Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon úgy fest a helyzet, hogy hamarosan, kb 2 hónapon belül tárnokra fogunk költözni kis családommal. Én egy 27 hónapos kisfiú és egy 8 hónapos kislány anyukája vagyok. Szívesen beszélgetnék, leveleznék, majd találkoznék is tárnoki anyukákkal, mert sajnos egyetlen ismerõsünk sincs ott... de remélem ami késik, nem múlikKép

Kata
Kata
 


Remélem vannak, csak még nem találtak ide...
Névtelen
 


Szia Kata!

IGEN, VAGYUNK! Mi tavaly novemberben költöztünk, és életünk egyik legjobb döntése volt! Imádok itt élni! Én sem ismertem itt senkit, de nagyon hamar befogadtak minket az ittlakók. Merre fogtok lakni? Kisfiam 19 hónapos és szeptember végére várjuk a tesót. Írhatsz emilt is: momi@emil.hu

Szia!

Mona
Mona
 

 
 

Szia Mona!

De örülök!!! Fogok írni emilt is, de azért röviden ide is írok, mert most nincs sok idõm. Még nem tudom, hol fogunk lakni, nem tudtunk dönteni két ház között. Vagy a Béla utcában, vagy a Jókai utcában, az utóbbi talán valószínûbb. Látom nálatok is hasonló korkülönbség lesz, mint nálunk! Az én babáim között is 19 hónap van, csak õk már 'nagyok'. Nagyon jó lenne majd megismerni titeket. Talán még hasznos tanácsokkal is szolgálhatok, persze csak ha szükséged van rá, hiszen én már tudom milyen az élet két kis manóval.
Hogy hívják a kisfiadat? Testvérke fiú vagy lány lesz, mi lesz a neve?
Akkor írok majd emilt is, szia!

Kata
Kata
 


Szia!

Hát, tanácsra tutira szükségem lesz, a nagy szerencsére egy eleven ördögfióka, igen észnél kell lenni mellette, jelenleg ön- és közveszélyes, és pl. fogalmam sincs, hogyan fogok tõle szoptatni. De majd megoldjuk! Krisztián a nagy, Máté lesz a kicsi. A Jókai utca közel van hozzánk, mi a Halász J. elején lakunk, ha az M7-es felõl jössz be a faluba, a 2. ház bal oldalt. Várom a leveledet, de gondolom a 2 gyerkõc nem sok idõt hagy irosgatni. Egyébként rengeteg kisgyermek van a faluban, tuti mind2 gyerekorvos, van kismama-klub, szerintem ideális hely a gyerkõcöknek. Már el sem tudom képzelni, hogy Bp-en éljek egy panelrengetegben.

Szia!

Mona
Mona
 


Szia Mona!

Az én kisfiam is pont ilyen volt, és ma is az, nála elevenebb ördögfióka aligha akad.. Én is sokat aggódtam a szoptatás miatt, de pár nap alatt megtanultam állva, sétálva, játszva, fõzve stb. szoptatniKép
Egyszóval minden ment magától, nagyon hamar kialakul az új kerékvágás, ne izgulj! Nem is olyan vészes, mint az ember gondolná, csak egy kis szerencse is kell hozzá.. nekem a második babám nappal egy angyal, az ideális, tökéletes gyermek, éjjel azonban kis szörnyeteggé változik, és a mai napig is( 8 hómnapos múlt)1-2-3 óránként szopik éjjel, és van, hogy hajnali négykor úgy dönt, most már reggel van, elég volt, anya ébresztõ!!!!
Szoval most kicsit ugyan hullafáradt vagyok, de ezt leszámítva minden oké..

Örülök, hogy Tárnok ilyen klassz hely, már alig bírok magammal, szeretnék már kiszabadulni a betonrengetegbõl.. de már csak max 2 hónap.. azt még kibírom valahogy. Klassz, hogy sok gyerek van, alig várom, hogy titeket is megismerhessünk. Már tudom is, hol laktok, elautóztunk párszor a házatok elõttKép

Sziasztok
Kata, Dani, Sári
Kata
 


Szia Kata!

Ha legközelebb erre jártok, gyertek be! Új vagy régi házat vesztek? Ha jól számolom, ti is okt. végén, nov. elején fogtok költözni, mint mi tavaly. Ha hitel-ügyintézéssel kapcsolatban kérdésed van, tedd fel nyugodtan, már profik vagyunk a témában Kép.

Szia!

Mona
Mona
 


Kedves tárnoki, kisgyermekes Anyukák!

Szeretettel várlak Benneteket a szomszédos Érden a La Leche Liga érdi baba-mama csoportjában minden hónap utolsó csütörtökén 14-16-ig a Bajcsy-Zsilinszky út 47-ben.

Judit
 
 


Sziasztok!

Én is tárnoki anyuka vagyok. Kép)))

Mona: szeintem átlátunk egymáshoz Kép)))))
Yuma
 


Yuma, hol laktok? Jeletkezz!!!

Mona
Mona
 


Sziasztok!!

Megvolt a költözés, már 3 hete itt lakunk. Nagyon szeretnénk megismerkedni személyesen babákkal és mamákkal. Az én gyerekeim:
Dani 2 és fél éves
Sári 11 hónapos
Pocaklakó 17 hetes

Örülnék, ha jelentkeznétek!!!
Telefonszámom: 06-20-320-4407

Kata
Kata
 


Hahó!
Névtelen
 


Sziasztok!
Eltûnt mindenki..
Névtelen
 


Sziasztok!

Jár még ide valaki? Mi most fogunk Tárnokra költözni és én sem ismerek ott senkit.Egy 1 éves kislányom van. Most nem írok többet, majd ha jelentkeztek folytatom...

pusz
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Szia!

Ez a topic kicsit leült, de vagyunk jópáran, akik olvassuk azért és várjuk az újakat Tárnokra. Ide is írhatsz: momi74@freemail.hu

Szia!

Mona&Máté
 


Sziasztok!
Infót szeretnék kérni,egy Tárnoki dr néni felől.
Dr. Orbán Rózsa,ha jól tudom így hívják,de a keresztneve az bitos,hogy Rózsa. Ismeritek? Esetleg jár valaki hozzá a gyerkőcel? Dr. nénit szeretnék válltani,és őt is ajánlották. Jó,esetleg rossz tapasztalat? Vagy jobb dr nénit tudtok ajánlani?
Köszönöm.
Noémi
Névtelen
 


Szia MonaMáté!

Örülök hogy jelentkeztél. 2 nap múlva költözünk,most fogom szétszedni a gépet.Tárnokon kb november végére lesz internetünk, akkor majd írok.

szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Jár még valaki erre? Mi nyáron költözünk Tárnokra és szeretnék megismerkedni kismamákkal. Meg lenne egy-két kérdésem is... (védőnő, gyerekorvos-választás stb.)
M.
 
 


Szia Meronna!

Ha van kedved, írj ide: momi74@freemail.hu, azt mindennap olvasom. Szívesen segítek.

Mona
 


Sziasztok! Már rég nem járt erre senki. Én csak most találtam ezt a topicot, tavaly nyáron költöztünk Tárnokra. Jóformán senkit nem ismerek. Mi az autópálya felöli oldalon lakunk. kisfiam 9 hónapos és jövőre kistestvére érkezik.
Remélem jelentkezik valaki.
Vendég
 


Szia Cinicini!

Én néha bekkukantok ide. Mi tavaly novemberben költöztünk Tárnokra, a faluba, közel lehetünk egymáshoz. A kislányom 21 hónapos és jelenleg igyekszünk a kistesóról gondoskodni.
Szeretsz itt lakni? Én szeretek, olyan kis hangulatos. Mostanában eljárok biciklizni és felderíteni a környéket, a Bogi is nagyon élvezi az ilyen kirucanásokat. Mindig látni a mezőn teheneket, birkákat, olyan furcsa a budapesti lét után.
Szóval írj csak, majd benézek megint.
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Szia! Mi is szoktunk biciklizni, csak álítólag az első 3 hónapban nem ajánlják, én meg inkábbnnem kockáztatok. A falu rész az pont itt terül el elöttünk, mi a Halász Józsefben lakunk. És most lesz egy éve, hogy kiköltöztünk. Én azért néha unatkozom, nem tudom, mit lehet egy ekkor gyerekkel csinálni. Az állatokat én is nagyon csípem. Mi is Budapestről jöttünk.
Sziasztok és jó hétvégét és persze várom, hogy írj!
Vendég
 


Szia!
Mikorra várod a picit? Rosszullétek?
Tudnál föltenni a kisfiadról képet? Szívesen megnézném. Én nem szoktam unatkozni, de ennek az az oka, hogy még mindig a ház szépítgetésénél, berendezésénél tartunk.Idáig anyósommal éltünk, így nem sok bútorunk volt.A kertet meg a mai napig sem sikerült befüvezni,az előző tulaj paprikát termesztet idén meg csak a gaz nő.Ti új házat vettetek? azoknál olyan szép fű van.
Persze én is szeretnék gyakrabban kimozdulni, szégyen, mert itt áll hétköznapokon a kocsi a kertben én meg hiába van jogsim mégse tudok vezetni, így marad a bicikli. De már eltökéltem, hogy leckéket veszek a páromtól, télen majd mégse járhatok biciklivel. Kép
Vannak most állataitok?
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Végre van új beírás a fórum ezen topicjában! Kép Mi kb. másfél-két hét múlva költözünk ki Tárnokra és bevallom, egy picit félek, hogy unatkozni fogok. Bár egy családi háznál mindig van munka, meg a kislányom is le fog foglalni (13 hónapos), de azért... szóval azért tartok egy picit az újtól. Mi is Bp.-ről jövünk Kép
Tudnátok segíteni abban, hogy megírjátok, hogy nálatok milyen internet-elérhetőség van?
sziasztok: M.
 
 


Szia Meronna!
Merrefelé lesztek? Nekünk axeleronk van, de borzasztó nehezen tudtuk beköttetni. Telefonvonallal együtt 8 hónapig tartott. Ez az unatkozás néha nálunk is előfordul, de meg lehet szokni. Írj mielött költöztök, mert utána nem fogsz tudni. Szia
Vendég
 


Szia Szamóca!
Mi új házban lakunk, de füvesítés még csak félig van kész. Borzasztó nehéz, mert ez a terület még sosem volt felásva és tiszta gaz. A férjem csinálja és küzd vele rendesen. A kistestvért febr. közepére várjuk (ha minden rendben lesz). Holnap megyek UH-ra és ha minden okés, akkor már azt hiszem nem is lehet baj. Én nem tudok vezetni így persze még nehezebb elhagyni Tárnokot. A buszra nem fér fel a babakocsi és a vonat meg kritikán aluli. A férjem reggelente be tud vinni, csak bent sem tudunk nagyon mit kezdeni magunkkal. Mindjárt letelik a 12 hét és mehetünk biciklizni, de azt még megvárom biztos, ami biztos. Van egy tündér kutyusunk, biztos ismered mert sokat lógott el. Angol szetter a drágám és imádnivaló. Jó díyztitgetést!!!!
Vendég
 


Szia Cinicini!

Mi az új részre költözünk, tudod, amerre van a focipálya. Az Axelero-val kapcsolatban sajnos nekünk pont az a problémánk, hogy kell hozzá MATÁV vonal, amit meg nem nagyon szeretnénk, mert plusszktg., mivel nem nagyon szoktunk telefonálgatni; arra a minimális telefonálgatásra meg jó a mobil. Hallottam vmi Fibernet-ről. Kábel. Arról esetleg nincs valami infód?
A füvesítéssel kapcsolatban... hát nálunk is tiszta gaz minden. Ki kéne először irtani, de még ötletünk sincsen, hogyan. Kép
Majd még jövök, csak hiányol a kislányom.
szia! Kép
M.
 
 


Most nem tudom az merre van, lehet, hogy a túloldal. Mihez van közelebb az M7-hez vagy a régi balatoni úthoz? Most olvastam a Tánokhírben, hogy tavasszal egy cég elvállalta, hogy behozza a kábelt, de ez még nem jelent rögtön internet elérhetőséget. Mi chellosok voltunk, de itt semmi más nem tudtunk összehozni, csak az axelerot. Mi a kertünk elötti rész fogjuk gyomírtóval végig szedni, mert azt a férjem már véglépp nem bírná megcsinálni, de körülöttünk nem nagyon laknak, így mi hiába írtjuk, a szél viszi a magokat.
Vendég
 


Majdnem egyszerre írtunk Kép Most tettem le aludni a lányom, de egyszerűen ki van akadva, ha aludnai kell, holott napközben már csak egyszer szokott... nem viszi túlzásba. Pedig dörgöli a szemét, meg nyüszi, de hogy aludna? Á, nem...
Most néztem meg a neten a Fibernetet, állítólag van vmi akciójuk júli. 31-ig. A párom majd beszél velük; remélem, sikerül vmi jót találni, mert bevallom, én most nagyon hozzászoktam a "jóhoz" (Chello-nk van most, mint anno nektek).
Mi az M7-hez vagyunk közelebb, arrafelé, ahol az Önkormányzat is van. Merre felé laktatok Bp.-en? Bevallom, már most nagyon hiányzik a mostani lakásunk és a megszokott környezet, idő kell, míg megszeretek majd ott is mindent. Tényleg, ki a gyermekorvosotok és a védőnőtök?
Olvastam, hogy februárra várjátok a babátokat. Sok +++ a holnapi UH-hoz! Kép Melyik kórházban van az orvosod?
 
 


Akkor szomszédok leszünk. Mi a temetőnél vagyunk.Nagyon közel leszünk, ennek örülök. Mi a Vár alatt laktunk és nagyon más lesz ez most nektek. Ég és föld a különbbség. Nekem egy szem ismerösöm van, de ők ponta a falu túloldalán laknak és innen odajutni elég nehézkes. A dokinénink Jankó Katalain és kedves és aranyos. Bár még nem volt rá nagyon szükségünk. A védönőröl nem mondok semmit (4 hónapja még csak fel sem hívott).
Kútvölgyis vagyok.
Ha rákattíntasz a nevemre (cinicini), akkor látod az e-mail címemet, arra elküldhted a számodat és akkor tudunk beszélni, amikor nem lesz internet elérhetőségetek.
Vendég
 


Rákattintottam és nem látom. Kép Csak az azonosítót stb. Láthatóvá teszed? Lehet, hogy le van tiltva...
Igen, tudom, merre vagytok, tényleg közel leszünk egymáshoz. Kép
Egyébként nekem az a bajom, hogy itt pl., ahol most lakunk, olyan jókat lehet sétálni, szép, kiépített park stb., és nem igazán tudom, hogy milyen a járda-viszony Tárnokon. Múltkor olvastam a honlapon, hogy azért van egy-két hiányosság ezen a téren... nem igazán terepre készült a mi babakocsink Kép
Védőnőből csak egy van? Az itteni védőnénink nagyon aranyos, sokat segített nekünk. Kár, hogy a védőnőválasztás nem szabadon történik, hanem körzet szerint. Kép
Hú, ez a gyom-téma nagyon foglalkoztat. Annyira gazos az egész, hogy szinte térdig lehet járni hátul a kertben. Szép lesz ezt kiírtani... Kép
Örülök, hogy feléledt a topic Kép Kép Kép
 
 


Mi kaszálunk is, vagyis a férjem kaszál. Mi nem sokat járunk babakocsival sétálni, meg úgy sehogy sem. Nincs miért, mert jó levegő a kertben is van, akkor meg minek. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor mászkáltunk. Az utak elég trutyik és sok a rossz kutya, akik mindne ok nélkül ugatnak, ha elmész elöttük. Pedig az én gyerekem kutyás, de az még sem kellemes amikor végig ugatnak a kutyák, amerre elmegyünk. Játszótér sincs, pedig az sem ártana, sőt én a bölcsinek is örülnék.
Most már látnod kell az e-mail címemet mert meg manipuláltam.
Ti merre laktatok Bp.-en?
Vendég
 


Na, az szép lesz! Párom, meg a kaszálás Kép
A sétákat sajnálnám, mert mindannyian élveztük; jókat beszélgettünk olyankor a párommal (amikor a munka után hazajön, mindig kószálunk egyet a környéken) - szomorú leszek, ha ez el fog maradni. Kép No meg tény, hogy én sem szívesen tologatnám a babakocsit csaholó kutyák mentén Kép Legfeljebb majd bicajozunk Kép
Érden nincsen vmi jó játszótér? Vagy játszóház? Talán érdemes lenne átugrani oda...
Látom mostmár a címedet Kép Majd sztem este írok rá.
Mi Kápmegyeren lakunk még (pár napig) Kép
 
 


Szia Meronna!
Nekünk sima modemünk van, de a szomszédunknál van kábel és náluk jól működik rajta a net. Én is szeretném rábeszélni a páromat, hogy kötessük be, így tudnék szabadon napközben is netezni Ha tudná, hogy ilyenkor babanetezem, mit kapnék Kép
A gazzal mi sem boldogulunk, a múlt héten jöttek vendégek, így nekiestünk a fűnyíróval, hogy mégse a térdig érő gyomot mutogassuk.
Mi is közel leszünk egymáshoz, én szoktam a focipálya felé sétálni illetve biciklizni, nagyon tetszik az a rész. Sőt van ott egy hosszú lejtő amit még nem építettek be, szinte már látom magam előtt a Bogit, ahogy télen ott szánkózik. Kép

Szia Cinicini!
Én sokat sétálok, mert a Bogi nincs el a kertben Még csak most készül a homokozója, a kerti medencéjét is csak tegnap üzemeltük be. Ha kimegyek vele a kertbe fél óra múlva már menne be a házba vagy hisztizik a kapu előtt.
A gyomírtóval vigyázzatok, mi is azt akartunk használni, de aztán ismerősök felvilágosítottak, hogy gaz ugyan nem fog tőle nőni de más se vagy 2 évig azon a területen.
Sok szerencsét az Uh-hoz Kép
Jól számolom hogy a kisfiad októberben született? A Bogi 2002.10.08-án. Kép

szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Szia Szamóca!
Igen mi okt. 4-iek vagyunk. Hugom agrármérnök, úgyhogy olyan gyomírtót fogunk használni, ami nem tudom mit csinál, de nem lezs baja a többi növénynek. Mi a kutya miatt nehezen vagyunk a kertben, mert imád velünk lenni. Bár a legnagyobb gondot nem is ő jelenti, hanem a föld. Máté imádja enni, egy másodperc és tele a szája. Már várom, hogy tudjon menni és ne törölje fel a koszt. Próbálnálak beazonosítani, de összesen 4 kismamát ismerek és abból 3 az utcánkban laknak. Nem graco kocsitok van véletlenül? Csak próbálkozom.
Vendég
 


Szia Meronna! A kaszalás csak tipp volt, de a nagy gazhoz az kell, mert a fűnyíró nem viszi és a szárazság miatt kihúzni sem lehet.
Érdről még sok jót nem hallottam. Itt van egy játszótér, csak az a Tárnok liget részén, azaz, pont a túloldalon.
Azért lehet sétálni, nem olyan vészes a helyzet, de az biztos, hogy merőben más, mint káposztás. Az egy kis zárt komuna, mindenki ismer mindenkit, most kicsit ugyan túloztam, de majdnem. A játszóháznak megpróbálok utánanézni, elvileg a védőnőnek tudnia kellene ezt-azt ilyen dolgokról, de nem igen mesélt eddig.
Vendég
 


Sziasztok!

Meg lehet sülni... legalábbis panelban Kép Bár sztem a házban azért más klíma lehet most; emlékszem, amikor ilyen melegben kint voltunk Tárnokon, a házban akkor is nagyon kellemes idő volt. Ezt biztos élvezni fogom. Kép
Lányok, Ti nem mentetek át hasonló érzésen, mint én most? Kezdem azt hinni, hogy túlzottan reagálom le a dolgot, mert ma is lent voltunk este egy nagyot kószálni és utána olyan szomi lettem, hogy csak na! Kép Az összes kis bokorra most másképp tekintek, mint eddig. Hú, még a végén depis leszek itt a nagy szomorúságomban. Kép Na, de nem kesergek itt tovább... Kép Cinicini, ismered Káposztást? Jaj, de jó! Kép
Sztem el fogjuk kérni apuéktól a fűnyírót, aztán nekiesünk első körben azzal - a kert elején sztem vinni fogja, a hátulja viszont elég durva, oda lehet, hogy elkéne a kasza... A gyomirtó nevét majd megmondod, mert arra mindenféleképpen szükségünk lenne; főleg, hogy nem vágja galyra a kertet az elkövetkezendőkben. És akkor az állatokra sem veszélyes? Merthogy nektek kutyátok van; nekünk meg cicáink. Kép
Szamóca, igen, a kábel tényleg minden szempontból jobb, mint pl. a telefonhoz tartozó net. Amióta kismama vagyok, elég sokat kószálok a neten. Kép
Tényleg, tudtok vmi jó kis közértet stb.-t ajánlani?
M.
 
 


Sziasztok!

Mi is Tárnokon lakunk, csak mi a Tárnokligeti részen. Egy négyéves fiam, egy 2 és fél éves meg egy 15 hónapos kislányom van.
Nálunk is kábel van (fibernet), nagyon jó.
Örülök hogy felélénkült ez a topik!
 


Jó kis közért, ez tetszikKép))) Itt mindenhol COOP van és kicsit lepattantak, de méretüket illetően tényleg kicsik. Van még egy mindenes bolt a "fő téren", meg temetkezésivállalat és majdhogynem ennyi.
Uncsitesomék laknak Káposztáson és a Nagymamám most költözik oda.
A gyomírtó olyan, de mmost lehet, hogy hülyeséget írók, hogy a kétszíkű, meg egyszíkű cuccok között tesz különbbséget. HOgy ez mit jelent azt nem tudom, de megkérdezem a nevét és megmondom.

Anya-Kati, akkor te aztán végképp nem unatkozol. Mióta van fibernetetek és mennyibe kerül havonta? Amikor tavaly elkeztük a nettel a hercehurcát mi mindent megpróbáltunk, de csak az axelerot tudtuk beköttetni.
Vendég
 


Sziasztok!
Most jöttünk meg bringázásból, Benta patak és környéke. Tök jó volt.

Meronna
Nekem most nem volt ilyen rossz érzésem költözés előtt, mert anyóssal húztam le 7 évet idáig. Hogy milyen volt vele együtt lakni azt jól mutatja, hogy tegnap este fél órát töltött el nálunk de már így is kiborított. Ilyet akkor éreztem amikor Békásról költöztünk Érdre anyámékkal 94-ben. Költ. után minden szabadidőmben visszajártam és még évekig nosztalgiával töltött el ha el mentem arrafelé. Aztán elmúlt.
Érdet elég jól ismerem.Az utak és az ügyintézés,orvosi rendelés, ellátás katasztrofális.Egyébként van egy játszótér a Bem téren és baba-mama klub is.
A védőnővel még én sem találkoztam, annyit hallotam róla hogy valami fiatal kezdő csaj.
Na ezt most elküldöm...

Kép

Kép

Kép
 


Cinicini
Igen Graco kocsi, szürke és mostmár napernyővel.
Azt nem írtam még, hogy mi a Kossuth utcában lakunk, a Márton u.-hoz közel.Gyakran járok a Kossuth-Ulicska-régi temető-új temető útvonalon,illetve a fő utca felé.A kutyusotokat még nem láttam, úgy látszik minket elkerült Kép
Nekünk még csak 2 görög teknősünk van, illetve egy cica, amelyik örökbe fogadt minket, ő lett Cirmi. Az ételt nagy kegyesen elfogadja, egész nap itt van a ház körül, de megsimogatni azt nem lehet.
A Bogi nem eszik meg kint semmit Kép , de sajna az ételt se nagyon. Állati finnyás, most 21 hónaposan csak 9,6kg Kép
Ez a gyomírtó mostmár engem is érdekelne nagyon!!!
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Hűha, micsoda hozzászólás rengeteg! Kép

Kati, tök cigi, de most nem ugrik be, hogy melyik része Tárnoknak Tárnokliget? A Fibernettel ma beszélt a párom, eléggé korrektnek tűnik az ajánlatuk, sztem mi is őket fogjuk választani. Olcsóbb lesz, mint a mostani UPC előfizetésünk. Milyen a gyorsasága egyébként?
Cinicini, közért Kép Hát igen, mindig megmosolyognak, ha ezt mondom Kép Hú, vajon milyen lesz megszoknom, hogy nem tudok leugrani a sarki közértbe egy tejért mondjuk... bár múltkor elkezdtem feltérképezni Érden a kisebb élelmmiszerboltokat, amik sokáig vannak nyitva. Végső esetben... Kép
Kápmegyerrel kapcsolatban: akkor azért párszor fogsz erre járni Kép Sztem én is még jónéhány alkalommal vissza fogok jönni ide. Hiányzik, már most. Pedig én akartam innen menni, aztán most tessék. Kép
Szamóca, én is nagyon szeretek sétálni, a kislányom is igényli; komolyan, néha már komoly hisztit tud levágni, hogy ő menni akar - pedig nem hisztis a lelkem, de a sétákat nagyon élvezi. Biztos azért is, mert olyan jó hangulata van. Együtt vagyunk és ez tök jó dolog. Kép
Szamóca, mesélj nekem lsz. a cicusotokról! Hogyan fogadt örökbe benneteket? Nekünk van két házicicánk; nem hinném, hogy kijáró macsekok lennének Tárnokon, sztem maradnak a lakásban. Viszont vinnék egy kóbor cicust innen Kápmegyerről és nagyon nem szeretném, ha elkószálna. Ő kerti-cicus lenne, nagyon szeretem; etetem itt szinte minden nap és szeretném, ha velünk maradna Tárnokon is. Lányok, nincs vmi ötletetek "cica-honosítással" kapcsolatban? Kép
Bogi milyen ételt nem szeret?

Szép estét mindenkinek!
M.
 
 


Ez még kimaradt:
Szamóca, nem semmi, hogy hány évig laktál együtt anyósoddal!
Békásmegyerrel kapcsolatos nosztalgiád sztem nálam is meglesz, persze Kápmegyerrel kapcsolatban Kép Nekünk itt kezdődött el minden a párommal... Kép
 
 


Szamóca, mi a Halász Ulicska sarkán vagyunk és az nagyon közel van hozzátok. MI is a Benta patakhoz szoktunk kibiciklizni, de mivel a Máté még nem tud járni így nehéz, mert nem igen tudom a bicajból kivenni és lerakni a földre.
A védönő az akire gondolsz. Máshol havonta telefonálnak a kimamáknak, hogy mi újság velük. A barátnőm kislánya 7 éves, már többszőr költöztek, de a védőnőjük mindig megtalálja őket. Ez van, nem azért mondom, mert hiányzik, csak nem tudom, hogy akkor mivel tölti ki a munkaidejét. Hát tényleg nem egy nagy darab, mi is alulról verjük a 9 kg-t. Mostanában Máté sem nagyon eszik, de biztos a meleg miatt.
Minket a cicák nagy ívben elkerülnek, pedig a kutyám imádja őket.
Vendég
 


Meronna, mi az a cicahonosítás? Én a férjemmel való megismerkedés elött Pesten laktam a Belvárosban. Hiányzik, bár nem tudom, hogy mit csinálnék a betonrengetegben. Büdös van meg kosz, tudom, Káposztáson ennél azért sokkal jobb a helyzet. Általában hetente egyszer bemegyünk a szüleimhez, de mivel ők nem érnek rá, így majdhogynem ugyanazt csináljuk, mint Tárnokon, csak még a kutya miatt is izgulhatok. A héten ezért nem mentünk be, mert nem volt szívem kinthagyni egész nap ebben a kánikulában.


Szamóca, te ismersz itt még más kismamákat? Szoktál valakivel összejárni, beszélgetni?
Álítólag itt is van baba-mama klub a művházban és a védönő tartja, bár nekem egyszer sem mondta, hogy lenne ilyen.
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem jó a Fibernet, gyors is, meg soha semmi bajunk nem volt még vele. Az árakra sajna nem emlékszem.
Valaki kérdezte, hogy hol van az a Tárnokliget. Mi a Benta patak mellett lakunk, ott sorakoznak a különböző író, meg költő nevű utcák, mi a Jókaiban lakunk.
Macsekokról: Mi a párommal nagyon szeretjük a macskákat, meg a gyerekek is. Félig meddig örökbe is fogadtunk itt egy lánycicát, akit rendszeresen etetünk, simogatunk, stb, de nem csak nálunk lakik. Egy komoly baj van vele: kutyánk nincs, viszont a lánymacsek miatt a környék összes hímmacskája idejár hozzánk, és hát jelölgetnek, írtózatos szaga tud lenni. Senkinek nem kívánom, hogy éjszaka fojtogató bűzre ébredjen, mert egy dög lepisilte a hálószoba ablakát!! Szóval a macska dolgot gondoljátok meg, csak ha ezt is vállaljátok hozzá.. én már kicsit bánom a dolgot, mert hiába kergetem el mindig az idegen macskákat, a nemi késztetésük erősebb annál, hogy tőlem féljenekKépKép
Védőnőről: Nem tudom egyre gondolunk-e, mert nem ismerem mindegyik védőnőt a faluban, de mi egy nagyon fiatal csajhoz tartozunk, azt hiszem 24 éves és nincs saját gyereke. Nálunk egyetlen egyszer járt, amikor megszületett a legkisebb gyerek(ennek 15 hónapja). Bevallom őszintén, nekem nem hiányzik, mert úgy gondolom többet tudok nála így három gyerek után a gyerekekről, de azért elgondolkodtat a dolog, hogy vajon azok iránt is ennyire érdeklődik, akiknek szükségük van(lenne?) segítségre? Csak remélni merem, hogy nem. Én eddig azt hittem, hogy a védőnőnek munkaköri kötelessége bizonyos időközönként meglátogatni a családokat. Lehet, hogy tévedtem.
Ja, a baba-mama klubbot nekem se említette soha, csak valahonnan hallottam róla. Ahhoz képest, hogy állítólag ő tartja, vagy vezeti, nem nagyon népszerűsítiKép
Nem akarom szidni, mert egyáltalán nem ismerem ugyebár azok után, hogy ennyit láttuk, remélem velünk kizárólag azért nem törődik, mert úgy látja, nincs rá szükségünk! Talán ahol kell, ott segít. Remélem.
Ha van kedvetek baba-mama találkozót szervezni, csak szóljatok! Én benne vagyokKép
 


Sziasztok!
Meronna
Amikor ideköltöztünk felbukkantak időnként cicák a kertben, mi meg kiraktuk a maradékokat, mivel állatbarátok vagyunk. Azután, hogy mégse a földre rakjuk vettünk egy cicatálat és volt egy macsek (szürke cirmos), amelyik látszott hogy vad és nincs gazdája, sovány is volt. Elkezdett minden nap idejárni, mi meg hogy mindig legyen mit adni neki vettünk cicatápot. Elkezdett gömbölyödni Kép
Sőt mostanában már válogat is Kép ))) Én egyébként nagyon szeretnék saját macsekot, de a párom allergiás a macskákra, így csak kint tarthatnánk őket, így Cirmi is megteszi. Kérdés, hogyha veszünk egy kutyát akkor mi lesz.
Bogikám sajnos teljesen követhetetlen evésügyileg. Pl: csináltam rántott gombát, 2 kézzel tömte magába, legközelebb meg hozzá sem nyúlt és ez mindenféle kajára igaz. Már alig várom hogy megkérdezhessem tőle, hogy mit szeretne enni, ne keljen totóznom.

Upsz, megjött a párom
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ma voltunk a banknál elintézni az utolsó papírmunkákat; szval nagyon úgy tűnik, hogy jövő héten már költözünk Kép Csak legyen addigra hűvösebb, mert ma majd'megvadultam ettől a melegtől. Eddig nem nagyon érzékeltem, mert napközben megy itthon a klíma és csak esténként jártunk le sétálni, de ma ugye szinte az egész napunkat a városban töltöttük és vmi iszonyat volt! Holnapra is sajnos kánikulát mondanak az időjósok. Kép Bárcsak tévednének! Kép

Hát nem nagyon örülök, hogy ilyen a védőnő kint Tárnokon. Kép Tényleg nagyon hozzászoktunk mi itt a jóhoz; legfeljebb megkérdezem majd a mostani védőnéninket, hogy alkalomadtán azért felhívhatom-e, ha bármi kérdésem lenne. Remélem, nem lesz ellene kifogása. Kép
Kati, Tárnokligetet én kérdeztem. Így mostmár O.K. Képben vagyok. Kép
Cinicini, a "cicahonosítás" csak azt jelenti, hogy vajon egy itteni Kápmegyeri kóbormacsekot hogyan tudnék megtartani Tárnokon a kertünkben. Nem szeretném itthagyni, mert senki más sem eteti, csak én. Már vagy másfél éve összebarátkoztunk; lány cica és ezalatt az idő alatt nem lett egyszer sem pocakos, úgyhogy akár még az is lehet, hogy anno gazdinál volt és ők ivartalanították. Ez azért jó lenne, mert akkor talán elkerülnének minket a kandúrok. Kép Az itthoni cicáink is ivartalanítottak, szval velük aztán nem lenne gond, meg őket egyébként sem szívesen engedném ki a házból. Világéletükben lakásban voltak, nem szeretném, ha elszöknének.
Kati, a jelölés-szagot ismerem, fú, tényleg nem vmi parfüm Kép A hálóablak alatti büdi meg kifejezetten bosszantó lehetett. Kép Pedig én nem is láttam annyi kóborciccet Tárnokon...
Cinicini, a Ti házatok magas? Ma voltunk kint délután a háznál, az M7-ről jöttünk, aztán néztük a párommal, hogy vajon melyikben lakhattok.
Költözködés és belakás után én is szívesen benne vagyok egy taliban. Kép
sziasztok: M.
 
 


Szia Szamóca!

Akkor gyorsan neked is írok, mert nemsokára megyünk le sétálni.
Hát, sztem eléggé függ a cica meg a kutyus vérmérsékletétől, hogy hogyan fognak egymáshoz viszonyulni. Bevallom, nálunk nem lesz kutya. Engem szülés után 2x megtámadott egy farkaskutya (két különböző), azóta teljesen bestresszelek, amikor kutya van a közelemben. Elég durva volt... szval mi maradunk a cicáknál; nagyon szeretem őket. Kép Cirmi meg mázlista, hogy rátoktalált Kép Mikorra tervezitek a kutyát?
Az evéssel kapcsolatban: hát igen, könnyebb lenne, ha már tudnánk, hogy mit szeretnének és ne nekünk kelljen kitalálni, mi a baj, vagy mit szeretne enni. De erre még egy picit várni kell Kép Nálunk a válogatás a tápszer terén van, márkahű a gyermek, csak a Nutricia termékét hajlandó elfogyasztani. Kép
M.
 
 


Sziasztok!
Apámék az Opera mellett laknak és tavaly ilyenkor, éjszaka besétált hozzájuk egy betörő. Még jó, hogy csak apám volt otthon, mert őt ágyuval sem lehet felébreszteni. A helyszinelőkkel már én beszéltem és ők mondták, hogy az egyetlen, ami távoltarthatja a betörőket az a kutya. Mert, ha lehet több ház közül választani, akkor inkább a kutyamentesbe mennek be, kívéve, ha valamiért konkrétan mennek, mert akkor semmi sem elég jó ellenük. Mi ezután vettünk kutyát, direkt olyat választottunk, ami gyerekbarát, nem agresszív és jelzőnek jó. Álítom, hogy ő az egyetlen a környéken aki a postásnénit is megnyalogatja. Ha néhe elszökik, akkor sem kapok frászt, hogy valakinek neki megy, mert elég betoji szegénykém. Mátét imádja, csak nem érti miért nem lehet vele még játszani.
Konkrétan nekem sem lenne szükségem a védőnőre, mert a sógórnőm az, de akkor is zavar. És nem tudom elképzelni, hogy nekik nem kell valahogy elszámolniuk, az idejükkel, meg a gyerekekkel.
Mi tápszert kintről hozzuk Ausztriából, mert olcsóbb és van választék, most éppen banánosat eszünk, de van almásis a szekrényben.
A Máté a nagyi biokertjéből készült fözelékeket imádja, ha itthon nem eszik semmit azt akkor is benyomja. Csak ez nincs mindennap.
Múlthéten bementem a kiszöldségesbe, ott a főutcában, hát a választék az nuku és ami volt az is elég trutyi. Marad anyós-pajtás kertje, abban még meg is bízom.
Halász 18. a pontos címünk. Magasított tető vana házon, mert úgy 8 év múlva szeretnénk beépíteni. Mellettünk az egyik oldalon nagy rét van, vagy 5 üres telek.
A találkozó jó ötlet, kiváncsi vagyok, hogy fogjuk összehozni ennyi gyerekkel.
Sziasztok: Réka
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron