Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Sajnos nem találtam még kerületi beszélgetést. Mi október-novemberben költözünk Zuglóból Lõrincre, és nem ismerünk senkit a kerületben. Örülnék ha találnék levelezõtársakat a környékrõl.
Ha valaki tud hasonló topicról az is írjon. Sziasztok:
Katka
katka
 


Szia Katka!

Pedig vagyunk egy páran Lörinciek. A Túl az elsõ napokon topicban.
Merre felé költöztök?

Tvica
tvica
 


Én is lörinci vagyokKép
tikva (tikva)
 

 
 

Én is lörinci vagyokKép
tikva (tikva)
 


sziasztok!

ÉN is lõrinci vagyok. jár valaki közületek tornára?

Brokkoli
29
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy ilyen hamar válasszoltatok. Mi a Mikszáth Kálmán utcába költözünk (Malév házak utcája). Kicsit félek a sok újtól, gyakorlatilag minden(ki) új lesz körülöttünk.
Remélem nem leszünk nagyon magányosak – tizenegy hónapos a kislányom.

Engem is érdekelne, hogy hova jártok tornázni.

Ha valaki a környéken lakik érdekelne mindenféle információ gyerekorvosokról, játszótérrõl stb.

Elõre is köszönöm.
Sziasztok:
Katka
katka
 


Szia Katka!

Én pont abban az utcában lakomKép Gyerekorvosunk Dr. Juhos Adrienn, bár ha ide költöztök nem hozzá fogtok tartozni. Amikor én szültem egy idõs orvos tartozott hozzánk, akit nem nagyon ajánlottak. Õ tavaly nyugdíjba ment, úgyhogy most egy fiatal doktornõ van helyette. Róla nem igazán tudok mit mondani. Akihez mi járunk nagyon jó orvos, ezért elég sok betege van, így csak ritkán vállal el olyat aki nem hozzá tartozik.
A játszóterekrõl jobb nem beszélni, elég bénák vannak a környéken. De épp ma olvastam a Városképben, hogy õsszel építenek ide egy új játszóteret, úgyhogy van remény!

Tikva
tikva (tikva)
 


Sziasztok, kispestiként tolakodok közétek egy percre. Régebben a Rózsába jártam tornázni, amit nagyon szerettem, az "Callanetica" néven fut, biztos nem használhatják az eredeti nevet. Kedd-csüt. 19 órától van, egy próbát megér Kép. De többfélét is találtok a www.rozsamh.hu oldalon.
Jó szórakozást!

ld
ld
 


Sziasztok!

Tikva!
Örülök, hogy már „ismerek” valakit az utcából. Ha van kedved írhatnál pár lelkesítõ szót a környékrõl is. Ahol most lakunk nagyon jó játszóterek vannak és állandóan tele is vannak gyerkõcökkel. Nagyon jó mert ki lehet mozdulni a gyerekkel.
Nekem most lesz egy éves a kislányom – itt elég sok szomszéd gyerek veszi körül – úgyhogy nagyon igényli a gyerekek társaságát.

Id! Megnézem a honlapot.

Katka
Katka
 


Sziasztok!

Nekem két és fél éves a kisfiam és tõsgyökeres lõrinci vagyok. Betelepültek, kérdezzetek nyugodtan!
A játszóterek tényleg nagyon gagyik, én is ezeket a mászókákat (de szerintem még a homokot is...) használtam, amiket ma a kisfiam. Viszont tuti új játszótér van a Martinelli(?) téren (a Gyömrõi úti Kõhídnál kell bemenni), tavaly építették illetve a pestimrei Nemes utcai is nagyon jó. Ez a Pestimre központjában van, a Nemes utcában, a vasúttól nem messze, a Posta mellett.
Cicamama
cicamama (cicamama)
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, mint ex-lõrinci, 21 évet éltem ott. Manapság meg min. havonta járok arra, lévén szüleim, meg a nõvérem most is ott laknak. Ja, meg a háziorvosom is még mindig ott van. (pedig lassan 10 éve, hogy eljöttem onnan....)

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!

ha minden igaz, nemsokára odaköltözök a párommal az Alacskai lakótelep környékére. Van onnan valaki? Az új játszótér mellé.
Ja és babát várok most vagyok 14. hetes.

Kedves új ismerõsök jelentkezzetek!Kép

Lolla
 
 


Sziasztok!

Én is "lõrinci" vagyok, bár csak 2,5 éve. Gyerkõc 8,5 hónapos. Viszont az Alacskai lakotelepen is van egy tuti játszótér, vadi új, tiszta, szép. A kertvárosban lakunk onnan nem messze.
Lolla, gratulálok a leendõ babához, vigyázz nagyon magatokra. A védõnõ, ha a Simon Anikóhoz kerülsz (Üllõi út világ végén) nagyon kedves, mindenképp érdemes elmenni hozzá lassan.
Sziasztok:Kati+Laura
 
 


Sziasztok!

Én az Alacskaihoz nem messze az Üllõi út világ végén lakom, a mi védõnénink a Simon Anikó és tényleg nagyon aranyos.
Két fiam van egy 6 éves és egy 1 éves.

Tvica
Tvica
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy ilyen sokan lettünk. Mi fél lábbal már Lõrincen lakunk. Már nagyon várom, és itt - a régi otthonunkban már nincs kedvem semmit sem csinálni. Az én kislányom nemsokára egy éves lesz. Remélem sikerül új barátokat szereznünk.
Katka
katka
 


Kati+Laura, és Tvica!

Most tudtam meg, hogy Simon Anikóhoz kerülök, jövõ pénteken megyek hozzá.Örülnék, ha írnátok infokat, hogy mikor érdemes menni, kell-e fizetni, kijön-e ha valami gond van+ ilyenekKép

lolla
 
 


Szia Lolla!

Telefonon egyeztesd az idõpontot az Anikóval. Általában reggel 10-ig bent van a rendelõben és utána indul a kismamákhoz.
Fizetni nem kell mert ez ugyanolyan ellátás mint az orvosé.
Ha betelefonálsz akkor kijön persze, de hozzám akkor is ki szokott jönni amikor az avont hozza, mert ezzel is foglalkozik.
Szerdán és csütörtökön 14-16-ig van tanácsadás a rendelõben.

Tvica
tvica
 


Sziasztok!
Takarítónõt keresünk Lõrinci családi házba. Heti egy alkalommal kb: 4 óra munka. Takartás vasalás. Fizetés: 3000 Ft alkalmanként. Otthon dolgozom egy pici lányom van.
Ha valakit tudtok írjatok.
Köszönöm: Kati
Névtelen
 


Szia Kati!

Én tudok ajánlani valakit. Leck Bernadettnek hívják. A telefonszám, amin õt el lehet érni: 290 27 23.

Tikva
tikva (tikva)
 


Bocsi, elütöttem a telefonszámot HELYESEN: 290 27 83
tikva (tikva)
 


Tikva!
Köszönöm a segítséget megpróbálom elérni.
Kati
Névtelen
 


Tikva!
Elõre is köszönöm a segítséget! Megpróbálom ma elérni.
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!
Mi pénteken költözünk Lõrincre. Valószínûleg lesz majd egy csomó kérdésem. Sajnos a szomszédaink nem fiatalok, úgyhogy majd ide fogok látogatni.
Katka
katka
 


KatkaKép
hova költöztök?

Mi is nem sokára költözünk ki az Alacskai-ltp-re, és mi is fiatalok vagyunkKép

lolla
 
 


Katka,

Én is azt kérdezem, amit Lolla, hogy merre felé fogtok lakni? Én a Baumax és a Meteorológia közötti részen lakom.

Brokkoli
 


Sziasztok!
Bocs de még nincs telefonvonalunk, úgyhogy nem tudok internetezni. Remélhetõleg jövõ héten már lesz akkor írok bõvebben!
Sziasztok: Katka
katka
 


Sziasztok! Ismét segítség kellene. Keresek Lõrincen vagy a környékén rendelõ szülész-nõgyógyászt, akinek ultrahangja is van. Két hónapos terhes vagyok. Ha valaki ismer megbízhatót segítsen, elõre is köszi. E-mail sajna címet nem tudok adni. Erika
Névtelen
 


Szia Erika!

ÉN is Erika vagyok, de ezen kívül tudok neked jó nõgyógyászt ajánlani ( dr. Templom József ) itt a kerületben van a magánrendelõje ( a Pick közösségi háznál pestimrén ) és a Schöpf-Mérei Kórházban dolgozik. Most szültem nála december 4-én, a születéstörténetemet elolvashatod a Schöpfis topicban. ( csak jót tudok a dokiról mondani )

Ha érdekel írj nekem mélt a dioda1@freemail.hu-ra, vagy telcsin hívj fel,20/321-9114 és akkor megadom a rendelõje számát.

üdv.
Erika és a 4 hetes Zsófi
 


Sziasztok!

Hát, nem bírom ki, hogy ne írjak ide! Olyan jó, hogy ennyi környékbeli gyûlt össze itt!

Én is tõsgyökeres lõrinci vagyok, gyerekkoromban a KISz lakótelepen laktam, most a Baumax mögött családilag. Én imádom a környéket, nyugis, csendes, tiszta, szeretem. Kép
A Malév telep elég közel van hozzánk, úgyhogy még az is lehet, hogy az ott lakókkal már találkoztunk is. Nyáron mindennaposak voltunk az Alacska-játszótéren is. Kép Nem tudom, a Hargita téri játszóteret ismeritek-e, most nyáron újították fel azt is, elég jó lett.

A gyerekorvosokat sajnos elég jól ismerem, mert három gyerekem produkált néha olyan extraságokat, hogy mindegyikhez volt szerencsém, úgyhogy tudok mesélni, szerencsére róluk jókat. A védõnõket is nagyon szeretem, rengeteget segítettek, amikor szükség volt rájuk. Úgyhogy megint tudnék mesélni. KépKépKép

Nagyon örülök nektek, remélem, gyakran "beszélünk"!
Sziasztok:
Emese
 
 


Szia Emese!

Én is a Baumax környékén lakom, majd ha jobb idõ lesz akár össze is futhatnánk! AKár telcsi számot is cserélhetünk majd. Hány évesek a gyermekeid?

üdvi
Erika és a 4 hetes Zsófi
 


SZiasztok!
Mi csak pár hónapja lakunk Lõrincen. Nagyon szeretem én is a környéket csak még kicsit magányosak vagyunk még. Remélem találkozunk majd. SZiasztok: KAtka
Névtelen
 


Sziasztok!
Látom már régen jártatok erre.
Jár valaki bébiúszásra a Park uszodába? Van-e valami tapasztalatotok? Vagy más környékbeli úszást vagy baba-mama klubot ismer valaki. Szívesen kimozdulnánl már ebben a rossz idõben. Köszi: réka
Névtelen
 


SZiasztok!

Pestimrén lakunk és két gyermekem mellé (14 és 28 hónaposak) keresnék alkalmanként pár órára napközben, illetve ha úgy adódik néha egész napra, megbízható bébiszittert. Elsõ megközkelítésben nagyobb bizalmam lenne egy idõsebb hölgyhöz, de természetesen nem zárkózom el egy tapasztalt fiataltól sem.

Ha tudtok valakit ajánlani, sokat segítenétek,

köszönettel:

Enci

KAti!

Bevált a Tikva által ajánlott takarítónõ? Arra is szükségünk lenne...
Enci
 


Enci!

A Tikva által ajánlott takarítónõt most akarom felhívni, mivel kipróbáltam (november óta) egy ismerõs által ajánlottat, de nem igazán vált be.

Hogy boldogulsz a két gyerkõccel? Az enyém 16 hónapos és tizennégy hetes terhes vagyok. Kicsit tartok, hogy mi vár majd rám szülés után, ha már ketten lesznek.
kati
 


Enci!

A Tikva által ajánlott takarítónõt most akarom felhívni, mivel kipróbáltam (november óta) egy ismerõs által ajánlottat, de nem igazán vált be.

Hogy boldogulsz a két gyerkõccel? Az enyém 16 hónapos és tizennégy hetes terhes vagyok. Kicsit tartok, hogy mi vár majd rám szülés után, ha már ketten lesznek.
kati
 


Bocsi látom sikerület kétszer elküldenem!
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!
Jár valaki a dr. Szarka Gáborhoz? Tud róla valaki valmilyyen infót?
Elõre is köszi.
Móni
Névtelen
 


Szia Enci!

Ha még nem találtál babysittert, tudom ajánlani az anyukámat, aki Pestimrén lakik, idáig 3 babára vigyázott, de mind óvodások lettek, úgyhogy most nincs munkája, egész nap otthon van, lehet rá mindig számitani, nagyon jó fej és még nem öreg, csak 5O-es, vidám, kedves. Ha érdekel, akkor irj neki a zytas@vnet.hu-ra.

Szia Móni!

Én a 28. hetemig jártam dr. Szarkához kezelésre, imádtam. Nagyon jó fej, udvarias és a végtelenségig alapos a munkájában. Sokat kell rá várni a rendelõjében -ami teli hólyaggal nem egy öröm- , és hiába van egyeztetett idõpontod, fizetni is kell neki, nekem 7OOO volt minden egyes kezelés, de úgy érzem, hogy ez igy sokkal jobb, mintha a csúszópénzt várná tõled és sohasem tudnád, hogy elég-e amit adtál. Én úgy éreztem, hogy pont azt kaptam meg, amit kifizettem: profi munkát, udvariasságot, figyelmességet. A 28. hetemen kijöhettem végre a férjem után Kanadába, de a mai napig hiányzik dr. Szarka figyelmes munkája, itt messze nem kaptam meg ezt az itteni orvosomtól, bár õ is jó fej.
Sziasztok: Anett
Névtelen
 


Szia Móni!
Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál. Azaz igazság, hogy nekem is ez a véleményem róla. Csak a védõnõm és pár ismerõsöm bizonytalanított el (akik persze nem ismerik), hogy milyen dolog az, hogy terhesgondozást vállal szülést meg nem. Engem nem igazán mozgatott ez a dolog mivel az elsõ babámat sem sikerült a választott orvosomnál szülni. De azértt mindíg jó megerõsítést kapni.
Köszönöm: Móni
Névtelen
 


Sziasztok!
Jár valaki Lõrincen baba, vagy baba-mama klubba?
Tud valaki ajánlani? 16 hónapos kislánnyal mennék.

Mi a véleményetek a kerületi – de általánosságba is – a bölcsödékrõl?
Nem tudom eldönteni, hogy jót tennék a kislányommal, ha kb: két éves korában beadnám bölcsibe. Igazából csak a gyerektársaság miatt szeretném. Vagy ne siettessem?
Sziasztok: Katka
 
 


Szia KAtka!

Én most adtam be a fiamat bökcsibe 17 hónaposan és nagyon tettszik neki, boldog, nevetõs és esténként fáradtabb, úgyhogy már alszik. Egyébként a nagy is járt bülcsibe 15 hónaposan már és neki is jót tett. Ha akarod van arra lehetõség, hogy 4 órára délelõt beadd, az is sokat jelent neki és könnyebben fog majd oviba menni.

Tvica
tvica
 


Anett!

Köszönöm szépen az "ajánlást", írok a mamádnak, jó lenne, ha sikerülne egymára találnunk. (bár biztosan õ is szívesebben vigyázna a saját unokájára, ha nem lenne olyan messze Kép

Móni!

A Szarka doktornál én is voltam egyszer még az elsõ terhességéem idején, mert a választott orvosom eltörte a kezét, és hónapokig nem látott, így gondoltam, még is valaki mondja azt, hogy minden OK.
Jó tapasztalataim voltak vele, tényleg alapos volt és ha a stílusa is bejön neked, és semmi nem szól ellene, miért ne bíznál benne?? Biztos lehet minden orvos ellen szóló érvet is találni, ez alól a Szarka sem lehet kivétel, de az, hogy csak terhesgondozást vállal az korrekt, ha nincs biztos kórházi, mûtéti háttere.

Kati!

Biztosan furcsa lesz a kettõ picivel elõször,sõt NEHÉZ! aztán belejön az ember, és akkor már nem azon gondolkodik, hogy milyen nehéz is, hanem ez válik természetessé. ÉRdekes módon, az elején, amig a kicsi evett és aludt és nem mocorgott valahogy egyszerûbb volt....Kép A neheze most jön csak, és az biztos, hogy nagyon várom ár hogy vége legyen a télnek, és egy elindulás ne tartson háromnegyed óráig... Két gyereket és magadat teljes menetfelszerelésben hozni, és mindezt sírás, esés, összeveszés nélkül megúszni.... na ez a valóvilág kiképzõ túra, nem az RTL Klub... Kép(természetesen nem akarom senki mûsorpreferenciáját megsérteni)

MÉg egy kérdés: tudnátok nekem segíteni pestimrei ovik ügyében? Mi hivatalosan a Vezér útiba tartoznánk, de nem sok jót hallottam róla. Az Adyt és az Eke utcait eddig még akivel beszéltem, dicsérte. HA van bármelyikrõl infótok, írjátok meg! ELõre is köszi.

A Rákóczi úti bölcsiben mi pár napot jártunk, az épület és az udvar elég sivár, de úgy láttam a gondozónõk szeretik a gyerekeket, ami a legfontosabb.

SZiasztok,
Enci
Enci
 


Zita, Anett anyukája vagyok.
Szarka dokiról (mivel együtt mentem a lányommal, tudom).
nagyon rendes és a II. klinikán van szülésze, akihez el-
küldi a pácienseit.

Enci, már két üzenetet is küldtem, nem tudom, hogy láttad.-e, a telefonszámom 295-25-00. Várom válaszod (bocs, hogy így letegeztelek, de talán így könnyebb lesz, és talán nem vagyok még olyan öreg) üdv. Zita
Névtelen
 


Sziasztok!

Jar valaki babauszasra a Park uszodaba? Mi a velemenyetek? Levente a jovo heten lesz ket honapos, es ugy tudom harom honapos kortol lehet jarni es ugy tervezem megprobaljuk, csak elobb szeretnek nehany velemenyt 'hallani'.
Elore is koszonom, udv, Virag
 
 


Szia Virág!
Nekem nincs a Park uszodával kapcsolatban tapasztalatom, mi Zuglóban laktunk tavaly és oda jártunk uszni. Három hónapos kortól tényleg leht vinni a babát - persze orvosi engedéllyel -, de nekünk a gyerekorvos azt tanácsolta, hogy várjuk meg még megkapja az összes védõoltást és csak utána vigyük úszni. Mi így öt hónaposan kezdtünk járni. SZerintem menjetek el elõbb pár órát, és ott meg is tudsz kérdezni pár anyukát, hogy mi a véleménye. Szia: Katka
 
 


Szia Katka!

Koszi a valaszt, majd kikerem a gyerekorvosunk velemenyet. Egyebkent a vedonom nem ajanlotta a Park uszodat, ezert gondoltam megprobalok igy beszerezni par infot.
Azert gondoltam a babauszasra, mert jo lenne kimozdulni egy kicsit itthonrol.

Tud valaki baba-mama klubrol a kornyeken? Mi az Iparvasuttol nem messze lakunk, szivesen talalkoznek mas kismamakkal is akik errefele laknak. Levente a harmadik honapot 'tapossa'.
Udv, Virag
 
 


Szia Virág!
Én is baba-mama klubot keresek. Úgyemlékszem, hogy nálunk (Lakatoson) a védõnõnél ki volt téve, hogy hol és mikor van. Majd ha megyek (jövõ héten) megnézem. Azthiszem minden csütörtökön délelõtt van, de nem emlékszem hol. Majd írok ha megtudom. Szia: Katka
 
 


Sziasztok!

Minden csütörtökön 10.30-tól délig van baba-mama klub a Kondor B. 18. szám alatt. Bizonyos idõnként van meghívott vendég. Volt már gyerekpszihológus, gyógyszerész, orvos. Sajnos én már nem tudok menni, mert 1 hónapja lejárt a gyesemKép

Üdv, Tikva
tikva (tikva)
 


Sziasztok!

Tikva,
Ez a Havanna közösségi ház lenne? Jó lenne nekem is kimozdulni valahova.

Virág,
Én is az Iparvasútnál lakom a Zombor utcában. Te hol laksz? De jó lenne talizni.

üdv.
Brokkoli és a ma 12 hetes Zsófi
 


Szia Brokkoli!

Mi a Trencsen utcaban lakunk, az Ulloi masik oldalan, de egyaltalan nem messze. Mar minden nap setalunk, ami leginkabb egy off-road versenyhez hasonlithato a nagy sar miatt, de azert elvezzuk es varjuk a jobb, tavaszi idot.

Azert a Havanna egy kicsit meg messze van, legalabbis BKV-val :-). Ki a vedonotok? Hova jartok gyerekorvoshoz? Mi a Beke terhez. A vedononk Dr. Bolonine Rita, a gyerekorvosunk Dr. Kovacs Maria.
Zsofinak van testvere? Levente elso baba es ma 10 hetes.
Osszefuthatunk majd valamikor. Ismersz mas kismamakat a kornyeken?
Udv, Virag
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: