Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jelentem, megérkezett hozzánk a gólya.
A Kistesó feb. 5-én született a Szt. Imrében, reggel 8:28-kor. Neve Milos Márk, 3900g és 55cm volt akkor. A szülés nagyon szerencsésen és jól alakult, aminek külön örültem.

Azóta nagyon kitartóan és lelkesen eszik, ráadásul már van is bőven mit, úgyhogy talán egy pár grammocskával nehezedett is. Nagyon jó fej gyerek, és azon is alig győzök csodálkozni, hogy nővérkéje milyen jól viszonyul hozzá. Szóval az első napjaink nagyon jól telnek.

Engem is érkekelne, hogy kivel mi van, úgyhogy legyetek szívesek bepötyögni pár sort.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Jelentem, megérkezett hozzánk a gólya.
A Kistesó feb. 5-én született a Szt. Imrében, reggel 8:28-kor. Neve Milos Márk, 3900g és 55cm volt akkor. A szülés nagyon szerencsésen és jól alakult, aminek külön örültem.

Azóta nagyon kitartóan és lelkesen eszik, ráadásul már van is bőven mit, úgyhogy talán egy pár grammocskával nehezedett is. Nagyon jó fej gyerek, és azon is alig győzök csodálkozni, hogy nővérkéje milyen jól viszonyul hozzá. Szóval az első napjaink nagyon jól telnek.

Engem is érkekelne, hogy kivel mi van, úgyhogy legyetek szívesek bepötyögni pár sort.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Zsuzsi

Gratulálok a pici fiúhoz, sok boldogságot Nektek! :)

Üdv.
Szamóca

Kép

Kép

Kép
 

 
 

Köszi, Szamóca!

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

No, most van pár percem írni is.
Bogi oviban, a Dorci meg ezerrel nézi Eperkét.

Nálunk mostanában betegesen telnek a napok, tökéletesre fejlesztettük a módszert,hogyan fertőzzük meg egymást. A Bogi tegnap óta jár oviba,de már most csúnyán köhög,részemről meg nem nagyon látok a náthától. Jöhetne a tavasz!!!!!

Bogi ezerrel táncol, a fejébe vette, hogy versenyző lesz. Heti 4x! jár táncra (versenytánc,balett,hip-hop). Kezd a drágám izmosodni, ami rá is fért mert mindig olyan kis vékonyka volt. Most szeptember óta felszedett 2kg magára,aminek állatira örülök. Végre elérte a 18kg. Most olvastam valami fórumban, hogy van akinek 2 évesen ennyi a gyereke.

Egyébként az ovi még nem költözött át, jan-ban volt szülői,akkor azt mondták kb 2 hét múlva,na ez sem jött nekik össze.

Másik téma mostanában nálunk az iskolaválasztás. Voltak a szülőin az iskolából. 4 elsős osztályt szeretnének indítani Tárnokon és próbálják felmérni az igényeket. Nagyon helyes :D én mondtam is az ig.nőnek,hogy mi akkor választjuk csak ezt a sulit,ha lesz angol nyelv elsőtől. Mondta,ha sokan kérik lehet,hogy indítanak ilyen osztályt. Persze az más kérdés,hogy sikerül e nem körzeti iskolába bejutni, de azért próbálkozni fogunk.

Van valaki,akinek ősztől megy iskolába a gyereke?

Ezt most elküldöm...

Kép

Kép

Kép
 


Dorci még mindig nem beszél folyékonyan, de remekül énekelget magának. :D
Még szopizik :shock: , de most már le akarom szoktatni. 2 napja már nem kap éjszaka csak este (a nappalit nov-ben elhagytuk).

Ezenkívűl már NAGYOOON szeretnénk 3. gyereket, de már megint elkerül minket az a fránya gólya. Ha látnátok egyet kéretik elküldeni a falu felé!!

Szóval ezek vannak velünk, most már írjatok Ti is!!

Üdv.
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Zsuzsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nagy nagy gratula Márkhoz! Kinél szültél, hogy volt, mi volt??? Leírod?? És fényképet is rakj!!!

Szamóca: nem tudni még mikor lesz beíratás az oviba? Vikimet szeptembertől vinném! Nem akartam de szabályosan üldözi a gyerekeket annyira vágyik már!

A tánc az nagyon jó, kihez jár?? A keresztlányom is járt most hagyta abba, elpocsékolt idő volt, mert nem foglalkoztak velük eléggé, és csak egy helyben toporogtak! Mondtam neki hogy menjen át Battára vagy valahova máshova és még akármi is lehet, de már elment a kedve! :cry:

Viszont igazából mindegy mit csinálnak csak mozogjanak, nem? Ha meg eredményeket is elég az plusz jó pont! Kérdés hogy a suli mellett majd mennyire lesz energiája a heti 4 alkalomhoz!

Ez a suli téma marha jó, "ha sokan kérik"! Az angolnak már alapnak kéne lenni, nem kérik nem kérik alapon. Annak idején az oroszt sem kellett kérni! Én is mindenképp szeretném ha Viki tanulna angolt, de az angol ovi megfizethetetlen Nekünk még! Egy hónapra egy gyereknek 100ezer amit néztem! Igaz egy évfolyam alatt beszélnek folyékonyan de hát ennyi lóvénk nincs rá.

Mi is elvagyunk, Levim már kúszik ezerrel, de mászni nem akar. Vikim ennyi idősen már felállt a kiságyba, hát Levi lustaság! Igaz a kisházban Viki szinte csak kiságyban élt, Levinek meg itt a nagyba szabad pálya, mindig kint van, jön megy. Mármint kúszva, vagy kompba.
Nagyon várjuk a nyarat hogy ki lehessen végre menni!! Többiek merre vagytok???

Kép

Írjatok. Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!

Itt vannak képek Milosról (és az egész családról):

http://picasaweb.google.com/lh/sredir?u ... feat=email

A szülés a Szt. Imrében volt, ugyanazzal az orvossal és szülésznővel, akik keze között Míra is született: Dr. Tasi Róbert és Vastaghné Nagy Éva. Ezúttal is nagyon elégedett voltam velük, és szülés nagyon jó élmény volt. Bár persze fájt... de nem volt gátmetszés, így már aznap délután is egész normálisan éreztem magam, azóta meg folyamatosan egyre jobban.

Nekem angoltanárként az a véleményem, hogy a kisgyerekkori angoltanítás eredményei erősen behatároltak, és a gyerek agya 6-8 évesen ugyanolyan jól "fog", és ha egy gyereket ekkor kezdenek el angolra tanítani, akkor kb. 1 év alatt eljuthat arra a szintre, amire az óvodások több év alatt elérnek. Az óvodáskori nyelvtanítás értelmét inkább abban látom, hogy ha jó és élvezetes a foglalkozás, akkor színesíti a gyerek hétköznapjait, de ha mondjuk választani kell, hogy Míra oviban angolt tanuljon vagy úszni tanuljon, akkor egyértelműen pancsolni küldeném.

Saját példa: engem kisiskolásan kezdtek angolul tanítani. Nem értettem, utáltam, és bezárkóztam az iskolai WC-be, hogy ne kelljen bemennem a foglalkozásra. Pár évvel később, felső tagozatos koromra alakult ki a nyelvérzékem, és szerettem oroszt is tanulni. Az angolt 8.-ban kezdtem el tanulni magántanárnál, egy év után felvettek a gimibe angol szakos osztályba, és heti 5 angolórával további 2 év alatt jutottam el a középfokig. Oroszból is lenyelvvizsgáztam, mihelyt gimiben kaptam egy jó fej tanárt, aki megértette velünk, hogy nekünk tesz jót, ha nem cirkuszolunk az orosz miatt, hanem megtanuljuk. És nem is volt nehéz... aztán 20 éves múltam, amikor elkezdtem franciát tanulni, abból is megvolt 3 év alatt a középfokú. Csak németül nem bírtam megtanulni, mert az nem érdekelt. Szóval ha valakinek egy nyelvhez van érzéke és megfelelően motivált, akkor nem csak kisgyerekkorban lehet nyelvet tanulni. Ezért nem próbálkoztam olyasmivel sem, hogy mondjuk Mírához csak angolul beszéljek.

Na ezt jól kifejtettem. Sebaj, legalább újjáéled a topic, ha van miről beszélni :)

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Zsuzsi!

Nagyon gyönyörű minkét gyerkőc! :lol: :lol: De jó Neked most! :wink: De olyan hamar megnőnek! :lol:

Figyi már Te fogytál a terhességed alatt? Vagyis úgy értem hogy előtte, aztán csak a pocid nőtt? Valahogy olyan soványnak tűnsz. :lol: :lol:

Nekem sem volt gátmetszés a másodiknál, és ez tök jó, mert én az első után sokat szenvedtem vele. Az egész szülésben az volt a legrosszabb hogy egy hétig alig bírtam ülni! :oops: Levivel nem volt, és este már végignéztem a fürdetését a csecsemősöknél. :lol: :lol:

Óóó nem is tudtam hogy Te angoltanár vagy, na akkor pont jó helyen a téma! :wink: :wink: Köszi hogy megosztottad velünk a véleményed, jó ezt tudni! Esetleg nem vállalsz magántanárkodást pár év múlva Vikimnek? :lol:

Vigyázz magatokra és sok sok tejcit! Pusza.

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!

Nagyon jó megfigyelő vagy :-)

Milos előtt (2007 nyártól télig) leadtam 20 kilót, ez volt a PCOS kezelés mellékhatása. Aztán a terhesség alatt felszedtem 26-ot. Most, szülés után meg leadtam 9-et. Ilyen kilengéseim voltak mostanában...

Igen, az élet gátmetszés után vagy anélkül ég és föld, ezt én is tanúsíthatom.

Angol tanítással kapcsolatban nincsenek terveim. A munkahelyemen is jelezték, hogy ha bírom a babázás mellett, akkor dolgozzak be az irodába. Szerintem ezeken majd fél év múlva kezdek el gondolkodni. Az angol tanítást évekkel ezelőtt azért hagytam abba, mert nem leltem benne örömöm. Más tanárt ajánlani bármikor tudok.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Zsuzsi! Gratulálok Milos Márkhoz! Nagyon aranyos legényke és külön öröm, hogy Míra ennyire szereti!

Nálunk is nagy most a tesószerelem. (Bianka három lesz áprilisban, Milán egy múlt januárban) Újabban együtt játszanak, állandóan keresik egymás társaságát, puszilgatják egymást és nevetnek egymáson. Bianka segít Milánnak, odaad neki játékot, fogja a kezét séta közben... ilyesmi. Szóval tök édesek együtt.

Ovitéma! Nyelvet tanulni oviban nem mindenkinek szerencsés. A férjem például sváb családból származik plussz anyukája némettanár. Három éves koráig nem szólalt meg, mert hol németül hol magyarul beszéltek hozzá, ő pedig dacolt, aztán ovis korban a nővére is, nem akartak németül megszólalni. Később viszont iskolában mind a ketten megtanultak németül és angolul is anyanyelvi szinten. Egy háromévesnek amúgy is olyan sok mindennel kell megküzdenie egy oviban, egy számára ismeretlen nyelv lehet hogy sok plussz akadályt jelent és lehet hogy emiatt kevésbé fejlődik más területen is.
Iskolában viszont kell a nyelv! Elsőtől!! Egyébként mit tudtok milyen a tárnoki suli? Mi mondjuk (családi hovatartozás miatt :lol: ) német suliba szeretnénk járatni a gyerekeket.

Pitypangovi!! Nekem azt mondták, hogy március közepén nyílik meg. Szamóca!! Mit tudsz az új oviban is vegyes csoportok lennének? Én mondjuk nem örülnék, ha a hároméves lányom 5-6 évesekkel járna egy csoportba.

Jajj! Felébredt a Milán. Megyek!!


Üdv: Viki

M. Cs. Viktória
 
 


Sziasztok,

Hát , ahhoz képest, hogy októberben bejelentkeztem....ezidáig kicsit elmaradtam a topicból....most viszont örömmel látom, hogy újjáéledt a fórum:-)

Judith: Így utólag is nagyon köszi, hogy anno pár nap múlva írtál is nekem a fórumra vissza...és felajánlottad a tanácsaidat:-) kicsit késve bár, de lehet, hogy igénybe fogom venni...főleg, hogy ahogy írtad is , nagyon közel lakunk egymáshoz:-)))Merre vagytok pontosan?

Zsuzsinak én is szeretnék sok szeretettel gratulálni a kicsidhez, és remélem, hogy Milos Márk baba azóta is töretlenül lelkesen szopizik és gyarapszik:-) Hogy telnek a napjaitok?

Anna: látom, hogy a Te Levikéd meg az én ezidáig "egykém", Panni, majd' egyidősek:-))))ennek nagyon örülök, mert eddig még nincs hasonló korú baba a közelünkben:-)))láttam írtad, hogy még lustizik :-)elkezdte már azóta a mászást a kis drága?:-)


Más:
Láttam, egyszer Judith írta még pár hónappal ezelőtt....hogy kávé mellett jobb lenne beszélgetni....szoktatok egyébként találkozni személyesen is? Vagy van esetleg közös "séta-túra", amikor jó idő van? Nagy gondom, hogy ritkán megyek ki sétálni Pannival, mert ő általában 15 perc múlva elalszik...én meg zöldre unom magam, mert akkor legalább még 1 órát kell sétálgatnom, hogy ki is pihenje magát...sajna előbb megyünk ki a teraszra hintázni....mint babakocsival sétálni...hiába..egyedül ez sem olyan jó!!! De hátha tavasztól változhat a helyzet a segítségetekkel!:-)))

Szép estét Nektek!

Zsuzsi

Kép
 


Sziasztok,

Már megint én:-)

Csak kipróbáltam, hogy működik-e a kis "babavonalzóm" lent , úgy , hogy Pannika képe is látszik:-)))...hát lányok, mire ezt kiokoskodtam..pedig nem vagyok egy informatikai balfék..de mégis :-))))


Jesszus, már ennyi az idő.....már megyünk is pancsizni Pancsival:-) gondolom e pillanatban Ti is a fürdőben tevékenykedtek a manókkal!

Még egyszer legyen szép estétek!

Zsuzsi

Kép
 


Sziasztok!

Üdv ismét, Zsuzsi! Amint látod, mostanában nem észveszejtően élénk a fórum. Néhányan teljesen eltűntek, mások ritkán jelentkeznek. A közös kávézást sem sikerült még összehozni - ha jól tudom.

Részemről köszönjük a gratulációt, nagyon jól vagyunk továbbra is. Bár Mircsinél az utóbbi időben tudatosulgat, hogy a tesó érkezésével valami visszafordíthatatlanul megváltozott. De szerecsére ott van az ovi, ahol hasonszőrűekkel töltheti a nap nagyrészét, és bízom benne, hogyha ott kiéli a játszást meg a társasági igényét, akkor jobban viseli majd, hogy itthon nem tudok folyamatosan vele foglalkozni. Mert ugyan már régóta nem foglalkozok folyamatosan vele, de mostmár folyamatosan rendelkezésre állni sem tudok. Ez esik neki rosszul, és nálam is okoz némi lelkiismeret-furdalást, dehát ez az élet rendje, és majd valahol nyilván megtérül neki is.

Na, nekiállok a házimunkának.

Én is biztatok mindenkit, hogy jelentkezzen! Kivel mi van?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Lányok:-)

Úgy látom, mindenki nagyon el van foglalva... és nem jöttök mostanában errefelé.... hát, igen,a manók nagyon lekötik az ember lányának idejét és energiáját...én most kezdem érteni:-)
Pannikám egyedül még "csak" mászik -csak a kiságyban brillirozik állva-ugrálva- de már most nem hagyja, hogy egy pillanatra ne vele foglakozzak...ha nem lát, akkor tök szépen eljátszik egyedül, de amint belépek a látóterébe, azonnal mászik a lábam elé, az egész nappalit is akár átszelve (40nm:-)) és húzigálja a nadrágom szárát:-), hogy vegyem fel és dédelgessem:-) mi lesz még, ha elkezd menni...
Szóval, csak azt akartam egyébként mesélni, hogy ma végre voltunk sétálni, mert gyönyörű idő volt...sokan kint voltak...bár nem babakocsival, de sok kisgyerekes család levegőzött...
Én pedig szorgalmasan köszöngettem minden anyukának ismeretlenül:-)...ki tudja, hátha Közületek is volt kint valaki:-))) ha ma rátok köszönt egy copfos-napszemüveges valaki, aki egy fekete-piros Hauck sportbabkocsit tolt...akkor én voltam.-)
Legközelebb mehetnénk együtt is!:-)
További kellemes hétvégét Nektek és írjatok, hogy Nálatok mi újság:-)
Zsuzsi

Kép
 


Sziasztok!

Jajj én is nem is néztem mostanság ide, pedig éledezünk! :lol:

Viki: köszi a tanácsot, valószínű elnapoljuk a nyelvet iskoláig. Ha már ketten is ezt tanácsoljátok, megfogadom.
Tök jó hogy így elvannak a gyerkőcök! Hál istennek az enyémek is imádják egymást, bár vannak viták is! Levi úgy pöröl néha Vikivel hogy csak lesek!

Zsuzsu: tényleg, 4 nappal idősebb a lánykád mint a fiam! :lol: Hát már alakulgat, tegnap óta tud felülni egyedül, már kutyázik is, de még mindig kutyából hasravágja magát, ás kúszik tovább, nem tanult meg mászni! De szerintem mostmár hamarosan! Felállni is feláll, főleg ha belém kapaszkodhat akkor bátrabb, de a kiságyban is sikerült már neki!

Mi is voltunk tegnap sétálni, de nem találkoztunk, mert senki idegen nem köszönt rám! :lol:

Nekünk még elég káoszos az udvar, a nyáron szeretnénk befejezni, és ha kész akkor lesz bőven játszótér a lurkóknak, és kávé-, sütisarok a mamiknak, és akkor szívesen látok mindenkit, majd összehozzuk!

Zsuzsinnyó: ismerős az érzés, főleg ha értetlenkedik Viki, nem érti meg hogy most nem tudok azonnal menni, és kicsit erőteljesebben kell rászólnom hogy értse meg, na akkor aztán Én is amint tudok azonnal megyek hogy kiengeszteljem. De hál istennek nem veszi fel az ilyeneket! Majd nálatok is megszokja Mircsi, idő kérdése! Tényleg neki annyival jobb hogy az oviban kiélheti magát talán!

Apropó ovi: áprilisban beíratás, szerintetek melyikbe vigyem? A templom utcai lenne nekünk közelebb és útba eső a családtagoknak, és igazából a Dózsáról sem hallottam annyival jobb dolgokat.

Na lépek, Levim nagyon nyűglődik ma. Írjatok, Én is jövök sűrűbben!

Pusza!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, de örülök, hogy felpörgött a topik!

Zsuzsinnyó!

Gratulálok Milos születéséhez! :)

Zsuzsu!

Én is üdvözöllek itt, remélem jól fogod érezni magad, és idővel megismerkedsz más anyukákkal. Tényleg unalmas egyedül sétálni, de sok-sok év után ugyanazokon az utakon oda-vissza kutyagolni még társaságban is szörnyű, én már nem nagyon sétálgatok Tárnokon. Mondjuk főleg azért nem, mert mire kiérünk az utcából, agyrázkódást kapunk, kitörik a babakocsi kereke, kifordul a bokám, tele lesz a hócipőm, és költözni akarok! :roll:

Anna!

Jól látom, új kocsitok van? Tudom, nem annyira új, de már rég írtam. Majd ha szalonképesek lesztek, beugrok egy kávéra, csak hogy szavadon fogjalak. :P

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Na végre! Rendszeresen ellenőrizgettem, mikor következik új hozzászólás az enyém után, hát, kellett egy picit várni... most viszont örülök, hogy visszatértetek.

Ovi téma: Míra nagyon jól érzi magát a Dózsa Gy. úton a Hétszínvirágban. Szereti az óvónéniket és a dadusokat is, és megvonási tünetei voltak, amikor Milos születése után 3 hetet itthon töltött velünk. Rengeteget rajzolnak, verseket tanulnak, rendszeresen van mese-előadás, hetente tornaóra, és közös séták szép időben. Apropo idő: annyi hátrányt tapasztaltam, hogy télvíz idején nem vitték őket levegőre akkor sem, ha éppen normális idő volt - gondolom, nem vállalkoztak a gyerekek öltöztetésére-vetkőztetésére, mivel a kiscsoportosok még nem öltöznek önállóan. Bár a nagycsoportosokat is csak március közepe után láttam először az udvaron. Az udvaron vannak játékok, bár lehetne több is, gondolom, ennek anyagi akadályai vannak. Hozzáteszem, Míra leginkább fogócskázni szeret, amihez nem kell játék, csak legalább még egy gyerek.

Séta téma: mi egyelőre rendszertelenül sétálunk, a biztos pont, hogy elmegyünk Míráért az oviba délután, ez a Vörösmarty u. teljes hossz oda-vissza. További sétákat majd akkor ejtünk, ha kicsit melegebb és kevésbé szeles lesz az idő, akkor viszont kendővel a patakparton kutyával műjfajban. Már alig várom.

Anna, ha kialakul a kertetek, akkor mi is szívesen megyünk összeröffenni, sőt sütivel támogatjuk a kávé/tea délutánt.

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Halihóóó!

Jééé egy Eri, tényleg ezer éve..... :lol:

Igen új autónk van, már nagyon nagyon vágytam rá, dehát építkezni jó volt a wartyogó is, meg aztán most engedték meg az anyagiak hogy megvegyük. Szoktam integetni ha látlak ,de azt hittem nem ismersz meg! Sőt a konyhaablakból is szoktalak lesni ha épp kiszúrlak! :wink: :lol:
Gyerekek hogy vannak? És hogy megy tanulás?
Okés, kávémeghívás áll ha aktualizálódik a téma! :lol: :lol: Egyenlőre még bejárat sincs, hátul közlekedünk a garázson át! :oops:

Zsuzsi: jól hangzik az ovi, semmi baj nem lenne vele, csak épp a templom utcai jobban útba esik! Majd még megálmodom merre is induljak vele. Vikinek sem kell nagyon játék, neki is elég ha már 1 db játszópajtása van. :lol: Kérdés hogy az a játszópajtás meddig bírja a gyűrődést!
Mircsi és a tesó helyzet hogy alakul?

Mi már ott tartunk hogy néha néha Viki egész jól elbohóckodik Levivel, aki akkorákat kacag neki hogy öröm hallani, de azért sűrűbb az a kérdés Viki részéről hogy: mikor nő már meg a Levi? :lol:

Zsuszu: helyzetjelentés Leviről. :) Az elmúlt pár napban akkorát ugrottunk fejlődés terén hogy csak ámulok. Igaz mászni még mindig nem mászik csak kutyázik, és kúszik, viszont már nem csak nálam áll fel, hanem mindenhol, ügyesen végig lépegeti az ülőgarnitúra hosszát, vagy a kád mellett, sőt tegnap felállt a babykomp mellet, amin rajta volt a teája, elvette a teát, elengedte a kompot minkét kezével hogy átvegye a másik kezébe a poharat, aztán megint megkapaszkodott a kompba ami elkezdett gurulni, de ő ment szépen vele 2-3 lépést, aztán leült! :lol: Hát levegőt venni nem mertem közben, és nem tudtam mit csináljak odakapjak el ne essen vagy hagyjam. Végül hagytam, de azért ugrásra készen álltam. Aztán nagyon örültem hogy ilyen kis ügyes, de nagyon bátor is, félek lesz még ennek böjtje! :?

Na jelentkezzetek sűrűbben!

Pusza mindenkinek!

Anna

Kép

Kép
 


Hááááát sziasztok…képzeljétek vasárnap már írtam egy csomót Nektek, mindenkinek egyesével válaszolva a hozzászólására!!!:-) ..majd fél órát csak irogattam…erre ledobott a net és elszállt az egész..neeeeem voltam ideges picit sem…tanulva az esetből, már külön írom a levelet és bemásolom))

Szóval kezdem újra

Anna: nagy gratula kis Levinek, a hatalmas teljesítményéhez ez aztán a gyors fejlődés most nézem, hogy azóta már eltelt 2 hét!!!lehet, hogy azóta már szaladgál a kislegény??? Ne félj, hogy böjtje lesz a bátorságának, mert Pannin látom, hogy ebben a korban is már nagyon jó a kis memóriájuk, kis okosak hamar megtanulják, ha volt egy küszöb, sarok, akármi, amiben 1-2x elestek, megbotlottak stb. és utána már óvatosabban közelítenek)) ..és jobban, gyorsabban megtanulnak esni, mint egy aikidomester..Panni már kiteszi a kis kezét oldalra néha….meg olyan cuki, ahogy ültében elborul és gömbölyödik össze, mint egy kiscica, hogy feltartsa a kis fejét, nehogy beüsse …persze álló helyzetből nagyobbat lehet zúgni, úgyhogy én is kíváncsi vagyok, hogy fogja megoldani, ha már totyog, mint Levi) ő még négykézláb teper leginkább, de feláll ő is bárhol és elengedi magát, majd várja, hogy én megtámasszam…persze én nem támasztom meg, úgyhogy popsira huppan és újra próbálkozik)) …még azt szeretném kérdezni, hogy mit eszik Levike? Adsz Neki esetleg tápszert vagy már eszik bármilyen tejalapú kajcsit (joghurt, túró, tejpép)? Ha igen, akkor hogy bírja? Azért kíváncsiskodok, mert Panni minden fentit eszik, imádja és a pocakja is bírja….CSAK..még mindig sokat bukik (születése óta egyébként) és picit ekcémagyanús a bőre a könyökhajlatában… a gyerekorvosunk, Katalin állandóan azzal szekál, hogy miért nem hypoallergén tápszert eszik Pannika és miért eszik tejtermékeket?..biztos azért vannak a fenti problémák, meg azért kezd hurutos lenni (hozzáteszem, ma 10 hónapos és eddig még nem volt beteg, azon kívül, hogy 1x!!! folyt az orra vizesen 5 napig és 1x volt 38,5 láza oltás után…hát tényleg !!!...már tisztára ki vagyok tőle, ezért szerdán elviszem kivizsgáltatni gastroenterologushoz…majd megírom mi volt!
Lányok, egyébként Nektek van tapasztalatotok tejallergia, felszívódási zavar, babakori ekcéma témában? Minden tanácsot szívesen veszek, mert ha szerdán, ne adj Isten valamit kiderítenek esetleg, akkor Katalintól addig fogom hallgatni a szentbeszédet, hogy….Én bezzeg megmondtam!!!..mig Panni le nem érettségizik((
Anna, az új autótokhoz is gratulálokbár még nem láttam, de biztos sok örömötök van benne)…ha kávézás lesz és meghívtok, én is szívesen csatlakozom..sőt sütök is valamit

Eri: a babakocsikerék-kitörős sétákkal teljesen egyetértek…mi a Jókaiban lakunk és még csatornázás előtt állunk, nincs még aszfalt…csoda, hogy Panni nem harapja el a kis nyelvét, míg kiérünk a sarokra…..ha meg elalszik a babakocsiban és haza akarok jönni vele, tuti felébred a rázkódástól( De azért az elköltözést nem gondoltad komolyan, ugye????!!!!:-)


Zsuzsinnyó: Milos baba hogy van? Már mindjárt 2 hónapos!!!:-) mosolyog már? …és Míra?
Ki az óvónénije? Én a Grúber Évit ismerem, jár Pannihoz néha, mikor nekem intéznivalóm akad, és nem tudom őt magammal vinni! Nagyon szeretjük őt, csak azt sajnálom, hogy tuti nem ő lesz Panni óvónénije, mert addigra még a nagycsoportosokat viszi végig, mire Panni odakerül. Sokat mesél, hogy mi mindent csinálnak az oviban és tényleg …le a kalappal)))

Nnna, most már megyek, remélem, hamarosan jelentkeztek, legyen szép napotok!

Zsuzsu

Kép
 


SZia Lányok, megint én!
csak most nézem, hogy milyen bénán másolódott be a levelem:-(
a legtöbb "mosolygó arcocska" helyére négyzet került:-( ..csak szóltam, hogy tudjátok:-)

Zsuzsi

Kép
 


Sziasztok!

Zsuzsi, tényleg szép teljesítmény amit bepötyögtél, képzelem, hogy milyen jó volt látni elszállni. Asszem, ilyen élménnyel már mind gazdagodtunk mint felhasználók.

A tejtermékes hozzátáplálásnál 100%-ig úgy alakult az életünk Mírával, mint Neked Pannival. Én anno Mírát 8 hónapos koráig szoptattam, de már 3 hónapos kor betöltése után kapott gyümölcsöket, és fél évesen oltott tejtermékeket (sajt, túró, joghurt). Mindezt azért, mert a hasfájósságon állítólag javít, ha anyatejen kívül valami rostosat is kap a gyerek (ez volt nálunk az őszibarack és az alma). Nem tudom, hogy javított-e a hasfájósságon. Janóczky dr.nő ugyanúgy foglalt állást, mint nálatok, és ekcémánk is volt. Ekcémára leginkább a pimafucort nevű szteroidos kenőcs és a tejtermék-megvonás használt. Mírának mostanában jellemzően be van durranva legalább az egyik orrmandulája akkor is, ha tünetmentes. Hogy mindennek van-e köze a korai tejtermék-fogyasztáshoz? Lehet... állítólag magyarországon a legkönnyebben allergizáló ételek a tej és a tojás, ezt a TV-ben hallottam valamelyik reggeli műsorban. Amikor Mírának bölcsis korában volt egy nagyon hosszadalmas köhögős betegsége, akkor sikerült vérvételes allergia tesztet csináltatni, ahol valami 28 komponensre szűrtek a pollenektől a háztartási szöszmöszökön keresztül a különféle tejfehérje tíőusokon át a macskaszőrig és másfajta allergizáló élelmiszerekig. Teljesen negatív lett. De állítólag ez sem jelent teljes felmentést az allergiás hajlam alól, mert az bizonyos körölmények között felerősödik, és akkor igenis problémákat okoz.

Hozzáteszem, Míránál van hozott anyag is: apukája háziporra allergiás. Én semmire, de gyerekkoromban volt ekcémám és visszatérő aszmatikus hörghurutom. Rendszeresen vittek a Mátrába szellőztetni.

Szóval továbbra sem tudom, hogy hol van a kutya elásva allergia ügyben. Most Milossal másképp fogom csinálni a dolgokat, nem táplálom hozzá 6 hónapos kora előtt, és akkor sem fogom siettetni a dolgokat.

Milos baba valóban gyönyörű mosolyokkal aranyozza be a család életét, sőt már cukin gügyörészik is, és nagyon tud koncentrálni. Nővérkéjével ellentétben szerencsére aludni is szeret, és könnyen altatható, feltéve, hogy nincs a hasában egy-két beszorult böfi. Mert ha van, akkor szenved szegény, és muszáj tartani akkor is, ha az ember fülébe kiabál, amíg ki nem szabadul az a fránya böfi - ami eddig a legdurvább esetben fél órába is beletelt. De szerencsére ez nem általános. Hamarosan valóban 2 hónapos lesz, és megkapja az első szurit, valamint kiderül, hogy mennyit nyom a latban. Remélem, ezúttal szerencsénk lesz, és nem lesz tömegnyomor a tanácsadáson. A múltkor nem jutottunk be az utcáról a váróba úgy 50 percen keresztül... aztán inkább hazamentünk.

Míra nagyon rendes nagytesó. Nagyon jó a hozzáállása, a kistesó örömére elkezdett babaázni, ami eddig nem volt jellemző. Néha vannak kisebb villongásai a figyelemért, és hajlamos megvadulni, ha más gyerek van a terepen. De ezek normális dolgok ebben a korban.

Mostanában azon töprengek, hogy jelen gazdasági helyzetben megengedhetünk-e egy balatoni nyaralást valami jó helyen. Nem tudtok valami jó vízparti szállást a déli parton, ahol főznének is ránk?

Továbbra is érdeklődve várom a fejleményeket rólatok, írjatok!

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Gondoltam, ha már felébresztett hajnalban a gyerek, benézek ide mi újság van Veletek :D

Nálunk zajlik az élet. A Bogival vasárnap megyünk élete első táncversenyére (trióban fog táncolni), teljesen lázban ég, számolja visszafelé a napokat :lol:

Közben próbálunk valami értelmes döntést hozni suli ügyben. Lassan nyakunkon a beiratkozás.
Voltunk a tárnoki suliban nyílt napon. A mostani elsősőket lehetett megnézni. Elég vegyes érzelmekkel távoztunk. Most 17-én lehet majd bemenni elbeszélgetni az ig.-nővel, addig a gyerekek megismerkedhetnek a leendő tanítónénikkel.
Nekem 2 suli tetszik nagyon,de mindkettő Sz.battán van (I.számú és Eötvös). Mindkettőben van angol elsőtől és informatika is + úszás. Sajnos rá kellett azonban jönnöm, hogy miután csak gk-val tudnánk oda hordani a Bogit és a benzinköltség 30.000 lenne 1 hónapra nem vállalhatjuk be.
Most 2 másik sulit néztünk ki, mindkettő Érden van a vonathoz közel. Az egyik a Gárdonyi, ez nyerte anno a 300milliót a suli újjáépítéséhez. Talán modern épület = majd modern szemlélet :)
A másik a Bólyai, ez meg állítólag Érd legjobb sulija.

Ezt most elküldöm...

Kép

Kép

Kép
 


Ovi: szombaton volt szerencsém résztvenni az új oviépület takarításában. A héten jön 100x-ra az ANTSZ megnézni.
Benyomások: ha távolról nézem szép új belső, ha közelebb megyek, hanyag,silány munka :) :( :( :(
Ferdén felszerelt polcok, élfóliák hiánya, már most leeső falfesték stb.

Van új ovis honlap (az összes tárnoki ovié):

www.mesevarovoda.fw.hu

Üdv.
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Én ugyan még nem vagyok anyuka, de hamarosan szeretnék az lenni. És még tárnoki sem vagyok, de úgy néz ki nyáron odaköltözünk (kopp-kopp, ha addig nem jön már közbe semmi :))
Arról érdeklődnék, hogy hol érdemes szülészetet keresgélnem a környéken? Eddig Zuglóban laktunk nem hiszem, hogy oda visszamennék szülni, valami közelebbire gondoltam. De arrafele nem nagyon vagyok ismerős még kórházügyben sem, nem hogy konkrét orvost ismerjek.
Adjatok tippeket légyszi, hogy melyik kórházat ajánljátok!
Előre is köszi,
Peli
 
 


Szia Peli!

Üdv a fedélzeten!

Szerintem Tárnokról mindenki Budapestre (vagy esetleg Telkibe) jár szülni. Részemről 11. kerületi Szent Imre kórház a nyerő, két gyerkőcöt szültem ott Dr. Tasi Róbert segédletével, és teljesen meg voltam vele elégedve. A dokinak magánrendelése is van nem túl messze, a 22. kerületben. Nagyon jó szakember. Akkor is tud segíteni, ha a terveitek esetleg nem úgy akarnak megvalósulni, ahogy szeretnétek. (Ez utóbbi mondatot legyen szíves, senki se értse félre :))

Kedves Többiek, jelentem, Milos megtette első hosszabb utazását, méghozzá Sátoraljaújhelyre, a nagyszüleihez, nagypénteken, erős forgalomban. Az összesen 3,5 órás út során kb. fél órát aludt, nővérkéje még annyit sem. Amikor már az őrület határán álltunk családilag, akkor rászántam magam, hogy bepréselődjek a két gyerekülés közé hátra, és mintegy varázsütésre lehiggadtak a gyerekek. Asszem, legközelebb amerikai kocsit kell vennünk, mert nem éppen vagyok egy nádszál kisasszony...

Aztán, ha már ott voltunk, megkereszteltük Milost, ami szintén nem volt egyszerű egy ébren töltött nap végén, de sikeresen átvészeltük. És most, hogy már eltelt 2-3 nap azóta, kezd visszazökkenni az életünk a rendes kerékvágásba.

Kinek hogy telt a hosszúhétvége?

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Azt hittem ebben a pocsék időben ismét beindul a topic. :))


Szia Peli!

Nálam is a Szent Imre a nyerő, bár én a dokimat követtem oda. Vass Zoltánnak hívják és bátran merem ajánlani. :)))

Zsuzsinnyó

Bár már elég régen kérdezted így Mindenkitől :D , mi itthon töltöttük a húsvétot. Nem tartozik a kedvenc ünnepeim közé, de azért festettünk tojást a gyerkőcőkkel. Ők élvezték, én már kevésbé , főleg utána a festék eltakarítását mindenhonnan.

Nekünk tavaly júniusban volt egy érdekes utunk Nyíregyházára a Dorcival. Reggel akartunk indulni,de elcsúsztunk a csomagolással, így 11 körül indultunk. Mire átvánszorogtunk Bp-en a Dorci kialudta magát. Ezután az autópályát végigőrjöngte szó szerint. Hiába álltunk meg sétálni, hiába préseltem be én is magam a 2 gyerkőc közé, semmi nem hatotta meg. Erőszakkal szíjaztam be és ordított torka szakadtából. A férjem 180-al döngetett a végén. én meg, aki már 130-nál megkérdezi, hogy hova siet ennyire, akkor fel sem néztem. :shock:


Kivel mi újság?

Képzeljétek költözik az ovi, na de most már tényleg!!! Jővő héten már oda megyünk.
Fog vagy 3 hetet odajárni a gyerek. :roll: Utána ballagás.


Közben a teljes káoszból megszületett a végső eredmény: az érdi Bólyai Általánosba fog járni a Bogi. Remélem jól választottunk. :))

No, és végezetül itt egy pár aktuális kép a csajokról:

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Üdv.
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ezer és egy éve nem írtam már... :(

Egy kérdésem lenne...

Tudna valaki ajánlani nekem Tárnokon (vagy Érden) egy jó fodrászt?
Két hónaponta járunk csak haza (külföldről), olyankor elszaladok a Klier fodrászathoz, de ez eredmény annyira esetleges.. :? HAmarosan úgyis hazaköltözünk és jó lenne egy kreatív fodrász, akinek vannak (fiatalos) ötletei.

Köszi!
Orsi :P
 
 


sziasztok Lányok!!!

Én is ezer éve!!! szégyenlem is magam :oops:

Nálunk zajlik az élet! Bálint oviba kedden pénteken karate edzés!

Rékuci bölcsibe ismerkedünk a bilivel! néha kéri én nem erőltetem!

Én elvégeztem egy OKJ-s sulit(kéz-és lábápoló, mükörömépítő)főleg pedikűrözöm! azt jobban szeretem! Kép 1 hónapja dolgozom érden! június 1-től úgynézki itt Tárnokon a vasútnállévő szalonba kezdek! reméljük sikeres lesz!
Apa mégtöbbet dolgozik! Kinevezték a szupermarketek országos működési igazgatójának! mégtöbbet van úton ja és mellette még mindig rallyzik! sokat nem találkozunk!
zsuzsu: azt hiszem Te kérdezted a Testvériség u. 17-ben lakunk!

Zsuzsinyó: én is gratula a picihez(lassan érettségizik)

Meséljetek kivel mi történt mostanában?!

Legyetek jók!

Judith

Kép
Kép
 
 


bocsi rossz helyre szúrta be a képet!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Rég írtam már, illetve 2 hete nekiszaladtam egy hosszabb hozzászólásnak, amit én balga webfelületen pötyögtem be, és naná hogy elszállt. Most újra nekifutok, ezúttal offline - copy módszerrel.

Üdv újra, Berki/Orsi! Én kreatív fodrászt legközelebb a 8. kerületben tudok. Akikkel közelebb találkoztam, azok is ügyesek, de legfeljebb a Te elképzelésedet igyekeznek megvalósítani, nem nagyon javasolnak semmit. Mi sokáig jártunk Mariannhoz az Andrea szalonba (Huszár cukrászda mellett), ő viszont most új szalont nyitott Érden az új (használaton kívüli) sportcsarnok mellett. Mi nem követtük őt oda, hanem átszegődtünk a helyben maradt fodrászhoz (Andi), szerintem ő is jól nyír. És van ugyanitt egy másik fodrász is (azt hiszem, Ibolya), vele kapcsolatban nincs tapasztalatom. Ja, Hettit és Márkus Erit kellene még kérdezni, hogy ők hová járnak, mert jó szokott lenni a frizurájuk. Bagaba meg biztos tud nyilatkozni arról a szalonról, ahol ő dolgozik.

Nálunk elég gyorsan megy az idő február óta. Kisöcsi mintha mostanában született volna, erre ma betöltötte a 4. hónapot, és már 7 kiló. Továbbra is nagyon jó kedélyű, mosolygós gyerek, akivel könnyen lehet boldogulni, szavam nem lehet rá. Mírának pedig beérett a helyzete egy komplett mandula-kivétre. Halogattuk eddig a dolgot, beszéltünk immunológussal is, de minden orvosnak egybehangzik a véleménye, így szept. 3-án nekivágunk a műtétnek. Remélem, rendben lesz minden. Ha minden igaz, akkor én és Milos fogjuk Mírát a kórházba kísérni, ami nekünk nem lesz túl kényelmes, de Mírának valószínű így lesz a legjobb. Ha valaki tud tippeket / trükköket, hogyan lehet egy mandulaműtétet a legkönnyebben átvészelni, akkor várom a javaslatokat. Persze előtte még igyekszünk egy jó nyarat összehozni. A balatoni nyaralásról lemondtam, mert egyrészt Milosnak korai, másrészt elég magasnak találtam az árakat, főleg ahhoz képest, hogy elvileg minden nyaralónak nagyon kellene örülniük a szállásadóknak a mostani gazdasági helyzetben. Sebaj, majd megyünk strandolni máshozvá, a közbelbe.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Zsuzsinnyó, köszönöm a választ! :D

Június 1-ig voltunk Tárnokon legutóbb, így - jobb ötlet akkor nem lévén - meglátogattam Érden egy nevesebb szalont, ahol egészen jól, de NAGYON drágán vágták le a hajamat... :(

Mariann nevét már hallottam, szerintem megpróbálom egyszer.
De érdekel a 8. kerület is, mert ott dolgozom, azaz max. 1,5 év múlva ott fogok dolgozni újra - remélem...

Üdv:
Berki Orsi
 
 


Sziasztok!!!!

Zsuzsi: dobj képet Milosról, kíváncsi vagyok rá, meg persze a nagy nővéréről is! Nagyon gyorsan megy az idő sajna, Levim is 1 éves lett!
Sajnálom a mandula műtétet! :cry: Mihamarabbi gyógyulást majd hozzá! Ötletem nincs hogyan lehet átvészelni, hál istennek nem volt ilyesmi bajunk, vagyis semmilyen kórházi élményünk nincs hála égnek. Remélem ez így is marad!

Judith: grat az "új" szakmához! Oda járok Én is fodrászhoz, majd biztos találkozunk. Épp most voltam pénteken, láttam is a névjegyed! :wink: Sok sikert hozzá! Egyszer ha valami alkalom lesz meglátogatlak, már egyszer írtam is hogy még sosem volt műkörmöm, de kipróbálnám! De csak valamilyen alkalomra, mert az itthoni háztartáshoz nem való! :?
Nagyon szépek a skacok, helyesek! Látom Bálint szereti a kishugit! Jó tesók? Réka hova jár bölcsibe?

Szamóca: üdv itt is! :lol: Nagyon helyesek a csajaid, Bogi is milyen nagy már! Látom eredményes volt a táncverseny, garula! Én jót hallottam a Bólyairól szerintem jó döntés! Én is inkább arra felé kacsintgatok mint a helyi suli felé, bár azt mondják az alsó itt is jó. De rossz lehet egy gyereknek félúton váltani! Reménykedem hogy mire Viki sulis lesz változik a helyzet!

Zsuzsu: merre vagy??

Peli: üdv itt! Én is Szent Imrés vagyok, csakis jókat mondhatok róla. Nőgyógyászom Kocsis Éva, a 11.-ben van a magánrendelője. Nagyon aranyos, nekem szuper volt nála szülni. A szülésznőm is ugyanaz volt mindkétszer, bár nem fogadtam fel, véletlen volt, de a végén neki is odaadtuk a jussát! Tényleg le a kalappal. Levinél a csecsemősökkel sem volt semmi bajom, igaz nem is nagyon láttam Őket, Levi csak az első éjszakát nem töltötte velem. Viszont az egyik gyerekorvos nem volt szimpi, jól meg is bőgetett hazajövetelkor! Viszont a másik gyerekorvos nagyon aranyos! Szóval mindent összevetve én ajánlom a kórházat, és az sem utolsó szempont hogy kocsival 20 perc, max fél óra!

Berki Orsi: fodrász ügyben nem tudok segíteni, én az állomáshoz járok, ha gondolod megpróbálhatod, de annyira azért nem tukmálom! :oops:

Rólunk: Levim 11 hós kora óta jár, mit jár, rohan! Nem győzőm sokszor szusszal. Kicsit gáz most a helyzet, mert nagy munkában vagyunk az udvarban, betonozás, miegymás, én nem nagyon neki való terep közlekedni! Hátul szépen kinőtt a fű, ott is szokott közlekedni, van is pár jó fűfoltos gatyája. :roll:

Vikimet pedig felvették az oviba, nem kellett választanom, igaz a templom utcai esne jobban útba, főleg ha visszamegyek melózni és vonattal fogok járni, de a Dózsába vették fel. Remélem jól fogja magát érezni, nagyon várja már!
Én még kezdő vagyok ebben, ki lesz majd írva hogy mikor kell menni először? Mármint mikor mondják meg miket kell vinni, befizetni ilyesmi??
És el lehet menni megnézni az ovit? Vagy erre is lesz valami nyílt nap féle? Tapasztaltabb anyukák segítsetek!

Na jó kis regény írtam!

Szép napot Mindenkinek! Sziasztok!


Kép

Kép

Kép

Kép

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!

Nagyon klasszak Levi tortái, és biztos nagyon jó gyerek, hogy mindjárt kettőt kapott. Az a kép is nagyon tetszik, ahol szendvicset játszanak a gyerkek. Ha már ilyen kedvesen érdeklődtél, megpróbálok idebiggyeszteni pár friss képet.

Kép
Budakeszi vadasparkban

Kép
Másfél gyerek(ek) - ez a kedvencem a legfrissebbek közül

Kép
Milos fintorog a vakutól

Kép
Míra játszik, Milos nézi :)

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Anna!

Szeptember előtt érdemes az oviba látogatnod, hogy kialkudd, mikortól kezdheti Anna a beszokást. A csoport nálunk fokozatosan állt össze, naponta - kétnaponta csatlakozott egy-egy új gyerek. És lehet, hogy ha korán kezd Anna, akkor kérni fogják, hogy lehetőleg csak ebédig maradjon. Aztán majd lesz egy nagy szülői értekezlet, ahol minden tudnivalót elmondanak. Én ezekről rendre lemaradtam, de ha van egy jóbarát szülő (esetemben Hetti), akkor semmi fontosról nem maradsz le.

Ja, és van egy honlapja is az ovinak:
http://www.mesevarovoda.fw.hu/
Itt vannak friss hírek meg Faliújság, remélhetőleg rendszeresen frissítik is.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Zsuzsi!!!!

Aztaaaaaaa mekkorák már!! Míra is milyen nagy, na és Milos, hiszen most született! És mennyire hasonlítanak egymásra, a szemeik a nózijuk tök ugyanaz! Szép gyerkőcök nagyon!

Levimre nem panaszkodhatom, leszámítva a hisztit! Pedig ilyet nem lát mert Vikim egyáltalán nem nyavalygós, ezek a génjeiből jönnek. Nemhiába pasi!

A spongyás tortát tőlünk kapta, a focisról meg nem tudtunk, azt a keresztlányom csinálta neki! Nagyon jó kézügyessége van, Ő festette fel a képeket nálunk a gyerekszobákra, és most tortákkal próbálkozik! A múltkor anyukámnak csinált egy sima karika tortát, ez most már egy továbbfejlesztett változat! Nagyon jól sikerült neki, cukrászdainak is simán elmenne, igaz a krémet még tökéletesíteni kell. :wink:

Puszi!

Anna

Kép

Kép
 


Hopi közben Te is írtál!

Köszi a honlapot szoktam bújni! Ott is van fórum is, de még talán senki sem írt bele rajtam kívül. Ja de Szamóca is írt már,nekem válaszolt! :)

Ez érdekes hogy kérik hogy délig maradjon! A felvételkor megkérdeztem hogy meddig maradhat, azt monda a hölgy hogy simán egész napra! Az óvónők meg eldöntik hogy mégsem? De jó! Na majd kiderül!

És meg lehet nézni az ovit bármikor? Nyáron nem is lesz valami szülői féle, ahol elmondják miket kell vinni, ilyesmi? Minden anyuka egyesével megy be érdeklődni?

Anna

Kép

Kép
 


sziasztok!

Ezek a gyerekek nőnek mint a gomba!!! :wink:

A héten kezdtem a munkát és nagyon jó! a csajok kedvesek, rögtön befogadtak! rengetegen vannak náluk! Bátran merem ajánlani!!! tapasztalatból mondom!!!! :wink:
Orsi gyere el és nézd meg!!!

Vikianyuja: imádják egymást!!! Réka nagyon szeret bölcsibe járni! nagyon gyorsan beszokott! Bálint is ide járt így ismerjük már a járást!!!


Megyek mert fárasztó napjaim vannak! ha van kedvetek látogassatok meg a szalonba!!! :wink:

judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anna, a délig maradást csak akkor kérik, ha Anna első fecske lesz, akkor 2-3 gyerek kedvéért nem szívesen maradnak egész nap, pláne hogy az első héten talán még csak egy óvónő dolgozik a csoportra. A szülői valamikor szeptember elején volt tavaly, amikor már pár gyerek beszokott, de a többség még nem. A szülői időpontját remélhetőleg kiírják a faliújságra (a honlapira), meg talán a kapura is. Nézelődni szerintem bármikor bemehetsz, illetve reggel 1/2 9-ig, mert utána 1/2 1-ig bezárják az épületet. Aztán délután újra kinytják, csendespihenő 1/2 1-től 3-ig van. 3-tól uzsonna, aztán kimennek az udvarra. Ja, és a délelőtt úgy néz ki, hogy 1/2 9-től van reggeli, 1/2 12-kor ebéd, a kettő között kinti vagy benti játék (időjárás-függő). Hetente egy nap reggeli előtt tornaóra a kiscsoportban.

Jó, ha van minden ruhadarabból egy váltás, bár ezt nem írják elő. Ami kell, az egy benti félcipő (tépőzáras vászoncipő vagy szandál), pizsama, meg valami vékonyabb takaró és párna. Aztán kell tisztasági csomag, de ezeket a szülőin ismertetik, meg az éves programot (napirend, kirándulások, szünnapok, stb.)

A labdás tortát tényleg simán cukrászdainak lehet nézni. Tehetséges a keresztlányod.

Judith, hajrá a munkában!

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Zsuzsi köszönöm a sok hasznos információt!! :wink:

Puszi!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Mielőtt valaki rendelne dekoracio-Orsitól, nézzétek meg a művét a szegedi adok-veszek topikban! :( :evil:

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Kedves anyukák, apukák!
Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül ide is írok, de talán érdekel valakit!
HIPP tejpépeket kínálok bolti ár alatt, mivel kisfiam már nem hajlandóak megenni. Ára megegyezés kérdése!
A tejpépek 2009. szeptember végén járnak le.

 
 


Sziasztok!

Anna!

Elképzelhető, hogy Viki ugyanabba a csoportba fog járni, hova az ikrek? :wink: Én is azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb jelentkezz az óvónőknél, hogy mikor tudjátok kezdeni a beszoktatást, mert nagyon sok gyerek lesz, és hetente 2 új gyereket fogadnak, ami azt jelenti, hogy hónapokig tart, és gondolom neked sem mindegy, hogy mikortól járhat Anna oviba. A teljes beszokás az minimum 2 hét. Tudom, ez soknak tűnik, és gyerekenként változó, hogy kinek hogy megy az elszakadás, de az a óvónők célja, hogy inkább ez a folyamat legyen lassabb, hogy a gyerekek később is szívesen járjanak oda. Bence nagyon nehezen szokta meg az ovis létet, Petinek már első nap az volt a bánata, hogy nem alhat ott, Esztinek kb 1 hónap kellett, hogy sírás nélkül köszönjön el.

Az udvarotok pedig csodálatos! Minden nap gyönyörködök benne, ahogy elmegyek előtte! Le a kalappal előttetek!

Zsuzsinnyó!

Mekkorák a gyerekek! :shock: És milyen szépek! :wink:


Szamóca!

Gratulálok a kis táncosnak!

A nyíregyházi utatok.... :( Tavaly Erdélyben voltunk, és a hazafele utunk sikerült hasonlóan, Kitti végig ordította a utat. Csak akkor nem sírt, ha megálltunk, és kiszálltunk, de visszaültetni már alig lehetett, csak feszítette magát és visított szegény. De muszáj volt valahogy hazajutnunk, így is 12 órás lett az amúgy 9 órás út. :oops:

Csajok!

Ugye nem haragszotok meg, ha csinálok egy kis reklámot magamnak? :oops:

Elvégeztem a sulit, és most elkezdek fotósként dolgozni. Ha szeretnétek baba-, gyerek- illetve családi fotókat, akkor keressetek bátran! :wink:

üdv

eri

Kép
Kép

Kép


Sziaaaaaaa Eri!

De jó, akkor az ovi előtt lehet sűrűbben összefutunk majd, mint itthon! :wink: Néztem hogy jövőhéttől a Hétszínvirág ügyel, akkor majd elmegyünk megnézzük. Szerintem nem lesz gond a beszoktatással nálunk sem, Vikim alig várja.

Köszi az udvar dicséretet, alakul alakul, de még van egy kis meló hátra! Most csináljuk a hátsó kerítést, aztán jön az első, és még a tereprendezés. Ja és persze a vakolás, meg a színezés, ami azért csúszik mert a kőművesünk elvágta a lábát úgy rendesen, inkább úgy mondom átvágta a vádlijánál, úgyhogy késnek, de megvárjuk Őket, azt hiszem már dolgozik, csak be kell hoznia a lemaradást. De ha minden jól alakul idén be tudjuk fejezni!

Gratula a fotós sulihoz! Ha kellesz sikítunk!

Rövid összefoglaló: kivagyok Levitől! Egy ördög lett!!! Nem azt mondom hogy rossz, csak meg sem áll egy percre sem. Épp most be van zárva a szobájába, mert egyszerűen nem tudom megértetni vele hogy nem szabad felmászni a nappaliba az ülőgarnitúrára és rohangászni rajta. Annyira félek hogy leesik, és rosszul esik kitörik a nyaka. Így is észveszejtő dolgokat csinál. Simán csúszdázik 1 éves kora óta, vagy talán még előbb, és a csúszda tetején ácsorog elengedett kézzel. Ja meg lehúzza a redőnyt, mert onnan eléri. Na csúszda azóta kint van az udvaron. Ott meg áll a csúszda tetején elengedett kézzel, és lesi a galambokat. Megszédül, megint potty! Ott kell lenni a sarkába állandóan. Ááááh kész! Azt hiszem vennem kell ajtórácsot és be lesz zárva a szobájába amíg elvégzem a dolgom, egyszerűen nem tudok mellette semmit csinálni, mindig lesni kell.

Na megyek ebédeltetni és leteszem aludni!

Írjatok csajok kivel mizu??

Judith: hogy megy a munka??

Puszi! Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Mi is jelen!

Sokminden tőrtént velünk mióta nem írtam!
Megy a munka ezerrel, hál istennek jövögetnek, főleg pedikűrre azt jobban is szeretem! apa még mindig sokat dolgozik és nyár lévén versenyszezon van... hosszú házasság titka :wink:

Bálint nagycsoportos lesz, nyaral a mamánál.
Rékuci bölcsibe jár nagyon szereti. folyamatossan beszél és magyaráz.

Voltunk nyaralni hát lányok örülünk, hogy élünk...
a nyaralás fantasztikus volt, de a hazaút. Volt kényszer leszállás újra indulás, viharban leszállás. hát élünk ez a lényeg!!!!

meséljetek lányok!!! Hahó merre vagytok?

Judith

Kép
Kép
 
 


Sziasztok, Szia Judith!

Húú ez a repülősdi nem hangzik valami jól. De a lényeg hogy egyben vagytok!

Szóval csinálsz műkörmöt is?? Szeptemberben megyünk lagziba és lehet kipróbálnám milyen is az, még sosem volt! Valami kis szolid egyszerű érdekelne!

Oviba még nem voltunk, de minden nap készülünk csak sosem jutunk el odáig. :(

írjatok kivel mizujs, hogy telik a nyár??

Pusza: Anna

Anna

Kép

Kép
 


sziasztok!

Anna: csinálok műkörmöt is és saját köröm megerősítését zselével! egyeztessünk időpontot és kitalálunk valami szép visszafogottat!

Puszi Judith

Kép
Kép
 
 


Okés Judith köszi! A héten rohanok, jövőhéten meg nálam nyaralnak az unokatesómék, de utána megyek. Majd megbeszéljük az időpontot, úgyis majd fodrászhoz is mennem kell. :wink:

Puszi!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Pénteken voltunk bent az oviban, de semmivel nem lettünk okosabbak, azt sem tudom milyen csoportba fog tartozni, azt mondták majd szeptemberben a szülőin. Nem gond, igazából én ráérek beszoktatni, vigyék azok hamarabb akiknek melójuk van.
Mikor megálltunk az ovi parkolóban azt mondja Viki Ő megvár kint! Mondom ne hülyülj már, gyere be, megnézzük az ovit, gyerekek is vannak bent! Mikor meg jönni kellett kifelé majdnem sírva fakadt hogy miért nem maradhat ott???
Remélem nem lesz gondunk a beszokással! Nagyon várja!

Mindenki nyaral még???

Üdv!

Anna

Kép

Kép
 


Anna!

Először minden gyerek szeret oviba menni, a gond akkor kezdődik, amikor otthagyod "egyedül". :wink:

Kép
Kép

Kép

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron