Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!

Jól el tűntetek!
Mi a helyzet??
E.
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Ma itt voltunk tuti jó hely nézzétek meg.
www.oaziswellnes.hu

Kép

Kép
 
 

 
 

Na de kihalt ez a topik. Mindenki megfagyott ebben az időben? Nálunk ma ablak mellett -10 van.... nem megyünk ma sehova.... Bár Bálintot elvitte tegnap az apája a Dunára csúszkálni... Nagyon élvezték.
 
 


Sziasztok.

Nagyon eltüntem én is,de ebben a hidegben semmihez nincs kedvem.Kép
Néha ráveszem magam,hogy kimenjünk a fiukkal,de fél óra után összefagyva megyünk be,és három napig megint ki sem dugom az orrom.Elég a reggeli és délutáni ovijárat.Kép
A fiuk folyamatosan köhögnek,folyik az orruk,de szerencsére nem vészes.
A Levi teli van pöttyökkel.Elvittük maszek bőrdokihoz,közölte,hogy csípés.(Talán bolha vagy pók.)Még jó hogy nincs semmilyen állatunk.Kép
Darabokra szedtük már vagy háromszor a szobájukat,de semmit nem találtunk.
Küzdünk az alvással is,mert nem fáradnak el eléggé.Már alig várom,hogy kezdődjön megint a foci.Kép
Itt aludt a fiam barátnője három napig.Édesek voltak,és kiborítóak.Meghalnék három gyerekkel.Kép
Veletek mi van?Írjatok.












Kép


Sziasztok!
Tudtok nekem segíteni! Nemsokára itt a farsang és ez a halálom. Sosincs ötletem mibe öltöztessem a fiamat. Valami egyszerű, de ötletes kéne.
Ági! Nagyon aranyosak a gyerekek.
Az alvással mi is küzdünk, este egyre később akarnak elaludni a gyerekek. Mi sem mozdulunk ki ebben a hidegben, csak ha feltétlenül szükséges.
 


Sziasztok!

Már mi is nagyon útáljuk ezt a hideget.Nállunk Lili szintén nincs lefáradva ezért az alvás este jól kitolodík és még igy is harcolnom kell vele.Mi is csak ha muszály,akkor jövünk ki.
Itt Harasztin,most tombol,a bárányhimlő...remélem megusszuk.
A hideget leszámítva,azért mindenki jól van??
Csajok KITARTÁS majdcsak jön a TAVASZ!!!!!!
Pusz:E:
 


Sziasztok.

Bárányhimlő.Hát én már szeretnéék rajta túlesni.A környezetünkben már mindenki volt,csak mi nem.(Lehet,hogy mennünk kéne Harasztiba?Kép)Talán jobb lenne most elkapni mint nyáron.A barátnőm kislánya nyáron le volt égve és úgy jött ki rajta.Iszonyatosan nézett ki.
Kati.Nekem szrencsém van,van ismerősöm játék nagykerben,és ott szoktam venni jelmezt.Tavaly elefánt volt a Dani,idén meg oroszlán lesz.1240-ft-ért vettem a jelmezt,és így a kicsinek is eltudom tenni.Kép
Próbálj meg a neten rákeresni,hátha van valami jó kis ötlet.Azthiszem,hogy van olyan oldal,hohy farsang.lap.hu.


Bárányhimlőn én is gondolkozom, hogy mi a jó megoldás. Lehet, hogy én be fogom oltatni Bálintot. És akkor le van tudva az egész. Majd beszélek a dokinénivel.
 
 


Sziasztok!
A bárányhimlő oltás szerintem jól gondoljátok meg,gyerekkorban nem veszélyes elkapni,de felnőttkorban akár a pasiknál impotenciát is okozhat.Az oltás csak 90%-os védettséget ad.Szóval ha a pasi felnőttkorában leveri rajtatok hogy miért nem kapta el gyermekkorában a bárányhimlőt,ne csodálkozzatokKép
Anita

Kép

Kép
 
 


Szisztok.

Kinga ki a dokinénitek?
Én beadadtam mind a két fiunak az agyhártyagyulladás elleni oltást és a kullancs csípés elleni oltást,de eszembe sem jutott,hogy a bárányhimlő ellen beoltassam őket.Szerintem ezen túl kell esni.Én sem venném jó néven,ha felnött korban kapnák el a fiuk.

Ma kezdődött a foci a Daninak,de én lusta disznó voltam elvinni ebben a hidegben.Lehet,hogy holnap az apja elviszi kocsival,ha nem,akkor várunk még egy hónapot amig talán jobb idő lesz.Kép

Vettem magamnak tegnap egy korcsolyát.Sogornőmmel már vagy 8 éve beszéljük,hogy el kéne menni korizni,de nem volt korcsolyám.Kép
Rámentem tegnap a Dunára,először még féltem,hogy beszakad,de estem egy akkorát,hogy a páromék csak röhögtek rajtam,nemjöttek oda segíteni.Akkor nem szakadt be a jég,utána már tök jó volt korizni.Jövő télen veszünk a Daninak is egy korit és megpróbálom megtanítani őt is.

Szombaton voltam asszonybálban.Jól esett végre kicsit egyedül kimozdulni itthonról.Kép

Lányok nagyon eltüntetek.Erika csak nem kapta el Lili is a bárányhimlőt?
Írjatok.
Puszi mindenkinek.
Ági.


Sziasztok.

Lányok mi ez a nagy csend?Rendben van mindenki?


Mi is voltunk korizni a Dunán. A múlt héten szinte minden nap kimentünk, meg a múlt hétvégén is mind a két nap. Aztán most, hogy leesett ez a nagy hó, asszem ennyi volt a korcsolyaszezon.
Bálint hozta a kis motorját, és jégmotorozott ezerrel. Többször hoztuk vissza Csepelről. Ezen a héten a nagy ágon voltunk, és csomószor átkorcsolyáztunk Csepelre is. Vicces dolog, és annyira gyönyörű, hogy állsz a Duna közepén. Kép
Nekem sincs saját korim sajnos, csak kölcsön. Ági, hol vetted a koridat? Nagyon sokat kerestem az utóbbi időben, de egyáltalán nem volt a méretemben. Pedig szerintem a 39-es nem olyan extra!
 
 


Sziasztok.

Én a csepeli auchanban vettem a korit 1990-ért.Semmi extra nincs rajta,csak egy sima füzős kori.Sogorom akart magának venni,de az ő méretében sem volt.Kép
Viszont két nap mulva megnéztem itt a soroksári auchanban,és ugyanaz a kocsolya 5590 Ft volt.KépSokkal jobb dolgok vannak a csepeliben,és sok mindenben olcsóbb is.
Levi (2 éves) nem mert leállni a jégre,végig az apja ölében volt.Kép


Sziasztok!
Na mi van ,nagy a csend,kihalt a topic?

Kép

Kép
 
 


Helló!

Remélem nem hal ki!!!Csak szerintem mindenki várja a tavaszt.Én már nagyon.Egyébként hogy vagytok?Azért,ha bejön a jobb idő,egy talit csak összehozunk nem???
IRJATOK!!!!!!!!
Pusz:Erika
 


Tegnap voltunk játszótéren, a Dobó utcain. Hát bokáig érő sár van mindenhol. Azért persze nem adtuk fel, így is játszottunk egy nagyot, csak otthon gatya és cipőmosás volt.
Korcsolya-vásárlásról lecsúsztunk, sehol nem találtunk. No nem baj, reméljük már nem lesz jég, viszont októberben nekiállunk újra keresni.
Bálint kapott névnapjára egy motort, azóta le se bírom szedni róla. Nagyon szereti. Este az ágya mellé fel kell vinni, csak úgy hajlandó leszállni róla.
 
 


Sziasztok Lányok! Merre jártok? Megint minden tiszta hó. Legyen már vége. Nem jár valaki Bóbitára közületek a Táncsicsba?
 
 


HAlihó!
Kimgus ,én mindig elhatározom,hogy megyek aztán elfelejtem.De mehetnénk együtt,legalább taliznánk.Többiek? Jameg a babaklubba is.Még mostanában talizzunk,mert mi nemsokára elköltözünk.
Szép délutánt!
Anita

Kép

Kép
 
 


Helló!

Anita hová költöztök???
Többiek hogy vagytok?
Üdv:E.
 


Sziasztok!
Erika
Pusztaszemesre,gondolom nem mond sokat,de nézd meg a térképen.Balaton mellett,Balatonföldvárhoz közel
Anita

Kép

Kép
 
 


Helló!

De jó!És miért pont ezt választottátok?
Nyáron nem lesz gond a strandolással...
Üdv:E.
 


Sziasztok!
Erika!
Ez tetszett meg nagyon nekünk.Bát én utálom a balatont,de majd hozzászokom.
Boldog nőnapot !
Anita

Kép

Kép
 
 


Lányok!

Mindenkinek boldog nőnapot!!!
E.
 


És miért döntöttetek költözés mellett? Én nagyon szeretem a Balatont, ott töltöttük minden nyarunkat, csupa jó emlékem van onnan.
Mi megyünk Bóbitára hétfőn fél 10-re. Szerintem jó, klassz lenne ott találkozni.
 
 


És miért döntöttetek költözés mellett? Én nagyon szeretem a Balatont, ott töltöttük minden nyarunkat, csupa jó emlékem van onnan.
Mi megyünk Bóbitára hétfőn fél 10-re. Szerintem jó, klassz lenne ott találkozni.
 
 


És miért döntöttetek költözés mellett? Én nagyon szeretem a Balatont, ott töltöttük minden nyarunkat, csupa jó emlékem van onnan.
Mi megyünk Bóbitára hétfőn fél 10-re. Szerintem jó, klassz lenne ott találkozni.
 
 


És miért döntöttetek költözés mellett? Én nagyon szeretem a Balatont, ott töltöttük minden nyarunkat, csupa jó emlékem van onnan.
Mi megyünk Bóbitára hétfőn fél 10-re. Szerintem jó, klassz lenne ott találkozni.
 
 


És miért döntöttetek költözés mellett? Én nagyon szeretem a Balatont, ott töltöttük minden nyarunkat, csupa jó emlékem van onnan.
Mi megyünk Bóbitára hétfőn fél 10-re. Szerintem jó, klassz lenne ott találkozni.
 
 


És miért döntöttetek költözés mellett? Én nagyon szeretem a Balatont, ott töltöttük minden nyarunkat, csupa jó emlékem van onnan.
Mi megyünk Bóbitára hétfőn fél 10-re. Szerintem jó, klassz lenne ott találkozni.
 
 


Sziasztok!
Kimgus!
Itt anyósommal egy udvarban lakunk,szerinted? Kép
Lehet mi is megyünk a bóbitára,állítólag nagyon hasznos a kicsiknek,az ovónő barátnőm szerint.
Anita

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Kimgus!
Itt anyósommal egy udvarban lakunk,szerinted?Kép
Hétfőn megyünk mi is ha nem jön közbe semmi.Már olyan régen tervezem én is.
Anita

Kép

Kép
 
 


Jóóó, értem már. Kép
Anita, voltatok Bóbitán?
 
 


Szia!
Nem voltunk a bóbitán mert lebetegedtünk,majd következő alkalommal.
Anita

Kép

Kép
 
 


Helló lányok!

A betegeknek jobbulást.És is torokfájással kűzdök,szerencsére még Lili nem kapta el,jó lenne megúszni.Mit szóltok a "jó" időhöz?
Anita:És mikor lesz a költözés?
Üdv:Erika
 


Bálint is két napig lázas volt, nem tudom, mitől, de semmi más tünete nem volt. Ma reggelre meg kutya baja. Nem tudom, mi volt ez...
Jó, Anita, akkor talán sikerül találkozni. Mi 1/2 10-re megyünk.
 
 


Sziasztok csajok!

Hogy vagytok?
Lassan lehetne talizni,talán itt a jóidő.
Ha van időtök,akkor irjatok.Nehogy kihaljon ez a topik.
Pusz:Erika
 


Kellemes húsvétot mindenkinek!
Anita

Kép

Kép
 
 


SZiasztok! Megvagyunk mi is. Taliban benne vagyok, tényleg szép az idő mostanában. Ma nagyot motoroztunk (mármint Bálint motorozott, én meg ügettem utána), jó tempót diktált.
Húsvét nagyon jól telt, remélem Nektek is, és természetesen ma naaagy adag rakottkrumpli készült a hihetetlen mennyiségű főtt tojásból.
Mit szóltak a gyerkőcök a nyuszihoz? Nálunk hatalmas öröm, csúszás-mászás volt a kertben, és annyi csokit sikerült begyűjteni, hogy szerintem egy évig fogjuk enni. Úgyhogy ha van valakinek süti receptje, amibe beletehetem, azt nagyon megköszönném. Kép
Bálint tegnap elment az apjával locsolkodni, onnan is jött egy jó nagy adag csoki... már kicsit csömöröm van tőle. Persze Bálintnak nincs.
Jön valaki hétfőn Bóbitára?
 
 


Sziasztok!
Ma találtam Rátok, én is Sorin lakom, bár még csak másfél éve. Csatlakozhatok?
Van egy 14 hónapos fiam, meg egy 4 és fél hós pocaklakóm, aki ha minden igaz kislány.
Üdv.
 


Helló Bazsanya!

Üdv köztünk.Gratula a nagyfiadhoz,és persze a pocaklakóhoz.Sorin ti merre felé laktok?Előtte hol éltél?
Szia:E.
Csajok hol vagytok?
Anita vagy még?
 


Sziasztok!
Néha vagyok még.
Nektek még nem is mondtamKép Van egy 7 hetes pocaklakóm.Ugyhogy benne vagyunk a jóba.Ezerrel költözködünk is,alig vagyunk szinte már itt Sorin.De azért egy talit összehozhatnánk.
Anita

Kép

Kép
 
 


Tali oké. A héten valamelyik délelőtt nem lenne jó nektek? Ismeritek azt a játszóteret, ami a sorompó után van, és egyben van egy cukrászdával? Kép Vagy az nagyon messze van mindenkinek?
Baba nálunk is érkezik, én is a 4. hónapban vagyok. Kép
Ma megyünk Bálinttal beiratkozni oviba. Az a baj, hogy még most sem tudom, hogy hova vigyem. ...
 
 


Sziasztok!
Kimgus,Gratula neked is a picihez.Ovi témában én nem vagyok jártas.Héten nálunk nem jön össze a tali mert csak vasárnap fogunk hazajönni.De az a játszó hozzánk tök közel van,szóval majd lehet ott.
Na szép napot
Anita

Kép

Kép
 
 


Köszi a gratulát. Jó, tőlem lehet a jövő héten is, általában a délelőttök jók nekünk, mert délutánonként tanítok.
Mi még nem voltunk azon a játszótéren, csak láttam sokszor, és nagyon szimpatikus, hogy ott a cukrászda mellette. Kép Kép
 
 


Sziasztok!
A héten nekünk is jó a tali.Találjátokki hogy melyik nap.Ja,a szerda kivételével,akkor uh-ra kell mennem.
Anita

Kép

Kép
 
 


Na így nem lesz könnyű, ha ennyire aktívak a többiek. Hahóóó Lányok, tessék errejárni!
Hát most meg jól elromlott az idő. Kép
Mi legyen?
 
 


Sziasztok!
Na csajok a héten talizunk?
Anita
 
 


Sziasztok! Mi is Soroksáriak vagyunk itt lakok már 24 éve!!!Csak most találtam rá erre a topicra! Csatlakozhatok hozzátok? Szívesen megismerkednék helyi anyukákkal és babucikkal!
Van egy 4 éves kislányom Vivien és egy 7 hónapos Dorina!Mi a Bólyai János közben lakunk.Amíg nem mentem férjhez a szüleimmel a Grassalkovichon laktunk a sulival szemben! A dobóra járunk játszózni......Bocsi mennem kell egy ciciriadóhoz Dorcsi felkelt. Bocsi ha vannak helyesírási hibák nagyon kapkodtam.l :oops:
 
 


Szia Janka!
Hát sajnos eléggé ül a topik, de azért vagyunk néhányan innen Soroksárról. Én is a Grassalkovich úton lakom, van egy 3 éves kisfiam, most várjuk a második babát októberre, és mi is szoktunk a Dobó játszótérre járni. De azért nyáron, amikor jó idő van, nagyon húzós, hogy egy darab fa nincs ott. :shock: Szóval amikor jó idő van, mi rohanunk strandra, vagy a medencébe, vagy Balatonra. 8)
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: