Új privát üzeneted érkezett!

Arra gondoltam, ha van még veszprémi vagy környéki kismama, jó lenne megosztani a tapasztalatokat. Én elsõ babás vagyok, így még biztos mindenki tud újat mondani! Csajok, asszonyok! jelentkezzetek!
Üdv,
Bringa
Névtelen
 


Szia Bringa!
Hát nem sok veszprémi internetezhet ezen a weblapon, ha senki nem írt neked. Én tapolcai vagyok, és sokat járunk át Veszprémbe, klassz az a város. Én kétgyermekes anyuka vagyok egy 5 éves, és egy 3 hónapos kislány édesanyja. Mekkora a lányod?
Helló
Vikus
 
 


Sziasztok,

én palotai vagyok, és Deszprémbe jártam a közgázba. Néha be szoktunk menni csavarogni, vásárolni. Most várjuk az elsõ babánkat, 20 hetesek vagyunk. Találkozzunk gyakrabban.

Lora
 
 

 
 

Szia Lora!
Gratulálok a babához. Hol fogsz szülni? Mikorra vagy kiírva? Tudod már mid lesz? Nem izgulsz? Örülök, hogy végre többen is írunk, bár szerintem Bringa nem olvasta el a topicját, mert már biztos reagált volna. Írj le mindent magadról Lora, és én nagyon fogok izgulni veled az elõs babád születése miatt.
Írj, én egész nyáron a neten leszek.
Helló Vikus
 
 


Sziasztok!

Én ugyan még nem várok babát, de szívesen beszélgetek veletek, ha befogadtok. Litéren lakom, kb 8-10 km Veszprémtõl. Lent dolgozom a Jókai utcán a "Sziklában". Mint katona. Jelenleg kint vagyok Cipruson, de ha megyünk haza (ez szeptember végén lesz), az esküvõ után mi is megpróbálkozunk a babával.
Lora!
Gratulálok a picihez!Gondolom minden rendben van. Majd szorítok én is.
Zita
zit
 
 


Szia Zita!
Én a Vikus vagyok, és örülök, hogy te is csatlakoztál, legalább már többen leszünk, és késõbb a gyerekes dolgokat, meg másokat is megtárgyalhatunk. Te tényleg katona vagy?
És mit csináltok szeptemberig Cipruson? Vagy rosszul értettem? NA mindegy. Sok sikert a házasságkötésetekhez, meg drukkolok, hogy minnél elõbb legyen baba, legalább lesz mirõl csevegni.
Írj, ha tudsz.
Helló. Vikus
 
 


Lora, szépek vagytok az esküvõi képen.Most sikerült belepillantanom.
Helló Vikus
 
 


sziasztok lányok,

bocsi, pár napig nem voltam netközelben. Köszi az üdvözlést, és a dícséretet a képre, örülök hogy egymásra találtunk. Júliusban leszünk 2 éves házasok :-)

Eddig úgy néz ki, hogy kisfiú. Nevet még nem sikerült választanunk, de arra még van idõnk. Palotán fogok szülni, és okt 27.-e a doki szerint. Magától a szüléstõl nem igazán félek, inkább a körülményektõl. Nincs autónk, jogsink így más választásunk sincs, marad Palota. Szerencsére egy marha jó fej fiatal dokim van, benne nagyon megbízom.

Zita, majd mesélj ám az esküvõi szervezésrõl! Én annyira élveztem! Ha lehetne, akkor kb 5 évente újra hozzámennék az emberemhez, olyan jó volt :-)

Vikus, ha 3 hónaps a bébi, akkor még neked is elég közeli élmény a babavárás. Ha vannak képeid, szívesen megnéznék õket. A profilomban benne van a címem, oda küldhetnél. Nemsokára nekem is lesz "kispocakos" képem, majd felteszem azt is.

Legyetek jók, pusszantás Lora
 
 


Ja, Bringa a friss kismamákban a "csoporttárasm", majd szólók neki, hogy nézzen be.
 
 


Sziasztok Lányok!

De jó, hogy beindultunk! Már nem is reménykedtem, mert hetekig senki nem volt! Kép

Lora
Köszi, hogy szóltál, látod, már itt is vagyok!

Vikus
Szia, üdv. Az én kislányom most még pocaklakó, 30. héten vagyunk. Te majd nbiztosan sokat segítesz nekünk, nagy a tapasztalatod! Kép
A képeket én is szeretném látni!

Zita
Szép esküvõt (jó szervezést) kívánok, aztán hajrá azzal a babucival! KépDe jó lehet ott Cipruson! Bár nekem itt is mindig melegem van mostanság Kép

Lányok!
De jó, még egyszer, annyira örülök Nektek! Kép

bringa
bringa
 


Sziasztok csajok!
Helló Bringa!
NEm gondoltam, hogy fogsz jelentkezni, már elég régóta írkálok, és ez a hét jött be mindenki részérõl. Benneteket kismamák nagyon írigyellek, mindketten a legszebb részében jártok a dolognak. Remélem, még én is átélhetem néhányszor ezt a csodát. Bringa te Veszprémben szülsz? Vannak alternatívák a szüléssel kapcsolatban? Jó szülészet van ott? Sok múlik ezen. JA meg az orvoson.
Sajnos nincs még digitális fényképezõnk, ezért nem tudok képeket küldeni, de dolgozom a dolgon, hogy mielõbb legyen.
Zita! Te aztán most tudsz majd a csajok révén tapasztalatokat gyûjteni, mert rengeteget tudnak majd mesélni, és biztos fognak is. Jó esküvõ szervezést.
Írjatok mindannyian
Sziasztok.
Vikus
 
 


szia Vikus
Hány babát szeretnél? Hogy bírod a két lurkóval? És õk jól kijönnek egymással? Meg írjál, milyen volt a szülésed.
Igen, én Veszprémben szülök, az orvosom is jó fej. Bár most meg vagyok ijedve, mert streptococcus pozitív lettem, de remélem, nem lesz semmi baj.
Szerintem az itteni szülészet elég jó, igaz nincsen alternatív szülõszoba, de a választott szülésznõm annyira aranyos, hogy kárpótol érte. Persze, majd utána is nyilatkozom, hogy milyen volt.
Azért félek egy picit az anyaságtól. Nem tudom, fel vagyok-e készülve rá.
Lora, te hogy vagy ezzel?
Zita
Mit csinálsz Cipruson?
üdv,
bringa
bringa
 


sziasztok!
Tud valaki veszprémi nõgyógyászt ajánlani, aki rendes is, tud is meg minden, szóval aki jó orvos?
Köszi: Timcsi
Névtelen
 


Timcsi
Én a Pfund dokihoz járok, szerintem nagyon jó. Én nála fogok szülni. Este 7-8 között hívhatod idõpont ügyben, a rendelésén nem kell várni. Egy vizsg. kb. 3000, de mindent elmond, amit akarsz, s ami oda tartozik. Telószám: 261-004.
Jó még: Turcsányi, Kiszely.
Ismerek még másokat is, de akinél más jártam, nem volt meggyõzõ.
Majd írd meg, mire jutottál. :9
bringa
bringa
 


Sziasztok!
Helló Bringa.
Én jól bírom a két lányommal, mert imádom õket. A kicsi akit most szültem, életem legjobb dobása volt, pedig az elsõ három hónapban csak sírt, mégis nagyon boldoggá tesz. A nagyobb 5 éves, nagyon dacos, szemtelen, de gyönyörû, és okos kislány. Nagyon lehet õket szeretni. Nem szabad a GYES alatt csak a házimunkának és a babának alárendelni magad, mert akkor bekattansz. Legyenek barátaid, járjatok össze, vidd el, ha van nagymama a picit hozzá néha, hogy tudjatok a pároddal kikapcsolódni, pihenni, mert bizony ez is kell, egyébként tönkrementek az állandó szolgálat alatt. Mivel nekem itt Tapolcán nincsen senkim, fogadtam baby sittert, így minden dolgom mindig meg tudom oldani. Szoptatok, vagyis csak szoptatok, és mindig a két szopi közti idõben hagyom nála, így ki tudok nyugodtan takarítani, tudok itthon dolgozni, mert melletük ezt is teszem, és tele vagyok energiával. Bár este azért rendszerint hullaként rogyok az ágyba. Már a tévérõl is teljesen leszoktunk. ÚGyis brutális. A szülésem az elsõ gyermekemmel csodálatos volt, Õt Baján szültem. Tündér orvos, tündér szülésznõk, isteni férj, bababarát szemlélet, cél a legnagyobb fájdalmak enyhítése kedvességükkel, megértésükkel. Ugye ott nincs fájdalomcsillapítás. Második gyermekem Keszthelyen született. Szadista banda, ennyit tudok mondani. Maga a vajúdás nem volt rossz, de feküdni végig, fekve szülni, kinyomták a kicsit belõlem, ott ez a szokás, kértem a dokit ne vágjon gátat, akkorát vágott, hogy most sem gyógyult meg. És volt nagyobb szadi is, de így elsõ szülõkként nem írom le. Ennyit számít a jó kórház, a jó orvos, az alternatívák elfogadása az orvos részérõl, és ha empatikus az orvos, akkor sok jóra számíthatsz. Az én dokim, az szerintem utált engem, és jól kiszúrt velem. Azt gondolom, hogy nem voltam számára szimpatikus. Az ottani dolgozók azt mondták, hogy rossz napja volt szegénynek. Hát mit mondjak. Kit érdekel. A következõ gyermekeimet eldöntöttem, hogy Pesten fogom megszülni a MÁV-ban, csendes, gyengéd születést szeretnék, sötétben, ahol nem bömböl a kicsi. És ott teljesítik az ember minden kívánságát. Egyébként csajok mielõtt befeküdtök a szülõszobára, kérdezzétek meg az orvosotokat, hogy kell-e feküdni vajúdás alatt, hány ágyas a szülõszoba, veletek lehet-e a hozzátartozótok, hány napig kell bent lenni? Rajta van-e a vajúdás alatt a hasatokon a CTG? Én ezeket nem kérdeztem meg, mert azt hittem, hogy azt fogok csinálni, amit akarok, mert Baján úgy volt, és tökre nagyot koppantam. Én voltam a buta. Minek van a szám. Na mindegy. Egyébként egy csodás szülésnél nincs felemelõbb érzés, és az ember gyermekeinél nincs klasszabb dolog az életben. Szóval amit leírtam ne féljetek, szerintem a lerosszabb kórházat sikerült kifognom másodszorra, ahol szültem, de a pici mindenért kárpótolt, és minden nap úgy veszem a kezembe ezt a csöppséget, hogy hálát adok a jó istennek, hogy adta Õt nekem. Nagyon nagy dolog kisbabát szülni.
Bringa, a streptococcus konkrétan micsoda? Ismerem a kifejezést, de nem tudom a jelentését. És hogyan kapható az ilyen? Okoz valamit?
Remélem, hogy minden rendben van. Már nem túl sok idõd van hátra. Vigyázz magadra.
Legyetek jók, írjon mindenki, én örülök, hogy így összejöttünk.
Sziasztok.
Vikus
 
 


Vikus
Köszi a jótanácsokat! Kép Úgy sajnálom, hogy ilyen rossz élmány volt a második szülésed. De az eslõ meg a soron következõk majd kárpótolnak! Kép
Én már jártam bent, mert van választott szülésznõm, aki nagyon aranyos, és mindent elmondott. Meg szerencsére a dokim is mindent elmagyaráz, amit nem értek.
Például a streptococcus-ról is azért tudtam. A hüvelykenetvizsgálatot ezért csinálják (nálunk a 26. héten, sok helyen inkább késõbb). Állítólag ez a baki minden második nõben benn van, s nem is tudunk róla, mert nem oszt, sem szoroz. De terhességkor, illetve inkább szüléskor nagyon veszélyes lehet a babucira, ha van és nem kezelik. Gyógyszert kell szedni rá (csak 5 napig), ill. a vajúdás alatt injekciót adnak. Meg rögtön a babunak is születése után. Hát ennyi. Azért voltam megijedve, mert elég durva dolgok történhetnek, ha nem kezelik. S nekem elõször olyan gyogyit írtak fel, amelyiket nem szedhetem egy érzékenység miatt. De most már megnyugodtam, tényleg sokmindenkinek pozitív volt.
Bocs, hogy ilyen hosszú lett.
Csak anyatejet adsz a babunak? Vagy mást is? (víz, tea, stb)

pusszancs,
bringa
bringa
 


Lányok, merre vagytok?
Bár nekem most egy hétig nem lesz Internetem, mert átszereljük. Találkozunk 1 hét múlva (remélem, sok új öüzivel). Mindenkinek szebb idõt! Kép
bringa
bringa
 


Sziasztok lányok!

Hétvégén általában nem vagyok gépnél, mert a melóhelyen tudok netezni csak. Bár az nincs messze, itt van a táborban.
Kérdeztétek, hogy mit csinálok itt kint. Szóval, mint ENSZ katona fenntartjuk a békét, ezen nem kell semmi komoly dologra gondolni, nem járok fegyverrel vagy ilyenek. Ülök majdnem mindíg a számítógép elõtt, ha kell leveleket írok, térképeket rendezek, repülésekkel foglalkozunk, mármint összeállítjuk a mi szektorunkra vonatkozó igényeket és továbbítjuk, stb...A délutánok és a hétvégéink szabadok. Ilyenkor általában a strandon hentergünk, mert itt már dög meleg van. Tegnap árnyékban 45 fokot mértek. Éjjel olyan meleg volt, hogy alig bírtunk aludni.
A legjobban azt szeretem, amikor vezethetek, mert nagyon szeretek vezetni, itt ráadásul jobb oldalas minden és jól lehet gyakorolni. Nagyon rosszul vezetnek a törökök és a görögök is. Van, hogy index helyett kilógatják a karjukat az ablakon, kicsit meglengetik, ezzel jelzik, hogy õk most be fognak kanyarodni, és más hasonló nyalánkságok vannak vezetés terén.
Az eskövõi elõkészületek még odébb lesznek, de majd beszámolok mindenrõl, ha tényleg érdekel titeket.
bringa!
Én is a Pfundhoz járok már évek óta, és nagyon szeretem, mert egy évben kétszer vagy háromszor találkozok vele, ebbõl egy alkalom a kenet vizsgálat, a többi, amikor felírja a fogamzásgátlót és mégis mindíg pontosan tudja, hogy ki vagyok, mit kell felírnia, s hogy legutóbb volt e gond vagy sem. Szóval szerintem jó doki.

Jaj, bocs, hogy ilyen hosszú lettem, de úgy megörültem nektek! Jó babavárást nektek, akinél már van baba, annak meg jó babázást!! Kép

Puszi nektek! Zita
zit
 
 


Sziasztok, veszprémiek!
Mi ugyan nem Veszprémben lakunk, de nagyon közel van hozzánk, hetente bejárunk vásárolni (pont tegnap voltunkKép)
Tihanyban lakunk, két gyermekem van, a fiam négy és fél a lányom két és fél éves.
Kedves Vikus! Nagypon sajnálom, hogy ennyire rossz élmény volt a második szülésed. Én pont azért, mert az elsõ gyönyörû volt, ugyanoda mentem vissza szülni a másodikat is, pedig akkor már Tihanyban laktunk, én mégis Debrecenben szültem mind a kettõt. Ott nagyon jók az orvosok is, kedvesek, a baba és a mama szempontjai az elsõk. Veszprémben is körülnéztem szülés ügyben, de nem voltak igazán jók a tapasztalataim, bár Turcsányi doktor igazán szimpatikus.
Veszprém gyönyörû város. Én nagyon megszerettem. Igazi hangulata van. És annak is örülök, hogy vannak itt a babaneten mások is s környékrõl.
Üdv
Eva
ui: azért írom a nevem ékezet nélkül, mert már annyi Éva van itt, hogy nehéz minket megkülönböztetni...
eva
 
 


Szia Eva!

Tihany sem rossz hely azért. Debrecenben mi is laktunk, bár már jó régen, akkor még csak 13 éves voltam. Nem tudtam, hogy lehet máshol is szülni, mint ahol lakiunk, mert én nagyon megbízom a Pfundban, s szeretnék nála szülni. Csak az a gond, hogy szeptembertõl felköltözök Pestre. Bár még a baba is odébb lesz, de már gondolkodtam ezen, hogy lehet-e ilyet. Látom, igen. Kép
Kösz, hogy véletlenül is segítettél!! Kép
Zita
zit
 
 


Sziasztok csajok!
Hát már tök sokan vagyunk. Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem csak Veszprémben lakók kapcsolódnak be.
Bringa!
Ha majd leszel, hogy, hogy átszerelitek az internetet?
Talán új lakásba költöztök? Mert az jó kis meló szülés elõtt. De megvan a varázsa is. Bár én ezt csak feltételezem.
Kérdezted, hogy szopik-e a baba. Büszkén mondhatom, hogy igen. Csak szopik, és gyönyörûen fejlõdik. Bár nagy a szolgálat az igény szerinti szoptatásnál, de hidd el, megéri. Az elsõt nem tudtam szoptatni, most ennél a terhességnél a létezõ összes kiadványt elolvastam, és fordultam már a szoptatós ligához is segítségért. És segítettek. Eltökéltem, hogy a baba 6 hónapos koráig csak anyatejet adok, mert állítólag ez az egészséges. Szóval semmi tea, meg víz. Szoptatok a parkolóban, az étteremben, a kozmetikában, a fodrásznál, az állatkertben. Nem érdekel ki mit mond, a babának legyenjó. És jó is neki. Egyszer már valami nátha félét összeszedett, egy napon kezdõdött a nõvérével, a picinál 1 napig tartott a betegség, a nagy 2 hétig nem látott a takonytól. Szóval megéri. Bringa vigyázz magadra és a babára, a streptococcus miatt meg nagyon sajnállak, gondolom, hogy mit éltél át.
Szia Zita!
Mit mondjak, irígyellek a jó idõ miatt, mert itthon pocsék. Hol esik, hol meg iszonyúan fúj a szél. Kérdezem tõled, hogy a võlegényed is kint van Cipruson, vagy szegény itthon kellett, hogy maradjon? EGyébként azon kívül, hogy dolgozol kint, jól érzed magad?
Szia Eva.
Tihany nagyon szép hely, de nyáron nem irígyellek benneteket. Az a rengeteg túrista. Persze én olyan ember vagyok, aki szereti a csendet. Fürödtetek már az idén a Balcsiban? Mi csak egyszer tudtunk.
Milyen a két gyermeked közt, hogy csak 2 év különbség van? Tapasztalatszerzés miatt kérdezem, mert én is szeretnék még, és kíváncsi vagyok, hogy mekkora a teher, milyen testvérek. Ha tudsz, rakj fel képer róluk ide a topicba.
Na csajok jók legyetek. Mindenkinek jó babavárást.
Sziasztok, Vikus
 
 


Szia Vikus!! Kép

Igen, azért jól érzem itt magam, de mennék már haza. Sok az egy év.
Atival amúgy a tavalyi kiképzésen ismertük meg egymást, együtt is jöttünk ki, karácsonykor pedig megtartottuk az eljegyzést. Azt mondták, inkább kérdezték többen is, hogy nem siettük-e el nagyon, de mi úgy gondoljuk, hogy tudjuk mit akarunk és akkor meg mire várjunk? Kép Az élet úgyis rövid, és az idõbõl is olyan kevés van, nem?! Mi meg nagyon szeretünk együtt lenni. Kép
Szerencsére együtt is megyünk haza, szeptember 18-án.
Hogy vannak a csajok? Remélem jól. Nincs képed róluk?
Pussz!! Zita
zit
 
 


fsaf
Névtelen
 


Szia Zit!

Ne törõdj a károgókkal, mi a férjemmel 3 hónap ismeretség után házasodtunk össze és a mai napig nagy boldogságban élünk. Sokan mondtak nekünk is hasonlókat, mármint, hogy elsietjük a dolgokat, de mi szerencsére nem hallgattunk rájuk.
Sok boldogságot nektek!

Igika
 
 


Sziasztok
Na végre, újra itt! Valójában nem átszerelték a netet, hanem elutaztunk egy hétre, ami nagyon klassz volt!! Kép
Látom mindenki ok, és ez nagyon jó!

Vikus
Én is így tervezem, hogyx semmi tea meg víz, mert sokat olvasok errõl. Persze még meg kell vvínunk a magunk kis harcát az anyóssal, meg a családdal, hogy ezt is elfogadják, dehát tudják, hogy ez az én gyerkõcöm lesz, s én nevelem Kép

Na üdv, még jelentkezem,
pusszancs
bringa
bringa
 


Helló csjok!
Hát írigyellek hogy már nyaraltatok, de most kell mielõtt jön a baba, mert akkor már nem lesz rá lehetõség. Tök jó, hogy a szoptatásról te is így vélekedsz, nálunk sem a család nem néz normálisnak, sem a védõnõ, sem senki. De én struccpolitikát folytatok, és senki nem érdekel. A bab még nem volt 3 hónapos, kijött a védõnõ, és elsõ kérdése az volt, hogy ugye már megkapta a pici az elsõ gyümölcsöt?
Mondtam, hogy nem, és az én gyerekem 6 hónapig csak anyatejet fog kapni, erre azt mondta, hogy úgy is jó. Amikor megszültem utána volt napi 6-8 dl. tejem plusszban, alig találtam rá valakit, és pár hétig adtam csak a babának, mert azt mondta az anyukája, hogy az Õ kicsije hány tõle, és a koraszülött osztályon is azt mondták neki, hogy ne adja az anyatejet, mert az milyen káros a kicsijének. Az agyam majdnem szétfakadt. Ezek után ami volt fagyasztva azt eladtam Pestre, ott azonnal fizetnek, és nem ócsárolják, örülnek, hogy van. Itt mind az alternatív szülésrõl, mind az anyatejes táplálásról nagy a sötétség ebben a megyében, és Zala megye sem különb. Úgyhogy mi anyukák, szinte csak magunkra, meg a férjeinkre számíthatunk.
Egyébként hogy vagy, mikorra vagy pontosan kiírva Bringa? Csak hogy számolhassuk a heteket.
Lora te is jó lenne, ha írnál, mert nem tudunk rólad semmit. Íjatok csajok, engem tényleg érdekel kivel mi van.
Bocs csajok én ilyen szószátyár csirkefalat vagyok.
LEgyetek jók. Helló Vikus
 
 


Sziasztok!
Vikus! kerdezted, hogy milyen dolog ket ilyen pici kolok anyukajanak lenni. Mostanra elmondhatom, hogy nagyon jo. Igazandibol nem igy terveztuk, de mostmar nagyon orulok, hogy igy alakult. A fiam tulajdonkeppen sosem volt feltekeny a lanyomra, igazi lovagkent vedelmezi, en mar ra sem szolhatok Dorka lanyomra, mert a fiam leszid, hogy miert bantom a hugat. Es ez forditva is ervenyes, ha a fiamra szolok ra, jon a lanyom, hogy "nana, anyuci, nana!!!"
inkabb faraszto a dolog, hiszen amikor a kicsi szuletett, meg a fiam is nagyon kicsike volt. sok torodest igenyelt, es en nem tudtam ketteszakadni. Hala Istennek a ferjem mindenben segit, a kislany szuletese utan o patyolgatta a fiamat. Mostmar gyonyoruen jatszanak egymassal, ennek kovetkezteben a lanyom eppugy lovoldoz, kardozik, autozik, mint a fiam, ugyanis mindenben koveti a batyjat. Tunderiek egyutt, a lanyom kullog a fiam utan, mint egy kis fegyverhordo.
A fenykepunk fel van teve az "Ismerjuk meg egymast" rovatban, Eva csaladja cimszo alatt.
Tihany ilyenkor tenyleg iszonyu tud lenni, szerencsere mi elegge elszigetelt helyen lakunk, de meg igy is alig varom neha a turistaszezon veget. De minden penzt meger, hogy az egesz napot a vizparton tolthetjuk.
Szoptatas ugyben: az elso gyerek utan elhataroztam, hogy soha tobbet nem hallgatok senkire. Az egyik ezt mondja, a amsik azt. Kedvencem az volt, hogy anyosom, amikor mondtam neki, hogynem akarok a gyereknek cumisuveget venni, mert ha raszokik a cumisuvegre, nehezebben fogadja el a cicit, azt mondta, hogy pedig a gyerekek olyan aranyosak a cumisuveggel a szajukban. Es renduletlenul hozta az alig feleves fiamnak a pasztorozetlen hazitejet. En ugyan sohasem adtam oda neki, de volt olyan, hogy rajtakaptam az oreglanyt, hogy azzal itatta. Marha duhos lettem. Meg feles tejet sem lehet adni egyeves kor elott, nem hogy kezeletlen hazitejet....
Most meg en lettem tul hosszu. Bocsika!
Udv
Eva
eva
 
 


Vikus
Teljesen egyetértek veled, én pl. mostanában már a védõnõmhöz is alig megyek. Egyébként a 32. hétben vagyok, úgyhogy még van hátra. Mostantól vasinjekciókat kapok, mert alacsony a vasam.
Vikus, Eva
Jó a korkülönbség a gyerekek között? Írjatok errõl, nagyon érdekel Kép
Lora
Merre vagy?
Zita
Azt hiszem, most itt is van olyan meleg, mint Cipruson Kép

üdv mindenkinek
bringa
bringa
 


Sziasztok lányok! Kép

Bocs, hogy nem voltam eddig, kifogás nincs, lusta voltam. Kép

Bringa
Hallottam, hogy otthon is jó melegek vannak Kép Valamelyik nap beszéltem anyuékkal, hogy tuti ki akarnak-e jönni, mert itt kb 50 fok várható júliusban, augusztusban. Megtárgyalták a dolgot és úgy döntöttek, hogy jönnek, de nem két hétre, csak tíz napra. Ami jó, mert így talán anyuval nem kell majd orvoshoz futkosni. Remélem! A másik (önzõ dolog tudom), hogy így majd Atival kicsit többet tudunk kettesben lenni. Kép

Vikus
Ti hogy bírjátok a meleget a picivel? Nem nyafis? Azt mondják, hogy jövõ héttõl meg hideg lesz otthon. Ez nem túl jó hír. Kép

Eva
Nagyon aranyosak lehetnek a gyerekeid, ahogy írtál róluk, szinte láttam õket magam elõtt. Tüneményesek lehetnek! Kép
Képed nincs valahol róluk? Úgy megnézném õket!!

Lányok! Ha van képetek a gyerkõcökrõl, meg lehet nézni valahol? Kép

Itt minden változatlan, már csak 88 napot kell itt kibírni. Sok sajnos. Kép Tudom, mindenki azt hiszi, hogy itt minden szép és jó, de nem így van és kezd betelni a pohár. Azért van még egy kis hely benne, de nagyon kevés.

Na, vége a panasznapnak! Kép

Remélem ti nagyon jól vagytok és a babócák is, pocakon belüliek és kívüliek egyaránt!!
Sok puszi:
Zita Kép
zit
 
 


Sziasztok csajok!
Elég a nyárból, nem bírom tovább. A kisgyerekem folyamatosan csak üvölt, és majd meggyullad. Csak az éjszakák hoznak enyhulést számára, de akkor meg fölöttünk bömböl a techno. Be is kattantam valamelyik nap, és majdnem felpofoztam a fenti szomszédot, és kikelve magamból üvöltöttem. Szóval alig várom, hogy kiköltözzek falura, de még tanyára, vagy az ország legkisebb zugába is elmennék, mert, hogy mennyire nem empatikusak a kisbabásokkal az emberek. A szomszédaink közül csak azok normálisak, akiknek van kicsijük. Ma voltunk étteremben, és a pincér közölte, hogy vigyem arrébb a babakocsit, mert bizony neki útban van. Fontos volt kicsit kipanaszkodnom magam, mert beleõrülök a mások nemtörõdömségébe.
Bringa!
Minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyen melegben hordod a szíved alatt ezt a pici gyerkõcöt. Valójában már nem is olyan kicsi. A vas injekciók miatt meg igazán sajnállak, akikkel együtt feküdtem a kórházban, és kaptak, mindnek hetek múlva is fájt a fenekük, és lila volt. Reméljük azért segít.
A korkulönbség az én gyerekeim között 5 év, és nekem sikerült a nagyot úgy elkényeztetnem ebben az 5 évben, hogy az csoda. Mert hogy egyedül volt eddig, anya szemefénye, okos, ügyes, mindent megkap. Mostmár kétfelé megy a szeretet, és látom, majd megöl a szemével. A tesót persze imádja, de szerintem soha már nem lesznek partnerek, mert nagy a korkülönbség. Ezért akarok hamarosan harmadikat, ha még fel nem mondják az idegeim a szolgálatot, mert alig van valamire idõm. Csak éjszaka, de még szoptatok is éjjel, meg rajzolok, meg internetezek, és meleg is van, hát ki vagyok.
Zita!
Lesznek a csajokról képek, kb. augusztusban, mert akkor veszünk szkennert, és végre akkor én is fel tudom tenni. Elhiszem, hogy már jönnél haza, gondolom, hogy ezt hívják honvágynak. És gondolom, hogy az 50 foktól is be lehet kattanni. Én most örülök, hogy jön a lehülés, és bárcsak hûvösebb lenne a nyár további része.
Eva!
Gyondolom, hogy jó barnák vagytok, és most igazán ki tudtátok strandolni magatokat. Sajnos én az idén csak egyszer tudtam fürdeni a Balcsiban, de eljön az én idõm is.
Bár olyan kövér vagyok, hogy iszonyú. Jobb is ha nem láttok rólam képet.
Na sziasztok, én mindig oltári sokat dumálok.
Vikus
 
 


Lora hol vagy? Hogy vagytok a babával?
Vikus
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom a társasághoz... Jómagam Veszprémben élek, januárban született meg az elsõ várvavárt babánk, Anna, aki nyugodt, kiegyensúlyozott és szeret szopizni (egyelõre csak szopik). A terhességrõl, szülésrõl, s mint kiderült a csecsemõápolásról nagyon eltérõ véleményem van (mármint a szakemberekétõl, orvos, védõnõ... stb.), ez néha konfliktushelyzetet teremt, de törekszem arra, hogy a másik fél is megértse, belássa, hogy nem vagyunk egyformák, s nem minden jó, amit eddig annak tartottak. Pl. jó lenne, ha a veszprémi kórház szülészete mindent megtenne a Gyermekbarát cím viseléséért, mert vannak megfelelõ szakemberek, de a szülõ nõt a szülészet, a babákat a csecsemõosztály "gondozza", s bizony én a kettõ között nem éreztem harmóniát, egységet. Egyátalán miért kell külön választani, s a csecsemõosztályra ráírni, hogy belépni tilos, miközben a gyermeked is ott van... stb. Na, bemelegítésként ennyit. Szóval mindenkinek jó babázást vagy szép babavárást kívánok!
Jutka
 
 


Csajok! Ennyire azért nem kell tõlem megijedni. Ti aztán jó világgá mentetek KépJutka
 
 


Folytatom... majdnem hathónapos Annám, most kapta meg a DiPerTe+IPV+PedVax kettõs oltást egyszerre. Két napja teljesen ki van készülve. Éjszaka négyszer kel fel szopizni, az eddigi egy helyett. Napközben, amikor fenn van nyüglõdik, s csak kézben akar lenni. A tieitek, hogyan reagál/t az oltásokra? Ja, és tiszta kiütés lett az arca, a vakcinák konzerválóanyagára gyanakszom. Remélem, nemsokára újra nyugodt és kiegyensúlyozott lesz. Félek belegondolni, hogy a második és harmadik adag (egy és kéthónap múlva), még erõsebb hatást fog belõle kiváltani, hiszen addigra és így tanulja meg az inmunrendszere, hogy ez ellenség most védekezni kell. Na, pl. ez egy olyan terület (az oltások), amiben teljesen eltérõ a véleményem az állami propagandáétól.
Remélem, elõbb vagy utóbb felbukkantok!
Jutka
 
 


Itt vagyunk mi,(legalabb is en) csak sok a munka!
Nalunk mind a ket gyerek maskent reagalt az oltasokra, a fiam belazasodott mindtol, a lanyom meg sem erezte. En meg mar azt hittem, hogy ez a rendellenes.
Eva
Eva
 


Szia Éva!
Munka az nálam is van, de most valahogy nem töröm össze magamat érte.
Két héttel ezelõtt jártunk Tihanyban, párommal és Annával. Nagyon meleg volt, Anna, páromon lévõ kenguruban lógott, s a hurkás lábaival nagy sikert aratott a túristák körében. Mi mindig csak az apátsághoz és a mólóhoz megyünk, te mint helybéli tudsz olyan helyet ajánlani még (Tihanyban), ahova érdemes elmenni, akár csak heverészni, sétálni, pihenni, hûsölni?
Oltás... Anna nem lázasodott be, bár az orvos tanácsára kapott egy fél kúpot, így esélye sem volt rá.
Most megyek, ráveszem magam egy kis tüsténkedésre.
A Jutka is foglalt volt, ahogy nálad az Éva, ezért írtam Júliát.
Jutka
 
 


Kedves Jutka!
Mint itteni lakos, Tihanyt a szezonban csak a kifejezetten mazochistaknak tudom ajanlani. Most jottem haza a munkahelyemrol, es egyetlen szabad parkolohelyet sem lattam. Tomve van az egesz falu, ilyenkor-foleg kisbabaval nagyon vacak kozlekedni. Amit egyebkent erdemes megnezni, az mondjuk a Babamuzeum, a Kalvariadomb, de ha van kedvetek hegyetmaszni( no nem szoszerint), akkor a baratlakasokat is tudom ajanlani. Ha a termeszet szepsege erdekel, akkor van egy nagyon jo kis-nem tul hosszu utvonal a Kulso es a Belso to kornyeken. Husolni pedig a Tihany-sajkodi strandot tudom ajanlani, ott talan nincsenek annyian, mint mashol.
Mi a hajoallomas kozeleben lakunk, a ferjem az MTA kutatointezeteben dolgozik, aminek szerencsere hatalmas es gyonyoru parkja van sajat stranddal. Ott ilyenkor sincsenek sokan, mi neha az egesz napunkat ott toltjuk.
Egyebkent amikor a masodik babat vartam, ugy volt, hogy veszpremben szulok, de amikor megtudtam, hogy nem lehet velem vegig a baba, es hogyha eppen foglalt a papas szuloszoba, akkor egyedul kell szulnom, inkabb elmentem Debrecenbe szulni( a fiam ott szuletett, es nagyon szep elmeny volt.)
Udv
Eva
Eva
 


Sziasztok lányok
Vikus!
Nem az én érdemem, hogy most növöget a picurka, biztosan télen is nehéz, mert akkor meg sok ruha kell, csúszásveszély, stb. Te mikor voltál terhes? A másodikkal télen, ha jól számolom.. Kép
A vasinjekciókat én vénásan kapom, nem olyan szörnyû Kép

Jutka
Szia Kép
Tök igazad van, de azért írjál, hogy milyen volt veszprémben zülni. Kinél szültél?
Sajnálom Annát, de biztosan jobb lesz a következõ oltásoknál a reakció.

Lora
Merre vagy?

Üdv,
bringa
bringa
 


Sziasztok!

Éva, köszönöm a tippeket. Van, amirõl hallottam, s van amit csak sejtem, hogy hol van, de majd megkeressük. A tavak körüli útvonal jól hangzik. A debreceni bababarát kórház?

Bringa, hát én nem Veszprémben szerettem volna szülni, hanem Érden a Navilág Születésházban (otthonszülést támogatóknál). Egészen a szülés elöttig (35. hétig) minden rendben is volt, aztán kiderült, hogy Anna (akkor még nem tudtuk a nemét) faros és a feje már akkor elérte azt a határt, ami kockázatossá teszi a "rendes" szülést. Így az az érdi "otthonszülés" meghiúsult, mert ez már kizáró ok. Tulajdonképpen a 36. héttõl lett "orvosom" (Szilágyi Imre, osztályvezetõ fõorvos), mivel tudtuk, hogy mûtét lesz, s azt akartuk, hogy a párom a mûtét és a bennt tartózkodásunk alatt is velünk lehessen (bejöhessen bármikor hozzánk a szobánkba). Anna végül a 38. héten segítették a világra, egy nappal a tervezett császár elõtt el kellett végezni a mûtétet (menet közben elfogyott a magzatvíz, elindult spontán módon a szülés). Bár 24 órás együttlétes szobát kértünk, egyágyasat és a párom gyakorlatilag reggel 9-tõl este 10-ig velünk volt, mégis engem és Annát nagyon megviselt a kórházi egyhetes lét. Friss sebbel az elsõ napokban nem tudtam pattanni és követni Annát minden vizsgálatra, pedig ezt kellett volna tennem. Ami igazándiból a legnagyobb baj volt az a cukros teáztatás és a tiltakozásom ellenére történõ tápszerezés, mondván császáros anyukának nincs elég teje. Gyakran azért nem szopott Anna, mert megteáztatták és úgy hozták vissza hozzám, így a tejem sem indult be úgy, ahogy kellett volna. Egyszer pedig az engedélyem nélkül kötöttek be Annának egy branült a kézfejébe, mivel szerintük nem kap elég folyadékot és infúziót kell kapnia. A teáztatástól besárgult harmadnapra és éjszakára, illetve napközbenre elvitték kékfényezni. Szóval hiába voltunk 24 órás szobában, mégsem lehetett velem. Az volt az érzésem, hogy minden Annán elvégzett, elkövetett orvosi vagy csecsemõs beavatkozás egy újabbat vont maga után, hiszen kezelniük kellett az így keletkezõ tüneteket. A szülészorvosommal minden ok volt (emberileg és szakmailag is), a baj a csecsemõsosztállyal van, illetve a szülészet és a csecsemõosztály közötti kaotikus viszonnyal. Nincs minden összehangolva közöttük, így gyakran a babák isszák meg ennek a levét. Szerintem semmi szükség a szülészet mellett különálló csecsemõosztályra (intenzívre igen, de én nem errõl beszélek), hiszen a babának az elsõ pillanattól az anya mellett van a helye. A következõt remélem már nem kell kórházban világra hoznom, ha mégis, akkor az csak Bababarát kórházban lehet.
Hosszú és talán sarkos is lett... bocs.
Jutka
 
 


Sziasztok!Kép

Örülök, hogy egyre többen vagyunk. Kép

Vikus!
Nem hiszem, hogy olyan kövér lennél, én azért szeretnék képet látni rólatok!! Kép A korkülönbség meg megszûnik majd probléma lenni, bár lehet, hogy elég hosszú idõ múlva. A hugom és köztem 8 év van, az elején én is úgy éreztem, hogy engem már nem is szeretnek annyira, aztán elmúlt. Ma már jó barátok is vagyunk a tesómmal. Szóval ne aggódj, elmúlik majd! Kép

Jutka!
Szia közöttünk!Kép Tõled is megkérdem, hogy van-e fénykép a picirõl valahol? Kíváncsi vagyok rátok is. Kép Amit leírtál a kórházról, az alapján lehet, hogy nem ott fogok szülni mégsem. Nem nagyon tetszenek ezek a dolgok.Kép

Bringa!
Hogy bírtad ezt a meleget aztán a gyors lehûlést? Nem viselt meg nagyon? Jól vagy, vagytok? Babuci rendben van ott bent? Kép

Lora!
Merre vagy? Mi van veled?

Eva!
írjál még a gyerkõcökrõl, légyszi, úgy szeretem olvasni. Olyan aranyosak lehetnek! Kép

Itt minden változatlan, meleg a köbön, ma szerelik be a coolert a szobámba, mert éjjel már aludni sem lehet a fülledt melegtõl. Olyan, mintha vizet lélegezne be az ember. Ilyet még nem tapasztaltam soha. Érdekes. Kép

Na, akkor ennyi.
Puszi mindenkinek.Kép legyetek jók!
Zita
zit
 
 


Sziasztok!
Jutka
Sajnálom, hogy ilyen negatívak a tapasztalataid. Én is megírom majd utólag. A barátnõim azért sokkal jobb dolgokat meséltek. Én mindenképpen itt veszprémben akarok szülni, elsõsorban a doki és a szülésznõ miatt. Majd meglátjuk milyen...

üdv,
bringa
bringa
 


Sziasztok!
Zita, Bringanak igaza van, ezt én éltem így meg, és ismerek olyat, aki nem találta ilyen rossznak. Szóval nézz körül, érdeklõdj. Lehet, hogy számodra ezek nem jelentenek problémát + ha nem ilyet akarsz vagy sokkal jobbat (a baba szempontjából), akkor messzire kell menned, mondjuk Bp. Szent István Kórház, arról is sok jót hallottam. A történethez az is hozzá tartozik, hogy mi 8 hónapon keresztül arra készültünk, hogy az elsõ naptól kezdve Anna velünk és otthon lesz, semmiféle orvosi macera és elszakadás egymástól.
A párom készített anno egy oldalt Annának/ról, de menet közben elhagytuk a jelszót, így az oldal töltésével megálltunk:
[url=http://groups.msn.com/WeberAnna/_homepage.msnw?pgmarket=en-us" TARGET="_top]http://groups.msn.com/WeberAnna/_homepage.msnw?pgmarket=en-us[/url]

Bringa, nekem az orvosokról (nem a gyerekorvosokról) és a szülésznõkrõl nagyon jó tapasztatalaim vannak, kedvesek, figyelmesek és segítõkészek voltak nagyon. Bárcsak csecsemõst és gyermekorvost is lehetne választani, de mivel õk váltják egymást ezért ezt egy héten keresztül nem lehet kivitelezni. Volt olyan csecsemõs, aki annyira nem volt szimpatikus és olyan lópokróc volt, hogy a szívem szakadt meg, amikor Annáért õ jött, hogy elvigye. Egyszerúem nem éreztem biztonságban nála. Megjegyzem, Anna fején a hatodik napon egy hatalmas púpot fedeztünk fel. Amíg velünk volt ez biztos nem keletkezett, azt észre vettük volna, ha valahova beütjük szegényke fejét...
Nem akarok bárkit is ijesztgetni, ha mégis úgy tûnne vagy ilyen hatást váltok ki, bocsánatot kérek, s szóljon bármelyikõtök, s többet nem mesélek róla.
Jutka
 
 


Zita
Köszi az érdeklõdést, hát most sokkal jobb, mert lehûlt a levegõ. A nagy melegben nem volt kedvem semmihez, nyügi voltam, sokat fájt a hátam. De most semmi bajom, tele vagyok energiával. Kép

Jutka
Azt hiszem, azért, jobb, hogy leírtad, mert talán nem ér csalódás. Mindenképpen megpróbálok rooming-in-es elhelyezést kérni, hátha akkor nem tudnak vele semmi rosszat tenni.

Lora a másik fórumon sem jelentkezik. Remélem, minden rendben náluk, csak az internettel lehet valami.

üdv,
bringa
bringa
 


Sziasztok Csajok!
Helló Jutka!
Én sajnos csak most tudok csatlakozni hozzátok, mert kedden csõtörésünk volt. Éjjel Dina bab ébresztett, szopizni kért, lelépek az ágyról, a lakásban bokáig érõ forró víz, a kicsi meg a másik szobában. Hát majdnem infarktust kaptam. A nagy szerncsére a dédinél volt. Na mindegy, a picinek nem lett baja, hál istennek, de a konyhabútorunk totál kárt szenvedett, mindenünk új a lakásban, és a bútorok lábai is szépen szétáztak, meg a szõnyeg, írtó büdös volt, ki kellet költöznünk. Azóta kint járt a biztosítós, minden bútor szuper volt számára, hogy mit fizetnek majd, nem tudom. A szõnyeg nagyipari gépek segítségével kiszáradt, de, ha jövõre nem költöznénk el, újat vettünk volna. Most már újból a lakásban vagyunk, és nagyjából újra berendezkedtünk.
Jutka a szüléssel kapcsolatban, hát végre emberembre találtam. Nem kertelek, Keszthelyen szültem. Fekve, oxitocin infúzióval a karomban, a gyerek fejébe belecsípett az orvos a magzatburok kicsippentése alatt, végig kézzel tágított, kértem ne vágjon gátat, akkorát vágott, hogy mai napig sem gyógyult be, egy nagy luk maradt a két varrat között, nehéz azóta is leülnöm. A szülés után a lepény leválásakor majdnem elvéreztem, kikapartak észen, ez több mint 1 órán keresztül tartott, és azt mondták, hogy ne emelgessem a fenekem, végül több üveg infúzióval, injekciókkal, elállították a vérzést. A két szülésznõ húzta a hüvelyem szét, a doki meg csak kapart, kapart, és a fájdalom leírhatatlan. Mondtam, hogy azt gondoltam, hogy velem ilyen nem fordulhat elõ, és nem akarok elvérezni. Azt mondta, hogy mindent megteszünk. Semmi empátia, semmi nyugtatás. A szülésznõ aki végig velünk volt, hát nem is merem leírni milyen volt. Amikor jött a baba és nyomnom kellett, szóltam, hogy jön a baba, azt mondta a szülésznõ, hogy tartsam vissza, mert bereped a méhszájam. Mikor már nem bírtam, közölte, hogy akkor jön majd a doktor úr, ha látszik a baba feje. Tök jó. És csak akkor jött. Fekve kellett szülnöm, pedig nem úgy akartam, kinyomták belõlem a babát pedig nem úgy akartam, és ami elkeserít, felsírt, sõt ordít. Aki olvasta Frederic Leboyer könyvét tudja, hogy ha ordít a gyermek születéskor, akkor szenved. Azonnal elvágták a köldökzsinórt, és 10 másodpercre fektették a hasamra, úgy, hogy közben fogta a szülésznõ. És itt jönnek a jogok. Kértem, hogy rögtön hadd szoptassam meg mikor megszületett, azt mondták, hogy mit gondolok én, egy ilyen kicsinek inkubátorban a helye, szülés után 6 óráig abban lesz. Akkor minek a pólya, meg az anya melege? A babás szoba szép volt, de a csecsmõs nõvérek, hát mit mondjak, nem akarták megengedni, hogy szoptassak, merthogy vérzik a mellem. A védõnõ nagyon okos és jó fej volt, azt utálták. Engem meg szerintem a dokim utált, pedig mennyi pénzt otthagytam nála. Szóval én még szeretnék szülni, csendes gyengéd születéssel szeretném világra hozni többi gyermekemet, gátmetszés nélkül. Sokan azt írják, hogy nem fáj, én mindkettõvel õrülten megszenvedtem. Persze alkati adottság kérdése. Ez a második szülésem, kb. a 70-es évek szüléseire hasonlított. Leginkább azért voltam csalódott, mert az elsõt Baján szültem, végig azt csináltam vajúdás alatt amit akartam, félig ülõ helyzetben szültem, a baba nem sírt fel, csak nézelõdött, a hasamon volt, és nagyon boldog voltam. A második szülésem életem legnagyobbb traumája volt. Ti terhesek ne hallgassatok rám, én kifogtam rossz szülészetet, olyan orvossal aki nem bírta szerintem a búrám. Mikor úgy éreztem, hogy hamarosan szülni fogok, jól elküldött a búbánbatba, mert hogy még zárva van a méhszájam. Ultrahangot a 32. hét után már csak házit csinált, de az adatokat nem jegyezte fel.
Az oltásokkal kapcsolatban elsõ gyermekem a 2. di-per-te oltás után este elkékült, nem tudtuk észhez téríteni, azt hittük ott a kezünkben vége. 10 per után észhez tért, túl lettünk rajta. Következõ hónapban mentünk az orvoshoz a 3. oltásra, mondom, hogy mi történt, rögtön Pestre telefon, és ott az oltási osztályon a Szt. Lászlóban mondták, hogy a Pertusis összetevõre a gyerek érzékeny, többet ezt a vakcinát nem lehet adni. Egy évben átlag két gyermekkel történik ez a dolog meg. Azt mondták, hogy ne menjünk elmaradott országokba, merthogy nem lesz védve a szamárköhögés ellen.
Csajok ne haragudjatok a panasznapért, de nagyon régóta nyomta ez a lelkemet, és én a saját marhaságom miatt jártam meg.
Jutka!
Engem érdekel a napvilág születésház, a következõ gyermekeim szülése miatt, írj meg róla, mindent, hogy hogyan mûködik a dolog, és hogy lehet oda eljutni. Olvastam a róla szóló dolgokat, de nem tudok a dologról mégsem semmit.
Mégegyszer ne haragudjatok, hogy ezeket leírtam, és higyjétek el a ti szüléseitek nem így fognak lezajlani, én alapvetõen egy nagyon peches csaj vagyok, és normál héten életvidám, ez a hét más volt mint a többi.
Sziasztok.
Pusszancs
Vikus
 
 


Sziasztok!
Szia Vikus!
Na, idefigyu, akinek ilyen szép szülés/születés adatik meg elsõre, az nem peches! Csak valami miatt nem hagytad ott idõben azt a dokit... Fájdalom... az otthonszülõkkel elvégzett tanfolymon azt tanultam (többek között), hogy vajúdás és szülés közben (ha nincs fájdalomcsillapítás, érzéstelenítés), akkor eljuthatunk a fájdalom egy olyan pontjáig, amikor a szervezet el kezdi termelni az endorfint (ez egy természetes hatású fájdalomcsillapító, morfin származék), ez jó neked is, de a babába is átmegy, így segítve õt a világrajövetel "traumájának" tompításában (a párom csak ennyit mondott: Tök jó nekik, belõve jönnek a világra. poén!!!)+ megfigyelték, hogy ezek a babák (endorfinosok), késõbb sokkal jobban viselték a fájdalmakat és a megpróbáltatásokat, mert a szervezetük korán megtanulta ennek a természetes "anyagnak" a termelését, használatát. Alapjában véve szerintem a szülés egy fontos mérföldkõ az életünkben, amit, ha engedünk a magunk számára lehetõ legjobban történni (ez lehet kórházban is!!!) akkor rengeteget tanulhatunk önmagunkról.
Az otthonszülõkrõl bõvebb infó: www.szules.hu
Most mennem kell, majd még írok.
Jutka
 
 


Vikus
Hát elég borzatsztó, amit leírtál, s nem iy te vagy az egyetlen, akinek Keszthelyen ilyen rossz tapasztalatai vannak. Nagyon durva, ahogy bántak veled, elsõre az ugrott be, miért nem hagytad ott azt a dokit? Presze biztosan megvolt az okod rá. Kívánom, hogy a többi szülésed az elsõhöz hasonló legyen!!
Én most a 34. héten járok, lassan a 35-en, de ne aggódj, nem riasztottál vissza, merzt nagyon sok szépet is olvasok a szülésrõl.Kép
bringa
bringa
 


Sziasztok lányok!! Kép

Kedden nagy döntésre jutottam és szerdán bevettem az uccsó bogyómat. Tehát úgy néz ki, hogy október közepétõl ha a baba is akarja, akkor lesz egy kiadó pocak. Kép
Párom nagyon örül, én meg azóta is fel vagyok dobva. Kép Akkor mi lesz, ha majd megjön az albérlõm? Lehet kiugrok a bõrömbõl a nagy boldogságban. Kép Most már csak abban reménykedünk, hogy szeptemberben el tudjuk intézni novemberre az esküvõt. Kép
Amúgy az idõ az itt megszokottnál enyhébb, mert csak 35 - 40 fokok vannak, nem 50 - 55. Tehát szerencsénk van, nem fulladunk meg a hõségtõl.
Mi van veletek? Remélem mindenki jól van!!

Sok puszi! Zita
zit
 
 


Hát sziasztok csajok!
Bocs, hogy eddig nem írtam, de mindig közbejött valami. Kapaszkodjatok meg, egy õrült nõvel álltok szenben, újra babát várok. A Dinus 4 hónapos, és beugorott az új kis jövevény. Nem értettem, hogy Dina miért nem fogadja el a cicit egyik napról a másikra, hát mostmár tudom. Õ elõbb tudta a dolgot, mint én. Hát nem baj, valahol a szívem mélyén éreztem, hogy hamarosan jön a következõ. Gondolom kicsit nehéz lesz a dolgom, dehát az embernek vállalni kell, ha gyerekeket szeretne. Olyan furcsa érzés, igazából még nem tudatosodott bennem. Igaz, olyan 6. hét körül járok. Majd ha hányok, minden más lesz.
Már most neki állok az országban körülnézni, csendes-gyengéd szülést levezetõ orvos és kórház után, ha tudtok valalmit a MÁV kórházon kívül, pláne itt a Dunántúlon, feltétlenül írjátok meg. Most nem fogok téveszteni. Biztosra fogok menni.
Bringa!
A borzalmakat megpróbálom elfelejteni, az emlékek kopnak, a Dinus szülésében leginkább a kicsivel való durva bánásmód viselt meg, na meg a fájdalom. De újult erõvel rugaszkodom a dolognak, és ügyes leszek.
Sziasztok, vigyázztok magatokra.
Vikus
 
 


Szia Vikus! Nagy-nagy gratula! Ilyenkor olyan irigy vagyok...Jooooooo neked!!!!!!
Minden jot, es lehetoleg hanyasmentes terhesseget!
Eva
eva
 
 


Zita
Hát gratulálok az elhatározáshoz! Aztán feltétlenül írd ám meg, ha már van vmi! Addig is szedj vmilyen magzatvédõ vitamint!

Vikus
Gratulálok!!!!! Kép Kép
De jó, úgy látszik ez a topic szerencsét hoz. Írjál majd hogy hogy vagy?

Eva
Hajrá, ha irigykedsz, csak írjál sokat ide, s minden
rendben lesz Kép

Én ma voltam uh-n, a 36 hetesen. Már több, mint 2,5 kilósnak saccolta a doki. Már kezdem úgy érezni, hogy nem túl sok van hátra, míg megláthatom a pinduri mazsolát Már úúúúgy várom! Kép

ödv,
bringa
bringa
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: