Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

eri

Ne ijesztgesd szegényt! :lol:

A Bogit én az első napon otthagytam és amikor mentem érte nem akart hazajönni. Kezdett behisztizni, mire odasúgtam neki "Ha hazajössz kapsz ajándékot" :D

Üdv.
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Hamarosan kiderül!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Szerintem sem kell előre parázni az ovitól, a legtöbb gyerek egyszerűen tök jól érzi ott magát.

Zsuzsu, nem tudom, jársz-e még erre néha, de a hónapokkal ezelőtti tejfogyasztás vs. ekcéma témára visszatérve jelentem, hogy Milos könyökén is megjelent egy ekcémás folt, pedig eddig anyatejen kívül nem kapott semmi más fehérjét, teljesen betartottam a táplálási előírásokat. Ráadásul még azt is, hogy magam sem fogyasztottam napi egy bögre tejnél többet, illetve emellé max. egy pohár kefírt vagy joghurtot ettem, és azt is csak heti 1-2 alkalommal. Szóval szerintem az ekcéma legfőképpen hajlam kérdése.

Nálunk közeledik Míra mandulaműtéte (még 2 hét). Ha a kórházi tartózkodással, épüléssel kapcsolatban van bármelyikőtöknek hasznos tanácsa, akkor érdeklődve olvasnám.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó

 
 

Sziasztok!

Zsuzsi hál istennek nincs tapasztalatom ilyesmiben, úgyhogy nem tudok segíteni ebben!
Viszont kívánom a gyors felépülést! Gyógypuszi Mírának! Tehetnél friss képeket had nézzük mennyit nőtt Milos is!
Hmmm érdekes ez az ekcámás dolog, dokinéni mit szólt hozzá??? Erre nem foghatta hogy tejallergia, mint nekünk anno.......

Benéztem visszaolvasni hogy jól értelmeztem-e hogy takarót és párnát is kell vinni az oviba, mert valamelyik nap beszélgettem a tesómmal és Ő azt mondja biztos félreértettem, mert nekik anno csak huzatot kellett vinni. Hát nem értettem félre vékony takarót írtál Zsuzsi és párnát!
Amúgy még nem tudni mikor lesz a szülői, az az infóm hogy holnap lesz a tanévnyitó értekezlet, talán a hét elején vagy közepe fele kiderül.
Mindenesetre Vikit alaposan fel kell ruháznom, mindent kinőtt! :shock:

Na megyek, csemetéim a kádban!

Üdv:Anna

Én is teszek pár képet hátha kíváncsiak vagytok rájuk! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Eri Te tudsz valamit mi folyik az utcánkba???? Nem lesz aszfaltozás?? Mi lett azzal amit tavaly vagy mikor aláírtunk hogy fizetünk csak csinálják, nem lett elég az aláírás??

Ez amit most csinálnak ez egy nagy szemétdomb! Jó lehet hogy a semminél jobb, de ennyi erővel mi is kihordhattuk volna a sittünket az utcára. Ezt valami darált beton és sitt keveréke, annyi kiálló vasdarabot szedtünk már ki hogy csak na. Előbb utóbb akkora defektek lesznek. Hiába megy már itt két napja az úthenger, egy két eső és ugyanúgy kiáll minden, már murvára sem telik vagy mi van?? Kicsit bosszantó hogy befizetünk egy valag kommunális adót, meg pl mi a cég után most fizettünk fél évre 103 ezer forint iparűzési adót a nagy semmiért csak mert hogy itt a cég bejelentve. Grrrrrrrr picit ezen az úton most kiakadtam. :( Vagy lesz aszfalt csak nem ezek a melósok csinálják?? Mert tegnap a gyalust megkérdeztük ő azt mondta nem lesz aszfalt. Hátha Te többet tudsz! :))

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Anna, biztos elmondanak (elmondtak) mindent a szülőin, és készülj fel, hogy minden ősszel újra nagyberuházás lesz ruhákból és cipőkből az ovi kapcsán. Tegnap nézegettem Mírának gumicsizmát, benti cipőt meg ünneplő cipőt a Deichmannban Érden, természetesen 26-os méretben semmi nem volt. Úgy látszik a kortársak szülei lekőröztek minket. Tavaly is érdekes módon mindenből a mi méretünk hiányzott. Sebaj, a mandulaműtét miatt még van egy hónapom, hogy összevásárolgassuk a cuccot, ekkora fáziskéséssel fogjuk kezdeni az ovis szemesztert - minden rosszban van valami jó.

Friss képek itt vannak rólunk: http://picasaweb.google.com/zsuzsinnyoo ... eat=email#

Fel akartam dobni még egy témát ovis korú gyerekekkel kapcsolatban Nektek: kinek milyen tapasztalatai vannak a délutáni alvás elhagyásával kapcsolatban? Mírát egyre nehezebb rávenni, hogy aludjon egyet ebéd után, pedig még szüksége van a pihire, mert különben a délután második fele egy horror. Nálatok hogy mennek ezek a dolgok?

A polgármesteri hivatal műszaki csoportjának a tevékenységét én is nehezen látom át. A mi utcánkat épp csatornázzák, de hozzánk még nem jött semmilyen értesítés, hogy ezzel kapcsolatban milyen tudnivalók vannak, kell-e valamit fizetni, vagy valahol jelentkezni, vagy mi van. Viszont tök jó, hogy végre lehet szelektíven gyűjteni a szemetet, ráadásul elviszik háztól. Remélem, ezzel tényleg valamivel kevésbé szennyezzük a környezetet.

Használjátok ki az utolsó meleg napokat, bár én már inkább az indián nyarat várom. 21-én tettünk egy nagyon elfuserált kísérletet autós kirándulásra. Érdnél meg kellett volna fordulnunk, miután az M7-n állt a forgalom, de mi kitartóak voltunk és leautóztunk Tihanyba kb. 3 óra alatt. Ott meg a tömegnyomor fogadott minket. Délutánra az egész társaság kikészült testileg és idegileg egyaránt. Jó kis lecke volt. Legközelebb csak munkanapon indulunk túrázni.

Írjatok, hogy kivel mi van, meg a fenti kérdésemmel kapcsolatban lécci!

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Zsuzsi! Szia Mindenki!

Még csak fognak elmondani mindent, 1-én lesz a szülői 16,30-kor az újaknak, 17,00-kor a régieknek. Alig várom! :lol:
Gondolom akkor derül ki milyen csoport, milyen jel, mi kell, és mikor mehet beszoktatásra.

Gyönyörűek ezek a gyerkőcök és azok a hatalmas kék szemek mindkettőnél......

Hát az Én tapasztalatom az alvással kapcsolatban tök egyszerű, félek hogy gond is lesz belőle! Viki kb 1 éves kora óta nem alszik abszolút nappal! :oops: Nem tudom az oviban mi lesz, mert itthon ha Levi alszik akkor néha Ő is ledől, de szigorúan csak tévét néz, anélkül az oviban nem tudom hogy lesz! Hát majd kiderül. De Ő nem zizi estére, nem tudom honnan van ennyi energiája.

Levi még igényli a nappali alvást, ebéd után Ő alszik egyet. Mikor mennyit, hol 1 órát, hol 3-at! Most is letettem már, de vakolják a házat, megy a keverő, eléggé zörgés van, tegnap ugyan nem zavarta, inkább az hogy le van szerelve a redőny is, és világos van nála. Általában reggel 8-9ig is alszik, 2 napja nincs redőny, 6-7 fele felébred, látja hogy világos van és már kiabál is hogy menjünk! Talán ma visszakerül a redőny és visszaáll a rend!

A csatornánál ha jól rémlik nekünk is így volt, egyszer csak jöttek csinálták, aztán egyszer csak ott volt a csekk a postaládába!
De ez az út most felháborít. Az előttünk lévő 5 méteres szakaszt átnéztük, mit átnéztük csak lenéztünk és 2 darab kb 20-30 cm-es vasdarabot szedtünk ki belőle. Sit telep, undorító. A gyerek kezét nem merem elengedni az utcában, mert szalad, elesik, hát beleáll a fejébe egy egy kiálló beton, tégla, cserép darab! Fasza hogy az udvaron annyira vigyázunk, nem engedjük oda Őket ahol még ilyen rész van, erre teleszórják vele az utcát!

Tyűű a túra miatt részvétem, mi is voltunk de valamikor ősszel ezen a túrán. M7 le Tihanyig, ott komppal át, és haza! Még Levi pici volt, csak be voltunk sózva hogy kipróbáljuk az új kocsit! Nekünk nem volt tömeg, viszont eléggé hűvös volt, főleg a kompon!

Na megyek, gyorsan felmosok míg alszik Lucifer! :lol:

Sziasztok!

Anna

Kép

Kép
 


Jah még ami kimaradt a szelektív hulladékgyűjtés, ez tényleg jó!

Igaz mi eddig is szelektíven gyűjtöttük a szemét nagy részét, és úgy vittük el a Bagoly utcába bedobni, ez most szupi hogy csak ki kell tenni a ház elé ezek után!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy csak így bepofátlankodok a kérdéseimmel...
Háznézőben vagyunk, költözőfélben Budáról, többek között Tárnokon is nézegetünk. 2,5 gyerekkel költöznénk, Farkas most kezdi az ovit.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen Tárnokon a kisgyerekes élet? Milyen az ovi, orvosi ellátás...stb. Decemberben születik a harmadik baba, hivatalosan hova tartozik a község, milyen kórházhoz? Hova kell ultrahang, CTG, meg egyebekre járni? Megbízható nőgyógyász (nem magán)van-e a közelben?
Ne haragudjatok, hogy csak így berontottam közétek, de még az is lehet, hogy szomszédok leszünk... :wink:
Köszönöm a válaszokat!
Jó éjt Nektek!
Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Enikő!

Én nagyon szeretek Tárnokon lakni, mi Érdről költöztünk át, és sokkal jobban tetszik mint ott. A ligeti részen lakom, közel a buszhoz, vonathoz, postához, orvoshoz, ovihoz, sulihoz, bolthoz, henteshez, egyszóval mindenhez! Sajnos bölcsi az nincs Tárnokon, de már halottam valami mozgolódást ez ügyben is a polgármestertől, de ez még ugye közel sem biztos hogy lesz is belőle valami!
Óvoda viszont összesen 4 van:http://www.mesevarovoda.fw.hu/ Tapasztalatot még nem tudok írni, a lányom még csak most kezdi az ovit, annyit már tudok hogy kék csoportos lesz! :)

Háát hogy hova tartozik a község én nem is tudom már, az 1. sz női klinika rémlik de nem biztos. Terhesgondozásra pedig Érdre lehet járni az sztk-ba, ott van minden! Dr. Olawuyi Sámuel, Dr. Baksay László
Dr. Balogh Pál, ezek ott a nőgyógyik, nem tudom ismerős-e valamelyik. Itt is van (volt) nőgyógyászati rendelés Tárnokon, de sosem voltam itt nem tudom milyen. Én személy szerint a Szent Imrében szültem, és oda is jártam magándokihoz a XI.-be.

Budán merre laktok, és itt Tárnokon merrefelé nézelődtetek házikó ügyben?? Ha valami még eszembe jut írok, vagy kérdezz ha valami még érdekel!

Grat a nagy családoz!

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!
Köszönöm a válaszokat :). Továbbra is megköszönök minden információt.
A Templom utca 2. szám emeletét néztük ki (úgy láttam, ott az ovi is), hétfőn tárgyalunk velük. Ez nincs messze a ligeti résztől. Az a vasút túloldala, nem? Esetleg tudsz-e valamit erről az ingatlanról? Benne, közelében lakókról? Olyan nehéz, mert szorít az idő, nem tudok mindent alaposan feltérképezni. Már volt egy kipécézett ház Verőcén, ott mindent lenyomoztam, de visszaléptek az eladók. Most meg már szerződés köt, nincs időm nyomozgatni.
Hát, mi a II. ker legszebb részéről, Adyligetről költözünk, az az igazság, hogy ez után mindenhol rosszabb lesz egy ideig, de nagyon behatároltak a lehetőségeink.
Ami a nagycsaládot illeti... háát a mi véleményünket nem kérdezték meg előtte :lol: . Kicsit rosszul választotta meg a baba az időpontot, de azért örülünk neki :).
Remélem, még találkozunk :)
Szép napot!
Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Igen a Templom utcában van 2 ovi egymással szemben, nem kell messzire vinned Őket, sőt az iskola is kb 2 percnyire van, az orvosi meg kb 5 percre, a vasút is kb 5 percre, a buszmegálló is, úgyhogy nagyon jó helyen van!! Ez a ligeti rész és nem a vasút túloldala hanem ez, vagyis attól függ honnan nézed! A lényeg hogy jó hely!! Én a Zrínyiben lakom, csak az utcáinkat a patak választja el! :wink:
Magáról az ingatlanról én nem tudok semmit sajna, ha jönnek a csajok hátha, bár eléggé kihalt a topik mostanság! :cry: A közelében lakókról sem tudok semmit, gondolom az nem számít hogy a Zalatnai is ott lakik a közeledben! :lol: :lol: :lol: :lol:
Tyűűű hát igen, a II. kerület után akárhova is mész mindenhol nagy változás lesz. Én sosem laktam Pesten, viszont ott dolgoztam a Déli mellett az Attila utcában, hát mit ne mondjak azt vettem észre hogy egyáltalán nem figyelnek ott az emberek egymásra! Azért itt talán ez egy fokkal jobb, az ember észreveszi ha a szomszédot nem látja napok óta, csak ránéz hogy mi van, vagy hogy egy kisgyerek egyedül bicózik az utcában, csak kimegyek megnézem hogy elcsavargott vagy csak lemaradtak a szülei, ilyesmi. Ha megszokod szerintem tetszeni fog, igaz azért az sem mindegy hogy te el akarod-e fogadni, vagy mennyire kedvelted a nyüzsis életet! Pont szembe is most költöztek ki Pestiek, ők valahonnan az Örsről jöttek, és egyre többen jönnek ki ide lakni, ez valamit jelenthet talán! :lol: Hát sok sikert hozzá, én szurkolok hogy sikerüljön és jól érezzétek itt magatokat!
Mennyi idősek a csemeték?? Ha az avatarodban az friss kép akkor még elég picike a kisebbik! :lol:

Én is rakok új vonalzót mert a babafalvásak eltűntek! :evil:

Szép napot neked is!

Szia!

Anna

Kép

Kép
 


Amúgy nagyon sok eladó ház van Tárnokon, ha mondasz egy összeget segítek keresni a környéken!

Anna

Kép

Kép
 


Szia!
Hát, amire nekünk szükségünk lenne, az 3 szoba (anyós is van), egy kis kert a kölköknek, és azonnal beköltözhető legyen max 14 millióért. Utána sem tudunk sokat költeni rá, mert hitelünk is lesz. Szept 30-ig ki kell költözzünk innen.
No, Zalatnai nem tud meghatni, jól gondolod :lol: :lol:
A fotók nagyon régiek, 3,5 és 1,5 évesek a fiúk (Farkas és Becse), most pedig dec 31-re vagyok kiírva :D . A tiedek mekkorák? Azt láttam, hogy két vonalzó volt, de nem töltötte be őket, most meg tényleg eltűntek :(.
Én egyébként nagyon falun nőttem fel, nem is a pezsgés (most is kint vagyunk Bp legszélén)a gond, hanem a hegyvidék...de azokhoz a házakhoz hozzá sem szagolhatunk, hónapok óta keresünk. Tárnok legalább közel van a munkahelyekhez, és úgy tűnik, fejlődő község.
Na, megyek aludni, ma kicsit sokat dobozoltam, összeraktam egy fél kamionnyi könyvet...
Jó éjt!
Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Enikő!

Hát ilyen házat ennyiért sajna nem tudok, ha Ti találtatok akkor az szerencse! Mikor dől el mi lesz a végleges cél? Jó lehet pocilakóval költözködni! :cry:

Nekem egy 4 éves lányom van Viki, és egy 15 hós fiam Levente!
Vikim most kezdi majd az ovit, nem akartam beadni mert még itthon vagyok, de annyira igényli a társaságot hogy az már kórós. Tiszta ciki hogy akárhova megyünk szó szerint üldözi a gyerekeket hogy valaki játszon vele, vagy beszélgessen vele. :lol:

Na majd írd meg a fejleményeket, jöttök-e Tárnokra lakni!

Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Eni!

Ma jártam a templom utcában és megnéztem a 2 sz alatti házat! Hááát háznak azt nem nevezném, és emelete sincs! Biztos arról van szó???

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!
Lehet, hogy rosszul tudom a házszámot? Én csak megnéztem, a hivatalos részt anyósom szokta intézni. Arról lehet felismerni, hogy az emelet kívülről szigetelve van, kicsit kijjebb van az alsó szintnél a fala. És az ovi meg a patak között van.
Szólok, persze, amint szerződés van a kezünkben. Miután a másik elbukott, nem merek előre beszélni...
Szép napot!
Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!

Az stimmel hogy az ovi meg a patak közt van, de tuti nem a 3, mert az egy egyszintes romhalmaz! :lol:
Majd ha megint arrafelé járok megnézem melyik lehet!
Sok sikert!

Pusz!! Anna

Anna

Kép

Kép
 


Szia Anna!

No, megvan az alku, foglaló, szerződés...28.-án költözünk a templom u. 2/C-be :D . Ezek szerint találkozni fogunk még a környéken. Mint friss lakosnak, lesz kérdésem is bőven :oops: , már el is kezdem: nem tudsz valami jó kályhásmestert? Van egy nagyon régi cserépkályhánk, amit magunkkal viszünk, de felállítani csak 1-2 év múlva tudjuk majd. Jó lenne, ha az bontaná el, aki majd építeni is fogja. Költözni sem tudom, hogyan fogunk egyelőre, a költöztető cégek errefelé nagyon drágák. De majd csak megoldjuk valahogy...olyan egyszerre kell most mindent megoldani, +az ovi, ráadásul az én sulim is kezdődik, és csak úgy mellékesen jön rá a baba :lol:
No, megyek, megpróbálok aludni, hónapok óta ez az első estém, amikor nem kilátástalanul, idegesen fekszem le, most inkább izgatott vagyok. De nagyon :)
Jó éjszakát!
Enikő

...tényleg nem sokan járnak errefelé...

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia!!!

Grat!!! Amúgy nem sűrűn járok arra, csak anyukám ide jár dokihoz és kimentem elé az állomásra, és gondoltam visszafelé megnézem a házat! Az Én lányom nem a templom utcai oviba vették fel hanem a Dózsába a Hétszínvirágba.

Hát ilyet sajna pont nem tudok, de körülérdeklődöm! Nem jut eszembe hirtelen senki akinek cserépkályhája lenne! :(

Viszont az ovi honlapján a fórumban azzal kapcsolatban bátran érdeklődhetsz, válaszolni fognak neked!!

Hát sajna nagyon kihaltunk, nem tudom mi az oka! :( Mindenkinek sok a dolga, tennivalója, vagy csak nem találtak még ránk! :(

Jéé megjöttek a vonalzóid! Szupik!

Üdv! És óvatosan a pakolászással!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Én szoktam erre járni,csak mostanában örülök,ha olvasni van elég energiám.

Mint alul láthatjátok új főnők lépett be az életembe, aki bár még igazán pirinyó, de ennek ellenére elég határozott véleményt nyílvánít arról mivel is töltsem a napjaimat. Szóval az örök álmosság és rosszullét világába száműzött.
No, de nem panaszkodom, régóta könyörögtünk már a gólyáknak, hogy kegyeskedjenek felénk repülni :)

Zsuzsinnyó

Kitartást a műtéthez, Tanácsot én sem tudok Neked adni ez ügyben, max annyit, hogy írd be a Google-ba hogy mandulaműtét fórum és tuti kidob egy pár helyet,ahol beszélgetnek ilyesmiről.

Alvás téma:
Nekem a Dorci már 1 éve nem alszik nappal és lazán bírja estig. A múlt héten viszont elaludt az egyik délután 2-3 órát, ennek eredményeként este 9-től 11-ig altattam és reggel fél 6-kor már kakkukolt.

vikianyuja
Jók a képek!! :)
Ne aggódj az ovi miatt, biztos jó lesz. Én most valahogy egyáltalán nem érzek aggodalmat a Dorci miatt, pedig Ő még csak 3 lesz. És különben is,ha nem tetszik neki, legfeljebb kiveszed és jővőre újra próbáljátok.

enibaba

Jó csomagolást és költözést.
Költöztető cégekkel vigyázzatok. Nálunk eltüntek a teherautóval (úgymond előre mentek) és csak hónapokkal később jöttünk rá,hogy eltüntek bizonyos dolgaink. :evil:

Nálunk közben Bogi elkezdte az iskolát. Szerencsére tetszik neki. A múlt héten még el lehetett hozni ebéd után, de Ő már csütörtökön duzzogott, hogy miért jöttünk ilyen korán érte.

Ma megyünk az érdi utcabálra, mert fellépnek. Remélem kegyes lesz hozzánk az időjárás.

üdv
szamóca

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Szamóca: hatalmas nagy gratula a picihez!!!!!! :lol: De jóóóóó! Sajnálom a rosszulléteket, remélhetőleg hamarosan elmúlik! Akkor tuti fiú lesz! :lol: Milyet rendeltetek attól a gólyától?? :lol:

Dorci is megy idén oviba ha betölti a 3-at??

Bogi melyik suliba jár? Olyan jó hogy táncol, dobj majd pár képet ha tusz!

Mi 28.-án megyünk beszoktatásra, mert én ugye bevallottam hogy itthon vagyok így ráérünk, had menjenek akik sietnek vissza melózni, Persze rajtam kívül mindenki olyan. :shock: Mondjuk én is tudnék munkáltatóit vinni ha az kellene. :wink: Hát nem tudom mi lesz! Én nem azért írattam be Vikit mert rohadt lusta dög vagyok vigyázni rá, hanem mert egyszerűen megbolondulni tőle annyira vágyik a társaságra, de ezt azt hiszem már leírtam előrébb. Elmentünk vadasparkba tojik az állatokra csak a gyerekeket üldözi, elmegyünk tropikáriumba, szintén, a bevásárlások alkalmával is, egyszóval bárhol. Ha Levit viszem tanácsadásra, jön velünk, hátha a váróban tud kicsit haverkodni. Szóval az Ő érdekében irtattam be, és nem tudom mi lesz, mert elhagyta az óvónéni száját egy olyan mondat, hogy aki otthon van, vigye haza ebéd után. Na most nálunk Levi általában 11-fél 12-től alszik 2-fél 3-ig. Ez nagy fejtörés hogy hogyan csináljam. Segítségem nincs akire itt tudnám hagyni Levit amíg elmegyek érte, ezt majd még át kell rágjuk. Amúgy a kék csoportba kerül ami vegyes csoport, fogalmam sincs ez jó vagy nem, majd kiderül. Az óvónénikről is hallottam nagyon jót és nagyon rosszat, ezt is majd megtapasztalom. Szerintem olyan óvónő nem született még aki mindenkinek megfelel. Mindenesetre reményteljesen várjuk a kezdést!

Szép hétvégét!
Üdv:Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Jelentem, sikeresen átestünk a mandulaműtéten. Átvészeltük a műtét elővizsgálatait, a fél napos étlen-szomjan várakozást a műtétre, és a 2 éjszakát a kórházban. Míra jól bírta az altatást és az egyéb kórházi tortúrákat. Részemről kicsit keveset tudtam aludni és nehezemre esett hátrahagyni Milost, de aztán megnyugodtam, amikor kiderült, hogy jól elvan Apával és Nagyival. Az egyetlen malőr, hogy közben apa valahol megfertőződött a náthával, amit azóta Milos is elkapott, sőt sanszos, hogy már Míránál is alakul a takonykór.

Hettiék épp cserépkályhát rakatnak. Ha meglesz elégedve a szakival, akkor majd elkérem a számot tőle.

Szamóca, részemről is nagy gratula.

Most mennem kell.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Szia Zsuzsi!!

Hamar gyógyulást Mírának, megy a sok sok gyógypuszi! Örülök hogy "nagyjából "simán" ment! És mihamarabb gyógyulást a takonykórból. :cry:

De jó, na lehet lesz is cserépkályhás??!!

Gyertek csajok sűrűbben ha tudtok!

Jajj Eriiiiiiiiiiiiiiiiiii!

Basszus tegnap sétáltunk felétek, hogy Nektek milyen gyönyörűséges a kertetek! Azok a kis virágköröcskék elől, meg a thujáitok, nagyon szépek!!!! Ott álltam előttetek és nem tudtam betelni, már úgy rángatott Feri el. :lol:
Két kérdésem is lenne: milyen fajták ezek a thuják, smaragd?? Tesómék is ilyesmit szeretnének, most olyan csúnya van nekik, ami ilyen szétterülős. Vagy Ti nyírjátok Őket??
A másik meg hogy azt tudod-e milyen színű a házatok, vagy mivel lett színezve? Mi is ilyesmi világosbarnát szeretnénk, de nagyon nehéz kiválasztani egy 1 millió színt tartalmazó színskálából az igazit. Valahogy nem tudom elképzelni milyen lesz nagyban!

Judith: hogy meg az üzlet??? Azt hiszem nekem elmarad megint a szép köröm, valószínű nem megyünk az esküvőre! :cry: Na majd legközelebb talán, de a héten mennem kell fodrászhoz az tuti! Lehet találkozunk!

Na mindenkinek szép napot!

Sziasztok!
Anna

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Látom csak benépesedik a fórum :)

Szamóca, gratulálok a kisfőnökhöz :D . Most már nincs sok hátra az első harmadból, hátha elmúlnak a rosszullétek. Szerencsére ilyen gondjaim nem voltak, nekem csak az álmosságot kellett összeegyeztetnem az éjszakai tanulással.
No, akkor nem tőled kérem el a költöztető cég elérhetőségét...még mindig nem tudom, hogy lesz, a neten olyan dömping van belőlük, hogy azt sem tudom, melyiket hívjam, már kipróbált jót nem nagyon ajánl senki :(

Zsuzsinnyó, nálad mekkorák a kölkök? Tudom, csak vissza kellene olvasni pár oldalt, de nagyon szűkre szabták a szabadidőmet :).
A kályhás elérhetőségét előre is köszönöm, nagyon gyorsan kellene, mivel 28.-án már költözünk.
Mandulaműtét...brrr, egyik barátnőm kislányát is ma műtik (remélem túl vannak rajta). Gyógyulást a kislányodnak!

Ma ismét felhívtam az óvodát, azzal ijesztgetnek, hogy a Templom utcában már nincs hely :( . Semmi kifogásom a Hétszínvirág óvodával kapcsolatban, csak nekem van egyedül jogosítványom a családban, én járok iskolába, meg szülni is én fogok...néha jól jönne, ha átszaladhatna más Farkassal. Az is igaz, hogy többnyire egyedül vagyok otthon velük.

Anna, én vegyes csoportban gyakorlatoztam eddig, szerintem a gyerekeknek jó, ugyanúgy mint amikor nagyobb testvér van mellette. Persze itt is minden a pedagógustól függ...

Azt hiszem, Becse ébredezik...további szép napot nektek!
Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is passzív szemlélő vagyok, mint Szamóca, mostanában akkora nálam az időszűke, hogy a kerttel sem tudok zöldágra vergődni, pedig azt még szeretem is csinálni. A takarítást is alvállalkozó végzi. Mondjuk a főzést csinálom. Aludnom/pihennem is muszáj, mert különben minden bajom van és esetleg elmegy a tejem. Egyszerűen nem értem, Enibabának hogy van ideje még tanulni is. Bár lehet, hogy majd nekem is több időm lesz, ha Míra visszaszokik az oviba... Viszont cserébe Milos most kezd mászni, és egyre kevesebbet alszik.

Enibaba, Míra 4,5 éves, Milos 7 hónapos. A kályhás számát igyekszem holnap megszerezni, és bepötyögöm ide Neked. Ajándék már eldöntött keresztnév vagy csak "munka-cím"? Amúgy tetszenek a gyerkőceitek nevei. A Templom 2-t én is megcsodáltam, majd legközelebb megnézzük a 2/c-t is
:wink:

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Cserépkályha: Hettiék építője távolról jött (Nyíregyháza), de állítólag a Dózsa Gy. út egyik új barna ikerházára (Rákócziról jobbra kanyarodva) ki van írva egy Cserépkályhás reklámtábla, aki arra jár és látja, jegyzetelje le és írja ide.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Nem, a nevet csak úgy beírtam, még a nemét sem tudjuk a babának. Azért írtam Ajándékot, mert kis lekiismeret furdallásom van még mindig, szegénykét nem fogadtuk valami kitörő örömmel az elején...
Tanulni nekem sincs időm, de muszáj :lol: . A júniusi vizsgaidőszakba majd belegebedtem, a végére úgy nézett ki a ház, mintha robbantottak volna, kaját még rendelgettünk is, bár nem szeretem az ilyen kifőzdéseket. Amikor meg Becse pici volt, halasztottam, de most nem tudom, mit teszek, már nem kéne nyújtani.
Azt a cserépkályhást nézzétek meg légyszi! Találtam közben három érdit is a neten, de egyiket sem tudom elérni. Köszönöm!
Most megyek gyorsan valami ebédet rittyenteni, aztán futás Farkasért az oviba...szerencsére szereti, csak ott aludni nem akar (akkor más óvónéni van, nem akit megszeretett)
Szép napot nektek!
Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Enibaba!

Cserépkályhás kontakt:
Németh István, 30/986-8212, épít, javít, bont

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok!

Jelentem, "hivatalosan" is megérkeztünk közétek, a Templom u. 2/c-be cserépkályhástól :) . Köszönöm az általatok nyújtott segítséget! Most már én is láttam ám a 2. szám alatti házat :lol .
Farkasnak (vagyis inkább nekem) szerencséje volt, mert pont kilépett egy kislány az oviból, így fel tudták venni ide az utcába. Másképp nem is tudom, hogy oldottuk volna meg a Dózsa György útiba szállítást. Hétfőn bekukkanthatunk egy órára a csoportba, aztán szép fokozatosan tovább...remélem zökkenőmentesen átszokik, nagyon megszerette pár hét alatt a régi óvónénijét.
Most már végre kifele pakolok, nincs elég tárolóhelyem, semmit nem találok, a szokásos költözés körüli balhé. A fiúk nagyon élvezik, rengeteg helyük van, hatalmas szobájuk, egyből belakták az egész házat :D .
Megyek is, folytatom a palkolászást, ha netán valaki szekrénysort cserél le, ki ne dobja a régit, fele cuccunkat kénytelen vagyok dobozban tárolni, mert a régi bútoraink egy része a házhoz tartozott, nem hozhattuk magunkkal.
Aztán jövő hétvégén már kezdődnek a Zh-k...unatkozni nem fogok mostanában, az biztos. Néha azért bekukkantok ide is
:) .

Minden jót, aztán csak összefutunk valahol, nem olyan nagy ez a község 8) .

Enikő

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bár nem Tárnokon lakom, hanem Tordason, úgy gondoltam hátha jól jön az alábbi információ Nektek.

Tordason sokan dicsérik most már a nemrég nyílt Bóbita Családi Napközit, nagyon rugalmasak, remekül főznek a gyerekekre és nagyon jó kis helyük van ott a csemetéknek.
Bár egyre többen jelentkeznek (úgy tudom már Tabajdról is idejárnak), még van egy-két hely ha gondotok lenne Tárnokon a gyermekek elhelyezésével. Ja, és amiért még szeretik a Bóbitát, az az, hogy alapítványi, így a környéken a legkedvezőbb árú családi napközi.
Honlapjuk is van: http://www.napkozi.com/

Esetleg én is tudok kérdéseitekre válaszolni, az egyik ismerősömnek odajár a kisfia.


Hűű, mekkora a csend errefelé...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

:)

Anna!

Köszönöm a kertdícséretet. :) Én meg a ti házatok előtt lassítok le mindig, hogy abban gyönyörködjek. Fantasztikus, hogy mit hoztatok létre.

Ha már erre jártatok, nyugodtan be is csengethettetek volna! Egy köpésre lakunk egymástól, de még egyszer sem látogattuk meg egymást, mindig csak beszélünk róla. :P

Eni!

Kissé megkésve, de üdv Tárnokon és a fórumon is!

Szamóca!

Gratulálok az új főnöködhöz :lol:

Zsuzsinnyó!

Örülök, hogy túl vagytok a mandulaműtéten. Hihetetlen, hogy milyen sebességgel nőnek a gyerekek, miközben mi semmit sem öregszünk. :roll:

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok, én is itt vagyok :) Immáron újra tárnokiként. Örülök, hogy a topikra találtam :)

Betti, Lola, Domi


Elolvastam az előző hozzászólások nagy részét...Tárnokon van kisférőhelyes családi napközi, a faluban, a paplakban. Étkezéssel együtt napi 1550 Ft, azt hiszem. Tavaly csak 7 gyerkőcöt tudtak vállalni, ezért fel volt töltve a létszám, viszont -mivel mi is érdeklődtünk- elmondták, hogy elvileg a karácsonyi szünet alatt bővítették a mosdót, így +7 kisgyereket fel tudnak majd venni.

Betti, Lola, Domi


Sziasztok!

Eni: mizujs, megvan már a kis ajándék? Hogy vagytok, hogy vált be a tárnoki élet?? Képeket is kérünk.

Betti: üdv itt, kicsit halódunk néha, néha meg pörgünk. :)

Pont most érdeklődtem én is a napközi után, és lám itt a válasz! :) Én most nagy dilemmában vagyok, júniusban lejár a gyedem, és a gyesből nem fogunk kijönni. De mivel bölcsi nincs tárnokon, nagy dilemma hogy visszamenjek-e melózni azalatt az egy év alatt míg ovis nem lesz Levi. A legjobb valami heti 2-3x-i alkalmi munka lenne, amit gyes és Levi mellett tudnék végezni. Vagy én is vállalok gyermekmegőrzést, hely van. :) Nincs szükségetek rá? :)
Vagy nem tudtok valami megbízható bedolgozást?


Eri: én is köszönöm az udvardicséretet, nemsokára folyt köv ha jön a tavasz, és remélem kész lesz idén! :)
Hogy megy a fotózás? Van melód?
Nagyon nagy dilemmában vagyok Vikivel kapcsolatban is az oviban. Az ő csoportjában kicsinek számít és nem adnak neki feladatot olyat amit itthon simán megcsinál már. Karácsonykor is képzeld nem tanították meg neki a verset amit a nagyok elmondtak az ünnepségen, erre itthon elém állt és az utolsó soron kívül felmondta az egészet úgy hogy az oviban félfüllel hallotta ahogy a nagyoknak tanították. Kértem az óvónéniktől hogy Őt is vonják be a verstanulásba és a feladatokba, nem tudom lesz e eredménye hogy szóltam.
Szóval nem tudom átkérjem-e, jövőre lehet ő is nagynak fog számítani, és már több feladatot kap, és az ovónéniket nagyon megszerette. Lehet mégsem kéne bolygatnom. Tanácstalan vagyok....Ez a vegyes csoport nem egy szerencsés dolog.

Judith: neked hogy megy a vállalkozás. Valahogy még nem sikerült összefutnunk a szalonban, ott vagy még egyáltalán?

Szamóca: hogy vagy, nemsokára érkezik a kis főnök! :) Kisfiúcska lesz vagy kisleányzó? :)

Zsuzsinnyó: Ti hogy vagytok?

Na csajok adjatok jelet magatokról!

Pusza!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok Lányok!

Aki még emlékszik rám... ;)

Tud vki esetleg egy megbízható, kedves stb. bébiszittert ajánlani?

Köszi

sziasztok:
Kriszta
 
 


Sziasztok!

Jelt adok! :D

Anna!

Viki jövőre nagy lesz! :wink:


Napközi:

A tervekkel ellentétben a családi napköziben nem kezdődött meg karácsonykor az átépítés, csak 1 hete.


Mit szóltok, milyen remekül van az ovi parkolója letakarítva...? :roll:

Kép
Kép

Kép


Sziasztok!

Meronna: sajnos nem tudok, vagyis nem tudom mire keresnél. Állandóra, vagy heti pár alkalomra?
Én is gondolkoztam rajta hogy vállalok ilyesmit, de a saját otthonomban, a saját kettőm mellett! Ha gondolod írd meg mi az elképzelésed!

Eri: képzeld meg is oldódott az ovis "problémám". Szóltam az óvónéniknek hogy adjanak Vikinek is nyugodtan feladatot mert Ő is meg tudja csinálni. Azóta mindig kap, meg is csinálja, úgy látom az óvónéniknek is tetszik, még házi feladatot is kap, és nagyon dicsérik hogy milyen ügyes. Felvilágosítottak arról is, hogy nagyon nem jó szerintük sem ez a nagyon vegyes csoport, most elballagnak a nagyok, a kicsiket átteszik a kicsik közé, és a mi csoportunk is nagyjából egy korosztály lesz! Úgyhogy probléma egy szál sem! :) Ja és a napokban Viki két új verssel állt elő amit az oviban tanult.

Napköziről letettem ennyi pénzért ugyanott vagyok ahol a part szakad! :shock:

Parkoló: ne is mond! Katasztrófa, amúgy sem valami nagy, de ennél hogy itt egy kupac, ott egy kupac még az is jobb volt hogy letapostuk csak.

Sebaj Én már érzem a tavaszt! :lol: Tegnap este 5-kor mentem Vikiért, a kis barátnőjénél volt, és felfigyeltem hogy még világos van! Yuppi!!!

Na írjatok csajok! Pusszantás!

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Őszintén szólva elszoktam innen, annyira lelassult a topic...

Nálunk is nőnek a gyerekek, Milos 1 múlt. Már átrendezi a lakást. Én pedig hetente egyszer rakok csak rendet, az is tök fölösleges.

Az évet térdműtéttel kezdtem, klassz volt. Nem tudom, lesz-e újra 100%-os a jobb térdem, mindenesetre tornáztatom és közben terhelem rendesen. Közben nov. közepe óta a takonnyal küzdünk mindenféle felállásban, most épp Milos beteg egyedül, ő viszon nagyon tele van takonnyal, szegénykém - az ovodai bacikat és vírusokat ő szívja meg legjobban, nagyon sajnálom.

A jó hír, hogy már nyílnak a hóvirágok, és tavaszi szél vizet áraszt, hajrá március.

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Sziasztok Kismamák! Tárnokon lakom az Álmos utcában,50 éves vagyok és háztartásbeli. Ha valakinek szüksége lenne alkalmanként/akár pár órára/,vagy állandó gyermekfelügyeletre/csecsemőt is vállalok/,vagy ha esti/éjszakai/ programotok van,akkor keressetek meg.Igényes, nagy teraszos házban jó helyen lenne a csemetétek.szívesen főzök is,ha kell. martonne@fibermail.hu
 


Vikianyuja!
2 éves kortól 3 éves korig 8 óra munka mellett igénybe lehet venni a gyest, csak külön igényelni kell! Ez az összeg pont fedezte volna nekünk a tárnoki családi napközi költségeit. Egy próbát megér, úgy tudom, még nem törölték el!

Betti, Lola, Domi


Ja, és szeptemberből lesz bölcsis csoport az oviban (szobatiszta :? ) gyerekeknek.

Betti, Lola, Domi


Sziasztok!

Betti köszi az infót, még nagyon képlékeny ez a melós dolog nekem? Majd meglátjuk. Mindenesetre fizetős bölibe nem nagyon vinném, csak nagyon legvégső esetben, azért ott még nem tartunk.
Ez a bölcsis csoport dolog nem rossz ötlet viszont! Hol hallottad? Mondjuk Levim még egyáltalán nem haverkodik a bilivel vécével, de a nyáron rajta leszünk az ügyön.

Zsuzsi: yeeeeeeeeeeeee már tényleg itt a tavasz végre!!!! Jobbulást a térdednek. Takonykórt ne is mond, most Viki is taknyos 2 hete már, Levim még nem hál istennek, de szerintem napok kérése.
Puszi

Anna

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Találtam egy oldalt ahol végre kapok olyan kávét, ami nem piszkálja a gyomromat, egészséges és most 1.000 Ft kedvezménnyel lehet vásárolni. Munkalehetőségként is szóba jöhet, ha gondoljátok nézzétek meg, szerintem érdemes regisztrálni,: http://www.papeva.dxn.hu

Anita
 
 


Sziasztok!

:D

Végre itt a tavasz!

Betti!

Én sem hallottam még a "bölcsis" csoportról. Melyikben lesz? (Nem magam miatt kérdezem, a legkisebb nyáron már 3 lesz, ha szerencsénk van, szeptembertől ovis) :)

Zsuzsinnyó!

Jobbulást nektek! Neked a térdednek, Milosnak meg a takony miatt.

Kép
Kép

Kép


Szereztem információt! (Remélem hiteles)

Igaz a bölcsi csoport, minicsoportos lehet már a 2,5 évet betöltött gyerek is.

Bővítés is lesz, a pitypang ovi 1 új csoportot indít.

Kép
Kép

Kép


sziasztok Lányok!

Mi is jelen.. :oops:

a munka mellett ritkábban, de néha bekuksi!
Tavasz van!!!! ki vel mizujs?

Era: remélem Rékucimnak is sikerül az ovi!

puszi mindenkinek


judith

Kép
Kép
 
 


Judith!

9 nap előnyötök van hozzánk képest!

Nem értem, miért vagyunk ilyen bizonytalanok, hiszen nincs semmi ok, hogy ne vegyék fel őket. Nincs kisebb tesó, és dolgozunk.

Kép
Kép

Kép

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: