Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Várom soproni kismamák jelentkezését!

Rékának hivnak, van egy kislányom, Zsófi, aki éppen ma 8 hónapos.

üdv: Réka
 
 


Szia Réka!

Én most épp nem Sopronban élek, de ott születtem, és ott éltem 20 éves koromig. Én jó leszek??KépKép

cscs
cscs
 


Szia Reka!

En sem Sopronban elek per pillanat (hanem a vilag masik vegen), de en is soproni vagyok, es egy honap mulva megyek haza tobb mint ket honapra. (Mar alig varom!) Nekem egy 20 honapos kisfiam van. Remelem en is megfelelek, mert akarhol is elek, Sopron nekem akkor is a vilag kozepe. Kép

Agi

Kép
Kép
agi
 
 

 
 

Sziasztok!

Kedves CSCS!

És most éppen merre tengeted napjaidat?

Mi a férjemmel mindketten soproniak vagyunk és novemberben költöztünk vissza Sopronba (szülés után), eddig jónéhány évet Pesten töltöttünk, dolgoztunk.
Jársz néha Sopronba?

Kedves Ági!

Sopront én is a világ közepének tartom! És Te merre vagy a nagyvilágban?
És hogy hivják a kisfiadat?

Természetesen bárkivel szivesen levelezek, aki soproni és aki nem soproni azzal is!

üdv: Réka+Zsófi
 
 


Kedves Reka!

En Calgaryban, Kanadaban vagyok, ugyhogy jo messze es mar alig varom, hogy juli vege legyen es otthon lehessek. A kisfiamat Devon Bencenek hivjak, ha a nevemre kattintasz fennt akkor latsz kepet is rolunk, ill. az Ismerjuk meg egymast topicban az Agi es Bence kepei alatt is van nehany.
A Devon az angol neve es a Bence a magyar, de mind a kettore hallgat es mind a ket nyelvet erti ill. amennyire tudja beszeli is.
Te hany eves vagy? En 29. Akkor ezekszerint Sopronban jartal suliba is ugye? Melyikbe? En a Berzsenyiben erettsegiztem.
Most mennem kell, de azert irjal. Szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Sziasztok!

Most épp Pesten élek, és nem is szeretnék visszaköltözni.
Természetesen járok Sopronba, mert a szüleim-rokonaim most is ott élnek. Két hét múlva megyünk legközelebb.
A fiam 10 éves, lányom 2. 30 éves vagyok, és a Fáy-ban érettségiztem...sajnos azóta megszünt.

cscs
cscs
 


Sziasztok!

Én õsszel leszek 30 éves, a Széchenyiben érettségiztem 91-ben.

Agi!
Tóka Tamással, Erdélyi Attilával jártál egy osztályba, esetleg egy évfolyamba? Mert ha jól számolom, Te is 91-ben érettségiztél, nem?
Nekem Õk általános iskolai osztálytársaim voltak.

A párod is magyar vagy Õ kanadai? Anyukám egyik barátnõjének a lánya is Calgaryban van. Vannak ott magyar ismerõseid?

Az jó dolog, ha a kisfiad két nyelven megtanul beszélni, mert igy állitolag könnyebben megy a többi, bár az angol mellé manapság nem nagyon kell más.

Te mit dolgozol vagy dolgoztál?

CSCS!
Én annyira megutáltam Pestet ez alatt a néhány év alatt, hogy nem vágyom vissza. Nem szeretem a sok hajléktalant, az ottani tömegközlekedést és az emberek közönyét. Senkit nem érdekel a másik, mindenki eltapossa gátlástalanul a másikat.
Pedig egy reklámügynökségben dolgoztam, ott szerettem a nyüzsgést, a pörgést, de kaptunk egy hülye, aluliskolázott fõnököt, akinek elég hosszú a nyelve és akkor besokalltam. Akkor már három hónapja a pocakomban volt Zsófi és megfogadtam, hogy ha arra kerül a sor, hogy visszamegyek dolgozni, csak akkor megyek vissza a régi munkahelyemre, ha ez a pasi már nem lesz ott. Sajnos a nyelve nem rövidül, a fõnököknek pedig ez kell, ezért én Sopronban szeretnék maradni és itt szeretnék megfelelõ munkát keresni. Lehet, hogy a fizetések rosszabbak, mint Pesten, de azt hiszem, a lelki nyugalmam, a házasságom és a gyerekem minden pénznél többet ér. Nem hiszem, hogy megélhetési gondjaim lesznek!

Na nem csak amiatt a pasi miatt maradunk itt, de ez is egy indok. Én imádom Sopront, mert itt nyugalom van, itt vannak a nagymamák, sógornõm, minden közel van. Sajnos több rokonom is van Pesten, Õket sajnos ritkábban látom, de mindennek megvan a maga elõnye és hátránya is.
A legjobb barátom is ott él, azt hiszem, Õ hiányzik legjobban, mert Õ már 18 éve a legjobb barátom, kiváltva nálam a legjobb barátnõi poziciót (ilyen is van, de valahogy az más).

No mára ennyit, irjatok! Én sajna lustika vagyok néha, ezért eltelik 3-4 nap is, mire megnézem a legújabb hireket.

üdv: Réka
 
 


Ági!

Most jutott eszembe, hogy megnézzem a profilodat. Ismerõs az arcod! Jó neked, hogy most is olyan vékony vagy, mint annak idején!

Én már gimis koromban sem voltam valami vékony, most meg aztán egy katasztrófa! És a tragédia az, hogy mégcsak nem is a terhesség alatt szedtem fel a kilóimat, hanem elõtte, utána.

Küldök neked egy képet emilben, lehet, hogy Te is emlékezni fogsz erre a guruló farmergatyós nõcire, vagyis rám!

üdv: Réka
 
 


Szia Reka!

Meg nem neztem meg a leveledet, de most gyorsan irok es majd atmegyek az emilbe. Igen, 91-ben erettsegiztem, es a Tamas osztalytarsam volt de a Togyi parhuzamos osztalyba jart. A legjobb az, hogy ok ketten meg megegy srac mai napig a legjobb barataim. Egy barati tarsasagban maradtunk azota is. Kép
Most sietek, de majd meg jovok. Zsofi hogy van? A Bence most magan kivul van, mert itt van a hugom, igy van "jatszotars" Kép

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Na megegy rovid. Reka! Igen, ismerosnek tunsz nekem is. Nem a Bakk Attila osztalyaba jartal? En vele jartam altalanosba, meg a Kemeny Csillaval meg a Varga Gaborral. Azt hiszem ok mind a harman mas osztalyba jartak gimiben.

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági!

A Kemény Csillával együtt kosaraztam évekig! A Bakk Attilát ismerem, de nem jártunk egy osztályba, én a-s voltam (matek tagozatos), Õ c-s. A Varga Gábor neve ismerõs, nincs elõttem az arca sajnos, de nekem úgy rémlik, hogy õ a b-be járt.

Azért még mindig mosolygok magamban, hogy Sopronból senki nem irt ide, mármint aki Sopronban lakik. Tényleg nincsenek babanetezõ soproni kismamák?

Na nem mintha bánnám, hogy onnan a nagy messzeségbõl irtál nekem. Sõt! Nagyon örülök!

Az Attilával és a Tamással általánosban elég jól elvoltunk, de én sajnos hatodik után a szüleimmel Pestre költöztem, aztán gimi második osztályától jártam a Széchenyibe, mert akkorra megelégeltem a Pesti mentalitást. Aztán a vége az lett, hogy gimi után két évvel felvételiztem és ismét Pestre kerültem tanulni, majd múlt õszig ott is ragadtam, mig Zsófi meg nem született. De most aztán már annyira szeretnék itt maradni, hogy nem érdekel az sem, ha kevesebbet fogok majd keresni, de sokkal jobban érzem itt magamat. Nyugis kis város ez, ami kell az van itt is és az emberek is kedvesebbek, mint Pesten.

Majd igyekszem gyakrabban erre járni! De itt annyira meleg van, hogy esténként inkább elfekszünk és meg sem mozdulunk, mert úgy lehet csak kibirni a klimát.

üdv: Réka
Wala
 


Sziasztok!

Én Sopronban lakom és van egy 5 hónapos kisfiam.
Jár erre valaki?
zsanett
 


Szia Zsanett!

Én inditottam a topicot, igy nagyon örülök, hogy ismét jelentkezett valaki.

Részleteket nem irok, mert annyira nem hosszú a topic, igy el tudsz rólam olvasni néhány infot feljebb.

A kislányom idõközben már 11 hónapos, igazi vasgyúró és jön a tesója, márciusra várjuk. Az UH szerint kisfiú, ami nagy örömmel tölt el, mert néha annyira irigykedve nézegetem azokat a kismamákat, akik kisfiút tologatnak. Na nehogy azt higgye valaki, hogy nem szeretem a kislányomat, imádom, csak titkon mindig azt reméltem, hogy lesz egy fiam is és ez most úgy néz ki, valóra válik az álmom.

A Te kisfiadat hogy hivják? Te mennyi idõs vagy?

üdv: Réka

Bocs, de én néha lusta vagyok és csak 4-5 naponta nézegetem az emiljeimet és a babanet-et is.
Walacky
 


Szia Réka!

Én 29 éves vagyok, a kisfiamat pedig Ábelnek hivják.
Igazad van, nagyon jó dolog egy kisfiu anyukájának lenni, de ezt te is hamarosan megtudod. Nem sok idõt hagytatok a két baba között,bár ez biztos jó lesz a gyerekeknek,csak neked lesz kicsit nehezebb.
Nem hánysz? Én szinte végig hánytam a terhességem alatt.
De megérte, most itt van velem ez a kis gyönyörûség.
Ma voltam Pesten dokinál szûrésen, én ugyanis ott szültem, mert itthon nem mertem, ezért kicsit fáradt vagyok,igy mára ennyi, de ha valamikor lesz idõd válaszolj.
Addig is szia: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!

Én is Pesten szültem és ott fogom szülni a kisfiamat is, mert a barátnõim, ismerõseim elriasztottak a soproni kórháztól. Én holnap reggel megyek Pestre (nõvéremék ott laknak) és délután megyek a dokimhoz, aztán maradunk vasárnapig.

Szerencsére elõzõ terhességemnél nem is tudtam, milyen a terhesség alatti hányinger, most pedig csak néhanapján émelyegtem, de már az is elmúlt. Azt szoktam mondani, csalánba nem üt a mennykõ és valóban igy van. Kislányomnál elõször fogytam 5 kilót, de most sajnos csak egyet, igy máris kövérebben indulok. Amúgy is túl jó húsban vagyok...

Na igen, nem hagytunk túl nagy különbséget, de én nem szeretnék túl sokáig itthon lébecolni. Semmi problémám azzal, ha valaki 3 évig otthon van, de én szeretnék a kisebbik 2 éves korában dolgozni menni, mert nem elégit ki csak a gyereknevelés. Pedig imádom a lányom, imádok vele lenni, de néha hiányzik más társaság is.

A munkahelyemen napi 9-11 órát dolgoztam, mindezt a 8. hónap végéig, igy elég furcsa volt utána a nagy szabadság. Pesten dolgoztam, ezért szültem elõször ott és úgy döntöttünk, nem maradunk ott, mert a férjemmel együtt mindketten soproniak vagyunk és hiányzott ez a nyugalom, mármint a város nyugalma. Utáltam, hogy a fél életem átutazom azért, hogy dolgozzak aztán haza, alvás és igy tovább. Itt a legtávolabbi helyre is max fél óra alatt oda lehet érni, remélem, majd találok munkát is, de az még azért messze van.

megyek aludni, mert reggel utazunk,
üdv: Réka

Ti melyik gyerekdokihoz jártok? Elégedett vagy vele?
Walacky
 


Szia Réka!

Mi volt Pesten? Volt UH? Láttad a Babát?
Melyik kórházba jársz? Én a SOTE klinikán szültem Dr. Ádám Zsoltnál, aki nagyon rendes doki.

Mi a Drávaihoz járunk, és elégedett vagyok vele. Nagyon kedves, és valószinüleg érti is a dolgát, de errõl bõvebbet nem tudok, mert szerencsére eddig nem nagyon volt rá szükségünk.

Én azt hiszem szeretnék sokáig itthon maradni, bár én tudok itthon is dolgozni (már dolgozom is).
Mit dolgoztál Pesten?

Jövõ héten valószinûleg elkezdek almát adni Ábinak. Eddig csak anyatejet kapott.
Te mikor kezdtél gyümölcsöt adni a kislányodnak?
Igazából azt sem tudom hogyan kell, szoptatás elõtt, után, vagy két szoptatás között.

Most megyek fejni,
jó éjszakát: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!

Itt a babaneten sok jó tanácsot kaphatsz az új ételek bevezetésérõl.

Én nem szeretnék tanácsokat adni, mert én sajnos csak pár hetes koráig tudtam kizárólagos szoptatással etetni Zsófit, ezért elég korán, kb. 3 és fél-4 hónaposan elkezdtük már a gyümölcsöket.

Az biztos, hogy a gyerektõl is sokminden függ, mert nálunk az egy kanálnyi mennyiséges módszer nem jött be, mert Zsófi mindenbõl azonnal sokat akart. Még nem nagyon sikerült olyan kaját adnom neki, amit nem evett meg. Egyszóval egy zabagép, jó húsban van, de nem olyan, mint egy kismalac. Igyekszem sok gyümölcsöt, zöldséget adni neki, hogy ne legyen olyan gömbölyded, mint én.

Arról megoszlanak a vélemények, hogy szopi elõtt vagy után adja-e az ember a gyümölcsöt. Szerintem elõször érdemes szoptatás után megpróbálni, de ha úgy látod, hogy annyira tele van a pocakja, hogy már látni se akarja az új kaját, akkor érdemes szopi elõtt. Az biztos, hogy egy gyümölcsnek nincs olyan tápértéke, mint az anyatejnek, ezért nem lakik jól tõle a gyerkõc. Vigyázz, hogy jó édes almát vegyél, legjobb a golden, mert ha savanyú, akkor érdekes helyeken tud kikötni!!! Nem is gondolná az ember, mikre képes egy 4-5 hónapos bébi.

Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol? Szerencsés vagy, hogy otthon is tudsz dolgozni.

Na, az idõm nekem is engedte volna, mig Zsófi pici volt, most viszont egész embert igényel, mióta mászik. Mikor két hónapos volt, vizsgázni jártam Pestre, a Külkerre. Még van egy félévem, februárban kéne kezdenem, nem tudom, mit csináljak, mert most azért nehezebb lesz felkészülni a vizsgákra, ráadásul még nyelvvizsgáznom is kéne, de most sajnos nem tudok nyelvtanfolyamra járni. A piszkos anyagiak közbeszólnak.

Ha lenne egy jó számitógépem, akkor én is dolgozhatnék itthon, de a nyomdai elõkészitéshez a meglévõ gépem sajnos kevés.

Pesten most csak rákszûrést csinált a doki, elemezte a vérvételemet, EKG-mat, vagyis a leleteimet, megmérte a vérnyomásomat. Majd 14-én megyek AFP vizsgálatra, akkor lesz UH is. Én a SOTE Kútvölgyi Klinikai Tömbjében szültem, Dr. Vida Gábornál, Õt egy kolléganõm ajánlotta, amiért a mai napig hálás vagyok neki. Nemhiába szülök ismét nála.

Majd igyekszem gyakrabban jönni és irni, üdv:
Réka
walacky
 


Szia Réka!

Ma bekötötték hozzánk a Chellot, úgyhogy mostantól egész nap a neten lóghatnék, ha lenne rá idõm, ami persze nincs, mert egy kicsi fiú állandóan az ölemben van.
Nem mintha bánnám, imádok vele lenni!
Késõn irtad a savanyú almát, mindjárt azzal inditottam.
Ilyen fancsali képet még nem láttam, ki is köpte az egészet.
Másnap már édeset adtam neki, azt meg is ette, majdnem egy egészet.

Egyébként német tanár vagyok, és itthon tanitok.
Most még naponta csak ey órát, több idõt nem akarok elvenni Ábitól. Ilyenkor apukája elviszi sétálni.
Olvastam fenn, hogy reklámügynökségen dolgoztál.
Az nekem is tetszene, biztos nagyon érdekes, már amit elképzelek róla.
Azt is olvastam, hogy Belvárosiba jártál. Én is, én d-s voltam. Lehet, hogy látásból ismerjük egymást.

Amúgy hogy vagy? Hogy viseled a terhességet?
Tényleg, és mi lesz a baba neve?

Na kénytelen vagyok megint fejni, mielõtt szétdurran a mellem. Tegnap igy is begyulladt, és ez már nem az elsõ alkalom. Tudod nagyon sok tejem van, napi 6-7 decit lefejek.
Eddig vitték a kórházba, de október 1-tõl felvitték az árát 900-ról 1800-ra, és a kórház úgy döntött,hogy igy már nem kell, inkább tápszert adnak a kisbabáknak.
Egyik kismama azonban kinyomozta a számomat, és felhivott, hogy õ szeretné vinni háztól házig a tejet. Igy most neki adom. Persze tõle nem fogadok el pénzt. Neki sajnos Down kóros a kisbabája. Szörnyû, hogy ilyen létezik.

Most már tényleg megyek,
jó éjszakát: Zsanett
Zsanett
 


Sziasztok!
Réka idejöttem, elolvasni mi van veled. Remélem minden rendben. Majd írok levélkét is. Cumika már jól van, ismét a régi!Kép

Bocsi, hogy belekotyogok,
Zsanett,
ha írsz egy e-mail címet szívesen küldök egy amolyan tájékoztatót, Szilárd ételek bevezetése címen. Mi is úgy csináltuk, nálunk nagyszerûen mûködött, a mai napig szoptatom a kisfiam (10 hónapos).A Gyermekek/ Hozzátáplálás topicban ezen felül nagyon sok jó dolgot tudsz olvasni (ha már "internetfüggõ leszel"-korlátlan elérhetõség egyenes következményeKépKépKép ).

Üdv:
Ágci

Kép
 
 


Szia Ági!

Elküldtem neked az e-mail cimünket, és elõre is köszönöm a tájékoztatót.
Az a baj, hogy mindenhol mást olvasok. Valahol azt irják evés elõtt, valahol azt, hogy evás után, anyukám szerint pedig 2 etetés között kell gyümit adni.
Na mindegy, Ábi mindig megeszi. Ma kapott elõszõr banánt, és mindjárt egy egészet megevett. Pedig olyan jól nézett ki úgy összeturmixolva, hogy én is pályáztam rá, de nem hagyott.
Mi a véleményetek az üveges bébiételekrõl?

Feljebb olvastam, hogy most itthon vagy, vagy már nem?
Milyen volt? Nagymama biztos örült a kisunokának.

Üdv: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!

Én nem Ági vagyok, én a szegediek közül nyomultam ide be.Kép
Ha sokáig szeretnéd szoptatni a babádat, mindig szopi után kínáld meg mással!!! Így tényleg csak annyit fog megenni a táplálékból, amennyire nagyon szüksége van. Mivel minél többet szopizik egy baba, annál több tej termelõdik, és fordítva, ha sokáig szeretnél szoptatni, ez a legjobb módszer.
Elõször mondjuk csak tízóraira, napi 1x elég. Azért ilyenkor, mert ha esetleg hasfájós lesz az újdonságtól, akkor estére már megnyugszik.
De a levélben le van írva sokminden. Bármi kérdésed van, írj nyugodtan.
Szia:
Ágci

Kép
 
 


Szia Ágci!

Bocsáss meg, hogy összetévesztettelek valakivel, ilyen figyelmetlen vagyok.
Köszönöm, hogy elküldted az e-mailt, most már tisztábban látok.

Még sajnos soha nem voltam Szegeden, pedig nagyon szép lehet. Szeretsz ott élni?
Én nagyon szeretek itt Sopronban. Te jártál már itt?
Egyébként mit takar a Cumika név?

Üdv: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!
Tévedésért semmi bajKép.
Igen szeretek Szegeden lakni, bár a szüleink dunaújvárosiak. Voltam Sopronban kirándulni, meg még fõiskolás koromban sítáborban voltunk, ott szálltunk meg. Szóval csupa szép emlék fûz a városhoz.

Cumika, egy 10 hónapos kisfiú beceneve, mert a születés utáni 6 hétben csak cumisüvegbõl volt hajalandó enni (én fejtem), aztán apukája elnevezte. ha a fejlécben a neve,re kattintasz, láthatod személyesenKép.
Üdv:
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok Soproni Kismamák! és Szia Ágci! Kép

Én ugyan nem vagyok soproni (Budapesten élek soproni származású férjemmel), de a tanácsotokat szeretném kérni, ezért szemtelenkedtem be a topikotokba. A hétvégén megyünk Sopronba nagyizni. Szeretném összekötni a kellemest a hasznossal, és amíg a kisfiam boldogan nagymamázik / nagypapázik, és szivesen elmennék végre egyszer kényelmesen (nélküle Kép) vásárolgatni. Tudnátok ajánlani valami jó kis bababoltot, ahol érdemes szétnézni? Elsõsorban egy egyszerû kis etetõszéket szeretnék ott megvenni, amit a nagyszülõknél hagynánk, mert bármilyen kényelmes is az itthon használt PrimaPappánk, ahhoz túl nagy, hogy mindig magunkkal hurcoljuk. De egy csomó ruhafélét is kellene még vennünk télire Õbabaságának, szóval általános kínálatú bababolt érdekelne. Elõre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok Lányok!

Ágci!
Megnéztem a kisfiad. Nagyon szép baba, ás úgy látom a szemébõl, hogy huncut is.
Cumika azután azért cicizett is?
Valamit szeretnék még kérdezni. Mostanában Ábit nem tudom senkire sem hagyni. Eddig nagyon jól elvolt nagyikkal hugokkal, most viszont képes órákig sirni, amig meg nem érkezem. Mitõl lehet ez, és elmúlik?

BMárti!
A Várkerületen van 2 bababolt, az egyik a Baby Bell, a másik a Baby Shop. De ezekben csak ruhákat lehet kapni. Etetõszéket a Moma Áruházban kapsz. Itt sokminden van. Ruhák, kiságyak, járokák, babakocsik stb..
Egyébként babaruhákat Ausztriában a H&M-ben sokkal olcsobban és szebbeket kapsz. Ha van rá lehetõséged, hozz magaddal útlevelet, és menj ki. Mindjárt van is egy itt Eisenstadtban, ami csak 9 km.

Látom nálatok is bejön bébiúszás. Nagyon cuki a hátadon a kisfiad. Ábi is imádja az úszást.

Ha itt vagy Sopronban és még valami érdekel, vagy valamiben segithetek, jelentkezz!

Sziasztok: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!

Nagyon köszönöm az infót, és a további segítség felajánlását is, de sajnos Sopronban már nem jutok Internethez, így nem fogok tudni élni vele. Azt hiszem, ennyi információ elég is lesz, továbbküldtem Életem Párjának amit írtál, õ tudja, hogy mi az a Moma, a Várkerületet meg már egyedül is megtalálnám. Kép Ott ha az ember nem vesz semmit, akkor is élmény sétálni, nézelõdni. Kép {Ágci! Én Szegedet is imádom! Azt hiszem, éppen ez a két legszebb város hazánkban. Kép} Talán erre a H&M-re is rá tudom dumálni Lacit, 9 km. tényleg nem távolság. Elég régen rágom a fülét, hogy menjünk ki a pandorfi outlet centerbe, nagyon sok jót olvastam már róla itt a babaneten, de az túl messze van, és két babaetetés között nem tudnánk megjárni. Eddig PiciLaci minden evéshez szopizott is, csak most 9 hónapos kora óta vezettem be, hogy a déli fõzelék után nem kap már cicit, csak gyümölcslét. Ha ezt stabilan megszokja, akkor talán majd messzebbre is eltávolodhatok tõle, és Pandorfig is eljutunk. Ti szoktatok oda kijárni? Milyenek a tapasztalataid?

Tényleg nagyon bejött nálunk a babaúszás, PiciLaci imádta, és nekem is jól esett a kimozdulás. Sajnos a nyári szünet után nem tudtuk újrakezdeni, mert már túl nehéz és túl eleven Lacika ahhoz, hogy egyedül boldoguljak vele. Képtelen lennék pl. felöltözni, és közben fékentartani õt. Szóval elég régi a kép a profilomban, mindig rengeteg idõbe telik, mire ApjaLaci beszkennel végre nekem néhány fotót. Ábi milyen idõs? Ti régen jártok már babaúszásra?


BMárti

BMárti
 
 


Kedves Zsanett!

Zsanett, Ti jártok bébiúszásra? MI is jártunk tavasszal, szerdánként, most szombaton készülünk ismét, remélem, összejön.

A német tanitásod érdekel, jó lenne személyesen is megismerkedni és beszélni többek között errõl, mert szeretnék megtanulni végre normálisan németül.

Köszi, a terhességet jól viselem, csak túl fáradékony vagyok, kapok vasat és igyekszem normálisan táplálkozni, de ez Zsófi mellett nagyon nehéz.

Én a Tóka Tamásékkal jártam egy osztályba, azt hiszem, igy talán sikerül beazonositanod az idõt. Sajnos hetediktõl már Pesten végeztem a sulit, aztán gimi másodiktól a Széchenyibe jártam, mert annyira nem szerettem Pestet.

Kedves BMárti!

Én is ajánlom az eisenstadt-i H&M-et, tegnap voltam bennt körülnézni, nagyon jó cuccok vannak és tényleg olcsóbbak, mint a soproni butikárak és ráadásul a minõség is jobb, sõt.
A sétálóutcák Eisenstadt-ban a kastélyhoz közel találhatók (jobbra kell tartani), ott találod a H&M-et is.
Pandorf-ba én is vágyakozom!...

Ha van idõd, a Kossuth Lajos utcában is van egy üzlet (Horváth Bt., Olcsó ruha Diszkont - ez felnõtt és közvetlenül mellette a gyerekruha bolt), ahol elég sok jó cuccot lehet venni, de ki kell fogni, mert hoznak szerintem a Józsefvárosiról is cuccokat, de nem az a jellemzõ.

Remélem, még nem túl kései a válaszom!

Kedves Ágci!

Az ilyen jó kis infokat nekem is légyszi küld el alkalomadtán, mert nagyon remélem, hogy tavasszal születendõ kisfiamnál majd szükségem lesz ilyesmikre. Már nagyon sokmindent elolvastam a szoptatás topic-ban és mindenhol a szoptatásról és már kedzek rájönni, hogy mi lehetett a probléma Zsófinál, miért nem szopizott.
Azt hiszem, alapvetõ probléma volt, hogy nem tanult meg rendesen szopizni és nyugodt, kiegyensúlyozott természete ellenére 3 hónaposan nem volt már hajlandó elfogadni a cicimet, mert a kajában nem ismer tréfát a mai napig. Mindegy, hogy mit, csak adjam neki gyorsan, mert különben éhen akar halni.
Szóval most készülök nagyon a szoptatásra, már vettem bimbókiemelõt, hogy ne kelljen bimbóvédõvel szoptatnom, hanem mire megszületik a mi kis kukacosunk, arra minden OK legyen. Na ezt most nem taglalom tovább, majd ha aktuális lesz, akkor jövök, olvasok, szoptatok!!!

Mindenkinek üdv és bocs, hogy ilyen ritkán jövök, de állandóan aludnék, ha lehetne!

üdv: Réka
 
 


Szia Réka!
Már azt hittem elvesztél.
Mi is megyünk szombaton bébiúszásra, általában a 10h 40-esre érünk oda. Jó lenne összefutni.

Szia BMárti!
Én már nagyon sok helyen jártam Ausztriában, mert 9 évig kinn dolgoztam. (Útáltam)
Parndorfban van egy jó játszi, ha az ember gyerekkel megy, de szerintem a H&M-ben mindent megtalálsz. Egyébként a rendes neve Hennes&Mauritz.

Sajnos többet nem tudok irni, mert már fáradt vagyok, és még jön a kötelezõ fejés.
Kellemes hétvégét Sopronban!

Sziasztok: Zsanett
Zsanett
 


Sziasztok!

Réka, írtam mélt.
puszi nektek.Kép

Zsanett,
köszi a fiam a nevében isKép

Mennyi idõs most a gyerkõcöd?

Ágci

Kép
 
 


Szia Zsanett!

Örülök, hogy összefutottunk, bár én annyira meglepõdtem, hogy semmi értelmeset nem tudtam kinyögni, csak mosolyogtam, mint egy tejbetök, no meg el voltam foglalva azzal, hogy Zsófit visszatartsam, mert mindenáron pancsolni akart már, alig birta kivárni a sorát.

Remélem, szombaton kicsit tudunk majd beszélgetni, majd mi is megyünk elõbb.

Ágci!
Én is irtam!

BMárti!
Remélem, jól telt a hétvége és találtál sok szép babaholmit!

üdv: Réka
 
 


Sziasztok!

Mégegyszer köszönöm az infókat. Sajnos szokatlanul pocsék hétvégénk volt, több okból is. Elsõ nagy koppanásom az volt, hogy Életem Párja, aki elsõ szóra megígérte, hogy elvisz a H&M-be, Komárom környékén közölte az autópályán, hogy itthon maradt az útlevele. Kép Ezek után elmentünk a Tesco-ba etetõszéket nézni, és PiciLacit a Sógornõmmel és az Apósommal otthon hagytuk. Jónéhányszor elvitték már órákra sétálni nélkülem, soha semmi gond nem volt, így nyugodt voltam, hogy jól fogja viselni. 20 perc múlva jött a telefon, hogy amióta becsukódott mögöttünk az ajtó, Lacika azóta bõg, úgyhogy igyekezzünk hazafelé. Még szerencse, hogy itthon maradt az a fránya útlevél, ciki lett volna, ha a határon túl ér ez a hívás. Rohantunk haza, az üvöltõ gyermek a nyakamba vetette magát, és többé nem volt hajlandó elengedni. Egész hétvégén rajtam lógott, szinte még a lábujjaival is kapaszkodott, (Sógornõm kedves hasonlatával élve) mint egy kis cerkófmajom. Nem játszott el senkivel, még azt se nagyon tûrte, hogy úgy letegyem, hogy ott maradok mellette. Még álmában is markolta a hajam, és ha kicsúszott a kezébõl, azonnal felébredt szegényke. Rettentõen sajnáltam, és azóta is nagyon bánt, hogy otthagytuk, árulónak, gondatlannak, felelõtlennek érzem magam, visszaéltem a kiszolgáltatottságával, otthagytam, és õ valószínûleg nem értette, hogy mindjárt jövök. Nagyon megrémülhetett. Ráadásul ugye a nagyszülõk és a Sógornõm is ritkán látják, alig várták, hogy végre jól megbabázhassák, mindenki nagyon csalódott és megbántott volt, úgyhogy az eset az egész hétvége hangulatát agyoncsapta.
Végül szombat délelõtt azért bevásároltunk nagyjából. A Momában vettünk egy etetõszéket, és a Baby Shop-ban egy nagyon klassz overált, ami még akciós is volt, úgyhogy az ára is egészen kedvezõ volt. Szakadó esõben, nandu kendõben magamra kötött gyerekkel jártuk be a várost. A fejére húztam a kabátom, hogy ne ázzon meg nagyon, õbabasága meg nézegetett kifelé kíváncsian. Keltettünk némi feltûnést... Kép

BMárti

BMárti
 
 


Szia Ágci!
Pont ma 6 hónapos kicsi Ábi.
Hugomtól, aki egyébként a keresztmamája, kapott egy kis tortát fél gyertyával. Ábi ugyan még nem eszik tortát, de én annál inkább, igy aztán nem veszett kárba.
Neked mikor kezdett el Cumika mászni?
Mi Cumika igazi neve?

Szia Réka!
Elhiszem, hogy meglepõdtél, hiszen csak úgy letámadtalak, hogy én vagyok a Zsanett.
Ti már régóta jártok bébiúszásra? Mi csak most kezdtük szeptemberben, mert nyáron szünet volt, elõtte meg még túl pici volt Ábi. Most viszont nagyon élvezi, és mi is. Olyan édes amikor nagy kerek szemekkel nézi a vizet.
Szombaton majd kereslek.

Szia BMárti!
Nekem ugyanez a problémám kb. 3-4 hete. Azelõtt nagyon jól elvolt Ábi mindenkivel. Most viszont csak sir meg sir, amig meg nem jelenek. Pedig anyukámat látja heti háromszor legalább, és mégis. Ha anyu fogja, és én is a szobában vagyok akkor nem sir, de végig engem néz.
Nálatok biztos az volt a probléma, hogy számára ismeretlen helyen hagytad, ahol egyedül te jelentetted neki a biztonságot. De ne legyen lelkiismeret furdalásod, honnan tudtad volna?
Azért annyira úgye nem volt rossz Sopronban?
Ha legközelebb jössz elmehetnénk egy közös sétára valamelyik parkba vagy az erdõbe.

Sziasztok: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!

Ábinak boldog féléves szülinapot! Kép

Azt mondja a Védõnõvérem Kép, hogy ez az un. szeparációs félelem, ami kb. fél és egy éves koruk között idõnként jelentkezik a kicsiknél. Arról szól, hogy most ismeri fel a szomorú tényt, hogy Anya és Õ nem egy, hanem két különálló személy. A tesóm szerint erre hullámokban kell számítani egy darabig. Nálunk azért most már javult a helyzet, újra elég ha lát engem, és nem kell feltétlenül belém kapaszkodnia ahhoz, hogy biztonságban érezze magát. Õ eddig jól elvolt a nagyszüleivel, a nagyszüleinél, többször hosszú sétákra vitték nélkülem, és a lakást is ismerte, szóval nem értem, miért okozott most ez az otthgyás ekkora cirkuszt. Anyukám szerint (akinek Lacika a nagyedik unokája, szóval van némi unoka-jártassága Kép) más ELMENNI a Mamával sétálni és más, ha OTTHAGYJA Anya az ember gyerekét. Lacikának sajnos nem adatik meg hetente többször a Nagyizás lehetõsége, de azért jól ismeri a nagyszüleit. De azért persze Anya csak egy van... Kép

Persze, hogy nem volt annyira rossz Sopronban, csak azért vagyok csalódott, mert általában nagyon jó szokott lenni. Kép

A közös sétár majd megbeszéljük! Részemrõl tetszik az 5let! Kép

BMárti

BMárti
 
 


Sziasztok!

Zsanett!

Sajnos Zsófi a pesti túra után kedd reggelre elkezdett köhögni, igy a szombati úszást ki kellett hagynunk. Dokinál nem voltunk, mert nem lett lázas és mivel nem vagyok hive az antibiotikumoknak, ezért úgy döntöttem, nem rohanunk orvoshoz.
(Sajnos nincs hosszú i a gépemen ezért irok mindent röviddel!)

Az Oroszlán Gógyszertárban van egy gyógyszerésznõ, aki foglalkozik homeopátiával, Õ ajánlotta a Stodal szirupot és vettem egy orrcseppet is, azzal kúrálgatom, már egész jól állunk. Sajnos kellett beszereznünk orrszivó porszivót is, na az kegyetlen, de nagyon praktikus találmány. Ahogy elkezdem kiszippantani Zsófi orrát, egy bika válik belõle, alig birok vele, amikor abbahagyom, akkor meg mintha elvágták volna, máris elhallgat és ha nem tart túl sokáig a mûvelet, akkor még mosolyogni is van kedve.

Emlékezetem szerint áprilisban kezdtük az úszást, Zsófi az elejétõl kezdve élvezte és most is imádja. Mi egyébként szerdánként jártunk és én mindig ottmaradtam úszkálni még egy fél órát, a férjem pedig hazavitte Zsófit. Most is jó lenne igy csinálni, mert hiányzik az a kis mozgás.

Remélem, szombaton találkozunk, Zsófi éppen aznap lesz egy éves, délután lesz babazsúr is, de nem keritünk olyan nagy feneket neki!

A sógornõméktõl Zsófi is kapott egy fél tortát a feledik szülinapjára, kartonból, volt benne két üveg bébiétel.


Kedves BMárti!

Legközelebb legyél szemfüles és a Te útleveleddel együtt csomagold be a párodét is, akkor aztán nincs kifogás!

Mi már alig várjuk Zsófi útlevelét, de az a fránya postás még mindig nem hozta meg, pedig ez már a negyedik hét a beadás óta. Reménykedtem, hogy szerdán közös túrára mehetünk, de igy csak kettesebn megyünk a férjemmel.

Nálunk szerencsére nincs gond Zsófival, ha valamelyik nagyival van. Lehet, hogy az is számit ám, hogy Õ már 3 hónapos kora óta nem szopizik, talán nincs annyira hozzám kötve, mert sokszor az apukája vacsoráztatja, illetve hétvégén sokszor Õ reggelizteti és az anyukám is sokszor vigyáz rá, mig én vásárolok hogy ne kelljen magammal hurcolni.

Sajnos nem volt túl jó idõtök, remélem, következõleg jobb lesz!


Ágci!

Várom az emilt!

Zsófi pár napja nagyon küzd az ágy mellett és mellettünk, hogy felálljon, sikerül is neki többnyire, de azt hiszem, Õ sem fog hamarabb járni, mint én. Én 14 hónaposan kezdtem, nagyon kényelmes gyerek voltam és Õ is az.
Azért rosszalkodni igy is tud, amit elér, mindent pakol, nagyon kell figyelni, mit hagyok az asztalon. Egyik reggel megkaparintotta a kisasszony a távirányitót, miközben én a dolgomat végeztem és úgy felhangositotta a TV-t, hogy megijedt és kimenekült a szobából. Elég vicces volt, mert addig nem akart visszajönni a szobába, mig le nem halkitottam a TV-t.

A gyerkõc a pocakomban jól van, AFP rendben van, a mozgását még nem nagyon érzékelem, ez a 18. hét. A doki szerint még mindig fiú. Hát ez örömmel tölt el. Annyira idilli, hogy egy kislány után egy fiunk lesz, amikor a családban szinte mindenhol egynemû gyerkõcök születtek/születnek.
Furcsa, mert már szinte a félidõnél tartunk és én még nem érzem, hogy nõtt a hasam. Talán mostanában kezd a köldököm kijjebb jönni, de nem látványos. Ja, persze a hájam sokmindent eltakar...

Cumika hogy van, mi baja volt múltkor?

üdv mindenkinek:
Réka
 
 


Sziasztok lanyok!

Hu, hogy fellendult ez a topic! En ismet innen, Calgarybol jelentkezem. Juli 31-tol Oktober 7-ig otthon voltam Sopronban, es elveztem minden pillanatat az otthonletnek! Meg csak ket hete vagyok itt es mar alig varom a jovo nyarat, hogy megint menjunk.
Reka! Kerdeztem a Toka Tamast es az Erdelyi Attilat es emlekeznek rad! Kép En most eleg sokszor talalkoztam veluk az elmult par honapban.
Na most mar jo keso van, de majd meg jovok. Sziasztok!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Ági!

Nem gondoltam, hogy még elõkerülsz valaha, de nagyon örülök Neked és már értem, miért tûntél úgy el!

Ilyen sokáig itthon voltál és egyszersem sétáltunk egyfelé, hát ez nem igazság. Na mindegy, majd remélem, azért jövõ nyáron összefutunk.

És Bencének hogy tetszett "itthon"? Ha jól számolok, lassan 2 éves lesz, ugye? Beszélget már? Ha igen, akkor mindkét nyelven? Gondolom igyekeztek mindkét nyelvet megtanitani Neki.

Mi most szülinapi lázban égünk, mert Zsófi holnap lesz egy éves, természetesen jön az egész család felköszönteni, bár nem hiszem, hogy Õ ebbõl túl sokat fog értékelni. Majd utólag élvezi talán pár év múlva, mikor megmutatjuk Neki a fényképeket.

Most megyek is, mert lassan felébred ez a majdnem egyéves huncutkám és valami kaját kéne még fõznöm neki, mert ma még semmi rendeset nem kapott.

üdv: Réka
 
 


Szia Reka!

Eloszoris Boldog Szulinapot a Zsofinak! Kép
A Bence 15-en volt 2 eves, ezert is kellett meg visszautaznunk elotte, mert 2 eves kora utan mar teljes repulojegyet kell venni neki.
Azalatt az ido alatt amig otthon voltunk nagyon beindult a magyar a Bencenek, teljes mondatokban beszel, be nem all a szaja. Amiota visszajottunk az angol is kezd visszajonni, ill. felzarkozni a magyarhoz, de en tovabbra is magyarul beszelek hozza (mint szuletese ota mindig) es az apukaja meg angolul (mert o nem is tud maskepp). Viszont most a Jason is szepen tanulja a magyart a Bencetol. Kép
Igen, valoban kar, hogy nem futottunk ossze egyszer sem. MI a Bessenyo utca es a Gyoni G. utca kornyeken fordultunk meg gyakran. Otthonrol nem neteztem, mert annyi mas elfoglaltsagunk volt, hogy eszembe sem jutott. Kép
"Hallom" jon a masodik baba nalatok! Mikorra vagy kiirva? Hogy erzed magad?
Na mennem kell, mert a Bence nem bir magaval. Majd meg jovok. Addig is ird meg hogy telt a szulinap?

Agi
Agi
 


Sziasztok!

Már rég jártam erre, de sajnos kicsit betegek voltunk, és igy nem volt kedvem a monitorhoz.
Biztos hallottatok már a Bioptron lámpáról, nekünk van egy, és õ segitett. Egy-két lámpázás után elmúlt a torokfájásom, és kitisztult az orrom. Nagyon jó dolog, én Ábit is lámpázom, pl. amikor fáj a hasa.

BMárti! Ábi köszöni a jókivánságokat,és puszil.
Otthon is anyás?

Réka! Sajnos mi sem voltunk usziban az utobbi 2 alkalommal Ábi náthája miatt. Nem súlyos, de azért inkább kihagytuk.
Én anyatejet szoktam cseppenteni az orrába, és utána kiporszivozom. Nagyon útálja, és én is.
Boldog szülinapot Zsófinak!
Jövõ szombaton már remélem eljutunk az uszodába, ha igen, akkor megkereslek.

Sziasztok: Zsanett
Zsanett
 


Szia Ági!

Gratulálok Bencének, nekem 14-én volt a szülinapom!

Igen, jön a második gyerkõc, március 23-ára várjuk. Nyugodt, rendes gyerek, még nem ugrabugrál a pocakomban nagyon, de már érzem néha a virgonckodását.


Zsófi szülinapi bulija jó volt, de természetesen még nem nagyon értékelte a dolgot, leginkább a Tõlünk kapott játék kötötte le, aminek nagyon örülök.
Lego-t vettünk Neki, három dobozka, amikben egy-egy a doboz szinével egyezõ figura van és a dobozkákon van egy ajtó, amin ki lehet venni a figurákat. Érdekes, állitólag a szin- és formaérzéket fejleszti.
Kapott mesekönyvet is, végre érdeklõdést is mutat irántuk, mert eddig csak az érdekelte a könyvekben, hogy lehetett õket hajtogatni. Most már érdekli a kutya, a cica, stb.
A tortáját megnézte, de nem akarta szétbombázni, azt hiszem, megszokta, hogy nem engedjük a kajába turkálni, ezért nem is mert nagyon belenyúlni. De alig várta, hogy ehessen belõle.
Furcsa volt Neki, hogy annyian voltunk, de jól viselte.
A nagymamák hozták a nagymama formát, de fel voltam rá készülve.

Szia Zsanett!

Ha minden jól alakul, szombaton mi is megyünk úszni, remélem, nem marad el!

Hol van már a mi anyatejünk! Jó is volna!

Köszi a jókivánságot Zsófi nevében is!


Lányok!

Mondjátok meg nekem, hogy miért jó az egy nagymamának, ha akkora puszit nyom az unokája arcára, hogy szegény gyerek arca eltorzul és löki is el magától a nagyanyját!? És miért jó az, ha fél órán keresztül a kezében tartja és nyúzza, mikor szegény gyerek már a háta közepére sem kivánja? Az anyámat le tudom állitani, de az anyósom hihetetlen. Ha itthon van a férjem, akkor Õ nem birja sokáig cérnával és beszól neki, de abból sosem sül jó ki, mert ráförmed az anyjára, aki meg gyorsan megsértõdik. De miért nem tudja megérteni, hogy az nem jó a gyereknek?

Na ennyit a nagyikról, csak most még túl friss az élmény és annyira kiakasztó volt. Szegény Zsófi menekült!

Ja! És azt sem értem, hogy miért kell valamire azt mondani, hogy csecse, ha szép, mikor már 100x megkértük szépen az anyósomat, hogy ne mondja ezt. Na meg a gügyögés! Azt meg a dédnagymama csinálja. Kifogyhatatlan! Ilyen szótagokat életemben nem hallottam!

Na jó, nem szapulom tovább a nagyikat, bár néha nagyon sok belõlük!

üdv: Réka
 
 


Sziasztok!

Hat, nem tudom miert van ez a kenyszere nehany nagyszulonek, nalunk az anyosom csak egyszeruen olyan fejhangon kezd vinnyogni mikor a Bence ottvan, hogy nem lehet elviselni.
Reka es Zsanett ti babauszasra jartok egyutt? Van egyaltalan babauszas otthon az usziban? En iden nyaron nem jutottam ki az uszodaba, csak a Ferton voltunk lennt.
Zsanett, te melyik suliba jartal? Bocs, ha olyat kerdezek amikrol mar irtatok, de nincs idom vegigolvasni a sok hozzaszolast, mert a Bence itt ugral mogottem, es meg ezt a par sort is husszor meg kell szakitanom.
Na megyek is, mert nem bir magaval. Sziasztok!

Agi
Agi
 


Hello Réka!

Sajnos mi megint nem jutottunk el az usziba.
Én még mindig úgy hallom mintha lenne valami az orrában, de amikor kiporszivozom alig jön valami. Anyu szerint csak túl aggodos vagyok, ami szerinte a korommal függ össze, mert hogy 29 évesen szültem elsõ babámat.Persze Õ engem 23 évesen szült, ahhoz képest én tényleg nem kapkodtam el.

Amirõl irsz Réka az tipikus nagymama betegség, ne foglalkozz vele, úgysem tudsz rajt változtatni.

Szia Ági!

Hogy együtt járunk Rékával bébiúszásra az túlzás, egyszer találkoztunk ott, és azóta sajnos nem voltunk.
Egyébként én úgy tudom, hogy már régóta van bébiúszás Sopronban.

Nem tudom mire gondoltál, hogy melyik suliba jártam, általánosra, vagy középiskolára, ezért leirom az összeset.
Petõfi harmadikig, aztán Belvárosi Ált. Isk.
Aztán kereskedelmi, utána vendéglátó. Még grafológiát is tanultam egy évig. Végül Szombathelyen a Berzsenyi Tanárképzõ Fõiskolán diplomáztam.

Vannak körülötted magyarok?

Sziasztok: Zsanett
Zsanett
 


Szia Zsanett!

A grafologiat hol tanultad? Az engem nagyon erdekel! Es Szombathelyen milyen szakon vegeztel? En is oda keszultem angol/rajz szakra meg annak idejen mielott megismertem a ferjemet es mas iranyt nem vett az eletem. De majd, ha hazamegyunk az angol szakot meg akarom csinalni.
En is a Petofibe jartam egyebkent 3-ig, aztan meg a Kellnerbe. Csak nem te is sport tagozatos voltal addig amig a Petofibe jartunk? Mert aztan azert lett az a valtas, mert a sport tagozatot atvittek a Kellnerbe, a tobbi meg maradt a Belvarosiban.
Nem nagyon ismerek magyarokat itt. Pont a Babaneten keresztul talaltam egy lanyt itt Calgaryban, meg a szuleimnek vannak baratai itt, es kb. ennyi. Oszinten szolva nem is nagyon tortem magam, hogy magyarokat talaljak az elmult tobb mint 6 ev alatt. Pedig van magyar templom meg magyar kozossegi haz. Azt is csak egy eve hallottam, hogy van a varosban magyar etterem. Kép
Na megyek, mert vacsora ido van. Sziasztok!

Agi
Agi
 


Szia Ági!

Grafológiát itt Sopronban tanultam, a pécsi Grafológia Intézet kihelyezett tanfolyamán. Van sok jó és érdekes könyvem errõl. Ha ismét Sopronban jársz, szivesen kölcsön adom.
Nem voltam sport tagozatos, ha jól emlékszem B-s voltam a Petõfiben. Biztos voltak közös osztálytársaink, mert a Belvárosiban összekeverték a maradékot.
A fõiskolán német szakot végeztem, igy aztán most német tanár vagyok gyesen.
Hány óra eltérés van köztünk?
Megyek fejni, szia: Zsanett
Zsanett
 


Sziasztok Lányok!

Már lecsillapodtam, csak néha annyira kiakasztó, ahogy látom, hogy nyúzzák a gyermekemet, Õ meg szinte menekülõ tekintettel néz rám, hogy szabaditsam már meg oannan, de akkor meg azt mondják, milyen irigy vagyok. Na mindegy!

Zsanett!

Mi sem voltunk úszni, mert Zsófi úgy tûnt, hogy rendbejött, aztán megint elkezdett hörögni, ezért ma az orvosnál kezdtük a napot. Természetesen az eredmény antibiotikum, de egye fene, eddig csak egyszer kapott, talán nem árt annyira. Amúgy se láz, se rossz kedv, az étvágya is kiváló Zsófinak, úgyhogy nagyon nem aggódom miatta.
Én nem vagyok annyira aggódós, mert a nõvérem két fiának a gondozásában részt vettem elég sokáig (Õk most 9 és 7 és fél évesek), igy láttam, tapasztaltam már sokmindent. Az biztos, hogy nem olyan, mintha az ember a saját gyerekével foglalkozik, mert ugyan sokat voltak velem a fiúk, azért nem maradt meg minden úgy, mint ahogy Zsófinál! Pl. elsõ fog, mozgások, stb.


Amúgy én nem gondolom, hogy késõ 29 évesen gyereket szülni, hiszen én is annyi vagyok és nem gondolom, hogy lekéstem valamirõl. A saját agyamat nézve nem lett volna jó hamarabb férjhez menni és szülni sem, mert annyira idióta voltam még pár éve. Egyszercsak úgy éreztem, hogy szeretnék gyereket és hogy meg is találtam azt, akivel leélném az életemet és akkor mentem férjhez és utána született gyermekünk is.
Na ezt az érzést kéne megvárni mindenkinek és akkor azért kevesebb válás lenne szerintem.
Na elég a filozofálásból.

Ági!

Babaúszás csak õsztõl nyár elejéig (június közepéig) van a fedett uszodában, heti két alkalommal. Mi koratavasszal kezdtük, most pedig csak egyszer voltunk, mert aztán Zsófi náthás lett, Zanettel itt ismerkedtünk meg, az uszodában csak egyszer találkoztunk, akkoris csak egy percre, de remélem, ami késik nem múlik.
Szeretném kihasználni az idõt még szülésig, mert utána egy darabig nem tudunk menni, pedig Zsófi annyira élvezi a vizet. Beindul, mint egy örökmozgó a vizben és jár keze, lába.

Te most dolgozgatsz is vagy otthon vagy Bencével? A férjed mivel foglalkozik? Bocs, ha már irtad.

Na megyek, mert már leragadnak a szemeim és még el kéne olvasnom pár dolgot.

üdv: Réka
 
 


Sziasztok!

Mi is betegek voltunk par napig. Nem komoly, csak natha, de az is eleg kimerito szamomra. Tudod, mikor semmi nem jo, csak nyavog mindenert.. Na szoval most mar jobb, habar meg mindig van takony, de legalabb nem folyik szuntelenul.
Azt hiszem az orvosnal szedte ossze, mert a 2 eves vizsgalatra vittem, aminek az lett az eredmenye, hogy itteni "alapos" szokas szerint ugy mertek meg a sulyat, hogy csak a telikabat nem volt rajta azonkivul a bakancson kivul minden, meg a magassagot is cipostol.... Ezutan bennt a rendeloben a Bence olyan uvoltesbe kezdett, hogy nem tudtak vele mit kezdeni, igy hazajottunk. Par napra ra meg elkezdett az orra folyni. Tehat vizsgalat nem volt, viszont beteg lett. Jaj!
En most ugy dolgozom, hogy ugyanott ahol szules elott is dolgoztam, de csak itthonrol es estenkent megyek be az irodaba, igy napkozben itthon vagyok a Bencevel ami nagyon jo. Mert kulonben 6 honap volt a szulesi szabim. Ezt a 2001 januar utani gyerekeknel megemeltek 1 evre, de nekem meg csak a 6 honap jart. Azutan nincs penz, es elveszted az allasodat, ha nem mesz vissza dolgozni.
A ferjemnek egy epitesi vallalkozasa van.
Az idoeltolodas 8 ora, vagyis mi 8 oraval vissza vagyunk. Otthon reggel 8 itt elozo nap ejfel.

Zsanett! Tanitottal suliban is mielott szultel? Melyiben, ha igen?

Ki tartja az babauszast az usziban? En regen usztam versenyszeruen 8 evig. Gondolom nem rendes uszoedzok tartjak ezt az uszast vagy igen?

Egyebkent en sem hiszem, hogy 29 evesen keso szulni. En 27 voltam mikor a Bence szuletett, es 30 folott leszek mire a masodikat tervezzuk. Egyebkent egyetertek Reka, hogy en sem voltam erett par evvel ezelott a gyerekre, tehat inkabb varja ki mindenki amikor mar ugy erzi, hogy eljott az ido mintsem szegeny gyereknek ugy kelljen felnoni, hogy nem is figyelnek ra.

Na megyek aludni, mert itt mar este van. Sziasztok!

Agi
Agi
 


Szia Ági!

Hát nem irigyellek, mert azért annyira jó itthon lenni ezzel a kis boszorkánnyal.
Bár a Nõvérem gyerkõcei 11 illetve 10 hónaposan mentek bölcsibe.
Én is majdnem elkezdtem dolgozni, de aztán nem voltak túl jók a feltételek, ezért nem dolgozom, most meg már nem is nézegetek, mert pár hónapra nincs értelme munkát keresni. Bár néha hiányzik a nyüzsgés.

A babaúszást Halászné Czifrik Hajnalka tartja. Nem akarom megsérteni, úgy 35 körül lehet. Hogy Õ úszóedzõ-e vagy sem, azt nem tudom, de szerintem jók a foglalkozások.

üdv: Réka
Walacky
 


Lányok!

Hol vagytok?
Na jó, mostanában sûrûbben járok erre és azért hiányolom a részvételt!

Zsanett!

A szombati úszásunk sajna elmarad, mert pénteken megyünk Bp-re a pocaklakómat ellenõrizni és csak vasárnap térünk vissza.
Jó úszást Nektek, remélem Ábi már jól van!

üdv: Réka
Walacky
 


Szia Reka!

Bocs, hogy nem jottem erre par napig, de az internetunk szarakodott.
En is pont azert mentem at felallasba, hogy napkozben itthon lehessek a Bencevel, mert kulonben borzaszto az ilyen kicsik elhelyezese.
Mekkora a pocakod most? A Zsofi megert valamit a kistesobol? Hogyan lesz a szules, ha nem Sopronban fogsz szulni? Mi van, ha egy honappal elobb radjon a szules varatlanul es nem vagy eppen Pesten?
Itt most mar este van, ugyhogy nem leszek hosszu, de majd gyakrabban benezek ide.
Szia!

Agi
Agi
 


Szia Agi!

Hát most én is jó sokáig lustálkodtam, most meg már lassan 3 órája itt ücsörgök.

A pocakom most kezdett el nõni, de ez ugye egy 87 kilós nõnél nem jelenti azt, hogy eddig tök lapos volt a hasa, ezért még igen jól leplezik a ruháim a várandósságomat.
Eddig egy kiló a plussz, tehát most 88, állandóan rettegek nehogy hizzak, mert Zsófinál csak 3 kilót hiztam, szüléskor 88 voltam, hazajövetelkor pedig 78, de sajnos nem vigyáztam és hamar visszajött. Pedig akkor annyira karcsúnak éreztem magamat. Kép
Remélem, most is tartom a súlyomat és most majd jobban vigyázok szülés után.

Optimista ember lévén meg sem fordult a fejemben, hogy elõbb is rámjöhet a szülés, ezért ezt ki is zárom. A terv az, hogy egy vagy két héttel a kiirt idõpont elõtt beköltözünk a nõvéremékhez, Õk ugyanis Pesten laknak. Hát nem irigylem Õket, de túl fogjuk élni valahogy.
Leginkább attól tartok, hogy honnan a fenébõl fogom tudni, hogy eljött az idõ, ugyanis Zsófival is csak azért mentem be a kórházba, mert valami gyanús kis vöröses folyásom volt és kiderült, hogy az már tágulási folyás volt, egy ujjnyira nyitva volt a méhhszájam. Ez volt este 10-kor, 11-kor már kétujjnyi volt, fájás sehol. A férjem éjfél elõtt indult Sopronból, hogy velem legyen szüléskor. Aztán 3-kor kiszállt a a kórház elõtt a kocsiból (nem Õ vezetett, egy barátunk hozta), felrohant a szülészetre, akkor repedt meg a magzatburok és akkor volt az elsõ fájásom és 4 óra 44-kor megszületett Zsófi.

Azért remélem, most is megérzem, mikor kell menni, a nõvéremékhez eléggé közel van a kórház, persze remélem, nem nappal, csúcsforgalomban kell mennünk, mert akkor nem tudom, mire érünk be. De mint mondtam, optimista vagyok, tehát minden menni fog.

Zsófinak egyetlen szava van, ami jelentéssel bir és ez a baba.
Sokszor, mikor hajtogatja, hogy baba, baba, olyankor mutatom neki, hogy itt anya hasában van a baba, de csak mosolyog, jó erõsen belenyomja a hasamba a mutató ujját és ennyi. Talán mire szülök, arra megért valamit az egészbõl. Az mindenesetre biztos, hogy vigyáznunk kell majd, mert a játékbabáját azt úgy hajigálja, mint egy darab rongyot. Nem szeret még babázni, inkább autózik, újságot, könyvet nézeget, stb.

üdv: Réka
Walacky
 


Sziasztok soproni Kismamák!

Zsanett, Agi! Igazán elõkerülhetnétek már! Mindenki úgy eltûnt!

Adri!
Te is irhatnál néha pár sort, úgysem találkozunk olyan gyakran!

üdv: Réka
Walacky
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: