Új privát üzeneted érkezett!

Kedves kelenföldi kismamák és anyukák!
Ha van kedvetek ismerkedni, tapasztalatot cserélni, egymást segíteni itt a városrészünkben, akkor írjatok ebbe a topicba!
jandora
jandora
 


Sziasztok!

Szeptembertõl szeretném megnyitni bababarát bébi és gyermekholmi boltomat az Etele út 60/a-ban. Új és alig használt kisruhák, játékok, babakocsik, etetõszékek, járókák stb. minden ami egy babának kell.
Jelenleg is van már sok szép (márkás, alig használt) ruhácska, amibõl lehet válogatni telefonos bejelentkezés alapján.
Telefonszámom: 20-9859-762
vagy emailen: bababolt@freemail.hu
Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!

Végre! Ismerkedjünk! Én is kelenföldi vagyok és van egy 4 és 1/2 hónapos kisfiam:Soma.
Minden téma érdekel.Esetleg ha jártok babaúszásra a tapasztalatokat szívesen fogadom.

Nik!

Jó gyorsan nyisd meg azt a boltot,a környéken nem igazán van normális kínálat!

jucusmamus

 
 

jandora!

Csak nem kisfiad van és József?

jucusmamus


SZiasztok!

Én ugyan Budafokon lakom, de minden érdekel a szomszédos kerületrõl is, mert bármikor eljutunk oda Baluval, aki ma 9 hónapos Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jucusmamus!
Remélem, holnap is találkozunk!
Kisjostival semmi gond, amint hazaértünk, rögvest megnyugodott a forgó-morgó színes gömböcskéit fogdosva!
Nik!
Tényleg nagy szükség van egy normális boltra! Elég sok anyuka van itt az Etele út környékén, és bejutni a városba kocsi nélkül elég nagy vállalkozás! Nekünk sincsen kocsink, és egy babaruhaboltot se tudok a környéken. Van a Tétényi úton egy pelenkadiszkont az egyik tízemeletes aljában. Ha jó lesz a kínálat és állandó vevõk leszünk, remélem jár valamilyen kedvezmény (pl. extramosoly a kiszolgálásnál)! Nyiss mielõbb!!!
Cory!
Balu mirõl nyerte becenevét? Jó egészséget kívánok neki. Már kúszik? Írj róla!
jandora
jandora
 


Nik!
Most olvastam el még egyszer a szöveget, amit írtál. Mitõl lesz bababarát a boltod?
jandora
jandora
 


Szia Jandora!

Tulajdonképpen nem egy üzlethelyiségben fog mûködni, hanem egy két szobás földszinti lakásban. A lakás egyik szobájának nagy része a gyerekeknek lesz berendezve. Szeretnék többféle kézségfejlesztõ játékot, csúszdát, libikókát és TV-n mesevideót (további ötleteket szívesen veszek).

A fürdõszobában szeretnék kialakítani pelenkázó helyiséget, a konyha is a vásárlók rendelkezésére áll, mint szoptatóhelyiség, bébiétel melegítõ, "babaétterem".

Azért csak szeptemberben nyit a bolt, mert mindezt meg szeretném valósítani. Remélem ott személyesen is találkozunk!

Köszi az érdeklõdést,
Nik
nik (nik)
 


És a törzsvásárlói kedvezmény az csak természetes...
Nik
nik (nik)
 


Nik!

Megyünk majd!

Jucusmamus


Sziasztok!

Jandora: Balu eredetileg Balázs. Már mászik, idõnként feláll Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nik!
Nagyon jól hangzik, amit írtál! Remélem, lesz lehetõséged megvalósítani mindezt!
jandora
jandora
 


Jandora, Jucusmamus!

Nincs kedvetek valamikor körülnézni, már nagyon sok szép kisruha van? A telefonszámom: 06-20-9859-762, küldhettek sms-t is akkor visszacsörgök.

Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!

Nik: ez a bolt az Etele út melyik részén van? Én 14-es busszal tudom megközelíteni. Mikor vagytok nyitva, és kisfiúknak is vannak ruháitok? Sajnos az a tapasztalatom, hogy leginkább kislányoknak csinálnak ruhákat Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Tény, hogy a kislányokat sokkal változatosabban lehet öltöztetni, de vannak nagyon vagány és aranyos kisfiús ruhák is.

Az Etele út 60/a-ban van, fszt. 1-ben. Egyenlõre még kívülrõl nem látszik, hogy itt egy üzlet lesz, mivel még nem kaptuk meg a mûködési engedélyt. A 14-es megállójától (Kelenföldi városközpont - volt Olimpia mozi stb)egy picinkét gyalogolni kell tovább a pályaudvar felé, és a bal oldalon a tízemeletesek aljában van közvetlenül a Plus melletti házban. Ha a 14-es busztól jössz a Plus után.
Ha van kedved eljönni, akkor csörögj rám légyszi, mert még nem tartózkodom mindig ott - bár a napom nagy részét már szívesen ott töltöm.
Szia,
Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!
Mi is bejelentkezünk: Luca babával, aki 3 és fél hetes és Rékával, aki 8 és fél éves.
Kérdés: van itt valahol DM?
Nik! Szupi az ötlet, sok sikert!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Mi is Kelenföldiek vagyunk, igaz még csak 2 éve. Két kislányom van: Nóra 3 és fél éves, Kata pedig nemsokára 8 hónapos lesz.

Borcsa,
DM legközelebb a 47-es villamos budafoki végállomásától egy picit visszafele van, legalább is én nem találtam közelebbit.

Nik,
Milyen méretig vannak lányruháid? Cipõk is vannak(lesznek)?

szép napot mindenkinek
Anikó
Anikó
 


Szia Anikó!

Egyenlõre még csak használt (bár alig alig használt) ruhák vannak kb 128-as méretig. Nyitásra, azaz szeptemberre mindenképpen szeretnék új ruhákat is. Cipõk közül még nincs olyan nagy választék, de már most is van egy jó pár darab.
Babafelszereléseket is szeretnék tartani (most is van már babakocsi, járóka stb), újakat és bizományban átvetteket is.

Lányok!
Egyébként a kislányom, Dominika ma 14 hónapos (szeretnék dicsekedni Kép ). Igazi rosszcsont.
És Ti? Meséljetek magatokról!!!!
nik (nik)
 


Nik!

A familynetes hirdetésednél megadott címen nemcsak a babakocsik vannak. A fényképeken lévõ ruhákat is Te árulod?

Gabi
Gabi
 


Szia Gabi!

Igen, csak mostanában nem volt frissitve az oldal nem tudom, hogy minden darab megvan-e még. Szeretnék egy saját honlapot, ahol gyorsabban lehet feltölteni a képeket.
De ezek a stílusú ruhák vannak ezen az árakon az Etele úton.

Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!

Nik: beadnád ide is a linket?
Gratulálok a nagylányhoz! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Anikó, köszi.
Nik, gratula! Kép
Rólunk van egy fotó a profilomban, bár azóta öregedtünk egy hetet! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Nik!

Soma is 22.-én született,igaz Õ még csak 5 hónapos de a rosszcsontság jelei már rajtai is jelentkeznek.

Szia: Jucusmamus


Nik!

A képeken lévõ ruhák újak, vagy használtak?

Gabi
Gabi
 


Sziasztok!

Háát betehetem ide is a linket, de tényleg régen volt frissítve, de ha lesz esetleg kábeltévés netünk mindenképpen rendszeresen fogom frissíteni.
Tényleg, van valami tapasztalatotok ezen a téren? Kelenföldön az ADSL vagy a kábeles net éri meg jobban? Teljesen "anti hozzáértõ" vagyok ebben a témában.

A link:
[url=http://kep.tar.hu/baba_holmi" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/baba_holmi[/url]

Gabi,
A ruhák elméletileg használtak, gyakorlatilag nagyrészt egyszer-kétszer hordott ruhácskák.

Voltunk ma a Velencei tónál és Domcsi is fürdött velünk. Remélem semmilyen fertõzést nem szedett össze.
Ti, hogy bírtátok ezt a meleg hétvégét?

Nik
nik (nik)
 


Most néztem bele a képtáramba (már nagyon rég láttam) és szinte teljesen üres. Ha feltöltöttem valamelyest, mindenképpen szólok.
Esetleg melyik méretben látnátok szívesen a kínálatot?

Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!

Engem 80-86-os fiú ruhák érdekelnének elsõsorban Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Nik!
Egész babaruhatopiccá válunk lassan, de akkor is muszáj megírnom, hogy nekünk 74-es és 80-as fiúrucik kellenének, mert bár a kisfiam még csak négy és fél hónapos, de gombamód növekedvén, kihízta az összes normális ruháját. Most egy szál kombidresszben feszít általában, de nem ártana néhány ruhácska. ( Rugdalózó, kabátka). Fel foglak hívni a jövõ héten! Addig még Jucusmamussal is egyeztetünk.
A hétvégét pedig inkább felejtsük is el!
Borcsa és Anikó! Hogyan fogadták a gyerekeitek a testvér érkezését? Mi most tervezzük a második csemetét, és elvileg nem is nagyon van idõ ( a párom õsz hajszálai...) a hosszas kivárásra, ha még fel is akarjuk nevelni a gyerkõcöket. Érdekelne, mi a jobb, a kb. két év vagy annál többet kell várni? Ismertek olyan anyukát, aki akár egy -másfél éven belül vállalt második,vagy harmadik gyereket? Szerintetek hogyan célszerû ezt csinálni? ( Feltéve, hogy a fogamzás összejön a tervezett idõben).
Gabinak is üdv!
És még egy kérdés, aki ismeri az új játszóteret ( ami a bikadombos parkban van), írjon a tapasztalatokról! Elfértek ott?
Jó, hûvöskés, szellõs napot mindenkinek!
jandora
jandora
 


Sziasztok Lányok!

Jandora,
Várom hívásod!

Mi is nagyon gondolkozunk, hogy mikor lenne aktuális a kistesó, de olyan közelinek tûnik az idõ. Pedig már 14 hónap telt el a szülés óta.

Cory,
Igyekszem Neked kisruhákat fényképezni.

Nik
nik (nik)
 


Sziasztok!
Jandora!
Nálunk igen nagy a korkulönbség, 8,5 év. Amig pocis voltam, Réka nagyon lelkesedett a kistesóért, fõleg amikor kiderlult, hogy kislány lesz. Most úgy állunk, hogy Lucát nagyon szereti, ránk idõnként fúj, hogy õt már nem szereti senki. (Fõleg, ha házimunkára szeretnénk fogni...)
Mi amúgy jóval hamarabb szerettuk volna a kistesót, csak a körulmények nem igazán kedveztek az ötletnek.
Azért lehet, hogy 1-2 év, és beindítjuk a KisFarkas projektet...Kép Jó lenne, ha Luca nem egykeként nõne fel.
Hát, ha nem is kisregényt, de novellácskát írtam. Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Szerintem a 2-3 év az ideális. Majd 1-2 év múlva talán tapasztalatom is lesz errõl KépKép

Nik: köszi! Kép

Merrefelé szoktatok sétálni? Azon gondolkoztam, hogy egyszer szívesen csatlakoznánk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory és Lányok!

Tényleg sétálhatnánk egyszer együtt (csatlakoznék).

Nik
nik (nik)
 


Csajok!

Mi Jandoraval a bikas jatszoteren szoktunk minden nap setalni . 6 ora korul altalaban lent vagyunk.(persze ha nincs 40 C )

Jucusmamus


Sziasztok!

Jucusmamus: a Bikáson hol? Én 14-essel tudok odajutni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Jandora,
Mi 2 év korkülönbséget szerettünk volna, da a Gólya valahogy mindig más irányba szállt, így 2 év 9 hónap lett belõle. Már egész pici pocaklakó korától bevontuk Nórit a tesóvárásba ( muszáj is volt, mert addig egyik kedvenc játéka a hasamon való hintázás volt). Ha kinõtt egy ruhát, mondtuk, hogy eltesszük a picinek, õ választhatta ki az autósülést, együtt szerelték össze apával a kiságyat stb. Az utcán ahányszor pici babát láttunk megálltunk, és mondtam neki, hogy ilyen pici lesz a tesó is, nehogy azt gondolja, hogy azonnal játszótársat kap.
Nagyon büszke volt leendõ testvérére, mindenkinek újságolta hogy NEKI testvére lesz, hogy fogják hívni és milyen pici lesz. Mikor Kata megszületett, az õ kiváltsága lett kidobni a használt pelust, hozni a tisztát, kiengedni Kata fürcsivizét, bepatentolni a rugit stb. Ez néha igencsak megnehezítette a dolgomat, de úgy gondolom megérte, mert a mai napig nagyon szereti a kishugát, más gyerekektõl védelmezi stb. A szeretet kölcsönös, mert Kata még az evést is abbahagyja ha meghallja NÓri hagját, és azonnal kacagni kezd. Néha úgy behergelik egymást, hogy attól félek, nem tudják abbahagyni a nevetést.

Szóval örülök, hogy nem vártunk többet a tesóval.( a sógoroméknál 5 év korkülönbség van a gyerekek között, és a nagyobbik úgy megszokta, hogy egyedül van, hogy komoly lelki traumát okozott neki a tesó).

Másik kérdésedre válaszolva, a barátnõméknél mind a három gyerek között 20-20 hónap van. Nem vagyok benne biztos, hogy a többieket is érdeklik a tapasztalatai, de ha megadod a címed, szívesen írok róluk. Az enyém: szekelyaniko@mailbox.hu

Bocsi amiért ilyen hosszúra sikeredett, mindenkinek kellemes napot

Anikó
Anikó
 


Cory!

A Bikason körbe,körbe.A 14-esrol a Varoskozpontban szalsz le? Ha jösz,akkor keress egy sötetkek- feher kockas kocsit,amibol egy hasonfekvos pasi kukucskal ki.Na õ az én Somim,aki szinte csak igy hajlando setalni,mert igy lát is valamit. De rám csöröghetsz a 06-20-9527-584-en es akkor megtudjuk pontosan beszélni.

Remelem talalkozunk!

Jucusmamus


Jucusmamus!

Na, majd meglátom. Nem ígérem, hogy ma megyünk, de még az is lehet Kép A Tétényi út 39 nincs közelebb?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
közelebb van, jól tudod. Csak át kell tolnod a másik oldalra, de van zebra is. Jucusmamus kisfia tényleg nagyon jellegzetes pózban nézelõdik. A másik ismertetõjegy, hogy mostanában eléggé összegyûlik a közelben lakó babák sétáltatása, a nagy hõség miatt sokan ilyenkor hozzák le a gyerkõcöt. Úgyhogy ha látsz akár öt-hat babakocsit, akkor jó helyen jársz! A legkisebb legény a Bálint, õ most nyolc hetes. A már vaut is mondogató Csenge pedig már tíz hónapos múlt. Várunk szeretettel a Baluval együtt!
Anikó és Borcsa!
Úgy tûnik a válaszotokból, mindkét változat jó tud lenni, ha jól csinálják a szülõk. Bár, talán a kicsi korkülönbség nekem szimpatikusabb.
Anikó!
Irni fogok neked, a legközelebbi gépközelnél, de most már muszáj lemásznom, mert indulni kell itthonról.
Jandora
jandora
 


Anikó!
Írtam az emilcímedre, de rosszul gépeltem be, bocs a pu-ért, még egyszer továbbküldtem, hu-val. Remélem odaért!
Szép hétvégét mindenkinek!
jandora
jandora
 


Jandora!

Írtam az email címedre, de elsõre visszajött. Másodszorra megkaptad?

Anikó
Anikó
 


Sziasztok!
Örülök, hogy megtaláltalak Beneteket! Nekem most 9-én volt 6 hónapos a kisfiam, Bence (Kispocinak hívjuk). Itt lakunk a Bartók B. út végén és mi is a Bikás parkban szoktunk sétálni. Örülnék, ha személyesen is megismerhetnélek titeket, mert igaz, hogy a kisfiam remek társaság, de azérteléggé hiányzik, hogy más kismamákkal is tudjak csevegni egy jót. már csak azért is, mert Kispoci ugrásszerû fejlõdésnek indult az utóbbi idõben és tanácstalan vagyok pár kérdésben.
Én reggel szoktam sétálni inkább, mert akkor még nincs olyan meleg. délelõtt ti nem sétáltok?
Jucusmamus, említetted, hogy érdekelne a babaúszás. Mi járunk, pontosabban csak jártunk, mert most nyári szünet van ott is. Csak ajánlani tudom, nagyon jó. budafokon a mûvelõdési házban van szombatonként reggel 8-tól du 5-ig, óránkénti turnusokban. Egy alkalom 1500 Ft, ha bérletet veszel az 4 alkalomra szól és 4000 Ft. Úszósapka bérlés 100 Ft. Kép)
Na jó, egyenlõre ennyi.
Remélem nemsokára találkozunk.
Sziasztok
Sylvike
 
 


Hi Sylvike!

Köszi az infot az úszásról,talán õsszel aktuális lesz.
Mi nem szoktunk reggel sétálni,mert 9-ig alszunk de ha van kedved ,hívhatsz a 06 209 527 584-es számon és valamit megdumcsizhatunk.

Szia: Jucusmamus


Szia Jucusmamus!
Beírtam a számod a telcsimbe, az enyém 06/209-439-131. Szerintem holnap (hétfõn) fel is hívlak.
De jó nektek, hogy eddig tudtok aludni. Kép Mi már 6-kor kukorékolunk.
Szia.
Syl
 
 


Sziasztok!
Úgy alakult, hogy nyaralni megyünk 2 hétre, úgyhogy augusztus elején tudok legközelebb ide benézni.
Hiányozni fog, komolyan!
Addig is jó sétálgatást!
Sziasztok.
Syl
 
 


Kedves Anikó!
Megkaptam az emilt! Jó kis fejtörést okoz!!! De teljesen pozitív értelemben, úgyhogy köszönöm a választ!
Szia Syl!
Jó nyaralást!!!!!!!!!
Várunk a Bikáson augusztus elején! Ha lenne társaság, mi reggel is mennénk tologatni (amikor itthon vagyunk), mert tényleg jó hûvös van még a forró napokon is. Nyolc magasságában már jó nekünk.
Kedves Nik!
Hát halogatom egyre azt a ruhanézegetést, Jucusmamus is eltûnt egy pár napja, de nagyon aktuális lenne. Ujjatlan kombidressz, 80-as méretû van? Ebben van nagy hiányunk, ráadásul melegkiütése lett ennek a lurkónak itt a forróságban!
Találkozhatnánk egyszer valamilyen játszótéren, hogy a nagyobb gyerekek tudjanak ugrálni!!!
Holnapra is hûvöset, de esõ nélkül, mert megyünk az állatkertbe a TBC-s kecvenceinkhez. Tényleg, ki hallotta azt a riportot a Kossuth adón kb. tíz napja, amiben az állatkerti tapírok TBC-s haláláról volt szó?
jandora
jandora
 


Jandora!

En megvagyok,nem is tuntem el!

Jucusmamus


Sziasztok!

Képzeljétek, az ortopédián azt mondták, hogy a most 3.5 éves lányomnak valószínüleg iskolás koráig a sarok belsõ felén döntött(supináló)cipõt kell hordania, annyira bedõl a lába. Adtak is egy listát, hogy hol lehet ilyet venni, kettõt fölhívtam ( az egyik Salus volt a Fehérvári úton), és majd lefordultam a székrõl. Lazán közölték, hogy 26-27-es méretben a szandálok 6500 forinttól, a cipõk 7-8 ezertõl kaphatók. A Brendonba is betévedtem más ügyben, de ha már ott voltam, megnéztem ezeket a lábbeliket is. Hát ott a szandál 8590, a cipõ 9100!!!! Ez ÕRÜLET!!! Õsztõl oviba megy Nóri, ami azt jelenti, hogy méretenként 3 pár szandi, cipõ kell. ( Ovis-itthoni-utcai, és akkor még nem mondtam, hogy a tájékoztató szülõin kérték, hogy legyen a gyereknek egy ovis kinti cipõje amit nyugodtan összesározhat, szétrughat stb.)
Nem jártok Ti is hasonló cipõben véletlenül? A szó szoros, és átvitt értelmében is :-) Nem tudtok egy helyet ahol valamivel olcsóbban lehetne kapni ilyen cipõt? Apuci most külföldön van, de ha hazajön ki fog borulni,ha megtudja hogy kb. 3 havonta 25-26 ezer forintot kellene cipõre költeni. Még jó, hogy Katának nem kell még cipõ. Remélem az õ lába egészséges lesz.
Láttam valahol egy cipõs topicot, írok oda is, hátha vannak nálam tapasztaltabbak.

Jó hétvégét mindenkinek
Anikó
Anikó
 


Szia Anikó!

Móni vagyok, én is a Bikásra szoktam járni 4 éves és két éves lányaimmal. Ami miatt mindenképpen hozzászólok a társalgáshoz: A barátnõm kislánya ugyanilyen cipõben jár a szó szoros értelmében, mint a Nóri. A lényeg, hogy az orvosod azt elfelejtette közölni, hogy egy cipõt receptre felírhat? Megadom a telefonszámát a barátnõmnek, csak írd meg az e-mail címedet! Õ biztosan így ismeretlenül is segíteni fog.
Üdv.
Móni
Moncsi
 


Móni!

Köszi a telefonszámot. Egyébként direkt rá is kérdeztem a dokinál, és kerek perec azt mondta, hogy nem jár rá támogatás. Fölhívom a barátnõdet, ha kell, elmegyek az õ orvosához.

Mégegyszer köszi
Anikó
Anyuci
 


Kedves Anikó!
Ez tényleg döbbenet! Elég magasak a cipõárak egyébként is, nagy szemétség, hogy a felnõtt cipõkével konkuráló árakon lehet beszerezni egyet, akkor meg a külön gondozásra szoruló gyerkõclábak cipõje meg még drágább?! Remélem, fel lehet íratni, legalább limitált mennyiségben a cipõt, mert ezt képtelenség normál keresetû embernek kifizetni! Írd majd meg, hogy mit tudtál meg ezügyben!
Szia Syl!
Holnapután már augusztus! Remélem, jössz hamarosan, bár Jucusmamus is, meg mi is nyaralni megyünk, hamarosan. De a többiek azt hiszem továbbra is a Bikás útjait róják majd esténként. A többiek fedõnév alatt kedves mamák, nagyon édes gyerkõcök és családias hangulatú találkozások várnak rátok!!! Gyertek!
Enyhet, fülledtségmentes napot mindenkinek!
jandora
jandora
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: