Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Keszis Kismamák! Írjatok!

Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Most nem Keszin lakom, de onnan származom (Barackos, Felkeszi utca), bár vasárnaponként általában még mindig Keszin vagyok megtalálható, babástul (a szívem visszahúzKép).
Te melyik részen?

Bóbita
 
 


Szia!
Mi az Erkel utcában kakunk több mint 20 éve. A forgalmasabbik részén. Valószínűleg vasárnaponként előttünk mész el. Kép

Ines
ini
 
 

 
 

bocsi, lakunk, csak bébivel kézben nehéuz írni....
ini
 
 


Bóbita!
Mennyi idős a babád? És most hol laktok?

Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Most se lakunk messze Keszitől, a Virányosban (Budagyöngyétől nem messze), ezért is járunk haza vasárnaponként. Egyébként mi is kb 20 éve költöztünk a szüleimmel Keszire, de azóta én már el.
Kolos tegnap volt 5 hónapos, a te másodikadnál picit idősebb. Nem tudom mennyire emléxel, az Istvános topicba régebben odatévedtem, egy párszor eszmét is cseréltünk, nem sokkal mielőtt a második babád születettKép. Mi van veletek azóta? Szopi rendben, baba nyugodt? Egy másodiknál már könnyebb a helyzet, nem?
Bóbita
 
 


Hello,
pont kérdezni akartam az Istvános topicot,mert ismerős volt a neved. Majd mindjárt megpróbálom visszaolvasni.
Olivér császárral született, mint a Hanna, nagyon hamar felépültem.
Nem nehéz két gyerekkel. Jól jönnek ki az alvások a kaják.Éjjel csak egyszer szopizik kb. 4 körül.

Ide jártál általánosba?

Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Igen, oda jártam, bár akkor még a forfák sem épültek meg, csak a Zárda volt, és az első emeletén volt egy lakás is. A gimnáziumba jártunk kajálni. Z-be jártam. Tiszta fura visszaemlékezni, olyan régen voltKép.
Ha nem felejtem, megkérdezem a húgomat, meg egy lányt, akit még ismerek a te korosztályodból, hogy ismernek-e.
Szoktatok már sétálgatni? (persze nem a mai napra gondolokKép) Bár két gyerkőccel melós ügy lehet.

Bóbita
 
 


Szia!
Amikor én jártam, akkor volt már forfa, de a zárdában is volt óránk. A régi szép idők.
Nekem a Vera néni volt az ofőm. Tanított a Te idődben a Fehérpataki? Törit tanított nekem, és könyveket is árusított. Aki könyveket nézett felelés közben, azt nem hívta ki. Könyveket elől lehetett nézni és onnan súgtunk mindig a felelőnek.

Szoktam menni 2 gyerekkel sétálni, a Hanna is viszi a kis babakocsit. Általába a lakótelepre megyünk a "fantasztikusan"felszerelt játszótérre.

A profilomba van a fotoalbum címe.
ini
 
 


Szia Ines!

Az én időmben is ott volt a Fehérpataki, engem szerencsére nem tanított. Szegény öregcsajt Fehérpatkánynak nevezték egyesek, igaz, nem is volt valami szimpi.
Egyébként hazudtam, mert amikor kezdtem az iskolát, akkor még csak a Zárda volt meg, de aztán ötödikben már rég megvolt a forfa, már a felső is. Bár ahogy látom, azóta az egész telket teleépítették mindenféle idétlen kinézetű, egymáshoz nem illő iskolaszárnyakkal.
Vera nénit így, keresztnévről nem ismerek. Akik meg engem tanítottak, azokkal meg szerintem te már nem biztos, hogy találkoztál. (alsóban Rózsika néni, őt lehet, hogy te is ismered, a felsőre meg nem is nagyon emlékszem, de volt pl. egy Sinkó Éva néni, aki nagyon szimpi volt (kémia).
Nagyon cukik a gyerekek! Hanna édes, ahogy nagy komolyan nyomja a babakocsival! Olivér pedig szintén nagyon szép baba!
Melyik lakótelepen van a fantasztikus játszótér? Mi az unokatesókkal a vadaspark előtti fajátszótérre jártunk néha. Elég ramaty állapotban vannak azok a játékok, de hangulatos, igaz, főleg az erdő miatt.

Bóbita
 
 


Szia!
Most már emlékszem, mi is Fehérpatkánynak hívtuk. Jókat nevettünk rajta. A Sinkó Éva nekem matekot tanított.Alsóban az Aranka néni volt az osztályfőnőkünk. Kémiát nekünk a Liga Erika tanította, utána meg a Zsóka néni. De ő a technikát is tanította.

Az Arany János utcában van a házak között ez a játsótér.
Szégyen, hogy keszin nincs hova vinni a gyerekeket.
Titeket nem lehet megnézni a neten?

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

En ugyan nem Keszirol szarmazom, de nyar ota itt lakunk es teljesen megdobbentett, hogy nem talalok egy valamire valo jatszoteret a kornyeken. Kisfiam 19 honapos es jobb hijjan mi is az emlitett A.J. utcai "jatszoterre" megyunk el neha. En ugy latom, hogy mindenki igyekszik inkabb otthon kialakitani egy sajat jatszoteret: rengeteg udvaron latni csuszdat, meg hintat. Ezzel csak az a baj, hogy kismamakent nehez masokkal kapcsolatba kerulni.
Remelem, hogy ennek az undorito telnek most mar vege lesz nemsokara es akkor, Ines, Veled talan ossze tudnank futni.

Andrea
 
 


Szia Amoko!
Örülök, hogy írtál, mert már kezdtem csalódni, hisze olyan sok kismama van keszin.
Mi most járunk, vagyis eddig egyszer voltunk szerdán a zene foglalkozáson a művházba. Állítólag ott most szerda délelőtt a -1 színten baba-mama klub van. Szervezhetünk valami találkozót.

Ines
ini
 
 


Szia Ines!
Mi ez a zene foglalkozas? Tucsok-zene? Mi a Daniel terre jarunk a Viranyosi Kozossegi hazba es nagyon elvezzuk.
Mit tudsz errol a baba-mama klubrol? Lehet, hogy erdemes lenne kiprobalni.

En is azon csodalkozom, hogy nagyon sok a kismama es megsincsenek "sehol"...

Andrea
 
 


Szia Andrea!
Cérnahang a neve és a Művházban van. Be kell jelentkezni, mert sok az érdeklődő. Mi eddig egyszer voltunk, inkább nekünk volt ének óra.
Annyira nem köti le a piciket, mert szerintem ezek kis iskolásoknak való dalok. két hét múlva mehetnénk a baba-mama klubba. Olivér most szerdán kapja a 2 hónapos oltást.
Ti merre laktok?

Ines
ini
 
 


Szia Ines!
Mi a tucsok-zenen kivul egy tancos foglalkozast probaltunk ki a Marczibanyi teren, de az meg nekunk korai volt, a kismanot nem kototte le.
Szegeny Oliver! En annyira szenvedtem annak idejen a sorozatos oltasoktol... Persze a kis prucskoket biztos nem is viseli meg annyira mint a mamakat, nem? :-))
Mi a Jozsef A utcaban vagyunk - jo kozel hozzatok :-)

Andrea
 
 


Szia Andrea!
Az tényleg közel van. Kedden, h jó idő van, akkor délelött egy szuper A.J. utcai játszótér?
Mi 11:30 és dél között szoktunk ebédelni, tehát előtte lenne jó.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines!
Tényleg előttetek mentem el, amikor pénteken kisétáltunk anyukámhoz, egyszer csak szembejött a felirat, hogy ReéKép. Szép kilátás van tőletek, nem?
Egyébként mostanában tervezem, hogy csinálok fotóalbumot, feltétlenül szólok, ha sikerült.

Andrea!
Hány éves kortól lehet járni a Virányosiba zenefoglalkozásra? Mi itt lakunk attól a művháztól 2 perc sétára, de még csak 5 hónapos a poronty, igaz a zenét szereti, még énekelni is szokottKép.

Sziasztok: Bóbita
 
 


Hello Bóbita!
Legközelebb csöngessetek!
Valóba gyönyörű a kilátás. Hanna imádja a Corát nézni, mindig mondja, hogy ott dolgozik. Este látni főleg, amikor ki van világítva.
Alul meg anyukámék laknak. Keresünk keszin házat, de nem igen találunk, amit meg is lehet fizetni. A barackoson gondolkoztunk, de az pici és drága, meg be van sűrítve oda.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines, a most kedd nem fog osszejonni, mert a repterre kell mennunk, de ne adjuk fel ;-))! Gondolom az oltas miatt a szerda tuti nem jo Nektek. Maskor? (Mi is 12h korul ebedelunk egyebkent, ugyhogy idoben o.k. a dolog.)
Csut. 10-re megyunk tucsok-zenere, ugyhogy marad a pentek, ha jo...

Bobita, ugy emlekszem 6 honapos kortol hirdettek, de megnezheted a weben: www.viranyos.hu , illetve az elso alkalom ingyenes, ugyhogy ki is lehet probalni. Kedden du, es csut. de vannak a foglalkozasok (30 perc).

Andrea
 
 


Szia Andrea!
A pénteket még meglátom, mert valószínűleg az anyukám nem dolgozik pénteken és akkor vigyázna a gyerekekre, hogy én eltudjak menni fodrászhoz.
De ez még nyitott, mert nem tudom, hogy van-e péntek délelőtt hely a fodrásznál. A délutánjaitok hogyan néznek ki? Mert esetleg délután is lehetne valamit csinálni.


Ines
ini
 
 


Szia Ines!
A delutani alvas hosszatol fuggoen kb. 4h-tol raerunk max. 6h-ig. Most mar nem sotetedik olyan koran es ha ilyen maradna az ido, mint ma, akkor du is lehet jatszoterre menni.

Andrea
 
 


Hello,
mi is kb 4 körül kelünk délután, bár ez nagyon függ attól, hogy Hanna hogyan alszik el. Mi hétfőn voltunk délelőtt a játszótéren és délután a vadasparkban. Jó sokat sétáltunk, nagyon jól esett.

Ines
ini
 
 


Szia!
Tenyleg, mi meg nem is voltunk a vadasparkban!! : ) Nem tul saros? Oda is elsetalhatunk egyutt. Hanna mennyi idos?

Andrea
 
 


Hello,
a vadaspark nekem egyedül a két gyerekkel az sok, mert azért elfárad szegénykém, és cipelni meg nehéz, hogy közbe tolom az Olivért.
Elég sáros volt, így a betonúton mentünk, a büdi autók mellett sajnos.
Hanna január 9-én volt 2 éves.

Te hol szültél?

Ines
ini
 
 


Andrea!
Holnap délelőtt mi mégis tudunk menni játszóra.
Nektek jó? 10 körül.
De még reggel megírom biztosra. Mert ma Olinak egy picit folyt a nózija, meglátom, hogy holnap mennyire fog.
Ines
ini
 
 


Andrea!
Megyünk 10 körül a játszótérre. Oli szörcsög, nem megyünk oltásra.

Ines
ini
 
 


Jaj, de sajnalom, hogy csak most tudtalak olvasni!!!!! Pedig kint sutkereztunk a teraszon kb. 10'30-tol, es meg tanakodtam is, hogy a kenyelmet (terasz) valasszam, vagy a kalandot es induljunk el valamerre...
Ines, a profilodban szereplo e-mailre tudok Neked irni? Legalabb telefonszamot kellene valtanunk, hogy meg tudjuk az ilyesmit beszelni. Nem gondolod?

En a MAVban szultem. Es Te?

Andrea
 
 


hello,
igen arra írhatsz nyugodtan. Telefonszám csere valóban praktikus lenne. Délig voltunk a játszótéren. Most délután is lemegyünk, attól függően, hogy Hanna hogyan ébredezik.

István kórházban szültem. Meg voltál elégedve a MÁV-val?

Ines
ini
 
 


Szia!

Ma du a csemete apjara volt bizva, de allitolag hatalmasat setaltak babakocsival ebben a szinte nyari idoben, azutan meg jot hancuoztak a lakasban, ugyhogy egy hatalmas vacsora utan Adam beajult az agyba Kép

Tetszett a MAV nagyon. A reszleteket majd szoban!

Jo ejt!
Andrea

Ui: kuldok egy e-mailt a cimedre
 
 


Sziasztok!
Hát ugrott az e heti játszótér sajnos, de talán jövő7-en bepótoljuk.
Hogy vagytok? Oli ma kapta meg első oltását, túléltük.
Most alszik a kis drága.
Ines
ini
 
 


Szia!

Szegeny Oli!! Es Te, jol birod az oltasokat??

Mi tagadas mar elegem kezd lenni a szobafogsagbol!! A legrosszabb az, hogy Adam meg menne esoben is, Ot nem erdekli/zavarja, csak engem. Neha furdal a lelkiismeret, hogy nem kellene ennyire "merevnek" lenni talan. Legfeljebb atoltozunk utana... De megsem tudom meggyozni magamat :-)

Beszeljunk hetfon 10h korul, ha szep ido van! (nem tudom milyen idot josolnak...)

Andrea
 
 


Sziasztok!
Jó, hogy van egy ilyen topik, bár Ti már sokkal előbb jártok, mint én.
Most kezdtem meg terhességem 7. hónapját, az első babánkat várjuk, másfél éve élek Budakeszin a Rákóczi u-ban, majdnem a Kossuth u. sarkán.
Örülök, hogy lassacskán összegyűlünk, mert nekem is feltűnt, hogy milyen sok kismama van Budakeszin és hiányoltam őket a fórumból.
Remélem találkozunk is majd és megosztjátok velem a tapasztalataitokat.
pusz: Noes
 
 


Sziasztok!

Ines, megint jártam a házatok előtt, de tök olyan érzésem volt, hogy ha becsöngetek, tutira pont szoptatsz, vagy altatsz, ahogy ismerem a formámat.Kép Úgyhogy nem csöngettem.
Viszont felraktam magunkról képeket egy albumba, a profilomban van a cím, ha érdekel.

Jó találkozgatást nektek!

Noes, gratulációm a pocakhoz! Kép

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Tündériek vagytok! Nyugodtan csöngessetek, legfeljebb ha nem tudok lemenni, akkor szólok, hogy nem tudok.
Ismered a játszótéret ott a templomnál, ahol a kanadai követség van? oda szoktunk mi még járni.

Andi!
Akkor hétfőn beszéljünk, ha szép az idő.

Noes! Örülök, hogy Te is írtál! Annyi mama van keszin, ide meg senki nem jelentkezik.
Hol fogsz szülni?

Ines
ini
 
 


Ines!

Igen, ismerem, ha sétálunk, amellett majdnem mindig elmegyünk, bár Kolos még nem akkora, hogy bemenjünk. Szólj előtte, ha tudod, hogy arra fogsz járni, és mindenképpen arra kanyarodunk!

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Ines, Ti hogy kerultok Zugligetbe jatszoterre???? (en ott szulettem es ott nottem fel - es most oda latogatok hetvegenkent ;)))

Ma du. surun gondoltam az osszes "szerencsetlen" kismamara/anyukara aki "kenytelen" gyerkocot setaltatni mindenfele idojaras ellenere, mikozben majd befagytam a kertben a vigan jatszadozo gyermekem mellett... Persze rajta meleg kezeslabas volt - lehet, hogy nekem is vennem kellene egyet, hogy jobban birjam??? Kép Kép

Jo hetveget!
Andrea
 
 


Andrea!

Még egy kérdés, ha erre jársz: a Virányosiban, a tücsök-zenén vannak ilyen pici babák (6 hó), vagy kilógnánk a sorból? Mennyire hangos a éneklés-zenélés? (Mostanában félünk a hangos visítozástól, ki tudja, mi lenne túl hangos zene esetén...)
Köszi!

Bóbita
 
 


Bobita!

Neha vannak pici babak is, bar fokent a "nagy" teso melle hozzak oket, de talan 6 honaposan meg korai. Viszont az elso alkalom ingyenes, miert nem jottok el egyszer es probalod ki, hogy mit szol hozza a gyerek? Lehet, hogy elvezi es akkor erdemes befizetni. Ha nem, akkor majd kiprobaljatok par honap mulva ismet :-)
Nem is annyira a zene hangos talan, hanem a csorgok, meg rumba tokok...

Andrea
 
 


Andrea!

Köszi, még elgondolkodom. Amit írtál, abból az derül ki, hogy még korai lenne, de lehet, hogy az egyik unokatesóval megpróbáljuk, ő már 5 és fél éves, aztán majd felfejlődünkKép.

Bóbita
 
 


Ines! Minden OK? Úgy eltüntél!
 
 


Bobita!
Ma megneztem, 6 honapostol ajanljak es ma eleg sok pici volt. Annyi van, hogy Ok nem tudnak annyira reszt venni, de a zenet elvezik. Varj egy par honapot es probald ki!

Andrea
 
 


Sziasztok!
Újra itthon vagyunk, közbe internetünk sem volt és még betegek is voltunk.
Kint jött ki rajtam egy hányás vírus, szegény Hannám meg az úton hazafele hányt.A férjem tegnap és a nővérem gyerekei is. Szóval ól néztünk ki.

Andrea? Jövő héten jó idő lesz? Akkor mindenképpen játszózunk. oké?
Egyébként nagyon közel lakunk egymáshoz.

Bobita!
Csöngess, ha erre jársz!

Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Mar telefonalni akartam, hogy mi van veletek, eltuntel... Szegenyek!! Jobban vagytok mar?
Beszeljunk kedden reggel es egyeztessunk, jo?
Jo hetveget es Kellemes Unnepeket Nektek!!

Andrea
 
 


Sziasztok!

Akkor kedden beszélünk, kellemes húsvétot!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines!
Oké, csöngetek, készülj a legrosszabbra!Kép
Az utóbbi hetekben nem jártam Keszin, ugyanis az öcsém nemrég Mononukleózis Infekciózát kapottKép, nem akartuk elkapni. De már meggyógyult, úgyhogy majd most!

Bóbita
 
 


Bóbita!
hétköznapi nyelven mi baja volt a tesódnak?
Nagyon komolyan hangzik.
Remélem mindenki jól van.

Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Nincs más neve ennek a betegségnek, csak ez a hosszú. Az a lényege, hogy nagyon fájt a torka és nagyon be is volt dagadva, magas láza volt, hetekig ágyban kellett feküdnie és gyenge volt. Nem nagyon fertőző a betegség, és csak fiatalok kapják el, az öcsém 29 évesen határeset volt, hogy még sikerült elkapnia.
A húgomnak is volt régebben, neki olyasmi tünetei voltak, mintha mumpszos lett volna.

De most már semmi vész!Kép Úgy tűnik, tényleg senki nem kapta el.
Azért a hányós ügy sem lehetett kutyaKép. Már előre félek, hogy én mit fogok csinálni olyankor.

Bóbita
 
 


Bóbita!
Bocs, hogy nem jelentkeztem. Andreával tegnap sikerült már egy játszótéri randit többszöri nekifutás után összehozni. Te nem csatlakozol valamikor hozzánk?

Szegény tesód, nem lehetett semmi. A hányós virust a család többi nagja is elkapta pár napra rá. Egy napon lett rosszul a férjem, a nővérem lánya és fia és anyukám. Másnap még apukám is elkapta. Szerencsére gyorsan végigment rajtunk.

Ines
ini
 
 


Ines!

Úristen, 6.45-kor írni...Kép
Szívesen csatlakozom, de csak futólag, mert mi még játszótéren nem tudunk játszani, viszont ha a babakocsival sokáig egy helyben állunk, akkor a feszengésre ad okotKép.
Úgyhogy szerintem ha van időpont, írjátok ide, én pedig odamegyek, ha minden jól megy. Már úgyis esedékes egy látogatás Keszin.
Ha így nem megy, majd megbeszélünk egy más módszert.

Gyorsan végigment rajtatok... azt el tudom képzelniKép.

Bóbita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron