Új privát üzeneted érkezett!

@kbetti84:


Szia Betti!Mi a helyzet veled?Hogy vagytok?Mindenki eltűnt!Ha van egy kis időd írj!
 
 
 
 


Szia Nono! Jól vagyunk. Elmúlt egy hónapos. Èjszaka van egy 4-5 órás alvás utána èbred ès aztán újra három óránkènt eszik. Szèpen növöget. Nekem a mózes az ideális. :)
 
 


Mi is jól vagyunk!
Pocakom már szép nagy:-) sokat mozog a Kicsi, amit nagyon élvezek Már kezdünk vásárolgatni, csak nagyon nem tudjuk, hogy pontosan miket érdemes előre beszerezni, és mi az amivel még ráérünk.
Ti hogy vagytok?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 

 
 

Hányadik hónapban is vagy?
 
 


Most léptem a 8. hónapba:)

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Juj de izgi. Akkor már sokat mocorog,de mèg tudsz aludni. :)
Nálunk nagy növèsek vannak. :) Levibaba már 4,5 kiló. Cicizik rendesen. Ès egyre többet kommunikál amit imádok.
 
 


Az igen:) szép súlya van!! Láttam facebookon képet róla, gyönyörű baba!!!
Mennyire vagy fáradt egyébként? Tudsz pihenni rendesen? Étkezésre mennyire kell odafigyelni? Hallottam, hogy egy csomó mindent nem lehet majd enni... káposzta, karalábé, kelbimbó, karfiol, borsó, eper!!, stb. ez mennyire igaz???

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Az eleje bevallom kemèny. Volt,hogy ültem,szoptattam ès azt se tudtam,hogy előtte 5 perce pelenkáztam-e. Ma már könnyebb. Van nehèz èjszaka,de könnyebben veszem. Az időt kell megtanulni kezelni. Ha kipurcanok előfordul,hogy napközben ledőlök vele olyankor már minden mindegy. Ètkezèsre nagyon oda kell figyelni,mert babáddal szúrsz ki. Rettenezes nèzni ahogy gyötrődik,mert fáj a pocakja. Ami puffaszt semmit nem lehet enni,mert őt is bántja.
 
 


Főzést hogy oldod meg? VAgy vásárlást? segít valaki?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Főzès,takarìtást simán,mikor alszik megoldom. A bevádárlást Apával intèzzük,de mi nem zártuk be a babát. Jön velünk.
 
 


Megmondom őszintèn nem vagyok az "inkubátorban" tartás hìve. Persze azèrt nem nyúlhatnak hozzá,ha jön vki látogatóba csak kèzmosás után ők is,de pèkhez pl. Simán elbabakocsiztunk. Vagy este siman tescóztunk. Nem dráma. Mellettem van itthon a mózesba mindig,ìgy ha főzök,zörgök azt is simán átalussza,mert megszokta.
 
 


@annisza:


Szia!
Fantasztikusan jól csinálod a dolgokat!Gratulálok hozzá!Nagyon szép a babucid!Vigyázzatok magatokra!
 
 
 
 


jó ezeket olvasni Annisza!
Én is így szeretném csinálni, ha megszületik a Bébi

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Igyekszek legalábbis. Azèrt hallgatni kell az ösztönünkre is. :)
 
 


Szia Betti!De jó neked!-látom a 32.hétben vagy!Hogy bírod?Milyen vokt a 32.heti uh?
 
 
 
 


Szia, köszi jól vagyok. Holnap megyek dokihoz. A 28. héttől már két hetente kell járnom. Mindig csinál uh-t is. a 30. hetin 1400gramm volt a Kicsi:)

Te hogy vagy? Hányadik hétben is?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


@kbetti84:


Szia Betti!Hogya-hogy kéthetente kell járnod uh-ra?
Én most vagyok a 28. héten.
 
 
 
 


Képzeljétek Csajszik,hétfőn voltam uh-on és végre megmutatta magát a kicsikénk!KISLÁNY lesz!
 
 
 
 


Gratulálok Nono!!!! :)
 
 


Gratulálok én is Nono:-)

Magán doki,  és két hetente akar látni, ennyi... gondolom azért anyagi háttere is van a dolognak:) mert alkalmanként 13e ft-ot kér. Azért én mindig megnyugszom, amikor uh-t csinál, hogy minden rendben van, jól fekszik, végignézi a testrészeit alaposan. Szóval megnyugtató számomra, csak anyagilag megterhelő kicsit..

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Ez nèhány magándoki hátránya.
 
 


@kbetti84:


Szia Betti!
Értem!Azt hittem,h valami más oka van!Az jó,h legalább odafigyel rád!Igaz ennyiért megteheti!Én is most voltam uh-on és 12-t kért.Eddig 10 volt utána 11,most meg már 12-t kért.Én csak havonta járok hozzá,kivétel,ha valami baj van.Ilyen az elején volt,lekopogom.Mostmár csak havonta.Én pénteken mk megint vérvételre a kórházba /Kistarcsára/a diabetológiára 7-re.A 32.heti genetikai uh-ot is ott csinálja a szonográfus,de ott lesz a dokim is.Most fogok időpontot kérni.

Szép napot neked!-és vigyázz magadra!
 
 
 
 


@annisza:


Szia Anna!
Köszönöm!
Olyan furcsa,h csajszim lesz a két fiú után.Nagy az izgalom a családban.Mindenki azt mondta,h lány lesz.Most,h tudják,ezt hallom én megmondtam,én tudtam.Tök jó mindenki jobban tudta nálam.Egyébkén t én is éreztem,h nem kisfiú.Hát remélem nem nézte be a dokim!

Amugy hogy vagytok?Levike?Annyira szép kisbaba!!!Van még tejecskéd?Iszol valami teát,ami segít a tejtermelésben vagy csak szimplán a vizet?Nagyon oda kell figyelni mit iszol és eszel,de ezt már tökéletesen tudod!Szuper Anyuci vagy!-és csinos is!Láttam a kirándulós képeiteket!

Vigyázzatok magatokra!Kellemes nyugis napot nektek!
 
 
 
 


@nono36:
Úúú hát köszönöm szèpen. :)
Vizet iszok leginkább. Eddig nincs gond a tejjel. Nèha iszok egy olyan serkentő teát,de leginkább akkor mikor magamat akarom nyugtatni. :)
Jól vagyunk köszönjük,most picit frontos èjszakánk volt. Levi evett fèl nyolckor,elaludt kilenckor èn kettőkor èbresztettem,hogy egyen. Igazából gondba voltam,mert ennyit nem hagyott ki mèg max.öt órát szokott. De vègül nagy nehezen felkeltettem. Utána persze nem maradt a mózesbe,elaltattam,letettem kivárt,èbredt. Ìgy a mellkasomra tettem ès bèkèsen aludt. :) Èn nem. :)
 
 


Egyèbkènt iszok mèg házi kubut ès almalevet is. A rostok miatt. Annyira nem vagyok tudatos,de ezzel kèszültünk. :)
 
 


Gyümölcscentrivel csinálod, vagy valahol veszed a leveket?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Az alma saját termès volt. Ehhez vettem mèg rèpát, van amiben tök is volt. Szètfőzöm,majd tzrmix. Eltenni meg pici citromsavval a tetejèn tettem el.
 
 


Hát ez nagyon jól hangzik. Nem is gondoltam, hogy házilag ilyen jókat lehet készíteni.
Én is kipróbálom, mert idén elég sok almánk lesz. S.répát nem ültettem:)
Köszi a tippet, nagyon ügyi vagy:)

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Az a jó ebbe,hogy ez alap recept,bármit bele lehet rakni. Ha felbontod ès kevèsbè ìzes akár pici szörpel is lehet bolondìtani. :)
 
 


és a citromsav tartósítja? mennyi ideig áll el? kell e pl. hűtőben tárolni, vagy mehet a baracklekvárok közé?? :)

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


A citromsav is simán,de annál ügyelni kell a tökèletes zárásra,mert kevèsbè hatásos. Mi volt,hogy szalicillel tettük el. Annak az az előnye,hogy fennmaradca tetejèn egybegxűlve ès lekanalazható fogyasztás előtt,viszont tartósìtószer ugyebár ez s hátránya. Fogyasztás szempontjából. De talán annyi belefèr...
 
 


Köszi! Idén én is kipróbálom, ha lesz bő almatermés:)

Védőnő jár hozzátok rendszeresen? Hogy működik ez? Gyerekorvoshoz vinni kell, vagy csak ha baj van?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Vèdőnènim azt mondta a 6hèt karantèn alatt jön hetente,de kètszer volt,látts minden okès,ìgy nem tolakodik. A házidoki jött mikor megszületett. Egy hónaposan pedig nekem kellett vinni Levikèt ,akkor mindketten megvizsgálták. A következő dokis kèt hónaposan lesz,akkor oltással. A vèdőnèni meg majd hìv. :)
 
 


@annisza:


Szia!fantasztikus ötleteket kaptam tőled!Ezek a turmikszok tök egészségesek!Én is kiprobálom ezt nekem is szabad a diéta mellett!-sőt!Bár a gyümölcscukorra oda kell figyelnem!Örülök,h Levivel minden ké szépen fejlődik!Tényleg jó kisbaba!Bár Anyuci mindent meg is tesz ennek érdekében ugyebár.Vigyázzatok magatokra!

 
 
 
 


Persze igyekszek,de vannak hibák ám. Nem tudtam,hogy van mikor Ő maga vált az ètkezèsi ritmusán. Egy nap másfèl-kèt óránkènt akart enni. Ènmeg húzni akartam a szokott három órásra,mert nem èrtettem. Persze vègül beadtam a cicim. :) Kèsőbb mondta a vèdőnèni,hogy van ilyen,ilyenkor mádt növeszt. Mennyisègre kevesebbet vett magához,de többször.
 
 


@kbetti84:


Szia Betti!hogy vagy?Neked is keményedik a pocid?Időnként olyan nyomás van lefelé,h köszönöm szépen!Olyan mintha a hólyagomon táncolna a picur!Elég súrún fáj a hátam,majd beszakad!Neked is?Ma voltam megint diabetológián vérvételen,Éhgyomi és evés utáni is volt.Kedden kell majd telefonálnom az eredményért,de nem aggódom,hiszen vettem cmérőt és mérem itthon,minden rendben van.

Írj,ha van egy kis időd!-és persze kedved!
 
 
 
 


@annisza:


Szia!Igen a cicizésben vannak változások időnként.Később meg majd több órát is kibir!Én is adtam volna neki cicit!
 
 
 
 


@nono36:
Persze,hisz az Ő jelzèsük is fontos...
 
 


@nono36:


Szia Nono!

Szerencsére nekem ritkán fáj a hátam, elég sokat "tornázom" még mindig, csak már sokkal alacsonyabb intenzitással megy. A mozgás nagyon sokat segít abban, hogy ne fájjon a hátam, és főleg a lábam. Pocim néha keményedik csak, de akkor is csak azért, mert Bogika dugdossa ide-oda a lábacskáit. Ő már a 28. héten irányba fordult, így a feje van a hólyagom felé, és kb. azóta érzem azt, hogy egyszer majd be pisilek, aztán két mp. múlva nem érzek semmi:)
Miért kellett diabetologiára menned?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Sziasztok kismamák! Hogy bìrjátok a meleget?
 
 


@annisza:


Szia Anna!
Köszi a meleget elég jól bírom!A hátam fáj borzasztóan.Múlthét óta beteg vagyok.Vagyis már sokkal jobban vagyok csak néha köhögök és fújom az orrom.Ez már siker!A lábam tegnap bemondta az unalmast,nem birtam ráállni.A visszereim és valószínűleg a babó pont olyan helyen feküdt,h nyomott egy ideget.Rengeteg magneb6-tal és 500-as magnéziummal enyhitettem a fájdalmamon sok-sok fekvéssel, pihenéssel.Mára újból tudtam járni vagyis TUDOK!Ma már főztem is!Bár mostanra elfáradtam kicsit beszakad a hátam,de ez szokásos napi szintű,ezen nem akadunk ki.Amugy a lakásban 30 fok van kint meg 34 itt nálunk,elég jól viselem.Hát kb. ennyi van velem.A betegség az elején ágynak döntött,de már túl vagyok rajta!

Ti hogy bírjátok a meleget?Levike,h viseli a meleget?
Köszi az érdeklődésedet!
Szia-mia!
 
 
 
 


@kbetti84:


Szia Betti!
Nekem a terheléses cukorérték 8-as lett.Ezért kell diabetológiára járnom.Hetente egyszer kell menni a kórházba vérvételre ellenőrzés gyanánt.Vesznek éhgyomri és evés után is vért,Vinnem kell oda szendvicset megyeszem és utána egy órával leveszik a vért.Vettünk cukormérőt,itthon mérem,minden rendben van a cukrommal.Kicsit jobban oda kell figyelnem mit és mikor eszem.A közérzetem is jobb!180-as diétára fogtak.Ezt tartom és minden oké!Amugy nagyon beteg voltam,de biztos olvastad amit az Annának irtam,már jól vagyok.Ezért voltam eltűnve!Most vagyok a 30. héten,szépen növekszik a pocakom és 7 kg-t hiztam idáig.Június 19-én megyek genetikai uh-ra Kistarcsára.

Veled mi újság van?Ha jól számolok,már a 36.héten vagy!hogy vagytok?

szia-szia
 
 
 
 


@nono36:
Szia! Mi jól vagyunk. Tartunk pucèr perceket,mikor pelus sincs,hagy szellőzzön. :)
Sètálni dèlelőtt megyünk,du.meg ott a kert,napernyővel. Èrdekes hogy eddig vmennyi vizet ivott,most nem fogadja el,inkább dürìt a cicizèsen.
 
 


Sziasztok!

Én elég jól bírom a meleget, de csak azért mert nagyon szeretem:) Egyelőre még dolgozom, jövő hét az utolsó hetem bent a munkahelyen.
Most tartok a 34+4 hétnél, sose tudom, hogy ez akkor most a 34. v. a 35. hét... Mindegy is, még több, mint egy hónapom van hátra. A pocakom egyre nagyobb és gömbölyűbb, én már a 9. kilónál tartok, de most már nem gyarapodok olyan ütemben, mint a 20-30 hét között...
Tegnap voltunk dokinál, 2200 grammra becsülte a Kicsi súlyát, ami átlagosnak mondható:)

Annisza, pont azon gondolkodtam a minap, hogy a nagy melegben kell-e majd külön vizet is adni a babának, vagy elég neki a tejecske... ezek szerint Levi ivott vizet.

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


@kbetti84:
Már nem is fog fèrni a pocakodba sok kaja. :)

Nekünk a kórházba adtak,ha igènyelte,itthon is ezt tartom.
 
 


@kbetti84:


Szia Betti!
34+4 hét az a 34.hétnek mondják.Akkor már lassacskán Te is a finish felé közelítesz rendesen!Én még nem tudom a becsült súlyát cm-t sem.Majd 19-én.
Minden elismerésem a tied!-ebben a melegben még dolgozol....hát nagy erőre vall!Azért jobb lesz már egy picit,ha már otthon lehetsz,hidd el!Alvással,h állsz?Hagya aludni a picike?Én 3 óránként ébredek.
 
 
 
 


Jól alszom, köszi!
Eddig még egyszer sem ébredtem arra, hogy mozogna a Kicsi. Akkor szoktam felébredni egy picit, amikor fordulok egyik oldalamról a másikra, és átpakolom a pocakomat:) Pisilnem sem kell éjszaka... igaz, hogy le is szoktam az esti teázásról, és este már nem iszom sok vizet. Napközben úgyis iszom annyit:)
Te mire ébredsz olyan sűrűn? Annyira mozog a bébi???

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


@kbetti84:


Szia Betti!
Hogy vagytok?
Igen én azért is ébredek,mert elég sokat rugdos a bébi!Plusz azért is,mert éhes vagyok!A diéta mellett olyan nagyon nem lehet jóólakni.
 
 
 
 


Köszi, minden oké. Bár tegnap eléggé kifáradtam a kertben, gyomláltam, meg ilyesmi:) bár már csak fekve tudok dolgozni, mert az előrehajolás nem működik...
És Ti hogy vagytok? Nagyon szigorú a diéta?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Betti csak óvatosan a kerttel! Èn aznap mèg ültettem mikor este császároztak! :) ;) A műtőbe nèztèk is hogy rám volt sülve a trikó. :)
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron