Új privát üzeneted érkezett!

Köszi az infot Viki!
Nem is tudtam! Már nagyon régen küldtük be a képét, nem is gondoltam, hogy bekerül!
Már alig várom a reggelt, hogy megvehessem az újságot!
 
 


Sziasztok, Kisfiam szétharapta az imént a fájós cickomat, odadobtam dühösen Apájának, hogy nekem akkor most nem kell, megyek babanetni...tegnap vagy 5X rágott meg a kis Oroszlán Minek kínlódom még??? Normálisak az anyák? Kép Kép Kép Kép
Haha, méghogy kéjenc...

Ildi, így kell ezt csinálni, egy hétig itthon az Urad, azt meg is van az eredménye, jöhet is a kistesó Kép Jaj bocs, nem akartam izé lenni... Mostanságra terveztétek? Örülnél?

Zita, mintha úgy 1-2 hónapja a babaélelmezésről folyt volna a szó itten... Nem akarok monomániásnak tűnni, meg erőszakosnak se, hogy mindíg ezzel a Sinlac-kal jövök, de az olyasmi ízű, mint a banán, sűríteni is kasszul lehet vele bármit, én alma vagy narancs mellé is tettem pl.
Én is a szembehülyézés nagy híve vagyok Kép

Viszont, Judit, én is csatlakoznék Csillához politika-ügyben. Amúgy egyetértek, qamit írtál,csak... jönnek a választások, paprikázódik a hangulat, én is hergelődöm, pedig direkt csak minimálisan tájékozódom, hogy azér hülye ne legyek, de kedélybeteg, depiöngyi se Kép Úgyhogy én spec arra vágyom, bárcsak ide ne kúszna be ez a téma, bár meg se tudnám, ki kire szavaz, meg ilyen rossz szájízű dolgok... De én tudom ám, hogy Te nem így akartál belemenni Kép a dologba!
Csak nekem ezek jutottak eszembe róla.
Mert személyesen, az más volna, ugye... Kép

Na majd folytatom, talán elálmosodott az Edzőm Kép
 
 


Hali Lányok,

hú, elmentünk ma a Corába, de le sem merem írni mennyit fizettem!!!.... Kismamák szuper cuccok vannak, írígykedve nézegettem meg őket, érdemes benézni, ha másért nem lelesni a szabásmintákat. Vettem egy csomó kecskeméti bébikaját, van vagy 3 fajta tök új is. Pl. burgonya főzelék pulykahússal. Ki is próbáltuk, be is vágta Virág.

Borsi, köszönöm a vígasztaló szavakat, megfogadom! Én is szeretnék már lejutni Pécsre a barátnémhoz, de nem tudom mikor sikerül végre.

Anzizi, 6 hónapos kortól azért kell a rántás, vagyis csak egy kkanál étolaj a zöldséghez, hogy az olajban oldódó vitaminokat is fel tudja dolgozni a babóca és ne vesszen kárba. Megfőzni a zöldséget, bele az olajat és turmix én így csinálom. Vagy veszek bébikaját és kész.

Judit, mi utazóágyat használunk járókának és épp a héten kapaszkodott bele Virág és semmi gond nem volt a felállással. Szóval itt tartunk mozgásilag. Ja és képzeljétek, ülő helyzetből oldalra fordul, hogy majd abból legyen a négykézlábra állás és mászás. Mert lustizik a csaj és még eddig ezt nem csinálta. A sétához én szerintem a városban csatlakozom, mert előtte még be kell ugranom a munkahelyemre és a városban egy barátnémmal is talizok gyors eszmecsererére. Szóval majd hívlak benneteket.

Lányok, nekem van egy csomó kenyér, kifli és zsömle receptem szétküldöm mélben.
Puszka holnapig
Maris

Maris

 
 

Na ihol vagyok ismét!
Nem volt egyszerű ez a mai altatás! Ennyi bőgést!! Szopizni akart, odabújt, aztán elsírta magát és elfordult, mert tudta, hogy jönne az inger, és nem tudna nem megharapni, és akkor én haragudnék, azt meg nem akarja...vagy valami ilyesmi, és ezt az oda-visszát csinálta vagy ezerszer...és ha mégis a szájába merészkedtem, ráharapott, bár csak alig, nem mert jobban...

Én nagyonhülye, hogy nem jötttem rá! Az eredmény:
KIJÖTT KÉT FOG! Már 10 van!
Mégse nevelési ügy ez a harapás! Tyuhéjj!

Jaj, nem is mondtam, (vagy igen?) Marci elindult!
Már egy métert is megtesz olykor kepeszkodás nélkül, de felet rendszeresen!
Micssoda szupi fiam van nekem!

Meg rájöttem, nem is 20 deka az, hanem vagy 40, mert anno mindíg pelusba-bodyba mértük, most meg pucéran, mert meg itt az a módi! És így volt 9930 g 13 hónaposan.
Judit, köszönöm a megnyugtatást, annyira azért nem aggódtam én se Kép mert kafa a kölök, és "eleven" Kép ahogy mondani szokás!
Orsi, mindent eszik már, hogy elmúlt 1, kivéve tejet, azt még negyedeset se, egyenlőre. Tegnap májashurkát...na jó, ez nem rendszeres Kép

Maris, tökjó, hogy így utánajársz a dolgoknak, Kubuilag mondom. Minket azért nem érint, mert Marcival vizet itatok szomjoltás képpen, csak néha, az uzsi részeként kap gy.levet. Spárta Kép
Előre is köszi a recepteket!
Nincs is jobb, mit elverni a lét!

Judit, tökjó ez az ötlet a gyogysz,fürd.krémre! Mi ugyan már fél éve DM Babilovénélünk, de majd a 2.nál!

Timi, jó hogy megvan a félév, akkor te is írhatsz regényket már ide! Gyogyulást!

Szegény Ildi, részvétem a fejfájásra, de ötletem az nincs! Kép

Zita, köszi a táblát, és gratulálok a világhírű Kisasszonyhoz!

jajj, még valami, muszáj eldicsekednem! Képzeljétek, benne van egy rólam szóló tökhoszú cikk egy nemzetközi kerámiaművészeti kiadványban, egy könyvben, egy rahedli képpel Kép Kép Kép

Jóccakát, puszika MINDENKINEK!
Zsuzsimuzsi-világszám
 
 


Kedves Lanyok!
Nagyon sok erdekes dolgot irtatok, mindenki!!!
Ez a het a fejlodes hete volt, Marci elindult,Virag felallt...Jazmin az ujsagban!Ez szuper!
Nagyon jo a furdetokremes otlet Juca es szerintem olajozz nyugodtan, csak jo lehet Botinak!
Szokott valaki este furdes elott maszirozni?En nagy hive vagyok a baba-masszazsnak.Van errol egy csodas kiadvany F.Leboyer konyve, teljesen magaval ragadott, ido ra azonban nem mindig van.
Jovo heten magunk leszunk a fiukkal, ez jar az egy het paradicsom utan.....
A lakasunk tele van terhessegi tesztekkel, a parom is volt olyan hos hogy elment venni egy parat.Nem lesz kisbabank.Orultunk volna neki, de most nincs tervben a csaladbovitesKépkesobb....
Jo ejszakat, holnap setalunk!Ildi
Vendég
 


Úúúúú!

Nagyon béna vagyok! Biztos mindenki ott van most a sétán, én meg pont mostanra tudok összegyűjteni minden vacak elfoglaltságot! És Dádim persze most aludt be....Kép

Milyen volt a séta?
Kik voltak ott?

Zita,
akkor holnap uszi!
Gratulálok Jázihoz, a sztárbébihez! Kép Az orrszívóval kapcsolatban akarom kérdezni, hogy végülis beválik-e, mert ha nem, akkor engem érdekelne, a mindennapos zuzmót a Dádi orrából valamivel ki kellene szednem és a fülpucit útálja, így meg csak jobban betömködöm neki.

Betti,
nekem van egy kenyeres könyvem, szívesen kölcsönadom!!!! Jöttök holnap usziba?

Szerintem ne politizáljunk itt, én annyira utálom, hogy már nem is követem a pol. eseményeket....ezért aztán hozzá sem nagyon tudnék szólni.

Még annyi mindent akarok írni, de nincs időm.....csak annyit még, hogy főztem most egy nagyon klassz levest, magamtól találtam ki, ide írom a receptjét:
Tárkonyos krumpli leves
krumpli, zöldségek, hagyma, fokhagyma, szemes bors, babér levél, tárkony, só, megfőzöm és a végén tejfölös habarást teszek bele, még egy kis tárkony és citromlé (ez nagyon fontos, én ui. nem szeretem az ecetet). Isteni finom!

Ha már létezik ilyen kaja, akkor bocs, de ne írjátok ide, had maradjon meg az illúzióm, hogy mennyire kreatív vagyok! Kép

Holnap anyósomnak 50. szülinapi bulija lesz és festettem neki egy képet, elvittem bekereteztetni, majd leültem, mikor mondták mennyibe fog kerülni a keret....szóval azt hittem lesz egy eredeti, ötletes, egyedi, személyre szóló és olcsó ajándék, erre....na mindegy.

Judit,
köszi, hogy azért felhívtál ma, nagyon nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk elmenni, a fürdetőkrém ötlet isteni! Mi mást nem is használunk csak patikai krémet, testápolásra tejkrémet, az arcára néha hydrocortisonosat. Mi sem olajozunk, de nekem senki nem tudta eddig még elmagyarázni, hogy miért is kell.

Ildi,
nnna, pedig már kezdtem itt izgalomba jönni! Kép Mik az ekcéma első tünetei? Azért kérdezem, mert Dádinak az arca elég száraz szokott lenni, és a jobb pofikáján van egy kis terület, ami mintha mindig ki lenne pörsenve, olyan érdesebb, de nem piros. Lehet, hogy csak a hidegtől van?

Mennem kell.
PusziKéprsi
 


Zsanya!

Istennő vagy! Gratulálok, meg lehet nézni a kiadványt a neten?

Képrsi
 


Sasiorsi, dehogydehogy! Inkább csak nő Kép
Egy klassz,kreatív leves, vagy egy kerámia...mi a különbség? Csak annyi,hogy a levesnek legalább haszna van, élvezetes, tápláló... Kép
Asszem nincs a neten a cucc.

Anyukád ajesza biztos nagyon szép, eredeti, ötletes, egyedi, személyre szóló...csak nem olcsó.
Ilyen célra én mindíg olyan keretet használok, amin kis kapscok fogják össze az üveget a farosttal, közé a kép. Darvas, vagy az ikeában Clips, de a teszkóban is van, szépis,jóis.
Pusz, ZSu.
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Igaz, már régen kérdezted, de csak most tudok válaszolni, szóval Virágnak egyetlen folyadék létezik, az pedig a tea. De ezen nem is csodálkozom, mivel apu és én is tea függők vagyunk.Kép
Próbáltam más itókát is kipróbálni vele, de nem sok sikerrel. Az őszilét még néha meg is issza, de más szóba sem jöhet nála. Este pedig csakis a tea, de nem vészes, mert nem ébred fel, még a szemét sem nyitja ki, úgy iszik, aztán alszik tovább.

Csajok, (akiknek gyakran van távol a párja), hogy bírjátok a férjeitek nélkül?
Én már akkor türelmetlenkedek, amikor Krisztián még 6-kor nincs itthon, ugyanis 5-ig dolgozik. Én nagyon szerencsés vagyok, mivel van egy saját vállalkozásunk, és ő dolgozik ott fél 8-tól 17 óráig, de ebédelni mindig hazajön. Szombaton délig van nyitva, aztán vasárnap és ünnepnapokon mindig együtt vagyunk.
Mondjuk kirándulni nem tudunk elmenni együtt, mert nincs alkalmazott, és nem is nagyon tervezzük.
Hát én nagyon rosszul viselném a hiányát, mert 10 éve még egy napot sem töltöttünk el egymás nélkül, kivéve, amikor Virág született. Hát az nagyon rossz volt.Kép

Vera!
Gratulálok az esküvőhöz, várjuk a részleteket, mesélj róla még többet, aztán majd jöhetnek a fotók is!

Judit!
Én sem olajoztam soha Virágot, de amikor még kicsi volt, mi a vízbe tettük bele az olajat, így sokkal egyszerűbb volt.

Kata!
Boldog szülinapot, ha még nem késtem le, ha igen akkor is!

A politikával kapcsolatban szerintem is hagyjuk a fenébe, mert olyan vitákat szülhet, amit szerintem senki nem szeretne. Hallottam már olyat, hogy régi jó barátságok mentek már tönkre emiatt, sajnos.

Csak ámulok-bámulok, hogy mindenki milyen sok gyereket szeretne. Én már a másodikon is erősen gondolkozom. Én is nagyon szeretem a gyerekeket, de ha lesz is második baba, csak később, mikor Virág már suliba megy.
Tudom, hogy sokan rossznak tartják a nagy korkülönbséget két gyerek között, de nekem van egy húgom, aki 10 évvel fiatalabb nálam, és szuper jól kijövünk egymással. Sőt anyu szerint még jó is volt, mert segítettem neki a dajkálásban.Kép

Remélem jó volt a séta, és sokan elmentetek!

Timi!
Lillának jobbulást!

Mindenkit puszilok!Kép

Viki
 
 


Sorsi!
Holnap a 9 órás úszásra mentek?
Nekünk az lenne a jobb!
Betti! Nem gondolod meg magad?
Zita
 
 


Viki, én is iszonyúan rosszul viselem, ha az Emberem nincs itthon... ma is majd megőrültem itthon, hogy jajajaj, mikor lesz már este. Hiába van oda az ember a csemetéjéért, hiába egy 1 évessel már annyi mindent lehet... de még így is sokszor ötletem sincs, mi a frászt csináljunk itthon négyszemközt egggész nap? Pedig ölég kreatív vagyok... De a séta az max fél-egy óra, meg alszik kettőt... mindíg azon görcsölök, h biztos ő is halálraún engem, meg a játékait, és nem fejlődik az ingerszegény környezetben. Ennyire még sohase vártam a tavaszt, jaj Kép

Ti micsináltok ekkora gyerekkel, nap mint nap?

Egy négyéves is már nagyon lelkesen és aktívan segít a kistesó körül Kép

A zolaj elkeveredik a fürdővízzel, vagy mint a húsleves, "pénzes"? Mi ezt még nem próbáltuk.

Ildi, Kata, Maris!
Leég a képemről a bőr, a lógó cédék miatt, tudom, szégyelljem magam Kép Már átírtam ugyan Kép de a költözésben eltűnt a ti borítékotok a feladóval Kép , úgyhogy nem is tom, hova küldjem... ha karácsonyra már nem sikerült, még Húsvétra összegyühet Kép Ha emilben kapok címet!
És megjegyzem, kaptunk egy Kolompost, az is fantasztikus!

Mindenki! Közvéleménykutat ásnék!
Mit gondoltok erről a Meningococus C elleni védőoltásról? Ez ilyen nem-kötelezős, pénzér dolog, állítólag a faluban már minden gyerek megkapta, és állítólag nagy kárt tehet a kicsikben, ha elkapják... de az állatorvos páromnak vannak kétségei, hogy ez is nem-e egy olyan dolog, amit (2 halálesetet) a sajtó nagyon fölkapott, pánikkeltés, aztán jót keresnek rajta a gyogyszergyártók... Ti utódaitok kaptak ilyet?
(1 éves korig szokták főleg, ill. addig olcsóbb)
 
 


Zita,

a 9 órásra megyünk! Emelték a belépő árát! 250-el. Tehát 1750 asszem, mert a bérlet volt 7ezer.
Segítőt mindenképp hozzál szerintem.

Zsanya,
én nem is hallottam erről a coccusról! Látszik, hogy nem nézek tv-t mostanában. A dokinéni és a védőnéni sem említette. Sztem a férjuradnak lehet igaza!

Tipp: Dádi imád hintázni, azt még nem unta meg és bent is biztos fel tudod akasztani, én mondjuk vagy a babahordozót vagy a pihenőszékét használom. Bár nem tom egy 1 éves maszat mit szól hozzá!

Hát igen, ezen a víz-olaj elegyen én is elgondolkodtam.....én nem biztos, hogy beletenném, úgy képzelem, hogy az egész a kád szélén tapadva köt ki, amit aztán lehet suvickolni...vagy hogy van ez lányok???

SzupertitkosK.
Boldog Születésnapot!!!! Kép

Borsi,
dehiszen én láttam, hogy jön a palánk!!! Kép

Viki,
a távollét megszépíti a 10 éves kapcsolatokat, nem tudtad?! Kép Édes egymásra találás! Kép Próbáljátok ki, tuti!

Zita,
ugye az urad rendőr! Milyen részlegen van? (vagy hogyis kell ezt szakszerűen mondani...)Ha a közlekedésieknél, akkor mondd már meg neki légyszi, hogy kapcsolják már le az összes feketeBMW-sAudi-sköcsögfejet, akik 120-al közlekednek lakott területen és a 4sávoson a záróvonalon áthajtva a szembejövők sávjában előzi a kocsikat, mert nem bír meglenni a tetves s...gén, igaz, hogy a piros lámpánál úgyis egymás mellett állunk.....hacsak át nem hajt rajta......Szétvet az ideg.....mérgemben csak a bájos kis középsőujjamat mutogatom nekik, de nemigazán hatja meg őket!!!!!! Tömlöcbe velük!

csocsiKéprsi
 


Lányok, csináltam egy albumot Kép (órák óta ezen vacakolok, kifolyik a szemem Kép )
Node az én Édes Uram valamilyen okból nem akarja, hogy publikus legyen, ígyhát elküldöm emilben a linket!
Puszi,jóccakát!
Zs.
 
 


Kislányok,

köszi a köszöntéseket mindenkinek.

Sorsi,
látom te is visszaolvastál tavalyra...Kép Én aztat mondanám, hogy csúnya dolog Orsika téli gumi nélkül autózni, kiváltképp ilyen Cserépfalu féle helyeken, gyerekkel!!!!!UMGA-ahogy Liza mondja= urgum burgum! Én, aki ugye már ütöttem embert, már tudom, hogy mi a téli para, pedig nyakig érő hóban tanultam vezetni. (Lehet, hogy ezek szerint nem sikerült???)

Zsuzsikaügyeske,
nagyon szépek vagytok, Marci tiszta édesapa! De az a pocakméret tényleg végletes!!!Mi beadjuk Lizának nemsokára a meningitis elleni oltást. Igaz, hogy nem kötelező, de nem kitalált felfújás az ügy. Igenis elkaphatja a gyerek bárhol a vírust, és halálos lehet. Bele sem merek gondolni...Kép Az én anyukám tőlem kapta el a mumpszot amikor ovis volta, ennek az egyik szövődménye az agyhártyagyulladás. Anya 37 évesen újra tanult olvasni...Szóval én biztos nem kockáztatok!
Liza szerencsére nyáron volt 1 éves, mi rengeteget voltunk a szabadban.

Ildi,
akkor nme jön a 3. kisfiú...KépNem baj, majd nagyobb korkülönbséggel könnyebb lesz! Ildikém, Te egri vagy? Vagy hogy kerültetek ide? És dolgoztál a babák előtt?
Tesóm is emlékezett rád az üzletből!

Pusszantás minenkinek, megyek ünnepeltetem magamot kicsinyt...Kép)

Kata
Vendég
 


Hahó!

Zita,
bocs, hogy nem tudtam elköszönni ma az usziban, annyira ko. vagyok, amint mondtam borzalmas éjszak után vagyunk, így az uszit sem élvezte úgy Dádi.....no mindegy, nektek milyen volt? Jól láttam vettetek bérletet?

Kata,
vario gumim van, tudod, amit télen és nyáron is lehet használni. Most kiderült számomra, hogy télen fabatkát sem ér!!!! Kép
Ez a mumpsz nagyon gázosan hangzik!!! Ha ez a coccus ilyen morcos, akkor lehet, hogy én is meggondolom, majd jövő héten megkérdezem az dokinénit!

Puszi mindenkinek, megyek ünnepi ebédelni.
Képrsi
 


Kedves Lanyok!
Akkor en irnam az elso elmenybeszamolot a setarol.Bettivel megint valtottuk egymast, amikor o ment en erkeztem....Utana 4-en maradtunk.Juca, Zita, Csilla es En es persze a gyerekek!Csillanak oriasi a pocija!KépEn jol ereztem magamKép.....de legkozelebb babahordozoval megyek es magamra kotom Lehel fiam, mert az az erzesem, hogy utalja a babakocsit, nem baj, jo lesz neki velem...KépSzoval Lehel sirt, tologattam, felvettem es vegul hazamentunk.Azert tudtunk egy kicsit beszelgetni......KépKoszi Zita a kepeketKép

Zsuzsa!Ugy orulok, hogy ilyen sok kepet feltettel, igy sokkal konnyebb titeket elkepzelni, vizualis tipus vagyok.KépNagyon szimpatikusak vagytok!KépA szulinapi tortat te sutotted ugye?Egy otletem van idotoltesre,kepeskonyvlapozgatas es ilyenkor mar en rajzoltam Levedinek, o csak nezte de nagyon elvezte.Lehet hogy nem jo otletek.

A tobbiek felre ne ertsek, mindenki nagyon szimpatikus!KépAzert irok...

Maris!Hat ti?En azt hittem jottok setalni, nem miattatok talakoztunk penteken?

No, figyeljetek...az en Lehel fiam nem eszik semmit, eddig foztem sutotokot, krumplit, repat, reszeltem almat, tortem ossze banant es mindent anyatejjel kevertem, ugy latom neki egyik se izlik.A vedoneni szerint le kene egy szopit cserelni fozelekre, ha szopi utan nem ehes....de o egyaltalan nem akar se fozeleket, se gyumolcsot enni.KépHizni hizik.
Juca!Te most mered Botit, mennyit szopik?

Kata!Akkor jol emlekeztem a tesodraKépSzentendrei vagyok, a ferjem budapesti es Egerben kezdett el dolgozni.Erettsegi utan koltoztem Egerbe egyedul, hogy egyutt legyunk.Foiskolara jartam es dolgoztam a gyerekek elott.

Holnap haza is latogatok Szentendrere a gyerekekkel, maradunk par napot.Ilyenkor mindig pihenes helyett jol elfaradok, de fel is toltodom.Sok baratom van Szentendren es allandoan ejszakakig beszelgetunk.
Mindenkinek nagyon jo hetveget!Udvozlettel:Ildi
Vendég
 


Sziasztok!

Sorsi!

Szerintem tetszett Jázinak az uszi, mikor hazaértünk teljesen fel volt dobódva! Nagyon virgonc volt, nem is aludt, csak délben ájult már el. Akkor viszont 2 órát aludt, ami nem jellemző rá.
Úgyhogy mi is járunk ezentúl. Remélem jövő héttől Bettiék, Juditék is jönnek!

Zsuzsa!
Szuper az albumotok! De hogy neked mekkora pocid volt! Én ilyet mégcsak a tv-ben láttam, a Spektrumon az ikrek c. sorozatban. Te hova tetted a többi gyerkőcöt?Kép

Ildi!
Ha Lehelke nem fogadja szívesen, ne erőltesd!
Tesómnál is ugyanígy volt, azt mondta a doki néni nekik, szüneteltessenek minden próbálkozást, akár egy hónapig is, csak szopizzon.
És így is lett. Pár hét múlva, egyik napról a másikra mindent szívesen elfogadott, akkora ért meg ő az új dolgok bevezetésére.

Mennem kell, Jázi felébredt!

Ja! És egy jó hír!
Jázi szopizik! Kép Kép Kép
Napközben is egyre többször, bár nem sokat, de akkor is!

Zita
 
 


Sziasztok Lányok,
nem tudom merészkedjek-e még egyáltalán erre az oldalra a séta miatt. NAGYON-NAGYON-NAGYON-SAJNÁLOM, hogy lemaradtunk és csak Juditot értem utól a házuk előtt. Bementünk a zf-hez, már 1/2 10-kor ott voltunk, egyszercsak ellopták a gyerekem és nagy sokára leltem rá az egyik irodában szórakoztatta a többieket. Ez így ment órákon keresztül, mire lekéstük a sétát. PEdig ezért jöttem be Egerbe!!!! Így kimentünk Tárkányba és ott is maradtunk, csak ma du. jöttünk haza. De képzeljétek eljutottam fodrászhoz és kozmetikushoz, mert volt kire bízni Virágot és a nagyszülők elszórakoztatták.
A legközelebbi sétára már nagyon fogok öszpontosítani ígérem, sőt be is tartom.

Zsanya, nagyon aranyosak a képek, nekem a hegedűs tetszett a legjobban. Biztos nagyon muzikális lesz a kislegény. A tortás képnél elütötted a dátumban az évet!

Kata, ez a mumsz nagyon rémísztő, mármint amit írtál, érdemes elgondolkodni rajta! Utólagosan is boldog szülinapot! Erről jut eszembe, a táblázatunkba a kor mellé beírhatnánk a szül. dátumunkat nem?

A politizálással csak felidegesítjük magunkat én csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy emelték a családi pótlékot nekünk pl. egy gyerek után 11000 Ft-ra, a GYED-et 83.500-ról 87.000-re, elvették a 3000 családi adókedvezményt, vagyis ha jól számolom + 4700 bruttó nálam - 2000 nettót eredményezett. HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ melyik politikus szeretne velem cserélni? Ja, ha vki nem tudná, mivel az idén ha végig otthon maradunk nem éri el a fizunk a 1550000 és akkor lehet igényelni havi 9000 Ft adócsökkentést, vagy minek hívják, szóval ennyivel több fizut kaphatunk, ajánlom figyelmetekbe. Én most tudtam meg és kértem is a munkahelyemen, mert az tb kifizetőhely. Szóval akit érdekel járjon utána. És ugye milyen jó lenne, ha apát is látnánk néha, nem csak hallanám éjszakánként, hogy na végre hazaért és ott szuszog mellettem.

Gratula Jázinak! Virág is rászokott újra a napközbeni szopizásra, képzeljétek még mindig annyi tejem van, hogy a héten az usziban amikor lehajoltam, elkezdett ömleni a cicimből!
Na szégyenkezve (a séta miatt) elkullogok apához.
puszka
Maris

Maris


Sziasztok!

Hol vagytok anyucik?????

Zsu,
csatlakozom Ildihez, tényleg nagyon szimpi család vagytok! Marcika kapja a kulturális inputot, nem is tudtam, hogy a férjed hegedül! Én is hegedültem. Kép Nem haragszol meg, ha arra kérlek, hogy tegyél fel még képet a munkáidról? Annyira kíváncsi vagyok, úgy tudom kerámikus vagy, de az első fotón képeket is láttam.....Az unokatesóm szobrász, ő Pécsre járt egyetemre, Te hova jártál?

Ildi,
Lehelke tudja mi a jó! Kép

Zita,
nagyon örülök! Jázi nem csak gyönyörű, hanem ügyes is!

Most megpróbálom visszakeresni, hogy a Chamomill-ból milyen hígításból mekkora adagot kell adni fogzáskor......Borsi nem akarsz segiteni?! Kép
Dádim szegény eléggé szenved most, éjjel többször szenvedősen felsír, nappal meg teljesen nyomi volt ma, az úszás sem tetszett...Kép

csocsiKéprsi
 


Maris,

egyszerre voltunk fenn....
Ez a GYED-es dolog rosszul hangzik, bár én most fogok kapni először, de már előre rettegek....eddig minden hónapban spóroltam az ínséges időkre.

Jó, hogy azért feltöltődtél egy kicsit a fodrásznál és kozmetikusnál.


csocsiKéprsi
 


Kata!


Kép
Mire olvasod, már talán el is múlt.
Jól sikerült a szülinapi bulid? Édes ez az új kép a profilodban a gyerkőcökről. Beni is milyen érdeklődően néz már!

Zita!
Milyen volt az uszi?
Tornát nyomod otthon remélem!
Nekem akkora a hasam, mintha 5-6 hónapos kismama lennék. Valamit tennem kell.

Zsanya!
Kafa az album, megérte az időráfordítást.Szép családod van!

Maris!
Érdekes amit írsz. Nálunk Petinek a fizujával érkeznek ezek a dolgok, kíváncsi vagyok nálunk mi lesz a végeredmény.Sokan mondják, hogy kevesebb, mint volt.

Bálintnak iszonyatosan be van durranva a BCG-je. Nincs összehasonlítási alapom, mert Bulcsúnak még az újraoltás sem jött ki. Tegnap megmutattam a nővéremnek, ő mondta, hogy ez borzalmasan nagy, úgyhogy holnap megyünk tanácsasdársa.

Betti

Betti

Kép

Kép
 


Kata!
Még sokat és boldogat!
Kép
(Remélem azért ennyi gyertyád még nincsKép)
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan írok.

Zita,
nem átallottam megszámolni a gyertyákat, 22. Hááát, az enyém egy "kicsivel" több lett...Kép Ez családi szülinap volt, a barátokkal szerdán megyünk.

Sorsi,
akkor visszaszívom a téli gumis okoskodást!!!Kép


Liza újra beteg. Épp kijött az előző takonyból, most meg nagyapja- aki háziorvos- jól összevissza csókolgatta, majd 3 nap múlva a gyerek lázas lett és köhög. Annyira bágyadt, hogy megszakad a szívem. Most is csak hever, alig pislog, bambul. Sírnom kell.

Puszi mindenkinek, majd jelentkezem!

Kata
Vendég
 


Kata!
Nagyon sok boldog szülinapot. Én még vigéckedhetek, nekem még van egy hetem a kerekig! Micsoda időszak, 30 év, 70 kg. Mi jöhet még Kép!

Nekem nagyon tetszett a séta, végre élőben is találkoztam veletek! Bár nekem a fülem lefagyott, remélem a csemetéknek nem Kép!

Zsanya!
Hát az a pocak tényleg tekintélyes. Pedig én azt hittem, nagy a pocakom! De még utólérhetlek.
Olyan jó, hogy ilyen kreatív vagy és van kézügyességed meg ilyenek. Én csak sóvárogva nézem.

Én meg nem sokat tudok a juttatásokról, eddig csak táppénzt kapok. Nekem 6000 Ft-tal kevesebb, mint a fizum volt. Majd hülye lennék dolgozni Kép! Mondjuk nem is lett volna szabad, de nem bánom egy percet se. Meg ha jól láttam, 11000 lett a csp. és ha lejön az adókedvezmény, még akkor is jobb most. De hát majd meg tapasztalom a saját bőrömön!

Itt Egerben is vannak különböző szülési lehetőségek, vagy csak a hagyományos? Lehet, hogy lassan nem ártana utána érdeklődnöm. Szerintem én félek az egész mindenségtől, és inkább nem veszek róla tudomást, és csak úgy várom, hogy történjenek a dolgok. Elég szánalmas!
Esetleg nem tudjátok, hogy ilyen terhes tanfolyam, vagy ilyesmit csak a védőnők szoktak tartani, mert ők mostanában nem nagyon tervezik, pedig szívesen részt vennék rajta.

Babakocsi vásárláshoz tudtok tanácsokat adni, hogy mire kell odafigyelnem. Bár azt láttam, hogy ahány ember, annyiféle kocsi. Azért előre is köszi.

Most már lassan éhen halok, úgy hogy puszi Nektek:
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Halló!

Borsi,

megtaláltam a Chamomillát, ezt írtad:
"Chamomilla 9 vagy 12 vagy 15-ös!! Kiváló fájdalomcsillapító. 1 éves kor alatt (megjegyzem a kiadványok mást, sokkal többet írnak, de ezt egy nagyon jó orvos ajánlotta így és bevált) napi 3 golyócska (lehet negyed korty vízben feloldani és megitatni), 1 év felett napi 5 golyócska. 1 hétnél tovább nem szabad adni, sem megelőzés céljából, csak, ha konkrét fogzási vagy hasi fájdalma a van a babcinak!!! Tehát 1 hét után szünet, de ált.ban 2-3 nap alatt jól érezhető a hatása! "

Én 15-öset vettem, abból mehet napi 3? És ha csak mondjuk napi 1-et adok, akkoris csak max. 1 hétig adható?

Köszi a válaszod!

Puszilok mindenkit! Képrsi
 


Kedves Lanyok!
Kedves Kata!Isten eltessen sokaig, nagyon boldog szuletesnapot!!!!!Kicsi bagyadt Lizanak jobbulast kivanokKép.!

Maris!Reszemrol minden meg van bocsatvaKép
Betti!Nem is irtad, hogy mit mondtak a szemeszeten.?
Sorsi!Nektek is most volt a fel eves szuletesnapotok!Isten eltesse a fel eves Adit!Kép
Zsuzsa!Nalunk is megvolt az oltas, amirol kerdezoskodtel.Eszre se vettukKép es nyugodtabb vagyok en is.
Csilla!Tenyleg nagy a kinalat kocsikbol....mi annak idejen nem valasztottunk jol.....igy csak a hibainkbol okulva tudok tanacsot adni.Ugy latom a legjobban a haromkerekes anyukak boldogulnak....(Zitaek peldaul), ha uj kocsit vennek, olyat valasztanek, aminek nagy, stabil kerekei vannakKép
Ha valasztasz szulesznot, o mindent vegigmutat a szuloszobaban es elmeseli a korhaz szokasait...peldaul automatikus oxitocin infuzio bekotese.Nekem azt mondtak, ezt mindenkinek jar(...Kép....).
Jo ejszakat mindenkinek!Ildi
Vendég
 


Sziasztok!

Kata!
Lizának gyors gyógyulást! Ne sírj! Lassan, de biztosan jő a tavasz, és elűzi ezeket a fránya bacikat!

Csilla!
Én babakocsi mániás vagyok, a jelenlegi az 5. a két gyerek alatt. Mindig újabbak tetszettek meg, sorban eladtam és váltogattam.
Az első egy pumpás kerekű, két irányból tolható nagyon nagy, kényelmes babakocsi volt, még Bálint is azzal kezdte pályafutását. Nagyságából kifolyólag viszont nagyon nehéz volt, tele volt vele a csomagtartó.Ezért vettem egy kisebb sportkocsit, de azt meg nem tudtam szemből tolni, nem láttam Bálintot, engem ez zavart, ezért most a padláson várja további sorsát, alig használtam, most parkolópályára tettem. A jelenlegi könnyű, mindkét irányból tolható, kicsire csukható, szóval ez volt az utolsó, amit vettem. (volt még Bulcsúnak esernyőkocsi, meg egy másik sportkocsi, amit viszont nem lehetett 1 kézzel tolni, ezért attól is megváltam.)

Az én megboldogult kismama koromban a védőnők szervezték a szülésre felkészítő tanfolyamot, ahol Tárczi főorvos úr is tiszteletét tette, nekem tetszett. Megkérdezem a védőnőt a tanácsadáson, jó? (ha el nem felejtem)

A szülésznők mindent megmutatnak, az biztos! Én Bulcsúval nem kaptam infúziótKép, a burokrepesztést és a beöntést pedig mindkét szülésnél megúsztam!!!!!!!!Kép

Ildi!
Köszi kérédésed, a doktorbácsit lekéstük, mert majdnem 1 óra volt, mire a kórházba értünk, úgy elhúzódott az ebéd az oviban. Én azt hittem fél 1-körül odaérünk, de nem. Szerdán megyünk a Moment optikába .

Betti

Betti

Kép

Kép
 


Szia Csajszikák!
Hamar pár sort csak. Köszi az ötleteket, kipróbáljuk, van is egy hintánk, a rajzzal meg csak elboldogulok Kép eszembe se jutott...
A pocakom hatalmas méretei talán egyrészt mert fiú, és valami beigazolódhatott a népi bölcsességből, hogy azok előrefelé nőnek...no meg hogy minimum 30 kilót szedtem fel Marcival együtt...

Na és képzeljétek, most a másik melllem gyulladt be, ez enyhébb dolog most, hála Istennek, talán múlik már.

Kata, köszi az infót, meggyőztél, beadatjuk kedden!

Maris, ne aggódj, mi is lekéstük multkor a sétát, majd legközelebb!

Sasiorsi, azok a képek is kerámiák! Kedves vagy, hogy érdeklősz, majd teszek fel képet még cuccokról! Én az Iparművészeti Egyetemre jártam, ahova 3-szorra vettek fel, amikor épp felvettek Pécsre is, szobrászra... az Ipart választotam, így nem ismerem a tesód. Ember meg autodidakta népihegedül 3 éve, jó a füle, kotta nincs is a műfajban, nem is ért hozzá Kép

Csilla, érdemes a neten alighasználtat nézni és venni jó minőségűből, mint újat a gyengébből, szerintem. Sógorném most vett 17000-ért egy baromi jó kocsit, ami bótban úgy 60, és mélykocsi-mózeskosár, sportkocsi egyben plusz egy autósülés is van hozzá, rácsatolható, és még klasszul is néz ki, szóval ki lehet fogni.

Ildi, ne aggódj, ha hízik! Egy barátnőm lánya ' éves koráig (!!!) nem volt hajlandó elfogadni semmi mást, mint az anyatejet, és mégis nőtt és jól fejlődött, normális, erős gyerek. Extrém, de van ilyen. A tesóm fia meg tök rossz evő, valszeg azért, mert még nam akart hozzátápot elfogadni, de ő azért megkínálta minden nap. Marcinak se kellett a főzelék 7 hónaposan, szüneteltettem, és 7,5 hónaposan már rákapott, addig csak a gyümölcs ment 1X naponta, de csak tajan is élhetett volna akár! Ha éhes lesz, és kíváncsi, el fogja fogadni!

Na jó éjt Mindenkinek!
Uff, méghogy pár sor, bocs!
Zsuzsa
 
 


Zsuzsa!
És a neten merrefelé keresgélhetek?
Köszi
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Csilla! és mindenki!
Nem tudom ismeritek-e a www.teszvesz.hu és a www.vatera.hu oldalakat. A baba-mama kategóriában mindent meg lehet találni babakocsit, játékokat, babaruhát, és bármit. Vannak új és használt dolgok, lehet licitálni, de vannak fix áras dolgok is. Én sok mindent vásároltam már itt, nagyon jó áron.
babakocsi-ügyben: nekem a felfújható nagyobb kerék nagyon jól bevált, minden útviszonyon könnyú tolni a kocsit, télen is, de nekem is hiányzik, hogy a tolókart nem tudom megfordítani. Jó ha van rajta ablak ilyenkor, amin látod a babát, nekünk sajnos nincs. Amik újszülött-kortól jók azok általában sajnos mind nagy helyet foglalnak, nekünk is tele van vele a csomagtartó.
Betti!
A kazettával még csak szemezgetek, talán délután rászánom magam. Kép
Szép napot mindenkinek!
Zita
 
 


Csilla!

Én találtam a neten egy oldalt, ahol új és olcsó babakocsik vannak és minden más van még, ami a babának kell.
www.babaholmiolcson.hu

Én is megosztom veled a rossz döntésemet babakocsi vásárlás ügyben, hogy te a más hibájából tanulhass.
Szóval én először egy használt, de látszólag jó állapotban lévő kocsit vettem, mert nagyon tetszett. De később kiderült, hogy nem nagyon praktikus, ami fontosabb, mint hogy jól nézzen ki.
Úgyhogy, mikor Virág fél éves lett, vettem egy újat. Szerencsére az elsőt el tudtam adni.
Szerintem a legjobb ha mindkét irányból tudod tolni, (napsütés miatt is), több fokozatban dönthető legyen a háttámla. Az hogy a kerék fix vag forgó legyen, szerintem ez mindenkinél változó, ki milyet szeret. Nekem volt fújható kerekű kocsim is, de ha kilyukad, akkor nem indulhatsz el, amíg meg nem csinálja valaki, és ha emberpajtás nincs otthon...
Én úgy jártam, hogy útközben ért a defekt, és hazáig félig megemelve toltam a kocsit, borzasztó volt.Kép
A nagy kerék főleg télen jó a hóban.

Remélem tudtam segíteni.Kép

Viki
 
 


Csilla,

írd be a Google-ba, hogy babakocsi, rengeteg hirdetést fogsz találni. Én is így vettem a mostani testvérkocsit, ami a lehetőségekhez képest szuper, és harmadannyi volt, mint a boltban. Tervezem, hogy majd eladom, és én is lélekben gyúrok egy másik egyszemélyesre. A Liza régi kocsiját beadtuk a Karitászba, már mi is örököltük, nem volt pofám értékesíteni. Főleg miután levágta az uram ujját, vicc nélkül....Kép
nAGY KERÉK NAGYON FONTOS!!!

kATA
Vendég
 


Sziasztok!

Hát én nem gondoltam volna, hogy egy esküvőt ilyen "nehéz" megszervezni Kép Na de lassacskán haladunk és a fő dolgok már megvannak (terem, ruhám, kaja...) Ma ügyesen már fogorvosnál is voltam, elkezdtük tömni a lyukas fogaimat, holnap védőnéni jön, de megyek Miskolcra a meghívókat megrendelni meg a fotóst lefixálni, szóval jó, hogy nem unatkozom Kép
Kata Kép
Ha a beteg lánykád mellett lesz egy kis időd, majd írd már meg, amit a dokiról szerettél volna, mert a héten már abban is dönteni szeretnék.
Zsuzsa Kép
Nagyon cuki Marci,szerintem nagyon hasonlít Rád. És olyan jó, ahogy élvezettel hallgatja a zenét Kép Én a párom húgának (3 éves) szoktam furulyázni, ő meg énekel hozzá, fél órákat el tudunk így tölteni.
Csilla Kép
Voltál jógán vagy most inkább pihenteted a dolgot?

Többi Lányok Kép
Menjetek még ma levegőzni, mert holnaptól állítólag megint havas-borongós-hideg idő lesz Kép

Szép napot!
Vera
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, (vagy nem is kerestetek? Kép )csak anyukáméknál olyan sűrű volt a program, nem tudtam írni. Egyszer olvastalak benneteket, de ma már az archívumot kellett megnyitnom, akkora volt a termés. Borsi, ha egyszer előkerülsz, nem győzöd olvasni! Kép

Jegyzetelnem kellett, hogy válaszolni tudjak mindenkinek. Kép Egyébként másoknak is ajánlom, mert észrevettem, hogy egyetlen hátránya van a sok írásnak: mire válaszolunk, elfelejtjük, ki mit is írt, és nem reagálunk a kérdésekre... Pl. nekem a járókára alig írt valaki, pedig biztosan vannak tapasztalatok... Kép Emiatt történhetett meg az is, hogy Maris Kubutémájára nem reagáltunk....

Apropó, Maris, meg van bocsátva a séta! Kép De ha legközelebb nem jössz...véged van! Kép
Kösz azt az adókedvezményes tippet, én sem hallottam, ma bemegyek suliba, és megkérdezem.
Utána egyébként oltásra megyünk, már NAGYON félek... Majd írok, mi volt...
Maris, sajna ezekből az emelésekből nem mindig jövünk ki pozitívan... Megvan annak a módja, hogy elvegyék más úton, amit adtak... Kép A csp. emelése szuper, de több gyereknél könnyen lehet minusz az adókedvezményes időkhöz képest. (Zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem szemétség az adókedvezmény eltörlése, mert ez volt az egyetlen olyan juttatás a gyerekek után, amit akkor kaptál, ha dolgozott valaki a családban. Persze, kapjon mindenki, de értékeljék már azt, ha valaki megpróbál nem segélyből élni...) Amúgy a csp. nőtt, de sajna mi folyton minuszban leszünk, mert a villanyszámlánk olyan iramban nő, hogy 3 év alatt megduplázódott, pedig nem használunk több áramot, a gázról pedig nem is beszélek... Kép
Remélem, ezt nem veszitek politizálásnak, nem akartam azt tenni, csak eszembe jutott, amikor Marist olvastam. Nem vagyok én ám olyan erőszakos csajszi, hess politika, ha a többiek nem akarják! Kép

Zsanya, én csak most gratulálok ahhoz, hogy Marci elindult, ügyik vagytok! Kép Ez a mellgyulladás... hihetetlen! Vigyázz magadra, próbálj pihenni és jobbulást!Az albumotok nagyon jó, olyan szépek vagytok! Kép

Sasiori, Ádi arcán, amit írtál, szerintem ekcéma. Nekem írt a doki rá krémet, 3 nap alatt elmúlt. Ilyen korban ez gyakori, azt mondta, nem lesz gond. Miért volt hétvégén rossz éjszakátok? Beteg Ádi? Vagy a foga?

Biti, hát elég nehéz, ha távol a társ... Bár ahogy Sasiorsi írta, nem ununk egymásra, és édes a viszontlátás, feldobja a kapcsolatot... Kép Persze a hátrányok és a nehézségek...azokból van több. Boti jó gyerek, nem nehéz egyedül vele, de lelkileg... Estére lefáradok, és akkor pláne hiányzik... Kép Sajna bele kellett törődnöm, hogy egy katonatiszt már soha nem ülhet egy helyben... Kép Megjárta Irakot, az volt az igazán rémes, mert akkor rettegtem az életéért minden nap. Persze ez most kicsit megint politika, de a francba azokkal, akik százak sorsáról így döntenek. A saját anyagi édekük vezérelte őket, semmi más. Este hazamennek a családjukhoz, biztonságban együtt vannak, és eszükben sincs, hogy olyan döntést hoztak, amivel százak életét befolyásolják negatívan. Mindezt egy olyan célért, amihez közünk sincs, egy olyan helyen, ahol nem a mi háborúnk zajlik... Nem békefenntertás, hanem háború, bármit is mondanak. Pisti sokat mesélt... Bele sem merek gondolni, hogy mit érezhet annak a fiatal katonának a családja, aki meghalt Irakban... Kép Júniusban Pisti, úgy néz ki, Szarajevóba megy. Az tényleg békefenntartás, biztonságban lesz, és szerencsére közel is, gyakrabban jön majd haza... Persze nics kizárva, hogy egyszer újra mennie kell Irakba. Kép Esett már szó róla újra az okosoknál, pedig most még rosszabb ott a helyzet... Kép Na, ok, erről ennyit, nem is kellene írnom róla, mert csak felidegesítem magam újra.

Zita, szuper, hogy Jázi szopizik! Próbáltad a Sinlacot?

Betti, majd írd meg, mi van Bulcsú szemével!

Kata, gyógyulást nektek, szerdára pedig jó szórakozást!

Csilla, már sok tanács érkezett, azért én is leírom. Kép Mi nem akartunk használt babakocsit venni, mert úgy voltunk vele, hogy biztosan lesz másik gyerek is, bírja ki addig. Miskolcon is érdemes szétnézni, ott sokkal olcsóbb, mint itt. Mi a legtöbb cuccot ott vettük a Babacentrumban, az volt a legolcsóbb üzlet, a József Attila úton van.
Szerintem is fontos a nagy kerék, könnyebb vele közlekedni az elején. Nem olyan fontos, hogy forogjon, én jól boldogulok a stabil kerékkel. Vannak drágábban sportkocsivá alakíthatók, ami szerintem azért felesleges, mert amikor a gyerek 1,5-2 éves lesz, akkor érdemesebb venni egy kisebb spotkocsit, amit könnyen össze lehet csukni, kis helyen elfér... A régi nagy, amit a piciknek használunk, akkor már felesleges. Persze ez csak az én véleményem. Jó a fordítható kar, és nagyon hasznos, ha van rakodóterülete, babakocsit tolva nehéz a legkisebb szatyor is... Én nagyon szeretem, hogy táska is van hozzá, rápatentolom, és minden belefér... Na elég az okoskodásból. Kép

Vera jó készülődést! Hogy van a pici? Mikor mentek uh-ra?

Timi, hová tűntél? A sétáról is lemaradtál... Kép

Megyek, a mai fejezet is elkészült, de az oltás után jövök. Szorítsatok!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Majd jövök, egyszerűen nem tudom összeszedni a gondolataimat...írtam egy hosszút, de teljesen összekeveredett...kész vagyok, lövésem sincs mi van velem. Kép

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Judit!

Én személy szerint azért nem írtam a járóka témához, mert nekünk nem volt.Kép
Nekünk két szobánk van, így bárhol vagyok mindig hallom, hogy mit csinál Virág. Amikor kicsi volt, és még nem forgolódott, akkor a nappaliban volt az ágyon. Később egy pléden feküdt a földön, hogy onnan biztos nem esik le.Kép De sosem hagytam magára sokáig.
Aztán hipp-hopp megnőtt és egy bébikompot vettem neki, amikor 6 hónapos lett. Persze sokan mondták, hogy majd hátráltatja a járni tanulásban, de nem így lett. Az első szülinapja előtt 3 nappal elindult magától.Kép
Amíg kicsi a baba, addig biztosan jó lehet egy járóka, de ha nagyobb lesz, szerintem bezárva érezheti magát. Legalábbis egy ismerősöm gyereke rögtön sír, ha beteszik a járókába. Inkább a földön játszik.

Sok szerencsét az oltáshoz!

Viki
 
 


Sziasztok,

Sorsi, jól tetted, hogy eddig sóroltál, én is azt csináltam, de lassan már el is fogy! Szóval nadrágszíj be, aztán csak kihúzzuk vmeddig.
Csilla, még én is írok neked a babakocsivásárláshoz. Itt a babaneten belül is van keres-kínál topik ott is nézz szét, képek is szoktak lenni fent. A nagy kerék fontos, mint ahogy többen is írták és, hogy mindkét irányból tolhasd, az időjárás miatt is. Fontos még, hogy teljesen fektethető legyen, hiszen az újszülötteknek úgy jó feküdni, nem megemelt háttal. LEgyen hozzá esővédő fólia. Nekünk egy használt Pierre Cardin van és a szomszédasszonyommal összefogva vartunk a négy óriás kerékre "bugyogót" vagyis ha betolom a lakásba nem kenem vele össze az egészet, hanem az ajtóban ráhúzom és kész. Olvadhat le a hó, vagy eső, csak azt a 4db rongyot kell kimosni néha. A forgós kerék szerinten nem fontos, én pl. utálom a Tescos kocsit se lehet, tolni, mindig szencségelek, hogy ki volt az a hülye mérnök aki így csinálta meg, és adja vissza diplomáját, mert nagyon szar.
A táska hozzá szintén szuper dolog, minden egyhelyen és soha nem kell kipakolni belőle, csak feltölteni a peluskészletet, ha onnét kifogy. Nekünk van egy esernyőre csukható kocsink is kölcsönbe, nagyon szeretem, pl. mikor usziba megyünk, nem kell a nagyot cimbálni, sőt buszozni is tűhető vele.

Judit, azért csak írd ki magadból a dolgokat, az mindig jót tesz az embernek! Mi úgyis mindig írunk rá, vmit ami csak segít egy kicsit a továbbjutásban.
Ez az anyhártya gyulladás elleni védőoltás engem is érdekel, úgy döntöttem beadatom Virágnak.

Vera, Csilla, olvastam a miskolci topikban, hogy a Semmelweis kórházban úgy csinálnak 4D-t, hogy ha nem látszik a baba eléggé, csak a felét kell kifizetni a pénznek, ez is nagyon szuper dolog.

Mindenkinek jobbulást, az ügyeseknek további sikereket. Nálunk betegségnek semmi nyoma, szerintem az uszi is elősegíti ezt.
puszi
Maris

Maris


Sziasztok!

Na, megvolt az oltás. Hát, szegény kisfiam nagyon sírt... Megkapta a vállába az elsőt, már akkor elkezdte. Aztán jött a popsijába, és az már annyira nem esett jól neki, hogy 5 percig szinte kimeredve sírt... Kép Majdnem én is... Kép Alig tudtam megnyugtatni, nagyon sajnáltam.

Kapott lázkúpot, evett, most alszik, most lesz fürdetés. Remélem, nem sír majd, mint a múltkor... Kép

Borsi, megkérdeztem a dokitól a Viburcolt, mert vettem már, és csak annyit mondott, hogy ne adjak neki. Úgy tűnik, idegenkedik a homeos dolgoktól. Pedig az ártani nem árthat, nem igaz? Persze ha nem használ, akkor belázasodhat... Nem tudom, mit csináljak, Melyiket adjam? A Germicidtől is úgy idegenkedek most már... Kép

Irattam tejpépet, mert este Boti napok óta keveset eszik. Persze 5-ig alszik, de látom, hogy még enne, úgyhogy mondtam ezt a dokinak. Mondta, hogy este próbáljam meg a lefagyasztott tejet adni pótlásként, aztán ha nem fogadja el, akkor csináljak neki tejpépet. Milupa vaniliásat írt, annyiban különbözik attól, amit én vettem, de még nem adtam, hogy hipoallergén, hidrolizált(?) tejfehérje van benne. Persze ez is gluténmentes. Ahogy néztem, olyasmi, mint a Sinlac. Ezt is allergiától veszélyeztetett babáknak javasolják 4 hónapos kortól. Fő az elővigyázatosság, bár nálunk a nagy családban sem fordult elő semmilyen allergia. Szóval ma megpróbálom a fagyasztott anyatejet, mert kezd már az agyamra menni ez a kevesebb tej. Ok, napközben szoptatom gyakrabban, de szerintem már nem lesz annyi sosem. Azt meg nem szeretném, ha Boti éhezne és nem hízna... Bízom benne, hogy azért szoptatni is tudom még sokáig.
Lányok, szerintetek az aventes cumisüveg jó a lefagyasztott tejcsihez? Többet is kaptunk ajándékba, de mindig ezt használom, ezen biztosan kicsi a lyuk. Nem szeretném, ha nagyon menne, és utána nem akarna szopizni... Ti mit ajánlotok?

Timi, mi a baj?

Na megyek, nem akarok megint hosszú lenni...

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Judit!
Hogy van Boti? Sokat gondoltam rátok délután, remélem minden rendben. Szombaton készültök usziba?
Tegnap nem igazán tetszett Jázinak a Sinlac, de biztos csak azért, mert szokatlan, új íz volt.
Ma is azt adtam neki tízóraira, mert nem szopizott, ma már nagyon szívesen ette.
Köszi Maris! Remélem legközelebb már tényleg összejön a találka! Mást akkora ne tervezz! Kép

Betti!
Ma kipróbáltuk a kazetta baba-mama torna egy részét. (a leglazsálósabbat Kép)Jázinak nagyon tetszett, végig hangosan kacagott!
Ezután bevezetjük minden nap!
Zsuzsa! Ez is egy jó program a gyerkőcökkel, és biztos nagyon élvezné Marci is. Csak őt már nehezebb emelgetniKép De annál jobb kondiban leszel Kép
Bálint hogy van? Jázi is "röfög" kicsit reggelente, de nincs semmi az orrában, és utána egész nap nem hallom. Jöttök usziba? Nekünk nagyon tetszett!

Kata!
Jobbulást Lizának!

Timi! Szedd már össze magad, lealább egy levél erejéig!Kép

Szép estét mindenkinek!
Zita

Borsi felszívódott????? Vagy csak készül valamire? Kép
 
 


Judit!
Egyszerre voltunk fent!
Szegény BotiKép Remélem már nem lesz semmi gond!
Miért kellett a vállába is? Meg kellett ismételni a BCG-t?
Az Aventes az nagyon jó szerintem, mi is azt használjuk. Van hozzá többféle cumi, rá is van írva hanyas, Botinak még az egyes kell, az való a legkisebbeknek, abból nem jön nagyon. Mi már áttértünk a kettesre.
Puszi: Zita
 
 


Hahó!

Timi,
mi van veled? Már vége a vizsgázásnak nem?!

Judit,
ekcéma???? Kép mit írt rá nektek a doktornéni? Miért tejpépet írattál? Én tápszert vennék.....de ebben nincs nagy tapasztalatom. A tejpép édes és ízesített, igaz? Én nem nagyon szoktatnám hozzá az édes cuccokhoz, de ez csak az én véleményem. Inni is csak vizet adok Ádinak kajcsi után.
Nálunk az egész szoba járóka, egyébként be sem férne sehova, ám nálatok az emelt miatt lehet, hogy ésszerű ötlet, viszont én is börtönnek érzem. Én személyszerint biztos utálnám.

Hogy-hogy a karjába kapott oltást Boti? Mi mindig a fenekébe kaptuk, kivéve még a kórházi a születés után.

Maris,
jó ötlet a bugyi! Kép

Csilla,
amit leírtak a lányok, az mind igaz! Kép Én csak azzal egészíteném ki, hogy gondolj a tárolásra és esetleg a cipelésére is, tehát nem hátrány ha befér a csomagtartóba és nem dög nehéz.

A kolléganőm Tárczinál nem kapott oxitocint egyáltalán!!!!!! Tehát nála nem automatikus.

Zita,
már kérdeztem korábban is, hogy hogyan boldogultok az új orrszívóval? Lehet, hogy vennék én is egyet és ha Te elégedetlen vagy engem érdekelne. Én mondjuk csak a napi karbatartásra akarom használni...arra biztos jó, nem?!

pussszancsKéprsi
 


Segítség! Ellopták a délutáni irományomat! Hát pedig írtam, szerintem.
No mindegy.

Először is köszi a sok tanácsot, jegyzetelek. Most egyelőre várakozó állásponton vagyunk, mert most mondta a rokonság, hogy van egy csomó babaholmi a gyerkőcök után (babakocsitól babaruhákon át minden). Ez szupi, csak már úgy rá vagyok izgulva. Ma is már voltunk bababoltban, de csak ámultam (főleg az árakon!). Már alig várom, hogy nyakig túrkálhassak a babaholmik között Kép!

Maris!
Mi 15-én megyünk Gyöngyösre 4D UH-ra, már vagy két hete bejelentkeztünk, most már csak reménykedem, hogy nem lesz szégyenlős a kis manó.

Vera!
Még sajnos nem jött össze a kismama jóga, de még nem tettem le róla, talán a héten összejön! Szerdán, legkésőbb pénteken, talán (kissé mintha lusta lennék Kép)!

Voltam ma védőnőnél, mindent rendben talált. Volt szívdobi-hallgatás Kép meg súlymérés Kép!

Hogy lehet kibírni, ahogy a kis manóknak oltást adnak. Megszakadna (meg fog is) a szívem Kép!

Kicsit mintha depis lennék, szerintem ebben leginkább a holnapi fogorvos a ludas. Pedig hát el kell menni.

Nem baj, majd holnap délután már jobb lesz.

Na inkább el is megyek aludni
Pusz mindenkinek
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Olyan jól esik, hogy aggódtok! Komolyan olyan, mintha nap mint nap taliznánk. Kép Van a családon kívül néhány olyan jóbarát, aki mindent tud rólunk, mikor mi zujs Botival, mikor jön Pisti, mikor vitázunk... Õk azok, akik felhívnak így oltás után. Jó látni, amikor belépek, hogy nektek is eszetekben van. Zita, külön puszi érte! Kép

Nos, Botinak délután már semmi baja nem volt, 6-kor újra evett, és utána elaludt. 8-kor alig tudtam felkölteni, hogy fürödjön és egyen! Kép Nem sírt, picit érzékenyebb az oltás, de nem vészes. A fürdést ugyanúgy élvezte, kapálózott és vigyorgott. Kép (Készülünk úszásra! Kép )

Fürdés után, ahogy a doki is mondta, és ahogy én is terveztem, felolvasztottam egy október eleji tejet. Megkóstoltam, Kép az íze ugyanolyan volt, gondoltam , elfogadja, ha éhes. Szopizott, ugyanúgy 80-at, ahogy már régóta, aztán jött a cumisüveg. Először nézett rám, mit akarok, aztán elkezdett enni... Meg sem állt... Képzeljétek el, megitta mindet, azaz 120 millit! Tehát 200-at evett összesen... Nagyon meglepődtem, hiszen eddig a 80-tól is 5-ig alidt. Megtévesztő nagyon, hogy ilyen jó gyerek, mert neki már szerintem régóta nem elég. Mégsem jelezte... Türelmes. Kép Szóval örülök is, mert így kierült, hogy kevés neki. Számolgattam, 3 hétig tudom este fagyasztott anyatejjel pótolni, tehát még nem hiszem, hogy beiktatjuk a tejpépet. Napközben kap gyümit, aztán majd meglátjuk a hízását. Mindig tanul az ember... Kép Ez a gyerek szerintem éhen halna, de akkor sem jelezne... Kép

Nos, ennyit így este, ezt mindenképpen szerettem volna elmondani nektek!

Jó éjt mindenkinek, puszi, Judit

Ja, Borsi, hogy lehet nem nyilvánossá tenni a topicunkat? Szerintem jó lenne, ha nem olvashatná mindenki, nem?

Csilla, holnap írok az egri szülészetről! Csak semmi depi, holnap szorítok a fogászathoz!
Vendég
 


Sziasztok!
Timi, Borsi Kép tessek irni!!!!
Kicsi Botinak jobbulast, remelem mar este nem lesz semmi nyugosseg!Juca!Nem semmi hogy a fiad milyen jokat alszikKépEn csak almodozom rola, hogy legalabb ejfelig ne ebredjen fel.....

Sorsi!Meg en is irok neked az ekcemara.A leirtak alapjan valoban ekcemanak tunik, de ez lehet attol is hogy szaraz a levego es egy kis parasitas utan eltunik magatol.En a piros foltokat az arcon eloszor termeszetes alapanyagu kremmel kenem(Neoplant).Meg nem volt szukseg Lehelnel szteroidos kremre, allitolag nagyon hozzaszokhat a boruk es utana mas nem hasznal.Lehelnek neha a hasan tenyernyi voros viszketo ekcemas foltjai vannak, szerencsere egy kis kremezes utan visszahuzodik de szerintem o is ki fogja noni.Na, sikerult jo sokat okoskodnom errol, remelem nem baj.Kép

Kepzeljetek, Bettivel ma veletlenul osszefutottunk a varosbanKép

Politizalas nelkul, neha en sem tudom hova halad ez a vilag (kezdek ugy fogalmazni mint a nyugdijasok).A gyerekmesek nagy resze olyan, hogy Levedi osszerezzene ha latna( de szerencsere nem latja) Meddig erdemes egy szurot tartani a gyerek szeme ele hogy ne lassa, milyen eroszakos a a vilag? Csalad es lelekrombolas folyik mindenhol.

Mindenkit udvozlok akinek nem irtamKépJo ejszakat!
Vendég
 


Juca!Most olvastam amit irtal, egyszerre voltunk fennt!Latod, az anyai mererzeseid, jok voltakKépBoti=angyalgyerek.A draga, nem sir hogy ehesKép
Csak ennyit akartam irni!
Vendég
 


Judit!

Örülök, hogy Boti már túl van az oltás utáni közvetlen pár órán, ezek után már bizti nem lesz semmi .
Hihetetlen, mindenre kapható ez a Baba! Olyan izgalommal vártam a cumisüveges történet végét, és hogy ilyen jó lett a csattanó..!!! Na nálunk ilyen sosem volt, és mostanában sorban a csapban végzika lefagyasztott tejcsicsomagok, mert Bálint meg nem issza, még pohárból sem, nemhogy cumiból. Az aventes biztos beválik, azon tényleg nem dől a tej, lehet, hogy Bálint ezt hiányolta.

Nekünk van járókánk, hálós, Bulcsú is ebben volt. Mi is két szinten vagyunk, muszáj néha berakni, pl ha csenget a postás. Nem nagyon szereti Bálint.

Zita!
Jázmin nagyon cuki lehet torna közben is, olyan aranyosak, mikor új dolog történik velük, és kiváncsian tekintgetnek!Kép
Bálint már nem röfikézik.

Viszont úszni nem mehetünk. Ma a tanácsadáson megnézte a drnő Bálint BCG-jét, és tovább passzolt bennünket a tüdőgondozóba, mert nagyon nagy a reakció, lholnap megyünk oda. Nem ázhet vízben, tehát uszi kilőve sajna egy időre, amíg be nem gyógyul a heg.


Ma Ildivel összefutottunk a városban.


Ildi!
Hogy értetek haza ? Farkaséhesen? Nekem már kopogott a szemem, mire Bálint felébredt, úgyhogy utána spuriztunk haza ebédelni.

Jó éjt!
Betti

Betti

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Ez jó kis esti termés!
Csináltam Jáziról egy új albumot, van benne néhány kép a babaúszásról. Ha valakit érdekel cím a profilomban, remélem most jól adtam meg.

Judit!
Szegény kicsi Boti! Ezek szerint éhes lehetett ő esténként,csak nem szólt. Ilyen gyerek csak a mesében van! Meg nekedKép

Sorsi!
Írtam, hogy nem az igazi az orrszívó, de csak utána írta Kata, hogy a másik orrlyukat is be kell fogni, úgy szív rendesen. Ezt már nem tudtam kipróbálni, mert akkora nem kellett,úgyhogy még teszteljük tovább. Bár remélem sokáig nem lesz rá szükség. De akkor mindenképp hasznos, ha utazunk valahová, mert kicsi, bárhol használható, elemes, így szerintem megtartjuk.
Nézz utána azokon az oldalakon amit délután írtam, ott is lehet kapni olcsóbban!

Csilla!
Holnap szorítunk neked!

Jó éjt mindenkinek!

Ui: Ez a topic-titkosítás szerintem is nagyon jó ötlet!!!!!!!
 
 


Zita!Jo a cimetek es nagyon aranyosak kepek, latszik hogy jo volt a hangulat az uszibanKépEs nagyon szep Jazmin!

Juca uj kepeit is megneztem, de meg regebben, csak el is felejtettem irni!Nagyon edes kepek Juca es nagyon szep kis fiucska Boti!

Betti!Lehel tenyleg elaludt vegul, ahogy elindultam gyors tempoban.Rajtam kivul senki sem volt ehes, mire hazaertunk.En viszont igenKépossze-vissza eszek mindent.

Reggelre annyit irok nektek, hogy nem gyozitek olvasni majd!KépEzt teszi az egyedullet!

Nekem is nagyon tetszik a titkositas otlete.Sokkal lazabb lenne a hangulat...Valamelyik nap lattam hogy mar kozel 500-an neztek meg az albumunkat is, pedig a cimet nem is irtam at a profilomban...Mikor setalunk a varosban, sokszor eszembejut, hogyha elmennek mellettem emberek, hogy akar ez ok is lvashatjak.

Kepzeljetek, par napja en is elkezdtem merni, hogy mennyiket szopik Lehel es ledobbentem: mai kinalat, 50g, 40g, 100g, es hiaba kinalom nem kell tovabb, ereztem hogy keveset szopik, de ma megijedtem.Osszesen szopott 450g-ot.Fogom a fejem, hogy csoda hogy nem szarad ki.Mellesleg jol erzete magat.Este kifoztem a cumisuveget, holnap adok vizet is, fagyasztott tejcsit es hivom a dokinenit.Nem ertem, annyi tejet le tudok fejni...ami nem kell neki.Kép

Annyit irok, hogy tenyleg nem fogtok unatkozni reggel.Csilla!Ezek az ultrahangok fantasztikus elmenyek, jo talalkozast a kis babaval!
Jo ejszakat!!!!!Egy ora mulva irok ujra...KépCsak vicceltem
Vendég
 


Sziasztok, Jányok, rettentő sokat írtatok, én meg így éjféltájt nem vagyok már toppon agyilag, csak beköszönök, és pár dologra írrok, ami eszembe jut hirtelen.

Ildi, Juditnak is azt okoskodtam, hogy nem az számít, hogy hány gramm tej megy a pocakba, hanem hogy mennyire gyarapszik tőle a baba, van, aki a keveset is totál beépíti, más meg a soktól se hízik... Szóval ha hízik, és kedélyes, mért para?

Judit, én azt is el tudom képzelni, hogy nem kizárólag arról van szó, hogy ennyire éhes volt a Kisfiad, hogy még a 80-ra lehúzott 120-at, csak nem szólt... hanem az is benne volt, hogy ennyire ízlik neki...hülyeségnek tűnhet, de az én Fiam tegnapelőtt meglátta a kezemben a poharat, amibe fejtem, sikoltott, odarohant, kicsavarta a kezemből és megitta mindet, vagy fél pohárral, pedig előtte teleitta magát vízzel, evett is, nem szomjazhatott, éhezhetett, csak a tej-függőség... l'art pour l'art
Jó hogy Boti jobban van már!

Ildi, és minden borúlátók, egyetértek. Én legszívesebben homokbadugnám a fejem, nagyon nehezen viselem a gázos világot, hogy ez elélen immunizálni kell a gyermekemet, jajajaj... Kép nehéz ügy nagyon.

Na megyek, mert Emberem szigorúan néz a hátam mögött, hogy mé' írok én éjfél után, nem vagyok komplett..húzok, folyt!

Zs
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenól írok Nektek, még csak nem is vagyok egri. Van egy ismerősöm Egerben és azt hittem ő is itt van a fórumon azért néztem be először. Aztán olyan jó hangulatú volt, hogy minden este elolvasom, amiket írtatok. Nekem is van egy 2 éves és egy 4 hónapos kisfiam.

Igazából Zsanyának írnék, ha nem haragszik meg, hogy így kéretlenül tanácsot próbálok adni neki. Mi is kérdeztük ezt az oltást a doktornéninktől és azt mondta, hogy a legenyhébb angyhártyagyulladás ellen véd csak, amire amúgy is van antibiotikumos kezelés. Õ csak a kis súlyú, gyengébb fizikumú gyerekeknek ajánlotta. Azt mondta, hogy mivel legyengített vírus van benne, és nálunk szerencsére csak ritkán fordul elő a betegség, felesleges terhelni vele a gyerek szervezetét.

Bocsi, hogy így beleszóltam a megszokott kis társalgásotokba.

Kép
Kép Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron