Új privát üzeneted érkezett!

Van itt valaki Miklósról?
 
 


Szia!

Én ugyan nem Miklósról egyelöre CSepel, de lehet,hogy hamarosan Halásztelkiek leszünk.

Giti
 
 


MVica!
Pl. én vagyok!
Kati
 
 

 
 

Sziasztok!

Giti, amíg meg nem csinálod majd a halásztelki topikot, maradj itt!Kép

Kati, mi ismerhetjük egymást? Régóta itt laksz? Néztem a profilodat, de nem lettem okosabb!

Vica
 
 


Mvica!
Anyám, nekem van profilom??!! Mindjárt megnézem... Kép
Nem tudom ismerjük-e egymást. 2 éve lakunk itt. Igen lassan eresztgetem a gyökereimet. Szomszéd utcában lakó anyukával az utcán ismerkedtem meg, a többi ismerettségemet a baba-mama klubból, zeneoviból szereztem. Május 1-én beléptem a helyi nagycsaládosok egyesületébe (SZINE), de gyakorlatilag még senkit sem ismerek igazán. Most nyáron, hogy nem volt baba-mama klub, keddenként amikor csak tudtunk mentük a kerekerdő játszóházba.
Szóval, szerinted ismerhetjük egymást?
Sajnos nem tudok annyit netezni amennyit szeretnék, de jó lenne ha felpörögne a topik! Nem hiszem el, hogy Szigetszentmiklóson nem neteznek az anyukák! Kép
Kati
 
 


Szia Kati!

Hát nem tudom! Baba-mama klubba pont két éve jártam utoljára, játszóházban még sose voltunk, a nagycsaládosokhoz meg majd februártól csatlakozhatunk! (Most érek félidőhöz a harmadikkal. Neked hány van?) Azt meg nem írod, merre laktok. Mi a faluban, a Petőfi utcában.

Hát igen, Miklóson most mindenki babát vár, vagy most szült! A házunktól 20 lépésnyi körzetben legalább 7 0-4 éves baba van, az enyéimen kívül. Múltkor egy szerény gyerekzsúron tizenvalahány gyerekkel találkoztunk, mind a környékről. Szóval én is csodálkoztam, hogy nincs is még topikunk!

Írsz magadról kicsit?

Giti,
látom, már van Halásztelek topik! De azért ide is jössz, ugye?KépKépKép

Vica
 
 


SziasztokKép

Csatlakoznék én is hozzátokKép Magunkról annyit, hogy van egy 20 hónapos kisfiam, Gergő, és egy 22 hetes pocaklakóm, aki egyelőre úgy néz ki, hogy kislány (bár ez még változhatKép). Egyébként a Gyári úton lakunk.

Pusssz
Tüni
 
 


Szia Tüni! Kép
 
 


Sziasztok!

MVica! Ezekszerint nem ismerjük egymást... mégKép A nagycsaládosokhoz nemcsak min. 3 gyerekkel lehet csatlakozni. A legutóbbi közgyűlésen megnéztem a taglistát, voltak 1 gyerekesek is. Gondolom ők pártoló tagok, de uazok a jogok őket is megilletik, mint a rendes tagokat. De mindegy, mert a rendes tagságtól már csak pár hét választ elKép

Írok magunkrólKép: Mi a buckában lakunk, de azért nem olyan nagyon a világ végén. 2 éve, Pesterzsébetről költöztünk ide, akkor még két gyermekkel. Gyermekeim: Alex(andra) 10,5 éves, Kitti 3,5 éves, Gergő 14,5 hónapos.
Alex Erzsébeten a Nagy Lászlóba járt eddig suliba (ingázott-hévezett), idéntől a Batthyányi gimibe.
Kittit ugyebár nem vették itt föl oviba (erről aztán lehetne beszélni!), így csepelre viszem be, de csak heti 3 nap.
Mivel eddig nem volt topikunk, illetve csak "Szigethalom és környéke" v. valami ilyesmi, így ott próbáltam szigetszentmiklósi ismeretségekre szert tenni (meg az előző hozzászólásomban említett helyekenKép). Egy ideig a Pesterzsébeti topikban is megfordultam, de ott nagyon beindult az élet, nem bírom követni, meg így, hogy Alexet felvették itt a gimibe, már az utolsó szál is megszakadt a kerülettel.

Remélem beindul mostmár ez a topik, örülök, hogy megnyitottad!
Lenne miről beszélgetni (pl. ui óvodák...) és jó lenne hasonló helyzetben lévőkkel (gyermeket nevelő) megismerkedni.
És igen, tele a város gyerekkel, évről évre költöznek ki a családok a városból (pl. mi isKép), úgyhogy tuti vannak azért itt netező anyukák!

Az én középsőm is februáriKép Fiú-lány? Vagy meglepi lesz? Ti tősgyökeresek vagytok? Abból, hogy a faluban laktok úgy gondolom igen. Bár nem törvényszerű Kép

Tüni! SziaKép Csatlakozz bizony! Veled ismerhetjük egymást? Ti bevándorlók, illetve bocs, kivándorlók vagytok? Vagy szebben fogalmazva fővárosból kitelepülők? Szép név a Gergő, ugye?

Giti! ??? írjál valamit magatokról. A neveddel már találkoztam a babaneten. A ruhákat Te varrod?

Jövök amint tudok, addig is írjatok-írjatok!
Puszi
Kati
 
 


Halihó!!!!!!
Mától újra indul a baba-mama klub, vége a nyári szünetnek.
Keddenként 10-12-ig a sárgaházban!

Okt. 16-án pedig babaruhabörze lesz, szintén a sárgaházban!

Sziasztok
Kati
 
 


Megint én!

A Sárgaházban működő Euro-Steps Nyelviskola délelőtti időpontban angol nyelvtanfolyamot szervez kismamáknak gyermekfelügyelettel. Kezdés októberben.
Bejelentkeztem az abszolút kezdő csoportba, de még 2 fő kellene ahhoz, hogy biztos megindítsák a csoportot (4-en vagyunk eddig).
Még 1-2 részlet nem kiforrott. Pl. az időpont, elhangzott ma, hogy kedd, csüt. de. legyen a tanf., meghogy 1 vagy másfél óránál tovább a gyerekek miatt ne tartson. A keddi időpont a baba-mama klub miatt jó is, rossz is, jó, mert a játékok amúgy is ki vannak pakolva, rossz, mert így aki tanfolyamra szeretne menni nem vesz részt a baba-mama klub programjában. Bár erre a megoldás az lenne, ha 10-11-ig tartana a tanfolyam, és akkor még délig ott lehet lenni a klubban.
Pénz: 60 órás tanf, 42.000.- (700 Ft/óra), de nem kell egybe kifizetni, induláskor csak a felét.
A gyerekekre egy nagymama korú néni vigyáz majd, vele nincs még fixálva az összeg, hogy mennyiért, előzetesben 500 Ft hangzott el, ennyiért vigyázna óránként arra a pár gyerekre (nem gyerekenként!). Úgyhogy a tanfolyam díjához ez már csak pár száz forint lenne.
Szerintem jól hangzik!

Olvassa valaki amiket írogatok?
Eltársalgok én itt magamban. KépKépKépKépKépKép
Sziasztok
Kati
 
 


KatiKép
Régen nem jártam erre, mert nem volt túl nagy pörgésKép Én Szigethalomról települtem átKép A tanfolyam most nem érint, nekem amúgy is magasabb szintű kéne, meg most erre nincs is keret. Szerintem nem ismerjük egymást, legalábbis ha nem szoktatok a Gyári út mögötti játszóra járni, vagy esetleg a védőnőknél levő parkba.

Milyen ez a baba-mama klub? Még sosem voltam.

Ezentúl megpróbálok gyakrabban benézniKép

Pusssz
Tüni
 
 


Szia Tüni!
Amíg nem indul be itt a pörgés, addig se hagyjuk kihalni a topikot, oké? Kép
Láttalak a "Friss babák" v.valami ilyesmi nevű topikban, Mvica is oda szokott írni? Most ott sincs? Remélem minden oké velük! (MVica! ???)
Ja, meg azt is láttam, hogy anno a szigethalmi topikban is feltűntetek mindketten. Meg még mások is innen Miklósról akik remélem előbb-utóbb idetalálnak.

Angol: nemcsak kezdő-szint lesz, csak azért írtam ezt, mert engem ez érint.

Szerintem sem ismerjük egymást ezekszerint. Játszóra nem járunk, mert homokozó, hinta, csúzda van a kertben, max. a gyerek-mama társaságért mennénk. Ezért jár a 3,5 évesem oviba heti 3 nap, ezért járunk baba-mama klubba, és ezért ülök most is a gép előtt Kép
Gyári úti játszó? A Gyári út elég hosszú, ez hová esik?

Baba-mama klub: szerintem klassz. Van egy csomó játék, kis csúzda, sátor, kis asztalok székekkel ülős tevékenykedéshez (gyurma, kirakó, ilyesmi), kisebbeknek puha szőnyeg, csörgők. Zsuzsi (a szervező lány) mindig csinál teát, pucol gyümölcsöt, van kirakva kis nasi. Babák, gyerekek játszanak, mi meg megváltjuk a világot Kép Hallottál a hétfői Blahás tüntetésről? Valami hasonlót pedzegettünk a helyi viszonyokon rágódva, akár az akadálymentesítésre gondolva, akár az ovikra, akár... hát lehet sorolni hosszan. Kép
Mindez alkalmanként 200 Ft/család
Ja, és szoktak jönni meghívott vendégek, szakértők, pl. pszichológus. Vagy a gyerekeknek van valami extra program, pl. karácsony előtt gipszfestés volt, díszek, gyertyatartók, ilyesmi. Általában ezek felváltva vannak, tehát egyik alkalommal sima, egymással beszélgetős klub, másik alkalommal valami beszervezett program, vendég. Pl. okt. 5-én 9-től lesz bábszínházi előadás.

A kerekerdő játszóház sajnos bezárt Kép Mondjuk mi nem nagyon járultunk hozzá a fennmaradásukhoz. Illetve nyáron nem, télen azért sűrűbben mentünk volna.

Pocaklakó hogy van? Veled is minden rendben? Gergő mit szól a kistesóhoz?

Szia
Kati
 
 


Szia KatiKép

Hú de kár, hogy bezárt a játszóházKép Igaz, sosem voltunk, de most elhatároztam, hogyha jön a rosszidő, akkor elmegyünk. Meg azért is jó lett volna, mert nekem nincs senki, aki vigyázna Gergőre (apája dolgozik, és csak ritkán tud itthonmaradni ezért), és úgy tudom, ők gyerekfelügyeletet is vállaltak. Tudod, nekem terhességi cukrom van, és emiatt kéthetente kell belgyógyászhoz járnom, és ráadásul 1/2 2-re, ami a legrosszabb időpont. Most még cipelem magammal Gergőt, de ha jön a rosszabb idő, akkor már nem vinném szívesen. Hát ezért lett volna jó.

Szerintem meg fogjuk nézni ezt a klubot, mert nagyon jól hangzik. Egyik nap nekem is pont ez jutott eszembe, hogy itt is néha olyan nehéz babakocsival közlekedni, úgyhogy jó ötlet lenne vmi figyelemfelkeltés.

A játszótér a Gyári úton levő zöldségessel szemközti háztömb (abban lakunkKép) mögött van. Nem egy nagy durranás, de közel van, és sokan járnak ki. Bár van, amikor nincs idegzetem odavinni Gergőt, mert mindenkitől mindent elszed (főleg a kismotorokat), és nem lehet tőle elvenni, csak nagy hiszti árán. A sajátját hiába viszem le, az nem kell. Uígy van a többi játékával is. Én már csak azért viszem, hogy más gyerek is tudjon mivel játszaniKép

Hát, Gergő még elég kicsi, úgyhogy a kistesó témához majd akkor fog érdemben hozzászólni, ha már megszületettKép

Ja, akartam a múltkor írni, hogy anno én is a Batthányban végeztemKép

Ti melyik részén laktok a buckának? (a lakótelephez közelebb, vagy inkább a túlvégén?)

Egyébként szerintem nem egyszerű megtalálni ezt a topicot, mert nem a helyén van betűrendben. Ezért találtam meg én is később.

Pusssz
Tüni
 
 


Cseréltem képet a profilomban. Így néz ki most Gergő.
 
 


Helló!

Megvagyok ám, köszi Kati a megemlékezést. Csak már azt hittem, nem is ír ide senki.Kép

Hú de sok mindent kérdeztél. Próbálom sorban.

Igen, férjem többszáz évre visszamenőleg őslakos, én kétéves korom óta lakom itt. (A Batthyányhoz sajnos én egy évvel túl öreg vagyokKép)
Az oviviszonyokKép, hát igen. Mesit se veszik fel, bár most nem is erőltetem, mert csak bebonyolítaná a kistesó-helyzetet. De jövőre se tudom, mi lesz, még jó pár évig itthon leszek, legalább kettőig.

Angoltanfolyamban én se utazok, vagyis a másik oldalról lehetnék érdekelt (angol és francia szakot végeztem az ELTÉn). Az viszont nagyon jó hír, hogy 16-án lesz a börzeKépKépKép, mert azt imádom, és előző hétvégén nem leszek itthon. Esetleg ott találkozhatnánk, hm?

A Gergő név tényleg jó, olyannyira, hogy valószínűleg a mienk is az lesz, ha fiú lesz (vagyis Gergely): Gyarapítjuk a miklósi Gergőket. De hogy fiú lesz vagy lány, az nálunk meglepi!Kép

Akadálymentesítés: már én is gondoltam rá, mikor még a lakótelepen laktunk, hogy megkérem a Fodor Julit, próbáljon egy babakocsival elmenni a postára. Legközelebb a Kinizsi utcánál lehet átmenni!Kép Mondjuk most ez annyira nem nyomaszt, én teljesen ki vagyok segítve a körforgalommal, befoghatom a számat!KépKépKép Azt már megszoktam, hogy a babakocsit egyedül vonszolom föl a lépcsőkön. 4 év alatt kétszer ha segített valaki... Azért a Blahánál csak jobb!!!

Puszi: Vica
 
 


Sziasztok!

Megkértem a szerkesztőt tegye betűrendbe a topikokat, hátha akkor több helybéli betéved ide. Majd meglátjuk Kép

Tüni! Hová jársz belgyógyászhoz? Pestre?

Játszóház: nem tudom volt-e gyerekfelügyelet, én csak max. a kínaiba mentem körülnézni amíg Kitti játszott. De ez a lehetőség úgyis elszállt Kép Bár itt a szomszéd anyuka azt mondta (ő beszélgetett sokat a tulajékkal), hogy keresnek más helyszínt. Többet nem tudok, de majdcsak informálódomKép
Klub: Gyertek!!!

Zöldséges: aha, mostmár képben vagyok! Állítólag a Gergő név kötelez. Engem próbáltak anno lebeszélni, és rádumálni a Bálintra. Azt mondják a Gergők alapban ördögfiókák, a Bálintok meg tündi-bündi nyugi babák KépKépKépKépKép
Hááát nem tudom, időnként átkereszteltetném az enyémet Kép

Batthány: az évnyitói beszédből nekem úgy tűnt az igazgató a kezdetektől uaz. Nem semmi pasi! Kép
Most jubilál a suli, úgyhogy gondolom öregdiákoknak is fognak valamit szervezni. Legalábbis valami rémlik az évnyitóról.

Bucka: mi inkább a lakótelephez lakunk közelebb. Kb. annyira, mint a József A. hévmegállótól a gimi. A lányom biciklivel, rollerral, gyalog jár. Élvezi, hogy kicsit később kell kelnie.

MVica! Gergőt jól gondold meg! Még van időd KépKépKép

Mesi-ovi: aha, értem. Nálunk elég szerencsésen alakult az ovi kezdés, kistesó érkezés. Júl.2.-án született a fiam, Kitti pedig következő február 17.-én töltötte a harmadik életévét, így onnantól járhatott oviba. Ekkora már kistesó elég nagy lett, belerázódtunk a mindennapokba, Kitti sem érezhette úgy, hogy őt elpateroljuk itthonról. Amúgy is csak 3x megy egy héten, így tulképp azért többet van itthon. De nagyon jót tett neki a közösség. Mindketten elégedettek vagyunk. Illetve bocsánat, az igazi az lenne, ha sétálva mehetnénk oviba, na erre várhatunk... KépKépKép

Börze: én is imádom! A nagyot, a kismamásat is! Én árulni fogok, valszeg a színház terem előtti folyosón. Találkozhatnánk, persze!
Ti nem jönnétek baba-mama klubba?

Az új körforgalomtól eleinte ki voltam akadva, de már lehiggadtam... Kép Úgy éreztem felesleges, nekem ott soha semmi bajom nem volt. Igaz, vagy csepel felé/felől jöttem/mentem, vagy az Auchanba jöttem/mentem. Aztán felvilágosítottak, hogy a falu felől jövőknek, arra bekanyarodóknak nagyon nehéz volt eddig. Eleinte úgy éreztem nagyon lassítja a forgalmat, de mégsem Kép
Már alig várom, hogy a Bajcsy-Gyári útnál is megcsinálják a körforgalmat, mert arra a bucka felé, felől nagyon gáz közlekedni. Nem is szoktam arra menni, messze elkerülöm. De a lányom is, pedig ő gyalog megy. Állítólag a gimi is beszáll annak a kereszteződésnek a rendezésébe.

Akadálymentesítésbe most bele sem kezdek, mert felforr az agyvizem. A baj az velem talán, hogy szereztem máshol is tapasztalatokat. Erzsébeten pl. ebből a szempontból már-már úgy érzem el voltunk kényeztetve. De más kisvárosban is éltem már, igaz rövid ideig, de pont a nagylányom volt akkor babakocsis. Hát ott is kánaán volt ehhez képest Kép

Hol fogtok szülni, lányok?

Na lelövöm magam.. és mi lett volna, ha elkezdem a babakocsis közlekedést is kitárgyalni.. ?!Kép

Sziasztok
Kati
 
 


Szia KatiKép

Hát persze, h. Pestre járok belgyógyászhoz (a Máv kórházba). Egyébként hogy egy másik kérdésedre is válaszoljak egyúttal, ott is fogok szülniKép

Gergő ezekszerint csak kb. 15 hósan döbbent rá, hogy hogy is hívják, mert addig tiszta "Bálint-baba" voltKép

Hát, igen a gimi igazgatójáról akár órákig tudnék mesélni... Nem komplett az a pasiKép Ha érdekel, vannak róla molesztálós történeteim isKép

Jó, hogy most a nagy börze előtt lesz az itteni, mert abban a tömegben nem nagyon szeretek keringeni, úgyhogy inkább itt megvenném, amit tudok. Igazából a nagy börzére azért megyünk majd, mert le akarom cserélni a babakocsinkat.

A körforgalom enegem jórészt nem érint, mert gyalogosan közlekedek, ha meg kocsival megyünk, akkor a párom vezet.

Az akadálymentesítésre fel lehet hívni az illetékesek figyelmét, de pénzhiány miatt úgyis széttárják a kezüketKép

Jövő szerdán akkor elmennénk szerintem a klubba, de előtte még konzultáljunk!

Pusssz
Tüni
 
 


Körforgalom: hát higyjétek el, hogy naggggyon jó! Mi a Petőfiből mire átjutottunk a túloldalra, simán életveszélyben voltunk. Eleve mindenki 80-nal ment Pest felé/felől, mire megláttuk őket, már belénk jöttek. (Mióta lassít mindenki, gyalog is szépen át tudunk menni, néha még át is engednek. Azért nem volt egyszerű kilépni a száguldozó autók közé a négysávos útra egy cammogó 3-4 évessel meg egy babakocsival!)

Mi se nagyon szeretjük a pesti börzét, tavaly direkt rosszul lettem, és feleannyi cuccal se jövök haza, mint innen.

Szülni az Istvánban fogok. Kati, te?

A Gergők meg szerintem többnyire jó fejek. Az én fiam Imre, ők általában jóravaló, kedves pasik szoktak lenni - hát a fiú kedvesnek kedves, de... Nem hiszem, hogy utána egy Gergely a földhöz tudna vágni!!!Kép

Puszi: Vica
 
 


Tüni! Ajaj: gimi igazgató - molesztálós történet KépKépKépKép érdekel... ha klubban találkozunk majd elmeséled Kép
Nem szerdán, hanem kedden van a baba-mama klub!!!
Milyen babakocsit szeretnél venni? Nekünk van egy eladó, csak azért kérdem, hátha pont ilyet keresel Kép

MVica! Körforgalom: már nem kell győzködni, már megértettem! KépKépKép Nekünk is pont ilyen gáz a buckából jönni/menni a Bajcsy-Gyári út kereszteződésben, akár autóval, akár gyalog.
Imre-Gergely KépKépKépKép
Szülni??? Én??? Terveink szerint már többet sehol! Befejeztük a családtervezést! Persze ember tervez... Kép Egyébként mindhárom gyermekem a Rókusban született.

Babaruhabörze: én nagyon szeretem a nagy börzét is. A 93 őszi óta (nemsokkal előtte tudtam meg, hogy Alexal várandós vagyok), szerintem nem volt börze nélkülem. Persze eleinte más volt, ingyen volt, és nem volt ekkora tömeg, simán át tudtam nézni a kínálatot, a helyszín is más volt, és még gyerekkel sem volt gáz kimenni.
Mostmár alig tudok két sort végigböngészni, pici gyereket eszembe sem jut bevinni (a szopós babáimmal mindig valaki sétált addig az épületen kívül), de akkor is megyek, ha épp nem is kell vennem semmit, mert a miklósi börzén már mindent megvettem Kép Ja, és így is nagy cuccal szoktam hazamenniKép Mondjuk most azért más a helyzet, mert mivel befejeztük a családtervezést, így a kinőtt rucik már nem a padlásra, hanem eladásra kerülnek. Így meg muszáj minden eladási lehetőséget kihasználni.
Börze ügyben elfogult vagyok Kép Merthogy nálam már társadalmi esemény számba is megy. Netes baráti társaság tagjaival pl. rendszeresen beszélünk meg találkát odaKépKépKép
Na jó, befejezem, mert azért megértem ám, hogy ez a hatalmas tömeg nem mindenkinek felemelő, főleg, ha a ruhák beszerzésére más mód is adódik. Kép

Ja, Mvica, kedden nem jösz klubba? Nem válaszoltál...

Sziasztok, puszi
Kati
 
 


KatiKép

Húúú, a mostani kedd sajna nem jó, mert most megyek a szokásos havi vérvételreKép Remélem jövő héten viszont el tudunk szabadulni. Az az igazság, hogy még nem tudjuk, pontosan milyen kocsit akarunk, de az biztos, hogy nem Pierre Cardint. Nektek milyen van? És mennyiért adnád?

Pussssz
Tüni
 
 


Tüni!

Jövő héten nem lesz baba-mama klub, bábszínház lesz aznap. Ma szólt Zsuzsi (a szervező lány), hogy két óvodai csoport is megy aznap a bábszínházra, így mi klubosok vagy hétfőn, vagy szerdán menjünk. Mi ezt kihagyjuk, mert Kitti oviban lesz, Gergő meg még kicsi a bábszínházhoz. Jövő hét utáni héten kedden viszont gyertek!

A babakocsit olyan szempontból kérdeztem, hogy mire akarjátok használni, úgy milyet, nem a márkátKép Nem mindegy, hogy a születendő babának mélykocsit vennél, vagy Gergőnek a most használt kocsija ment tönkre, és azt cserélnéd le. Aztán az sem mindegy, hogy általában mennyit tömegközlekedtek, emeletről kell-e lecipelni, vagy van babakocsi tároló, inkább csak helyben sétáltok stb...
Mi most pl. két kocsit is használunk. Az egyik terepjáró (sajna itt a buckában szükség van rá...), ezt újszülött kortól amíg a lábán nem fog jönni rendesen Gergő addig fogjuk itt a helyi sétákra, vásárlásra használni. Ez kényelmes neki is nekem is, de tömegközlekedni reménytelen lenne vele, és még a kocsiba se túl kényelmes bepakolni. Így van egy kis kocsink is, ami ált. az autó csomagtartójában van, ezt egy kézzel is ki lehet nyitni, és buszra, hévre is fel lehet szállni.
Amit szeretnék eladni azt még Kittivel használtuk Erzsébeten, ahol a másodikon laktunk, lift és babakocsi tároló nem volt. Tulképp sportkocsi, de nem esernyős, 10 hós kortól használtuk végig. Ez is elég kényelmes, vízszintesig fektethető, alul-felül tálcás, van hozzá lábzsák, esővédő, napernyő.
Sajnos itt már nem tudtuk ezt használni, a terephez kicsi a kereke, az autóba nem olyan könnyű betenni... de Erzsébeten tökéletes volt. Nem sűrűn csuktuk össze (akkor ha autóztunk esernyős kocsit vittünk), tulképp helyben mászkáltunk, vásárolni, Alex sulijához, de tömegközlekedni sem volt vele reménytelen.
Ha érdekel tudok képet is küldeni, de nemsokára jön a börze, oda is viszem. Ja, és 10 ezerért adnám.

A pierre cardin mért nem jó?
Itt a keres-kínálban néztél már?
Gézengúzban?

Puszi
Kati
 
 


MVica! Hallom tegnap lecsekkoltál a klubban KépKépKép Végig ott voltatok? Vagy csak benéztél? Pedig eleinte figyelgettem a pocakos anyukákat, próbáltam megszámolni hány gyerekkel is vannak Kép Aztán olyan sokan lettünk...
Puszi
Kati
 
 


KatiKép
Na, igen, azt nem írtam, hogy mihez kell a kocsiKép Szóval ez már az "új babának" kell. Valami kétfunkciós, strababíró jószág. Konkrét elképzelés még nincs. Azért akarjuk a börzén megnézni, mert ott jó nagy a választék. Egyébként rábízom most a választást a páromraKép Amúgy sajna a 3.-ra kell cipelnem, mert nincsen tároló. Érdekes mutatvány lesz két gyerekkel, dehát nincs más megoldás. Tömegközlekedni a picikével még jódarabig nem akarok (Gergővel is kibírtam, meg meg tudtam oldani), vagy ha mégis, akkor hordozókendővel. Két gyerekkel ez már kicsit macera lesz.

Úgy néz ki akkor, hogy a klub nehézkesen akar összejönni (még Gergő is túl kicsi, vagy inkább túl izgága egy ilyen előadáshoz), de előbb-utóbb.....

Pussssz
Tüni
 
 


Kati!

IGEN, mi már találkoztunk!!! Én voltam az a nőci, aki tőled kérdezte meg, mennyit kell fizetni, mikor a vetítés előtt a filmes csajjal beszélgettél. Idétlen rövid pólóban voltam (barna), mert egyáltalán nem a babaklubba készültünk, és nem számítottam rá, hogy le kell vennem a pulcsimat.KépKép

Különben a legvégén, indulás előtt kérdeztem meg Zsuzsitól, ki vagy, mert megnéztem a listát, és láttam rajta egy gyanús Cs... Katit. Oda akartam menni hozzád, de a lányom pont akkor kezdett egy iszonyú hisztibe, a fiam meg már kinn rohangált az előtérben, és ő közveszélyesKép Úgyhogy le kellett mondanom erről, de Zsuzsinak elmondtam, miről van szó. Most már megismerlek, majd a börzén jelentkezem.

Amúgy aznap gyerekkönyvtár volt a Mesinek beígérve, de kiderült, hogy csak délben nyit. Erre szegény nagyon csalódott lett, aztán megláttam a sok babakocsit, és jött a mentőötlet, hogy ma klub van.KépKép Iminek nagyon megtetszett a dolog, de Mesi eléggé unta, ő már nagy ehhez. Úgyhogy rajta múlik, mikor mehetünk újra.

Bocs, hogy így jött ki. Ha legközelebb találkozunk, a nagycsaládosokról is kifaggatlak!

Vica
 
 


Sziasztok! Tegnap akartam elküldeni ezt a hsz-t, de nem engedte... na akkor majd most!

Tüni! Másik topikban láttam, mégis jönnél a nagy börzére? KépKépKép Na ott aztán van babakocsi választék. Mindig megcsodálom őket (isKép), meg minden babát aki mellett elmegyekKép, pedig tuti nem tervezünk többet... de olyan cukik, meg olyan cuki cuccokat lehet kapni Kép
Azért szerintem ne bízd a kocsiválasztást kizárólagosan a párodra, gondolom elsősorban te fogod használni, cipelni az emeletre, nem?
Mi lett a vérvétel eredménye? Diétával egyébként sikerül kordában tartani a cukrod, vagy inzulinoznod is kell?
Férjem érdeklődött mikor mondtam neki, hogy a Battyhányban végeztél, hogy: és mi lett belőled?Kép Ui. nagy reményeket táplálunk Alex jövőjét, tanulmányi kimenetelét illetőenKép

MVica! KépKépKép Bevallom a pólód fel sem tűnt Kép Viszont én nem valószínű, hogy megismernélek ha újra találkoznánk. Nem néztelek meg olyan szemmel, hogy "na ő az MVica"Kép. Így a börzén rajtad áll, hogy találkozunk-e!
Keddenként mindig délben nyit a gyerekkönyvtár?
Megbeszélhetnéd Mesivel, hogy Imi (meg anyaKép) egy kicsit klubbozik, ő meg könyvtározhat mondjuk utána.
A zeneoviról szólt Zsuzsi? Asszem aznap még nem volt a plakát az ajtóra kitéve. Tavaly nagyon jó volt, szerintem Mesi is élvezné. Most más fogja tartani mondjuk, de biztos jó lesz.

Jövőhét kedden kezdődik az angol. Első alkalommal csak próbáljuk, hogy a gyerekek és a felvigyázóik (végül 2 néni lesz), hogy bírják a dolgot, csak rövid időre vonulunk el. Remélem minden oké lesz!

Úgy látszik a sok-sok szigetszentmiklósi anyuka, ha netezik is, nem a babanetre ját Kép
Ezt a kijelentést meg lehet cáfolni! Rajta Kép

Sziasztok
Kati
 
 


KatiKép

Köszi, vérvétel eredménye annyira jó lett, hogy jutalmul legközelebb csak 1 hónap múlva kell mennem. A cukrom egyelőre diétával (150 gr CH) rendbentartható, de Gergővel is inzulinoztam, és a dokinéni is azt mondta, hogy vszeg azért a 32. héttől kelleni fogKép Azért én még reménykedemKép

Hogy mi lett belőlem? Én a Batthyánynak még a közgáz szk. részére jártam, ami azóta megszűnt. Innen az ELTE TFK angol-magyar szakára felvételiztem (ne kérdezd, mi köze a közgázhozKép), ahova felvettek, de csak 1.5 évet végeztem el különböző okok miatt. Aztán elkezdtem dolgozni, közben pedig jelentkeztem a Szolnoki Főiskola küldgazdasági szakára, amit tavaly fejeztem be. Most szakdolit írok, és ha minden jól megy, jövőre fogok államvizsgázni (na, ennek már több köze van a közgázhozKép). Röviden ennyiKép

pusssz
Tüni
 
 


Tüni,

látom, egy csónakban evezünk. Én is itt vagyok mindjárt 30 évesen, és még előttem a pályaválasztásKép

Kati,
meglátjuk, mennyi pénzt szórok el a miklósi börzén, ha marad, lehet, hogy bemegyek én is a pestire. Van egy ingyenjegyemKép Te árulni is szoktál. ugye?

Az a zeneovi jó lenne, mindkét mütyür nagyon zenebolond. A kétévest is lehet vinni? (Gondolom, lehet!) És mikor van?

A klubbal az a baj, hogy nálunk legkésőbb délben ebéd szokott lenni, úgyhogy ez a kombináció nem lesz jó. Amúgy a könyvtár hétköznap déltől van, pénteken szünnap, és szombaton van reggeltől. Általában az a mi napunk.

Remélem, hogy a börzén megismerlek, bár csak hátulról és messziről mutatott Zsuzsi, előtte meg úgy voltam veled, mint te velem. Rajta leszek az ügyön.Kép

Vica
 
 


Sziasztok!

Nahát, csak nem pörög a topikKép

Nem volt jó a gépünkKép De már jóKép

Tüni! Tegnap előtt voltatok Gergővel klubban? Következőre jöttök?

MVica!

Nagybörze: az túlzás, hogy szoktam, a tavaszin árultam, igenKép Mondjuk most már szokásommá fog válni, mivel nem tervezünk több bébit, így a cuccos nem a padlásra, hanem családsegítőbe, Gézengúzba és börzére vándorol.

Zeneovi: asszem szerdánként van fél öttől ötig, de ez nem biztos, mert idéntől két csoport is lesz, régiek és újakKép Egyelőre mi nem tudunk menni, mert Kitti szerdán négytől ötig teniszezik, de a téli időszakban csak hétfőnként lesz tenisz, így szerdán zeneovizunk. Nagyon emlegeti, szerette nagyon. Igen, tavaly is voltak 2 évesek is, mikor mi kezdtük még Kitti se töltötte be a 3-at. Ki van téve a pontos infó a Sárgaház bejáratánál. Most nézem a "Kisváros"-t, az új csoportnak szerdán öttől fél hatig van.

Ebéd nálunk is délben van, így értelek! De pl. Kitti amíg nem mehetett oviba nagyon szerette a klubot. Ovi hiányában nem tetszene Mesinek a gyerektársaság ilyen formája?

Egyik vasárnap (okt.3. csak azért tudom ilyen pontosan, mert maci-rekordra mentünk épp) asszem láttalak az új körforgalomnál. Csak hátulról, de a családi összeállítás illett rátok. Apa, anya, babakocsi, és egy lábon járó kislány Kép

Szombaton akkor elvileg találkozunk, a színház terem előtti folyosón lesz az asztalunk. Bár nem mindig leszek ott, Alex szeretne árulni. Kittit felviszem a gyermekmegőrzőbe, tavasszal is tetszett neki. Gergő marad itthon (legalábbis ez a terv).

Puszi
Kati

ui: amúgy minden rendben mindkettőtöknél azóta is pocak ügyben?
 
 


Szia Kati!

Nálunk minden rendben, voltam dokinál, minden zárva. Holnap megyek börzézni, az már biztos, a pesti majd attól függ, mit végzek itt.Kép

Körforgalomnál lehettünk mi is, de ebben az utcában ez a felállás elég jellemző. Bár sétálni nem sokan szoktak családilag. De majd ha meglesz a harmadik, már egyedibbek leszünkKép

A zeneovira előbb-utóbb biztos benevezünk, csak most elég nagy a kavarodás a tetőtér-beépítés miatt, lótunk-futunk összevissza. Bár ha mindkettőt elhozom, apjuk csak hálás lesz...Kép

Viszont Mesinek a klubbal pont az a baja, hogy csupa kicsi van, és kicsiknek való játékok. Meg ő nem egy társasági lény, inkább egyelőre a családdal érzi jól magát. Pl. rejtély, miért, de az unokatesóival simán elvan, az ugyanolyan korú többiekkel meg nem annyira, pedig amazokat se látja gyakrabban, sőt. Mindegy, a környékbeli gyerekekkel összejárunk annyit, amennyit ő elbír, aztán reménykedünk, hogy jövő őszig kicsit érik még. A szomszéd gyerekek vegyes csoportba járnak, esetleg hozzájuk csatlakozhatna, és úgy könnyebb lenne. Ő meg gyámolíthatná a piciket, az az ő igazi profilja.KépKép Kis aranyos különben, csak nagyon érzékeny.

Na, jól kibeszéltem magam. Holnap találkozunk! Legalábbis megpróbálunk.

Puszi: Vica
 
 


Sziasztok lányok!
Hát csak idekeveredtem én is. Eddig nem is láttam, hogy nyílt egy ilyen topik is, pedig a halmin egy ideje vagyok. Kép
Mi 1 éve költöztünk Miklósra. Addig Pomázon laktunk, tehát nagy a változás. Két fiam van: Bence 6 éves és Matiy 7 hónapos. A Dobó utcában lakunk.
CsKati!
Szerintem nekünk van közös ismerősünk és az ovi is közös. Kép Pomázon egy oviba jártunk Kovács Krisztiánnal (ha jól emlékszem a nevére), az ő anyukája Evelyn mondta, hogy ismer itt valakit (téged) de én elvesztettem az email címet amit adott. De a név az stimmel. Lőj le ha nem te vagy Kép Ja és Bence a Jupiter oviba jár és az egyik ovis néni mesélte, hogy lett egy Miklósi kislány is, nem ismerjük-e. Eddig nem Kép
Nagyon sok időbe telt titeket végigolvasni, de örülök nektek. Mostantól ide is írok, ha megengeditek
Hajni
 
 


Sziasztok!

Egy ideig rossz volt a gépünk, aztán meg a babanet nem működött rendesen. Nem tudom ez utóbbi csak nálam jelentkezett-e, de babaneten, babaszobán kívül szinte minden bejött rendesen. Ráadásul pont megírtam ide egy hozzászólást mikor kezdődött itt a probléma...Kép
Na mindegy, itt vagyok!

CsHajni! Igen, én vagyokKép Oviba melyik csoportba jártok? Mi a pirosba, az egyik óvónénink is miklósi. Egyébként elég sok gyerek van az oviban Miklósról, Szigethalomról mostmár. Ott voltatok a szüreti mulatságon?
Evey (ő is járt régebben a babanetre egyébként) kisfiának a nevére is jól emlékszel, ők is most kb. 1 hete költöztek el Szentendréről.
Mért ne engednénk, hogy írj ide is??? Szeretnénk ha fellendülne a topik Kép

MVica! Hát nem találkoztunk a börzénKép Voltatok? Hogy sikerült? Jöttök a nagybörzére? Én nem sokat voltam az asztalnál, Alex szeretett volna árulni. Nekünk az eladás és a vásárlás része is sikeres voltKép Még magamnak is vásároltamKép
Le akartalak egyébként támadni rögtön építkezés ügyben. Ui mi is épp tetőtérbeépítésbe vágjuk a fejszénket. Még nagyon az elején vagyunk, pár skiccet kaptunk már a tervezőtől, de pont 2 napja voltak (statikussal) még lemérni egy-két dolgot. Szóval kérdeztem volna engedélyeztetés, építőanyag beszerzés, kivitelező ügyben, meg ilyenek. Ti hol tartotok egyébként? Azt hittem már túl vagytok rajta, mert láttam, hogy kb. 1 éve asztalost kerestél lépcső ügyben.

Tüni! Pocak? Minden renben?
Te votlál börzézni? Sikerült babakocsit beszerezni? Vasárnapi nagybörzére jöttök?

Puszi
Kati
 
 


Szia Kati!
Mi kék csoportosak vagyunk és tudtommal ebben a csoportban nincs több környékbeli Kép Voltunk a szüreti mulatságon. Ti?
Hova költöztek Evelinék? Nem is tudtam, hogy költöznek, pedig kb fél éve még hívtam őt telefonon. Bár szánom bánom azóta nem Kép
Én is voltam itt a börzén. Bár nem láttalak titeket soha ezért nem is ismerhettelek volna fel. De ami késik nem múlik. Megyünk a nagyra is. Remélem Matyit bevállalja valaki, mert nem akarom a nagy tömegbe bevinni. Sok mindent kéne még venni. Bár egy csomót vásároltam a Miklósin is.
Hajni
 
 


Ja!
Kati: Mi is építkezünk. Azaz csak bővítünk, mert a háznak nem volt nappalija. De ha gondolod meg tudom adni a kivitelező nevét. Csak ajánlani tudom, mert nagyon rendes.
Hajni
 
 


SziasztokKép

HajniKép
Üdv itt is (asszem a halmi topicban már összefutottunk).

KatiKép
Köszi az érdeklődést, tök jól vagyok(unk). Pocak növöget, bár nem valami vészes tempóban (bár ezt nem is bánom). Mostanában nem nagyon volt kedvem írkálni. Klubba még mindig nem jutottunk el, mert vmi mindig közbejön, de azért próbálkozom. Börzézni voltam, de az igazat megvallva nem jártam túl sok sikerrel. Babakocsit amúgy sem itt akartam venni, azokat nem is néztem, de ruhákat sem igazán tudtam venni. Mindenhol vagy kislány ruhák voltak, vagy kisebbek/nagyobbak, mint ami nekem kellett volna. Úgyhogy sajna ez is maradt vasárnapra. Te merrefelé árultál? Hátha összefutottunk... Ja, egyébként voltunk azóta UH-n, és kiderült, hogy Gergőnek hugicája lesz:-) Én nagyon örülök neki:-)

Hát röviden ennyi. Egyszer majd összefuthatnánk, bár gondolom legegyszerűbb a klub lenne, csak jövő héten biztosan nem megyünk. Utána majd meglátjuk.

Pussssz
Tüni
 
 


Szia Tüni!
Szerintem is összefutottunk a másik topikban Kép
Hajni
 
 


Sziasztok!

Hajni! Hát, lehet, hogy pont a kék csoportban nincs környékbeli... hohó, illetve mégis! Szilárdnak hívják, és nagycsoportos, a húga a mi csoportunkba jár. Ők szigethalmiak.
Voltunk mi is a szüreti mulatságon, szerintem klassz volt!Kép Kitti olyan élvezettel gyömöszölte a szőlőtKép
Eveyék Tahitótfaluba költöztek. Még nem voltunk náluk, de biztos nagyon szép lett a házuk. Krisztián majdnem maradt a régi oviba, aztán meggondolta magát és átment a helyi falusi oviba, ahol nagyon jól érzi magát.
Milyen volt a nagybörze? Matyit bevállalta valaki végül?
Építkezés ügyben meg köszi a kivitelező ajánlást, minden ilyen irányú infóra ki vagyunk hegyezve mostanábanKép

Tüni! Nektek milyen volt a nagybörze? Remélem ott nagyobb sikerrel jártál mint az ittenin. Tényleg, ha jobban belegondolok csak a két lánynak vásároltam az ittenin, a fiam nem kapott semmit se. Igaz, nem is akartam venni semmit, de ha láttam volna valami jót, nem bírtam volna ellenállni... de nem láttam... viszont hallottam itt mástól is, hogy leginkább lánycuccok voltak.. ez érdekes.
Mi a színház előtti folyosón árultunk az ittenin, majdnem a legvégén, és a színház oldalán, nem az ablakoknál. Velünk szemben új cuccokat árultak, cumisüveget, játékokat, ilyesmit.
Babakocsit találtatok?
Remélem mostmár majd el tudtok jönni a klubba!

MVica! ???? Hogy vagytok?

Mi nem vagyunk túl jól mostanság. Én magam alatt vagyok, mert hétfőn kiköltözött külföldre, jó messzire egy barátnőm Kép Kittinek megint előjött az ekcémája, száraz a bőre, és vakarózik ezerrel, tegnap voltunk a homeopátiás dokinéninknél újra. Végülis ennyi a panaszkodni valóm, hiába gondolkozom nem jut eszembe több...Kép

No sziasztok,
puszi
Kati
 
 


KatiKép

A nagybörzén sikerült végülis babakocsit vennünk, meg ruhákat. Csak sajna most eléggé be voltunk határolva anyagilag, úgyhogy a fele így is lemaradt. De már a kocsiért megérte bemenniKép

Hova jártok homeopátiás dokihoz? Igazából én nagyon tudatlan vagyok a témában, de ha esetleg lenne vmi baja Gergőnek, akkor inkább olyanhoz vinném (lekopogom, a 22 hónap alatt egyszer folyt az orra, és egyszer volt háromnapos láza, amúgy még nem volt beteg).

Klubba szerintem jövő héten már el tudunk szabadulni, de pl. tegnap megint vérvételen voltam, úgyhogy ez megint kiesett. Aztán mire belelendülnénk, addigra megszülök, és megint nem tudunk majd járniKép

Sok gyógypuszit küldök Kittinek, meg persze a te lelkednek isKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Pusssssz
Tüni
 
 


Sziasztok!
KAti!
Szilárdék szerintem nem halmiak. Max. onnan költöztek Csepelre. Soha nem láttam őket autóval közlekedni, pedig az oviba másképp rém macerás eljutni halomról. SZóval.. De majd rákérdezek.
Nekünk jó volt a nagybörze, de mint neked is Tüni, nekünk is behatároló volt az anyagi helyzetünk. Ennél tízszer többet is tudtam volna venni, de legalább az autósülést és még ezer dolgot meg tudtam venni Kép
Ja, tényleg, mintha mesélte volna Evey egyszer, hogy épitkeznek. Mit tudsz a legkissebről? Aki persze már 1 éves lehet Kép
Bencének is vannak ekcémás hajlamai. Időnként vannak száraz foltjai, de szerencsére hamar elmúlik, úgyhogy még nem voltunk dokinál vele.
Na, én nem is panaszkodtam? Micsoda??? PEdig lenne mit, de most rohannom kell
Sziasztok
Hajni
 
 


Sziasztok!

Tüni! Dr. Raffai Évához járunk. Gyártelepen szokott rendelni, de csak jó sokára lehet időpontot kapni. Most is úgy variálgatta át a rendelését, hogy egy fél órára vihessem Kittit. Ő egyébként a gimi iskola orvosa is. Van egyébként Miklóson egy másik homeopata doki is, a baba-mama klubban hallottam, ő a falusi gyerekrendelőbe rendel, tán MVica tud róla valamit. A teniszen (írtam egyáltalán, hogy a lányok járnak csepelre teniszezni? nem emlékszem..) meg hallottam, hogy csepelen is van.
Kedden mi biztos klubbozunk, az angolnak fél 11-kor van vége, de Gergő addig is ott lesz.
Mondjuk mindeközben a lányoknak 10-12-ig tenisz lesz/lenne, még nem tudom hogy oldom meg..
Hogy-hogy mire belelendülnétek már nem is tudtok járni?? Na jó, egy pár hétig nem, de aztán mért ne?
Köszi a gyógypuszikat KépKépKép
Milyen a babakocsi??? És mennyiért sikerült hozzájutni?

CsHajni! Jót mosolyogtam a hitetlenkedéseden Kép Majdnem úgy van ahogy gondolod, csak fordítva: Csepelről költöztek Szigethalomra. Nem tudom azóta rákérdeztél-eKépKépKép Bizony-bizony ők gyalog, illetve hát busszal járnak oviba. Tényleg elég macerás, sajnálom is őket rendesen. Tavaly reggelenként mindig hazavittem őket, de idén már ők korábban járnak, meg sokszor nem is én viszem Kittit, így már nem tudok segíteni, illetve csak elvétve.
A mi csoportunkban van egy kislány innen Miklósról, ők is gyalog járnak, ráadásul valahol a Csépi úton laknak, de nem az elején, hanem valahol kint.
Puhánynak is érzem magam mikor úgy gondolom csak kocsival lehet innen oda oviba járni.
Nem könnyű az biztos, de azért nem lehetetlen.
Eveyék legkisebbje valóban egy éves márKép, kislány, és nagyon édes, Jázminnak hívják, és úgy is néz ki, de tényleg, mint Jázmin hercegnő a meséből, csak persze nem olyan hosszú a hajaKép
Panaszkodnod kéne Kép Hát tedd meg, sokszor már az is használ ha kiírod, kibeszéled magadból.

Puszi
Kati
 
 


Sziasztok!
NA, akkor most panaszkodom. Méghozzá Kati dokinénije miatt. Nem ismerem, de már szinte minden ismerősét/betegét ismerem. Ugyanis valamilyen eddig ismeretlen ok miatt mindig az én számomon keresik. Már megőrülök. Felveszem és ledoktornőznek. Kati! NEm szólnál neki, hogy valahol az interneten (talán a homeopata orvosi lapon) rajta van a neve, de a mi telefonszámunkkal. Hátha neki sikerül leveteni.
Egyébként ha tudtam volna, hogy Szilárdék ott laknak... Mostanában nem találkoztam velük, de ha látom őket, akkor megkérdezem, hogy ne segítsek-e. Te honnan ismerted meg őt? És hogy derült ki, hogy halmi? Ilyenkor szégyellem magam, mert én beszélgetek vele, de eszembe sem jutott, hogy ilyen macerás neki a bejárás.
Képzeljétek, Matyi már szinte mászik Kép NEkem ez azért nagy hír, mert BEnce előbb járt és Matyinál is ezt a tendenciót vettem észre. Erre tegnap este tett 2! mászó mozdulatot. Kép
NA, mennem kell, mert felriadt. Kép
SZiasztok
HAjni
 
 


Hajni! Oké, dokinéninek szólok telcsiszám miatt. Hétfőn úgyis föl kell hívnom... ma kellett volna, de elfelejtettem, illetve későn jutott eszembe. Az biztos, hogy a neten van megadva rosszul a szám?
Szilárdék: Az első szülőin ismerkedtünk meg, Szilárd huga uis a mi csoportunkba jár. De már a szülőire menet megismerkedtünk (mint később kiderült) ui az volt az első és egyetlen próbálkozásom, hogy babakocsival busszal menjünk az oviba. Ide a buckába szükséges terepjáró kocsival.. gondolhatod, rémálom voltKép Szóval mivel a szülőin egymásra ismertünk, hogy jé, együtt utaztunk a buszon, így elkezdtünk beszélgetni, ők honnan is jöttek, mi honnan jövünk, hogy fogjuk megoldani a bejárást. Ez még augusztusba volt (tavaly), ők szeptembertől kezdték az ovit, mi csak februártól, mert Kitti akkor töltötte be a 3-at. Amikor újra találkoztunk az első kérdésem volt, hogy hogy bírják, hisz a legkisebb gyerek szinte teljesen egyidős az én Gergőmmel, és én pl. nagyon aggódtam, hogy miként is fogom tudni szervezni a dolgokat, pedig hát autóval járunk... szóval így történt.
Matyinak gratula a mászáshoz! Kittinél anno de szerettem volna ezt leírni, hogy MÁR MÁSZIKKép De nem jött össze, ő nem mászott egyáltalán, illetve ilyen 2 mászó mozdulatot ő is produkált, de nem a járás előtt Kép Nála agyon aggódtam magam, mert azt olvastam, hogy a mászás nagyon fontos fejlődési lépcső, és valami rettenet, ha kimarad...Kép Azóta lesem a rettenetet. Gergő szerencsére mászott! Kép
Bencénél akkor végülis nem maradt ki a mászás, csak a sorrendben volt egy kis kavar?
Puszi
Kati
 
 


Szia Kati!
Én úgy tudom, hogy az interneten van rossz szám, de lehet, hogy a kamarában is. Ugyanis a 10. telefonálótól rádörrentem mindenkire, hogy honnan veszik a telefonszámot és a legtöbben a netről. Szóval.. Előre is köszönöm, hogy közbenjársz az érdekemben.
Hát még mindig csak nézek ki a fejemből, hogy Szilárdék itt laknak. Akár össze is járhatnának Bencével. Hiszen Bence barátkozik vele az oviban.
Bence nagyon soká mászott. Már régen járt, amikor ráérzett a mászás örömére. Valamikor 1,5 éves volt akkor. Engem nagyon megijesztett az akkori védőnőm, hogy emiatt diszlexiás lehet a gyerek. Persze nem lett az. Legalábbis eddig nem.
Neked mennyi idősek a gyerekeid?
Hajni
 
 


Sziasztok,

üdv Hajni!Kép

Szóval megvagyunk, minden oké, csak nagyon sűrű. A börzén voltunk, mármint itt, láttam a színházterem előtt egy kétcopfos kislányt, lehet, hogy ő volt Alex? Téged nem találtalak.

Hát igen, most fog talán elkészülni a tetőtér. Januárban megcsinálták a lépcsőt, aztán még szezon előtt megcsinálta férjecském a padlózatot (x réteg OSB és betonyplap, belevagdosott villanyvezetékekkel), aztán egész nyáron nem ért rá semmire. Közben elkészült a gipszkartonozás, villany- meg vízszerelés. Aztán addig hajtottam, hogy elkészült a fürdő, festés, szerelvényezés, most még ajtókat kell festenie, kádat fugáznia, padlószőnyeget lerakni, lépcsőt lakkozni, és már kész is volnánkKép

Egyébként szakmáját tekintve burkoló, ha szükségetek van ilyesmire. De egy csomó jó mestert ismerünk, így szerintem olcsóbb, mint generálkivitelezővel csináltatni mindent. Majd egyszer megtárgyaljuk a klubban.Kép

Ja, persze szombaton nem vagyunk itthon, sőt most Kolomposra se tudunk menni, pedig azt imádjuk mindketten. Viszont most láttam a programban, hogy a 23-i klubon régi jó barátnőm a meghívottKépKép, úgyhogy akkor BIZTOS MEGYÜNK!!!

Na, most írtam egy hónapra valót. Elég is most belőlem havonta egyszer.Kép

Ja, mi is a Raffaihoz járunk, vagyis egyszer voltunk. Én nem is tudtam másról. Talán a Lakos lehet?

Puszi:
Vica
 
 


Szia Vica!
Hű, de jó iramba haladtok a tetőtérrel. Bár elmondhatnám ez én is a nappalinkról. Mondjuk nálunk a pénzhiány miatt áll a dolog. Várjuk a szocpolt Kép A férjed átalakításokat is vállal? Mert a köv nagy munka az a fürdőszobánk lesz.
JA, és jól néznénk ki, ha te csak havonta írnál Kép
Szia
HAjni
 
 


Sziasztok!Kép

Csak most találtam meg ezt a topikot pedig már egy éve irogatok ide. Mi két éve költöztünk ki ide a belvárosból. Három gyerekem van egy 5 és fél (Lili) és két három és fél (Laura és Noémi). Mi is a buckába lakunk (Iharos u.). Az ikrek topikba szoktam írni, (mostanában nem túl gyakran).
A homepátiás orvos engem nagyon érdekelne, ugyanis a mi gyerekorvosunk bármi bajuk van a gyerekeknek antibiotikumot ír fel és én azt halottam hogy azt csak nagyon magas láznál szabad adni. És azt is szeretném tudni hogy mennyibe kerül egy vizit. Én tavaly voltam egynél és az horribilis összeget kért egy vizsgálatért.Kép
Előre is köszönöm az infót.
Sziasztok:
YabuKép
 
 


Sziasztok!

Hajni! Matyi meggyógyult?
Dokinéninek szóltam a rossz telefonszámról, de nem tud mit tenni. A kamarát kérte, hogy vegyék le a netről a számát, mert már nem győzi a betegeket. Azóta is zaklatnak egyébként? Mert én arra gondoltam, hogy tán valami ehhez hasonló fórumon adta meg valaki tévesen a számot, és miután rájöttek, hogy rossz, korrigálták is már.
Szilárdékról még mindig: azért az az "itt" nem egészen úgy van. Szerintem nektek közelebb van az ovi, mint ahol ők laknak. Ti az Oázis felé laktok, nem? Ők meg majdnem a Taksonyi hídnál.
Kérdésedre válaszolva pedig: Alex(andra) 10,5, Kitti 3,5, Gergő pedig 16 hónapos Kép

MVica! Örülök, hogy jelentkeztél! Aha, az a kétcopfos kislány Alex volt Kép
Kivitelezők: aha, én sem generálkivitelezőre gondoltam. Azt beszéltük meg, hogyha megvannak a tervek beszélünk majd egy csomó szakemberrel, kérünk árajánlatot, aztán majd ennek és a szimpátia függvényében döntünkKép
OK, majd klubban megbeszéljük, ha végre összefutunk márKép Akkor a 23-át biztosra veszem! Kép
Homeos doki: nem tudom a nevét Kép pedig most szombaton megkérdeztem egy lánytól akik hozzá járnak... de mire ide jutottam elfelejtettem. Valami fiatal, aki egy idősebb doki helyett jött...
Ne máááá, mért lenne elég belőled havi egy?????

Yabu! Üdv itt!!! KépKépKépKép Mennyi ikres van errefelé?!!! Veled nem találkozhattam már?
Magánban megadom a Raffai számát, de csak tök sokára tud időpontot adni annyi betege van. Mi lenne, ha gyerekorvost váltanátok? Én egyébként olyan "sima" betegséggel nem megyek a homeos dokinénihez. Mondjuk nem is nagyon szoktunk betegek lenni. A lányom ekcémája miatt kerestük fel anno. De most pl. köhögésre is adott valami szirupot. Csak halkan jegyzem meg, hogy ha épp nem köhög akkor a gyerek mikor az ekcéma miatt megyünk, akkor semmit sem adtam volna... véleményem szerint pl. azért sem vagyunk sűrűn betegek, mert nem nyúlok rögtön valami szerhez, hanem hagyom az immunrendszert dolgozni, és úgy tűnik tudja is a dolgát Kép Már ami a "sima" betegséget illeti... ez az ekcéma meg.. áhhKép
antibiotikum-magas láz: szerintem ez nem így van, én úgy tudom az antibiotikum a baktériumokkal szemben hatásos, de legtöbbször vírusos nyavajával keressük fel az orvost, amire nem használ az antibiotikum... mégis sokszor felírják.. pedig csak vérvizsgálat tudná megállapítani, hogy igaziból vírusról, vagy baktériumról van-e szó. Egyszer hallottam egy olyan magyarázatot erre, hogy azért adják az antibiotikumot, mert HÁTHA (hmhmmm...) kialakul bakteriális felülfertőzés... tök jó.
Nekünk a Kovács Andrea a dokinénink, és nagyon meg vagyok elégedve. Már az első alkalommal megbeszéltük, hogy mindketten "gyógyszerellenesek" vagyunk. Ezt az eddigi 2 betegségünknél (3 gyereknél ez 2 év alatt egész jó, nem? Mondjuk a bárányhimlőt nem számoltam.) teljesen tiszteletben is tartotta. Tök jó volt, mert mindkét alkalommal azt mondta, hogy MOST muszáj a gyógyszer, aztán mégis adott még haladékot, hogy figyeljem a tüneteket, és csak, ha ez és ez lesz, akkor adjam... így végül mindkét alkalommal antibigyó nélkül megúsztuk a dolgot. A magas láz - antibiotikum már csak azért sem egyértelmű, mert pl. az ún. 3 napos láz igazán nagyon magas lázzal jár, a lázcsillapításon túl azonban semmi teendő, 3 nap alatt elmúlik magától. Ezt is vírus okozza.

Tüni! Most téged hiányollak!!!! De nagyon!!! Kismamákok nem tűnhetnek csak így el! Jelentkezz!!!

Puszi
Kati
 
 


Szia Kati!
Teljesen egyetértek veled antibiotikum ügyben. Csak én nem vagyok ennyire erős, amikor a dokik felírják. Kissé ijedős és gyáva kismama vagyok. Pl. Bencének elég gyakran "megy" a fülére a megfázás. Mivel az apja az egész gyerekkorát ezzel élte le (és persze a fül felszúrásokkal) sokkal jobban félek tőle minthogy ne adnám be neki. De pl. most Matyinak az ominózus 3 napos láza volt. És csak kicsit csillapítottam, de kivártuk és elmúlt Kép Azóta sincs semmi baj a szerencsére Kép
Egyébként: Hú, de nagy lányod van!!! Kép Direkt akartátok a korkülömbséget, vagy így jött össze? Mert mi sem akartuk a 6 évet, de nekem PCO-m van Kép
Szilárdék: Igen, közben Bence kikérdezte a kissrácot és neked van igazad. Most már értem, hogy miért ennyire hajszolt az anyuka Kép( Majd megpróbálok én is segíteni neki. Hátha elfogadja. Bár nekem csak 4 személyes kiskocsim van, és ugye, már 3-an ülünk benne Kép
Puszi
Hajni
 
 


JA, tényleg az Oázis felé Kép Dobó utca.
 
 


Sziasztok!Kép

Kati!

Köszi az ipacs@enternet.hu-ra el tudnád nekem küldeni a számát? Mi is Kovács Andreához tartozunk, de amikor ideköltöztünk akkor másfél évesek voltak az ikrek, és én akkor kérdeztem a Kovács doktornőt hogy ha betegek ki tudna-e jönni hozzánk. Akkor még nem volt autóm. És ő azt mondta, hogy nem mert rengeteg betege van (ami biztos igaz) ezért választottunk másik dokit ( Gyurkó Zsuzsa). Ő is kedves meg minden csak ez nekem egy kicsit furcsa hogy sokszor ír fel anitibiotikumot.Kép
Sokszor nem is vinném őket orvoshoz, csak az oviban muszáj orvosi igazolást vinni.
Azt még meg tudod mondani, hogy hol van itt legközelebb homeopátiás gyógyszertár? Ti hova jártok?
Mégegyszer köszi!

Yabu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: