Új privát üzeneted érkezett!

Szia, Vacak!
Most már a nemalvásnál tartok, mert múlt hétfőn úgy döntött a pici fiam, hogy a világra kéredzkedik. 7-én hajnalban megrepedt a burok, fájások egy nagy nulla, amint az lenni szokott nálunk, úgyhogy 10 órára már meg is csinálta Kodaj dr a császárt. Mihály 5150 gr és 63 cm lett, azóta már itthon is vagyunk. Szopik, mint a gép, és meglepően nyugodt baba ahhoz a hihetetlen rugdosódáshoz képest, amit odabent művelt még két hete is. És ma már megsétáltattuk!
Imádom, hogy mire megszületett, a tavasz is itt van!
Kr.
PS. Az Orbánhegyi oviról majd még érdeklődöm!
 
 


Sziasztok!
Régen jártam errefelé...
Szia Krtek!
Gratulálok a kis Mihályhoz! Nem semmi paraméterekkel rendelkezik! Csak elképzelni tudom, mekkora lehetett a pocakodKép
Örülök, hogy jól vagytok, s hogy beindult a tejci, s megy a szopi!

Üdv,
Vic

Ui.: Ovitéma: bár mi még messze vagyunk a választástól (de már mégsem olyan messzeKép), úgyhogy mi is elkezdtünk nézelődni, de mi sem találtunk még olyan tényleg megfelelőt. Itt az Orbánhegyit csak sétáltatás közben kukkantom meg mindig, de első ránézésre nekem azért nem jön be, mert sima aszfalt az udvar, és szinte alig van játszóterük a gyerekeknek, és hogy az óvónők egy helyben beszélgetnek, sosincs semmilyen közös játék...Persze az óvónőket nem ismerem, elképzelhető, hogy Ők a legjobbak itt a kerületben, és pont akkor járunk arra, amikor csak "sima" játék van. Csak most kezdem nézni, mennyi mindenre oda kell figyelnünk egy óvoda választásnál, és lehet, hogy csak egy utolsó szempont lesz az udvar kinézete...Habár óvónői tanulmányaimban halványan még emlékszem, hogy milyen előírásoknak kellene megfelelnie egy jó óvodának, s abban benne volt, hogy lehetőleg ne az egész udvar legyen aszfaltos..., de ezek csak álmok ebben az esetben...sajnos...
vic
 
 


Szia Krtek!

Igen, igen, egy másik topikban is épp most láttam a jó hírt, akkor most itt is küldöm szívből jövő jó kívánságaimat a kis - ill. bocsánat, a nagy - Misi babához! Jó szopikázásokat nektek! Kép
Bárcsak az én aprócska lányom szeretne jó nagyokat enni! Március 3-án betöltötte a 6 hónapot, elkezdtem a hozzátáplálást, de nem nagy sikerrel. Persze már lehetett rá számítani, hiszen már eleve az evés, mint olyan, nem nagyon érdekelte. Kép
Misi súlyából ítélve azt jósolom, hogy kb. 6 hét múlva beéri a lányomat. Kép
Hát ekkorák a különbségek a babák között.

Ovi miatt ne fáraszd magad, ez nem olyan fontos kérdés, különben is úgy tűnik, már megvan a hely, csak vegyék is fel!

Üdv.
V.
 
 

 
 

Sziasztok!

Nemsokára mi is csatlakoznánk, Kép május 31.ére vagyok kiírva.
Az már nincs messze.
A Tündér u. ban lakunk Kép

üdv. Titi
 
 


Sziasztok!

Remélem, még van itt valaki, sajnos csak most találtam rátok!
Mi a Böszörményi úton lakunk, 30. hetesek vagyunk.
Ma voltam védőnőnél és javasolta, hogy lassan válasszak gyerekorvost. Mivel abszolút nem ismerek senkit /első babánk lesz/ szeretném megkérdezni, hogy a Böszin rendelő gyerekorvosok közül ismertek-e valakit és ha igen, kit ajánlanátok.
Persze én is olyasvalakit keresnék, aki jó szakember, de nem tömi tele a kicsiket orvossággal csak a hatás kedvéért.
Előre is köszi a segitséget!

Végigfutottam nagy vonalakban az eddigi hozzászólásokat és úgy látom, hogy vannak friss anyucik! Gratulálok!


Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Szia Kinga,

Nekem már van egy kislányom és most várom a másodikat (33. hét). Nekünk Kollai Zenke a gyerekorvosunk és nagyon tudom ajánlani!!! A lányom most lesz 3 éves és még nem kapott antibiotikumot tőle, szerintem ez sokat elárul a hozzáállásáról. Nagyon nyitott mindent meglehet vele beszélni, hétvégén is hívható ha baj van és szerintem a több tíz éves tapasztalata sem lebecsülendő.

Valószínűleg azonban igazán objektív képet nem nagyon fogsz kapni mert mindenki a saját gyermekorvosára esküszik.

Memo
 
 


Szia Memo!

Köszönöm a tippet, utána fogok érdeklődni a körzeti orvosnál, azt mondták, hogy neki is kell szólni, kit választana az ember. Nagyon szimpatikus, amit irtál a doktornőről - tényleg, ugye nő???
Gratulálok a gyerkőcökhöz, akkor nagyjából egyszerre leszünk anyucik. Te hol fogsz szülni?

Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu


Sziasztok!

Most járok itt először, de úgy látom nem nagyon aktív a topik. Hol vagytok? Én is kerületi vagyok, március elejére várom a babócát.

KépKép
KépKép
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Szia! Én xll. kerületi vagyok és november elején születik majd az első kisbabám, Benedek.

KépKép

KépKép
lnd
 
 


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉPESSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Õszi kezdéssel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gy. Edina Tel: 20/235-8202
 
 


SziasztokKép,
bármilyen infónak nagyon örülnék a Normafa úti oviról. 5 éves asztmás fiam van, akit a "sima" oviba csak pofavágások közepette vennék fel, és én így nem akarom oda beadni. Talán nagy elvárás, de az én tündér-drága szememfényét fogadják szeretettel, különben nem viszemKépKépKép...
Ha tudtok segíteni nekem, nagyon megköszönném,
Kati
Vendég
 


Sziasztok,
benéztem ide, de nem túl frissek a hírek, úgyhogy megyek.

Dóri

KépKép
KépKép
 
 


Bekukkantottam, de semmi mozgás...

 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Szabadidőben, jövedelemkiegészitésként otthon végezhető munkára keresek aktiv, kedves jelentkezőket. Nóra
Érdeklődni lehet:
p.eleonora@vipmail.hu
20/3348-932
 
 


Ha jár erre kerületi mama, frissítsük fel a topikot!

Zsófi
KépKép
 
 


Szia Zoka7!
Én erre tévedtem éppen!
Hát frissítsük! :O))) bár én még csak leszem mama :D
Vendég
 


Szia
De jó, örülök neked! És gratula a pocaklakóhoz! Hogy telik? Én ekkortájt hagytam abba a boák végeláthatatlan folyamát.. :mrgreen:
Te merre laksz a kerületben?

Zsófi
KépKép
 
 


Szia Zsófi!

Most épp csak beköszönni van időm, mert a kislányom (Dóri, 2 éves) befejezte a délutáni pihit és üvöltve jelzi, hogy jelenésem van a szobájában egy kis tejcivel.

Legközelebb hosszabb leszek!

anetta

Anetta
 
 


Sziasztok!
Most láttam meg kerület topikját. Mindenkit üdvözlök! Anetta, Zoka7 merrefelé laktok?
Andi

Kép
 


Szia Andi!

Mi a Temető mellett, az 59-es villamos végállomásától nem messze lakunk, a Farkasvölgyben. És Ti?

A MOM parktól a Normafáig mindenfelé megfordulunk, nincs kifejezetten kedvenc játszóterünk, oda megyünk, ahol van egy kis élet, bár, most hogy tavaszodik kétségtelenül nőtt az egy játszótérre eső gyerekek száma.

Mit lehet tudni Rólatok?
Hány éves a gyerkőcőd?
Esetleg több is van?

Üdv,

Anetta
 
 


Szia Anetta!
A kisfiam 8-nap múlva lesz hét hónapos.
Mi Virányoson lakunk a 156-busz végállomásánál. Van egy nagy játszótér, de leszoktunk sétálni a Városmajorba is, az bő háromnegyedóra. Még csak kuszunk mászunk és stabilan űldögélünk. Most még csak a nyüzsit szemléli nagy komolyan és barátkozik mindenkivel.

Üdv Andi

Kép
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
 


Szia Andi!

jártok vmilyen babás-mamás foglalkozásra?

mi próbáltuk a tücsök zenét és a csiri-biri tornát. az előbbit unta, viszont a "tornát" nagyon szereti. mi csak egy éves kora után kezdtük, de állítólag fél éves kortól ajánlott.

a bébi úszásról lebeszélt a dokinéni az ekcéma miatt, bár amúgy is macerásnak találtam.

Üdv, a.

Anetta
 
 


Szia Anetta!
Nézegettem itt a virányosi közösségi házban vannak foglalkozások zenés játékok elméletileg hat hónapos kortól. Az zenét kifejezetten szereti van egy CD-k amin gyerekek adják elő az összes gyermek mondokákat, dalokat zenés kisérettel, amit majd oviban fog tanulni.
Nem nagyon szeret ölben lenni csak ha ő akar inkább kuszik, mászik a szönyegen és pakolja rámolja a játékait, az újságokat a DVD-t stb. Nem tudom egy ilyen kötött foglalkozásnál mennyi ideig bírná az ölemben hang nélkül.
A babaúszásról nekem a barátnőim nagyon jókat meséltek és láttam, hogy a gyerekőcöknek milyen jót tesz(mozgás, fejlődés szempontjából) viszont a védőnőm kifejezetten ellene van(amúgy mindennek ellene van)én szeretném vinni egy jó program hétvégén.
Az ekcéma kialakulásáért nem a bébiúszás felelős, akinek hajlama van rá az hiába óvja magát mindentől egyszer akkor is kijön és legfeljebb tünetmentesíteni lehet(saját tapasztalat).
Van ekcémátok?
Üdv Andi

Kép
 


Szia Andi,

a lányom valószínűleg rám allergiás, mert ahogy befejeztem a szoptatást, elmúlt az ekcéma. időnként nagyon csúnya volt a bőre, még szteroidot is be kellett vetni bevezettük a heti egy fürcsit és a napi 3 popsimosást, mert a víz iszonyúan kiszárította, hiába kenegettem utána.

na, idejött a lányom és nem hagy írni, meséért hisztizik a youtube-on.

majd folytatom, muszály neki engednem, bazi nagyot esett ma, popsira, azt hittem még agyrázkodása is lesz, de talán nem. ugyhogy ma van csoki, dvd meg minden...

Anetta
 
 


Szia!

Ne haragudj, hogy megkereslek, de téged találtalak az egyetlen XII ker szülőnek aki ovi témában gondolkozott.
Ti már sztem túl is vagytok az ovin. Hova jártatok, mik a tapasztalatok?
Mi a Kléh I u-ban lakunk, most 3 éves a kisfiam....
Semmilyen szülői infot eddig nem találtam, pedig nagyon aktuális lenne.

Várom válaszod!!!!

akár ide akár drnagyk13@gmail.com

Krisztina




Sziasztok!
Régen jártam errefelé...

Ui.: Ovitéma: bár mi még messze vagyunk a választástól (de már mégsem olyan messzeKép), úgyhogy mi is elkezdtünk nézelődni, de mi sem találtunk még olyan tényleg megfelelőt. Itt az Orbánhegyit csak sétáltatás közben kukkantom meg mindig, de első ránézésre nekem azért nem jön be, mert sima aszfalt az udvar, és szinte alig van játszóterük a gyerekeknek, és hogy az óvónők egy helyben beszélgetnek, sosincs semmilyen közös játék...Persze az óvónőket nem ismerem, elképzelhető, hogy Ők a legjobbak itt a kerületben, és pont akkor járunk arra, amikor csak "sima" játék van. Csak most kezdem nézni, mennyi mindenre oda kell figyelnünk egy óvoda választásnál, és lehet, hogy csak egy utolsó szempont lesz az udvar kinézete...Habár óvónői tanulmányaimban halványan még emlékszem, hogy milyen előírásoknak kellene megfelelnie egy jó óvodának, s abban benne volt, hogy lehetőleg ne az egész udvar legyen aszfaltos..., de ezek csak álmok ebben az esetben...sajnos...
krisztin1
Budapest XII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron