Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok!

Koszi szepen a koszontest, jol esett, hogy gondoltatok ram.

Lolli nagyon sokat emleget titeket meg a gyerkocoket. Jot mosolyogtam a multkor. Otthon ugye Zsofit nem volt hajlando Zsofinak hivni, csak Sophie-nak, erre par napja meg a Sophie nevu nagy plusskutyajat Zsofinak hivta. :D

A multkor meg megkerdezte, hogy hol van Domi. Mondtam neki, hogy Bekescsaban. Erre azt mondta, hogy nem. Visszakerdeztem, hogy akkor hol van Domi? Lolli meg azt mondta, hogy Budapesten.
Elotte valo nap meg, amikor leultunk ebedelni, szinten megkerdezte, hogy hol van Domi. A valaszt viszont mar nem varta meg, hanem azt mondta, hogy Domi megy haza ebedelni a motoron. :lol:

Azt meg mar nem is merem neki mondani, hogy Geri ovodaban van, mert akkor kijelenti, hogy o nem megy bolcsodebe, hanem ovodaba megy.

Kar, hogy ilyen messze lakunk, olyan jo lenne surubben talalkozni!

Most elkoszonok, mert szokas szerint var a pakolas, mosogatas, fozes, stb. Ugy erzem, hogy egyfolytaban pakolok, de latszata az nincs. :twisted:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive!
Szavaztam. Meddig lehet szavazni? Mert én tudom az ip címünket változtatni. LÁtom van, amire már lassan 200 szavazat van. Le fogjuk körözni. :wink: Csak ésszel akarom, nem egy óra alatt, hogy ne legyen feltünő. :lol:
Tudom, hogy erre milyen büszke párod. És biztos többet dolgozott rajta, mint a puppy kutyán valaki. :?

Örülök, hogy a gyerekekben ez ilyen nyomot hagyott, hogy együtt voltunk. Nekem a fülemben van Lolli hangja. Meg ahogy tud örülni. :D És a két fürtös fiú is.
A bölcsi milyen? Én is akartam Zsófit bölcsibe adni, de akkor nagyon rohanós lett volna minden napunk. Az pedig nem biztos, hogy jó. De most elkezdődött végre a baba-mama klub, így minden pénteken mehetünk oda is. Hétköznap pedig barátnőmékkel jövünk össze. Kellenek a gyerekek.

haladsz a mosással? Én most értem a végére, de este megint összejött 2 adag. Ez a pakolás is néha kiakaszt, mert nem is tudom mit pakoljak. Már elég sok mindent elvittünk innen a telekre. Ilynekor jövök rá, hogy mennyi felesleges dolgot halmoz fel az ember.
Éééés.... megyek fogorvoshoz. :roll: Ki kell húzni nekem is az egyik fogam. Ez az egy lyukas, be van tömve, de mégis gyulladt már vagy 10 éve. Emiatt idegszálgyulladás van, ami nem egy leányálom. Így inkább megszabadulok a fogtól. Most kicsit félek, mert lehet még a héten bekerülök, de lehet csak a jövőhéten. :cry:

Erika!
Hogy vagytok? Minden csütörtökön van iskola? Vagy csak hétvégén? Tudsz tanulni? vagy azt is inkább alvásidőben? Majd összehozzuk a talit valamelyik hétvégén. Ha persze nektek jó hétvégén. Biztos nem áll be egyből a téli idő. Viszünk mi is kismotort, ha megyünk a ligetbe. De bárhol találkozhatunk, rugalmasak vagyunk.

Boa!
Biztos suli. Hihetetlen mennyi energiája van. :D Kicsit én is kérek belőle, mert néha elvesztem két doboz összepakolása közt.
Ádámka? Olyan fura, de már nincs sok hátra a pocakos időszakból.

Mennem kell, mert csomagolok, és mosok, mire ébred Zsófim.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Aniko, koszi a szavazast. A tobbieknek is ideirom, hogy mirol van szo, nehogy azt higyjek, titkolozunk. :wink: Aniko e-mail cime volt csak keznel, ezert neki mar e-mailben elkuldtem.

Nigel benevezett egy palyazatra, ahova egy szamara ertekes (nem anyagilag) targyrol kellett fenykepet kuldenie. O a regi negativokat valasztotta, amiket par evvel ezelott bescannelt es eveken keresztul retusalt. Tudjatok, amiken a `40-es evekben keszult indiai es irani kepek vannak. Ha sokan szavaznak ra, akkor a zsuri ele kerul es a gyoztes targy kiallitasra kerul. Ez jo reklam lenne a kepeknek.

Arrol van szo, hogy a ferjem kb. 20 eve kapott egy oreg bacsitol, aki 98 eves volt, egy regi badog kekszesdobozban 34 tekercs regi filmet, amik elo se voltak hivva, csak eppen a fenykepezogepebol kiszedte a bacsi es feldobta oket a padlasra. O bejarta Indiat, Irant, Tibetet, Omant, stb. Ezekben az orszagokban csinalt egy csomo kepet a `40-es evekben. A ferjemet, mivel fenykepesz, nagyon izgattak ezek a regi kepek es amikor a bacsi odaadta neki a filmeket, az osszeset elohivta. Viszont akkor meg sehol nem volt a technika es csak nezegette a ferjem a gyonyoru kepeket. Nehany evvel ezelott vett egy szuper scannert, amin nagy felbontasban be tudta scannelni az osszes kockat a negativokrol es Photoshopban retusalta mindet. Nemelyikben sok-sok ora retusalast olt bele. Ezert szamara ezek a filmek nagy kincsek, meg ha anyagi erteke nem is magas.
Most szolt a szomszedunk, hogy a NATIONAL TRUST indit egy versenyt, ahova be lehet nevezni egy szamodra ertekes targy fotojat. A legtobb szavazatot kapott kepek a zsuri ele kerulnek es ok kivalasztjak a szerintuk 13 legerdekesebb targyat, amik majd kiallitasra kerulnek.
Szoval, ha van par masodpercetek, akkor kattintsatok a linkre es ott a szoveg alatti sotetzold rublikara kell kattintani, amin ez a felirat all: "Vote for this item".
IP cimenkent csak 1 szavazatot fogadnak el, ugyhogy csak egyszer tudtok kattintani.

Nagyon szepen koszonjuk:

Helga es Nigel

https://www.treasureforever.org.uk/entries/show/207

KépKép
 
 

 
 

Ja, a bolcsirol nem is irtam aztan!
Nem vagyok tole elragadtatva egyaltalan. Aprilis vegetol mar jart Lolli 3 honapig. Nagyon nehezen szokott be. Ezt egyaltalan nem ertettuk, mivel nagyon baratkozo kislany es barkivel elvan. Mult szombaton, amikor be kellett mennunk Londonba, egesz nap a baratnomeknel volt es egyszer sem pityeregte el magat, nagyon jol erezte magat. Szoval, gyanitom, hogy a nevelonokkel van ott a baj. Parszor ott is maradtam es lattam is, hogy mennyire nem foglalkoznak a kolykokkel. Egesz ido alatt csak egymassal trecseltek es mindenfele irodai papirokat toltogettek ki.

Most elso nap orommel indult, egyaltalan nem izgatta, hogy en hazajottem. Megfogta az egyik nevelono kezet es kozolte, hogy "I need to play." Meg is orultem, hogy vegre beszokott es szereti is.
Erre masodik nap szokas szerint nem figyeltek rajuk a nevelok es az egyik kisfiu ellokte Lollit. Persze senki nem latott semmit. Lolli kegyetlenul sirt, amikor ertementem es meglatott engem. Szegeny el akarta meselni, hogy mi tortent, de annyira sirt, hogy egy szot sem ertettem. Itthon, amikor mar lenyugodott, elmondta, hogy Connor ellokte. Szerencsetlen nem tudom, hogy esett, mert a hatan van egy nagy seb. Mar 1 hetes, de meg mindig csunya.
Raadasul azota nem akar menni a bolcsibe. Amikor ez tortent, a kovetkezo delelottot vegigsirta. Matol lett volna neki ujra bolcsi, de nem vittem, mert ugy vettem eszre, hogy natha van kialakuloban es inkabb hagytam reggel aludni. Adok neki Echinacea homeos bogyokat, hatha segit. Apa meg ma vesz meg uj-zelandi Manuka mezet, az sokat szokott segiteni, csak iszonyu draga. Egyenlore nem bontakozott meg ki a natha, csak nem eszik rendesen es az ejjel hallottuk kohogni. Jo lenne, ha vissza tudnank szoritani es nem robbanna le szegenykem.
Azert nem is akartam eroltetni ma a bolcsit, mert szakad egesz nap az eso es gyalog kellett volna mennunk. Szoval, az biztosan nem segitett volna a nathajan.

A bolcsivel meg meg varok nehany hetet es ha akkor se akar menni, akkor hagyom, nem eroltetem. Csak azert szerettem volna, ha megy nehany delelottot egy heten, mert nagyon szereti a gyerekek tarsasagat. Igy viszont semmi ertelme, ha nem elvezi. A baj csak az, hogyha masik bolcsibe szeretnem vinni, akkor venni kene meg egy autot. Nem is annyira az auto kerul sokba, mert azt itt viszonylag olcson lehet kapni, hanem arra az ado es a biztositas. En raadasul 10 eve nem vezettem, ugyhogy nehezen szanom ra magam ujra. Otthon nem bannam, de itt ezek az iszonyu keskeny utcak es orult vezetok, nem nagyon osztonoznek a vezetesre. Nekem a biztositas is sokba kerulne, mivel nincs itt multam, ugyhogy olyan, mintha kezdo vezetonek szamitananak. Pedig lassan el kell majd kezdenem ujra vezetni, mert a legkozelebbi iskola nagyon gyenge, a tobbi meg csak kocsival kozelitheto meg. :(

Megyek mert tele a mosogato es mindjart ebred Lolli.

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!
Szia Olive!

Sajnálom, hogy így jártatok. De ez annyira tipikus... :cry: Barátnőm , aki kint él Rugby városában, pont ezt mesélte. Mikor ment a kislányáért, akkor vérs volt az orra. De már rá volt száradva. Nem is tudják ( álítólag ) mi történt, de naniyt nem csináltak, hogyha már vérzik, lemossák neki a kis arcát. Persze mentették magukat. De könyörgöm... ha ott a gyerek, ők a felelősek a gyerekért, nem? Az a dolguk, hogy figyeljenek rájuk. Elg rémisztő, hogy ott vannak a gyerekek és rájuk se néznek.
Remélem hamar meggyógyul Lolli háta. Ha pedig nem szeretne menni, ne is vidd. Bár tudom a gyerekek hiányoznak neki.
A vezetés... én is most agyalok, hogy elmegyek autót vezetni. Jókor igaz? De én nagyon parázós vagyok. Meg nagyon idegesít az a sok felelőtlen sofőr. Csaba fele a kacskaringós úton, ahol be sem látják az utat, előznek ész nélkül, te meg azt sem tudod hova húzódj... A motorosokról nem is beszélve. MÉg utazni sem szeretek nagyon, hátmég vezetni. De tudom, hogy szükség lenne rá, mert mi van, ha olyan helyre kell eljutnom, ahova biciklivel nem tudok?
Geri is a legtávolabbi iskolába megy. A legközelebbi ott van kb 6 háznyira tőlünk, de elég sok rosszat hallani.

megyek,mert nagyon vacakul vagyok. Annyira fáj a fejem, hogy hányingerem van.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Szia Olive!

Bocsánat, akartammég reggel kérdezni, de annyira carul voltam, hogy muszáj volt kikapcsolnom a gépet. Igaz 9 órára kutya bajom nem volt.
Erről a mézről láttam egy filmet valamelyik csatornán. Nagyon felfigyeltem rá, de mivel itt nem találtam sehol, el is felejtődött. Reméljük Lolli nem lesz beteg. HOgy van?
Néztem, jól halad a szavazás. :lol: Én még a 25-nél ragadtam le tegnap. Csak 5-öt sikerült szavaznom eddig, de rajta leszek.

megyek,mert most , hogy alszik Zsófi, rendet tudok rakni.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Helga!
Remélem Lolli jól van és nem lett betegebb. Sajnálom a bölcsit, nem tudsz ezzel mit kezdeni, mert a gondozók úgyis egymást védik. Persze hogy senki nem tud semmit, nem látnak nem hallanak. Szörnyű érzés így is ott hagyni másra, nem hogy ezek után. Én megértem ha nem akarod vinni ezek után, hiszen ha nincs bizalom, az egésznek lőttek. Szegényke lehet amúgy sem maradna most ezek után, egy darabig meg pláne. Időre lesz szükségetek. Ha meg tudod oldani, bár tudom milyen nehéz neked ott egyedül, de akkor inkább ne vidd.
 
 


Na itt vagyok újra, Martin felsírt és elküldtem inkább a levelet, nehogy elvesszen!
Megnéztem a képet és szavaztam. Ezt már itt is mondtad, mármint, hogy a férjed ezzel foglalkozik. Igazán szerencsés, hogy ilyen érdekes munkája van és szereti is csinálni. Manapság az a ritkább aki azzal foglalkozik ami érdekli és boldogan tölti vele az időt. Szorítok, hogy sikerüljön nyerni.

Anikó!
Hogy halad a pakolás, akkor most albérletbe mentek? Meddig?
Hajrá tessék vezetni, mert nagyon hasznos, neked is Helga!
Nem kell félni, mert nem olyan szörnyű aminek látszik néha.
Van jogsid neked is csak félsz vezetni?
Mikor mész fogorvoshoz?
Na megyek! Majd írok magunkról is! Holnap suli
:roll:
Puszi nektek! Erika

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, hogy megusszuk ezt a betegseget enyhe tunetekkel, de tegnap ejszakara rosszabbul lett Lolli. Fel 12-kor felebredt es nagyon csunyan kohogott es sirt is szegeny. Aztan jott a roka, de nem kaja, hanem csak a slejm jott ki, az viszont rengeteg. Ezt viszont mar megszoktam. Nala mindig igy megy. Addig nem tud normalisan aludni, amig ki nem pakolja a slejmot. Utana viszont aludt delelott fel 10-ig egyhuzamban. Delelottre mar be is taknyosodott. Mar azon agyaltam, hogy az orra ele kotok egy zsebkendot, annyira nem gyoztem torolni. :roll:
Az eves is vacakul megy most es pont most nem sikerul neki egeszseges kajakat adnom, de mar orulok, ha egyaltalan par falat valamit bele tudok konyorogni. Ebedre pl. 1 fott tojast evett, par falat kolbaszt es par falat paradicsomot. Fott kajat nem volt hajlando enni. Eloszor humusszal (csicseriborso krem) probalkoztam. Adtam a kezebe szaraz kenyerrudat, hogy azzal tunkolja. Ezt normalis korulmenyek kozott szereti, de most 2 falat utan kozolte, hogy ezt Lolli nem szereti.
Na, mindegy, lenyeg az, hogy evett par falatot es meg 2dl almalevet is ivott.
Egyebkent a viselkedesen is latszik, hogy nem az igazi, mert olyan kis nyugodt, pakolgatja a konyveit, leul es olvasgat. Egesz delelott ezt csinalta es egy szoval nem emlitett, hogy menjunk setalni. Pedig normal korulmenyek kozott nem bir egy egesz delelott bent tolteni.

Most alszik. Szerintem a delutant atveszeljuk, csak az ejszakatol felek.

Apa meg dietazik. Egyenlore egeszen jol birja, de azert szokott panaszkodni, hogy ehes es erdeklodik surun, hogy mit lehetne ragcsalnia. :lol: Remelem, hogy ki fog tartani es sikerul fogynia legalabb 10 kilot.

Egyebkent sokat gondolok ratok, mivel minden nap a bekesi bogrembol iszom a kavet.
Tudod, Erika, a Madzagfalvi Napokon volt egy stand, ahol arultak szep kezzel gyartott es festett bogreket. Akkor gondolkoztam rajta, hogy vegyek-e, vegul nem vettem, de megbantam. Aztan szerencsere Aniko beszerzett nekem negyet. Abbol kettot odaadtam az unokatesomnak, mert o is nagyons szereti az ilyen dolgokat, kettot meg megtartottam magunknak.
Mondtam is Nigelnek, hogy olyan jo lenne egy egesz etkeszlet ebbol, ugyanis a konyhank ilyen regies stilusu. Van egy antik kredencunk is, aminek a polcaira fel lehet allitani tanyerokat es vannak rajta kampok is, ahova bogreket lehet akasztani. Ami most van rajta tanyerkeszlet nagyon szep, csak stilusban nem illik hozza, mivel finom porcelan es ehhez a szekrenyhez inkabb rusztikusabb keszlet illene.

Boa, egyre kozelebb van a nagy pillanat. Hogy fogjatok megoldani? Ha jol emlekszem Pesten fogsz szulni. Oda nem tudtok az utolso pillanatban csak ugy felugrani. Elotte ismerosoknel fogtok aludni? Nekem szerencsere csak Gyulara kellett atugranom. A szuleim vittek at kocsival, aztan apukam elszaladt a csabai piacra, amig en szultem. Nem birta kihagyni a szombati piacot.
:lol: Mire visszakerultem a korterembe, apukam be is vasarolt a piacon es jott fenykepezni. Jol beosztotta az idejet. :lol:

Most mar elkoszonok, mert a vegen meg ram untok. Na, meg ebedelnem is kene mar, mivel mar elmult 3 ora.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Ja, Aniko, most mar eleg lesz szerintem, nem kell tobbet szavaznod, mert eleg jol allunk. A 4-5. helyen vagyunk jelenleg es a legtobb szavazatot kapottak kozul 13-at valaszt majd ki a zsuri. Szoval, szerintem zsuri ele tutira bekerulunk, mar csak az a kerdes, hogy ok kivalasztanak-e.
Koszi szepen az eddigieket. Erika, neked is koszi a szavazatot.

Jofej vagyok, mar elkoszontem, de eszembe jutott, hogy nehany dolog kimaradt.

Szoval, Aniko, a fejed hogy van ma? Lehet, hogy esetleg frontos ido volt?
A pakolasert nem irigyellek. Nalunk nagy selejtezest kellene tartani, mert egyszeruen mar nem ferunk. Meg azt hiszem at kellene varialni a butorokat is. Pl. a mi szobankba es a Lolli szobajaba is egy foldtol a plafonig ero beepitett szekreny kene, talan akkor elfernenk.
Az mar megvan, hogy pontosan hova koltoztok atmenetileg? Amikor otthon voltunk akkor meg nem tudtatok. Talan ket lehetoseget emlitettel.

Erika, kitartast a sulihoz!

Mi meg tegnap voltunk fogorvosnal. Szerencsere nem kellett semmit sem csinalni, csak a szokasos feleves ellenorzesre mentunk. Lollinak is beneztek a szajaba, illetve a dokinak nem engedte, csak az asszisztens nonek. Legalabb o meg tudta szamolni a fogait es megtudtuk, hogy meg ketto nem bujt ki. En csak veletlenul tudok belenezni a szajaba, olyankor, amikor hatrahajtott fejjel nyitott szajjal kacag. Amugy nem engedi nezegetni a fogait. Igy pontosan nem is tudtam, hogy meg hany foga hianyzik. Most legalabb mar tudjuk es meg matricakat is kapott. Egy nagy hercegnos poszterra lehet ragasztani a matricakat fogmosas utan. Csak az a bibije, hogy napi ket matrica fer, o meg 4-szer mos fogat. :lol: Lehet, hogy tulzasba visszuk? :oops:

Most mar tenyleg elkoszonok.

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Erika!
A pakolás halad, lassan, de halad. nagyon sok mindent vittünk már el a telekre a kisházba. ( Van egy kis ház még a telken ). Most fogom pakolni ajátékokat. Csak a gyerekek ne lássák. :lol: Illetve akonyha következik. Elég sok dolgot nem használok, így azokat el is visszük. nem is értem, annyira sok felesleges dologgal vagyunk tele. Minek halmozzuk ezeket fel? És most látszik, mikor költözünk.

Ááá, nekem nincs jogsim. Voltam tanfolyamon és anniyra parázós voltam, hogy avizsgára 40 fokos lázat produkáltam. Ez még csak az elmélet volt. Pedig hibátlan volt a vizsgám, de vezetésre épp ezért már nem mentem el.
Dilis vagyok, ez van. :? De meg kell csinálnom.
Még nincs időpontom sajnos mert elég komoly egyeztetés kell a családdal is. Amúgy nem lyukas, nem fáj, csak gyulladt. De nem is annyira, viszont ezt sem akarom, hogy legyen.
Suli minden héten csütörtökön van? És mettől meddig? Egész nap?

Olive!
jaj de sajnálom Lollit! Remélem azért nem lesz nagyon beteg. Bár épp elég az, hogy nem tud aludni, mert folyik az orra. Ha nem eszik, nem baj. Ha pedig iszik, az jó.
Nigel nagyon ügyes! És te is, hogy tudsz rá hatni! Lehet csak pár hétig érzi magát éhesnek utána úgyis szűkül a gyomra. Amúgy nem tudom, de nem olyan vészesen vastag. Sőt! Viszont ha meg tudjuk oldani, hogy pár kg-t átadtok Gabira... :lol: Mi meg azon agyalunk, hogyan tudna egészséges táplálkozás mellett picit hízni. Na nem zsírt raktározni magán, inkább izmot építeni. Bár nagyon erős, izmos, csak jól rejt minden hozzávalót.
Milyen édességet szeret párod? Mert vannak nagyon egészséges és kicsit sem hízlaló édességet. Pl csoki ( csupa nyers dologból ) és nagyon finom. vagy tiszta nyers alapanyagból csokipuding. Ez is pont olyan, mint a hagyományos puding, csak épp nyers hozzávalókból állati anyagok nélkül. ha érdekel, leírom jó?

Örülök, hogy szereted a bögréket. Én is abból iszom reggelente. nagyon szeretem. Majd akarok én is egy ilyen készletet, ha kész lesz akonyhám. Jó lenne reggelizős tányérokat és még bögréket venni. nekem sok dolgom van, amit barátnőm készített és anyunak is ilyen fűszertartói vannak.

Zsófi is sokszor matat a szájában a fogkefével, de ugye nem teszünk rá fogkrémet csak amikor mi mossuk neki. Nagyon szép fogai vannak.

Geri ma volt először az iskolaelőkészítőben. Tetszett neki nagyon. Meg is kaptuk a listát miket kell venni. Nagyon sokan járnak oda. 2 csoport van. Sok olyan gyerek is jár, aki nagyon okos, mindenben jól teljesít, de viszik, mert felkészíti őket az iskolára. nagyon jó.

Megyek, mert közben fő a leves.
Remélem Boa is jön kicsit mesélni Ádámról. :) Jesszus, hamarosan születik. Telik az idő nagyon.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Anyko, a konyhaban a selejtezes nekem a gyenge pontom. A ferjem allandoan azt akarja, hogy dobaljak ki egy csomo mindent, de merek, mert igaz, hogy nincs minden napi hasznaltban, de azert altalaban minden elokerul neha-neha. Az elozo hazban tobb konyhaszekrenyem volt, igy most ki sincs pakolva minden. Karacsonykor vagy egyeb nagyobb vendegsegkor bajban is vagyok a poharakkal. Azoknak legalabb a fele meg mindig a garazsban van eldobozolva. A multkor meg ugy jartam, hogy Lolli kis olasz baratnojenek az anyukaja volt itt es presszo kavet ivott es a presszo kaves kis cseszeim is a garazsban vannak, mivel mi es altalaban a vendegeink nem isznak presszo kavet. :roll:

Azoknak az egeszseges edessegeknek a receptjet kernem szepen! Mar el is szerettem volna korabban is kerni annak a csoki pudingodnak a receptjet, mivel emlekszem, hogy mondtad, hogy azt avokadobol csinalod, azt meg imadja nigel. Meg mintha egyszer irtad volna, hogy csinaltal mar karobbol csokit. Arra is kivancsi lennek.
Egyebkent nem kene eheznie Nigelnek, mert szerintem kap igy is bosegesen enni, csak ahhoz van szokva, hogy egesz nap szinte folyamatosan eszik. 2 tanyer meleg vacsora utan meg kepes meginni egy uveg sort 1 jo nagy csomag dio es egyeb magvak keverekevel, amiben egymagaban annyi kaloria van, mint 2 tanyer foetelben.
Tenyleg, Gabi eszik diot, mogyorot, magvakat sokat? Az talan egy kicsit hizlalna.

A multkor ugy kitoltam a dragammal, hogy csikart a hasa es rohangalt a wc-re. :oops: Kevertem lenmagot a salatajaba es ilyen hatassal volt ra. Pedig a lenmag termeszetes es nem olyan drasztikus, mint egy hashajto gyogyszer. Elvileg nem kene ilyen tuneteket produkalnia. Tuti, hogy a lenmag volt, mert 2 nap is ugyanezt a salit ette es mind a ket nap megtortent. Azota, mindig vizsgalgatja a kajat, hogy nem csempesztem-e bele lenmagot. :lol:

Tegnap vega vacsit kapott es amikor kerdeztem, hogy finom-e, azt mondta, hogy egy kis kolbasz segitene rajta. :lol:
Tegnapelott meg zoldseges rantottat csinaltam vacsira. Lollinak reszeltem ra sajtot is, de a kisasszonynak igy is tul vegetarianus volt. Belenyulkalt a villaval, kavart rajta egyet-kettot es egyszer csak megszolalt:
"Hol van a Lollinak a kolbasza?" Es addig nem volt hajlando egy falatot se enni, amig nem vagtam bele neki kolbaszt.
Hm, anyukamek egeszseges eletmodra neveltek az unokat otthon. :twisted:

Lolli meg mindig beteg, de talan a kedve mar jobb. Bar tegnap este szokatlanul hisztis volt. Remelem jovo hetre mar meggyogyul es mehetunk mindenfele foglalkozasra, mert nagyon hianyoznak neki a gyerekek.

Anyko, ez az iskolaelokeszito az ovi utan van delutan? Hanyszor egy heten?

Ha jol emlekszem, Erika ugy jar a fosulira, hogy 1 honapban egyszer csut, pent, szombat. Azert gyerkocok mellett az is nagyon nehez. Foleg, hogy otthon meg sokat kell tanulni melle.

En is meg annyi mindent szeretnek tanulni, de nem tudom megoldani, mivel a mi varosunkban az nincs, amik engem erdekelnek es Lollit se tudom kire hagyni.
Sajnalom, hogy annak idejen Magyarorszagon mindig a divatszakmakat tanultam. Azokkal manapsag nem erek semmit, mivel kimentek a divatbol. :(
Sokkal tobbre mentem volna egy hagyomanyos szakmaval, pedig azokat akkoriban leneztek. :roll: Fura, hogy hogy valtoznak az idok.

Lanyok a fenykepeket meg mindig nem tudom kuldeni, de elobb vagy utobb megkapjatok!

Tenyleg, Aniko, ahogy befejeztetek a koltozkodest, nincs kedved jonni hozzank is egy kicsit ramolni? Nehogy hianyerzeted legyen a kovetkezo koltozesig. :wink: :lol:

Kellemes hetveget mindenkinek!

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive!
Én már túlléptem ezen alomtalanításon. Régen Gabi volt az, aki mondogatta, hogy ki kéne selejtezni mindent, amit nem használunk 1 évig, mert azt utána sem fogjuk, illteve nincs is szükség annyira rá. Most ott tartunk, én szólok Gabinak, hogy selejtezzen, mert ha nem, én teszemmeg. Könyörtelen vagyok ebben. A játékokat is simán elpakolom. Ami olyan, kuka, ami még jó, azt elajándékozom illetve eladom. Nagyon sok mindet eladok, így jön be pénz, amit vissza tudok olyanba forgatni, amire valóban szükségünk van. Nem tartogatok semmit sem a beláthatatlan jövőre. Az egyik barátnőm csinálta azt, hogy a kislánya ruháit elrakta. Meg mindent, majd jó lesz a tesónak. Mire megszületett a tesó, igaz fiú lett, eladhatatlanná váltak a ruhák egyebek, mert kimentek a divatból. Én ezt nem is várom meg. Kopp-kopp. A ruhák 98%-át sikerül eladnom. A többi megy adakozásra. :)
Ha kell, megyek pakolni, segítek a lomtalanításban is. :lol: De boszorka vagyok! Varázspálcám is van. :lol:

Ezen a lenmagos sztorin jót nevettem. Még nem is hallottam róla, hogy okozhat ilyet. Mi rengeteg lenmagot ettünk egy időben.
Gabi nagyon szereti a magvakat, de nem eszik túl sokat belőle. Most van egy csomó diónk. Megtör 10-et és kész. De nem i minden nap. Régen ettünk diákcsemegét. A kesudió a kedvencem mazsolával. Viszont a nyers torta alapja a magvak. Szerintem nagyon jó, csak mértékkel.

Tényleg, kint van finom kolbász? Vagy vittetek? Nálunk is nagyszülők szokatták a gyerekeket a kolbászra. Annak mindig kell itthon is lenni. De csak háztól veszünk. Most is olyan finomat sikerült venni, hogy korlátoznom kell a gyerekeknél, mert megennék a fél szálat vacsira. :lol: De édes lehet Lolli, ahogy turkálja a kaját és kéri bele a kolbászt. Apja lánya. :lol:

Lolli hogy van? Hogy aludtatok? A méz segít? Nagyon csorog az orra? Bölcsiről nem beszél? van ott valami olyan hely, ahova el tudod vinni? Játszóház? Itt szerencsére van ez a baba-mama klub. Szereti csak nehezen oldódik. Mostmár nagyon sokan vagyunk és zöme ismeretlen. Ugye mindig változik a közösség, hisz születnek babák és a nagyobbak oviba mennek. Mikor kezdtük, Zsófi volt alegkisebb. Most ő a legnagyobb és csak pár ismerős van. De majd megbarátkozik.

Az iskolaleőkészítő pénteken van 9-től. Utána megyünk érte és megy oviba. Elrakják neki a tízórait és mikor beér az ovia, megetetik. Venni kell majd tanszereket. Olyan fura. Már ekkora fiam van. :roll:

Receptet mindjárt írok.
Az avokádó alegjobb zsír, mi létezik. Mindennap meg kellene enni 1 db avokádót. Az agond, hogy itt ritkán kapni és zömmel nem is érett még.
Illetve ha otthon van mindenki, tegyél ki egy tál gyümölcsöt. Párog is szereti és eszik is, mégsem hízlal. Bár kérdés ott milyenek a gyümölcsök.

Ma hosszú napunk lesz. Délelőtt megyünk tökmulatságba. Imádjuk nagyon. Utána haza ebédelni, majd alvás. Addig sütök pogit graham lisztből. Majd ha ébred Zsófi, megyünk a kis barátokhoz délutáni zsúrra. A pogit is oda sütöm. Ilyenkor szülők is együtt vagyunk. De nagyon jó barátságban vagyunk szerencsére.
Vasárnap megint tökmulatság, délután pakolás még a telekre.
Most sem fogunk unatkozni.

A fényképeket nagyon várom, de küldöd, amikor időd lesz rá.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Azert, hogy ne maradjatok kepek nelkul teljesen, feldobok ide nehanyat izelitonek. Olyanokat rakok fel, amiken csak a gyerkocok vannak, nehogy megharagudjatok ram, hogy kiplakatollak a netre titeket. :wink:
Meg meg adtam hozza 3 balatoni kepet. Nekem a napszemuveges Lolli a kedvencem, de azt is szeretem, amelyiken nem pozoltunk a kameranak, apa csak ugy eszrevetlenul lekapott minket.

Holnap jon hozzank anyos ebedre. Bajban is vagyok, hogy mit fozzek, ami Nigel dietajaba is beleillik, de anyos se huzza a szajat.

Mindig elfelejtem Anikotol megkerdezni, pedig mar tobbszor is az eszemben volt. Te szoktal szejtant fozni vagy abbol valamit? Vettem otthon buzasikert a bioboltban (itt eddig meg nem leltem fel, honnan lehetne beszerezni) es ki szeretnem probalni, de nem tudom eldonteni, hogy milyen kaja lenne belole finom. Azert ezt inkabb nem holnap probalom ki, amikor anyos itt lesz, mert ki fog akadni, hogy milyen "gumival" etetem. :lol:

Puszi mindenkinek:

Olive


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
 
 


Szia Olive!

Mindjárt jövök és írok recepteket is, csak ebédelek. Meg sem álltammég ma, mert hétvégén semmit nem csináltam és most van aztán mit csinálnom. :roll:

Kép

KépKép
 
 


Szia Olive!

Írom a recepteket, míg van időm. Aztán lehet választ csak este tudok fürdés alatt.

Karobos csokipuding

1 avokádó húsa
1 banán
1/2 csésze karobpor ( inkább lassan dagaold és kóstolgasd, mert ez elég sok. MI nem tetünk ennyit bele. )

Vágd apróra az avokádót és a banánt, majd turmixold le ( merülőmixer ) A banán legyen eléggé érett, mert ez az édesítő benne. Szórd bele a karobot és turmixold még kicsit. Igazán pudingos állagot kell, hogy kapj.

Lehet ízesíteni is, nem csak karobos lehet. Vaníliás vaníliarúddal, kókuszolajjal kókuszos és tehetsz bele kókuszreszeléket is. Vagy édesítőnek lehet datolyát is használni,mert az is nagyon édes. Tortába azt szoktam tenni banán helyett, viszont elég macerás és piszkos munka. :lol:
Ha kész vagy, tedd hűtőbe kicsit. Fog még szilárdulni. Ha kellően jó az állaga, ehetitek. :)

Öntetnek is jó, ha kicsit hígabbra csinálod. Ha pedig őrölt lenmaggal ( ebből párod ne egyen ) kevered, tortába is jó tölteléknek.

Csoki.
Ennek az adagolását megkérdezem Gabitól jó?
Kókuszzsír vagy kókuszolaj, karobpor vagy nyers kakaópor, banán.
A zsírt ( mi ezt használunk ) picit megolvasztjuk, de csak max 40 fokos vízfűrdőben. Nem kell, hogy folyós legyen, csak lehesen kavarni. Belela turmixolt banán ( édesítőnek ) és a karobpor.
Bele kell tenni valami edénybe és be a hűtőbe, hogy megdermedjen. Kész a csoki. :)

Remélem ízleni fog nektek is. Mi mind a négyen szeretjük őket. :)
Ha megcsinálod, kíváncsi vagyok mi lesz a vélemény. :lol:

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anyko, koszi. Azt hiszem a lenmagos valtozatot kihagyom. :wink:

Most nincs itthon avokado, de majd szolok Nigelnek, hogy vegyen.

Ma itthon volt apank es mentunk babajelbeszed tanfolyamra. Mar tulajdonkeppen nincsen ra szukseg, mivel jol beszel Lolli, de nagyon szeret mutogatni is. Ugy vagyunk vele, hogyha meg elvezi, akkor folytassuk. Sot, most egy masik tanarneni van, mivel a regi 1 honapja megszulte a 3. lanyat es ez meg jobb, mint az elozo csajszi. Sokkal dinamikusabb, jobban lekoti a gyerekeket. Raadasul o meg a betuk jeleit is tanitja, ami kesobb segithet az olvasasnal. Lollinak nagyon szimpi volt a tanarneni, meg koszont is neki nemetul, mivel nemet a csajszi. :) Hivott is minket nemet babaklubba, ahol nemet gyerekdalokat enekelnek, nemet mondokakat, versikeket mondogatnak, de sajnos egybeesik a penteki zenebolcsinkkel, ugyhogy nem tudunk jarni. Viszont lehet, hogy majd a kovetkezo negyedevben megprobaljuk masik napra kerni a zenebolcsit es akkor tud majd jarni a nemetre is. Jo lenne, mert most meg amig ilyen pici, nagyon ragad ra a nemet is. Kesobb mar lehet, hogy nehezebben tanulna.

Tenyleg, Anyko, Zsofival meg Gerivel nem probaltok angolra jarni? Az egyik baratnom hordja a kislanyat Bekescsaban a Helen Doron-ra. Ugy hallottam draga, de mindenki dicseri.

Eryka, neked kell majd nyelvvizsga a diplomahoz, ugye? Huzzal bele, hogy legkozelebb tudjad Nigel szorakoztatni. :wink:

Tegnap anyosom jart nalunk. Estere hulla voltam, engem ugy lesziv agyilag. Mindent 2-szer meg kell gondolni, mielott kimondom, mert a teljesen artatlan dolgokat is teljesen kiforditja. Most ismet meg tudhattuk, hogy milyen "rossz" szulok vagyunk. Este fel 8-kor adtunk Lollinak vacsorat, ami ugye nem a mi hibank volt, hanem a draga jo anyosom 1 ora helyett du. fel 3-kor meltoztatott ideerni. Lollit meg nem lehetett lefektetni, mivel tudta, hogy jon a nagyanyja es meg akarta varni. Emiatt elcsuszott a du. alvas es az uzsonna is. Du. 5-kor uzsonazott gyumolcsot es egy kis vanilias pudingot. Erre fel 8-kor megkerdezte anyosom, hogy ha szabadna megtudnia, most miert adunk neki enni? Mondom neki, vacsorazik a gyerek. Erre azt mondja, ilyenkor?! :evil: Fortyogott az agyvizem rendesen. O ugy gondolta, hogy az 5 orai gyumolcs es puding volt a vacsora. :shock: Akkor abba is belekotott, hogy miert nem csoros poharbol itatjuk a gyereket, miert adunk neki normal poharat (ez is gyerekpohar volt, csak teto nelkul). Mar lassan levegot se merek venni, amikor itt van, mert meg abba is belekot. :roll:

Na, megyek, kihasznalom a nyugalmat. Lolli es apa alszanak. :D

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive!

Nagyon aranyosak a képek. :) Milyen édes Lolli ezekben a nyári rucikban.

Tegnap már nem volt erőm írni. ha hétvégén lazítok, akkor hétfőn alig érem utól magam. Mostam, teregettem, pakoltam, port töröltem, főztem, mosogattam, pórszívóztam, felmostam és még ott volt Zsófi is. Igaz nem mentünk aznap sehova, így haladtam.
Ma meg olyan rossz az idő, hogy bent rekedtünk. Csak vásárolni mentünk el a piacra. Nagyon fúj a szél és esik az eső.

Anyóssal ne foglalkozz! Féltékeny vagy nem tudom. Biztos úgy érzi, elvetted a fiát tőle. Nem? Mert sok ilyenről hallani. Nem tudsz megfelelni neki és szerintem nem is kell. Csak tudjon az ember mindig nyelni. Párodnak nem mondtad? vagy ő is kap azért a fejére? Én bízom benne, hogy jó anyós leszek. Ha bogaras lennék, csapjanak le. :lol:

Mit főztél végül? Anyósnak ízlett legalább? :lol: Én az időbeosztást illetően nagyon laza vagyok. Nem dől össze a világ, ha nem óramű pontosságal telnek a napok. Mire jó az, ha az ember korlátokat szab és azt betarnai feszültséget kelt. Csak az legyen a szem előtt tartva, hogy a gyerek ha éhes, kapjon enni.
Írtál szejtanról. Az mi? Nem is hallottam még róla. :roll:

Lolli hogy van? Meggyógyult már? Jártok zenebölcsibe? MIt csináltok ott? Csak zenél valaki, énekeltek? vagy tanul is Lolli hangszeren?
MI egyenlőre csak a baba-mama klubba járunk. De gondolkoztam már a ringatón is. Gerivel jártunk, bár gondok voltak vele és volt, hogy 10 perc után ki kellett jönnünk. Zsófi viszont nyugodt, meg kicsit nyuszi is. De imád énekelni. Állandóan énekel. A kocsiban, itthon, az utcán... :lol:

Ti csináltok valami kreatív dolgot ősszel, télen? Mi most papírképeket csinálunk. Majd kirakjuk az ajtóra, ablakra. Kartonból készül. Zsófi szeret festegetni, ragasztani, vágni, festeni. Geri pedig keresztszemezni szeret.
Most szedtünk gesztenyét, makkot, diót és vettem dísztököket. Ebből készült asztali dísz.

Erika!
Hogy vagytok? Fiúk? Sok a tanulni valód? Néha azért írj jó?

Boa!
Ti hogy vagytok? Meddig vagy oda a suliban? Onnan méssz szülni is? :lol: Tőled kitelik, mert energiád az van bőven. Ádámka? Megérezte a hideget? Nekem mindig érezhetően aktívabb volt Zsófim.
Hajj, hogy figyeltem az időjárást, reménykedve abban, hogy a frontok meghozzák a babát, aztán semmi nem történt. :lol: Régi szép ( mára már szép ) emlékek.

megyek, mert készülünk egy tököt csinálni kartonból. Ráadásul a teszveszen is sikerült megint egy csomó mindent eladnom, így válaszolnom, csomagolnom kell.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Aniko, igen szerencsere jobban van Lolli, mar csak neha kohog egy kicsit, de az ejszakakat mar siman atalussza.

Nigel tudja, milyen az anyja, ugyhogy szerencsere mindig megved. Csak mar annyit nyeltem az evek soran, hogy mindig attol felek, nem birom tovabb tartani a nyelvem es akkor nagyon megmondom a magamaet.
Vasarnap egyebkent filezett csirke felsocombokat fuszereztem be es jenaiban lefedve a sutobe raktam kb. 15-20 percre, aztan meg az egeszet nyakonontottem joghurt es zabtejszin keverekevel (ebbe is tettem majorannat, fokhagymat es szaritott snidlinget) es igy paroltam tovabb a sutoben, majd a vegefele levettem a fedot es tovabb sutottem 10-15 percig. Zoldsegkoretet csinaltam hozza repa, brokkoli, zoldborso es bebi kukorica keverekebol. Mivel jo sok szosz lett a csirken, abbol leszedtem es tettem a zoldsekere es igy paroltam azokat. Nagyon finom lett, Nigelre mar ugy kellett raszolni, hogy ne egyen tobbet, mert akkor vege a dietanak. Termeszetesen anyosomnak ez se volt jo. Most abba kotott bele, hogy nincs hozza krumpli. Maskor mindig azert morog, hogy mi mennyi krumplit eszik es o nem is nagyon szereti. Most akkor igazodj el rajta! Ha csinaltam volna krumplit is, akkor az lett volna a baj. :twisted:

Lolli zenebolcsije olyasmi, mint otthon a Ringato, csak tudomanyosabb alapokra epul. A Ringaton csak ugy enekelnek minden felet, itt meg temakorok vannak, meg hangszerekkel ismerkedes, stb. Ja, es a tanarneni sokszor gitarral enekel. Meg a gyerekeknek is osztanak kis dobokat, csorgos hangszereket, stb. Lolli nagyon elvezi. Meg ami meg szerintem nagy elonye a Ringatoval szemben, hogy korcsoportokra van bontva, tehat nem fordulhat elo, hogy egy fel eves baba egy csoportban legyen egy 2-3 evessel. Ennek az egesznek a kitalaloja Nigel egyik haverjanak a felesege es az egyetemen tanult meg Kodaly modszert is. :) Lolli nagyon elvezi, a bolcsi helyett is mindig oda akar menni. Egyebkent o is nagyon sokat enekel.

A szejtant vegak eszik, buzasikerbol (novenyi feherje) keszitik es hust potlo kaja. Meg sose csinaltam, de azt mondjak egy kicsit gumis az allaga. Viszont ha jol befuszerezed, gondolom eheto. Na, majd hamarosan kiprobalom, aztan tudositok rola. :)

Eryka, ma probaltam volna Lollinak magyarazni, hogy milyen ugyes a kis baratja, Josef, hogy o mar bilizik, nem kell neki pelus. Ugy kezdtem neki, hogy tudod, ki nagyon ugyes es mar a bilit hasznalja? Erre Lolli azt vagta ra, hogy Domi. :)

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


sziasztok
bocsi hogy keveset írok de 90%-át elolvasom! a cukormentes pudingot én is ki fogom próbálni. azért nem írok gyakran mert Ádám utálja a számítógépet, szorong a gép és a monitor (LCD!) kisugárzásától, és idegesen rángatózik. Pedig sok munkám lenne a gépen...
kiderült hogy 1 héttel nagyobbak vagyunk, mint ahogy az elején Rónabácsi saccolta, mert most már 2. voltunk Maczónál és mondta hogy már előzőleg is látta hogy ez bizony november 29 nem dec 2!

Nem pesten születünk, mert nagyon macerás elvégezni egy vidékinek a Geréb Ágiék szülésfelkészítőjét, ami a feltétele annak, hogy kijöjjenek. Úgyhogy én a nandu.hu Andit választottam bábának, vagy egy hódmezővásárhelyi csaj fog kijönni. Hétfőn megyek Nanduhoz szentendrére és megbeszéljük, hogy működik. Rengeteget olvastam most már az otthonszülésről, és végre határozottan és félelemmentesen tudom, hogy ezzel semmilyen jogunkat nem fogják sérteni és semmit nem is romolhat el, ha az anya lelkében rend van. Már értem, milyen lelki blokkoktól áll le a szülés és fogy el az oxigén stb stb. és ha nem provokálják az anyát, és nem szólnak bele hogy mikor nyomjon (?) akkor a baba szinte kicsusszan, persze csak az utolsó kitolásnál, addig nehéz oszt kész, és nem nagyon valószínű hogy reped, mert van ideje tágulni a gátnak a baba oda-vissza húzódása közben, és nem kell vágni stb. Örülök hogy utánanéztem. Csodálatos születésünk lesz. Nincs bennem félelem. Olyan nagy kádunk van! Remélem majd jól fog esni neki hogy a vízben bújjon ki. A születés egy misztérium, szent dolog, ami előtt, közben és után imádkozni kell, annyira nagy dolog, nagyobb, mint amekkora az ember maga. Ez olyan mint a teremtés. Tényleg szent dolog. Ezek után, ahogy ezt felfogom, sohasem fogok az ily módon "áldott" gyerekemnek olyanokat mondani amiket látok az utcán hogy kiabál a z anya "fejezd már be légyszíves" "most ezt miért kellett hagyd már abba hogy képzeled" amikor a gyerek kicsit idétlen vagy csibész. MIért, sérti az idegrendszerét vagy a társadalmi törvényeket, hogy a gyereke gyerek? hogy lehet egy ártatlan lényt mások előtt elítélni? Broáf! Mindig előjön belőlem a pedagógus, én olyan pedagógus vagyok aki nem hajlandó iskolában tanítani mert képtelen megbirkózni a más hagyományos anyák és pedagógusok által félreneveltekkel. túl nagy feladat. Kiscsoportban lehetséges normálisan tanulni. vagy waldorf suliban, feltéve ha valaki elfogadja annak az elméleti hátterét, természetesen. most már értem az amcsi nagynénimet miért tanítja otthon a gyerekeit. náluk nem büntetik! csak úgy hívják home schooling. ő főállású anya, ő aztán igazán. én nem hiszem hogy meg fogom tudni csinálni amit ő, de képes leszek elköltözni hogy a gyerekem normális iskolába járhasson., nem búra alatt akarom taRTAni és megvédeni, mert így is a mi társadalmunkban fog felnőni, vegyes emberek, dolgok és tévéműsorok között, amiből majd választani a kell. de azért én nem adnám be olyan suliba ahol le se sz*rják, és megalázzák. persze kell tanulnunk hogy az élet nehéz. de azért a legjobbat akarjuk neki,nem? talán ha nem sikerül waldorfot, valami kis létszámú falusi sulit fogunk majd választani, pl. gerla vagy ilyesmi. De ez még 6 év:) de hát jön belőlem a tanár, előre gondolkodom:):)
jó ovit, isit, bölcsit és náthából kigyógyulást kívánok az érintett kismanóknak!

Kép
boa
 
 


Sziasztok!

Boa, orulok, hogy felvetetted a suli kerdest, bar meg nekunk is odebb van. Illetve annyira nincs is mar fenyevekre, mivel Angliaban 4 evesen kezdik az iskolat. Tudom, szornyen hangzik, de ez tulajdonkeppen nem olyan, mint otthon az elso osztaly, hanem csak inkabb iskolara felkeszito.
Ezen az iskola kerdesen en is allandoan agyalok. Ami itt lenne 2 percre tolunk iskola (szomszed utca), nagyon nem szimpi nekem. Nem voltam meg nyilt napon, de lattam, hogy milyen gyerekek jarnak oda. Mar a bolcsi (az iskola melletti), ahova jelenleg Lolli jar 3 delelott egy heten, az is elegge siralmas. Nem is tudom, hogyan magyarazzam el, de nem a szamomra szimpi szulok gyerekei jarnak oda. Sokat szornyulkodom, amikor megyek Lolliert a bolcsibe. Leirom mi jellemzo az odajaro gyerekek szuleire, hogy megertsetek mire gondolok:
Apuka, anyuka munkanelkuli, kinyult melegitoben megy a gyerekert, tele vannak tetovalassal (jo, tudom, hogy mostanaban divat, de nemelyik apukanak az egesz karja tele van, ki se latszik a bore), log a cigi a szajukbol, mielott belepnek a bolcsibe es olyan igazi primitiv akcentussal beszelnek. Talan a Monika-Show-ban fellepo emberekhez tudnam hasonlitani oket.
Sajnos ugyanez a helyzet a kozeli iskolaval is. Nagyon nem szeretnem, ha Lolli ilyen gyerekekkel keveredne, mert szerintem abbol sok jo nem szarmazna. Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak elokelo csaladbol szarmazo baratai legyenek, de azert jo lenne, ha nem az onkormanyzati lakasokban, segelyekbol elo, dolgozni lusta szulok gyerekeivel lenne nap mint nap egyutt, mert ez szerintem nem valami osztonzo latvany.
Remelem, ertitek, mire gondolok.

Egyebkent Nigel unokatesojanak a gyerekei, akik Kanadaban elnek, ok is magantanulok es otthon az anyjuk tanitja oket. Szerintem nekunk magyaroknak ez furcsan hangzik, mivel nalunk mas a szokas, de ott ez teljesen altalanos. Kerdeztuk, hogy a gyerekek igy nem lesznek maganyosak, hogy nincsenek kozossegben. Mondtak, hogy egyaltalan nem, mert delutanonkent jarnak kulonbozo foglalkozasok (tanc, zene, balett, stb.) Ugyhogy igy is sok baratjuk van.

A Waldorf ovodakat es iskolakat en is nezegettem, de egy kicsit azert tartok tole. Otthon az egyik rokonomnak a gyerekei oda jartak es nem lettek valami eletre kepes, talpraesett felnottek. Sot, az erettsegi is csak bukdacsolva ment nekik. Szoval, a rossz tapasztalat miatt engem ez egy kicsit visszatart tole. Persze aztan lehet, hogy sok mulik a szulon is.
En nem szeretnem majd nala annyira eroltetni a tanulast, mint annak idejen az en szuleim tettek. Sokszor nem mehettem le jatszani az udvarra a tobbi gyerekkel, mert nekem tanulnom kellett. Na, meg utaltam zongorazni es azt is eroltettek.
En majd ugy szeretnem, hogy figyelem, mit csinal szivesen Lolli es mihez van tehetsege es inkabb arra a vonalra probalom majd terelgetni, de eroltetni nem szeretnem.
Mondjuk azt mar most latjuk, hogy a nyelvek es a zene nagyon erdekli, ugyhogy egyenlore ebben segitunk neki, persze lehet, hogy ez kesobb majd valtozik.

Kepzeljetek, valamelyik nap csak ugy razenditett a "Baby hands up, baby hands up, give me your heart, give me, give me your heart..." dalra! Egyszeruen nem tudjuk, hogy honnan szedte. :shock: O azt mondja, apatol hallotta, de Nigel meg azt mondja, hogy o ezt nem enekelte mostanaban.
A gyerekdalokon kivul nagyon szereti a 70-es, 80-as evek slagereit. Az ABBA dalok a nagy kedvencei. :lol:

Ismet visszakanyarodnek az iskolara. En is pont arra gondoltam, hogy valami kisletszamu, csaladias sulit kene majd talalni, talan meg azok a legemberibbek. Csak ezt nem tudom, hogyan fogjuk megoldani Angliaban. Koltozni nem tudunk, mert a falvakban nalunk dragabbak a hazak, ha meg nem ott lakunk, akkor meg el fogjak utasitani az ottani iskolabol. Szoval, ez meg nagy kerdes szamunkra, hogy mi legyen a megoldas.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el, csak nem jutok a géphez. Este már nagyon fáradt vagyok és nincs kedvem írni :oops:
Ez az igazság. El olvasom miket írtok és na majd válaszolok, aztán elmarad. Most Martin napirendje teljesen elcsúszott, most aludt el nemrég, reggel pedig majdnem 10-ig alszik. Fel kellene ébreszteni reggel, de nincs erőm hozzá. Szóval mire a géphez érek már én is hulla vagyok.
Nagyon jók a képek, nem is baj hogy nem tettél fel rólam én utálom ha fotóznak. Olyan béna képeim vannak. :lol:
A kicsik nagyon szépek és aranyosak, inkább őket nézzük.
Ma egyébként a spájzt takarítottam és selejteztem már nagyon ráfért, de még holnapra is maradt, későn kezdtem el. Nagyon rossz idő van és beszorulunk a házba, jönnek a jó kis pakolós feladatok.
Az esti késői alvás miatt tanulni is csak elszórtan teszem, meg fogom szívni a végén, de ez van. Majd látjuk, nem is igazán érdekel, de majd látjuk, majd írok hol tartok. Novemberben lesz legközelebb előadás, utána sok zh és vizsga.
Örülök, hogy mindenki jól van! Nem vagytok betegek, vagy legalábbis nem nagyon esetleg egy megfázás, de semmi komoly.
Helga! Ügyes vagy hogy tudod tűrtőztetni magad az anyósnál, én nem vagyok ez a típus. Sajnos.
De felesleges probléma lenne, tudom :wink:

Olvastam, hogy mindenki a sulin aggódik,én tudom, hogy minden szépen megoldódik, nem szabad előre nyugtalankodni.
Olyan kicsik még, vagy még nagyon kicsik :D (Boa)
Persze kell előre gondolkodni, de nem szabad aggodalmaskodni, feleslegesen. A kis létszámú vidéki iskolának és óvodának is meg vannak a hátrányai.

Boa!
Nekem is voltak nagy elképzeléseim, mielőtt megszülettek a gyerekek, de amikor ott van, vannak, az teljesen más, és ha valaki rászól a gyerekre nem rossz szülő. Majd meglátod Boa, hogy vannak nehéz időszakok és majd eszedbe fog jutni, az a szülő akit láttál hallottál, hogy Istenem most már megértem.
Soha nem leszel tökéletes anya, mert olyan nincs. Aki ezt mondja, az nincs tisztában vele mit beszél, neked sem kell annak lenned. Törekedni lehet, de én sokat hallom, hogy elkeserednek szülők, hol rontottuk el és kudarcot vallottunk. Minél jobban szeretnéd annál inkább nem működik valami. Nem bántani akarlak, de várd meg amíg megszületik és szeresd, ennyi a lényeg. A legfontosabb.
Ő boldog lesz és kiegyensúlyozott, anyával apával és neki ez éppen elég.
Sok mindenben nem értünk egyet, de a lényeg hogy te jól érezd magad és nyugodt legyél, ha neked ez otthonszüléssel működik akkor azzal.
Én ha még egyszer mennék ugyanoda mennék és ugyanazt az orvost választanám, a lényeg az ember aki melletted lesz, akiben megbízol. Nekem mindkettőnél végig ott volt és nagyon bízom benne, van hogy más problémával is hozzá fordulok ,mert emberileg is nagyra tarom.
Ezt az embert kell megtalálni, a kulcs szereplő. Bizalom ennyi. Orvos, szülész, bába, dúla, mindegy minek hívod, rá merd bízni magatokat.
Nagyon kíváncsi vagyok, milyen szülésed lesz és a egészre. Majd remélem beszámolsz róla.
Azért a helyedben mindenképpen találkozni szeretnék azzal a két hölggyel akik jönnek a szülésre, ne azon a napon legyen az első találkozás, szerintem.

Na puszi nektek! Jók legyetek!
Anikó bocs hogy nem tértem ki rád, de majd bepótolom!
Sziasztok! Erika

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Ma este szeretném már végre leülni és elolvasni mit írtatok.
Csak nem érem magam utól.
Addig is sok puszi és remélem este apa tud a gyerekkel foglalkozni egy kicsit és végre elolvashatom mit írtatok.
megyek is,mert gondolataim és kezeim is ezer fele.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy eltüntem, de pakolunkés ami nem kell, összesezdtem és árulom. Rémes.... Fotózni, felrakni a netre, mérni, kéri, nem kéri, csomagolni, postázni, stb... De legalább nagyon sok mindent el tudtam mosta adni. :lol: Holnap újra töltök. Már várják, mert beharangoztam. :lol: Így lehet nem leszek megint pár napig. Aztán őszi szünet és remélhetőleg festünk is és utána tudunk költözni... végreee! :D

Olive!
Kész kabaré anyósod! :lol: Bár ok nem vicces, mert nagyon meg tudja keseríteni a napokat, de nem foglalkozz vele. Ha hülyeségeket mond nevess magadban. Tudom nehéz, de ha visszaszól az ember ( amit én már lehet megtettem volna ) rosszabb. Inkább mosolyogj. De jól csináljátok, mert akapcsolatotokat nem veszélyezteti. Sok mindenkinél ez tesz be sajnos.
Egyszerűen csak féltékeny, mert lehet úgy érzi, elvetted a fiát tőle. Sok ilyenről hallani.
HOgy megy a diéta? Pudingot megcsináltad már? Ízlett?
Én tegnap pogit sütöttem. Az utolsó adagnál mondtam Gabinak, hogy fürdök, vegye ki az autolsót a sütőből és ami már kihűlt a tepsin, tegye bele az edénybe. Na erre a kihültet beletette az edényeb, de a sütőből nem vette ki az utolsó adagot. Én megy nugiban megfürödtem, aztán a gyereket is lerendeztem , pakolgattam... csak érzem olyan füst van. Megnézemmondom ki füstöl... hát mi... :twisted: Szénné égett a pogi. Rohantam kikapni a sütőből a fekete valamiket. Szerencsére csak 8 db volt már és nem lett nagyobb baj. Hihetetlen, sokat nem lehet a pasikra bízni.
Na meg elütött a kocsival. Azt mondta, hogy nem látta, hogy ott vagyok. :twisted: :roll: Jó kifogás... :lol:

A zenebölcsi tetszik. Meg emlékszemmár, hogy beszéltük is, de nem mentünk bele a részletekbe. Ez Zsófinak is tetszene nagyon. A ringatón agyalok, de csak költözés után lenne értelme. Addig marad a baba-klub. Bár ott csak beszélgetünk és a gyerekek meg szaladgálnak.

Ha a szejtant megcsinálod, szólj és kérem a receptet is, hogyan kell. Gabi örülne neki az biztos.

Iskola... nagyon meg kell nézni hova íratod a gyereket. Valószínű én sem szeretném egy lapukkant iskolába rakni, ahol az igénytelenség az úr. Nem azt mondom, hogy csak gazdagok mellett járjon. Nem erről van szó, de valahol az igényesség alap. Nem kel gazdagnak lenni ahoz, hogy igényes legyen. Csak legyen tiszta, fegyelmezett, rendszerető a gyerek. És nem beszéljen trágárul. Mert azt azonnal eltanulja a többi is. Igaz Geri tudja, hogy az csúnya és szól is, hogy nem szabad úgy beszélni, de hallani sem kéne nap mint nap.
Mi a héten megyünk be az iskolába. Informatika szakos lesz az osztály mint most kiderült. De az nem baj. Az iskolaelőkészítőt nagyon szereti Geri. Kicsit kalandozik az órán, de még csak most kezdte. Ugye csak nem olyan, mint egy ovis foglalkozás. Amúgy mondta a tanítónéni, hogy nagyon ügyes, okos. Viszont jó, mert megtanulja, hogy mi is a követelmény az iskolában. HOgy végig kell ülni a 45 percet és figyelni kell. Ezért is jó szerintem Angliában ez a rendszer, hogy iskolaelőkészítő van ovi után. Sokat jelent.

Boa!
Örülök, hogy írtál végre. :lol: Hamarosan meglátja a napvilágot Ádámka. Olyan jó lesz. Örülök, hogy tudod hogyan szülsz. Megbízol abban, aki segít majd és ott lesz veletek. A vízben szülésről sokat hallottammár és láttamis egy filmet róla. A babának is biztos jobb, hogy nem egyből kicsúszik a hidegbe, hanem a langyos vízbe érkezik. Kíváncsi vagyok hogyan éled meg ezt a csodát.
Az, hogy mit fog az ember csinálni, ha már vele lesz ababa, nem lehet tudni előre. Én is sok mindent elterveztem és nem jött be. Valahol kell fegyelmezni a gyereket, mert ha az utcán ő úgy dönt, kiugrik akocsi elé, muszáj cselekedned és nem biztos, hogy szó nélkül teszed azt. Nem azt mondom, hogy az utcán szénenítsd meg, csak muszáj lesz ott elmagyarázni, hoy miért nem lehet ilyet csinálni. Mert később nem érti majd miért kap dorgálást vagy miért beszélsz ilyenről. De remélejük nem lesz sok ilyenben vagy hasonlóban részed.
Ha szereted és gondoskodsz róla, jó anya leszel. Tökéletes anya nincs. Legalábbis nem tudok róla. :lol:
Én alapjába véve türelmes vagyok, de néha szakad a cérna. :roll:

Erika!
Én is utálom, ha fotóznak. NIgel képes volt még ki is nagyítani a gépen engem. Ki kell az ilyet törölni, nem nagyítgatni! De nem bírtam elmagyarázni neki. :lol: Remélem nem sok képen leszek rajta. :roll:
Ez az idő minket is beszorít és nehezebb lekötni Zsófit. De most, hogy nem esett, egész nap kint voltak az udvaron. Annyira jó volt. Mit csinálunk télen a tömbben??? :roll: Nem lehetünk egész nap az utcán. Bár vettem kifestőket, dehát azt is meg lehet unni.
Te ilyen későn is ébren vagy??? Néztemmikor írtad a hozzászólást! :shock: És ilyen későn is tanulsz? huuuh... azért nekem ez már sok lenne nagyon két kicsi mellett. Én csak költözö, de ezt tudom nem tart sokáig. Mégis hulla vagyok. igaz én meg 3-kor felébredek és csak fél 6 fele tudok elaludni.
Megyek, mert pakolunk a telekre. :)

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Csak 1 percre ugrok be, hogy szoljak, elunk. :wink: Talan a jovo heten egy kicsit tobb idom lesz es irok bovebben, de most nagyon el vagyok veszve. Most is rohanok hajat mosni, aztan meg meg lefekvesig kotok. Nem tudok csak akkor kotni, horgolni, amikor Lolli alszik, igy lassan haladok, pedig az egyik darabbal vasarnapra el kene keszulnom, a masikkal meg 1 het mulva.

Egyebkent a valtozatossag kedveert most en vagyok beteg. Mar 1 hete tele az orrom es kohogok. Neha ugy ram jon az a fojtos kohoges, hogy ugy erzem, megfulladok. Remelem azert nem leszek honapokig beteg, mint a mult telen, mert az szornyu volt.

Aniko, ugye lesz netetek az uj helyen is?

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Olive!
Jobbulást neked! Te eszed a mézet? Nem segít? Nagyon remélem, hogy már kifele lábalsz és nem befele. Lolli meggyógyult már? Otthon van veled vagy azért vitted bölcsibe?

Irigyellek, hogy tudsz kötni horgolni. Én nagyon szeretnék megtanulni. barátnőm tud és vele köttettem meg a gyerekek sapiját. Majd mutatom. Nagyon szépek és melegek is.
Én most keresztszemezek. Készül egy télapós bannerem. Ha kész megmutatom.
Téged tanított valaki kötni horgolni vagy magadtól tanultad meg?

Biztosan lesz netünk a másik lakásban is. Aztán ott arra a sorsa jutok, mint te. Kicsi a lakás, mert kb 50 nm vagy picit nagyobb csak. Fürdő picike, nem tudom hogy fogok ennyit mosni teregetni. Van erkélyem, de télen nem tudok kiteregetni oda sem. De net az biztosan lesz. :lol:

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Aniko, Lollinak adom a manuka mezet, en nem birom ravenni magam, hogy egyek belole. Tegnap mar kinomban sima akacmezet ettem, de attol se volt jobb a torkom.

Gyerekkoromban tanitottak meg kotni, horgolni, de csak az alapokat. A tobbit mostanaban kiserletezem ki magamtol. Azt hiszem 12 evesen volt utoljara kototu a kezemben, aztan tavaly telen egyszerccsak ram jott a kothetnek. Tegnap fejeztem be Lollinak egy sapit, de meg pomponokat kene ra csinalnom. Most viszont nagyon sietnem kell egy mellennyel, amivel el kene keszulnom jovo hetre, Halloweenra. Itt be szoktak olyankor oltozni jelmezekbe, de Lolli fel a boszorkany, csontvaz es egyeb idetlen jelmezektol, ugyhogy ugy gondoltam kotok neki egy narancssarga mellenyt es o egy nagy sutotok lesz. :lol: Nem tudom, hogy elkeszulok-e vele, mert mar nagyon szorit az ido, de igyekszem.
Majd teszek fel a sapirol es a mellenyrol is kepet, ha elkeszult.

Egyebkent en meg varrni szeretnek tudni nagyon. Annyi otletem lenne, hogy milyen ruhat szeretnek Lollinak, de a varrassal hadilabon allok. Van egy varrono ismerosom Csaban, lehet, hogy amikor legkozelebb otthon jarunk hosszabb idore, megkerem, hogy egy kicsit tanitgasson. Az olyan jo lenne, mert sokkal olcsobban kihoznam a ruhakat Lollinak es raadasul egyedi darabok lennenek. Na, meg nem utolso szempont, hogy a varras haladosabb, mint a kotes.

A multkori egett pogacsadra visszaterve. Tipikus, ilyet nem lehet ferfiakra bizni. En be szoktam allitani a sutot, hogy pittyegjen, de olyankor Nigel vagy csak kikapcsolja a pittyegot, ugy hogy en eszre sem veszem vagy megkerdezi, hogy most mit csinaljon. Az eszebe se jut, hogy esetleg benezzen a sutobe es ha megsult a kaja, akkor kivegye es kapcsolja le a sutot.

Most inkabb elkoszonok, mert be van gyulladva a jobb szemem es nem hiszem, hogy jot tesz neki a szamitogep.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!
Csak gondoltam beszólok ide is, hogy Tótkomlóson van egy eladó házunk, ha valakit érdekel...
A Hunyadi Mátyás utcában 132 nm-es a ház, alápincézett, tetőtér beépíthetőségi lehetőség, fent + 2 szoba alakítható ki. Lent az alsó szinten, 3 szoba, konyha+étkező+kamra, fürdő..stb van.
Az udvar 1051nm-es, hatalmas kapubejáróval, akár egy kamion is be tud állni. A gazdasági épületek, garázs még 180 nm-ert tesznek ki. Akár 2 generáció együtt élésére is kiválóan alkalmas. Óvoda 600 méterre iskola 500 méterre a háztól.
Képet itt tudotk nézni róla: http://komlos.fw.hu/udvar.jpg
8 millió forint.
Érdeklődni nálam priviben :)
Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Lassan Boa is átéli a legszebb pillanatot! Nagyon gyorsan eltelt az idő.
Remélem jól vannak.

Olive!
HOgy vagy? Javultál már? Lolli teljesen jól van már? A mézet magában én sem nagyon szeretem. Nekünk pedig van akác, csipkebogyó, vegyes, hársfa, stb...
Én már jól vagyok, de lelkileg még össze kell kapnom magam. Kicsit sok nekem együl a költözés. És még fogjuk rá, hogy az elején tartok. Na de majd csak vége lesz egyszer.

Olyan jót nevettem, hogy ezek a pasik néha milyen bénák. :lol: Azóta nem adtam át ilyen feladatot. :wink:
A másik sütőm, ami elektromos, az beállítható, és ha lejárt az idő ki is kapcsol, meg sípol.stb... de most a gázsütőben sütöttem .

Varrni és meg akarok tanulni. Már nyaggatom az egyik barátnőmet vele. Tavaly egy varrógépet kértem ajándékba és meg is kaptam. Túl sokat nem varrtam még vele, mert annyira nem tudok varrni, hogy belefogjak valamibe is. Beszegni be tudok, de mást...
Kötni is szeretnék nagyon, majd anyumat megkérem, segítsen. Régen tudtam kicsit, mert sálat is kötöttem gabinak, de nem tudom már elkezdeni sem.
Most a keresztszemes nagyon tetszik és meg is nyugtat, bár nagyon kevés időm van rá. Inkább kelek korábban, hogy öltögetni tudjak. Zsófi is segít néha, Geri pedig egész ügyes már.

Gabi végre vesz nekem motort a takarítógépembe. Leégett már lassan 1 éve. Ez volt a porszívóm is. Nagyon szeretem, így megváltás lesz vele takarítani. :) Miknek nem örülöm az ember. :roll: :lol:

Puszi
Anikó

Ezt a sapit köttettem meg. Igaz ez horgolt, de kötve is csodás. :)
Kép

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Én is egy békéscsabai kismama vagyok, de eddig nem találtam rá erre a fórumra, a 2010. márciusi babákba szoktam írogatni.
Tudtok esetleg tanácsot adni, hol van Békéscsabán kismama torna, illetve hová érdemes 4D-re menni. (rendes uh-ra Gyulán járok)

Előre is köszi!

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk...
Anikó!

Kismama tornában nem tudok segíteni, de a4D-st Csabán Róna csinálja, és Gyulán is van. Arról hallottam, hogy nagyon jó. A csabait nem tudom. De Róna elég alapos.
Biztos segítenek majd az anyucik.

Megvan a lakás kulcsak. Ma már voltunk takarítani... hááát... :roll: hogy is mondjam.... :oops: elég gáz. Főleg, hogy egy szép fürdőből egy csúnyába megyünk. A konyhát muszáj lesz átalakítani. A mi bútorunkat visszük és ott is hagyjuk majd nekik. Nagyon gáz.... :? De majd szép lesz, viszont mennyi munka árán... :roll: Így lehet nem leszek pár napig, amíg a nagyját csinálom, mert elég sok időmet elveszi, de azért igyekszem majd bejönni.

Remélem mindenki jól van már.
Erika? Ő nagyon régen írt már.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anikó!
Köszi szépen!
Anikó

Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. En is jol elvesztem.

Lollival meg mindig betegek vagyunk. En mar jobban vagyok, de o meg mindig kohog es folyik az orra. Egyszer mar ugy lattam, kilabal belole, de akkor robbantam le en es o meg visszaesett.

Erika, gondolom azt se tudod, hol a fejed. A suli meg a fiuk...

Aniko, hogy alltok?Belegondoltam, hogy ezzel a pakolassal meg nincs vege a koltozesnek, mert az uj helyen meg majd ki is kell pakolni a dobozokat. :twisted:
Ez a sapi nagyon szep. Majd fenykepezek es akkor meglatod, hogy en miket alkottam. :lol: Lolli allandoan elmondja nekem, hogy a fifis kepet Anikotol kapta. (Mintha nem tudnam. :lol: ) Most azon agyalok, hogy fifis mellenyt vagy kardigant kotok majd neki. Az indianlanyos nagyon bejott neki. Anyukameknak is elujsagolta skype-on, hogy anya horgolt neki indianlanyt. Odaig van az indianokert.

Aniko20, en Gyulan tudom neked Jurdi Imadot ajanlani. En nala voltam annak idejen es nagyon kedves volt es alapos volt. Lolli a varoban rugdosott ezerrel, mire az UH-ra kerult a sor, elaludt. Alig birtuk felebreszteni, de Imad addig nem engedett el minket, amig ebren is lathattuk.
Idelinkelem neked a web oldalat es ott megtalalod a telefonszamat is:

http://www.jurdi.net/

Bocs, hogy most csak ilyen kurtan irtam, de sok az ido es mar fel labbal az agyban vagyok. :)

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive!

Köszönöm szépen, megnéztem a honlapot! A tarifát nem tudod véletlenül?

Kép
 
 


Szia Aniko!

Nagyjabol egy arban szokott lenni az egesz orszagban. Amikor en voltam (kb. 3 eve), akkor azt hiszem kb. 12e Ft volt, de ebben az arban volt CD kepekkel es DVD, amire felvette Imad az egesz UH-zast. Azota biztosan emelkedett az ar, de biztosan nem ugrott meg nagyon, mert ahogy en hallottam evek ota e korul mozognak a 4D UH arak. Szerintem hivd fel telefonon es erdeklodd meg az arat es ha elfogadhatonak talalod, akkor jelentkezz be hozza!
Ha jol latom most pont idealis korban vagytok, mert kb, ilyenkor lehet a legjobban mindent latni, a 30. het utan mar nagy a baba. En ha jol emlekszem kb. 25. heten voltam.

Miutan voltal, szamolj majd be nekunk es ha tudsz, tegyel fel kepeket! Nekem nagy elmeny volt. Az egyik baratnom csak az elso babanal ment 4D-s UH-ra (Pesten), de o egyaltalan nem volt tole elragadtatva. Azt mondta teljesen felesleges volt, szinte semmit sem latott. Szerintem ez a dokitol is fugg, en nagyon meg voltam elegedve. Imad minket addig nem engedett haza, amig mindent nem lattunk. :)

En meg aztan kulonosen elegedett voltam, mert addig nem tudtam a baba nemet. Itt Angliaban nem mondhatjak meg a baba nemet, mivel nagyon sok nemzetiseg el es vannak olyanok, akik mindent elkovetnenek, hogy ne legyen lanyuk. :shock: :twisted:

Persze az lehet, hogy meg erdekesebb lett volna, ha szuleskor tudom meg, de szerettem volna hamarabb tudni, hogy ruhakkal es egyeb kiegeszitokkel tudjak elore keszulni. En Angliabol utaztam haza szulni es a ruhakat innen vittem a leanyzonak, mivel otthon sokkal dragabbak.

Erika es "bekesi" Aniko, ti is irjatok, ha van par szabad percetek!

Lolli szinte minden nap emlegeti a gyerkoceiteket. Ma pl. azt mondta, hogy nagyon szereti Gerit es Zsofit. Tegnap meg kerdezte, hogy hol van Martin es Domi? Amikor mondtam neki, hogy Bekescsaban, vitatkozott velem, hogy, nem Bekescsaban, Bekesen vannak. Hat, lehet, hogy o tudja jobban? Elofordulhatott, hogy eppen ott jartak. :lol:

Na, meg szinte naponta elmondja, hogy Zsofinak is van delfines lufija.

Olyan rossz, hogy ilyen messze vagytok! Lolli nagyon elvezne, ha surubben latna a skacokat.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Nehany Halloween esti kep Lollirol es a vicsorgo tokunkrol. :lol:

Kép Kép Kép [/img]

KépKép
 
 


Köszi Olive az infókat, én is ilyesmire gondoltam az árat illetően.
Egyébként mi már tudjuk, hogy kislány lesz. :D
Jó, majd teszek fel képet, ha megvolt az uh.
(Egyébként én is békési vagyok eredetileg és itt is dolgozom, csak nemrég költöztem át Csabára. :wink: )
Édes a gyerkőcöd!

Kép
 
 


Sziasztok!
Totál nem érek rá!
Látjátok most is mennyi az idő, nem csak a suli miatt, majd mesélek.
:D :D :D
Üdv az új Anikónak, mi két éve költöztünk Csabára! Van már babátok?
Én Rónánál voltam 2008 nyarán. 10 ezer volt a 4d. Nagyon meg voltunk elégedve vele is!
Remélem mindenki jól van én kicsit beteg is voltam , miért is ne, már más nem hiányzott az életemből.
Röviden, lakás felújítás, most kezdik jövő héten az udvart is, másik vállalkozás, Domi most kezdte az ovit, utca kép rendezése, mint majdnem közös képviselő, suli, nem tudok tanulni. :D :D :D :D
Puszi mindenkinek! Írok ha tudok!
Erika

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam itt. Most is csak beköszönök, hogy megvayunk, csak én nagyon fáradtan.
Elkezdtük a festést. De lassan haladunk.
Kicsit kimerítő, főleg, hogy anyu tegnap vigyázott a gyerekekre, de láttam nem tetszik neki.
Na mindegy.

Nagyon cuki lett Lolli a jelmezben. Hog yte milyen ügyes vagy Olive! Gondolom sikert aratott a kis tök. :lol: És mentetek is gyűjtögetni?

Zsófi is sokat emlegeti Lollit. Mindig mondja a nci felvételekor, hogy ezt Lollikától kaptam anya. Ugye? Ezt Lollikától kaptam. :lol: Meg sokszor mondogatja, dalolgatja, hogy Izabella, Izabella. :) Geri is párszor emlegeti. Szerete kimenni Angliába. Tudom Thomas miatt... :wink:

Anikó!
Akkor te is békési vagy? Biztos láttuk már egymást.
Jól vagy? Jól viseled a terhességet?

Erika!
Nagyon sajnálom, hogy időd szinte semmi. Kicsit lazíts is,mert így nem lehet sokáig bírni. Hogy tetszik az ovi a nagyfiúnak? nehéz volt beszoknia Dominak? Hogy viseli Martin, hogy nincs otthon Domi?
Utcarendezés... azért besegítenek a szomszédok?
Új vállalkozás??? nagyon titogzatos vagy. Bár ne kiabáljuk el, ez igaz. Sok sikert hozzá .

Boa? Lassan megszületik Ádám. :lol: Biztos szép kisbaba.

megyek, pakolok és lepihenek, mert utána megyünk a tanítónénihez.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Eryka! Köszi neked is az uh tippet! Én januárban lesz két éve, hogy Csabára költöztem. Ez lesz az első gyerkőc! :)

Anyko! Igen, békési vagyok, születésemtől fogva itt laktam, 2008. januárban költöztem át Csabára, amikor összeköltöztünk a párommal. A családom most is itt lakik Békésen, sokat vagyok itt. Itt járok tanácsadásra is, mert így egyszerűbb "kiugranom" munkából, + anyukám itt dolgozik a röntgenben.
Én pedig a Kistérségi Irodában dolgozom, ami a polgármesteri hivatalban van.
Köszönöm kérdésed, jól vagyok, jól viselem a terhességet az elejétől fogva (semmi hányás, vérzés, ...), néha jön egy-két apró nyűg, de nem panaszkodhatom. Szeretnék még dolgozni ameddig lehet, de most ez az influenzajárvány belekavarhat a dolgokba, nagyon idegesítenek már az ellentétes hírek! :twisted:

Kép
 
 


Sziasztok!

Látom nem sok mindenről maradtam le. Merre vagytok?

Anikó!
Kár, hogy már nem itt laktok. Úgy örülnék egy békési anyukának. :wink:
Örülök, hogy jól vagy és nincs semmi probléma. Legalább élvezed és még dolgozni is tudsz.
Most nézem, hogy március 7-re vagy kiírva. Gerim március 5-én született. :D Én karácsonykor dolgoztam utoljára, pontosan 24-én volt az utolsó munkanapom.
Lehet írtad már, de tudjátok a baba nemét? Vagy ne is akarjátok tudni? Legyen meglepetés?
Geri 20 hetesen megmutatta magát. Akkor is nagyon bolgogak voltunk, de Zsófi már szégyenlős volt végig. Én éreztem, hogy lány lesz, meg vettem is lányos ruhákat. Fiús ruci nem is volt előkészítve. DE hatalmas öröm volt, hogy szülésném tudtam meg a baba nemét. És szerencsére lány lett, mert ha fiú, akkor is rózsaszínben kellett volna hazahozni. :lol:

Én kifáradtam már most aköltözésben, pedig még az elején tartunk. Ki van festve a fürdő, gyerekszoba, konyha, kamra, wc. Már csak a folyosó lesz és a nagyszoba. De mennyi takarítani valóm lesz, illtve itt még egy csomó dolog, amit dobozolni kell. :roll: De egyszer túlleszünk rajta. Aztán ha jön a jóidő, meg a házon dolgozunk. :lol: De az már jól fog esni.

Megyek,mert lassan keltem a nagyfiút. Ovi....
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Anyko, en itt vagyok, csak egyre kevesebb idom jut a netezesre. Karacsonyig egy csomo kotni- es horgolnivalom van. Raadasul kozben szulinapok is vannak, sot meg jan. elejen is. Ugy dontottem, hogy minden szulinaposnak kotok vagy horgolok valami mesefiguras sapit, salat vagy mellenyt, mert olyan nehez valami jo ajandekot venni. Minden gyerkocnek, akit ismerunk, annyi jateka van, hogy nem erdemes novelni a keszletet. Most eppen az egyik szomszed kisfiunak horgolok. A sapi mar kesz, most a salon dolgozom. Illetve a sapira meg ra kell varrnom a kisautot, de azt hagyom utoljara. Aztan a szomszed kislany szulinapja kovetkezik dec. 5-en. Neki egy mellenyt szeretnek kotni. Illetve sajnos mar nem szomszed, a mult heten koltoztek el. Lollinak biztosan hianyozni fognak a gyerekek, na meg a macsek. Mindig itt ult a nappalink ablakparkanyan, Lolli meg felmaszott a kanapera, ami kozvetlen az ablak alatt van es beszelgetett a cicaval. Hozta neki a jatekait, konyveit is mindig. :) Reggelente, amikor Lolli ebredt, altalaban a garazstetonkon ult a macsek. Pont oda lehetett latni Lolli ablakabol. Eddig meg nem tunt fel neki, hogy nincsen Dilly cat, de szerintem hamarosan keresni fogja.

Anyko, nagyon nem irigyellek a koltozesert! Viszont a vegen, amikor kesz lesz a szep uj hazatok, nagyon fogok irigykedni. :wink: Mikorra varhato a hazba valo koltozes? Elkezdodott mar az epitkezes?

Eryka, te aztan jol bevallaltad magad! En nyavogok mindig, hogy sosincs idom egy csomo dologra, de akkor mit mondjal te?!

Aniko20, bejelentkeztel mar 4d-s UH-ra?

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Anyko, kislány lesz! :D
Ismerem ezt a költözéses, építkezéses dolgot! Kitartás!

Olive! Nem, még nem jelentkeztem be, nem akarom, hogy egybeessen a sima uh a választott orvosnál és a 4D, anyagilag sok lenne egyszerre. Kicsi még várunk a 4 D-vel szerintem, majd a decemberi fizuból. De mindenképpen írok, ha voltam, és teszek fel képet. :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nem bírok sűrűbben jönni. Hulla fáradt vagyok. Most is leragad a szemem. Nagyon rossz. És ki sem birom pihenni magam.
Remélem decemberben már pihenünk kicsit, mert ez most nagyon sok.
Jövőhéten már a lakásban alszunk. Akkor pedig jön a kipakolás.
Zsófi nem szeret ott lenni. Geri már szokja. De ő is mindig azt mondja, hogy ő nagy és itt marad ebben a házban egyedül. Csak túléljük ezt a kis időt.
Jövő ősszel, ha Helgáék is itt lesznek, tartunk házavató bulit. :)

Mi megvagyunk, ezt a fáradtságot leszámítva.
Geri szereti az iskolaelőkészítőt. Zsófi meg unja magát. Esik az eső, udvar is kizárva. Na de egyszer kitavaszodik.

HOgy vagytok?
Olive!
Majd megmutatod miket kötsz, horgolsz? Nagyon ügyes vagy.
Nekem most nem lesz időm sok mindenre, pedig terveztem pár dolgot. Készülnék a karácsonyra is,de sok mindent nem tudtam kihozni magamból.
Hogy vagy Isabella? Zsófi így hívja sokszor. Csak ha a nacit veszi fel, akkor mondja, hogy Lollika. :lol:
Nagyon sokat emleget titeket.
Tegnap gyerekzsúr volt nálunk,mert Gerinek holnap lesz a névnapja. Egy kutyatortát csináltam neki. Mutatommajd azt is.
Nekem pedig osztálytalálkozónk volt. Jajjj... mire vettem magamnak egy szövetszoknyát.. régi vágyam volt egy szép szövetszoknya. Nagy nehezen sikerült vennem. lmentem a fodrászhoz is, akit már 2007 áprilisa óta nem láttam. Nemis oda mentem el. Rábíztam magama fodrászra és rövid lett a hajam. Nem is mutatom meg. :lol: Gabi szeint nagyon jó, én meg....

Erika vajon hogy bírja?

Anikó! merre laktatok? Melyik részén a városnak? Erika is békési, ők is nemrég költöztek át, ha jól rémlik. Mi is lkatunk Csabán a Gyóni Géza 1-ben. De ez már 10 éve volt.
Mi itt maradunk. Szeretünk itt lakni. Meg anyuék is itt vannak. A gyerekek meg ragaszkodnak hozzájuk.
Milyen nevet találtatok már a kislnyotoknak?

Itt is reklámozom.... 24-én nyit a játszóház! Délelőtt 9:30-kor.
December 5-én pedig jön a Mikulás. :) A mikulás ünnepség du 4-től lesz.

Megyek,mert elalszom ülve.
Puszi
Anikó

Kép
Kép
Kép

Kép

KépKép
 
 


Anyko! A pocaklakó neve Georgina lesz. (vezetékneve Nagy)
Békésen a Malomasszonykertben laktam, illetve laknak anyukámék, a Róna utcában.
Itt Csabán Jaminában lakunk, a Táncsicson.
Hű, micsoda torta!!!
 
 


Anikó!

Akkor nem laktunk messze egymástól, mert én is a 3 iskola közelében laktam, a szüleim ma is ott laknak. Akkor te is ide jártál suliba? Erika is. :)
A kislányod neve nagyon szép lesz. HOgy lehet becézni?
Mi, amikor elhatároztunk, hogy gyermekünk legyen, azt mondtuk kislány és Krisztina Rebeka lesz. Aztán lett Geri. :lol: De megmaradt ez a Krisztina Rebeka, ha egyszer lesz egy lányunk, azt így fogják hívni. Végül mikor megfogant Zsófi, jött egy belső hang, hogy Zsófia. Így lett Zsófi Zsófi és határozottan Zsófis a csaj. :lol:

A tortán én csináltam. Gerinek van egy plüss kutyusa, azt próbáltam összehozni torta formában. :) Nagyon tetszett neki.

Ti készültök az ünnepekre? Ki mivel? Hamarosan gyertyagyújtás is. Jövőhét vasárnap igaz?

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!
Van egy kicsi időm! Nagyon szuper torta, Anikó te felülmúlhatatlan vagy. Helga meg ezzel a kötögetéssel , horgolással, hihetetlenek vagytok!
Minden oké velünk! A csemeték aránylag jól vannak, bár most kicsit taknyos a kicsi, de semmi komoly.
Kérdés!!Ti beadatjátok az új influenza elleni oltást a kicsiknek????
Én annyira tanácstalan vagyok ezzel, Dominak be lehetne adatni, de annyi mindent hal az ember!
Anikó, szuper ez a játszóház és merre lesz? Te is ott leszel? Ki lesz a bébicsősz?
Mi már benne vagyunk ház felújításban, vagyis a hátsó részt csináljuk a garázsokat, meg ilyenek. Szörnyű! Holnap jön a burkoló, a vízszerelő, ma volt az asztalos, közben az ovi, az új vállalkozás, a sulit nem bírom, úgyhogy már be sem megyek! Egyszerűen nincs időm tanulni. Az eredeti vállalkozásra sincs semmi időm.
Most a jelenlegihez nyelvet kell tanulnom, szóval angol ezerrel!
Tényleg tudok majd nyáron beszélgetni a férjeddel Helga!
Szóval nem vagyok ügyi, de nem akarok beleroppanni a dolgokba! :oops: :cry:
De több időm jelenleg nincs, majd talán jövőre!
Szóval! Puszi Nektek! Majd írok ha oda jutok!
Erika

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziaszok!

Bar en is hulla vagyok, irok gyorsan nehany sort. Ugyse tudok lefekudni, mivel Lolli 10 percenkent felsir. Most masztunk ki az egyik betegsegbol, erre kb. csak 1 hetig voltunk jol es most ujra mind a ketten betegek vagyunk. Raadasul most rosszabbul van, mint elozoleg. Nagyon rondan kohog, allandoan tele az orra es ma ejfel korul hanyt is. Tele volt slejmmal szegenykem. Ilyenkor ugy utalom, hogy itt elunk, mert nem tudom megmutatni egy normalis gyerekorvosnak. Itt a gyerekek is a felnottek csaladi orvosahoz jarnak, sot, most a H1N1 cirkusz miatt nem is nagyon fogadnak infuenzas tunetekkel. Fel kell hivni egy telefonszamot, ahol telefonon keresztul megallapitjak, hogy H1N1 fertozott vagy. Aztan megmondjak, hogy melyik gyogyszertarral lepnek kapcsolatba, ahol felveheted a Tamiflu nevu gyogyszert. Erdekes. :shock: Nalunk igy diagnosztizaljak es gyogyitjak a H1N1-et. :roll: En fel se hivom oket, mert barki aki felhivja oket, rogton rafogjak, hogy H1N1. Igy jart a volt szomszedunk is. Tegnap kuldott egy sms-t, hogy ok elkaptak. Nigel ma felhivta, mert kivancsiak voltunk ra, hogy hogyan allapitottak meg. Mivel en akkor hiszem csak el, ha vert vesznek es abbol kimutatjak, hogy H1N1. Ismerem az angol egeszsegugyet es tudom, hogy mindenfajta influenzara rakenik, hogy H1N1.

Erika, en be nem adatnam se magamnak, se Lollinak azt az oltast. Azt is arra talaltak ki, hogy a nagy gyogyszergyarak tovabb gazdagodjanak. Erdekes, hogy a tozsden ilyen nagyobb cirkuszkor, amikor valami uj szert kezdenek arulni, mindig milyen jol allnak a gyogyszermultik. :roll: Nincsen meg multja ennek a vakcinanak, ki tudja mit okoz kesobb. Amerikaban 1976-ban mar volt ilyen jarvany es akkor rengeteg embert beoltottak. Az oltas okozott halaleseteket is (valoszinuleg tobbet, mint maga a jarvanyj) es sokak idegrendszeri karosodast szenvedtek. Persze azota biztosan mas az oltoanyag, de ki tudja, ez mit okoz.

Majd meg probalok irni nektek a H1N1-rol, csak Lolli ismet felsirt.

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Na, csak visszajottem. SZegenykem almaban jajgat.

Szoval, a volt szomszedunk azt mondja, szerda estere betegedett le es nagyon szarul volt, szornyen fajt a feje is. (Itt megjegyeznem, hogy ennyi erovel, akkor rafoghatjuk, hogy en mar a telen atestem a H1N1-en, mert en akkor ugyanilyen szarul voltam, ahogy azt o magyarazta.) Ma mar viszont boltokban csaszkaltak. Na, en tavaly januarban nem csak 4 napig voltam olyan allapotban, hogy itthon uljek, hanem tovabb. Mazlim volt, mert akkor Nigel pont nem dolgozott, illetve itthon retusalta a fotoit. Kulonben nem tudom, mit csinaltam volna Lollival, mert ellatni meg magamat sem tudtam, nemhogy meg mast. Ha jol emlekszem, akkor meg viszont nem is beszeltek a sertesinfluenzarol. Ha most lennek olyan allapotban, akkor azonnal ramfognak, hogy H1N1.
En mar a falat kaparom, ha a hirekben meghallom ezt a szot! :twisted:
Nigelnek egy masik haverja is azt mondta kb. 2 hete, hogy elkapta o is meg az egesz csalad, de o is 1 het mulva mar nem is emlekezett az egeszre. Ha tenyleg az volt nekik, akkor ez igen rovid lefolyasu betegseg lehet, mert en egy masfajta influenzabol se szoktam kimaszni 1 het alatt.
Szoval, nekem nagyon gyanus ez a nagy hirveres es panikkeltes. :roll:

Akkor egy kicsit vidamabb tema:
Anyko, hihetetlen vagy ezekkel a tortakkal! En is szeretek ugye sutogetni, de ilyen cukraszati remekmuvekre azert keptelen lennek. El nem tudom kepzelni, hogy hogyan csinaltad.

Nekem majd januarban kell sutnom egy tortat az egyik baratnom kislanyanak, aki 4 eves lesz. Valami nagyon csajosat kene. A baratnom valami tunderes vagy hercegnosre gondolt. Hat, nem tudom... Arra gondoltam, hogy esetleg egy kastelyszeruseget tudnek csinalni. En legszivesebben tejszines bevonattal csinalnam, de nem lehet, mert nem a bulin eszik meg a tortat a gyerekek, hanem mindenki kap majd egy kis partizacskot es abba rakjak bele. Egy jatszohazfeleben lesz az egesz buli es ott nem lesz idejuk enni a gyerkocoknek, mert rohangalni, ugralni, csuszdazni fognak. Gyertyafujas lesz, de utan csak felvagjak a tortat es bezacskozzak. Szoval, egy kicsit kinban vagyok, hogy milyen legyen a toltelek, hogy ne kenodjon annyira. Itt a marcipan bevonat nem nagyon divat, azt se tudom, hol lehet kapni. Cukormazzal szoktak bevonni a tortakat. En nem nagyon rajongok erte, ugyhogy azon agyaltam, hogy mi lenne, ha fehercsokival vonnam be a torta nagy reszet es a tornyokat csinalnam csak cukormazzal. Azokat rozsaszinre gondoltam, hogy csajos legyen. Talan kakaos piskotat sutnek es csokikremmel toltenem meg. Az talan pakolhato. Gondoltam dios vagy mogyoros kremre is, de azt mondja a baratnom, hogy az inkabb ne, mert Angliaban sok az allergias. Nehogy ott fulladjon nekunk meg valaki!

Eryka, tenyleg csak annyit vallalj, amennyit birsz! Az nagyon szupi lenne, ha jovore cseveresznel Nigellal. :D

Nekem meg mar egy csomo kepet fel kellett volna raknom Nigel weboldalara, de nem haladok vele. Napkozben Lolli miatt nem tudom csinalni, ma meg tegnap este leveleket diktalt Nigel, aztan meg ugye rohantunk Lolli atoltoztetni meg agyat huzni. Sot, a mosogepet is beinditottam ejfelkor, mert frissen meg kijonnek azok a borzalmas foltok, de ha allni hagyom, akkor nezhetem. Ontottem bele jo sok mososzodat is. Szerencsere minden kijott.
Tenyleg, ti szoktatok hasznalni mososzodat? Allitolag lagyitja a vizet es kiszedi a foltokat. Sot, ha azt hasznal valaki, akkor sokkal kevesebb mosopor kell. Ja, es olcsobb, mint a Calgon! Ha jol tudom, otthon a DM-ben lehet kapni.

Holnap ismet telefonalhatok a bolcsibe, hogy a heten nem megy Lolli. En mar ezt ugy unom. Nem is tudom, minek jar szegeny. Megy 1 hetet (illetve 3 delelottot), aztan legalabb 2 hetig beteg. Aztan megint megy 1 hetet es ismet beteg. Ez meddig lesz meg igy?! :evil: En meg mindent elkapok tole. Anyukam szerint egesz gyerekkoromban nem voltam ennyit beteg, mint miota Lolli bolcsibe jar es meg csak aprilis vegefele kezdte. Kivancsi vagyok, hogy apank megussza-e. Az elozot nem kapta el tolunk. Pedig, regebben pont o volt minden telen vegig beteg. Lehet, hogy ez a dieta jot tesz neki. :wink: Pont most gondoltam bele, hogy o rengeteg gyumolcsot es zoldseget eszik egy nap. En is probalkozom, de belem annyi nem fer. :lol:

Azt hiszem megkiserlem a lefekves, most mar kb. fel oraja nem ebredt fel Lolli. A tegnap ejjel is rettenetes volt, csak az volt a szerencsem, hogy ma Nigel nem dolgozott, igy o volt delelott Lollival, en meg akkor aludtam egyet, probaltam az ejszakat bepotolni.

Eryka, Martinnak jobbulast, remelem Domi nem kapja el!

Anyko, teszek majd fel kepeket, csak kicsinyitenem kell. Zsofit nem tudnam elkepzelni Krisztina Rebekakent. O tenyleg olyan zsofis. :lol:

Aniko20, a Georgina nagyon szep nev! Itt vagy Gina-nak (Dzsina) vagy Gerogie-nak (Dzsordzsi) becezik.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron