Új privát üzeneted érkezett!

Szia MINDENKINEK!
Azért próbálkozom ezzel az új Kecskemét téma beindításával, mert jártam a Kecskeméti anyukák kisbabák között, de ott 2003 vége óta mintha minden elcsendesült volna?! Vagy 2004-ben már senki nem küzd a babavárás reménytelenségeivel ill. kérdéseivel? Aki szeretne gyermeket de még nem jött össze, vagy akinek már összejött de megjárta a lehetséges kálváriákat (vizsgálatok tömkelege, inszem, IVF stb.) és szintén kecskeméti, ha van kedve minderről dumcsizni, kérem jelentkezzen.
Köszi előre is! Niki
 
 


Kedves Nikolett!

Én is kecskeméti vagyok, mint láthattad a topikon. Azért nincs erről a témáról szó a kecskeméti topikon, mert van egy topik, amelyik kifejezetten ezzel foglalkozik. Az a címe, hogy "megint megjött". Minden nap rengeteg hozzászólás jelenik meg, mindig hosszú lista jelenik a mai napra szűrt hozzászóások esetén. Nézz be oda. Mivel a téma fogja össze azon topik lakóit, ezért nincs lebontva városokra, mindenhonnan írnak bele. Egyébként a vizsgálatokra innen, Kmétről sokan Pestre járnak, úgyhogy tényleg az a legjobb, ha azon a topikon szétnézel, hátha találsz kecskemétit is.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!

Te az az Adrienn vagy, aki a szabadszállási szülőotthonban szült? Akkor most júniusban lesz kettő éves a kisfiad?! Gratulálok hozzá! És lesz testvére?
Egyébként köszönöm a válaszodat, igen a … ma megint megjött … -be is írtam, csak nem tudtam még kiszűrni, hogy kik írnak oda, ill. hogy honnan, mert azt láttam, hogy mindenki nagyon aranyos, de felcsillant a szemem amikor felfedeztem hogy külön kecskemétieknek is van topik illetve volt, mert 2003-as volt az utolsó üzenet. De örülök, és akkor továbbra is maradok a másik topikban. Remélem találkozunk majd.
Jó babázást és türelmes gyermeknevelést kívánok Neked!
Niki
 
 

 
 

Igen, lesz testvére! Az első fiam május végén született, 2002-ben, és tényleg Szabadszálláson. A testvérét ez év július 5-re várjuk, és szeretnék megint Szabadszálláson szülni.
Kívánom, hogy hamar sorstársak legyünk, azaz a játszóterekről meg egyebekről írogass velünk a kecskeméti topikon.
Üdv.
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!
Örülök, hogy írtál és gratulálok az újabb pocaklakóhoz! Egyébként a kisfiad hogy hívják? Nagyon emlékeztem Rád, mert megragadott amit még korábban írtál a szabadszállási szülőotthonban való hozzáállásról és a körülményekről! Én még a 2. inszeminációra várok és remélem nem várat magára sokáig a siker, mert már nagyon szeretnénk egy picurt magunknak. Viszont ha már a pocakomban lesz, megint egy újabb probléma előtt állok majd, hogy hol szülessen, hiszen mindenki akinek kecskeméti tapasztalata van csak elrettent és azt tanácsolják, menjek majd máshová ha tehetem,mert elkeserítő ami itt van! Szóval azért olvasgattam mikor valamelyik helyet dícsérgetik, mert majd keresgélnem kell azt hiszem.
Vigyázz magatokra! Remélem majd hallok Rólatok többet is! Egyébként hogy viseled a terhességet? Hogy viselkedik az új pocaklakó?
 
 


Kedves Niki!
A gratulációt köszi. A fiam neve Ádám, a következőé pedig Miklós lesz. Hogy hogy viselkedik? Nagyon ficánkol, jobban, mint ennyi idősen Ádám csinálta. A terhességeket egyébként nem szoktam túl jól viselni, nem fizikai problémáim vannak (eddig még sosem voltak, kop kop, kop), de nem szeretek terhes lenni. Az jó, hogy baba van a hasamban, és mozog, meg majd meg fog születni. De nagy méretet ölteni nem szeretek, sőt, nagyon-nagyon nem.
Hogy hol szülj, arra nem tudok tanácsot adni. A kecskeméti kórházról szinte csak rosszakat hallottam. Nem szakmai, hanem emberi szempontból rosszakat. A szülőotthon viszont nem tudom, meglesz-e még. Egyelőre azon is izgulnom kell, hogy vajon júliusban meglesz-e. Meg aztán ha nem sima ügy lesz a terhességed (nem tudom, a teherbe esési problémák automatikusan magukkal hozzák-e azt, hogy a terhességet is fokozottan figyelik), akkor eleve valamelyik színvonalas kórházba célszerű járnod.
Tudod, melyik intézmény van a környéken, amelyikről sok jót hallottam? És kórház, tehát van műtéti lehetőség is. De mégis állítólag elég emberléptékű, és normális a személyzet: a félegyházi. Érdemes volna érdeklődnöd róla.
Üdv.
Sok sikert!
Adrienn

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Kedves Adrienn
Ma lettem túl az inszemen és elég jól mentek a dolgok. A ma megint megjött topikban nagy örömnyüzsi van babásodás ügyben, nézz be ha van időd, érdemes, olyan szép dolgoknak lehet ott az ember részese!
Szép neveket találtál a gyermekeidnek! Köszi a korházzal kapcsolatos infókat, lakik ott egy barátnőm és már Ő is reklámozta nekem az ottani körülményeket!
Te melyik topik látogatója vagy?
Egyébként biztosan nem könnyű dolog a nagy pocak, de olyan nagy öröm, nem?! Megszünik a szabadszállási szülőotthon? Miért?

Vigyázz magatokra! Puszi: Niki
 
 


Kedves Niki!
Mikor fog kiderülni, hogy sikerült-e?
Régebben néha benéztem abba a topikba, de mostanában nincs sok fölösleges időm. Régen többet neteztem, mert a régi lakásban a fiam már arra is felébredt, ha csak megmoccantam, szóval az alvásideje alatt szinte semmit nem tudtam csinálni. Most nem ez a helyzet szerencsére.
Épp ezért még a következő kérdésedre is az a válasz, hogy mostanában egyik topikot sem látogatom túl aktívan. Tavaly volt néhány, de most már azok nem élnek, ilyen pl. a kecskeméti anyukák, babák topik is. A babanetre írogatni főleg a terhesség alatt, aztán a gyerek első éve alatt szokott a legtöbb anyuka, valamint később, mikor meg a gyerek mellett is lehet már ilyeneket. De pont ez a másfél éves kor olyan, hogy ideges vagyok, ha nem látom, mert mindig bajba kerül Kép. Szóval mostanában céltudatosan nézelődök, ha valami érint, akkor ahhoz hozzászólok, de érdekes témákat keresgélni nem szoktam az utóbbi időben. Ha megszületik a kicsi, akkor lehet, hogy szükségem lesz mindenfélékre, és akkor újra aktívabban írok majd (mindenféle kérdéseket), de az is lehet, hogy két gyerek mellett egyáltalán nem marad időm internetezni. Nem tudom előre.

A nagy pocak számomra nem azért nem könnyű, mert fizikailag rosszul bírnám, szó se róla, egyáltalán nem. Hanem mert szörnyen hiú vagyok, és baromira zavar, hogy terhességek alatt mindig ugyanazt az egy-két ruhát hordom, de ráadásul még abban se túl jó. Az első terhesség alatt volt olyan, hogy bejött a kánikula nagy hirtelen, én meg ruhailag nem voltam felkészülve rá, és otthon ültem, míg nem sikerült beszereznem valami nyári darabot. Illetve nem ültem otthon, hanem elmentem, de a téli göncben. Hű, de pocsék volt.
Tegnap meg hogy jártam: varrattam magamnak egy nagyon jó kismamanadrágot, hordom is rendületlenül. Aztán betettem a mosógépbe, beállítottam a szokásos 40 fokra. Mikor értementem a mosás végén, hogy-hogy nem már 70 fokra volt állítva. Hát, kicsi fiam úgy döntött, oly nagy rám az a gyatya, majd ő elintézi. Nos, annyira összement, hogy mikor belebújtam, szétrepedt oldalt, az alja meg, ami a földet verte, most a bokámnál fityeg, ha nem magasszárúval hordanám, még a zoknim is kilátszana. Kép
Ma tehát villámgyorsan varratok magamnak egy szoknyát délelőtt (passzé anyagból), hogy legyen miben elmennem itthonról délután.
Ma készül a hasamban lévő fiamról videókazettára a 3D-s ultrahang. Már nagyon várom. Ádám fiamról nem csináltunk, de nagyon megbántam.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Szia Adrienn!
22-én kell utoljára használnom az utrogestant, addig semmiképpen nem jöhet meg, tehát valamikor majd ezután. Nem nagyon gondolok egyébként rá, mert nem akarom magam stresszelni. Mondanom sem kell persze, hogy mennyire szeretném, hogyha nem kellene többet ilyenen részt vennem és jönne végre a régen várt babó!!!
Jó korán kelsz, látom! Mindig így megy? Hát igen, az öltözködés szempontjából nem egyszerű a terhesség, az biztos, de persze ha van az embernek egy jó varrónője, sok mindent meg lehet oldani.
Tudom, hogy elfoglalt lehetsz, de azért én örülnék, hogyha néha írnál nekem ide. Nagyon örülök, hogy megismertelek. Ha nem is tudsz rögtön válaszolni az sem baj, én kivárom.
Ti egyébként hol laktok?
Puszi Neked és a babóknak! Vigyázz rájuk és magadra is!
Üdv Niki!
 
 


Szia Niki!

Én Zsu vagyok és Kecskeméten lakom! Én is a megint megjött topikba szoktam írni, és most akadtam rád! Remélem azért néha benézel még ide! Én Augusztusban veszek részt a 2. lombikomon. Veletek mi újság? Hova jársz dokihoz stb. Remélem válaszolsz!

Zsu

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Szia Zsu!

Örülök, hogy rámtaláltál. Bocsika, hogy ilyen későn válaszolok, de el voltam veszve. Kicsit távol tartottam magam a témától. Most csak futólag volt időm bepillantani, de majd jövök rövidesen és akkor bővebben írok. Remélem sikerül majd találkoznunk itt.

Addig is üdv Niki
 
 


Én várlak és egy nagy kalappal mindenhez!

Zsu

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Szia Zsu!

Örülök, hogy végre kecskeméti lánnyal is találkozom itt, alig vagyunk, néha olyan érzésem van, hogy kecskeméten már csak én szenvedek ezektől a problémáktól. Én még csak az inszemeken vagyok túl, pontosan 4-en. Pihire fogtam magam, mert kezdtem kicsit bepörögni a sikertelenségektől. Kiborított, ezért úgy gondoltam ideje előbb lenyugodni mielőtt a lombikba belevágunk. Szegedre szeretnék majd menni a Kaáliba. Kecsón A Temesváry dokihoz járok kb öt éve. Eleinte még elégedett is voltam de az utóbbi két évben egyáltalán nincs jó véleményem róla, itt helyben viszont már nem szívesen változtatok, főleg a helyzetem miatt, úgy tudom ebben a témában szinte csak Ő van, legalábbis nem ajánlottak eddig még mást. Te kihez jársz? Első gyerkőcre készültök, vagy van már egy kismanód? Te hogy bírod ezt a kecsói korházat? Szerintem aggasztó!
Lombikon hol voltál? És milyenek a tapasztalatok? Írj!!! Nagyon várom!

Puszi Niki
 
 


Sziasztok!

De jó! Végre találtam kecskemétieket akik ugyanazért vannak itt amiért én! Már azt hittem csak egyedül vagyok itt ebből a városból ezzel a gonddal.

Niki

Én is a Temesváry dr-hoz járok. Mi a bajod vele? Szerintem az igaz, hogy egy kicsit mintha túl lenne terhelve, de egyébként rendes, és én türelmes vagyok, mert bizony úgy látom mostanában Őt nagyon ki kell várni, de hát azt hiszem megéri. Én is úgy tudom ezzel a fajta problémával csak Ő foglalkozik.

Zsu

Írj magadról! Veled mi újság? Te kihez jársz? Lombikon hol voltál?

Írjatok!

Üdv Potykamanó

Kép


Huh!

Angel!
A megint megjött topikban olvasd el a mostani sztorimat! Megint kaptam egy pofont az élettől! Potykamanó már olvasta(köszi egyébként a vigasztaló szavakat)! Én magam Steinmetz dokihoz járok és teljesen meg vagyok vele elégedve! A férjem járt a Temesvárihoz de már a második alkalommal felidegesített minket. Mindent elnyújt és semmit nem mond. Ha meg mond az kiborítja az embert. Nekem olyanokat mondott hogy: Hááát ez csak lombik lesz és abból is a bonyolultabb és akkor csak 30% az esélyünk, de ha megmarad és fiú akkor is majd el kell döntenünk hogy kell-e mert lehet hogy öröklődik a baj, és nagy valószínű hogy nem lesz egészséges a gyerekünk stb,stb. Akkor tudtam meg hogy nem lehet természetes úton gyerekünk és még ezt is végig kellet hallgatnom hát hazajöttem és csak bőgtem bőgtem és bőgtem.... Amint meglettek a férjem eredményei én átadtam őket az én dokimnak és ő küldte föl az anyagot Pestre.
Az inszemeket Kecsón csinálják?
Azóta voltunk már egy lombikon Pesten a Kaáliban Krizsa dokinál. Maximálisan megvagyok vele elégedve. Nem ismerek nála jobb és megértőbb orvost! Egyszerűen szuper! Az első lombikunk sikerült de az sjana a 6. héten elment. Elég nagy kudarc volt. Most mennék kb. 3 hét múlva újra, de sok minden közbejött. (Ezt olvasd el a másik topikon.)Most ki vagyok bukva de próbálom magam összeszedni. Egyszer csak sikerül.
Potykamanó!
Én is nagyon örülök hogy egymásra találtunk. Hidd el sokkal több nőnek van ilyesmi problémája mint gondolnád! Nem vagyunk egyedül.Lehet hogy így picit könnyebb? Nem tudom, de picit irigy vagyok mindenkire akinek sikerül. Persze örülni örülök neki.... de hát úgyis tudjátok!

Na ez egy kicsit hosszú lett! Ne hagyjuk elveszni ezt a topikotKép!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Sziasztok lányok! Jajj de örülök, hogy végre éledeznek a kecskemétiek! Én voltam egy darabig a megint megjött topikban ahol mindenki nagyon aranyos, de úgy hiányoltam azt, hogy kicsit közelebbi társakra is rábukkanjak és most itt vagytok Ti! Hurrá! Nekem is volt néha olyan szomorkás érzésem, hogy az én városomban csak én vagyok egyedül akinek nincs gyerkőce? Bármerre megyek mindenfelé lurkók szaladgálnak én meg csak kullogok egyedül!!!

Potykamanó

Hát lehet, hogy Veled kivételezik ez a Temesváry dr. mert én aztán egész mást érzek, nekem már az elején megmondta kerek-perec, hogy keressem a magánrendelőjében, és amíg nem vittük neki a lóvét még mosolyogni sem nagyon volt hajlandó. Én is kissé hiányosnak tartom az információ közlését, alig lehet kihúzni belőle a dolgokat? Már egy csomószor megszívatott, hogy megbeszéltem vele időpontot a korházban és aztán nem volt ott, még a telefonja is ki volt kapcsolva, gondolhatod milyen bosszantó amikor a munkából meg alig tudok elszabadulni és akkor többszörösen is fölöslegesen megyek. Mostanában egyre több bakit követ el. Annyit mérgelődtem már miatta,és akkor hogyan legyek így nyugodt? Hiszen az fontos lenne. Több ismerősömet is durván félrekezelt... Szóval ennyit erről! Te mióta jársz hozzá? És milyen stádiumban vagy? Van már babátok? Vagy az elsőre készültök Ti is?

Zsu

Olvastalak a másik topikban. Hát ez tényleg nem lehet könnyű! Tarts ki! És fel a fejjel! Hinnünk kell a sikerben!!! Nem szabad feladni! A Steinmetz dr. is foglalkozik a meddőséggel, Ő csinálta a vizsgálataidat?
Az inszemeket kecsón csinálják és úgy tudom azt csak a Temesváry dr csinál. De lehet teljesen félre vagyok informálva és kinoztam itt magam fölöslegesen? Hiszen csak emiatt maradtunk ennél a dokinál, mert nekem kellettek az inszemek.
Nálatok egyébként tudják mi a probléma? Hogyhogy nem voltál inszemináción? Ez szörnyű ahogy Nálatok is megnyilvánult ez a dr bácsi. Egyszerűen durva.
Hát lehet hogy ezt most elég értelmetlenül összecsaptam, de elég hulla vagyok. Bocsika.

Remélem jöttök majd lányok! Várlak Titeket és örülök Nektek!

Üdv Niki
 
 


Niki!

Ugyanezeket csinálta meg velünk is a Temesváry! Én menetem mindig konzultálni hozzá mert a párom állandóan dolgozik! Velem elvileg nincs probléma, csak a párommal. Azért mentünk rögtön lombikra mert a katonák nagyon rossz minőségűek ls inszemmel sincs semmi esélyünk. Én is úgy tudom sjana hogy csak ő foglalkozik vele, de már úgyis vége az inszemekenk! Mennyit vártok még a lombikig? Én nem várnék a helyetekben! Olyan izgalmas az egész. Annak ellenére hogy nekem az első vetéléssel végződött , baromira várom és csak egy ici-picit félek tőle. Sokan mondják mint te is hogy pihiznek egy kicsit meg ilyenek. Hát én erre képtelen lennék. Én a pihizésbe hülyülök bele. A vetélésem után én már másnap visszarakattam volna a fagyibabákat!KépGondold végig a Pesti Kaálit! Azt mondják emberileg ott a legnormálisabb! És én nagyon ajánlom Krizsa dokit. Autópályán 1 óra sincs az út. Ezt azért mondom mert először én is Szegedre akartam menni de csak azért mert az szebb városKép. Aztán sokkal többen ajánlották Pestet. Gyönyörű környezetben van nagyon helyes nővérkékkel. De nem aakarok beleszólniKép.
Na most ennyi!

Lehet hogy találkozhatunk még a nyáron így hárman??????????????????Kép

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Kedves Zsu!

Igen, örülök, hogy az inszemeken túl vagyunk, és a pihit csak a lelkiállapotom miatt iktattam be, mert már annyira ki voltam az egész cécótol és annyira megviselt, hogy minden alkalom után a sikertelenséggel kellett szembesüljek, hol ott mindig annyira reménykedtem, hogy na majd most...na majd most... aztán mindig megmutatta magát a havonta jelentkező természet, hogy a fene vinné el!!! És a megint megjött topikban is mindig azt tanácsolták a lányok az ilyen felzaklatott esetekre, hogy nem szabad kapkodni, mert ilyen állapotban úgysem sikerül, és úgy éreztem igazuk van. A lombik egyébként is nagyobb dolog, több a hormon meg minden és bonyolultabb is, többször kell menni és tele voltam már félelmekkel is. Úgyhogy egy kicsit kikapcsoltam és kellett is, hogy eltávolodjak a témától, mert csak igy sikerült lehiggadni. Mostmár jól vagyok és úgy érzem lassan elérkezik az időnk és menni kell.
Láttam Potykamanót is érdekli a lombik menete, és a másik topikban már le is írták neki, hogy hogy történnek az események, de éppen a Kaáli intézetet nem írta le senki, és azt mondták azért ez intézetenként eltérhet, ha megtennéd, és leírnád ide a tapasztalataidat, annak gondolom nem csak én örülnék hanem talán Potykamanó , vagy bárki más is. Tényleg rossz az amikor az embert az ismeretlen várja, én is nyugodtabb tudok maradni ha tudom mi történik.
Egyébként melyik az a Krizsa doki? A Kaáli intézet honlapján fent vannak a munkatársak 6 orvos van Budapesten, ha láttad azt a képet, kérlek írd meg melyik az az orvos a fotón.
Mi azért akarunk szegedre menni mert ott van rokon és ott lehet maradni ha szükség van rá, Pesten nincs ilyen lehetőség, nem tudom kell-e egyáltalán ott maradni, ezért is kértelek, hogy írd meg a dolgok menetét, mert nem sokat tudok erről.
Apropó, mi ujság a cisztával? Hogy vagy? Én azt olvastam, hogy az ilyesmire nagyon jó a cickafark + kamillateás ülőfürdő esténként. Egy gyógynövényes könyvben írták, hogy megszünteti a gombát, cisztát, miómát, mindenféle ilyen rondaságokat! Már gyulladásra én is kipróbáltam és tényleg jó volt.

Na kicsit hosszú lettem. Bocsika!

Niki
 
 


Sziasztok lányok!

Kicsit elvesztem a megint megjött topikban.

Niki

Nincs még babánk. Az elsőre készülünk, nem sokára megyünk lombikra ha sikerül végre dönteni, hogy hova is?!
Nem tudom, lehet, hogy én épp a jó napjait fogtam ki a Tem. dokinak, de nem volt vele problémám, igaz nehéz utolérni, de épp emiatt, hogy "Ő viszi ezt a piacot".

Zsu

Láttam a másik topikban, hogy javul a helyzeted! Ennek örülök, és én is hallottam azt, hogy a Cickafark ülőfürdő csodákat művel nőgyógyászati problémák esetére.
Igen, én is szívesen olvasnék a Kaáli események részleteiről, ha van kedved és időd, leírhatnád.
Meglestelek a profilodban. Lehet, hogy még is nagy ez a "kis" város! Még sosem láttalak. Kívánom Neked, hogy lecserélhesd rövidesen ezt a fotót egy olyan pocakosra, mint amit Cateye rakott fel a másik topikban.

Jó éjt lányok! Álmodjatok babásat! Aztán váljon valóra az álmotok!

Potykamanó

Kép


Sziasztok Csajszik!

Bejelentkeztem a Kaáliba szegedre! Kicsit félek de örülök is. Közelebb vagyok a célomhoz!

Niki

Úgy látom Te is oda akarsz menni. Mikor akartok bejelentkezni? Vagy van már időpont?
Képzeld, találkoztam egy ismerősömmel akik szintén a Tem. dokihoz járnak és olyan szörnyűséget mesélt a testvére és a saját szüléséről is. Nem is szívesen írom le itt. Úgy érzem nem lenne szép tőlem, de ha érdekel emailben igen. Már csak mert Te is oda jársz.

Zsu

Olvastam Rólad a Kaálisok topikjában, tegnap fedeztem fel ezt a topikot, így Rólad is többet sikerült megtudni, egész májusig visszaolvastam. Hogy javulsz? Mikorra mehetsz lombikra? Meddig kell várnotok? Tudsz már valami biztosat?

Mielőbbi potykákat kívánok Nektek!

Hol vagytok? Mi van Veletek?

Potykamanó

Kép


Sziasztok lányok!

Remélem a dolgaim jól haladnak! Ugyanis a cisztám kezd összemenni és a mensim is megjött. Most várom a Krizsa doki telefonját hogy megmondja mikor kezdünk neki a lombiknak!Kép
Olyan izgatott vagyok. Egész nyáron ezt vártam!

Hogy miről szól egy lombik?
Először is mindenféle rutin vizsgálaton kell túl legyetek. Vércsoport vizsgálat, belgyógyászat, tüdőszűrő, HIV, hepatitis stb. ... Ezek nagyon hamar lemennek. A Pesti Kaáliban először leállíthák a petefészek működését ami 1 hónap fogi gátlót jelent. Ha ennek vége akkor jöhet a stimuláció. A stimulációt különböző szurikkal kaphatjátok, én úgy gondolom hogy ez intézményenként és orvosonként változik. A mensi napján kell elekzdeni és egy hétig ugyanabban az időpontban kell hasfalba szúrni. Ezt beadják itt a Kecskeméti kórházban is , de nekem egy ápolónő barátnőm adta be. Az utolsó szurit kb éjfélkor kell beadni hogy nehogy a tüszők hamarabb repedjenek. Nekünk ICSI volt ami azt jelenti hogy rögtön befecskendezték a fickókat a leszívott petesejtekbe. Ehhez több petesejt kellett mint a hagyományos módszerhez(csak petri csészében engedik össze a fickókat a petesejttel)úgyhogy lehet nektek másképp lesz a stimu. Az utsó szuri után két nappal leszívják a tüszőket és a benne lévő petesejteket. Ezt altatással végzik és az égadta világon semmit nem érzel. Kicsit bódult leszel utána, ennyi.Szóval nem kell ott maradni. Alvással megfigyeléssel együtt kb. 3 óra. Ha leszívták (nálunk befecskemdezték a spermákat a petesejtbe), nálatok összeresztik őket és másnap telefonálni kell mennyi termékenyült meg és hogy mikor lesz a beültetés. Nekem leszívás után két nappal volt és két kis virágot raktak a pocimba. Azért kettőt mert nem ismerték a megtapadási képességemet. Max. hármat lehet visszaültetni, de a hármas ikreknél egy kicist több a rizikó a kihordásnál stb. Ezért engedett hogy ha mindhárom megtapad, egyet kilehet vetetni. De ezzel veszélyezteted a másik kettőt, mert fertőzés veszélye áll fönt. De ez egy másik téma.
A visszaültetés tíz perc. Egy "szívószállal" föl rakják a méhedbe a piciket. Semmit nem lehet érezni. Utána haza is engednek. Két nap pihi javasolt utána pedig visszafogott életmód. Nem kell ágyban feküdni, lehet sétálgatni és normálisan élni mellette. Sokan visszamennek rögtön dolgozni, de javasolt legalább egy hét táppénz. Én két hétig voltam szabin. Harmadik héten csináltam egy pozitív tesztet aztán 1,5 hét múlva búcsút mondtak nekem a picik!Kép Azóta összeszedtem magam és a vetélés miatt 3 hónapot várnom kellet. Nálunk 18 tüszőt szívtak le és 17 megtermékenyült. 3-at visszaraktak és a többit lefagyasztották.
Bocsi most hívott a dokim hogy jövő hét csütörtökön Uh és utána ledden ha minden jól megy akkor BeültetésKépKépKépKépKépKépKép!!!!!!!!!!!
Szóvala lefagyasztás az 15 ezer forint egy évre de nem kell újra stimulálni téged csak visszarakják és kész! Hú de várom már!

No "röviden " ennyi! Ha van még kérdésetek akkor nyugodtan kérdezzetek! Szívesen segítek!Bocs ha néha véletelenül hülyeséget írtam vagy csunyán fogalmaztam!Kép

Niki!

Krizsa doki a bal oldalon áll és pont belelóg a feje a képbe. Barna rövid hajú fiatalember. Nagyon aranyos! Én imádom!

Zsu!
Hajrá mindenkinek!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Szia Zsu!

HÚÚÚ! Én is örülök, hogy ezt leírtad, én tényleg most mindenütt ezt a témát feszegettem, mert még most megyünk ugyebár először és egy kicsit riasztó számomra mindig az ismeretlenség. Ha nem tudom mi történik akkor mindig parázom! Ha tudom mi vár rám sokkal nyugodtabb tudok lenni!
Neked csináltak lombik előtt átjárhatósági vizsgálatot (HSG)?
Tényleg örülök, hogy közelebb kerültél a célodhoz és nagyon fogok Neked szorítani, hogy aranyos kis potykád vagy potykáid legyenek végre! Olyan jó érzés, hogy közelebb kerül az ember a céljához és tud bízni, reménykedni! Lehet kérni is az ICSI-t vagy azt csak valamilyen indokolt esetben csinálják! Azzal nagyobb az esély nem? Nekem azt mondta a dokim az inszemek után, hogy lehet, hogy kemény a petesejt burka, de a beutalóra mégis IVF-et írt, és ezt csak otthon vettem már észre! Ha kemény a petesejt burka akkor az ICSI a sikeresebb beavatkozás vagy tévedek?

Niki

Mi van Veled? Elvesztél!!

Potykamanó

Kép


Sziasztok!

Mi van veletek?

Látom Potykamanó beindultál a Kaális topicban!Kép

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Szia Zsu

Igen, jó topik a Kaális és holnap megyünk Szegedre konzultációra. Nagyon izgulok és egyben nagyon várom már, jó lesz már haladni ELŐRE! Olvastam Te lehet a jövő héten mégy és holnap meg UH. Szorítok Neked!

Niki
Elraboltak a manók? Csak nem begubóztál? Tessék jönni!!!

Pusza nektek

Potykamanó

Kép


Niki!

Tessék jelentkezni!

Manó!

Veled mi újság?

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Sziasztok!
Ha valaki ismeri dr. Nyirády Tamást kérem írja meg a véleményét róla.
Köszi
Gyöngyi
 
 


Gyöngyi!

Én sajan nem imerem! Te is babára készülődsz? Kecskeméti vagy?

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Zsu!
Én is babára készülődöm. 3 missed ab. után most újra.
Egy sövényt találtak a méhemben, állítólag az akadályozta a babákat a fejlődésben.
Gyöngyi
 
 


Zsu!
Felsőlajosi vagyok. Elfelejtettem az előbbihez hozzá írni.
Gyöngyi
 
 


Gyöngyi!
Megoldották már a problémádat?
Nagyon drukkolok hogy most összejöjjön. De miért is ne jönne össze?KépKépKép
Azért írj ha van valami fejlemény!Kép

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Zsu!
Köszönöm hogy drukkolsz! Én is drukkolok mindenkinek!
A sövényt kiirtották. Így mondták. A Nemes adjuktuns szerint most már semmi probléma nem lesz. Hát remélem! Különben nekem az áldott állapotba kerülés megy a legkönnyebben. Rögtön terhes leszek. Csak hát utána jönnek a problémák. De remémel most már nem lesz semmi gond.
Ti mikor mentek a lombikra, vagy már voltatok?
Gyöngyi
 
 


Gyöngyi!

Nekem tegnap volt beültetésem! És most már négyen vagyok!KépMár csak két hetet kell kibírni a tesztig!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Zsu!
Drukkolok nektek!
Gyöngyi
 
 


Na jól van lányok!

Elég a bújócskából irgum-burgum!Kép

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsu
Bocsika de el voltam veszve, de látom egy lehelletnyire beindult itt az élet. Viszont nem sokáig tartott. Niki úgy látom teljesen elveszett. Én már jelentkeztem a kaális párok fórumában ott olvastam Rólad és írtam is pár sort. Látom közeledik a nagy nap. Nekem hétfőn volt a punkció, bizony már itt tartunk.
Nagyon szorítok Neked is, írj a fejleményekről.

Gyöngyi

Személyesen nem ismerem Nyirády dr-t, de van ismerősöm aki hozzá járt és meg volt vele elégedve.

Üdv mindenkinek! Manó

Kép


Szia Gyöngyi!

Én már lassan másfél éve,hogy a Nyirádihoz járok.Túl vagyunk már egy sikertelen terhességen,most kezdünk megint felkészülni az inszeminációra.Nagyon elégedett vagyok vele,mindig türelmes,figyel rám és megért engem.Csak ajánlani tudom.

Kitartás Neked és Mindenkinek!
Üdv Évi,Kmétről

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


gadevi és többiek aki ide beles van egy másik topik a lap legalján kecskeméti babavárok néven ott már jó sokan vagyunk ha gondoljátok nézzetek be oda Kép

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom jó topikban járok-e. Timi vagyok kecskemétről 4 hetes kismama. Érdeklődni szeretnék - hátha tud valaki segíteni - a kméti szülészettel kapcsolatban. Jó lenne saját tapasztalat. Van-e lehetőség alternatív szülésre, vagy inkább az orvosomtól függ mindez? Vannak e itt bábák, vagy csak orvos asszisztensek? Millió kérdésem lenne.
Kérlek, ha tudtok segítsetek tapasztalataitokkal!
Köszönöm!
tym
 
 


Sziasztok!
Ha valaki tudja Dr. Bíró Balázs nőgyógyász főorvos
kecskeméti magánrendelőjének címét, vagy telefonszámát, kérem segítsen.

Köszönöm.
 
 


Szia Lizy!

Én úgy tudom, hogy Dr. Bíró Balázs a Jókai u-n rendelt, de annak már van egy kis ideje, hogy ott jártam. Azt sem tudom megmondani hogy hány szám, de ha a város felől indulsz, a bal oldalon az első lefelé vezető utcánál (nem fordulsz be) volt egy "turkáló" a sarkon és azon túl vannak az orvosi rendelők. Ott rendelt a Dr. Úr. Ha ez változott volna és kiderül az új címe, engem is érdekel, akkor légyszi írj vissza. Köszi.
 
 


Sziasztok!
Nézi még valaki ezt a topicot?
2007-ben nem akar senki babát?
Én egy spontán vetélés után vagyok másfél évvel és kissé kétségbe vagyok már esve,mert nem jön a bébi.Nincs valaki hasonló helyzetben?Van valakinek személyes tapasztalata Dr. Pusztai Zoltánról?Jövőhéten hozzá megyek ,mert a régi orvosomban már nem igazán bízom.Jelentkezzetek Kecskemétiek! :roll:
 
 


Szia Móni, én most találtam erre a topikra, elég kihalt!
Sajna Pusztai Zoltánt nem ismerem. Kecskeméti doki??

Nekem van egy 2 éves fiam, idén szeretnék terhes lenni a tesóval!

Mikor volt a spontán vetélésed? És hanyadik héten?

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Móni, Kacika
a Kecskeméti babavárók topikban sokan vagyunk, gyertek oda. Vannak kismamik, és akik még csak előtte állnak, és sok gyerekes anyuka.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Örűlök,hogy jelentkeztetek!

Kacika
A vetélésem lassan másfél éve volt(2005.aug.)A 10.héten voltam.
Az persze,hogy miért történt,senki sem tudta megmondani ! Azóta sem kellett vizsgálatokra mennem pedig szerintem sok a másfél év,valami biztos nincs rendben.
És nálad mi a helyzet ,mióta próbálkoztok?
Hogy hívják a fiacskád?
Bár nekem is összejöne már.

Pusztai Zoltán egy meddőséggel foglalkozó specialista,és állítólag nagyon jó!A hosszú utcán ,a Doki centrumban rendel.(Kecskeméten)
Szerda du.már többet tudok mondani róla,mert akkor megyek hozzá először.

Linacska
Köszi a tippet

Sziasztok!
:D
 
 


Szia Móni!

A kisfiamat Péternek hívják, és majd csak ápr. után fogunk próbálkozni a tesóval, mert Peti decemberben született annó, és akkor úgy döntöttem, hogy novemberben, decemberben, és januárban nem szeretnék szülni. Nagyon lehangoló volt, főleg dec.ben az ünnepek előtt.

Inkább nyáron, tavasszal, vagy kora ősszel.

Remélem mondanak neked valami bíztatót szerdán, ha van kedved, majd meséld el!

Amúgy a nővéremnek is nehezen jött össze a baba, ők két évig próbálkoztak sikertelenül, majd Szegeden a Kaáliban inszeminációval sikerült. Azóta másfél éves a kislánya!
Vendég
 


Szia Kacika! :lol:

Voltam tegnap az orvosnál.Igazából nem mondott se jót se rosszat,
csak annyit,hogy vizsgálatok kellenek!
Borzasztóan örülök,hogy végre elkezdödik valami!

Vennem kellett egy ovulációs törpemikroszkópot,hogy tudjuk,mikor van peteérésem és a következő ciklus elején laborvizsgálattal kezdünk!!!

Nagyon szimpatikus a Pusztai doktor (legalábbis eddig)!!:)

Nekem már mindegy lenne,ha télre is jönne a baba,csak jönne már!

Neked spontán összejött a fiad?
Jár bölcsikébe?



:lol: :lol: :D :D
 
 


Szia Móni!

Örülök, hogy megkezdődtek a vizsgálatok. Az a minimikroszkóp, az az amelyik egy pálmalevél formában valami pöttyök elrendezése alapján derül ki hogy van-e peteérés?
A nővéremnek volt valami hasonló.

Peti a gyógyszer abbahagyása utáni 2. hónapban megfogant, úgyhogy szerencsénk volt, viszont egy kis túlmozgásos, türelmetlen fiúcska a drágám. Álló nap rohan, néha alig győzöm. Kicsit aggódom is mi lesz ha jön majd a tesó. A terhesség első 3 hónapjában elég fáradt az ember, nem tudom hogy fogok vele majd bírni.

Nem jár amúgy bölcsibe, itthon vagyok vele, és ha úgy sikerül majd a tesó ahogy szeretném, akkor nem is fog menni, majd csak oviba, jövőre.

Kecsón merre laksz amúgy?
Vendég
 


Láttam a profilodban hogy eladó vagy, merre felé?
Hány éves vagy? (ha meg lehet kérdezni :D )
Vendég
 


Szia Kacika!

A mikroszkóp valami olyasmi.ahogy leírtad.
A nyál szerkezte megváltozik peteéréskor és ez a változást mutatná.
Sajnos egyenlőre nem sikerül használnom,én nem látok rajta semmit.
Biztos én vagyok a béna,mert elég jó kis szerkezetnek látszik.
Azért még nem adom fel,mert nagyon drága volt,(majd tízezer ft),ennyi pénzt nem dobhatok ki csak úgy.
Sajnos nem vagyunk olyan túl jó helyzetben amúgysem, anyagilag.
Előbb utóbb rá fogok jönni a taktikájára.


Annak idején nekünk is hamar összejött a bébi.Mi három hónapot vártunk a gyógyszer abbahagyása után.
Ezért is nem értem,hogy most mi lehet a baj.

El tudom képzelni,milyen eleven tud lenni a fiad.
Elég sok gyerkőc van a közelemben és néha elgondolkozom,hogy kell ez nekem?
Olyan hihetetlenül sok gond van velük és olyan kiszolgáltattottak.
Aztán persze rájövök,hogy nagyon is kell.!!Nem sok értelme lenne az életnek nélkülük!Ugye?


A férjed azért tud segíteni?
Vannak Nagymamik akiknél kicsit ott lehet hagyni,hogy pihenhess?
Tudsz róla fényképet felrakni?
Kiváncsi lennék rá.Biztos tüneményes.


Amúgy én a Baumax-ban dolgozom a Kert-osztályon,és 29 éves leszek március legvégén.

És te?
Hol dolgoztál a gyes-gyed előtt?
Amúgy Katalin vagy?

Na mostmár nem kérdezgetek tovább,majd legközelebb folytatom,ha nem baj.
:D :D :D :D
 
 


Sziasztok!

Én régen jártam már itt, látom megint van egy kis élet!

Móni - csak azt szeretném mondani, hogy én is használtam a mini mikroszkópot, és eleinte én is bénáztam vele. Arra figyelj hogy ne kerüljön rá túl sok nyál és hagyni kell jól megszáradni mielőtt összenyomnád. Én vagy a lámpa alá tettem vagy konvektorra. Aztán már csak a fény felé kell tartani, igazából, majd akkor látod hogy működik, amikor peteérés lesz és nem kis foltok lesznek rajta hanem páfrányossá válik és látod a különbséget!!!!

Ne izgulj ha egyszer összejött a babó, összejön megint! De látom már vizsgálatok is kezdődtek, így ki lehet majd szűrni van-e valami oka a késedelemnek. Szurkolok!

Tudom milyen rossz várni, mi az elsőre is öt évet vártunk míg végre most úton van a babócánk!

Pusztai dr Neked is mondta, hogy szülést már nem vállal?

Kacika - Te kihez jársz orvoshoz?

Kép

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: