de bőven elég nyírni azt is főleg ha nem a legszuperebb fűnyírod van. Lányok hogy vannak, megúszták a bárányhimlőt úgy hallottam,hogy pár hete tombolt.

na befogom remélem el megy :!:
 
 


Na azért ez sem ment el olyan könnyen.

Gyorsan dicsekszek egyet megvan az első fogunk :wink:
 
 


bobty,

szipiszupi a funyironk, onjaro benzines de igy is sok nekem. jo nem mindig en nyirom, van hogy a ferjem vagy eleg surun az utcabol egy srac de akkor is szoktam en is :-)

baranyhimlo: epp a heten szolt az ovono hogy a csoportunkban is van, de en szeretnem ha elkapnak most mert szeptembertol dolgozom, most van idom oket apolni. raadasul nem nyar van amikor a legrosszabb a baranyhimlo ugyhogy minden szempontbol idealis lenne. mindemelett felek tole mint a tuztol. soha az eletben nem lattam meg baranyhimlos gyereket. remelem ha elkaptak konnyen megusszuk....

gratula az elso foghoz!!! Encsikemnek a 18.bujik most, eleg nehezen viseli.
 
 


Space,

Akkor drukkolok is meg nem is, hogy elkapjátok a bh-t. Én is félek tőle mert én még nem voltam és félek, hogy a köv. terhességnél nehogy elkapjam. Ugye akkor már lehet Viki is többet fog közösségbe járni, úgyhogy gondolkodok, hogy oltassam be -e magam. Akkor ezek szerint a lányok nincsenek oltva? Bár az sem 100% védelem max. nem olyan súlyós a lefolyása.

Akkor már csak 2 van hátra és túl lesztek rajta.

A busszal kapcsolatban: nem azért lett helyi kézben hogy a lakosoknak jobb legyen?!

Fűvet nyírni akár 1évben 1* is sok :lol:
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: