Új privát üzeneted érkezett!

babamac,
azt nem tudod véletlenül, hogy mennyibe kerül az úszás?

menyasszony,
húúú akkor nem fogunk messze lakni egymástól :wink: Mi a Bezerédi Pálba megyünk lakni. Köszi a játszótér infókat!! És tök jó az esztékás rajz :lol:

Kérdés: van valaki még akinek nincs teje és esetleg az anyatejgyűjtőböl kap? Ez hogy működik? Mi kell, hogy kaphassak?????????
Vendég
 


Nagyon köszönöm Menyasszon!

Timi
 
 


bacilivi írta:babamac,
azt nem tudod véletlenül, hogy mennyibe kerül az úszás?


Kérdés: van valaki még akinek nincs teje és esetleg az anyatejgyűjtőböl kap? Ez hogy működik? Mi kell, hogy kaphassak?????????


Mindket helyszinunkon aprilistol inditunk uj csoportokat. A beiratkozasok
mar megvoltak, de egy-egy csoportba maradt meg hely. A babakat harom honapos
kortol lehet hozni.
Budapest,Polus: pentek 13.45 ( a potbeiratkozas idopontja: marcius 30.
11ora )
A haviberlet ara: 8500Ft
ezt irtak valaszba. Arra a kerdesre hogy kell e orvosi igazolas, milyen pelust vigyunk, mi van ha a baba beteg es nem tudunk menni, akkor ugrik a berlet ara?

anyatejgyujtessrol....a la leche ligue, szoptatasi tanacsado tud felvilagositast adni.
De a vedono is megmondja hogyan mukodik ez a korzetben. Az anyatejgyujto allomasok sajnos nagyreszt megszuntek, illetve alig mukodik 1-2. Szerintem erre ad talalatot a google, ugy tudom pesten van anyatejgyujto.
Marad a haztol hazig akcio, amit a vedono szervez, csak szolnod kell.Ha van olya anya aki venne es van aki leadja.A leado anyanak sok vizsgalat kell, azt hiszem fizetos viuzsgalatok.
Itt a babaneten is olvastam mar anyatejet keresek dolgot, ugyhogy lehet itt is talalsz valakit
Venni vagy eladni szeretnel?
En sem vagyok egy tejcsarda, de szoptatni akartam es ment is. Eleinte meg pluszt is fejtem le, es igaz mindent megtettem azert hogy legyen tejem.
mar rogton a korhazban cicire tettuk, ott cumikazott masfel orat rajtam, idonkent mar a terhesseg alatt massziroztam a mellemet, de ezt csak ovatosan.
rogton szules utan mar behozattam a szopi teat, csak ezt ittam, ettol hasfajos lett ocsi, igy 6 hetig melloztem. Szedtem homeopathias szoptatos bogyokat, ezt a mai napig is, es idonkent iszom teat is. napi 3 liter folyadek kell, hogy legyen tej. az elso 6 hetben csak szoptatassal es fejessel akartam foglakozni, 3 hetig volt segitseg, de utana mar ment minden.
Sokat kell pihenni, agyban lenni, hevereszni, es masszirozni, szoptatni es fejni.
olyan nincs hogy nincsen tejed, anatomiai okai vannak, hogy van a szules utan, de teny van akinel jobban ki kell csikarni.
jol kell mellre tenni, teljes mellbimbot bekapja, eleg eros vakuum. kell, hogy a baba is segitsen, de azt is tudnod kell egy ujszulott gyomra akkora mint a cseresznye, ugyhogy van tartalek 3 napra valo zsirfelesleg is.
Ha sir a baba, az segiti a tejkilovello reflexet, szoval nem kell izgulni, hogy ehezni fog.
Egyik bnomnek a babaja nem segitett, igy cicire tettuk, es ott massziroztam a lany mellet, hogy par csepp menjen a szajaba a babanak. nehez melo volt, nem volt konnyu, de nem adtuk fel es beindult a tejcsi es boldogan szoptatott 10honapig, akkor megunta a baboca:)
A mellet tenyleg ki kell uriteni, hogy ujabb es tobb termelodjon, igy a korhazban en is az elektromos mellszivoval szivattam le, segitett sokat.Ilyet egyes helyeken lehet is berelni, igy nem akkora beruhazas, aztan ha mar megy a tejcsi rendesen lehet a kezi, meg elektromos mutyurokkel trukkozni. Bar en kezzel fejtem, de minden tejcsatornat, tejoblot sikerult kimasszirozni. Fiam 5 honapos, kizarolagosan csak szopik es elg is neki.
remelem nem voltam tul okoskodo, de sajnos sokan nem tesznek meg mindent ha egy kicsit nehezsegekbe utkozik
nalunk nincsen se cumi, se cumisuveg, igy nincs a baba szopasi ritm,usa megzavarva. tenynem is mehetek sehova, mert ha cumizni akar, muszaj cicit tenni a szajaba.

mennyasszon: irtam hosszu pu-t, de elszallt:( majd bepotolom.
Fiam most nathas, kohog, lehet csuszik az utazasunk, de majd mindenkeppen jelentkezem..
puszi mindnyajatoknak
 
 

 
 

babmac,
hát bevallom nem akrtam leírni a történetet, hogy miért is nincs tejem, mert még most se tettem túl magam a történteken, de mivel te is hosszan válaszoltál nekem, ezért megosztom.
Azt hiszem a szoptatással kapcsolatban nem tud már senki újjat mondani(legalábbis arról amit a sok könyv és egyéb média terjeszt), annak ellenére, hogy nálunk aligvan.
Nagyon készültem a szoptatásra.Ezeregy könyvet elolvastam,ahol csak lehett tájékozódtam és még a nőgyogyimat is lecseréltem 15 év után, mert nem szopibarát kórházban dolgozott.szülés után baba rögtön cicin,24 órás rooming in, babmama barát kórház.Ded rengeteget cicin, áálandó szopi, ennek ellenére rengeteg sírás.NEm aggódtam.Mindenhol azt írják, gyerek készletei elegek erre a pár napra mig beindul tejcsi rendesen.3.nap Dalma feje tűzforró, szájában szinte nincs nyál,ajka kicserepesedve.Nem értettem.Azt mondták kezdett kiszáradni,39fokos láz.Pótlás.Anya szomorú,de bizakodó.Nembaj,többet úgysekap pótlást.Hazamentünk.2 hét után is sötétzöld széklet,rengeteg sírás,állandó szopi.Mellem úgy nézett ki, mintha cápatámadás érte volna.Be is gyulladt.Mindkettő.Védőnő: "19 éves pályafutásom során nem láttam ilyen csúnyát".Mindenki azt mondta, nyugi 2 hét s rendbejön cici.Nem gyógyult.Kórházban megvizsgálták.Dalma rosszul tartja a nyelvét(mintha cumizavaros lenne, pedig akkor még nem látott cumit.kórházba pedig látták,hogy van mellen,nem volt gond vele).Dalma fogy.Éhes.Ekkor kezdtem mérni a szopikat (mert ugye eddig minek, bizti van tejem, nem lehet baj...) 0-át, 20-at,max 40-et szívott.Inkább elöbbi adagokat.NApi 2 óra alvás.Jön a táp.Vele együtt letargia,önvádolás,rosszközérzet,rosszanyavagyokérzet stb...stb.. Dalma ezeket a mennyiségeket se tudta kiszívni.Fejtem reggeltől estig,estétől reggelig.Eredmény. kb 50ml naponta.
Most szopni csak védővel tud, mert kénytelen azzal jól tartnai nyelvecskét.Ez arra jó csak, hogy összebújjunk.Tejem kicsit több,napi 1,5-2 dl.Sok fejés most is.Vélemény: anyák nagy része már a 2.nap feladta volna a helyemben. Könyv azt írja nők 99százaléka fizikailag képes szoptatni. Hmm...akkor mégis rossz anya vagyok. Akkor valami új infó esetleg a szopiról? :D
Köszi azért, hogy időt szántál rá és leírtad. :)
Vendég
 


babmac
ja és tudok kézzel fejni, van elektromos és kézi fejőm is :lol: :lol:
Tisztára mint egy fejőstehén... :lol: :lol:
Vendég
 


gratulalok a kitartasodhoz, es szomoru ilyet hallani.
En nem a marmet modszer szerint fejtem, hanem mindehogy, ki is dorzsoltem a bort.
Ha tejcsi kell kerdezd meg minden topikban, ahogy ezek az ugynokok is bejelentkeznek.
Lehet fagyasztott tejet isszerezni, az sanszosabb, hogy talalsz.
Es bocsi, hogy ilyen tapintatlan voltam.
Most ez olyan rossz, hogy mindent megprobaltal en meg csak okositottalak.
En az elektromosnal a korhazi erossegure gondoltam, es nem a szabad forgalomban levore.
Hiszem, hogy tobb tejcsi tobb urulessel jon csak, de az ketsegtelen teny, hogy ebben a babo segithet a legtobbet.Csak geppel, vagy fejovel sztem nekem sem jonne le a kello mennyiseg

http://www.heimpalkorhaz.hu/anyatej/atadas.htm
ezt talaltam nem tudom mennyire friss.
Regen az orvos receptre is irt fel anyatejet, de sztem az ezer eve volt.
minden jot nektek
 
 


Babamac,

te mit javasolsz már előre vegyek valamilyen mellszívót vagy esetleg várjam meg, hogy megy-e kézzel, egyáltalán szükségem lesz-e rá?
Tudod édesanyám sosem használt ilyet, pedig hetünket szoptatott, és most nem tudom kiadjak-e közel 15ezret egy ilyen készülékért - természetesen mindenki másikra esküszik - vagy ne?

Bárki véleményét ez ügyben szívesen veszem, igaz már néhányan írtak, de több vélemény, több infó.

Előre is köszi!

Jah, és nem tudja esetleg valaki, hogy a Szülőotthonból a Győri főorvos hova megy tovább?

Timi
 
 


kovati,
Nalunk mikor meglett a baba es hazahoztuk, a csalad elment mellszivot venni. En a korhazban massziroztam es fejtem, igy abban a par napban kiderul sikerul e kezzel.Nem volt tulsagosan hatekony. Harmadik nap a tejcsi sok lett, ezert ratettem a korhazi szivora, ezerszer jobban sikerult vele. Azt gondolom, hogy amig igazan be nem indul a tej, az osszes kis csomocska ki van masszirozva es fejve addig erdemes mindenfelevel kiserletezni.
Elotte azert megvolt minden info, es a csalad mar celiranyosan ment vasarolni. Ez a hasznalt dolgoknal azert kicsit lasabb lehet.
En nem teszteltem sok mellszivot, igy csak egyrol tudok nyilatkozni.
a vasarlasnal ugy dontottem, hogy megprobaljuk a legolcsobbal, aztan ha kell veszunk jobbat es masikat. Az enyem bovitheto, ha kell.
Erdemes bababorzekre latogatni, ott hasznaltan is vannak olcsobban, de a neten is talalni mindenfelet. Nalunk is van helye a penznek, 3 honapig Gyedet sem kuldtek, egy keresetbol nem ugrabaugral az ember.
En a medelanak hasznalom a mellszivojat, ( medela kezi-idealis kezdesnek. )huzogatos pumpaval, es mit ne mondjak, szopi utan alig jon le valamennyi, es a maradekot kezzel kifejem. Hiaba a stimulalos betet benne. Ez kb 5ezer ft volt, ujonnan vettem.
http://www.medela.hu/
Ha kell, szerintem az elektromosra lesz szukseg, es azt hiszem allandoan arra sincsen szukseg, csak amig beindul a tej.
A mellszivo berles, nem a bolti forgalomban kaphato elektromos valtozatokat ertem, hanem a korhazi erossegut.
Nagyon sok kismama Avent-et hasznal es dicserik, en meg ezt nem probaltam.Ez a 1x e ft koruli ar.
Elso korben nem kell szegyenlosenek lenni, es kolcson kell kerni ismerostol, akinek van.
kolleganok tapasztalata a kismamak nagyresze aventet hasznal, de gondolom nagyreszt a jobb marketing miatt, es konyebben beszerezheto.
Letezik meg a pesztonkanak is mellszivoja

Bacilivi,
a szoptatas tanitorol ( SNS )mi a tapasztalatod?

All mum,
Nekem egyenlore mukodik a szopizas, szerencsere a a fiam is turelmesebb. Azt vettem eszre, ha nem eszek rendesen, akkor kevesebb van. Napi 3l folyadekot meg kell innom.
3 honapos kortol a fiamnak tobbre volt igenye, volt hogy 2 napig az agyban voltunk osszebujva, es ha eszrevettem, hogy megint kevesebb akkor ujra csak agyban fekves.
Van hogy masfel orat cumikazik rajtam, nem tudok pisilni se tole, de ha a fiamnak van turelme hozza es igenyli, akkor meg kell tennem.
A tapasztalatom, hogy a tejkilovello reflexxel jon annyi tejcsi, ami neki eleg, utana mar inkabb komotosabban eszik es komfort cumizas van.
A legfontosabb mindenki tudja, hogyan eli az eletet, es ahhoz sajnos a kisbabanak is kell igazodni. A szoptatas, akinek nem megy ugy mint a karikacsapas, igenis nem konnyu es egeszen maceras dolog, masfajta eletet kivan mint ami eddig volt.
Itt jon az a helyzet, hogy nekem nem kell apukat patyolgatnom, igy megtehetem, hogy a lehetosegeimhez kepest mindent megadok a babanak.
Mostt orrszivo projekt van, eleg durvan nathas, nem kap levegot a nozijan:( Igy most ujra aktualis, hogy legyen sok sok tejcsi, es ne kelljen erolkodnie a szivassal a szopinal. Ejjel a kezemben alszik, en a parnakkal korbebastyazva, igy kicsit fuggolegesebben van a feje, es erzem, hogy nyugtataskepp sokszor keresi a cicit.

Utana kell nezzek a szopas fiziologiajanak, es azt hiszem erdemes lenne egy tesztet csinalni, szivaserosseg, technikai fazisok, bio feedback, tej kilovello reflex celjabol. Akkor biztosabb es objektivebb adatokat lehet adni a kismamaknak a mellszivokrol.

Megint hosszu voltam, es megint elkalandoztam,de ha zavar, akkor szoljatok nyugodtan es velosebben probalok majd fogalmazni, es az adott kerdesekre a valaszt megadni:))
Minden jot nektek, babocaknak
 
 


Sziasztok!
Kellemes husveti unnepeket kivanok es sok oromteli pillanatot.
 
 


Sziasztok!
De nagy a csend itt :)

Itt a nyár,ki hová tervez menni idén pancsolni?
Vendég
 


Sziasztok!

Megvettem végül a mellszívót. Pont tegnap hívott fel egy kolléganőm, aki két hete szült, hogy szerinte mindenképp legyen otthon, mire hazamegyünk a picivel, mert neki szegénynek egyik éjszaka begyulladt a melle. Nem volt otthon mellszívója és egy hétig nyomta az ágyat közel 40 fokos lázzal.

Azt hiszem mindenünk megvan, már csak a pici hiányzik a lakásból :-).
Borzasztó, hogy még mindig bizonytalan, hogy hol szülök, még azt sem tudom, a héten hova kell mennem CTG-re. Az orvosom a Honvédba ment át, de én területileg az Uzsokiba tartozom.

Nem tudja véletlenül valaki, hogy ha élettársi szerződésünk van a párommal, akkor is kell apasági nyilatkozatot csinálni? Hol lehet ennek utánakérdezni?

Timi
 
 


kovati írta:Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy ha élettársi szerződésünk van a párommal, akkor is kell apasági nyilatkozatot csinálni? Hol lehet ennek utánakérdezni?

Timi


a vedono tudja.
az anyakonyvi hivatalokban is szoktak csinalni, es szerintem a gyamugyon is.
Sztem ha van elettarsi szerzodes/ hazassag attol meg a baba lehet mase, ugyhogy kell nyilatkozni szerintem.
Es a szerzodes nem terjed ki a babara ha jol gondolom, es ha kiterjed is semmis sztem. Egy gyerek ugyanis nem tekintheto dologinak.
Vinni kell a kiskonyvet, szemelyit talan, lakcimkartyat. Az anya lakhelye szerint illetekes iroda csinalja meg.
Egyuttesen kell jelen lennie az anyanak es az apanak is. Ingyenes.
Amugy az sem tragedia, ha nincs ilyen papir, (pl vki ido elott megszul), mert akkor az anyakonyvit kell vinni....ez mar lehet illetek koteles.
 
 


köszi az infókat babamac! Akkor ha esetleg még az apasági elött megszületik a pici, utólag is a nevére tudja venni a párom?
az igazság az, hogy az én védőnőm nem sokat tud (szerintem én többet tudok nála), soha nem is keresett. Egyszer voltam nála, mikor a kiskönyvet adta, aztán én hívtam, hogy megkapta-e a hepatitis eredményemet, azóta se hallottam felőle. Nem tudom ez így helyes-e, de ha őt nem érdekli, engem sem. A körzetim és a nőgyógyászom minden szükséges vizsgálatra elküld, én meg szerintem a héten inkább már a gyerekorvost fogom felkereseni.

Timi
 
 


kovati:
ha nyilatkozat elott megszuletik a baba, akkor utolag is a nevere veheti a parod. Ugyanott intezik, es akkor majd a baba anyakonyvijevel egyutt kell bemenni.
Mi is igy jartunk, hogy a nyilatkozat elott megszuletett a baba, es azota sincs apara anyakonyvezve, pedig eltelt fel ev.
Ha meg hazassagban elsz, es nem mondtak ki a valast, akkor automatikusan a volt ferj nevere kerul, aki errol majd lemondo nyilatkozatot tesz, a biologiai apa pedig ezutan teszi meg a nyilatkozatat. Gondolom ezt is el lehet intezni a szuletes elott is.
,
 
 


Sziasztok!

kovati
Ki lesz a gyerekorvosod? Mikorra várod a picit?

Zsuzsa
 
 


Szivárvány Napközis Tábor

Az iskola befejezése utáni két hétben tartjuk (jún. 18-29.), immár második alkalommal, napközis táborunkat! A táborba szeretettel várunk minden alsó tagozatos gyermeket!
A tábor helyszíne a Rákospalotai Baptista gyülekezet újonnan épült közösségi szárnya és hangulatos udvara. Szórakoztató szabadtéri játékokkal, énektanulással, kézműves-foglalkozással fogunk a jelentkezők rendelkezésére állni. A gyermekeknek naponta négyszer tartalmas étkezést biztosítunk, amelyet ÁNTSZ-minősítéssel rendelkező konyhánkban, szakképzett felügyelet mellett készítünk elő. Az ebédet a Sodexho Kft. szállítja a helyszínre. A jelentkezésnek nem feltétele semmilyen vallásos neveltetés, háttér, vagy elkötelezettség.
A tábor térítési díja 500 Ft naponta.
Bővebb információkért írjatok nekem!

Zsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Menyasszon ajánlotta Dr. Malinszky Andreát. Arra gondoltam, beszélnék vele, elvállalja-e. Nincs itt ismerős gyerekorvos. Esetleg te is tudsz valakit ajánlani?
Május 16-ra várom a picit, már nincs sok hátra. Holnap lesz az utolsó uh, akkor derül ki, mekkora emberpalántával lesz is dolgunk :-).

Nálatok mennyi pici van és milyen korúak?

Timi
 
 


Kovati: Még nem mentél el hozzá? Majd ird meg,mi volt, azóta már más is ment hozzá,ha jól tudom.

Szia Fazsu !!! :)

(Fazsuéknál egy gyönyörű kislányka vaan :)
Vendég
 


Menyasszon:
Nem még nem voltunk, holnap az esti rendelésére látogatunk el majd. Valahogy még nem jött össze, de mivel már csak két hetem van hátra, így mindenképp el akarok menni hozzá. A védőnőm azóta sem érdeklődött felőlem, remélem a gyerekorvos majd több időt tud ránk fordítani, főleg mert állítólag szülés után a második napon már haza is küldenek...

Timi
 
 


Kovati:

Emlékszem,én mit össze hisztiztem,mert 5 napot kell majd lennem, jöttem volna már a 2.napon- ha tudtam volna,merthogy iiigen nagy vérveszteség miatt transzfúziózni akartak,amit én nem akartam, de ettől függetlenül besárgult picit Fanni a 3.napon,szóval jól jött az az 5 nap- úgyhogy igy utólag már felháboritónak tartom, hogy most az ÚÚÚJ rendszerben és korházakban 3.napon kidobják a friss anyukákat.

Én is csak előtte gondoltam ki,hogy de jó annak,aki 3 naposban van, ott már beláttam,hogy az 5 nap az azért kell.

De nincs, mivel nincs hely, hiszen mindent bezártak...

A Malinszky doktornő foglalkozni fog veletek, és ha megemlited a védőnös dolgot, akkor egy: azonnal hivatja,ha épp bent van és megkéri,hogy mondja el neked a szügséges dolgokat , vagy ha nincs, akkor mellette mindig van 1 nővér és 1 védőnö, akkor Ő fog veled foglalkozni,mert az azért látom nem változott, hogy túl lazák a dolgok védőnői körben...

A szülés várható idejét és a hazajövetel napját majd emlitsd meg neki, és ha hazajötteket,az apuka menjen be szólni,vagy telefonáljatok be neki, mert másnap kimegy megnézni a Picit!

Ha bemész hozzá,fog irni sok receptet: fürdetőkenőcs,hintőpor és alkohol a köldökére,stb.

A védőnőnek meg hetente kellene mennie minimum 3 hónapos koráig.

Minden rendben lesz, már alig várom azt a gyönyörű feliratot,amiben megirod,hogy itthon vagytok, minden oké, és persze a cuki kis adatokat a súlyáról,stb :) :) :)


***
Vendég
 


Nagyon bízom én is a doktornőben. Azért kínos, hogy így "be kell mószerolni" a védőnőt, hogy egyáltalán foglakozzon velem.

Tegnap voltam az utolsó uh-n. Most 3160 grammos a kismanó. A dokim szerint "kifér" természetes úton is, de ha addig nagyot nőne, akkor úgyis császározni fog. Én is kicsit meglepődtem, hogy már olyan hamar hazaengednek. Így sokkal inkább oda kell majd figyelni a picire, mert ha besárgul, akkor időben a megfelelő helyre kell vinni (amit persze fogalmam sincs, hogy hova).
Jövő héten csütörtökön már a Honvédba kell mennem a CTG-re, szeretnék akkor egy kicsit ott körülnézni, nem árt tudni, mégis hova kerülök majd. Sokan dícsérik egyébként, hogy nagyon szép.

Timi
 
 


Ez valóban kinos, de csakis neki.

Emlékszem,a mi dokink teljesen frászban volt,mert már látta,h Fanna 4 kg körüli lesz, a fejecskéje körméretétől pedig méginkább ideges volt :)

Kérdezte is, nem e félek? Én meg nevettem,azt hittem viccel.

Nem viccelt :)

De nem féltem, és kifért :)

Na igen, én is láttam kismamát a rendelőben az egészségesen, tolta be a babát,aki ki sem látszott a babakocsiból, kérdeztem mennyi idős, mondta,h egy hetes, szerinte ! besárgult, és most hozta be.

A dokinője szabin volt, bekülldte a védőnő az épp ottlévőhöz (Malinszky).

Nekünk azért sárgult be Fanni,mert nem igen tudtam szoptatni (pedig a 9 hónap arról szólt,hogy eltökélten szoptatásmániám volt, bent volt velem az Avent rendszer,nagyon-nagyon akartam), vizet meg elég későn hoztak, meg hagytam is aludni,örültünk,h nyugi van a szobában, mindegyik aludt, aztán jóval később derült ki (mikor már kékfény alatt volt),hogy itatni kell, felkelteni és akkor is itatni, mert úgy ürül ki szépen ,gyorsan a bilirubin, aminek a feltorlódása okozza ezt a sárgaságot.

Ha ezt ééén tudom...

Közben meg szenvedtem egyedül az igen csúnyán begyulladt cicikkel,karomban 4 napig az infúzió-nna úgy elég nehéz ám , még a gyereket is a szobatársak tették mellém,mert az ágy végében volt a babatartó- végül jött egy keves nővér, ő segitett fejni (20 ml / fél óra , de közben én haraptam a kezem, mert a szülés ahhoz képest gyaloggalopp volt-ott egy hangom nem volt, de fejés közben...)

Fanni a cumusüveges viz ivástól egyáltalán nem lett cumizavaros, tőle független ,h tápszeres lett.


Jah, a tanulság: Ha akármiben segitség kell, azonnal szólj, szólj 200-szor,ezerszer mert sok dolguk van a nővéreknek, ha neked nem fontos, ők nem fogják keresni a plussz melót szegények, szóval tényleg mindenkinek az a legjobb, ha SZÓLSZ.

És ha végképp nem stimmel az ottani hozzáállás akkor La Leche, vagy van egy nő, az anyja még bába volt,a Madarászban dolgozik, hozzánk ő járt segiteni fejni,mikor haza jöttünk, ha kell, megadom a számát.

A Honvédnak elég jó hire van, meg oda "fejeseknek" is járnak a hozzátartozói, úgyhogy szerintem biztos minden oké lesz vele !

Nah, megint sokat irtam, anélkül,h bárki kérdezett volna :) :) :)

Kép Fanni vezet :)
Vendég
 


Na ma végre eljutottunk a szakrendelőbe.. elviekben ma este nyolcig egészséges rendelés lett volna. Senki nem volt a gyerekrendelőben, mert átépítenek valamit a szakrendelőben, és fúrtak-faragtak - legalábbis a kartonozós nő szerint ezért mentek haza. Így jártunk :-(......

Szerinted Menyasszon hétfőn a betegrendelésre elmehetek a doktornőhöz vagy inkább várjam ki a szerdai egészséges rendelést?

Timi
 
 


Fú,én erről sajna nem tudtam, ne haragudj!!!
Belülről sem tudtál volna átmenni?
Habár,ha a kartonos is mondta,h elmentek, akkor biztos bent is átalakitanak.

Szerintem mindenképpen egészségesre menj, betegre ne.

Mi már megemlitettük a doktornőnek,hogy reklámoztam :), úgyhogy vár Titeket szeretettel.

Szerdán 10-12-ig van, negyed-fél 12-kor ha ott vagy,az épp jó, addigra elfogynak az emberek nagyjából.

Szólj,nyugodtan a nővérnek,hogy most jöttél először, úgyis megkérdik (nagyon aranyosak a nővérek).
Vendég
 


rendben, akkor szerdán megyek negyed 12-re.... ha addig még egyben leszünk :-)

amúgy belülről mentem át, kopogtattam minden ajtón, de senki nem jött ki, így elhittem, hogy már elmentek

Timi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy újra ide tolakodom a topicotocba, de egy kis segítséget szeretnék kérni, ugyanakkor egy kis mellékes jövedelmet is tudnék ajánlani!

Esetleg a régebb óta babanetezők már látták a hirdetésemet, ezzel foglalkozom: www.falfestolany.fw.hu.
Próbálom beindítani a vállalkozásomat, ezért minden alkalmat megragadok a reklámozására.
Szóval, arról lenne szó, hogy aki beajánl valahová, egy ismerősének, mondjuk és szerez nekem munkát, annak 10 %-os "jutalékot" adok.
Természetesen, csak akkor tudok fizetni, ha tényleg elkészült egy-egy kép!
Nagy segítség lenne ez nekem, mert beirattam a kisfiam bölcsibe, de csak akkor vinném szeptembertől, ha van munkám. Egyébként, ugye fel se veszik. Szóval, muszály, hogy legyen munkám!
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.
Kriszti
 


Sziasztok!!!

Kovati: Naaagyon el vagy tünve, gyanús vagy Te nekem ,hallod -e !
:)

Kriszti: Ha lesz valaki, én szólok Neked igérem ! Nagyon ügyes
vagy, ezt már irtam máshol is Neked !
Vendég
 


Ma van maj 16, kovati erre a napra kiirva.
ezen a napon mozdult meg eloszor a picikem is a pocakban:)))))
 
 


Nnnna, mondom én,hogy gyanús :)

Tökjó lesz, mikor beirja,hogy ekkora - akkora a baba, jól vannak, stb :) !!!

Olyaaan édesek ezek a babák ezzel a pociban első megmozdulással :)

Az valami nagyon jó érzés :)

Fanna már a szobában mozdulgat, körbe megy kapaszkodva :)

Innen sem jön senki szombaton a Flora futónap gyalogló távjára???

Mi megyünk!

Meg vasárnap a Nők Lapja Hétvégére is kinézünk a Margit-szigetre.

Gyertek Ti iiiiissss!!!!
Vendég
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


:) :) :) ....
Vendég
 


UI: nem mamackára értettem , csak úúúúgy, majd az illetékes elmondjaaaaaaaaaaaa :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nemrég költöztünk Rákospalotára, és érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani nőgyógyász-szülészt a Rákos úti Sztk-ból.

Nemsokára szeretnénk gyereket, eddig (szerencsére) nem sok dolgom volt nőgyógyásszal, magánrendelése még nem jártam.

Legutóbb a Máv Rendelőintézetében voltam (dr. Várady Zoltánnál), de nem igazán volt szimpatikus (bár azt mondják, ő a legjobb ott). Állandóan siet.

Ha esetleg tudtok valakit a Rákos úton, meg tudnátok mondani, hogy melyik kórházban dolgozik?

Előre is köszönöm:
Szandra
 


Szia!

Sajna a világ legjobb szülészetét itt bezárták (Újpesti Szülőotthon) z én dokim ott dolgozott, most vagy MÁV, vagy Honvéd.

De Őn nem itt rendel hanem az Újpesti SZTK-ban.

Én előtte 3 dokit fogyasztottam el: Dr.Krammer a rákosúti SZTK-ból-ő nem vállal amúgy ha jól tudom szülést,Dr.Boros Judit sztárdokinőt, ő nagyon aranyos de túlvállalta magát és az IGAZIT, Dr. Afanah Mohamed, aki nagyon humánus, empatikus,tapasztalt,humoros,és nagyon jó orvos, a kollégái is tisztelik, és ami fontosabb: szeretik :)

Sok sikert a baba projecthez!!!

Gyermekorvos ajánlómat fentebb olvashatod, majd ha már időszerü lesz :)

De a többiek biztos tudnak innen az SZTK-ból dokit ajánlani.

Én állandóan felfáztam anno, igy nagyjából ismerem őket arcra, de babával kapcsolatban passz :)
Vendég
 


En is csak bekoltozo XV-ker.-i leszek, igy okosat nem tudok mondani.
A baratnom a klinikan szult, es csak a szulesnel volt fogadott orvosa.
Nekem a doki valasztasnal olyan szempont volt, hogy jo szakember legyen, foorvos, es normalis.
Orvost is csak azert valasztottam, mert ha tortenne valami a szulesnel, arra az 5 percre fizetem meg a szaktudasat. foorvos azert, mert neki nem kell egy csaszarmetszeshez engedelyert szaladgalnia. Normalis meg azert legyen, mert ez a legfontosabb. Engem pl fel es lesegitett a vizsgaloagyrol, nem volt penz ehes, biztatott a szulesnel.mindig figyelt arra amit mondok, O is sietett, de azert meghallgatta a nyugjeimet. en a vedonomet kerdeztem meg kit ajanl, es O elmondta, hogy az egyik sms-ket irkal az asztal alatt, a masik nem jon be ejszaka stb, stb.
Maradt 2 ficko a talonban, es az egyik tul elfoglalt volt, a masik meg segitokesz.
este ugy fekudtem le, hogy az volt az utolso gondolatom:" a leheto legjobb szules orvosom legyeni"
Azt hiszem sikerult:))))
 
 


Sziasztok!
Menyasszony!
Most olvastam a leveled, igen későn, elnézést.
Pénteken a 9 órási Ringatóra megyünk, ha van kedved, találkozzunk ott 9-kor.
Én is a fiam is naygyon élvezzük a foglalkozásokat, midnenkit csak bíztatni tudok, hogy jöjjön.
Az utolsó foglalkozás június 11-én lesz, majd őszre újra.
http://www.ringato.hu/main.php?hirek#nyariszunet

Más:

Milyen bébiszitter árak vannak a Xv. kerületben?

Köszönettel: Lucsia

 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm írni:
Megszületett a kisfiam május 14-én, 14.19-kor. 56 cm és 3330 gramm. János lett a neve az édesapja után. Hozzám képest elég nagy baba (én csak 145 centi vagyok). Császároztak végül, háromóra komoly vajúdás után (burkot repesztettek, de nem tágultam). Én nem tudom, ki hogyan élte már meg az érzéstelenítést, de megfogadtam, hogy többet úgy nem szülök, hogy deréktól lefele érzéstelenítenek, akkor inkább már altassanak. Szörnyen bepánikoltam, mikor a műtét után kivittek és rádöbbentem, hogy nem érzem a lábam. Kaptam is egy fél nyugtatót addig, míg vissza nem jött az érzés. Nekem borzasztó rossz érzés volt. :-(
Most a picivel az első heteket éljük, hát mit ne mondjak, nem könnyű... sokszor nem tudom, mit kéne csinálnom, jól csinálom-e, remélem ez az időszak hamarosan elmúlik.

Na megyek! Csak gondoltam jelentkezem.

Timi
 
 


Kovati!
gratulalunk ehhez a babahoz. Van segitseged remelem, es ha valamiben van kerdesed vagy bizonytalan vagy kerdezz batran:)
a forumon, priviben, mailban, vagy ha kell a telefon szamunk, azon is barmikor.
En vedono vagyok, gyakorlo anya, es nekem is voltak kerdojelek az elso idoben.
Kitartast es sok tejcsit:)
 
 


Nnna ezért irtam én anno fentebb a mosolygós arcocskááát , a kis János baba miatt :)

SZIAMIA Timi!!!
Mindent jól csinálsz, nemsokára összeszoktok a babával és jöttök velünk hintázni!!!!

***
Vendég
 


Fú, de fura a dátumozás fentebb !
Vendég
 


Szia Babamac!

Örülök, hogy védőnő vagy, lenne is egy kérdésem:
Mostanában pár napja nagyon mocorgós a pici etetés közben. Kb. 5-8 percig szopik rendesen, utána ezerrel küzd, tol el magától, kiköpi a cicit, aztán bedühödik, végül csak sikerül újra a szájába adni, és akkor néhány korty után újra kezdjük a harcot. A pelusa tiszta, fogalmam sincs miért csinája mostanában ezt. A mi védőnőnk semmit nem tudott mondani rá. Attól félek így nem is eszik rendesen, mert fél órát játszuk ezt. Nincs ötleted?
A másik pedig, hogy a mi védőnőnk azt javasolta, max 4 órát hagyjuk aludni a picit, aztán keltsük fel enni. Szerintetek ez jó ötlet? Én attól félek, hogy akkor nem annyira éhes még és nem lesz tele a pocija, mert nem magától jelez, hogy éhes.

Tegnap voltunk a Budai GYermekkórházban is, mert kaptunk egy papírt, hogy az újszülött korban levett vérből a pajzsmirigyfunkciós vizsgálat kétes eredményt adott, így újra kellett vért vegyenek a picitől újbegyből. Nagyon édesen tűrte, fel sem ébredt. Hétfőre lesz meg az eredmény, reméljük minden rendben lesz.

Timi
 
 


Szia kovati!
Latnom kene milyen amikor ezt csinalja. Mohon szopik vagy komotosan, latnom kene hogyan jon a tejed, sokfele lehet.
1.:Csinalhatja szerintem, hogy levego van a pociban
Nalam a fiam levegot is nyelt kicsit es a bofi feszitette a pocakjat, igy kozben bofiztetnem kellett. Nem dijazta, hogy kivettem a szajabol a cicit, es vartuk Bofi urat 20percig:)
Nalam komotosan szopizott a fiam, aztan nyoszorges es kikopte.
2.: Csinalhatja szerintem, hogy faj a pocakja.
2hetesen lett hasfajos lett, igy aztan kerultem en is az etrendendemben a puffaszto dolgokat, napi fel liter tej max,es Infacol cseppek valtak be.
3.:Okozhatja, hogy a babad turelmetlenebb, es nem er ra kivarni mig jon a tej.
Atjarhatova, konyebben jovove kell tenni a tejutakat, igy a picurnak nem kell annyit erolkodnie.
Ezek a picurok mar ilyenkor egyenisegek. A szoptatas nem konnyu es nem egyszeru dolog, en eleinte mindent ugy csinaltam, hogy csak en es a baba, szoptatas, fejes, es ujra elolrol.
Kb 2 het volt mire az osszes csomomat kimassziroztam, ez fontos, mert tejed van, csak nehezebben tud kijonni ha van valamilyen akadaly.Legyen bosegesen tejed. En homeopatias golyokat szedek erre, aztan van szoptatos tea is ( ez is okozhat hasfajast ), es rengeteg folyadekot kell inni 3litert legalabb.
Nalam mar 7 honapos es mindig szopik.
Szerintem ez az 5-8 perc eleg lehet neki, utana meg azert cumizik, hogy nyugtassa magat.
Engem az nyugtatott meg, hogy az ujszulott gyomra akkora, mint egy cseresznye, igy tudtam mennyi az eleg neki:)
4orankenti etetes: Szerintem egyen es baba fuggo a dolog, a praxisomban volt olyan anyuka , akinek annyira nem volt erzeke a dologhoz, hogy ott javasoltam az idopontra szoptatast.En szemely szerint az igeny szerinti szoptatas hive vagyok,amikor keri akkor adok neki enni. ez nalam 3-6oras idoszak volt, es szep lassan beaalt a sajat ritmusara. Amikor a kefeny alatt volt felkelt 1,5 orankent, mert szomjas volt. Amikor sarga volt meg, akkor aluszekonyabb volt, akkor keltegettem kicsit, de amugy nem.
Osszessegebn 6-8x szopizott a picur.
Ha van kerdesed, es kell a szamom hivj fel batran, mert eleinte olyan bizonytalan tud lenni az ember.

Menyasszony:Remelem a jovo heten osszefutunk es megcsodalhatom a 6 fogu nagylanyodat.
 
 


Babamac: Kár,hogy nem előbb ismertelek meg :(

Timi: Ügyesek lesztek, csak igy tovább!!!

Fanni mától 7 fogú már !!! :)
Vendég
 


Szia Babamac!

Köszönöm a válaszod. Igazából 5-8 percig nyugisan eszik, utána kezd el mocorogni ezerrel és küzdünk. Tej van bőven, ömlik a szája mellett, és még az egyik cicit sem üríti le teljesen, a másikból muszáj fejnem, mert a következő etetésig szétdurranna. Próbáltuk az Infacol-t mi is, de hascsikarásokat okozott neki, amióta nem adjuk, nyugisabban eszik. Van amikor kibír 4 órát, de van, mikor 2 után már éhes. A védőnő látta múltkor, hogyan eszik, de semmi ötlete nem volt. Anyuméknál voltunk tegnap, ő se tudott mit javasolni, egyedül annyit, hogy ezt az Infacol-t hagyjuk el inkább - na azóta nyugisabb valamivel az evése. Azért aggaszt picit, mert csak 4-5 napja csinálja, eleinte semmi ilyet nem csinált. Evett, aludt. Most meg napközben alig alszik délelött, inkább délután, de nagyon nehezen mélyed bele az alvásba.

Már most várom, hogy nagyobb legyen, néha elkeserít, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy másoknál. A számod azért megírhatnád privibe, ha gondolod Babamac, lehet élni fogok vele!

Menyasszon:
Köszi a bíztatást! Elkél :-) Nehezen alakulnak a dolgok, vagy csak én vagyok türelmetlen, és túl sokat várok el már most a picitől...

Timi
 
 


Timi:

Mindenhol különbözöképpen alakulnak a dolgok, mindenki más!
Lehet,hogy a Mások meg Titeket irigyelnek egy olyan dologért, ami nektek pl. fel sem tünik.

Én is sokat vártam el Fannitól talán már kezdetektől, én pl. nem gügyögök neki,értelmesen beszélek hozzá (félre értés ne essék, nagyon szinpi a gügyögés de nekem nem megy igazán). Ha elesik, elbotlik, akkor már pici korától inkább felkaptam és elkezdtem csikizni, igy most, mire járkál ezerrel, egyáltalán nem sir, ha elesik, mert rajtam sem azt látta,hogy pánikolok,hogy baj van.

Ezt pl. anyu teljesen másképp látja,ezért is volt sok konfliktus, mig itthon laktunk (holnap költözünk).

Az nem feltétlenül baj,hogy türelmetlen tipus vagy, én is mindig azt vártam,hogy véégre mehessünk hintázni,meg stb, most meg,hogy már jár, mégtöbb helyre, de ezt irtam is : ezek az első idők (és a többi is) megismételhetetlenek, meg kell próbálni igy tekinteni rájuk, mert hamar elmúlnak, és majd a diplomaosztójukon meg ezt sirjuk majd vissza :)

SOHA ne hasonlitsd más babához, más esethez, mert nem tudhatod,hogy a parkban boldogan, büszkén, ügyesen szoptató mama hány álmatlan, átaggódott, bizonytalan éjszakán van már túl..Meg,hogy hanyadik babája van a karjában!

Én biztos vagyok benne, hogy Te, TI nagyon ügyesek vagytok /lesztek!!!

Még nagyon ici-pici a babád, még meg kell szoknia a kinti életet, nektek Őt és magatokat, az új szerepekben.

A szoptatás egy teljesen természetes dolog, és mint ilyen, nagyon változó skálán mozog, de sajnos túlmisztifikálják újabban , és ezért persze nagyon megriadnak az újdonsült anyukák, ha nem úgy megy minden , mint ahogy "kéne".

Pedig nincs olyan ,hogy kéne, meg 10 -es lista sincs az ügyességet tekintve.

Nem attól lesz valaki jó anya, vagy egyáltalán Anya, ha és ahogyan szoptat!
És a baba későbbi képességei sem mutatkoznak meg ezáltal a kezdeti hetekben.

Össze kell csiszolódni, és EGY valaki hozzáértőnek,szakembernek a gondolatait,tanácsait szem előtt tartani, mert ha abban hiszünk, akkor az fog beválni, viszont a 2875875427 különböző tanács csak mégjobban elbizonytalanitja az embert.

Babamac biztosan szivesen segitene Neked, hiszen ez a szakmája,és Ő is anyuka.

Én csak elrettentő példának vagyok jó e téren, de mint ilyen, azt jól tudom,hogy mit NEM szabad tenni-és ez az aggódás,görcsölés,idegeskedés.

A baba ne fog éhen veszni,mig beáll a kereslet-kinálat dolog, abban biztos lehetsz! :)
Neked pedig kitartást és sok-sok tejcsit és türelmet kivánok!!!
Vendég
 


Szia Menyasszon!

Nagyon köszönöm a bíztató szavakat. sok igazság van benne, Igyekszem türelmes lenni, bár ez a legnehezebb most. Merre is költöztetek?

Timi
 
 


Babamac!

Mostanában egész nyugisan eszik a kisfiam, nem használom a bimbóvédőt. Így nem nyel félre és nem is ömlik annyi a szája mellé.
Vettünk ilyen Gripe Water-t, mert a pocija néha rendetlenkedik és ezt ajánlották (az Infacol nem jött be). Viszont ezt csak 1 hónapos kortól ajánlják. A kisfiam 9 nap múlva lesz annyi idős, viszont azért termetileg nem pici. Szerinted az bajt okoz, ha adok már most ilyet neki? Persze nem annyit, amennyit 1 hónapos kórtól ír, hanem annak a felét. Tegnap adtam már neki és úgy vettem észre, sokkal nyugodtabban alszik, jókat kakil-pukizik :-).
Remélem nem csinálok evvel bajt neki.
Örülnék a véleményednek! Előre is köszönöm!

Timi
 
 


Sziasztok!

Timi: Mi most maradtunk a XV.kerben, csak pár utcára mentünk a Kinizsitől.

Babamac: Naaagyon szép pasi a Balázska!!! :)

Fanni beteg :(
Tegnap este felment a láza 39.5-re, adtam neki kúpot, megmutattuk ügyeleten,ma volt nála a dokija, most nyüszis, lázas,remélem hamar meggyógyul !!!
Épp tegnap aludtunk itt elöször :/

Ahh, egy érdekes hir: A XV.ker változatlanul a MADARÁSZ korházhoz tartozik...
Ezt nekünk a Heim Pálos ügyeletes mondta dühöngve,hogy a 10 ember megy innen oda, mert a kerületi ügyelet oda külldi az embereket...

Jah, azt tudtátok,h a gyermek ügyeleten alszanak a portások...?

:)

I LOVE H !!!


*
Vendég
 


Sziasztok mindenkinek. Magamról annyit, hogy most várjuk a második gyermekünket július végére elvilleg és kislány lesz, ha mindenigaz. Az én dokim Kovács Péter a rákosúti Sztk-ból és szerintem nagyon jó doki. Elöszőr a Görhönyhöz jártam, de egy kicsit nem megfelelő volt a hozzáállása a részemre, így váltottam a Kovácsra és így nála is fogok szülni, ha mindenigaz. Róla idáig csak pozítiv visszajelzéseket kaptam.


Sziasztok mindenkinek, magamról annyit , hogy most várjuk július végére a második babánkat, az első egy csöppet már nagy, alig múlt 14 éves és fiú, úgyhogy most megujúlt erővel kezdhetünk neki a babázásnak a párommal. És ráadásul a picurunk lány lesz és Csengének fogják hívni,Ja én a rákosúti Sztk-ba járok , Kovács Péterhez. Először Dr. Görhönyhöz jártam, de számomra nem volt túl szimpatikus, így váltottam, de nem bántam meg. Nem tudom, hogy mi a véleményetek a fogadott orvosról, de mi végül is megfogadtuk Kovács dokit, hogy nála szülhessek. Róla eddig, csak pozítiv visszajelzéseket kaptam. Ő a Szabolcs utcához tartozik és eddig úgy néz ki, hogy ott fogok szülni.

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: