Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Séta közben úgy láttam, hogy van jó pár Kismanó ebben a kerületben.

Kismanók mamái: merre vagytok?

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia!

Te merre sétálsz? (Én a Virányos környékén.)
Én is szoktam látni sétáló kismamákat, de nekik általában nagyobbak a lurkóik.
Kicsit zavarban vagyok, mert általában az jönne a számra, hogy odaköszönjek nekik (mint a motorosok, vagy a bogarasok egymásnakKép), de úgy vettem észre, hogy ez nem szokás.
A tied még pici! (Nem mintha az enyém olyan sokkal nagyobb lenneKép) Gratulálok, nagyon aranyos!Kép

Bóbita
 
 


Szia Bóbita,

Én a Stromfeld- Németvölgyi- Böszörményi- Orbánhegyi felé szoktam sétálni, de állandóan változtatom az útvonalat (még csak 3 hete sétálunk:-)). Általában a Polg.Mesteri Hiv. mögött szoktunk kikötni, de mivel Dorka még nem rohangál, ezért még nem megyünk be a játszótérre.
És Nekted mi az útvonalatok?

Én is megnéztem Kolost! Csuda aranyos és szép kisbaba! Van még Róla képed?

Üdv,

Vic
Victoria
 

 
 

Szia Victoria!

Kolosról most csak ez a kép van fent, de lehet, hogy hosszabb távon felrakok mást is, sajnos eddig még nem volt lelkierőm.

Nagy-nagy honvággyal olvastam, hogy merre sétáltok! Kolos születése előtt 6 évig ott laktunk (Beethoven u.), csak túl pici volt a lakás, el kellett költöznünk. Pedig nagyon szerettem azt a környéket! Tervezem, hogy mihelyst kitör a tavasz, visszamegyünk oda nosztalgiasétákat tenni. Alig várom! A régi szép idők, mikor a nyárestéket a Szamosban, kávé mellett üldögélve tengettük...Kép
Momentán viszont sajnos kicsit messze sétálunk tőletek, a Szarvas Gábor úton és környékén. Annyira még nem lazultam le, hogy keresztültoljam a babakocsit a Szabadsághegyen, vagy mi van ottKép.
Az az igazság, hogy a játszótér még nekünk is távlati szempont, Kolos épp a hátról hasrafordulás tudományán dolgozik, lehet, hogy csak nyár végére kerülünk játszótérképes állapotba.
Szoktatok sétálni az Apor tér másik oldalán lévő dombon (lehet, hogy az már a Sashegy)? Nagyon szép helyek vannak arra, csak kicsit hegyes-völgyes. Viszont jobb a levegő, mint lent.

Bóbita
 
 


Szia Bóbita!

Nemsokára itt a tavasz, legalábbis ezt olvastam most már több helyen, szóval el fogok majd sétálni az Apor tér felé, oksi?!

Kolos nagyon szép kisbaba! Első baba?

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!

Kissé régen írtam, bocs, azóta már biztos bejártad a Sashegyet, bár közben újra tél lett Kép.
Találtál szép helyeket?
Közben már a baba is kicsit több szabadidőt hagy, nem? Ha nem, akkor már nemsokára fogKép.

Kolos első baba, közben a profilomban megadtam egy fotóalbumot, ott van róla pár kép. (Ha érdekel, és ha még jársz erre.)

Bóbita

Ó, Beethoven utca! Kép
 
 


Szia Bóbita,
Persze, hogy járok erre! Úgy tűnik, hogy ketten vagyunk ebben a topicban?!
Múlt hétvégén a férjemmel elmentünk sétálni, s a Diana köz, Aradi utca meg még nem emlékszem milyen utcákban csatangoltunk, de hegynek felfelé mentünk.
Megnéztem a térképen a Szarvas Gábor utcát, és Ti tényleg jó messze vagytok tőlünk. Jó nagy ez a kerület. Én azt bírom, hogy akkora lejtők vannak, hogy lehetetlen nem fogyni egy picit a séta alatt.
Habár én most egy kicsit ki vagyok akadva, mert megálltam a fogyásban, pedig jó lenne teljesen visszafogyni a régi alakba, különben cserélhetem ki az egész nyári ruhatáramatKép

Mindjárt megnézem az albumotokat.
Addig is pusza

Vic
Victoria
 


Szia Vic!

Én kb. akkorra tudtam felhúzni a régi ruháimat, amikor Kolos cca. 4-5 hónapos lett, bár az alakom enyhén szólva sem a régi. Tiszta cellulitisz vagyok, a hasam még mindig sokkal nagyobb, a cicim pedig... jobb nem is említeni. Pedig még nem is híztam annyit, mint a legtöbb kismama.
Viszont járok tornázni, van itt 1 percre egy művház, ahol Primatorna van. Amikor még ott laktam a Böszi környékén, akkor a Hertelendy utcában lévő terembe mentem néha, nem volt rossz, csak csődbe ment, és aki megvette, az sokkal drágábban méri az órákat. Állítólag ezek a kis termek a plázákban lévő fittnesscenterek miatt nem bírják, de én ezt nem értem, nekem elég elsődleges szempont volt, hogy 5 perc sétára van.
Abban reménykedem, hogy tornával nyárra én is kissé a régi formámba lendülök, de szerintem az csak min. heti 3 órával lenne esélyes, és én csak kettőre járok, egyrészt, hogy nehogy csökkenjen a tej, másrészt így is nehéz megszervezni a babafelügyeletet.
Most jut eszembe, hogy a Pálya utcában is van egy edzőterem, ahol úgy tudom, babafelügyelet is van, neked az sincs olyan messzeKép, nekem már sajnos igenKép.
Majd megnézem, hogy hol van a Diana köz, amit én mondtam, ott ilyen utcák vannak, hogy Sashegyi utca, meg Vas Gereben utca. Ja és a Lejtő utca, amely nevéhez híven kb. 45 fokosKép.

Bóbita
 
 


Szia Bóbita,

Én is megpróbáltam kicsit fogyózni, rögtön a szülés után, de szinte azonnal megcsappant a tejem, így vissza kellett térni a normál kerékvágásba és rendesen kellett ennem.
Most itthon csinálom a has- és a lábizomgyakorlatokat, és nagyon- nagyon lassan, de elkezdtek lefelé kúszni rólam a kilók. Remélem, nem fog ismét megállni.

Olyan fura, mert a Böszörményi úti Polg.Mesteri Hiv. mögötti játszótéren tök sok kismama van a Kismanójával, mégis csak ketten vagyunk ezen a topicon.
Viszont uraljuk, az biztos!

Mesélj Kolosról! Mi mindent csinál, miket tud, milyen hangokat mond stb...
Nagyon szép és különleges név a Kolos! Te találtad ki, vagy a férjed?

Nálunk a Dorka név valahogy magától ugrott be. Ha fiú lett volna, akkor a Balázs nevet kapja, így DorkaBalázsnak hívtuk a Pocaklakót. Még akkor is így hívtuk, amikor 99%- ra mondták, hogy kislány lesz. Mi inkább mindkét nevet használtuk születéséig.

Megyek, mert sír a kiságyKép

Puszi,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!

A Dorka is szép név és olyan kis vidám! A férjem meg BalázsKép, úgyhogy azt is szeretem. Nekünk semmilyen név nem ugrott be magától, így aztán kénytelenek voltunk hozzájutni egy utónévkönyvhöz, és azt böngészgettük. Kb. a hetedik hónapban voltam, amikor kiizzadtuk magunkból a Kolos nevet, asszem először én mondtam be. Az volt a szempont, hogy passzoljon a vezetéknévhez, ne legyen túl gyakori, de annyira ritka sem, hogy háromszor kell elismételni, míg megértik. És a hangzása is tetszett nekünk, én pl. szeretem, ha egy név S-re végződik.
Bár pont a múltkor voltunk szemészeten, és az asszisztensnő nem ismerte a Kolos nevet, és tényleg háromszor kellett elismételni, hogy nem KollosKép, nem KolonKép, hanem KolosKép Meg mertem volna esküdni, hogy ez azért egy ismert név, ha nem is gyakori.

A lánynevet meg későbbre hagytuk, hogy úgyis fiú, aztán amikor a 39. héten kipukkadt a magzatburok, a szülőszobában pánikban tettünk néhány kísérletet lánynév kiötlésére, de nem nagyon sikerült, mázli, hogy nem volt rá szükség.
Kolos egyébként tegnap volt fél éves, úgyhogy ennek örömére négykézlábra álltKép.
Elég nyugodt baba, néha vannak nyűgösebb napjai, de azokat fél lábon is ki lehet bírni. Nagyon sokat mosolyog, szeret "énekelni", ami azt jelenti, hogy kinyitja a száját és folyamatos hangot ad ki. Onnan lehet tudni, hogy éneknek szánja, hogy általában akkor csinálja, amikor én is éneklek.
Ezen kívül össze-vissza hempereg, minden irányba tud haladni, kivéve előreKép Ülni még nem tud egyedül, de érdekli a dologKép
Nappal nem nagyon alszik, csak ha sétálunk, de akkor se mindig, éjszaka viszont ágyút lehetne sütögetni a füle mellett. Egyszer, vagy max. kétszer felébred szopizni, de szinte csak félálomba ébred és már a szopi elején visszaalszik, és álmában folytatja a szopit, amig ki nem ürül a cici és én le nem cuppanok a szájárólKép.

Ilyen baba Kolos. Dorka milyen babaKép?

Hát kimondottan fogyózni én nem is próbáltam, annyira frászban voltam a tej miatt, de mázlim volt és van, mert semmivel sem nagyobb az étvágyam, mint terhesség előtt, sőt, nem tudom miért, de még olyan is van, hogy kisebb.
Az otthon gyakorlatozás nekem nem menne, mert tutira mindig elsumákolnám. De ha rendesen csinálod, akkor biztos, hogy fogyni fogsz, és ami nekem még nagyon jól jött 9 hónap tunyaság után (persze én voltam a hülye, miért hagytam abba, legközelebb nem fogom), hogy az erőnlétem megjavult, egy baba mellett ez enyhén szólva nem mindegy. Úgyhogy kitartás!Kép

Én is csodálkozom, hogy csak mi vagyunk itt, pl. van ilyen topik is, hogy "juharliget lakópark", és még onnan is többen jöttek össze, mint az egész XII. kerületből...
Majd még biztos jönnek!
Bóbita
 
 


Szia Bóbita,

No, most megnéztem az albumutokat! Nagyon szép a kisbabád! Nekem a legjobban az érdeklődős kép tetszett, amin kis huncut mosoly is felvillan az arcánKép
Nagy Hipp-Hipp Hurrá Kolosnak a 1/2 éves szülinapért!!!!!
Kép

Jó nagy pocakod volt! És milyen vékony voltál mellette, csak a pocakod nőtt meg.
Na, nekem szinte alig volt pocakom, de a sejhajomra és a combomra sikerült felszednem néhány kilót. Azokat nyögöm mostKép
Pocira visszatérve: a békávén sosem vették észre a pocakosságomat, sőt, egyszer egy idős mámi még rám is szólt, hogy adjam át Neki a helyemet. Mire én mondtam Neki, hogy bocsi, de most inkább ülnék, most jövök a CTG- ről, mert nemsokára meglesz a kisbabám, mire azt mondta nekem, hogy Ő ezt bizony nem hiszi el, mert nincs is pocakom.
Képzeld el, hogy 2004.01.08- án 12- re mentem CTG- re, s visszafelé a buszon átadták nekem a helyet. Szerintem Dorka úgy megörülhetett ennek (és persze én is), hogy este ki is bújt. Megjegyzem épp időben, mert január 6- ra voltam kiírva. Voltak komplikációk, így császárral született, de az a lényeg, hogy most már minden nagyon szép és jó!

Amúgy nagyon érdeklődő kisbaba, és elég korán 1 1/2 hónapos korában már átfordult a hasáról a hátára, s ezt most is ugyanúgy gyakorolja. Nagyon gőgicsél, szinte verseket szaval, olyan hosszan mondjaKép
A kezeit is hamar megtalálta, s a lábait is. Ja, és a kézujjainak előszeretettel magyaráz.
Nagyon szereti markolászni a ruháit, és a színes büfispelusát, így kaott tőlünk egy olyan bohócot, aminek a végére rá lehet tenni a cumit, de egyébként olyan anyagból készült, amit a babák szeretnek markolászni.
A fotóalbumunkban megnézheted ezt a bohócot (meg persze Dorkát), ha szeretnéd:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1508

2 hetes kora óta sírás nélkül alszik éjszaka, és kb. 1 1/2 hónapja teljesen át is alussza, szopi nélkül. Szóval nagyon jó az alvókája, a mi örömünkre, mert mi is szeretünk aludniKép Reggel 1/2 8- 8 körül ébred, dumcsizik és beszélget a Zümijével, aztán szopizik, megint egy kis dumcsi, éneklés, és utána alszik is vissza.

Szóval én nem tudok egyelőre semmi elkeserítőt írni, mert eddig tényleg nagy szerencsénk van.

Ti terveztek majd még babót?
Gondolom, hogy Kolos elkezdett mindenféle zöldséget is enni ugye? Szereti őket? Mivel kezdted?

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!

Már elkezdtem egy választ, sőt az albumotokat is kinyitottam, de lefagyott ez az ócskavas és frusztrált lettemKép, de most megint itt vagyokKép.

Remélem jól telt a Nyuszizás!
Köszi-köszi-köszi a születésnapi félévfordulós köszöntést!!!

Pocak: nem voltam vékony, csak a felsőtestem alkatilag ilyen vézna, szerintem nincsenek is rajta zsírsejtek, a fenekem és a combom pedig csak azért nem tűnik nagynak a képen, mert a görögdinnye elvonja a figyelmetKép.

A BKV-n nekem is csak nagyon ritkán vették észre a hasamat, pedig a vége felé nekem már elég feltünő voltKép. Főleg a fiatal srácok, azok még arra is képesek voltak, hogy elémfurakodjanak, aztán levágják magukat az egyetlen ülőhelyre. Viszont mióta babakocsizunk, mintha kicserélték volna őket, mindig felajánlják, hogy segítenek. Úgy látszik a babakocsi a kulcsinger. Pl. a múltkor szkinhedek segítettek (igaz, márc 15. alkalmából kokárda volt rajtamKép), Kolos meg végig őket bámulta.

Ezt most elküldöm, aztán mindjárt folytatom...
 
 


Szóval,

Hogyhogy császárra került a sor? Szívhang? Nekünk szívhang-problémánk volt szülés közben, de elmúlt, megúsztuk a császárt.

Szerintem lehet, hogy Dorka tényleg azért bújt ki, mert átadták a helyet! Egyes utakon annyira ráz a busz, és ezt főleg akkor lehet érezni, ha ül az ember. Amikor várandós voltam, ezeket jól megfigyeltem, mert fene érzékeny voltam a rázkódásra, szerintem nem véletlenül.

Dorka tényleg élénk babó lehet! Kolos kb. 4-5 hónaposan fordult hasról hátra, igaz hátról hasra már előbb, neki ez könnyebben ment. Már kezdtem aggódni a mozgás-dolgokkal kapcsolatban, igaz leginkább a gyerekorvos dumája miatt. De már minden oké.
Olyan aranyosak, amikor szövegelnek, nem? Mintha a világ legfontosabb előadását tartanák éppen, Kolosnak még a feje is olyan fontos amikor beszél!

Az min jelent nálatok, hogy átalussza az éjszakát? (mázlisták vagytokKép) Hány órát alszik egyszerre?
Nálunk az volt, hogy Kolos szerintem átaludta volna az éjszakát, de én annyira paráztam a tej miatt (kezdetben voltak gondjaink), hogy max. 6 óra után cicire raktam akkor is, ha aludt. Szerencsére amikor pici volt erre szinte fel sem ébredt. Aztán mostanra már nem félek annyira a tej miatt, meg a cicim is kevésbé hajlamos az éjszakai túltelítődésre (neked nincs ilyen?), viszont mostanra Kolos már akkora, hogy szerintem azért ébred éjszaka, mert nappal nem tud annyit szopizni, hogy elég legyen.
 
 


Folytatás:

Hát az nagy mázli, hogy Dorka nem sírós! Kolos sem kifejezetten, de azért szokott, és főleg régebben síkideg voltam, mert nem tudtam, hogy miért, hiába mondta mindenki, hogy majd már a hangjáról megismerem, hogy miért sír. Most már tudom, hogy nem kellett volna annyira stresszelni ezek miatt, de most már legfeljebb a másodiknál tudom majd lazábban felfogni a dolgot.
Igen, szeretnénk kistestvért, bár a férjem kezdetben elbizonytalanodott, mert kicsit furcsa lettem a szülés után.

Kaja: Kolos mostanában kezdett anyatejen kívül mást is enni, eddig alma volt, meg őszibarack, de asszem megpróbálkozunk krumplival, vagy rizzsel, mert a súlygyarapodása kissé lelassult, mondhatni leállt. Nagyon szereti az evést, főleg az almát, de az kissé megfogta a kakát, úgyhogy most inkább barack van. Zöldségekkel még nem kísérleteztünk.

Közben nézem a képeket, Dorka olyan szorongatni és gyömöszölnivaló babácska, nagyon aranyos, kis almafejű.Kép
És nagyon jók a fényképek! Te csináltad őket, vagy a férjed?

Na, abbahagyom, elég volt belőlemKép!

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Gondoltam nem hagyhatom, hogy csak ketten legyetek a keruletbol. En nem jarok erre gyakran. Napkozben a gepet nem lehet bekapcsolni, mert a torpe kikapcsolja, az este meg gyorsan eltelik.

Ha itt nem is, de a Boszormenyi- Nemetvolgyi korzetben engem gyakran latni. A kornyek ket legjobb utcaja kozul mi nem a Beethovenen, hanem a Hollosyban lakunk, igy az utcaban levo jatszoteren jo ido eseten sokszor megtalalhatoak vagyunk. Vic, ha nem is szaladgal meg a babad, azert erdemes benezni neha a jatszora: jo tarsasag gyakran akad, hatul a fak alatt csond es arnyek van, ahol a padokon jokat lehet olvasni, ha torpe alszik. Sziasztok,
Eszter
 
 


Sziasztok!
Jujj, de jó, már hárman vagyunk!!!

Bóbita,
Most összeszedem magam, és megpróbálok minden kérdésre válaszolniKép
Miért lett csaszi? Toxaemia, hypertonia, és még meconiumos lett a magzatvíz is mindenez miatt. Ezért a kórházba érkezésünk után 1 1/2 órával Dorka már kint is volt a pocakból. Tényleg nagyon hamar kellett cselekedniük a dokiknak, és mázlink is volt, mert épp bent volt a dokim, nem kellett Őt telefonon hívogatnunk. Amúgy a szülés napja nagyon fura volt. Néztem valami idétlen műsort (vmelyik beszélgetőshowt), és épp elküldtem egy mailt a barátnőmnek, hogy nem akar kibújni ez a Kismanó, amikor felnevettem a TV- ben látottakon, és ebben a pillanatban valami kifolyt. Továbbnevettem, hogy lassan pelenkát kell hordanom, amikor is kirohantam a wc- re, megnézzem az eredményt. Ez a nyákdugó volt, aminek úgy örültem, mint majom a farkának, hiszen tudtam, hogy akkor nemsokára találkozom Dorkával. Ezután viszont nagyon felgyorsultak az események, mert megállás nélkül folyt a magzatvíz (2 lépést nem tudtam megtenni), és rohantam felhívni a férjemet, aztán mentem leellenőrizni a kórházi cuccokat, aztán mentem zuhanyozni). Zuhi közben beszélgettem Kismanóval, hogy mennyire örülök, hogy ma talán végre kibújik! Aztán a férjem hazaért, és kérdezte, hogy hány percesek a fájások. Akkor vettem észre, hogy nekem nem igazán vannak fájásaim, illetve tökre örültem, hogy ha csak ennyire fog fájni, az nagyon jó lesz.
Ezután besiettünk a kórházba, ahol megvizsgáltak (1 ujjnyira voltam még csak nyitva), rátettek CTG- re 1/2 órára, s utána toltak is a műtőbe. Este 9.35- kor megszületett Dorka, s én reggel 6- kor pillanthattam meg először. Csodálatos, leírhatatlan érzés volt.

Mit jelent, hogy átalussza az éjszakát?
Az első héten éjszaka nagyon sírós volt, aztán az itthoni második héttől éjszaka 2- kor kelt fel enni, de akkor sem sírt, hanem csak szólt, hogy éhes. Ezt egy kicsi kiáltással jelezte. Evés után azonnal visszaaludt, így mi is nyugodtan tudtunk aludni, ahhoz pedig szépen hozzászoktunk, hogy félálomban rátegyük a cicire, aztán büfi, és vissza az ágyikójába.
1 hónapos korától pedig nem igényelte az éjszakai evést, hanem inkább éjfél körül jól belakmározott, és kibírta egészen reggel 6- 7- ig.
3 hete pedig este 9- 10- től alszik reggel 6- 7- ig, de persze még néha előfordul, hogy felkel éjfél körül enni egy ici- picit.
Először majd szétrobbant a cicim a nagy feszüléstől, de mostmár Ő is kezd hozzászokni az éjszakai alváshozKép

Miért lettél fucsa a szülés után?

A fotókat én készítettem, imádok fotózni, legszívesebben egész nap csak kattintgatnék a géppel. Így is szinte minden pillanata le van fotózva ennek a Kismanónak.

Tegnap kaptuk a 3 hós szurit, és eléggé megviselte Dorkát. A szurit észre sem vette, már rég készen volt, amikor kicsit legörbült a szája, de gyorsan felkaptam és mosolyogtam Rá, amit Ő is mosollyal reagált le. Viszont az esténk már elég borzalmas volt. Felment a láza, és folyton nyöszörgött. Én pedig sírdogáltam, amikor nem látott. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire szörnyű érzés lesz, amikor a gyerekemnek fáj valamije. Én is Vele együtt szenvedek.
Még ma reggel is 38,5 volt a láza. Most épp alszik, de ennek nagyon örülünk, mert így legalább kijönnek belőle a "lázmanók és a fájdalommanók".

Eszter,
Mi is elmegyünk minden nap a Polg.Mesteri Hiv. mögötti játszótér mellett!!! Ti is ott szoktatok lenni? Neked mennyi idős a Kismanód?

Ti jártok/jártatok babaúszásra?

Jesszus, milyen sokat írtam! Bocsi!

Legközelebb jobban visszafogom magamKép

Puszi!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Eszter!Kép
Légy üdvözölve a topikban!
A Hollósy szerintem jobb (ott is laktamKép). Tényleg, hogy a közepén van az a frankó kis játszótér! Rémlik, hogy viszonylag korszerűbb a berendezése is, de akkoriban még nem olyan szemmel néztem a dolgokatKép, lehet, hogy rosszul emlékszem.
Nem akarok fontoskodni, de muszáj megjegyeznem, hogy a feszter szó jelentése angolul nem valami pozitív, és angolul sokan tudnak...

Vic!Kép
Toxémia:Kép. Kolos születése egyébként ugyanígy kezdődött, csak reggel 7-kor, a folytatás viszont kicsit szerencsésebb volt...
Az első oltásnál én is hasonló hangulatba kerültem. Nem mondta a dokinő, hogy adjál neki lázcsillapító kúpot? Nekem azt mondta, hogy popilukban mért 38fok felett adjak, és egész jól levitte, plusz fájdalomcsillapító hatása is van ennek a kúpnak (Germicid). Más kérdés, hogy kétszer kellett beadni, mert azonnal kijött egy kaka. Én a fájdalomcsillapításnak is örültem, mert nálunk is az volt, hogy amikor beadta a doktornéni, akkor szinte nem is sírt, de délután nagyon megfájdult a pici lábaKép. Én meg nagy hülyén elkezdtem fel-alá sétálni vele, ringatni, és csak akkor jöttem rá, hogy ettől még jobban fájt neki, amikor letettem és elhallgatottKép.
A négyhónapos oltásnál megint volt délutáni nagy sírás, de a láz már nem ment 38 fölé, az öthónaposnál pedig már délutáni sírás sem volt, viszont egy kemény bogyó még hetekig érezhető volt a combjában.
Most távoznom kell, később folytatom.

Bóbita
 
 


Szia Bóbita,

Dehogynem! Már a szuri után 1/2 órával is adtam 1/2 kúpot, és azt is tudom, hogy min. 6 óránként szabad adni a Dorkának( anyósom gyerekdokiKép).
De ettől függetlenül még mindig 38,3 a láza. Ez van, mi pedig már beadtunk egy újabb feles kúpot.
Most elaludt, kicsit nyöszörgött előtte, de a láztól függetlenül a közérzete egy kicsit talán jobb lett. Már ez is valamiKép

Hogyhogy ennyi helyen laktál itt a kerületben, Akkor már ismersz minden zegzugot, minden utcát!
Én nem régóta lakom itt, de a férjem itt nőtt fel.

Puszi:

Vic

Ui.: Tettem fel új képeket az albumunkba (Dorka 0-3 hónapos, és Dorka 3- 6 hónapos album a mienk).
Victoria
 


Eszter,

Rosszul olvastam a leveled! A Hollósyra jártok? És minden nap? Mert akkor vmelyik nap mi is elnézünk oda, jó?!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Vic, igen a legtobbszor a Hollosyra jarunk. Szeretettel latunk esomentes napokon.

Igen, tudom, hogy a feszter angolul nem tul szep jelentosegu, de a becenev meg alt.isk koromban ramragadt.. Ez van.

Az en pici fiam mar egesz nagy. Februarban mult egy eves, es a kistesot varom agusztusra.
Az oltasok ot is megviseltek, igy engem is. A mi orvosunk azt ajanlotta, hogy oltas utan ejszakara adjak neki egesz kupot, igy annyira nem ment fela laza, de ennek ellenere mindig felboritotta az ejszakak rendjet hetekre. (Azota sem egy jo alvo sajnos.) Az orvosunk azt is ajanlotta, hogy a DPT oltas helyet erdemes elso nap hideg vizes zsebkendovel borogatni, ugy kevesbbe faj. (Vic, a 4 honaposnal majd jegyezd meg melyik lababa kapta a DPT-t, mert az lesz a fajos!)
Ja a jatszo tenyleg nagyon jo. Bobita, az utcaban hol laktal?
Megyek megprobalom elalatatni a Törpét. Sziasztok!
Eszter
 
 


Szia Eszter!
Gratulálok az új Pocaklakóhoz! Akkor ezek szerint Ti is kicsi korkülönbséget terveztetek a két apróság között?!
Mi is azt szeretnénk, ha max. 3 év lenne a 2 kicsi között, de persze ez nem csak tőlünk függKép

Szoktunk arra a játszótérre is járni, de ez télen hűvösebb, nyáron sokkal jobb, mert a nagy melegben jólesik az az árnyas hely!

Tegyél fel képeket, s akkor megismerlek, ha arra járunk!

Puszi,

Vic

Ui.: Nekünk még szombaton is lázunk volt (38,5), de vasárnapra már minden sokkal jobb lett, ma pedig már tök jó kedve van Dorkának!
Victoria
 


Eszter,

Épp nemrég jöttünk a sétánkból, és keresztülmentünk a Hollósy játszótéren is.
Ti mikor szoktatok ott lenni?

Vic

Ui.: Rólunk képeket megtalálsz a fotóalbumban, a Dorka 0-3 hónapos, és a Dorka 3- 6 hónapos albumban.
Victoria
 


Sziasztok!

Most szállt el, amit írtam, hurráKép. Még egyszer:

Vic!

Sorban válaszolok, mert már rég voltam erre.

Azért lettem furcsa a szülés után, mert tiszta hisztis lettem, pedig előtte nem voltam az, sőt pont az ellentéte, teljesen felborult a lelki egyensúlyom. Most kezdek rendbejönni.

Tök véletlen, hogy a kerületben már három helyen is laktam. De az igaz, hogy nem egy rossz dolog itt lakni, szeretném megtartani ezt a jó szokásunkatKép. Bár a Hollósyban nem épp jókedvemben laktam, heten egy egyszobás lakásban... Kép
Ha ismerem a zegzugokat, az azért van, mert szeretem kitapasztalni mindenhol a környéket, mászkálni össze-vissza, ilyesmik.

Ez a Dorka-baba még mindig cukiKépKép Ez az óriásbozont még a baba-haja, nem?
A Bohóckához tényleg már most ragaszkodik? Kolosnak nincs ilyen játéka, pedig én örülnék, mert most minden játékkal csak egy ideig van el, aztán átmegy dühöngésbeKép.
Hú, jó sokáig volt láza az oltás után!Kép

Eszter!

Ha iskoláskori becenév, akkor az másKép. Meg aztán ott van az Addams family-beli FesterKép.

Ha elindulsz a Bösziről a Hollósyn, aztán balra fordulsz, végigmész, és a végén egyenesen bemész a kapun, akkor abba a házba mentél be, ahol mi laktunk. A trafóra nézett az ablakunk. Ti melyikben?

A Hasibabához én is gratulálok. Szoptattál-e, és ha igen, meddig, hogy ilyen gyorsan összejött? Azért kérdezem, mert mi is érdekelve vagyunk a gyors ismétlésben. Ezek szerint ti is, Vic?

Találkoztatok már? Én a múltkor voltam arra, nosztalgikusan végigsétáltunk Kolossal a teljesen szétbombázott Bétóvenen, szép volt, főleg így tavasszal. Még majd járunk arra...

Bóbita
 
 


Sziasztok!

jo reg jartam erre. Bobita gyanus, hogy a szomszedsagunkban lakatl (csak akkor mi meg nem laktunk itt.) Az ablakbol en is latom a trafohazat, de az eggyel foljebb levo hazban lakunk. (22-ben, aminek piros boltives kaouja van.)
Amikor terhes lettem meg szoptattam, de mar nem sokat. Hajnalban (6-kor) szopott meg rendesen, neha reggel meg egy kicsit, es este furdes utan. Aztan jott a jo hir, es szep lassan leszoktattam. A hajnaltol kicsit nehezen valt meg. Az orvosom azt mondta igazabol nem gond ha szoptatok, de valahogy a jozan eszem azt mondta, hogy jobb egyszerre csak egy babat ellatni. Igy egy eves korara, addigra a 3. honapban voltam leszoktattam. Ekkor megismerkedett a cumisüveggel: 6-körül ugyanugy athozom kettönk köze, hozzambujik, es a cumisubegbol megissza a tejet es visszaalszik egy masfel orara.
sok sikert a gyors ismetleshez. Szerintem nekik ez igy nagyon jo lesz. (Egy kis ido utan..)

Ja a Beethovan mar szepul. A jarda majdnem keszen van.

vic, altalaban ebed es vacsora elott lent szoktunk lenni a jatszon. (Ez kb 11-12, es 5-fel 7 korult jelent.) Hetfo es kedden delelott ne keress mert akkor "szabadnapos" vagyok. (A torpe a nagyszuloke egy par orara, es en "dolgozgatok".) De, ha megirod, mikor jarsz erre kinezhetunk maskor is. (1-3 közt alszik.)

Eszter
 
 


Eszter!

Rémlik ez a piros boltív, meg a 22. szám.
Ha azt mondod, hogy a lakásotok az első emeleten van, egyszobás, és a szobának van egy pici kamraablaka is, akkor még ugyanabban a lakásban is laktunkKépKép.

Mostanában kezd nekem úgy tűnni, hogy a miénk az egyetlen baba, akinek esze ágában sincs hozzánk bújni hajnalban. Picit sajnálom, engem nem zavarna, sőt. De hát mit csináljak, ez a baba egy férfias jelenség, semmi romantika...Kép

Bóbita
 
 


Most csak teszek egy próbát, hogy sikerül- ehozzászólni.

Ha igen, jelezze valaki.

Köszi előre is.

Bea
 


Kedves kerületi kiismamák!

Végre kiismertem magam a társalgás mibenlétében.

Szóval 6 hónapos kisfiunkkal, Lacikával (Lacus) a fogaskerekű végállomásánál lakunk.

Lakik valaki a közelben?

Tudtok olyan helyet a környéken, ahova egy ilyen csöppséggel is lehetne járni? Klub vagy valami hasonlóra gondolok.

Üdvözlök minden kerületit.

Bea
 


Szia Bea!

Üdv a topikban, bár utóbb nem sokan járunk (járok) erre.

Szerintem hozzátok elég közel kell, hogy legyen a Jókai klub. Én a Hegyvidék c. sajtóorgánumból szoktam értesülni, ott elég jó programokat ír a Jókai klubhoz, asszem babaprogramokat is. Mi a Virányosi Közösségi Háztól lakunk pár perc sétára, itt is jó programok vannak, igaz, amilyen béna vagyok, eddig még nem jutottunk el rájuk.
Van baba-mama klub, meg b-m torna, meg tücsökzene, pont 6hós kortól lehet járni, meg egyebek, most nem jut eszembe, ha érdekel, megnézem részletesebben.
Talán ez sincs olyan messze nektek, bár ez már egy kiadós séta, még a fogaskerekűtől is. Én, amikor arra sétálok, az Orgonásnál szoktam keresztezni a fogaskerekűt, onnan biztos ide lehet jutni babakocsival lépcsőmászás nélkül, bár kell az elszánás.

Gratulálok Lacushoz, jóképű srác.Kép Nekem is egy pici fiam van, ő majdnem 8 hónapos.

Bóbita
 
 


Hello Bóbita!

Felvillanyozott, hogy Fgas segítségével el lehet jutni a Virányosi közösségi házhoz. Megnézem térképen, hog utána mennyit kell séltálni. Én is láttam a Hegyvidékben, hogy szerveznek játszóházat kifejezetten csecsemők részére egy alapítvány közreműködésével. Talán valamelyik délelőtt van.

Lehet, hogy egyszer jó lenne megnézni, mielőtt beáll a nyáriszünet.

Hol szereztél diplomát Kolossal a hasdadban? Ti is szépek vagytok:

Üdv,

Bea
 


Szia Bea!

Képzeld, ma felhívtam a babajátszócsoportot, hogy mikor van foglalkozás, meg egyebek, és sajna kiderült, hogy neked van igazad abban, ami nekem eszembe sem jutott, hogy tényleg nyári szünet lesz itt a Virányosi Közösségi Házban. A nőci csak a babajátszóról beszélt (még két foglalkozás lesz, már nem lehet csatlakozni), de szerintem az összes program szünetelni fog szeptemberig.
A fenébe, pedig azért hívtam fel őket, mert ma értem el arra a pontra, hogy valamit tenni kell, ez a fiú halálra un engem, képtelen vagyok annyit szórakoztatni, amennyit szeretné.
Nem értek hozzá, vajon minden művházban nyári szünet van? Ha nem, a Jókai Klubot még megvizsgálhatjuk programilag. A végén még én fogasozom.Kép
Egyébként a BME-re jártam az építészkarra.

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Jo reg jartam erre. Sajnos szerintem nyaron szintem minden ertelmes program szuntel. Mi a MOM muv. hazba szoktunk tucsokzenere jarni, s ott most lesz az utolso alkalom. Legkozelebb szeptemberben. Amugy erdemes jarni. Marci nagyon szereti. Tan azon programok egyike ami nem szunetel az a babauszas. Mi kb. 6 honapos koratol jarunk a Dayka Gabor utcaba. Sajnos BKV-val nem jol megkozelitheto, de ugy tudom van a Mom parkban is- azt is szoktak dicserni. (Bar en tartok "nyari szunetet", mert pocakmanoval egyutt nagyon faraszto mar a tul sok programozas, egyszerubb a jatszoter...

Eszter
 
 


Kedves mindenki!

Van egy jó program, szeptemberben legközelebb. A Deák térnél a Király u. 14 alatt található a Női Egészségműhely. Ott szerveznek 5 alklams tanfolyamot Kreatív babák címmel. Hasznos tippeket ad a baba fejlesztésével nevelésével kapcsolatban. Itt a hegyen van a Hegyvidék bev. központban az Apor Vilmos téren a Tündérvár játszóház. Van honlapjuk is, talán atündérvár címszóval.

Üdv mindenkinek,

Bea
 


Sziasztok!

Ezt a Tündérvárat én is a napokban fedeztem fel, jövő hét hétfőn elmegyünk és megnézzük, majd beszámolok, milyen volt. Felhívtam őket, úgyhogy azt már most tudom, hogy nem olcsó, 400 Ft/ fél óra. De egyszer egy héten ki lehet bírni, ha a fiam tud hasonló korú babákkal haverkodni.Kép

Bóbita
 
 


Sziasztok megint!

Voltam ma a Tündérvárban. Nyitva van nyáron is, de azt mondta a recepciós (vagy milyen) lány, hogy nyáron kevesen vannak, úgyhogy nem sok az esélye, hogy elmegyek és pont ott van egy játszópajtás a fiamnak. Ősszel jobb a helyzet, akkor 10-12 gyerkőc van átlagosan, ebből 5-6 baba, mondta ő. Egyedül is ott lehet hagyni a gyerkőcöt, meg ott is lehet maradni vele.
Megnézni nem tudtam belülről a helyet, mert pont zártkörű babazsúr voltKép.
Ha valaki (nem csak a kerületből) arra akarna járni és van kedve, szóljon, hátha nekünk is sikerül pont akkor!

Bóbita
 
 


Hello Bóbita!

A közös menetel jó ötlet. A fiaink között másfél hónap a korkülönbség a tied javára. Azért legalább lesz körülöttük korosztályos baba.
Én mindenképpen jelentkezem, ha megyünk. Talán már a jövő héten összehoztható a dolog. Viszont ez a társalgó talán nem a legmegbízhatóbb értesítési fórum. Nem cserélünk telszámot?
Üdv,

Bea
 


Bea!

Oké, az én profilomban van e-mail cím. Esetleg írnál arra? Vagy írj egy e-mail címet!

Bóbita
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
 


Sziasztok!

A Zalai úti bölcsiről szeretnék infót kérni. Ha esetleg valakinek oda járna a csemetéje, írjon pár sort róla.
Úgy néz ki, hogy két hét múlva oda fog járni a lányunk, aki elmúlt két éves.

Nagyon köszönöm,
Dorinanya
 


Kedves XII. kerületi gyakorló anyukák!

Úgy látom eléggé "behalt" a topic, lendítsük fel!

Én 2 hete szültem 2. kislányomat, Kamillát, nemsokára elindulunk a környéken sétákra, játszóterezésekre (mármint a nagyobbikkal, természetesen), gondoltam, felveszem a kapcsolatot a hasonló cipőben járókkal.
Szóval ki vetődik erre?
És merrefelé laktok?
Mi a Farkasréti temető fölött nemsokkal, Fodor utca és környéke.
Sajna játszótérileg elég vacakul van eleresztve ez a rész, kénytelenek vagyunk legtöbbször autóba ülni, lemenni az Önkormányzat mögé, a Kiss J. altbgy. utcába.
Lenne a Fodor u. - Ágnes utca sarkán egy kis játszótér, de nagyon lepusztuult, senki nem gondozza, nem újítja, bár már írtam ezügyben az Önkormányzatnak is, de senki még csak válaszra sem méltatott. :-((

Nem szaporítom egyelőre tovább a szót, inkább visszaolvasom a topicot, és várom a többiek jelentkezését!

Vacak
 
 


Sziasztok!

Ha már elegetek van abból, hogy a városban nem lehet babakocsival közlekedni, a járhatatlan aluljárók miatt, gyertek ti is TÜNTETNI! HOLNAP
azaz SZEPTEMBER 20-án, 15.30-kor a Blaha Lujza téren!!!
Lesznek gyerekprogramok is, Kolompos együttes, arcfestés, kézműveskedés.
Nagyon várunk!
Andi
 
 


Sziasztok! Én új vagyok itt is meg egyáltalán, mint kismama! 15. héten tartunk. A BM-ben fogok szülni, örömmel venném, ha helybéli, hasonló korú kismamák írnának!
jck-71
jck
1112
 
 


Sziasztok!
Tudnátok ajánlani magánbölcsit vagy játszóházat a kerületben, ahová be tudunk menni néhány órára játszani 15 hónapos kisfimmal zimankós időben is?
 
 


Sziasztok!
Tudnátok ajánlani magánbölcsit vagy játszóházat a kerületben, ahová be tudunk menni néhány órára játszani 15 hónapos kisfimmal zimankós időben is?
 
 


Szia Almafa!

Én tudok egy játszóházat az Apor Vilmos téren, a Hegyvidék bevásárló kpontban, TÜNDÉRVÁR. Nem túl nagy, de szép új, tiszta, és viszonylag kevesen járnak, nagyon nyugis. Jópofa játékok vannak, kicsiknek külön is van egy rész. Mi is odajárunk csúnya időben a lányommal. Minden nap van külön foglalkozás is, zenés-verses, táncolós, kreatív, stb., mi mots erre is megyünk. Ennek nincs külön ára, úgyanolyan árban van, mint a sima "szabadofglalkozás". 400ft/fél óra, de bérlettel 300ft.
Magánbölcsit sajna nem ismerek én sem, nekem jövőre már az ovi lesz téma...
Üdv.
Vacak
 
 


Szia Almafa!

Mi a Zala úti bölcsibe járunk és úgy tudom, hogy ott van játszóház is. Ez nem magánbölcsi, de üzemeltet egy játszóházat. 190,-Ft/óra és 300,- Ft az ebéd. Azt hiszem ez olyan, ogy ott is hagyhatod a gyerkőt. (persze nem muszály) Mi egyszer voltunk ott 2 órát. Sok játék van és nagyon kedvesek az bölcsisnénik.

Az én lányom 2 és fél éves és ebbe a bölcsibe jár 1 hónapja. Eddig csak jókat tudok róla mondani. Kedvesek, türelmesek, tisztaság van.

Sziasztok, Dorinanya
 


Sziasztok!
Köszönöm az infot. Nem tudjátok véletlenül, hgy a Mártonhegyi úti bölcsinek van-e hasonló játszóháza, mint amilyet Dorinanya is említett? Az ugyanis nagyon közel lenne hozzánk.
Almafa
 
 


Almafa!
Sajna nem tudom, de szerintem hívd fel őket, és kérdezz rá. Egyébként arról a helyről nagyon jókat hallottam, egy ismerősömnek jár(t) oda kislánya.
Ezek szerint közel lakhatsz hozzánk, nekünk is 3 perc a Mártonhegyi út...
vacak
 
 


Sziasztok!

Nem is vettem észre, hogy újabban élet van ebben a topikban...
Dorinanya! Ezer köszi, hogy (bár nem kifejezetten nekem) mondtad a Zalai úti bölcsit, az első adandó alkalommal el fogom vinni oda a fiamat játszózni.

Vacak, gratulálok a most már 4 hetes babáhozKép, és Jck-nek is a pocakhozKép!
Nekem egy fiam van, aki ma 1 éves.

Ti melyik részéről vagytok a kerületnek? Vacakról és Almafáról nagyjából kiderült, Dorinanya és Jck, Ti merrefelé laktok? Mi a 156-os végállomásánál.

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Jck a Mártonhegyen lakik a pocakjával Kép Semmi nevezetesség nincs errefelé (rajtunk kívül persze)így az utcanév a legjobb tájékozódási pont: Fodor.
Úgy látom a kerületben csak én várok most babát Kép, minden más jelenlévőnek már van.
Jck
jck
1112
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy kicsit fellendülőben a topic!

Bóbita!
Gratula nagyfiúhoz, nagyon boldog születésnapot, sok-sok ajándékot! Egyébként meg "te vagy" a nagylányom (27 hónapos) kedvenc verse és dala, minden este "bóbitáznom" kell neki.
Úgy látom, te pont a kerület túl oldalán laksz, de sebaj. Majd, ha már egy kicsit többen leszünk, összehozhatunk valahol félúton egy topictalit, nem?

Jck!
Mi is Fodor, de a Farkasréti temető felőli végén, ti az Orbán térhez estek közelebb? Csak azért gondolom, mert ez itt nálunk már nem Mártonhegy, hanem Széchenyihegy.
Na azért szoktam volt látni sok pocakos mamát a játszótereken, igaz, ők már egy nagyobb csemetével az oldalukon jelennek meg. :-)) Ne félj, nem vagy egyedül! :-) Itt vannak a "tapasztalt" anyukák, kérdezz bátran!
Ja, és nagyon jó, nyugodt terhességet kívánok neked!

Vacak

Valaki áulja nekem el,lécci, hogy kell ezeket a smile-kat beszúrni! előre is köszi!
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: