Új privát üzeneted érkezett!

Drága Borcsa!

Te milyen figyelmes vagy! Köszönöm szépen Soma nevében!

Jucusmamus


Szia Inimma!

Igaz nem a szomszédban laktok,de nem is olyan messze a parktól.
Mi is a "Bikás" domb körül keringve sétálunk, de szivesen ismerkedünk, és beszélgetünk. Kisfiam, Zorán lassan nyolc hónapos.
 
 


Szia Fabrika!

Örülök,hogy írtál. Sajnos,betegek voltunk/vagyunk, így mostanában nem megyünk messzire,de ha jobb idö lesz,szívesen találkoznánk veletek.

Ini
 
 

 
 

Sziasztok Lányok! Március 2-án baba- és gyermekruha vásárt rendezek az FMH-ban a Fehérvári úton. Várok minden kisbabát váró kismamát, és szülõket. Lesznek: kitûnõ állapotú igényes, márkás angol bébi- és gyermekruhák, falra tehetõ kézzel festett habszivacs babaszoba dekorációk (Pinokkió, Szörny Rt, Vakond, Micimackó és barátai stb) - gyönyörûek.
Új hálózsákok, ágynemûgarnitúrák és remélem még sok minden.
Gyertek el!
Addig is: www.babaholmi.hu
Sziasztok: Nik
nik (nik)
 


Szia Inimma!

Jobbulást, "gyógyító" manókat postázzuk. Egyébként mi is betegeskedtünk, nem sokat sétáltunk.
Na és természetesen kitartóan várjuk a tavaszt.

Nik!

Köszi az infót, elsétálunk.

Sziasztok: Fabrika
 
 


Nik!

Mettõl meddig lehet menni?

Anikó
Anikó
 


Szia Anikó!
Március 2. vasárnap 9-14 óráig!
Gyertek!!!
Sziasztok, Nik
nik (nik)
 


Sziasztok,


a kislanyom 5 honapos es a Feneketlen tonal lakunk. Sokat vagyok egyedul es allandoan egyedul (a babaval kettesben) setalok, ezert jo lenne talalni valakit, aki a kozelben lakik es akivel alklamankent egyutt setalhatnank.

macsek
macsek
 


Sziasztok Anyukák!
Házi dolgozatot kell írnom marketingbõl, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. A dolgozatom a babahordozókról szól, elsõsorban azokról, amelyekkel magunkra köthetjük a babát.
A kérdéseim a következõk lennének:
1. Milyen babahordozókat ismertek? Honnan ismeritek?
2. Milyen hordozót használtok? Miért pont azt választottátok? Hogyan vált be a gyakorlatban?
3. Milyen márkájú hordozókat ismertek?
4. Ha KENDÕD van: Milyen típusú? Csomózós, vagy karikás? Nandu, vagy Kanga? Miért pont ezt a fajtát választottad?
5. Ha KENGURUT vettél: Pontosan milyen funkciói vannak? Szerintetek melyek a legnépszerûbb, legelterjedtebb kenguru márkák és típusok?
6. Aki a HÁTIHORDOZÓT vette: ugyan azok a kérdéseim, mint a kengurunál.
7. SNUGLI (babazsák) és TENTE (fekvõkenguru). Lehet-e ezeket máshol is kapni, mint a www. bababolt. com-on? Tapasztalataitok szerint meddig lehet fektetve hordozni a babát?
8. Melyik hordozó hány kilóig bírta? (Amennyiben a hordozó bírta rövidebb ideig, és nem te :-))
9. Tudnátok-e nekem olyan weboldalakat ajánlani, ahol babahordozókat mutatnak be, hasonlítanak össze?
10. Nagyon fontos lenne, hogy írjátok meg: mennyibe került, és szerintetek milyen minõségû a hordozótok!
Elõre is köszönöm.
kalinta (kalinta)
 


Szia Macsek!
Én nem messze Tõled, a Feneketlen-tótól kb. 5 percre lakom a Tétényi útnál. Lassan 7 hónapos kisfiammal vagyok itthon, ha gondolod mehet a séta. Bár szerintem ez nem túl látogatott oldal, de ha véletlenül mégis megnéznéd, írj!
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Én a Fehérvári úton lakok, de szívesen sétálok, a lányom már igaz 19 hónapos.
Moncsi
Moncsi 05
 


Szia Moncsi!
Benne vagyok a sétában! Nem tudom Ti merre szoktatok mászkálni, majd írd meg. A kisfiam úgyis az idõsebb lányokhoz húz! Jutka
Névtelen
 


Sziasztok,

részemrõl mehet a séta. Mi közvetlenül a Kosztolányi térnél lakunk.
Ha olvassátok még ezt az oldalt, akkor megbeszélhetnénk valami konkrétat.

Nagyon örülök, hogy jelentkeztetek, már teljesen lemondtam róla.

macsek
macsek
 


Macsek és Többiek!
Én is lemondtam már majdnem arról, hogy megtalállak. Mi a Kosztolányi után 1 megállóval, a Tétényi útnál lakunk. Feneketlen-tónál nem tudom milyen a légkör, én még nem voltam arra a gyerekkel. Ha gondolod megbeszélhetünk bármit, írj ide, vagy e-mailt!
Én is örülök, hogy jelentkeztél!
Szia,
jutka
 
 


Sziasztok, érdekelne a véleményetek a XI kerületben lévõ BME-bölcsi/oviról.
Ott van valahol a Kosztolányi térnél.

Mit tudtok ról mondanni? Ki mehet oda? van még körzetesítés?

Köszi a választ: Sára
Névtelen
 


Sziasztok!

A másik Kelenföldi topic segítségével találtam ide. Pedig kinéztem a szememet és nem találtam eddig hasonló topicot (kivéve a kórházasat). Szóval mi is Kelenföldiek vagyunk, a Mohai úton lakunk. Kislányom jelenleg 7 hetes, jó lenne majd idővel találkozni/sétálni/játszóterezni kelenföldi babákkal-mamákkal...

Barbi
Barbi
 


Szia Barbi!

Én szívesen csatlakoznék szeptemberben hozzátok. Addig sajnos nem leszünk sűrűn itthon. A Tétényin lakunk és a kisfiam 4 hónapos.

Majd írok a privát címedre.
 
 


Szia Pseudo!

Nagyon örülnénk Kép Várom az emilt Kép

Barbi
Barbi
 


Sára!
Ugyan rég kérdeztél, de még nem volt válasz. Az egyetemi oviba/bölcsibe elsősorban az egyetem dolgozóinak, hallgatóinak a gyerekeit, unokáit várják, és csak ha marad hely, vesznek fel kerületi gyerekeket. Oviból kettő is van, a nagyobbik lányom járt 96-99 közt a Budafokin levőbe. Én nagyon szerettem, nagyon jó volt a hangulat.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Nem nagyon él ez a topic Kép
DBarbi
 


Sziasztok!

Én néha benézek, merthogy kelenföldi vagyok. Igaz, még a baba a pocakomban van, de októberben már kint lesz! Kép
Jó lenne föléleszteni a topicot! Kép

Pindur
 
 


Szia Pindur!

Dejó, hogy írtál! Kép
Október mindjárt ittvan, szorítok Neked Kép
Hol fogsz szülni???

Barbi
DBarbi
 


Szia Barbi!

A Schőpf-Méreiben fogok szülni, október 24-re vagyok kiírva.
Nagyon aranyos kislányod van! Kép Nekünk kisfiunk lesz. Kép
Pontosan hol laktok?
Mi a Kanizsai utcában (ez a Hamzsabégivel és az Ulászló utcával párhuzamos, a kettő között van, a régi buszpályaudvarhoz közel).

Pindur
 
 


Pindur!

Köszönöm szépen, imádjuk is Kép
Mi a Mohai úton lakunk, a Bártfait keresztezi, úgyhogy azt hiszem nem lakunk túl messze egymástól Kép Csak át kell mászni a töltésen Kép
Gratula a kissráchoz Kép Mi lesz a neve???

Barbi
DBarbi
 


Szia Barbi!

Igen, nagyon közel lakunk egymáshoz! Kép
Szeretem ezt a környéket, jó itt lakni. Bár mostanában a töltés állapota nagyon nem tetszik, azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül. Születésem óta itt élek, és gyerekkoromban tavasztól őszig egész nap a töltésen voltam egy velem egyidős barátnőmmel. Na most én magam se vinném le a gyerekemet, nemhogy egyedül leengedni! Kép Elkeserítően elhanyagolt, és sok a hajléktalan.
Mi kutyások vagyunk, sokat járunk arra, és hát szörnyű. Kép
Te hova tervezed majd vinni a kislányod, ha nagyobb lesz? (Már ha akkor is itt fogtok lakni.) A környéken keresel játszóteret, vagy inkább messzebb?
A kisfiunk Dani lesz. Az elmúlt két évben a közeli rokonságban öt kisfiú született, így kiesett csomó név. Nem mintha a Dani nem tetszene! Kép

Pindur
 
 


Szia Pindur!

Mi '86 óta lakunk itt, szintén imádom a környéket Kép Nemis szándékozunk elköltözni....ha lakást váltunk, akkor is itt fogunk keresgélni a környéken Kép A zöldövezet és ez a nyugi sokat számít. A Mérnök suli pont mellettünk van, odajártam és szeretném, ha a Fanni is odajárna majd. Elötte pedig a Mérnök oviba Kép
A töltésen mi is lógtunk gyerekkoromban. Emléxem görkorival másztunk át rajta soxor Kép
Mi is kutyások vagyunk, a kutyu már 11 éves...bobtail és mostmár nembír sétálni, mert lazák a tartószalagok a hátsó lábában, így nagyon gyengék Kép Sajna ezzel nem lehet mit tenni....
Egyelőre a Bikás játszó az, ami úgy kultúráltnak tűnik...mondjuk többet nem ismerek, ami jó lenne. Itt nálunk van egy-egy hinta, egy-egy mászóka, homokozó de nincs körbekerítve és sajna beengedik a kutyákat. Kutyás lévén nem vagyok a kutyások ellen, de mindennek van határa. Én sosem engedtem meg a Ginának, hogy odamenjen a homokozóhoz! Mintha a Feneketlen tónál is lenne valami....az még kellemesnek tűnik Kép Csakhát buszozni kell Kép
A Dani nagyon szép név....nekem is nagyon tetszik.A miénk Kristóf Patrik lett volna, ha kisfiú Kép

Barbi
DBarbi
 


Hűdenagyon nemjárerresenki Kép
DBarbi
 


Szia Barbi!

Júniusig mi is Kelenföldön laktunk, most pedig Albertfalván.
Sajnos ki kell ábrándítsalak a Mérnök utcai ovi-iskola kapcsán. A nagyobbik lányom tavaly kezdte az ovit, és én is a Mérnök utcaiba szerettem volna beiratni, mert nagyon tetszett az ovoda-iskola átvezető programjuk.
A beiratkozásnál viszont a vezetőnő szó szerint kirugott, hogy mit keresek én itt az első beiratkozási napon, jöjjek vissza az utolsón, amikor már tudja, hogy hány körzetes gyereket vett fel. Pedig én már 8 óra előtt ott voltam, pont azért, hogy első legyek a várakozó listán a nem körzetesek között :-(
Itthon a férjem közölte, hogy na ide nem visszük a gyereket, ahol ílyen "szívesen" fogadják. Úgyhogy máshova jár.
Ráadásul, a Mérnök utcai iskola kimenő rendszerben megszűnik (ha jól tudom, idén már nem indult első osztály)! Így most már örülök, hogy nem oda járunk oviba, mert az egész amiért szerettem volna az a különleges első-második osztály lett volna az iskolában.
Viszont, ha arrafelé laktok, akkor a Sopron uti iskola is közel van, arról sok jót hallottam.

De hát ahogy elnézem az édes pici lányodat, az iskola kérdés még nem a mai nap gondja nálatok :-)

Túl sűrűn sajnos nem tudok erre járni, de azért néha írok majd

Szia

Anikó
Anikó
 


Szia Anikó!

Tehát nemcsak rémhír volt a Mérnök megszűnése! Kép Hallottam vmit, de nem hittem el Kép Fene!
Anno, az én időmben még nagyon jó suli volt...Na mindegy, még tényleg ráérek ezen töprengeni Kép

Köszi, hogy írtál:

Barbi
DBarbi
 


Sziasztok!
Ti tudtok valamit arról a tervről, hogy a Bikáson műfüves focipályát akarnak építeni?

Egy fénymásolt A/4-es lap volt kitűzve az új játszó mellé, amin 48 fa kivágását emlegették, és tiltakozásra buzdítottak - csak épp a soxorosításkor lemradt az alja, a hellyel és az idővel.

A neten találtam egy cikket, itt:
http://kelenfold.fpn.hu/_dwad_/frameset.php?path=http://kelenfold.fpn.hu/modules .php?name=News&file=article&sid=221


Meg a www.epit.hu-n volt ez, amit én már csak a google tárolt változatából olvastam:
<font color="119911">Lakások, műfüves futballpálya pályáztai pénzekből
2003-09-21
Kelenföldön műfüves focipálya épül, a XI. kerületi önkormányzat nagyszabású kulturális központot épít a Parkszínpad helyén, és elkészülnek a Bartók Béla út átépítésének tervei- ha valóra válnak a XI. kerületi önkormányzat tegnapi ülésén megfogalmazott tervek. Hitelt vesznek fel az Ádám Jenő és a Bocskai István Általános Iskola felújításához.</font>

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Szia Borcsa!

Elolvastam....kiakadtam Kép. Szinte mindennap járunk a Bikásra sétálni, iszonyúan sajnálnám Kép Remélem nem jön össze!

Barbi
DBarbi
 


Ma már egy olyan falragaszt láttam, ami szerint a sportpályás részeket építenék át. Persze a kerület hivatalos honlapján semmi nincsKép.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Borcsa!

Én is úgy hallottam,hogy a sportpályás részeken lesz a focipálya.

Bonbonok receptjét kérem szépen!Ha m'r elk-ldted akkor sorry és léccí,léccí még 1X,mert összevesztem a levelezőmmel és mindent töröltem az egyik nap.

Pusza:Jucus


merre vagytok mostanában??? Kép
DBarbi
 


Nyáron fogunk a Fehérvári út - Bártfai utca környékére költözni. Barátokat keresünk!!!!!!!!!!!
(plusz még Nagyom Jó gyerekorvost,nem baj ha magán)
Zsuzsi
 
 


Sziasztok!

Halódik ez a topik, sajna. Nekem is gyerekorvos kéne, segítsetek!!! Jöhet nekem is magánban. Köszi!

Pindur
 
 


Sziasztok,

ha jár még erre valaki: bölcsikről szívesen vennék infokat. Jövőre esedékes nálunk, de semmit nem tudok a környék bölcsődéiről...

Köszi
 
 


Hahó! Segítsetek! (Ld: Fentebb)
P.
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
 


Pimpa!
Én két bölcsit ismerek itt a kerületben, az egyik a Fraknó utcában, a másik a Tétényi út 46-48-ban, a városközpontnál van. Van több is, a http://www.bp-xi.hu címen az intézményeknél tudod megnézni. Annyit tudok, hogy mindenkinek a Tétényi úti bölcsiben kell jelentkezni és ott megmondani, hogy melyik bölcsit választja. Azt hiszem valamikor tavasszal kell jelentkezni (mi persze lekéstük), de erről ők tudnak felvilágosítást adni. Mi a Fraknó utcaiba megyünk majd szeptember 20-tól. Egyszer voltunk ott körülnézni, elég kedvesnek tűntek a dajkák így első látásra.
Üdv:
Szilvi
 
 


Szilvi

köszi. Mi is oda jelentkeztünk időközben. Nem nagyon volt infom egyik bölcsiről sem, de ez volt a legközelebb. Remélem nem bánjuk meg...

Pimpa
 
 


Sziasztok!

Úgy hozta a sorsom, hogy a jövőben minden csütörtökön 15 és 17 óra között a XI. kerületbe hordom a fiaimat fejlesztőbe. Ez alatt az idő alatt - hogy ne üldögéljek tétlenül a folyosón - gondoltam, itt is beindítanék egy zenebölcsis csoportot, esetleg ha van igény rá, egy zeneovis is beleférne az időbe.
Segítsetek nekem légyszi abban, hogy
- vajon hol lenne hely, ahol össze lehetne jönni (művház, közösségi ház, vagy valami más hely - természetesen bérleti díjat fizetek) Lehetőleg a Kosztolányi - Kőrtér környékén.
- vajon lenne-e igény rá (Dunakeszin, Gödön és Újpesten egy éve nagy sikerrel működik)
- és ez a délutáni időpont az alvás miatt mennyire lenne gáz? Az ovisoknak általában jó szokott lenni a 4- fél5-körüli időpont, de nem tudom, a gyesen lévőknek és a bölcsiseknek jó-e?

A zenebölcsiről egyébként van egy topik az Erről-arrólban, ott képek is vannak. Nagyon jó lenne, ha összejönne a dolog! Úgy gondolom, ha most el lehetne kezdeni szervezni, akkor is csak novembertől indulna, de az is lehet, hogy januártól.

Várom a véleményeiteket!

Cili


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Kedves Kelenföldiek!

Októbertől Önöket is várjuk a
SZÜLÕK HÁZA

Kamaraerdei Közösségi Házban induló programjaira!


A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Fonó &#8211; Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )


Terhesrelaxáció

A csoportos foglalkozások egy 30 perces irányított relaxációval kezdődnek, amely alatt a várandósoknak módjuk nyílik arra, hogy érzelmi betekintést nyerjenek a méhen belüli életre. A testi-lelki ellazulás alkalmával a magzat és mamája között olyan érzelmi csatorna nyílhat, amelyen keresztül a kismamák és magzataik között, aktív kommunikáció indulhat, amely egész későbbi kapcsolatukra építő hatást gyakorol majd. A relaxációt minden alkalommal kb. 1 órás csoportos élményfeldolgozás kíséri. Akár az 5. héttől el lehet kezdeni, de a 16. héttől ajánlott.

Mozgás, torna lehetőségek

A kismamák számára rendkívül fontos a jó erőnlét és közérzet, valamint nagy szerepe van annak is, hogy mielőbb visszanyerhessék kedvező testképüket, a mozgás, egészségmegőrzés és alakformálás terén is foglalkozhassanak magukkal. Szeretnénk olyan órákat biztosítani, ahol a mozgás nehézsége és intenzitása összhangban van a kismamák szükségleteivel és terhelhetőségével, és ahol szívesen látott nézelődők a babák is, akik tölthetnek időt a játszócsoportban is, de közelről szemmel tarthatják a mamát, beszállhatnak a tornába, vagy éppen megakaszthatják azt, ha arra van szükségük.

- Várandóstorna
- Szülés utáni regeneráló torna
- Baba-mama torna
- Manótorna gyerekeknek

Manómuzsika

Versek, dalok, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Játékformák: kézjátékok, ritualizáló, ismétlődő mozgások,&#8222;mintha&#8221; játék, höcögtetés, lovaglás, felelgetés, körtánc, ének

Egyéni konzultációs lehetőség


Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu
 
 


Gyertek el a Szülők Háza októbertől, Budaörs-Kamaraerdőn induló programjaira!Első foglalkozás október 7.-én pénteken, 11 órakor lesz. Tartja: Takáts Rita drámapedagógus, színész

A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Programok:
Hétfő, szerda: 9.30-10.15
Manómuzsika, Manótorna
Versek, dalok, tánc, mozgás, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Kedd, csütörtök
Várandóstorna, 9.30 - 10,30
Szülés utáni regeneráló torna 10.30 - 11.30
Baba-mama torna + Babamasszázs 11.30 - 12.30
Minden hónap utolsó szerda: 17 órától-19 óráig
Fonó &#8211; Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )
Egyéni konzultációs lehetőség

Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu

Megközelíthető: Kosztolányi Dezső térről a 87-es és a 87/a buszokkal, a Batthyányi tértől a 41-es villamossal. Mindenkit szeretettel várok!, üdv: Judit
 
 


sziasztok!

A barátnőmnek 3-4 év közötti kisfia van és szívesen ismerkedne olyan kismamákkal akinek hasonló korú gyereke van, és esetleg nem jár oviba. Ugyanis az ő kisfia még nem jár. Megadom a telefonszámát, légyszi írjatok neki, ha ti is ismerkednétek. Nagyon örülne neki. Esetleg találkozhatnátok játszóházban, játszótéren. Most várja a második babáját. Internet hozzáférése sajna nincs. Előre is köszi annak aki felkeresi.
Györgyi: 06/20-580-57-11

Kép
Kép
 


&#8222;Muzsikával az újszülöttekért!&#8221;


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek&#8230;

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért&#8230;
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

&#8222;A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!&#8221;


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok Kismamik, Anyukák!

Hátha tudtok nekem segíteni...
Érdekelne, hogy ismeritek-e az Albert utcai rendelő gyermekorvosait.
Az van hozzánk a legközelebb, de tapasztalat és környékbeli ismerősök híján nem tudok dönteni :)

Ők a dokik:

Dr. Bene Márta
Dr. Sziráki Katalin
Dr. Szakolczai Ilona
Dr. Rapp János


Minden véleményt megköszönök :) A legjobb lenne priviben :)
Ezer hála!

Kép


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Kedves lakótársak!

Ajánljatok megbízható, rugalmas, bölcs, szoptatáshoz valóban értő, nem gyógyszermániás, XI. kerületi házi gyerekorvost nekünk! Hathetes a lányunk. Köszönjük!

é
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron