Új privát üzeneted érkezett!

---------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.01.23 15:29-kor.
 


Szia Szonce!

Végre találtam egy békásmegyeri kismamás topicot. Nem tudom, hogy mit csinálnak a helyi várandósak és mamák, de az biztos, hogy nem a gép előtt ülnek! :)

Szóval, szívesen csatlakoznék, mert én sem ismerek túl sok ember Békásról és jó lenne, ha születendő gyermekemnek játszótársai is lennének.

Én most félidős kismama vagyok, hosszas próbálkozások után spontán és fiút gyerkmeket várok. Margit kórházba járok terhesgondozásra.
Veletek mi újság?

KépKép
 


Szia!


Végre írt valaki! Mindjárt válaszolok, de lassan altatnom kell, de aztán jövök.

Szonce
 

 
 

----------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.01.23 15:52-kor.
 


Hello!

Hegy felöli oldalon a középiskolával szemben, és Ti?
Nem találtuk még meg a megfelelő fiú nevet. Több tippünk is van, de kedvenc még nincs.
Hát játszótárs kategória messze van, így hogy másfél év van gyerekeink között. :-) De remélem többen fognak csatlakozni, tényleg mik a tapasztalataid a békási mamákkal kapcsolatban?

Hol szültél? Margitban?

KépKép
 


--------------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.01.23 15:53-kor.
 


Margitot azért választottuk, mert a legközelebb van a lakásunkhoz. Nem kell beutazni a városba, ha orvoshoz kell mennem. Szülés elindul hamar beérjünk.
Orvost találomra választottam, és azt nem tudom, hogy szülésznőt mikor, hogyan kell választanom?
Te jártál anno, szülésfelkészítő tanfolyamra, vagy valami hasonlóra?

KépKép
 


-----------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.01.23 15:53-kor.
 


Szia Szonce!

Igen, az egyszerűbbnek tűnik, hogy a dokihoz tartozó szülésznő legyen ott mellettem. Végül is nekem az a fontos, hogy vajúdásom közepette mindenki tudja, hogy mi a dolga. Összeszokott párosnál nem lehet probléma.

Tegnap óta nem érzem túl jól magam. Fáj a hasam, érzékenyebb minden nőiszervem. A pulzusom is magasabb, mint szokott.
Szerencsére más lényes rossz dolog nincsen, de azért aggódok. :roll:

A másik, hogy a fórumosok is elhagyták a pályát, nem írogatnak. Egyedül maradtam....Te hogyan tudtál barátokra szert tenni Békáson? Védőnőnél én még kismamával nem találkoztam! Legalábbis Te ezt a helyszínt említetted ismerkedési helynek.

KépKép
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.01.23 15:56-kor.
 


Szonci: hát igen az elég vicces lehetett, hogy négyen magyaráztak neked a szülés rejtelmeidről, De lényeg, hogy segítőkészek voltak. :-)
Én a Csobánka téri SZTK-nál lévő terhesgondozóba járok. Majd megkérdezem, hogy tartanak-e valamilyen oktatást. Férjemet is magammal cipelném, ő is nagyon lelkes. :-)
Rosszullét elmúlt, ettem sok gyümölcsöt és vitamin adagokat is megdupláztam. Front mellett megfázhattam is egy kicsit. Tegnap forró fürdő után jól betakaróztam és végig izzadtam az éjszakát. Ma már jobban voltam és Picúr is sokkal élénkebb voltam, mint eddig bármikor.
Kicsit megijesztett a védőnő, aki aggódott, hogy nem érzem mindennap Picúr mozgását.

KépKép
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.01.23 16:00-kor.
 


Szonce: férjem nem szeret kórházban, orvos közelében lenni, ezért kérte, ne kelljen neki bent lenni mikor a baba kiszületik. Inkább a váróteremben lesz majd!
Most azt mondom, hogy nekem mindegy, hogy ott van vagy sem, mert nem tudom, hogy mire számíthatok. Ha kellőképpen segítenek a szülésznő és a doki, akkor nem kell több ember oda.

Nálatok hogy zajlott a szülés?

KépKép
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 12:14-kor.
 


Szonce: ahogy leírtad a szülést, abban a helyzetben, körülmények között nekem is jól esne, ha a párom mellettem lenne, legalább a vajúdáskor. De ha már több órát izzadt velem, akkor könnyebbnek tűnik az ő szemszögéből a szülési folyamat.
Remélem megváltoztatja a véleményét májusra. :)

KépKép
 


Szonce:
Tegnap beszélgettem a férjemmel arról, hogy amikor az anyja nyugdíjba tud menni (hamarosan), akkor többet tud az unokájával foglalkozni, főleg mikor én visszamegyek dolgozni.
Első hallásra ez szép és jó! De én nem szeretném, ha ő és apósom nevelné az egyszem gyermekemet. Nem feltétlenül rosszra szoktatnák, de biztos eltérne a két neveltetés. A gyereket csak összezavarnánk. Nem?
Már most pánik hangulatban vagyok. Mit tegyek? Nálatok milyen a helyzet?

KépKép
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 12:17-kor.
 


------------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 12:17-kor.
 


Sziasztok lányok!

Keresgéltem a fórumok között olyanokat akik békáson laknak, babulijuk van vagy már gyerkőcük, és barátosnékat keresnek. Én is részben a ti cipőtökben járok. Itt lakom a hegy felőli oldalon a Csobánka tér mögött és én sem találtam nagyon csajszikat. Néha butuskán figyelem őket mikor bandáznak a játszótéren... kérdezem én hogy csinálják hogy olyan sokan vannak, és tudják egymás ügyes bajos dolgait, és annyira ismerik a másiknak a babuliját?? :D
Nekem most volt 10 hónapos a kislányom, Nelli baba. Ő az első pöttömünk.
Nem-e lehetne-e, hogy esetleg-e becsatlakoznék hozzátok-e? :wink:

UI.: szenvedek, mert nem tudom beállítani magamnak a vonalzót... :wink: tudtok ebben segíteni?

Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Kedves Anyukák,Kismamák és Mindenki!

Figyelmetekben ajánlom most induló honlapom:

www.pokroc.hu

Üdvözlettel:
Gyöngyi
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 12:19-kor.
 


Sziasztok!

Végre gyarapodik a topic! :lol: Üdv: Gombocka79!
Gyere Te is sokszor ide, osszuk meg gondolatainkat és problémáinkat.

Szonce: kellemes időtöltést kívánok! Aztán várunk vissza! :)
Egyébként anyós nem jönne ide, hanem úgy segítene, hogy mi cipeljük naponta hozzájuk munka előtt és munka után. Szóval, mint egy óvoda, úgy működne. Akkor inkább a sarki bölcsibe adnám Picúromat!

KépKép
 


Szia Charlott!

jaja végre gyarapszik ez a topic. Olvasgattam, hogy mit írtál korábban ide be a gyerekneveléssel kapcsolatban. egy cipőben járunk. Ha minden igaz, akkor án jövő tavasszal megyek vissza dolgozni, mert akkor lesz 2 éves Nelli baba, és tervezem, hogy bölcsibe adom. Nálunk is a férjem szülei vigyáznak rá, ugyanis az én szüleim Kaposváron laknak, ahova valósi vagyok én is. én is féltem attól, hogy mikor ők vigyáznak rá, akkor a gyerek úgymond el lesz "rontva" vagy "kényeztetve".
állandóan ölben volt, és babusgatták, ha nyikkant felvették, aztán rájöttem, hogy a gyerekem nem hüle. Tudja hogy kinek a közelében mit lehet csinálni. ;)
ha ott van apósom, aki korábban mindig ölben vitte, akkor a gyerek felkéretőzik hozzá. Velünk ezt nem csinálja! ;)
Tudja, hogy mi a "rendszer" itthon nálunk a lakásunkban, és tudja, hogy mit lehet csinálni a nagyszülőknél...
Ha jól olvastam, akkor májusban születik meg a kissrác. Mi a Nellinél kialakítottunk "rituálékat": mikor fekszik le, hol eszik, ki fürdeti...stb. ezektől eltérhet a nagyszülő, csak tudjon a gyerek különbséget tenni.
Remélem nem írtam le sok hüjeséget, cask nekem is volt ilyen félelmem, és most szembesültem vele, hogy a gyerek minden családtagját máshogyan "hüjíti"

egészséget neked a terhességben!!!

Kép
KépKép
 


Sziasztok!
Véletlenül akadtam Rátok és látom, h nagyon friss a topic :lol:
Ha megengeditek szívesen csatlakoznék, mi picit már nagyobbak vagyunk, de én sem ismerek túl sok anyucit-kismamit itt Békáson (csak az ikreseket :lol: :lol: ), na de majd most :wink:
Itt lakunk a hegyfelöli oldalon, jaj mit is kellene még írnom? :oops:
Nekem kezd uncsi lenni az egyedül tolom a babakocsit :oops: remélem Ti is így vagytok ezzel :lol: Alattunk szomszéddal nagyon jóban vagyunk (Ök is ikrek :lol: ), de mi még a kocsiban, Ök már kétfelé szaladnak így egyre kevesebbet tudunk együtt sétálni...
Na hirtelen ennyi :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gombócka79: köszi, hogy leírtd, hogy hasonló gondolatok nyomasztottk a nagyszülőkel kapcsoaltban és a végén a gyakorlatban egészen máshogy alakult: a baba megoldotta a problémát! :wink: Remélem nálunk is hasonlóan fog alakulni a helyzet.

Babusok: üdv közöttünk! :-) Ikres anyuka vagy?! Amíg lombikoztam (4-szer) addig én is reménykedtem, hogy ketten lesznek egyszerre és akkor minden vágyam teljesül. Lehet két babócám is! (az orvosok nem bíztattak semmi jóval spontán gyermekáldás ügyében).

Nem lehet könnyű, egyszerre kettő gyereket nevelni, de annyival jobb a lányoknak, hogy már van társuk is a játékban, az életben.
Így, hogy mindannyiotoknak egy év körüli gyermeke van, könnyebb lesz összejönni, játszanai egy jó!
Én meg kérek segítséget majd tőletek! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára charlott 2010.01.28 10:52-kor.

KépKép
 


Charlott: köszi a kedves fogadtatást :wink: Hát igen, ketten vannak Csajszikáim :lol: Spontán bébik és nagyon örülünk, h ketten vannak, mert tényleg 2 babát szerettünk volna...Nekem és férjemnek sincs sajnos tesó...de Nekik igen :lol:
Gondolom Nálatok is volt meglepi, h lombik után spontán jött babóca :lol: szuper! :wink:
Amíg terhes voltam sokat sétáltam alattunkikrekkel, így már akkor megtapasztaltam mi is vár rám :lol:
Nagyszülőkkel bizti minden rendben lesz, néha picit le kell állítani Őket, de ha meg segítség kell, akkor szólni :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Charlott: van már nevetek vagy még titok?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok: sajnos nincsen név még, valahogy egy fiú név sem teszett meg eddig. Persze lányból százat is fel tudnék sorolni...
Férjemmel azt beszéltük meg, hogy megvárjuk a 28. heti UH-t, hátha mikor ránézünk eszünkbe jut, egy hozzá illő név.
Ti rögtön tudtátok, hogy miként nevezzétek el?

KépKép
 


Sziasztok Lányok!

Örülök neki, hogy szaporodunk itt a topicban. Üdvözöllek itt Babusok...
Charlott: jó ötletnek tartom, hogy megvárjátok az uh-ot, és akkor majd ott a baba megmondja, hogy mi is akar lenni... ;)
Nekem mindig is tetszett a Nelli név, így leragadtunk annál, de én vicces nevekkel hüjítettem az ismerősöket, mint pl.: Brünhilda, Böbe, Eszmeralda, Számántá... stb. Egy-két nevet el is hittek... :D
Babusok: nekem van egy olyan gyanúm, hogy mi egy lépcsőházban lakunk ;). Stimmel a leírás, ugyanis tudom, hogy lakik 2 ikres pár fölöttünk, mi a 6.-on vagyunk... ;) :lol:

Kép
KépKép
 


Charlott: mi is így voltunk a fiúnevekkel :lol: barátnőim küldték a neveket mi meg mazsoláztunk :lol: és most én küldöm nekik a fiúneveket...úgy néz ki egyik meg is tetszett egyiküknek :lol:
biztos Ti is megtaláljátok a legjobbat! :wink:
Még gimis koromban olvastam egy könyvet, Tamara volt a leányzó és akkor gondoltam, ha majd lányom lesz így fogják hívni...Laura meg megtetszett a sok kapott közül és szerencsére férjemnek is mind2 :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Gombocka: Neked is köszi a kedves fogadtatást! :wink: tényleg vicces nevekkel sokkolsz :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


gombocka79 írta:Babusok: nekem van egy olyan gyanúm, hogy mi egy lépcsőházban lakunk ;). Stimmel a leírás, ugyanis tudom, hogy lakik 2 ikres pár fölöttünk, mi a 6.-on vagyunk... ;) :lol:

Na ne máááá :) Juhééééééééé :) ÖÖÖ ha meglátlak Titeket már biztos fogom tudni Ti kik vagytok :lol:
tudom helyett nem azt akartad írni, hogy hallom??? :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok:
:DDD nem nagyon szoktam hallani gyereksírást, de volt már olyan hogy mikor bementem a lépcsőházba akkor 2 ikres pár volt a lift előtt apákkal, anyákkal, meg mi. Hirtelen annyian lettünk, mint a pinty...
na, ha nem árulok el épületszámot, akkor annyit, hogy a hegyre néz az ablakunk, és pont előttünk a 4 emeleteseknél eladó egy 73m2-es lakás...kinn van a hírdetés a teraszon.. ;)))

Kép
KépKép
 


Gombocka: majd meglesem, a mi ablakunk egy élelmiszerüzlet tetejére néz :lol: :lol: nevet nem írok, mert az már reklám :lol: és épületszám páros szám :wink:
hát lehettünk mi is :lol: :lol:
örülök, h megismerkedtünk virtuálisan :wink: akkor majd személyesen is lehet már, ha benne vagy :wink: és persze Többiek is!!! :wink:
én nem vagyok az utcán embereket leszólító típus :oops: de így jó ismerkedni :lol:
na megyek, ebédidő van :)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Charlott: ha jól emlékszem, akkor te is a hegy felőli oldalt írtad, egy középiskolával szemben, ugye?
Babusok: jujj én már megkeveredtem, mi a hegyre nézünk, de ha a másik oldalt nézzük, akkor a zsirai miklós utcai parkolókra nézne az ablakunk. No így már szinte mindent elárultam. a Házszám nekünk is páros, de megírom: 2.
Ha benne vagytok, akkor leírhatjátok a címeteket, mivel a nevek nem árulnak el semmit, agy külsős nem tud visszaélni vele, ha jól tudom, de ha igen, akkor KÉSKÖSZÖRŰSÖK, ÉS GYŰJTÖGETŐK, HITTÉRÍTŐK KÍMÉLJENEK...

Kép
KépKép
 


Gombocka: na akkor mégis egy házban lakunk Kép
Charlott: ha a gimi a Veres Péter, akkor Te is közel vagy :wink:
Csajszikáim ma se akarnak aludni :evil: :evil: kicsit időjárásérzékenyek :?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


:DDDD én nem tudok ilyen ugráló nagylábú sárga gombócot beilleszteni, de kinn vannaka fogaim úgy vigyorgok... :DDDD
Mondjuk én sejtettem, mert gyanusan csak ti lehettek akik ebben a házban laknak, mert rólatok tudok, hogy 2 ikerpár van ebben a tömbben.
No, CHARLOTT, már csak neked kell vallani, de szerintem ő is itt lesz egy pelenkadobásnyira... (ha nagy a szél, nagyot tud caspódni...)[/img]

Kép
KépKép
 


Gombocka: nekem is van egy sejtésem Rólatok, remélem bejön :wink: bár sztem nincs túl sok babakocsis...csak Ti lehettek akire gondolok :wink: ha mégsem akkor :oops:
Charlott: Te még dolgozol? bocsi ha már írtad

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


babusok: magas, vékony vagyok, 2-2 szemmel, fogakkal, kezekkel, lábakkal, fülekkel, csámpás lábakkal... :DD
a babakocsiról be tudom magam azonosítani: szürke, nagy kerekekkel, lábzsákkal, és az esetek 100%-ában egy szöszi, kék szemű kislány ül benne, ha éppen nem rossz gyereket hozok el a védőnőtől, ahova havonta megyek. Ma voltam...
A kiscsajon így tél idején egy rózsaszín sapka és sál van...
Charlott: hát azt én sem tudom, hogy dolgozol-.e még? hányadik héten jársz? jajj, ezt megnézhetem a vonalzódon... kicsit bamba vagyok... ;)

Kép
KépKép
 


Gombocka: szerintem jó lesz :wink: (a gondolásom)
védőnő-dokinál nekünk is jelenésünk lesz jövő hónapban...és oltást is kapnak Csajok :? :?
ekkora hóesésben le se tudunk menni :evil: nem tudom a kocsit ilyen nagy hóban tolni :evil: mindig meg kell várnunk, h picit elolvadjon :evil:
ja, csámpás lábak nem rémlik :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Csajok!
Én az új, kis Tescoval lakom szemben, oldalt egy óvi található, hátam mögött a gimi. :-)

Kérdésem lenne, hogy most az Auchanban van baba dolgos vásár. Mit érdemes megvenni a kínálatból?
pl: mellszívó szett, cumis szett, fertőtlenítő szett stb....

KépKép
 


Charlott: tényleg közel vagy, szoktunk arrafelé is sétálni :wink:
én is néztem az újságot, mi a babzsák(fotel-szék)kal szemezünk, de majd élőben megnézzük :lol:
háát...sztem ezek kb. ilyen árban szoktak lenni, csak most "egy kupacba" szedték...(persze lehet, h hülyeséget mondok :oops: )
talán a mikrós sterilizáló jó áron van 3000-ért, mellszívót nem biztos h kell venned, a flexibilis lázmérő olcsó 790-ért, talán a párásítókat érdemes megnézni (máshol is) a panelban iszonyat meleg van és így száraz is a levegő...
miket néztél még?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok: amit valószínűleg meg fogunk venni az az etetőszék (fából), lázmérő, a sterilizáló.
Amin gondolkodunk: újszülött szett etéshez, játszócumi és cumisüveg.

Eddig még csak a babaágyat vettük meg és babakocsit, műanyagfürdőkádat és járókát kaptunk.

KépKép
 


Charlott: az etetőszék tényleg jó, bár van aki a dönthetőt szereti...mi sima mezei ikeásat vettünk, mert ugye 2 kellett és nem akartunk vagyont költeni :lol:
Csajszikáim pl. nem szerették az aventes cumisüveget :? szerintem nem érdemes 1 fajtából nagybevásárolni, mert mi van ha nem szereti babóca? :wink:
de akkor már haladtok a listával :lol: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok!

Meg is érkeztünk a vásárlásból:a fa etetőszék megvan (ez azért jó, mert későbbiekben asztallá alakítható, ugyhogy egyben kettő van).
Aztán a sterilizálót is megvettük - ebben egy kicsit csalódtunk, mert egy műanyag edény tetővel és ennyi, tényleg annyira hasznos?
Aztán a gumis lázmérőt és egy body szettet (sapival, zoknival) és cumit.

Szerintem ennyi épp elég, hiszen hol van még a szülés! :-)

KépKép
 


Charlott: ügyik vagytok! :wink: igen a mikros sterilizálo egy edény tetővel de van benne még egy "rács" amire rárakod a cumikat meg ilyesmiket :) de tényleg jó, csak majd nézzétek meg a mikrótok teljesítményét és a sterilizálóra meg elvileg rá van írva, h akkor hány percre kell rakni :)

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Charlott: véletlenül nem láttad a babzsákot?

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Gombocka: láthattalak Titeket kb. 2 perce az ablakból? :lol: :lol: :lol: a sapi tényleg rózsaszín Te pedig piroska vagy? :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


:DDDDDDDDDDDD

igen, láthattál!!! piros a kabátom, a csajszinak meg rózsaszín a sapka-sál ruhácskája. :DDDDD
Én meg azon mosolyogtam amíg sétáltam a boltig, hogy ha egyszer meglátlak, akkor nagyon fogok nevetni az utca kellős közepén (hülének néznek majd engem az emberek, de nembaj!!! megériiiiiiii)... :DDD

Charlott: a fa etetőszék tényleg hasznos, mert később kis asztalkát lehet neki csinálni, amin rajzolgathat. Nekem nem volt sterilizálóm, hanem kaptam valamilyen folyadékot, amit vízbe kellett tenni, és abba az edényeket. Nem tudom, hogy ti mennyire szeretitek a használt ruhákat, de itt békáson van egy angol-használt ruha bolt, és onnan én cukibbnál-cukibb és praktikusabb ruhácskákat vettem a lányomnak. Az anyaga nagyon jó, és meg sem lehetne mondani, hogy használt. Én is örököltem ruhákat, de a nagy részét onnan vettem.
A kórházban nekem mondtak olyat a csecsemős nővérek még az előkészítőn, hogy ne vegyük meg a mellszívót, mert drága, és ki tudja, hogy egyáltalán kell-e majd használni.

Lányok: mi lenne ha összejönnénk végre??? vagy megvárjuk még Szonce82-T? ő most a szüleinél van vidéken...
Na jó, én nem kertelek, a gombocka79 nem a rendes nevem!!!!!!! :lol: Vera vagyok...

Kép
KépKép
 


Babusok: de igen, láttam babzsákot méghozzá piros színben tündökőlt. Nekem nagyon tetszett! :-)

Gombócka: köszi a tanácsokat! Úgy érzem kezdek elveszni a babás tárgyak között! :-)

Segítséget szeretnék kérni megint csak: ezen az oldalon ajánlanak több dolgot is, amire a csecsemő fogadására érdemes megvenni.
http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php
De az a kérdésem, hogy tényleg ennyi mindent be kell szerezni, mindenre szükség lenne?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára charlott 2010.01.29 14:23-kor.

KépKép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron