Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Sziasztok!

Persze,hogy szólok, szerinte nagyon klassz ötlet , a mi kecónk full bababarát lesz (elektronika elérhetetlen helyen,kábelek kábelvezető müanyag csőben,konnektorokban vakdugó,erkélyen védőháló,konyhában Tilos az Á, babajtó , + a gyerekszoba,ami meg pláne:)
Naagy (120*120) fa járóka, és 6000 játék..
És imádom a pogit :)

A DM-ek jól járhatók babakocsival szerintem,habár én ahová tudom, oda nem viszem Fannit, ugyhogy nem igen tudom hová lehet jól beférni babával, de a többiek biztos tudják!
Vendég
 


Sziasztok!
Colet! Én a Páskomliget utcában lakok a CBA mögött.
A picurka is kislány, most már tuti, mert megmutatta magát. :)

Babamac! Milyen széles babakocsid van? Mert az sem mindegy szerintem.
Én sportbabakocsival vásároltam már a Reálban a piacon, a Páskomliget utcai CBA-ban, a Zsókavár utcai Dm-ben. A Zsókavár utcai CBA-ba nehéz bemenni babakocsival.
A két fent említett élelmiszer boltban nem túl nagy a "közlekedő" folyosó, de még eddig nem volt gondom, max, szólok, ha valaki megáll úgy, hogy nem férek el.
Torna: A Kangában most szervezik, a mamatornát, miközben a pici ott van a közledben, úgy tudom heti egyszer lesz. De van még ott zene-bona piciknek, pszicológus, kézműveskedni is lehet.
Nem tudom van-e még hastánc tanfolyam, tavaly nyároin még volt.

KépKép
Kép
 

 
 

Kedves Anyukák,

Fóton lakom a kis családommal és gyed kiegészítésként,
Parfümöket – ismert illatok alternatív illatait pl.: Davidoff, Charel, Escada, Gucci, Giorgio Armani, Kenzo, Naomi Campbell, Christian Dior, Calvin Klein, Hugo Boss

Tusfürdő 200ml - 1200 Ft, Golyós dezodor - 890 Ft, Tollparfümök 8ml - 1400 Ft, Deo Spray Women 75ml - 1200 Ft, After Shave for Men 50ml 1600 Ft, Ferromon Tartalmú illatok - 3150Ft

és Fehérneműket – tanga 325Ft, teli és francia bugyi 455Ft, melltartó 780Ft - 910Ft, szoptatós melltartó 950Ft, trikó 910Ft - 1170 Ft, zoknik 455 Ft - 715 Ft, babydoll 1820 Ft, bodyk 1820 Ft - 1950 Ft, polók/ s-xxl 1560 Ft, xxxl 1950 Ft

értékesítek. Ha érdekelnek a termékek vagy esetleg te is szeretnél egy kis pénzt keresni kérlek keress meg, Németh Beatrix 06-30-639-9820 telefonszámon vagy a branne.b@invitel.hu e-mail címen.

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Lehet,hogy a sok éjszakázás teszi, de nekem most épp :) az a kényszerképzetem,hogy Fanni hasonlit Daniel Craigre...(új Bond).

Ehe.

De téééllleg! Én ugyan nem vagyok Bond, se Craig függő,rajongó de szerintem hasonlit.

:shock:

Szerintetek is? Vagy, ha nem, tudtok erre valami megbizható szakembert,gyógyszert... :lol: Kép
Vendég
 


sziasztok,
Ismerősöm vállal a környéketeken babamegőrzést, vagyis annál kicsit többet, mivel szakképzett dada és óvónő 30 éves tapasztalattal. Kb. 50 éves, kedves, nyílt szívű és tényleg jól ért a kicsik nyelvén. A bölcsis és ovis tapasztalatai is Rákospalotához kötik.
Ha több információra és elérhetőségre lenne szükséged írj a privimre. (Az internet nem az erőssége, ezért írok én)

Beusa
Kép
 
 


Szia Beusa!

Később engem majd fog érdekelni egyszer egyszer.


Lehet, hogy majd mielőtt aktuáli lesz, akkor majd jó lenne találkozni vele.

Az én kisfiam 9 hónapos, még nem szoktam elmenni nélküle több órára, szopizik is még, de azért köszönöm, majd szólok.

Lucsia
lucsia@freemail.hu
 
 


Hellóka!!

Hát, csajok, ez a topic nem pörög nagyon. Na, sebaj, írok. Voltam az oviban, márc. közepén kezdjük a Mátéval a beszoktatást. Annyira várom, már nem semmi a 2 lurkó együtt mostanság. Azért elszorult a szívem, hogy láttam a szekrényét rajta a nevével. Hogy már ovis lesz, és....Noi jól van, tök eleven, szenved a 6. fogával, persze éjszaka.

Moszmota: Hol fogsz szülni, és akkor neked már az ügyeletesnél kell, vagy maradt a régi rendszer, és rendesen a választottnál lehet? Mostanság elég zavaros a helyzet. Akkor a piacnál levő közértnél laksz? Akkor azért nem vagyunk túl közel egymáshoz, bár pont tegnap piacoztunk. Kangába mi is járunk, már ősidők óta. Kedden van torna, de én nem tók, mert a 2 gyerekre úgy nem tók figyelni.


Mennyaszon: Hű, tényleg fáradt lekhetsz. Bár nekem a férjem egy ídőben erősködött, hogy a Noi hasonlít a Vin Diesel-re(lehet, rosszul írom). Azóta nem emlegeti... :D Nálatok, hogy mennek az éjszakák? Cumizik, vagy mindig cicizik ha ébred?

Na, ennyi voltam, írjatok!!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Új vagyok itt.
2 fiam van 14 hónapos és 2 éves 10 hónapos.

Tanácsot szeretnék kérni - a kicsit bölcsibe kell íratnom év végén-, hogy melyik bölcsi jobb. (Úgy hallottam 2 bölcsi maradt, és nagy a túljelentkezés.)

Köszönöm a válaszokat.
 
 


Colett 77 : A pici vonásaiban tényleg van egy kis Vin Diesel!!!
Oké, elárulom: én világ életemben találtam hasonlóságot egymással sok emberben, de iiigérem, kimélem a topicot 8)

Fura lehetett a kis nevét olvasni a táblán az oviban.Én bizti pityeregnék titokban egy sort :oops:

Már a 2. fogacska is áttörte az inyét,és ha minden jól megy,vissza állunk szép lassan fényjáróvá :D Az az este fogunk aludni..



Kép hideg van :)
Vendég
 


Colett!
Szt Imrében szülök majd, de biztosat nem tudok a rendszerrről. A választott dokim sokat van vidéken, külföldön, így lehet, hogy megint ügyeletes dokinál szülök, de remélem a szülésznőm a választott lesz, és nem az ügyeletes, a rendszer miatt.
A piac utcjában van egy CBA, és a mögött lakok.

Judtih! Merre laksz? Mert sok bölcsi van. Ha időben beíratod, van esély, hogy felveszik, pláne, ha körzetbeli vagy. De túl jelentkezés mindenütt van. Szerintem a kinézett bölcsibe menj be most, és próbáld beíratni.

KépKép
Kép
 


Sziasztok!

Újra reggel kelünk este fekszünk- ami tudom, nem egy nagy újitás,, de nekünk most ez nagy hír :)

Már 2 db. 2 mm-es foga van Fanninak, amit nagyon szeret nyikorogtatni a gumikacsáján... :D

Készülünk a babaszinházba, de majd csak az infulenzás időszak után megyünk nagyobb közösségbe.

Szerintetek mi az az "ideális" kor,amitől már nyugodtabb szivvel lehet egy babát bölcsibe adni?
Én nagyon elleneztem a bölcsit, esküdöztem Égre-Földre,hogy nem megy bölcsibe, nem is zavarnak itthonról, de lehet, hogy lenne egy klassz álláslehetőség, de sajna akkor muszáj lesz,ha elvállalom...
Magán bölcsibe menne elvileg,ami itt van az utca végén, anyu előbb is el tudná hozni,ha valami van,stb, de nekem akkor is hatalmas fejtörést okoz ez az egész.



Kép
Vendég
 


Kép

Nagyon nagy itt a csend :)

Fanni már áll, és a 2 fogas mosolyával levigyorog mindenkit a lábáról :)

Emeletes huncut :)
Vendég
 


Sziasztok!

"Friss" felhasználóként üdvözlök minden kedves anyukát, kismamát. Én Rákospalotán lakom. Szerintem nagyon jó környék.

Lucsia-nak üzenem, ha esetleg még keres németes beszélgetőpartnert, én szívesen gyakorolnám a nyelvet. Angolul nem nagyon tudok, bár szeretném fejleszteni.
Amióta itthon vagyok, nem nagyon használom a németet sem, és nem szeretnék sokat felejteni :-).

Tímea
 
 


Szia Timi!!!

Én is Rákospalotán lakom, az SZTK-nál.
Gyerkőc (ök) ?

*
Vendég
 


Szia Menyasszon!

Én az Aulich Lajos utcában lakom az M3-as másik oldalán. Épp babát várok, az elsőt. Május 15-re várjuk a születését. Már alig várom, hogy a kezemben foghassam, sokat mocorog.

Nálad mennyi pici van? Én nagyon imádom őket. Nagy családban nőttem fel, heten vagyunk tesók. Öten még otthon laknak, a legkisebb 5 éves. Megyek is ma hozzájuk, így lehet, hogy csak hétfőn tudok írni.

Timi
 
 


Szia Kedves Timi!

Nálunk Fanni az első baba, tavaly Július 9.-én született.

Klassz lehetett igazi nagy családban felnőni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hol fogsz szülni?

Én az Újpesti Szülőotthonban hoztam világra Fannit, ahol anyukám is született és még nagyon sokan mások, de most bezárják, ezért elég morcos hangulat van az Újpesti kórház szülészet topicban, és a lelkünkben is... :(

Nemsokára a kezedben tarthatod a kist Tündért, ez már azért a finishez közeli része a dolgoknak :)

Kislány, kispasi vagy titok?

Szép napot!
Vendég
 


Az Újpesti Szülőotthon dolgozói tüntetést szerveznek a szülészet-nőgyógyászati osztály bezárása ellen!!!
2007. március 14.-én 13.00 az Újpesti Szülőotthonnál (Görgey Artúr utca 69.) Ne engedjük, hogy Újpestnek ne legyen szülészet-nőgyógyászati osztálya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindenkit,aki segíteni szeretne vagy egyetért a demonstrációval szeretettel várnak!Nem csak a nőket,hanem a férfiakat is, hiszen ez nekik is fontos!
Aki csak teheti tegye ki a üzenőfalára, hogy minél több emberhez eljusson ez a hír! NEM HAGYHATJUK, HOGY BEZÁRJÁK A SZÜLŐOTTHONT

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Kovati!

Igen, persze, még szeretném gyakoroli a németet.

Az emailcímem:
lucsia@freemail.hu

Szia
Lucsia
 
 


Sziasztok!

Gyűjtsük már össze, hogy mit lehet csinálni babákkal itt a XV. kerületben ill, annak közelében:

Amiket én tudok:

Babaúszás-Pólus hotel--nagyon jó

http://bebilap.hu/babauszas/

Ringató -Káposztásmegyer--még nem ismerem, de készülünk menni
a 10 hónapos kisfiammal


Baba-mama klub --Csokomai Művház
http://www.csokonaimk.hu/csoki/index.html

Ennyi.

üdv.: Lucsia
 
 


Szia Menyasszon!

Én is a Szülőotthonban fogok szülni, elviekben. Dr. Győry Attilához járok. A dokim szerint addig nem valószínű, hogy költözniük kell, de ha mégis, időben fog szólni. Szomorú és egyben nevetséges is, amit szerintem a kórházakkal művelnek. Szomorú, mert igenis szükség lenne mindegyikre, és nevetséges, hogy a hiányzó milliárdokat a kórházak bezárásából "pótolnák". De ez más téma.

Már nagyon várjuk az érkezést. Alacsony termetem miatt a pici hozzám képest elég nagy, pedig még most fog igazán belejönni a növésbe. Sokszor fáj a derekam és a lábam, az alvás sem az igazi.

Kisfiúnk lesz, már a 18. héten megmutatta magát :-). A 4d-s ultrahangon sem takargatta jeleit :-).
Egyenlőre nem izgatom magam a szülésen, inkább kiváncsian várom, milyen is lesz.

Egyik húgom is Fanni. Szép kislányotok van nagyon!!! Lassan egy éves lesz. Miket csinál már? Szopik még?

Timi
 
 


Nah, a korház bazárásokról nekem is igen cifra véleményem van, de ez egy külön topicot érdemelne...A szülőotthon topicjába gyere fel, patak ott dolgozik, tőle kérdezhetsz bármit, nagyon aranyos, szivesen segit, habár most elég szomorú a bezárás miatt...

Köszönjük, nekünk ugyan barna szemünk van az apjával, de a nagy és dédszülők, rokonok között sok a kék :)

A szülés nálunk nagyon klassz volt, habár Fanninak 36 fejkörméretes bucikáját a doktor bácsi is segitett kikönyökölni anyuból, de igy megúsztuk a császárt (állitólag 5 percet adott...)
De igazán nagyon jó élményként tartjuk mindhárman számon (apás volt végülis, pedig én nem akartam, de igy alakult) :) Én sem izgattam magamat miatta, mikor reggel indulni kellett, mentünk, és kész,előtte nem igen foglakoztam magával a szüléssel, inkább csak Fannival.
Igazából elég, ha viszonylag nyugis az ember, a többi jön magától!

Fanninak 3 fogija van, most jön a 4., áll, nagyon barátságos, és most újabban rájött, hogy tud hisztizni....Névnapunkra pedig vacsimeghivást kaptunk, úgyhogy már volt étterembe is: nagyon élvezte:) Alapvetően hihetetlenül nyugis baba.

Már nem szopik, viszont mindenevő , a spenót és a brokkoli a kedvence, illetve a sütötök-na azzal bármit megeszik :)

A babadolgokat már megvettétek? Babakocsiban önjelölt szakértő vagyok, ha bármi kérdésed van ... :)



Lucsia: A kápmegyeri ringató szerintem minket is érdekelne, habár nem teljesen ott lakunk, de úgyis meg kéne szoknom BKV-zni babakocsival..Mikor van ott foglakozás? A Pólus babaúszásról én is csak jót halottam, a Csokonaitól pedig 5 percre lakunk, és ismerem a fél "személyzeti gárdát) ott is biztosan igényes a bababuli :)
Vendég
 


Mi is apás szülés szeretnénk. Fel is kéne már hívnom a Szülőotthont, hogy mikor mehetünk felkészítésre vagy valami ilyesmire.
Babadolgok közül eddig a kiságya és a fürdőkádja van meg a picinek. Babakocsit nézegettem már a neten. Valami olyasmit szeretnénk, ahol a hordozó egyben autósülés is. A kocsi tolókarja pedig legyen állítható, és kétirányból tolható. Nekem ez nagyon fontos, mivel pici vagyok :-). Már azt is láttam, hogy lehet jobban járok, ha külön-külön veszem meg a kocsit és az autósülést, mert együtt amik vannak és ilyenek, azok méregdrágák.
Nem nagyon tervezem, hogy kocsival fogok BKV-zni, arra inkább egy hordozókendőt szeretnék venni.

Olvastam a Szülőotthon bezárásáról, ez most azt jelenti, hogy akkor április 1-től már nem is működik? Nekem a dokim most épp szabin van, és majd csak ápr. 16-án kell hozzá mennem vizsgálatra. Remélem akkor már tud hírekkel szolgálni.

Bízom benne, hogy a szülésnél minden rendben zajlik majd, igyekszem odafigyelni, hogy mikor mit kell csinálni, azt hiszem mást nagyon nem tehetek. Jó lenne, ha mégsem zárnák be a szülőotthont, nagyon sok jót hallottam már róla.

A babaúszást mennyi idős kórtól ajánlják?

Timi
 
 


Mi egy mózeskosaras , hatalmas kerekűt vettünk: sziklán felfelé sem érzi meg a terepviszonyokat benne a baba, újszülöttnek szerintem ezt teremtették, na meg hazahozni hófehér pólyában, mózeskosárba..az az igazi...:) A miénknek volt sportrésze, de nekem az nem tetszett, meg összecsukni nem volt olyan gyors, mint ahogyan az ma divat és autónál elkél, de ha többet mész vele gyalog mint autóval, akkor mózes. Utána mi találtunk nagy nehezen egy minden általam állitott kritériumnak megfelelő sportot, (Pierre Cardin Delux) , de buszozni ezzel sem lehet a súlya miatt (az az nekem nehéz, amúgy könnyűnek számit), szóval a harmadik,s egyben befejező rész (BKV-hoz) egy Brevi B-light lesz, ami 4 kg, de e két utóbbi főleg 6 hónapos kortól ajánlott. Egy kocsival ritkán lehet amúgy megúszni.

Mi vettünk mellé 3 hónapos korában egy autósülés/hordozóst a Vaterán használtan, (egy karcolás sem volt rajta, csak az árán látszott,hogy nem új) de Fanni nagy baba, igy mi már a 2. autósülésnél járunk, és 2 hónapon belül vesszük mega 3. kategóriát, szóval mi igencsak befürödtünk volna egy hordozóval egybeépitett babakocsival..

Patak segiteni fog amiben tud, mi speciell kihagytuk a felkészitőt, máshol elkezdtük, de ott meg végül az orvost váltottuk le, de a szülésznő igy is 3 mondatban össze tudja foglalni a leglényegesebbeket ( légzési technika, ajánlott póz, stb). Szerintem Te azért még ott fogod világra hozni a kis Tündérpasit :)
Mindazonáltal igen felháborító az egész.

A babaúszást az oltások beadása után ajánlják, 6-7 hónapos korig viszont álatlában megszünik az a hires babareflex a vizzel kapcsolatosan, de van akinél 1 éves korig tart.
Mi még nem kezdtük el, majd talán nyáron (nekem viziszonyom van, úszni legalábbis nem tudok, de azt jól meglehet ott tanulni, hogyan kell bánni a kis csúszós babával nagyobb vizben, meg persze Ő is szokja a vizet, habár igazi úszásra 3 éves kortól lehet őket tanitani)

Nah, sokat irtam , balra el :)
Vendég
 


Szia Menyasszon!

Találtam itt a kínál oldalon egy autósülést és egy hordozókendőt, ami nagyon szimpatikus, remélem sikerül megvenni, köszönöm a tippet. Babakocsikat már többfélét nézegettem a neten. Sokszor az ár csábító, sokszor pedig a kinézet, nehéz dönteni. De szerencsére még nem késtem le semmiről.

Egy-két babaruhát kell majd még vennem, kaptunk már néhány bodyt ugyan, de azért nem árt ha több van belőle.

Neked mi a tapasztalatod mellszívó ügyben? Sokan az elektromos mellett érvelnek, mások a kézi mellett. Félek az elektromos talán túl hangos vagy erős. Minden infónak örülök!!!

Timi
 
 


A szülőotthonban volt egylektromos: se hangos se erős nem volt.
Nekünk volt egy avent isis, meg a szülőotthonban a csecsemős ajánlott egyet, ott 3000 ft, ami nagyon jó erős: 2 szöből áll, de tényleg erős.

Voltunk ma a demonstráláson: remélem ért valamit !!!!!!!!!!!!!sokan voltak, szomorú hangulat volt.

nekünk volt hordozókendönk....................................................nézd meg a www.babakozelben.hu oldalt, nekünk most az van,miután eladtuk a kendőt 2 nap után...ez tökjó!

bocsi a kisbetükért, de Fanni itt nyüsznög az ölemben és gépelni akaaaaaaaaaaaaaar.....
Vendég
 


Remélem lesz eredménye a demonstrálásnak, én sajna nem tudtam elmenni, mert nem bírok hosszabb időn keresztül állni. Azért én bízom benne, hogy még a szülőotthonban tudok szülni. Fogalmam sincs mi lesz, ha mégse :-(.

Érdemes szerinted a kendőből használtat venni? Láttam egy-két jó ajánlatot itt fenn.

Timi
 
 


Én is remélem, hogy volt értelme!

Nandu féle hordozó kendő ? Biztosan érdemes, mi is 2 nap után adtuk el,de nézd meg előtte mindenképp, az anyaga nehogy foszoljon, stb.

Ez a babakozelben.hu nem tetszik?

Ne is ácsorogj hosszú ideig, pihengess,amikor csak tudsz!

Szerintem Te még szülhetsz ott!
Vendég
 


Néztem azt az oldalt is, mondjuk csak 2ezerrel lenne drágább egy teljesen új, lehet inkább megveszem azt.

Mikorra derül ki, hogy mi lesz a szülőotthonnal?

A te pocaklakód is ilyen mocorgós volt? Az enyém reggel és este majd szétrúgja az oldalam. Sokszor eléggé fáj is :-(.

Timi
 
 


Nekünk kenguru szabású volt onnan.

Tényleg nagyon jófej,aki gyártja, ő is anyuka, most várja a másodikat, elmagyaráz mindenrféle pózt a kendővel (amúgy is tök egyszerű).

Fanni mocorgós volt, de a vége felé már nem annyira, egyszer meg is ijedtünk, bementünk, csinált a doki magzatvizvizsgálatot, rá 2 napra megszületett Fanni:)

Amúgy is már csak 5 nap lett volna :)

Jah, és persze a ok nélkül aggódtunk:)

De ha valami gyanús, CTG-re mindenképpen érdemes bemenni ,az a biztos.

Jó erős baba akkor, az jó!!!

Most kapott azt hiszem egy hónap haladékot minden bezárandó korház, meg a mi dokin is azt mondta, hogy 1-2 hónapig még ott vannak, aki mostanában szül, az még szülhet ott!

Ildikó
Vendég
 


Sziasztok!
Lehet, hogy 2 héten belül meghaladjuk az öt kilót! :) Ennek nagyon örülök. Viszont öt kiló fölött másik terpeszbetétre lenne szükségünk.
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek 3-as számú (5-7 kg-os) terpeszbetétje, és kölcsön adná-e néhány napra. Szerintem 1 hétnél tovább biztosan nem viseljük! Ápr. 3-án megyünk kontrollra.
Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

kovati

Én avent isis-t használok. Nekem ez bevált. Attól ne félj, hogy nagyon erős egy mellszívó. Szerintem az nem baj (bár erről nem igazán van tapasztalatom). A csöveket (3000Ft) is használtam egyszer. Erős, az igaz. Nekem az nem tetszett, hogy közben nem tudtam maszírozni a mellem, mivel az két kezet igényel. Az avent nyumogatásához elég egy kéz is. medela márkából is van ilyen nyomogatós, meg van húzós is. AZ is két kezet igényel. Az avent márkaboltban a hölgy azt mondta, hogy a gépet nem ajánlja, mert nem erősebb mint a kézi, csak akkor, ha már az embernek ínhüvelygyulladása van a kézitől. Amúgy 30000Ft. :shock: (ha jól emlékszem.)
Minden jót!

Szia Ildikó!

Zsuzsa
 
 


Szóval akkor a kézi mellszívó jobb, mint az elektromos?

Minden reggel ébredéskor mindkét csípőm nagyon fáj. Alig tudok lábra állni. Lehet ez attól, hogy csak az oldalamon tudok aludni? Van ötletetek, hol tudnék ennek utánanézni?

Mi lesz itt a végéig.....?

Timi :?
 
 


Szia Zsuzsa!!!

Kovati: Fazsura hallgass, Ő többet és hosszabb ideig használ mellszivót,mint én, én csak kis ideig használtam , ám én azt tapasztaltam amit leirtam.

Szerintem a csipőd azért fáj, mert tágulnak, nyúlnak a tartószalagok,hogy legyen helye a babának-igazán még csak most kezd nőni,"hízni" a baba, nekem a mai napig fáj, meg a derekam is-a doki anno azt mondta, szülés után ! hogy egy lepedőt tekerjek a csipőm köré, és jó szorosan húzzam meg, és viseljem, hogy vissza menjen könnyebben a csipőm. Én ezt kihagytam: lehet, h nem kellett volna !

De kérdezd meg a dokidat!!!
Vendég
 


Timi!
Én csak a medela elektromos gépét próbáltam egyszer-kétszer. Először, amikor használtam, csak az segített elindítani a fejést. Másodszor semmit nem szívott, de az aventtel szépen kijött a tejci. Nem minden az erő. :?

Zsuzsa
 
 


Köszi Zsuzsa! Akkor azt hiszem én is olyat fogok beszerezni :-).

Timi
 
 


Kép

Fanni és az Első Játszótérlátogatás :)

Pestúlyhelyig mentünk,ott tudtam egy nyugis,szép játszótérről :)


Az időjárás eléggé fura,habár tavasszal mindig az, ám én tartok tőle, hogy az idei rendhagyó Tél után egy rendhagyó Tavasz, Nyár és Ősz jön...


Fanniból a hisztin kivül elsőnek betudott szavakat is kihozta a front :)http://www.videoplayer.hu/videos/play/40183
Vendég
 


sziasztok!
En is el vagyok kicvsit havazva es babamacikam mar lassan 5 honapos. Koltozes es lakasfelujitas meg folyamatban, apa intezni, igy en nem eroltetem, nincs sok beklszolasom, igy megvan a nyugalmunk is:D
Egyenlore meg nem, lakunk a keruletben, de sokat latogatunk oda, es azert olvasgtlak benneeket..
Mellszivorol nekem annyia tapasztalat, hogy medelat hasznaltam, mivdel nem akartam beruhazni nagyon, nekem nem szivott olyan jol igy kezzel fejtem, 3-4 hoonapos korig.Lehet berelni eléektromos mellszivott, ha nagyon kell, akkor en azzal probalkoznek..
En meg csak szoptatok, es egyenlore eleg a babocamnak.
Az ejszakat ujabban nem alussza vegig, felebred2-3x szopizni, valoszinu kiurul a kis pocakja es meg kell toltenie.
Mi itthoin jarunk babatornara es egeszen jo dolog, mar a hatarol a hasara fordul, elenken figyel, pakol, rombol jatekokat.
Babauszasra nem jarunk, de itthon kadazunk, eberen tartjuk a buvarr reflexet es a pőulousba keszulunk menni,.
Azt annyira imadom mikor a babacsoportban sok kis csoppseg kozt tornazunk es izegnek mozognak.
rmelem mar gyakrabban leszek en is.
minden jot ,es jo idoit, miegymast
 
 


Sziasztok!

Pár hónap múlva költözünk a xv.kertületbe és jó gyerekorvost keresek. Tudtok segíteni?
Vendég
 


babamac,
látom te is babaúszára készülsz a pólusba. mi is szeretnénk járni. mit tudsz róla? mennyibe kerül? tiszta?
Vendég
 


Gyerekorvos ügyben én is szívesen veszek ajánlásokat :-), hamarosan szükségünk lesz rá.
 
 


Sziasztok!

Bacilivi, Kovati :

Fanninak dr.Malinszky Andrea az orvosa, az enyém is Ő volt , csak ajánlani tudom.

Engem anno Ő mentett igazából meg, ugyanis az előző gyermekorvosom évekig félre kezelt, szedette velem a Maripent,Sumetrolint, ez a doki pedig belenézett a torkomba, aznap este már a Madarászban aludtam,reggel kivették a borzasztó csúnyán begyulladt (ezzel más betegségeket és folyamatos gyulladást fenntartó ) manduláimat - nnna azóta semmi bajom, csak utána vérszegény is lettem, mert azok a gyógyszerek nagyon erősek voltak amiket évekig szedtem mindenre...

Kb.


A gyerekek nagyon szeretik, neki is van egy nagyobb lánya, amúgy nem öreg, az én időmben kezdett kb. az SZTK-ban. Vagány, jófej de nagyon preciz és jó orvos.

Nnna, ez most fizetett hirdetésnek néz ki :) Nem az!


A Pólus bébiúszásról én is csak jót hallottam, mi nyáron megyünk elvileg, itt van róla sok infó: http://www.bebiuszas.hu/

SZIA babamac!!!!!!!!!!!!! ***
Vendég
 


UI: Pestújhely . Fogalmam sincs miért irtam másképp a játszóteres képnél... :oops:
Vendég
 


Köszi Menyasszon!

Hol rendel dr. Malinszky Andrea és mikor? Szerinted már most látogassunk el hozzá, vagy majd ha a pici megszületett?

Nem tudom, nektek a terhesgondozás alatt hányszor kellett védőnőhöz mennetek, de velem a védőnő nem is foglalkozik. Egyszer voltam nála, mikor a kiskönyvet adta, akkor nem mondta, hogy mikor menjek hozzá. Mikor már sejtettem hogy a hepatitis eredménye nála lehet felhívtam, hogy talán nem kéne-e találkoznunk, eljött hozzánk, elhozta a papírt, aztán ennyi. Akkor is kérdeztem, hogy mikor menjek hozzá legközelebb, és közölte, hogy ha esetleg arra járok.
Többi kismama ismerőseim elég sűrűn járnak védőnőhöz, remélem nem lesz baj belőle, hogy én alig voltam :?

Timi
 
 


Énis köszi Menyasszony!!

Házhoz is jön a dokinéni?????

Kovati,
hát és se jártam túl sokat védőnőhöz...de amennyire
" házzáértők", szntem jobb is... Szülés után is 1szer volt kint... PEdig hetente kellett volna.
Vendég
 


Sziasztok!

A doki néni házhoz is megy, ezt vele kell megbeszélni!

Mindenképpen a baba születése előtt jó elmenni hozzá az egészséges rendelésre : Szerda 10-12, Péntek 16-18, mert Ő akkor ir egy csomó receptet,ami majd kell a kezdetekre (gyógyszertári napraforgó olaj,popsikenőcs, fürdetőkrém,lázcsillapitó kúp,stb) , ezeket még a saját TAJ számotokkal tudjátok kiváltani, csak elé kell irni egy kódot-ezt Ő megmondja mit.

A védőnő kérdésben én eléggé elfogult vagyok, mégpedig rossz értelemben, mert uram bocsá én még értelmes védőnővel nem találkoztam a kerületben (pedig cirka 24 évemből 21-ben itt éltem...)

A miénk az AFP eredményt keverte el (TÖBBEK KÖZÖTT),egy szép napon találtam egy letépett papirfecnit a postaládában szó szerint ezzel a szöveggel: KEDVES ANYUKA! ROSSZ LETT AZ EREDMÉNY,JÖJJÖN BE. VÉDŐNŐ

Az udvarban van még gyerek, tehát nem ártott volna a cimzés, a pontos aláirás és ,hogy MILYEN eredmény lett rossz...
Berohantunk,ott közölte a mi védőnőnk, hogy eeezt nem ő irta,majd hétfőre....(ez volt péntek délben) kideriti...

Én már aznap kideritettem, mindeközben időmből arra is tellett ,hogy egy 2 oldalas panaszlevelet megirjak ,amire jött is válasz,mégpedig bocsánat kérő,miszerint utána jártak...

Jah, és mikor próbáltuk kideriteni,ki irta, akkor mikor elő került, büszkén közölte az illető,hogy bezony ő irta s dobta be,mert helyettesitett...látta,hogy magasabb lett az AFP és gondolta szól...jah, és ,hogy szerinte ilyen eredménnyel valószinűleg a kis kezével vagy lábával van a baj... :!:

Természetesen SEMMI baj nem volt a gyerekkel, de régen voltam úgy be@va mint akkor, a genetikai UH-ig.
(itt megjegyezném, hogy az AFP vizsgálat igazából egy vicc,mert olyan nagy a tévedések lehetősége és a határértékek rugalmassága, hogy nagyon...)

Mindemellett jártam a védőnőhöz (MERT KÖTELEZŐ,ILLETVE CSAK AKKOR JÁR A PÉNZ,HA 4 ALKALOMMAL OTT VAGY,vagy valami ilyesmi,habár mikor meglett a Fanna,akkor a dokija mondta,hogy az Ő igazolása kell hozzá,hogy részt vettem a terhesgondozáson, nna mindegy ,ezt inkább tőlük kérdezzétek meg),kedvesen mosolyogtunk egymásra, kb ennyi volt a gondozás...Nah,jó a szivhang hallgatás egy igen jó móka azért :)

Mikor Fanni megszületett,akkor a védőnő épp (mint mindig) szabadságon volt, nyaralt, úgyhogy 2 hónaposan látta először,azóta is 2 havonta megjelenik, mond valami teljesen eltérőt,mint amit az orvos a kajával kapcsolatban, kedvesen bólogat mindenre amit mondok,majd jobbra el.

Én kitűnőre végeztem a Vöröskeresztnél egészségügyi képesités/csecsemő és gyermek gondozás,elsősegély = baby sitter cimmel, úgyhogy nem volt gond,hogy hogyan fogjam,fürdessem,ápoljam,de azért ez nem mindenhol van igy, igy is volt (lett volna) sok kérdés,amit az épp bent lévő fehér köpenyestől kérdeztem meg...

Mindegy ,én örülök, ha vendég jön,neki meg van munkája,ez a mai világban egy jó dolog...

És ahogy bacilivi is irta: hetente lenne kötelező jönniük, én ettől szivesen eltekintek,tekintve a tudásukat, de mondjuk van igen sok hely, ahol nem,sőt: egyáltalén nem megfelelően vannak ápolva,gondozva a gyerekek,ott azért elkélne a segiség, de attól félek, oda sem rohannak nagyon...(én eleinte büszke voltam,hogy ritkán jön,mert biiztos látja,hogy itt minden előirásszerü, de lehet,hogy csak lazák...)

Mindenesetre ez 15-20 éve nagyon nem igy volt (mondjuk az meg a másik véglet volt talán).

Elnézést a hosszúságért :oops:
Vendég
 


Igazából én se nagyon hiányolom a védőnőt, lehet én többet tudnék neki mesélni a sok kis tesóm miatt, mint amit ő nekem. Csak furcsállom, hogy más ismerőseim rendszeresen járnak hozzá, ő ír majd recepteket fel nekik stb.
Mindenesetre a gyerekorvoshoz, akit ajánlottál elmegyünk szerintem a következő hónapban, már azért is, hogy megismerjük.
Viszont Menyasszon nem írtad, hogy hol rendel, ezt még elárulod :-)?

Timi
 
 


Sziasztok! :-)

Bocsi a zavarásért! Azt szeretném kérdezni, hogy érdekel-e valakit sok-sok mese dvd (Pl Thomas a kismozdony, Sam a tűzoltó, Micimackók, Kisvakond, stb.), felnőtt filmek, zenei cd-k (pl Babazene, Halász Judit, Kaláka, stb)?
Egyéni kívánságokat is igyekszem teljesíteni :-)
Ha igen, írjon nekem a discmano@gmail.com címre, és küldöm az infókat

Köszi...

További szép napot:
Titati
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy a védőnőm olvassa a topikot, mert ma felhívott, hogy jönne... :lol: :lol:

Lakik valaki a rákos úti sztk környékén???? Van ott valami épkézláb játszótér??

Jaa és jelentem, tegap aláírtuk az adásvételit és május 20tól hivatalosan is ebbe a topikba fogok tartozni :lol: Remélem jöhetek is... :oops: :D
Vendég
 


sziasztok!
A babauszasrol annyi info, amit a linkben olvashatsz, es szemelyes tapasztalat nincsen. Hivtam oket, de nem vettek fel, irtam mailt, erre 2 napja nincs valasz. Ha van fejlemeny megirom.
Gyerekorvos ugyben Kenezy Juditot ajanlottak, ez volt apuka gyerekorvosa is. anyos szerint tobb tudogyulladast kihordott a fia a laban.
Van egy fiatal pasi is, aki azt moindta, pici a baba, menjenek be a korhazba, mert o nem tudja kezelni-ezt egy ikres anyuka meselte.
Ugyhogy sok jot nem tudok.
egyenlore meg en is regei gyerekorvosnal vagyunk, annyit tudok, hogy ha van ismeros, aki nem korzetben dolgozik, hanem korzeti kotelezettseg nelkuli gyerekorvos,oket is lehet szamba venni. Bar ketlen hogy a keruletben lenn ilyen. Kevesebb beteg, kisebb sorban allas.
Mi egyenlore babatornara jarunk itthon, es nagyon joooo, sokat ugyesedunk es jo a kozos program.
uszast egyenlore a kadban csinaljuk, de kozossegben azert mas, meg a hely is nagyobb, en mindenkepp kivancsi vagyok ra.
vedono temahoz annyi, hogy en is az vagyok, es azt hiszem sokan vannak akik nem a szakma csucsan vannak. De azert ha kerdesed van kerdezz toluk batran, szerintem segitokeszek. Hozzam is jar, es mondd is dolgokat vagy megerosit, ad kolcson szakirodalmat miegymas.

Rettegj kerulet a jovo heten szandekozunk ujra egy hetet eltolteni, ha jo ido van szivesen setalhatnank kozosen.
udv mindenkinek
szia menyasszony!!!!!!!! :)
 
 


Sziasztok!

Szia Babamac! Örülök, hogy jöttök, mindenképpen talizzunk,ha lesz majd időd!!! Meg kedved :)

Bacilivi: Én a Rákosúti SZTK mögötti utcában lakom, és a Hubay játszótér ( a piacnál) van ,ami közel van, de mi elbuszoztunk pestújhelyre, meg most láttam, hogy az Obsitos utcánál lévő játszótér is gyönyörűen fel lett újitva, az a Széchenyi úti felüljárónál van, mi ezeket tudjuk, meg van egy ici-pici a Redda utca - Eötvös utca sarkán, de ott én még gyereket nem igen láttam,szegény hajléktalanok viszont ott szoktak lenni (ha lenne hol lenniük,szegények biztosan nem ott lennének persze) :(
Meg én át szoktam sétálni újpestre :)

Kovati: A doktornő a Rákos úti SZTK-ban rendel.

Kép

(ezt én rajzoltam most róla, mert elég könnyen el lehet nézni a beteg/egészséges bejáratot :)
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: