Új privát üzeneted érkezett!

Várok mindenkit, aki Tapolcán vagy környékén él, a tapolcai kórházban szült, esetleg van véleménye és megosztaná másokkal tapasztalatait, aki ebben a városban babázik!

Beszélgessünk, írjatok!
 
 


Szia Zsóka!

Nem tudom, megtűrtök-e a topikban, mert én ugyan Tapolcán születtem, de már nem élek ott. Viszont nyáron sokat vagyunk arrafelé, és a topik címe nagyon megmelegítette a szívemet!Kép

Éva
 
 


Szia Éva!

Örülök, hogy írtál! Pillanatnyilag én sem élek Tapolcán, de gyakorlatilag férjhezmenetelemig ezt a szép és emberarcú várost nevezhettem lakóhelyemnek. (És imádom a gulácsi savanyúvizet!)

Van egy kislányom, aki most múlt 21 hónapos, Kittinek hívják, és mi is sokat járunk Tapolcára anyukámékhoz. Igazából azt tervezgetem, hogy a testvérkéjét, ha majd lesz, a tapolcai kórházban szeretném szülni, de semmit sem tudok az ottani helyzetről, orvosokról, stb, talán leszünk többen is, akik jobban tájékozottak, mint én.
Neked vannak gyerkőceid?

Minden jót:
Zsóka
 
 

 
 

Sziasztok!

El sem hiszem! Vannak a babaneten Tapolcaiak. Én teljesen Tapolcai vagyok, itt születtem,itt jártam általánosba, egy kicsit laktam itt-ott az országba, de már 10 éve újra itthon vagyok. Ja, és 2x szültem a tapolcai kórházba, legutóbb ma 6 hete.
Amúgy 3 lányom van.

Írjatok még Tapolcaiak és környékbeliek!!!

Zsóka!
Mire vagy kíváncsi a kórházról? Most eléggé képben vagyok, még friss az emlék.

Kitty
 


Szia Kitty!

Mindenekelőtt: gratulálok a kisbabához! Kép

Elsősorban érdekelne, hogy szülést követően a babák 24 órás baba-mama elhelyezésben vannak-e? Milyennek érezted az ott dolgozók hozzáállását? Nekem valószínű császárral kell majd szülnöm rövidlátásom miatt, alkalmaznak Tapolcán EDA-t vagy spinális érzéstelenítésben végzik? Fogadott orvossal érdemes "nekivágni"?

Üdvözlettel: Zsóka
 
 


Szia Zsóka! Kép

Már 2x nekiálltam írni,de mindig közbejött valami.

Én összességében elégedett voltam a tapolcai szülészettel.
A szülőszoba és a vajúdó tiszta,jól felszerelt. Szerintem mindenképpen fogadott orvossal érdemes nekivágni. Ez itt úgy működik,hogy kiválasztod az orvost, megbeszéled Vele,hogy néla szeretnél szülni. Ezután a havi tanácsadásokra hozzá jársz. Tudni kell,hogy az teljesen ingyen van. A 30. hét körül kell hivatalosan szólni,hogy Nála akarsz szülni,ekkor kitöltenek egy papírt,hogy elfogad.
Ha megindul a szülés,az ügyeletes orvos megvizsgál,és értesíti a választott orvosodat.Itt nincs semmi extra(mármint labda,bordásfal,kád,stb)
EDA állítólag van, de én csak hallottam,hagyományosan szültem.
Én mind az orvos,mind a szülésznők munkájával nagyon elégedett voltam. Szerencsére a szülésem nagyon gyorsra sikerült, az orvos végig benn volt a vajúdásnál. A szülésznők mind nagyon kedvesek,segítőkészek,ezt a benn töltött 5 nap alatt tapasztalhattam, mindenki aki akkor szült meg volt elégedve a szülésznőjével. Én kértem,hogyha minden simán megy,próbáljuk meg a gátvédelmet, és a szülésznő nagyon értett hozzá. Valami olajjal tágította a gátat, úgy hogy sikerült is.
Nagyon gyengéden,szépen született Réka.

Egy dolog miatt aggódtam csak itt a kórházban mindkétszer: Ha valami baj van a babával,és komolyabb kezelést igényel, Veszprémbe viszik a csecsemőintenzívre. És hát az 50 km. Nálam szerencsére nem volt baj, de az idő sokszor számíthat,amig felérnek egy beteg babával.

A babák az anyukákkal lehetnek nappal, de kb.este 10-kor elviszik Őket,és 1/2 6 körül hozzák vissza reggel. Szerintem ennyi pihenés kell is, mert egy szobában 4 anyuka van a babáikkal. És otthon max.a Tied sír,de ha elaludt lehet pihenni, így meg valamelyik baba biztos sírna éjjel a szobában. Szegeden amikor szültem egész nap kinn voltak a babák, hát ébren is voltam végig.
Én szóltam a csecsemősöknek,hogyha felsír a babám szóljon, és bemegyek a csecsemősbe megszoptatom. Így aztán nem kapott teát.

A kórtermek nem valami elegánsak,de úgy láttam,hogy a vajódó és a szülőszoba szép,modern és tiszta.

Hát kb. ennyi a tapolcai szülészetről. Ha valami konkrét érdekel,kérdezz.
Biztos,hogy csak csaszival szülhetsz? Állítólag,ha a szemfenék rendben,akkor lehet símán szülni, nem a rövidlátáson múlik.

Lehet,hoyg ismerlek is? Olyan kis város ez a Tapolca.Bár látom 6 évvel fiatalabb vagy nálam. Ha itt laktál,látásból biztos.

Írjál,ha tudsz,legközelebb igérem gyorsabb leszek.

Kitty
 


Sziasztok!

Én azt kérdezném, tudtok-e valami babázó helyet Tapolcán, játszóházat vagy ilyesmit, de nem is muszáj Tapolcán, a környék is lehet. Kapolcson pl. szokott lenni nyaranta ilyesmi? A Napok alatt?
Sokat leszünk lent nemsokára, és jó lenne tudni a jó helyekről!


Puszi


Éva
 
 


Éva!

Én sajna nem tudok babázóhelyről Tapolcán,de ha esetleg találsz írd meg,mert nem lenne rossz.
A Kapolcsi napokon biztos hogy van játszóház,talán több is.Mi mióta ennyire felkapott lett,és hatalmas a tömeg,mozdulni sem lehet,nem nagyon megyünk ki. Nekem jobban tetszett 5-6 évvel ezelőtt meg a kezdetekben az egész rendezvény.

Kitty
 


Sziasztok!

Kitty, mi is régebben jártunk Kapolcson gyakrabban, amikor nem volt ekkora felhajtás, de most, hogy Sami megszületett, biztos elmegyünk majd újra. Nyáron lesz 7-8-9 hónapos, gondolom, a Balatonba is be lehet már vinni majd, nem? Ha jól tudom, van Tapolcán uszoda is, ugye? Na és a Malomtó melleti szuper kis játszótér. De az még "nagy" lesz nekünk.
Zsóka, gulácsi savanyúvíz nálam is favorit, kár, hogy állandóan elapad mostanábanKép
Kitty,hogy vannak a 3 lányok?Kép

Puszi mindenkinek
Éva
 
 


Éva!

Azért egy-egy programra ki szoktunk ugrani a Napokon, de amikor ott állunk a falu közepén egy dugóban 1 órát, a gyerekek hátul rosszul vannak a kocsiban,a férjem megfogadja,hogy soha többet.
Tényleg van uszoda is itt, bár sajna csak nyáronKép ,de az elég jó, így aztán mi már 2 éve nem is voltunk a Balatonnál. Talán az idén több lesz benn a víz. Jobban szeretem a strandot,mert a lányok már tudnak úszni, és élvezik,hogy ugrálhatnak a széléről, meg tavaly már volt felfújt vizicsúszda is a mély vízben. Mi elég,ha a partról szemmel tartjuk őket. A Balatonban pedig nem mehetnek mélyre, így ott mindig kiabálni kell,hogy ne menjenek tovább.
A Malom-tó környéke tényleg nagyon szép, jó a játszótér is,de inkább a már totyogó és nagyobb gyerekeknek való.

Érdekes,én mint benszülött,méd sosem kÓstoltam a Gulácsi savanyú vizet. Boltban lehet venni,vagy ott van forrás?
Mi itthon Kékkútit iszunk. A csendes és az enyhe nagyon finom, a szénsavast kevésbé szeretem. (És magát a céget meg legkevésbé Kép )

A 2 nagy lány néha nagyon fárasztó, állandóan veszekednek. Külön-külön OK,de ha együtt vannak...
A nagylányon már néha a kamaszodás jelei mutatkoznak, szemtelen,visszabeszélő, a középső meg mint a szélvész.Egész nap ugrál, az iskolában sportol, de még este 8-kor is mozog. Tiszta sajtkukac.
A picur most volt 11 hetes, és mint a kisangyal. Eszik,alszik,ha ébren van,nézeget, nevetgél.Éjjel aluszik,szóval eddig egy mintagyerek. Igaz,hogy úszunk a tejben annyi van,így aztán ha tele a poci nyugodt a baba.

Majd még benézek, de most itthon annyi a dolog. Pedig még ki akartam nézni a piacra.( Ja, a tapolcai piac nagyon jó!!!)

Puszi

Kitty
 


Sziasztok!
Kitty, nem raksz fel képeket a Kicsiről, meg a Nagyobbakról? Ahogy épp cincálják egymás fülét?KépMi most tartunk az "együnk-e már szilárd kaját, vagy még csak tejet?" problémánál. Miki 9 kiló, 6 hónapos, csámcsog, ha kaját lát...
Trenírozunk a Balatonra, meg a tapolcai strandra, elkezdtük babaúszásra járni, klassz. Tapolcán van?
Jó a piac? Ennek örülök, mi sose kapunk el ott jó napot, általában csak az állateledeles meg a seprű-bolt van nyitvaKép
Savanyúvíz, ha jól tudom, épp mostanában települt oda egy vállakozó, hogy palackozni kezdje,lehet, hogy nemsokára lesz a boltban, is, eddig csak a forrás volt,a vasútállomáshoz közel. Nagyon szeretm, tele van ugyan vassal, amit mindíg kiszednek az ásványvizekből, pedig hát az egyik értelme, hogy sok benne a vas,nadehát nem esztétikus egy sárgásbarna ásványvizespalack.Kép
Kékkútra mi is járunk vízért, mi baj a céggel?

Jól vagytok?

Megyek, Bóbita babaklubba megyünk!

Puszi nektek

Éva&Kismiki
 
 


Sziasztok! Ha tud valaki infót a tapolcai Pannon Reprodukciós Intézetről és az ott dolgozókról légyszi írjatok!!! Köszi!
 


Sziasztok! Ha valaki tud valami infót a tapolcai Pannon Reprodukciós Intézetről kérem írja meg!!! Köszi!
 


Fodrász!

Milyen infora gondolsz ? Én jártam párszor náluk,abszolút pozitív a tapasztalatom. Mi érdekel?

Kitty
 


Szia Kitty! Tulajdonképpen minden infó érdekel mind emberileg mind szakmailag milyenek? Van tapasztalatod a lombikbébi programukról? Vagy Te nem azért voltál?
 


Sziasztok!

Én is Tapolcán éltem eddig, most Dörögdre költöztünk. most várom 3. lányomat, két hetem van a szülésig. A PRI-ről annyit tudok mondani, hogy tényleg profi hely, és én a Dr. Török Attila Tanár Úrnál jártam, minden tiszteletem a tudásával kapcsolatban. Fantasztikusan érti a dolgát, és rengeteg baba születik a Központnak köszönhetően. Ha gondod van Kedves Fodrász, ne halogasd az intézet meglátogatását, jelentkezz be.
Sziasztok

Vikus
 
 


Sziasztok!

Szia Vikus! Kép

Nem tudtok véletlenül Tapolcán egy Autóssulit, ahol nem arra mennek, mint itt Peste n, hogy lehetőleg soha ne legyen meg a jogsid? Ott szeretném megszerezni, nyáron a jogsimat.

Éva
 
 


Holvagytok, Tapóckaiak?????Kép
 
 


Itt vagyok, szégyellem is magam. Néha benézek,hogy jé,nem írt senki,aztán én se írok.
Ígérem megváltozom!!!!

Éva!
Pedig érdeklődtem ám autóssuli ügyben: A szomszéd kislány most tanul vezetni,eddig minden símán ment neki, egy vizsgája van vissza. Ő azt mondta meg van elégedve az oktatóval. Réfi László 30/956-5350
Nekem nincs tapasztalatom,mert már jövőre lesz 20 éves a jogsim. Ilyen öreg vagyok. Kép

Szép nagy már Miki, 6 hónapos,és 9 kiló? Jó tejed van. A húgom kisfia is Miki, olyan ritkán adják mostanában,pedig olyan aranyos.Réka 3 hónapos, és 6 kiló, Ő is szopik ezerrel.
Kékkútat régebben nagyon szerettem(ott dolgoztam), de amióta a franciák megvették a céget...Munkahehyként nem embernek való.Reggel 7-től este 8-9-ig,de éjjel kettő is volt. Ja,és az ingyen szombatok. Család mellett nem bírtam. Nagy veszekedéssel tudtam tőlük szabadulni. Amúgy a víz finom, de már csak a csendeset meg az enyhét íszom,mert az új forrásból származó szénsavas nem izlik.Na,nem panaszkodok tovább..

Vikus!
Mostanra már biztos babázol,ha van időd kukkants be. Mi sorstársak vagyunk a 3 kislánnyal. Mit szólt a férjed a nőuralomhoz? Itt szültél Tapolcán? Kinél? Ha eddig Tapolcán laktál, biztos ismerjük egymást, látásból biztos. Mekkorák a nagyok? Hogy fogadták a tesót?

Fodrász!
A PRI-be először csak rákszűrésen voltam. Aztán elhatároztuk a kistesót, és 2-3 hónapig nem jött össze. Utána elmentem kivizsgálásra,hogy nincs-e valami gond. Hormonvizsgálatot csináltak, 3x, a ciklus különböző időszakában. Párhuzamosan a férjemet is megvizsgálták. Nála minden OK volt, úgy hogy neki nem is kellett többször mennie. Nálam is csak annyi volt a gond,hogy a sokéves gyógyszerszedés miatt nem volt peteérésem. Az első hónapban,ahogy adtak gyógyszert,nézték UH-n a peteérést,és tüszőt repesztettek. A végeredmény 3 hónapos múlt, alszik éppen.
Így a lombikkal nincs tapasztalatom,de sokan dícsérik az intézetet.Szokott lenni lombiktalálkozó minden évben,úgyhogy biztos sikeresek. Fel kell őket hívni adnak időpontot, és nem mondom,hogy soha nem kell várni, de nem túl sokat. Szerintem az orvosok is kedvesek, a laborban dolgozók is.
Szerintem is menj el hozzájuk,nem fogsz csalódni.

Kitty

A profilomban megtaláljátok az albumom címét. Ott van kép a csajokról.
 


Mégse a profilomban van. Az albumok közt megtaláljátok: Kitty123 albuma néven
 


Szió!

Kitty, megnéztem az albumotokat, gyönyörqségesek a lányok, nagyon szépek! Csodás lehet velük az élet!
Hogyhogy nem is tudtam, hogy a franciáké Kékkút-, kicsit lassan járhat az agyam...
Köszi a autóspasit, fel is fogom hívni azonnal!
Miki most múlt hat hónapos, tíz kilóra felmentKép, de elkezdtem adni neki kis gyümölcsöt mostmár, eszi is nagyon. Várjuk már a nyarat nagyon! Ma majdnem elvitt a szél minket a Városligetben.

Vikus, nem ott lakik a SzQke András, a filmes? mI is akartunk ott venni házat, aztán kiderült, hogy kívülrQl ugyan tökéletes, de belül omlik az egész -nagyon sajnáltuk.
Írhatnátok gyakrabban

Sziasztok

Éváék
 
 


Szió!

Kitty, megnéztem az albumotokat, gyönyörqségesek a lányok, nagyon szépek! Csodás lehet velük az élet!
Hogyhogy nem is tudtam, hogy a franciáké Kékkút-, kicsit lassan járhat az agyam...
Köszi a autóspasit, fel is fogom hívni azonnal!
Miki most múlt hat hónapos, tíz kilóra felmentKép, de elkezdtem adni neki kis gyümölcsöt mostmár, eszi is nagyon. Várjuk már a nyarat nagyon! Ma majdnem elvitt a szél minket a Városligetben.

Vikus, nem ott lakik a SzQke András, a filmes? mI is akartunk ott venni házat, aztán kiderült, hogy kívülrQl ugyan tökéletes, de belül omlik az egész -nagyon sajnáltuk.
Írhatnátok gyakrabban

Sziasztok

Éváék
 
 


bocs, hogy ismétlem magam
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok tapolcai, de azért remélem befogadtok :-)
Magamról annyit, hogy Almádiban élünk, Veszprémben dolgozom. Lányom Kata most most 26 hónapos. PRInek köszönhető, ezért kötödőm Tapolcához!
Magánban szívesen írok a PRI- ről. Nekem csak jó tapasztalataim vannak.
 
 


Bocsi elfelejtettem aláírni!
Szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Üdv itt nálunk,gyere gyakran. Nagyon szép a kislányod,megnéztem a profilodban. Írj még egy kicsit magatokról.

Éva!
Akkor nyáron huzamosabb ideig lenn leszel Mikivel Tapolcán, ugye? Ha ilyen lesz az egész nyár,nemigen látogathatjuk a strandot. Símán ment a gyümölcsös hozzátáplálás a szopi után? Réka is még csak szopik, de azt akkora élvezettel,hogy el sem tudom képzeli,hogy mást is fog kérni. Pedig már vettem Neki etetőszéket is(most tudtam kifogni olcsón egy jó állapotó Príma Pappát) igaz még felraktam a padlásra egyenlőre.

Mostanában egész nap álmos vagyok, jöjjön már a nyár,mert lassan téli álmot alszom.

Vikus!
Mi van Veled? Majd ha van időd számolj be a szülésről. Mert már bizti babázol!

Zsóka!
Nagyon eltüntél. Most már érdemes jönni, egyre többen vagyunk.

Sziasztok, elkezdek valami vacsorafélét összehozni, míg aluszik Réka.

Kitty
 


Sziasztok!

Hogy s mint vagytok? Zsóka hova lettél? Írjatok, mi újság a gyerkQkkel!!
Képzeljétek,mi megpróbáltunk leutazni Gulácsra, hogy ott is maradjunk, jogsi me egyebek, írtam fentebb, hát Kismiki minden este sírt, rettegett az idegen házban lefektetéseknél, nappal is. 3 napot bírtunk ki, aztán hazautaztunk. Nincs valami ötletetek, hogy csináljam a dolgot? Mindenképp Gulácson szeretnénk lenni nyáron egy csomót! (Egyébként 7 hónapos lesz 1 hét múlva)

Puszi
Éváék
 
 


Kitty,
a gyümölcs dologról: Nekem úgy tqnik,hogy Kismiki fogyott, talán nem etetem eléggé? Mostmár kap fQzeléket, kicsi húst, de nagyon keveset eszik, mert eddig szoptatás után adtam neki, hogy a tej ne csökkenjen. Talán mostmár fordítva kellene, ugye? Gyümölcsöket szereti, fQleg az almát rágcsálni, na meg a gyümölcsleveket.Összességében nagyon keveset eszik még, talán 8dkg-ot, úgyhogy fel kellene turbózni magunkat, ugye?!
Ti hogy álltok? Réka még kicsi az evéshez, ugye?

Éváék
 
 


Éva!

Tényleg úgy látszik rajtunk kívül mindenki eltünt.
Nem nagyon tudom, hogy lehetne Kismikit az új házhoz szoktatni.(Gondolom a játékait stb. vitted Veled, alváskor ismerős dolgok veszik körül.) Lehet,hogy még csak pár napot kellett volna kihúznotok, aztán megszokta volna. De Ő már van olyan nagy,hogy félhet az idegen helyen.
Réka ugyan még pici,de én is tartok ilyesmitől. Másfél hét múlva megyünk nyaralni, és nem tudom mit szól majd az idegen helyhez. Múltkor felmentünk Anyuékhoz(mi nem nagyon megyünk, inkább őK jönnek), 2 percig elvolt, aztán körülnézett, de olyan idegenül. Aztán úgy ordított, hogy még szopizni sem volt hajlandó, menekültünk haza. Ahogy leértünk az utcára és beraktam a babakocsiba, mosolygott és 2 percen belül aludt.
Szóval félhetnek az idegen helyen ezek a csöppök.

Én azt hiszem először etettem a nagyokat, és utána szoptattam meg. Lehet,hogy a szopival már nagyrészt jól lakik. Talán nem fogyott, de már nem fog olyan ütemben hízni,ahogy eddig tette (meg Ő nem is sovány baba egyébként se)Egyre többet is mozog, nem marad úgy rajta,mint amig csak feküdt.
A védőnőm azt monta,hogy az unokája 7 hónapos múlt, és semmit nem hajlandó enni, csak szopik. Azért persze próbálkozni kell, mert a vastartalékai ilyenkorra kimerülnek a babáknak, és a szopival pl.vashoz nem jut.

Réka még csak szopik, de hát Ő még csak 4 hónapos lesz szerdán.

Na megyek, mert megébredt Réka.

Puszi:

Kitty
 


Sziasztok!

Hát nem pörög ez a topik! Kép Hol vagytok???
Kitty, ez az utazás téma egyre sürgetQbb, elvileg Gulácsra, Siófokra és Szolnokra kell utaznunk
pár héten belül, hiszen itt a nyár.
Képzeljétek, két koncerten is voltunk Samival, jól bírta.
Lányok, írjatok, mi történik veletek!

Puszil titeket egy földi

Éva
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok,bár én jelenleg nem Tapolcán élek. Ott születtem, és az általatok párszor emlegetett Gulácson nőttem fel.
Van egy 10 hónapos kisfiam, Bálint. Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra, mert mindig érdekel, hogy mi újság otthon!
Egyébként TAtai topicot kerestem, és TApolcára akadtam!
üdv.minden tapolcainak!
Szandi
 
 


Szia Andisz!

Végre egy tQsgyökeres gulácsi!Kép
Nekem az anyai ág gulácsi, én is ott voltam baba, mi a Rákóczi utca végefelé szoktunk nyaralni-nagymamám lakott ott.
Van esetleg ötleted, hova vihetek, mit csináljak nyáron egy 8 hónapossal Gulács környékén? Jó kis kisgyerekeknek való hely, vagy ilyesmi? Vagy valami babaklub a körynékeN? A Balatonba mindenképp be szándékozunk vele csusszanni!
Hogyhogy ilyen messzire kerültél Gulácsról? Nekem iszonyú honvágyam szokott lenni!

Puszi

Éva
 
 


Szia Éva!
Hát én először fősulira mentem Győrbe,+1 évig ott dolgoztam, és onnan már nem is akartam mozdulni. Aztán mégis muszáj volt, mert férjhez mentem és a férjem katona. Tatára helyezték. Így ide kerültünk és itt élünk 2 éve.
Megkérdezhetem hány éves vagy? Mert a neved nem ismerős.
Nem igazán tudok tanácsot adni, mert nem ismerek arrafelé babás helyeket. Mi hazamegyünk a szüleimhez és ez lesz az idei nyaralásunk. De majd még gondolkodom, bár ha nem rokonoknál szálltok meg, elég drága, mert hát ugye közel van a Balcsi.

puszi
Szandi
 
 


Szia Andisz!

kiséva csak itteni álnevemKép
32 vagyok sajna már. Egyébként nagymamám házában szoktunk nyaralni, úgyhogy nagyon jó dolgunk van ebbQl a szempontból. Csak sajnos Q már nem él.
Merrefelé laknak szüleid? Az ó részben vagy az új-ban? Bálintot beleeresztitek majd a Balatonba?
Talán Qsszel már kirándulni is lehet velük, nem? Az én kicsim épp most kezd kúszni-mászni, nagyon kedves.
írjatok, lányok!

Puszi

"Éva"Kép
 
 


Szia Éva!

A szüleim az iskola után a 2.házban laknak. Mi július 2.felében megyünk haza. Ti mikor? Akár még lehet találkozhatnánk is! Akkor egy kicsit idősebb vagy nálam, bár ha csak a nagymamád élt Gulácson, akkor nem valószínű, hogy ismerjük egymást. Igazából én azokat ismerem, akikkel együtt jártam oviba, meg suliba.
Bálintnak van egy felfújhatós medencéje, de sajnos most abban sem pancsizhat, mert van egy csúnya húgyúti fertőzése, amiből nem bírunk kilábalni. A partra viszont biztos lemegyünk.
Kirándulni szeretnénk menni vele, akarok venni egy háti hordozót neki. Én a fősuli alatt teljesítménytúráztam ami most nagyon hiányzik. Csak félek a kullancsoktól.
Többiek jól eltűntek, de lehet nyaralnak!:-)

puszi!

Andisz
 
 


Sziasztok!

Andisz!
Üdv itt a Tapolcaiaknál, gyere gyakran.
Mi tényleg nyaralni vagyunk, de sajna holnap már megyünk haza. Bár Réka már szerintem vágyik egy jó fürcsi után a saját kiskádjában, nem igazán szerette a mosdókagylót.
Na, megyek,mert pakolnom kell, otthonról majd jelentkezem.

Kitty
 


Sziasztok!

Andisz, szerintem akkortájt mi is leszünk lent, jó lenne találkozni! Talán addigra Bálint is meggyógyul, és jöhet fürdeni a Balatonba!
Amikor már ülnek, lehet Qket vinni kirándulni, nem? Én csak azért vártam idáig, mert nem akartam a kis gerincét terhelni a több órás ücsörgéssel a háti-ban.
Kitty, mesélj, milyen volt a nyaralás!
Mi most egy horvátországi utazást fontolgatunk, tengerpart, homok, napsütés...

Írjatok
Éváék
 
 


Sziasztok!

Biztos lehet már vinni kirándulni, én vinném, csak egyenlőre nincs még hordozónk. Én a kullancsoktól tartok.
Bálintnak már november óta van ez a fertőzése, úgyhogy ha meg is gyógyul, nem hiszem, hogy kockáztatok. Tényleg jó volna találkozni! Ti pontosan mikor mentek le? Mi úgy a 17.-i hétvége környékén. Ezt addig még megbeszélhetnénk!

Szandi
 
 


Sziasztok!

Szandi, lehet, hogy már a héten lemegyünk, nemigen bírjuk már a várost! Vettünk egy alacsony falú nagyméretq medencét, van benne felfújható fa, felfújható talicska, felfújható karalábé...Kép
Ha Bálint felgyógyul, összehozhatnánk nekik egy nagy pancs partit benne!
mélcímem: akismanok@freemail.hu Gulácson viszont nem lesz internetem, úgyhogy beszéljük meg a dolgokat szerintem mail-ben a héten! Vagy késQbb mobilon is még.
Kullancsoktól én is félek, terhesség alatt belémjött egy pont Gulácson, rohantunk Tapolcára, hát elküldtek a fenébe az ügyeleten, akkor még nem is látszott a hasam, szerintem teljesen hülyének nézett az orvos, ahogy ott pánikoltam!

Mennem kell etetni, írjatok!

Éváék
 
 


Szia Éva!
Írtam az e-mail címedre! Mi jövő szombaton megyünk haza!

Andisz
 
 


Sziasztok!

Szandi, megyek megézni azonnal, az a baj, hogy ez a freemail nálam állandóan sz@arakodik, mire megnyitja magát, eltelik a fél nap!
Szerintem mi is akkortjt megyünk le! És a kapolcsi napokkal ti hogy álltok? Mennétek?
Mi ma egyébként srtrandra megyünk, van egy medence, amelyik forgatja a vizet, tegnap majd meghaltam a nevetéstQl, ahogy Samival körbe-körbe száguldottunk és ordítottunk meg kalimpáltunk!
Mennem kell fQzni ebédet, írok mélt!
Éva
 
 


Szia Éva!

Ha akkortájt lesz a kapolcsi napok, biztos elnézünk! Az e-mailben megírtam a telefonszámomat. Mi idén még nem is voltunk strandon. Szerintem csak otthon megyünk le Balcsihoz! Remélem majd tudunk találkozni!
Szia!
Andisz
 
 


Sziasztok!

Kihalt a topic, vagy mindenki nyaral?

Éva!
Itt jártatok Tapolcán? Igazán találkozhattunk volna. Vagy jöttök még?

Többiek? Ha Tapolcán jártok írjatok, jó lenne eyg talit összehozni. Nekem mindig jó, azt hiszem én vagyok itt egyedül igazán bennszülött.

Kitty
 


Szia Kitty!
Már én is aggódtam a topic miatt!
Júl.18.-tól aug.2.-ig otthon voltunk!De Évával nem találkoztunk..
Ha előbb nem, akkor csak szept.10-én megyünk haza. Nem tudod véletlenül mikor lesz Badacsonyban a szüreti felvonulás?
Mostantól én biztos írok, úgyhogy írjatok!!!
Andisz
 
 


Andisz!:9

Itt vagyok!
A szüreti felvonulás szept.11-12-én lesz. Akkor pont terv szerint itthon is lesztek. Ha lesz időd esetleg találkozhatnánk, talán még Éváék is lejönnek.
Kapolcson voltatok? Én már több éve nem mentem ki, túl nagy a tömeg, jobban szerettem pár éve, amikor még nem volt ennyire felkapott. A férjem volt kint egy koncerten, de alig tudtak megállni a kocsival.
Mi jól vagyunk, a nagylányok tegnap jöttek meg Bajáról, a mamánál voltak 1 hétig. Réka egyre ügysebb, mostmár forog minden irányba. Sikeresen átszoktattuk a saját szobájába is, azóta max. 1x kel éjjel. Amúgy 16-án lesz fél éves a kisasszony. Hú, de megy az idő, pedig olyan szép korszak ez.(És könnyű is a következőkhöz képest)
Lépek, még az ebédhez a húst meg kell sütnöm.
Most már gyakrabban benézek, ha írsz.
Bálint meg már lassan 1 éves, ugye? Meggyógyult a fertőzésből? Miket csinál már?

Kitty
 


Ezt akartam: Kép
 


Szia Kitty!

Nem tudom megyünk-e Badacsonyba, mert szombaton lagziba leszünk. Ezért megyünk haza. Majd még meglátjuk, talán vasárnap du. lemegyünk körülnézni a vásárba.
Nem voltunk Kapolcson a pocsék idő miatt. Amikor jó idő lett, akkor meg más program miatt. Még sosem voltunk, mindig csak tervezzük.
Mikor hazajöttünk a nyaralásból, megünnepeltük a Bálint szülinapját, másnap belázasodott, úgyhogy 1 hétig kórházban voltunk. De most úgy néz ki, ki lett kezelve a fertőzése.
Miket csinál? Rosszalkodik!Kép 2 hónapja megy, most már egyre biztosabban. És mindent pakol!
Megyek, mert lassan ébred. Du. bekukkantok!
Andisz
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk mi is, méghozzá egy elég hányattatatott nyaralási szakaszból! Kb. az egész augusztiust végigbetegeskedtük két rohadt fertQzéssel...
Hol az egyik, hol a másik nagymamánál dekkoltunk, a szobából nem mehettünk ki...
Úgy sajnálom, hogy nem találkoztunk!
Sajnos, mi a badacsonyi mulatságokra nem tudunk lemenni, de talán késQbb, Qsszel, még igen.(a gulácsi kertben szeretnénk egy elkerített, kutya-macska mentes kis játszóteret fabrikálni többek közt Qsszel-tanácsokat adhatnátok!Kép).
Voltunk a tapolcai strandon egyszer, még a nyár közepe táján, a legkisebb medencében nagyon jól ellubickolt Miki, és klasszul lehet úszni a nagyban!
Bálint sem úszta meg látom, a betegeskedést-de fQ, hogy rosszalkodik!)
Mennem kell fQzQcskézni, írjatok!

Puszi mindenkinek
Éváék
 
 


Sziasztok!

Ha valamelyikőtök tud valamilyen infót a Tapolcai Meddőségi központ lombik programjáról megköszönném. Ilyen érdekelne: mennyibe kerül cakli pakli, Itt Győrben a Kaáliban cirka: 130.000,-forintban állnak meg a költségek. Hányszor kell menni, milyen módszerrel csinálják.

Köszi: Moncs
 
 


Sziasztok! Kép

Gyorsan jelentkezek,nehogy kihaljon a tapolcai topic. Mindig benézek,csak már írni nem jut időm. A suli is elkezdődött a nagyoknak,meghát már Réka sem aluszik olyan sokat.

Éva!
Nagyon sajnálom,hogy így jött össze ez a nyár nektek.Remélem azóta minden rendben.Te voltál beteg vagy Miki is?
Mi is voltunk párszor a tapolcai strandon,akár találkozhattunk is volna. Mi azonkívül Szigligetre jártunk.
Miki mekkora már? Mit tanult a nyáron?

Moncs!
Én ugyan itt lakom Tapolcán,de nem tudok kokrét dolgokat a PRI-ről.

Írjatok, igyekszem gyakrabban jönni.

Kitty
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: