Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ismet csak rovid leszek, tulajdonkeppen mar mentem volna lefekudni, csak meglattam Aniko hozzaszolasat es nem akartam, hogy itt arvalkodjon. :wink:

Aniko, ez tok jo, hogy ilyen konnyen sikerul bejutnia Zsofinak! Remeljuk, hogy elvezni fogja majd. Az elejen biztosan nehez lesz, de miutan hozzaszokik, hogy nem anyan log egesz nap, biztosan jol fogja magat erezni. Lollival hetfon megyunk probanapra az uj bolcsibe.

Meseltem mar, hogy van kocsim? Csak meg idom nem volt beleulni. Meg meg se neztem belulrol. Nigel rohog rajta, hogy engem ennyire izgatnak az autok, hogy meg meg se neztem kozelebbrol. Mentsegemre legyen, hogy tegnap zenebolcsiben voltunk, utana jatszohazban, aztan meg sutogettem. Ma delelott szinten a konyhaban tevekenykedtem, aztan du. mentunk vendegsegbe es csak keso este ertunk haza.

Aniko, remelem kezded te is megszokni az uj helyet. Persze, tudom, hogy milyen uj helyre koltozni, foleg, ha teljesen mas, mint az elozo. En is nagyon szerettem az elozo hazunkat, de muszaj volt onnan elkoltozni, mert gyerekkel az nem volt idealis kornyek.
Nagyon ugyi vagy, hogy mar igy allsz a dekoracioval. En meg sehogy se, de azt se tudom, hogy fogjak bele.

Egyebkent azt a kastelyos tortat csak januarban fogom megsutni, akkor lesz a baratnom lanyanak a szulinapja, de ma is csinaltam egy tortat, amit vittunk a vendegsegbe. Ma meggyes-gesztenyeset csinaltam, de nem lett lefenykepzve, ugyanis annyira rohantunk, hogy itthon mar nem volt ra ido, Nigel meg elfelejtette hozni a fenykepezogepet. Nagyon finom volt. Olyan regen ettem mar gesztenyeset, mivel itt eddig nem lattam gesztenyemasszat. Most viszont felfedeztem. Valoszinuleg nem lehet egesz evben kapni, csak karacsonykor, mivel van aki azzal tolti a pulykat. Persze nem olyan finom, mint a magyar, mivel ez izesitetlen, natur massza, de jol megrumoztam meg gyumolcscukroztam, ugyhogy vegul hasonlo ize lett, mint az otthoni gesztenyepurenek.

Eryka, Domi miket ki nem talal?! Bar, varjuk ki a veget, meg a kis baratnoje is kovethet el hasonlot a csizmajaval. Lolli imad a vizzel jatszani. Szerencsere itthon magasan van a csap a konyhaban, a furdoszobaba meg nem jut be nelkulunk, mert nem tudja kinyitni az ajtot. A bolcsiben viszont van ra esely, mivel ott eleri a csapot es amugy is szinte mindig at kell oltoztetnem, amikor ertemegyek, mert allandoan pancsol a vizzel es csurom vizes a ruhaja. Itt se veszik eszre a nevelok, ugyhogy mindig en oltoztetem at, amikor megyek erte.
Martinhoz meg kitartast! Lollinak is amilyen angyali pofija tud lenni, sokan el se hinnek rola, hogy milyen rossz is tud lenni. A szofogadas neki se tartozik a jotulajdonsagai koze. Vele is nagyon nehez, ha rajon a hoppare. Valamikor meg hihetetlenul edes es mindent ugy csinal, ahogy megkertem ra. Sajnos ez a ritkabbik eset, altalaban nagyon akaratos es azert se csinalja ugy, ahogy mondom. Nalunk kicsi a haz nagyon es igy csak egy-ket cserepes viragom van, az is szamara elerhetetlen magassagban, ugyhogy a foldet nem tudja kiramolni a cserepekbol. Tavaly viszont a kertben vegzett olyan rongalast, mint egy kolyokkutya. A vegen mar feladtam es nem is vetettem, ultettem uj novenyeket, mert Lolli ugyis kiasta vagy ugy nyakon ontotte az ujonnan vetetett magokat vizzel, hogy kimosta a viz a foldbol.
Szerencsere o a jatekaira es konyveire vigyaz.

Olyan jot nevettunk ma, Lollinak volt egy nagyon edes aranykopese. A vendegseben, ahol voltunk ma, a hazigazda nagyon magas srac es Lolli azt mondta, hogy olyan magas, mint a templom. :lol:

Irnom kellene mar az aranykopeseit, mert el fogom felejteni idovel, pedig igen jokat szoktunk nevetni rajtuk.

Kiraktuk ma este az ablakba a cipot es varjuk a Mikulast :)

Boa, gondolom, hogy nagyon el vagy most foglalva, de ha akad nehany szabad perced, irjal nekunk nehany sort, hogy hogy vagytok!

A vegen csak hosszabbra sikerult az iromanyom. Lolli felebredt es nem mertem lefekudni. Inkabb itt ulok a gepnel es varok, hogy kell-e meg hozza bemenni. Utalok az agybol felalomban kiugralni.

Most mar viszont tenyleg megyek aludni, mert mar leszedulok a szekrol.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Most én is csak gyors pár sort, talán holnap lesz időm.

Olive!

HOgy sikerült a próbanap? nagyon kíváncsi vagyok rá. :)
Remélem minden tetszik neked is és Lollinak és örömmel fog oda járni.
Mi ma voltunk bent a bölcsiben és január 4-től mehetünk is. Nagyon aranyos volt a vezetőnő. Szerdán megyünk be szétnézni és ismerkedni a bölcsivel. Remélem tetszeni fog minden Zsófinak és szeretni fogja.
Nagyon fura, hogy végül ő is bölcsis lesz, mint a bátyja, de nem bánom, mert azt hiszem, kell Zsófimnak a társaság. Ugyan járunk babaklubba és játszóházba is rendszeresen, de ez mégis más.

A lakást kezdjük megszokni. vagyis a gyerekek annyira nem probémáznak rajta csak én.
Lolli aranyköpéseit tényleg írni kellene, bár itt megmarad minden. :) Nagyon aranyosak tudnak lenni.

Mikulás járt felétek is?
Nálunk járt és nagy volt az öröm. Most nem igazán kaptak édességet csak egy kicsikét, hogy mégis legyen az is. Sok gyümölcs és kicsi játék volt a csizmában.

Remélem Anikó és Boa is jól vannak. Biztos nagyot nőtt már Ádám baba is.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Anyko, sajnos a probanapot le kellett fujnunk, ugyanis 1 egeszseges het utan Lolli ismet lerobbant. 1 napot (delelottot) volt mult heten a bolcsiben es azonnal sikerult osszeszednie egy hanyos virust. Ugy kezdodott, hogy mar napok ota alig eszik, tegnap ota meg hany is. Szegenykem ma reggel olyan volt, mint egy rongybaba. Aztan jobban lett, de a delutan lefekves elott ismet hanyas es nagyon kis elgyotort volt. Nem szoktam itt orvoshoz jarni vele, mert semmi ertelme, de gondoltam most inkabb mutassuk meg, hatha megsem virus, hanem vakbelgyulladas. Nekem volt gyerekkoromban es anyukam mindig attol retteg, hogy nehogy veletlenul az legyen Lollinak es nem veszik eszre. Szoval, elmentunk dokihoz, de felesleges volt. Gyogyszert nem kapott, ujat meg nem mondtak. Csak feleslegesen vartunk tobb mint 1 orat a varoban, tele (kb. 30 ember) betegekkel. Most azert rettegek, hogy mi mast szedtunk meg ott ossze. Tipikus, hogy amikor a dokinal jartunk, teljesen egeszsegesnek nezett ki es meg beszelgetett is a doktornovel. Mire hazaertunk, meg ismet szornyu allapotban volt.

Egyebkent ez az utolso het ebben a bolcsiben, januartol meg masikba jar. Talan fellelegezhetunk, legalabbis remelem. A baratnom lanya is ebben a bolcsiben kezdte es o is itt sokat volt beteg. Aztan atvitte abba, ahova Lolli is fog jarni januartol es ott nem betegeskedik ennyit.

Raadasul igen jo delutanom volt, mert anyos is beallitott es mivel a draga fiacskaja nem akarta hallgati a suket dumajat, o szepen felment az emeletre, mondvan, hogy el kell inteznie nehany telefont. Termeszetes csak akkor jott le, amikor anyos mar koszont el. :twisted: Gondolhatjatok, hogy osztotta nekem az eszt! Azt is mondta, hogy mit aggodok, semmi baja a gyereknek, milyen boldognak latszik. Majdnem elkuldtem a szemeszetre. Lolli csak ult egy helyben a szonyegen es bamult ures tekintettel maga ele. Hat, irto egeszsegesnek es vidamnak latszott! :roll: Amikor ismeritek Lollit, hogy milyen, 1 percig nem tud egy helyben ulni. Mar alig vartam, hogy hazamenjen, de nagyon jol erezte magat nalunk.

Na, megyek, ma korabban szeretnek lefekudni, bar lehet, hogy lesz ebredes ejjel. :(

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Anyko, gratula a bölcsihez, és nagyon szép a dekoráció! Nekem még semmi ilyenhez nem volt időm, energiám.

Holnapután 4D UH, majd jövök a képekkel, ha már ilyen rendesek voltatok és javasoltátok ezt a rendelőt!
 
 


sziasztok, gyorsan csak annyit írnéka jelenlegi helyzetemről amit egy ajándékba kapott bababodyn olvastam:
ALL MY MOMMY WANTS FOR CHRISTMAS IS A SILENT NIGHT
ANYUKÁM NEM KÉR MÁST KARÁCSONYRA MÁST, MINT EGY CSENDES ÉJT
:)
Ádi egyre dagibb, én meg egyre álmosabb, nem gondolkodom csak a következő etetésig... akarok én még egy gyereket? hát kell azért ez után egy fél év pihenés MINIMUM de inkább 2 év:)

Egyébként szerelmes vagyok, imádom, kimondhatatlanul szeretem, puszálom, istenítem, ölelem és mindent érte teszek: ő Ádám, a kisfiam, a szerelmem. Persze azért apa se kutya...

Kép
boa
 
 


egy lótúrót 6 napos, Sin Ádám Csaba ma 5 hetes!!!!!!!!!!! át fogom írni a vonalzómat.

Kép
boa
 
 


Sziasztok!

Aniko20, mar nagyon varom a kepeket! Biztos izgatott vagy mar, hogy hamarosan megpillanthatod a pocaklakot.

Boa, orulok, hogy eletjelet adtal magatokrol. :D En is hulla voltam az elso 2 honapban, sot, az elso 5 honapban, mivel nalunk a szopi nagy kinlodas volt, na meg az allando bukas. Lolli hasfajos es refluxos baba volt es emiatt sokat szenvedtunk. Akkor en is azt mondtam, hogy azt hiszem, elozo tervek elvetve, nekunk csak 1 gyerekunk lesz. Azota mar sikerult kiheverni a kezdeti nehezsegeket es optimistabban latom a dolgokat. :)
En is csak neztem, hogy Adamka 6 napos?! Akkor meg sem en szamoltam rosszul.

Nekunk tegnap volt egy "piheno napunk", ugyanis akkor Lolli teljesen le volt lassulva ettol a hanyos virustol, amit benyelt. Olyan szokatlan volt, hogy egy helyben ult, nem volt allando mozgasban es a szaja se jart egesz nap.
Ma azt hiszem bekovetkezett a fordulopont, ugyanis a reggeli ebredestol kezdve folyamatosan be nem all Lolli szaja. Az eves meg nehezkesen megy, de gondolom 1-2 nap es az is a regi lesz.

Igy ugy tunik, csutortokon mehetunk az uj bolcsibe probanapra. :D

Anyko, ti meg holnap mentek? Kivancsi vagyok, mit fog szolni hozza Zsofi.
Sikerutl talalni Gerinek olyan kutyust? Szegenykem, el tudom kepzelni, milyen rossz lehet a kutyus nelkul. Nalunk is van egy ilyen kedvenc. A Fimbles nevu mesebol a Baby Pom. Anelkul letezni se tudunk. Tegnap vittuk az orvoshoz is, mert Baby Pom is "beteg" volt. Persze nagyon okos apank a varoban letetette az asztalra, aztan meg a foldre is leejtette. Rendkivul orultem neki, ki tudja, hany ezer baci maszott ra. Hazajottunk, egybol bevagtam a mosogepbe. Az volt a szerencsem, hogy akkor Lolli annyira kimerult, hogy abban a pozban, ahogy leraktam azonnal el is aludt. Ideje se volt Baby Pomot keresgelni. Aztan ahogy lejart a mosogep, azonnal radiatorra raktam Baby Pomot, igy mire Lolli felebredt, mar szaraz is volt.
Ez az eset utan mondtam is apanknak, hogy jo lesz, ha veszunk meg egy Baby Pomot tartalekba, mert ha tortenik vele valami, azt nem eljuk tul.

Eryka, hogy van a ket kis kreativ legenyke? Ahanyszor ranezek Lolli gumicsizmajara, eszembe jut Domi. :wink: Ja, azt nem is meseltem, hogy Lolli egyszer meg kidobott egy par cipojet. Felretettem, hogy megpucolom es elpakolom, mert kinotte, erre o ugy dontott, hogy egyszerubb kidobni. :roll: Meg jo, hogy nem egy bolcsibe vagy oviba jarnak Domival. Bele se merek gondolni, miket alkotanank ketten egyutt. :roll:
Martin meg mindig csibeszkedik? Lolli is igen akaratos es ha a fejebe vesz valamit nehez eltantoritani tole, de talan most mar azert kezelhetobb, csak nagyon furfangosan kell megkozeliteni. Mostanaban talan az valt be nalunk igazan, ha azt mondom neki, hogy Baby Pom szeretne ezt es ezt csinalni vagy ha eppen rosszalkodik, akkor mondom neki, hogy Baby Pom szomoru, ha a Lolli ilyen buta dolgokat csinal.
Remelem hamar tul lesztek ezen az idoszakon, mivel ket gyerkoc mellett ezt meg nehezebb elviselni.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok! Megjöttem! Hát nem volt egyszerű eset a kiscsaj! Aludt és bujkált.
BPD: 71 mm, HC: 25 cm, TTD: 66 mm, AC: 22 cm, Fl: 53 mm. Megnézte még a lepényt, a hasfalat, gerincet, szívet, veséket, gyomrot, rekeszizmot. Tehát már nem kisebb a feje a korához képest, mint az eddigi uh-kon! Azt mondta, hogy a becslés alapján, ha így fejlődik tovább, és a kiírt időpontra születik, akkor kb. 3400 gramm lesz. De hát itt még sok a "ha" szerintem...
Jól megtúlóráztatta a dokit, csak a 33. perc környékén volt hajlandó megmozdulni. Járkálnom kellett, fordulni erre-arra, mert teljesen belefúrta az arcát a lepénybe, és aludt.

De végül sikerült néhány jó kép, íme:

Kép

Kép

Kép

Kép

Egyébként minden ok, korának megfelelően fejlődik, 1100 g-osnak becsülte.
 
 


Sziasztok!

Aniko20, mi is tuloraztattuk annak idejen Imadot, mivel Lolli sem akarta mutogatni magat es nagyon nehez volt elmozditani, meg felebreszteni. Az ebresztes a mai napig nehezen megy nalunk. :lol: Azert orulok, hogy vegul csak sikerult nehany jo kis sztarfoto. Azt meg tudjatok allapitani, hogy kire hasonlit? Nalunk mar a 4d-s UH-n tisztan latszott, hogy apja lanya. Azota se hasonlit meg egy piciket se ram. Meg termeszetre is tiszta apja.

Anyko, Nigel mar csak 80 kg. Almomban nem gondoltam volna, hogy ilyen szepen lefogy majd. :shock: Most mar tobb mint -17 kilonal tart. Pedig az elmult 2 hetben meg suiket, kekszeket is evett.
Tegnap este csinaltam tk. tonkolylisztbol zserbot. Nagyon finom lett. Az egyik bartanomnek volt a szulinapja es neki sutottem, mivel nagyon szereti es o nem szokott zserbot sutni. Na, nekem is ez volt az elso, mert egy kicsit idoigenyes suti es ritkan akad ennyi idom. Raadasul a diodaralassal megszenvedtem. Nincsen kezi diodaralom es eddig nagy ritkan, ha csinaltam daralt diobol valamit, azzal a Bosch geppel daraltam, amivel Lollinak is regebben pureztem a bebi kajat. Csak, hogy pont a dio rontotta el, amit nem ertek, mert azt mondjak, hogy lehet vele diot daralni. Ujat nem vettunk, mivel mar Lollinak nem kell puresitenem, egyedul a diora hasznalnam. Igy tegnap a kaverdaraloval kinlodtam, de az se szereti a diot. Hiaba keveset raktam bele egyszerre, egy reszet mar ugy osszedaralta, hogy mar olajos volt es kezdett egybeallni, a masik resze meg mindig egeszben volt. Szoval, most korbe fogok nezni, hogy lehet-e valahol kezi diodaralot kapni, de ketlem, mivel nem hinnem, hogy az angolok nekiallnak kezzel diot daralni. :roll: Pedig a karacsonyi dios beiglihez is kelleni fog.
Adtam Nigelnek is ket szeletet a zserbobol, de kar volt bele. Tudtam, hogy nem rajong erte, de most ugy be volt lelkesedve, mert latta, hogy a baratnom mennyire megorult neki. Erre azt mondta, hogy elmegy, de nem erti mi ez a nagy lelkesedes a zserbo irant, nem ertette, hogy a baratnom miert ugrott a nyakamba, amikor meglatta, hogy zserbot kapott. :twisted: Na, ezek utan egy falattal se adok neki tobbet, megeszem en az osszes maradekot!

Anyko, ma karacsonyi unnepseget tartottak a zenebolcsiben es Lolli a Zsofi-fele piros Santa-s felsoben volt. :) Olyan kis girnyo, hogy ra meg mindig jo. :lol: Majd ha lesz idom kicsinyiteni, akkor dobok fel nehany kepet. Jott velunk Apa is fenykepezostul. :)

Kepzeljetek, Lolli olyan szepen, illedelmesen beszel magyarul, viszont angolul olyan proli modon! Egy kicsit el vagyok kenodve emiatt. Pedig Apa is szepen beszel, ugyhogy csak arra tudok gondolni, hogy a bolcsiben szedte fel. Nem csodalkoznek, mert 2 ovono is hasonlo kiejtessel es stilusban beszel.
Nagyon remelem, hogy az uj helyen mar szep beszed ragad majd ra.
Klasszikus pelda, hogy amikor nem birja befejezni az ebedet vagy vacsorat, nekem azt mondja magyarul, hogy "koszonom Anyucikam, eleg volt." Tegnap meg szinte odadobta Apa ele a tanyerjat es kozolte, hogy "I don`t want it!".

Ti hogy alltok a karacsonyi ajandekokkal? Mi Lollinak mar megvettuk, de senki masnak. Annyi szulinap volt mostanaban, hogy azokra koncentraltam. Most meg majd kapkodhatok.

Mondjuk Nigel azt hiszem konnyu eset lesz az iden. A fogyas miatt, most alig van ruhaja, ugyhogy neki valoszinuleg nadragot meg kisebb meretu ovet fogok venni. A szuleimnek azt hiszem csak valami kisebb ajandekot veszunk, mivel mar vettunk nekik repjegyet, hogy kijojjenek hozzank karacsonykor, de anyosom irto nehez eset. Sogornomek nem jonnek az iden, ugyhogy rajtuk nem kell torni a fejunket. Aztan, amiket haza szeretnek kuldeni ajandekokat unokatesomnak, keresztlanyomnak, stb. meg raer, mivel anyukamek majd csak jan. 3-an vagy 4.-en utaznak vissza.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Jól elmaradtam, de anyuéknál aludtunk kb 1 hétig, mivel nincs fűtés.
De már folyamatban, viszont nagyon macerás. Nem hittem volna.
A lényeg, hogy jövőhéten már lesz gázunk. Le sem írom mennyiért.... :roll:
De lesz és ez a lényeg.

Boa!
Már 5 hetes a kis drága? Atya ég menniyre telik az idő. Biztos egy kis tündérke. Biztos fárasztó, de én mindig boldogan gondolok vissza erre az időszakra. Hányszor aludtam úgy Zsófival, hogy összebújva, halljam a szusogását, stb...
MIlyen baba? Gondolom nyugis. Nem fáj a pocija?

Anikó!

De jó ezeket a képeket nézegetni. Szerintem nagyon jó fotók sikeredtek. Sok minden látszik így is. :) Milyen fura, hogy az ember már olyanokat lát, amiket régebben nem is gondoltak volna. :)
Nálunk nst-n volt keltegetés. Mindig amíg vártam a sorom, ficánkolt, bementem, lefeküdtem és kész, beájult Zsófi. :lol:

Olive!

Voltatok már próbanapon?
Mi voltunk Zsófival, de csak úgy, hogy bemutatták a bölcsit. Na Zsófi fáradt volt és nyűgös és az volt a baja, hogy nem mehetett be a csoportba, pedig nagyon akart. Így eljöttünk. Majd szerdán bemegyünk újra, de viszek váltós cipőt, hogy hátha benézhet. Amúgy nekem tetszik a bölcsi nagyon és a gondozónéni is nagyon szimpatikus volt.
Én úgy gondolom jó helyre kerül Zsófim.

Jajj, majd tegyél fel télapós képeket jó?
Zsófi félt a télapótól. Ettől függetlenül a szaloncukrokat elvette. A játszóházban is volt Mikulás ünnepség. Szerintem nagyon jól sikerült. Élő zene mellett énekeltünk. A télapó vicces volt, még minket is megnevettett.
Itthon is járt az éjjel, így reggelve volt meglepi.

Ajándékok....
Nálunk nem lesz nagy ajándékozás. Zsófinak konyhát szerettünk volna, de nincs hova tegyük. Így passz. Szereti akirakókat, így lehet azt veszünk neki. Illetve imád színezni. lehet kap ceruzát, kifestőt. De még nem tudjuk. Pedig rohamosan közeleg a napja.

Gratulálok Nigelnek! Nagyon szép teljesítmény! Gondolom sokkal jobban érzi magát. Anyós nem aggódik? Mert lehet ő csak azt látja, hogy fogy.. ilynkeor szoktak parázni, hogy jajj kisfiam, valami bajod van? :wink:
A zserbót én nem szeretem, de a gyümölcsös dolgokat igen. :) Pitéket... nyammm.
Azokat én is tk lisztből szoktam és nagyon finom.

Mit fogsz sütni az ünnepekre? van valami különleges recepted?
Januártól kezdek a nagy fogyiba. 2 éve is január 2-án kezdtem el. Most is így szeretném. Nyárra jó lenne végre olyan vékonynak lennem, amikor már tényleg fittnek érzem magam és könnyűnek. Hát ez legalább 8 kg. :oops:

Megyek, mert van még dolgom bőven. Mosni kellene, vasalni és még Gerivel is akarok játszani, míg Zsófi alszik.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen, nekem is nagyon tetszenek a képek!
Rokonok azt mondják, hogy inkább rám hasonlít, de én nem tudnám eldönteni. Az biztos, hogy én is mindig bujkálok a fényképezőgép elől, meg takarom az arcom, és nagyon szeretek aludni is. :-)

Ő is mocorgott végig az úton Csabától Gyuláig, felfeküdtem az ágyra, két rúgás mikor az uh fej odaért, aztán semmi...
Pedig a múlkori sima uh-n végig kalimpált!
Igazi csaj, nem adja magát egykönnyen! :-)
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van.
A békési kukkolók is, akik engem figyelnek és terjesztik a pletykákat. :lol: Erre mondják, hogy nagy az Isten állatkertje. :wink:

HOl vagytok Olive, Erika, Boa, Anikó?
Mi megvagyunk, jól vagyunk. Készülünk az ünnepekre. Végre ma sütöttem is egy kis beiglit és kókuszos csigát. Hát nem épp diétás, de majd keveset eszem belőle. Úgyis a vendégeknek lesz.

Sokat szánkózunk. Már fáj mindenem. Lábaim, karjaim, stb...
Végre Szofi is élvezi.
Olive!
Nálatok is esik a hó? Mert azt hallottam, hogy Angliában is nagy havazások vannak.
Itt holnaptól enyhül és olvad a hó, pedig kibírhatta volna a karácsony végéig. Sebaj, örülünk, hogy esett a szünetben és tudtuk élvezni.
Ha lesz időtök, írjatok.
Aki nem jön már az ünnepekig, annak nagyon boldog békés karácsonyi ünnepeket kívánok!

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

En is jottem kellemes karacsonyi unnepeket kivanni, mivel mar lehet, hogy nem tudok addig jonni.

A szuleim mar itt vannak, ugyhogy kevesebbet tudok netezni.

Anyko, igen itt is havazott, Lolli nagy oromere, de sajnos nincsen szankonk. Itt nem is lattam a boltokban. A multkor probaltam a neten nezni, de irto dragak. Otthon mennyibe kerul egy szanko?
Egyebkent nagyon szerencsesek voltunk, ugyanis a havazas miatt, amikor a szuleim erkeztek, a manchesteri jaratokat toroltek, de a londoniak meg jottek. Aztan erkezesuk utani nap mar a londoni jaratokat is toroltek.
Utobbi napokban sokat sutottem. A volt szomszedainknak is ajandekba sutiket viszunk inkabb, mert olyan nehez nekik barmit is venni. Eddig sutottem vanilias kiflit, karacsonyi mezes figurakat, lekvaros linzer karikakat, kesmark szeletet. Holnap belevagok a beiglik sutesebe is.
Anyko te milyen beiglit sutottel? En diosat es gesztenyeset fogok.
Azt hiszem januarto kezdodhet a dieata, ugyanis meg a nagyneneim is kuldtek nekunk egy csomo nagyon finom sutit.
Gondokozom, hogy probaljak-e tk tonkolybuza lisztes beiglit sutni, de egy kicsit felek a vegeredmenytol. Ha meg nem olyan jo, akkor nem tudom ujrasutni, mivel nincs annyi daralt diom meg gesztenyepurem. Meg mindig nincsen diodaralom es a szuleim hoztak otthonrol daralt diot. Azt meg nem akarom elpazarolni.

Tenyleg, sikerult Gerinek beszerezni egy olyan kutyust, amit elveszitett? En kozben vettem tartalek Baby Pomot meg Floriet, mert tragedia lenne, ha tortenne veluk valami. Akkor nem lenne alvas sem. Szoval, most a szekreny melyen lapulnak a tartalekok es ha valami tortenne az eredetivel vagy eppen ki kell mosnom oket, akkor gyorsan elokapom a cserejatokosokat. :lol:

Kellemes sutes-fozest, keszulodest mindenkinek!

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

KÉt ünnep közt leszek, de addig is

Kívánok mindenkienk nagyon boldog, áldott, békés ünnepeket!!! Kép
Anikó és a család.

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinél jól teltek az ünnepek.
Ha lesz időtök, majd írjatok.

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Ünnepek előtt már nem volt időm jönni, ezért utólag remélem, hogy mindenkinek jól telt a karácsony, és most időben kívánok nagyon boldog új évet Nektek!

Sajnos mostanában igen sokat nyűglődöm, már betöltöttem a 30. hetet. Nagyon fáj a szeméremcsontom, ami kisugárzik bal oldalra combtőbe, és járáskor, lábemeléskor, fekvő helyzetben mozgásnál nagyon fáj. Volt valamelyikőtöknek ilyen panasza? A derekam is szokott fájni, de az el-elmúlik, ez állandó.
Már olyat is olvastam ezzel kapcsolatban, hogy ilyen panasz esetén nem tanácsos hanyatt fekve, szétterpesztett lábakkal szülni, mert kettényílhat a szeméremcsont...???? :shock:
Majd kíváncsi leszek, hogy mit mond rá a dokim. :roll:

Szóval ma van az utolsó munkanapom az évben, aztán januárban már csak egy hetet jövök dolgozni, aztán szabi, majd tgyás. Örülök, hogy így terveztem be, mert mostmár igen nehezemre esik bejárni az említett panaszom miatt.

Anyko! Nem mondod, hogy egyesek azzal szórakoznak, hogy olvassák, amit itt írsz és pletykálnak rólad a városban??? :x
Nincs jobb dolguk???!!!
 
 


Szia Anikó!

Jajj, szegény. Nekem Gerivel fájt nagyon. De szülés után elmúlt. De azért kérdezz rá a dokidnál. Biztos nem nagy a baj, csak nyom már a pocak valamit. Nem vigasz tudom.
Azért jó, hogy lassan vége a munkának és tudsz pihenni.
És semmilyen testhelyzetben nem enyhül a fájdalom?

Remélem azért jól telt a karácsony.
Nálunk igen. Nem vittünk semmit sem túlzásban, így nem álltam sokat a konyhában. Inkább pihentünk, játszottunk. De így volt a legjobb.
Szilveszterre sem készülünk nagyon. Persze főzök valamit, de nem visszük túlzásba. A két gyermekem madárétkű, így felesleges a nagy lakoma.

Na igen. Hallottam vissza dolgokat, amiket ide leírtam. Máshova nem írok, így csak itt olvashatták. Vagyis írok, de az teljesen zárt topik. SEnki nem tudja olvasni, csak az, aki be van engedve a topikba. Aztán megy a pletyka. Emiatt az egy miatt nem szeretem ezt a várost. Itt mindenki mindent tudni akar, aztán hallanak valamit, és mire a 3. ember fülébe jut, el van torzítva az egész. És mosd le magadról a hülyeséget.
Legyen annak a baja, aki beteges és pletykál, bár néha bosszantó.

Többiek?
Olive! Miket sütöttél? És mit csinlász szilveszterre?
Biztos készül, hisz te olyan kis házitündér vagy. Otthon szilvesztereztek? Lolli? HOgy van? És te? Meggyógyultál már?
Képzeld. Regisztráltam egy fórumba, ahol közös fogyás lesz. Januárban kezdjük. Izgulok, de nagyon várom. 8kg-t le szeretnék adni. Azzal bőven elégedett leszek.
Én január elején kezdem. Van aki kicsit később csatlakozik majd.
Edzeni is szeretnék mellé itthon. Előveszem a dvd-t is.

Erika?

Azért van ennyi időm, mert a gyerekek a nagyszülőknél. :lol:

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Az kimaradt, hogy gndolkoztam, hogy csak zárt topkiba írok mostmár, mert tényleg rossz, hogy olvasnak olyanok, akik csak kukkolnak, majd pletykálnak. De persze be ide nem ír.
Lehet itt zárt topikot csinálni egyáltalán?

Kép

KépKép
 
 


Küldök mindenkinek linket, ahova felraktam a képeket. :)

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Küldök mindenkinek linket, ahova felraktam a képeket. :)

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors eletjel magunkrol. Program hegyek, hol ide jonnek vendegek, hol mi megyunk, ugyhogy nem unatkozunk.

Anyko, most volt segitsegem is, ugyhogy en tobbnyire csak sutogettem, a fozest apukam intezte. :) Majd beszamolok reszletesebben, meg kuldok majd kepeket, csak egyenlore ritkan jutok a gephez. A szuleim jan. 4-ig vannak itt, aztan sogornom jon a baratjaval 6-an.
Az nagy segitseg, ha csoportosan fogyozol. En is csatlakoztam egy forumohoz, amikor csinaltam es valoszinuleg, hogy a csajok nelkul nem sikerult volna. Nagyon sok segitseget jelentett. Lelkileg is meg receptotletek szempontjabol is.

Aniko20, nekem is voltak fura fajdalmaim az utolso idoben, de nem folyamatos, hanem inkabb seta kozben volt olyan, mintha egy idegszal becsipodott volna.

Eryka, majd te is dobjal nehany kepet, hogy lassuk a fiaid, mennyire elveztek a karacsonyt.

Lolli kapott kis konyhat (tuzhely, mosogato, edenyek, kenyerpirito, vizforralo kancso) es azota megallas nelkul foz. Meg cappuccino-t is szokott felszolgalni nekunk. :lol:
Anyko mosolyogtam, amikor irtad, hogy nem vesztek konyhat Zsofinak, mert nem fer. Mi is azt terveztuk es eppen azon agyaltunk, hogy tul nagy, hogyan ferunk majd el tole. Na, majd kerulgethetjuk, de ha tenyleg ennyire lekoti majd a jovoben is Lollit, akkor megerte.

Majd ha lesz egy kicsit tobb idom, akkor en is jelentkezem a karacsonyi kepekkel.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
 
 


Kösz a képeket:)


Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de lassan 6 hete küzdök mindenféle betegséggel, arcüreggyulladástól tüdőgyulladásig és ami még közbe jött...eddig 5 féle antibogyot nyomtak belém, de igazán nem jöttem rendbe...

csak semmi pánik:)


Sziasztok!

Olive!

Akkor nem unatkozol mostanában. :lol: Jó kis vendégsereg. Anyós is ott van? Remélem minden rendben vele és nem szólogat be.
Te aztán kiteszel mindig magadért, a családodért!
Lolli? Élvezte a karácsonyt? A konyha biztosan szuper! Zsófi is imádná, de hova lehetne elrejteni? Na majd jövőre azt kap. Egy szépet kellékekkel. :)
Remélem nekem is nagy segítség lesz az, hogy egy csapattal kezdem a fogyit. 2 éve az volt és jó volt. Néha zizik voltunk, de jó volt. :lol: Bízom benne, hogy nyárára lemegy a felesleg.

A zárt topikot megbeszélhetjük. Valaki csatlakozna oda? Olive írta, hogy neki is tetszene a dolog. Már ő is gondolkozott rajta. Az azt jelenti, hogy csak azok olvashatják, akik írnak a fórumba, más nem. Lehet újaknak csatlakozni, ez sem akadály, de nemolvashat csak úgy bárki. Igaz nekem van pár barátnőm, akit tudom, hogy olvas és remélem nem haragszanak meg, ha esetleg zárt topikba mennénk. Majd kicsit sűrűbben beszélgetek velük a jövőben.
Na majd írjátok meg, hogy társulntok vagy sem. Aztán eldöntjük, hogy zárt legyen vagy maradjon így minden.

Erika!
HOgy telt nálatok a karácsony? Fiúknak hogy tetszett? Miket kaptak? Mentek valahova szilveszterkor?

Veron!
Írt ám privit, csak ide nem jött! Ha lesz időd, ugye írsz nekünk? HOgy vagytok? Ádám baba? Írj már róla is. Biztos kis angyalka és sokat nőtt már.

Anikó!
Te is pihenj most. Mikor méssz a dokidhoz?

szferleanya!
Jajj, sajnálom. Ez nem jó hír! Lehet, hogy az antik nem is jók. Csak kísérleteznek, hátha valamelyik használ. Sok sok c-vitamin, sok folyadék, izzadj sokat. Jobbulást!
Így gondolom az ünnepekre sem igazán tudtál készülni.

megyek,mert még nincs ebéd. Rántotthusit kért a nagyfiam.

Aki nem jön már, azoknak nagyon boldog új esztendőt kívánok! Legyen a 2010-es év a gyarapodás, bőség éve. A bőség legyen ott minden téren!
B.U.É.K.

Kép

KépKép
 
 


Köszi szépen kérdéseteket, szerencsére van olyan póz, amikor szinte semmi sem fáj. Éjszaka például tudok aludni, csak megfordulásnál fáj. Jövő csütörtökön megyek Tóth dokihoz Gyulára.
A karácsony azért jól telt, csak sokat főztem, sütögettem, az sem tett jót a dolognak!

Anyko, megnéztem a képeket, egyáltalán nem vagy ismerős nekem!

Egyébként mi a "2010 márciusi babákkal" átköltöztünk az anyatanyára, mert ott is volt olyan, akit zaklattak. És vannak ott is, akiknek ilyen fájdalmaik vannak, különösen egy lány, neki még durvább mint nekem. Nála az előző szülésnél nem foglalkoztak ezzel a hanyattfekvéses dologgal, legfeljebb súlyos esetben császároznak.
Azért remélem idáig nem jutunk, ma egészen jó napom van.
 
 


Anikó!

Az jó, ha van olyan pót, amikor nem fáj. Biztos a súly. Ha nem lesz rosszabb, biztos nem kell félned a császártól. Amúgy nem császároznak olyan könnyen. Illetve előtte úgyis megvizsgálnak. Nem hiszem, hogy ettől tartanod kellene. Inkább nyom valami ideget a baba. Ez nem lehet?
Azért ez a vége fele kényelmetlen tud lenni.
Én mikor nem bírtam már a cipőm egyedül felvenni, csak szuszogtam pöfögtem, mint egy kiselejtezésre váró gőzmozdony... De a szülésnél meg csoda, de nem volt ilyen problémám. Akkor úgy el van foglalva az ember mással, izgalommal. :lol:

Hát a sok sütés főzés biztos nem tett jót, vagyis a sok állás. A szilvesztert ne dolgozd végig a konyhában.
MIt csináltok szilveszterkor?
Én azt sem tudom mit kellene enni. Nem vagyunk éhesek. Édesre sem vágyunk, inkább valami sós kellene.
Ötleteket várok szilveszteri menüre. :lol:

Anyatanyán én is jelen vagyok. :wink: Ezügyben írok privit neked. :D

Ma készülünk átmenni Csabára a vasútállomásra. Más világ, ott mindig sokkal hidegebb van, mint máshol a városban. :D Duplán öltözünk. És veszek végre shake-et magamnak. Este csak azt fogok inni. Ebédre meg valami könnyűt és jönnek avillámdiéták. Reszkessetek hályas részeim. :lol:

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anyko!

Az a lány, aki szintén ilyen problémákkal küzd és küzdött az első terhességénél, azt mondja, hogy attól van a fájdalom, hogy tágulnak a csontok, ízületek. Ő tavaly ortopédián is volt vele, gondolom ott mondták neki, hogy ha teljesen szétcsúszik a medencéje, akkor csak császár...
De végül természetesen szült, és szerintem azért ott én sem tartok, az nagyon súlyos lehet.
Hugom gyógytornász, ő is azt mondja, hogy az izületek, szalagok nyúlnak...
De a derekam, lábam is fáj néha, az biztosan azért van, mert elnyomódnak az idegszálak.

Szilveszterre francia salátát csinálok, és egyben sült sertés karaj lesz hozzá, újévkor lencsefőzelék sült oldalassal. De majd igyekszem kímélni magam, szerencsére a párom sokat segít!

Válaszoltam a privire! :-)
 
 


Szia Anikó!

Én is írtam választ a válaszodra. :lol: Tény, nagyon kicsi a világ.

Igen, biztos nincs nagy baj, bár ha fáj, elég az is. Remélem így megnyugodtál, de gondolom a dokidnak majd elmondod. De nemsokára vége és kezedben lesz a baba.

Én úgy döntöttem , hogy töltött tojást csinálok, ebédre pedig a gyerekeknek rántotthusi, illetve ananászos csirke lesz. Olyan olcsó volt az ananász, hogy apa vett nekem. Mondtam, hogy vegyen konzervet, de mondta, hogy a cukros ananászkonzerv most duplája, mint a friss, igazi ananász. Így frisset kaptam. Nagyon szeretem.
Anyu sütött rétest. Nagyon finomat tud sütni. Megbeszéltük, hogy jövőre együtt készülün szilveszterre, így megtanulom a rétest elkészíteni.
Újévkor pedig lencsét eszünk mi is.

Jó készülődést holnapra és holnap pedig mindenki érezze jól magát! :D

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Kívánom mindekinek, hogy nagyon boldog, szeretetteljes, bőségben gazdag új éve legyen.

Kép
Kép

Kép

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNUNK!

Bocs egy kicsit el vagyok veszve. Elolvastam a régieket futtában, nekem jó a zárt topik is , mindegy, majd szóljatok.

Jó volt a karácsony, a törpik örültek mindennek. Majd válogatok ki képeket. Nem kaptak sok mindent, de már annyi ajándékuk van, hogy ez is épp elég volt. Dominak a puzzle-ok voltak a legjobbak,most nagyon szereti őket, abból többet is kapott, Martin autókat kapott, kaptak közös autópályát és nagy sikere van Halász Judit dvd-jének is. Meg több könyvet kaptak most.

28-án voltunk elő szilveszteren tök jó volt. Szilveszterkor otthon voltunk, jöttek hozzánk egy baráti házaspár, meg anyukám volt nálunk.

Jó hogy emberek így dumálnak arról amit írunk és rólad Anikó, apropó Anikó levágattad a hajad?? Tök jó lett, szerintem nagyon jól áll, meg kaptam a képeket! Köszi!

Sajnálom, hogy nem tudok olyan sokat írni, de próbálok idén sűrűbben írni nektek! Most is már fáradt vagyok és nem jut eszembe semmi, pedig biztosan volt amit akartam nektek írni.

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek, vigyázzatok magatokra! Puszi Nektek!

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép Kép

Éppen ajándékot bontanak! Majd jövök! Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Erika!
Örültem nagyon, hogy írtál és aképeknek meg különösen.
Domi hatalmasat nőtt. Olyannagyfiús már. De Martin is változott. nagyon szépek ezek a fiúk.
És a fátok meg gyönyörűűűű!!!!nekem ez a forma tetszik nagyon. És a színek.. pont mondtam gabinak, hogy barnás tetszene jövőre.
Hű mennyi ajándék. Csupa klassz dolgok. Nálatok is slágert akirakó? MOst Zsófi is szereti nagyon.
Örülök, hogy jól vagytok.
Nagyon pörgősek még a napjaitok?

Igen, levágattam a hajam, de már nőtt vagy 3 cm-t. Irtóra nő. De most növesztemmegint. nem tudok megállapodni sosem hajügyileg. :lol:

Voltatok szánkózni?
Olyan szépen esett ahó, hogy tegnap szánkóval mentünk anyuék. Jól el is fáradtam, de annyira jó volt. Igaz holnap jön az eső. nem értem én ezt... esik, havazik, hideg van, meleg van és napok leforgása alatt.
De legalább van hó. :)
HOlnap kezdjük a bölcsit. Nagyon várom. Szomorú leszek elválni tőle, de majd nem mutatom. Viszont együtt lenni a bölcsiben nagyon jó lesz.

Remélem mindenki jól van. Majd ha ráértek, írjatok.
Ha pedig sikerülne itt zárt topikot létrehozni, akkor a zártba írunk, jó?

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezes, hogy elunk-virulunk. Egy kicsit el voltunk veszve dec. vegetol, de most mar lecsendesednek a dolgok korulottunk.

Lollinak tegnap mutattam meg Anyko es Eryka kepeit es nem akart lekopni a geprol, ujra es ujra meg akarta nezni a kepeket. Sorolta mindenkinek a nevet, ugyhogy meg emlekszik ratok. :wink:

Lanyok, otthon hol lehet kapni szankot es mennyiert? Tudjatok, olyan hagyomanyos faszankot. Ugy tunik, hogy most mar Angliaban is lesz minden evben ho (tavaly kezdodott, elotte errefele nem volt ho), ugyhogy szeretnek beszerezni egy jo kis szankot. Nezegettem, de itt nehez talalni szankot es az is olyan draga, hogy annyit nem szanok ra. Remenykedem, hogy otthon megfizethetobb.

Most mennem kell, de mar surubben fogok jonni.

BOLDOG UJ EVET MINDENKINEK!

Olive

KépKép
 
 


Szia Olive!

Elment a vendégsereg? :lol: Kezdtek ti is visszazökkenni a régi kerékvágásba?

Lolli persze, hogy emlékszik ránk. :lol: Hisztis Zsófi mély nyomot hagyott benne. :lol: Na jó, csak jó értelemben. Zsófi is emlékszik Lollira és Geri is. Néha Zsófi emlegeti Lollit. A legváratlanabb pillanatban mondogatja, hogy Izaella, Izabella... de olyan hangsúllyal, ahogy Nigel mondja. :wink: Ezt nagyon eltanulta.

Itthon láttam hagyományos fa szánkót szerintem több helyen is, de mivel nekünk van, így meg sem néztem az árát. Nekünk csak olyan van, aminek a váza zártszelvény és felül fa lécek vannak.
Nem nehéz annyira, de nehezebb a fa szánkónál. Van is egy db új csomagban. De biztos találsz szép fa szánkót! Holnap megyek Csabára és megnézem, ha látok, megnézem az árát és megírom. Nem lehet nagy összeg szerintem.

Most mekkora hó van? Barátnőm lent lakik délen a parton. Ott is van hó, de mondta, hogy feljebb fél m-es is van. London és felette. Élvezhetitek. :lol: Itt alig van. Esik, szakad, meg is marad és 2 napra rá +10 fok, olvad minden. Tegnap előtt fél napig esett, de mivel + volt, olvadt is el az utakon. Már csak a ettőn van egy kicsike. Pedig a gyerekek imádták nagyon.

Szilveszter milyen volt?

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Anyko, mar nalunk sincs ho. Tegnap se volt mar, de a hoemberunk meg ugyan megroggyanva, de meg tartotta magat. Viszont mara mar os is feladta. Eddig minden heten szerdan szakadt rank a rengeteg ho. Mult szerdan meg viccelodtem is a baratnommel, akinek meg pont mindig szerdan kell a korhazba menni (kismama es az utolso heteit tapossa), hogy vajon jovo heten ismet havazni fog-e. Erre ma nezem az idojaras elorejelzest es szerdaig semmi, szerdara meg eros havazast josolnak. Lehet, hogy nem kellett volna poenkodnom?! Ez a szerdankenti havazas nekunk is nagyon idegesito, mert pont az az egyik nap, amikor Lolli megy bolcsibe. 2 hete kedden el is jutott, de szerdan bezartak a bolcsit. Remelem jovo szerdan nem ismetlodik meg.
Tenyleg, Zsofinak tetszik a bolcsi? Gondolom azert az eleje nehez, mivel csak ahhoz van szokva, hogy anyaval van egesz nap.
A multkor irtad, hogy Zsofi szereti a kirakokat. Lolli is eloveszi es hiv, hogy jatszal vele, de amikor hozzanyulunk, akkor kikapja a kezunkbol, hogy az az ove. Hiaba magyarazzuk neki, hogy csak segiteni szeretnenk , nem engedi. Azert ezeket a kirakokat meg meg magatol nem tudja kirakni, csak a regi fakirakoit.
Most nalunk a gyurmazas es a rajzolas megy teljes gozzel. Altalaban viragokat es arcokat rajzol jo nagy szemekkel, szemoldokkel, orral, szajjal es a fej tetetjen vizszintesen en azt hittem kalapot rajzol, de fel lettem vilagositva, hogy az haj. :lol: A bolcsiben a nevelok azt mondtak, hogy nagyon jo a vonalvezetese.
Nekem is mindig le kell ulnom es osztogatja a parancsokat, hogy miket kell rajzolnom. :) Ma Lollit kellett es Mankat (a Rumcajzbol). Meg a Manka konnyu eset volt, mert van egy rumcajzos konyve (enyem volt gyerekkoromban), na de a Lolli kep egy kicsit macerasabb feladat volt. Foleg, hogy a modell nem birt egy helyben ulni 2 masodpercig sem. A vegen egesz jol sikerult, meg apank is ketelkedve kerdezte, hogy ezt en rajzoltam-e.
Annyit kell rajzolni mostanaban, hogy mar egeszen belejottem, pedig azt hittem en nem is tudok rajzolni. Gyerekkoromban en is nagy rajzos voltam, de en szerintem az altalanos iskola 8. osztalya ota nem rajzoltam.

Emlekeztek, hogy meseltem, a regi bolcsiben valami szornyu hamisan enekelt az egyik nevelono? Volt egy dal, amit minden nap elenekeltek. Dec. eleje ota nem jar abba a bolcsibe es nehany hete vettuk eszre, hogy most mar azt a dalt teljesen tisztan enekli. Amig abba a bolcsibe jart, ugyanolyan hamisan enekelte, mint a nevelono. Sot, most mar a legtobb dalt tisztan enekli. Eszmeletlen mennyisegu dalt ismer. A vegen meg en fogok tole tanulni. Ja, es leall velem vitatkozni, ha valamit nem ugy enekelek, mint ahogy az apukam tanitotta neki. Azt mondja, "Anya rosszul tudja."
Lefekves utan, elalvasig minimum fel orat, de sokszor 1 orat is enekel. Mivel igy jo keson alszik el, nehezen megy a reggeli keles. A multkor, amikor ebresztettem 8-kor, mert 9-re mentunk a bolcsibe, kozolte, hogy "en nem megyek a bolcsikebe, en alszom." Na, ez az egy, amiben ram utott, minden masban apja. :lol: En is tudtam volna meg aludni, de a bolcsi sem aludt tovabb. :wink:

Vegre beindult ujra a zeneovi is. Csutortokon voltunk, nagyon jol erezte magat, sot, haza se akart jonni.

Eryka, veletek minden ok? Domi hogy viszonyul az ovihoz? Melyik oviba jar?

Aniko20, en is francia salatat csinaltam szilveszterkor. Volt hozza meg kaszinotojas es vorosborba aztatott aszaltszilvas csirkecombokat is sutottem. Apukamek hoztak hazi kolbaszt, ugyhogy ejfelkor azt is ettunk, bar nem nagyon fert, mivel volt egy csomo fele suti is a vacsora utan. Csak azert nem mondtam le a kolbaszrol, mert eros volt es meg jo eros angol mustart is ettem hozza, igy kidugult az orrom egy idore es kaptam levegot. Pont akkor voltam jol megfazva.
Amugy hogy erzed magad?

Boa, te is adhatnal magatokrol eletjelet! Nagyon regen irtal nekunk.

Ja, Anyko, igen, a vendegserek elment mar. Sot, tulajdonkeppen csak a szuleim voltak itt. Ugy volt, hogy jonnek sogornomek is, de pont aznap, amikor jottek volna, iszonyat havazas volt, ugyhogy lezartak a reptereket es nem tudtak jonni. Pedig mar fenn ultek a repulon, de leszallitottak oket. Irorszagban nem volt veszes a helyzet, csak az angol oldalon. Itt a repterek nem fogadtak egy jaratot sem. :roll:
Aztan sogornom ugy dontott, hogy nem probalkoznak masnap, inkabb hazamentek, aztan majd jonnek valamikor, amikor mar nem lesznek ilyen havas napjaink. Egyebkent nekunk ez nagyon furcsa, mivel nem szoktak ilyen kemeny telek lenni.

Hu, azt hiszem, mar regen aludnom kene, ugyhogy most mar elkoszonok. Ma delelott Lolli apaval ment egy jatszocsoportba es en igy visszabujtam az agyba, ugyhogy most meg nem voltam almos. :oops:

Puszi mindenkinek es irjatok!

Olive

KépKép
 
 


Sziasztok!

Minden rendben van velünk ,bár Domi már megint egy kicsit náthás.
Csurog az orra, de semmi komoly remélem nem mászik bele jobban.
Ma már Martin is kicsit taknyos volt és sokat hapcizott, pedig be kellene adatni neki a 15 hónapos kötelező oltást mert már lassan a következő jön. Akkor is náthás volt, utána nem akartam az influenza ellenivel együtt, de most megint lehet csúszni fogunk pedig szerdára terveztük. Na majd látjuk.
A Kölcsey- be jár, nagyon szereti a kezdeti nehézségeken kívül semmi gond nincs vele. Az elején volt egy kicsit nehezebb, de egyszer kellett sírva ott hagynom, nagyon nehéz volt, de amikor elmentem abba is hagyta és utána már nem volt ilyen többet. Kb 2 hét volt az egész időszak amíg nehezebb volt, de mindig meg tudtuk beszélni, hogy nem volt gond, csak ez az egy alkalom. Most meg már minden simán megy, pedig féltem, hogy most az ünnepek után kezdjük elölről, de nagyon örült amikor mentünk és úgy ment be mintha mindig is ott lett volna.
Inkább haza felé nehezebb hozni, mert csak délig van és reggel mindig ébreszteni kell mert későn tudjuk elaltatni, és egész délelőtt játszanak utána megebédel és már nagyon fáradt amikor érte megyek, na az katasztrófa, húzom vonom, nem kara öltözni, el szalad, nyávog, szóval el tudjátok képzelni.
Domi nem nagy rajzolós így nekem sem kell csak ritkán de akkor jókat nevetek a rajzaimon, bár Domi szinte mindet felismeri, mert ő mondja mit én meg rajzolok, nálunk így megy, de gyurmázni nagyon szeret. A puzzle most a minden vettünk már most is, mert annyira ügyes, hogy mindet kirakja ,hogy megunja. Most kapott egy nagyobbat na az még kicsit nehezebb, de már ma is láttam nem sokáig fog tartani amíg megtanulja. Már kezdi rutinból rakni.
Olyan szövege van, hogy hihetetlen. Bár írtátok,hogy mindenkinél van ilyen, de zabálni valók tudnak lenni. A múltkor nagyon laza volt, a tv-t akarta nekem átállítani és oda állt a távirányítóval, hogy, Na hova vigyem Eri ? Ez a legújabb nem apa meg anya, hanem a nevünkön szólít minket, jópofa!
De lehetne sorolni, miket mond egy napig is.
Martin szinte mindent mond, utánoz, igazi huncut. Reggel viszi ki a pelusát a kukába és mondja végig. Pisis, tuta, üdes. Nagyon édes, de olyan hirtelen megnőtt. Imádnak együtt játszani és most már Domi is nagyon szereti. Puszilgatják egymást, keresik egymást reggel az az első mindkettőnek, hol a másik olyan jó érzés!
Na írtam egy csomót, most hirtelen nem jut eszembe több, de majd jövök hamarosan.
Remélem mindenki jól van, írjatok! Még dobok fel képet róluk! Puszi !

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Erika, ez tok jo, hogy Dominak igy bejott az ovi. Mi az elozo bolcsiben nagyon szenvedtunk, nagyon nehezen szokta meg es meg a vegen is olyan nehezen indultunk el reggel. Mindig mondogatta, hogy o nem akar menni a bolcsikebe. Szerencsere az uj hely nagyon bejott neki es egyszer sem mondta, hogy nem akar menni. Mondjuk eg es fold a ket bolcsi. Ugy orulok, hogy kivettuk a regibol!
Nalatok 8-kor kezdodik az ovi? Mi 8-ra biztosan nem tudnank odaerni. Meg a 9 is nagyon koran van Lollinak. Olyankor a reggelizes nagyon nyogvenyelosen megy, nem bir meg olyan "koran" enni.

Nagyon aranyosak lehetnek a fiuk egyutt. Az meg nagyon jo, hogy most mar egyutt tudnak jatszani.

Igen, ebben a korban nagyon jo beszolasaik vannak. Csak en mindig attol rettegek, hogy nehogy valami olyat mondjon Lolli masok elott, amit nem kene. Nagyon beszedes a kisasszony, a boltokban a penztarosokkal, az eladokkal is le szokott allni beszelgetni. A multkor azt ujsagolta el egy penztaros csajnak, hogy apa szokta vagni a kormeit. :lol:

Kepzeljetek, mi tortent ma! En azt hittem, hogy milyen kis trukkos vagyok es okosan megoldottam a problemat, de Lolli eszen senki sem tud tuljarni. Apaval odavoltak setalni meg boltban es vitte magaval a kedvenc pluss figurajat, Baby Pomot. Majd dobok fel egy kepet, hogy lassatok a kis zold-rozsaszin csikos baratunkat. Szoval, tortent egy kis baleset, ugyanis elejtette Baby Pomot es koszos lett. Igy nem akartam berakni az agyaba (mindig vele alszik), de gondoltam nem lesz alvas, ha nincs Baby Pom. Mar amikor egyszer irta Anyko, hogy elhagyta Geri a kutyusat, gyorsan vettem egy tartalek Baby Pomot, nehogy egyszer katasztrofa kovetkezzen be nalunk. Szoval, mondtam delutan Lollinak, hogy Baby Pom megy furdeni, aztan szaritkozik es majd csak este kerul elo.
Csak ma feher ruhakat mostam, nem akartam bedobni kozejuk Baby Pomot. Gondoltam, nem gond, eloveszem a "cserejatekost" es majd holnap mosom ki az eredetit. Hajszalra ugyanolyan a masik Baby Pom, semmiben sem kulonbozik. Ezt is mostam mar ki, hogy ne legyen uj erzete.
Apa este lefektette Lollit es Lolli azonnal felkapta a tartalek Baby Pomot es megkerdezte, hogy hol van Baby Pom. Apa mondta neki, hogy ott van a kezeben. Erre Lolli kozolte, hogy ez nem Baby Pom. Kerdezte, hogy ki hozta neki ezt a masik Baby Pomot. Nigel par perc utan feladta es jott hozzam segitsegert, hogy ezt magyarazzam ki en. Ertetlenul neztunk egymasra, egyszeruen nem ertettuk, hogy mibol jott ra, hogy ez nem az o eredeti Baby Pomja. Na, aztan bementem hozza es tolem is egybol kerdezte, hogy ez a Baby Pom honnan jott. En meg elmagyaraztam neki, hogy mivel a masik Baby Pom koszos es furdenie meg szaritkoznia kell, o nem aludhat ma este Lollival, igy idekuldte az ikertestveret, hogy legyen kivel aludnia Lollinak. Feltem a reakciotol, de szerencsere megnyugodott es olelgette az "ikertestverket" is. Viszont meg mindig nem ertem, hogyan jott ra. Apa szerint a szagbol, de abbol nem johetett ra, mert ez is ki volt mosva es a masikat is mostam mar es amikor a regi elokerult a mosasbol, nem mondta, hogy ez nem Baby Pom. :shock:

Anyko, te is irjal majd Zsofirol meg a bolcsirol!

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Kép Nagyon szeretem Baby Pomot... Kép Decemberben a zenebolcsiben Kép Elso nap az uj bolcsiben Kép A kastelytorta [/img]

KépKép
 
 


Sziasztok!

jaj de jó volt benneteket olvasni. Annyit nevettem a gyerekeken. :lol: Olyan édesek.

Erika!
Örülök, hogy írtál. :wink:
Domi nagyon ügyes akkor. És hogy csak 1x sírt, ez nagyon jó. van,aki végig sírja az egész ovis életét. Anyu mesélte, hogy van olyan gyerek az oviban,aki már nagycsoportos és még mindig sír reggel.
Szóval Domi ügyes volt nagyon. Biztos nehéz nekik beszokni, hisz minden idegen, de olyan kis alkalmazkodók, hogy csak na.
Ezek szerint tetszik neki minden az oviban. Jó helyre került és ez olyan megnyugtató.
A kirakó nagyon jó. Én is örülök, hogy Zsófi is szereti nagyon. Neki is van, meg örökölt is Geritől. Kopottak már, de imádja. Van fa is, ami könnyebb és van komolyabb is. Olyan kis ügyesek.
És ezek legalább nagyon értelmes játékok.
De aranyosak, hogy így szeretik egymást Martinnal. Maradjon is így. Az a jó, hogy nincs nagy korkülönbség köztük és összenőnek.
Zsófi és Geri közt több, mint 4 év van és nehezen játszanak együtt. Bár mostanában egyre többet és akkor is olyan jól. Remélem egyre jobban ellesznek együtt. Orvosost játszanak, birkoznak, stb... És olyan jó így látni őket!
A beszólások haláliak! Matinon olyan jót nevettem. Micsoda nagyfiú már. Ilynekor látszik, hogy telik az idő.

Iskolával mi újság? HOgy megy?

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Olive!

Jaj de jók a képek!!! :lol: Tetszik Lolli karácsonyi felsője. :lol:
Még jó rá? Zsófim lassan kinövi a nacikat. Pedig annyira imádtam rajta. Még bölcsibe jó, meg itthonra, de bokavillantós. Nem tudom, de most úgy beindult a növésbe. 98-as ruhákat hord, de nyárra simán kell majd a 104-es.

Bölcsi nagyon jó. Vagyis nekem igen. :)
Zsófi nem sírt egyszer sem, de láttam rajta, hogy bánatos. Magában tartotta. Hétvégén viszont beszélt a bölcsiről csak úgy magától. És le kellett rajzolnom a bölcsit meg az ottani játékokat, stb... Azthiszem kezdi megszokni. De még nem oldódott fel. Idő kell neki. Csendes, nem nagyon barátkozik, de pénteken a kislánnyal beszélgetett már. Ez haladás. Inkább a gondozónénikhez megy oda reggel is. Nem rohan egyből a gyerekekhez. majd csak megismeri őket és akkor jobban eljátszik velük.
Enni eszik és ez nagy szó, mert elég madárétkű. Nem válogat csak keveset eszik.
Amúgy azt hiszem a legjobb bölcsi ez, így tényleg nem aggódom. Kedvesek, rendesek. Sokat énekelnek, gyönygöt fűznek, kirakóznak, gyurmáznak, stb...
Nem hagyják csak úgy rohangálni őket, hanem inkább próbálják lekötni a gyerekek figyelmét valamivel. Ez tetszik.
Voltak már kint az udvaron is. Lehet ma is kimentek,mert esik a hó.
Szóval nyugodt vagyok, hogy jó helyre került Zsófim.

Ez a hóesés... Szerdán mindig gondolok rátok, hogy vajon esik a hó vagy sem. De nézd a jó oldalát! Tudtok előre készülni a havazásra. :lol: Tudod, hogy szerda az a hóhányós nap és előtte elintézel mindent, mert lehet szerdán bent ragadtok a házban.
De azért elképesztő, hogy ott ekkora hó van. Új dolog ez az angoloknak. Biztos élvezik a gyerekek nagyon.
Szánkót nem láttam sehol.
Itt most nagyon szépen esik a hó, remélemmeg is marad és lesz annyi, hgy tudjuk a gyerekekkel játszani benne.

A torta fantasztikus lett!!! Gyönyörű! Milyen ízű? Sikere volt?

Azért nem semmi Lolli, hogy felismerte a másik baby pomot. Lehet van valami egyedi dolog rajta, amit ti észre sem vesztek. Tudod a gyerekek nagyon jó megfigyelők ám. De ezt azért nem gondoltam volna, hogy kiszúrja majd. :lol:
NIgel meg tipikus apuka, Gabi is jött volna hozzám. :lol: Így is mindig azt mondja, hogy anya gyere, anyára van szükségük a gyerekeknek. Én nem vagyok jó. ... :lol:
Örülök, hogy nektek is bevált az új bölcsi. Nagyon fontos, mert egy gyerek életét nagyon meghatározzák ezek az érzések,amiket kap. Itt pedig ha jó helye van, kiegyensúlyozott marad.
Az éneken meg jót nevettem. :lol:

HOgy áll Nigel a fogyival? Tartja még?
Én januárban kezdtem. Hát kilóra nem sok, csak 1,5 ment le, de centiben azért van különbség.
Ma volt a gázosés látta a diétás papiromat. címe: 5 nap alatt 3 kg.
KÉrdezi ki akar itt fogyizni. Mondom én. :lol: Kiakadt teljesen. Azt mondja, milyen hülyeség ez, hogy honnak akarok még fogyni. :lol: Azért jól esett, mert egy pasitól ez bók. Na azért van rajtam bőven felesleg, csak ugye ő nem látja. :lol:
De nyárára le akarom fogyni ezt 6 kg-t. Vagyis már annyi sincs rajtam, de ezt le akarom adni.

Anikó!
Mi újság veletek? Fáj még a csípőd, lábad? vagy kicsit jobb már?
Nagyon a vége fele vagytok.

Veron!
És ti hogy vagytok? Nem írsz semmit erről a csodaszép nagyfiúról. Hogy telnek a napok?

Szferleanya!
Ti hogy vagytok? Régen írtál már nagyon!

Megyek,mert ebédet kell készítenem.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek!
Ma ahogy mentem zsófiért a bölcsibe, még ebédeltek. De hallottam Zsófi hangját! :lol:
Jókedvűen szaladt hozzám és mondta a gondozónéni, hogy az ebédnél már bohóckodott is. Azt hiszem kezd megtörni a jég! :lol:
Nagyon örülök neki.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Hát ez nagyon jó, hogy felismerte a Baby Pomot ,bár ezek a gyerekek nagyon tudnak, nem lehet őket könnyen átverni.
Martin is ma akartam neki teát adni amibe raktam gyógyit mert másképp nem veszi be és szerintem semmi nem érződik rajta, de ő mondta már amikor oda adtam neki még meg sem kóstolta, hogy teát kér. Én hiába mondtam, hogy ez tea,nem hitte el.
Aztán ivott és utána nem is kellett neki, utána kicsit felturbóztam, hogy tényleg semmi íze ne legyen más, de nem kellett neki, tudta hogy gyógyi van benne és mondta is hogy gyógyi, nem teát.
Na rakok fel képet amit ígértem! Puszi!
A torta szuper! Kép Kép Kép

Majd írok!

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Erika!

Ezek a fiúk mit sem változtak. MÉg mindig gyönyörűek! :wink:
És aki még nem tudja... a gyerekeknek 6- érzékük van mindenhez! :lol: És röntgenszemük. :lol: Pesrze, hogy észreveszi a turpisságot. Nem olyan egyszerű túljárni az eszükön.
De Gerit azért át tudam már verni. Szerinte utálja a sajtot. Én meg azt mondtam neki a sajtos pogira, hogy sima pogi és megette. Imádja a pogit. Vagy pizzára raktam vékonyan sajtot, ami bolognais volt arra. És nem győzte enni. KÉrdezte pedig, hogy anya ugye nincs rajta sajt. Mondtan ez bolognai a kedvenced. Alig győzte enni. :lol:

Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Ha szerettek gyurmázni:

Főzhető gyurma

20 dkg liszt
10dkg só ( az a nagyon finom só )
2 kk citromsav ( vagy 1 kis zacskó. Azt hiszem dr oetkeres az enyém )
1 ek étolaj
3dl víz
ételfesték

Alaposan össze kell keverni egy teflon edénybe és összefőzni. Mikor elválik az edénytől, jó. Kiborítani egy sima lapra és jól összegyúrni. Hamar ki is hül. zacsiban sokáig puha marad és nem szárad ki. Olyan, mint a play doh gyurma.
Utólag is lehet színezni por vagy gél állagú ételfestékkel. Folyékonnyal csak akkor tudod színezni, ha főzés előtt belerakod a többi alapanyaghoz.

Ebből az adagból egy jó nagy buci lett.


Anyuéknál az oviban is csináltak ilyet és ezzel gyurmáznak a gyerekek. Most vittem be a bölcsibe a receptet. Illetve a játszóházba is csinálok majd sokat, hogy a kicsikkel le tudjak ülni gyurmázni.

Kép

KépKép
 
 


Anyko, te egy gondolatolvso vagy! Lolli imad gyurmazni es a Play doh gyurmaja kezd kiszardni. Ugyan adtunk hozza vizet, de mar igy nem az igazi. Pont most mondtam Nigelnek, hogy kene keresnem a neten valami so-gyurmas receptet. Most mar keresnem se kell. Csak a citromsavnak kell utanajarnom, az nincs itthon es meg sose vettem. Koszi szepen.

Azt hiszem Lollinal is kezdodik egy ujabb takonykor. Mar az ejjel tobbszor is ebredt. Reggel ugy tunt, minden ok, ugyhogy ment bolcsibe, de ebed utan mar szivni kellett az orrat, mert fujassal nem sok jott ki es most du. alszik, de alvas alatt tobbszor is ebredt es kohogott. Pedig mar ugy orultem, hogy elkerultek minket a bacik. Eleg jol huzta eddig, a regi bolcsiben max. 1 hetig volt jol, aztan jott a kovetkezo betegseg. Most mar 3 hetet kibirt egeszsegesen.

Apank ma nem dolgozott es mind a ketten mentunk Lolliert a bolcsibe. Olyan jo kedvvel jott ki, kacaraszott, tancolt a parkoloban. Na, ilyen a regi helyen sose fordult elo. Ott a legtobbszor sirva rohant hozzam, amikor mentem erte. Az uzenofizetebe is azt irtak a nevelok, hogy ugyesen festett, nagyon elvezte a gyurmazast es nagyon jo kedve volt.
Olyan jo erzes, hogy reggel is jo kedvvel indul es mar este tervezgette, hogy o festeni fog a bolcsiben.

Erika, ha benevezned a fiukat gyerekszepsegversenyre, szerintem nagyon eselyesek lennenk. Tenyleg gyonyoruek! Lollinak is megmutattam tegnap este a kepeket es nem akart lekpopni utan a geprol. Mondogatta, hogy meg Martint es Domit akarja. Lehetunk mi meg rokonok! :wink: :lol:

Most mennem kell, mert Nigel itt toporog mar, kene neki a gep.

Puszi mindenkinek

KépKép
 
 


Tényleg gondolatolvasó vagyok! Úgyhogy csak vigyázni! :lol:

3 napja adta anyu a receptet csal elfelejtettem leírni. Én nagyon szeretem. Megcsinálta anyu és imádja zsófi. Minden nap sokat gyurmázunk. És tényleg jó puha.
Na majd írd meg milyen lett, ha csinálsz.

Jaj de jó, hogy Lolli ennyire szereti a bölcsit. Azért ez mégiscsak fontos dolog.

Megyek,mert vacsit kell csinálnom és megyünk a legényért. Aztán meglátogatjuk anyut, mert beteg.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Anyko, azt hiszem te kerdezted a multkor es elfelejtettem valaszolni, arra, hogy milyen izu volt a torta. Csokisat kertek, pont ezert voltam egy kicsit gondban, mert egy rozsaszin, csajos kastelyt szerettem volna osszehozni, de kertek, hogy csokimazzal legyen bevonva is. Szoval, igy egy kicsit meg volt kotve a kezem es nem egeszen olyan lett, mint amilyet en eredetileg elkepzeltem. Azert is raktam korbe feher csokiujjakkal, hogy minel kevesebb latszodjon a barna csokimazbol.

Mostanban azon agyalok, hogy majd lollinak milyen tortat csinaljak. Neki aztan vannak otletei, de leginkabb olyanok, amiket nem tudok megvalositani. Elso szamu otlete pl. a Baby Pom torta. Nem is forma lenne a gond, mert azt meg tudnam csinalni, csak a csikokkal nem tudok mit kezdeni. Marcipannal nem akarom bevonni, mivel apank es en sem szeretem, a cukormazat se komaljuk. Gondoltam meg tejszinre, amit esetleg szineznek, csak nem tudom, hogy az oldalan is megmaradna-e szepen, ha nyomozsakkal kis rozsakbol csinalnam a csikokat. Meg addig azt hiszem kiserleteznem kell majd. Vennem is kell uj nyomozsakot, mert a regim az nem is zacskos, hanem cso, mintha egy puska lenne, de nem lehet vele szepen, egyenletesen dolgozni.
Azert orulnek, ha Lolli beerne valami egyszerubben kivitelezheto figuraval is. Gondoltam pl. Peppa Pig-re, nem tudom, hogy azt ismeritek-e. Azt szerintem viszonylag konnyen meg tudnam csinalni. Megprobalok feldobni egy kepet rola.
Kép Peppa Pig
Szerintem ezt meg tudnam csinalni tejszines bevonassal es meg nyomozsak se kene hozza. Illetve a korvonalakhoz igen, de az megsem annyira cifra, mintha az egeszet kis rozsakkal kene kidekoralnom.

Ma is volt bolcsiben Lolli es ismet nagyon jol erezte magat. Szokas szerint gyurmazott, festett es meg azt irtak az uzenofuzetebe, hogy tizorainal nagyon kedves volt, arrebbcsuszott a szeken, helyet csinalt, hogy egy masik kisgyerek is odaferjen. :)
Egyebkent nem tudom, mennyit szokott enni, de van egy gyanum, hogy szinte semmit, mert szornyen lassan eszik es gondolom mire o ket-harom falatot legyur, mar pakolnak is ossze. Na, meg ha eves kozben gyerekekkel van korbeveve, akkor csak a bohockodason jar az esze. Nagyon szereti szorakoztatni a tobbieket.

Majd egy sutireceptet dobok neked priviben Anyko, mostanaban ez nalunk surun keszul. Nagyon egyszeru es meg liszt sincs benne, csak zabpehely. Lehet, hogy ismered, de ha megsem, akkor probald majd ki, mert nagyon finom es fel ora alatt az elokeszuletektol a sutesig, minden megvan. Persze, ha erdekel valaki mast is, csak szoljatok! Azert ajanlgatom Anykonak, mivel ot tudom, hogy szeret sutogetni.

Puszi:

Olive

KépKép
 
 


Olive!

Annyit írtunk a szerdai havazásról, hogy meghoztad ide is. :lol: Délután még csak szálingózott, de most szakad a hó! és már minden szép fehér. :lol:

Holnap írok, de ma nagyon sok dolgom volt.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Igen, már a 34. hetet kezdtük hétfőn!
Köszönöm szépen kérdéseteket, múlt hétfő (jan. 11.) óta itthon vagyok, és talán kevésbé is fáj a combtövem, derekam. Igazából mostmár csak terhelésre...
Illetve éjszaka olyan, mintha teljesen lemerevedne a szeméremcsontom, de aztán reggelre elmúlik. Ja, és a legújabb, hogy zsibbad mindkét kézfejem éjszakánként.
Az elmúlt napokban válogattam a babaruhákat, amit kaptunk, mostam, vasaltam....:-) Ja, és összecsomagoltam a kórházi cuccot is nagyjából.
Most is nagy a mocorgás odabent :-) :-) :-)

Olyan cukik a képek a gyerkőcökről!
 
 


Sziasztok! :)

Anikó!
Örülök, hogy írtál. Sokat gondolok rád, hogy lehetsz. Jó hír, hogy nem fáj annyit a csontod, lábad. Ne is terheld magad már. Bár tudom a háztartás...
A kézzsibbadás, biztos valami ideget nyomsz. Hátadon alszol? Néha nekem is van, mióta Zsófival pocakos voltam.
Mindened megvan már, ami kell?
Ja, és összecsomagoltam a kórházi cuccot is nagyjából.
Ez már olyan izgalmas. :wink: Remélem nagyon szép élményekkel térsz majd haza.

Olive!

Hogy van Lolli? Beteg lett? Taknyos nagyon? Szegényke. Ha jön a jobb idő, amjd ez sem lesz már. Viszont az legalább előny, hogy nem hetente beteg.
Kis édes lehetet, amikor táncolt örömében. Apa mit szólt a bölcsihez?
Én is behívtam apát, hogy nézze meg hova jár Zsófi. Mi is jól döntöttünk és képzeld! Zsófi ma nagyon jókedvű volt. Semmi gond nem volt, játszott és nem hiányolt. Ügyesen evett. Hazafele is bohóckodott, nevetgélt. Úgy örülök neki. Ezek szerint szereti a bölcsit.
Itt nem festenek, de gyöngyöt fűznek, gyúrmáznak, kirakóznak, stb...
A torta nagyon szuper. Milyen lett volna, ha olyat csinálsz, amilyet te gondolsz??? :lol: Mik azok a csokiujjak? Én azt hittem babapiskóta szerűséggel van körberakva. nagyon guszta és ötletes. Biztos finom is volt. A rózsaszínt végül céklával csináltad? Jó lett?
A receptet várom nagyon. Bár én mostanában nagyon rosszul vagyok a zabpehelytől. 2 perc alatt felfúvódom, mint egy lufi. 38-as méretről azonnal átváltot 50-esre. :lol: És 2 nap, mire lelappadok. :roll: De küld el, mert Gabi is szereti ezeket.
És ha már itt tartunk... Farsangra kell vigyel édességet az oviba. MIt csináljak szerinted? Valami tepsisre gondoltam. Vagy csináljak linzert? Vagy kekszet? Tudsz valami ötletet adni? Boltban akartam venni kilós linzet, ami dobozos, de azok tele vannak cukorral és tartósítószerekkel, mert e-betűs valamikkel. Olyat mégsem akarok vinni. Tavaly kókuszgolyót csináltam, meg süniket a masszából. Nem vihetek minden évben ilyet. :lol:
Lolli teljesen feladta a leckét neked. :lol: Csillagcsöves kinyomóval nagyon szépen meg tudod csinálni, ha van rá annyi időd.
Pepa is nagyon cuki! Én ismerem. van egy jó oldal, ahonnan ötleteket szoktam meríteni. www.cakecentral.com
Baby pomot nem egyszerű megcsinálni. Túl csíkos. :lol:

Nézd csak ezt:
Kép
Ezt krémes külsővel is könnyű megcsinálni. Nem kell hozzá marcipán.

Most mennem kell, mert mindjárt itt van apu. Visz ebédet, mert anyu beteg és én főzök.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron