Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem találtam semmit a fehérvári kórházról. Én néhány hónap múlva itt fogok szülni. Ha van negatív/pozitív véleményed, kérlek írd meg!
Liz
Liz
 


Szia! Én 2 éve szültem a kórházban, de vannak isemrõseim, akik tavaly, illetve idén szültek itt! Mire vagy kíváncsi?
Sebi
 


Szia Liz! Én tavaly szültem a fehérvári kórházban. Magáról a kórházról nem sok jót tudok mondani, de mivel nem nagyon válogathat az ember és persze ha nem akar utazgatni akkor csak ez marad. Meg amúgyis a lényeg az orvosod és a legfõbb pedig a baba aki érkezik. Kép)) Ha van valamirõl konkrétan kérdésed. Írj. Kép
Isme
 
 

 
 

Szia Liz,

Eredetileg fehervari vagyok, mara mar messzire koltoztem. A korhaz szuleszeti osztalyat meg egeszsegugyi szakkozepeskent ismertem meg. Igy visszagondolva eleg rideg, hideg hely jut eszembe. Anno az epulet eleg katasztrofalis helyzetben volt kivul, es ami a lenyeg belul is. A sogornom - helyi - szeptemberben fog szulni, Moron. A mori korhaz szuleszete nagyon johiru, es hamar ki lehet erni kocsival. Abban egyet ertek Isme-vel, hogy a lenyeg az orvos!

Sok sikert,
JF
Névtelen
 


Sziasztok!
Köszi a leveleket.
A móri kórházról az általános vélemény tényleg jobb, mint a fehérváriról, de azt hallottam, hogy komplikáció esetén a fehérvári kórházba hozzák a kismamát. Ez igaz?
Sebi és Isme! Nektek ki volt az orvosotok? Nekem az Auth András, elsõre szimpatikus, de még nem sokszor találkoztam vele. Szülésznõt lehet valásztani, illetve érdemes?
Sziasztok!
Liz
Liz
 


Liz!
Nekem a Bácskai volt az orvosom. Az Auth-ról sem hallottam rosszat. A 6 ágyas szobába ahol voltam 5-en a Bácskai, 1 valaki pedig az Auth-nál szült. Kép

/Ja, a szülészet épülete kívül és belül tényleg olyan ahogy JF írja, de ígérgetik már az új szülészet építésést, vagy már épül is??!!/

Szülésznõt megkérdeztem annak idején,itt Fehérváron igazából nem lehet választani/fogadni. Rákérdeztem a védõnõnél és Õ mondta ezt. Bár hozzátette, hogy esetleg csak úgy választhatnál, ha mondjuk rokonod vagy nagyon közeli ismerõsöd lenne a szülésznõ vagy valaki "olyan" helyen. Úgyhogy nekem nem volt szülésznõm fogadott ennél fogva. Kép
Különben pár hónapja volt a Kismama újságban cikk a fehérvári szülészetrõl, hát nahát!!!! Egy kissé felháborodtam: a szülésznõ akinél én is éppen szültem, egy kismamát masszírozott mosolyogva valami tüsilabdával a képen. Hát, el kell mondjam nem, hogy masszázs nem volt, de még csak a labdáról sem szóltak, hogy van!Kép
Viszont, hogy jót is mondjak róla: egyszer megkérdezte kérek-e vizesruhát a homlokomra, én kértem, kaptam, de a következõ fájásnál fordultam, leesett a magas szülõágyról, hát utána már nem kaptam sajnos vissza.

A másik, hogy a párunk/vagy hát persze akit szeretne a kismamam/ benn lehet a szülésnél, na igen, de azt soha nem mondták, hogy csak akkor jöhet be, ha 6 ujjnyi már /ami aztán már elég sok/ a tágulás!!! Pedig már elõtte is olyan jó lett volna ha bejön. Kép

Beöntést mondták, hogy rutinosan adnak, kivéve, ha külön kéred, hogy ne adjanak. Tehát, ha nem szólsz elõtte, akkor adnak.

Ami bántott még, hogy a babát elvitték azonnal,tehát a 2 órahossza alatt amit a szülés után a szülõszobán kell tölteni nem volt ott. Más kórházakban olyankor már együtt lehet az újdonsült család. Ezt különben nem tudom, hogy mindig így van-e: Lehet, hogy nekem azért nem volt ott, mert éppen mûszakváltás volt. /reggel 6 óra/, és mire körbenéztem a csecsemõs és szülésznõ is kicserélõdött ahogy végeztek velem/elvitték a babát.

Most mennem kell, hiretelen ezek jutottak eszembe.
Szivesen segítek, ha van kérdésed még. Kép

Isme
 
 


Szia Liz!

Nekem is az Auth az orvosom és maximálisan megbízok benne! Nagyon jó doki! Eddig már legalább 4-5 embernek ajánlottam és mindenki nagyon meg volt (van) vele elégedve!

Én is úgy tudom, hog nemigen van szülésznõválasztás, viszont állitólag a gátvédelemmel már azért kezdenek foglalkozni. A szülésznõm nagyon aranyos volt és ezt a többirõl is elmondhatom, ugyanis 1 napig vajúdtam és ezalatt 3 mûszak ment le. Mikor én szültem két éve, akkor nem volt az újszülöttosztálynak fõorvosa. Ez meg is látszott, mert a csecsemõsök 1-2 kivételével iszonyúak votak. (jókat bõgtem miattuk). Segítõkészség egy szál se.

A beöntés és borotválás tényleg rutinosan ment.
A vajúdó elég siralmasan néz ki azzal a szerencsétel 2 db bordásfallal. Szóval elég lepukkant a hely, de ami lényeg, hogy nagyon tiszta. A vajúdóban a takarítónõ 3 óránként takarított és a WC-k, zuhanyzók is tiszták.

Az új szülészetre azt mondják, hogy valamikor nov-dec. környékén lesz kész. Állitólag nagyon szuper lesz, amit meg si érdemelnek a kismamák.

Ja! És semmiféle fájdalomcsillagpítási lehetõség nincs.

Egy barátnõm rokona 1 hónapja szült Fehérváron, és azt mondta, hogy a szülés után odaadták neki a babát 2 órára. Bent lehetett vele a férje még a villanyt is lekapcsolták és gyertyát gyújtottak nekik. (de persze ehhez az is kell, hogy más éppen akkor ne szüljön). Tõlem elvitték a babát, csak pár percre láthattam, mert el kellett altatniuk a szülés után.

Összességében ki lehet bírni és azért már sokat fejlõdött a kórház!!

Ha kíváncsi vagy még valamire, csak írj! Kép)

Szia!
Sebi
Sebi
 


Sebi ez tényleg jó hír,hogy nov.-dec. környékén lesz új szülészet. Kép
A Wc tényleg tiszta volt, ez is el kell mondani. Kép
A csecsemõsök nem változtak még az általad megismerttõl, akkor sem amikor én voltam ott egy éve. Kép

Isme
 
 


isme:
Hát az nem valami megnyugtató, hogy a csecsemõsök nem változtak. Kép
Én a földszinten voltam, állitólag az emeleten rendesebbek. Én 5 nap alatt talán 2 rendes, aranyos, segítõkész nõvérrel találkoztam.
Sajnos a csecsemõsöket a legkevésbé érdekelték a kisbabák és az anyukákkal se foglalkoztak: Kép
Viszont a szülésznõk aranyosak. Kép

Sebi
Sebi
 


Hát, ezek nem túl jó hírek. Sajnos mire én szülök, nem valószínû, hogy elkészül a szülészet, ugyanis nov. közepére vagyok kiírva. Persze azt a néhány napot ki lehet bírni. Ha nincs semmi gond, akkor 4 napot kell bent lenni, igaz?
Szomorúan olvastam, hogy nem lehet bent a párom már az elejétõl, ez nem túl jó. Ez eszembe sem jutott volna, hogy ilyen kikötések is vannak. Sajnos azt a Kismama magazint nem olvastam amiben a fehérvári szülészetrõl írtak, pedig egy ideje én is veszem az újságot. De gondoltam, hogy szépítik a dolgokat, hiszen a legtöbb kórházról csak jót írnak.
Liz
Liz
 


Szia Liz!

Mivel én nem tágultam, ezért este 6-kor infúzióra tettek, akkor mégcsak két ujjnyira voltam kitágulva. A páromnak megengedtk, hogy bejöjjön, mert azt mondták neki (ezt utólag tudtam meg), hogy legyen csak mellettem, mivel elég fájdalmas és hosszú lesz a vajúdás. Arra számítottak, hogy olyan este 11 körül lesz csak meg a baba. Ehhez képest este negyed9-kor meglett. Szóval rendesek voltak, hogy beengedték a férjemet. Lehet, hogy ez orvostól vagy szülésznõtõl is függ. Kép

Ha minden rendben van, akkor tényleg csak 4 napot kell benttölteni és a baba végig Veled lehet! Kép
Ne félj, minden rendben lesz (az orvosod is nagyon jó!), és gyorsan el fog telni az a 4 nap!

Szia:

Sebi
Sebi
 


Persze Liz hamar elmegy az 4 nap, és a legfontosabb dolog a baba lesz semmi más.
Sebi akkor nagyon rendesek voltak veletek, hogy elõbb beengedték a párod.Kép
Tavaly ahogy beszélgettünk a többiekkel mindnkinél kivárták a 6 ujjnyi tágulást, volt is háborgás, mert bezzeg csak azt hangoztatják, hogy benn lehet a szülésnél akit a kismama akar./bár, hát persze ez egy kis csúsztatásal igaz is./ Kép A pár beengedése nem orvostól függött nálam, mivel az orvosom csak a szülés elõtt egy órával érkeztt meg, addig telefonos folyamatos tájékoztatást kért, és mikor úgy ítélte meg, bejött. Sebi nem minden doki csinálja így?
Viszont én már 4 ujjnyival mentem be, így összesen csak 3 és fél órát töltöttem benn a szülészeten.Kép

Sziasztok:
Isme
isme
 


Szia isme!

Az én orvosom megnézett reggel 8-kor, ott volt délben, 2-kor, 4-kor és este 6 után már nem is nagyon ment el. Szóval figyelt rám rendesen.
Akkor Te jó hamar túl voltál az egészen. Kép


Én nayon bántam, hogy olyan korán bementem, de annyira rendszertelenek voltak a fájásaim és már feküdni, ülni nem tudtam. Így inkább azt választottam, hogy menjünk be ak órházba. A második babánál már legalább tudom, hogy nagyjából mikor érdemes bemenni. Habár ha a másodikkal is ilyen nehezen fogok tágulni, akkor nemtom mi lesz. Neked ki volt a szülésznõd?
Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Én nagyon tudatlan vagyok, elismerem, de honnét tudom, hogy mikor kell bemennem a kórházba? Mivel a magzatvíz ugye nem mindig folyik el, erre sem lehet adni. Vagy ha nagy fájdalmaim lesznek, akkor ez nem lesz kérdéses?
Liz
Liz
 


Jaj, eszembe jutott még valami. Ki szól az orvosomnak, hogy én bent vagyok a kórházban? Nekem kell szólnom, vagy a kórházból felhívják?
Köszike
Liz
Liz
 


Szia Liz!

Érezni fogod, hogy mikor kell bemenned! Ha elfolyt a magazatvíz azonnal, amúgy meg ha 4-5 perces fájasaid vannak. Igaz ezek a fájások nem törvényszerûek, mert nekem össze-vissza jöttek. De az biztos, hogyha nagy fájdalmaid leszenk és úgy érzed nem bírod tovább, akkor irány a kórház.

Az orvosodnak (Auth?) majd a kórházban szólnak. Elõször úgyis az ügyeletes orvos fog megvizsgálni.

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Liz az ügyletes orvos vizsgál meg és Õk szólnak telefonon a dokidnak is. Az az érdekes,hogy egybõl nem nekem kellett mondanom, hogy van válaszott orvosom, hanem az elsõ kérdések egyike volt, hogy ki a válaszott orvosom, úgy látszik ez manapság már ennyire természetes. Amúgy nagyon aranyos volt az ügyeletes orvos is, nagyon kis fiatal volt, de nagyon aranyos /és nagyon álmos, hajanli fél 3-kor.Kép/.
Nekem nem folyt el a magzatvíz, úgy repesztettek burkot.
Sebi én nem mentem nagyon késõn azt hiszem, csak nem tudtam, hogy mikor kell indulni. Na, vagyis úgy volt, hogy én hajnali 1-kor érztem csak az elsõ fájást /tehát 5 órával a babám megszületése elõtt/. Akkor gondolkodtam, hogy most ez az vagy nem az, mivel rögtön 5 percesek voltak, úgyhogy vagy átaludtam , vagy nekem így indult a szülés. Kép Amire a kórházba értünk fél 3-ra addigra 3 percesek voltak./10 percnyire se lakunk a kórháztól kocsival/.
Szerintem is nagyon gyors szülésem volt elsõre, úgyhogy reménykedek, hogy a második sem lesz akkor már hosszú majd valamikor a még távolabbi jövõben. Kép

Tényleg ti külön mondtátok a dokinak, hogy felkéritek a szülésre? Én nem mondtam neki, de hát mivel a maszek rendelésére jártam gondoltam, hogy ez a természetes, hogy Õ van hívva a szülésre is. Vagy szokás felkérni külön? /már tudom jókor kérdezem, de kiváncsi vagyok rá. Kép/ Meg ti megkérdeztétek, hogy mennyi a szülés vagy csak saját kútfõbõl, hogy mennyi lesz/volt adva?

Sebi mit csinál a gyerkõcöd amikor itt vagy a neten? Eljásztik egyedül és hagy téged vagy már esetleg bölcsis?
Én csak akkor jutok ide, ha éppen elalszik, amúgy hiszitzik, ráncigál, hogy jöjjek már el innen /nagyon nincs el egyedül/.Kép

Liz fogsz menni szülészfelkészítõre?

Isme
isme
 


Még én vagyok mindig. Kép
El akartam mesélni még, hogy egy ismerõsünk szülésekor a dokiját hiába hívogatták, nem vette fel a telefont, mondták neki, hogy éjszakás, ügyletes volt, úgyhogy lehet, hogy elaludt nagyon. Képzelhetitek, hogy meg voltak ijedve. Akkor a férje fogta magát, /a kórházban megmondták a doki címét/ elment és felcsörgette a dokit. Nahát, kiderült, hogy a doki nagyon fáradt volt és kihúzta csak úgy eygszeruen a telefonját. A végére kocsiba pakolták a dokit és mindenki idõben ott volt a szülésnél. Kép

Isme
isme
 


Szia Isme!

Akkor reménykedhetsz, hogy a következõ szülésed is ilyen gyors lesz majd. Remélem az én következõ szülésem nem fog elhúzódni 1 napig. Kép
A sógornõm tavaly 2 óra alatt szült meg. Éjjel kettõkor kezdõdtek a fájások és 4-kor megvolta baba.
Mi is közel lakunk a kórházhoz kb. 5-7 percre.

Most nincs itthon a kisfiam. Elment anyukámmal a nagymamához. Amúgy elvan. Ha ideülök a géphez, akkor addig játszik, vagy éppen a lakást pakolja szét. KépDe mostanában szinte csak az udvaron van. Egyedül aludni hozom be, még enni is kint szoktunk.

Az én dokim megkérdezte annak idején, hog kinél szeretnék szülni. Mondtam, hogy természetesen Nála. Kép Azt viszont egy szóval se kérdeztem meg, hogy mennyit adjak neki a szülés levezetéséért. Szerintem azért örüljenek, hogy kapnak pénzt, elvégre a maszek rendelésen is fizetünk rendesen és keményen. Persze azért adtam neki. Amit nagyon bánta az az, hogy a szülésznõnek nem adtam semmit. Pedig Õ igazán megérdemelte volna.
Engem is egy fiatal ügyeletes orvos vizsgált meg annakidején, és hanyagul odavetette, hogy "Tipikus elsõ szülés". Valószínû a legszebb álmából ébresztették fel, mert elég morcos volt. Viszont mikor a szüleim telefonáltak be, akkor meg állitólag nagyon kedves volt.

Már nem bírom ezt a meleget...

Sebi
Sebi
 


Sebi pontosan így gondoltam én is annak idején a pénz dolgot, mint te. Kép Viszont sokan direkte rákérdeznek ezért merült fel bennem is ez a kérdés. Kép

Nahát, ha nektek udvarotok van,akkor ezek szerint családi házatok van: akkor semmi ok panaszra a meleg miatt, képzelj el minket a panelház ötezredik emeletén.Kép
Kép

Isme
isme
 


Isme:
Megnyugtatlak, ugyanis mi a családi ház tetõterében lakunk!!! 29-30 fok van itt fent. És ez csak fokozódik!!

Persze télen meg mit nem adnék egy kis melegért... Kép

Sebi
Sebi
 


Nahát, akkor nektek saját szaunátok van!! Kép Kép Kép
/hát akkkor titeket sem irigyellek. Kép/.

Ti voltatok már a fehérvári strandon az idén? milyen mostanság? Gondolokodom , hogy esetleg kinézünk oda?! Viszont én már jó pár éve nem voltam ott....

Isme
isme
 


Hát bizony, ha így folytatódik az a hõség, akkor tényleg úgy fogjuk magunkat érezni, mint egy szaunában.

Bevallom õszintén én mrá kb. 15 éve nem voltam a fehérvir strandon. De az tuti, hog olyan zsúfolt lesz most hétvégén, hogy egymáson fognak lépkedni az emberek. Igaz ez a Balcsival ésa Velencei tóval is így lesz.

Mentek valahová nyaralni?

Sebi
Sebi
 


Nyaralni nem megyünk, inkább azt mondta a párom, hogy lejárogatunk amikor tudunk a Balcsira.
Ti?
Nézegettem a szállásárakat, hát nagyon szörnyû. Kép Fõleg,ha bababarát szálláshelyeket nézem.
Remélem azért jövõre eljutunk valahová nyaralni is, akkor már biztos a manóm is 2 évesen jobban élvezni fogja.

Nem jön a második baba hamarosan nálatok?

Isme
isme
 


Szia Isme!

Bocsi, csak elmentünk itthonról Kép

Mi egy hétre megyünk le a Balcsira. Zamárdiba szoktunk menni. Pár napra levisszük a kisfiunkat is, aztán Õt hazahozzuk és a férjemmel édeskettesben lent maradunk még pár napig. Kép

A következõ babán már dolgozunk! Kép

Egyébként tényleg iszonyatos árak vannak a bababarát szálláshelyeken. Nem egy átalgcsaládnak valók.
Tavaly voltunk nászúton Egerben, ott egy nagyon jó kis panzióban voltunk. Igaz akciósan sikerült odamennünk, és kettõnknek 1 hétre reggelivel együtt 40ezer volt a szállás.

Sebi
Sebi
 


Szia Liz!

Most találtam rá erre a topikra, amikor a többiektõl már mindent tudszKép
Én tavaly szültem Fehérváron, szintén az Auth András volt a választott orvosom. Én is nagyon megbízom benne. A szülés elõtt pár nappal gondok voltak Dani szívhangjaival, 10 nappal a szülés elõtt én már a szülészeten feküdtem és Auth doki gyakran jött, õ csinálta a vizsgálatokat nem az ügyeletes, ami sokat számít, meg egyáltalán éreztem, hogy odafigyel rám.

A szülésnél elõbb ott volt mint a férjem, pedig õ is otthonról jött. Szerencsém volt, mert 6 óra alatt túl voltam mindenen. A férjem végig velem lehetett, de persze csak kint az elõtérben, hiszen más is volt a vajúdóban. Viszont kb. 1 órával a szülés elõtt már bemehettünk mindketten az apás szülõszobába.
Rögtön a hasamra fektették Danit és a 2 órás megfigyelésre is visszahozták, próbáltam szoptatni, sõt a csecsemõs nõvér még fényképeket is csinált hármunkrólKép
Az tuti, hogy a nem apás szülõszoba szörnyû, 3 ágy egymás mellett és rettentõ rideg hely, de az apás szép. Van egy nyugágy is, a férjem ki is próbálta, mert majdnem elájultKép A vizes pelus is rajta kötött ki (amit szó nélkül hoztak)Kép

Az utána következõ idõszak nagyon nehéz volt, mert Dani nem tudott szopni és próbáltak ugyan segíteni, de kb. 5 perc után a legtöbb nõvér "próbálkozzon anyuka!" felkiáltással otthagyott. A 3 napon az egyik tápszert akart adni Daninak, szerencsére a gyerekorvos nem engedte és a 4. napra Dani megtanulta végre bekapni a cicit és onnantól szopizott.

Auth doki a szülés után is naponta jött, kérdezte hogy vagyunk. Én hozzá járok azóta is. Sokat számít, hogy kedves, mosolygós, nem olyan mint pl. az Orosz fõorvos, aki borzasztó mogorva, holott állítólag nagyon jó orvos.

Jó bõven írtamKép

Ha még valami érdekel, szívesen leírom!

Szia!

Nóri
 
 


Liz,

Auth Andrasrol en is csak jokat tudok mondani. Az EU-ben evekkel ezelott o tanitotta a szuleszet-nogyogyaszatot. Nagyon megbizhato, okos orvos. Szoval ha megis Fehervaron akarsz szulni, akkor ot ajanlom en is. Nagy kar, hogy a szuloszoba olyan katasztrofalis allapotban van. Sose fogom elfelejteni a rideg csempes, csak egy darab fuggonnyel elvalasztott helysegben (parjuk nelkul) egyszerre vajudo noket. A helyedben en azert utanajarnek a Mori lehetosegeknek. Ahogy emlitettem korabban a sogornom is ott fog szulni, de a dokija Fehervaron rendel. Igy az ellenorzesek miatt nem kell a masik varosba utazzon.

Jo gombolyodest,

JF
Névtelen
 


Sziasztok!

Nóri: akkor úgy látom a csecsemõsök Nálad se vitték túlzásba a segítséget. Amitõl én még ki voltam akadva az az volt, hogy a gyereknek cukrozott teát adtak. Az egyik aranyosabb nõvérke azt mondta, hogy olyan mintha baromira megcukrozott melegvizet adnának a gyereknek. Szörnyû íze volt. És akkor csodálkoztak ha a baba nem akart rendesen szopni.

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Visszatértem végre, és nagyon-nagyon jó volt olvasni ezt a sok hozzászólást! Én sajnos csak néha tudok írni, mikor a munkám engedi, otthon pedig sajna nincs gépünk.
Nagyon megnyugtató, hogy mindenki ilyen jó véleménnyel van az Authról. Én pont azon gondolkoztam, hogy vajon kérdezzem meg tõle, hogy a szülésnek van-e szabott ára (mivel én is magánrendelésre járok), mivel hallottam már olyan orvosról, aki kerek-perec megmondta, mennyibe kerül nála egy szülés. De úgy látom, Ti sem kérdeztétek meg. Na, ezt még megfontolom.
Nóri, a Te leveledet is olyan jó volt olvasni, egész kellemes színben mutattad be a kórházat (na persze, kivéve a csecsemõsök, de azt már tudom, hogy tõlük nem sok jót lehet várni), vannak azért jó vélemények is, de jó!!!!
Én pl. félek attól is, hogy mi lesz, ha nem tudok szoptatni, vagy nem lesz elég tejem, pedig én nem nagyon szeretném tápszerrel etetni a babát. Nóri, Neked mennyi idõs a babád?
Kérdeztétek a szülési felkészítõt, már folyamatban van, igen járok és nagyon jó találkozni a kismamákkal, akik hasonló kérdéseket tesznek fel a védõnõknek, mint én. Sok mindent elmondanak a védõnõk, de persze egész más tõlük hallani a dolgokat és tõletek, akik nemrég szültek.
Mi tavaly voltunk a fehérvári strandon, de mindig rengetegen voltak, nagyon kicsi ez a strand egy ekkora városnak. Amúgy bármikor voltunk, a víz mindig tiszta volt, csak aztán néhány óra múlva, miután mindenfélét beledobáltak az emberek, meg leszedték a medence szélérõl a csempéket, már nem túl kellemes látványt mutatott. Én persze most nem megyek, nem akarok semmiféle fertõzést összeszedni. Pedig de jó lett volna tegnap abban a nagy melegben!!!!
Liz
Liz
 


Sziasztok! Én most találtam rá erre a topicra és örömmel olvastam, hogy dicsérte vki a móri kórházat, hiszen én is ott fogok szülni. Már évek óta járok dr. Heczel Sándorhoz, aki pár éve még a fvári kórházban dolgozott, de aztán átment Mórra. A múltkor meglátogattam a kórházat és elég szimpatikusnak tûnt a szülészet. Nincs tumultus, nyugodt, békés a hangulat. Szinte családias. Szülés után majd elmesélem a tapasztalataimat, ha vki még érdekelt a dologban.
Authról csak annyit, hogy 5-6 éve még hozzájártam. Tényleg nagyon kedves, figyelmes, gondoskodó, de azt vettem észre nála, hogy "túl aggódó" a magánrendelésén, mert a pénzes szolgáltatásaira többször hívja be a betegeit, mint pl. a mostani orvosom. Mindig talált vmi problémát, ami miatt be kellett mennem hozzá és természetesen fizetnem kellett. De szakmai és emberi oldalról tényleg nem tudok rosszat mondani róla. Csakhát az anyagiak ......

Üdv: Ágota
Ágota
 


Szia Ágota!

Szerintem minden orvos valahol anyagias!! (gyarló emberek vagyunk Kép ). Én nem vettem észre ezeket a dolgokat, maiket írtál Róla. Sõt nekem és egy barátnõmnek még azt is mondta, hogyha úgy gondoljuk és bármi problémánk van, akkor nyugodtan menjünk be a kórházba és ott is meg tud vizsgálni, nem kell megvárni a maszek rendelési idõt! (ja! Ezt a sógornõmnek is mondta). És felhívta rá a figyelmet, hogy az legalább ingyen van. Sõt amikor árat emelet, akkor többször is elnézést kért, hogy megemlete az árakat, de ugye neki is fizetni kell a bérleti díjjakat. Persze most nem akarok én az Õ védõje lenni, csak én másmilyennek ismertem meg Õt. Bizonyára neki is vannak rossz szokásai meg hülyeségei, de szerintem ez bárkirõl elmondható.
Amúgy meg én éppen úgy látom, hogy nem is olyan túlaggodós, például a nõvédelmi központban többször a szívinfarktust hozták rám a furcsa kis megjegyzéseikkel, amit aztán nem akartam megmagyarázni, végül az Auth mondta, hogy ne is foglalkozzak velük, nem kell ennyire túllihegni a dolgot. Majd Õ szól ha van valami. Kép
Remélem nem baj, hogy így kiálltam az orvosom mellet. Kép

Üdv.:

Sebi
Sebi
 


Szia Sebi!
Lehet, hogy már az elmúlt 4-5 évben õ is megváltozott, mert én már azóta nem voltam nála.
Sokan járnak hozzá és dicsérik is, úgyhogy elhiszem Neked, amit mondasz. Akkoriban, mikor õ volt az orvosom szintén tele volt a rendelõje, tehát valóban nagyon népszerû és jó orvosnak van és volt elkönyvelve. De azokban az idõkben más is megjegyezte ezt róla. Mindegy, felejtsük el, én sem tudok semmi más rosszat mondani.

Más: szerintetek 2000 értékû méhszájjal még lehet tornázni járni? Ti jártok tornára? Lehet, hogy ismerjük is egymást, csak nem tudjuk ki kicsoda?

Üdv: Ágota 36
Ágota
 


Sziasztok!

Sebi, visszatérve a teáztatásra: amikor bent feküdtem, a szobában az egyik baba valami egészen fura színût bukizott, a takarón pont úgy nézett ki, mintha vér lenne. Persze rohantunk egy csecsemõsért, aki megállapította, hogy "az csak a tea!" Ilyen erõs teát adtak nekik! Remélem, azóta változtattak ezen.

Liz, Dani már 15 hónapos nagyfiúKép

Nóri
 
 


Szia Ágota!
Hát a fene tudja. Szerintem azért inkább már ne nagyon tornázgass!! A 36. az a hetek száma vagy az életkorodé? Kép) Mert ha a hetek száma, akkor inkább vigyázz magadra és ne tornázgass! Pihenj sokat, és készülj a babóca fogadására. Nekem a 38. héten 2210 volt a méhszájam.

Kiderült, hogy Liz-zel mi ismerjük egymást. Jót nevettünk rajta! Kép)) De nagyon örülök, hogy van ilyen FEhérváros fórum! Kép

Üdv.:
Sebi
Sebi
 


Sebi, a 36 az a hetek száma. Én sem szeretném, ha vmi baj lenne, ezért nem is erõltetem a dolgot, jövõ kedden megyek az orvosomhoz és majd rákérdezek nála is.

Én is örülök, hogy beszélhetek fváriakkal is, jobb tisztában lenni a helyi körülményekkel.

Üdv: Ágota 36
Ágota
 


Ágota, Te hova jársz/jártál tornázni? Én csak egyszer voltam a Viktóriában, mert azóta képtelen vagyok eljutni. Vagy lehet, hogy leírtad, csak én nem olvastam el figyelmesen a leveleket? Akkor bocsi, de tényleg csak gyorsan átfutottam rajtuk, mert állandóan rohanásban vagyok...
Liz
Liz
 


A Terhesgondozóba jártam. Minden kedden és pénteken van torna. Nagyon jó, mindig felfrissültem tõle. Ha hetente kétszer mégy, havi 500,-, ha egyszer, havi 300,-.
Egyébként arra is jó volt, hogy rengeteg infót megtudtam a kórházi tartózkodásról, a mit szabad, mit nem témákról, szóval mindig feldobtunk egy-egy fontos beszédtémát, amit a védõnõ vagy az orvos esetleg elfelejtett elmondani. Olyan praktikus dolgok kerültek szóba közben, ami esetleg eszünkbe sem jutott és mégis fontos tudnivaló.

Üdv: Ágota 36
Ágota
 


Fvári Kismamák! Nagyon eltûntetek! Vagy már mindenki babázik?

Ágota 36
Ágota
 


Szia Ágota!

Én itt vagyok, csak mostanában nem igazán van kedvem netezni. Te, hogy érzed magad így a pocakosságod vége felé?

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Gyorsan visszatérek néhány sor erejéig, Sebi nem írtál, valami baj van?
Én most a 18. hetet kezdtem és már nagyon-nagyon várom, hogy megmozduljon a babácskám. Ti mokr éreztétek elõször, hogy megmozdult?
Ágota, ez a torna akkor jóval olcsóbb, mint a Viktóriában, mert ott egy alkalom 350 Ft. Azt hiszem, ha legközelebb megyek a terhesgondozóba, akkor én is jelentkezek. Persze attól függ, hány órától van. Jó lenne kicsit mozogni!!!
Liz
Liz
 


Szia Liz!

Az elõbb küldtem Neked mail-t!A kisfiam 17 hetesen mozdult meg elõször, vagyis jobban mondva ugye addig is mocorgott, de akkor éreztem legelõször a mozgását. Olyan volt, mintha valaki megvakarta volna a pocimat belülrõl. Kép)
Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Megvagyunk még, de nem tudom, meddig. Már nagyon lent van a baba, jó lenne már találkozni vele, mert nagyon kíváncsi vagyok rá.....

Nekem is a 17. héten mozdult meg, akkor még csak mocorgott és visszagondolva jöttem rá (mikor már igazán rugdosott), hogy ez a mocorgás õ volt. Szóval az igazi helyezkedés kb. a 19. héten kezdõdött.

Liz, a tornára nem kell külön jelentkezni, elég, ha kedden odamégy 15:30 -ra, vagy pénteken 9:45 -re, szólsz, hogy új vagy, felírják a neved, befizeted a havi díjat és már mehet is a torna. A gyógytornász aranyos, Erikának hívják és négy gyermeke van - ennek ellenére nagyon fiatal.

Pussz: Ágota 37
Ágota
 


Szia Liz!

Én is jártam a Nõvédelmi Központba terhestornára Erikához, én is csak dicsérni tudom! Sokkal jobb hangulatom volt a torna után és jobban is éreztem magam.
Akkor nem csak tornáztunk, beszélgettünk is. Aki már szült, elmesélhette a tapasztalatait, megbeszéltük mit kell bevinni a kórházba, ilyesmik.

További jó pocakosodást!

Nóri
 
 


Sziasztok!
Az a baj, hogy én 4-ig dolgozok, illetve általában tovább, így nem nagyon tudok odaérni fél 4-re. Bár, az elmúlt hetekben minden kedden elkéretõztem, mert a szülési felkészítõ is fél 4-kor kezdõdött, lehet, hogy ezt folytatnom kellene? Na, majd meglátom milyen lesz a fõnököm hangulata.
Ágota, egyben vagy még? Hogy viselkedik a baba? Nem akar még elõbújni?
Tényleg, Ti meddig dolgoztatok? Tõlem már kérdezte a férjem, hogy nem akarok otthon maradni? Jobb lenne, az biztos, de amíg jól vagyok, addig én inkább dolgozok, azt hiszem.
Már 2 napja hordozom magammal az esernyõt, úgy várom már az ígért lehûlést, remélem ma kicsit frissebb lesz a levegõ...
Liz
Liz
 


Szia Liz!

Én a 7. hónap végéig dolgoztam, utána eljöttem táppénzre. Akkor kezdtem el vásárolni, addig az égvilágon semmit nem vettünk a babának, csak kaptunk elég sok dolgot. Nagyon élveztem a hátralévõ idõt, akkor kezdtem tornázni járni, mindennap sokat sétáltam, jártam a bababoltokat. Úgy érzem, jót tett ez a kis szabadság Dani születése elõtt. Az utolsó hónap már nem volt ennyire kellemes, jó nagy pocakom volt, plusz korábban bekerültem a kórházba. Szerintem ha nincs probléma, próbálj meg minél tovább dolgozni, azt hallottam, még a szülés is könnyebb, ha sokat mozogsz elõtte.

Nóri
 
 


Sziasztok!

Még mindig 2in1.
Ma elkezdtem lépcsõzni a védõnõm áldásávál, de szerintem az orvosom is örül neki, mert mindketten szabira mennek és szeretnék, ha a jövõ héten már túllennénk a "nehezén".
Úgy döntöttem, hétvégén ablakpucolás, nagytakarítás lesz, persze nem akarom agyonhajtani magam, de az eddigi kímélõ életmódot egy kicsit felfüggesztem és dobok rá egy lapáttal. Persze nem akarok ugrókötelezni, meg hasonlók, de most tényleg rá akarok segíteni a szüléselõrehozáshoz.
Megbeszéltem a picivel, hogy jövõ szerdán találkozunk, remélem, majd õ is így akarja.

Dolgozni egy percet sem dolgoztam a terhesség alatt, mert azokban a napokban szünt meg a munkaviszonyom, mikor megtudtam, hogy babát várok. Gyorsan elmentem táppénzre, majd június elején a munkaügyi központnál jelentkeztem, így még vmi GYED -et is kapok. Szóval tökéletesen nyugis terhességem volt (van), nem panaszkodom.

Olyan jó ez az enyhülés, tele vagyok energiával. Tegnap már teljesen összecsomagoltam a kórházi tartózkodáshoz. Remélem semmit sem hagytam ki. A babaágy is készen várja a kisbogarat....hihetetlen, hogy ez az idõ is eljött.

Puszi Mindenkinek: Ágota 38
Ágota
 


Sziasztok!

Két álomkór között jelentkezem. Kép

Ágota: nagyon szurkolok Neked. Én a 38. héten szültem meg. Az biztos, hogy a lépcsõzés és járkálás segít egy kicsit. Gondolom mostmár minden héten jársz NST-re a kórházba.

Én meg "már" 6,5 hetes terhes múltam. .)))) Ettõl is van ez az álomkórom. .)))

Vasárnap utazunk a Balcsira 1 hétre. Már nagyon várjuk. Kép)

Vigyázzatok magatokra!

Sebi

UI.: Ágota:azért majd értesíts ám minket a nagy eseményrõl! Kép))
Sebi
 


Sziasztok!
Ágota, azért csak óvatosan azzal a lépcsõzéssel, nehogy aztán elfogyjon az erõd, mire a szülésre kerül a sor!! Kép)
Én is úgy gondoltam, hogy kb. a hetedik hónapig dolgozok, ha minden rendben lesz. Utána még lesz idõm vásárolgatni a babának, mert sokkal elõre úgysem akarok semmit megvenni. Ma voltam a terhesgondozóban, de még nem tudta megmondani a doktornõ, hogy kisfiú vagy kislány. Hát, majd legközelebb.
Jövõ héten én sem leszek, mi is nyaralunk egy kicsit, utána majd jelentkezem. Ágota, nagyon vigyázz magadra és írj, ha hazajöttél a kórházból. Szorítunk Neked!!!
Sebi, Neked még írok!
Sziasztok!
Liz
Liz
 


Köszönöm Lányok,hogy drukkoltok nekem.

A lépcsõzést én is úgy gondoltam, hogy amikor jövök haza, naponta emelem a nehezítést: elsõ nap csak két emelet, második nap három emelet, stb és minden alkalommal csak a napi adagot. Bár már sokszor a vízszintes sem könnyû, annyira húz lefelé a babuci és majd szétfeszít Ott Lent :-)

Ma én is voltam, Liz a terhesgondozóban, csak én tornára mentem 9:45 -re. Ultrahangra már nem kell, betelt a négy oldal. Te kihez jársz? Én ifj. Nagy Lászlónál kezdtem, aztán a télen elköltöztünk és új védõnõm lett, új doktornõvel (dr. Szõke ?), de hiába aggitált a védõnõm, én maradtam Nagynál. Sokkal gyorsabban be lehet jutni hozzá, nem kell órákat (!) várni rá és õ vmilyen szinten elismert ultrahang-szakember, a neten is rendel.

Mindenkinek jó pihenést, jó hétvégét és jó nyaralást kívánok!

Üdv: Ágota 38
Ágota
 


Sziasztok,

29 hetes terhes vagyok és jövö héttöl megyek szülésfelkészítö tanfolyamra. Azt szeretném megkérdezni,hogy érdemes-e eljárni?
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: