Új privát üzeneted érkezett!

Hello Kismamatársak!

Remélem, vagyunk néhányan ebbõl a városrészbõl is. Ha van kedvetek ismerkedni, cseverészni, írjatok ebbe a topicba!

Igika
 
 


Szia!
Mi is gazdagrétiek vagyunk! Lehet, hogy ismerjük is egymást látásból. Én Kata vagyok, 23 éves, van egy kisfiam, Dani, õ két éves volt májusban, meg egy kislányom, Sári, õ 7 hónapos lesz nemsokára.
Kata
 


Szia Kata!

Nagyon örülök, hogy írtál! Régóta böngészem a Babanetet, de eddig nem találkoztam gazdagréti kismamákkal, pedig hát elég nagy ez a lakótelep.
Igen, lehet, hogy találkoztunk már baba-tologatás közben. Én igazából nem sok mindenkit ismerek a környéken, mert a kisfiam születéséig reggeltõl estig dolgoztam, így az ismerkedésre nem sok idõm maradt. Mostanában pedig csak a tanácsadáson szoktunk összejönni kismamatársakkal.
Nincs fényképed a gyerkõceidrõl? Sári szopizik még?
Írj még, ha van kedved!

Igika
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre megjelentek a gazdagrétiek is!
Nekem egy 15 hónapos vasgyúró kisfiam van, én 31 múltam, és úgy 3 éve lakom a lakótelepen. De netezésre ritkán jut idõm, estére ágyba hullok.

Mónika
 
 


Sziasztok!

Igika, ne haragudj a késõi válaszért, csak nem volt idõm netezni, sajnos betegek voltak a gyerekek.
sajnos nincs képem a gyerekekrõl, egyszer már kéne feltetetni valahol.. igen, Sári még szopizik, tulajdonképpen szinte kizárólag anyatejen él még, pedig már 7 hónapos. De egyszerûen nem fogad el mást, max pár kanál gyümölcsöt.. de amíg szépen fejlõdik, nem aggódom.
Te semmit se árultál el a kisfiadrólKép
Mesélj róla!
Kata
Kata
 


Mónika! Hogy hívjáka kicsit? Mesélj róla kicsit!
Kata
 


Eltûntetek?
Névtelen
 


Hello Kata, Mónika!

Nem tûntem el, csupán jól megéredemelt évi rendes szabadságunkat töltöttük a Balatonnál a múlt héten.
Nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk!
Az én kisfiam most múlt 5 hónapos és õ is még mindig csak szopizik, habár néha bepróbálkozom nála egy-két kanálka gyümölccsel, amit nagyon szívesen fogad. Õ is a "vasgyúró" kategóriába tartozik, már 8 és fél kiló és van két fogacskája is. A fogzásnak tudom be, hogy mostanában az éjszakai alvás tekintetében valahogy visszafelé haladunk (nappal nem alszik jóformán semmit). Eddig egy hajnali szopi kivételével szépen átaludta az éjszakát, most meg kétszer, háromszor is felkel, nem haljandó visszaaludni. Eléggé tanácstalan és persze kimerült vagyok... Nálatok hogy volt?
Kata, meggyógyultak a gyermekeid?

Igika
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, szintén nem eltûntem, csak mint írtam is, ritkán van erõm este géphez ülni. Ezt nemrég érthetõvé vált, mikor kiderült, hogy a másodikat várom. :-)))
Az én kisfiam - Bulcsú - másfél hónapja nem szopik, de fél évig csak anyatejen élt. Õ nem indult vasgyúrónak, pont a 4. hónaptól kezdett el gömbölyödni, és jó étvágya azóta is rendületlen - most majd' 13 kiló.
Az alvásproblémákhoz kitartást kívánok, nálunk 9 hónapig 2-3 alkalommal kelt a lurkó éjjel, és csak 11 hónaposan szokott le róla. Napközben pedig még mindig babakocsiban szunyál, szigorúan lent az utcán...

Megyek altatni.

Mónika
 
 


Sziasztok!

Mónika! Gratulálunk! Mikor jön a kistestvér?
Ami a fáradtságot illeti, hát mesélhetnék...Este tíz elõtt nem nagyon van olyan, hogy mindkét gyerek alszik már.. A kisebbik, Sári, soha nem akar este elaludni. Nagyon hosszú ideig rázogatom a vállamra borulva, mire nagy nehezen elalszik rajtam, fõleg, ha énekelek is neki. Ekkor, mint valami hímestojást nagyon óvatosan befektetem az ágyába, de amint lepedõt érez maga alatt, elkezd visítani.. akkor kezdõdik elõlrõl. Ha néha nem is ébred fel rögtön, akkor is átlag fél óránként üvölt éjfélig. Éjféltõl aztán már "csak" átlagosan 2 óránként, egészen reggeli 5.30-ig, mikor is már nem hajlandó aludni. A nagyobbik, Dani, kb fél tízkor fekszik le, de hozzá is többször fel kell kelni éjjel, mert elveszett a cumija, vagy inni kér, vagy ilyesmik. Tehát éjféltõl fél hatig átlag 3 szor szoptatok, kétszer megtöltöm a cumisüveget vízzel, ugyanennyiszer elgurult cumikra vadászom az ágy alatt..
Szóval nagyon kipihent vagyok..Kép
Igika, láthatod, az alvás nálunk is probléma. Nekem a fiam 10 hónapos koráig egyetlen éjszakát sem aludt át, sõt horror volt minden éjjel, negyed óránként felébredt már a végén. Aztán 10 hónaposan "megneveltük", kipróbáltuk azt a módszert, ami az 'aludj jól, gyermekem' címû könyvben van leírva. Be is vált többé kevésbé másfél éves koráig, onnantól kezdve viszont kizárólag velünk volt hajlandó aludni, különben velõtrázóan üvöltött akkár egész éjjel.. Most kapott egy új kis gyerekheverõt, és abban hajlandó végre aludni, de szigorúan a mi szobánkban...
Nekem egyik gyerek sem egy vasgyúró, Dani 3600gmal született, most 2 évesen 11kg, Sári 2950gmal született, most 7 és fél kiló hét hónaposan.
Sajnos még nem jöttek teljesen rendbe, köhögnek, taknyosak, de javul.
Kata
 


Sziasztok!

Mónika, én is gratulálok a második kis jövevényhez! Mikorra várod a babát? Melyik kórházban fogsz szülni?
Kata, Te hol szültél? Én a Szent Imrében.
Köszönöm biztató szavaitokat az alvással kapcsolatban. Igazából azt hittem, hogy csak én vagyok "megáldva" egy ilyen rossz alvó gyerekkel, itt a neten mindenki csak az egész éjszakát átalvó angyal gyermekérõl számol be...

Kata, a leírtak szerint Te sem lehetsz túlságosan kipihent Kép(. Nappal tudsz azért aludni? Nekem mindenki azt tanácsolja, hogy nappal szundítsak Olivérrel. Ez pedig fizikai képtelenség, mivel nagyjából négyszer fél órát alszik napközben. Mire "bealszom" magam, már kelhetek is fel.
Sajnos a babakocsiban altatás nem jött be nálunk, van, hogy ott is üvöltözik, míg ki nem vesszük. Az autóban viszont hajlandó akár órákig szunyálni.
Sokan javasolták, hogy járjunk el babaúszásra, ott majd kifárad és megoldódnak az alvással kapcsolatos gondok. Ti jártok ilyesmire itt a környéken?

Most sajnos mennem kell, picikém ma kapott oltást és meglehetõsen nyûgös!

Sziasztok:

Igika
 
 


Igika!

Mi Danival annak idején jártunk egy ideig bébiúszásra, a campona melletti mûv.házba, de gyûlölte. A második alkalommal már amint beléptünk elkezdett visítani, mint egy õrült, és addig nem hagyta abba, amíg ki nem mentünk. Egydarabig még próbálkoztunk, de semmi nem segített, így abbahagytuk.Sárival már meg se próbáltuk.
Egyébként nem hinném, hogy az segítene.. dani egész nap meg sem áll, annyira eleven, örökmozgó kisfiú, bõven van mitõl kifáradnia, mégsem volt jó alvó soha.
A nappali alvásról csak annyit, hogy nem könnyû összeegyeztetni a két gyerek alvásidejét, de néha azért tudok aludni egy fél órácskát. de az édeskevés..
Ez van, ki kell bírni, majd megnõnek, és könnyebb lesz.
Én mindkét gyerkõcöt a Kútvölgyiben szültem.
Na sziasztok!

Kata
Kata
 


Lányok, láttátok mi készül a ltp. közepén ? Egy nagyon klassznak ígérkezõ "hiper-szuper" játszótér ! Hát, már nagyon ránk fér !!! Helga
Névtelen
 


Sziasztok!

Helga, igen, a helyi reklámújságban láttam, hogy a Dzsungel könyvének mintájára építik meg a játszóteret. Állítólag szeptemberben már át is adják. Tegnap megnéztük, de a földkupacokon kívül nem sok minden "fejlemény" látható. Mindenesetre tényleg nagyon klassz, hogy lesz ilyenünk is.

Kata, mi is mindig ezzel vigasztaljuk magunkat egy rosszul sikerült éjszaka után, hogy bizony úgyis olyan hamar megnõnek a picik, már csak azt a pár évet kell kibírnunk. Egyébként meg egy édes mosoly elfeledteti velünk az éjszakai showmûsor okozta kialvatlanságot :-).
Amióta nincs ilyen nagy meleg, Olivér jobban alszik, csak egyszer kel fel éjszaka.
Dani otthon van veletek, vagy már bölcsibe jár? Tényleg, milyenek itt a helyi bölcsik, ovik? Van tapasztalatotok? Jövõre kénytelen leszek visszamenni dolgozni és Olivért jövõ õsztõl bölcsibe kell adnom :-(.

Ciao:

Igika
 
 


Sziasztok Gazdagrétiek!

Elnézést, hogy illetlenül beleszólok a beszélgetésekbe, mivel nem vagyok gazdagréti, "csak" kelenföldi. Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok-e véletlenül a "Rétköz utcai" ortopéd cipész pontos nevét, címét, esetleg nyitvatartási idejét, telefonját.

Elõre is köszönöm a segítséget

Anyuci
Anyuci
 


KMETY - nek hívják és azt hiszem hogy hétfõtõl péntekig 17-ig van nyitva. A ltp. alsó részén ( talán a legelsõ utcában )van. A tel. könyvben biztosan megtalálod! Helga
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak pár percre ugrottam be, ez a hirtelen frontváltás nagyon megviselt (a fiúcskát is, azt hiszem, többször fölébredt, pedig hála istennek már régóta jól alszik). De lehet, hogy ez csak elõjáték ahhoz, ami majd akkor lesz, ha kettõrõl kell(ene) gondoskodnom??

Köszönöm a gratulációkat. A testvért tél végére várjuk, és a SOTE I-re járok, az elsõ is ott született.

Jó hétvégét!

Mónika
adgj
 


Helga!

Köszi az infót. A telefonkönyvben sajna nem találtam meg, az Aranyoldalakban sem, de most, hogy tudom helyileg hol keressem, csak megtalálom.

Mégegyszer köszi

Anyuci
Anyuci
 


Lányok!

Mi újság veletek? Még mindig nyaraltok talán?

Igika
 
 


Sziasztok!

Mi vagyunk, eddig is voltunk, nem nyaraltunk idén. Alig élek, hullafáradt vagyok..ha tükörbe nézek egy nyúzottfejû zombi néz vissza rám..
ma például hajnali négykor kelt édes kisebbik gyermekem, miután vagy ötször szopott az éjjel... és ehhez hasonló izgalmak vannak nap mint nap. kész vagyok

remélem nektek jól telt a nyaratok

Kata
Kata
 


Szia Kata,

örülök, hogy megvagytok, ha fáradtan is. Amit írtál, akár én is írhattam volna szó szerint, igaz nekem "csak" egy babám van. Sajnos nálunk is egyre katasztrófálisabban telnek az éjszakák. Mindezt igyekszem annak betudni, hogy a kisfiamon szinte egyfolytában viszketõ allergiás piros foltok vannak, ill. most kezdenek kifelé bújni a felsõ metszõfogai. Mindenfélével kísérleteztem már, hogy rájöjjünk mitõl is jönnek ki ezek az kiütések, de egyelõre hasztalan. A gyerekoros szerint el fogja nõni, hát ebben reménykedünk. Addig bizony nálunk is marad az "óránként felsírok" c. mûsor.
Ti nem próbáltátok Sárit leszoktatni az éjszakai felkelésekrõl? Én olvastam mindenféle módszerrõl, de sajnos eddig egy sem vált be.
Tegnap du. már én is faltól falig támolyogtam és iszonyúan hasogatott a fejem a kialvatlanságtól.

Kitartás! Kép

Igika
 
 


Sziasztok!

Pár hete mi is megjöttünk, de látom, nagy errefelé a csönd, pedig Gazdagréten biztosan más kismamáknak is van nete.
Mi most a nappali alvással küzdünk, mert a babakocsiban már nem hajlandó álomra hajtani fejét a lurkó. A kiságyban megy az üvöltés, de ríkatás nélkl meg egyáltalán nem alszik el, pedig alig lát ki a fejébõl. :-((
És készülök a második felvonásra, aki, reélem, könnyebb eset lesz. De errõl majd tavasszal.
Mónika
 
 


Szia Mónika!

Valóban nem nagy itt sajna a mozgás, ki tudja miért??
Azért cserélnék veled a nappali alvás tekintetében, én jóformán 7 hónapja nem aludtam egy normálisat. Igaz, sosem voltam egy nagy alvó, de azért ez a mostani helyzet kicsit durva. Sebaj, egyszer talán ennek is vége szakad...
Pocaklakód jól van?

Szia:

Igika
 
 


Szia Igika!

Kitartás, én a 8. hónap után vetettem be a sírni hagyást. Borzasztó volt, fõleg az elsõ hét, de megérte, utána csak egyszer kelt éjjel, majd mikor a férjem járt be szopi helyett (11. hónap), azt is elhagyta.
A pocaklakó a jelek szerint jól van, remélem, ezt az október 9-i ultrahang is megerõsíti. valahol a 19. hét táján járok, eddig másfél kilót híztam, szóval nem feltûnõ.
Régebben kérdezted, hol szültem, illetve hol tervezem. A SOTE I-en. A terhesgonozás, ha nincs saját orvosod, szerintem csapnivaló, de optmista módon azt gondolom, az egészséges terhességen nincs mit gondozni úgysem. A szülésnél viszont nagyon profik, ha nincs is sok alternatíva, számomra fõ a biztonság. Aztán a gyermekágy szinté elég lehangoló, de ha az elsõvel túléltem, most már rutinosan könnyebb lesz.
Remélem, minden jól fog menni.

Mónika
 
 


Szia Mónika!

Örülök, hogy mindketten jól vagytok! A SOTE I-rõl eddig nem hallottam túl jókat, de hát amúgy is mindenkinek más a fontos a terhesgondozásban és a szüléssel kapcsolatban is. Kinek erre, kinek arra van igénye. Mindenesetre én a Szent Imrére nem tudok szólni egy rossz szót sem, mind a szülésnél, mind a terhesgondozásnál maximálisan odafigyeltek ránk, mindenki nagyon rendes volt. Ráadásul még közel is van, úgyhogy duplán szuper.
Sajnos az alvás még mindig macerás nálunk. Gondolom, a fogzás is szerepet játszik a dologban, egyetlenem most növeszti éppen a 8. fogát (8 hónaposan). Lehet, hogy azzal gyötrõdik éjjelente. Próbáltam egyébként éjszaka a bõgetõs módszert, de a kedves szomszédok kb. a 10. perc után átkopogtak... Ez a panel átka Kép Ti hogy oldottátok meg? Vagy lehet, hogy jobb fejek a szomszédaitok?

Igika
 
 


Szia Igika!

Ami a kórházat illeti, én pl. annak nagyon tudtam örülni, hogy olyan ügyesen csinálták a gátmetszést, hogy rögtön tudtam ülni. Igazad van, kinek mi a fontos. Egyébként a SOTE I sincs túl messze, az is átszállás, és én a múltkor az egyetem közelsége miatt választottam. Most meg már ismerem.
Bõgetés: nálunk a középsõ szobában van a lurkó. De egy könyvben olvastam, hogy a szomszédoknak elõtte elmesélték, hogy fj a baba füle, antibiotikumokat kap, de sajnos jó néhány napig elhúzódhat, míg meggyógyul, így elõre is elnézést kérnek az éjszakai sírásért, de sajnos ez olyan, mint a hasfájás, nem lehet csillapítani igazán, mûteni meg nem akarják egyelõre.
Azt persze nem tudom, mi lesz, ha lesz egy második, s õt is így kell szoktatni - mert ugye annak lesz már egy nagyobb testvére, aki aludni szeretne.
Mónika
 
 


Hello Mónika!

Nagyon jó gondolat, ez az "elõre-szólok-a-szomszédoknak" módszer. Habár nálunk az az érdekes, hogy a baba szobája csupán a folyosóval szomszédos. Igaz, a hang - a jó kis panelban - felfelé és lefelé is klasszul terjed. A felettünk lakók alkoholisták, majdnem minden este alpári és nyomdafestéket nem tûrõ hangon üvöltöznek egymással, tehát miattuk nincs igazán lelkiismeret-furdalásunk. Az alattunk lakókat sajnos egyáltalán nem ismerem, tartok tõle, hogy a múltkor õk kopogtak. Mellettünk pedig egy öreg bácsi lakik, aki tök süket, mindig dícséri a gyereket, hogy milyen jó kisfiú, sosem hallja a hangját Kép.
Egyébként mostanában már "csak" max. kétszer szokott felkelni az úrfi, ilyenkor egy rövid szopi után gyorsan visszaalszik. Ezt még kibírom. Akkor szoktam kiakadni, mikor óránként felkel. Elõbb-utóbb csak leszokik róla.
Kistesóval mi újság? Minden ok? Kiderült már, hogy milyen nemû? Egyáltalán, szeretnétek elõre tudni?

Szia:

Igika
 
 


Szia Igika!

Örülök, hogy kicsit javult a helyzet, csak így tovább!
Hiába, a panelnak nincsen párja! Viszont a környéket én szeretem. Kivéve a választási kampányok idején, mert mindig bosszant, hogy négyévente csak egyszer jut a politikusok eszébe, hogy mi is a világon vagyunk. pL. NEM ILYEN SÛRÛSÉGGEL KELLENE SZEMETET SZEDNI. Illetve meg kellene büntetni a szemetelõket, a kutyásokat, akik hagyják az ebük piszkát szanaszét, a tilosban parkoló autókat - másként úgysem fog menni. Addig meg az anyukák felügyelhetik a csemetéket, hogy ne szedenek föl mindent, ne lépjenek-essenek bele valamibe és így tovább. És kerülgethetik a kocsikat...
Kistesóval eddig minden rendben. a férjem nagyon kíváncsi a nemére (kislányt szeretne), én nem szeretném megkérdezni. Esetleg ha ketten elmegyünk egy 3D Uh-ra és csak az õ fülébe súgják, úgy megoldható. Nekem legyen meglepetés.

Mónika
 
 


Szia Mónika!

Elismerésem! Én nem bírnám ki, hogy ne tudjam meg, milyen nemû a születendõ babám, nagyon kíváncsi természet vagyok Kép. Belátom, tényleg nagy öröm, mikor a baba világrajövetele után tudod meg, hogy hugica vagy öcsike született-e. Persze tényleg az a lényeg, hogy egészséges legyen, ahogy a közhely is tartja.
A környéket egyébként én is szeretem (bár elõtte a Balaton partján laktunk, úgyhogy azért elég nehéz volt megszokni kezdetben). Mi 2 és fél éve lakunk itt, összességében nem bántuk meg, hogy ezt a lakótelepet választottuk. A kutyásokon én is nagyon ki vagyok akadva. Most még csak elmegy, míg a gyerekem nem tud járni, de már most azon gondolkodom, hogy mi lesz, amikor totyogni kezd és elkezd mindenféléket gyûjtögetni a földrõl... Pont ezért jó szerintem az új játszótér a lakótelep közepén, körbe van kerítve, a kutyások pedig eleve ki vannak tiltva onnan. Szoktatok oda járni?

Igika
 
 


Szia Igika!

Hát, készülj föl... És ha szólni merészelnél a kutya gazdájának, neki áll majd följebb, pl. hogy ne menjen a gyerek a fûre (így azt nyugodtan teleszarhatják a gazdik szeme fényei, "akik" ilyen-olyan okosan és szépek és ügyesek és egyáltalán).
Elvben egyik játszótérre sem lenne szabad bevinni a kutyákat, és elvben kötelezõ lenne takarítaniuk utánuk, bárhol is piszkítanak közterületen.
A Torbágy utcai játszótér nagyon közel van nekünk, néha megyünk is, csak mikor három csapat óvodás zúdul be egyszerre, akkor elveszti varázsát. Jobban is beoszthatnák. Szóval nem megyünk minden nap.
 
 


Hello Mónika!

Mi sem megyünk be akkor a játszótérre, mikor megrohamozzák az ovisok. Igazából nem is értem, miért viszik õket oda. Az ovik területén nincs elég játszóeszköz? Nem akarok rosszindulatú lenni, de kicsit furcsálom a dolgot. Persze az is lehet, hogy csak az újdonság varázsa miatt. Mondjuk, mi még nem igazán használjuk a játszóteret, csak azért szoktam levinni oda a Kismanót, hogy rajtam kívül azért lásson mást is. Bár a többi gyerek még nem igazán érdekli, leginkább a napszemüvegem és az ásványvizes palack szétrágásával tölti ilyenkor az idejét Kép.
Mónika, Te télen mit csináltál a picivel, ha nem tudtatok lemenni sétálni? Kicsit félek, hogy be leszünk zárva, és ha nem tudom levegõztetni, talán még ennyit sem fog aludni.
 
 


Szia Igika!

Biztos élmény az ovisoknak kint lenni. De találkoztam én már iskolás csoportokkal is.
Én télen minden nap lent voltam vele, hóvihart kivéve. Remekül szunyált, én meg róttam a néptelen utcákat és szívtam a friss levegõt. Mivel a fiúcska áprilisi, nem is volt túl pici. Jól be kell csomagolni (karácsonyra kérj báránybõrt, drága, de remek alátét a babakocsiba!) és irány az utca (ha fúj a szél, az arcát érdemes bekenni zsíros krémmel). Ha eluntam, itthon az alvó kicsit betoltam a nyitott ablakú szobába és rácsuktam az ajtót. Csak a kerekek alá kellett pár réteg újságpapír. Ha van erkélyetek, még jobb - nekünk sajnos nincsen.

De ezzel a véleményemmel valószínûleg kisebbségben vagyok, mert télen nagyon kevés babakocsit láttam az utcán.

Mónika
 
 


Szia Mónika!

Köszi a tippet! Biztos nem lesz gond a téli hideggel, Olivér februári, úgyhogy nemsokára betölti a 9. hónapot, elég nagyfiú már Kép. Egyébként már most is jóval kevesebb anyuka viszi le a babáját levegõzni, alig cselleng egy-kettõ. Pedig jól felöltöztetve, bebugyolálva délelõttönként még elég kellemes a klíma. Délután, miután a Picifiú felébred déli sziesztája után, már nem érdemes nekiindulni, hiszen olyan hamar sötétedik már sajna.
Gondoltam, téli mozgás gyanánt megnézzük a Tornászdában lévõ baba-mama tornát, de a védõnõnk és egy ismerõsünk, aki járt oda, lebeszélt róla. Állítólag nem is igazi baba-mama torna van, mert a picik csak ott vannak anyuka mellett, míg az tornázik, de igazán nincs bevonva a mozgásba.

Kicsit csodálkozom azon, hogy még mindig csak ketten levelezgetünk itt egymással, szerintem ennél azért jóval többen rendelkeznek internet-hozzáféréssel itt a lakótelepen Kép. Kata is eltûnt sajnos Kép.
Most viszont én is megyek, vár a háztartás!

Minden jót nektek!

Igika
 
 


Szia Igika!

Nekünk magántopikunk van. :-))
Igazad van, már most is ritkulnak a gyerekesek kint, pedig még hol a tél. Szerintem többet használnának a maguk és a gyerekük egészségének is, ha lehoznák õket (persze nem betegen), de az õ dolguk.
Én du. is kiviszem, kell a levegõ neki, jobban alszik. Jól elvan, imádja a mozgó kocsikat nézni, és berreg közben. Persze kb. egy órát vagyunk csak lent ilyenkor. Tavaly meg még du. is kocsiban aludt, úgyhogy ezért vittem le. Szerintem a nyári hõség rosszabb, az ellen nem lehet védekezni.
Jó munkát!
Mónika
 
 


Szisztok!
Anita vagyok és bár nem gazdagréti, de majdnem, és a nagymama azért ott lakik.:-)
Gondoltam- így rálelvén erre a topikra- beszállok, bár elég ritkán netezek, mert mire este idejutnék, akkor már inkább az ágy..ó
Egy 3 éves Bogim és egy 5 hónapos Barnabásom van.
Mennyire vagytok tájékozottak a gazdgréti ovikat illetõen?
Õsztõl járna Bogi, de lassan -mikor is?- lesznek a nyílt napok, meg hát a mások tapasztalatai is nagyon érdekelnek.
Sziasztok
Anita
anita (anita)
 


Szia Anita!

Én mindegyikrõl hallottam jót, saját tapasztalatom még nincs. Mindenki végül az adott csoporthoz tartozó óvónõ miatt döntött az egyik vagy a másik mellett.
A nyílt napok valószínûleg ki vannak írva, vagy az Újbudában lesznek benne.
Sok sikert!
 
 


Sziasztok!

Én sem tûntem el, csak éppen megszûnt a kábeles internet csatlakozásunk, így modemen keresztül vagyok kénytelen "szörfölgetni" (bár ezt így inkább csak araszolgatásnak lehetne nevezni)...
Mónika, jól vagy? Mikor jön a kistesó? Úgy emlkészem, már nincs sok hátra Kép
Anita, üdv a fedélzeten! Kép
Engem a bölcsi érdekelne õsztõl. Tudtok róla valamit? Ott is lesz nyílt nap?

Igika
 
 


Szia Igika!

Örülök, hogy visszatértél. Ezek szerint lemondtáok az UPC-t? Nekünk mindig csak modem volt.
Jól vagyok, a kistesó elvben február 22-re esedékes. A jövõ héten kezdem a CTG-ket.
Bölcsirõl annyit tudok, hogy a Csiki-hegyek utcai kevésbé zsúfolt (egyik ismerõsöm ikrei jártak oda, elégedett volt). Szerintem megnézheted nyílt nap nélkül is, a bölcsi nem kezdõ korhoz kötött.
Miért adod bölcsibe?
Mónika
 
 


Szia Mónika!

Igen, lemondtuk a UPC-t, nagyon drága lett, 12 rugó havonta kicsit sok volt az Internetért. Persze jó volt, gyors volt, de nem is használtuk ki igazán. A kisfiam sem alszik napközben annyit, hogy egész nap a neten tudnék lógni.
Örülök, hogy jól vagy. Ezek szerint akkor lassan elkezdõdik a nagy visszaszámlálás... Kép
Nekünk a Törökugrató utcai bölcsi lenne jó, rálátok az ablakból, tehát elég közel van. Eredetileg is úgy terveztem, hogy legalább két gyereket szülök gyors egymásutánban, de sajnos egy csomó minden közbejött, így legkésõbb egy év múlva vissza kell mennem dolgozni. Úgy gondoltam, õsztõl csak délelõtt vinném be pár órára, aztán januártól lenne ott egész nap. Én is nagyon sajnálom, de sajnos ez van Kép

Igika
 
 


Szia Igika,
Együttérzek veled, mi meg hármat szeretnénk így - 30 fölött kezdtem, nem halogathatok sokáig, pláne hogy az elsõ nehezen is jött össze, a mostanival szerencsénk volt, és remélem, ez tartani is fog.
Ha ott laksz közel, biztos beveszik oda a picit. Gondolj bele, régen szinte mindenkit vittek bölcsbe, mégis fölnõttünk valahogy. Sovány vigasz, de nincs más.Kép
A visszaszámlálás valóban megkezdõdött. Kép
Mónika
adgj
 


Sziasztok!
Mivel kezdõ anyuka leszek nemsokára, érdeklõdnék, gyermekorvos ügyében. Ajánlotta egy ismerõsünk a Márkus Dr-t innen Gazdagrétrõl. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?

Elõre is köszi a választ!
Névtelen
 


Szia Mónika!

Nagyon klassz, hogy 3 babát szeretnétek!!! Ez olyan ritkaság manapság. Remélem, azért a másodikról nekem se kell végleg lemondanom. Sajnos a bölcsi miatt úgy néznek rám a legtöbben, mint egy gonosztevõre. Most már jó kis lelkiismeret-furdalásom is van miatta. De mit csináljak? Sajnos egyáltalán nincs segítségem. A nagymamák 120 km-re laknak. Abban bízom azért, hogy részmunkaidõbe sikerül visszamennem és akkor legaláb én hozhatnám el a bölcsibõl.
Remélem, könnyû és gyors szülésed lesz!!! Kép Kép Kép

Kedves Névtelen,
sajnos nem ismerem ezt az orvost, akirõl írtál. Mi dr. Sinkó Gabriellához járunk. Én meg vagyok vele elégedve.

Igika
 
 


Szia Igika!

Megvan Csongor, gyors volt (és 3-4 héttel korában jött). Most kezdõdik nálunk is a nagymamamentes korszak (nálunk is messze lakik mindkettõ, bár anyósom az õsszel ideköltözik a lakótelepre).
Remélem, sikerül a bölcsit zökkenõmentesen beiktatni. És miért is mondanál le a másodikról? Remélem, a részmunkaidõ is öszejön!

Névtelen,
A mi orvosunk Mine Selua, és nagyon elégedettek vagyunk vele. Korrekt, alapos, nem gügyögõs. Sokfelõl járnak hozzá.

Mónika
adgj
 


Mónika!

Hatalmas gratula Csongor babához Kép Kép Kép!!!!!!!!
Milyen volt a szülés? Tudom, hogy most biztosan nincs túl sok idõd írni, de azért írjál mégis, ha lesz pár szabad perced!

Igika
 
 


Szia Igika!

Fájásokkal indult a szülés, rendszeresek késõ délutánra lettek, este nyolckor mentünk el itthonról, fél 11-re lett meg a baba. Fájdalomcsillapítás nem volt, pici gátmetszés igen.
És most dupla mûszak, megyek is aludni.

Mónika
adgj
 


Sziasztok Kismamák!

Örülök, hogy van két lelkes gazdagréti kismama, gondoltam bekapcsolódom én is, bár azt hiszem nem fogok túl sûrûn hozzászólni, mivel alig marad energiám ilyesmire!

Február elsején született a kisfiunk, és hát még bele kell rázódni a 24 órás mûszakba.:-))

Mi gyerekorvosnak Dr. Tóth Ildikót választottuk, aki Budaörsön rendel, és homeopátiával is foglalkozik (ez volt az egyik fõ szempont a választásnál). Nagyon kedves, szimpatikus hölgy, ajánlani tudom mindenkinek az eddigi tapasztalataink alapján!

Érdekelne, hogy hordja-e bébiúszásra valamelyikõtök a csemetéjét?

Na most lepihenek (közeledik a hajnali szopizás és erõt kell gyûjtenem hozzá)!

Sziasztok

Beigli
 
 


Mónika,
sok erõt és kitartást kívánok neked a dupla mûszakhoz! Nagytesó hogy fogadta a kistesót? Csongor jó baba? Szopizik?
Képzeld, az én gyermekem pont egy éves korára tanult meg aludni, kb. két hete minden éjszakát végigalszik. Nagyon furcsa volt elõször, minden éjjel felkeltem, megnéztem jól van-e.
Mine Seluát mi is ismerjük, egyszer el is látta Olivért, mikor a doktornénik szabin volt. Nagyon szimpatikus volt.

Bejgli!
Üdv köztünk! Gratula a kisfiadhoz!!! Elhiszem, hogy most nem igen érsz rá irogatni, de azért csak gyere, ha tudsz. Hogy hívják a kisfiadat? Hol született? Elsõ baba?
Sajnos mi nem jártunk bébiúszásra, de sokáig kacérkodtam a gondolattal. Azt hiszem, most már túlkorosak lennénk Kép. A Novotelben és a Campona melletti mûvházbeli úszársról hallottam, hogy nagyon jók.

Igika
 
 


Sziasztok!

Üdv Beigli. Ezek szerint a fiad egy nappal idõsebb a mi picinknél. Elsõ gyerek? Csak a belerázódás matt kérdem: én most sokkal jobban veszem az akadályokat - igaz, többet is segítenek. Meg számít a rutin. Kép
Mi nem hordtuk úszni egyiket sem, és nem is tervezzük. De a Rubinban, ha jól tudom, van ilyen program.

Igika,
Gratulálok az éjszaka átalvásához. Te is mg évekig meg fogsz köszönni magadban minden átaludt éjjelt, azt hiszem!
Csongorra eddig nem lehet panasz. Jó, éjjel 2, nappal 2-3 óránként eszik, de egsz ügyesen szopik, és eddig alig fájt a hasa. Soka alszik, tehát a nagyot nemigen zavarja. A bátyus szereti fogni, pelenkázni, valahogy úgy érzi, az õ babája, neki hoztuk. Kép

No, jó éjt!

Mónika
adgj
 


Sziasztok!

Már egy ideje szépen alszik a Gyermek, így eljuottam végre ide!

Kérdésitekre válaszolva: Bence Tamásnak neveztük el (gondolván arra, hogy ha megelégelné azt, hogy minden második fiút Bencének hívnak, tudjon váltani), elsõ gyerekünk és a Schöpf -Méreiben szültem. Ez utóbbit nem bántam meg annak ellenére sem, hogy kisit másként terveztem a szülést, ami végül egészen "hagyományos" módon folyt le. Azóta is mindenki meglepõdik azon, hogy mennyire jól vagyok (néhány rémtörténet után néha már én is Kép), de azt hiszem a legnagyobb segítség ebben Bencus, mert annyira jó vele foglalkozni, hogy ez rengeteg erõt ad a felépüléshez!
Az éjszakázásban meg úgy tûnik, az ember egy idõ után átesik a holtponton, és nem mindig olyan nehéz (bár visszaesés sajnos gyakran elõfordul).

Igika!

Bár mi még messze lehetünk ettõl, mégis érdekelne, hogy az éjszaka átalvása teljesen spontán módon következett-be, vagy be kellett vetni valami "tudományos" módszert (pl. a bõgetõset). Azért érdekel, mert nekem soha nincs szívem sírni hagyni Bencét (aki egybként szinte csak akkor sír, ha nem vagyok elég gyors és várnia kell a kajára - pedig már úgy gombolkozom mint a szél), és nem szeretném, ha ilyen módszerekhez kellene késõbb folyamodnunk! (A panelviszonyokat tekintve ezt a szomszédok is nehezen tolerálnák, azt hiszem.)

Sziasztok

Beigli
 
 


Sziasztok!

Beigli,
mi is megpróbálkoztunk az elején a bõgetõs módszerrel, de sajnos - bizony a jó kis panelviszonyoknak köszönhetõen - a szomszédok kopogással adtak hangot nemtetszésünkek. Így majd 10 hónapig szoptattam éjjel-nappal, szóval éjjel is min. egyszer keltem (olyan is volt, hogy minden órában), aztán most február elejétõl szinte varázsütésre egyszer csak nem kelt fel többet. Nem tudom, de valahogy magától megtanult aludni. Most legfeljebb akkor kell felkelni, ha rosszat álmodik és nyöszörög. Ilyenkor csak megsimizzük és már durmol is tovább.
Egyébként igazad van, az éjszakázáshoz hozzá lehet szokni, meg a napi 4-5 órás alváshoz is. Valahogy segítenek a hormonok, meg persze a baba iránt érzett szeretetKép

Igika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: