Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ürömi kismamákat keresek!

Zsu
Névtelen
 


Pomázról vagyok, ha az még jó!
Szió:
Manócska
Manócska
 


Szia Zsu!

Én már nem vagyok kismama, 3 és fél hónapos a lányom, de ürömön lakom.

Moxi
 
 

 
 

Szia Zsu!

Én solymári vagyok!

Zsuzsó
Zsuzsó
 


Sziasztok!

Manócska, Zsuzsó, én nagyon örülök a környékbelieknek is! Hányadik hónapban vagytok? Én még csak a másodikban. Az Uzsoki kórházban fogok szülni. És ti?


Kedves Moxi!
Te már biztos régi ürömi vagy és sok embert ismersz. Én sajnos még senkit. A Fõ utcában lakom. Te is az ófaluban? mit szoktál csinálni napközben? Eljársz valamerre sétálni? Én egész nap csak otthon gubbasztok, és néha egy kicsit magányosnak érzem magam. Két nagy gyeremekem van már, de õk iskolába járnak. Neked van még?


Lányok, köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon jó érzés, hogy más is lakik errefelé!

Zsu
Névtelen
 


Szia Zsu!

1998-ban költöztem Ürömre, de én sem sok mindenkit ismerek. Viszont szintén a Fõ utcában lakom, a faházzal szemben. Egy csemetém van csak, mellette itthon dolgozom, könyvelõ vagyok. Ja és sétálunk is szinte minden nap a Radnóti utcában. Mióta laksz itt és a Fõ utca melyik részén? Az nagyon nem jó, ha "gubbasztasz".

Moxi
 
 


Zsuzsó, és merrefelé laksz?
Névtelen
 


Szia Moxi!

Én a Fõ utca elején lakom, a lepusztult kõbányai épülettel szemben. Egy régi házat építettünk át, és mivel nincs bevakolva, ez meg is látszik rajta. Jó neked, hogy tudsz otthon dolgozni!
Még csak december óta lakom itt, a férjem persze itt született.
Bocs, hogy rendszertelenül írok, de nem vagyok mindig gépközelben (a telefont mégcsak most kötik be).

Sétálunk valamikor?

Zsuzsi
Névtelen
 


Szia Zsuzsi!
Akkor nem is lakunk messze egymástól. Én a bátyám házában lakom, megengedte, hogy a tetõtéri részt birtokoljuk. Önös érdekbõl is, hiszen neki dolgozom, vagyis jobban mondva saját magunknak dolgozom.Naná, hogy sétálhatunk valamikor. Viszont ma voltam a szájsebészeten, mûtéten és remélem, hogy mihamarabb utca képes leszek.
A gyerkõceid hanyadikosak?
Moxi
 
 


Sziasztok!

Én Solymáron a Sport utcában lakom és március 23-ra vagyok kiírva. Egy kicsi lány rugdalódzik a pocakomban. Õ a negyedik babánk lesz és már nagyon várjuk. Van 2 lány - 9 és 14 évesek és köztük egy fiú 11 éves.

Zsuzsó
 
 


Zsuzsó!
Ez nem semmi! Melyik kórházban fogsz szülni?
Moxi
 
 


Szia Moxi!

Sajnos nem mûködik otthon az internetünk, ezért csak most tudok írni.
A gyerekeim 8 és 10 évesek. Nagyok és önállóak. (viszonylag fiatalon szültem õket) Csak délután vannak otthon, és akkor is sokszor valami elfoglaltságuk van.
Hogy van a szád? Meggyógyult már?
Tudtok ebben a nagy sárban sétálni? Nálunk szörnyen néz ki az utca. Igazából az egész Fõ utca botrányos, nem?

Remélem mielõbb megjavul otthon a net, és képes leszek gyakrabban írni.

Üdv,

Zsu
Névtelen
 


Moxi!Kép

A Kútvölgyiben fogok szülni és nagyon drukkolok, hogy holnap elõbújjon a kisasszony, mert már nagyon készülõdik és holnap megyek CTG-re.

Üdv: Zsuzsó
Zsuzsó
 


Zsuzsó!

Nagyon szurkolok neked. Mindent beleKép)))

Zsu!
Most már a madzagok is kikerültek a számból, nem fájt egyáltalán a mûtét sem és utánna sem, viszont úgy néztem ki mint egy kismajom.
Az ürömi utak állapota kész katasztrófa, nem éppen babakocsi barát. Ez a XXI. század itt. De azért a délutáni sétákat nem nagyon szeretem kihagyni, lehet hogy én jobban szeretem, mint a kiscsajszi.
Szuggeráld a netet és megjavulKép)))


Ja, én 30 leszek idén, és ti?

Moxi
 
 


Szia Moxi!
Itt vaqyok a Corában, úgyhogy tudok írni.
Én nemrég múltam 30 éves. Örülök, hogy jobban van a szád, a leírásból ítélve elég durva lehetett a mûtét.
Vajon ha Zsuzsó nem írt, az azt jelenti, hogy megszült már?
De irigylem! Én még csak a hányásnál tartok.
A Fõ utca tényleg botrányos. Állítólag a mostani polgármester ki fogja javíttatni. Kiváncsi vagyok.
Mostanában sétálni szoktam a férjem nagymamájával, mert õ is itthon van, és nagyon rám fér a levegõ, most voltam beteg. Nézegetlek benneteket, de túl sok babakocsis lány van az utcán.
Hogy van a kicsi? Remélem õ nem beteg. A barátnõm mindhárom gyermeke az.
Majd igyekszem újra gépközelbe kerülni, addig is üdv,

Zsu
Névtelen
 


Sziasztok!

Sajnos még mindig egyben vagyunkKép, bár most drukkolok, hogy kibírja vasárnapigKép, mert csak akkor lesz itthon a dokim, meg akkor kos lenne, amit a férjem nagyon szeretne, mert õ is az.

Szia Moxi!KépKép
Köszi a biztatást, rám fér, mert félek.
Majd beszámolok a fejleményekrõl.

Addig is mindenkinek üdv
Zsuzsó
Zsuzsó
 


Szia Zsuzsó!
Én meg már azt hittem, hogy régen babázol. (Bár lehet, hogy ma már igen)Kíváncsi vagyok, hogy mi újság.Kép)))
Zsu!
Mi mindannyian elkerültük még eddig a betegséget. A kiscsajszi bírja legjobban a gyûrõdést, gondolom ez azért is van, mert télen is rengeteget voltunk kint a friss levegõn. Ráadásul én pedig duplán szoktam sétálni, mert esténként a kutyámat viszem a kõbánya melletti dombra sétálni. Tegnap voltam végre úszni egyet, már nagyon vízhiányom volt. A szokásos hétvégi munka helyett most pihenek végre.
Üdv mindenkinek
Moxi
Moxi
 


Szia Manócska!

Mi valamikor aprilisban koltozunk Pomazra. Ti mar regota laktok ott?

Szia
Zso
mzsoka (mzsoka)
 


(zsuzsó bizony babázik márKép )
Névtelen
 


Zsuzsó HURRÁKép)))) Gartulálok!!!
Remélem jól is vagytokKép)

Sziasztok!

Soha többé nem dicsekszem azzal, hogy a leányzónak kutya baja. Naná, hogy náthás lett egybõl. Nagyon nem viseli meg, ugyanúgy vigyorog, mint a tejbetök.

Zsu!
Nem irigyellek a hányós korszakod miatt. Bár nekem hál istennek nem volt benne részem.

Moxi
Moxi
 


Sziasztok!

Hallom Zsuzsónak megvan a kislánya. Akkor most egy kicsit várnunk kell a beszámolóra. Remélem, minden rendben ment vele és alaptalan volt a félelme!
Moxi,
hogy van a kislányod? Körülöttem minden kisgyermek beteg, nem bírták ezt a hosszúra nyúlt telet.
A férjem jól kiszúrt velem, Kontroll díjcsomagunk van, amivel nem lehet internetezni (mégha a modem valami csoda folytán felinstallálódna is). Úgyhogy most ahol éppen tudok, lecsapok a gépre. De nem túl kellemes így.
Milyen kutyád van? Kint tartod vagy bent? A férjem szerint a falusi kutyákat tilos sétáltatni, mert hozzászoknak, és igyénylik Kép. Mi ugyanis most akarunk kutyát, és a gyerekek nagyon szeretnék sétáltatni.
Sajnos most mennem kell, üdv mindenkinek. Végre itt a jó idõm, az embernek a kedves is megjavul, nem?

Zsu
Névtelen
 


Szia Zsu!
Korán örültél a jó idõnek, mert ma piszok hideg van. Nem túl bolondos ez az április?Kép)) A kiscsajszi már túl van a náthán, éli piciny kis világát. 5 hónapos már, de még forogni esze ágában sincs.
A kutyám egy rotweiler-vizsla keverék 4 éves lány. Bolondul a gyerekekért. Kénytelen vagyok sétáltatni, mert van egy szomszédom aki miatt a kutyát bent kell tartanom a lakásban tavaly óta. (hál istennek hamarosan elköltöznek innen) Magát a sétáltatást nem bánom, mert én is friss levegõn vagyok legalább, kivéve ha a Móna tanyáról nem jön valami iszonyatos bûz.
Rohanok, dolgoznom kell
Moxi
Moxi
 


Szia Moxi!

Még mindig nem vezették be az internetet hozzánk, pedig már egy hónapja megrendeltem. Remélem, mostmár csak napok kérdése, és állandóan a neten lóghatok Kép
Hát amit egy hónapja irtál, nagyon aktuális, pont tegnap olyan bûz terjengett felénk, mintha egy baromfiudvar közepén laktunk volna. Egyébként a lányom oda van azokért az állatokért, elõttünk a dombon szokták legeltetni a tehenet meg a birkákat, kecskéket, és õ mindig ott van olyankor.
Hogyhogy a szomszédod miatt kell a kutyát bennt tartani? Közös a kertetek? Hát bizony a szomszédokkal mindig baj van, pedig nehéz úgy élni, hogy fasirtban vagy velünk. A miénk sem akarta aláirni az épitési engedélyünket, ezért több hónapot csúszott az épitkezés. De azóta nagyon kedvesen viselkedik.
Lassan olyan meleg lesz, hogy már nem fogok kimozdulni sem a házból. Ma a városban jártam, és ott még szörnyûbb a hõség, mint falun. Nem is beszélve a dugókról.
Üdv mindenkinek,
Zsu
 
 


Szia Zsu!

Hogy viseled a pocakodat? Remélem már elmúlt a hányós idõszakod!
A szomszédaink végre elköltöztek ezen a héten. A párom szerint kezdtem már teljesen becsavarodni tõlük. Remélem az újak nem tudják õket alulmúlni.
A lányommal sajnos kórházban voltunk a hónap elején.Borzasztóan nehezen viseltük mind a ketten. Lázzal kezdõdött, mindenki valami vírusra gyanakszik. Most már semmi baja, csak a vérképe nem tökéletes még. Idõközben kórházat is váltottunk, mert a Szent László az agyamra ment és a Madarász utcaiban ismerõsünk is van. Ma ott voltunk, és full extrás kivizsgálást kaptunk. A vérvételek a legborzasztóbbak, az ember csak áll kint az ajtó elõtt, és mintha a szivemet tépnék ki. Soha nem hittem, hogy nekem ennyire fájhat, ha õt megszúrják. Gondolom Te már mint rutinos anyuka túl vagy ezeken a dolgokon. Fájni biztosan neked is fáj, de talán nem döbbent meg annyira. Annyira kis ártatlanok.
Most volt valami matávos fejlesztés Ürömön, nekünk már bekötötték az ADSL-t, remélem nálatok is van már haladás.
Szia
Moxi
 
 


Szia Moxi!
Igen! Végre van ADSL-ünk! Csak most meg nem vagyok mindig itthon. De azért nagyon élvezem. Mostmár végre rendszeresen tudok írni. Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem.
Nekünk a Vivendi adja az ADSL-t, ezért a Matáv mindent megpróbált, hogy húzza az időt. Végül a férjem felhívta őket és jól leteremtette. Erre hirtelen bekötötték (megszűnt a technikai probléma).
Már két hónapja írtad a leveledet, úgyhogy nagyon remélem már teljesen jól van a kislányod! Ugye, már el is felejtette az egészet? A kórházi élmény nekünk is kijutott, mikor még a lányom egy éves volt. Amikor vért vettek tőle, ő bent sírt, én kint. Én sohasem fogom elfelejteni. Igaz, mi hat hétig voltunk bent.
Most kezdem a nyolcadik hónapot, eddig egész jól ment minden, de mostmár egyre rosszabbul alszom.
Örülök, hogy a szomszédaid végre elköltöztek, remélem az újak jobbak lesznek. Azt hiszem, Ádám (a férjem) találkozott velük a Praktikerben, amikor konyhapultot vettek. Milyenek? A kutyát békén hagyják? Nincs gyerekük, ugye?
Remélem mindketten jól vagytok, és bár a nyár biztos neked is némi utazással jár, azért lesz időd válaszolni. Ígérem, hogy ezentúl rendszeresen írok majd. (Kivéve a jövő héten, akkor elutazunk, de utána már többet nem).
Üdv:
Zsu
 
 


Szia Zsu!
Igazság szerint már teljesen lemondtam rólad, de örülök hogy itt vagy megint. A lányomnak már hál istennek kutya baja, de ezért még pluszba két orvost is végig kellett járnunk. Biztos lett egy két ősz hajszálam miattaKép)) Az alvással nekem is rengeteg gondom volt a végén. Annyira vágytam már rá, hogy csak egy kicsit de hason aludhassak. A poén az volt, hogy szülés után pedig tök mindegy volt milyen pozícióban, csak alhassak egy kicsit.
Rajtam mostanság tört ki a bezártság érzés. Igyekszem túltenni magam rajta. A leányzó most már sokkal több figyelmet igényel tőlem, iszonyatosan mozgékony lett, sőt veszélyes is néha, így a munkával egy kicsit nehéz össze egyeztetni. Azzal a tudattal állok hozzá, hogy mindenki meg tudja oldani, akkor én is ráfogok jönni a dolgok nyitjára.
A szomszédaink nagyon normálisak. Iker babáik vannak, most lesznek a hónap végén 1 évesek, egy fiú és egy lány. A kutyával nagy haverok, és sikerült velük egyességre jutni az eb-bel kapcsolatban. Mit ne mondjak nagy különbség, és megkönnyebülés számomra.
Nyolcadik hónap? Akkor mostmár lassan a kilencedikbe lépsz! És nemsokára itt az új kis családtag? A gyerkőcök hogy viszonyulnak a leendő kistesóhoz?
Mi a jövő héten megyünk haza a szüleimhez egy pár napra. Egy kis klíma változás jól jön mindannyiunknak.
Szia
Moxi
 
 


Szia Moxi!
Mostmár tényleg tudok rendszeresen írni, amíg meg nem szülök. Remélem utána is.
Örülök, hogy jól vagytok. Mekkora is már a lány? 10 hónapos? Akkor már tényleg sokat mozoghat. Mászik is? Egy pár hónap és menni fog. Akkor vége a nyugalmadnak.
Nagyon tisztellek, hogy mellette otthon dolgozol. Nem lehet egyszerű.
Tök jó, hogy a szomszédaidnak két babája van! Még nem láttam őket, de nagyon jó lesz a lányodnak, ahogy nőnek fel, hisz majdnem egyidősek.
A kutyádat szoktam látni mifelénk (ugye olyan, mint egy Roti, csak olyan színe van, mint egy vizslának?), el szokott ügetni a házunk előtt, úgy, mint akinek dolga van arra. A mi kutyánk még csak fél éves, ezért nem mer a kerítéshez menni, hanem egész hátulról ugatja. De nem nagyon foglalkozik vele a barna kutyus. Szóval jópofa állat.
Ma kezdem a kilencedik hónapot. Ez lesz a leghosszabb. És még mindig meleget ígérnek szeptemberre.
Remélem már haza jöttetek, és jó nagyot pihentetek. Ha ráérsz a munka meg a gyerek mellett, akkor írjál. Egy pár sor is elég.

Üdv,

Zsu
 
 


Szia Zsu!
Kedden hazaérkeztünk az ugymond nyaralásunkból. Összességében nagyon jó volt, rengeteget strandoltunk és sétáltunk, és persze a nagyszülők is kiélhették magukat. A leányzó zökkenőmentesen vette a helyváltoztatásokat, és élvezte, hogy több ember van körülötte. A párom még ezen a héten szabadságon van, ő is babázhat teljes bedobással. A kutyánk az utcán csak pórázon szokott lenni. Van egy hasonló kutyus ő néha hozánk is szokott csapódni séta közben. Bár elég régen vittem már sétálni az enyémet, ugyanis a bátyám kitalálta, hogy esténként ő viszi futni a Kevélyre. Nem nagyon szoktam az ilyesmi ellen tiltakozni. A leányzó kedden lesz 10 hónapos, a legújabb attrakciója az, hogy felmászik a babakocsijába. Köz és önveszélyes.
Nálatok pedig kezdődik a suli! A gyerkőceid lelkesen vagy csak immel ámmal várják? Az ürömi iskolába járnak vagy valahová máshová?
Megyek megebédeltetem a családomat.
Szia
Moxi
 
 


Szia Zsu!
Olyan érzésem van, hogy tegnap este a lányoddal sétáltattuk a kutyákat

Moxi
 
 


Szia Moxi!

Nekem is gyanús volt a dolog, és tényleg. Mikor mondta, hogy tíz hónapos a lányod, akkor már biztos voltam benne. Nagyon lelkesedik érted! És boldog, hogy van kivel sétáltatnia. A fiam nem könnyen mozdul ki. Ma üzletet kellett kötnöm vele, hogy sétáljon Emesével. Cserébe netezhetett. Emese meg folyton kinn lenne. Szóval köszi.
Bocs, hogy idáig nem írtam. Elkezdődött az iskola, és egy kicsit megsűrűsödtek a teendőim. A babának is mindent elő kell készíteni és megvenni, mert már csak három hetem van (maximum). Lehet, hogy előbb jön, mert elég nagy. Szegény férjem nem vesz részt semmiben, lefoglalja a munkája meg az építkezés (szeretne kész lenni a fenti fürdőszobával, mire jön a gyerek). Úgyhogy most elég sokat rohangálok. Persze kocsival. De még így is elfáradok rendesen.
Szóval a lányod már 10 hónapos? És már mászik? Most volt nálunk egy baba, ők is ürömiek, talán ismered, Oszvaldnak hívják, és szintén 10 hónapos. Már feláll és lépeget! Lehet, hogy csak az én fiam volt lusta, de ő bőven egy éves kora után indult el. Emese mondjuk egy kicsit előbb. De ez az Oszi! Egyébént irtó édes kis srác. Ez az egyik legszebb kor, szerintem. Meg a következő év. Szóval jó neked! Én már nagyon nehezen bírom kivárni, hogy az enyém is meglegyen. Aztán megszületik, és olyan gyorsan megnő, hogy nem lesz elég időm kiélvezni se. Te is így érzed?
Szoptatsz még? Az Oszi még szopik, még éjszaka is! Szerintem az már nagyon fárasztó lehet az anyukájának. Amikor én szültem, nem volt divat sokáig szoptatni. Már három hónaposan adni kellett neki a szilárd kaját. Most meg úgy hallom, azt javasolják, hogy legalább egy évig, de akár két, három évig is kéne. Te mit gondolsz erről? Én már most sokat tűnődöm rajta. Vajon hogy viseli az ember férje, ha három évig szoptat? Az enyém megijedt egy kicsit, mikor említettem neki. Fél, hogy kisajátít a kicsi.
Dől belőlem a szó. A gyerekek lefeküdtek, Ádám pedig még mindig dolgozik. Holnap valamit le kell adniuk, és csak a hajrában tudnak rendesen haladni.
A gyerekem nem akar befordulni. Pedig már nincs sok ideje. Nem szeretnék császárral szülni. A védőnő szerint már nem fog megfordulni. Bíztató, nem? De többen írták itt a neten, hogy a gyerek csak a szülés előtt pár órával fordult meg. Úgyhogy azért reménykedek. Meg négykézláb állok.
A gyerekeim be járnak a Flóriánhoz iskolába. Zeneibe. És Jenőre fognak járni zeneiskolába. Most tanulnak egyedül közlekedni, de még nagyon féltem őket. Főleg az aluljárótól. Szerencsére forgalmas úttesten nem kell átmenniük.
Nagyon várják a babát (csak ne csalódjanak, ha az elején sokat sír!). Főleg Emese, ő szeret babázni. Nagyon aranyosak, segítenek, vigyáznak rám, hogy ne kelljen hajolgatni. Már nagyon nagyok. Olyan fura, hogy ők is ilyen kicsinek kezdték. Hát így megnőnek. És egy pillanat alatt.
Hogyhogy most kijársz sétálni? Azt írtad, a bátyád lefoglalja a kutyát. És ilyenkor ki vigyáz a picire? Az apukája? Hogy hívják?
Mi még mindig nem tudtunk megegyezni a nevében.

Üdv, Zsu
 
 


Szia Zsu!
Irtó aranyos a lányod, közvetlen és barátságos. Na és persze imádja a Hugót. Szörnyen aggódik érte, de hát így van ez rendjén. Néha a bátyám későn ér haza, és így rám hárul a kutyasétáltatás. Természetesen a párom vigyáz ilyenkor Vikire, ami nem is árt néha. Szinte csak engem lát egész nap, ezért kell egy kis változatosság. A páromat Wágner Zsoltnak hívják, és újpesti.Nem vagyunk házasok, ugyanis én már voltam egyszer férjnél, aki elhagyott egy másik nő miatt és valahogy tartózkodom a házasságtól. Tudomásul vette, nem nagyon forszírozza a dolgot.
Nem fordult még be a babád? Az enyém sem. Ráadásul a becsült súlya is nagyobb volt a határértéknél, így császár lett a dologból. Tervszerűnek indult nov 4.-re, de 2.-án beindult a szülés. A párom nem jöhetett be a műtőbe, de egy kis ablakon keresztül látott mindent és tartotta bennem a lelket, én ugyanis ébren voltam. Az első nap volt nagyon pocsék, mert meg kellett tanulni felülni, felállni, és lefeküdni. Utánna már mehettem a baba-mama szobába és így rá voltam kényszerítve arra, hogy összeszedjem magam. Nem tudtuk, hogy fiú lesz e vagy lány, és fiú névben még nem egyeztünk meg. A kórházba vezető úton döndtöttük el, hogy Richárd legyen e vagy Vilmos. Igazság szerint én nem nagyon szerettem volna ha egy pálinkáról kapja a nevét a gyerkőc, tehát maradt a Richárd, és lány lett.
Ő is szopizik még, amit nem nagyon bánok. Tejtestvére is volt 5 és fél hónapos koráig, de aztán meguntam a dolgot. Igazság szerint már a szoptatós melltartót is meguntam és szeretnék már melltartó nélkül aludni. De ha igaz amit ír a szakirodalom, hogy a szoptatással csökkenthetem nála az allergiás megbetegedések előfordulását akkor megéri. A párom ugyanis egyszem gyermek és egyszem unoka és pesti. Bura alatt nevelték és rengeteg dologra allergiás, és az allergiára való hajlam örökölhető. Két-három évig viszont én sem bírnám, de tápszereket sem szeretnék neki adni.
Mostanában a reggeliken vagyok megakadva, vajon mit is adjak neki. Minden reggel nem lehet sajtos kiflit, és sajtos kenyeret adni! A felvágottakat pedig szeretném még egyelőre elkerülni, ki tudja mi is van bennük valójában. Ebédre hétközben bébiételt szokott enni, hétvégén van időm főzőcskézni. Mivel még csak most bújt ki a 2. 3. foga, ezért még pempősíteni kell az étkeket, ami házilag pl. csirke esetében nem mindig sikerül.
Oszit ismerem, 1 nappal később született mint Viki. Az anyukájával néha megszoktuk beszélni a gyerkőcök fejlődését.Viki is feláll kapaszkodva, és a bútorok mellett jár. Viszont azt nem szereti, ha valaki kézenfogva járkáltatni akarja. Kihúzza a kezét és négykézlábra ereszkedik. Én különösebben nem is erőltetem ezt a sétáltatási módszert, fölöslegesnek tartom kínozni vele, ha ő nem akarja.
Tudjátok hogy fiú lesz e vagy lány? A párod mivel foglalkozik?
Üdv Moxi (Kelemen Ibolya)
 
 


Szia Moxi!

Kösz a részletes levelet. Vicces, hogy ilyen közel vagy, és még nem is találkoztunk. Pedig már egy csomó mindent tudok rólad, rólatok.
Bocs, hogy hülyén kérdeztem, igazából a lányod nevére voltam kiváncsi, merthogy még mindig gyűjtjük a lányneveket. De örülök, hogy a tiedet is tudom, mert Emese persze nem emlékezett rá. Azt mondta először, hogy Anna, aztán, hogy b betűvel kezdődik. Olyan a névmemóriája, mint nekem. Egy kicsit elvarázsolt a lelkem, bizonyos dolgok nagyon lekötik, és közben nem igazán fog fel semmi mást. Nagyon lelkesen beszélt rólad és a kutyádról. Tényleg, keresett ma benneteket. Majd írd meg, mikor mentek újra sétálni.
Ma megsiratta a Hugót, mert holanptól láncra lesz kötve, lehet, hogy nem is nálunk, hanem anyósomnál. Jönnek ugyanis a homlokzatot csinálni, és kiszökne, meg a kőműveseknek se hagyna egy lépést se tenni az udvaron.
Nem tudom, Emese bemutatkozott-e (gondolom nem). Ő ugyanis Sántha, én meg Veresné Südy Zsuzsa vagyok. Nem emlékszem, hogy erről írtam-e, de ők még az előző (balul sikerült) házasságomból valók. Teljesen megértelek, hogy nem akarsz még egyszer férjhez menni. Én azt hiszem, nekem a gyerekek miatt volt fontos. Akkortól kezdték Ádámot igazán elfogadni. Azóta hívják apának is.
De egy jópár évig én sem akartam házasságról hallani.
Amikor a gyerekek elkezdtek rendesen enni, én tejpépet adtam nekik reggelire. Tudod, ami dobozban van, és csak vizet kell hozzá adni. Van egy csomó féle. Azóta is ilyen gabona pelyheket esznek reggel. Nem mondom, hogy a legjobb, de legalább tejet isznak hozzá.

Mennem kell aludni, de majd holnap folytatom.
Szia,

Zsu
 
 


Szia Zsu!
Ne aggódj, természetesen bemutatkozott a lányod. Tegnap és ma is a párom későn érkezett haza, nem volt aki vigyázzon Vikire. A bátyámra még nem igazán merem bízni. Kicsit szétszórt néha. Tegnap kész lett végre a fogam. Egy hétig lecsiszolt elülső foggal jártam keltem. Simán elmehettem volna bármelyik mesébe banyának. A párom megjegyezte, hogy ne nagyon nevessek tele szájjal, de azért ki nem fogyott egész héten a poénokból. Csodálkozom, hogy a lányod nem rohant el szörnyülködve amikor meglátott. Az ember lánya egyszer elkezd fogorvoshoz járni akkor sohasem lesz vége. Mindenesetre bátran mosolygok mostmár.
A tejpéppel én is próbálkoztam egyszer. Cégek küldenek mindenféle mintát és köztük találtam egy sárgabarackos tejpépet is. Nem mondhatni ,hogy bejött. Én is megkóstoltam, túl édesnek találtam.Túl nagy próbléma nincs végül is, mert fejlődik szépen, viszont én folyamatosan azon aggódom, hogy nehogy éhes maradjon. Biztosan minden anyának van valami heppje, nekem úgy tűnik, hogy ez.
Az időpontból látom, hogy nem kerülsz túl hamar ágyba. Hogy bírod az utolsó heteket? Nálunk is csak az utolsó harmadban lett igazán kész a felső szint. Ugyanis ott korábban csak én jártam fel aludni, így különösebben nem foglalkoztam a részletekkel, meg nem is volt rá időm. Így aztán nagy pocakkal meszeltem, ajtót festettem, csiszoltam, rámoltam. Akkor csinálták a fürdőszobát is, kicsit Kőmüves Kelemen módra, mert a kezdetkor a nappal felrakott csempe éjjel leesett és el nem tudtuk képzelni, hogy mi lehet a nagy robaj az éjszaka kellős közepén. De a végére minden összejött.
Van egy új kiscicánk. A jelenlegi szomszédunk a macskákra orrol. Retteg, hogy valamilyen betegséget összeszednek tőlük. Az igazság szerint a bátyám is és én is komplett macskaörültek vagyunk már gyerekkorunk óta. Kisvárosban nőttünk fel, mint igazi vidéki gyerekek. Számomra teljesen idegen az, hogy rettegnem kellene az állatoktól, mert beteg leszek tőlük és ezért ne simogassam, ne szeressem őket. De hát nem vagyunk egyformák.
Remélem, hogy holnap tudom vinni az ebet sétáltatni.
Megyek fürdetni
Szia Moxi
 
 


Szia Moxi!

Hát ma napközben csak nem sikerült folytatnom. Takarítottam. Ja, nem is mondtam a nagy hírt: befordult végül is a gyerek. A védőnő pont előtte közölte, hogy ilyenkor már nem fordul meg. Következő nap mentem orvoshoz, és addigra befordult. Lehet, hogy csak a védőnőnek akart ellentmondani?
Azt is mondta az orvos, hogy bármelyik nap jöhet mostmár, mert nyitva van a méhszáj, és elég nagy. Hát már nem bánnám.
Nem tudom, Emese megy-e kutyát sétáltatni holnap, ugyanis levittük a kutyát anyósomhoz az Ady Endre utcába. Holnap kezdik az állványozást, és nagyon útban lett volna. Emese lejár látogatni Kép Elég zűrös felhozni onnan, mert végig kutyák vannak mindenhol, és majd megőrülnek ha arra kószálunk. De meglátjuk. Emese nagyon szeretne veled sétálni. Ma is szomorkodott, hogy későn jöttek haza, de megnyugtattam, hogy ma nem voltál.
Lehet, hogy rá veszem Ádámot, hogy éjszakára hozzuk haza Hugót. Majd reggel én leviszem. Vagyis ő engem (húz mint az őrült, és rám csavarja a pórázt).
Emese nem mondta, hogy nincs elöl fogad. Szerintem észre sem vette. Nagyon elvarázsolt csaj, a számára lényegtelen dolgokkal nem foglalkozik. De azért örülök, hogy már készen van. Szerencse, hogy otthon vagy. Nem tudom, mit csinál az, aki bejár dolgozni ilyenkor. Szabit vesz ki?
Nálunk sincs kész teljesen a felső szint (ahol lakunk). Egyelőre le járunk fürdeni, de ott Ádám nagyomamája fog lakni. A mi fürdőnk talán a héten készen lesz. Éjszaka kb. 4 alkalommal mászom le-föl a 21 lépcsőt (az 128 lépcső).
Ádám most rakta fel az ajtókat a szobákra is. Mire jön a gyerek, talán megleszünk a létfontosságú dolgokkal. Tök jó, hogy nagy pocakkal festettél-mázoltál! Engem nem engednek, mert félnek, hogy előbb szülök. Neked csak 2 nappal előbb jött a lányod? Pedig annyit dolgoztál.
Az nagyon jó, hogy császár után olyan hamar engedtek babás szobába. A Margitban szültél? És epidurállal csinálták? Nem volt horror, hogy ébren voltál? Vagy úgysem láttál semmit?
Mostmár nem félek annyira a császártól, egész jól felkészültem rá már lelkileg. De úgy néz ki mégsem lesz az.
A szomszédaidnak mi a baja a macskákkal? Nem kell megfogni, és kész. Máshogy csak nem árthat? Kóbor macskák is bejárnak az ember kertjébe, nem lehet őket kitiltani onnnan. És azok be sincsenek oltva, ki tudja, merre járnak.
Mi is nagyon szeretjük a cicákat. Volt is egy, de eltünt, sajnos. Most várnunk kell tavaszig, mert Ádám nem enged be a házba állatot, és megfagyna. Tappancsnak hívták, Emese kedvence volt. Még a kutyánál is jobban bírta.
Hogy tudsz dolgozni a baba mellett? Hány órát dolgozol naponta? Én is szeretnék itthon fordítást vállalni, de még nem merek. Pedig kelleni fog a pénz, ha vége a szülési szabadságnak.

Akkor menjen Emese sétálni holnap? Majd szólj. Vagyis írj.

Üdv,

Zsu
 
 


Szia Zsu!
Bocs, de csak most sikerült gép elé ülnöm. Tegnap egész nap a bátyám bitorolta és az összes gép közül csak ezen van adsl. Pénteken tuti, hogy megyek kutyát sétáltatni. Ma nem valószínú, mert a párom későn ér haza.
Fura volt először találkozni veled, az ember lánya hirtelen nem is tudja, hogy mit mondjon.
Tök jó,hogy befordult a babád. Az enyém szerintem túl nagy volt már ahhoz, hogy megforduljon a végére. Azt hiszem, hogy spinális érzéstelenítést kaptam, de csak egy nagy zöld lepedőt láttam magam előtt. A párom egy tálaló szerű ablak mögött ült, ő elvileg láthatott mindent. CSak a gyomra nem bírta. Viszont egyfolytában bohóckodott, hogy bennem tartsa a lelket. Az ablakból visszatükröződve én is láttam valamennyit, de a szaftosabb részeket hál istennek nem.
A szomszéd csaj gyógytornász, és az anyukája elmondása szerint tanulmányai és munkája során túl sok betegséget látott emiatt retteg a macskáktól, mondván rengeteg betegséget terjesztenek. De olyan fokon fél tőlük, hogy még véletlenül sem fogja meg őket. Sőt még tisztaság mániás is.Szóval arra is fel kell készülnöm, hogy talán nem fognak játszani Vikivel mert én nem vagyok tisztaság mániás (nem is lenne rá időm)plusz van kutyánk és macskánk is, akik bejárnak a lakásba. Hát ez van.
Ma kaptam egy rossz hírt, a kolléganőm aki segít a könyvelésben október 1-től elmegy máshová dolgozni. Rámszakad mind a két cég könyvelése, na akkor fogok megbolondulni. Most igyekszem kihasználni azt az időt amikor alszik, és akkor is próbálkozom a munkával amikor látom, hogy jól elvan a játékaival, vagy épen szem előtt próbálja felfedezni az emeletet. Nem könnyű.
Az uzsokiban van baba-mama szoba?A dokid mennyire normális?
Az tök jó ha a nagymama ilyen közel van hozzátok, de mégis külön tudtok élni. Valahogy így van nálunk is. Együtt vagyunk a tesómmal, de mégis külön. Bár túl sok segítséget tőle nem várhatok.
Na megyek dolgozni
Szia
Moxi
 
 


Szia Moxi!
Örülök, hogy végre találoztunk. Biztos nagyon meglepődtél, mikor megszólítottalak! De nem akartam szó nélkül elmenni melletted, mert biztos voltam benne, hogy te vagy az. Hát igen, neten könnyebb beszélgetni.
Sajnos Emese egyelőre nem tud sétáltatni, mert Hugóka lenn van anyósomnál az Ady E. utcában, és elég zűrös föl-le vinni a sok kutya miatt. A mi udvarunk meg úgy tele van a kőművesek cuccaival, hogy még éjszakára sem maradhat. Reggel pedig már hét előtt itt vannak és dolgoznak. (jó hangosak)
Mi lesz veled, ha két ember munkáját kell csinálnod? Hogy fogod bírni? Miért nem vesz fel a bátyád mégegy könyvelőt? Az én anyósom is könyvelő, ő is nagyon sokat dolgozik. Lehet, hogy most megy nyugdíjba.
Hány órát tudsz egy nap Viki mellett dolgozni? Tudsz eleget? Irtó nehéz lehet most, hogy már nem marad egy helyben.
Azért nem semmi a párod sem, hogy végig nézte a császárt! A legtöbb pasi már a szüléstől ki van akadva, hogy mennyi a vér.
Az én barátnőm mikrobiológiát tanul, és kórházi laborban dolgozott. Neki is tele volt a feje a bacilusokkal, hogy mennyi mindenben lehetnek, stb. Az első gyerekkel még óvatos volt, de aztán másfél évvel később ikreket szült, és a három pici mellett nyomtalanul eltűnt minden túlzásba vitt aggódása. Sőt. Egész laza lett. Nem tudom, a te szomszédod meddig fogja bírni, de a túlzott aggódásba bele lehet őrülni.
Bár az anyósom három utcányira lakik tőlünk, azért egészen más, mintha az anyukám lenne. Máshogy áll a dolgokhoz. És néha bele szól. Azt nehéz elviselni. Amúgy kedves nő. De tized annyira sem aggódik értem, mint az anyukám. Inkább a fia miatt aggódik (hogy hogy fog aludni, ha majd sír a gyerek, minek lesz velünk egy szobában stb.)
Mindegy, mert az anyukám hiába lakik Zuglóban, nem lehet vissza tartani, hogy ne jöjjön és segítsen. Ő már nyugdíjas, de nagyon aktív. És nagyon aggódós. Túlságosan is, néha.
A te bátyádnak van családja? Egy férfitől gondolom nem lehet sok segítséget kapni, de ha esetleg van felesége, ő csak tud néha?
Ma voltunk orvosnál. Szép lassan tágulok, a gyerek szépen beilleszkedett már a medencébe. Az orvos szerint akár szülhetnék is. Gondolom, az indításra célzott, de többet nem hagyom magam. Emesét indították, és szörnyű nehéz volt. De azért alaposan megvizsgált a doki, úgy, hogy véreztem utána. Jól meg is ijedtem először, mert régen ilyen nem volt. De elmúlt.
Te mikor kezdtél el dolgozni szülés után? Mikor volt rá elég időd? Én még nem tudom, mikor lenne a jó. Viszont ha bele vágok egy könyv fordításába, akkor muszáj lesz befejezni időre, már nem gondolhatom meg magamat.
Írtam már, hogy a dokim 20-án elutazik? Én meg 25-re vagyok kiírva. Szóval a héten meg kéne szülnöm, vagy más doki lesz belőle. De mit csináljak? Nincs valami recepted?
Tényleg, sokáig hagytak vajúdni a császár előtt?
Lassan megyek lefeküdni.

Üdv,
Zsu
 
 


Szia Zsu!
Bocs, hogy csak most írok, de egy kicsit el voltam havazva a tennivalóimmal. Szombaton voltunk Újpesten a párom apukájánál, aki nagyon örült annak, hogy jöhet segíteni, és babázhat. Ő már nyugdíjas, két infarktus után leszázalékolták. Most boldog, mert ő is dicsekedhet azzal, hogy programja van. Az igazság az hogy szülés előtt a könyvelést egyedül csináltam, és csak kisegítésként lett még egy ember felvéve. Én csak a kórházi időszak alatt nem dolgoztam, amikor hazajöttem már vártak a számlák.Az igazság az , hogy nagyon szeretem csinálni. Anyukámmal is beszéltem már, ő is tud segíteni havonta egy hetet. Ő 160 km-re lakik tőlünk, és így a leggazdaságosabb a megoldás. Azért jó, hogy az anyukád közel van hozzád.
Te jó ég, hamarosan szülni fogsz! Én minden reggel és este elvittem a dombra sétálni a kutyát. Hogy ettől lett e meg hamarabb vagy sem, azt nem tudom. Nem hagytak sokáig vajúdni, mert a lány belekakilt a magzatvízbe, faros volt, és nagyobb mint amit természetesen meg lehetett volna szülni, így már készítettek elő a császárra. 1 óra körül mentünk be a kórházba, és 3-kor már meg is született. Igazság szerint már pénteken nem stimmelt a dolog, mert valami rózsaszín nyálkás trutymó jött ki belőlem, de korábban olvastam a nyákdugóról így nem voltam ideges. Este, reggel kutya sétáltatás,közben többször is méhösszehúzódás. Szombat délelőtt főzés a családnak, egy kis laza takarítás. Majd délben mondtam a páromnak, nem biztos hogy várnunk kell hétfőig a kórházba menettel. Felhívtam a dokimat, akinek elsőre halvány lila gőze nem volt arról, hogy ki vagyok. Bementünk a kórházba, addigra a dokinál is képbe kerültem, mert már szólt a szülészetre, hogy megyek és tájékoztassák őt a fejleményekről. Útközben fájások, amikor a ctg-re raktak akkor 20 percen keresztül semmi. Majdnem bohócot csináltam magamból. De aztán jött az ügyeletes orvos, aki a vizsálat alapján azt mondta, hogy innen sehová, mert 2 ujjnyi tágulás, és kakis magzatvíz van.
A fiadat is normálisan szülted? És mindig az Uzsokiban szültél?
Melyik nyelvből vagy ilyen profi hogy fordításra is vállalkozol?
Az anyosok mindig ilyen aggódoak. Viki az első 4 hónapban velünk aludt a nagyágyban. Akkor is csak azért raktam ki, mert rajtam kívül mindenki kényelmesen elfért, én pedig csak egy 30 cm-es helyen feszengtem. Zökkenőmentes volt az átállás. A párom nem igazán ágált az ellen, hogy velünk együtt aludjon a lány. Sőt büszke volt arra, hogy két csajjal alszik egy ágyban.
A bátyám nőtlen, nincs családja. A munkája, a cég teljesen lefoglalja, nincs ideje másra. De lassan már látjuk az alagút végét, és talán több ideje lesz saját magára.
A párod mivel foglalkozik? És te mivel foglalkoztál korábban?
Azért szurkolok, hogy a dokidnál tudjál szülni!
Üdv
Moxi
 
 


Szia Moxi!

Emese azt mondta, megint találkozott veled. Anyósommal tök jól megvannak. Jobban, mint én. Ami fura, hogy ő tegezheti, én nem. (Tudod, ő nem a saját unokája). Rendes volt, mert séta után vissza vitte Hugót magához, Emesének már nem lett volna ideje rá. Szegénykémeknek 8-kor aludni kell, mert 1/4 7-kor ébresztő, a 6:55-ös busszal mennek iskolába. Így fél nyolcra benn vannak már, de a későbbivel meg elkésnének, a dugó miatt. Kicsit sajnálom őket, de ez van. Anyósom ismer téged, legalábbis látásból. A nevedet is tudta. Vagy te mondtad?
Tök jó, hogy szeretsz könyvelni, mert akkor nem terhes a sok munka. Szegény anyósóm szerintem már nagyon unja. Persze, így nyugdíj előtt nem csoda.
Én tanár vagyok, és nagyon szeretek tanítani. 4 évet lehúztam egy szakközépben, de olyan gyenge volt a színvonal, hogy már nekem is elegem lett belőle. Gyakorlatilag nem tanítani, hanem csak fegyelmezni kellett. Nem vagyok egy poroszos tanár, mégis én bírtam a legtovább a nyelvtanárok közül. Aztán egy amerikai cégnél voltam angol nyelvű informatikai helpdesk-es (ez a szakom, az angol) egy évig. Ezt is élveztem, de kevés volt a szabadidőm, ami a gyerekeknek nem túl jó. Viszont legalább a gyedem a maximum lesz, mert mint tanár nem kaptam sokat (persze rögtön felemelték a fizut, ahogy otthagytam). Most is szeretnék valamit csinálni, mert nem lesz elég az a bruttó 80 ezer. A párom építészmérnök, tervező, és nem kap túl sokat. Illetve eddig sok prémiumot kapott, ami nagyon jól jött az építkezéshez, de most éppen halódik a cége. Állást keres(ek neki). Most várjuk a választ a Jégcsillagtól. Ez már nem tervezés lenne, több pénz, és több munka is.
Én szeretnék itthon fordítást vállalni, valaki tud szerezni ponyva fordítást, ami nem túl nehéz nyelvezetű, csak a témát élje túl az ember. Nyelviskolán is gondolkodom, de még nem tudom, a gyerek hogy fogja bírni, ha más vigyáz rá.
Itt szültél a Margitban? És mikor kelhettél fel a császár után? Azt hallottam, hogy spinál után feküdni kell egy napot, és az ember feje is fáj. EDA-val nem kell feküdni, állítólag. Mikor kaptad meg Vikit?
Én mindkettőt rendesen szültem, az elsővel nem is volt gond, viszonylag gyorsan ment, bár kézzel (!!!) tágítottak fájás közben. Ez volt a legszörnyűbb. Emesét írtam már, hogy az nehezen ment. De eddig mindkettő simán befordult, és nem faksznizott ennyit, mint ez a kis rosszcsont. És nem rugdosták a belső szerveimet sem ennyire. Akkorát rúg időnként a hólygomba, hogy felkiáltok. Erre a férjem rögtön megkérdezi, hogy megyünk? Hiában magyarázom, hogy az nem lesz ilyen hirtelen erős fájás. Eléggé parázik szegénykém. Most éppen arra jött haza, hogy leeresztett a kocsi egyik kereke, úgyhogy ha hirtelen éjjel menni kell, akkor kerékcserével kezdhet a sötétben.
Én már nagyon mennék. Mintha egy kicsit fájogatnék is, de semmi rendszeres. Nekem Konrádnál szintén a nyákdugóval kezdődött, aztán jöttek a fájások szép lassan. Éjszaka kezdődött, de csak másnap délben mentünk be a kórházba, mert csak 7 percesek voltak. És este hatra lett meg. De nem fájt annyira, csak a végén. Meg persze a tágítás. Mindkettőt az Uzsokiban szültem, csak a nagybátyámnál, aki akkor az osztályvezető főorvos volt. Csak az volt a baj, hogy szabin volt, és nem merték behívni, csak az utolsó pillanatban. És szinte minden orvos megvizsgált, aki arra járt. Most már nyugdíjban van a drágám, engem meg átpasszolt egy másiknak, akit jónak tartott. Tényleg jó fej a doki, de mindjárt utazik, és még mindig nem szülök! Kezdek kétségbe esni.
Milyen vállalkozása van a bátyádnak? Ugye nem az övé a faház? Kép Kár, hogy nem nős. Mármint neked kár.

Üdv,
Zsu
 
 


Szia Zsu!
Isten őrizz, hogy övé legyen a faház. A bátyám gépészmérnök. Van egy tervező-kivitelező cége, ahol nagy raktárak, irodák, családi házak épületgépészetét csinálják, és van két boltja, ahol az ehhez szükséges cuccokat lehet kapni. Az egyik itt van Ürömön, a régi Borosjenői elágazásnál, a másik pedig Tahitótfaluban van.Csövek, fürdöszoba felszerelések, meg millió réz kütyü stb. A legjobb az egészben amikor ezeket leltározni kell. A nővérem dolgozik a Tahiban lévő boltban, de néha az ürömiben is szokott besegíteni. A bátyám "boltvezető asszonynak" hívja, lényegében ő dirigál. Képesítését nézve fényképész és szintén könyvelő, így kézenfekvő, hogy boltos lett. De nagyon szereti csinálni, és szerintem ez a lényeg.
Én 2000-ben végeztem a könyvelő sulit, korábban más könyvelőnk volt, de ő elég szétszórt volt. Így most már minden családon belül van, és elérhető közelségben. Ami a legfontosabb megbízunk egymásban, egyikünk sem linkeskedik.
Igen a Margitban szültem. A császár után azt mondták, hogy 6 órán keresztül még a fejemet se emeljem fel. Vikit behozták a műtőbe, amikor felöltöztették és megmérték. Az őrzőbe is megkaptuk, legalább 4 órán keresztül velünk volt. Tök jó volt úgy hármasban lenni. Este 10-kor jöttek, hogy átvigyenek a császáros szobába, de akkor kiderült, hogy a varratok szétcsúsztak, így kaptam 3 plusz öltést, és egész éjjel az őrzőben maradtam. Nem sokat aludtam aznap éjjel. Újra és újra átéltem az egészet, ráadásul nagyon nyomott a homokzsák a hasamon, és a megfordulás sem volt túl egyszerű, felkelni még továbbra sem lehetett.
Aztán reggel lemosdatás, mert amikor fel próbáltam állni, akkor majdnem elájultam és ezek után mentünk át a császáros szobába. Ott 3 óránként hozták a babákat. Délután kivették a csöveket belőlem, ami után sokkal könyebb volt mozogni. Aztán meg kellett tanulnom kiegyenesedve járni, különben szétment volna a derekam az örökös görnyedéstől. Hétfőn délben pedig mehettem a baba-mama szobába, ami nagyon jó volt. Annyira gya-gya voltam, hogy az első pelenkázásnál fordítva adtam rá a csajszira a pelenkát. Szerintem a csecsemősök jó nagyot röhöghettek rajtam. Teljesen új volt számomra a nadrágpelenka, a rokon gyerekeket még hagyományos pelenkával kellett tisztába tennem anno.
Az anyósodat szerintem én is ismertem látásból, de azért bemutatkoztunk egymásnak. Emese szörnyen boldog volt, hogy elengedhette Hugót.
Szegény lányomat ma reggelre csúnyán megcsípték a szúnyogok. Pedig már alig lézeng egy-kettő, de Vikit mindig megtalálják. A szúnyogriasztó pedig annyit ér, mint halottnak a csók. Szerintem még virgoncabbak lesznek tőle. Hogy haladtok a vakolással?
FElébredt a lány
Üdv
Moxi
 
 


Zsu!
A tegnap megígértek ellenére sajnos ma nem tudom vinni sétálni a kutyát, mert ritka pocsékul vagyok. Nátha, torokfájás, fejfájás stb.
Sajnálom
Moxi
 
 


Szia Moxi!

Hát még mindig itt vagyok. A dokim ma utazott el, úgyhogy hiába minden. Az utóbbi pár napban nagyon reménykedtem, hogy még összejön a szülés. Átpasszolt egy dokinak, akit nem is ismerek. Hát ez van.
Remélem már jobban vagy, ma, mikor találkoztunk, nem látszottál nagyon betegnek. Viki nem kapta el?
Mi is náthásak vagyunk Emesével, csak a fiúk egészségesek.
A bátyád boltját ismerem, oda kellett mennem WC csövet venni. Nagyon rendesek voltak, mert kétszer vissza kellett cserélni, mert rosszat vettem. Harmadszorra már Ádám vitte vissza. Jó bolt, tényleg minden van.
Tök jó lehet egy családi vállalkozás! Az én családomban mindenki gyógyszerész volt, és volt egy családi gyógyszertár is, az államosításig. Kár, hogy én ebből már kimaradtam.
Ádáméknál is az van, hogy a két fiú vállalkozik (persze csak mellékállásban), és anyósom könyvel hozzá.
A leírtak szerint te spinállal szültél, ugye? Azzal nem lehet felkelni. Nem értem a csecsemősőket, miből gondolják, hogy az ember a szüléstől már pelenkázni, szoptatni stb. is tud? Amikor én szültem 21 évesen (kicsit fiatal voltam), akkor a szobában lévő anyukák segítettek a legtöbbet. Egy csecsemős pedig megtanított szoptatni. Örökre hálás leszek neki, mert a barátnőmnek nem segítettek, és nem is indult be a teje rendesen. Amerikában állítólag a terhes tanfolyamokon tanítják a pelenkázást és gyerek ellátást is. Nem tudom, nálunk miért nem lehet? A nadrágpelenkák biztos sokat változtak, mióta utoljára használtam. Nem akartam előre megvenni, merthogy nem tudtam, hogy fiú kell vagy lány. Erre látom a boltban, hogy mostmár csak egyneműt árulnak! Szóval most jobban izgulok, mint akkor. Fiatalon az ember olyan magabiztos! A szüléstől sem féltem ennyire.
Nálunk Konrádot szeretik a szúnyogok, ha egy betéved a házba, biztos, hogy őt találja meg, bárhol is legyen. Még mindig használjuk a VAPE-t éjszakára, és minden este a Morteinnel fújó körútra indulok. Régen csapdostam őket, de most az új festés miatt nem lehet.
Emese nagyon büszke, hogy te vagy a barátnője (ő mondta így). El tudod képzelni, hogy valaha én is ilyen cserfes voltam? Most meg nem tudok két értelmes mondatot kinyögni szóban. Írásban sokkal könnyebb.
Neked keményedett a hasad terhesen? Nekem ma egyfolytában, és még egy orvos sincs, akit fel tudnék hívni.
A házzal szép lassan, de haladnak. Nem dolgozzák agyon magukat, de legalább jól csinálják. De még itt lesznek egy darabig.
Asszem megyek aludni.

Üdv, Zsu
 
 


Szia Zsu!
Tegnap 5 körül vártam Emesét egy darabig, de nem jött. Aztán a domb tetejéről láttam, hogy kijöttél a kapuba, de valószínűleg már későn integettem, és nem vettél észre.
Fura, én mindig azt hittem, hogy harmadik gyerkőcnél már teljesen lazán, feszültség mentesen várja az ember a végkifejletet. Persze egy egészséges lámpaláz mindig van. Bár én elsőre is pipecen tartottam magam. A legvégén omlottam össze, amikor már tényleg azt mondták, hogy mostmár sehova, innen csak két darabban megyünk ki. A gyerkőccel kapcsolatban sem voltam ijjedős, vagy túl aggódós. Valószínűleg már elég idősen szültem, így benőtt a fejem lágya. A pelenkázás azért volt ciki, mert amikor ideadták a babákat, akkor megmutatták a köldökkezelést, pelenka ráadást is. És ennek ellenére sikerült fordítva ráadnom. Amikor az őrzőbe behozták a babát, akkor a szülésznő segített mellre tenni a picurt. Utánna nem is kellett segítséget kérnem, keddre már pipec módon beindult a tejem, és csak 50 gr-os súlyveszteséggel jöttünk haza. Volt olyan is, hogy egy csecsemős nővér körbejárt minden szobában és megkérdezett mindenkit, hogy minden rendben megy e, kell e segítség a szoptatásban. Elég sok rosszat hallani a Margit Kh csecsemőseiről, nekem speciel semmi gondom nem volt velük. Ha megkértem őket, akkor mindig segítettek.
Apropó! Haskeményedés! Nekem kb a 30-36. hétig volt. Magnézium pezsgőtablettát ittam rá. A végén viszont azt mondta a doki, hogy semmit nem kell vele csinálni. Szerintem ez már a vég lassú kezdete.
A szóban való kifejező készségről nekem is hasonló tapasztalatom van. Amióta csak itthon dolgozom és amióta Viki megszületett teljesen elfelejtettem beszélni. Frankón elbeszélgetek magamban, és ez nagyon zavar, mert bezümzümösödik az ember tőle. VAgy gyagyának hiszik az ember lányát.
Adtunk fel hírdetést kezdő könyvelőt keresvén, remélem sikerül normális, tényleg dolgozni tudó emberkét.
Szoktál lottózni?
Megyek belevetem magam a házimunkába
üdv,
Moxi
 
 


Sziasztok!
A környéteken keresnénk eladó telket, házat.
Ha tudtok esetleg, akkor nagyon megköszönném.

Xénia

cinnor@freemail.hu
Xénia
 


Szia Xénia!
Majd utána kérdezek. Milyen házat, mennyiért kerestek?
Zsu
 
 


Szia Moxi!
Ma Emese volt nálad, és remélem elmagyarázta, hogy miért nem mehetett szombaton sétálni. Kerestelek, hogy megmondjam, csak kicsit későn mentem ki.
Érdekes, hogy az első gyereknél nem féltem (nem tudtam, mitől kell), a másodiknál másfél évvel később már rutin volt, most viszont nagyon parázok. Nem emlékszem semmire, hogy mi hogy volt, csak némi rosszra.
A hasam annyit keményedik, hogy sokszor félek, nem fogom észre venni, ha már a fájások kezdődnek.
Voltunk megint a bátyád boltjában, hát tényleg iszonyú, mennyi apró kütyü van benne! Nem irigylem őket a leltározásnál.
Az tök jó, hogy keresnek melléd mégegy könyvelőt. Akkor azért csak nem leszel úgy leterhelve. A lány is egyre több időt igényel majd, és egyre kevesebbet alszik. Akartok még gyereket?
Én nem szoktam lottózni, de Ádám igen. Valahogy nem hiszek benne, meg a pénz is túl sok, ennyivel nem tudok mit kezdeni. Te szoktál?
Ha bevonulok a kórházba, a gyerekek valószínűleg anyukáméknál lesznek. Úgyhogy ha én is meg Emese is eltününk, akkor az azt jelenti, hogy megszültem. Kép

Üdv,
Zsu
 
 


Szia Zsu!
Így visszagondolva elég hülye kérdés volt a lottózás. Na mindegy. Emese nem mondta el, hogy miért nem volt.
Persze, hogy szeretnénk még egy gyerkőcöt, mert egyikünk sem akarja, hogy Viki egyke maradjon. De amikor belegondolok, hogy csak további plussz terhek, problémák jelennek meg vele, akkor egy kicsit megijjedek. De hát az elsőnél is meg voltam ijjedve, és lám megoldódott minden. Volt aki segítsen amikor gond volt. Bár a párom néha nagyon lazán veszi a segítség fogalmát, amitől plafonon tudok lenni, de általában lenyelem magamban a bosszúságot. Félek, hogy ez nem vezet jóra, mert belül gyűlik a feszültség, és ha nem tudom levezetni akkor robban. De eddig mindig sikerült magamból szép lassan kifüstölögni a dolgokat. Nem vagyunk egy ritmusban, ő sokkal megfontoltabb, úgymond körbegondolkozza a dolgokat. Olyan rugalmas mint egy betonoszlop.
Tegnap jelent meg először a hírdetés, voltak is jelentkezők. Most az a nagy feladat, hogy kiválassza az ember az általa vélt legmegfelelőbbet. Mégis milyen szempont legyen a legfontosabb, melyik az előnyös.
Ma találkozom is három dolgozni vágyóval.
A leltározás isteni feladat, a korábbi években én is mindig ott voltam, persze akkor még csak Tahiban. Elég családias volt a dolog, a nővérem, a bátyám, egy-két alkalmazott és én. Általában szilveszter környékén történt a dolog, volt amikor pezsgőztünk is közben. Én mint teljesen laikus próbáltam különbséget tenni réz kütyü és réz kütyü között.
Korábban te hogy viszonyultál a cumi használatához?
Szurkolok, hogy minden simán menjenKép))

Üdv,
Moxi
 
 


Jön a hidegfrontKép))
 
 


Szia Moxi!

Még mindig itt vagyok. Hiába a hidegfront, ez a gyerek nem akar kibújni. Holnaptól pedig minden nap be kell majd mennem a kórházba, nem tudom, hogy fogjuk tudni megoldani, hogy Ádám minden délelőtt engem fuvaroz.
Szóval Emese nem mondta el, hogy mit követett el Szombaton? Akkor megsúgom, úgy, hogy ne tudja, mert mostmár lezárt ügy, szerencsére. Az üzenőjébe hátul beírja a tanítónő, ha nincs leckéje, és három után egyest kap. Mivel itthon együtt írjuk a leckét, ez nem nagyon történhet meg, hacsak nem írja fel rendesen, hogy mi a házi. Nos szombaton észre vettem, hogy ki van radírozva egy bejegyzés az üzenőből. Eléggé ki voltam akadva, gondolhatod. Ádám azt mondta, hogy egy hétig nincs kutya sétáltatás. És törtük a fejünket, hogy mit mondjunk a tanítónőnek, mert ő is észre fogja venni legközelebb ha oda ír. Aztán megbeszéltük Emesével, hogy ezt neki kellene megmondania. És hétfőn odament hozzzá, elnézést kért, és beiratta újra. A nő meg olyan normális volt, hogy nem rendezett jelenetet, csak annyit kért, hogy többet ne tegyen ilyet. Szóval Emese nagyon bátor volt, hogy oda mert elé állni ezzel a sztorival. Ezért elengedtük a bűntetést. Nem hittem, hogy oda mer menni a tanítónőhöz (elég szigorú nő). Hát csak ennyi. Azóta nem beszélünk róla.
Az én drága szerelmem sem segít otthon túl sokat. Most szerencsére ott van neki az építkezés, ezért mindig van rá oka. A házimunkát szívből utálja, viszont az az előnye megvan, hogy minden vita nélkül vettünk mosogatógépet. A gyerekekkel segít, amit tud, bár nem sokat kell már, főleg az apai szigor, meg a reggeli iskolába menés jut neki. Szülőire is eljár, bár azt nagyon utálja. Hogy a kicsivel mit fog művelni, nem tudom, de szeretném bevonni jobban. Ragaszkodom hozzá, hogy ő fürdessen. Erre anyósom közli, hogy apósom sose fürdette a gyerekeket. Ettől egy kicsit ideges leszek. Ha ilyeneket mond Ádámnak, azzal nem könnyíti meg a helyzetemet. Ráadásul szegény meghalt két éve, és nagyon szerette a gyermekeimet (akik nem a saját unokái ugye). Tudom, hogyha élne, iszonyú boldog lenne, hogy unokája lesz. Szerencsére Ádám nagyon felnéz apukámra, aki szerint a fürdetés kifejezetten az apa dolga, mindig ő csinálta. De biztos még lesz némi vita ez ügyben. Főleg anyóssal meg az anyukájával, aki nálunk lakik (és akinek mellesleg köze nincs az apa szerephez, mert egyedül nevelte fel anyóst). De hát az öreglányok mindent jobban tudnak, a tulajdon nagymamám is bejelentette, hogy Ádám nem fürdethet, mert nem ért hozzá (ez vicc), és meg fog fázni a gyerek hasa ( Kép ), vagy belecsúszik a vízbe, és ő inkább jön, és majd fürdet. Hát erre mondj valamit. Azt hiszem, magunkra fogom zárni a fürdőszoba ajtót. Mintha most szülném az elsőt, és nem a harmadikat, nem?
Na most jól kipanaszkodtam magam.
A cumit nekem egyik gyerek sem akarta elfogadni, mindkettő az ujját szopta. Gondolom, akit szoptatnak, nehezebben áll át egy idegen anyagra, mint akit tápszerrel úgyis cumival etetnek. Én próbálkoztam mindkettőnél, de kiköpték. Hogy melyik jobb? A cumit könnyebb elvenni tőle. Az ujjam mindig ott van. Emese nagyon sokáig szopta az ujját, nehezen szokott le. Konrád magától elhagyta elég hamar. Az ujjszopástól kiállhat a gyerek foga. Mint nekem például. Lehet, hogy Emesének is gondja lesz ebből.
Milyenek a könyvelő jelöltek? Találtál már megfelelőt? Mennyire szorosan fogtok együtt dolgozni?
Úgy néz ki, hogy Emese mégis megy kutyát sétáltatni ma.

Üdv, Zsu
 
 


Szia Zsu!
Emese nem merte tegnap sem elárulni, hogy mi volt szombaton. Csak annyit mondott, hogy megint náthás voltKép)) Megértem, ha ezzel nem dicsekedett. Én első osztályos koromban kaptam egy fekete pontot. A tanitó néni azt mondta, hogy ezt ki kell javítani. Ibike hazament és szépen kijavította pirosra. Na, ezt a család azóta is emlegeti.Kép))
Nálunk is vannak igen okos tanácsok, de szerencsére mindenki elég távol van ahhoz, hogy ezekkel ritkán találjanak el. A legjobb a dédi, aki szerint Vikinek azért van nagy szeme, mert sokat fényképezzük. Valamint Wágner nagypapa, aki minden egyes alkalommal megnézni, hogy nem lázas e, és kaptam tőle még egy lázmérőt. Tehát egyszerre két helyen is nézhetem egyszerre. Anyukám elég visszafogott, nekem legalábbis nem nagyon meri mondani a tanácsait, tudja, hogy rettentő makacs vagyok. Tőle örököltem.
A fürdetés közös dolog. Én fürdetek, a párom a kellék és vízfelelős, és ő szokott közben bohóckodni. Nem értem, hogy miért ne fürdethete egy apa, hiszen szenzációs élmény. Főleg egy-két hónap után. Rengeteget nevettünk, és nevetünk közben.
Viki cumizik. Az ujját egyáltalán nem találta meg, igény szerint lett szoptatva, de mégis voltak időszakok,amikor elég volt csak a cumi. Napközben egyáltalán nincs elővéve, csak éjszaka vannak szolgálatban. Akkor sem mindig, figyelem hogy mikor alszik már mélyen, és akkor kiveszem a szájából. Észre sem veszi.
Ami a legjobban kiakaszt mostanában, az az, hogy a kislányoknak a többség véleménye szerint rózsaszínben illene pompázni. Én rettenetesen utálom ezt a színt. Vikinek nagy kék szeme van, ugyan miért ne adnék rá kék színű ruhát, ami még jól is megy a szöszi hajához. "Jaj, de aranyos! Kisfiú?" "Miért nincs még fülbevalója?" Miért kell beleszólni ilyen dolgokba?
Könyvelő jelöltek jelentkeznek szép számmal.Van ár egy-két potenciális jelentkező is, de még jönnek személyes elbeszélgetésre is egy páran. Vészesen közeleg az október 1, sokat nem lehet vacillálni.
Ma jön a párom apukája, és itt lesz két napig, hogy segítsen nekem. Ilyen hosszú ideig még nem volt alkalmam vele lenni, nem tudom, hogy alakul majd a dolog. BEvásárolni például nem mennék vele, mert 5 perc alatt kiborítana a kukacoskodásával. De amúgy meg tényleg rendes és segítőkész.
Megyek, mert jött egy újabb könyvelő jelölt.
Hátha a front végén indul be a gyerkőc?
Üdv,
Moxi
 
 


Szia Zsu!
Remélem jól vagytok, és mihamarabb hazaértekKép))
Üdv
Moxi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: