Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

bagaba
Köszi az infót, mindjárt megnézem a honlapot.
Le tudnád írni nekem, hogy mi a baj a rönkkel?
Másnak van esetleg?
Üdv
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


sziasztok!

Emi üdv piciny falunkban!!! :D

Szamóca: szétszáradt nekik és csúnyán megrepedt. a csavarokat kell meghúzni, hogy ne lötyögjön az egész! újra kell festeni! remélem tudtam segíteni!

többiek hahó!!!!!!

puszi Judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, még egyben, de már nagyon nem bírom! :( Tuti nem húzok ki még 4 hetet! Alig élek minden porcikám fáj! :oops:
Kivel mizujs?

Melinda hogy vagytok? Remélem elmúlt minden nyavaja!

Emi üdv köztünk!

uff annyi mindent akartam írni, de most valahogy nem jut eszembe semmi. :roll:

Na majd visszatérek ha eszembe jut!

Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
 

 
 

Sziasztok!
Sajnos nem volt jó a gépem, ezért csak a bejelentkezésig jutottam.
Van köztetek olyan akinek most ballag a csemetéje az oviból?
Mi most ballagunk és nem jutunk zöld ágra, hogy mit vegyünk az óvónéniknek. Van aki egyénileg szeretne elköszönni, van aki a csoport nevében adna ajándékot. Egyébként mit lehet adni nekik. Bár ahogy olvastam itt Tárnokon nem vagytok jó véleménnyel róluk.

emi
 


Szia Eri!
Ha jól gondolom az írásaidból, akkor Ti is most fogtok ballagni, ti hogyan oldjátok meg?

emi
 


Hahó Lányok!
Miért nem ír senki? Én azt hittem, hogy találok itt levelezőtársakat és barátokat, de úgy látszik nem jön össze! Azért még reménykedem. Bízom benne, hogy csak a jó idő miatt nem ültök a gép elött. Azért írjatok!

emi
 


Sziasztok!
Végre megtaláltam régen felejtett jelszavam...
Beszállnék a társalgásba, bár most se kérdésem se válaszom.
2004 óta lakom Tárnokon, és van egy 1 éves kislányom.
Valamint kevés itteni ismerősöm :-(
 


Sziasztok!

Kivel mizu?
Én még egyben vagyok! De már nem sokáig remélhetőleg!

Szoptatós fotelt keresek, nem tudtok eladót?
Remélem mindenkivel minden ok. Itt a nyár!


Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok.

Bár a boldog édesanya nem jogosított fel a hír közlésére, de remélem nem fog megharapni érte.

Szombaton délután megszületett Nagy Levente!!!
Isten éltesse sokáig erőben egészségben. :D :D :D

Millió pusza mindenkinek.
 
 


Sziasztok!

Melinda tényleg nem foglak megharapni érte, bár nem tudom olvassa-e valaki mostanában ezt a topicot! :shock:
Itt a jó idő, szerintem mindenki élvezi a levegőt!

Én meg azt sem tudom merre szaladjak! Itt a kis trónörökös, és költözünk is! Hát nem egyszerű. Nagyjából már a helyén van minden, kivéve ami nincs! :lol:

Ránk jár a rúd, valahogy most semmi nem jön össze!
A konyhabútor ajtókat két hete megrendeltük, Egy hét alatt lenne kész elvileg, de a bútoros elfelejtette leadni, így egy hetet csúszik. Ja mert egy héten egyszer van rendelés leadás, meg szállítás!
Szóval leadta egy hét múlva, tegnap kész is lett, de mikor apa hazahozza, látom hogy ez nem az a szín amit Én kértem!
Apa felhívja a bútorost, az csak mondja hogy de ez az!
Elkönyveltem magamban hogy ennyire szar a minta, vagyis azon a kis lapon ami a minta van, ennyire nem jól adja vissza magát a szín.
Erre két perc múlva visszahívja a srác hogy igazunk van, tényleg nem az a szín, vissza az egész!
Na most valószínű újra 2 hét míg kész lesz!
:evil:

Az ülőgarnitúra 4 hét legalább! Grrrrrrrrrrrrrr.....................

A kikába bementünk egy nagy irodai asztalért. Természetesen nem lehet egy asztalt elhozni egyből, mert nincs raktáron. A 4 fajta asztal fajtából, amit elemekből lehet összerakni, egyikből sem volt olyan, aminek minden részéből lett volna 1 db! Rendelésre van, kapaszkodjatok meg: 8 hét!
Röhej nem? Most vágják hozzá a fát, vagy mi?

A legjobb az egészben, hogy a praktikerben volt, és el is tudtuk hozni egyből. Egy barkácsáruházban van készlet abból, ami egy lakberendezési áruházban nincs!

Szóval semmi nem megy simán!

Levente kisfiam gyorsan megszületett, fél 12-kor még tesóméknál kávéztunk, 13 után pár perccel értünk be a kórházba, és 14.38-kor megszületett! :lol:

Elég jó baba, eszik, alszik általában, bár egyre többet fent van!
Na megyek is, mert most a "fent van" rész van! :)

Jók legyetek, sziasztok!





Kép

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Anna, gratulálok! Gyönyörű baba Levente! Nőjön nagyra!

Minden kedves új csatlakozónak hello. Én azért voltam eltűnve, mert a meló mellett itthon abszolút nem kívántam monitort az arcom elé, a munkahely pedig annyira pörgős, hogy nincs időm semmi maszekolásra.

Míra változatlanul minden lehetséges bacit és vírust elkap a bölcsiben, de állítólag ez így normális. Aztán majd el lehet gondolkodni a mandula-műtéten. Annyira nem rossz a helyzet, hogy magától értetődően ajánlanák, csak esetleg meg lehet vele próbálkozni. De ilyen alapon valószínű nem fogunk belemenni.

Ma kezdődött el a 2 hetes nyári szabi. Most egy kicsit én is beteg vagyok (mert a jobb "falatokat" idővel elkapom Mírától), de szerdáig amúgy is akadnak elintéznivalók, aztán remélhetőleg sikerül összehozni egy rendes nyaralást. Az idő végül is alkalmas rá :-) Kicsit kezd is melegem lenni...

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


sziasztok!

Mi is jelen!!!

Vikianyuja: Gratulálunk ehhez a kis herceghez!!!!! :D gyönyörű!!!

MELEG VAN MELEG VAN!

SZERINTEM MINDENKI A KÁD HIDEGVÍZBEN CSÜCSÜL AZÉRT NEM ÍR SENKI! 8)

Nálunk senki nem beteg hál istennek! Bálint egész nyáron ovikában lesz! Külön kérték az óvónénik, meg az vezető néni,hogy nem elhanyagolni ovit a nyárra, mert rengeteg programot szerveztek, a szülők nagy örörmére!
A kis Rékácska jövő hónapban lesz 1 éves! most született és tessék.... magamba zuhantam! pont nyaralunk a szülinapján! majd ülünk a medencében!

hahó többiek!!!! kivel mizu?

Puszi
judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki eltűnt a nagy melegben, azért reménykedem, hátha járnak erre kósza fórom-hozzászólók...

Szerintetek hogyan tudhatom meg leggyorsabban, hogy Mírát felvették-e az oviba? Már augusztus, és lassan vége a bölcsinek, jó lenne tudni, mi lesz szeptembertől. Nincs valakinek ismerőse tűzközelben?

És mi van Veletek amúgy?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Először is Zsuzsi és Judith köszi a gratut!

Zsuzsi gratula a pocilakóhoz, nem is újságolod a nagy hírt?!! Vagy csak Én maradtam le róla? Vigyázz magadra! Volt valami problémád, gondolom akkor rendben minden! Örülök!
Gondolom most egy fiúcskát szeretnél?!

Mi elvagyunk, Levi eléggé rendszertelen életet él, nappal össze vissza van fent, és alszik, védőnő szerint most áll át valami rendszerre, hát alig várom. Előre semmit nem tudok tervezni, senkit nem tudok hívni, mert sose tudni mikor jön rá az ehetnék! :) Mondjuk állandóan! Már 6 kg! :lol: :lol: Kis pufifánk!

Viki nagyon jól viseli a tesó létét, nem féltékeny, nem irigy, sőt! Ha valamit kap egyből kijelenti hogy a Leventének is, vagy ha kettőt kap, azt mondja egyik a Leventéé.

Bevallom átpártoltam a Várandósság, Júniusi babák topikba, de mindig figyelem, hátha újjá éled a mi topikunk is! :lol:
Na majd télen több ideje lesz mindenkinek írni, és olvasni, remélem!!

Hát akkor további szép nyarat mindenkinek!

Pusza!

Kép

Kép

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!

Nem maradtál le semmiről, nem írtam még... amúgy nyáron én is bekukkantottam néha, és konstatáltam, hogy mindenki el van tűnve.

Semmi gondom, néhány múló enyhe rosszullét, meg globális fáradékonyság-aluszékonyság, amit eleinte az időjárásnak tulajdonítottam. Van rá esély, hogy most fiút várok. A 13. heti ultrahangon látott a doki egy gyanús kis pöcköt a lábacskák között, de még nem ígérte 100%-ra, hogy fiú lesz a kistesó (csak 80%, hehe). Persze, örülnénk neki nagyon, de ugyanannyira egy kislánynak is.

Remélem, Míra is olyan figyelmes nővére lesz a Kistesónak, mint Anna Levinek. Bár készülök lelkileg az első időszak megrázkódtatásaira, amennyire fel lehet erre készülni. Miközben ő is kérdezgette már, hogy miért nincs / mikor lesz kistesója, már most is vannak furcsaságok a viselkedésében, ahogy nő a pocakom. Pl. reggelente 10 percig tart, míg hajlandó munkába engedni, akár a bölcsibe viszem, akár a nagyanyjához (addig puszilgat és ölelget és szorongat és mászik rám). Az apjával is sokat undokoskodik, mintha zavarná a köreit. A világ csak belőle és belőlem áll... nem tudom, hogy ez életkori sajátosság, vagy a Kistesónak köszönhető.

Anna (és esetleg többiek), nálatok hogy alakultak a dolgok a kistesó érkezése utáni hetekben?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Zsuszi!

Hát szorítok hogy minden rendbe menjen! Olyan második szülést kívánok Neked, mint az enyém volt, már ja megfelel Neked az a másfél óra! :lol: :lol:

Hát a kistesó érkezése utáni napok, elég gázosak voltak!
Akkorra még éppen nem sikerült átköltözni, és még a kisházba jöttünk haza Leventével. Szegény Levi aludt ugyebár, vagyis aludt volna, de Viki egyfolytában ott ugrándozott körülötte. Egyrészt azért mert kíváncsi volt hogy most mi is van, egyrészt meg azért, mert hozzá volt szokva az egyedül léthez, és hogy azt csinálhat amit akar. Többek között ugrálhat, és hangoskodhat! Már sajnáltam szegényt annyiszor rászóltunk hogy csöndben legyen!

Két nap múlva átköltöztünk a nagyházba, és itt már könnyebb a helyzet, hogy Levi a saját szobájában van. Voltak az elején féltékenységek, olyasmi hogy persze hogy akkor kell Vikinek kakilni mikor szopi van, és egyéb ilyen kitaláció, de ezek elmúltak. Most a másik irányba vagyunk átbillenve, az anyáskodást viszi túlzásba! állandóan csókolgatná, nem lehet a Levit sehol egyedül hagyni, ahol Viki eléri mert egyből ott van. Játszana is vele, még nem fogja fel hogy Levi nem tud olyat amit már Ő igen. pl:bújócskázni a akaró alatt. Azért nagyon oda kell rá is figyelni, mert nagyon kis törékeny lelkük van, éppen ma kérdezte meg a lányom tőlem, hogy szeretem-e? Ha Levi alszik, vagy együtt főzünk, mindig segít a konyhában, vagy épp teregetünk, vagy ha semmi dolgom akkor játszunk!

Szóval nem könnyű, de nem is vészes a helyzet! Ezek mind arra az időre vonatkoznak míg egyedül vagyok velük itthon. Mert ha Apa hazaér, akkor Vikinek senki más nem létezik csak Ő. Főleg hogy mióta Levi van, apa intézi a fürdetést, vacsiztatást, fektetést! Mert hogy pont egyidőben van mindkettő fürösztése. Levi is egyből ágyikóban szopizik, aztán el is alszik, és általában Viki is elalszik addigra, Én már csak álmában adok neki jó éjt puszit!
Nagyon várom azt az időt mikor Levi már ülni tud, és fürödhetnek együtt a nagykádba, azt meg főleg hogy Levi átaludja az éjszakát. Viki ennyi idősen már átaludta, hát Levi 8-9- kor elalszik, aztán 3-kor kel, és onnan szigorúan 3 óránként! Kicsit fáradt vagyok, ma meg főleg mert 2 órát aludtam az éjjel. 10-kor lefeküdtem, éjfélkor Viki sikolyára ébredtünk. Kiderült rosszat álmodott, valami halacska mászott a nyakán, ezt mondta, és 5-ig nem tudott vissza aludni, Én meg virrasztottam vele. 5-kor apa kelt, ment vidékre dolgozni, pakoltam neki kaját, fél 6-kor Levente szopizott és nem is aludt már vissza! Alig várom az éjszakát, remélem Vikit nem gyötrik ma is rémálmok, mert ma ráadásul egyedűl leszünk, apa csak holnap jön haza! :cry:

Hát röviden ennyi, készülj fel minden eshetőségre! :lol: :lol:

Majd még jövök. Pusza.

Anna

Kép

Kép
 


sziasztok!

Zsuzsi: Én is gratulálok a kis pocaklakóhoz!

Én is csatlakozom a mit Anna mondott!!! lesznek nagyon nagyon nehéz napok és lesznek könnyebbek! Nálunk is voltak gondok! Pl Réka 2 hetes volt mikor egy reggel valaki csöngetett kimentem a kapuhoz és a Rékuci felsírt. Berohantam, de addigra már a Bálint kivette a kiságyból és hozta a kis kezében a gyereket! Vagy ő is vissza akart szokni a pelenkára! mindig bepisilt, de közben meg imádta, imádja a Rékát!!! Segít pelusozni, adja a kezembe a pelenkát, amióta ül a Réka együtt fürcsiznek a nagykádban jó móka! Minden gyerek másként fogadja a kis jövevényt! amit írtál az utolsómondatban az máre előjelek, hogy csak Te vagy meg Ő!!!!
az biztos, hogy az a legjobb ha mind a két gyerek saját szobában alszik már a kezdetektől és a pici nem veled alszik! Ja az oviról csak annyit ha megtudják, hogy kistesóvan akkor készülj a legrosszabakra! de én már nem írok erről semmit.....

Hahó többiek mi újság veletek!!!!

Anna: Bálintom kinézte az ablakotokban lévő Verdás függönyt, hogy neki is olyan "klassz" ( Őt idézzem) függöny kell! nagyon jópofa!

Legyetek jók lányok!
puszi Judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is ha lehet. Én is tárnokon lakom, van egy 22 hónapos lánykám. Nemsokára szeretnék megint teherbe esni és jó lenne ha lenne ki tanácsot adna testvér féltékenységben nálatok van ilyen?

Köszi
Bea
 


Szia Bea!

Üdv itt!

Igen, normális esetben VAN! testvérféltékenység. Megnyilvánulási formái sokfélék lehetnek. Eleinte apróbb jelekkel jelzi a kölök, hogy vele is kéne foglalkozni, pl: pont akkor éhes, szomjas, kakilni kell, pisilni kell, jajjdefájvalami, amikor a kicsit felveszed. Ha ezekre nem jól reagálsz, jön a következő lépés, csinál valami rosszat, amikor babázol, mert akkor biztos észreveszed, hogy ő is ott van. Először kicsit rosszat, végül nagyon.... szélsőséges esetben a kistesót bántja. Na arra már tuti reagálsz valamit! :wink:

Szóval! Amikor pelusozol, adj neki ezzel kapcsolatos feladatot. Adja a kezedbe a pelenkát, a krémet, dobja a kukába a pelust... stb. Fürdetésnél kérheted tőle a törölközőt, vagy a fürdetőt, vagy bármit, amit meg tud csinálni, még ha nincs is semmi értelme, de érezze, hogy ő is kell, ő is fontos. Közben mondogathatod is, hogy milyen jó, hogy ott van, és segít, nélküle nem is tudod, mi lenne veled, de jó, hogy ilyen okos nővérkéje van a kicsinek bla-bla-bla.

Érthető voltam? :wink: Hogy hívják a lánykádat?

Anna!

Gratulálok Levi születéséhez!

Zsuzsi!

Boldog és problémamentes babavárást kívánok!

Többieknek pusszantás!

Eri

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Üdv itt, Bea! Örülök, hogy Anna mellett Bagaba és Eri is itt van újra!

Köszönöm a sok hasznos infot, igyekszem felkötni a gatyót és jól egyensúlyozni, hogy senkinek se csorbuljon erősen a lelkivilága (még lehetőleg Apának meg nekem se :))

Ha nem veszik fel Mírát az oviba, akkor sem dől össze a világ, bár talán mégis jobb lenne, ha nem szorulna ki a közösségből. Azt viszont akkor is kritikán alulinak tartom, hogy a beiratkozás határideje nagyon szigorú volt, aki pedig ahhoz tartotta magát, az most türelmesen kell várjon azokra a trehányakra, akik nem képesek jelezni az önkormányzat felé, hogy hová szándékoznak járatni óvodaköteles gyermeküket. Neki miért nem adtak valami jó szigorú határidőt? Nálunk nem vészes, ha nem veszik fel, de mi van azokkal, akik tényleg nem tudják megoldani másképp a 3-4 éves gyermekük felügyeletét?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Zsuzsi! Kifejtenéd ezt bővebbben? Mármint hogy mire / kire kell várni? Eddig, ha jól tudom, még minden gyerkőcöt felvettek, aki a tanév kezdetéig betöltötte a 3 évet. Aki Bp-en dolgozik, az próbálkozhat a munkahelyéhez közeli ovival. Volt, aki így oldotta meg. Aztán ott vannak a magánovik, amikért elképesztően magas árat kérnek. Mégis tele vannak... :roll:

Jelentem, ma megvettük Bence iskolás cuccait!

Kaptunk egy listát a szükséges holmikról. Nagyon egyszerűnek tűnt: ceruza, színes, festék, ecset, gyurma, radír, olló, cellux stb... Gondoltam ez nem lesz olyan nehéz, de tévedtem. Csak HB-s ceruza jó, és az feltétlenül háromszög alakú legyen!!!! Na már most 40 féle ceruzát végigvizsgálva megállapítottuk, hogy ilyen márpedig nincs. Minden egyéb van, de ezt nyilván nem gyártják. 20 perc múlva kiderült, hogy mégis, csak valakinek logikusabb volt egy teljesen más sorba rakni. Aztán hosszasan kellett gondolkoznom azon, hogy vajon mi az a postairon? Megkérdeztem másokat is, de ez sem segített. A piros-kék ceruzát megtaláltam, de hogy miért csak egy kell belőle, mikor 2-3 db-nál kevesebbet nem lehet venni, ugyanis össze vannak csomagolva (és ez nagyjából mindenre igaz). Majd kiderült, hogy a postairon valójában nem más, mint a piros kék ceruza vastag változata. (De akkor miért nem úgy hívják????) A teljes megsemmisülés a szám- és jelkártya keresése közben ért utol. Azt sem tudtam, mit keresek. :oops:
A zsírkrétáknál már minden támpont nélkül mindegy-milyen-csak-legyen taktikát választva a legolcsóbbat vettük, mert nagyjából az volt a legmeggyőzőbb. 12 db-os zsírkréták árlistája az 55.- és a 999.- Ft közötti skálán mozgott, és látszólag csak a doboz volt más, na meg nyilvánvalóan az ára is.
Aztán a tornacucc.... na abból egyféle van. Mármint póló... Meg is örültem neki, gondoltam nem lesz nehéz levennem a megfelelő méretet. De valahogyan mindenkinek 133 cm-es gyereke van. Abból ugyanis csak hosszas keresgélés után találtam egy db-ot (még jó, hogy több nem kellett). Tornacipő: nem voltam biztos benne, hogy kötelező-e a régi megszokott gumitalpú vászon felsőrészes hagyományos változat, de megvettem. Iszonyú büdös... nem baj, használat után még büdösebb lesz. :lol:

Mi is volt még...? Ja.... 40 perces sorban állás. :x

Nem is gondoltam, hogy ez ilyen bonyolult dolog. Bezzeg az én időmben.... nem kellett válolgatni, mert egyféle volt mindenből azt jónapot! :P :D :D

üdv mindenkinek!

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Eri, engem hivatalosan úgy tájékoztattak, hogy oviba csak oda mehet a gyerek, ahová a lakcímkártyán szereplő cím szól. Sőt, Tárnokon az is kell, hogy mindez állandó lakcím legyen. (Tehát munkahely közelébe nem lehet csak úgy beiratkozni, előbb be kell oda jelentkezni lakcímmel - ahogy ezt mi is csináltuk a bölcsivel).

A többi info nem hivatalos, azt nem tudom, hogy elegendő-e Tárnokon, ha ott lakunk és betöltöttük a 3-at. Érden pl. már nyár elején elutasították a barátnőm kislányát, aki ápr. végén betöltötte a 3-t és ráadásul anyukája egyedül neveli. Igazság szerint ebből az esetből kiindulva nem reménykedem, hogy tuti befutók leszünk. A másik körülmény, hogy nálunk jön a kistesó, nos, állítólag ez is lehet elutasítás alapja - ismétlem, ezek ismerősöktől és jelen fórumból összeszedett infok, amikkel szórakoztatom magam, amíg végre megkapjuk a hivatalos értesítést, amit türelmetlenül várok. Ja, és amit igazán felháborítónak tartok, hogy aug. legvégén derül ki, hogy most akkor lesz-e tárnoki óvodai férőhely, vagy nem. A véges számú férőhelyeket ui. az alábbi szempontrendszer alapján osztják (ezt hivatalosan mondák valamelyik oviban telefonon):
1.) Óvodaköteles gyerekek (akik iskola előtti évben vannak)
2.) Szociálisan hátrányos helyzetű gyerekek (ez nem tudom mit jelent, ld. a fenti barátnosnőék esetét, aszittem ők is szociálisan hátrányos helyzetűek)
3.) Többiek - azon belül gondolom, előnyt élveznek az idősebbek, meg akik mondjuk már az előző tanévben is ovisok voltak.

Amúgy Érden is szűkösek az óvodai férőhelyek, gondolom, onnan is átjelentkeztek Tárnokra, illetve ismerek olyan családot, akik Érdről Battára hordják a gyerekeket oviba, mert nem találtak más megoldást (3 gyerekük van).

Rövid szumma: reménykedem, de azért nem vagyok biztos semmiben.

Eri, milyen jó, hogy jégtörő hajóként megtudjuk Tőled az iskolai csomag összeállítás finomságait :)

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


... ja, annyit felejtettem ki, hogy a számozott listán az első pontnál van 30 bizonytalan sorsú férőhely (mert ennyien nem jelezték, hogy óvodaköteles gyermeküket Tárnokon akarják-e végül is oviba járatni), és most rájuk vár az összes többi.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Üdv!

Zsuzsi! Már megkérdezted az ovitól, hogy felvették-e Mircsit?
Apropó: te jelezted, hogy lesz kistesó?
Nem egészen értem, hogy az 5 éves gyerekeknek mi köze a kiscsoporthoz. Ahol indul kiscsoport (márpedig csak indul mindenhol, nem?) Ott nem tök mindegy, hogy hány 5 éves fog kezdeni? Azokat rakják be a csonkán maradt nagy/középsős vegyes csoportokba!!!!

Ezek a gyerekek azok lehetnek, akik magánoviba / munkahelyhez közeli oviba járnak?

Ezekkel az átjelentkezésekkel, lakcímváltoztatásokkal meg az a bajom, hogy olyanokat szoríthat ki az ellátásból, akik tényleg jogosultak lennének. Domino-elv. Abba meg ne menjünk bele, hogy kinek - milyen érdekei előbbrevalóak. Nekem ugyanolyan fontos, hogy befejezhessem az egyetemet a megadott határidőn belül (különben ugrik a diplomám), mint másnak a saját munkája. Nekem sem mindegy, hogy jogi diplomával, vagy sima érettségivel fogok majd munkát keresni. Vagy hogy 1, vagy 3 gyerekre kell majd magánovit fizetnem.... (elméletben).

Az érdi katasztrófahelyzetről én is hallottam már. Szomorú.

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Eri, már próbáltam hétfőn finoman puhatolózni, de nem lettem okosabb. Hettinek még elárulták, hogy Ábel nincs a visszautasított gyerekek között (bár ez még nem jelenti tutira, hogy felvették), nekem ennyit sem árultak el. Az imént említett barátnőm ma újságolta, hogy felhívták telefonon, miszerint a kislányát felvették valamelyik Templom utcai oviba, és mehet a szülőire (ez volt maga az értesítés). Nálunk eddig se hang se kép.
Nem jeleztem, hogy lesz kistesó - kellett volna?

Az 5 éves gyereknek csak a domino elv miatt van köze a kiscsoporthoz. Kiscsoport nem feltétlenül indul - szerintem. Az én értelmezésem szerint össz-férőhely van, és ha betelik az óvoda 5 évesekkel, akkor csak ilyen csoport indul (persze ez csak az én elméletem, a döntési mechanizmusról sehol sem láttam nyilvános tájékoztatást - csak annyit tudok még, hogy az iskola előttieken kívül bárkit el lehet utasítani helyhiány miatt). Ja, a múltkor telefonon említettek vegyes csoportot is, ezek szerint ez sincs kizárva (a kontextus ez volt: "Azt sem tudom, hogy most lesz-e vegyes csoport vagy nem").

Nahát, jogi egyetemre jársz? Gratulálok, nem semmi! És mennyi van hátra belőle?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó



Kép
Kép

Kép


Zsuzsi!

Tudod már, mi van az ovival?


Igen, jogra járok, vagyis jártam, már írtam egyszer, hogy az abszolutóriumon már túl vagyok, meg egy PJ államvizsgán, de még van a BJ, JÁB, Alk-Közig jog. Ennyi.

eri

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

2 jó hírt kaptam ma:
1.) Kistesónak fütyije van
2.) Mírát felvették az oviba (ezt kis nyomozással tudtam meg, de így is jó).

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Zsuzsi!

Ezek nagyon jó hírek! Megmondom őszintén, én voltam bent megnézni a felvett gyerekek listáját, de nem emlékeztem a Mircsi teljes nevére, és nem tudtam kitalálni, hogy ki is lehet ő, pedig próbáltam az M betűs lánynevekkel azonosítani. Nem sikerült, azt hittem nem vették fel, de ezek szerint mégis. :lol:

Mi a futottak még listájára kerültünk.... :lol: :lol:
Így majd jövőre esélyünk van arra, hogy abba a csoportba kerüljenek, ahova a Bence járt. :D

Kép
Kép

Kép


Sziasztok kedves Mindenki:-)

Új vagyok itt a fórumon, bár már december óta Tárnokon lakunk (Jókai utcában)...csak most találtam Rátok...de jobb későn, mint soha...:-)
Úgy látom, hogy augusztus óta nem működik a fórum, pedig a nyaralások már biztos lefutottak és biztos, hogy mindenkivel történnek nap-mint nap érdekességek a kis-nagy babák körül:-) Nekünk 4,5 hónapos a kislányunk, Pannika és már 1-2 hónapja gondolkozom, hogy itt az ideje kicsit ismerkedni a környékbeli anyukákkal és babáikkal, mert a szomszédainkon, gyerekorvoson és védőnőn, valamint az ingatlanos nénin kívűl nem ismerünk itt senkit.
Remélem a fórum újraéled és hamarosan megismerhetlek Benneteket, akár itt a fórumon, akár személyesen...

Üdvözlettel,

Zsuzsi
 


sziasztok!

üdv piciny falunkban Zsuzsi! :D

hát igen néha csendesebb a fórum, néha abba sem tudjuk hagyni!
mi a Testvériség utcában lakunk! HA KÉRDÉSED VAN NYUGODTAN KÉRDEZZ!

LÁNYOK!!!!! ki merre van! hahó!!!! :(

Meséljetek kivel mi történt! talán egy jó kévá mellett jobban menne a beszélgetés :wink:

Nálunk mindern rendben! Bálint imádja az új ovikát, nagyon bevált!!!!
Rékuci 15 hónapos lassan mehet bölcsibe!!!
Én elkeztem egy tanfolyamot(műköröm, manikű, pedikűr) önkénteseket várok;)

Legyetek jók!
VIGYÁZZATOK A MAZSOLÁKRA, POCAKLAKÓKRA ÉS MAGATOKRA!!!!

puszi
Judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem voltam Én sem felénk!
Kicsit el vagyok havazódva, nap mint nap, azt sem tudom merre vagyok arccal előre!
Leventém múlt hónapban volt 8900 gr, és 67 cm, szerdán megyünk újra tanácsadásra. Nekünk is volt pár éjszakánk amikor 2 óránként kelt fel enni, azt hittem nem elég neki a szopi, és el akartam kezdeni hozzátáplálni, de semmit nem fogad el. Alma, narancs, sütőtök, répa, tejpép, bébiétel. Ezekkel próbálkoztam eddig, a sütőtököt jól felhígítva tejjel megitta egyszer, tegnap próbáltam megint, hát akkor nagy küzdelem árán evett meg belőle 80 ml-t. El vagyok keseredve hogy ennyire nem fogad el semmit, Viki simán megevett elsőre mindent! Levi kanállal abszolút nem!
Éjszaka még egyszer, vagy kétszer ébred enni, tea nem kell, bár most éjjel vissza tudtam altatni cumival csak!
Fogacska mintha puklisodna, de nem egyértelműek számomra a jelek, Vikinek úgy be volt duzzadva az ínye és olyan fehér volt hogy világított a sötétben, Levinek csak pici recéket kezdek észlelni, de nem dagadt neki!

Viki lányom szerintem hiperaktív lett, este 11-kor úgy kell lelőni hogy aludjon, reggel 7-kor már fent van, és van hogy éjjel felébred és megnéz egy mesét még! Ki vagyok teljesen, 6 hónapja nem aludtam egy jót. Ráadásul olyan eleven is lett, nem hagyhatom Őket egy percre kettesben. A múltkor mikor esett az eső, szar idő volt, Viki addig ügyeskedett míg kiborította a hordozóból Levit! Még jó hogy csak oldalra billent, úgyhogy nem esett ki belőle. Nem szólt egy hangot sem, csak mikor nekiálltam veszekedni Vikivel, akkor sírt ő is. Szegénykém azt hitte vele veszekszem!
Aztán múlt héten Levi aludt a hálóban, vagyis már felébredt, de még beszélgetett magában, Vikivel meg sütöttünk a konyhában. Egyszercsak eltűnt Viki, és hallom a hálóból kacarászik. Mondom meglesem Őket! Viki két párnát rakott Levire és rajta ült! Azt hittem az ütő megáll bennem, berohantam ordítva mint Zrínyi, lekevertem egy fülest Vikinek, aztán felkaptam Levit, aki persze ismét csak mosolygott, semmit nem érzett az egészből, de még jó hogy nem a fejére rakta! Szóval azt hiszem a testvéri próbákat kiállta. Egy pillanatra nem lehet Őket szem elől téveszteni. Nagyon ideges voltam, először veszekedtem Vikivel, aztán bőgtem mint az őrület, mert belegondoltam mi is történhetett volna. Aztán mikor lehiggadtam leültem Vikivel és elmagyaráztam neki miért nem szabad ilyet csinálni.

Szóval így telnek a napjaink!

Judith majd egyszer benevezek hozzád, sosem volt műkörmöm, de egyszer ki szeretném próbálni! Nem nagyot csak olyan kis szolidat, ami úgy néz ki mint egy szépen ápolt igazi. Nekem nagyon gubics körmeim vannak! Csomószor próbáltam már növeszteni, de csak hajlik össze vissza, és egyből betörik, igaz sokat vizezek napközben, hol mosogatok, hol áztatok, hol sikálok! :cry:
Lesz valami kis üzleted is vagy mi a terv?

Zsuzsinnyo mizu Veled, és a pocaklakóval? Látom kis pöcsöske, gratulálok hozzá. Mikorra vagy kiírva? Megvan már a neve?

Eri amit leírtál mi van még hátra a suliból, abból Én egy kukkot sem értek! :lol: De biztos nagy ember leszel! :lol: :lol: Viszont az érdekel hogy van időd a gyerekek mellett, még tanulni is! Én kb 4 éve még moziban sem voltam! :lol:

Ja és még egy kérdés! Azok után hogy Vikim így viselkedik, elgondolkoztam hogy beteszem délig egy oviba! Hogy működik ez itt tárnokon? Csak tavasszal vagy mikor van beirtás?
Vagy van valami infótok az Érdi magán ovikról? Mennyibe kerül? Valamelyik honlapján már olvastam, de nem tudom már hol. Az angol nyelvoktatás miatt vonzódom hozzá, őszintén szólva nagyon tetszik. Ilyenkor még olyan fogékonyak tanulni, milyen könnyű lenne neki a suliban már. Bár amilyen az oktatás a suliban, lehet nem tudnak majd neki újat mondani. :cry: De legalább ismételne, vagy nem is tudom! Szóval vélemény, tipp?

Jelentkezzetek, itt az ősz, élesszük fel a topikot, és írjunk bele néha valamit! :lol:

Kép

Kép

Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Néha-néha én is benézek, de nem volt mihez hozzászólni.

Jelentem, nálunk minden OK. Míra gyönyörűen beszokott az oviba, jól is érzi magát. Eleinte telt-múlt az idő bármilyen betegség nélkül, most viszont már becsúszott pár takonykór, legutóbb meg valami vírus is, ami teljesen levette szegényt a lábáról.

Kistesó szépen fejlődik a pocakban, ami már elég tekintélyes méretű. Dehát mit is várjon az ember a 7. hónap végén... vannak kellemes következmények is, pl. hogy már csak 2 hetet dolgozom, aztán kezdhetem a nyugodt ráhangolódást első körben a Karácsonyra, második körben a Kistesó születésére.

Anna, jók a fotók! A rémtörténetek kevésbé, mindenesetre tanulságosak. Már mintha Judith is mesélt volna hasonló sztorikat... szóval nem nagyon fogom majd én sem magukra hagyni a kiskölyköket. Mondjuk olyan változatban eddig is működött ez a szabály, hogy Balambér és Míra ne legyen felügyelet nélkül együtt, ez csak egy következő fokozat lesz :)

Várom az első havat, szerintetek mikor jön?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


sziasztok!

Kép
Kép
 
 


sziasztok!

Mi is jelen! megbolondult a gépem bocsi!

Anna: ilyen testvér storynk nekünk is volt!!!!

Körmödet meg szépen megcsinálom! még csak tanulom, de körmös modelleket keresek! Szalonban szeretnék majd dolgozni semmi féle képpen nem itthon! csak ha valaki ismerős szeretén hogy csináljam meg sos!!!

Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? listák, ajándékok megvannak? :D

Írjatok lányok kivel mi történik!!!!

Judith

Kép
Kép
 
 


anna: lemaradt az ovi!

Mi a Brumi oviba járunk Érdre! ez egy magánovi! megtudod nézni az interneten! nagyon meg vagyok vele elégedve! Bálintot kellő képen lefárasztják! minden hétfőn és szerdán angol foglalkozás, kedden torna óra vagy kirándulás, lovaglás most színházba mennek! csütörtökön néptánc, pénteken úszás! rengeteg rajzot és feladatlapot hoznak haza és mondókát! havi 75000,- kicsit húzósnak hngzik elsőre tudom :oops: , de ha kiszámolod, hogy a külön órák is kerülnének ennyibe és az étkezés is bőséges, annyit eszik a gyerek amennyit akar! nincs az, hogy fejenként egy szelet kenyér és nincs több! én nagyon meg vagyok velük elégedve!

judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuszi igen tanulságosak az esetek. Én sem gondoltam volna hogy ilyet tesz a lányom, aztán mégis.....:) De szerintem egy ilyen eset egy jó leszidás, vagy inkább elmagyarázás, és megértik! Amúgy nagyon szereti, é Levi is úgy figyeli és úgy néz rá mint egy istennőre! :) Gondolom ez majd idővel elmúlik! :lol:

Hó: nem tudom de remélem lesz szép fehér karácsony! Fehér és nem locs pocs!!

Judith: okés, lehet hogy majd kihasználom, bár mostanában a szabadidőm: 0 :cry:

Ajándékok: pffffff, semmi. Vikinek mondjuk nagyjából tudjuk, magunknak egy közöset veszünk, egy új kamerát, meg nemrég vettük meg az autót! :lol: :lol: Ez bőséges ajándék!
A családnak nem tudom! Sajnos elég nehéz, mert nem igazodunk ki az ízléseken, állandóan változik tesóméknak, na anyu meg megint csak egy különös eset! :lol:

Ovi: kösziiii! Igen hallottam róla, és tényleg szíven üt az ára! :?
Hát még megrágjuk!
Állítólag van Érden is a rendőrség mellett valahol, ott 50-et mondtak, de még nem tudok pontosabbat.
Az jó ha kifárasztják mert Viki mostanság nagyon pörgős lett, de a lényeg számomra az angol. Bálint mennyire tudja már? Jól tanítják Őket? És nincs olyan hogy csak heti 2 napot viszem el, amikor angol van?

Anna

Kép

Kép
 


anna: nagyon jó az óvónéni! bármikor beszélhet hozzájuk és kérdezhet a gyerektől! van hogy játszanak az udvaron egyszercsak az ovónéni kérdez tőlük valamit és a játék megy tovább!
játékosan tanulnak! tudják a színeket, 1-10-ig számolnak, mindenki megtudja mondani a sajátja vagy a barátja ovis jelét.szerintem ügyik!

Más: ha valakit érdekel van eladó járókám, kengurúm és holdkompom! tudok képeket küldeni! Tudom, hogy nem ide való, de kicsi a hely és már nem használjuk őket!

legyetek jók!

Többiek hahó!!!!! :oops:

judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anna! Nem csoda, hogy nem érted. :) Az a lényeg, hogy elvégeztem mind az 5 évet, szakdolgozatot írtam, védtem, és elkezdtem a záróvizsgákat. De csak a Polgári Jogot tettem le, hátra van még a Büntetőjog, az Alkotmányjog-Közigazgatási jog és a Jog- és Állambölcselet. És hát hogy hogy van időm ennyi gyerek mellett tanulni? Hát sehogy! Ezért nincsen meg a diplomám. Amióta az ikrek megszülettek, nem tanultam egy betűt sem. Egyszerűen se időm, se energiám.

Közben annyi változás történt, hogy az ikrek napközibe járnak Érdre! Itthon síri csend és nyugalom...majdnem. :)

Én meg jog helyett mást tanulok. :) Jelentem, fotográfus leszek! (Hamarosan)

Üdv

eri

Kép
Kép

Kép


sziasztok!

eladó egy járóka(20.000,-) és egy komp(10.000,-) ! próbálok képeket feltenni!

Kép ágy

Kép komp

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen jártam itt, de örömmel látom, hogy még működik az oldal.
Segítség kellene. Tudtok valamit az új/felújított Pitypang oviról. Biankát felvették oda. Az most egy plussz ovi vagy a régi ófalusi ovi helyett lesz? Hallottam ilyet is olyat is.

Köszi:Viki

M. Cs. Viktória
 
 


Sziasztok!

Köszi Judith, hát még elmélkedünk rajta kicsit!

Eri: jog helyett fotográfus? :D
Az jó! És miket fotografálsz majd? :D

Viki: sajnos Én nem tudok az ovikról semmit, bár lassan nekünk is aktuális lesz, de még gondolkozunk rajta! Még nem is érdeklődtem! Most van beíratás amúgy?

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ovi:

Bogi már a 2.éve jár a Pitypang oviba, most nagycsoportos. Sok minden megváltozott, amióta új vezetést kapott az ovi. Én teljesen megvagyok elégedve az ovival : sok verset éneket tanulnak, kézműveskednek. Az óvónők is kedvesek.A torna órákat is rendesen megtartják.stb
Mondjuk a Bogi csak ebédig van, utána elhozom.
Különórák: itt a Pitypangban csak úszásra és focira van lehetőség, de be lehet iratni a gyereket a másik tárnoki ovi foglalkozásaira is.
A Bogi így kezdett tavaly táncolni heti 1x, most meg már felvették az érdi Frutti Tánc egyesületbe. Heti 3x jár,rengeteget ügyesedett.

Angolra is járt heti 1x Érdre majd Budakeszire (követtük a tanárnénit), de ezt most abbahagytuk.

Visszatérve az ovira: mi azt az infot kaptuk, hogy januárban már ott kezdünk, de ez még nem 100%.
Anno a főpolgármester igért sok szépet-jót (pldul: új játszóteret is ott), kiváncsi leszek mennyi valósul(t) meg belöle.

Üdv
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Szia Szamóca!

Köszi az infot. Örülök, hogy jót hallottam egy tényleg illetékestől. Szóval akkor a régi ovi költözne az új épületbe? Az nem túl kicsi épület, legalábbis kívülről nekem nem tűnt túl nagynak. A pitypangban most hány csoport van? És hova járnak úszni, nekem az tetszene.
És ha tudod, kérlek írd meg, hogy a többi oviban milyen foglalkozások vannak? Mondjuk ezek amúgy is csak a középsősöknek és a nagycsoportosoknak vannak, ha jól tudom.


Anna! Beiratás tavasszal van, mi tavaly jelentkeztünk és most kaptunk pozítiv választ. Nálatok ha jól látom, Viki tavasszal vagy nyáron lesz négy éves, biztos hogy felveszik. A rémhírek hogy kicsivel otthon lévő anyukát nem vesznek fel,nem igaz.

Köszi: Viki

M. Cs. Viktória
 
 


Sziasztok!

Viki
Itt most 2 csoport van, ott 4 lesz. Pont arról szólt a dolog, hogy több gyereket tudjanak felvenni, mert idáig rengeteget voltak kénytelenek visszautasítani.
Nem tudom, hogy mekkora belülről az új épület. El lehetett volna tavaly menni megnézni (még felújítás előtt), volt egy időpont egyeztetve a polgármesterrel, de én nem mentem el, pont beteg voltam.
Annyit tudok, hogy belülről teljesen át kellett alakítani, hogy megfeleljen az előírásoknak. Kívül pedig azt igérték, hogy az iskola mögötti részen, ahol régen egy lerobbant játszó volt, lesz egy rész,ami az ovié és lesz egy játszó ami majd mindenkié.

Ez így mind jól hangzott anno, állatira kíváncsi vagyok mi valósul(t) meg belőle!?

Úszni a Camponába járnak.

Másik oviban van (tavalyi info):
angol (ez tavaly gagyi volt, szerintünk
:wink: )
lovaglás
tánc (ez most is tudom,hogy van csak nem a Fruttisok tartják)

A táncot pld-ul 3 éves korban is el lehet kezdeni. Én már jővőre viszem a Dorcit a Fruttiba (már most próbálja a tesót utánozni :) )

Üdv
Szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Köszi Viki, még nagyon képlékeny az ovitéma. Vagyis az biztos nagyjából hogy jövőre megy csak még nem tudom hova!

Nagyon szeretném hogy angolt tanuljon, de baromi drága!

Még informálódom. Most találtam meg a green ponyt-t Érden, a rendőrség mellett van. Nem tudom mennyi a napközis rész, de az angol oktatás 39e forint, ez 20x 90 perces óra! Végülis ha elosztom hogy heti 2x van mondjuk foglalkozás, akkor nem is olyan vészes, ez az összeg 10 hétre elegendő!

Tudtok róla esetleg valamit?

Tavaszig még van időm kigondolni mi legyen!

Csajok hol vagytok?

Utólag is Boldog Mikit Nektek!!

Tudtok jól bevált mézes kalács receptet? Keresztlányom nyaggat mindig hogy csináljunk, tavalyelőtt olyan volt mint a beton, tavaly egy fokkal jobb, idén valami ehetőt szeretnék! :lol:

És kinél mi lesz a karácsonyi menü?

Üdv:

Anna

Kép

Kép
 


BOLDOG KARÁCSONYT Mindenkinek!

Anna

Kép

Kép
 


:lol: ÉS Boldog Új Évet is! :lol: :lol: :lol: :lol:

Anna

Kép

Kép
 


sziasztok!

BUÉK mindenkinekí!

csajok merre vagytok????? :oops:

Judith

Kép
Kép
 
 


HAHÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!


:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Anna

Kép

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: