Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
A holnapi napon még gondolkodom hogy mit csináljak a két gyerekkel egész nap, mert Tomi csak este 8 után jön haza a suliból, és nincsen nagyon kedvem itthon üldögélni a akét gyerekkel. De kocsink se lesz itthon , így nem hiszem hogy olyan messzire mennénk, csak max. a Haleszba a játszótérre . De ez időtől is függ!
Vasárnap még nem tudom mi lesz, de szerintem akkor itthon leszünk
Inkább mondjad meg mikor jössz és akkor itthon leszünk, az az egyszerűbb!
Szia!
 
 


Sziasztok!

Nemrég költöztem Fehérvárra,idegenül mozgok a városban - legalábbis azon a területen, amely mostanában foglalkoztat: otthon szeretnék szülni. Ha valaki tud segíteni merre induljak, esetleg "elkövette az otthonszülést" kérem írjon. Eddig csak csodálkozó és értetlen emberekkel találkoztam, akik szerint ezt ebben a városban nem fogom tudni megoldani, és különben is felelőtlen vagyok stb...
Írjatok alternatív szülésekről, bábákról, vagy bármiről.
Várom tapasztalataitokat, írásaitokat!
Köszönöm!
Tü.
 
 


Szia Tü!
Nekem volt egy ostálytársam, aki két éve otthon szült Geréb Ágival, ő a Fecskeparton lakik.Sajnos az email címét nem tudom pontosan csak a telcsiszámát.De ha érdekel megadom, előtte pedig szólok neki hogy keresni fogod!
ÉS van itt a fórumon egy dúla is, ő vele is beszéhetsz!Õ ZSÓCI,és nem olyan régen jelentkezett itt!
Első babádat várod? Hol tartasz?Miért akarsz otthon szülni?
Sok sikert a megvalósíttáshoz!
Szia!Kriszti
 
 

 
 

Nanya!Ma nem vagyok itthon délelött, mert babaruhabörzére megyek! Ha mégis erre jösz akkor dobb be postaládába a papírokat!
Szia!
 
 


Szia Kriszti!
Köszönöm, hogy írtál. Szeretnék beszélgetni az osztálytársaddal, ha úgy érzed nem fogom zavarni, kérlek add meg a számát. Én most 15 hetes vagyok, egy-két napja erőteljes növekedésbe kezdett a pocakom, ami arra késztet, hogy lassan a szülésről kezdjek gondolkodni. Én otthon érezném magam biztonságban, szeretném ezt a gyönyörű pillanatot olyan emberek társaságában tölteni akiket szeretek, és akikben megbízom. Egy bábában megbíznék, mert úgy hiszem hasonlóan gondolkodik, mint én. Természetesen, szépen szeretnék szülni. Régen ősanyáink kórházak nélkül hozták világra gyermekeiket, hiszem, hogy a szülés nem betegség, és ha átadom magam neki magától megtörténik. Akkor, amikor azt a kisbabám akarja, hiszen tudni fogja, mikor szeretne találkozni velünk. Nem fog senki beavatkozni, burkot repeszteni, fogót használni, belém és a kisbabámba könyökölni stb... Én egy kórházban félnék, nem tudnám magam elengedni, szó szerint "lélek-telennek" érzem a mesterséges környezetet olykor mogorva orvosokkal és ápolókkal. Nem akarok fényeket, hogy a kisbabám megijedjen amikor világra jön, nem akarom hogy fejjel lefelé lógassák, nem szertném, ha elvágnák a köldökzsinórt, amíg az lüktet, szeretném, ha a baba végig mellettem és a férjem mellett lenne halk zeneszó mellett a kedves, meleg, békés kis otthonunkban, háborítatlanul.
Te hogyan és hol szültél? Ha van kedved írj néhány sort.
Láttam a fényképeket rólatok, nagyon szépek és vidámak vagytok!
Zsóci Székesfehérváron lakik? Tudsz róla valamit?
Nagyon örülök, hogy van Fehérváron valaki, aki otthon szült. Ez erőt adott, tehát van lehetőség.
Előre is köszönöm segítségedet!
Szia, Tü.
 
 


Szia Lakent!
Beszéletem Judittal és megadta az elérhetőségeit.
t.judit@c2.hu
Telcsiszáma :379-358, estefelé hívhatod ezen, és van egy mobil száma: 06 20 473 9602
A kórházi szülés se olyan vészes már mostanában, mert ki lehet azért azt bírni! Ha érdekel az én szüléstörténetem akkor nézzél vissza itt 2005. május 20. dátumnál megtalálod a mi szüléstörténetünket is.
Zsóci Velencén lakik, és ő dúla, Biztosan örömmel venné ha találkozhatnátok és beszélgetnétek az otthonszülésről!Mát írtam neki hogy nézzen be ide!
Sok sikert a terved megvalósíttásához!
Szia!Kriszti
 
 


Szia Kriszti!
Köszönöm a telefonszámokat!
Tudom, hogy nem olyan szörnyű a kórház(legalábbis nem mindegyik, de olvastam már rengeteg kórházi születéstörténetet,ami nagyon megijesztett,- de elhiszem, hogy kórházban is lehet szépen szülni. Viszont az ösztöneim azt súgják, nekem jobb lesz otthon. Olvastam a szüléstörténetedet, örülök, hogy ilyen könnyű volt! Tervezel még kistestvért(eket)a picurkáid mellé? Hogyan éled meg az anyaságot két gyerekkel? A nagy hogyan fogadta a kistestvért? Nem szoktál néha elfáradni egy kicsit?

Sajnos mennem kell, most jöttem éppen francia óráról, és már sietek is elsősegély tanfolyamra, -a kresszen és a rutinon már túlvagyok, talán még az idén meglesz a jogsim. A francia sajnos nyűg a hátamon, de szereznem kell egy középfokú nyelvizsgát. Te beszélsz vmilyen nyelvet? Hű! -rohannom kell (nem otthonról írok, sajnos nincs netünk)!
Üdvözlettel, Tünde
 
 


Bencze!
Ne haragudj kérlek, hogy nem jelentkeztem! Kristóf megbetegedett a hétvégén. Most már jobban van (kop-kop-kop)! Készülünk hozzátok a hét vége felé.
Remélem nálatok minden oké?!
Hol volt a börze? Bevásároltál? Árulni is szoktál?
Szió! Viki
 
 


Szióka Nanya!
Nem haragszom , persze tudom hogy néha közbejönnek váratlan események!
Nálunk is náthás Eszti, és hőemelkedése is volt neki az éjjel. Alig aludtunk , mert óránként fent volt és nehezen aludt el. REmélem a mai éjszaka jobb lesz, mert ilyen éjszakám még sosoem volt amióta hazajöttünka kórházból!Hozzá vagyok szokva a jó alvó babákhoz!
Nektek mi volt a bajotok? nátha vagy az hasmenéses, hányásos járvány?
A Kígyós suliban volt a börze, most voltam ott másodszor. Én csak vásárolni szoktam, de volt egy pár ismerősőm aki árult is, kinőtt bébi dolgokat. Vannak szebb rucik amiket ki lehet fogni, csak meg kell őket nézni.Ezeket a rucikat nem nagyon tudják a kicsit pár hónap alatt tönkretenni nagyon. Meg van egy két bálás gyerekruhás, akik márkás rucikat árulnak, . Én inkább oda szoktam járni, Vettem a kicsinek is egy pár aranyos cuccot, de Emesére valók is vannak. Első alkalommal Micimackós bundazsákot, csini kisruhákat, nacikat vettem. Most is hasonlóakat. Ha jössz akkor majd megmutatom őket!
Legközeleb nov 12-én lesz megint itt, de lesz még 29-én de a Barátságházában vagy a Tisztiklubban, és délután meg a Vogé-ban.
A hétvégén vasárnap biztos itthon leszünk ,mert akkor rakjuk össze a szobabútort. Végre már megvan, de most meg a páromnak meg a sógoromnak nincsen ideje összerakni. A szombatot még nem tudom, mim lesz csak azt tudom hogy megy a Tomi délelött az anyukájáékhoz Csurgóra rotálni. De hogy mi megyünk vagy nem az még sok mindentől függ.. Megadom a számom, mert akkor rám tudsz csörögni, hogy itthon vagyunk e!
06-20-99-65-113
Szióka!
 
 


Szia Laknet!
Egyenlőre elég a két gyerek, de még lehet bármi! A második szülés után azt mondtam hogy jöhet a következő! Persze ez már csak az anyagiakon múllik , hogy mi lesz a közeljövőben?
Két gyerekkel már egész más az élet, Míg sokszor az egy gyerekes anyukák panaszkodnak hogy nincsen idejük semmire, akkor meg nekem meg főleg!
A férjem nem nagyon tud segítteni itthon, mert 10 -11 órát dolgozik a munkahelyém aztán heti kétszer angolra jár, három nap különtanár(matek, fizika, mechanika.../, mert most kezdte a dunaújvárosi fősulit levelezőn.A hétvégéken iskola kéthetente két nap. Szóval örülök ha itthon van , de akkor se sokat tudunk beszélni, mert tanulnia is kell valamikor.
A nagy tesó eléggé megváltozott a kicsi születése után, de most már nagyon jól elvannak a kicsivel, Most is van olyan hogy mondogatja nekem hogy ő is kisbaba szeretne lenni, hogy ne kelljen neki oviba járni. DE sajna ezt én nem tudom teljesítteni, mert nem vagyok jótündér!
El elszoktam fáradni, mert éjjelente itt ülök még a gép elött, de nekem akkor van egy kis nyugodalmam, mikor már mindenki alszik.
Te mennyi idős vagy? Munka mellett tanulsz franciát?Mihez kell a nyelvvizsga? Diplomához?
Én angolt tanultam , de nem ártana néha előkapni a tankönyveket, meg a kazikat, mert nagyon sokat lehet felejteni a nyelvvizsga óta.
Sok sikert a jogsihoz!Utánna fogsz is vezetni rendszeresen?
Helló!
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Köszönöm az útmutatást, gőzöm sincs miért az NLC-re mentem. Köszönöm a propagálásomat is.

Szia Lanket!

Jelentkezem, mint dúla, aki nagyon szívesen támogatna Téged a várandósságod alatt és szülésnél is, sőt utána is!!!!
Velencén lakom, van egy 5 éves kislányom. Dulabemutatkozásomat itt találod:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=186&cid=47402
Két hete voltam bent a szfvári kórházban egy szülésnél, tudnék róla mesélni. Összeségében sokat tanultam belőle, az anyukának sokat segítettem azzal, hogy mellette voltam akkor és főként lelkileg támogattam. Pedig a szülés előtt egy hónappal nem is ismertük egymást.
Nekem sincs túl sok időm netezésre, mert csak a mh-en van. Ha gondolod felhívhatsz otthon egyik este és beszélgethetünk. Telefonszámom: 470-330, 6 után bármikor hívhatsz.
Sok kellemes várandóssággal eltöltött boldog napot, jó nyelvtanulást és sikeres autóvezetői vizsgát kívánok Neked!!!!

Mindenkinek szép napot: Zsóci

Kép
 
 


Kedves Bence, Nyanya!

Ti ismeritek a történetünket. Sajnos augusztusban volt a mélypont. Azóta a párom elment egy másik andrológushoz is, aki nem támasztotta alá a kollégája szakvéleményét. Újabb spermavizsgálat nem volt. Én a nődokinál voltam, aki azt mondta, hogy az 1. eredmények szerint az alacsony spermiumszám miatt csak a lombik jöhet szóba (megerősítette,amit sejtettem, mégis alig tudtam megszólalni ott, akkor) ÉS KÉPZELJÉTEK azokban a napokban szerintem már megfoganhatott a bébink!!! 15-ére vártam a mensesem, de már 14-én délelőtt azt éreztem, lefordulok a székről, mert szédülök és iszonyúan fájt a fejem. 15-én egy kis barnaság jelentkezett, de nagyon pici és tartott 3 napig. Az elmúlt egy hétben egyik nap szédülgetek, máskor nem. Szerdától fájdogál a pocóm, ez aggaszt (bár a neten olvastam ezzel sokan így vannak....kicsit görcsölget mintha meg akarna jönni, aztán kicsit szurkálgat, vagy mintha felfáztam volna ég? nem tudom, furcsa, Ti is éreztetek ilyet?) Tesztet is csináltam, igaz délutáni vizeletből, de mindkettő 2 csíkos lett! Úgy gondoltam, nov. elején elmegyünk orvoshoz (addigra az első 2 hetet is beleszámítva kb.6-7 hetes leszek) Bízom benne minden rendben lesz és esetleg már pici babát is láthatunk! Olyan jó lenne, ha minden ok lenne és karácsonyra túl lennénk az első legnehezebb időszakon gond nélkül. Sajnos a nagy-nagy örömömet nem tudtam magamban tartani és anyunak és hugicámnak elkotyogtam a dolgot, de bízom abban nem lesz semmi baj! Hát röviden ennyi...a legérdekesebb, hogy már tényleg azt kezdtük tervezni, hogy jövőre belevágunk a lombikba, mert természetes úton nem fog menni + én októberben egy picike babával álmodtam, aki annyira valódi volt, most islátom a hurkás picilábait, a posiját, kezecskéjét...csak sajnos az arcát és az ujjait nem láttam, mert felébredtem... A férjem is nagyon örül, hihetetlenül figyelmes és bujós lett. Tök jó, nagyon boldogok vagyunk. No sziasztok és jó babázást Nektek, kellemes 7végét!
 


Szia Napsugár!
Nagyon örülök hogy végre sikerült a babaprojekt nektek is!!!!
Nagyon vigyál most magatokra, pihenjél jó sokat, mert nagyon kritikus ez az időszak mindkettőtök számára!
Tényleg ti merre laktok?Fehérvár közelében, ugye azt írtad régebben?
Szióka!Kriszti
 
 


Szia Napsugár!
Hú ne ijjesztgessél,mert most nekem is szúr mindkét oldalam! Én már, vagy még nem akarok terhes lenni!! Egyébbként már nem is emlékszem ilyenre az elején, de tegnap itt volt a barátnőm akinek a szülés után kilenc hónapra jött meg a mensije, és rá három hónapra megint terhes lett.Õ is panaszkodik ilyen szúrkálásokra!Nekem valószínű petefészek gyuladásom van, csak!Legalábbis remélem, és elmegyek hamarosan a dokimhoz! Te kihez fogsz járni?
Minnél hamarabb keresd te is meg, mert ez a barnás vérzés komoly gondokat okozhat!Most olvasatam róla egy csomó mindent a babanetes válaszoknál!Nem rémiszteni akarlak, csak vigyázzál arra a picurkára ha már ilyen nehezen jött össze!
Pusz! kriszti
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Napsugár!
Az elején én is gyanús dolgokra emlékszem. Görcsölt a hasam mintha meg akarna jönni, vagy be lennék gyulladva, de persze semmi. Ja barnás nem volt!!!! Napsi, ezért én is ajánlom a dokilátogatást!
A dokim később azt mondta (mikor már üdvözölt a pocakosok klubjában, mert én nem tesztelgettem, hanem vártam 1-2 hetet és irány a doki), hogy azért fájdogálhat, mert nyúlnak a méhet tartó szálak és maga a méh is.
Kedves kismama, vigyázzon magára, apukától fogadjon el minden kedvességet és babusgatást. Kívánom, hogy legyen minden rendben nálatok és élvezd ezt a szép időszakot!

Kriszti! Te is vigyázz magadra, ne hagyd, hogy szurkáljon az a pocak!
A másik forumon kérdezted, itt válaszolok:
Laknet sajnos nem telefonált és itt sem jelentkezett. Pedig nagyon kíváncsi lennék rá, sokat gondoltam rá, minden elismerésem az övé az otthonszülés felvállalásáért. Jó lenne, ha jönne, ha jelentkezne, mert azt hiszem bába ügyben is tudnék neki segíteni.

Laknet nagyon várunk!!!!!

Legyen szép a napotok! Én nagyon kívánkozom ki a szabadba most, hogy ilyen jó idő van, de sajnos a munka hegyekben áll az asztalomon. Mentem is ....

Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok!
Szia Kriszti!

Már előbb akartam írni, csak nem jutottam el a net-café-ig. A hétvégén otthon voltunk (Bács-megye), azóta pedig folyamatosan rohangálok ide-oda. Nem dolgozom, katona vagyok - és jobbnak láttam itthon tölteni ezeket a szép napokat, folyamatos eü. szabin vagyok. Bár az igazat megvalva, nyugalmasabb volt az életem, amikor dolgoztam, most alig vagyok otthon. Elhatároztam, hogy rengeteget fogok végre olvasni, de az elmúlt két hónap alatt csak három vékonyka könyvre tellett az időből. 29 éves vagyok, a nyelvvizsga a diplomához kell, már egy éve államvizsgáztam. Remélem, hogy még ebben az életemben meglesz a nyelvvizsga is...
Szóval néha "fárasztó" a két pici gyerekkel. De viszont ha nincs testvér, akkor egyedül sokkal unalmasabb lehet. Én még nem tudom, hogy akarok e majd Zorkának (a férjem biztos benne, hogy lány lesz - és én is úgy érzem)tesót, de ezen talán még nem is kellene gondolkodni. A 18 hetes ultrahangon kiderülhet a baba neme? Én szeretném tudni, mert mégsem hívhatom Zorkának, ha kisfiú. Sok sikert a férjednek a tanuláshoz, nem irigylem a minden második hétvégéért! Én havonta 1* jártam csak. Hány éves a suli?
Szeretnék vezetni mindenképpen, szükségem is lesz rá. A picivel nem utazgathatok buszon és vonaton, és nem akarok mindig a páromtól függeni ezen a téren. Lehet, hogy jövőre elköltözünk vidékre, és kell majd valami lehetőség, hogy a városba jöjjek/jöjjünk.

Ha minden igaz, csütörtökön v. pénteken találkozom az osztálytársaddal. Nagyon kedves volt a telefonban, azt mondta szívesen mesél.
Majd írok néhány sort a találkozásunkról.

Kellemes mindennapokat és izgalmas éjszakai "dorbézolás-kikapcsolódásokat" kívánok!
Voltál orvosnál? Remélem minden rendben.
Szia, Laknet



Szia Zsóci!

Köszönöm a jelentkezésedet, és nagyon örülök neki! A jövő héten nem leszek Fehérváron, majd ha visszajöttem felhívnálak és találkozhatnánk. Jó lenne beszélgetni, szívesen meghallgatnám a tapasztalataidat és a tanácsaidat is.
Nov. 5-én megyek Bp-re egy információs estre, amit Geréb Ágnes fog tartani. Ha elvállalná, akkor azt hiszem őt választanám. Olvastam, hogy el kell végezni egy 1 hetes tanfolyamot ahhoz, hogy otthon szülhessen vki. Ez nagyon megnyugtatóan és érdekesen is hangzik, szívesen végigcsinálnám.
Jó hír: már nem vagyok egyedül - van egy lány, akit fél éve ismertem meg Fehérváron (szinte már barátnőmnek mondható), és ő is érdeklődik az otthonszülés, vagy a születésházban való szülés iránt. Együtt megyünk az információs estre is.

Már egyre biztosabb vagyok abban, hogy mit akarok, és végig is fogom csinálni. Kételyeimet egyedül az orvosok és néhány anyuka felől felém irányuló "- nem lesz ez felelőtlen döntés? és mi lesz, ha komplikáció adódik? kérdések jelentik. Bár nem is kételyként jelentkeznek nálam, csak nem tudok még ilyenkor igazán mit válaszolni a kérdezőknek. Biztosan mindenre van megoldás, és senki senkit nem akar veszélybe sodorni. Nem hallottam még rosszul végződött otthonszülésről sem. De ezekről a dolgokról majd beszélgethetnénk személyesen..

A 8-ai héten mindenképpen felhívnálak, addig nem akarlak zavarni, hiszen úgysem tudnánk időpontot egyeztetni. A találkozásunkig minden jót kívánok én is neked! Szép idő van most a kirándulgatáshoz, talán az idén utoljára, a munka úgyis megvár...
Üdvözlettel, Laknet
 
 


Nanya!
Mi van veletek? Nagyon eltűntetek!Kéne már a füzet amit adtam, mert apukám már napok óta kérdezget tőlem ,hogy van e valami szer a gyomorfájására.Anyukámnak meg gerincsérve van . ő meg azzal szenved.
Mikor jöttök erre? Vagy én menjek el érte?
Szió! Kriszti
 
 


Szia Laknet!
Milyen jó neked hogy megteheted hogy ilyen korán otthon maradhatsz !
Én is szerettem volna, de nekem muszály volt a 32 hétig dolgoznom,mert nekem csak 15 nap betegszabi jár.Különben fizetelen szabin lettem volna.Még szerencse hogy nem volt velem semmi probléma!
Te hol szoktál netezni? Én azt hittem hogy otthonról írsz!Hol laksz?
Itt dolgoztál Fehérváron, katonaként?
Van egy osztálytársam aki, szintén katona . A Nagy Sanyiban a ruharaktárban van.Jungné Szabó Krisztinek hívják.Nem ismered?
A 18 hetes ultrahangon kiderülhet , hogy mi lesz, de az attól is függ hogy 4D-s vagy sima ultrahang, meg attól is hogy hogyan fekszik a baba./ Egy hasonló korú kismamának most mondták meg 4d -s Uh-on hogy lánya lesz. Nekem az elsőnél ilyenkor mondták meg sima uh-on , Esztinél meg csak a 25 hét után! Remélem neked is hamarosan kiderül! Kihez jársz dokihoz?Te milyen Uh -ra mész?
Milyen suliba játál?Katonaiba?
Dokihoz ma akartam elmenni, de mikor telefonáltam a nővédelmibe, akkor azt mondták hogy ma nem fogad már több beteget. Így holnapra halasztottam, de már nem is fáj a hasam annyira.
Hova akartok vidékre menni? El innen, vagy csak valamelyik közeli faluba?
Szia! És gyere ha tudsz már valamit a kis Zorkáról??vagy van más /fiú/ név is, ami tetszik ?
Pá!
Kriszti
 
 


Sziasztok!

Laknet!!!!!!
Mi dúlaként azt tanultuk, hogy nem éppen egészséges dolog, ha míg nem biztosan tudod a baba nemét, érzetre eldönteni, hogy mi lesz. A pocaklakó baba már ilyenkor is sokat érzékel a világból, valószínűleg sokkal többet mint azt mi gondolnánk. Ezért csak arra kérlek, hogy amíg nem tudod biztosan, hogy fiú lesz-e vagy kislány, addig próbáljatok kitalálni valami köztes nevet, ami se fiú, se lány. Ez azért fontos, mert majd későbbi életében meghatározó lehet, ha ellentétes neműnek várták a pocakban. Azt hiszem van erről cikk a születés hete portálon. Ha időm lesz megkeresem és bemásolom a linket.
Annak idején én is fiúnak vártam a lányomat - mit mondjak, kicsit meg is látszik!!!!

A hívásodat nagyon várom! Addig pedig mindenféle kellemeseket kívánok Nektek!

persze ez vonatkozik a többi fehérvár és környéki anyukára, kismamára is.

Pusszantás: Zsóci

Kép
 
 


Sziasztok!
Nincs köztetek esetleg olyan, aki a gödöllői Szent István Egyetemre jár, Humán Erőforrás Menedzser Szakra?
 
 


Szia!
Sajnos én nem ismerek ilyen emberkét a közeli ismerőseim között. Pont mondani akartam hogy az NLC-én is volt aki ilyen emberkét keresett, de aztán rájöttem hogy te vagy az.
Sok sikert a kereséshez!Kriszti
 
 


Szia Kriszti! Köszönöm a válaszod.
 
 


web hosting domain names photo sharing

Apco Computer & Audio Visual Rentals Nation Wide
Karácsonyi versek


1. Hull a hó

Hull a hó, hull a hó,

Mesebeli álom,

Télapó zuzmarát,

Fujdogál az ágon,

A kis nyúl didereg,

Megbújik a földön,

Nem baj, ha hull a hó,

Csak vadász ne jöjjön.

Parányi ökörszem,

Kuporog az ágon,

Vidáman csipogja:

Süt még nap a nyáron.





2. Jézuska üzenete

Hulló hópelyhektol

Jézuska üzeni,

gyerekek, gyerekek

Rosz ne legyen senki.

Mert a jó gyermeket

Jézuska szereti

Szent karácsony estén

Keblére öleli.







3. Pásztorok

Pásztorok, pásztorok,

Nagy öröm vár rátok,

Megszületett Jézuska,

Akit régen vártok.

Nem messze istáló,

Ragyog régi fényben,

Ott fekszik a kisded,

Mária ölében.

Egyszeru szivetek,

Nyissátok meg neki,

A szegények baját,

O mindig átérzi.



4. Karácsony est

Karácson est és zöld fenyo,

Kis gyermekek vágya,

Itt vagy tehát, szivünkbe száll,

Karácsony édes álma.

Leszáll közénk a szeretet,

Kis Jézusunk megszületett,

Itt vagy tehát, földünk jaját,

Változtasd örömre át.

Oh jöjjetek jó emberek,

Hozsánnát s dalt zengjetek,

Hadd váljon már valóra át,

A békesség, a rég várt.

A földre szálljon szeretet,

hisz Jézusunk megszületett.

Karácsony est és zöld fenyo,

Ez örök remény s béke.



5. Karácsonyi szeretet

Mikor szent karácsony

Angyalai szállnak,

Öröm a vendége

Minden igaz háznak.

Eltörpül ilyenkor,

A lárma, az árnyék,

Megszépül a szivben

Minden igaz szándék.

Mert Karácsony este

Isten jár a földön,

Hogy templomává válljék

Minden szív és hajlék.

Mikor szent karácsony

Csillagfénye árad,

Termo öle nyilik,

Minden barázdának.

S mig száll a szikra

A fenyoágon

Szaporodik a sok nag

Szerte a világon.

A megszentelt földbe

Az Isten veteget,

S minden elvetett mag

Szeretetet terem.



6. Kicsi fenyo

Kicsi fenyo elindula,

nagy havasról a nagy hóba,

hogy beérjen Karácsonyra

a mi kedves templomunkba.

Kicsi fenyo szivünk álma,

megérkeztél valahára.

Megölelünk, körülfogunk,

fénnyel telik kis otthonunk.

Kicsi fenyo, karácsonyfa,

roskadozik minden ága,

a szeretet jelképe vagy,

a szeretet otthonába.

Kicsi fenyo nagy havason,

sose lepi téli álom,

ha az ágán jég szikrázik,

zöld levele csak pompázik.

Kicsi fenyo itt sem fázol,

csöppet se félj, meg nem ázol,

ne búsúld a futó idot,

megéred az új esztendot.





7. Köszönto

Rég született Jézus

messze Betlehemben,

nekem mégis itt van

ma is a szivemben.

Amerre csak járok,

boldogan kivánom:

legyen mindenkinek

ilyen a karácsony.



8. Karácsony

Lehalkul a város zaja

karácsony estére.

Melengeti a szivünket

a kis gyertyák fénye.

Megszületett a szeretet

lelkünkben e napon,

hogy a fáradt embereknek

hitet, reményt adjon.



9. Karácsonyi csillag fénye

Karácsonyi csillag fénye

gyúlj ki ma az égen,

árassz békét, szeretetet

mindenki szivébe.

Hirdess nekünk öröm himnuszt

isteni szeretet,

lángoljon fel minden szivben

az emberi szeretet.

Igy lehessen nagyon boldog

a mi karácsonyunk,

Jó Istenünk, Édes Atyánk,

ezért imádkozunk.





10. Áldott ünnep

Áldot ünnep szent karácsony

csakhogy itt vagy újra,

te vagy a mi gyógyúlásunk,

üdvösségünk útja.

Mindenünk vagy, nálad nélkül

mi semmit sem érünk,

boldogságot, békességet

csak te adsz minékünk.

Földi nehéz életünkért

hitet adsz cserébe,

s angyalaid fehér szárnya

visz a magas égbe.

Óh mi édes ünnepünk, te

szelid szép karácsony,

úgy borulj ránk, hogy szivében

minden ember áldjon.



11. Szent karácsony napja

Szent karácsony napja

csodálatos ünnep,

örömmel tölti meg

kicsiny sziveinket.

Aki jó gyermek volt

s mindig szót fogadott,

annak karácsonyfár

hoztak az angyalok.

Én mindig jó voltak

és szót fogadtam,

azért az angyaltól

karácsonyfát kaptam.

S itt kicsi Jézusnak

fogadalmat teszek,

hogy soha, de soha

rossz gyermek nem leszek.





12. Jézus

Nem volt a bölcsoje

aranyból, gyémántból,

egyszeru emberek rótták össze fából,

és szent lett a jászol.

Nem álltak körüle

rangos urak, dámák,

jámbor, öreg barmok nyaldosták a lábát

amikor meglátták.

Nem volt pompa, disz,

fény, csengo ezüstserleg,

kis pásztorfiucskák zsoltárt énekeltek,

örömén a percnek.

Ékes biborpalást

nem borult reája,

s o lett a világnak örök igazsága:

Királyok-királya.



13. Isten hozott...

Isten hozott újra közénk

Szent Karácsony este,

Be jó, hogy csillagod fénye

Lelkünk felkereste.

Be jó, hogy még mindig tudunk

Imádkozva várni...

S érezhetjük a szivünket

Angyalibbá válni.

Mert még ma is boldogok, kik

Jézust hiven várják,

S százszor boldogok, kik ot

a szivükbe zárják.



14. Karácsonyi szeretet

Mikor szent karácsony

angyalai szállnak,

öröm a vendége,

minden igaz háznak.

Eltörpül ilyenkor

a lárma, az árnyék,

s megszépül a szivben

minden igaz szándék.

Mert Karácsony este

Isten jár a földön,

hogy templomává váljék

palota és börtön.

Mikor szent Karácsony

csillagfénye árad,

termo öle nyilik

minden barázdának.

S mig száll a szikra

a fenyo ágon,

szóródik a sok mag

szerte a világon.

A megszentelt földbe

az Isten veteget,

s minden elvetett mag

szeretetet terem.



15. A fenyves erdok elindultak

A fenyves erdok elindultak,

s hozták a havas illatát,

hallgassuk meg elcsendesedve

mit mond egy kis fenyofaág?

Amig csak ember él a földön,

akinek szive-lelke lesz,

amig csillagra néznek égre,

kitáguló gyermekszemek.

Amig a kérges stivek mélyén

lesz egy parányi szeretet,

addig mindig lesz karácsony

a télbe burkolt föld felett.

Ne keresd a fa ajándékát,

Isten az ajándékozó,

ne várj mindent a hangulattól,

hogy szépen esik-e a hó?

Az igazi, fehér karácsony

a testet öltött szeretet,

s az, hogyha számodra

Jézus megszületett.

A fenyves erdük megérkeztek,

hozták a havas illatát.

A megszületett megváltóról

beszél minden fenyofaág,

s hallgatja szerte a világ.

16. Karácsony

Lehalkul a város zaja

karácsony estére.

Melengeti a lelkünket

a kis gyertyák fénye.

Megszületett a szeretet

lelkünkben e napon.

Hogy a fáradt embereknek

hitet, reményt adjon.







17. Zöldelo szép karácsonyfánk

Zöldelo szép karácsonyfánk,

küldte Kárpát rengeteg,

zöld ágait ott növelték

forró nyarak, zord telek.

Édesapánk, édesanyánk

diszitette fel nekünk,

csillogj újév hajnaláig,

csillogj kedves fa nekünk,

csillogj újév hajnaláig

akkor aztán leszedünk.





18. Üdvözlet

Üdvözlégy te kiskirály

jászolka lakója,

gazdag vagy te bármilyen

szegényes a pólya.

Boldog akit trónusod

elé oda engedsz,

annak többé bánata,

könnye, baja nem lesz.

Az örökké igy dalol

a mennyei tájon:

de jó nálad Jézusom

irgalmas királyom.





19. Jer, jer szép karácsony

Jer, jer szép karácsony,

Ó, de régen várunk,

ragyogtasd be hit, reménnyel

a családi házunk.

Enyhitsed és vigasztaljad

a csüggedt lelkeket,

hozzál nekünk békességet

s igaz szeretetet.



20. Karácsonykor

Karácsonykor csillag nyúlt ki

Betlehem felett.

Betlehemi istálóban

Jézus született.

Karácsonykor szivetekben

Legyen szeretet.

Jézus útján járjatok,

Mert Istenhez vezet.





21. Karácsony története

Karácsony éj története

tele van a szivem vele,

ott vagyok a pásztorokkal,

a ragyogó csillagokkal.

Hallgatom az angyalokat,

tanulom a dalaikat,

megállok a jászol mellett,

szivem boldogsággal tele.

Énekelek, imádkozom:

Békességet Jézus hozzon!



22. Tündérálom

Karácsonyfa, tündérálom,

angyal hozta, angyalszárnyon,

minden jóval meg van rakva,

ami csak szép, ott csüng rajta.

Édes Atyánk, Jó Istenünk,

ki örömet hoztál nekünk:

Jézus által életünkben,

dicsoitve légy lelkünkben.



23. Üdvözlet

Üdvözlégy te kis fenyo

havas büszkesége,

sok kis gyermek úgy örül

ajándékid nézve.

Boldog, aki körül áll,

vig dalt énekelve,

szeme-szive újjonga:

köszöntve légy érte.



24. Nagy karácsony éjszakája

Nagy karácsony éjszakája,

Kis Jézuska születése,

Mária az édesanyja,

Gondosan o ápolgatja.

Kisded Jézus aranyalma,

boldogságos édesanya,

fogadj minket oltalmadba,

vezess be szent hajlékodba.



25. Karácsony estéje

Jó gyermekek öröme,

itt a szép karácsony.

Ajándékok özöne,

gyertya fényes fákon.

Águk erre-arra ring,

s mintha csengne-bongna mind.

Nemcsak alma, meg dió,

egyéb is van rajta.

Ami kedve, ami jó

mindenféle fajta.

Itt könyvek, ott baba int,

kis Jézuska hozta mind.



26. Karácsonyi vers

Mese-mese elmesélem,

angyal járt a sötét éjben.

Fenyo erdon angyal szállt át,

Susogtatva fényes szárnyát.

Egy-egy fának azt susogja,

a Jézuska parancsolja,

és a kis fa rögtön rája,

elindult az éjszakába.

Ment-ment mendegélt,

eltünodve hová térjen,

lakásunknál megállt végre,

s tündökölve ide tért be.



27. Köszöntlek karácsony

Köszöntlek karácsony,

békesség ünnepe,

kicsi szivem e napon,

örömmel van tele.

Itt a karácsonyfa,

rajta cukor, játék,

meleg téli ruha,

hogy senki se fázzék.

Gondoskodj mirólunk,

mindig kis Jézuska,

hogyha nem is máskor

igy karácsony tájban.



28. Karácsony este

Karácsonyi fény derengett,

Örvendjetek gyerekek,

Hogy ma este a világnak

Kicsi Jézus született.

Vidáman és énekelve,

Zengjünk szent haleluját,

Imádkozva köszöntsük ma

Jézust, Isten legjobb fiát.



29. Karácsonykor

Ide jöjjön minden ember,

Itt van köztünk a szeretet.

Ide, akit sújt a bánat

Itt feléje vigasz árad.

Gyerjet ide apák, anyák,

Lássatok szép karácsonyfát.

Jézuskától tanuljatok,

Mindig hittel dolgozzatok.



30. Karácsonyi öröm

Nagy örömet hirdetek

Betlehembe jöjjetek.

A csillag sugara

ragyog a kis Jézusra.

Bölcsek adnak kincseket,

pásztorok friss tejet.

Hát mi mit adhatunk?

Tiszta szivet gyermekek.



31. Karácsony éj

Mint a csengettyü szó

úgy bong a kis harang,

száll a hideg éjben

a meleg tiszta hang.

Óh áldott, óh boldog

szent karácsony éjjel,

az égen csillagok

világitnak fénnyel.

Nagy – nagy nyugalom van

az egész határban,

csillog a fehér hó

ezüstösen, lágyan.

Akkor is ilyen szép

éjszaka lehetett,

mikor a kis Jézus

a földre született.



32. Karácsonyi imádság

Mennyben lakó én Istenem,

könyörgök légy mindig velem,

a te neved sóhajtozom,

karácsonyért imádkozom,

zárd be szivem a rossz elott,

a jóra adj elég erot,

álld meg karácsony ünnepét,

küldjed Jézus szeretetét.





33. Karácsony

Szép patyolat hópelyhekben

szálljatok le angyalok;

jó fiuknak, leányoknak

karácsonyfát hozzatok.

Imádságok csendes szárnyán,

szálljatok fel gyermekek,

a magasság Istenének

tiszta szivet vigyetek.



34. De szép is a karácsonyfa

De szép is a karácsonyfa,

ha jó gyermek ül alatta.

Imádkozik s énekel,

Istent hivo lélekkel.

Jószüleit áltöleli,

szive szeretettel teli,

nincsen ennél szebb dolog,

boldog szivünk feldobog.



35. Szeretem a karácsonyfát

Szeretem a karácsonyfát,

annyi édes örömöt ád,

angyal szárnyon földre szállott,

aki hozta legyen áldott.

Édesapám, édesanyám,

szivetek a karácsonyfán.

Telis tele minden jóval,

megköszönöm hálaszóval.



36. Legszebb ünnep a karácsony

Legszebb ünnep a karácsony,

olyan, mint egy tündérálom,

Szép ragyogó karácsonyfa,

minden jóval meg van rakva.

Nem adnak itt semmit pénzért,

csak egy kicsi szeretetért.

Légy azért jó: télen-nyáron,

s beteljesül minden álom.



37. Boldog ünnep

Karácsonyi csillag

fénye a szivünknek,

ragyogd be otthonunk,

igy boldog az ünnep.

Igy boldog az ünnep,

és a sok müvesnap,

ragyogd be életünk,

karácsonyi csillag.



38. Egy nagy karácsonyfa

Ez az egész világ

egy nagy karácsonyfa.

S ahány emberi sziv,

mind ragyogó gyertya.

Igy látjuk ilyenkor,

Betlehemes éjben.

Igy igaz a világ,

a gyertyák fényében,

a szivek fényében.





web hosting • domain names • web design
online games • photo sharing
free blog • advertising online
 
 


KRISZTI!

Ezt nekem szántad, ugye?
Nagyon aranyos vagy. Köszönöm. Kimásoltam őket a gyűjteményembe.

Pusz-pusz: Zsóci

A többiektől bocs, a hosszú beírás a véletlen műve!!!

Kép
 
 


ZSÓCI!
Ezt valóban neked szántam, de nem ide akartam tenni ,hanem a másik fórumra!
Ott meg azt hittem hogy elszállt!
De most látom ,hogy a nagy kapkodásban ide tettem. Eszti már eléggé nyűgis volt mikor feltettem a karácsonyi verseket, és ebből lett ez a tévedés!
Ennyi elég lesz vagy még keressünk?Pont előszedtem a régi versesköteteimet/Nefelejcs, Fecskeköszöntő/, de arra nem vállakoztam hogy ide bemásolgatom amit találtam, mert eléggé hosszúak a a versikék. Ha érdekel akkor oda tudom adni azokat is!
 
 


Kriszti!

Köszönöm, ezek szuperek és elegek!!! Nem kérem többet.

Puszi: Zs.

Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Merre vagytok?
Mi újság van veletek, régen nem jártatok erre!
Nanya, még mindig rossz a gépetek?REmélem jól vagytok, és már nem sok van hátra nektek így egyben! Mindjárt itt lesz a vége!Addig is kitartást!
Mi jól vagyunk, egy két ágyról való legurulást eltekintve, meg egy kis köhögéssel De azt az egész család együtt csinálja, mert mindannyian elkaptuk.Vagy megfáztunk egyszerre. Esztike már egyedül tud ülni, és már kezdi lökösgetni magát , ahogy kezdik a mászást ezeka picik. Nagyon édesen csinálja, de most már pillanatok alatt megtörténheta baj, ezért inkább a földön hempergünk, ha nem éppena kiságyban vagy a járókában vagyunk.
Szabrina , Napsugár hogy vagytok?Remélem minden rendben van veletek és a babákkal is!
Sziasztok!
Kriszti
 
 


Sziasztok!

rég nem jártam erre, mert ősszel, a fellegekben jártam és kismamás fórumokban írogattam, aztán néhány hete csupa aggodalom és szomorúség volt az életünk. Szóval az orvosom üres petezsákot látott az uh-on ( 7 hetesen mentem először, ekkor 9mm-rel ő 5 hetes terhességet állapított meg, majd 2 hét múlva 23 mm petezsák, de embrió nem látszott). Ekkor kértem mégegy uh vizsgálatot, de sajna előtte egy nappal megindult a vetélésem. Ennek 11 napja. Mostmár kezdem megemészteni ezt az egészet....és elfogadni a tényt, hogy ez gyakori 1-1 hibás sejt miatt, és jobb így mintha beteg baba születne. Úgyhogy most pihenés, erőgyűjtés....aztán jövőre majd meglátjuk. Talán túl türelmetlenek voltunk...Úgyhogy én leginkább most türelmet kérek majd a Jézuskától, hátha ez szerencsét hoz nekünk 2006-ban. Sziasztok!
 


Szia Napsugár!
Szörnyen sajnálom hogy a nagyon várt baba nem maradt meg rendesen egészségesen ! Ez szinte mindig ilyen emberekkel történik meg sajnos akik olyan nagyon várnak egy bébire. Most megint a barátnőm jutott eszembe, akinek már két babója is elment, de most már van egy gyönyörű kisfia, és most várja már a másodikat.Remélem nála minden rendben van most. Az a barnás vérzés már jelenthetett valamit, nem ?
Mindenesetre ha a következő összejön simán akkor már jobban odafigyelnek rád a dokik az előzmények után. Vagy megpróbáljátok a lombikot jövőre?
A barátnőmék is jártak fel Pestre kivizsgálásra a I.sz Női Klinikára , és kaptak hormonkezelést, és összejött a baba nekik.
Ne szomorkodj, bár gondolom elég nehéz lehet most neked így karácsony tájékán ezekkel a negatív dolgokkal megbírkózni! Majd csak összejön jövőre a bébiprojekt! Sok sikert és kitartást hozzá,és nem túl sok görcsölést!
Drukkolok nektek hogy mihamarabb sikerüljön ,így vagy úgy!
PUSZ!
Kriszti
 
 


Sziasztok!
én nagyon jol vagyok és a babus is...aki kisfiuKép
eddig nem nagyon tudtam netre jönni, lefoglalt minket a költözködés, a felújítgatás, aztán pedig a karácsony.
Viszont van egy-két problémám, kérdésem, amikkel kapcsolatban bizonytalan vagyok. Szeretnék nőgyógyászt váltani sok minden miatt, viszont sok infom nincs a fehérvári orvosokrol. A másik ami foglalkoztat, hogy kell e a választott orvos a szüléshez, sok pro és kontra érvet hallottam, sokféle történetet. Hajlok arra, hogy nem kell, viszont nem szeretnék meggondolatlan lenni. A másik pedig a hálapénz, mikor, mennyi...ilyesmik. Ha egy két dolgot ezzel kapcsolatban el tudnátok mondani sokat segítene. előre is köszi, és mindenkinek egészséges új esztendőt!
 


Szia Sabrina!

Tényleg régen jártál erre! Örülök, hogy jól vagy!

Sajnos orvost nem tudok neked ajánlani, mert nem nagyon ismarerm őket. Ebben talán Bencze, vagyis Kriszti tud inkább segíteni.
Az, hogy legyen-e fogadott orvosa egy kismamának, az szerintem nagyban a kismamától függ. Az ő határozottságától, elkötelezettségétől (ezt a babára értem). Ha ki tud alakítani a babájával egy belső csatornát, lelkileg érzi a babája hogy létét, biztos benne, hogy a baba jól van, akkor szinte felesleges háborgani őt a különböző orvosi vizsgálatokkal. Ilyen kismama szerintem kevés van. Aki bizonytalanabb, annak szüksége van az orvosra, hogy biztosítsa őt a babája megfelelő állapotáról.
Ha választasz orvost, akkor jön a hálapénz probléma. Szerintem legjobb a dokinak szegezni a kérdést, hogy mennyiért vállal el. A választott orvos mellett az az érv szól nálam, de ez főként dúlaként, hogy vele el lehet fogadtatni egy SZÜLÉSI TERVet (ez egy jognyilatkozat arról, hogy szülésnél mit szeretnél - ha érdekel szívesen írok róla részletesen). Ha neked az jelenti a biztonságot, hogy tudod, a választott dokira számíthatsz, akkor válassz. Ha belefér még az idődbe (mert eddig nem írtad, hogy hol tartasz a várandósságodban), akkor nyugodtan több orvos rendelésére is menj el és válaszd ki a legszimpibbet, beszélgess a többi kismamával (de csak az orvosról való véleményükről, mert nagyon tudják leszívni az szülőnő energiáját a negativitásukkal).
Szerintem nem vagy meggondolatlan, ha csak a szakrendelésen nézeted meg a babó állapotát és a Tiédet. A mostani kismamám, akinek a dúlája vagyok, úgy döntött, hogy nem jár tovább a dokijához - a legutóbbi alkalommal csak gyógyszert iratott magának, nem vizsgálta meg a doki, csak szívhangot hallgatott a babának az egész 5 perc se volt és mégis elkérte a szokásos szép kerek összeget. Vele nagy átlagban hetente egyszer közösen meditálunk (ő 'utazik' én irányítom), így próbáljuk edzeni a lelkét, felvenni a kapcsolatot a babával, felkészülni az otthonszülésre.

Nem tudom, segítettem-e ezzel a hozzászólásommal a problémáid megoldásában. Kérdezz még bátran és gyere sűrűbben!

Boldog új évet, szép babavárást, majd háborítatlan és gyönyörű szülésélmányt kívánok Nektek sok-sok szeretettel:

Zsóci

Kép
 
 


Szia Zsóci!
Most lépünk Levivel a 27. hétből a 28.-ba. És van egy doktor úr, akihez jövőhéten le fogunk menni. Ha jól érzem magam nála, hozzá fogok járni, de egyre jobba érzem azt, hogy a szülésnél magamra, a páromra és a babára lesz szükségem. És persze, ha történne valami (ami nem fog), egy szakemberre. És akárki lesz az, én naívan(?) megbízom majd benne. És úgy érzem ez nem egy rossz döntés.meglátjuk:-)
Sziasztok!:-)
 


Szia Szabrina!
Te tudod hogy akarsz e magad mellett eggyátalán valakit a szülésnél!
Nekem volt fogadott dokim, de szerintem nem nagyon volt rá szükségem, mert simán és gyorsan mentek a dolgok. Mire ő odaért a szülőszobára, egy órán belül meglett a gyorsan a kislányom.
Melyik dokihoz mész le?
A hálapénz dolog szerintem mindenkinek a bukszája füfggénye. Ez persze függ attól is hogy milyen volt a doki hozzáállása a dolgokhoz.
Merre laktok?
További szép gondtalan kismamiságot kívánok nektek!
Suliba már nem jársz, ugye?
Párom holnap megy vizsgázni, kettő tárgyból is. De meg du-án is megy Dunába.
Te mit tanultál ott?
Szia! Kriszti
 
 


Szio!
A Pál Zoltánhoz megyek el, egy ismerősömtől hallottam róla jót, máshonnan semmi info. De tényleg az a legvalószínűbb, hogy az ügyeletes dokinál fogok szülni.
Végülis nem öreghegyen vagyunk, anyukáméktól két lépcsőháznyira költöztünk...Tóvárosi sulit tudod?annak a környékén. És nagyon jónekünk itt:-)
Sulit hál isten sikerült elintézni úgy, hogy meg van a félévem, és nem kell bejárnom már.
kommunikácios vagyok amugy.
na szio!
Szabina
 


Szia!
Ez a doki akihez mész , ő a mi gyerekorvosunk férje.
De én úgy tudom hogy az onkológián dolgozik, nem a szülészeten.De szokott szüléseket levezetni, mert Zsóci első dúlababája is ennél a dokinál született!
Ugye korábban azt írtad hogy építkeztek az Öreghegyen? Vagy már keverlek valakivel?
Anyósomék is ott laknak a Toronysoron, sőt Nanya is!
Nme tudom mi lehet velük, mert ő neki már az utolsó napjai vannak hátra a kismamiságból.
Jó hogy a sulit sikerült elrendezned. Vizsgázni se kell már?
Férjem azt mondja, hogy túl sok a kommunikációs szakos hallgató a fősulin. Talán az össz létszám fele?

Szia!
Kriszti
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Bár nem vagyok fehérvári kismama szívesen csatlakoznék hozzátok, ha nem baj.Egy ideje már nézegetem a különböző kismamás topikokat és ezt találtam a legszimpibbnek közülük. Most először írok fórumba, egy kicsit izgulok is. Velencén lakom de mivel fél életem Fehérvárhoz kötődik egy kicsit fehérvárinak is érzem magam. Van két gyerkőcöm a nagy fiam 8 éves lesz áprilisban, a kislányom pedig 9 hónapos. Láttam, hogy Zsóci is szintén Velencén lakik. Benczével meg azt hiszem a gyermekorvosunk közös. Ezért egy kicsit ismerősnek tűntök, így ismeretlenül is. Remélem majd jobban is megismerhetjük egymást.
 
 


Sziasztok!
Elnézést, a nagy igyekezetemben még elköszönni is elfelejtettem. Képet is szeretnék majd mellékelni, de elég amatőr vagyok még ezen a téren. Lehet, hogy eleinte kérni fogom a segítségeteket. Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Heni
 
 


Szia Nerina! Üdv itt a fórumon! Gyere amikor csak tudsz, bár itt nem valami nagy az élet.
van egy másik topic az nlc-n /
www.nlc.hu Székesfehérvári babavárók/ ott van élet rendesen! De ha ragaszkodsz ehhez, akkor maradjunk nyugodtam itt egynéhányan.
Ti is a Füller Mária dokinénihez jártok?
A képek feltételéhez kicsinyítteni kell őket, nekem is beletellett egy kis időbe mire rájöttem a technikájára, de azóta már megy! Jó próbálkozást hozzá!
Már várom , hogy láthassalak benneteket!
Szia!
Kriszti
 
 


OLyan ismerős a neved! Nem vagy rokona a fehérvári állatdokinak, aki Kertész utcában rendel?
 
 


Sziasztok!

A Székesfehérvári babavárok topicba is belekukkantottam, de egyenlőre az nekem még túl pörgős. Majd talán később.
Kriszti!
Igen, mi is a Füller doktor nénihez járunk. Hivatalosan csak a kisfiam tartozik hozzá. Mivel Velencén lakunk, a kislányomnak már az itteni gyermekorvos a háziorvosa. Illetékességből. De ha valami probléma van akkor úgyis a Füller doktornőhöz viszem vizsgálatra. Jól ismerjük, 11 éves koromig volt a szomszédunk. A gyerekeivel együtt cseperedtünk. De állatorvos ismerősünk nincs, legalábbis nem tudok róla. Neked mennyi idősek a gyerkőceid? Gratulálok hozzájuk! Tündéri mindkettő! Nekem is kettő lurkóm van. Martin 8 éves lesz áprlisban, Diána 21-én lesz 9 hónapos. Megpróbálkozom a képekkel, ha nem sikerül majd megkérem a férjem, hogy segítsen de most dolgozik. Akkor marad legközelebbre! Sziasztok! Heni
 
 


Szia!
Itt vagyok nem tűntem ám el, csak a hétvégén tartottuk a szülinapi bulimat, és sok dolgom volt.
Szombaton jó levertek voltunka férjemmel, mindketten, ma meg sütöttem főztem és rakodtam egész nap.
Hol voltatok szomszédok a Marika doktornénivel? A Huszti utcában? Mert most ott laknak. Ti költöztetek el vagy ők onnan ahol szomszédok voltatok?

Emese 5 éves lesz március 8-án, Esztike pedig most volt 8 hónapos 15-én.
Õ is ünnepnapon született, pönkösdvasárnap.
Nálatok is van jó kis korkülönbség a gyerekek között. Én és a tesóm között is 8 év van.
Nagytesó besegít a babázásnál?
Te hol dolgoztál mielött gyesre mentél?
Várom ám a képeket!
Én is teszek fel újjakat!
Szia!riszti
 
 


KépKép
KépKép
 
 


KépKépKépKép
 
 


Szia Kriszi!
Boldog szülinapot kívánok!
Sikerült feltennem képeket. Õk az én gyerkőceim. Martin valóban nagy kincs nekem. A babázásnál kevésbé, a házi munkában annál inkább segédkezik. Mióta megszületett a húga nagyon önálló lett. Azért van közöttük ekkora különbség, mert nem terveztünk neki kistesót. Azóta tudom, hogy nagy hiba lett volna kihagyni. Mindannyian nagyon örülünk, hogy belecsöppent az életünkbe Diána. Így lett teljes a család. Gyermekkorunkban laktunk a Huszti utcában, mi költöztünk el a doktornőék szomszédságából. A kislányom születése előtt itt, Velencén egy gyermekotthonban dolgoztam gyermekvédelmi ügyintézőként. Te mit csináltál szülés előtt? Szopizik még a kislányod? Az enyém még szinte kizárólag tejcin él. Néhány kávéskanál gyümölcsnél és főzeléknél nem fogad el többet. Most már elköszönök. A többiekkel mi van? Szia Heni
 
 


Szia!
Végre megcsodálhatom a te gyönyörű gyerkőceidet is!
Egyedül raktad fel a képeket?ÜGYES VAGY!
Ha esetleg a rendelőben egyszer találkoznánk akkor már talán meg is ismerjük egymást a képek alapján.Ki tudja?Mi holnap megyünk, az biztos, mert Eszti a hétvégén lázas volt, és vissza megyünk kontrollra, mert pénteken voltunk csak a másik körzetesnél.Mivel délután már csak ő rendelt.
A kislányod jó húsban van, biztosan laktató a tejcid!
Eszti is szopikázik egy nap többször, de nekem nincsen olyan sok tejcsim.Õ már eszik más ételeket is, mint tejpép, krémtúró, gyümik., főzelékek.stb.De nem túl jó az étvágya mostanában, de igazából sosem volt egy zabagép.
Én egy rehab varrodában voltam csoportvezető , itt az Öreghegyen.
Meg dolgoztam egy nagyon kicsit a Rendőrségen is a jármű ügyintézésen.
Igazából még nem találtam meg az álmaim munkahelyét.Te kinél szültél?
Én a Bata Barninál.
A többiek nagyon eltűntek! Csibi az nlc.n van, Nanya talán már meg is szűlt, de korábban rossz volt a gépe.Akik meg régebbe voltak azoknál mrgszűnt a net. Néha be szonkott nézni egy pár ember, de az már ünnepnapnak számít itt.
Szió! KRISZTI
 
 


--------------------------------------------------------------------------------
Szisztok kismamaként találtam egy tuti melot.jol fizet és még könnyü is ,Ha valakit érd. akkor a mariann10@freemail.on kérjen tájékoztatót. Mariann
 


Szia Kriszti!
Mi volt a dokinéninél?
Esztike teljesen rendbe jött?
A kisfiam is ilyen pufóka volt kicsinek, látnád most. Alig eszik meg valamit. Csak nyúlik és egyre vékonyabb.A Martinnal nekem is vissza kell majd mennem a Marika nénihez, mert sebes a szája körül és már a második krém sem jött be.Mehetünk a bőrgyógyászatra. Én is a Bata doktornál kezdtem.
Aztán át mentem a Gyuranecz Miklóshoz. Nem tudom ismered e? És végül nála szültem. Én nagyon meg voltam vele elégedve. A kislányod a Püspökkertvárosi oviba jár?
Szia Heni
 
 


Szia Heni!
Voltunk tegnap a dokinál, és a pöttyök álítólag a vírustól vannak, nem a gyógyszertől.Kaptunk még rá Calcimuskot.
Én meg megijedtem mert az antibiotikumot injekciós adagolóval mértem ki, és azt hittem hogy 10szeres adagot adtam be neki az első két nap. Mert a kiskanálban a 2,5 ml kevesebbnek tűniK, mint az injekcióban. Aztán tegnap kaptam a Calcimuskhoz is egy másik injekciós mérőeszközt, és jól megnéztem aztán megnyugodtam hogy nem hibáztam , mert annyi az annyi.
Hú nagy kő esett le aszívemről, mert a pöttyöket is annak véltem tulajdoníttani. Ráadásul az nlc egy másik anyuka azt mondta hogy ők is ettől a gyógyszertől szoktak pöttyösek lenni.
A dokinénit szertm, mert nagyon képben van a betegeinél.Most is úgy tudta hogy Eszti még sosem volt lázas.... egyebek.
Esztikét imádja, mindig mondja neki hogy meg lehetne zabálni!
Gyógyszertémáról jut eszembe:
Biztosan hallottál a kis májátültetéses Rebekáról!
Sógórnőm egészségügyis, és mesélte hogy eza kislány felső légúti megbetegedéssel jutott be a kórházba, és Augmentink kapott rá . Állítólag ennnek a gyógyszernek van májkárosíttó hatása, és abból lett ez a szörnyű tragédia, a hosszas tortúra végeztével.
Később pár nap elteltével egy újabb kis beteg, egy kétésféléves kislánnyal történt ugyanez. Ez a kislány egy fehérvári doki gyereke, és őnála is az Augmentin miatt élődonoros májátültetésre volt szükség a múlt csütörtökön.
Remélem ő szerencsésebb lesz!
Erről tegnap olvastam a www.hazipatika.com oldalon.
Mitől sebesedett ki Martin szája?
Én a Bácskai dokinál kezdtem, azaz őnála született Emese. De időközben elment Mórra, és én nem akartam elmenni vidékre szülni.
Aztán Auth dokihoz jártam félévig, és mit az isten egyszer csak megint válaszút elött áltam , Mór vagy Fehérvár?
Õ is elment márciustól, a főorvos hívta helyettesének.
Én megint keresgélhettem, és végűl kötöttem ki a Batánál, mert mikor az első kórházi uh-on voltunk ő nézett meg , és már akkor is szimpi volt nekem .MOndtam is a férjemnek mikor még nem volt eldöntve hogy ki lesza dokim, hogy nekem ő is megfelel.
Aztán hozzá jártam az utolsó három hónapban. Nagyon jó viszony alakult ki közöttünk, és volt olyan rendes hogy megadta a telcsiszámát, Ez nem minden dokira jellemző szerintem.
Én a szülés elött szedtem egy homeopátiás szert, ami meggyorsította a tágulást. A szüléstörténetet megtalálod itt a korábbi oldalakon./2005.MÁJUS 18.20 KÖZÖTT/
Szóval aza lényeg hogy a doki tőlem hallott ezekről a szerekről és azóta ajánlotta ezeketa szereket a többi kismamijának. A végére már tegező viszonyban voltunk, és levelezünk egymással. Kiváncsi vagyok a szer hatásásra másoknál is.
Neked enm jött be a doki? Hogyhogy váltottál?
Gyuranecz dokit ismerem , a patológián dolgozik úgy tudom. Most januárban szült nála egy ismerősöm, mert kollegák voltak.
A lányom nem a Püspökkertvárosi oviba jár, mert az anyukám a POzsonyi úti oviban dolgozik, és nekem legalább néha tud segítteni , ha nem tudnám hazahozni Emesét. Most mondjuk nincsen nagyon rá szükségem, de mikor suliba jártam akkor levolt a gond az oviról.
Az utcátok végén volt egy kislány akinek a gégéjében volt egy beültetett valami. Nem ismerted?
Régebben szoktunk együtt játszani, mikor nagyobb voltam, de nem laktunk már itt csak kertészkedni jártunk ide , ahol most mi lakunk.A Krasznai utcában a vízművel szemben lakunk.
Na jó hosszúra sikerültem.
Szia!
KRISZTI
 
 


Sziasztok!

De jó volt visszaolvasni Benneteket!!! De jan. 25-e óta mi történt?

Krisztivel értekeztem az Agykontrollos topicban (ja és az ő segítségével terelődtem ide megint - KÖSZI!!!)!!!!!!

Szia Heni! Veletek mi történt azóta? Nagyon jó, hogy a képeket felraktad magatokról - így én tudom ki vagy, mert már elmentünk egymás mellett egy párszor. Igaz utoljára olyan találkozásra emlékszem amikor Diána a pocakodban volt még - ez a könyvtárban volt. Nagyon édes csajszi lett belőle, tényleg kár lett volna kihagyni!!!

Ja egyébként nem tudom, tudod-e, hogy én ki vagyok. Itt a dúlabemutatkozásom: http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=186&cid=47402

Nagyon sokkal többet persze így sem tudtál meg rólam, de remélem, majd itt többször sikerül 'összefutni'.

Minden jót mindenkinek!
Krisztinek majd az Ak-osban válaszolok!

Puszi: Zsóci

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron