Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocsi, én sem köszöntettem külön az új csatlakozókat... rendesen elolvasok mindent, de nem volt energiám az udvariassághoz.

Egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy a fórum arra való, hogy mindenki kinyilváníthassa a véleményét - kulturált formában. A vita hasznos dolog, a veszekedés és az anyázás nem az. Emellett lehet kérdéseket feltenni a többieknek, esetleg segítséget, tanácsot kérni egymástól: ezért vagyunk itt. A fórum pedig akkor szokott leülni, ha csak az időjárásról tudunk értekezni, meg ha Eri elutazik :-)

Most elég csüggedt vagyok, mert Míra csúnyán lebetegedett. Épp csak láza nincs, de 3 napja nem eszik, egyre jobban köhög, ma konkrétan majdnem megfulladt, és közben kiöklendezte azt a 3 falatot, amit belekönyörögtem vacsora gyanánt plusz a gyógyszereket. Pedig már 2. napja szedi az antibiotikumot, és inkább romlott az állapota, mint javult. Hozzá még jöttek itt a lehúzó vélemények Janóczkyról, én meg teljesen bizonytalan vagyok.

Vikianyuja Anna (vezetéknév keresztnév, hehe): a pocakod azért akkora, mert az első terhesség már kellőképpen meglazította a kötőszöveteidet meg a hasizmaidat. Nekem ugyan még nem volt 2. terhességem - sajnos - de azért olvasgattam a témában. Ha lehet hinni a szakirodalomnak, akkor a szülésed gyorsabb de fájdalmasabb lesz, mint az 1., mivel a tágulás gyorsabban zajlik le (már bejáratódott a rendszer). Szóval nyersz időt, de cserébe jön az extra érzés.

Részemről a továbbiakban is látogatom a fórumot, bár néha kisebb-nagyobb kihagyásokal, akkor viszont mindent elolvasok visszamenőleg is.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!!

Eri, csak szóban csempézek, vagyis igyekszem nem feltartani apát benne! :oops:
Nagyon nem merem törni magam, pedig most jön a java. A háló, meg a kisfürdő kész, és nekiálltam ablakot pucolni, meg efféle női munkák, és hát éreztem másnak hogy a pocim kicsit le akar szakadni. Lehet nem kéne már létráznom, de akkor ki csinálja meg? Meg aztán nem is bíznám nagyon másra, mikor alig várom hogy kész legyen és csinálhassam! Szeretnénk a pocilakó érkezéséig beköltözni, de nem tudom sikerül-e? Ha a "kedves" otp nem ül a pénzünkön 3 hónapig, akkor már kész lennénk, vagy legalábbis a bútorozásnál tartanánk, de így kicsit elcsúsztunk. Meg aztán apa is melózik, csak hétvégenként tud haladni, mert mindent Ő csinál. Bár most Ő is érzi az idő sürgető szavát, és ha időben hazaér hétköznap, akkor kimegy még tenni venni. Hát majd meglátjuk, de nagyon szeretnék már átköltözni. Ebben a pici házban már mandinerbe járok, szinte pattogok faltól-falig. :shock:

Angel1 igen csaj után, fickó jön, bár nálunk 3 év lesz a korkülönbség, de Én is reménykedem Viki anyáskodó magatartásában. Igazából az sem baj ha nem lesz az, csak szétgyilkolni ne akarja! :roll:
Most még szépen mondogatja hogy így tesó, meg úgy tesó, meg melyik lesz a szobája, és ha sír majd cumit ad neki......
Aztán majd akkor derül ki ha igazán itt lesz, de most úgy érzem nem lesz gond vele.
Te hogy kerültél Kiskőrösre, Tárnoki voltál? Vagy hogy találtál ide ebbe a topicba?

Zsuzsinnyó hát köszi az információt! Világos a dolog, erre nem is gondoltam. Azért megkérdezem a dokit hétfőn hogy nem nagyobb-e az átlagnál, mert Én tök nagynak érzem! Hogy mozgékonyabb az meg 1000%. Viki reggelenként meg itt ott adott jelt magáról, Ő meg állandóan rúg vág! :lol:

Jobbulást Mirának!! Ha már kaptatok antibiot akkor az már valami. Reméljük kigyógyúl hamar. Melindáéknak nem adott, csak egy kis megfázást mondott, aztán most járkálnak szegény gyerekkel a kórházba, de biztos olvastad a sztoriját.

Ha valaki félre értett volna Nekem sincs semmi bajom a Janóczkival, nagyon kedves dokinéni, tényleg le a kalappal, csak valahogy Én az a típus vagyok hogy sok mindent megoldok magam, és akkor fordulok orvoshoz ha már kétségbe esek mert az Én terápiám nem működik. Akkor azt várnám hogy Ő a felmentőm, felír valamit, és pikk pakk meg gyógyul a lánykám. Nem azt hogy: anyuka jól csinálja, adja tovább ezeket a recept nélküli dolgokat...... Aztán az ügyelet lett a vége. :cry:

Hozzáteszem Viki nem beteges hál istennek, talán a 2,5 év alatt 5x voltunk dokinéninél, és nagyon remélem a pöcsös is ilyen lesz. Az 5 alkalomban benne van 1-2 olyan is amikor még kis kezdő anyuka voltam, és pittyre pottyra vittem.

Na az ügyeletről meg ne is beszéljünk. Az érdi gyermekorvosi ügyelet! Azt hiszem többet nem megyünk. Az hagyján hogy nem volt bent a doki, és 2 óra várakozás után, behívtak egy kisegítő orvost, de a 2 óra alatt amit láttam, hogy az Érdi alkesz csövesek oda járnak klotyóra az ügyeletre, hát azt hittem elájulok! Ilyet??!!! Kiakadtam. Nem hiába mindenki a beteg gyerekét a tél közepén kivitte megpisiltetni a hóba inkább.

Ja és a macska megoldásos ötlet érdekelne Judittól! Nálunk is van macska akna bőven! Nincs kutyánk, nem is szeretnénk egyenlőre, és a környék macskái szeretettel járnak hozzánk. :)
Én is utálom, főleg hogy mennyi kórokozó van a macska ürülékben, ami a gyerekre, és kismamára is egyaránt nagyon veszélyes!
Bevallom Nekünk volt légpuskánk ellenük, de nem használtuk, mert vagy nem láttuk, vagy elszaladt, vagy nem találtuk el, így feladtuk.
A tó körül villanypásztor van, mert kiszedték a halakat is.

Valami humánus megoldás kellene, csak nem tudom mi lehet az! Ha megfogjuk, mit kezdjünk vele? Vigyük vissza a szomszéd néninek, hogy zárja be?
És sajnos csak több lesz, mert múlt héten kérdezte nem kell-e kiscica? Tehát ellett valamelyik. :evil:
Bizti van valami macskariasztó módszer!!!

Na jól kíírtam magam, bocsi a regényért!!!

Szép Napot Mindenkinek!!!!!!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok.

Anna a poci nagyon egyéni kérdés nekem mind a kettő a 7. hónap végén kezdett látszani, de mivel te nagyon vékony vagy így lehet, hogy azért érzed nagynak. A szülés az elsőnél negyed óráig tartott a másodiknál 2 órát egyáltalán nem volt vészes, de ez is ahány ember...
viszont amíg az elsőnél halvány elképzelésem sem volt a méhem állapotáról addig most a Máténál bizony volt amikor a falat kapartam a görcstől, de ez 1-1.5 napig tartott csupán azt mondta az orvos hogy így jó mert megy össze a méh.
De volt olyan anyuka aki a harmadikat szülte és szülés után pár órával leszaladt a büfébe mert sütit akart enni. Érted leszaladt, a szemgolyómat nem győztem visszaigazgatni a gödrébe, az államat meg visszakértem a portástól.

A Máté talán mutat némi javulást bár nagyon sokat szívjuk még az orrát és éjjel végig köhög holnap megyünk kontrollra a fülészetre.
Viszont jó jel hogy már a hörgőtágító spay-t nem kell adnunk neki.

Zsuzsinnyó mi is találkoztunk már egyszer az orvosiban, mily meglepő pont a Mátét vittük az urammal voltam. Őt ismered dolgozott nálatok. Kotrics Gábor
Ne legyen rossz érzésed a Janóczkyval kapcsolatban ha még érzed azt, hogy megbízol benne akkor minden oké. Azért mert mi így jártunk az nem jelenti azt, hogy mindenkinek így kell. És mondom 7 évig meg voltam elégedve vele csak most ez így jött ki.

Na megyek.

Szép napot.
 
 

 
 

sziasztok!

Vikianyuja: halad az idő! most született és már kész kishölgy :cry:

Macskatéma!
csak halkan merem nem ám megvernek a szomszédok! szóval van egy ketrec amin van egy csapóajtó! beteszek egy jó szagos szalonnát a cicamica(dög) bemászik rálép a csapóajtóhoz rögzített csapdra és az ajtó bezáródik! bent rekedt! Apa fogja reggel és irány Zalaegerszeg vagy Nagykanizsa! Onnan gyere vissza édes! eddigi termés 15 macsek! de nem ám lebuktatni!

Pocak nekem is nagy volt a második! olyan voltam mint egy bálna! pont a 40 fokban szültem! soha nem felejtem a napot!


Próbálok a mazsolákról feltenni képet!

LEGYETEK JÓK!

ui: még egyszer bocsánatot kérek a kitörésért! :oops:
aki mellém állt örök hálám!!!! jól esett!!!! :cry:
Kép játék közben
Kép ez az én ágyam!!!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok csajok!

Viki!

Jobbulást nektek! Igyál sok-sok folyadékot. A láz miatt csökkenhetett meg a tejed mennyisége, mert az vizet von el a szerbvezetből. Nem kell megijedni, helyre fog állni, csak tölts fel magad vízzel, szoptatós teával. Pár nap alatt helyreáll. Ha úgy érzed, hogy Milán nem lakott jól, szoptasd gyakrabban, amíg szükséges.

Zsuzsi!

Mircsinek is mielőbbi gyógyulást kívánok! Az antibiotikumok azért jók szoktak lenni, de többségének a ahatása csak a 3. nap után mutatkozik. Peti most Sumamedet kapott, na az már másnapra helyrehozta a kölyköt, és összesen 3 napig kellett szedni.
Sajnálom, hogy elbizonytalanodtál. Én szeretem Katit, és bízom benne. Viszont ha azt mondja, hogy valamelyiknek pl a fülével van baj, akkor felkeresek egy fül- orr- gégészt is. Először nem tettem meg, pedig még beutalót is adott, csak nem volt elég nyomatékos, én meg nem láttam betegnek Bencét. :oops: :oops: :oops:

Anna!

Amikor ideköltöztünk, a 7. hónapban voltam Bencével. Csempéznünk ugyan nem kellett, csak vakarni a festéket, a malter, meg mindent, amit el tudsz képzelni egy építkezés után. :lol: :lol: :P Mindent megcsináltam, és kimondottan jól esett. Aztán az ikrekkel egy felmosóvödröt sem tudtam felemelni. Szóval te érzed, hogy mi fér bele, ha fáj, vagy kellemetlen, akkor pihenj. Menjek át ablakot pucolni? :D


Ovis téma, de nem "olyan" értelemben:

Nagycsoportos voltam, amikor télen, hóesés után kieresztettek bennünket az udvarra. Egy fiú a szomszéd csoportból meg akart
dobni hógolyóval.
Sajnos egy jégdarab akadt a kezébe, azzal hasította fel a szemem felett fél centire a bőrt. Én az ütéstől elájultam, mire magamhoz tértem már leragasztották az eü szobában, anyum jött értem, aggódott is, de nem kérdezte meg, melyik büdös kölök tette. :)
Később, mikor már egyetemista voltam, találkoztam ezzel a fiúval. Megmutattam neki a nyomát, bocsánatot kért, aztán jót röhögtünk rajta.

puszi mindenkinek!

eri

Kép
Kép

Kép


Judith!

Nagyon édesek!

Ugye Rékát csak odaültetted, és elétetted a vonatot??? Hány másodperc múlva dőlt el? :P
Az a nézés a második képen!!! :lol: Mintha tényleg az gondolná, hogy "naaa, ez az én ágyam, mit keres itt a bratyó????"

eri

Kép
Kép

Kép


Eri: csak odaűltettem! az rlején 5 másodperc múlva pofára esett a gyerek :D
utána elég sokáik bírta! sőt bírja!!!

hát az a mérges nézése! A Bálint felébresztette és nehezen viselte aznap reggel! :wink:

Viki: ha kell segíteni valamiben, csak nyitsd ki az ablakot és kiálts át az út túloldalára és megyek :wink:

judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Melinda rám is azt mondták amikor másnap jöttek látogatni hogy nem is úgy nézek ki aki tegnap szült! :) Pedig a varratom fájt, még itthon is egy jó hétig! Azt hittem az sosem múlik el! Sosem felejtem el azt az érzést amit akkor éreztem, mikor elfelejtkeztem magamról, és a gyerekkel a kezemben megpróbáltam lecsúszni az ágyról! :shock:

A másik amit a sógorom mondott az meg az volt, hogy mivan van még bent még egy? Mert akkora hasam maradt! :) Azokat Én is irigylem akik szülés után pár héttel topmodellek! A múltkor is volt egy anyuka a dokinál a 6 hetes kontrollon, hát apám tök lapos volt a hasa! Majdnem hogy top-ban volt! Csak lestem, mondom ilyen nincs! Én meg 2 év alatt sem tudtam letornázni a hájam, na jó amit nem mind Vikinek köszönhetek, az is tény! :)

Remélem Máté mostmár meggyógyul, és egy életre befejezte a betegeskedést! :) Szegény kis szőke, kék szemű hercegem! :)

Judith ez a macska téma jó! :) De apa nem sűrűn megy vidékre, addig gyűjtsem Őket az udvarban? :) Mondjuk jót röhögnék ha egyszer csak megjelennének nálatok, az elhurcolt macskák! :) Úgy együtt! :) Na jó nem gonoszkodom, ez használható terv. :) Ha Eri is beszáll, meg még páran, előbb utóbb csak elfogynak Tárnokról! :)

A kis druszám nagyon édes, és milyen arcokat vág! Kész kis művész! Az édes ki mosolygós vidám kiscsajból, az utálkozós gonosz kis töprébe! :) Haláli jó! :) Nagyon cuki! :)
Állítólag Én is ilyen voltam kicsinek, apa szerint még most is tudok úgy nézni hogy csak na, meg alulról pislogni! :?: :?:
Ne kérdezzétek hogy, de alulról pislogok ha mérges vagyok! :)

Ha a Vikinek írt segítségért kiabálás Nekem szól, akkor köszi! :) Lassan de biztosan haladok! :)

Eri Neked is köszi a felajánlást! :) De ahogy írod Te sem uncsizol egy nap alatt! :) De legalább tök jó nyüzsi lehet, és egyszer felnőnek, és akkor még jobb lesz! Szép nagy család, irigyellek érte! :) Mi is "Nagy" család vagyunk, csak nem szám szerint hanem vezetéknév szerint! :)

Hogyan fogyózol? Kitti már nem szopizik?
Hát Nekem is kemény idők jönnek, mikor oda jutok hogy fogyózhatok, az tuti. Nekem a Norbi módszer egész jó bevállt. Nem kellett koplalni, csak odafigyeltem mit eszek, és szépen mentek le a kilók.

Na lépek, jók legyetek, szép napot mindenkinek!!

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Anna!

Még szoptatok, ezért olyan módszert választottam, ami nem árt a tejnek és a babának. Ha majd aktuális lesz nálad a téma, és érdekel, szívesen elmondom. :wink:

üdv

eri

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Lányok!!! Csak 3 napja voltam bent utoljára, de meg vagyok döbbenve! Mire ez a veszekedés??
Épp írni akartam, hogy milyen jól felélénkült ez a fórum... :(

Én még viszonylag "új" vagyok, ezért nem is akarok beleszólni a "régiek" vitájába, de nem igazán értem, miért is alakult ki ez a fura hangulat a fórumon. Úgy gondolom, hogy felnőtt emberként tolerálnunk kell mások véleményét akkor is, ha az nem egyezik a miénkkel. Én NAGYON sok hasznos információt kaptam az elmúlt napokban-hetekben! És kimondottan örültem annak, hogy sokszínűek voltak a tapasztalatok. De milyenek is lennének? Hiszen minden ember más és más. Mások a tapasztalataink, mások az elvárásaink. Ami nekem jó, az másnak nem. De tartom magam annyira intelligensnek, hogy nem ítélem el rögtön pl. az ovit bárki rossz tapasztalata alapján, csupán meghallgatom a másikat és mérlegelek. Abban igaza van a fórum tagjainak, hogy azt a bizonyos ovis problémát nem itt, illetve nem így kellett volna megbeszélni, de - könyörgöm - emberek vagyunk!
Kérek szépen mindenkit, ne haragudjunk egymásra és beszélgessünk ezentúl is, mert -bár bizonyára mindenkinek van baráti köre - ezek a fórumos kapcsolatok is nagyon értékesek és fontosak - legalábbis nekem. :)

A gyerekekről pedig annyit, hogy nekem még csak 2 gyerekem van, Máté is csak 2 éves és 8 hónapos, így nagy tapasztalataim nincsenek, de azt tudom, hogy nagyon sok múlik ugyan a nevelésen, de nem minden! Ne ítéljük el egymást és egymás gyerekét. Máté ugyan - eddig még - nem verekedett, de pl. a visítozásról képtelen vagyok lenevelni. Próbáltam minden módon : megmagyarázni, elterelni a figyelmét, megszidni, stb, de nem megy. Ciki időnként, de van már némi képem arról, mit lehet egy 2-3 éves gyerektől elvárni. Én is a közösségi élettől várom bizonyos problémák megszűnését (szocializáció), persze nem mindent. És ha minden kötél szakad, ott a nevelési tanácsadó és a pszichológus, ez tény. A felmerülő, gyerekekkel kapcsolatos problémákat is megbeszélhetnénk, tanácsokat adhatnánk egymásnak -persze csak annak, aki ezt igényli. Én szívesen meghallgatom mások tapasztalatát!! :)

És a második gyerek... Nem hiszem, hogy össze lehet hasonlítani az elsővel, mert már ott az első gyerek. Nekem sokkal nehezebb volt a második terhesség, mert Máté még kicsi, sok volt vele a tennivaló, emelgetni kellett, stb. A hasam nekem is óriási volt, jóval nagyobb, mint az elsőnél, pedig Dalma nem lett nagyobb baba Máténál. Sokkal fáradékonyabb voltam, de nálam ezt okozhatta Máté és az építkezéssel kapcsolatos egyébb teendők, stb.
Ráadásul - az orvos szerint ez második terhességnél szinte természetes - a méhszájam elkezdett kinyílni, így gyógyszert kellett végig szednem és kímélő életmódot kellett volna élnem...
A szülés viszont "jó" volt. 11 órakor a semmiből előjöttek a fájások, rendszeresekké váltak és olyan intenzívekké (iszonyatosan fájt), hogy nem bírtam lábon átvészelni őket. Gyorsan összepakoltam 2-2 fájás között Máténak egy heti holmit és hívtuk nagymamáékat, hogy vigyék el magukhoz. Aztán férjem beszáguldott velem a kórházba. Fél háromra odaértünk, háromnegyed háromkor bekerültem a szülőszobába, majd 3.10-re megérkezett Dalma. Gyors volt és intenzív. Állítólag a második így megy, de én ezt nem tudtam. Aztán gyorsan felépültem.
:D
Orsi
 
 


Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni "hordozó kendő ügyben"? Vásároltam egy M-es méretű kendőt, leírással együtt, de sehogyan nem jön össze a kötés :( . A lányommal kenguruztam, de nagyon sokat olvastam arról, mennyire bevált egyeseknek a kendő és hogy a baba is milyen jól érzi magát benne, így gondoltam, kipróbálom :) ... Erre nem tudom megkötni :oops: , bár lehet, hogy a kendő mérete kicsi... nem tudom...
Egyébként üdvözlök mindenkit, én még új vagyok itt, a védőnőm ajánlotta ezt a lapot, szerinte jó oldal :)
 
 


szia!

Alice: Üdv körünkben! sajnos én nem tudok ebben segíteni! én kengurúztam az nekünk nagyon bevált!

Berki:A vísításról lefog szokni! Bálint is kiabált és kinőtte! Csak kitartás :wink:

Üdv Judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Alice!

Üdv itt! :D
Sajnos kendő témában nem tudok segíteni, mivel én is kenguruzok. Nem adtak hozzá használati útmutatót?

Minden kis és nagy betegeskedőnek jobbulást kívánok! Mi már kifele jövünk belőle, már csak Kitti küzd a bacikkal, Bence holnaptól megint oviba megy (ma is mehetett volna, de annyira fáradt volt reggel....) :roll:

Megint nem volt több időm írni, vár a kötelesség. :lol: (Vagyis két pelenkacsere rendel!)

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Alice, ha adsz egy címet (e-mail), lefényképezem a hordozókendőm használati utasítását és elküldöm. Én mindkettő gyereknél használtam. Azt nem állítom, hogy imádták, de akár egy órát is kibírtak benne. A fekvő pozíciót nem kedvelték túlságosan, de az "álló" (amikor a fenekük alatt és a hátuknál-válluknál tartotta a kendő) bejött, mert anya felé fordítva nagyokat aludtak , kifelé fordítva pedig jókat kuksoltak. Hasznos, mert több kötési mód van, több korosztálynak is.

Orsi
 
 


Sziasztok!

Alice, ha másképp nem boldogulsz, szívesen átveszem veled valamelyik este azt a 4 kötési módot, amit sokat használtam. Én rengeteget kendőztem, Míra nagyon szerette.

Szerintem az M méret nem túl kicsi, hacsak nem vagy több mint 170cm magas, vagy közepesnél molettebb. De ha végképp nem boldogulsz, akkor tudunk cserélni, nekem L-es kendőm van és mindig túl hosszúnak találtam.

Ha akarsz találkozni, hívj: 70/389 4968

Gyerekek, Míra eléggé kivan, ma azon aggódtunk, hogy ne kelljen kórházba vinni, ugyanis bármit próbált enni, mindent azonnal kihányt. Mindezt azután, hogy 3 napja szinte semmit nem eszik, illetve amit evett, az kijött belőle. 1 hét antibiotikum kezelés után még mindig picit köhög, és már hány is. Leálltunk a gyógyszerekkel, mostmár csak vitamint és Protexint kap (hogy legyen rendes bélflórája). Ma délután végre evett egy szilvásgombócot, ami nem köszönt vissza, és nem aludta végig a fél napot. Voltunk hétfőn Érden röntgenen, ami negatív lett (jó hír), viszont ott szívtunk 1,5 órát a harmat gyenge gyerekkel, mert hiányosan, illetve félretájékoztattak - a beutalót le kell adni a röntgen ablakánál, különben nem tudnak róla, hogy ott várakozol, hiába regisztráltál kívül. És ezt nem írták ki, csak azt, hogy behívás nem érkezési sorrendben, és hogy hasznáják az emberkék a ruhatárat, és ne kopogjanak. Nem is voltam felháborodva...

És akkor ott a dilemma, hogy az ember sürgető munkahelyi teendőit mennyire teheti félre, ha elvileg van pótmama, csak éppen nincs szíve kiadni a kezéből szegény megviselt gyereket.

Nem panaszkodom tovább, holnap igyekszem letudni az irodában az egész heti teendőimet, aztán bízom benne, hogy Húsvétkor már szaladgálni fogunk a kertben.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok! Nagyon jólesett, hogy mindenki szívügyének tekintette a hordozó kendős kérdésemet :) Zsuzsinnyót fogom felhívni telefonon, ő személyesen is megmutatná a kötéseket. A többiektől köszönöm a figyelmességet :)
Egyébként van hozzá útmutatóm, csak lehetetlenség asszerint megkötni, mert mindenhogyan rövid, teszem hozzá, 55 kg vagyok, tehát nem a súlyom miatt nem jó... De sebaj, már megoldódni látszik a dolog :)
Zsuzsinnyó, olvasom, hogy beteg a gyereked :( , jobbulást nektek, amint van némi szusszanásnyi időd, írd meg és hívlak :)
Szép napot mindenkinek :)
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!

Ez szörnyű! Csak azt tudom kívánni nektek, hogy húsvétkor az udvaron szaladgáljon Mircsi! Persze egészségesen.

Én mot inkább nem írom le, hogy mi van velünk, gépelni is alig tudok. 2 napja fekszek 40-41 fokos lázzal. Ha túlélem jövök.



eri

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!!

Minden betegeskedőnek jobbulást!!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!!

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok.

Mindenki eltünt? Vagy csak regenerálódtok húsvét után? :lol:

A mi állapotunk stagnál Máté megkezdte a negyedik hónapot a betegségben!!!!!!!!!
Képzeljétek a László kórházban kitenyésztettek egy olyan baktériumot ami gyerekekben nagyon ritkán fordul elő és nincsen rá gyógyszer, halálos. Hát két perc alatt fogytam 10 kg-ot. Nem értettem miért, miért, miért??? Át kellett mennünk a Rókus kórházba a mikro biológiai laboratóriumba ott Nagy doktorúrhoz kerültünk ő egy földre szállt angyal, idős, olyan igazi izig-vérig nagypapa típus. Legaláb két órát beszélt velünk ami a mai világban már csoda. Ő is elmondta mire számíthatunk, HA tényleg ez a baktérium van a gyerekben amit ő nagyon kétlően fogadott mert szerinte ez csak haldokló embereknél fordulhat elő. Négy különböző tenyésztést csinált ő is és kiderült egy darab sincs a gyerekben.

Vagy fertőzött körülmények között csinálták a másik helyen a vizsgálatot vagy lehet, hogy másnak a leletét kaptuk meg. Viszont nagy mennyiségben találtak streptococcus baktériumot ami szintén veszélyes, de van rá gyógyszer.
Ha meggyógyul a törpi beoltatjuk ellene. Potom 16 ezer forint a vakcina. Akinek nincsen pénze rá azzal mi van??????? Minden gyermeknek ingyen kéne megkapnia ezeket a súlyos betegségek elleni oltásokat.
Ja és képzeljétek HÍZOTT 15 dkg-ot. Most már 8.30 kg. (19 hónapos)
Biztos vagyok benne, hogy elindultunk a jó felé.

Van valami tuti tippetek a hangyák ellen?

Szép napot mindenkinek.
 
 


Sziasztok!

Elsőként mielőbbi gyógyulást kívánok Máténak!!!
Borzasztó volt a történetet olvasni is, hát még átélni milyen lehet! :(

Gondolom, a Prevenar oltásról volt szó. Én is beoltattam az én Mátémat. Szerencsére meg sem érezte, nem volt láz, sem más. Úgy tudom, hogy tartósan/súlyosan beteg gyerekeknek jár rá 70 % támogatás. Esetleg érdemes lenne megérdeklődni, mert 2 év alattiaknak megerősítés is kell...

Orsi
 
 


Sziasztok!!!

Melinda itt is mielőbbi jobbulást Máténak!!! Szegény kis herceg! De most már megvan a baj forrása, reméljük vége a betegeskedésnek!!

Hangya ellen sajna nem tudok okosat. Tesóméknak is mindig feljönnek a járólapok között, eső előtt, Ő csak ilyen hangyacsapdákat szokott letenni, de a végső megoldás az újra járólapozás.

Járt valaki mostanában a Praxis 4D rendelőben? Hétfőn megyek, olyan kíváncsi vagyok!!!!! :)

Na jók legyetek, amúgy hol van mindenki??

Eri meggyógyultál már?? Mi volt a baj? "Sima" megfázás, vagy valami komolyabb?

Írjatok!

Pusza:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, mi meggyógyultunk. Míra szépen visszaerősödött, hétfőn megy vissza a bölcsibe, aztán számoljuk a napokat a következő baciig/vírusig.

Melinda, én is nagyon ledöbbentem azon, amit írtál. Remélem, a streptococcust sikerül legyűrni, akármennyibe is kerül, és utána tényleg véget ér a hosszas betegeskedés.

Alice, vasárnap itthon vagyunk (kivéve késő délután / este), csörögj, hogy mikor jönnél (70/389 4968). Ha nem jó a vasárnap, akkor valamelyik hétköznap este jöhetsz jövő héten.

Eri, jobbulást! Mostanában körülöttem is több jó kondiban levő felnőtt dől ki egyik pillanatról a másikra. Szerintem újfajta bacik és vírusok érkeznek folyamatosan, amellett pedig a napi leterheltség (stressz + fizikai fáradtság) erősen rontja az ellenálló-képességet.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
 


sziasztok!

Mi is jelen csak egy kicsit elvagyunk veszve! Intézem az ovi válltást!

A betegedőknek jobbulást és gyúgyúljatok meg minél hamarabb :(
nincs is annál szomorúbb mikor beteg egy kis mazsola, olyankor olyan kis ázott verébke tekintetük van! reméljük a napsugarak majd mindenkit felvidítanak!

Már megint ezek a rihadt macskák ólálkodnak a kertben, kénytelen leszek megint bevetni a macskafogónkat! :twisted:

legyetek jók!

üdv Judith

Kép
Kép
 
 


Íme a legkisebb Nagy:

Kép

Minden oké, szép,, fejlett, egészséges pöcsös! :)

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet! Bár én még nem vagyok anyuka, de rajta vagyunk az ügyön :) Tárnokon lakom én is! Sajnos februárban volt egy missed ab.om, ezért csak májusban lehet próbálkozni...

Nagy édesek a babák!:) Amiket pedig az ovikról írtok, hát ki vagyok akadva rajta hogy mi van itt.... :roll:

Kép
 


sziasztok!

Vikianyuja: milyen fotogén a pici, nem szégyenlős :D

encsike: üvd piciny klubbunkban!!!! :D

puszi!

hol vagytok csajok???????????? :cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Judith dehogynem! Vagyis nem szégyenlős hanem konok mint az apja. Ahogy ez lenni szokott egész úton odafele majd kirúgta az oldalam, bezzeg az ultrahangon aludt!!

Encsi üdv itt!
Sajnálom a missed ab-t, Nekem is volt. :cry:
12 hetesen az ultrahangon derült ki hogy nem ver a kis szíve. Nagyon megviselt, de a következő Viktória nagylányom, és most pedig a pöcsös, náluk minden simán ment!
Szurkolok Nektek is! Ki a dokid?

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Anna,
Kistarcsára járok dokihoz (dr. Cseh Erika), eddig a kútvölgyibe jártam, de amikor elkezdtem vérezni a 11 héten, és felhívtam az addigi dokimat azt mondta, hogy most ő erre nem ér rá, oldjam meg máshol... :shock: Igy kerültem valahogy Kistarcsára... De nem bánom, mert tényleg egy nagyon normális dokit találtam magamnak! De mostmár csak arra figyelek hogy legyen május és lehessen próbálkozni :)

Tárnok melyik részén laktok? Én ligetben.. De még csak 3 éve....

Kép
 


Értem, hát kedves egy doki lehetett!

Én is Ligeten lakom, a Zrínyi utcában!

Anna

Kép

Kép
 


Én az Egyenlőség utcában lakom... a Zrínyi utca az új részen van?

Kép
 


sziasztok!

encsike: majdnem szomszédok vagyunk! mi a testvériség u. 17ben!!!

Kép
Kép
 
 


Bagaba, akkor tényleg :) Majd arra megyek haza, megnézem hogy hol laktok pontosan :):)

Kép
 


Encsike, az Egyenlőség és a Zrínyi is keresztezi egymást!
A Zrínyi az a vasúttal párhuzamos második utca, és én a patakhoz közeli zsákutcában lakom!
Te az egyenlőség melyik részén? A vasúthoz közel, vagy a posta felé?

Anna

Kép

Kép
 


Én a Madách és az Egyenlőség kereszteződésében lakom... Akkor nagyjából tudom hogy hol laksz :) Arra lakik egy barátunk is, abban az utcában ahol az Egyenlőség utcás kereszteződésnél egy cipő fel van dobva a vezetékekre :):)

Kép
 


sziasztok!

hahó lányok hol vagyok?

Kép
Kép
 
 


Jelen! :)

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

2 hónapja költöztünk Tárnokra. Bár a férjem születése óta itt lakott egy rövid időre elköltöztünk innen.

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Jó lenne megismerkedni más kismamákkal is.

Kincső babám 13 hónapos, nagy csavargó neki szeretnék egy kis társaságot.


Szia Kincsi mami!

Üdv a fórumon! Örülök, hogy bővül a csapat. Gyere gyakran, írj magaról és Kincsőről többet. :)

eri

Kép
Kép

Kép


szia Kincsi Mami!

Üdv picsiny falunkban!!!
merre laktok? írj magadról!!!

Többiek hahó!

judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok.

Szia Kincsi Mami üdvözöllek én is.
Mi is megvagyunk a Máténak hallójárat gyulladása van félek megint kórház lesz...

Csak ennyi időm volt rohanok füvet nyírni. Puszi mindenkinek legyetek jók.
 
 


Sziasztok!

A petőfi Sándor utcába lakunk. Kincső mostanában hihetetlen változásokon megy keresztül nagyon gyorsan kell lépést tartani vele.
Egyedül segítség nélkül megy, ami azzal jár hogy bárhova megyünk már nem hajlandó a babakocsiba ülni. Egyedül sétálgat természetesen nem arra amerre kellene. 2 napja már kapszkodás nélkül is fel tud állni. Egész nap kinn vagyunk a kertbe, szinte már reggel pizsomába menne ki. Ezért jó a kertes ház.

Nem nagyon tudtam vissza olvasni az eddigi írásokat de igyekszem bekapcsolódni a beszélgetésbe. Most kezdtünk egy kisebb fajta felújításba így ritkán jutok a gép közelébe de azért igyekszem írni.


kmami: mi a Testvériségben lakunk! majdnem szomszédok vagyunk! Mi múlt nyáron fejeztük be az átalaítást, hát nem írígyellek :cry:

alpha01: jobbulást a mazsolának!

sziasztok

Kép
Kép
 
 


csorbav: nektek westitek van ha jól tudom! szólsz ha lesznek kiskutyáitok?

előre is köszi!
Judith a szomszédból!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok.
Naaaaaaaa mi van mindenkivel? Bár megértelek Titeket itt a jó idő ki a fenének van kedve a gépnél üldögélni. Ha van időtök írjatok, hogy kivel mi van.
Megpróbálok a Mátéról felrakni képet hátha sikerül.
 
 


Kép
 
 


Itt még csak fél éves, de most tök ugyan ilyen csak mivel régóta beteg így mostanában nem szívesen fényképezzük mert nagyon lefogyott.
De azért ezek a kék szemek....
 
 


Sziasztok!

Már ezer éve nem jártam erre, de most szeretném a véleményeteket kérni. Biztos már többen is vásároltatok a kertbe játszóteret a kicsiknek. Nálunk úgy tűnik most érkezett el az ideje.
Mire érdemes odafigyelni? Pl.-ul van rönkfa játszótér elérhető áron, de fenyőből vagy érdemesebb nem rönkfát venni? Ti hol vettétek?
Tartósak, szeretik a lurkók? stb.

U.i. Nagy gratula mindazoknak, akiknél időközben újabb poronty(ok) színesítik a szürke hétköznapokat!!! :D :D :D

Üdv.
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


sziasztok!

Szamóca: mi Érden vettük az Elvíra u. 33-ban. nem rönkjászótér! nagyon imádják!!! alig bírom leimátkozni a gyereket róla!

www.fajatek.floranet.hu ezen a honlapon megtalálod a nektek valót. itt összetudod válogatni mi legyen rajta! nekün is ilyen fajta van és nagyon bevált! Ismerősünknek a rönk van, de nagyon panaszkodik!

remélem tudtam segíteni! :oops:

Ha többiek hova lettetek?

puszi mindenkinek

Judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Szeretnék én is csatlakozni a társalgásotokhoz. Mi még nem lakunk Tárnokon, de júniusba költözünk az anyósomékhoz a Fehérvári utcába, aztán építkezni fogunk. Egy négy éves fiam van, Balázs, és egy 6 éves lányom Beáta.

emi
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron