Új privát üzeneted érkezett!

Ah, köszi, Europa cuki rulez:-). A gyerekruha.hu nekem még mindig (már megint?)döglött, pedig már a wiw.-en is melegen ajánljákKép... nemvirtuálisan nem lehet túrni? + Tamásom kinõtt szuper angol és francia cuccait felajánlom, imádom a bartert :-).

Amúgy hogy vagytok? A jövõ évi purimra, sõt már az idei chanukkára is ezúton jelentkezünk, az idén még csak ijedtség lenne belõle szerintem.

Az itteni gyerekorvosokról/védõnõkrõl mit kell tudnom?

szép estét nektek,
matska
 
 


Matska!

Ennél konkrétabban kérdezz! Minden körzetben más a doki és azt hiszem védõnõbõl még több is van.
Mi a Palántába járunk orvoshoz, de a Révész utcaiba tartozunk, úgyhogy a védõnõnk onnan van. Azt, ugye nem válogathatja meg az ember, legfeljebb írásban lemondhat róla, ill. amit én csinálok, az az, hogy mi megyünk be, nem kérek látogatást,így én osztom be az idõnket.

Anna!

Ma voltunk 3D uh-on, tuti lány, úgyhogy nem Áron. Bár az még tetszik is, de hiába. Zolinak a Nóra és a Zsuzsi tetszik, nekem pedig a Lili, Lilla, Lídia, Lia, Zsófinak pedig a Luca. Úgyhogy nincs semmi átfedés.
Még 3 hónapig agyalhatunk.
Zsófi már terhelt, pedig még csak beszélünk a Tesóról, sok vizet nem zavar. Mégis hisztisebb és bepisil sokszor. Király lesz tavasztól!
 
 


Te Matska, Te egyre gyanusabb vagy nekem....szerintem mi ismerjük egymást, de hogy van néhány száz közös ismerõsünk az tuti...
Elõször biznisz: gyere, túrj, offline, még kávét is kapsz, gyereknek meg adunk játékot, nõ nincs, nálam is csak pasik vannak, duzzasztott létszámban..
A wiw.hu-n az én testvérem nyomja a markecolást, mert az neki szakmája, és biztos unatkozik Macedóniában..
Az emilem orban.anna@axelero.hu
Te honnan ismersz ilyen furcsa szavakat, hogy chanuka, meg purim...érthetetlen.
Dokiajánló: Dr Kádár Ferenc, két egyszerü okból, 1.,nagyon jó doki, nem nyunyog, ha baj van, azonnal reagál, nem eteti a kisdedet antibiotikummal, és embernek nézi anyukát
2.,esztétikai élményként sem utolsó, jómagam már úgy 24-25 éve, egészen pályakezdõ kora /korom/ óta vallom ezt, és nem vagyok egyedül
Védõnõ: Fekete Éva, rendes, és nem mondja el 10x, hogy ne hagyd egyedül a gyereket a pelenkázón

Julika, szia,
A Lia, vagy Lea tökéletes, de a Zsuzsin agyalj még, mert jó a Zsófihoz. Dóra? És a Luca is tök jó, és miért is ne lehetne annak a kislánynak igaza.
Figyelj az öregebbre, aki jelen esetben én vagyok: bízz a lányodban, valahogy megbirkózik a feladattal, és még szeretni is fogja a tesót.
Ábelke a nyolcadik hónaptól esténként az alábbi, és ahoz hasonló történetekkel szórakoztatott, minden este bõgve jöttem ki tõle:
- anya, lemegyek az utcára, lesétálok az úttestre, jön egy autó, elüt, vérezni fog kezem, lábam, meg a fejem is, és meghalok a mentõben...
Mindezekhez társult napi 4-5 hisztériás roham, nem megyek el anyukám mellõl / ez 8 hónapig így is volt, frankó, 1 percre nem tágított, a Benõ 5 napos volt, amikor a varrattal a hasamban az Ábelt hintáztattam a parkban/minden este horrortörténetek, aminek a végén zokogott, rendesen elsiratta magát, szóval volt mûsor.
Most meg szakképzett bébisintér, és imádja a kicsit, kivéve, amikor nem annyira, ugye
hú ez jó hosszú lett, bocsi
 

 
 

szia matska,
mi is apalantaba jarunk, kovacs zsuszs a dr-neni, nagyon helyes. vedono nekunk is jutott: ica (bogyone) vele ismeg voltam/vagyok elegedve.
anna, mi is mennenk turni, bar szerdan megyek becsbe, talan lesz idom egy kicsit vasarolni is!
mis sajnos megint begteg. ja es meg mindig nem targyaltunk tojas ugyben! es megneztem a naptarat purim csak marciusban lesz, mert iden tuzik be azt a bizonyos 1 honapot:-)
juli,meg van idotok a nevekre, szerintem is zsofi legyen a vegso hatarozo :-)
sziasztok
jo hetveget
ja es ha nagyon kilatastalan az ido a eseleg lehet a pagonyba jonni szombaton : Január 25. szombat, 11 óra: Drámajáték óvodásoknak - szerepjáték, mesefeldolgozás játékos elemekkel Patolay Anita drámapedagógus vezetésével.
na sziasztok!
d
idras (idras)
 


sziasztok,
juli: egy darabig eltartott, mire rájöttem mi az a Palánta:-), de sikrült. Igazából aziránt érdeklõdtem, hogy van-e valami különleges tudnivaló (pl. kit érdemes messzirõl kerülni, kit lehet éjszaka is hívni, ügyelet milyen, helyettesítéseknél mire kell számítani,stb.). Mi szülés elõtt 2 héttel költöztünk ide, így "kaptunk" védõnõt (Bitskey Bori), meg orvost is (Asbóth dr.), sok vizet eddig nem zavartak, csak a finom kis extra tudnivalók nincsenek meg róluk. Azért köszi mindenkinek, bocs, ha félreérthetõ voltam:-(.

Anna:-), mééééééér, nem költözhet ide egy rendes zsidó lány??? :-)) Túrni hová lehet menni és mikor? Vigyem Tamás kinõtt cuccait?

jó hétvégét mindenkinek,
matska
 
 


Sziasztok,

Dóri, Bécsben már a tavaszi van mindenhol, sale, kifújt, talán Parndorfban még van valami, de nem biztos.Purim márciusban is jó ötlet.Gyertek el egyszer a Misuval, és tudnánk beszélni is, meg átnézhetnéd a cuccokat, van Áron-használt is, angol használt is, és sok új is.
Az Áron kezdi kinõni ezt a toji dolgot, most próbáltam egy falat rántottával, és bírta.

Matska, szia

Az Arany J. u-i metrómegállónál lakom, a Szent István Bazilika tõszomszédságában, dícsérteesék...
Jöhettek hétvégén is, vagyunk, hozhatod a Tamás kinõtt cuccait, feltesszük a netre, írunk róla listát,írjál az emilre, elküldöm a számom.
orban.anna@axelero
jóhétvégét, Nektek is
 


SOS, mamákok, hol van itt a környéken gyarmatáru-bolt?
köszi, matska
 
 


volt egy, a Pozsonyin, de két éve bezárt....a Westend aljában jártál már?


Juli,
viszed a kiskorut a mikkamakkába?/matchmaker, matchmaker..../
 


Westend alja nagyon nagy, nem is igen kedvelem, de most odamennék, de pontosan hova is? köszike:-)
 
 


az aluljárós bejárathoz közel, a DM-mel szemben, pont ott válik ketté a folyosó, két üzlet is van, 1 Bahia, és egy keleti ezt-azt áruló
mit keresel? ha kaját, az a Nagycsarnokban van, mindenféle érdekesseé, alul a pinyóban
 


naná, hogy kaját kerestem :-(

Mamákok, van ám már baba- és kisgyerekúszás is Újlipóciában! A Radnóti-Pozsonyi sarkon lévõ iskola tanuszodájában, csütörtökön f7 és 7, szombaton 9-tõl félóránként 11-ig. A Vízipók egyesület csinálja, kisgyerekkel, illetve 3 hónaposnál idõsebb babákkal lehet menni. Mi ma voltunk, szuper volt, mindenki tök kedves és türelmes + vérprofik. A jelentkezéshez tudok mobilszámot adni, ha kell.

jóccakát mindenkinek,
matska
 
 


rjuli, inkább itt válaszolok, mégiscsak diszkrétebb ez a topic Kép
A gyerek aranyos, éjszaka már 6-7 órát végigalszik, figyel a hangokra, nézelõdik, kezd mosolyogni is, szóval nagyon édes.
A kiképzést bírom, bár nem egyszerû. Timi ma jött haza a kórházból, ki kellett venni az egyik veséjét, mert teljesen tönkrement a terhesség alatt. Két hétig volt bent, addig én napközben dolgoztam, utána meg a gyerekkel voltam. Eleinte még 2-3 alkalommal kellett etetni éjjelente, aztán ezen a héten már beállt arra, hogy 22-23 körül eszik és utána 5-6 körül újra, de ez is fárasztó úgy, hogy napközben dolgozni kell Kép


Kamilláné!

Hát, ez elég gáz!
Ki volt addig a gyerekkel, amíg dolgoztál? Szoptatásnak gondolom annyi. Vagy sikerült v.hogy fenntartani a tejtermelést?
Jobbulást!
 
 


anyukám jött minden nap. A szoptatásnak már az elején annyi volt, mivel a gyerek 2 héttel korábban jött és nem volt hajlandó szopni, ráadásul nem is indult be rendesen a tejtermelés a gyulladás miatt. Úgyhogy tápszeres baba lett szegény, annak minden hátrányával Kép


ne hagyjátok magatokat befolyásolni a mai tápszer-ellenes kampánnyal. nagyon szépen fel lehet nõni anyatej nélkül is, mint testileg, mint lelkileg. folyton keltik az emberekben a lelkiismeret-furdalást, pedig többnyire nem saját döntés a nem-szoptatás. rengeteg "tápszeres" gyereket ismerek, akik tök egészségesek, kiegyensúlyozottak és legalább u.ennyi beteges, lelki sérült anyatejest. úgyhogy keressétek meg az elõnyeit, pl. bárki meg tudja etetni, nem kell fejni, bármit lehet enni(mármint anyának), hamarabb átalussza az éjszakát, kiszámíthatóbbak az adagok, nem kell stresszelni, vajon eleget szopott-e. Annak idején nekem is nagyon lassan indult be a tej, kínszenvedés volt nagyon sokáig és ott volt a konyhában a tápszer, pótlásnak használtam is egy rövid ideig és lelkileg teljesen fel voltam rá készülve, hogy maradunk is ennél. Szóval semmi nem múlik ezen, ne fogjátok így fel!
 
 


Jaj, félreértettél Kép
A minden hátrányt fõleg a hasfájásra értettem, én is meg az öcsém is tápszeren nõttünk fel, mégis ember lett belõlünk.
Egy csepp lelkiismeretfurdalásunk sincs, a gyulladás miatt nem indult be a tejtermelés.


No, a hasfájás meg nem tápszerfügõ. Zsófi 3 hónapon át minden délutántól estig üvöltött a hasfájástól, aztán elmúlt. Úgy is hívják, h. 3 hónapos hasfájás. Nem tudják, hogy kinek miért jön elõ, de sok esetben nem segít semmi, csak az idõ.
 
 


ehh, nehogymár elsüllyedjen a topik...
hogy vagytok?
 
 


köszke, jól, rég nem dumcsiztunk
Juli, mi a tök van a kölkeink egy helyre /nem/járnak oviba, és hiába írogatok Neked nem válaszolsz....mond, mit vétettemKép le vagyok lombozva...
 


sziasztok!
én is elõkerülök egy kicsit! most épp miksának keresek pedálos, fém vagy mûanyag kisautót, (moszkvics, skoda). vagy bármilyen fajtát.
kérlek segítsetek, ez az életvágyása :-)és márciusban lesz 3 éves!
mi amúgy jól vagyunk, talán már végre jön a jobb idõ és mehetünk a parkba!
d
idras (idras)
 


Anna!

Az én leányom egy hétig jár, egy hétig itthon fetreng az aktuális felsõlégúti nyavajától, holnap pont egy itthoni hetet kezdünk.
Beszélnem is kell a mindentudó Kádár dr-ral, hogy van-e valami ötlete, vagy ez már mindig így lesz?
Talán egy mandula-mûtét segítene.
Múlt héten egyszer láttam a középsõ csemetédet, éppen apukája hozta oviba, de Áron nem volt. Csak nem õ is beteg?

Dóri!

Szerintem, ha eddig nem jártatok ki, akkor még egy-két hétig biztos nem fogtok, mert kb. térdig ér a sár minden játszótéren. Szerintem ez a legmacerásabb idõszak. Akkor már inkább a hideg. Legalább nem kell folyton mosni.
 
 


hello:-), ezek szerint mindenki él és virul. akkor lesz purim?
 
 


Juli, szia,
nálunk is ez volt a mûsor, Áronnal kb két és fél évig, de a mandulamûtétet egyenlõre sikerült elbliccelni...a Kádár aszonta, hogy, ha látok egy gégészt, messzirõl kerüljem el. Annyi szörnyüséget hallottam már, hogy hadd maradjon az a mandula. Ábelke lelkesebb, Áronnál sokkkal jobb a helyzet, mint tavaly ilyenkor, könnyebben zajlanak ezek a betegségek.
Kitartás, a mandula 4 éves kor környékén visszamegy méretben normálra, és nem gubancol annyit, úgy tûnik eddig bejött...
mikorra vagy kiírva?
 


Ma volt nálunk a Kádár dr., mert idõközben tök lázas is lett a Zsófi. Tényleg lebeszélt a mandulamûtétrõl, szerinte, ha túl hamar kiveszik, úgyis visszanõ. Mondjuk ez önmagában még nem érv, nekem is kétszer vették ki, de, ha a két mûtét között nyugi van, akkor miért baj ez? Szerinte ne járjon oviba. Logikusan hangzik, csak az a gond, hogy már most százszor jobban tölti a délelõttjeit a csoportban, mint velem, pedig még ráérek vele foglalkozni. Ha itt lesz a Tesó, akkor pláne jobb neki ott, mint velünk nyüglõdni. Délben úgyis el szoktam hozni.
Amúgy ápr. 29. a hivatalos dátum, nem tudom, kihúzzuk-e addig. Már most teljesen kész vagyok.
 
 


Juli, ugyanezt a mûsort csináltam végig 2x /eddig/, és igaza van, még az Áronnál is azt mondja, hogy nem kell feszegetni, heti 1-2 nap, elég, úgyis 7 évesen mennek suliba..
Összeszorított foggal kibírod, jövõ héttõl itt a tavasz, kijártok minden délelõtt, amikor meglesz a baba két hétig más viszi.
Ha megmûtteted, Isten tudja, hogy fogja viselni, nagyon meg is viselheti, és nincs garancia, hogy nem lesz aztán beteg, egyrészt, másrészt mindjárt itt a nyár, akkor meg úgyse beteg, és egy év múlva két nap alatt túllesz egy ilyen felsõlégúti trutyin. Esküszöm, én sem hittem, hogy valaha el fog telni 1 nap takony nélkül, és mostanra /tfu,tfu,tfu/ egészen jól vészelik, a ketteske fele annyit nem beteg, hármaska meg tipp-topp. Gondolj bele, nincs a gyereknek idõérzéke, totál összemosódna a mandulamûtét, és a tesóproject, aztán folyton Rólad beszélne a picológusával. Kényeztesd el, vegyél Neki babát, hogy legyen min gyakorolnia, vid el heti 2x oviba három órára, már csak egy év, és jó lesz.

Öry Gabival és 4. gyermekével mi a helyzet?
 


Ma voltunk a gégészeten, ahol "természetesen" kiderült, hogy arcüreggyulladása van. Hétfõn rákérdeztem a Kádárnál erre a lehetõségre, de szokása szerint legyintett. Sajnos, nekem volt igazam. Megint elõkerült a mandula-téma, nagyon meggyõzõ volt az orvos. Még alszom rá egy-két hetet.
 
 


Ezt most kaptam e-mailben, nálunk még nem aktuális, de benneteket már érdekelhet Kép

Kedves Szülõk!


Most vasárnap (2003.03.16.) 16-órától kerül megrendezésre a UJS Purimi maszkabál, amire minden kicsit és nagyot szeretettel várunk.
Amire számíthattok:
- jelmez bemutató
- mesemondás
- zenehallgatás (Purimi is természertesen)
- ének tanulás (Purimi is természertesen)
- álarc készítés
- uzsonna

A gyerekekkel a Benjámin Óvoda egyik óvónõje, Dorogi Szilvia foglalkozik majd.

Szülõknek e közben lehetõségük adódik csevegni a rég nem látott ismerõsökkel, ezen kívül Arts and Crafts kézmûves foglalkozáson is részt vehetnek.

Amennyiben felkeltettük érdeklõdésedet, ne habozz gyertek el!!!!!!

Mindenkit sok szeretettel várunk!

A helyszín: Bp. IX. Ker. Mária u. 54. III. Em. ( Lift van, babakocsit fel lehet hozni)


[url=http://www.gyerekruha.hu" TARGET="_top]http://www.gyerekruha.hu[/url], frissen töltve, jövõ héttõl a ruhák a Hollán E. u. 47sz. alá költöznek, játszó után, közben, helyett, nézzetek meg
 


DÓRI, JULI, Purim party a Pagonyban?? Gyógyultak már a kisdedek?
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! – Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


SZÜLÕK HÁZA - a felnőttekért és gyerekekért Kht.


Áprilisban a Szülők Háza tréninget indít, kisgyermekes szülők részére.

A szülői tréning öt alkalmas, minden alkalom másfél órás.
Az alkalmak érzelmi fejlesztő és kapcsolatépítő gyerekfoglalkozással indulnak, majd ezt követően csoportos beszélgetéseken vehetnek részt az anyukák, apukák.

A beszélgetések során, sok egyéb kérdés mellett, foglalkozunk az esetleges nehézségek, elakadások okaival is. A feldolgozásokat szupervíziós eszközökkel, drámajátékokkal, szituációs játékokkal és tesztekkel segítjük.

Amíg mi beszélgetünk, a gyerekekkel a drámapedagógus foglalkozik, de nem jelent problémát az sem, ha a gyermek >>bekapcsolódik<<, vagy akár egy-egy pillanatra meg is állítja a beszélgetés folyamatát.

A Tréning péntekenként 10.30 - tól 12-ig tart.
1 alkalom 2500 (öt alkalomra összesen12.500) Forint.

ELSÕ ALKALOM: április 7. Péntek
A Tréning minimum 6 fő esetén indul el, és maximum 10 fő jelentkezhet egy csoportba.

Addig is, Gyere el és próbáld ki a >>saját bőrödön<<:
Csütörtökönként 10.30.-tól 12 óráig az >>Éden<< játszóházban szeretettel várunk!

Jelentkezni lehet:
- Személyesen, a Bálint Házban (Révay utca 16)
- Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
- Emailben: info@szulokhaza.hu

www.szulokhaza.hu
 
 


Sziasztok,
nemsokára kisbabát szeretnénk, ezért (meg amúgy is) szeretnék találni egy jó nőgyógyászt. Tudtok ajánlani valakit itt a környéken, vagy nem túl messze? Azt olvastam, hogy érdemes először megválasztani a kórházat, ahol az ember szülni szeretne. Ebben tud segíteni valaki, hogy melyiket érdemes errefelé?
Köszönöm. L.
 
 


Sziasztok,

gondoltam hátha fel lehet éleszteni ezt a topicot és megoszthatjuk egymással a spec. újlipótvárosi tapasztalatainkat.
Én a 11. héten vagyok és ma megyek először védőnőhöz, akiről szerettem volna megtudni 1-2 dolgot a neten, de semmit nem találtam :(
Valaki ismeri Zsoldos Ágnest?
Amúgy a Nyírőbe járok nőgyógyászhoz, de a változások miatt nem tudom, h hol fogok szülni. Az orvosomhoz ragaszkodok, ahova megy, megyek oda én is.
 
 


Lehet, hogy csak magamban irogatok, de hátha valaki elolvassa, netát ír is valamit :)
Voltam a védőnőnél, és egy nagyon kedves, aranyos , türelmes embert ismertem meg :) Elvégzett néhány vizsgálatot (vérnyomás mérés, testsúly, stb...) és sok jó tanáccsal látott el.

Mindenkinek szép babavárást!
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna


Sziasztok!!
Olyan anyukakat keresek akinek nem idosebb a babaja mint 11 hetes es valaszolna telefonon egy nem hosszu pelenkas kerdoivre ,sos.

Anita
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót! (írd bele kérlek az e-mailbe, hogy a Babanetről jössz!. )
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
 
 


*Gyermekfelügyeletet* vállalok olcsón otthonában 1 éves kortól!
>
>
>
> Nagy *gyakorlattal* rendelkező fiatal, mosolygós lány rugalmas
> időbeosztással vállal:
>
> Gyermekfelügyeletet 1 éves kortól, akár beteg gyerekre is szívesen vigyázok
>
> *Korrepetálást* vállalok kisiskolásoknak, általános iskolásoknak bármilyen
> tantárgyból
>
>
>
> *Elérhetőségeim*:
> *Horváth Zsófia*, 30/837-6264, horvath.s.zsofi@gmail.com
>

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: